Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  karlik o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  Krzysztof M o Co jest droższe: ładowanie poj…
  bryś o Koniec zmiany czasu coraz bliż…
  bryś o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Stan Piasta o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Peryskop o Wolne tematy (71 – …
  I*** o Wolne tematy (71 – …
  revers o SEXturystyka. Czyli jak żołnie…
  ojojoj o Co jest droższe: ładowanie poj…
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Wolne tematy (71 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Zełenski, czyli kolejny etap rozpadu Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2019-04-23 (Wtorek)

Ukraińcy mieli wybór: clown czy błazen? I ostatecznie nie jest do końca pewne co właściwie wybrali. Przy tej okazji polityczna III RP płacze, nie wiedząc co sądzić o wyniku ukraińskich wyborów. Niektórych kusi, by wyciągać z tego daleko idące, a optymistyczne wnioski. Niestety, chyba zbyt optymistyczne.

Po prostu, byle komu niczego się nie mówi. Żeby daleko nie szukać – ledwie wstąpiliśmy do NATO, a nasi macherzy o nalotach na Jugosławię dowiedzieli się z CNN. Waszyngton zmienił namiestnika w Kijowie i nie widział powodów, żeby informować pośledniejszych wasali z Warszawy. Stąd dezorientacja. Tak zwana polityka tak zwanej Ukrainy się przecież nie zmieni. No chyba, że Amerykanie rozkażą inaczej…

Zabawne, ale optymizm w związku z wynikiem Zełenskiego wyrażają też niektórzy Rosjanie, przeważnie ci sami, którzy z nadzieją pytali mnie czy zwycięstwo PiS-u oznacza pozytywny przełom w stosunkach polsko-rosyjskich. Z kolei polscy optymiści to wierzący wcześniej w pozytywną zmianę idącą pod rękę z Donaldem Trumpem czy nawet czyniącą z Andrzeja Dudę polskiego męża stanu, a z PiS-u partię przełomu w relacjach polsko-rosyjskich i polsko ukraińskich.

Cóż, może i optymistom łatwiej się żyje na świecie – faktów to jednak nie zmieniło i nie zmienia.

“Stale okazujemy Ukrainie solidarność w obliczu rosyjskiej agresji. Nie ustajemy również w wysiłkach na rzecz zbliżania jej do struktur europejskich i euroatlantyckich. Pragnę zapewnić Pana, że Polska jest gotowa do dalszej wszechstronnej pomocy Ukrainie w sferze bezpieczeństwa i reform państwowych. Może Pan liczyć na moje osobiste zaangażowanie w tej sprawie” – tyle miał do powiedzenia prezydentowi-elektowi Ukrainy prezydent III RP.

Czyli, tłumacząc na ludzki: dalej wspólnie dawajmy się napuszczać na Ruskich, nadal Polska będzie płacić za eksploatowanie Ukrainy przez Zachód.

Cóż za strategiczna ciągłość polityki wschodniej!

Co więcej, stałość widać nie tylko w postawie kierownictwa III RP, ale także w… wyniku ukraińskich wyborów, choć przecież tamtejsi wyborcy są zapewne przekonani, że opowiedzieli się za zmianą. Bądźmy jednak poważni. Nie po to w danym kraju zmienia się akurat prezydent – żeby rzeczywiście coś się zmieniło. Generalnie można zgodzić się, że najbardziej interesujący element tych wyborów – to ta szumnie nazywana “głęboka Ukraina“, do której/z którą najpierw dialogował serial Zełenskiego, a następnie jego kampania.

Potwierdza to tylko ogólną obserwację, że gdzieś tam są jeszcze jakieś pokłady normalności. Tyle tylko, że choćby przykład polski dowodzi – że same pokłady nie wystarczą, bo bierna masa nie ma potencjału doprowadzenia do realnej zmiany politycznej.

Natomiast co do interpretacji wyniku wyborczego – to jest ona jeszcze prostsza. Po pierwsze – Poroszenko był namaszczony jeszcze przez poprzednią amerykańską administrację (i czując utratę jarłyku ostatnio próbował się przeorientować na opcję “europejską“). Jego wycofanie było więc kwestią czasu. Zełenskiemu nawet tę rolę napisano tak, żeby bardziej pasował do Trumpa. A po drugie – na Ukrainie jedni już swoje ukradli, w oligarchii naturalna jest cykliczna wymiana tych przy paśniku.

Ukraińcy a sprawa polska

Zresztą – czy w Kijowie coś się zmieni, czy nie zmieni, to na razie kwestia bardziej pobożnych życzeń jednych i zgadywanki pozostałych. Na razie z polskiego punktu widzenia istotne są fakty. Spójrzmy bowiem np. kto realnie utrzymuje ukraińską gospodarkę?

“W 2018 r. Ukraińcy pracujący w Polsce przekazali na Ukrainę 3,6 mld dolarów (niemal 14 mld zł) – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Ukrainy. To ponad jedna trzecia wszystkich pieniędzy, które zostały przesłane na Ukrainę przez jej mieszkańców przebywających za granicą“. Nota bene – „drugą, pod względem wielkości kwotę, przesłano z Rosji – równowartość 948 mln dolarów – o prawie jedną czwartą mniej, niż przed rokiem. Trzecie miejsce na podium zajęły Stany Zjednoczone, z których przekazano na Ukrainę 870 mln dolarów“.

Przecież mając takie aktywa w ręku – powinniśmy być siłą rozdającą karty na Ukrainie, a nie podrzędnym podwykonawcą zleconych przez innych zadań, w dodatku chronicznie niedoinformowanym!

Tymczasem zaś jest zupełnie przeciwnie. Oto dowiadujemy się np., że “aktualnie analizujemy sytuację dotyczącą skali zainteresowania podejmowaniem nauki oraz pracy w naszym kraju przez pielęgniarki z zagranicy, w tym pielęgniarki UKRAIŃSKIE” – jak oświadczyło ministerstwo zdrowia III RP. No, to na więcej podwyżek niech polskie pielęgniarki nie liczą – można by zauważyć, chodzi jednak nie tylko o sytuację w tej jednej branży i tylko w ochronie zdrowia. Oto nie my wykorzystywać mamy swoją słabą, bo słabą, ale jednak pewną przewagę nad Ukrainą do wpływania na jej politykę, ale przeciwnie – to obecność Ukraińców w Polsce służyć dalszemu terroryzowaniu Polaków pułapką niskich płac. Na jakiej więc podstawie mielibyśmy sądzić, że będący krzykiem rozpaczy Ukrainy wybór prezydenta cokolwiek zmieni na lepsze – czy to w naszych wzajemnych relacjach, czy w pacyfikacji sytuacji za naszą wschodnią granicą?

Na razie bowiem wszystko wskazuje tylko, że Ukraina weszła w kolejną fazę kryzysu. W dodatku potwierdzony został jej podział na nacjonalistyczny Zachód (czyli Małopolskę Wschodnią) i całą resztę, co cały czas źle wróży spoistości tego państwa.

Zwycięstwo kolejnej ekipy oligarchicznej sprzyja bowiem raczej dalszej fragmentaryzacji, somalizacji Ukrainy – co zresztą sam Zełenski i jego ekipa wyprorokowali w swoim serialu „Sługa Narodu”, gdzie pojawia się wątek dwudziestu kilku odrębnych Ukrain. I wybór nowego prezydenta wcale scenariusza tego nie oddala. Przeciwnie, zegar dla Ukrainy wciąż tyka, a eksperyment ten nieubłaganie zbliża się do końca.

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 15 do “Zełenski, czyli kolejny etap rozpadu Ukrainy”

 1. Birton said

  Ukraińcy mieli następujący wybór : Żyd nr 1 albo Żyd nr 2, za którym stoi Żyd nr 3 – wcale mi nie żal swołoczy banderowskiej

 2. RomanK said

  Panowie….ja wiem ze wy chcecie dobrze….:-)))
  W okresie nietak dawnym lata 2000..do Polski ludzie pozostajacy na emigracji zarobkowej nie zamierzajacy na stale osiedlac sie na Zachdzie przesylali do Polski rocznie ponad 12 mld dollarow…
  Zchod w ten sposob sponsorowal Stae Kiejkuty przepoczawazrajace sie w NoweKujtasy procesieLajdackiej Przepoczwazeniowy zwanej Transformacja Ustrojowa….
  oczywscie Polacy ani o tym nei wiedzieli, ani nei mieli zadnego wplywu..byli tylko sila jaka charowala na siebie a przy okazji zmianiala swiat na lepsze pod egida ukochanych przywodcoff…
  Na ukrainei to samo…z tym, ze tam proces ma szczegolnie soecyficzny charakter…
  Nie wolno zapominac ,ze w USA trwamorderczy proces wyrywania wladzy z tak powiedzmy to rak gleboko ukrytych niewiadomo gdzie, ze tylko mozna wnioskowac po stekaniu, ktora reka w danej chwili, ktora reka za co trzyma:-))))

 3. revers said

  ad1

  a ten nr. 3 co ma 3 paszporty, cypryjski, ukrainski i izraelski i na pytania odnosnie prawnego zakazu zajmowania wysokich stanowisk panstwowych na Ukrainie przez osoby z dwoma obywalstwami tj. 2 pszportami odpowiada, ale ja Kolomyjski mam 3 paszporty, mnie to prawo nie dotyczy. I tak kreci sie geszefcik w trojkacie Kijew-Tel-Avov-Nikozia, gdzie mozna ominac kazdy podatek, a doic gojow ukrainskich na Bagsika lub na LTMExpress. trzeba wspomniec ze Kolomyjski mial duze udzialy w spolkach lotniczych na terenie Skandynawii, czy nawet Tuska LTMExpress-Amber Gold.

 4. Maverick said

  Nasze elity nadają się tylko na wasalenie hucpie. Czego wy od nich oczekujecie, strategicznego myślenia, czy dbania o nasze interesy,? Przecież zdrowy rozsądek i myślenie kategoriami dobra obywateli tym czubkom nie mieści się w głowie.

  Bo tak naprawdę nie są to nasze elity, tylko kolejne pokolenie dzieci enkawudzistów, traktujących Polskę jak swój prywatny folwark.

 5. Easy Rider said

  Kiedyś było takie powiedzenie: „życie przerosło kabaret”, ale wtedy jeszcze nikt nie wyobrażał sobie, że może istnieć takie kabaretowe państwo, jak UPAdlina. Dla określenia tej sytuacji po wyborze Zełenskiego, to brak słów w normalnym, cywilizowanym języku, bo trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę.

  Czy elekcja Zełenskiego to kolejny etap rozpadu UPAdliny? To państwo (w sensie państwa narodowego) tak naprawdę nie istnieje od czasu obalenia Janukowicza, mamy jedynie do czynienia z usraelskim protektoratem, czymś w rodzaju dużego Kosowa. Temu układowi nic nie zagraża, gdyż funkcjonuje on na zasadzie „im większy chaos, tym lepiej”. Natomiast dla mieszkańców tej krainy (dla Polin też) lepiej nie będzie, nie sądzę też, aby było weselej, co sugerowałaby profesja Zełenskiego.

  Proszę zobaczyć to zdjęcie Zełenskiego z żoną, pozującą z jednym okiem, jak te iluminackie celebrytki:

  >https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/1026/16/10261699.jpg

  W innym ujęciu, sam Z., pokazujący charakterystyczny gest „rogów”:

  >https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/30/91/5cbe1b724c6a9_o_full.jpg

  Żadnych złudzeń, Panowie!

 6. sanning said

  Hieny i wampiry wojenne w szoku!!! Jak tak może być?
  Zełenski po zwycięstwie oświadczył dziennikarzom, że jest za natychmiastowym wznowieniem rozmów
  w formacie normandzkim (porozumienie w Mińsku), w których uczestniczą nie tylko Ukraina i Rosja,
  ale także Niemcy i Francja. Zainteresowany zakończeniem wojny, pokojem dla wschodniej Ukrainy i wymianą jeńców.

 7. andzia said

  re: 2
  Zachód sponsorował Stare Kiejkuty a Polacy z podatków zapłacili uwięzionym (rok albo dwa lata wstecz czytałam 3 wyroki TS w Strasburgu zasądzające odszkodowania).TV Kurskiego pary z gęby nie puściła, polskojęzyczni ledwo przebąknęli.
  Towarzysze wg red.Michalkiewicza z Kwachem na czele powinni zapłacić z własnej kieszeni, ale nawet udające pobożnych i dobrą zmianę pisiory nie chcą robić precedensów, bo już teraz musieliby bulić. Kruk krukowi oka nie wykole.

 8. abcdef said

  Bardziej logiczne przedstawienie sprawy tutaj:
  http://www.bibula.com/?p=107626

  Fragment artykułu:
  Wiele wskazuje na to, że operacja wymiany Poroszenki na Zełenskiego, była do samego końca pilotowana przez Izrael i Rosję. W końcu nie po to Putin pomógł na końcówce wygrać Netanjahu wybory głosami rosyjskich Żydów, by nic z tego nie mieć. Altruizm bowiem nie znajduje się na wyposażeniu rosyjskiej dyplomacji. Jak w przypadku każdego pragmatycznego państwa.

  Deal Netanjahu-Putin, do którego doszło, dotyczy – jak nietrudno się domyślić – wytyczenia stref wpływów na Ukrainie. Każda ze stron ma tam bowiem określone interesy. Rosja szuka możliwości odbudowywania swoich wpływów, Izrael zabezpieczenia docelowego miejsca migracji swoich obywateli na wypadek wybuchu bliskowschodniego kotła.

  Powstaje pytanie: Czy żądania żydowskie 447 JUST ogniskują się na wschodniej, graniczącej z Ukrainą, Polsce? Dowiemy się wkrótce.

 9. Troll Polonii said

  9
  Abcdef
  Ojejku!
  Kazda informacje nalezy porownac z innymi.

  To Abcdef nie zna angielskiego??
  I nie ma telewizora, komputera, internetu i prasy codziennej tez nie czyta??
  Wroble gwizdza na wszystkich dachach, ze Trump podarowal Izraelowi nie tylko Jerozolime ale i kawal bardzo waznego terytorium syryjskiego: Wzgora Golan.
  A wszystko po to, zeby Netanjahu mogl przedstawic wyborcom swoje terytorialne osiagniecia i poparcie potegi USA.

  Abcdef nie slyszal, kto byl szefem kampanii wyborczej Trumpa?
  Jego ziec niejaki Kushner, ktory jest rownoczesnie doradca i kumplem Netanjahu.
  To nie Putin, tylko Trump z zieciem prowadzili kampanie wyborcza w Izraelu i w ramach wzajemnej wspolpracy i pomocy Netanjhu wygral Trumpowi wybory w 2016 roku a Trump – Netanjahu w 2019.
  Teraz z wdziecznosci, Netanjahu obiecal Trumpowi wygrac druga kadencje.
  Jakby Abcdef znal angielski toby ogladal wywiady w tv.

  Najbardziej zdumiewa stwierdzenie, ze Putin kazal zydom glosowac na Netanjahu!!

  Widac z tego , ze to Putin niektorym Polakom wpuscil wirusa do mozgu.
  A na to jeszcze nie ma szczepionki.
  A zydowskie programy w rosyjskiej telewizji tez warto ogladac!

 10. peacelover said

  ….o ile tak to wyglada, to po co taki Putin robi takie AWANGARDY czy KINDRZALY jak ma samych kumpli pod nosem !!!!????????

 11. Troll Polonii said

  Moze warto przypomniec:
  Profesor Ivan Katchanovski, ktory wyklada na Uniwersytecie w Ottawie na Wydziale Nauk Politycznych i Komunikacji, wykladal tez na Harwardzie i na Uniwersytecie w Toronto a takze w Centrun Kluga w Bibliotece Kongresu US. Tytul doktorski przyznal mu uniwersytet im. Georga Masona.

  Profesor Katchanovski przeprowadzil bardzo szczegolowe badania wydarzen na Ukrainie, a konkretnie na majdanie w 2013-14.
  Profesor twierdzi, ze nowy rzad Ukrainy bedzie jednak musial otworzyc dochodzenie w sprawie zorganizowanego masowego morderstwa w Kijowie i na majdanie .
  Dochodzenie zostalo zablokowane przez junte Poroszenko.

  Prof. Katchanovski przypomina:

  Masakra na majdanie w Kijowie w lutym 2014 zostala kompletnie przeklamana przez politykow i media i junta ukrainska przekazala historii kolejny falszywy obraz tego co sie dzialo w Kijowie.
  To masowe morderstwo przygotowano tylko po to, zeby zdyskredytowac pro-rosyjski rzad Janukowicza i usprawiedliwic masowe morderstwo.
  Zadziwiajace, ze w 5 lat po masowym morderstwie NIKt nie zostal ukarany ani nawet postawiony w stan oskarzenia.
  A przeciez bylo to najbardziej udokumentowane przestepstwo w historii.. Wszyscy mogli ogladac
  transmisje na zywo ‚zdarzen’ w telewizji, w internecie, czytac w prasie i ogladac wywiady z dziennikarzami, politykami , swiadkami i rodzinami poleglych.
  (Pani Victoria Nuland nie ukrywala, ze USA w pelni zafundowalo finansowo wydarzenia na majdanie)

