Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska ustawa o reprywatyzacji trafiła do kosza, bo kwestie mienia bezspadkowego regulowała wbrew ustawie 447?

Posted by Marucha w dniu 2019-04-29 (Poniedziałek)

Przypomnijmy sekwencje wydarzeń: w październiku 2017 r. resort sprawiedliwości w rządzie PiS zaprezentował projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej, która miała definitywnie zamknąć temat wszystkich reprywatyzacji i zwrotów nieruchomości w Polsce. Co istotne – projekt ten wykluczał możliwość uzyskania zwrotu za mienie bezspadkowe.

Niemal w tym samym czasie amerykański senat zaczął procesować projekt ustawy 447 dotyczącym m.in. o restytucji mienia bezspadkowego. Co było potem? Polski projekt nagle trafił do kosza, a ustawa 447 została przyjęta w kwietniu 2018 r.

11 października 2017 roku Patryk Jaki – wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło – ogłosił na specjalnej konferencji projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej, którego współautorem był dr Kamil Zaradkiewicz. Projekt ten przewidywał kompleksowe podejście do kwestii restytucji mienia przejętego przez państwo po II wojnie światowej (m.in. mienia pożydowskiego).

Zgodnie z treścią tego projektu prawo do rekompensaty miałoby przysługiwać tylko byłym właścicielom znacjonalizowanych nieruchomości oraz ich bezpośrednim spadkobiercom. Ustawa wyłączała możliwość otrzymania rekompensaty przez kuratorów lub organizacje powiernicze w zakresie tzw. mienia bezspadkowego, czyli nieruchomości, które zgodnie z prawem przeszły we władanie państwa, bowiem ich właściciele zostali zamordowani podczas II wojny światowej i nie pozostawili po sobie spadkobierców.

Projekt ustawy wyłączał również możliwość dokonywania zwrotów nieruchomości w naturze wraz z lokatorami, a jednocześnie nakazywał przeprowadzanie racjonalnej wyceny wartości zwracanych nieruchomości za które przysługiwałaby finansowa rekompensata (uwzględniającą stan z dnia dokonania nacjonalizacji, a nie stan z dnia dokonania zwrotu).

Niemal w tym samym czasie amerykański senat zaczął procesować projekt ustawy pt. „Justice for Uncompensated Survivors Today”, nazywaną również „Ustawą 447”. W swojej treści projekt ten przewidywał, że Departament Stanu USA (odpowiednik polskiego MSZ) będzie podejmował działania monitorujące w zakresie zwrotu mienia i nieruchomości należących przed wojną do Żydów, w tym także do zwrotu tzw. mienia bezspadkowego.

Projekt dawał Departamentowi Stanu uprawnienia, aby kanałami dyplomatycznymi podejmować czynności, których celem będzie „odzyskanie” takiego mienia. [Czyli, mówiąc po ludzku – wywierać bandyckie naciski – admin]

Nie trzeba być prawnikiem, aby stwierdzić, że projekty polskiej dużej ustawy reprywatyzacyjnej oraz amerykańskiej ustawy 447 były ze sobą sprzeczne.

Co zatem wydarzyło się wkrótce? Ogłoszony 11 października 2017 r. projekt ustawy autorstwa Jakiego i Zaradkiewicza został szybko wycofany ze ścieżki legislacyjnej w Polsce. Tymczasem projekt ustawy 447 został najpierw przyjęty przez amerykański senat (12 grudnia 2017 roku), następnie przez Izbę Reprezentantów (24 kwietnia 2018 r.), by finalnie podpisał się pod nim prezydent Donald Trump (9 maja 2018 r.).

Efekt jest taki, że ustawa 447 obowiązuje, a w październiku br. powstanie pierwszy raport Departamentu Stanu USA na temat realizacji procesu zwrotu nieruchomości pożydowskich w Polsce. Natomiast po tzw. dużej ustawie reprywatyzacyjnej, która miała definitywnie zamknąć temat wszystkich reprywatyzacji i zwrotów nieruchomości w Polsce (a amerykańskim i izraelskim instytucjom powierniczym uniemożliwić kierowanie żądań w stosunku do Polski w zakresie mienia bezspadkowego), nie ma już śladu…

Źródło:
S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 (Congress.gov)
Ustawa Jakiego: Wygaszenie roszczeń i rekompensaty zgodne z prawem (GazetaPrawna.pl)

http://niewygodne.info.pl

 

Komentarzy 29 do “Polska ustawa o reprywatyzacji trafiła do kosza, bo kwestie mienia bezspadkowego regulowała wbrew ustawie 447?”

 1. Kiedy amerykańska ustawa 447 nabierze mocy prawnej w Polsce (a moim zdaniem nabierze, bo jak do tej pory, państwa o wiele silniejsze ugięły się pod judeoamerykańskim szantażem), polskim patriotom nie pozostanie nic innego tylko wyemigrować do okręgu królewieckiego, zwanego póki co kaliningradzkim, i tam stworzyć ostoję kultury i obyczajowości polskiej. Można by tam założyć stację radiowo-telewizyjną Radio/TV Wolna Polska (coś na wzór CIA-owskiej Wolnej Europy) i stamtąd próbować odzyskać utraconą niepodległość Ojczyzny. Putin zapewne nie miałby nic przeciwko temu…

 2. Moher49 said

  @1,
  Szanowny panie, w roku 1939 Hitlerowcy bez trudu zajęli Czechy, Austrię, Holandię, Belgię, nikt nie stawiał oporu.
  Postawiła się uboga Polska.
  Podobnie będzie teraz. Żydzi opanowali pół świata i największe mocarstwa, ale to będzie ich koniec. Zacznie się od Polski.

  ———–
  To dobrze być optymistą…
  Admin

 3. @2

  Postawiła się i jak na tym wyszła? Jak Pan widzi przeciwstawienie się Polaków przeciwko tworzeniu Izraela-bis vel Nowej Chazarii vel Polin vel Międzymorza w Centralnej Europie, kiedy coraz bardziej ogranicza się wolność słowa w Kraju, więzi się ludzi pod fałszywym pretekstem (vide Mateusz Piskorski), a Polacy nie mają prawa (tak jak je mają np Czesi) do swobodnego posiadania broni?

 4. jabadu said

  https://publicdisorder.wordpress.com/2010/08/31/trzecia-wojna-swiatowa-henryk-pajak-ebook/

 5. hulajdusznik said

  No i macie po raz kolejny skutek waszych wyborów. „Trzeba iść na wybory!” „Trzeba głosować!” „Zobaczymy, co będzie!”

  Wiecie co? Nawet już nie wierzę, że takie agitki piszą tu jakieś cebulaki. Oni (cebulaki) mają na wszystko „wyjebane”. A tu trzeba założyć jakieś konto…! Trzeba coś napisać…! Łeee… A nie ma „autofulingu”, jak w smarkfonach…! Do dupy z taką robotą! Podejrzewam zatem, że poza znikomą liczbą zwapniałych fanatyków, udziela się tu pewna grupa hasbarskich. Przepraszam, że uprzedzam niektóre wpisy. Moja żona nazywa to krakaniem.

 6. Moher49 said

  @3,
  Mogła się poddać Hitlerowi i iść razem na ZSRR, nie zrobiła tego. Wybuchła wojna światowa, Straciliśmy 3 mln ludzi, Niemcy i Rosjanie znacznie więcej. Teraz też przez żydów zacznie się III wojna światowa i zginą na zawsze.

 7. jabadu said

  „Klub Inteligencji Polskiej 17/04/2019
  Nadciąga inwazja

  Już od kilku tygodni słychać ten jęk, ten skowyt zalewający nas ze wszystkich stron. Można się zapytać: czy jest to tylko jęk? Czy to jest skowyt? Skowyt bezradności? A może skowyt rozpaczy? Skowyt trzody chlewnej prowadzonej pod nóż w ubojni? A może to wołanie o pomoc? Pomóżcie nam! Nie dajemy sobie już z nimi rady! Tyle lat sobie dawaliśmy radę ale przyszedł już ten czas kiedy nas pokonali. Kiedy po raz kolejny, po 50 latach powiedzieli że nas nie chcą. Kiedy znowu ośmielili się przejąć inicjatywę. I wysadzić nas z królewskiego tronu…

  Kim są Ci oni? I właściwie dlaczego tak krzyczą? Przecież mają wszystko. Banki, media, korporacje, broń atomową… Czy to mało? Czy można chcieć więcej? Można. Na pewno można. Tylko jak to zrobić… Jak to zrobić, kiedy tam gdzie oni chcą przyjść, już ich nie chcą. Wejść na chama, bez pardonu, tak jak w ’44? Na zachodnich czołgach, pod czerwoną banderą, ze złotymi symbolami „władzy robotniczo-chłopskiej”… Nie. Nie da się. Ci ze wschodu też ich nie chcą. Nie wyślą im tutaj swoich tanków.”

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/04/nadciaga-inwazja/
  Opublikowano za: https://wolna-polska.pl/wiadomosci/nadciaga-inwazja-2018-02

  Od Redakcji KIP:

  PS 1. Kilka lat temu Rada Rabinów Żydowskich w Izraelu przyjęła ustalenie, że: cokolwiek i kiedykolwiek należało do jakiejkolwiek osoby pochodzenia żydowskiego gdziekolwiek i kiedykolwiek na świecie, to taki fakt jest podstawą prawną wysuwania żądań restytucji takiego mienia, bez względu na upływ czasu jaki od takiego faktu upłynął.
  Z TAKIM USTALENIEM NIKT NIGDY SIĘ NIE SPOTKAŁ I NIE WYSTĄPIŁ W HISTORII CYWILIZACJI LUDZKIEJ !!!!!!!!

 8. @6

  Rzeczywiście, mogłaby się dogadać z Hitlerem, _аlbo_ ze Stalinem, i moim zdaniem wyszłaby na tym o wiele lepiej niż wyszła będąc podpuszczona przez fałszywych sojuszników przeciwko najsilniejszej wówczas armii w Europie. Obecnie, historia wydaje się powtarzać pod pewnymi względami.

 9. galicyja said

  Obawiam się, że to nie będzie koniec żydów jak tu jedna osoba pisze Czy nam się podoba to czy nie oni są ręką sprawiedliwości Bożej. Z powodu totalnego upadku KK zaczynając od duchowieństwa a skończywszy na nas mają taką siłe .Skoro światła świata(Kościół Katolicki) jest praktycznie zgaszony drugi kraniec tj. plemię żmijowe może poczynać sobie na co ma ochotę. To jest czas szatana. który w nich ma swoje upodobanie.
  Polska, dawno temu ostoja Katolickości sprzeniewierzyła się Bogi i Jego Matce. Teraz zapłaci cenę za to. Gdybyśmy się wreszcie obudzili ale nie na frontach pogańskich jak to ma miejsce tj. zdrowym odżywianiu itp. ale na prawdziwej odnowie w Tradycji Katolickiej i co za tym idzie moralności, żydy straciliby swoją niczym nie zahamowaną siłę i diabelski tupet. Wystarczyłaby pewna liczba odważnych kapłanów i faktycznie zdrowych doktrynalnie i moralnie wiernych.

  Obecnie tradycyjnych kapłanów nie licząc schizofreników (raz novus ordo raz Msza Wszechczasów )jest bardzo niewielu. Praktycznie wszędzie wdziera się herezja i w najlepszym razie liczne błędy. Inicjatywy różańcowe w obronie dzieci nienarodzonych to kilkunastoosobowa grupa w 70% babć z sentymentem janopawłowym. Podałem przykład rzeszowa gdzie na około 200 tys mieszkańców notuje się mniej więcej 15 osób. Reszta przechodząca najwyżej popuka ci do głowa ale zrobi fotkę. W innych miastach jest podobnie chyba, że jak we wrocławiu najszczają na ciebie. Żydoprzejęcie musi się dokonać, żeby przypomnieć Polakom, że materializm to zguba ich duszy. Nie muszę chuba argumentować, że pieniądz dla przeciętnego mieszkańca tego kraju jest najważniejszy. Sam doświadczam pogardy jego braku.

 10. Marcin said

  Panie Moher 49. Pan się przekonasz o tym jak ostatnią koszulę będą zdzierać z pana.
  Parchy z Szabesgojami.
  To że zapłacimy to jest pewniak tylko nie wiem w czym ta banda szumowin będzie im oddawać.

 11. andzia said

  Jak pisze śp.Albin Siwak zgruzowaną Warszawę odbudowywali Polacy własną pracą, przeznaczając ostatnie skromne środki. Tak było i z innymi miastami. Żyd już wziął aż nadto. Należał mu się jeno gruz, za co Niemcy mu już zapłacili. Trzeba hordy kaczelnika i pozostałych przebierańców raz na zawsze odciąć od
  koryta.

 12. ami said

  Polska rządzą żydzi od rozbiorów. Oni to, zakulisowo doprowadzili do nich, w efekcie obalili Monarchię – terroryzując i niszcząc je, by „Ogon rządził Psem”.
  Międzywojnie żydowskie w Polsce również charakteryzowało się rządami masońskimi – B’nai B’rith. To miało bezpośredni wpływ na poddanie losów Polski masonom, braciom lóż wschodu i zachodu. Polacy nie byli aż tak naiwni, by rzucać się na prawo i lewo, pod nadciągające nawałnice, ale ich rzadcy, pod wpływem złego, podjęli takie, nie inne decyzje. Przestrzegali przed tym wielcy Polacy. Dziś próbuje się zrobić z ewidentnych kam-pani samobójczych bohaterszczyzne, wychodząc przy tym na kretynów i łajdaków. Jakby mało tego, żydzi żądaja jeszcze okupu za skretynienie i tolerancję diabła w domu. Może dotrze do nich w końcu, iż Nie warto z diabłem wchodzić w spółki, bo to źle, choćby tak doradzali najbardziej iluminowani.

  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/warto-przeczyta/6711-masoni

 13. ami said

  Historia obłędu Polaków żydem zdaje się zataczać koło, szykując się, do powtórnej rozgrywki na tych samych zasadach i ustaleniach, co wcześniej, podczas ostatniej wojny. Historia lubi się powtarzać, wchodząc powtórnie do tej samej rzeki, już pod nazwa Polin – tu spoczniesz żydku.

 14. ami said

  Jak na razie żydek kłamie, a Polacy „spoczywają” masowo dzięki niemu, jak morem struci, uciekając kiedy i gdzie się da, ze swego rodzinnego domu.Co który z nich wróci, z wypędzenia, nie czuje się dobrze, bo kraj jest polinski, a polski z nazwy i mowy, zarządzany przez kreatury polskojęzyczne – takie tam współczesne Jankielowi Judasze.

 15. peacelover said

  ….pomimo ze trudno dostrzec swiatlo w tym tunelu, nadzieja jednak jest !!!
  Te parchate oszusty niedlugo sie udlawia tym co probuja wyludzic !!!
  Caly ten proces wyludzania moze sie okazac bezprawny w sesie prawa miedzynarodowego !!
  Ja wiem…oni nie zwracaja uwagi na zadne prawo i,,, to ich wlasnie radykalizuje i…ustala ich pozycje na swiecie jako
  zwyklych KRYMINALISTOW !!!!!!

  …..a to oznacza WOJNE I ICH KONIEC ….bo napewno przeholuja tym razem ….tylko czekac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. andzia said

  Proponuję posłuchać: .com/watch?v=jWQ3QhVfo3I
  Dlaczego minister Brudziński ugania się za kukiełkami a afery i złodziejstwa leżą, o wolności słowa, semiterroryżmie.

 17. galicyja said

  Ad 10. Czym będą oddawać? kilkaset metrów od znajomego mi miejsca w gminie Pruchnik tej od „bitego judasza” udowodniono, że są potężne złoża gazu ziemnego.
  Powstają kolejne odwierty i niedawno mieli………..specjalistów z…..usa hehe. Na razie zakurkowane i czeka na kogo niby???

 18. galicyja said

  Ciekawe, że pokłady są znane od wielu lat i kolejne rzesze inżynierów-specjalistów mówią o tym ale….nie wolno tego eksploatować. Co dopiero mówić o zasobach naturalnych Suwalszczyzny i innych regionów. Tworzą poza tym strefy no -go dla Polaków w markowej, Dynowie i innych miejscach u mnie. Na razie niepokaźne ale się rozrosną niebawem. Pamiętam pobyt w usa, kiedy pracowałem tam dla pewnego turystycznego giganta i moje „spotkania” z czosnkami w borough park w nowym jorku i innych miejscach. Zawsze ten sam zestaw pytań „czy wszyscy Polacy to antysemici” i ta pewność, że tam zostały majątki ich dziadków i że wrócą.
  W Pruchniku na pięknym zabytkowym ryneczku jest kilka domów drewnianych wokół, których kilkakrotnie widziałem elimelechów poprawiających pejsy i pokazujących na nie. Nalezały przed wojną do nich. Sam dziadek opowiadał mojejmu tacie jak zmawiali się przeciw Polakowi, który próbował tez handlować i ustalali dumpingowe ceny. Całe wytwórstwo naszych polskich rąk załatwili ta praktyką. Setki cegielni Podkarpacia padło w momencie wejścia ich zydofirm z pustakami Wienerberger itp. Podobny preceder załatwił inne branże. Przylezą tu na bank bo ustawili, obsadzili całe struktury ciulami bez honor, którzy za pare srebrników sprzedają wszystkich i wszystko.

 19. galicyja said

  Jak przylezą to jeśli ktoś był w ny to wie jak będzie. stworzą swoje struktury w naszych. w sumie naszych już nie ma! o czym ja pisze???policja bez oznaczeń przyjeżdzająca przed „polską”w sytuacji zajścia z pejsem, okładanie goja jako nauczka(scenariusz amerykański) lub kula w sytuacji stawiania oporu(scenariusz palestyński). wtedy nagle okaże się, że użyteczni idioci popisu i reszty konfidentów przestaną być potrzebni i zaczną ginać. Po co im judaszy?nawet jak zapłaczą powiedzą im znany tekst, który usłyszał od faryzeuszy judasz.hehe. Poszukają łączników, którzy za „awanse” będą kontaktować się z nami. Na pewno angielski będzie atutem. Za ten „prezent” będą musieli bezwzględnie się słuchać swoich „panów”. Oczywiście poziom moralny naszego narodu jest na takim poziomie, że znajdzie się mnóstwo takich gnid i z radością przysłuży się nowym „wybawcą ” Oprócz tego skala deprawacji i ucisku może być zatrważająca i doprawadzająca do obłędu i samobójstw mnóstwo Polaków. Potrwa to parę lat możliwe. Potem wg objawień Maryjnych i Świętych mistyków ręka sprawiedliwości Bożej posprząta to gówno…Oby to wszystko nie sprawdziło się!!!

 20. Antymon said

  re 2: A kto niby ma się Żydom w tej Polsce postawić? Syjoniści z PiS czy filosemici z PO? A może ich otumanieni wyborcy? Bo Konfederacja (w porywach 5%) czy Kukiz (ostatnio 3%) raczej tego nie zrobią.

 21. Antymon said

  Re 17. No to mieszkańcy gminy Pruchnik będą mieli okazję odkupić swoje winy i wypłacić potomkom zmaltretowanego Judasza należne odszkodowanie w naturze.

 22. galicyja said

  ad 20 tak. oni i cała reszta nas tu bytujących na tym zmasakrowanym podole.

 23. Olo said

  Dopóki Polskę okupują zdradzieckie szuje, kanalie i świnie z żydo-banderowskiej Partii Interesów Syjonistycznych, nic się nie zmieni. To wewnętrzny wróg, który powinien być usunięty w pierwszej kolejności i w sposób przykładny ukarany. W przeciwnym razie zawsze będzie on otwierał wrogowi zewnętrznemu bramy naszych miast. Żydowscy złodzieje i bandyci tylko dlatego wyciągają łapy po polskie majatki, bo mają tu swoją agenturę w postaci pisowkich k u r w ó w, która im to ułatwia i umożliwia.

 24. Sarmata said

  Trzeba pokazać do wyborów do PE czyli do 26 maja – kto w Polsce jest zdrajcą. Właśnie chodzi o to żeby PiS odrzucił lub skierował do swojej słynnej „zamrażarki” propozycję Stanisława Michalkiewicza (jeśli oczywiście jej nie przyjmie a tak chyba będzie bo ten najważniejszy, żydowski rdzeń PiS, idzie w zaparte). I o to chodzi aby sprawę raz na zawsze przeciąć. Dlatego tak uwija się pan Michalkiewicz i chwała mu za to. Trzeba przyszpilić PiS jak motyla szpilką do tablicy pilśniowej. Tak żeby już się nie wywinął.

  P.S. Propozycja Stanisława Michalkiewicza
  Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą
  Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.
  1.2. Oświadczanie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.
  Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.
  Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Tu całość:
  http://www.bibula.com/?p=107710

 25. Antymon said

  Re 23: Czy któryś z posłów prawicy oficjalnie złożył w Sejmie projekt tej ustawy? Wie ktoś?

 26. lol said

  Czytajcie unikalny wywiad, bo za chwilę mają go zdjąć! https://wprawo.pl/2019/04/30/wlasnie-teraz-macie-szanse-wywiad-z-b-szefem-sluzb-specjalnych-lot-nad-kukulczym-gniazdem-5-1/

 27. jok said

  Czytając zastanawiam się czy było to tak: dobra propolska ustawa, czyli w sumie przedstawione przez dobre polskie siły, wycofana została z tchorzostwa przed antypolską ustawą z USA.

  Może i tak, ale wydaje mi się, że w ustawie był załadowany ładunek samoniszczący.
  O ile pamiętam była ona – przynajmniej w jakiejś wersji – ograniczona tylko do mozliwości odzyskania rekompensat za mienie SPADKOWE (nie inne, co oceniam pozytywne), do obywateli polskich czy też mieszkańców Polski (co budzi moje wątpliwości czy działanie było szczere)..

  Czemu się czepiam, brzmi to wszak tak patriotycznie i propolsko?

  a) z automatu było widać, że nie tylko wzbudzi to protesty, które właściwie trudno czasem przedstawić jako nieuzasadnione, ale i tzw. trybunał konstytucyjny to UWALI,

  b) było to mienie spadkowe. Zakładając nawet oszustwa i naciąganie „zagranicy”, złożonoby ileś wniosków w ogranicznym ustawowo czasie i nawet przy służalczej „weryfikacji”, byłoby to jakieś ograniczenie,

  c) lepiej mierząc w 20 mld zł, „oddać” 40 mld zł, niż …. „oddać” 1 bilion.

  Hm…. może się mylę, może rzeczywiscie mozliwość rekompensat powinna być ograniczona do obywateli polskich, niemniej wg mnie, takie ostre i restrykcyjne ograniczenie grona beneficjentów ustawy repr., może wyglądać na umyslnie zainstalowaną minę w ustawie, służacą do jej wysadzenia.

 28. Wieslaw Daniszewski said

  W dokumencie Protokoły Mędrców Syjonu mamy przedstawioną zaplanowaną przez nich wielowiekową nagonkę na gojów w celu ich podporządkowania sobie i swoim celom, aż do stworzenia w końcu jednej lucyferiańskiej religii, ekonomii i polityki:

  http://www.zbawienie.com/pms.htm

 29. jok said

  re 20 Antym
  Dodałbym, że o ile dobrze pamietam, przed jakimś Marszem Niepodległości, na którym chyba miał być obecny Kobylański, Kuk się „odcinał od antysmtów”:)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: