Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy roszczenia żydowskie zatopią PiS?

Posted by Marucha w dniu 2019-05-02 (Czwartek)

[Na pytanie zawarte w tytule odpowiadamy: nie, nie pogrążą, bo PIS to przedstawi jako wspólne zwycięstwo Izraela i Polski nad plugawymi intrygami Putina, a Polactwo przyklaśnie z entuzjazmem. – admin]

Sytuacja przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zaczyna się coraz bardziej klarować. Ich wynik nie przekłada się wprost na sytuację w Polsce, a ten wpływ jest tylko pośredni. Staną się one takimi wielkimi prawyborami przed jesiennymi wyborami do Sejmu. Jak to wygląda obecnie?

Według ostatniego sondażu, przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolską Grupę Badawczą), tylko cztery ugrupowania mają szansę przejść przez próg wyborczy . To PiS (40,25 proc.), Koalicja Europejska (37,69 proc.), Wiosna (10,97 proc.) i Konfederacja (5,6 proc.). Kukiz’15 traci napęd i najpewniej zakończy ten wyścig bez mandatu i poniżej progu wyborczego (w tym sondażu uzyskuje tylko 3,7 proc.).

Jednak te wybory są mocno specyficzne i dlatego należy te podane wyniki sondażu skorygować, z uwagi na to, że zarówno frekwencja jak i mobilizacja potencjalnych wyborców będzie różna w różnych grupach i obszarach. Z tego względu należy oczekiwać mniejszego rzeczywistego, niż wykazywanego w sondażu, poparcia dla PiS. Jest to uwarunkowane tym, że PiS uzyskuje największe poparcie na wsi.

I tak, w wyborach samorządowych w roku 2018 PiS na wsi uzyskał aż 40 proc. poparcia, zaś w metropoliach powyżej 500 tys. tylko 26 proc. Z uwagi na to, że w wyborach samorządowych była podobna frekwencja tak w miastach, jak i na wsi , to w efekcie PiS nieznacznie wygrał te wybory.

Tymczasem w wyborach do PE głosują głownie mieszkańcy miast. W poprzednich takich wyborach, w roku 2014, frekwencja w miastach powyżej 500 tysięcy wynosiła 33,6 proc.

W miastach z mniejszą liczbą ludności była ta frekwencja zdecydowanie mniejsza, zaś na wsiach wynosiła tylko 18,6 proc., czyli około połowy tego co w metropoliach.

Mamy zatem takie zjawisko, że miasta, które najsłabiej popierają PiS, jednocześnie najbardziej licznie uczestniczą w wyborach do PE, a wieś, która najbardziej popiera PiS, najmniej licznie stawia się przy urnach wyborczych. Można skrótowo powiedzieć, że wyborca PiS jest ze wsi, a PO z miasta. Efekt finalny tego może być tylko taki, że wskazywana w sondażach obecna przewaga PiS zamieni się realnie w przegraną tej partii przy urnach wyborczych.

Ale to nie koniec złych wiadomości dla PiS. Taką sprawą, która może realnie bardzo tej partii zaszkodzić, są roszczenia żydowskie. Dotychczas PiS próbowało to lekceważyć i temat pomijać, tymczasem przeprowadzone badanie pokazuje, że jest to kluczowa sprawa dla wyborców i prawie 80 proc. z nich uważa te roszczenia za zagrożenie dla interesów Polski.

Ta kwestia stanowi jeden z głównych tematów podjętych przez Konfederację i zdecydowanie będzie tym co napędzi jej głosów. Budzi to dużą irytację w PiS, który widzi, że trzeba się tematem zająć, jednak nie wie jak to zrobić, by, w żadnym razie, nie zaszkodzić swoim stosunkom z Izraelem, ze środowiskami żydowskimi, i z USA, które to jawnie popiera.

Widać, że w PiS nie ma kompletnie pomysłu jak to zrobić, a to co obecnie ta partia prezentuje jest bardzo nieprzekonywujące. Za przykład tego, może służyć cytowana przez portal wPolityce wypowiedź posła PiS Jan Mosińskiego, który wyraził taką nieśmiałą opinię: „sondaż odbieram jako być może faktycznie potrzebę zajęcia stanowiska w tej sprawie przez szefa MSZ”.

Sytuacja jest zaś już taka, że zajęcie stanowiska przez ministra Czaputowicza nic nie da, bo tenże minister miał okazję wyrazić swoje stanowisko wtedy, gdy występował na wspólnej konferencji z amerykańskim sekretarzem stanu Pompeo, który to właśnie tam te roszczenia, i żądania odpowiedniej zmiany przez Polskę prawa, postawił. Pan minister Czaputowicz nie skorzystał wtedy z okazji przedstawienia stanowiska Polski wobec tych żądań, zatem teraz cokolwiek by tam nie powiedział na ten temat, to przez większość nie zostanie zapewne uznane za wiarygodne.

Na dodatek upubliczniono ostatnio notatkę, z której wynika, że kierowane przez niego ministerstwo bierze udział w poufnych konsultacjach na temat owych roszczeń. Nie widać zatem sposobu w jaki PiS miałby uspokoić swoich wyborców. Na dodatek, Konfederacja założyła mu coś w rodzaju podwójnego nelsona, zgłaszając w Sejmie projekt ustawy zakazującej rządowi prowadzić jakiekolwiek negocjacje w temacie tych roszczeń. PiS pewnie tej ustawy nie przyjmie i tym samym da jeszcze większe powody do niepokoju swojemu elektoratowi.

Jest zatem bardzo prawdopodobne, że ta sprawa będzie tym elementem, który bardzo mocno zaszkodzi PiS-owi w wyborach europejskich jak też i w wyborach jesiennych do Sejmu.

Jarosław Kaczyński będzie pewnie manewrował próbując mobilizować zwolenników poprzez wyprowadzanie na pierwszy plan sprawy transferów socjalnych, ale faktyczny wpływ tej sprawy na zachowania wyborców jest trudny do oszacowania.

Niektóre zaś jego pomysły są nawet, co nieco, humorystyczne. Słyszałem niedawno w radio przemówienie Jarosława na jakiejś konwencji, gdzie mówił o lepszych niemieckich proszkach do prania. Zaiste, dla samotnie mieszkającego mężczyzny, jak Prezes, sprawa jakości niemieckich proszków jest zapewne niezwykle ważna i bezpośrednio go dotykająca.

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Komentarze 42 do “Czy roszczenia żydowskie zatopią PiS?”

 1. Lily said

  P.Jaroslaw blogoslawiony,pomiedzy”swoimi”.
  Chubad Lubavitz,po raz piereszy zapalil
  swiece chanukowe w Sejmie,w 2016 r.
  Nie zabraklo tam rowniez,wielkiego
  zdiecia zalozyciela Ch.L.
  „W Polsce,mamy pelna demokracje,jedna z
  najlepszych w Europie”,oswiadczyl J.K.