  Zdarzenia na majdanie byly utrwalone na tasmach filmowych przez dziennikarzy wszystkich waznych mediow swiata; na Zachodzie, w Rosji i na Ukrainie. ( moje przypomnienie: Polskie media pokazywaly polskich entuzjastow majdanu i ich gorace przemowienia pt. Slawa Ukrainie)

  Natomiast narracja oficjalna Zachodu oskarzala rzad prezydenta Wiktora Janukowicza.
  To propaganda zachodnia podawala, ze albo snajperzy albo/ i Berkut i sluzby specjalne mordowaly ‚pokojowych ‚ demonstrantow.
  Kazdy, kto podawal inaczej wersje zdarzen byl dyskredytowany.
  (i znow przypomnienie moje: mimo, ze zarowno snajperzy z Izraela jak i z Gruzji dumnie przyznawali sie do ‚popierania’ majdanu)
  Junta sadzila Janukowicza i pieciu ministrow ale dochodzenia nie bylo. Kazda inna opinia byla natychmiast wyciszana.

  Znakomita wiekszosc zachodnich mediow, w tym USA, calkowicie zlekcewazyla materialy dowodowe: zdjecia, tasmy, sprawozdania reporterow, politykow, dziennikarzy , oficjeli i swiadkow.
  Zachod kompletnie zlekcewazyl tez i moje naukowe przedstawienie faktow i badan masowegoo morderstwa na majdanie.

  Gleboko ukrywana prawda o masakrze na majdnie i falszowanie wydarzen przez zachodnie media
  The Buried Maidan Massacre and Its Misrepresentation by the West – Global ResearchGlobal Research –
  https://www.globalresearch.ca/buried-maidan-massacre-misrepresentation-west/5675470

  Snajper przyznal sie, ze dostal dwa karabiny i zgodzil sie strzelac ( z budynku Konserwatorium) do Birkutow (policji)
  BBC Airs Maidan Fighter Admitting He Fired on Police Before Kiev Massacre – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/bbc-airs-maidan-fighter-admitting-he-fired-on-police-before-kiev-massacre/5431107

  A to jeden z filmow BBC rejestrujacy wydarzenia na zywo:

  Ukraine: What happened in Kiev’s Maidan square? – YouTube

  P.S
  Nie bardzo wiem jak nazwac tych na przyklad polskich specow od majdanu, ktorzy sercem i dusza poparli majdan, a teraz oskarzaja Rosje o uratowanie Krymu od masakry ludnosci i losu Ukrainy.
  Zastanawiam sie tez, jak nazwac tych, ktorzy obwiniaja Rosje o pomoc glownie humanitarna na Donbasie.
  Donbas mial zawsze swoje wlasne uzbrojenie i arsenal jeszcze z czasow sowieckich. Mial tez wyszkolonych wojskowych, ktorzy byli wyszkoleni w Rosji przed 1991 rokiem a wiec przed powstaniem Ukrainy.
  Rosja nie musiala wysylac armii do Donbasu. Polowa ukrainskiego wojska zbiegla z Krymu do Rosji a Donbas mial swoja armie: ukrainska.

  Ludzie, ktorzy nie uznali junty i probowali ratowac swoje rodziny od morderstw i banderyzacji zostali potepieni przez zachodnie media jako…terrorysci.

  W jakich czasach my zyjemy???!!!

 12. Wieloimienny said

  Żełeński (jak on tam naprawę ma nazwisko?) to aktor (dosłownie i w przenośni), wiecznie się uśmiecha, bo ma taką rolę – głupa kleić.

  Tak samo jak ten aktor, co to też się non stop cieszy i przeróżne rzeczy wyrabia, aby się ludziom tylko przypodobać.

  http://chojnice24.pl/artykul/29062/prezydent-i-harcerze-beda-sadzic-las-w-rytlu/#comments

 13. Easy Rider said

  Ciekawy komentarz do wyboru Zełenskiego:

  Ukraiński sit-com – Grzegorz Braun

  >https://www.youtube.com/watch?v=d4FrfAkyhTo

 14. NICK said

  Brauna P. Easy?

  Będą uprawdzać do bólu.
  Czyli do momentu gdy dostanie stanowisko ifunkcje.

  Wtedy to DODA Nam bólu.

 15. Easy Rider said

  Ad 14 – NICK.
  Słuchać można różnych ludzi, ale stosować zasadę ograniczonego zaufania, jak w ruchu drogowym. Jeżeli ktoś jedzie po bandzie, to ograniczone zaufanie się kończy, ale Braun na razie nie zbacza z kursu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: