Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Decydujące starcie nastąpi jesienią

Posted by Marucha w dniu 2019-05-01 (Środa)

„Polskie ośrodki władzy nie są w stanie wyartykułować własnych celów w polityce wschodniej w opozycji do celów głównego sojusznika. Wnioski na pewno są, ale ich realizacja wymagałaby zmiany narracji politycznej na tym kierunku i przyznania się do błędu” – mówi prof. Andrzej Zapałowski.

Panie profesorze, jak można ocenić wyniki wyborów na Ukrainie – czy jest to przełom czy też raczej kolejna odsłona mistyfikacji, której od lat ofiara padają zwykli Ukraińcy?

– Wyniki wyborów wielu zaskakują, ale nie ma tu nic przełomowego. Zełenski jest osobą powiązaną z oligarchą Kołomojskim, który został przez układ oligarchiczny Poroszenki wypchnięty z rynku, czyli z Ukrainy. Teraz wraca do gry poprzez wprowadzenie na urząd swojego człowieka. Generalnie ukraińscy oligarchowie, którzy sprawują wymiennie władzę w tym państwie traktują go jako synekurę. Jeżeli ktoś rozmawia z ukraińskimi politykami w inny sposób niż biznesowy, zostaje ograny.

Rozkład głosów na poszczególnych kandydatów mówi jasno, że Zełenski ma ogromne poparcie na wschodzie, w rejonach rosyjskojęzycznych. Jakie to może mieć wpływ na politykę Ukrainy?

– Do jesiennych wyborów wszyscy będą balansowali w ogólnoukraińskiej retoryce. Jeżeli Zełenski jesienią otrzyma duże poparcie dla swojej formacji i potwierdzi się geograficzny rozkład głosów, to może obrócić się bokiem do zachodniej Ukrainy. To jest prowincja gospodarcza tego państwa. Przyszłość Ukrainy rozstrzygnie się na polu ekonomicznym. Ludność skieruje się w stronę, która realnie wpłynie na poprawę jej sytuacji ekonomicznej. Deklaracje o członkostwie w Unii Europejskiej już nie oddziaływają. Do społeczeństwa dotarło, że za tym nic nie stoi. Mnożą się tylko problemy wewnętrzne.

Przy okazji nie można pominąć pytania o realne wpływy ugrupowań neobanderowskich. Wygląda na to, że są one prawdziwym „papierowym tygrysem”, nie reprezentują takiej siły, jaką nieraz im przypisywano.

– Tutaj się nie zgadzam. Mają olbrzymie wpływy. Problem w tym, że ich oferta na przyszłość to walka, cierpienia i poświęcenia dla wydumanej ideologii. Wielu, którzy im sprzyjają jednak na pierwszym miejscu stawiają cele egzystencjonalne. Proszę pamiętać, iż na Ukrainie wojna się toczy pięć lat [??? – admin], czyli dłużej niż na tym terenie trwała Wielka Wojna Ojczyźniana. Zmęczenie poświeceniem będzie rodziło coraz większy dystans do celów ideowych. Młodzi Ukraińcy już nie chcą walczyć, ale chcą zadbać o własną przyszłość.

Jak pan sądzi, czy polskie władze, rząd i prezydent, wyciągną jakieś wnioski z tego co się stało na Ukrainie?

– Obawiam się, że to nie do nich należy decyzja, ale do Amerykanów. Polskie ośrodki władzy nie są w stanie wyartykułować własnych celów w polityce wschodniej w opozycji do celów głównego sojusznika. Wnioski na pewno są, ale ich realizacja wymagałaby zmiany narracji politycznej na tym kierunku i przyznania się do błędu.

Sytuacja jest bardzo trudna, gdyż przegrywa politycznie nacjonalistyczna, prozachodnia platforma polityczna a do głosu dochodzi biznes, który chce stabilizacji. Do niej jednak droga prowadzi przez Moskwę a na to w Polsce nikt nie jest przygotowany. Tak naprawdę jedyne środowiska, które są neutralnie odbierane na wschodniej Ukrainie są w Polsce stygmatyzowane jako „agentura Moskwy”. Czy ktoś się w rządzie przełamie i zacznie normalnie rozmawiać o naszych celach na wschodzie? Zobaczymy po jesiennych wyborach.

Rozmawiał : Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 19-20 (5-12.05.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 18 do “Decydujące starcie nastąpi jesienią”

 1. Olo said

  Jedynym wyznacznikiem przyszłej sytuacji w Polsce będzie to co w najbliższym czasie wydarzy się w Wenezueli. Tam nastąpi decydujące starcie. Jeśli anglo-syjon i jego psy dostana po tyłkach tak samo jak w Syrii, to żydo-banderowski reżim PiS będzie musiał pakować swoje manatki.

 2. Powiem coś, co stali bywalcy Gajówki wiedzą. Powiem dla przygodnych czytaczy. Moja żona jest Rosjanką z Rosji. Jest aptekarką, ale ciekawą świata a wrażliwą obserwatorką. Między nami w pełni takie samo mamy podejście do banderyzmu na Ukrainie, czy szerzej do rozumienia problemu Ukrainy, jej państwowości. Tym razem Zapałowski tutaj nic szczególnego nie wnosi.

  Zastanawia, że Ukraińcy w Polsce rozmawiają niemal wyłącznie po rosyjsku. Jest to moja obserwacja, ale też podobne sądy można usłyszeć na rosyjskich filmach na YouTube. O czym to świadczy? Czy wizy dostają głównie ludzie z rejonów Doniecka? Czy istnieją dane na ten temat? Istnieją na pewno, ale czy są dostępne?

  Swą drogą znam wokół, czy po prostu widzę (Otwock pod Warszawą) mnóstwo Ukraińców do których trudno by mnie mieć jakiekolwiek pretensje. Pracują, uśmiechają się, są sympatyczni, uczą się polskiego. Acz ogólniejsza ocena, szersza, wynikająca ze znajomości z Kanady i z Rosji (ale też i z Ukrainy) to jest odtrącająca, niestety.

  Wśród Polaków w Polsce istotnie jakby lekko rośnie rozumienie bezsensu obecnej sytuacji: jeśli idzie zarówno o stosunek do Ukrainy jak i do Rosji. Ale absolutnie nie spodziewałbym się przełomów. Gdy rozmawiam z ludźmi, którzy mają nieco zaufania do mnie, gdy opowiadam im o Rosji, czuję zawsze barierę niedowierzania. Jeśli środki masowego przekazu nie zmienią narracji, to nic się nie zmieni.

 3. Plausi said

  Polityczna świadomość w Polsce

  Przykład (ten link jest być może jeszcze nie aktywny, zajrzyj później):

  https://marucha.wordpress.com/2019/05/01/balon-probny/#comment-828539

  dobrze ilustruje stan świadomości politycznej Polaków, wybór, jakiego dokonują co cztery lata jest tego najlepszym dowodem.

  Obawiamy się, że głębsze zrozumienie procesów jest udziałem bardzo skromnej liczby Polaków, jak choćby wydarzeń w krainie „U”.

  Kraina „U” nie jest de facto żadnym państwem a jedynie kolonią, nie wiemy jaki „biznes” ma profesor na myśli,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  być może, że Rosja po ataku USA na tę krainę nie była w stanie powstrzymać go, i chciała doprowadzić do sytuacji pata, co z Donbasem się nieźle udało:

  https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

 4. PISKORZ said

  re art P. Psorze A muszka to wiązana, czy na gumkę..?!

 5. RomanK said

  Pan Profesor nic nie ujmujac profesorowi..zna sie na politycze i rozumie co dzieje sie na Ukrainie -jak byk na gwiazdach.
  Pieprzenie oi rozkladzie sil na Ukrainie..poliycznych wplywach etc to puszcznie bakow na wietr z deszczem:-))))
  Ukraine trzyma w lapach kilku oligarchow…ktorym podlega wszystko. Prosto Wszystko razem ze wszystkimi Cerkwiami i synagogami….IM podlega armia i cale pulki sa na ich bandyckich uslugach.
  Kto udaje pozorujac, ze opowiada o czyms normalnym jest poprostu zwyklym chamem i butzem.
  Ma to tez odniesiene do Polski…
  I Tu i tam sytuacja Narodow jest tragiczna…Tak tragiczna, ze powszechnie ludzie uwazja -ze maja tylko mozliwosc wyboru mniejszego zla…..

  WYBOR MNIEJSZEGO zla…to tylko dowod, ze narod NIE MA ZADNEGO WYBORU!!!!!
  KTOS za nich wybral ZLO…a oni tylko maja w plebiscycie opowiedziec sie ,czy wola mniejsze, czy wieksze:-))))

  Zreszta moze ie okaza,c ze przez noc to miejsze zlo urosnie tak szybko- ze pozalujemy tego cosmy odrzucili:-)))_) DOkladnie ,jak z POPiSem…roznemi konfederastacjami:-))))

  Oligarchowie kazdego roku zwiekszaja stan swego posiadania, kazdy miliardami dollarow , a normalni ludzie uciekaja zostawiajac swoje domy, zeby zarobic na przezycie i i odetchnac wg ich opinii – wieksza normalnoscia:-))) Skad oni biora te miliardy???? Golodupce porodzeni w biednych rodzinach i nei majacy zadnego zawodu….majacy w chwili Perevorotu po 20pare lat????
  Popatrzcie na demografie Rosji, Ukrainy, Polski, Buialorusi…..to rzez SLowian….
  Rosja to znikajacy KRAJ…..110 mln zasiedla Europejska czesc ..Sibir 33 mlmn ludzi…..MOngolia jest juc calkowicie CHinska , przez pustynie Gobbi Chiny buduja ogromna autostrde…..
  W jakim celu????

 6. Rozbiegamy się w myśleniu, Panie RomanK? Coraz bardziej? Chcemy tego? Dlaczego właściwie atakuje Pan Zapałowskiego? To przyzwoity człowiek o mądrym myśleniu.
  A co Pan może wiedzieć o Rosji, skoro Pan tam nie żył.
  Mnie wciąż i wciąż coraz mniej podoba się Pana korespondencja. Wygląda na mnie dziwnie.

 7. PISKORZ said

  re 6 A co Pan może wiedzieć o Rosji, skoro Pan tam nie żył.” Jest tyle książek /+inne publikacje/,że głowa pęka od ilości. treści i objętości.Np Książka o Berii około 550 str. Nic nie wymieniam, trzeba czytać..a potem dopiero podróżować do Rosji…bo podróże kształcą …ale .tylko wykształconych.!! NIE TRZEBA TAM ŻYĆ, ABY WIELE WIEDZIEĆ!

 8. PISKORZ said

  re 5 POPIERAM CAŁKOWICIE..!!

 9. RomanK said

  NO to moze mnie pan nahajem zjedzie , i ryknie – Rawniaj riad:-))))) zeby nie wydawalo sie na pana dziwnie:-)))) I sie panu nie rozbiegowywalo w mysleniu…..

  Nie atakuje Zapalowskiego..ale poprostu stwierdzam, ze gowno wie co sie dzieje na Ukrainie!

  KTo chce wiedziec co sie tam dzieje od 1990 roku..niech posledzi takich dziennikarzy – jak
  Sewia Kaplan…..programy publicznie dostepne… jak Ukraina w Zakonie.
  CO sie bedzie dziac na Ukrinie???? Nic tzn to samo co do tego czasu…. Juz dawno temu Roman Dmowski powiedzial co stanie sie na Ukrainie..jesli komus wpadnie do lba suwerenne panstwo Ukraina…. Stanie sie jaskinoa wszelakieg lajdactwa i Lotrowstwa jakie sciagnie z calego swiata….
  No i jest! I to doskonala sprawa dla wszystkich SSynow z calego swiata! A skoro tylko tacy rzadza swiatem….to przeciez nie zlikwiduja tego raju na ziemi…..
  Niech o tym pomysli kazdy…kto ma na mysli dobro Polski i Polakow….i zmowie pacierz,……

 10. Birton said

  Decyzja nie należy do amerykanów, tylko Żydów amerykańskich i izraelskich i innych, Panie Profesorze, którzy są polakożercami z natury, gdyż wyssali antypolonizm z nasieniem ojca swego (J 8:44).

 11. jasiekztoronto said

  Re: Polecam

  .https://www.youtube.com/watch?v=ouGnfMkmI_A

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ————-
  Polecam – ale co? Słówko wyjasnienia?
  Admin

 12. Plausi said

  Romantyczna RomanKa

  @5, 7, RomanK

  Można się z nim nie zgadzać, ale nie sposób zignorować i nie zastanowić, nad tym co pisze.

  „Ukraine trzyma w lapach kilku oligarchow…ktorym podlega wszystko.”
  Kto chce temu zaprzeczyć ?

  I dalej: „Ma to tez odniesiene do Polski… ”, na dodatek formułuje on zasadę panującej tu demokracji:

  „WYBOR MNIEJSZEGO zla…to tylko dowod, ze narod NIE MA ZADNEGO WYBORU!!!!! ”

  To co mamy, TO JEST DEMOKRACJA ZŁA, to że mniejszego, nie zmienia stanu rzeczy. W jakże rozpaczliwej sytuacji jest człowiek, który wybiera zło, nawet jeśli to ma być „mniejsze” zło ?!

  „Popatrzcie na demografie Rosji, Ukrainy, Polski, Buialorusi…..to rzez SLowian…. ”
  Czy nie jest zastanawiającym, że „ludzie uciekaja zostawiajac swoje domy, zeby zarobic na przezycie i i odetchnac wg ich opinii – wieksza normalnoscia ” ?

  „MOngolia jest juc calkowicie Chinska”, a ChRL jest reżymem, jaki tylko żydowscy oligarchowie mogli sobie wymarzyć. W ostatnich dziesięcioleciach przesunąła MWF biliony dolarów do ChRL, na pewno nie bez należytych gwarancji ii zabezpieczenia. Przed laty prezentowaliśmy w tym forum, jak przesuwa się światowy środek ciężkości produkcji, od lat wędruje z północnego Atlantyku na południowy wschód. Wiąże się to z rozpadem USA i wzrostem ChRL. Także słabsze państwa w UE przechodzą pod kontrolę ChRL, Pireus jest portem ChRL:
  „chinesische Unternehmen halten aktuell einen Anteil von rund 10 Prozent an der gesamten Containerumschlag-Kapazität in Europa ”

  https://www.dvz.de/rubriken/see/haefen/detail/news/china-investiert-kraeftig-in-europas-haefen.html

  (chińskie przedsiębiorstwa posiadają udział 10% z całości zdolności przeładunkowych kontenerów w Europie).

  Do tego należą: „Piräus Container Terminal, Kumport Liman, Antwerp Gateway, APM Terminals Zeebrügge, Euromax Terminal Rotterdam”, ktoś, kto nic z tego nie rozumie, tzn. prawie każdy, może uważać, że to jest bez znaczenia.

  „Juz dawno temu Roman Dmowski powiedzial co stanie sie na Ukrainie..jesli komus wpadnie do lba suwerenne panstwo Ukraina”, „suwerenne panstwo Ukraina”, w tym terminie nic się nie zgadza, ta kraina nie jest żadnym państwem, a cóż dopiero suwerennym, poza tym to jest jedynie kraina o kodzie operacyjnym „U”. Część zachodnia tej krainy jest obszarem zarządzanym przez żydowskich oligarchów, proszę się nie podniecać tym stwierdzeniem, także tzw. RFN jest obszarem zarządzanym przez tzw. rząd RFN, ale właściwie też nie jest państwem w sensie definicji państwa, ten obszar zarządzania nie posiada żadnej konstytucji, a jedynie tzw. Grundgesetz (ustawą podstawową) nadaną mu przez władze okupacyjne. Były MSZ RFN Gabriel ujął to krótko:
  „My nie mamy żadnego rządu federalnego, pani Merkel jest dyrektorką NGO (organizuacji nierządowej)”

  https://www.youtube.com/watch?v=-PX8Jyp7cRk

 13. RomanK said

  Panie Jasiu..to chyba Kanadyjczycy maja powiedzenie:
  Nie ma zlej pogody…to tylko TY …zle sie ubrales….
  Od tysiacleci mroz trzeszczy …a panowie w klapkach i plazowkach ze siekierka..do lasu…. po poziomki:-))))) ZMija nie zmienia charakteru i zachowan…bo nie musi..majac non stop do czynienia z glupimi butzami usilujacymi ja holubic i glaskac.
  Dzis wrzask….a gdzie byli wszyscy 25 lat temu?????
  Pan zapomnial ze Dintoira przejela Rosje w krwawej zydokomunistycznej lazni, jaka sprawila Chrzescijanskiej Rosji???? I Ze od tego czasu przyjmowala tyl;ko rozne barwy ochronne …ale nigdzie nie odeszla zmieniajc tylko ksztalty?I nadal to czyni???? DIntoira ,ktora jest zorganizwanym kryminalnie stanem przejsciowym pomiedzy….roznymi ustrojami…w celu zmiany stosunkow wlasnosciowych przy pomocy podporzadkowanego jej Swiatowego sytemu Finansowego ( Bankowego)

 14. RomanK said

  Panie Plausi..wlasnie wszystko sie zgadza… Dmowski wiedzial co mowi…..Ta „suwerennosc” wlasnei tak wyglada! To suwerennosc Siczy Kozackiej….nie podleglej nkomu, a juz najmniej liczaca sie z ludnoscia pracujaca na ziemi, ludem Ukrainy- Rusi….Sciek Chazarski, ktory usilowal oszukac papieza wyludzic patent Zakonu do walki ze Saracenami, co pozwoliloby im na przejecie szlakow handlowych pod patronantem Chrzecijanskiej Europy…
  CO z tej niby WIlnej Ukrainy ma lud slowianski???Biede z nedza i krew i lzy…sprzedawani- jak na rynki Turcji….podczas gdy oligarchowie puchna z majatkow…Kiedy gnano mlodych chlopcow na wojne w Donbasie – pani Timoszenko wydawala wesele dla swojej corki godne Padyszacha….
  Jak w panstwie o takim malutkim budzecie moga powstawac takie fortuny??? Jak w kraju gdzie ludzie zarabiaja ponizej dwukrtnej mnimalnej…moga powstawc takie fortuny i to na ocach wszystkich????? Z czego??? Jak???? Niech pan pomysli..dodawac pan umie:-))_)
  \ A w Polsce co???
  Dzis warcza na PiS a zaponieli, jak za PO znikaly miliardy w aferach paliwowych i innych???
  Skad takie miliardowe dochody , na budowy palacow, zamkow w parkach narodowych i …..wrzask- jak dadza dziecku 5oo zl????
  Przypomnijcie, jak obroslo spolkami wokol wielkich przedisebiorste , co jest wokol KGHM….te prozniacze firmy to tylko mafijne parawany sprzezone z calym madfijnym sytemem bankow, dzieki ktorym robia to w rekawiczkach….

  Idzccie glosujcie na mniejsze zlo…. dajcie mu mandat na dalsze sprawowanie wladzy:-))_)

 15. jasiekztoronto said

  Re: 11 – Przepraszam, ale sie troche spieszylem i nie dodalem komentarza.
  Polecam normalne polskie odczucia n/t zydowskiej dominacji p. Tadeusza w wywiadzie p. Mossakowskiego (ktory nota bene ja nie jestem jego wielbicielem i odwrotnie z oczywistych przyczyn).
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. jasiekztoronto said

  Re: 13 RomanK
  Kanadyjczycy maja i inne powiedzenia: „Starego drzewa nie nalezy (jest bardzo trudno) przesadzac w nowa ziemie, bo i tak sie nie „przyjmie”…

  I podobnie jest z ludzmi, ktorzy sami przed soba nie chca sie przyznac do popelnionych bledow i „na sile” utrzymuja sie w „starych przyzwyczajeniach”…

  Na razie nie zajmuje sie Kanadyjczykami ani ich poziomem swiadomosci, a zajmuje sie swiadomoscia nad wlasnym Narodem Polskim, ktorego jestem malutka jego czescia, bo TYLKO swiadomy Narod jest w stanie zrzucic zydowskie i lichwiarskie kajdany z rak i syjonistyczna obroze z szyji…

  Nie jestem w stanie zlapac „dwoch srok za ogon” ani „pojechac z jedna d…pa na dwa jarmarki”…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Troll Polonii said

  Kanada sie od jakiegos czasu zbiesila. Handluje bronia, pomaga mordowac cywilow w Jemenie , posyla swoje wojska wszedzie tam gdzie draka.

  Tymczasem, swiat sie zrobil ‚plastikowo-butelkowy’ i nie ma gdzie tych ogromnych skladowisk smieci – bardzo groznych dla otocznenia – wywalac.

  Kanadyjczycy wpadli na pomysl: ze poniewaz takie np. Filipiny to taki glupawy kraj, ze nawet nie zauwaza jak ich zachodnie demokratyczne kraje zarzuca smieciami, bo przeziez na wyspach zyja same malpoludy i te butelki plastikowe moga im sie przeciez do czego przydac.
  Troszke sie jakby przeliczyli bo nie docenili Rodrigo Duterte, ktory jak pies lancuchowy pilnuje tych Filipin. Cale 7 tysiecy wysp!

  Duterte kazal Kanadyjczykom zabrac plastikowe butelki i inne pojemniki z powrotem do Kanady. Kanadyjczycy przytruwali, ze im prawo nie pozwala itp.
  Ale sedzia w koncu nakazal zabrac smieci z powrotem do Kanady.
  Kanadyjczycy nie mieli wyjscia: zaczeli szmuglowac smieci na Filipiny.

  Filipiny to nie to samo co Polska; Ameryki sie nie boja. A tymbardziej Kanady.

  Prezydent Duterte wypowiedzial Kanadzie wojne smieciowa i kazal zabrac smieci do USA ; i jeszcze zagrozil, ze jesli Kanada nie zabierze swoich smieci plastikowych – to pan prezydent Filipin sam sie poftyguje i osobiscie odwiezie kanadyjskie smieci skad przybyly:

  Duterte chce wypowiedziec wojne Kanadzie nielegalne podrzucanie smieci
  Philippines’ Duterte Vows to Declare War on Canada for Garbage Smuggling – Sputnik International

  https://sputniknews.com/asia/201904231074391852-duterte-philippines-war-canada-garbage/

  Duterte straszy, ze te ogromne sklady smieci, cale tony wysle z powroem do Kanady

  https://sputniknews.com/asia/201904301074591720-durerte-trash-canada/

  Duterte Vows to Send Tonnes of Trash to Canada After Threatening to Declare War – Sputnik International

  Kanada sie kaja ale nie za bardzo, smieci nie chce przyjac z powrotem,
  Canada Responds to Duterte’s War Threat Over Philippine Garbage Issue – Sputnik International

  https://sputniknews.com/world/201904241074412204-canada-responds-to-duterte-war-threat-over-garbage-issue/

  Niektore panstwa zachodnie sie zachowuja jak zdegenerowany hrabia – taki co to mu szosty palec urosl juz przy porodzie.
  Tradycyjnie, kraje azjatyckie dla krajow Ameryki Ponocnej -to kolonia i podnozek ..

 18. Plausi said

  Sedno naszej demokracji

  Powoli dochodzimy do tego, czym jest ta nasza demokracja:

  „TO JEST DEMOKRACJA ZŁA ”

  @17, Troll Polonii
  i jak na taką przystało, n.p. Kanda: „Kanadyjczycy … zaczeli szmuglowac smieci na Filipiny.”, typowa działalność przestępcza, ale zgodna z zasadami tej „DEMOKRACJI ZŁA”. A więc kto jest powołany do wdrażania demokracji zła ? Odpowiedź wydaje się prosta, tylko przestępcy i zbrodniarze, wystarczy spojrzeć na naszych zasłużonych demokratów:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  W krainie U wdrażają demokrację bandy oligarchów i banderowców, no bo kto jest w stanie lepiej wdrożyć tę demokrację. O takie ogranej organizacji przestępczej jak FED to chyba nie trzeba wspominać.

  Na organizację tzw. „worów w zakonie” i jej znaczenie dla demokracji zwracaliśmy już uwagę wielokrotnie, n.p.

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/05/nawoz-historii-w-walce-o-okruszki/#comment-705865

  Przypadek 447 jest kolejnym potwierdzeniem znanego faktu, że żydostwo nie dysponuje co prawda żadną religią, a z boga to zostały im tylko „cztery litery” JHWH, ale za to posiada międzynarodową sieć przestępczą i terrorystyczną synagogi, niebywale skuteczną, bowiem udoskonalaną od przeszło dwóch tysiącleci. Jak biblijna historia Jakuba i jego synów sygnalizuje, koczownicy żydowscy ciągną zawsze do centrów imperiów, raz był to Egipt, innym razem Babilonia, Rzym i.t.d. Ostatnio można było ich spotkać w W. Brytanii po czym przenieśli się do USA. Jaki będzie następny cel ? UE, ChRL ?

  Dobrze jest sobie to uświadomić, jeśli się zamierza rozważać nad tym, w jaki sposób należy się z ostatnimi atakami na nasze mienie obejść. A przy tym uwzględnić trzeba, że jak słusznie pisze 14, RomanK, przez oddanie głosu oddajemy nie tylko głos, ale także wszelkie pełnomocnictwa decydowania o nas i za nas na różne przestępcze elementy zorganizowane zwykle w tzw. partiach

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  Może będzie to dla niektórych bolesne, ale partia jest zaprzeczeniem demokracji, z chwilą powstania pierwszej partii umiera demokracja.

  A propos 1. maja, ta ricznica odnosi się do wydarzeń w USA w 1886 roku, w tych ekscesach władz zostało zabitych ok. 20 osób, proponujemy przeniesienie święta pracy na 2. maja ku czci ok. 50 związkowców zabitych przed pięciu laty przez bandytów pełniących władzę w Odessie, przy czym większość została spalona żywcem, a więc chodzi o prawdziwy a nie wymślony holokaust.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: