Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Plenipotent Niny Kun… o Monolog o Konfederacji
  mazurekjanek o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  NICK o Monolog o Konfederacji
  Fot Pani z postu 47 o Polacy wśród „najbrzydszych na…
  Boydar o Monolog o Konfederacji
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  mazurekjanek o Wolne tematy (25 – …
  NICK o Wolne tematy (25 – …
  NICK o Monolog o Konfederacji
  Carlos o Wolne tematy (25 – …
  andzia o Monolog o Konfederacji
  NICK o Wolne tematy (25 – …
  Orzeł o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 480 obserwujących.

Ekscelencjo! Za wcześnie!

Posted by Marucha w dniu 2019-04-24 (Środa)

Literatura wyprzedza i to znacznie tak zwane „życie” – czego bardzo dobrą ilustracją jest wiersz, w którym czytamy, że „Polska to jest kraj bałkański, co miał króla Koschiuszkę, co wynalazł kluski i że Wiedeń wyzwolił pianista Pedriuski”. Tak pisał – oczywiście na tzw. „zamówienie społeczne” poeta w koszmarnych czasach pierwszej komuny.

Dzisiaj zamówienia społeczne, chociaż oczywiście nadal są, jakże by inaczej – to są obstalowywane z pozycji odwrotnej. Do niedawna, to znaczy – do 19 kwietnia 2019 roku myślałem, że poeta, piętnując ignorancję jednego z naszych Sojuszników („Niech żyje nam towarzysz Stalin, co usta słodsze ma od malin, niech żyją Nasi Sojusznicy, Amerykanie i Anglicy…”), którzy mieli również swego Sojusznika w osobie właśnie Józefa Stalina, któremu przehandlowywali Polskę w ramach jedności sojuszniczej – więc do 19 kwietnia myślałem, że poeta przesadzał i to grubo.

Okazuje się, że niekoniecznie – a okazało się to za sprawą Jej Ekscelencji Żorżety Mosbacher, którą Departament Stanu USA przysłał na ambasadoressę do „małego żydowskiego miasteczka na niemieckim pograniczu” – jak Stanisław Cat-Mackiewicz nazywał Warszawę.

Otóż pani Zorżeta, jak przystało na osobę o wielkich manierach, złożyła nam wszystkim życzenia, które przytoczę dosłownie, bo w przeciwnym razie nikt by mi nie uwierzył, podobnie jak wielu wyznawców Naczelnika Państwa Jarosława Kaczyńskiego nie wierzy w autentyczność notatki sporządzonej 29 października na temat rozmowy, jaką 25 października 2018 roku pan ambasador Jacek Chodorowicz, pełnomocnik ministra spraw zagranicznych RP do spraw kontaktów z diasporą żydowską, przeprowadził ze swoim amerykańskim odpowiednikiem, panem Tomaszem K. Yazdgerdim, pełnomocnikiem sekretarza stanu USA do spraw holokaustu. To też przewidział poeta, tylko inny, pisząc w „Panu Tadeuszu”, jak to „nie wierzono w Wilnie ubogiej kobiecie, która stojąc na świętym Ostrej Bramy szczycie widziała, jak to Dejów, moskiewski generał, wchodząc z pułkiem Kozaków już bramę otwierał i jak jeden mieszczanin, zwany Czarnobacki, zabił Dejowa i zniósł cały pułk kozacki.” Tedy przytaczam in extenso życzenia, jakie złożyła nam, Polakom, ambasadoressa Naszego Najważniejszego Sojusznika w Warszawie.

„Z okazji rozpoczynającego się dziś wieczorem święta Pesach, obchodzonego na pamiątkę wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej, życzę pokoju i radosnego święta! Chag Pesach Sameach, Happy Passower! PIC Twitter Com./2ZXVQ1S4I6 – Georgette Mosbacher (@USAMB POLAND) 19 kwietnia 2019.”

W koszmarnych czasach okupacji hitlerowskiej, Niemcy przewidywali pozostawienie na terenie ziem polskich około 15 mln podludzi, którzy mieli zdobyć umiejętność czytania i pisania oraz liczenia do 100. Nawiasem mówiąc, ciekawe, że podobne plany demograficzne mieli autorzy słynnego Raportu Rzymskiego w roku 1962, a niemiecki projekt edukacyjny właśnie jest realizowany dzięki inicjatywie pana Sławomira Broniarza, przewodniczącego Związkowi Nauczycielstwa Polskiego.

Wydawałoby się, że w Stanach Zjednoczonych, dokąd okupacja niemiecka nie sięgnęła, obywatele powinni być lepiej wyedukowani. Najwyraźniej musi być inaczej, skoro pani Żorżeta, która ukończyła nie tylko szkołę powszechną, ale nawet Uniwersytet Indiany, najwyraźniej jest przekonana, iż reprezentuje Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w państwie zdominowanym przez obywateli wyznania mojżeszowego – bo czyż w przeciwnym razie zwracałaby się do nich z takimi życzeniami?

Najwyraźniej nie wie, że w Polsce dominują liczebnie obywatele przyznający się do wyznania chrześcijańskiego, dla których aktualne święta nie są pamiątką wyjścia Izraelitów z niewoli egipskiej, tylko Zmartwychwstania Chrystusa, a więc wydarzenia całkiem innego. Owszem, mieszkają w Polsce również obywatele wyznania mojżeszowego, ale oni liczebnie jeszcze nie dominują, chociaż tubylcze władze wydają „Izraelitom” tysiące polskich paszportów, a wśród tubylców pojawiła się moda na udawanie Żydów, a przynajmniej – na podlizywanie się im – w czym przoduje niejaki pan Rafał Betlejewski, co to już tak się stęsknił za Żydami, że aż musi sobie ulżyć na rozmaitych murach, które zazwyczaj obsikiwane są przez innych obywateli.

Przed wojną Żydów było zdecydowanie więcej, więc mało kto, a może nawet nikt za nimi nie tęsknił, chociaż wymowni Francuzi powiadają, że „lepiej tęsknić, niż nie tęsknić wcale”.

Ciekawe, że np. w takim Wilnie, gdzie mieściła się drukarnia Wdowy i Braci Romm, dysponująca 60 linotypami i na cały świat ekspediująca Talmudy, podczas spisu ludności policja zarejestrowała zaledwie „sześciu bałwochwalców”. Dzisiaj „bałwochwalców” jest u nas zdecydowanie więcej, co niewątpliwie jest efektem niemieckiego projektu edukacyjnego ma Europę Środkową – ale obywatele wyznania chrześcijańskiego, nawet jeśli są „rzymskimi katolikami niewierzącymi”, nadal są w większości.

Myślę jednak że życzenia Jej Ekscelencji Żorżety Mosbacher można tłumaczyć innymi zagadkowymi przyczynami, a nie tylko lukami w edukacji. Jak powiada Pismo Święte, „z obfitości serca usta mówią”, więc nie jest wykluczone, że w głębi swego serca gorejącego wie coś, czego my jeszcze nie wiemy, a tylko się domyślamy, między innymi na podstawie notatek z rozmaitych rozmów, a także – na podstawie zmowy milczenia, w której zgodnie biorą udział osobistości z obozu „dobrej zmiany”, jak i „obozu zdrady i zaprzaństwa”, wysyłając tylko swoich giermków, żeby tak zwanych „zaczinszczikow” demaskowali jako ruskich agentów.

Bardzo możliwe, że Departament Stanu USA poinformował swój personel dyplomatyczny o planach utworzenia na terytorium Zachodniej Ukrainy i Wschodniej Polski alternatywnej siedziby narodowej dla „Izraelitów” na wypadek, gdyby na Bliskim Wschodzie, gdzie wszystko zmierza do „małej, zwycięskiej wojny”, coś jednak poszło nie tak.

Bardziej doświadczeni dyplomaci trzymają takie wiadomości dla siebie, ale pani Żorżeta aż takiego doświadczenia nie ma, więc u niej co w sercu, to i na języku. Nie pomyślała nawet o tym, że swoimi życzeniami dodała tylko zgryzoty Naczelnikowi Państwa Jarosławowi Kaczyńskiemu, który jeszcze nie wie, jak przekuć w sukces informację o notatce sporządzonej przez pana ambasadora Chodorowicza.

Nie da się ukryć, że pani Żorżeta dobrze chciała, ale nie da się też ukryć, że ujawniła to wszystkie projekty za wcześnie.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 6 to “Ekscelencjo! Za wcześnie!”

 1. Marcin said

  Nawet jakby te życzenia Morsbacher poszły w najlepszym czasie antenowym u Kurwskiego to i tak niewiele by polactwa obeszły.

 2. Boydar said

  „… przed wojną Żydów było zdecydowanie więcej …”

  Łże jak muzułman, musi w Lublinie nigdy nie był, oszust zasrany. Ale i tak Go lubię, tak samo jak pomnik Bieruta w Kozłówce.

  Jak się Go poczyta to przynajmniej wiadomo c tutejszym na wątrobie leży.

 3. revers said

  Bsp. Mering z Wloclawka kocha PIS jak i wszystko co darowal naczelnik i boszy lud zydom, szatanowi i muzulmanom.

  https://natemat.pl/270921,bp-wieslaw-mering-z-wloclawka-o-jaroslawie-kaczynskim-jestesmy-wdzieczni?fbclid=IwAR0tRyOfvHP6AbugeTBUMyEQGny04APfjxE9RNosisSG7R-2-k_2ZyNMVnE

  nawet muzulmanie wszechpolscy z Pomorskiego, wiedza co komu wolno i pisza oswiaczenia odnosnie wydarzen Sri lance, jeden przez drugiego, by bylo pieknie, kwiciscie i kochajaco inaczej.

 4. Piotr Podgórni said

  Swięto pesach jest świętem przelewu krwi niewinnej. Przedstawiciel wielkiego szatana zza wielkiej wody jest coraz bardziej beszczelny ale nie może to dziwić skoro polscy purpuraci i politycy są już wyznawcami religii paschalnej.

 5. hulajdusznik said

  Kiedy i gdzie łże to łże… Bywa… Każydemu siem czasem mylnie. Głównie to obwieszczał do sich por a i sondował. Terazki wplątywuje wew to obznajmianie skrytym mimochodem ukryte wew osobistej wątrobie osobiste gorzkie żale. Zmiany są zauważalne, acz niewielkie i mieszczą się w uprawnieniach posiadanego glejtu. Tak przypuszczam. Nie neguję, nie ganię, nie chwalę, nie lubię, nie nie lubię, nie podziwiam, nie wydziwiam – słucham, czytam, obserwuję, cóż to za wieści nam tym razem pan Strach obwieści. Otóż z jednym takim specyficznym łżeniem nie chce się pogodzić mój szczególnie wyczulony na mętactwa zmysł obserwacyjny – osobnik z wyglądu płci kobiecej, będąca obywatelką i przedstawicielką w jednej osobie Sztnw Zjbcznch, wew dodatku uposażona w dziedziczoną plemniennie poprzecznie zwisającą klitorę, wcale nie rypnęła się przedwcześnie z projektami zadającymi zgryzotę jednemu takiemu zgryźliwemu, pełniącemu obowiązki katolickiego, świeckiego namiestnika na obszarze zamieszkanym przez bardzo mało wartościowy naród, z jakichś nieznanych bliżej powodów tubylczy, a wew przypadkowym dodatku będący w bardzo dużej większości „rzymskimi katolikami niewierzącymi”. Takie projekta obznajmił był już bodajże 11 lat temu, przebywający na występach gościnnych we Lwowie niejaki Mi-Mi-Mi-Mi… Co to naprawdę powinien posiadać mniano Sze-Sze-Sze-Sze… No… wiecie o kogo chodzi. I jeszcze jedno jest takie ohydne tym razem łżenie – „O planach utworzenia na terytorium Zachodniej Ukrainy i Wschodniej Polski alternatywnej siedziby narodowej dla „Izraelitów”.” Urwał nać! Aleś się Strachu erbnął! Co uny by tam robili, kurwa, waciki?!

 6. ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka RASIZMU.
  JUDAIZM RABINICZNY powstał dla zwalczania CHRZEŚCIJAŃSTWA,co jest elementem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Potwierdziło się,że narzędziem również w ANTYPOLONIZMIE jest KULT HOLOKAUSTU,aby ograniczać oceny krytyczne żydowskiego etnocentryzmu.Stąd nadużywanie pojęcia ANTYSEMITYZMU i zastosowanie EKONOMII ŻYDOWSKIEJ opisanej przez Feliksa Konecznego,autora oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Do LUDÓW SEMICKOJĘZYCZNYCH zalicza się tak ŻYDÓW,jak i ARABÓW,a więc co z pojęciem ANTYSEMITYZMU?!

Sorry, the comment form is closed at this time.