Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Piskorski – rozprawy nie utajnią, ale jej nie będzie

Posted by Marucha w dniu 2019-04-24 (Środa)

Dziś o godzinie 15 odbyć miała się rozprawa w sprawie zamiany kaucji w wysokości 500 000 złotych jaką sąd wyznaczył jako okup za uwolnienia Mateusza Piskorskiego z aresztu, na zastaw na hipotece domu rodziców Piskorskiego.

W internecie spekulowano, że pewnie w ostatnim momencie i tak sąd rozprawę utajni. Rano pojawiła się informacja, że rozprawa jednak nie zostanie utajniona… bo się nie odbędzie.

To miała być pierwsza jawna rozprawa, w której mogłaby wziąć udział publiczność. Trudno, nawet temu sądowi, byłoby zdecydować o jej utajnieniu, skoro miała mieć charakter czysto techniczny. Oskarżany o kształtowanie opinii publicznej Piskorski mógłby co prawda przy tej okazji próbować wpłynąć na opinię przybyłej do sądu publiczności, ale raczej wybierali się tam ludzie, którzy już i tak stoją po jego stronie w jego trudnej walce z tymi co odebrali mu wolność za przekonania. Nie można było utajnić to trzeba było do niej nie dopuścić?

Sąd okręgowy, w którym sprawa miała się odbyć zdecydował o jej czasie, miejscu i jawnym charakterze już tydzień temu. Doskonale wiedział już wtedy wyznaczając datę rozprawy na 24 kwietnia, że już tydzień wcześniej przez obronę zostało złożone zażalenie na ostatnią decyzję o przedłużeniu tymczasowego aresztowania, którego rozpatrzenie sąd apelacyjny wyznaczył na 8 maja. Teraz, w dniu kiedy gdy jawna rozprawa o zamianę zasądzonej już kaucji na zastaw na nieruchomości miała się odbyć, sąd uznał, że sprawę jednak odroczy z uwagi na posiedzenie 8 maja, na którym sąd apelacyjny będzie rozpatrywał zażalenie na przedłużenie aresztu. Sąd chce rzekomo najpierw poznac decyzje sądu apelacyjnego w tamtej sprawie.

Te dwa zażalenie są jednak całkowicie niezależne i rozpatrzenie jednego z nich nie ma bezpośredniego wpływu na zasadność drugiego. Odroczenie daje sądowi znów czas. Czas na to, by sprawę odwlekać. Można się oczywiście na takie praktyki służące przewlekaniu postepowania pożalić, ale sąd rozpatrzy je w grudniu po południu jeśli wcześniej nie uzna, że napisano nie do niego, ale na Berdyczów.

Poprzez te praktyki nowego znaczenia nabiera w polskim prawie niedookreślone kodeksowe pojęcie – „niezwłocznie”. Sąd apelacyjny, gdy otrzymał wniosek o zamianę kaucji na zastaw, kazał sądowi okręgowemu, by ten sprawą zajął się niezwłocznie. Jakiekolwiek, lub po prostu potoczne rozumienie słowa „niezwłocznie”, oznaczało do dziś – najszybciej jak to możliwe. Teraz w ogóle nie wiadomo co znaczy. Sędziowie się nim nie przejmują.

Występy cyrkowe w polskim sądzie trwają w najlepsze. Klauni w togach nie zmieniają jednak repertuaru i nie zważają na to, że nikogo już te stare gagi nie śmieszą. Cztery panie ze składu sędziowskiego odgrywają te same numery i śmieją się wszystkim w twarz mówiąc – nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi? Niestety, nie pracują te panie w szatni i nie o płaszcz, a o życie człowieka tu chodzi. Z szatni już za brak płaszcza wyrzuciliby je na bruk, w sądzie te panie są nieusuwalne.

Ten sam sąd całkiem niedawno przyjął do rozpatrzenia wniosek o zamianę kaucji na zastaw, by po zmarnowaniu wielu dni, celowo decyzje przeciągając uznać, że jednak nie jest w tej sprawie właściwy i odesłać sprawę do sądu apelacyjnego, który też ponownie odbił sprawę do sądu okręgowego. Mecz tenisowy trwa, tylko prawdziwego sędziego brak, który krzyknąłby – aut! A wszystko to po to, by żaden obserwator, a nie daj boże dziennikarz, nie wszedł za kulisy tego cyrku nie przeraził się w jakim kraju żyjemy.

Za każdym razem, po każdym spektaklu w tym cyrku, zadajemy sobie pytanie – jak to możliwe, w naszym „demokratycznym” kraju? Tym razem, gdy patrzę co się dzieje w cyrku okręgowym, zaczynam podejrzewać, że może ten sąd, łamiący wszelkie zasady i procedury, jest po to, by go poświęcić i być dowodem dla partii rządzącej na to, jak bardzo potrzebna jest ich reforma sądownictwa? Można byłoby się na to złapać? Myślę, że tak. Problem w tym, że jeśli tak jest w dyspozycyjnym wobec władzy sądzie, w którym władza pociąga za sznurki, po ich „reformie” tak byłoby już w każdym innym.

W czasie trzech lat, bezpodstawnego więzienia Piskorskiego, pojawiały się różne nadzieje. Było już skierowane do władz Polski oficjalne żądanie Komisji ds. zatrzymań arbitralnych przy ONZ, by Piskorskiego zwolniono. Niedawno sprawa trafiła w końcu do Komisji Europejskiej, która jednak ociąga się z jej rozpatrzeniem.

Kilka dni temu zaczęło się coś w końcu w Rosji. Międzynarodowe Stowarzyszenie „Przyjaciele Krymu”, któremu przewodniczy były premier Słowacji Jan Czarnogórski, napisało list do prezydenta Rosji, Władimira Putina, w którym prosi go o pomoc na arenie międzynarodowej w uwolnieniu Piskorskiego. List opublikowały rosyjskie media. Polskie, krajowe media na ten temat milczą.

Czy Putin zabierze w tej sprawie głos? Mało prawdopodobne, zwłaszcza, że polska prokuratura, z braku innych dowodów zarzucanym Piskorskiemu czynów, od razu zakrzyknęłaby – aha! Nie mówiliśmy!? Nie wierzyliście, że to ruski szpieg? No to patrzcie kto go broni!

Putin nie naciśnie ani czerwonego guzika, ani nie wyśle na odsiecz Piskorskiemu czołgów. Nie zakręci tez kurka z gazem… a może powinien? Czy w takim razie może coś zrobić i to nie tylko on, ale i przywódcy innych państw? Takie praktyki nie są wcale nowością. Gdy w Republice Południowej Afryki, ówczesny rasistowski reżim bezprawnie przetrzymywał latami w więzieniu swego przeciwnika politycznego Nelsona Mandelę, wielu światowych przywódców zabierało głos w jego obronie, żądając jego uwolnienia.

Czy polski więzień polityczny jest od niego gorszy, a areszt w polskim więzieniu lżejszy i mniej niesprawiedliwy? Ten głos by się przydał zwłaszcza, że w naszym kraju tylko nieliczni politycy maja odwagę, by choćby zapytać o los Mateusza Piskorskiego czy o jakieś dowody przeciw niemu, chociaż na co dzień w walce z PiS-em wycierają sobie gęby wolnością, praworządnością, demokracją i prawami człowieka. Tych nielicznych można policzyć na palcach jednej ręki.

Nic więcej zrobić nie mogę tylko o tym pisać. Kiedyś dostałem od Piskorskiego podziękowania i informację, że być może dzięki temu, że ja wytrwale o jego sprawie piszę, on nie został jeszcze „seryjnym samobójcą”? 10 maja też w sądzie będę. Jeśli oczywiście, choćby z powodu burzy pisakowej rozprawy znów nie przełożą?

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 16 do “Piskorski – rozprawy nie utajnią, ale jej nie będzie”

 1. provincjal said

  Czy ziObro o tym wie ?
  Oczywiście, że wie i to O nim świadczy !

 2. olo said

  Żydo-PiSowskie gestapo będzie trzymało Mateusza Piskorskiego w więzieniu aż do wyborów parlamentarnych w październiku 2019, gdy jeszcze raz dorwie się do koryta i zaspokoi żydowskie roszczenia.

 3. NICK said

  Tytuł.
  Nie.
  Będzie utajniona.

  Do czasu gdy już wszystko będą mogli.

 4. Putin nie naciśnie ani czerwonego guzika, ani nie wyśle na odsiecz Piskorskiemu czołgów. Nie zakręci tez kurka z gazem… a może powinien

  Putin w sprawie Piskorskiego coś powinien? A w kim w Polsce ma wsparcie Putin? W społeczeństwie? 🙂

  Do tanga trzeba dwojga.

 5. Walerianda said

  Matactwo przy użyciu dualizmu Prawa w Polsce przez zwyrodniałych przestępców Wymiaru Niesprawiedliwości.

 6. walerianda said

  Czas na konsolidację i przejęcie władzy z rąk okupanta. Obecna kadencja od Konstytucji 3 – go Maja do dziś chybawystarczy, Czas na polską zmianę.

  śr., 24 kwi 2019 o 13:14 Dziennik gajowego Maruchy napisał(a):

  > Marucha posted: „Dziś o godzinie 15 odbyć miała się rozprawa w sprawie > zamiany kaucji w wysokości 500 000 złotych jaką sąd wyznaczył jako okup za > uwolnienia Mateusza Piskorskiego z aresztu, na zastaw na hipotece domu > rodziców Piskorskiego. W internecie spekulowano, że” >

 7. JerzyS said

  Obecny rząd przypomina mi głupka który myśli że Swoim palcem zatka dziobek od czajnika.

 8. Moher49 said

  @7,
  Obecny rząd nie jest głupkiem. To doskonale wyszkolona żydowska agentura. Zna psychologię tłumu, wie jak tłumem zarządzać, jak go wykorzystać. Najgorsze to, że tym tłumem jesteśmy my. Kilka % wie do czego rząd zmierza, reszta nie myśli, płynie jak zdechłe ryby z prądem. Oby się twoje słowa Jerzy ziściły i Polska stała się „czajnikiem”.

 9. Wy MORDERCY- zlodzieje PiS-PO wy YEBANE anty-polskie squrwysyny bedziecie ROZLICZENI za ZNECANIE sie nad etnicznymi Polakami ! said

  Piskorski to OFIARA przesladowan tych PLATNYCH BANDYTOW mega-zlodzieji psycholi dudy, kaczynskiego, schetyny, tuska, kuchcinskiego, macierewicza … i im podobnych anty-polskich SQURWYSYNOW, ktorzy chamsko szczuja Polakow na „ruskich” !!!

  Te rozne bezkarne QURWY mega-zlodzieje gangsterzy PiS razem z MORDERCAMI mafiozami PO, ktorzy sa oplacani lapowkami przez zydow zlodzeji amerykanskich od 1990r KATUJA etnicznych Polakow do dzisiaj pod roznymi pretekstami.
  Te anty-polskie bezkarne SQURWYSYNY gangsterzy rusofobi jak te SPRZEDAWCZYKI zdrajcy duda, kaczynskie, schetyny, tuski, kopacz, terleckie, blaszczak, kuchcinski . . . . itp. cala masa retorycznych KRYMINALISTOW zlodzieji bioracy lapowki od zlodzieji usiluja zastraszyc wszystkich polskich obywateli, abysmi my etniczni Polacy przylaczyli sie do OCZERNIANA „ruskich” na zamowienie tych YEBANYCH squrwysynow „zydo-warszawki” !

 10. Gang mega-zlodzieji PiS do ANTY-polska organizacja PRZESTEPCZA !!! said

  Polski obywatelu NIGDY NIE glosuj w wyborach na tych na tych MEGA-zlodzieji bandytow z anty-polskich gangow PiS i mordercow PO !

  ZDELEGALIZUJMY to zgraje mega-zlodzieji bandytow PiS, ktorzy usiluja przekupczyc nas Polakow oraz caly nasz polski majatek dla tych chciwcow miedzynarodowych 100% ZLODZIEJI hien zydo-amerykanskich lub niemcow !

  Anty-poskie squrwysyny mega-zlodzieje PiS to zgraja bandytow, ktora dziala na terytorium Polski TYLKO w interesie zlodzieji ZYDOWSKICH !

  SMIERC gangom mega-zlodzieji PiS i bandytom kryminalistom PO !!!!!!

  Kazdy kto oddaje glosy na mega-zlodzieji PiS lub tych mordercow niemeicko-zydowskich PO w wyborach w Polsce to 100% WROG instytucji Panstwa Polskiego !

 11. zofia said

  ad 8
  „Obecny rząd nie jest głupkiem. To doskonale wyszkolona żydowska agentura”
  Dokladnie
  Dodam jeszcze, ze rodacy ci ktorzy stoja za PiS to sa wlasnie glupki
  Ci ktorzy popieraja PO nie sa glupkami. Licza na profity, znam takich blisko biskupa ale NIENAWIDZA
  katolikow tych jak to mowia kosciolkowych
  Podli, falszywi zawsze sa za zydami,za zboczeniami. Sa wielkim zagrozeniem Gdyby cudem Polacy
  odebrali wladze PO-PiSowi beda zawsze przeciw Polakom , Polsce Wierze

  Wlasnie wysluchalam poczciwego posla Majka, nie dziwie sie ze Konfederacja nie zabiega o jego osobe
  Albo sie staje za programem dla ratowania Polski albo szuka „swistka” czystosci w IPN !

  IPN to tez agentura, ktora wlasnie SWISTKIEM zniszczyla ks arcybiskupa S Wielgusa I wykonuje polecenia
  z Izraela np szargajac postac juz sp prof Kiezuna. Obecny prezes IPN jest razem z czlonkami rzadu I poslami
  w Spolecznym Komitecie Budowy Pomnikow L Kaczynskiego Skandal!

 12. Anucha said

  Parchy żydowskie w amoku !
  Grunt pali się pod stopami albo tacy pewni siebie

 13. GZN said

  Przeczytałem powyższy artykuł wczoraj wieczorem…. Nic nie napisałem.. bo co tu można skomentować….. Rano jeszcze raz przeczytałem …..Nie, no dużo można mówić o literze prawa o sędziowskiej etyce i czysto ludzkiej przyzwoitości… i jedno jedyne słowo przychodzi mi do głowy: KURESTWO.

 14. Boydar said

  Większość spektakli prezentuje kurewstwo, jak szwiat szwiatem.
  Kiedyś, może … dziś nie robi to już na nikim wrażenia.

  „świeże groby zawsze wzruszą …”

 15. Czasy ostateczne said

  „Z szatni już za brak płaszcza wyrzuciliby je na bruk, w sądzie te panie są nieusuwalne”

  Nieusuwalne?! Na bandytach wykonuje się wyroki!!!

  Wszystko w swoim czasie!!!

  ———–
  Historia Polski uczy, że prawie wszystkie łajdaki pozostawały bezkarne.
  Admin

 16. Katarzyna T said

  Stary artykuł do odświeżenia https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1521-jaroslaw-kaczynski-i-mossad-w-polsce

Sorry, the comment form is closed at this time.