Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wszczęto postępowanie ws. sądu nad Judaszem w Pruchniku

Posted by Marucha w dniu 2019-04-23 (Wtorek)

Prokuratura rejonowa w Jarosławiu wszczęła postępowanie w sprawie spalenia kukły przedstawiającej Judasza w ramach wielkanocnego rytuału, do którego powrócono w tym roku w rejonie Pruchnika. Sąd nad Judaszem jest teraz badany pod kątem „propagowania nienawiści ze względu na narodowość i pochodzenie”.

Potępienie Judasza to akt antysemityzmu i nienawiści.

Prokurator rejonowa Agnieszka Kaczorowska zleciła przeprowadzenie czynności wyjaśniających w sprawie piątkowego sądu nad Judaszem z art. 256 Kodeksu karnego dotyczącego nawoływania do nienawiści ze względu na narodowość i wyznanie.

„Po obejrzeniu materiałów uznałam, że jest podstawa do wszczęcia postępowania, ze względu na uzasadnione podejrzenie przestępstwa. Musimy zabezpieczyć nagrania, które krążą po sieci z piątkowego wydarzenia, ustalić, kto je przygotowywał, pomagał w organizacji i uczestniczył w przygotowaniach. Potem będziemy identyfikować osoby, które są na nagraniach. A później postaramy się ustalić, kto krzyczał i kto okładał kukłę. Prokuratura będzie też badać rolę dzieci w całym wydarzeniu, czy robiły to na polecenie rodziców czy innych osób oraz czy były świadome tego, co robią” – powiedziała prokurator Kaczorowska w rozmowie z rzeszowskim wydaniem Gazety Wyborczej.

Tradycja „sądu na Judaszem” istniała w Polsce od XVIII wieku, ale w ostatnich latach została zapomniana. W 2019 roku zdecydowano do niej powrócić.

W miniony piątek w Pruchniku kukłę Judasza 30 razy okładano kijami, co było zgodne z liczbą srebrników, które Judasz otrzymał za zdradzenie Jezusa. Kukła została przeciągnięta ulicami miasta, a następnie spalona.

Światowy Kongres Żydów potępił inscenizację w Pruchniku. Kongres oświadczył, że jest zaniepokojony tym, że powieszona i spalona kukła „została przygotowana w taki sposób, żeby wyglądać jak stereotypowy wizerunek Żyda”. [Bo jak wszem wiadomo, Judasz był Polakiem – admin]

Dyrektor wykonawczy i jeden z wiceprzewodniczących Kongresu Robert Singer wyraził „niesmak i oburzenie” tym „jawnym przejawem antysemityzmu”.

– Żydzi są głęboko zaniepokojeni widmem odrodzenia średniowiecznego antysemityzmu, który prowadził do niewyobrażalnego okrucieństwa i cierpień – powiedział Singer.

https://pl.sputniknews.com

To się już kurwa w pale nie mieści. Polska prokuratura w roli żydowskiego pachołka…
Admin

Komentarzy 50 do “Wszczęto postępowanie ws. sądu nad Judaszem w Pruchniku”

 1. Moher49 said

  Polski już nie ma. Jest Chazaria, pełna szabesgojów i folksdojczów.

 2. NICK said

  Idzie Wołyń II.

  Wraz z ostateczną rozprawą nad Lechią łamane przez CHRYSTUS.
  Bo jedno drugiemu nie przeczy.
  Pisał Bardzo we kulinariach.

 3. Kojak said

  To juz jawny zydohiteryzm w krystalicznej postaci ! Takze kanalie i bydlo z tzw Episkopatu sie do tego przylaczylo Widac ze zydowstwo zelazna reka trzyma za morde kosciol w POlsce ! Te syjonistyczne bydlo w kosciele jakos zawsze milczy jesli chodzi o Polakow a o Zydow to natychmiast podnosza rejwach ! Jak to sie stalo ze tyle antypolskich bydlakow zostalo biskupami ???

 4. JerzyS said

  W każdym kościele jest figura ukrzyżowanego Żyda
  – Jezusa Chrystusa?

  To dopiero jest antysemityzm!

 5. Moher49 said

  Mam nadzieję, że okoliczne parafie z sądem „porozmawiają” i nie schowają głowy w piasek.

 6. JerzyS said

  Zbiorowe morderstwo.
  Zamordowano Hamana i kilkunastu jego synów.

 7. Maverick said

  Bandytów jak Soros czy Judasz należy palić, bo to są przestępcy. Kolejnym generacjom należy przypominać ze jeżeli będziesz łamał prawa Boże przejdziesz do historii jako bandyta. Każde święto lucyferianów jest świętowaniem ludobójstwa, jak wycięcie w pień Greków w Jerozolimie. Oni są ale narodem Lucyfera. Dzisiaj mordują Palestyńczyków a okoliczni bezduszni są i idą na piknik a przy tym oglądać jak mordują bezbronnych Palestyńczyków.

  Jak Żydy oddadzą co ukradli Palestyńczykom, to możemy zacząć dociekać czy mieli powiązania rodzinne tymi z Polski. Jeżeli nie o oskarżyć o próby wyłudzenia i smarować wyroki z najwyższej półki z dożywociem włącznie.

  Właśnie tacy byli narybkiem komunistów i enkawudzistów, tacy wstępowali do żydowskiej policji, sonder-komando, KAPO, byli szmalcownikami. Nawet własne dzieci wydawali do obozów aby samemu tam nie iść. Ich wredność i chęć wmawiania innym urojeń jest ich cechą narodową. To co sami robią o to posądzają innych.

  Na sądzie ostatecznym będzie ubaw z nimi , jak nasz stworzyciel będzie im robił im playback jak się zachowywali, i jak kłamliwie się zachowywali. Oni są gorsi od nazistów, tylko tacy mogli tworzyć komunizm, i dalej pracują dla Lucyfera. Tą świątynię w Jerozolimie co tak bardzo pragną wybudować będzie świątynią lucyfera i wielu naiwnych chrześcijan wierzy że pomagając im przyśpieszą powrót Jezusa gdy oni sami wierzą w powrót ich mesjasza Lucyfera, dlatego Trump wbrew woli mieszkańców Jerozolimy hegemonią lucyferiańską oddaje im to miasto, jak i wzgórza Golan. Polaków lucyferianie atakują i chcą okraść jak i wyłudzić roszczenia.

  Tam nie ma żadnej nienawiści jest pokazanie jak nikczemny charakter miał Judasz, to wszystko.

  Należy w Polsce stworzyć komisję co by badała postawność prokuratorów, a tym nadgorliwie naruszającym wolność słowa odbierać licencje prawnicze i nakładać bardzo wysokie grzywny. np. 250 000 do 500 000 złotych. Naruszanie konstytucyjnych praw człowieka.

 8. Dziadzius said

  @1 i @4Moher49 said….
  Tak politycznie Polski juz nie ma – ani Narodowo-ani Ekonomicznie – ani Kulturalnie- ani Tradycyjnie- ani jak widac Legalnie – ani nawet Religijnie- ale jak Polski nie ma to i nie bedzie parafiii ktore by nie juz szukaly piasku no bo nam nie mozna sie bronic tylko kleczec i brac co i ile i jak daja.

 9. NICK said

  JerzySQ.
  (4).
  & (6).
  Co to q jest?

 10. Normalną, zdrową reakcją byłoby setki takich paleń Judasza w całym kraju. 🙂

  A tu Polacy potulni, walczący miłościom, słuchajom co wielki pan w telewizorze gada… 🙂

 11. Birton said

  a co na to żydowski Episkopat? można napluć na tych gości i grzechu nie mieć

 12. kacperkias said

  NICK – jezeli dobrze zrozumialem to na lince wisza pozostali apostolowie (11 kukiel).

 13. Okadwa said

  No tak…
  Średniowiecze niedobre.
  Ogień w Paryżu i we Pruchniku gore.
  Gore… jednakowoż mniemam iż było to ostatnie spalenie Judasza.
  Bo szkolnictwo pokrzepione strajkiem wnet wyzwoli dziatwę od ciemnoty antysemityzmu.
  Lecz zanim to nastąpi stójkowi w togach dawaj rzucili się na dzieciątka a pewnie i rózgi wzięli.
  Żeż pojawia się mnie przed oczami obraz wiejskiego pacholęcia z lektur szkolnych… weźmy takiego Janka Muzykanta.
  Państwo nie mieli zrozumienia do onego artysty tak jak i państwo Polin nie ma zrozumienia dla dziatwy z Pruchnika.
  Dziecięcy performance na trzydzieści kijaszków zda się zagrażać całemu światu.
  Panie święty… ponoć nawet dyndający Haman śmieje się z tego cyrku.
  Ha!… jemu ta wszystko jedno.
  Bo nam jeszcze nie.
  … chyba.

 14. andzia said

  Jeżeli już nienawiść,to nie ze względu na narodowość i wyznanie ale ze względu na wyciąganie parchatych łap i wymuszenia rozbójnicze przy pomocy światowego żandarma. Tak więc niech prekuratorka czyta przepisy i bierze pod uwagę fakty powszechnie znane, które nie wymagają dowodu a nie słucha przełożonych,

 15. Marucha said

  Pani Andziu,
  Jeśli pewna nacja w 99% wykazuje objawy degeneracji i draństwa – to jakoś trudno wyłapać ten 1% przyzwoitych,

 16. Tadeusz said

  Proboszczowie z Jarosławia powinni panią prokurator wywołać z ambony w najbliższą niedzielę

 17. NC said

  WJC i Jojne Daniels dostali amoku, bo kukle Judasza wlepiono dodatkowe 5 uderzen za „roszczenia do mienia bezspadkowego”.

 18. marek13 said

  uderz w stół a nożyce… tyle zamordowanych małych Palestyńczyków a oni będą badać okładanie kukły kijami, „czy robiły to (polskie dzieciaki) na polecenie rodziców czy innych osób oraz czy były świadome tego, co robią”. prokurator rejonowa ma dłuższego nochala od tej kukły. i jeszcze jedno, kurwa mac, to gówno pseudo-teatralne „klątwa”, żadnemu prokuratorowi nie wadziło?

 19. Marucha said

  Przypominam to, co wielokrotnie głosiłem na łamach gajówki: Polska jest państwem żydowskim.
  W świetle tego wszystko staje się zrozumiałe i logiczne – decyzje prokuratury, sądów, bełkot kapłanów „katolickich”, bełkot mediów, postępowanie rządu…
  Ludzie, czemu się dziwicie?

 20. marek13 said

  Panie Gajowy, ja się dziwie retorycznie.

 21. andzia said

  Stworzyli sobie korzystną sytuację prawną: są niepoliczalni, bo liczenie grozi holokaustem. Dlatego podczas spisów ludności nie przyznają się do pochodzenia, chodzą nawet do kościołów dla oszukania goim. Najlepiej się jednak czują przy szabasowych świecach. Gojów kupują za miskę soczewicy przed wyborami, dodatkowo manipulując i oszukując. Według ostatnich sondaży ponad 80% populacji czerpie informacje TVPolińskiej. To potężny ogłupiacz.
  Ma rację P.Gajowy (16) pełno ich w Polsce, korytowi działają w interesie żydostwa a żaden inny żyd nie skrytykuje uroszczeń plemiennych, chociaż ich czeka to, co Polaków. Przed wojną żydowska biedota %-owo przeważała i była na garnuszku opieki państwowej, nie bogatych Żydów.

 22. Dictum said

  A to druga kukła do obłożenia kijami

 23. PISKORZ said

  re art A później postaramy się ustalić, kto krzyczał i kto okładał kukłę. Prokuratura będzie też badać rolę dzieci w całym wydarzeniu, ” Będą głupole mieć zajęcie…NIE MAJĄ WAŻNIEJSZYCH SPRAW NA GŁOWIE..

 24. StopNWO said

  Żydowska TRADYCJA święta PURIM.
  `
  W tym przypadku wieszanie goja jest OK.
  `
  proszę rozpowszechniać, bo w Pruchniku na Podkarpaciu
  to im jeszcze sporo brakuje entuzjazmu w stosunku
  do Żydów bawiących się bez skrępowania.
  `
  SZALOM

 25. JerzyS said

  Ciekawe czego to, ta pani prokurator się nawąchała, że ma taką fazę,
  że w kukle ujrzała Żyda.
  Po czy oni się rozpoznają?

 26. Olo said

  Niedługo dla żydowskich k u r e w i ich pisowskich pachołków Polak-katolik będzie antysemicki a jego byt będzie nielegalny. Tak oto Polacy stają się Palestyńczykami. Już czas na polski HAMAS.

 27. JerzyS said

  Wiadomości Literackie
  / 31.08.1924
  / Warszawa
  / Rok 1, Nr 35

  Antoni Słonimski
  O drażliwości Żydów

  Jedną z kardynalnych i najbardziej charakterystycznych cech żydostwa jest bagatelizowanie najświetniejszych zdobyczy ducha ludzkiego. Żydzi bagatelizują wszystko: kaleczą język, którym mówią, lekceważą czystość mowy, ciała i serca, przeceniają zaś nierozumnie znaczenie pieniędzy. „Ważna różnica!” – jest to frazes, który słyszy się w ustach co drugiego Izraelity. Powiedzieć zamiast „papierosy Seraj” – „papieresy Rataj”, jest to drobnostka niewarta najmniejszej uwagi. To lekceważenie języka przenosi się na lekceważenie całej literatury. Realnie myślący kupiec mówi do nierealnie myślącego agenta: „Idź pan czytać Sienkiewicza”. Podobny stosunek do rzeczy spotyka się również i w społeczeństwie polskem, u Żydów występuje on jednak o tyle jaskrawiej, iż wątpię już, czy w innem społeczeństwie można spotkać typ poety, który nie wierzy w istnienie poezji i uważa poezję za zwykłą zręczną robotę, podlegającą modzie i gustom odbiorców. Pewien młody literat tego pokroju prosił mnie zupełnie poważnie, abym zdradził mu sekret pisania wierszy, które chętnie drukują i „o których potem dużo się mówi”. Lekceważenie Żydów dla zniewagi czynnej (widziałem bowiem Żydów, którzy policzkowali się w kawiarni i nie wstając od stolika kończyli dalej swoje targi) tyczy się również lekceważenia pracy fizycznej. Praca fizyczna dobra jest dla „chamów”. Żydzi nie mają prawie swojej kasty pracującej fizycznie – jest to bowiem naród nie produkujący: zajmuje się przeważnie handlem i pośrednictwem. Dziewięćdziesiąt procent handlarzy żywym towarem to są właśnie Żydzi. Na podobne spostrzeżenia odpowiadają zwykle, że jest to wina warunków, w których znajduje się naród. Być może Żydzi są uciskani i wypierani z wielu placówek pracy -nie do tego stopnia jednak, żeby się koniecznie zajmowali handlem żywym towarem. Psychologja żydowskiego handlarza dziewczętami odsłania nam jeszcze jeden rodzaj bagatelizowania rzeczy tak czystych, jak miłość i cześć kobiety. Wszystko – cały świat, gwiazdy, morza, lądy i ludzie – znika i staje się nieważne wobec żądzy pieniądza. W dowcipach żydowskich przebija się to śmiesznie i zarazem tragicznie. Nie mogę się powstrzymać od zacytowania tutaj następującej anegdoty. – Młody biedny Żyd chce się ożenić z dziewczyną bez posagu. Ojciec jego tłumaczy, że tego robić nie powinien. – „No dobrze, – odpowiada syn, – ale ja zato będę szczęśliwy”. Ojciec na to odpowiada: „No, a jak już będziesz szczęśliwy, to co ty z tego będziesz miał?” Oto jest tragikomiczne lekceważenie wszystkiego poza bogactwem.

 28. JerzyS said

  Gdybyśmy chcieli sięgnąć do genezy tego bagatelizowania, lekceważenia, a nawet nienawiści, znaleźlibyśmy to wszystko już w Starym Testamencie, gdzie nienawiść do innych narodów zarysowana jest zdecydowanie, i gdzie sam Bóg lekceważy wszelką etykę, a nawet prostą uczciwość, jeżeli chodzi o zdobycie Kraju (deszcz kamienny na Amalekitów) lub przysporzenie bogactw wybranemu ludowi (kradzież naczyń srebrnych w Egipcie). „Naród wybrany” oto jest ten rdzeń, ten tajemniczy znak kabalistyczny, który porusza Golema żydostwa. Bardzo niewielu znam Żydów, którzy nie mają głębokiego przeświadczenia o tej wyższości rasy żydowskiej. Dlatego właśnie ten naród, tak chętnie wszystko bagatelizujący, nie lekceważy najlżejszego zarzutu, najmniejszej krytyki. Drażliwość jest tak wielka, że każde śmielsze wystąpienie staje się wprost niebezpieczne dla pisarza. Wolno jest u nas pisać źle o kelnerach, Czechach, Niemcach lub posłach sejmowych, – mogą denerwować pisarza rzeczy tak doskonałe, jak katedra Notre-Dame, – można wytykać błędy kompozycyjne Michałowi Aniołowi, – ale nie wolno pisać źle i rozumnie przeciw Żydom, bo pisać głupio – znaczy to sprawiać im rzetelną satysfakcję. Jeśli pisze Nowaczyński lub Pieńkowski, jest to poniekąd na rękę Żydom, gdyż łatwo mogą ośmieszyć antysemityzm tak ordynarny i chamski. Mają przytem realne dowody swojej krzywdy i potwierdzenie opinji zagranicznej o Polsce. Z triumfalnym hałasem rozsyłają o tem wieści do wszystkich prasowych agencyj całego świata. Jeżeli jednak ktoś, stojący na boku życia politycznego, powie jakąś nieprzyjemną prawdę o Żydach, chętnieby go ukamienowali na miejscu. Zwłaszcza jeśli to powie właśnie Żyd, który zdawałoby się ma największe prawo do krytykowania swego narodu. „Odszczepieniec”, – człowiek, który narusza potwornie potężną solidarność Żydów, jest najwięcej znienawidzoną jednostką. Doprawdy, gdyby nie rząd i prawo angielskie w Palestynie, – mimo dwu tysięcy lat, które minęły od czasu ukrzyżowania Chrystusa, rabini jerozolimscy ukrzyżowaliby każdego Żyda – chrześcijanina, każdego członka tej nielicznej sekty, mieszczącej się po dziś dzień w Galilei.

  Żydzi, którzy wygwizdywali w teatrze na Pradze „Księdza Marka” Słowackiego, – Żydzi, napadający w swoim czasie na Heinego, – Żydzi, którzy wyklęli mego dziadka za to, że wydawał pismo naukowe w języku hebrajskim, -Żydzi, którzy demonstrowali przeciw Tuwimowi za wiersz p. t. „Giełdziarze”, – zdawaćby się mogło – są tak drażliwi, iż nie powinni żyć w kraju, gdzie im obcinają brody, znieważają na każdym kroku lub rżną poprostu, jak to miało nieraz miejsce w Rosji lub Rumunji. W kraju, gdzie słowo „Żyd” uważane jest za obelgę, nie można być zbyt drażliwym. Albo się chce stulić uszy i robić interesa, albo ma się dumę narodową – i ta każe iść precz. Polska nie znosi Żydów, ale jak Żydzi nie znoszą Polski – mało kto sobie zdaje sprawę.

  Wszystko, co tu powiedziałem, nie tyczy się prostych, cichych marzycieli Talmudu, którzy obok szczytowej inteligencji żydowskiej stanowią najlepszą część narodu, – ale mówię tu o tej nikczemnej większości ludzi nic nie produkujących, pośredników i handlarzy najbogatszych, najcyniczniejszych, – mówię o tych wszystkich szrajbełesach nacjonalizmu żydowskiego, którzy podnoszą gwałt o swoją parszywą godność. W Palestynie, w okolicach Tyberjady nad jeziorem Galilejskiem widziałem Żydów dumniejszych i godniejszych od was, gudłaje z żydowskich pisemek. Mówili oni o swoim narodzie słowa stokroć ostrzejsze od tych, – któreby was zaczerwieniły krwią ich potu i trudu. Jeżeli ktoś z was, panowie, ma tak wiele ambicji rasy i godności narodu, niech się nie bawi w drażliwostki warszawskie, ale tak jak oni pracuje w malarycznych nizinach Galilei albo w skwarze Jerycho. A jeżeli ma się już przytartą wrażliwość, jeżeli rozum każe cierpieć zniewagi, – to gdzież, pytam, miejsce na zapienioną, plugawą wściekłość, którą budzi krytyka cech narodu? W interesie samych narodowych Żydów leży wywalczenie możności krytyki i satyry narodowej. Gdyby Żydzi mieli takiego Shawa, który kpi z wszystkiego co święte przeciętnemu Anglikowi, – zabitoby go laskami na ulicy.

  W kolonjach w Palestynie widziałem ubogich studentów, marzycieli i idealistów, – ale nie spotkałem ani jednego z tych geszefciarzy, których stać na kupienie terenów w Palestynie i którzy powinni swoje na krzywdzie ludzkiej zarobione fortuny oddać garstce ludzi rehabilitującej idealizm narodu. Prawdziwa miłość ojczyzny czasem mnie zachwyca, lecz fałszywa zawsze budzi wstręt. Musi bowiem budzić odrazę wygodna miłość ojczyzny, uwarunkowana szeregiem zastrzeżeń. Trudno jest kochać i co godzina obliczać, wiele to kosztuje i jaki to zysk przynosi. Stosuje się to zarówno do Żydów miejscowych – fałszywych sjonistów, jak i do tych zasymilowanych „Polaków z trzydniowem wymówieniem”, k

 29. JerzyS said

  Trudno jest kochać i co godzina obliczać, wiele to kosztuje i jaki to zysk przynosi. Stosuje się to zarówno do Żydów miejscowych – fałszywych sjonistów, jak i do tych zasymilowanych „Polaków z trzydniowem wymówieniem”, którzy bardzo kochają Polskę, ale jeżeli broń Boże coś się zdarzy – to już nie tak bardzo.

  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzieć.

  Panowie z żydowskich pisemek biadają, że stałem się antysemitą, gdyż napisałem kiedyś także parę słów ujemnych o Żydach. – „Wnuk Zeliga Słonimskiego wymyśla na Żydów!”

  Nie, panowie, nie jestem antysemitą, ale nie zabroni mi nikt mówić o tem, co jest złe wśród Żydów. Proszę mi też oczu nie mydlić tradycją mojego nazwiska, – wiem dobrze, czem byli moi przodkowie, i wiem o tem, że dziad mój – właśnie ów Zelig Słonimski – został wyklęty przez gminy żydowskie (i to nie tylko w Polsce) za to, że ośmielił się wydawać naukowe pismo hebrajskie, że ośmielał się mówić ciemnym Hebrejom o zdobyczach wiedzy, że zwalczał średniowieczny kahał rabinów-ortodoksów. Na pomniku mego dziadka mściwość żydowska wplotła do szumnego napisu jadowite słowa: „Tu leży wielka acz zbłąkana gwiazda narodu żydowskiego”. Nie jestem zaślepiony jakąkolwiek niechęcią do Żydów – tak jak potrafię wyliczyć złe cechy tego narodu, potrafię wyliczyć i dobre, – ale bronię bezwzględnie swobody krytykowania, i nic chyba nie uleczy głębokiego wstrętu, jaki mam do pewnych sfer żydowskich. Wybaczcie mi, lecz ośmielam się twierdzić, że Żydzi nie są gorsi od innych, ale i nie są napewno lepsi, i nic mnie o tem nie przekona, że naród, z którego pochodzę rasowo, jest „narodem wybranym”. Niejeden z czytelników zapyta się może: dobrze, lecz dlaczego o tem nagle piszę, i co to kogo obchodzi?

  Parę wydarzeń, w które życie mnie ostatnio wplątało, skłoniło myśl moją do tego tematu. Pewien mały artykulik, ogłoszony przed trzema miesiącami w „Wiadomościach Literackich”, spowodował szereg napaści na moją osobę. To samo spotkało Jana Lechonia, który ośmielił się napisać, że na wieczorze wielkiego rosyjskiego aktora sala pełna była „straszliwych Żydów”, to samo spotkało Juljana Tuwima za wierszyk p. t. „Srulki”. Na tle paru tych drobnych faktów zarysowała się w moich poglądach tak znaczna różnica z opinją nie tylko pismaków żargonowych, ale i wielu inteligentnych Semitów, iż uświadomiłem sobie z przerażeniem, że drażliwość żydowska nie jest tylko lokalnym stanem zapalnym, ale płynie ona z głębokiego, przerażającego przekonania Żydów o bezwzględnej wyższości „narodu wybranego”.

  Bardzo niedawno temu byłem na meczu „Hakoah” z reprezentacją Warszawy. Tam, na boisku sportowem, wolnem na całym świecie od walk nacjonalistycznych, byłem świadkiem jaskrawej solidarności żydowskiej. Niema w tem nic złego, iż Żydzi cieszą się z sukcesu swej zawodowej zresztą drużyny footballowej. Natomiast czarny tłum ciemnych Żydów, nie rozumiejących ani trochę zasad gry, wyjący, gwiżdżący i ryczący, – dał mi obraz gwałtownego, wojującego nacjonalizmu. Ten „rewanż” żydowski za wszelkie doznane „krzywdy” stał się wielką manifestacją narodową. Żydzi, których ciągle kopią, zemścili się kopiąc piłkę.

  Nie wolno jest Lechoniowi napisać, że sala pełna była „straszliwych Żydów”, jak gdyby nie istnieli wśród Żydów ludzie naprawdę straszliwi, – ale wolno Lechoniowi napisać, „że dobrze Ibsen robił, że rodaków nienawidził” – i za to wśród społeczeństwa polskiego nie obrzucano go błotem. Nie wolno mi było, rysując obraz powojennego pokolenia, pisać źle o Żydach, ale nikt z Polaków nie obraził się, gdy pisałem o chamstwie i sklepikarstwie Aryjczyków. W walce Żydów z Polską i w walce Polski z Żydami zaiste nie wiem, kto jest stroną silniejszą, – lecz jeżeli obrazem tej walki był mecz Warszawy z „Hakoah”, to wyznać muszę, że wszystkie moje sympatje były po stronie znacznie słabiej grającej reprezentacji stolicy. W metodach walki między tymi starymi wrogami po obu stronach są rzeczy brzydkie, lecz napewno więcej fałszu jest po stronie Żydów.

  Więc jeżeli już istnieje tak żywiołowy i namiętny nacjonalizm, jest najzupełniej oczywiste, iż nacjonalizm ten skierować należy w stronę najszlachetniejszą i najczystszą ideowo, w stronę odrodzenia Palestyny. Tam nie wątpię, iż Żydzi w obliczu swojej ziemi, w pracy i spokoju, który daje każdy wysiłek produkcyjny, stracą tę nerwową drażliwość i zwyczaj bagatelizowania twórczości, piękna, rozumu i spokoju, – wszystkiego, mówiąc poprostu, czego nie można kupić za pieniądze.

  Straciłem bowiem wiarę w to, aby ten naród, przeznaczony – zdawaćby się mogło – do propagowania idei kosmopolityzmu, do walki z ciasnym patriotyzmem i do głoszenia haseł wszechludzkich, – mógł łatwo wyzbyć się szowinizmu i braku tolerancji. Wojna rosyjsko-japońska, która ozdobiła naród japoński nimbem aureoli bohaterskiej, stworzyła modę Wschodu, przydając wiele demonizmu rasie japońskiej. Wytworzyły się legendy o potędze i sile tego dzielnego ludu, jak i teraz, gdy niewątpliwie Żydzi stali się modni na Zachodzie, sugerują im wiele niezwykłej siły i potęgi intelektualnej. Jaskrawym symptomatem tego jest oficjalne stwierdzanie swego żydostwa przez artystów: plastyków i pisarzy! Każdy prawie żydowski artysta w Paryżu, Londynie lub New-Yorku przyznawał się chętnie do kraju, w którym się urodził, zwłaszcza do umiłowanej Rosji, – obecnie zaś w sztukę żydowską wkroczył zwycięsko nacjonalizm. Modny jest czar umysłowości semickiej, dowcip żydowski i semicka realność patrzenia na życie. Co drugi snob żydowski mówi teraz o starości swej rasy. Żydzi zaczynają się uważać za śmietankę towarzyską nawet w banalnem, wielkoświatowem pojęciu. Trudno jest więc wytłumaczyć Żydom, że nie są tak niezwykli, że w sztuce niczego nie dokazali, że mają w sobie tragiczną nieproduktywność, wobec której nieproduktywność słowiańska jest mrzonką. W literaturze poza czarującym Heinem, piszącym po niemiecku, kogóż ma literatura żydowska? Jakiego wielkiego muzyka wydał ten najmuzykalniejszy naród? Sztuk plastycznych nie mają zupełnie, a jeżeli znajdzie się nawet w literaturze i muzyce parę nazwisk szlachetnych artystów – nie należą oni do sztuki żydowskiej, jak Conrad nie należy do literatury polskiej.

  Dziwne jest, iż w tym wielkim narodzie wszystko co jest wybitniejsze zabiera inny naród. Anglja zgarnia jak śmietanę najzdolniejsze jednostki ghetta żydowskiego, – nawet słaba Polska każe pisać po polsku nacjonalistom żydowskim i kształci ich i czaruje swoją sztuką i kulturą. Ba, nawet w sprawach pieniądza Żydzi wyróżniają się na tle bezradnych chłopów Polski lub Rosji, -ale niebardzo wytrzymują konkurencję z talentami kalkulacyjnemi Niemców lub Amerykanów. Gdzież jest więc ta wielkość narodu wybranego? Chyba nie w tem, że najpiękniejsza książka napisana od początku świata, najszlachetniejszy owoc, wydany przez rasę ludzką, wielka nauka Jezusa Chrystusa, znienawidzona jest przez Żydów? Tragiczny w swoim upadku i podziwu godny w swojej żarliwej miłości do siebie, naród ten, rozsypany po całej kuli ziemskiej, nieraz niósł przed ludzkością sztandar cywilizacji, nieraz umysł i serce Żyda wznosiło się ponad przeciętność ludzką, – lecz nigdy się to nie stało w imię nienawiści do świata.

  Jeżeli jest mowa o odrodzeniu narodu, to tem samem konstatuje się jego upadek. Do was więc zwracam się, wszyscy młodzi bojownicy i twórcy wielkości narodu, – do was, szlachetnie myślących, którzy nie mają zaćmionych oczu bielmem nienawiści, – do was, którzy kochacie swój naród, wiedząc, że jest biedny i słaby, i śnicie o jego sprawiedliwej wielkości i pracy na ojczystych ziemiach, – do was zwracam się z żądaniem, abyście zabili rozpalonem piórem drażliwość i zacietrzewienie, które przeszkadza zawsze czystemu i spokojnemu patrzeniu na sprawy tego świata.

  Gdybym miał choć odrobinę uczuć nacjonalistycznych, bez chwili wahania zamieszkałbym z wami w tym trudnym, lecz pięknym kraju. Pisałbym i pracował nad brzegami morza Śródziemnego w pachnącej pomarańczami Jaffie albo w zielonej Galilei. O, gdybym mógł się czuć Żydem! Należę jednak sercem do małej, ale wyniosłej ojczyzny ludzi zbłąkanych wśród świata, snujących się po wszystkich lądach ziemi, nieprzywiązanych wstęgą wspomnień ani nie wrósłych korzeniami w ziemię rodzinną. Z ręką na sercu mogę wyznać, iż nie mam wcale uczuć narodowych! Nie czuję się ani Polakiem ani Żydem. Nie bez zazdrości patrzałem na pionierów żydowskich, rozpinających namioty w dolinie Saronu, i słuchałem ich pieśni hebrajskich wieczorem przy ognisku, – jak niegdyś nie bez zazdrości słuchałem pieśni polskich żołnierzy idących na daleką wojnę z Rosją.

  Jeżeli powiedziałem tu parę słów twardych, nie znaczy to, abym nienawidził Żydów, – ale nie myślcie także, że to miłość dyktuje mi te słowa pełne goryczy.

 30. Inkwizytor said

  Niezmiennie przypominam słowa Zbycha Stonogi „PO nas tak nie wyruchało jak wyrucha nas PiS”

 31. Marucha said

  Jak bardzo brak mi w Polsce prezydenta, który nie bawiąc się w duplomację powiedziałby np. „Spierdalaj kurwo” do ambasador Mossbacher albo „Won z Polski, gnoju” do Jojne Danielsa…

 32. Salcie said

  Ad. JerzyS – 27, 28, 29

  Dziękuję Panie Jerzy i bardzo serdecznie Pana pozdrawiam 🙂

 33. Taboret said

  Pan pisał, Panie Marucha, gdzieś w poprzednich postach, że Polska jest państwem żydowskim. Jeżeli o mnie chodzi, to bym powiedział, że Polska jest państwem słabym i źle funkcjonującym, trochę łagodniej to bym określił, jednakże roszczenia-uroszczenia są zwykłą obrzydliwością, o czym tacy Żydzi, jak np. Pan Finkelstein trąbią od lat i wiedzą jakie to później ściąga konsekwencje na każdego Żyda (wszyscy patrzą co najmniej podejrzliwie, etc).

 34. Ja także dołączam do podziękowań dla Pana JerzegoS za sprawiedliwe komentarze.

 35. Nomen omen z Próchnika pochodził generał Policji Papała, którego zamordowano w niewyjaśnionych okolicznościach. Przez te wszystkie lata mordercy i ich zleceniodawcy są nieznani. Czy pan minister odpowiadający za tę hańbę polskiej Policji coś z tym zrobił?
  Nie od dziś niżsi rangą policjanci nazywają Komendę Główną Policji i Ministerstwo Naczelnym Rabinatem.

  Może to właśnie dzięki spaleniu Judasza ktoś ze służb odkryje zdrajcę Generała Papały.

 36. Marucha said

  Re 33:
  Niech Pan popatrzy obiektywnie:
  – Banki są w rękach żydowskich
  – Media są w rękach żydowskich (niech Pana nie zwiodą „niemieccy” czy „włoscy” właściciele)
  – Gospodarka jest w rękach żydowskich
  – Polityka zagraniczna jest w rękach żydowskich
  – Rozrywka to niemal sami żydzi
  – Rząd to zydzi albo szabesgoje
  – Prawdziwi rządzący to dwie żydówki (Mossbacher i Azari) oraz sierżant Mosadu (Jojne Daniels)

  Niech Pan sobie jeszcze przypomni sentencję: ten rządzi w danym kraju, kogo nie wolno krytykować.

 37. ibrachim ibn jakub said

  panie prokuratorze sram na judasza , jebię go. Niech mi pan postawi zarzuty.

 38. Sarmata said

  Ciekawszy przypadek miał miejsce w miasteczku Mordy (100 km na wschód od Warszawy) w okresie odrodzonej II Rzeczpospolitej, kiedy to żydzi zatłukli kijami wynajętego przez nich za pieniądze goja który grał Hamana.
  W tradycyjnym ich pochodzie w krwawe święto Purim wynajmowali zawsze za swoje pieniądze jednego z biednych mieszkańców miasteczka Mordy, który to człowiek odgrywał postać Hammana. Pewnego roku w okresie międzywojnia żydki tak się rozochociły w biciu i tak pobiły kijami w tymże pochodzie tego człowieka-aktora, że zmarł.
  Teraz mośki udają niewiniątka i „protestują” przeciw topieniu KUKŁY Judasza w Pruchniku.
  Co za wstrętny narodek.

  Obecnie w żydowskie święto Purim wiesza się kukły Hamana i jego synów w Borough Park w Nowym Jorku. Tu łącze: https://www.youtube.com/watch?v=7fFtUxqT5O4

  Tak więc pierwszy holokaust zrobili żydzi Hamanowi, jego dzieciom i jego zwolennikom, który miał miejsce w połowie V w. przed Chrystusem. Na cześć tego mordu/rzezi żydzi obchodzą hucznie co roku Święto Losów (Losowania) zwane Purim. Jest to radosne święto żydowskie podczas którego dzieci wieszają na szubienicy historycznego Hamana.
  Był to zatem pierwszy holokaust zrobiony przez żydów. Wynalazcą holokaustów są żydzi.

  Drugi holokaust zrobili Niemcy żydom jednak nie obchodzą tego jako święto a co więcej, żydzi uważają, że za ten drugi, niemiecki holokaust zapłacić mają Polacy.

  To samo z komunizmem. Komunizm jest wyłącznie żydowski jeśli chodzi o sprawstwo organizacyjne.
  P.S. Haman – najwyższy urzędnik króla Persji, Achaszwerosza.

  cyt.:
  Opublikowany 21 kwi 2019
  Katolicy z Pruchnika pobili i spalili kukłę Judasza z pejsami. „Dołóż mu z pięć, bo chcą odszkodowań!”:
  https://natemat.pl/270577,w-pruchniku….
  Dzięki za obejrzenie, zasubskrybuj więcej filmów:
  https://www.youtube.com/channel/UCGY6
  W podkarpackim Pruchniku mieszkańcy wrócili do zakazanej tradycji palenia kukły Judasza. Jak podaje „Ekspres Jarosławski”, ten wielkanocny rytuał zgromadził setki mieszkańców miasta w tym dzieci, które dostały kije, żeby móc wymierzyć Judaszowi tradycyjne 30 ciosów. Następnie kukłę zawleczono nad rzekę, odcięto jej głowę i spalono. A wszystko to w Wielki Piątek, który w tym roku przypadał w rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Słomiana kukła Judasza zdrajcy, przyozdobiona stereotypowym kapeluszem z pejsami zawisła w Wielki Piątek w centrum miasta na latarni przy ulicy Jana Pawła II. Mieszkańcy tłumnie stawili się na tradycyjne widowisko. Przyprowadzili nawet swoje dzieci. Jak podaje „Ekspres Jarosławski” niektórzy z nich zachęcali je do uczestnictwa w rytuale. trwa ładowanie postu… Zobacz oryginał Wiele z nich uległo namowom, więc dostało do ręki kij, którym miało wymierzyć karę Judaszowi – trzydzieści ciosów. Potem kukłę zawleczono na sznurze nad rzekę, odcięto jej głowę i spalono. Z relacji lokalnego medium wynika, że podczas rytuału słychać było z tłumu antysemickie okrzyki dotyczące ostatnich wydarzeń odnośnie roszczeń żydowskich wobec pozostawionego w Polsce mienia. „Do bicia kukły kijkami przystępują dzieci pod przewodnictwem jednego dorosłego. – Jeszcze pięć za to, że chcą odszkodowań od Polski – krzyczy ktoś z tłumu, kiedy pada trzydzieste uderzenie. No to jeszcze pięć za te odszkodowania. Dzieci biją ochoczo” – czytamy na stronie gazety. Zwyczaj ukarania Judasza zdrajcy jest archaiczny i pochodzi z XVIII wieku. Często miał charakter antysemicki. Nie mniej odbywał się w Pruchniku niemal co roku. Kilka lat temu zakazano go jednak. Wychodzi na to, że burmistrz Wacław Szkoła, wieloletni członek Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, spojrzał na kontrowersyjną tradycję bardziej łaskawym okiem. A wszystko w rocznicę powstania w getcie warszawskim… Przypomnijmy, że dwa lata temu we Wrocławiu tłum zwolenników skrajnej prawicy także przyniósł ze sobą kukłę Żyda. Została ona publicznie spalona przez Piotra Rybaka, który za ten czyn został skazany na 10 miesięcy więzienia. źródło: „Ekspres Jarosławski”
  Dzisiejsze zwycięstwo marionetki ruchu Chabad Lubawicz na Ukrainie dało napęd naszym rodzimym odszczepieńcom i uwolniło ich żarliwe myśli. Antychrześcijańskie.

 39. revers said

  Tylko w Tarnowie moznna w Swieto Purim topic, wieszac Marzanne …

  http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/2009/03/Purim-w-Tarnowie.html?fbclid=IwAR0ZX7NCTibK9hkJaIhBaySOrdWPpZmw-R-aBJrbcTTZXMGGFONLwLNt_5A

  a w hotelach krakowskich pisac na scianch to co sie chce i czym chce, nawet zyd.skim g.nem.

 40. Birton said

  Nie tylko o Judasza chodzi, bo oto co sam Chrystus mówił o Żydach : J 8:44 „Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. ”

  ——
  Zdaniem „polskich” biskupów – jest to niedopuszczalne uogólnienie i przejaw nienawiści.
  Admin

 41. Troll Polonii said

  Judasz to nie tylko biblijny symbol zdrady.
  To uniwersalny symbol grzechu wobec Boga i wobec ludzkosci. Za to Adam i Ewa zostali wypedzeni z Raju.

  A zydom wolno celebrowac wystepek i postepek Estery i masakre Persow, jako wielkie swieto religijne!.
  Niewatpliwie obchodzenie Purim „rani religijne uczucia Iranczykow”.

  Obecna walka z chrzescijanstwem, zdrada narodow, wciskanie sie do rzadow roznych panstw jako V-ta kolumna; w polityce, sztuce, edukacji powinno postawic na nogi rozne narody.

  Na 4-ch kandydatow na prezydenta Francji…3ch bylo zydami.
  Na Ukrainie na trzech glownych kandydatow na prezydenta – cala trojka byla zydowska i wszyscy mieli – i dalej maja- poparcie ‚naszych’ oligarchow.

  Podobnie w Warszawie, Brukseli, Londynie…Warszawie..
  Mielismy Pilsudskiego, ubecje, ktora zdradzila polski narod i ubecje, ktora obecnie rzadzi Polska. Weszli nam konie trojanskie do religii i kosciolow; do dowodztwa armii, do sejmu i na uczelnie.
  Wolno bylo nielegalnie zagarnac Jerozolime??? Nigdy nie byla stolica Izraela.
  Wielkim przestepstwem jest palenie kukly biblijnego przestepcy sprzed 2ch tysiecy lat. – Ale mozna palic zywcem dzieci na Bliskim Wschodzie, w Jemenie, Sudanie i Somali? Zrzucac bomby na koscioly i bomby uranowe na szkolne dzieci?

  Judasz jest symbolem zdrady narodow … juz od czasow biblijnych.

  Bush kochal Saddama Huseina, z ktorym sie calowal, Obama ofiarowal dozgonna przyjazn Kadafiemu, Amerykanie posadzili na stolek zaprzyjaznionego Miloszewicza, pomogli przywrocic tron w Iranie i posadzic na nim Shah-in-Shaha , Reze Pahlawi, ktorego potem tez obalili,
  Kochali kowboje Jelcyna, Gorbaczewa…wbrew interesom rosyjskiego narodu..
  Ufundowali Polsce ubecka Solidarnosc..i zrabowali kraj.
  Pocalunki Judasza.

  No i Amerykanie maja Patriot Act, przy ktorym stalinowskie pomysly byly sennym marzeniem oseska..

  A teraz wolnosc slowa i wyznania, prawo do praktyk i tradycji religijnych, podobnie jak wolny rynek, nalezy sie tylko’ wybrancom’..
  Mozna wyrzucic katolickie zakonnice i kaplice z terenu polskiego muzeum w Oswiecimiu??
  Mozna.

 42. galicyja said

  Co się tyczy prokuratorzyny zakompleksione typy jej pokroju pewnie czekały na taką „szansą” przez całe życie. Może wreszcie zaistnieć. W jaki inny sposób pokazano by ją? siedziała by w Jarosławiu do śmierci „prowadząc” sprawy typu kłotnia o miedzę między henkiem a wieskiem, stłuczka rowerzysty, kradzież 2 mydeł z biedronki itp. Teraz praktycznie zesrała się z radości. Takie horyzonty rozwoju zawodowego.
  Niestety to region wspaniałych, szczerych ale i zawziętych , sprzedajnych gnid bez moralności. Szczególnie ci z popisu jak pslu. Znowu muszę patrzeć na ich nażarte tępe ryje z dwuznacznymi sloganami w tle typu Polska sercem Europy itp.

 43. Judasz nie jest tu żydem. Judasz jest symbolem.

  Jeszcze trochę, a topienie Marzanny podciągną pod propagowanie zbrodni i zachęcanie do okrucieństwa wobec młodych kobiet. 🙂

 44. Jack Ravenno said

  „ten rządzi w danym kraju, kogo nie wolno krytykować”

  No i mamy to spełnione w 101%

  Czekam na chwilę, gdy zechcą ZREHABILITOWAĆ szatana i ostatecznie przerobić resztki Dzieci Bożych na szatańskie odchody.

  I proszę nie mówić, że to się nie stanie…Bo stanie się na pewno!

 45. Boydar said

  Wprowadzono do publicznego obiegu dwa oficjalne pojęcia; krytyka żyda powoduje agresję naszych wrogów, i nie chodzi tym razem o Putina. I dwa – synonim zdrajcy, sprzedawczyka i dywersanta okazał się być żydem.

  Dla zrozumienia co się w rzeczywistości stało, trzeba orientować się w „magii” użytych w kontekście słów i sformułowań.

  „Rzeczy nie nazwane nie istnieją”. „Światem rządzą znaki i symbole”

 46. Boydar said

  Poza tym … 🙂

  https://www.magnapolonia.org/prokuratura-bedzie-miala-pelne-rece-roboty-okazuje-sie-ze-sad-nad-judaszem-to-nie-tylko-pruchnik/

 47. Boydar said

  Chyba mi coś umknęło, przepraszam …

 48. Jack Ravenno said

  @47 BOYDAR – Będą ścigać „palenie Judasza” poza granicami Polin???

 49. Boydar said

  Jak tylko poziom promieniowania się obniży.

 50. revers said

  a kto dopuscil ten ma?

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019042410270677-Peter-Marcek-bazy-wojskowe-bron-jadrowa-USA-Slowacja-Sputnik-Polska/?fbclid=IwAR3bfc_lbttWkCIzIgpRV7JL3fHpIAgYNid87q9YBysWCxbfvChbGOqC62c

  tylko niektorzy politycy na Slowacji kumaja czym to grozi, sianie milosci radioaktywnej w europie i w regionie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: