Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zbankrutowała restauracja prowadzona przez feministki, w której mężczyzn obowiązywały wyższe ceny

Posted by Marucha w dniu 2019-04-24 (Środa)

Feministyczna i wegańska restauracja „The Handsome Her” w australijskim Melbourne zbankrutowała. Lokal cieszył się złą opinią odwiedzających, a mężczyźni płacili w nim 18 proc. więcej za zamówienia – podaje strona wydawnictwa Czerwona Pigułka.

W 2017 r. prowadzące restaurację feministki zdecydowały, że każdy odwiedzający ją mężczyzna powinien zapłacić 18 proc. więcej ze względu na nierówności płacowe kobiet i mężczyzn. Opłata miała być jednak dobrowolna.

Restauracja nie cieszyła się dobrą opinią. „Obsługujące mnie kobiety były agresywne i irytujące” – napisał na TripAdvisor mężczyzna, który został nazwany „podłą bestią”, po tym jak skrytykował podane mu w lokalu danie.

https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 26 to “Zbankrutowała restauracja prowadzona przez feministki, w której mężczyzn obowiązywały wyższe ceny”

 1. Troll Polonii said

  Bardzo ladna historia ale niezbyt dojrzaly pomysl.
  Taka restauracje powinny otworzyc NIE tylko feministki i nie w Melbourne ale w Kanberze, w gmachu parlamentu.
  Rzeczywiscie, w Australii sa powazne nierownosci placowe ale facet w restauracji w Melbourne za nie nie odpowiada.

  Feministki jak zwykle daly dupy i teraz nie wiedza – komu.

 2. anne said

  Ja się bardzo dziwię europejskim feministkom, że nie wspominają SKĄD różnice w płacach kobiet o mężczyzn. Jeszcze bardziej dziwię się feministkom francuskim i z polin.
  Otóż nie da się ukryć, że kobieta, zwłaszcza w tzw wieku produkcyjnym, raz w miesiącu, przez 3 dni przechodzi menstruację. Z tego to też powodu we Francji ( zwłaszcza w przemyśle ciężkim) wprowadzono zasadę, że 3 dni w miesiącu, kobieta może nie chodzić do pracy, nie musi się tłumaczyć nikomu, ale pobiera uposażenie o 10% niższe niż mężczyźni. Przeczytać o tym można w felietonach Ireny Krzywickiej pt ” Piekło kobiet”, a konkretnie w felietonie ” Sekret kobiety”, w którym ta naczelna feministka II RP domaga się wyprowadzenia tego przepisu w Polsce. Oczywiście przepis 10%mniej chętnie przyjęto (nie tylko w Polsce), tłumacząc go zmniejszoną produktywnością. Ja nawet rozumiem feministki, bo łatwiej walczyć z ” męskim szowinizmem” niż własną macicą, chociaż niejakiej Angelinie G. i to się udało, choć pod pozorem walki z rakiem.

 3. anne said

  Sorry- Angelinie J. oczywiście.

 4. Kar said

  ..historia nie do konca jasno opisana, bo mezczyzni dostawali rekompensate/bonus za 18% haracz-narzut, i kazdy mial lubieznie agresywnie-szampansko zrobionego loda pod szynkwasem w karczmie..

  – Troll, nie czepiaj sie feministek, to tez czlowieki

 5. Adrem said

  No, to współczesne anty-feministki ( choć zowią się feministkami) udowodniły, że restauracji TEŻ nie potrafią prowadzić.

 6. Olo said

  Dla Polaków wniosek z tego prosty – bojkotować, bojkotować i jeszcze raz bojkotować wszystko co żydowskie.

  Żyć prosto, minimalizować swoje potrzeby, nie karmić żyda!!!

 7. Marcin said

  Chłopom na pewno te pojebane baby pluły do żarcia.

  ——
  Goopie peezdy…. nawet nie umiały być zawodowo uprzejme…
  Admin

 8. NN said

  No cóż, na niektórych dyskotekach czy klubach obowiązuje cennik: panowie x zł, zaś Panie – free. To tak dla równowagi….

  Bo w naszej kulturze facet płaci za babkę.
  Admin

 9. NN said

  Panie Admin – oczywiście, że chłop płaci za kobietę. Szkoda tylko, że przez wiele lat 2.PRL z tą kasą (i pracą) różnie było…
  PS. Piję już czwarte piwo, proszę wybaczyć, że jestem nieco złośliwy.

  ———-
  Ale wie Pan… w tamtych czasach nie było niczym nadzwyczajnym, że żony nie pracowały zawodowo.
  Admin

 10. piwowar said

  W ubiegły weekend na wyjeździe Piwowar miał dyskusję z jedną kobitą, skądinąd niegłupią, emerytowaną dochtórką którejs z nauk biologicznych. Zeszło na tzw. feminizm. Oczywiście niemal natychmiast pojawiły się emocje, argumenty w formie krzykliwego niedopuszczania interlokutora do głosu i te takie tam, co wiemy i znamy.

  Piwowar, z początku chytrze przytakując bezsensownym tezom, powiedział wreszcie przewrotnie, reasumując, skoro wszystkie chopy mają tylko w głowie dupę, to powinni być wykastrowani, a najlepiej dodatkowo internowani w obozach odosobnienia, a dzieci mogą być otrzymywane syntetycznie ze szkła laboratoryjnego. W ferworze pani feministka rzuciła: a tak. Potem, zreflektowaszy się nieco, rzecze – wszyscy zboczeńcy i erotomani. Ale skoro wszyscy chopy mają dupy w głowie, to są erotomany i konsekwentnie wszyscy powinni być wykastrowani, nieprawdaż. Potem były już argumenty troche ad pesronam, choć niekoniecznie do cna obraźliwe. Piwowar jak to Piwowar dał se siana i zajął się czymś innym, zamiast powiedzieć, że skoro chopy mają dupy w gowie, to kobity mają gowy w dupie, jak widać na załączonym obrazku. Ale niech tam. Zwycięży w końcu i tak żelazna konsekwencja Matki Natury, a cżłowieków zastąpią androjdy. Może nawet pomalowane w barwy tęczy.

  Anatomia babskiej psychiki jest delikatnie powiedziawszy zagadkowa. Piwowar rozumie, że z uwagi na specyficzną funkcję kobity w społeczeństwie, jest ona chroniona przez wielowarstwową zeribę hormonów i enzymów, które w wyniku mozliwych wzajemnych interferencyj mogą rzutować na podatność osoby na demagogie i propagandę, ale przecież Najwyższy dał człowiekowi umysł i asystę dla przeciwstawiania się absurdom i w ogóle Złu. A kobity to chyba też człowieki, prawda? Bo jeśli mimo wszystko nie, to Piwowar wolałby raczej być nosorożec.

  Ot, takie sobie refleksje starego dziada…

 11. Miet said

  Ad9.
  Panie Wacławie, doskonale pamiętam – w moim środowisku (politechnicznym) – tylko jedną rodzinę, gdzie pani domu nie pracowała zawodowo. Cała reszta jak najbardziej.

 12. piwowar said

  Kobita, panie Miet, może pracować ale nie ponad siły. Jak siedzi w domu, to może dostać małpiego rozumu (chop jeszcze bardziej). Kobita nie może musieć pracować.

 13. Boydar said

  Ja z kolei natkłem się byłem na dywagacyję; jak to jest, ze pracodawca mając do wyboru zatrudnienie chłopa lub baby, której to płaci mniej a ona potrafi to samo (to sztandarowa opinia feministek), nie zatrudnia samych bab. Czyżby męski szowinizm ? Tak być oczywiście może, jednak wielu z tych pracodawców cierpi przecież na niemanie ptaszka, przyjąwszy założenie że cipa to nie ptak. W każdym razie istotnie zadziwiające.

 14. Zerohero said

  Bałbym się tam coś zamówić. Kto wie co wariat wrzuci do jedzenia?

 15. abcdef said

  Kiedyś, w latach 70, na „festiwalu kultury studenckiej” w małym miasteczku dolnośląskim postanowiliśmy, że będziemy sprzedawać piwo po cenach w zależoości, czy podobał się nam klient/klientka, czy nie. Tak więc jeden dostał za 2 zł. Następny musiał płacić 10. Kolejny zaś dostał za darmo.

  Nastroje społeczności studenckiej były nienadzwyczajne.
  „Panie, pan jesteś oszustem.”
  „Panie, jest jest moje piwo. Panu sprzedam za 15.”

  Trwał ten kontrowersyjny i kontrewolucyjny eksperyment przez kilka godzin. Zakończył się z powodu narastającej agitacji o tzw. równości.

  I tak na wszelki wypadek: Nie mówimy tutaj o Rewolucji 1789. Ani też o przewrocie 1917. Ani też o tej 1848. A może jednak?

 16. Troll Polonii said

  15
  Abcdef
  Z powyzszego wpisu widac, ze wiara studencka juz w latach 70-tych w malym miasteczku dolnoslaskim wprowadzala do Polski kapitalizm.
  A moze tylko byla prekursorem Unii Europejskiej?

  Studenci zawsze byli poddatni na propagande zdrowych sil …Zachodu.
  A na dobre zaczelo sie w 1968 roku!

 17. piwowar said

  Jest takie prawo, Rudman Putnam law. Powiada ono, iż ceny dyktowane za taki sam produkt czy usługę powinny być takie same dla każdego.

  Piwowar nie wie, co o tym mowi moralność, w odróżnieniu od prawa.

 18. abcdef said

  @ 16
  Panie Troll.

  Pan nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Jestem także niemalże pewny, że nie masz Pan za grosz poczucia humoru.

  Buźka,
  Abcdef

 19. abcdef said

  @ 17
  Panie Piwowar,

  Pragnę zapewnić Pana, że nie masz Pan racji. Bowiem ceny wytwarzanie tego samego produktu w różnych krajach są inne.

  Z punktu widzenia moralnego — oczywiście masz Pan rację. No, ale wchodzimy tu w tematy bardzo niebezpieczne dla naszych główek. Jak mówił komunista Bertold Brecht: Najpierw żarcie. Później moralność.

 20. Troll Polonii said

  18
  Spoko
  Ja nie do pana odnioslem swoj wpis tylko do wydarzen studenckich w 1968 roku -tzw. wypadki mrcowe..
  Pan tez widocznie nie umie czytac….. z poczuciem czy bez.

 21. piwowar said

  Panie ABC….: Piwowar ma rację, poniewaz takie prawo istnieje. Nic ponad to od siebie nie dodał.

  W aspekcie moralnym Piwowar się nie wypowiedział, bo zwyczajnie nie wie, co powiedzieć.

  (Tak, tematy niebezpieczne. oczywiście chodzi o koszty produkcji, a nie ceny produkcji w różnych krajach, prawda? Dlatego prawie cała produkcja USA została przeniesiona do Chin. ale pamiętajmy,. że w warunkach wolnego rynku o cenie nabywczej produktu nie tyle decyduje koszt produkcji, ile gotowośc do zaakceptowania ceny przez konsumenta co ilustruje typowy wykres „nożyc” cena-popyt. Ale rzeczywiście Piwowar nie chciałby się wdawać w dyskusje w sprawach, na których się nie zna)

 22. galaszek said

  Uuuuuuujjjjjcccccc!!!!!! …a po cusz une te fenimistky muszaly od raza asz banurtowac…tosz to gieeeeeeewalt!!!!! …na mutli-kutli…zn sze multi -kulti ..i w ogoli na calego demokrajcy!…….. przeca une mogli spokojno istniejec jako fenimistyczzne restorant z malego tyko zmianem…..zmianem podawania……to nie wymancypowane fenimistki majom podawac meczyznom ..ali po prostu poczebujacy menczyzny mogliby podawac fenimistkom …no oczywista nie jedzenie ali takie deser na tyn przyklad -LODA- abo palkie …nu…. jak go zwal tak go zwal ..waszne szeby nie nazwac tego burdel ali w dalszy ciag -restaurant

 23. Bisc said

  Mi sie dawniej wydawalo, ze feministkom, gdy mowa i dyskryminacji plciowej w wyplatach, chodzi o sytuacje, kiedy zatrudniona kobieta i mezczyzna na dokladnie tym samym stanowisku dostaja znacznie rozniace sie na rzecz mezczyzn wynagrodzenie.
  Otoz okazuje sie ze nie, bo taka praktyka zostala w wielu krajach juz dawno zakazana, a pracodawcy staraja sie tego przestrzegac, bo zdobycie opinii firmy dyskryminujacej kobiety moze doprowadzic do jej upadku.
  Chodzi po prostu o to, ze statystycznie kobiety zarabiaja kilkanascie % mniej niz mezczyzni i to nalezy zmienic. Sek w tym, ze ta roznica w zarobkach wynika nie z wiekszej hojnosci pracodawcow w stosunku do mezczyzn, a z tego, ze my wiecej pracujemy. Chetniej bierzemy nadgodziny, rzadziej przytrafia nam sie absencja spowodowana np. choroba dziecka, chcemy tez wiecej zarobic, by polepszyc swoj i ewentualnej rodziny byt. Czesciej decydujemy sie tez na wykonywanie trudnych, wyczerpujacych, ale lepiej oplacanych zawodow. Czy za to nalezy mezczyzn karac? Obciazac wyzszymi kosztami? Powiedzialbym, ze protestowanie przeciw temu zjawisko jest dyskryminacyjne dla mezczyzn. A przeciez zdecydowana wiekszosc z nas duza czesc owocow swojej pracy przeznacza w rozmaity sposob na kobiety.
  Okazuje sie, ze wprowadzenie maksymalnej mozliwej swobody w wyborze sciezki zawodowej i edukacyjnej, nawet polaczonej z jawna dyskryminacja mezczyzn poprzez specjalne programy dla kobiet i przyjmowanie ich na pierwszym miejscu przy takiej samej ilosci „punktow” w rekrutacji tego tez nie zmienia. Jest tak dlatego, ze mezczyzni bardziej koncentruja sie na rzeczach, a kobiety na osobach. Stad zdecydowanie wiecej mezczyzn zostaje inzynierami, a kobiet pielegniarkami.
  Taki stan rzeczy jest naturalny.
  Emancypacja dokonala sie juz dawno i teraz feministki walcza juz o przywileje dla kobiet kosztem dyskryminacji mezczyzn.
  Sadze, ze to nam przydalaby sie emancypacja, chocby z takich glupich reliktow kulturowych jak placenie za kobiete.

 24. bebrave2019 said

  Feminizm wpisuje się w program zydowskich elit depopulacji swiata. Od 1963 roku, kiedy opublikowano „The Feminine Mystique”, doświadczyliśmy bezprecedensowego załamania w rodzinie. Ponad połowa wszystkich dzieci rodzi się obecnie poza małżeństwem; liczba gospodarstw domowych z jednym rodzicem potroiła się. W „Złamanym palenisku” William Bennett pisze: „Większość naszych patologii społecznych, przestępczości, wskaźników uwięzienia, dobrobytu, niedostatecznych wyników w nauce, nadużywania alkoholu i narkotyków, samobójstw, depresji, chorób przenoszonych drogą płciową, jest przejawami bezpośredniego i pośredniego tępienia amerykańskiej rodziny (str. 4). ”

 25. DEPRESJA JEST CHOROBĄ?!Komu służy ZAKŁAD MEDYCYNY SĄDOWEJ w wyjaśnianiu dramatu śmierci?!
  O jakie wartości CYWILIZACYJNE chodzi?!
  Obronić POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ. W obliczu dramatu śmierci,co na to Prezydent RP?! Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Jaki zatem wpływ tych wartości w obliczu tragicznej śmierci mojego brata Janusza,która pokazał jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA?!
  Biskup pomocniczy w Kurii Metropolitarnej we Wrocławiu ksiądz Andrzej profesor Siemieniewski w bezpośredniej rozmowie dotyczącej tej właśnie śmierci ponad PRAWO KANONICZNE postawił PRAWO KOBIET.Zatem KOBIETA ma PRAWO do :
  1.Śmiertelnego podżegania?!
  2.Organizowania pochówku w zakłamaniu o rodzaju poniesionej śmierci,jaka zatem jakość modlitwy?!
  3.Dewastacji nagrobka,który wybudowałem dla moich Rodziców?!
  Kto administratorowi katedralnego cmentarza księdzu proboszczowi Pawłowi kanonikowi honorowemu Cembrowiczowi dał prawo do wydania dyspozycji o usunięciu napisu z płyty nagrobnej :”Janusz zmarł tragicznie o modlitwę prosi brat Mieczysław.Brat,bo zabrakło akceptacji,że „prosi Rodzina”.
  Skargi dotyczące braku profesjonalizmu w postępowaniu dochodzeniowo-śledczym do ministra Zbigniewa Ziobro kierowane są na „ścieżkę zdrowia” poprzez hierarchiczne struktury PROKURATURY,aby trafić do miejsca,którego SKARGA dotyczy,t.j.Prokuratur Rejonowych.,wobec których został postawiony zarzut odpowiedzialności karnej za brak podjętych działań?!

 26. abcdef said

  @21
  Pan Piwowar:

  Najzupełniej zgadzam się z Panem. Jednakowoż mam nadzieję, że zgodzi się Pan, że pewna część praw ekonomii jest „taka sobie” i służy utrzymaniu istniejącego status quo ekonomicznego.

Sorry, the comment form is closed at this time.