Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Piotr B. o Polskość czarnych Polaków na…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  misio o Przejściowe trudności z ostate…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

„Żydowski komik” w Kijowie i co dalej?

Posted by Marucha w dniu 2019-05-01 (Środa)

31 marca i 21 kwietnia odbyły się wybory prezydenckie na Ukrainie. W obu turach przy wysokiej frekwencji wygrał je Wołodymyr Zełenski, uzyskując 30,24 % oraz 73,22 % głosów. Dotychczasowy prezydent Petro Proszenko dostał 15,95 % oraz 24,35 % głosów. Wysoką wygraną Zełenskiego od dawna zapowiadały sondaże przedwyborcze.

Nowy prezydent Ukrainy, który obejmie urząd na początku czerwca, do niedawna był postacią bardziej znaną w show-biznesie niż w polityce. Wiadomo, że za nim i jego bezideową partią Sługa Ludu stoi oligarcha Ihor Kołomojski – jeden z głównych inicjatorów i sponsorów przewrotu politycznego na Ukrainie z przełomu 2013/2014 roku, skonfliktowany z Poroszenką. Wybory prezydenckie na Ukrainie były zatem rywalizacją dwóch klanów oligarchicznych – Poroszenki i Kołomojskiego.

[Przy okazji przypominamy, iż Kołomojski to pospolity bandyta, który przy pomocy zawodowych zabójców i pałkarzy wykańczał konkurentów – admin]

Pod tym względem ich wynik nie zapowiada żadnej zasadniczej zmiany. W kraju tym, po upadku ZSRR, wykształcił się patologiczny ustrój oligarchiczny, przypominający stosunki panujące na ziemiach dzisiejszej Ukrainy w okresie Rzeczypospolitej Obojga Narodów (1569-1795). Faktyczna władza należała tam wówczas do tzw. „królewiąt kresowych”, czyli spolonizowanej ruskiej magnaterii.

Wynik wyborów niczego też nie zmieni w położeniu geopolitycznym Ukrainy. Nadal pozostanie ona w euro-atlantyckiej strefie wpływów i nadal będzie traktowana przez skrajne kręgi polityczne w USA jako ważny czynnik politycznej destabilizacji obszaru poradzieckiego.

„Żydowski komik miażdżąco wygrywa ukraiński wyścig prezydencki” („Jewish comedian Zelenskiy wins Ukrainian presidential race by landslide”) – skomentował wybór Zełenskiego izraelski dziennik „The Jerusalem Post”.

Na jeszcze bardziej dosadny komentarz pozwolił sobie Eduard Dolinski – dyrektor generalny Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego – który stwierdził, że „Ukraina to jedyny kraj na świecie, oprócz Izraela, w którym prezydent i premier (Wołodymyr Hrojsman – uzup. BP) mają żydowskie pochodzenie”.

Także więc i tutaj mamy do czynienia z kontynuacją i wzmocnieniem pewnych tendencji politycznych zapoczątkowanych na Ukrainie po przewrocie w 2014 roku.

Jednakże pomimo to wynik ukraińskich wyborów prezydenckich jest przełomem politycznym. Należy bowiem zastanowić się, czym jest przegrana Petro Poroszenki. Ukraińscy wyborcy opowiadając się tak zdecydowanie przeciwko Poroszence opowiedzieli się przeciwko temu wszystkiemu co Poroszenko sobą symbolizował – przeciągającemu się konfliktowi w Donbasie (rezultat przewrotu politycznego z 2014 roku), korupcji, biedzie, masowej emigracji, rozpadowi gospodarki. Przede wszystkim pokazali czerwoną kartkę skupionej wokół Poroszenki „partii wojny” – wspieranej przez Waszyngton i skrajne siły nacjonalistyczne na Ukrainie.

[Wyborcy ukraińscy g00wno rozumieją i g00wno pokazali. – admin]

Nie można na dzień dzisiejszy stanowczo stwierdzić, że Zełenski nie wpadnie w sidła „partii wojny”, jednakże zadeklarował on wolę wznowienia rozmów pokojowych w ramach formatu normandzkiego (Ukraina, Rosja, Niemcy, Francja) oraz w ramach procesu mińskiego (OBWE, Ukraina, Rosja). Zapowiedział też „wojnę informacyjną” na rzecz wstrzymania walk w Donbasie. Zełenski wygrał właśnie dlatego, że złożył takie deklaracje. Ukraińcy chcą pokoju z Rosją, nie wojny. Jeśli zatem Zełenski wejdzie w buty „partii wojny”, szybko straci ich poparcie.

W drugiej turze wyborów Poroszenko wygrał tylko w obwodzie lwowskim (w pierwszej turze – także w iwanofrankiwskim i tarnopolskim). Te trzy obwody dawnej Galicji Wschodniej – należącej przed 1939 rokiem do II RP – stanowią dzisiaj twierdzę odrodzonego nacjonalizmu ukraińskiego. Okazało się, że neobanderowcy byli jedynym elektoratem Poroszenki, który wspierał odrodzenie nacjonalizmu ukraińskiego, bazował na poparciu większości środowisk szowinistycznych, rehabilitował szowinizm ukraiński w ramach swojej polityki historycznej oraz budował na takim podłożu tożsamość państwowo-narodową pomajdanowej Ukrainy.

W drugiej turze okazało się, że poparcie dla Poroszenki słabnie także wśród neobanderowców. Zełenski nie tylko wygrał w obwodach iwanofrankiwskim (w II RP województwie stanisławowskim) i tarnopolskim, ale nawet w rodzinnej wsi Stepana Bandery – Uhrynowie Starym koło Stanisławowa (obecnie Iwano-Frankiwsk), gdzie uzyskał 59 % głosów.

Podczas kampanii wyborczej Zełenski wypowiadał się w sposób ostrożny na temat nacjonalizmu ukraińskiego. Stwierdził m.in., że akceptuje fakt gloryfikowania Bandery we Lwowie. Warto przypomnieć, że obalony w 2014 roku Wiktor Janukowycz też akceptował ten fakt. Nie można zatem z całą pewnością powiedzieć, że pod rządami Zełenskiego znikną z życia publicznego Ukrainy Parubije i Wiatrowycze. Być może jednak nastąpi osłabienie ich wpływów.

Większość Ukraińców głosując na Zełenskiego zamanifestowała bowiem swój sprzeciw wobec renesansu nacjonalizmu ukraińskiego i polityki nacjonalistycznej. Okazało się, że pomimo intensywnej banderyzacji w latach 2004-2010 oraz po 2014 roku większość Ukraińców odrzuca ideologię wywodzącą się wprost z faszyzmu oraz gloryfikację OUN i UPA, które uprawiały kolaborację z Niemcami hitlerowskimi i odpowiadają za zbrodnie o charakterze ludobójstwa, popełnione przecież przez także na Ukraińcach. [Optymizm – admin]

25 kwietnia parlament ukraiński przyjął w drugim czytaniu ustawę o języku ukraińskim jako jedynym języku państwowym. Przygotowana przez administrację Poroszenki ustawa o „totalnej ukrainizacji” w kraju, gdzie co najmniej 30 % ludności posługuje się językiem rosyjskim jako ojczystym, także była jedną z przyczyn jego klęski. Idąca w takim kierunku polityka była zresztą główną przyczyną odpadnięcia od Ukrainy w 2014 roku Krymu i Donbasu.

Zdumiewa, że Poroszenko nie wyciągnął z tego żadnych wniosków. Być może uwierzył we własną propagandę o „rosyjskim spisku” i „rosyjskiej agresji”. Zełenski, który sam posługuje się językiem rosyjskim, a po ukraińsku nie mówi płynnie, stwierdził, że popiera status ukraińskiego jako jedynego języka państwowego. Jednocześnie zasugerował, że ustawa o „totalnej ukrainizacji” nie konsoliduje społeczeństwa i zapowiedział przeprowadzenie jej „rzetelnej analizy”.

Porażka Poroszenki jest wreszcie druzgocącą klęską polskiej polityki wschodniej opartej na mrzonkach giedroycizmu. Tej polityki, która nakazywała PiS i PO wspierać Poroszenkę za wszelką cenę, pomimo prowadzenia przez niego radykalnie antypolskiej polityki historycznej. Tej polityki, w imię której usłyszeliśmy od pana Wóycickiego, że Roman Szuchewycz powinien być dla Polaków „postacią o cechach bohatera”. Tej polityki, w imię której usłyszeliśmy od pana Żurawskiego vel Grajewskiego, że Stepan Bandera jest odpowiedzialny za śmierć rzekomo tylko jednego Polaka.

Tej polityki, w imię której usłyszeliśmy od pana Sakiewicza, że „lepsza Ukraina banderowska niż sowiecka”. Tej polityki, która kazała PiS i PO nie tylko tolerować, ale wspierać renesans banderowski na Ukrainie w imię kreowania antyrosyjskiej Ukrainy. Tej polityki, która kazała PiS i PO wspierać szemraną Fundację Otwarty Dialog. Tej polityki, która w miejsce realiów wstawiała fantasmagorie o Międzymorzu vel Trójmorzu, krzewione latami przez „Gazetę Polską”, Klub Jagielloński itp. środowiska.

Większość Ukraińców głosując na Zełenskiego powiedziała PiS i PO, że nie chce antyrosyjskiej Ukrainy opartej na fundamencie neobanderowkim.

Tak jak w 2010 roku klęską polityki giedroycizmu okazał się Juszczenko, tak teraz okazał się nią Poroszenko. Z faktu tego należałoby w Warszawie wyciągnąć wnioski, ale na razie nie ma ich kto wyciągnąć. W gratulacjach, jakie złożył Zełenskiemu prezydent Duda znalazło się zapewnienie, że „Polska jest gotowa do dalszej wszechstronnej pomocy Ukrainie w sferze bezpieczeństwa (tzn. kontynuowania wojny w Donbasie – BP) i reform państwowych”.

Z kolei były minister Waszczykowski napisał, że nowy prezydent Ukrainy „to czysta karta polityczna jak się wydaje. Oby jak najszybciej została zapisana w Polsce zanim zaczną go urabiać Rosjanie przeciw nam i Europie”.

Te dwie wypowiedzi świadczą o tym, że „klasa polityczna” III RP nie rozumie faktu klęski swojej polityki na kierunku ukraińskim. Polska jest najbardziej uzależnionym od USA ogniwem obozu atlantyckiego i de facto realizuje na kierunku wschodnim politykę amerykańską, a nie własną. Realizuje ją jednak w sposób skrajnie przesadny, dodając do tego radykalne elementy dawno przebrzmiałej mitomanii polskiej mocarstwowości. Klęska giedroycizmu jest faktem już od dłuższego czasu i dalsze brnięcie w jego koleiny skazuje „politykę wschodnią” POPiS na izolację w Europie.

Bohdan Piętka
Myśl Polska, nr 19-20 (5-12.05.2019)
http://mysl-polska.pl

Komu potrzebny jest rząd w Polsce?
Wystarczy Jojne Daniels, Anna Azari i Georgetta Mossbacher – przy wsparciu medialnym „Gazety Łajdackiej” Sakiewicza.
Admin

Komentarzy 10 do “„Żydowski komik” w Kijowie i co dalej?”

 1. Sarmata said

  Jaki z Wołodymira Zełenskiego satyr?
  To jest 100% żyd po matce żydówce i ojcu żydzie.
  Do tego jest z Chabad-Lubawicz (hebr. חסידות חב”ד).
  Poroszenko był na 50% żydem podobnie jak rosyjski polityk narodowości prawniczej (“matka Rosjanka, ojciec prawnik”) Włodzimierz Wolfowicz Żyrinowski.

 2. Inkwizytor said

  O tym, że lepsza jest Ukraina banderowska niż sowiecka mówił nie spaślak sakewycz ale obecny dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie propagandysta i przydupas sakewycza, petro skwiecińsky

 3. Re: Artykul. – komentarz Admin’a
  I jest to dowod na to, ze Polska moze rzadzic 10 Polakow a nie troje zydow…jak w chwili obecnej…
  Czy tak trudno znalezc 10 Polakow? No jak widac od 1945 roku wciaz ich brak, albo sie tak pochowali…I nie daja znaku zycia…

  Pytanie: Dlaczego 10 Polakow nie rzadzi Polska a rzadzi troje zydow????
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Alina said

  Prezydent bratniej Ukrainy w akcji, materiał z 2014 roku:

 5. Alina said

  Nie wiem czy B. Piętka jest ignorantem czy dezinformatorem, ale na pewno walory informacyjne jego wypowiedzi dotyczącej Ukrainy są nikłe.

  Przede wszystkim: Ukraińcy nie zagłosowali na mało znanego żydowskiego komedianta, tylko na bohatera popularnego serialu „Sługa ludu”, Wasyla Hołoborodkę, granego przez aktora Zełeńskiego. Serial jest dostępny w internecie:

  Serial ten, według pomysłu Zełeńskiego, rozpoczęła emitować telewizja Igora Kołomojskiego w 2015 roku w intencji zamieszania w przyszłych wyborach prezydenckich. W tymże serialu nauczyciel historii Wasyl Hołoborodko wygrywa wybory prezydenckie większością 73% głosów, dokładnie tak jak w realu tydzień temu.

  Pracodawcą aktora Zełeńskiego, właścicielem stacji telewizyjnej, jest Igor Kołomojski, ten pan:

  Na tym zdjęciu na koszulce Kołomojskiego widnieje napis: „żydobandera”. Wiemy że Kołomojski już przyjechał na Ukrainę z Izraela, gdzie mieszka. Kołomojski jest znany między innymi z finansowania bandyckiego batalionu Azow, który sławny jest z wyczynów w Odessie czy Noworosji.

  Na Ukrainie w tej chwili trwają różne przepychanki pomiędzy klanami oligarchicznymi Kołomojskiego i Poroszenki. Przed objęciem funkcji przez nowego prezydenta gangsterzy od Poroszenki chcą tam znacznie ograniczyć kompetencje prezydenta. Nie wiemy jak to się skończy. Nawet jak Hołoborodko/Zełeński obejmie urząd, to do czasu wyborów parlamentarnych jego pozycja będzie słaba, ponieważ nie posiada on silnego wsparcia w parlamencie, może być tylko pacynką Kołomojskiego, i pewnie tak zostanie.

  Ukraińcy oddając głos na Hołoborodkę/Zełeńskiego głosowali przeciwko polityce żydobanderowców, ale wybrali pracownika jednego z liderów żydobaderowców. Nic się nie zmieni w tym zakresie. Jeszcze w czasie kampanii wyborczej Zełeński otrzymał błogosławieństwo od amerykańskiego namiestnika w Kijowie. Jego wybór jest całkowicie kontrolowany.

 6. Zbigniew Kozioł said

  „klasa polityczna” III RP nie rozumie faktu klęski swojej polityki na kierunku ukraińskim.

  Tzw klasa polityczna w ogóle niewiele rozumie z tego, co dzieje się w Polsce. Pogoń za miejscem u żłobu przyćmiła im mózgi. Nie traktuję poważnie polityków, którzy obecnie są na wierzchołkach władzy. Z kilkoma wyjątkami, głównie młodych.

 7. Troll Polonii said

  Ukrainska kultura i sztuka mocno zaangazowana w polityke narodu

  Ukrainskie patriotki Marazm krepchaet – YouTube

 8. RomanK said

  TO wogole idiotyzm pisanei o tym jako wyborach, walce politycznej etc,…..
  Uklad oligarchiczny jaki rozgrywsa Kolomojski..wstawil Zelenskieho…bo ma on zmenic charakter Ukrainy..na republik parlamentarna….zmniejszyc role urzedu prezydenta….bo to zaczyna niszczyc strukture Kryszy. A Krysza to demokracja…a demokracja( hehehehehehe to po hebrajsku) parlamentarna to idealny chlewik dla interesow agresywnych knurow koszernych:-))))

 9. ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka RASIZMU.
  OBRONIĆ POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia tej cywilizacji opisał w BIZANTYJSkIEJ,a wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.W książce opisującej istotę podwójnej moralności zamieścił rozdział : EKONOMIA ŻYDOWSKA.
  Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI opisał ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Potwierdza się,że narzędziem jest KULT HOLOKAUSTU,aby ograniczać oceny krytyczne żydowskiego etnocentryzmu.ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  Michael E.Jones:WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

 10. Majster said

  Pokazywano w tv fragment tych jego komedii jak zabija jakichś ludzi, być może parlamentarzystów. Używa żydowskich pistoletów maszynowych „Uzi”. To chyba przepowiednia działań w czasie jego przyszłej władzy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: