Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  włodo o Przejściowe trudności z ostate…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Piotr B. o Polskość czarnych Polaków na…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  misio o Przejściowe trudności z ostate…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Balon próbny

Posted by Marucha w dniu 2019-05-01 (Środa)

Bingo! Mainstreamowe media zabrały głos w sprawie roszczeń żydowskich do tzw. mienia bezspadkowego w Polsce. Dotychczas czytaliśmy w nich, że takich roszczeń nie ma, że wymyślili je sobie polscy antysemici, że amerykańska ustawa 447 nie dotyczy Polski itd.

Ale oto nagle pan Andrzej Krajewski [żydowskie nazwisko – admin] poruszył ten temat całkiem otwarcie w „Dzienniku Gazecie Prawnej” [1]. Na początku pisze, że zgoda na zaspokojenie tych roszczeń „w powszechnym odczuciu Polaków wołałaby o pomstę do nieba. Kraj, który padł ofiarą najazdu III Rzeszy, spustoszony i rozgrabiony przez Niemców, a potem Sowietów, którzy zawłaszczali sobie wszystkie urządzenia przemysłowe i dobra materialne, jakie tylko napotykali, miałby płacić odszkodowania. Choć sam nie był inicjatorem i sprawcą tej katastrofy”.

Powołuje się więc tylko na racje moralne, ale w ogóle nie zauważa, że z punktu widzenia polskiego prawa cywilnego i międzynarodowego prawa prywatnego są to roszczenia bezprawne i suwerenne państwo powinno je zdecydowanie odrzucić, nie zważając na nic.

Na koniec jednak pan Andrzej Krajewski ostrzega, że „strusia taktyka”, czyli uchylanie się przez rząd od podejmowania rozmów w sprawie roszczeń żydowskich, nie gwarantuje powodzenia, że władze polskie muszą coś zrobić. Felietonista „Dziennika Gazety Prawnej” niby rozważa różne scenariusze alternatywne, ale tak naprawdę sugeruje tylko jeden scenariusz. Wyraża bowiem jasno swoje obawy, że odrzucenie roszczeń żydowskich – czyli zerwanie strategicznego sojuszu z USA – pchnie Polskę w objęcia Rosji, a przecież nic gorszego wydarzyć się nie może. Tak oto rzecze red. Andrzej Krajewski:

„Polska może więc twardo odrzucać roszczenia i próbować w Waszyngtonie tworzyć własne lobby, by choć trochę zrównoważyć wpływy lobby żydowskiego. Może rozluźnić relacje z USA i usiłować balansować między mocarstwami (co od kilku lat uskutecznia Orban). Otwartą drogą pozostaje nowe zbliżenie z Niemcami i postawienie na integrację z UE oraz euroentuzjazm. Teoretycznie jest też opcja rosyjska. Narodowej prawicy już marzy się porzucenie Zachodu i zbliżenie z Kremlem. Bez baczenia na to, że Polska była dla Rosji zawsze albo śmiertelnym wrogiem, albo podbitą, eksploatowaną gospodarczo kolonią. Natomiast sojusz na warunkach, choć z grubsza przypominające partnerskie, nigdy się nie zdarzył. A jeśli coś się nie zdarza przez pierwsze 700 lat kontaktów, to należałoby w końcu założyć, iż jest po prostu niemożliwe. Pozostaje też izolacjonizm. No albo zdecydowanie wbrew odczuciom opinii publicznej, że należy jednak płacić, bo opieka Waszyngtonu jest tego warta”.

Myślę, że felieton red. Andrzeja Krajewskiego jest faktem doniosłym historycznie. Po roku publicznego zaprzeczania – m.in. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych – że amerykańska ustawa 447 zagraża Polsce mamy bowiem teraz tzw. wypuszczenie balonu próbnego.

Dlaczego teraz? Dlatego, że Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego rozpoczęła międzynarodową kampanię medialną w celu wymuszenia na Polsce zgody na realizację swoich roszczeń. Wystąpienie w tej sprawie przewodniczącego tej organizacji – pana Gideona Taylora – oraz pierwsze spoty każdy może sobie obejrzeć na internetowym kanale YouTube. W tej sytuacji polski establishment polityczny nie może dalej twierdzić, że sprawa nie istnieje.

Nastąpiło więc wypuszczenie pierwszego balonu próbnego. W sposób podany w felietonie red. Krajewskiego władza – obojętnie czy będzie to PiS czy PO – uzasadni za pół roku swoją zgodę na spełnienie roszczeń Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego. Musimy zapłacić ten bilion 200 miliardów złotych, bo wicie rozumicie, Rosja, z którą partnerskie stosunki są niemożliwe itd.

Rosja jest dobra na wszystko. Nie tylko na to, żeby straszyć nią tubylców, ale także na to, by przy pomocy takiego straszaka uzasadnić i rozgrzeszyć zdradę stanu.

Bohdan Piętka

[1] A. Krajewski, „Strusia opcja” w sprawie restytucji mienia żydowskiego. Trzeba zacząć myśleć o scenariuszach alternatywnych, http://www.dziennik.pl, 27.04.2019.

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 15 do “Balon próbny”

 1. Sarmata said

  Trzeba pokazać do wyborów do PE czyli do 26 maja – kto w Polsce jest zdrajcą. Właśnie chodzi o to żeby PiS odrzucił lub skierował do swojej słynnej „zamrażarki” propozycję Stanisława Michalkiewicza (jeśli oczywiście jej nie przyjmie a tak chyba będzie bo ten najważniejszy, żydowski rdzeń PiS, idzie w zaparte). I o to chodzi aby sprawę raz na zawsze przeciąć. Dlatego tak uwija się pan Michalkiewicz i chwała mu za to. Trzeba przyszpilić PiS jak motyla szpilką do tablicy pilśniowej. Tak żeby już się nie wywinął.

  P.S. Propozycja Stanisława Michalkiewicza
  Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą
  Art. 1.1. Zobowiązuje się Radę Ministrów do oświadczenia, że Rzeczpospolita Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom, kierowanym pod adresem Polski przez środowiska żydowskie, a odnoszącym się do tak zwanej własności bezdziedzicznej.
  1.2. Oświadczanie, o którym mowa w ust. 1 powinno zostać ogłoszone niezwłocznie po wejściu w życie niniejszej ustawy.
  Art. 2. Kto wbrew postanowieniu niniejszej ustawy podejmie próbę zadośćuczynienia w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej roszczeniom, o których mowa w Art. 1, albo podejmie próbę obejścia wynikającego z niej zakazu, podlega karze, jak za kradzież zuchwałą.
  Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Tu całość:
  http://www.bibula.com/?p=107710

 2. MKJ55 said

  https://stopacthr1226.org/why-it-is-important-to-stop-the-acts-s447-and-hr1226/

 3. Marucha said

  RE 1:
  Trzeba pokazać do wyborów do PE czyli do 26 maja – kto w Polsce jest zdrajcą

  Nie będzie miało to żadnego wpływu na pospólstwo.

 4. Olo said

  G ó w n o p o l a c t w u wystarczy stały dostęp do żydowskiej sraki i więcej do szczęścia nie potrzebuje. Nie ważne kto i jak będzie rzadził, czy żydowskie roszczenia są bezpodstawne czy też nie, byle byłoby czym swoje kichy napchać.

 5. Birton said

  Żydzi na zawsze będą już jawnymi wrogami Polski i taki aksjomat do wszelkich rozważań należy przyjmować.
  Ad. 4
  Istotnie, społeczeństwo polskie jakby się skundliło ( używając zwrotu Wańkowicza) i można mu narobić na głowę – to wynik działania mediów, działalności żydowskiego kleru, Rydzyka, który się z żydostwem dogadał, no i oczywiście niezapomnianego judofila i heretyka – JP2, parę innych ważnych przyczynków do przedyskutowania .

 6. hulajdusznik said

  Re: Sarmata,

  Z tą potrzebą pokazywania do „wyborów” jest tak samo jak z tym, o czym pisze Bohdan Piętka. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku wymazuje się z pola widzenia rzeczy istotne, przez co daje się mandat na dalszą zbrodniczą działalność parchatych „nadludzi”.

  „Żydzi są po stronie każdego, kto w Polsce zdobywa znaczną przewagę sondażową i to samo dotyczy także „Konfederacji”. Jeśli tylko uzyska ona odpowiednio wysokie poparcie żydzi pojawią się z całą pewnością i złożą stosowne propozycje oraz uwierzytelnienia. A będą przy tym tak grzeczni i sympatyczni, że obezwładnią tym nawet Grzegorza Brauna (też żyda) i jego kumpli w większości „Polaków” o wątpliwym pochodzeniu.”

 7. Re: Artykul.
  Mnie interesuje tylko to, KTO bedzie w tej Konfederacji Ministrem Skarbu (Ministrem Finansow)????
  (jesli Konfederacja wygra wybory).
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. andzia said

  re: 1
  Ten par.2 projektu ustawy Michalkiewicza jest trochę niefortunny.
  Po pierwsze: kodeks karny nie zna pojęcia kradzieży zuchwałej, ukraść można tylko rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, co wynika z art. 278 kodeksu karnego -max zagrożenie 5 lat pozbawienia wolności,. Art. 294kk przewiduje zaostrzenie tej odpowiedzialności w przypadku mienia znacznej wartości- do 10 lat.
  Zanim zaczęliby tutaj postępowanie (zastanawiam się kto, bo chyba nie obdarowani nabywcy Polski, którzy prócz majątku wzięliby i władzę), nabożni geschefciarze z pisu wylądowaliby pod palmami w Izraelu: cieplutko, cytrusy, bezpiecznie.

 9. Voodoosch said

  Ad7.
  Nikt nie bedzie bo jak Konfederacja uzbiera 5% to moga oglosic sukces.
  PiS wygra i to z poparciem ponad 40%. Do wyborow jeszcze ponad piec miesiecy, wiec pomyslow na przekupienie i napchanie glow obiecanymi klamstwami jeszcze kilka sie pojawi. Ciekawe czy Polak-Kowalski uwierzylby w cieplejszy Baltyk i wyzsze Tatry po wyborach(???)

 10. andzia said

  ps. przygotowując herbatkę przemyślałam sobie sankcje za naruszenie ustawy jak następuje: pozbawienie obywatelstwa, przymusowa banicja oraz nieważność z mocy prawa wszelkich czynności prawnych i faktycznych mających na celu obejście ustawy.

 11. Plausi said

  Chodzi o ZŁAMANIE OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA

  aby wygodzić po raz kolejny żydowskim szubrawcom.

  „to roszczenia bezprawne i suwerenne państwo powinno je zdecydowanie odrzucić, nie zważając na nic “

  Naturalnie ktoś bez pojęcia może nadal pyskować, że Polska, skoro wyzwoliła się spod okupacji Rosji, bowiem wg. Krajewskiego w „Dzienniku Gazecie Prawnej “: „Polska była dla Rosji zawsze albo śmiertelnym wrogiem, albo podbitą“, to jest państwem suwerennym, ale skoro pełniący w Polsce władzę uzurpatorzy

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  musieli wezwać do Polski armię USA, aby pod jej ochroną móc dokonać tego kolejnego rabunku na Polakach, to pewnie z tą suwerennością też nie jest za dobrze.

  Jak powyższy link dowiódł, w Polsce jest zawsze dosyć zaprzańców, kanalii i durni, którzy chętnie poprą rabunek narodu, jeśli im się tylko wydaje, w swej tępocie, że czynią dobrze:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  nie pierwszy to raz w historii polskiej tępoty. Jakże żałośnie wygląda tak chętnie demonstrowana przez Polaków duma narodowa, że nam przypomina to raczej d..pę narodową, tę d…pę do zbierania cięgów, co zresztą każdy, kto się po naszym kraju przechodzi, też chętnie czyni.

  „Polska była dla Rosji zawsze … podbitą, eksploatowaną gospodarczo kolonią. ”

  Pomimo tej eksploatacji do roku 1980, a więc w 35 lat, udało się się w zrujnowanym kraju Polakom wybudować tyle przemysłu i majątku, że szarańcza z zachodu i Izraela latami mogła je rabować w ramach planu rabunkowego Sorosa noszącego imię Balcerowicza.

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  „Od dżumy, żydów i „partnerstwa” z USA uchowań nas Panie !”

  Jeśli przyjąć, że wartość Polski jest pomiędzy 1 bilion – 1,5 biliona dolarów, to oznacza że żydowska mafia i administracji USA chce nam zabrać od 1/5 – 1/3 całości majątku w Polsce. Jak głupi musi być naród, aby w ramach „strategicznego partnerstwa” płacić okupantowi dobrowolnie i łamiąc prawo 1/3 swego majątku, chodzi o wynagrodzenie żydom za popełnione przez nich zbrodnie:

  https://marucha.wordpress.com/2019/04/25/kto-zabil-chrystusa-miedzy-prawda-a-polityczna-poprawnoscia/#comment-827579

  Przypomnijmy jeszcze raz czytelnikom a i zarządcom kraju z łaski okupanta W. Broniewskiego.

  „Z tę dłoń podniesioną nad Polską
  kula w łeb.”

 12. MKJ55 said

  http://blogmedia24.pl/node/63747

  ———
  Powinienem wywalić… jako goły link do nie wiadomo czego.
  Admin

 13. Kwal said

  Panie „Olo” powinien Pan jeszcze dodać że, wypić ! A od siebie dodam, że jeszcze dodać trzeba smartfon….a może USA wizę…i Polak będzie szczęśliwy.

 14. guła said

  300 mld dolarów to jest „małe piwko” w stosunku do tego co od początków tzw transformacji wywlekli z Kraju. A przecież jeszcze nie otrzymali tych miliardów ale próbują wymusić.. Tyle tylko, że kończy się udój i pokazuje się siara. Stąd ta panika, szczucie i ujadanie.

  A co do wiary Polaków to uwierzą nawet w „koszyk podstawowych potrzeb”. Ten – koszyk, to by dopiero narozrabiał

 15. PISKORZ said

  re 14 to jest „małe piwko” w stosunku do tego co od początków tzw transformacji wywlekli z Kraju” Dobra uwaga…potwierdza to prof. Śliwiński..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: