Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  marteczka o Wolne tematy (29 – …
  marteczka o Bójka w sklepie z powodu braku…
  Lily. o Polska błaga UE o paszporty…
  Kubuś Fatalista o Stany Zjednoczone wszczęły 81%…
  wow o Traktat Ryski
  Boydar o Wolne tematy (29 – …
  Boydar o Polska błaga UE o paszporty…
  Bloor St. o Paradoks Google’a
  Boydar o Światełka w tunelu
  Boydar o Wypalona ziemia
  Boydar o Kontrola umysłów według Nicola…
  Nietytus o Bójka w sklepie z powodu braku…
  Jack Ravenno o Polska błaga UE o paszporty…
  MatkaPolka o Traktat Ryski
  revers o Wolne tematy (29 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 540 obserwujących.

Rząd oddaje emerytury banksterom?

Posted by Marucha w dniu 2019-04-24 (Środa)

Profesor Leokadia Oręziak, znana jako specjalistka od rynków finansowych i systemu emerytalnego, nie pozostawia suchej nitki na rządowych planach przekazania pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Indywidualne Konta Emerytalne.

Jej zdaniem dzięki tej operacji premier Mateusz Morawiecki chce doraźnie pozyskać pieniądze na swoje bieżące programy, zaś środki gromadzone na emerytury zostaną de facto sprywatyzowane i przekazane banksterom.

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawia dzisiaj propozycję przekazania całości środków z OFE, w kwocie 162 mld zł, na prywatne, indywidualne konta emerytalne uczestników OFE. Środki te będą w 100 proc. prywatne i dziedziczone” – zapowiedział szef rządu ponad tydzień temu. Tym samym konta w OFE zostaną przekształcone w rachunki w IKE, z kolei powszechne towarzystwa emerytalne w towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Od pieniędzy przekazanych do IKE zostanie jednak pobrana tak zwana opłata przekształceniowa w wysokości 15 proc., ponieważ bez niej pieniądze te byłyby uprzywilejowane wobec podlegających opodatkowaniu emerytur wypłacanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednocześnie Morawiecki przyznał otwarcie, że przekazanie funduszy z OFE do IKE będzie faktycznym ich sprywatyzowaniem.

Wiele osób zapomina bowiem, że oszczędności zgromadzone w OFE są środkami publicznymi, dlatego po ich przekazaniu do IFE zostaną one sprywatyzowane. Według Oręziak oznacza to wydanie pieniędzy emerytów na łaskę i niełaskę systemu finansowego, ponieważ to właśnie obecni i przyszli emeryci poniosą koszty oraz ryzyko lokowania tych środków na rynku finansowym.

Wykładowca Szkoły Głównej Handlowej dodaje, że de facto będzie to kontynuacja neoliberalnej reformy emerytalnej z 1999 roku, która miała na celu „zapewnienie nowego źródła wielkich zysków dla instytucji finansowych, w tym banków, firm ubezpieczeniowych, towarzystw zarządzających funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi oraz powiązanych z nimi elit”.

Oręziak dodaje, iż większość osób zdecyduje się na przekazanie pieniędzy do IKE, bo ich oddanie do ZUS-u będzie wymagało podjęcia wysiłku wypełnienia specjalnej deklaracji.

Oręziak zauważa entuzjazm, jaki zapowiedzi Morawieckiego wywołały wśród przedstawicieli instytucji finansowych, liczących na zasilenie ich kwotą blisko 162 mld złotych. Trudno się temu dziwić, ponieważ dzięki temu będą one mogły przez wiele lat pobierać opłaty za tzw. zarządzanie aktywami, a przede wszystkim inwestować pieniądze z IKE według swojego własnego uznania. Właściciele przekazanych im środków będą mieli z kolei spore kłopoty, aby dowiedzieć się, na jaką tak naprawdę emeryturę mogą liczyć.

Na podstawie: innpoland.pl, oko.press.
http://autonom.pl

Komentarzy 26 do “Rząd oddaje emerytury banksterom?”

 1. revers said

  To pieniadze poojda na GPW, kontrola zadna , w staanch za Klintona podobny efekt symulacji gospodarki w teb sposob probowano osiaagnaac, ale w pore konserwatysci zahamowali ten proces przelewu publicznych pieneidzy z funduszy emerytalnych dla cwaniakow z wall street.

  Ten sposob na osiagniecie nowego rodzaj gospodarczego wzrostu nazwano „baby efect of economy” , nic nowego a ryzyko wielkie ze emeryci juz tych pieniedzy nigdy nie zobacza.

 2. NICK said

  Bank-ster? Krupier.

  Tytuł.
  Rząd. ZUS.
  Przymus a także krupier.
  Dosłownie.
  Bo nad nim kto?
  Bo nie kasyno.

  SuperKrupier.

 3. No, a który żydowski rząd IIIŻydo-RP/Polin nie okradał w tej, czy innej formie Polaków?

 4. Jack Ravenno said

  @2 NICK –

  Krupier Super Srul

 5. Rozdaje na lewo i prawo, kto tylko sobie zażyczy!!na służbę zdrowia nie ma, ludzie musza umierać na SORach.13 emerytura dla żydów i ukrainców!nie muszą mieszkać w Polsce!!
  https://t.co/pwKibqKvST

 6. andzia said

  Jak wprowadzali OFE to koalicja zakreślała huraoptymistyczne wizje takiego lokowania środków. Opozycja
  wówczas pisiarska nie protestowała.
  Fundusze Emerytalne też pobierały opłaty i inwestowały środki, lepiej lub gorzej. Praktyka wykazała, że na żadne wakacje pod palmami, jak łgano, emeryci nie mogą liczyć. OFE się nachapały, teraz żont chce się nachapać. Tak rolują Polaków. Jak pisiaki dorwały się do koryta, to dyżurna ekonomistka RM prof. Anyparowicz przekonywała, że środki z OFE trzeba z powrotem przekazać do ZUS, gdzie za rządów PO ulotniła się pokażna kwota środków, a opinia publiczna nie otrzymała do tej pory informacji, co z tymi pieniędzmi. Rządzą oszuści i złodzieje.

 7. Re: Artykul…
  Gdyby wszyscy 55 latkowie zazadali zwrotu TYLKO tego co im ZUS ukradl (przymusowe ubezpieczenia „spoleczne”) tj., wkladu bez zadnych „odsetek”, to cala ta mafia „ubezpieczeniowa” w jednej chwili musialaby spier…alac tam gdzie „pieprz rosnie”…
  (ZUS byl I jest jednym z lepszych (lukratywnych) „przekretow lichwiarskiego zmijowego plemienia…)

  Podobna sytuacja bylaby z bankami: gdyby wszyscy poszli do bankow zlikwidowac swe konta bankowe, to okazaloby by sie, ze bankierzy kreowali kredyty ze swego brudnego palucha I sila rzeczy byliby zmuszeni rowniez spier…alac gdzie „pieprz rosnie”…

  (Lichwa jest najbardziej LUKRATYWNYM (super dochodowym) zydowskim interesem I zadne inne „przekrety” w zaden sposob lichwiarskiemu procederowi nie dorownuja.

  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. ibrachim ibn jakub said

  Tak naprawdę to przychodzą czasy, ….co ja gadam…..już nadejszły, że każdy leming bedzie miał to co aktualnie ściska w garści. Niczego więcej mieć nie będzie. Nie będę się nad tym wywodem rozpisywał, bo lemingów niczego-z zasady-nauczyć nie można, bo oni som odporni na wiedze jak żelbeton na wiertło do sosny.

 9. ibrachim ibn jakub said

  W tym szatańskim systemie, który zmienia marionetki w sejmie, jak kukły w teatrzyku lalkarskim, można się odnaleźć. Albo jesteś kukłą na usługach lucyfera śmierdzącego świńskim łajnem, albo z tym systemem walczysz w każdej sekundzie swojego życia.
  Fajna funkcją tego systemu jest to, że decyzja o tym po której stronie barykady jesteś , należy zawsze i tylko i wyłącznie do ciebie…….polski lemingu. I to jest obecnie największym nieszczęściem tego narodu.

 10. ibrachim ibn jakub said

  a…morawiecky….a kto to kvrva jest…..żebym go brał na poważnie….

 11. revers said

  Ostanio rzad morawieckiego wyplacil sobie 40 mln. nagrod, zapewne za uszczelnianie tzw. systemu fiskalnego, a i bankom morawieckego kolesi przybedzie lub sam jego bank na samych operacjach przelewow z ZUS do OFE lub na odwrot z 10%, to juz sa miliardy mozna rzondzic.

 12. RomanK said

  System emerytalny wogole, a w Polsce w szczegolnosci przy obecneym tempie wymierania i niskiej sredniej wymierania. Jest poprostu skarbonka z ktorem moze czrpac garsciami kazdy rzad bez jakiejkowliek odpowiedzialnosci.
  Prosze przeliczyc ile ludzi umiera przez nabyciem praw do swiadczen emerytalnych….i porowna z srednia iloscia lat , pobierania swiadczenia emerytanego.

 13. Birton said

  żydowski rząd oddaje ( wstawić właściwe) żydowskim banksterom

 14. Birton said

  ad. 9
  Morawiecki vel Morawer posłał swoje dzieci do żydowskiej szkoły, co sam w wywiadzie przyznał.
  Przypomina mi się taki wierszyk:
  „Jedzie jedzie pan
  na koniku sam,
  a za panem Żyd
  na koniku hyc,
  a za Żydem żydzięta
  pogubiły pantoflęta,
  patataj patataj patataj”
  „Włóż koszulę do spodni, tylko Żydzi przed wojną chałaty na wierzchu nosili” – słyszałem czasami w domu.

 15. Bogusz said

  ad 2 Panie Nick, ogromna prośba , czy mógłby Pan pisać po polsku ZROZUMIALE aby i tacy jak ja nie majacy ani takich zasobów wiedzy ani takiego poziomu intelektu mogli coś z tego zrozumieć, Bardzo Pana Proszę

 16. Barbara Chojnacka said

 17. Voodoosch said

  90% Polakow, ktorych znam, a ktorzy mieszkaja i pracuja w Polsce sa pewni, ze emeryture dostana tak licha, ze albo musza sie zabezpieczyc na starosc czyms innym albo beda pracowac do smierci, zeby przetrwac. Nikt nie protestuje, wszystkim jest ok…
  Tylko w Polsce mozna oplate za wywoz smieci podwoic w ciagu jednego miesiaca (co sie dzieje wlasnie teraz) i nikt nie wyjdzie na ulice, nikt nawet nie pisnie.
  Po wyborach to samo stanie sie z pradem i… i nic. Nikt nic nie powie.
  Nastepny bedzie podatek katastralny, ktory przeorze i co… i nic.
  Zastanawiam sie gdzie jest granica „cierpliwosci” lub lenistwa, zeby podniesc zope.

  Jak sie nie ruszycie to ONI beda was okradac caly czas. Nic nawet nie zostawicie swoim dzieciom i te dzieci znowu zaczna od zera w kraju gdzie bedzie sie je okradac od pierwszego miesiaca pracy.

 18. RomanK said

  Panie Voodoosch…. mniej wiecej rzad pobiera od pana skladki w wys od 33% USA do 55-70% w Polsce , co z gory predestynuje kazdego do tego ,ze nie moze sie zabezpieczyc na starosc..z wiadomych wzgledow:-)))
  Gdyby pana ,Rzad zmusiel do odkladania tego na prywatnych kontach w bankach, w razie krachu( a krachy sa zniwami bankow) zostaje pan goly i wesoly… Poniewaz rzady utrzymuja fundusze panstwowe, zatem w razie krachu zostaje pan z ninimum na wyzycie- bo zywic musi rzad, ktory panskie osczednosci juz wyporzadzil, ale zagwarantowal ,ze da jesc. Oczywiscie nie powie ile da jesc..ale zawsze cos da,:-)))
  Teraz…. jakby pan wzial cala swoja wyplate…CALA…i sam, albo oszczedzil , albo przechulal…sytucja nei zminillaby sie wiele, bo jedni by mieli- a tym co przesrali dawaliby zryc z litosci tzw charity, nie mogac sluchac- jak wyja z glodu…..tzn byloby mniej wice-j jak jest z tym , ze pana byloby stac na lepsze zarcie dla sasiada urwisza, a on moglby liczyc na lepsze zarcie od pana niz od rzadu….ale wtedy z czego bedzie zyl Rzad????
  Teraz niech pan zobacz,y ze np w takiej Polsce do emerytury dozywa zaledwie ok 50%..mezczyzn…i ponad 60 % kobiet,….
  ZObacz pan ..czyl,i kiedy doszlo do placenia… polowa z placacych odeszla na pastwiska niebieskie, gdzi ei trawa i woda i powietrze za darmo…..
  Teraz ci co przezyli zaczynaja wyscig..ilu z nich pobierze emeryturke do 75 roku zycia…..???
  Jak sie okazuje calkiem niewielu….reszta przecietne pocieszy sie kwitkiem nie dluzej niz 4.5 lata:-)))
  Czuje pan buessa???? czy pan moze grasz bluessa….
  Bo…odbiegajac od tematu…… tu taki muzyk nie chce sie przyznac, ze gra….i wiem dlaczego:-))))))

 19. Plausi said

  w ramach projektu „447” …

  „Rząd oddaje emerytury banksterom”

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Pan Morawiecki w tym interesiku to jedynie taki chłopiec na posyłki, ale skoro Polacy chcą mieć chłopca na posyłki jako premierea, to trudno.

 20. Boydar said

  Plum, plum. Więc pytaj Pan.

 21. gnago said

  banksterką było samo ofe. rabunek 10% z góry a reszta zainwestowana w obligacje skarbowe. Wtedy zacząłek iv filar i swoją działkę brali raz do roku te 10% , ALE TYLKO OD ZYSKU NIE SKŁADEK.
  A kiepełe macie aby sami pokumać o co biega

 22. NICK said

  P. Bogusz. (15).
  Przepraszam.

  Ja tak mam.
  Wykreślam pańskie „nie majacy ani takich zasobów wiedzy ani takiego poziomu intelektu”.
  Gdyż ja się zgrywam skrótowo a Pan ma zasoby i poziom i je pomnaża.
  Proszę robić tak dalej.
  Ja, pozwolić proszę, zostanę sobą.
  Nawet gdybym na (…) wyglądał.
  Sądzę, że granic właściwych nie przekraczam.
  [co to są granice właściwe? hm]

  Poczytaj Pan Wandaluzję i podobne pytanie zadaj.

  Poczytaj Pan Lubelaka.
  Obadwa to swojaki. Są.

  A, poczytaj Pan RomanaK, inna osoba.
  Ten to dopiero:
  re-misja i zaostrz.
  Eee… .
  Nie?
  TO Pana nie zastanawia?

  Uff.

 23. NC said

  Autor artykułu pisze, że instytucjie finansowe „będą mogły przez wiele lat pobierać opłaty za tzw. zarządzanie aktywami, a przede wszystkim inwestować pieniądze z IKE według swojego własnego uznania. Właściciele przekazanych im środków będą mieli z kolei spore kłopoty, aby dowiedzieć się, na jaką tak naprawdę emeryturę mogą liczyć.”

  Temu łatwo zapobiec.
  1) Ustalić, że roczna opłata za zarzadzanie nie może przekraczać 1% wartości konta.
  2) Ustalić, że wszelki zysk z inwestycji dcorocznie dopisywany jest w całośći do stanu konta.
  3) Określić dopuszczalne formy inwestowania – na przykład zezwolić na inwestycje w nieruchomości, zabronić inwestycji w derywatywy.
  4) Zezwolić włascicielowi na wybór spsobu inswestowanie w ramach ograniczeń z pkt. 3
  5) Ustalić, że właściciel konta może je w każdej chwili przenieść bez żadnych ograniczeń czy opłat do innej instytucji finansowej – to powinno spowodować,że instytucje będą konkurować ze sobą poprzez obniżanie opłaty za zarządzanie, jak i starać sie osiągnąć najwyższy zysk dla właściciela konta.

  Należy sobie uświadomić, że koszt obsługi składek pracowników przez ZUS przekracza w/w próg 1% – według moich oszacowań w 2014 wynosił 2.4%, a w 2015 1.76%. Z kolei emerytury wyplacane przez ZUS mają w 2019 wzrosnąć o 2.85%. Gdyby koszty działalności ZUS zostały ograniczone do 0.8%, to emerytury rosłyby o blisko 4% rocznie.

  Uczestniczę w funduszach emerytalnych w USA. Roczna opłata za zarządzanie wynosi w niektórych z nich 0%, a nigdzie chyba nie przekracza 0.7%. W ostatnich latach zysk z inwestycji przekazywany na moje konto wynosił od 0.1% do 14% rocznie w zalezności od funduszu i moich decyzji, gdzie maja inwestować moje wkłądy. Generalnie nie mam z tym problemu.

 24. Bogusz said

  Ad.22 rzeczywiście UFF, UFF

 25. Bogusz said

  Ad.22 Dodam, staram sie nadążać choć przychodzi mi to bardzo trudno, Pozdrawiam

 26. Roman said

  Ona taką wiedzę posiada co rosztowski który twierdził że pinindzy nie ma i ni będzie. A teraż mówi że to on sprawił że są .Czy taki powinien być ministrem.no nie!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.