Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Test Judasza…

Posted by Marucha w dniu 2019-04-23 (Wtorek)

W motoryzacji jest taki termin jak „test łosia”. Test polega na tym, że samochód musi pokonać slalom przy pewnej prędkości, nazwa wzięła się od pojawiających się na szwedzkich drogach łosi, które nagle pojawiają się na drogach, a samochód musi przy ostrym hamowaniu ominąć łosia i nie dachować.

Nikczemnik

Święta się kończą, radujemy się Zmartwychwstaniem, ale dla tak zwanych „starszych braci” dzień bez zdemaskowania „antysemityzmu” w Polsce, to dzień stracony…

Oto bowiem „starsze bractwo” wyniuchało, że „obrzęd” wieszania Judasza w podkarpackim Pruchniku, który trwa jakieś 200 lat, a który można by było zaliczyć śmiało w poczet „obrzędów topienia Marzanny” stał się tak antysemicki, że aż wody nadjordańskie się mocno wzburzyły, a pagórki Golan zostały wstrząśnięte.

Oto bowiem cały Izrael dowiedział się gdzie leży podkarpacki Pruchnik, a kto wie, czy młodzież izraelska nie będzie niedługo tłumnie pielgrzymować w ten padół męczeństwa ziomala Judasza, który co roku jest niejako przywoływany zza światów i obkładany kijami, że aż mu wióry słomiane z rzyci lecą. Ten holokaust Judasza pruchnickiego trwa nieprzerwanie…kto wie, czy mienie bezspadkowe się z tego tytułu nie należy, wszak pruchnicki Judasz liczy ze dwieście wiosenek, więc na spadkobiorcę bezspadkowego się świetnie nadaje…

No dobra miało być o „teście Judasza”… jeszcze poniedziałek wielkanocny się nie skończył, a już hierarchowie naszego Kościoła niczym nożyce położone na stole się odezwały. Biskup Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski wyraził dezaprobatę i „obżydzenie” na tą okoliczność… że zacytuję:

„W kontekście wydarzeń, które miały miejsce w Pruchniku 19 kwietnia, Kościół jednoznacznie wyraża dezaprobatę wobec praktyk, które godzą w godność człowieka. Kościół katolicki nigdy nie będzie tolerował objawów pogardy do członków jakiegokolwiek narodu, w tym do narodu żydowskiego”…

>https://stacja7.pl/z-kraju/bp-markowski-zabiera-glos-w-sprawie-sadu-nad-judaszem-w-pruchniku/

No cóż, „test judasza” jest podobny do „testu łosia”, wystarczyło, aby biskup Markowski niczym limuzyna klasy „S” lekko przyhamował i ominął dmuchany temat pruchnickiego Judasza, aby nie dachować. Ale cóż, wolał się zachować jak volkswagen golf z wybitymi amortyzatorami i pękniętym wahaczem i jechać na rympał…

Czekam na dalszy ciąg „testów judasza” w naszym Kościele…

http://trybeus.neon24.pl/

Komentarzy 10 to “Test Judasza…”

 1. mzm_zm said

  Jak żydki wieszają tego swojego króla .. no te ich świeto purim to żydki belwederskie jeżdżą i świeczuchny zapalają i wszystko jest ok. Niech sobie ten zdrajca tą gwiazdkę na swoją nikczemną dupę przypnie, dureń jeden.

 2. Moher49 said

  Herezja goni herezję. Wcale się nie zdziwię, jeśli nasz KK w ramach przeprosin ogłosi Judasza świętym.

 3. Marek said

  11 : 1
  Jedenanstu wisielców w Purim kontra jeden wisielec w Wielkanoc.

 4. RomanK said

  Mnie interesuje tylko jedno….. jaki chooy doniosl?????
  Nie zapominajmy ze wlasni w okolicach Pruchnika miala miejsce najwieksza pierwsza wsypa polskiego podziemia podczs wojny… To stamtad przyszedl pierwszy transport wieznoiw do Auschwitz….
  TO najwazniejsze zadanie dla mieszkancow..znalezc trolla….

 5. Birton said

  to wszystko, co się dzieje w polskim Kościele to pokłosie działań judofila i heretyka JP2 ; albo JP2 był tak naiwny i głupi, że nie wiedział, co robi, myśląc, że postępuje słusznie, albo tak wyrachowany i zaprzedany, że wykonał bezbłędnie w 100% plan żydostwa światowego

 6. andzia said

  re:6
  Kiedy został papieżem, był młody i pochodził z kraju socjalistycznego. Zapewne słuchał nobliwych, starszych kardynałów, którzy go wybrali. Trzeba wziąć pod uwagę ówczesne warunki, sytuację księży w Polsce. SB-cy chodzili do kościołów służbowo, klękali, wstawali i słuchali, co mówią księża.

  Myślę, że młody kardynał Wojtyłła sam był oszołomiony takim wyborem. Już obecność na soborze wat.II była dlań wielkim zaszczytem.Szczwane lisy wiedziały, że młodym, pewnie zakompleksionym ze względu na pochodzenie z pogardzanego w wielkim świecie baraku socjalistycznego, będzie można łatwo manipulować. Przecież dokumenty arb-a Lefebvre, nad którymi bardzo długo pracował, wylądowały w koszu. Potem zapewne zdobywszy rozeznanie uciekał z Watykanu, podróżował po świecie, spotykał się z młodzieżą i….pisał mętne encykliki starając się pogodzić tradycję z trendami II soboru i oczekiwaniami modernistycznego otoczenia. Nie pochwalam tego, ale usiłuję zrozumieć.

 7. Robert said

  @ Birton
  Trudno podejrzewać o naiwność i głupotę kogoś, kto był tak mądry, dojrzały i przebiegły, że zdobył najwyższą godność w kk.

 8. miarka said

  bratanica biskupa warszawskiego Rafała Markowskiego Patrycja Markowska rozbiła rodzinę Jacka Kopczyńskiego

  konkubina gwiazda pornografiii erotyki ambasadorem papieża Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży 2016 w Krakowie

  https://wirtualnapolonia.com/2016/01/17/ambasadorzy-swiatowych-dni-mlodziezy-markowscy/

  Joanna Scheuring-Wielgus, Grzegorz Markowski i Patrycja Markowska
  https://dorzeczy.pl/kraj/97371/Scheuring-Wielgus-pokazala-zdjecie-Ziemkiewicz-Gdyby-tylko-wiedziala.html

  Biskup zrobił niespodziankę Patrycji Markowskiej

  9-letni syn Patrycji Markowskiej przystępował w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Dla całej rodziny była to wspaniała uroczystość, ponieważ mszę koncelebrował brat Grzegorza Markowskiego, biskup Rafał Markowski. – To była jedna z najpiękniejszych uroczystości kościelnych, w jakich uczestniczyłam – wyznała wokalistka w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

  Patrycja Markowska Aleksander Majdański / newspix.pl

  konkubina Patrycja Markowska i konkubent Jacek Kopczyński żyją razem bez Sakramentu Małżeństwa ślubu od ponad 10 lat.

  W uroczystości brała udział cała rodzina Markowskich, w tym rodzice wokalistki – Krystyna i Grzegorz Markowski. Zaproszony był również wuj, ale nikt nie spodziewał się, że wystąpi w oficjalnej roli. – To była jedna z najpiękniejszych uroczystości kościelnych, w jakich uczestniczyłam – wyznała wokalistka w rozmowie z „Dobrym Tygodniem”.

  Bardzo kocham mojego wujka. Jest cudownym człowiekiem. Chciałabym, by Kościół miał więcej takich wspaniałych kapłanów – dodaje Markowska.

  W grudniu 2016 roku Fakt dowiedział się od osoby z otoczenia gwiazdy, że planuje ona ślub w 2017 roku. – Patrycja chce, by to była skromna uroczystość dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Są w końcu 10 lat, więc nie chcą wielkiej fety – mówił wówczas nasz informator. Do końca roku zostało jeszcze kilka miesięcy…

  Para poznała się wiele lat temu, kiedy jeszcze Jacek Kopczyński był żonaty.

  „To był dla mnie dramat. Długo walczyłam z tym uczuciem, nie potrafiłam zaakceptować tego, że jest żonatym facetem, nawet jeśli nie mieszkał już z żoną. Nie dałam mu nawet numeru telefonu do siebie. Postawiłam sprawę jasno: nie będzie żadnych spotkań. Pamiętam, jak przepłakałam u mamy całą noc. Ona przyznała mi rację” – mówiła wokalistka w rozmowie z magazynem „Gala”.

  W końcu przyszedł czas na szaleńczą miłość. Potem wokalistka zaszła w ciążę.

  Na razie para nie szykuje się też do ślubu.

  „Na razie nie mamy czasu o tym pomyśleć. Mamy wystarczająco dużo zajęć. Najważniejszy jest Filip. Urodziłam syna, bo chciałam dawać. Przekazać to, co sama dostałam od rodziców, od świata, od Jacka. Nie ma nic piękniejszego!” – wyznała wokalistka w jednym z wywiadów.

  Markowska buduje szczęście na cudzym nieszczęściu
  Patrycja Markowska Jacek Kopczyński

  Markowska buduje szczęście na cudzym nieszczęściu

  Nie jest tajemnicą, że jej partner i ojciec nienarodzonego synka Patrycji Markowskiej, Jacek Kopczyński, był już żonaty, chociaż jakoś rzadko się o tym wspomina. Rozwiódł się na początku roku, z powodu Patrycji. Z pierwszego małżeństwa ma dwóch małych synków.

 9. miarka said

  oko.press/bp-markowski-decyduje-sumienie-kobiet-episkopat-wyzej-stawia-prawo/
  Biskup Rafał Markowski wierzy w sumienie katolików i chciałby, by decyzje dotyczące przerywania ciąży, były przez wiernych podejmowane we własnym sumieniu.
  grzechu nie ma bo każdy ma swoją najmojszą prawdę „sumienie”

 10. bebrave2019 said

Sorry, the comment form is closed at this time.