 2. Moher49 said

  Polaków w Polsce został niewielu. Reszta to bezideowa, bezmyślna masa chochołów . Puszka browara, trzynastka dla emeryta i 500+ – są happy. Są też tacy co mówią – z żydami trzeba trzymać, bo oni mają pieniądze. Powie żyd pocałuj mnie goju w dupę, dam ci stówkę i goj pana pocałuje, takie jest to społeczeństwo. Gdyby tak Konfederacja zdobyła z 20% , dostęp do TV to być może upadku Polski by jeszcze nie było.

 3. jasiekztoronto said

  Re: 2 Moher49
  Mam tylko jeden komentarz: „Panie Boze pomoz nam Polakom przejrzec na oczy i wlej w nasze glowy odrobne Twojej Madrosci…”

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Witek said

  PIS wybory wygra przy pomocy biskupów i tzw katolickich mediów
  ( bp Mering, o T Rydzyk)

  Wystarczy posłuchać słuchaczy rozgłośni toruńskiej
  Współczuję panu Michalkiewiczowi, a RM powinno już przestać istnieć.
  Co swoje ju ż zrobili i koniec.

 5. emeryt said

  Dla : „jasiekztoronto”

  Litania do Ducha Świętego

  (autor Roman Brandstaetter)

  Spójrz,
  Duchu Święty,
  Na ludzi idących przed siebie
  Drogą nieskończonego Postępu,
  Na mędrców,
  Którzy ulepili golema
  Na własne podobieństwo
  I na własną zgubę.

  Spójrz,
  Duchu Święty,
  Na rozpad atomu,
  Na rozpad moralności,
  Na rozpad ładu,
  Na rozpad porządku,
  Na rozpad sztuki,
  Na rozpad cywilizacji,
  Na rozpad słów,
  Na rozpad prawa,
  Na rozpad harmonii,
  Na rozpad rozsądku,
  Na rozpad logiki,
  Na rozpad wszystkich wartości.

  Z głębokości wołamy do Ciebie,
  Duchu Święty,
  Albowiem jesteśmy bezwolnym narzędziem
  W rękach naszych lekkomyślnych dzieł.

  Jesteśmy jak ci, którzy nie wiedzą, co czynią.

  Zstąp
  Na ziemię samounicestwienia,
  Na rakowate miasta i wsie,
  Na trędowate domy,
  Na zatrute zboża, ogrody i sady,
  Na martwe rzeki i morza,
  I krąż nad nami,
  Ludźmi chaosu,
  Kłamstwa
  I obłędu.
  Krąż,
  Jak ongiś krążyłeś w genezyjskim locie
  Nad chaosem niepokornych żywiołów.

  Krąż nad nami,
  Poskromicielu zamętu,
  Nad pobojowiskiem naszych klęsk,
  Nad rzeźnią tego świata,
  Nad śmietnikami pełnymi
  Nie donoszonych płodów,
  Nad ziemią cuchnącą swądem palonych ciał,
  Nad górami atomowych odpadków
  I wybaw nas od głupoty udającej mądrość,
  Od kłamstwa udającego prawdę,
  Od ślepoty udającej dalekowzroczność,
  Od chamstwa udającego obrażoną godność,
  Od fanatyzmu udającego wiarę,
  Od brudu udającego czystość,
  Od nienawiści udającej miłość,
  Od niewoli udającej wolność,
  Od obłudy udającej szczerość,
  Od pychy udającej pokorę,
  Od warcholstwa udającego odwagę,
  Od szatana, który mówiąc ‚nie’,
  Myśli ‚tak’,
  A mówiąc ‚tak’,
  Myśli ‚nie’.

  Przybywaj, Duchu Święty,
  Wielousty,
  I otwórz nasze głuche uszy,
  Wołający Płomieniu!

  Przybywaj
  Z wnętrza wieczności wiejący wichrze,
  Który nigdy nie burzysz
  I nigdy nie niszczysz,
  I nigdy nie łamiesz,
  Który chwiejne – umacniasz,
  Stare – odnawiasz,
  Martwe – ożywiasz,
  Starte z powierzchni ziemi – budujesz od podstaw,
  Stworzycielu,
  Wywołujący z kości i popiołów –
  Ludzi zmartwychwstałych i przemienionych,
  Z pomordowanych ludów – żywe ludy,
  Wszechświat – z nicości,
  Istnienie – z nieistnienia,
  Źródło – z pustyni,
  Wszystko – z niczego,
  Ojcze Pisma Świętego,
  Wichrze wiejący z wnętrza wieczności!
  Daj nam słuch doskonały,
  Abyśmy wśród niezliczonych wezwań i nawoływań,
  Które nas nawiedzają
  We wszelkim czasie i miejscu,
  Umieli rozpoznać
  Twój Głos, Muzyko Mądrości,
  Zrodzona z Ojca i Syna,
  Trójdźwięczna!

  Zdejm z nas kamień,
  Jak go zdejmują ze studni
  Pasterze
  W porę pojenia owiec.

  Zdejm z nas kamień,
  Jak go zdejmują z grobów
  Aniołowie Twojego Oblicza,
  Mocarzu,
  Burzo niedocieczona,
  Odwalająca kamienie!

  A potem twórz nas,
  Otwartych,
  Słyszących
  I słuchających.
  Twórz nas codziennie od nowa,
  Czujny Strażniku naszych uszu,
  Abyśmy nieustannie odnawiani
  I odradzani,
  I tworzeni,
  Stali się Twoimi głosicielami,
  Podobnym do tych,
  Których pochylone czoła
  Raczyłeś namaścić olejem Twojej Mądrości!
  Oświeć nas i prowadź
  Z ziemi mroku i rozpaczy
  Do Królestwa Bożego,
  Do stolicy stawianej z kryształu i światła.
  Ojcze i Synu, i Duchu Święty,
  Słowo,
  Drogowskazie
  Wbity na rozstajnych drogach kosmosu!
  Przybywaj,
  Nadziejo nieogarniona,
  Zawsze obecna
  I zawsze nadchodząca,
  Przybywaj, Boże,
  Zaczynie własnego człowieczeństwa,
  I uczłowiecz człowieka
  Jak uczłowieczyłeś siebie!

 6. RomanK said

  Panie Jasiu..modl sie pan z sensem!
  Polacy maja dobry wzrok i rozum tez…czego im brakuje to zwyklej ludziej odwagi…

  Polacy nie moga pozbyc sie STRACHU…nie tylko Polacy zreszta…to dotyczy wszystkich -jacy przeszli przez Czerwone Morze!

  —————-
  Rozum? Mają?
  Kto, gdzie?
  Admin

 7. peacelover said

  …..ktokolwiek by glosowal na to GOOWNO zydowskie bedzie winny ZDRADY !!!!!
  Jest OBOWIAZKIEM kazdego Polaka glosowac na ludzi , ktozy ten szatanski tribe chca odsunac od znaczenia w POLSCE !!!!

 8. emeryt said

  Ad. 7 „peacelover”

  Na kogo byś nie zagłosował „ONI” są wszędzie.

  Ten fil daje dużo do myślenia :

  https://www.cda.pl/video/249563a8

 9. emeryt said

  Najważniejsza scena z powyżej zapodanego filmu (link) :

 10. peacelover said

  …..ja sie z Panem zgadzam, ale nie cofne tego , co napisalem !!!!!
  to jest kwestia szczerosci !!!!!!!!!!!!

 11. RomanK said

  Panie Gajowy ..popatrzy pan w lustro! Pan..widzi poznaje sie ..ma pan i rozum i wzrok..no moze juz nie taki- jak byl- ale jest….ma pan tez to- czego wlasnie wielu brakuje ,,,ODWAGE CYWILNA…i za to inni Polacy pana docenili i cenia!
  Z glupimi nie zrobi pan nic….uposledzonych niczego pan nie nauczy…. zastraszonych moze pan wyprowadzic z traumy….i pan to robi…..
  Nie boj sie!!!! Nie bojcie sie!~!!!!! Strach jest zlym doradca!!!!

  TYlko ludzie zastraszeni glosuja. nie majac szansy zadnego wyboru……tylko zastraszoni udaja- ze wierza glosujac na mniejsze zlo,,,maja jakikolwiek wybor! I dokonuja jakiegokolwiek wyboru dla czyjegokolwiek dobra!
  Pan pamieta- kiedy Polacy pozbyli sie STRACHU..tego lepiszcza Zydo-Komuny…zatrzesli calym Swiatem….
  Stan Wojenny i 8 lat zajelo zdrajcom i psom sluzebnym Swiatowej Dintoiry ponowne zastraszenie narodu…. implantowanie tego lepkiego strachu w polskiego ducha! To brutalny zabieg parcghatych gangsterow zamiany wolnych ludzi w przerazonych kurdupli!
  Nie bojcie sie!!!!!!
  Przerazaonym nie rowijaja sie skrzydla!!!!!

 12. emeryt said

  Dla : RomanK

  Masz rację – ten wiersz właśnie o tym mówi :

  BALLADA O TRZĘSĄCYCH SIĘ

  PORTKACH

  Posłuchajcie, o dziatki,
  bardzo ślicznej balladki:

  Był sobie pewien pan,
  na twarzy kwaśny i wklęsły,
  miał portek z piętnaście par
  (a może szesnaście)
  i wszystkie mu się trzęsły;

  włoży szare: jak w febrze;
  włoży granatowe: też;
  od ślubu: jeszcze lepsze!
  marengo: wzdłuż i wszerz.

  Krótko mówiąc, w którekolwiek portki
  kończyny dolne wtykał,
  to trzęsły mu się one
  jak nie przymierzając osika.

  W ten sposób, przez trzęsienie,
  pan żywot miał bardzo lichy,
  bo wszędzie, gdzie wszedł, zdziwienie,
  a potem śmichy i chichy.

  W końcu babcia czy ciocia,
  już nie pamiętam kto,
  powiedziała do tego pana:
  „Chłopcze, ty uschniesz, bo

  nad portek sprawą przedziwną
  wylałeś trzy morza łez,
  a znowu nie jest tak zimno,
  więc spróbuj chodzić bez.

  Toć są materiały urocze.
  Toć są, kochanie. Toć.
  Ty kup sobie jakiś szlafroczek
  i w tym szlafroczku chodź;

  lub od razu na zadek
  kup sobie spódnic troszkę,
  a na wszelki wypadek
  parasolkę. I broszkę;

  też innych rzeczy mnóstwo,
  kociackie ochędóstwo,

  rzęsy z drutu, najlony —
  i już będziesz urządzony,
  a wąsy sobie wyskub.
  I tak wyglądasz jak biskup”.

  Kupił pan sobie szlafroczek,
  chodził w szlafroczku roczek,
  ale tylko w ciemności,
  bo i szlafrok trząsł mu się cości;

  a portki schowane w kredensie
  też się nie zrzekły tych trzęsień;

  trzęsło się całe mieszkanko,
  kanapy i futryny,
  bo to był dom melancho
  i bardzo cyko ryjny.

  Tutaj się kończy ballada
  o portkach się trzęsących,
  z ballady morał gada,
  morał następujący:

  GDY WIEJE WIATR HISTORII,
  LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
  ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
  TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

  1953

 13. Nie ma strachu u Polaków, u nas Polaków a jest żal, rozgoryczenie do przywódców, którzy okazali się zdrajcami a ci lojalni grupami lub emugrantami I to po nich żal a rozgoryczenie po zdradzie Stanu Wojennego.
  Jest też pozostałość po PRL, która ciąży na nas Polakach, to modernizm zainfekowane w nasze umysły, który nakazuje wierzyć że tłum nas może sam działać.., na którego działanie czekamy rozglafajac się w koło. To spcjistyczna wiara w demokrację ludową..
  Wpisuje choć Gajowy mnie znów zbanuje lub wi wzwie

 14. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @4
  Ale jakoś Michalkiewicz nie miał odwagi powiedzieć zebranym ludziom, gdy wyraźnie go zapytali o alternatywę wobec PiS-u i na kogo głosować, żeby głosowali na Konfederację. Boi się, że zrazi do siebie zwolenników PiS-u i przestaną kupować jego książki oraz wspierać finansowo jego publicystykę?

 15. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @4
  Podobny materiał z 2017 r.
  Ci ludzie są niereformowalni

 16. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @14
  https://www.cda.pl/video/1806344fe/vfilm

 17. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  „Ta kwestia stanowi jeden z głównych tematów podjętych przez Konfederację i zdecydowanie będzie tym co napędzi jej głosów. Budzi to dużą irytację w PiS, który widzi, że trzeba się tematem zająć, jednak nie wie jak to zrobić, by, w żadnym razie, nie zaszkodzić swoim stosunkom z Izraelem, ze środowiskami żydowskimi, i z USA, które to jawnie popiera.
  Widać, że w PiS nie ma kompletnie pomysłu jak to zrobić”

  Jak to nie ma pomysłu? Pomysł jest zawsze ten sam, czyli Konfederacja to „ruscy agenci” 🙂
  https://www.cda.pl/video/343370227

 18. Olo said

  Polska to państwo żydowskie, a polactwo w większości ma obrzezane mózgi, więc żydo-banderowska Partia Interesów Syjonistycznych nie będzie zagrożona utratą władzy.

 19. kura domowa said

  Panie Gajowy, Pana komentarze do artykułów są krótkie i treściwe. Uwielbiam je i najbardziej na nie czekam czytając Gajówkę.
  Pozdrawiam Pana.

 20. peacelover said

  …..to tzw. „srodowisko” po-pis , czyli zwykla banda zydowskich agentow powinna byc natychmiast odsunieta od jakiejkolwiek wladzy
  w Polsce i postepowania sadowe powinny byc wszczete za antypolskie dzialania !!!!!
  To jest naturalna reakcja kazdego uczciwego Polaka, ktory ma oczy i widzi co sie w Polsce dzieje !!!!!!!!!!!!

 21. Sarmata said

  No i na dzisiaj jest pięknie a od jutra bierzemy się ostro za promowanie Konfederacji w naszych rodzinach i w śród znajomych.
  PiS ma iść w chuj, bo jest do niczego. Jak zechcemy żydów to sobie weźmiemy oryginalnych mośków z Izraela albo NYC a nie te sowieckie podróbki, co to ich ojcowie przyjechali na ruskich tankach, razem z wszami i Informacją Wojskową z Riazania.

 22. hulajdusznik said

  Nie będę łoił tym razem pana Lewickiego. Niech się babra w tych żydowskich gównach, kiedy lubi. Nie podniecają mnie absolutnie czyjeś podniety w bezsensownym prorokowaniu „przyszłej” sceny politycznej w okupowanej Polsce. Przeczytałem 20 komentarzy pod tym artykułem. i to jest o wiele ciekawsza materia. Napiszę tak – Panowie: Jaśku z Toronto, Romanie z Teksasu, Emerycie, coś nas łączy, coś osobliwego acz podobnego w duszy gra. To coś, to serce Polaka, mimo różnic powstałych w wyniku odciśniętego na nas piętna. Zostawmy nasze piętna. Zostawmy nasze tymczasowe poglądy. Pielęgnujmy, co nam wrodzone a wspólne – tego ducha polskości. Pielęgnujmy! Cała reszta to tylko chwilowa otoczka. Pies z kulawą nogą tańcował z tymi wszystkimi sprzedajnymi kurwami, zastraszonymi tchórzami, pospolitymi naiwniakami. Gawiedź pozbawiona ychnimi sztuczkami trzeźwego myślenia, teatr kukieł, usłużni idioci, „cwani” hochsztaplerzy, najęci matacze, nawiedzeni idełowcy – szkoda energii na przekonywanie, oświecanie i edukowanie tego pośladu. Na takie próby przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem zbierajmy, co się tylko da na tych, którzy swoimi czynami ohydnymi i bandyckimi wpisują się do stada wrogów ludzkości i człowieczeństwa. Na co zasługują? Na sąd i sprawiedliwy wyrok. Nasz, ludzki sąd. Ten inny sąd, obiecany, nie leży w naszej gestii, nie podlega naszym rozważaniom. „Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego, Bogu”. My, Polacy jesteśmy „cesarzem” w naszym polskim „cesarstwie”. Odbierzemy tylko to, co nasze. Ukażemy srogą ręką krwiopijców, morderców, bandytów i zdrajców, którzy przeciwko nam zawinili, oddając ich „dusze” boskiej sprawiedliwości.

 23. andzia said

  re: 11
  „TYlko ludzie zastraszeni glosuja. nie majac szansy zadnego wyboru……”
  To zdanie jest fałszywe. Do wyborów w podskokach, bez strachu lecą rozmaici kodziarze, otwarci, potomkowie wiadomych dynastii i inne bezczelne szumowiny. Również niezbyt rezolutni wyznawcy RM, bo
  trza głosować na pisss, skoro o.derechtor ich zaprasza, albo zezwala na wpraszanie przed rozmaitymi wyborami.

 24. andzia said

  Kaczelnik milczy jak zaklęty w sprawie roszczeń. Wypowiadają się tu pomniejsi jak Jaki, ostatnio Dziedziczak. Kaczelnik tym razem nie chce wyjść na oszusta. W razie czego powie „chcieliście, to macie”.

 25. Od niemalże 30 lat Polska prawica tu obecna nie ma pojęcia co I jak robić a niepowodzenia potrafi tylko skomentoeac, ze winni są dupopolacy, niemowlęce pola to…
  Czy się ktoś zastanowił nad tym faktem, bo ja tak.
  Mam odpowiedź a niektórzy na własną rękę to stosuje, ba nawet Pan Panie Gajowy to całkiem serio wypowiedział..

 26. …roszczenia nie zatopia PiS bo PiS to PO I inne partie ..które będą stworzone lub już powstają.. Jest tak jak Kaczyński powiedział w Izraelu..
  Polska Będzie płacić, żaden Polak czy Polacy tego nie zatrzymają. Już jesteśmy Palestynczykami we własnym kraju…a będzie gorzej.

 27. Maverick said

  Demokracja Bezposrednia może być okazją do oderwania się dominacji żydolaków nad Polakami.

  Podnośmy świadomość wspólnego dobra.

 28. jasiekztoronto said

  Re: 6 RomanK
  Panie Romku, z calym szacunkiem, ale pier…oli pan „trzy po trzy”…
  W chwili obecnej Polacy w duzej i dosc bogatej gminie (pod Warszawa) nie potrafia zorganizowac stolowki szkolnej dla wlasnych dzieci, a pan pieprzy o odwadze?.
  Do zorganizowania stolowki szkolnej nie potrzeba zadnej odwagi…

  Ale gdyby chodzilo o zlikwidowanie ustawy 447 i zlikwidowanie wszelkich lichwiarskich zadluzen jak i zlikwidowanie lichwiarskiego procederu finansowego wlacznie z likwidacja wszelkich podatkow dla Polek i Polakow na terenie wlasnej Ojczyzny, to juz jest cos konkretnego…
  I to moge dla Wszystkich Polakow uczynic (wykonac na zasadzie kontraktu – bez zadnego politycznego stanowiska tj. „synekury”) w ciagu 90 dni bez zadnego strachu czy jakichkolwiek obaw z mojej strony. (o „innych stronach” nie chce na razie myslec).

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. I w ciagu tych 90 dni naucze tego wszystkiego, co zdobylem (w sensie wiedzy) przez prawie 30 lat.

 29. jasiekztoronto said

  Re: cd.
  A gmina nazywa sie Grojec – 30km od W-wy, by nie bylo jakis niedomowien…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. Maverick said

  Co knują chazarki oczami ŻYDA, Z ISRAELI NEWS.

  Są porządni ludzie wśród nich, nie jak kacapy pomawiające Polaków aby wyłudzić roszczenia.

  Jedwabne nikomu nic nie udowodniono, ale strzępiono język na pomawianie całego narodu.
  Nikt nie jest winnym aż winna jest udowodniona, brak eksumacji, aby przeszukać teren ilu ludzi naprawdę ginęło bo w szopce 5 na 6 metrów nie zmieści ponad tysiąc ludzi. Pomawianie jest przestępstwem gorszym od popełnionego. Przeszukać teren czy znajdują się tam łuski naboje. AAAAAAA tego to nie lepiej robić bo jeszcze wyszło by na jaw cały ten kit z bajkami ilu zginęło ich w holocauście. Mowa że prawdopodobnie naukowo udowodniona że mniej niż milion gdy w czasie wojny zginęło 78 milionów, a żydokomuniści wymordowali ponad 100 do 110 milionów bez wojny w imię ateistycznej rewolucji.

 31. emeryt said

  Dla : „hulajdusznik” od emeryta.

  Nie wiem tylko czy cezura to przepuści, bowiem podobny (mocny) artykuł prasowy, zapodany przeze mnie nie ukazał się na forum Gajówki…

  Pozdrawiam – emeryt.

  A teraz wiersz :

  Bajka o Twojej przyszłości
  W naszym mieście, Srula tate,
  finansowym jest magnatem.
  Ma trzy banki, kamienice,
  innych dóbr już nie policzę.
  W każdej jego kamienicy,
  są stłoczeni wyrobnicy.
  I z głodowej żyją płacy.
  -Kto to taki? To Polacy!
  Nie ma w mieście już przemysłu,
  a na życie brak pomysłu.
  Kiedyś były kombinaty-
  przeszły w łapy Srula taty.
  On je kupił za grosiny
  i sprowadził do ruiny.
  Teraz prawa on dyktuje-
  tu sprzedaje, tam kupuje.
  Choć nic nie ma już goj głupi,
  to go Goldman jeszcze łupi.
  Tu kredycik, tam wekselek-
  gojom czyści wciąż portfele.
  Grunty kupił od Polaków,
  szybko robiąc z nich żebraków.
  Żydów morzem krocie płynie-
  będzie tak, jak…w Palestynie!
  Były kiedyś pegeery,
  teraz czas jest Nowej Ery.
  Polska zmienia swe oblicze-
  będzie państwo niewolnicze!
  Własność polską się wyklucza,
  chłop zaś tyrać ma w kibucach.
  Kto nie wierzy w moje słowa,
  niech posłucha więc przysłowia:
  „Nasze kibuce – wasze onuce!”
  (Mówi wam to coś?)
  Wolne tylko od roboty,
  będą piątki i soboty.
  Tylko w piątek, przed szabasem,
  Polak będzie jadł kiełbasę.
  To z żydowskiej złośliwości,
  w piątki goj- nie może pościć.
  Kiedy indziej trochę kaszy,
  gdy wystarczy na to kasy.
  Limit kaszy dla parobków,
  według zasług i zarobków.
  Kto donosi – ma zasługi-
  język trzeba mieć więc długi.
  Służ więc Żydom już za młodu,
  bo inaczej zdechniesz z głodu!
  Zamkną każdą polską szkołę-
  łatwiej rządzić jest matołem.
  Już zmieniono tak programy,
  byście byli tumanami.
  Zbędna jest literatura-
  dla was tylko pop kultura!
  -Gdzie Mickiewicz?-Gdzie Słowacki?
  Za to program jest łajdacki.
  Dziś już nie ma kota Ala-
  cała mądrość jest w serialach.
  W ramach nowej edukacji,
  jest nauka masturbacji,
  a na lekcji też praktyka,
  gdzie kolegę masz dotykać.
  Ma dziewczynka przyrodzenie,
  lecz nie ruszaj – to zboczenie!
  A poczucie swego wstydu,
  miej dzieciaku za mord Żydów.
  Polskie były wszak obozy-
  przez nas przeżył parch moc grozy.
  Dziś historia –same kłamstwa,
  debilejesz na koszt państwa.
  A w przedszkolach, bajki ładne,
  o pogromach i Jedwabnem!
  Drogie panie moherowe-
  wnet wyznanie będzie nowe.
  Już w kościołach i klasztorach,
  zamiast krzyża jest menora!
  Pozostawią nam szpitale,
  lecz nie będą leczyć wcale.
  To kliniki będą nowe-
  aborcyjno – skrobankowe!
  Tu przybysze z Mniejszej Azji,
  nas poddadzą eutanazji.
  W pierwszym rzucie – patriotów,
  by nie było znów kłopotów.
  Sen wolności pragną ziścić-
  to wszak sami terroryści!
  Zaraz po nich- katolików,
  emerytów i gruźlików.
  Kto roboty żadnej nie ma,
  w trzecim rzucie… do uśpienia.
  Zgładzą wszystkich gojów chorych,
  bo z Hitlera biorą wzory.
  A nie mówią o tym wcale,
  Ze był Hitler ich ziomalem!
  Nie chcą prawdy znać barany,
  że był Hitler obrzezany.
  Każdy Chazar się ucieszył-
  Żyd kanclerzem Trzeciej Rzeszy!
  Zresztą cała jego paka,
  to klienci od rzezaka.
  Zbrodniarzami byli Żydzi,
  za co Polak ma się wstydzić.
  -Co ty pleciesz?! Włos się jeży!
  -Nikt w te bzdury nie uwierzy!
  Lecz lud wierzy już pomału,
  w wolne związki dwóch pedałów.
  Będą za lat już niewiele,
  zaślubiny ich w kościele.
  Dwie dekady jeszcze miną,
  ślub brać będziesz mógł ze świnią!
  W gułag nikt nie dawał wiary,
  bo zbyt wielkie to koszmary.
  Nikt nie wierzył w krematoria-
  dziś to tylko jest historia.
  A historia trzeba zważać-
  bardzo lubi się powtarzać…
  Nie ulegaj więc histerii
  i wierz dalej masonerii.
  W moje słowa nikt nie wierzy.
  Zapytałem raz młodzieży:
  -Kim ty będziesz, mój Michale?
  Uczysz wszak się doskonale!
  -Bossem będę, drogi panie,
  bo studiuję zarządzanie!
  -Kim zostaniesz, ty, Walenty?
  -Ja aktorem. Mam talenty!
  -A ty, miła Bogusławo?
  -Ja studiuję w Łodzi prawo!
  Jeszcze pytam dwie dziewczyny-
  to studentki medycyny.
  Srul w burdelach sobie hula,
  nie mam pytań więc do Srula.
  Choć nie jestem jasnowidzem,
  ja ich przyszłość tak już widzę:
  Srul ukończył w mig Sorbonę
  i pomnaża swą mamonę.
  Wszak należy on do klanu,
  Żydów Waltzów i Goldmanów.
  W chlewni Michał już obrządza
  i widłami tam zarządza.
  Waluś też niewiele wskórał-
  reklamuje banki Srula.
  Bogda już ma aplikację-
  kolejową sprząta stację.
  A studentki medycyny?
  Już w Londynie są dziewczyny.
  Świetna była ich prezencja-
  zatrudniła je agencja;
  i się wcale nie dąsają,
  że alfonsa Żyda mają.
  Myślą jeszcze marzyciele,
  że PiS w kraju zmieni wiele.
  Nikt niczego tu nie zmieni,
  więc o swojej myśl kieszeni.
  Zatem chłopcy, młode panie,
  macie teraz rozeznanie.
  Dla żydowskiej stanu racji,
  myślcie już o emigracji.
  Tak Polacy, tak kochani-
  zostaliśmy wydymani.
  A jak wam się nie podoba,
  to całujcie Żyda…w oba.
  Dziś przypomnę baby, chłopy,
  jak chcieliście Europy.
  I jak piałeś głupi cepie:
  „-By mym wnukom, było lepiej!”
  Będzie lepiej. W przyszłym świecie,
  kiedy w nędzy już pomrzecie…
  Co do mojej zaś przyszłości,
  to wam powiem ludzie prości.
  Życie zawsze ma początek,
  śmierć przychodzi często w piątek.
  Nawet wszyscy uwierzycie,
  że skróciłem sobie życie.
  Jestem typem seryjnego,
  samobójcy… wieszanego.
  Co się tyczy zaś oprawcy,
  to nieznani zawsze sprawcy!
  A ty ciesz się, nie bądź zły,
  bo nie wisisz jeszcze ty…
  Szalom!

  Dyżurny Psychiatra Kraju

  Cezary Piotr Tarkowski

  Komentarz: Owacje na stojąco i podziękowania dla autora za fenomenalną pracę. Redakcja.

 32. emeryt said

  Ad. 22 „Hulajdusznik”

  „…Przeczytałem 20 komentarzy pod tym artykułem. i to jest o wiele ciekawsza materia. Napiszę tak – Panowie: Jaśku z Toronto, Romanie z Teksasu, Emerycie, coś nas łączy, coś osobliwego acz podobnego w duszy gra. To coś, to serce Polaka, mimo różnic powstałych w wyniku odciśniętego na nas piętna.”

  Zaiste – tak jest i to nas rozrzuconych po świecie łączy, ten wewnętrzny protest przeciwko zakłamaniu tego świata w którym przyszło nam żyć…

  Credo :

  „Są jeszcze na tym świecie takie „pięknoduchy”, które za miskę soczewicy i kielich goryczy, resztkami sił usiłują pchać tę naszą chorą rzeczywistość do przodu…”

  „Dobrze, że w domach siedzą „milczący ludzie, zaciskający pięści”. Kim są? Tymi, którzy trwają czcząc Boga, ceniąc Honor i kochając Ojczyznę. Są rzeką czystą, wymywającą z rodzinnych dziedzin potoki fekalii i bezprawia. Kiedyś – może niedługo – runą powodzią potężną na drogi i miasta i odnowią zagon Ojczysty. Bo nie wolno robić bez końca chlewu i lupanaru, dziedziny afer i szwindli, relatywnego bajzlu z kraju smutnych, umęczonych nad ludzką wytrzymałość ludzi sprawiedliwych.”
  Pozdrawiam – emeryt

 33. Lily said

  Wies glosuje na Kaczynskiego,bo jest tam
  postrzegany za”wielkiego patriote”,i”gorliwego
  katolika”.Niemaly udzial ma w tym,radio z Torunia.
  Najwieksze poparcie ma,na Wsch.Polski.
  Kielbasa przedwyborcza Pis.
  „Rozliczymy opozycje,jak wygramy nastepna
  kadencje”.Wedlug zasady.
  „Mowcie ludowi,to co chce slyszec”.
  Kaczynski ma calkowita wladze w Polsce,
  ma prezydenta,premiera,wiekszosc w
  Sejmie i Senacie.
  Czyli.”Wy nie ruszacie naszych,my nie
  ruszamy waszych”

 34. hulajdusznik said

  Dziękuję, Emerycie!
  Czy mógłby Pan nakierować mnie na wspomniany przez Pana artykuł? Zbieram myśli mądrych ludzi dla tych, których można jeszcze uratować od „chorób” wypalających mózgi i dla potomnych, żeby te myśli trwały, żeby potomni przetrwali jako ludzie.

 35. emeryt said

  Do „Hulajdusznik”

  Okazuje się, że Polonia zagraniczna posiada więcej zdrowego rozsądku i świadomości politycznej, od Polaków tubylców karmionych codziennie papką informacyjną spływającą codziennie z kanałów TV.

  Artykuł ten dotyczy bezpośrednio zbliżających się wyborów dlatego mogła go cenzura zablokować.

  Spróbuję jeszcze raz „wkleić” ten artykuł z niezależnej polonijnej prasy – może tym razem przejdzie przez cenzurę :

  Bankierzy kontrolują wszystkich, którzy kandydują w wyborach.

  Oni zawsze wygrywają, niezależnie od tego, która partia zwycięży. Ludzie zawsze przegrywają.
  Prawdziwa demokracja oznacza, że wybrani przedstawiciele są wysłani do parlamentu, żeby wyrażać wolę swoich wyborców. Wszystko więc polega na tym, żeby nie tworzyć nowych partii i dzielić ludzi jeszcze bardziej, lecz by jednoczyć ich wokół wspólnych celów (jak ekonomiczne bezpieczeństwo dla wszystkich), a potem wywierać presję na rząd, żeby te cele wprowadzić w życie.
  Jeszcze jedna komedia wyborcza czeka nas w jesieni, a potem następna w przyszłym roku. Marionetki, które biorą udział w tych farsach wygrzebują i odkurzają swoje stare przemówienia liberalnie ozdobione pochlebstwami dla ludu, samozachwytem i szerokim i różnorodnym asortymentem obelg dla swoich przeciwników.
  Kampanie wyborcze tworzą jeden ogromny wodewil wystawiony na naszej politycznej scenie. Niestety, ukrywają one także tragedię biednych ludzi, poświęcających energię i czas na
  kampanie dla polityków, którzy potem ich zdradzą. Jeśli kiedykolwiek chcielibyśmy skończyć z tą sytuacją, ludzie muszą zaprzestać walki między sobą i muszą odwrócić się od udawanej i oszukańczej walki polityków z wyborczego cyrku.
  Wybory nie są przeprowadzane w interesie ludzi; przynoszą korzyść tylko niewielu żądnym
  władzy i pozbawionym skrupułów, którzy ubiegają się o stanowiska dla władzy i zysków, jakie mogą z tych stanowisk czerpać. Wybory nie są faktycznie, niczym więcej, niż sprzeczką między tymi, którzy sprzedali się za pieniądze i za zewnętrzne oznaki władzy. Nie ma w nich niczego, absolutnie niczego, dla ludzi.
  Moi Przyjaciele, w imię Waszego własnego dobra, pozwólcie tym aktorom komedii wyborczej bawić się samymi sobą – we własnym gronie! Przestańcie odgrywać rolę ich widowni, nie oklaskujcie ani jednej, ani drugiej strony i nade wszystko przestańcie poniżać się i być ich podnóżkami, podczas gdy ci oszuści będą piąć się, do bogactwa i zaszczytów!
  Niestety, niewielu będzie zważało na te słowa i znajdą się nawet Kredytowcy, którzy oddadzą swój czas, energię i pieniądze, żeby promować i brać udział w tym oszustwie, które nazywamy wyborami.
  Prawdopodobnie największym oszustwem w historii jest tzw. demokratyczny parlament w formie, w jakiej funkcjonuje on dzisiaj ze wszystkimi jego oznakami procedury wyborczej i legislacyjnej. Jest w tym wszystkim niewiele więcej poza udawaniem. Coraz szerzej uznaje się w dzisiejszym świecie, że politycy wszystkich kolorów – i nawet ci bez żadnego koloru – są marionetkami w rękach wysokiej finansjery, która działa poza parlamentem, zamknięta w pokojach konferencyjnych i w otoczeniu wysoce ekskluzywnego i nieznanego publicznie towarzystwa. Prawdziwymi panami współczesnego świata są finansiści.
  Nie odpowiadają przed nikim za swoje czyny. Ludzie nie znają nawet ich nazwisk. Ale ci finansiści są prawdziwymi władcami w każdym kraju na świecie. To oni decydują o wojnach, o kryzysach ekonomicznych, o okresach dobrobytu. Stali się panami naszego życia i bez ich pozwolenia nikt nie odważy się nawet oddychać”, powiedział Papież Pius XI w encyklice Ouadragesimo anno.
  Jest to prawda, z której teraz już zbyt dobrze zdajemy sobie sprawę. Nasi przedstawiciele i nasi parlamentarni ministrowie nie mają żadnej realnej władzy. To finansjera ma całą władzę w swoich rękach. Jesteśmy o tym przekonani. Lecz, jeśli jesteśmy o tym przekonani, to dlaczego zwracamy tyle uwagi i przykładamy takie znaczenie do przedstawicieli” i kandydatów”? Prawdopodobnie dlatego, że nadajemy się wybitnie do grania roli oszukiwanych. Wybory wydają się działać na inteligencję ludzi jak narkotyki.
  Finansiści, żeby utrzymać wodze kontrolujące ludzi, używali starej zasady; dziel i rządź”. Oddzielili się oni zupełnie (tak, żebyśmy w to uwierzyli) od sceny politycznej. Całą odpowiedzialność za wszystkie rezultaty zrzucają oni na barki wybranych przez ludzi przedstawicieli. Potem dzielą oni tych przedstawicieli na dwa lub nawet na trzy czy cztery walczące ze sobą obozy. Tak więc, jakkolwiek ci finansiści mogliby się wydawać oddzieleni od sceny politycznej, cała farsa wyborów i procedur parlamentarnych, w takiej formie jak istnieje i funkcjonuje ona dzisiaj, jest robotą finansistów i środków, za pomocą których czynią oni ludzi niewolnikami swojej władzy. Są to środki, za pomocą których utrzymują oni ludzi w niewiedzy na temat tego, kim są ich prawdziwi panowie. Finansiści używają wszystkich środków, które znajdują się w ich ręku – radia, telewizji i prasy – żeby podsycać to złudzenie demokracji parlamentarnej!
  Wybory nie mają dzisiaj w życiu ludzi większego znaczenia dla prawodawstwa niż debaty w parlamencie. Powszechnie uznaje się, że w istocie, o prawodawstwie nie decyduje się na sali parlamentu. Ani też wybory nie decydują o tym, jaki będzie rodzaj i poziom życia ludzi.
  A jednak tak wielu ludzi jest doskonale świadomych bezskuteczności wyborów. Jak często możemy usłyszeć, kiedy ludzie mówią: To naprawdę nie ma znaczenia na kogo będę głosował; na końcu i tak się okazuje, że jedna partia jest taka sama jak druga!”. Dlaczego władze używają tak wielkiej propagandy, żeby wyciągnąć ludzi na wybory? Jest to twój solenny obowiązek, jako dobrego obywatela, iść na wybory!” Jakże często to słyszymy!
  Wszystko to pokazuje, że ludzie są świadomi, iż wybory i głosowanie odgrywają bardzo matą rolę w kształtowaniu ich życia codziennego. Dlaczego więc nie zaprzestają przykładać takiej wagi i kłaść takiego nacisku na głosowanie i kampanie wyborcze? Dlaczego ludzie w ogóle zawracają sobie głowę wyborami?
  Przede wszystkim wybory są środkiem do tworzenia podziałów. Ustawiają przyjaciela przeciw przyjacielowi, brata przeciwko bratu. Są największym źródłem niezgody i rozbicia jedności, jakie zna nasze współczesne społeczeństwo. Przedstawiają najbardziej bezlitosny przykład ekspresji: pies zagryza psa”, jaki znamy, za wyjątkiem faktycznej wojny.

  Jest tak być może dlatego, że biedni ludzie, widząc jak są zakuci w łańcuchy życia, które nie uwalnia ich z presji niedostatku i braku zabezpieczenia zwracają się w desperacji po jakiekolwiek środki wręczane im dla uwolnienia się z tego sposobu życia. Jak więźniowie, na długo zamknięci w lochu, w końcu zdesperowani rzucają się ze wściekłością na otaczające ich kamienne ściany. Daremny i szkodliwy czyn!
  Biedni ludzie! Gdyby tylko mogli uświadomić sobie, że tym, co trzymało ich tak długo w niewoli jest zwyczajne kłamstwo, któremu tak wytrwale służą. Gdyby tylko mogli uświadomić sobie, że tym, co spowoduje ich uwolnienie jest prawda – prawda w pełni uchwycona i zrozumiana przez nich, a potem przekazana innym Tylko prawda może uwolnić ich z okowów zarzuconych na nich przez finansjerę i tych, którzy finansjerze służą, udając, że służą ludziom.
  „Człowiek nie samym chlebem żyje”, mówi Ewangelia. Nigdy prawda ta nie była odczuwana bardziej przenikliwie niż dzisiaj. Dzisiaj człowiek widzi góry chleba przed sobą. A jednak nie może sobie pozwolić na ten chleb z powodu systemu kłamstw, zapory z kłamstw, która została zbudowana przez finansistów, władców pieniądza i kredytów, pomiędzy nim (człowiekiem) a chlebem. Człowiek roku 2000 nie może jeść dobrego chleba, który Święta Opatrzność dała w takiej obfitości, ponieważ jego dusza i rozum zostały przykryte kurzem kłamstw rzuconych mu w twarz i przez finansjerę i tych, którzy tak chętnie jej służą.
  Nigdy w historii nieznany był taki absurd, jak wielka masa ludzi głodujących, żyjących w niedostatku i brak zabezpieczenia jutrzejszego obiadu”, podczas gdy pod ręką taka obfitość żywności, którą można uśmierzyć głód i zaspokoić potrzeby dnia jutrzejszego. Ten absurd jest propagowany i utrzymywany z powodu wielkiej sieci kłamstwa, którą są oplecione uniwersytety i która jest rozszerzana na wszystkie strony przez finansowych dyktatorów przy pomocy wszystkich rodzajów mediów. Oto jak dochodzimy do pełnego zrozumienia słów Naszego Pana: Człowiek nie samym chlebem żyje, ale prawdą”.
  Pokładaj swoje zaufanie w prawdzie. Szukaj prawdy. Odwróć się od tej okropnej farsy, która jest opakowana w parodię wyborów. Nie mogą one przynieść żadnej pomocy – ponieważ nigdy nie przyniosły one żadnej pomocy! Jest to kwestia historii. Nienawiść wywołana przez walkę partii politycznych nie przynosi pokoju.
  Prawda o polityce i finansowej dyktaturze musi być znana. Ludzie muszą posiadać prawdę; muszą zostać oświeceni, ukształtowani tak, by stanąć prosto i nie poddać się kłamstwom i niesprawiedliwości. W tym jednym leży nadzieja na wyzwolenie.
  Prawda musi być znana i musi być rozgłaszana na wszystkie strony głosem najsilniejszym z możliwych, dopóki nie stanie się głęboko i szeroko znana, a potem podniesiona i zwielokrotniona przez wielką liczbę innych głosów.

  Gilberta C&to – Mecier

  Michael, Canada &/2001

 36. hulajdusznik said

  Emerycie, jeszcze raz bardzo dziękuję! „Cenzurze” też. 🙂

 37. Troll Polonii said

  35
  Emeryt
  re:
  ‚Okazuje się, że Polonia zagraniczna posiada więcej zdrowego rozsądku i świadomości politycznej, od Polaków tubylców karmionych codziennie papką informacyjną spływającą codziennie z kanałów TV.’
  Polacy na emigracji sa karmieni papka CNN, Fox, i obrazkow z Holywood.

  Ja to bylbym ostrozny z tym generalizowaniem.
  Jeszcze zadna szerokosc geograficzna nie nauczyla Polakow rozumu.
  Takie same glupole sa w Polsce jak i poza Polska. Przykladow jest wiele.
  Jacy mieszkali w Polsce – tacy wyjechali.
  Ale zarowno w Polsce jak i na emigracji mozna spotkac i calkiem rozsadnych i zupelnie skolowanych.
  Mozemy sie oczywiscie spierac co to znaczy ‚rozsadny’ i czym sie rozni od ‚skolowanego’.

  Dla mnie na przyklad, miernikiem rozsadku jest planowanie przyszlosci naszych dzieci i wnukow; wszystkich polskich dzieci i wnukow; dla innych sa rozne koncepcje systemowe czy ideologiczne. Sa i tacy, ktorzy marza o rewolucji; innym sie marzy gloria i chwala, a jeszcze inni chceiliby zostac miliarderami i rzadzic swiatem.
  Czesto w dyskusjach przewaz koncepcja, ze: Najpierw pobijemy, wypedzimy, przegonimy i zwyciezymy a potem …sie zobaczy.
  Zupelnie podobne dyskusje odchodza zarowno w kraju jak i za granica.
  PiS ma wielu entuzjastow na emigracji. Widac to bylo na przyklad w czasie glosowania .
  Sa i tacy rodacy, ktorzy kochaja KAZDEGO prezydenta USA.
  A wszyscy mamy wspolna ceche greckich oratorow: lubimy zagadac problemy na smierc.
  Co tez nie bardzo pomaga.
  Najmniej sie martimy o drugiego Polaka i o polska rodzine.

  I nie bardzo wiem jak mogla ‚Polonia zagraniczna’ glosowac Trumpa.
  Przeciez to osiol.
  Taki sam, jak Clintonowa na steroidach.

 38. Boydar said

  Jak swego czasu szewczyk ubił smoka (niektórzy mówią że wegetarianina ale to pewnie plotka), to natentychmiast albo jeszcze prędzej otrzymał rękę królewny i pół królestwa. Wprawdzie bycie mężem tak wysoko postawionej damy nie było mu do niczego potrzebne, ani do szewcowania ani do smokowania, na których to sprawach znał się całkiem nieźle ale honor w istocie był przedni.

  I teraz będzie dokładnie tak samo; na razie podtuczany jest smok. Szewczykowi tutejszemu potrzeba pół królestwa plus jeden głos, a z takim smokiem to ho ho !, bez Kozery nawet plus pińćset uzbiera.

 39. JerzyS said

  „Oto akt własności naszej ziemi”:

  ambasador Izraela wyjmuje Biblię na forum ONZ
  by dowieść roszczenia narodu żydowskiego do Izraela
  1 dzień temu

  W poniedziałek, podczas sesji specjalnej Rady Bezpieczeństwa ONZ, Izraelski ambasador w ONZ, Danny Danon, posłużył się Biblią, by obronić roszczenie narodu żydowskiego do ziemi Izraela.

  W trakcie sesji, zadaniem Danona było obronić stanowisko, mówiące o związku Żydów z Ziemią Świętą. Danon przedstawił cztery argumenty: „Biblia, historia, prawo międzynarodowe oraz dążenie do międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”.

  W dramatycznym momencie, Danon otworzył Biblię i głośno odczytał Boże przymierze z Abrahamem, zapisane w Księdze Rodzaju 17: „I ustanowię przymierze Moje między Mną a tobą i potomkami twoimi po tobie, według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich” (BW).
  Wtedy Danon uniósł Biblię do góry, zwrócił się do uczestników i powiedział: „Oto akt własności naszej ziemi”.

  „Od Księgi Rodzaju do wyjścia Żydów z Egiptu, od Egiptu do otrzymania Tory na górze Synaj, aż do realizacji Bożego przymierza na świętej ziemi Izraela, Biblia maluje spójny obraz. Cała historia naszego narodu i naszego związku z Eretz Israel [Ziemia Izraela] zaczyna się właśnie tu” – mówił dalej, ponownie podnosząc w górę Biblię.

  Danon argumentował, że wszystkie religie wywodzące się od Abrahama – judaizm, chrześcijaństwo i islam – potwierdzają związek narodu żydowskiego z Izraelem.

  „Sam Koran akceptuje boskie prawo własności narodu żydowskiego do ziemi Izraela” – powiedział.
  Następnie, Danon opowiedział zebranym, jak Żydzi zostali wyrzuceni z Izraela.

  „W 70 roku po Chrystusie, rzymski cesarz Tytus zniszczył naszą drugą świątynię, wygnał naród żydowski i zmienił nazwę ziemi usadowionej między Egiptem a Libanem na ‚Syria-Palestyna’, jako będącej południową prowincją Syrii. Właśnie STĄD pochodzi nazwa Palestyna, chociaż Żydzi nadal mieszkali wtedy w Jerozolimie” – przekonywał.

  Danon złożył też winę za nieustający konflikt izraelsko-palestyński u stóp przywódców palestyńskich.

  Powiedział, że aby pokój był możliwy, muszą wydarzyć się cztery rzeczy, zaczynając od uznania przez Palestyńczyków prawa Izraela do istnienia.

  Emily Jones

  źródło: CBN News

 40. Boydar said

  Expose ob. Danona bardzo misię podobywuje. Jest asbolutnie rozpaczliwe.

  A poza tym.

  Z czterech wymienionych „argumentów”, wszystkie cztery zostały poddane wcześniej gruntownej żydowskiej obróbce – „Biblia, historia, prawo międzynarodowe oraz dążenie do międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”.

  Wracając do wersetu Pisma – ” „I ustanowię przymierze Moje między Mną a tobą i potomkami twoimi po tobie, według pokoleń ich jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie. Ziemię, na której przebywasz jako przychodzień, całą ziemię kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich” (BW)”

  Przecież to Coniunctivus/Subiunctivus !

  Lecz jeśli nawet, to trudno podejrzewać Boga o nieuczciwość. Umowa to umowa, prawda; jednak uczciwie zawarta umowa może zostać wypowiedziana przez każdą ze stron. Bóg Się jak do tej pory nie wychylił, wręcz przeciwnie; jak można zatem zinterpretować owo formalne „krew Jego na nas i dzieci nasze” ? Że o bestialskim zamordowaniu posłańca nie wspomnę.

 41. Jack Ravenno said

  @40 BOYDAR – „jak można zatem zinterpretować owo formalne „krew Jego na nas i dzieci nasze” ? Że o bestialskim zamordowaniu posłańca nie wspomnę”

  Jednoznacznie proszę pana. Stąd mamy Nowy Testament i Jezioro Ogniste dla pomiotu szatana. Amen.

 42. Boydar said

  Trudno. Amen.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: