Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
  Mietek o O pożytkach z sentencji
  Antares o Pius XII – Papież, który…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Nieudany pucz Guaido. Będzie teraz bezpośrednia interwencja wojskowa Stanów Zjednoczonych?

Posted by Marucha w dniu 2019-05-02 (Czwartek)

Juan Guaido okazał się mało poważnym politykiem. Zagrał va banque i usiłował wywołać wojskowy zamach stanu. Użył do tego garstkę żołnierzy z jednego z garnizonów, która jednak nie pociągnęła za sobą reszty armii. Zamach się nie udał i pozostaje interwencja zewnętrzna.

Teraz amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył, że Stany Zjednoczone są przygotowane do akcji zbrojnej w Wenezueli, jeśli będzie to konieczne do zatrzymania trwającego kryzysu politycznego w tym kraju. Brzmi to groźnie. [… ale zgodnie z nieustannymi zapewnieniami, że Amerykanie „nigdy nie mieszają się w sprawy wewnętrzne innych krajów – admin]

Pompeo powołał się na opinię prezydenta, który ma dopuszczać akcję zbrojną. Zastrzegł jednak, że nie jest to preferowany scenariusz. „Robimy wszystko, co możliwe, by uniknąć przemocy. Wolelibyśmy pokojowe przekazanie władzy – z odejściem Maduro i przeprowadzeniem nowych wyborów”. Z tym, że na razie Maduro opanował sytuację.

Pompeo planował rozmawiać o sytuacji w Wenezueli z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem i dał przy tym do zrozumienia, że Stany Zjednoczone nie życzą sobie ingerowania przez Rosję w sprawy Wenezueli.

We wtorek Guaido oświadczył, że rozpoczęła się „końcowa faza” odsuwania od władzy „uzurpatora” Nicolasa Maduro i wezwał armię oraz naród wenezuelski, aby go w tym wsparły. Po tym wezwaniu doszło do starć w Caracas między zwolennikami Guaido a siłami wiernymi Maduro, w których jedna osoba zginęła, a ponad 100 zostało rannych.

Wojsko pozostało wierne Maduro, chociaż wspomniany sekretarz Pompeo twierdził, że prezydent Wenezueli był już przygotowany do ucieczki na Kubę. Oskarżył także obecnych w Caracas Rosjan o wpływ na decyzję Maduro o pozostaniu w kraju.

[Ależ ten parszywy chuj ma tupet… wiadomo, elita amerykańskiego systemu edukacji – admin]

https://nczas.com

Komentarzy 17 do “Nieudany pucz Guaido. Będzie teraz bezpośrednia interwencja wojskowa Stanów Zjednoczonych?”

 1. RomanK said

  A dlaczego poprosty prez Maduro nie wsadzi do pierdla Gaudio i jego poplecznikow????
  Szast prast..i po puczu…

 2. Ciekawym nieprzypadkiem, Wenezuela jako jeden z nielicznych do chwili obecnej krajów na świecie, odmówiła honorowania finansowej podległości wobec banksterskiej międzynarodówki Sorosa i s-ki. Któż tam jeszcze był w tym wąskim, do policzenia bodaj na palcach od rąk, klubie „konformistów inaczej”, hmm… Czy aby nie Irak Husajna, Libia Kaddafiego i Syria Assada?

 3. Zerohero said

  @RomanK

  Najprostsze wyjaśnienie jest takie, że Maduro nie ma po prostu takiej władzy. Wyjaśnienie stoi w jawnej sprzeczności z naiwną wiarą, że USA obalają tylko tyranów. np. takim „tyranem” był Janukowycz.

 4. Olo said

  Wenezuelą rządzi armia. Nie zależy jej na więzieniu czy zabicu pedałka Gaudio, bo wolny i żywy bardziej kompromituje swoich mocodawców z CIA i Mosadu, co zresztą potwierdza próba nieudanego puczu. Po co go więzić czy zabijać? Żeby syjoniści mieli męczennika?

 5. #4 Pelna zgoda, Jak uczy historia wiekszosci krajow latino-amerykanskich, armia przejmie wladze; stan „wojenny” na 6-12 miesiecy i zakonczy sie balagan.

 6. Zyndram said

  Amerykanie nie żyjcie w strachu! mniejsze zło to nie wybór! obalcie dinojtre! miejcie odwagę cywilną i honor! uwolnijcie Naród Wenezuelski od zaborcy usmanskiego! uwolnijcie narody!

  https://thegrayzone.com/2019/04/01/solidarity-survival-and-sabotage-reconstructing-the-history-of-the-blackouts-tormenting-venezuela/
  PRACowniA
  8 kwietnia 2019
  Solidarność, przetrwanie i sabotaż: chronologia blackoutów, które nękały Wenezuelę
  Filed under: Polityka,Wydarzenia bieżące — iza @ 08:05
  Tags: Wenezuela blackout sabotaż USA

  Misión Verdad
  The Gray Zone
  1 kwietnia 2019 20:51 UTC

  Bloomberg doniósł, że Juan Guaidó, podczas pobytu w Kolumbii, planował odbyć trasę po Europie, ale amerykańskie władze poleciły mu wrócić do Wenezueli, „wykorzystać dynamikę sytuacji” i „postarać się trafić do więzienia”. Innymi słowy, Stany Zjednoczone machały Juanem Guaidó przed nosem wenezuelskiego rządu, mając nadzieję, że sprowokują go do aresztowania Guaidó i w ten sposób stworzą pretekst do interwencji wojskowej. Wiedzieli, że czas nagli i muszą stymulować interwencję wojskową.

  Bloomberg podkreślił również słabnące znaczenie Guaidó w Wenezueli i za granicą. Kiedy wenezuelskie instytucje pozostawały lojalne wobec Maduro, obietnice Guaidó „zakończenia tej uzurpacji” stawały się coraz bardziej nierealne.

  W czasie trwania ataku Forbes opublikował artykuł specjalisty od sztucznej inteligencji i Big Data (dużych zbiorów danych) Kaleva Leetaru. Choć Leetaru zdaje się minimalizować możliwość sabotażu elektrycznego, poczynił warte uwagi odstępstwo.

  „W przypadku Wenezueli – pisał – podejrzenie, że jakiś rząd, np. Stanów Zjednoczonych, zdalnie zaingeruje w jej sieć elektroenergetyczną, jest w istocie całkiem realistyczne. Zdalne operacje cybernetyczne rzadko wymagają znacznej obecności na miejscu, co czyni je idealną operacją wpływu, niezwykle łatwo zaprzeczalną. Biorąc pod uwagę długotrwały problem rządu amerykańskiego z rządem Wenezueli, jest prawdopodobne, że USA już teraz mają głęboko zinfiltrowaną sieć infrastruktury tego kraju, co sprawia, że stosunkowo łatwo jest im zakłócać funkcjonowanie sieci”.

  Leetaru dodał: „Idea manipulacji siecią energetyczną przez obce państwo, żeby wymusić rząd tymczasowy, jest bardzo realistyczna”. Dodał, że te metody ataków „są coraz częściej przedmiotem dyskusji w krajowych (amerykańskich) społecznościach agencji bezpieczeństwa jako zasadna i legalna taktyka osłabienia obcego państwa”.

  It’s not sci-fi: the blackout in Venezuela could have been US-made. Even Forbes magazine says so. pic.twitter.com/iYl1HHwHHM

  Zamiast przyjąć postawę współpracy i wsparcia społeczeństwa w celu przezwyciężenia kryzysu, wenezuelska opozycja pod przywództwem Guaidó usiłowała zwiększyć niepokój i udrękę ludzi, próbując rozpalić chaos na ulicach i zachęcić do agresji i grabieży.

  Po cyberataku na skomputeryzowany system Corpoelec w hydroelektrowni Guri i na główny „mózg” operacyjny w Caracas, nastąpiły kolejne ataki, które prezydent Maduro określił jako operacje elektromagnetyczne, a jednocześnie nastąpił sabotaż innej infrastruktury, który zatrzymał i odwrócił proces przywracania funkcjonalności sieci, z oczywistą intencją doprowadzenia do nieodwracalności katastrofy.

  https://pracownia4.wordpress.com/2019/04/08/solidarnosc-przetrwanie-i-sabotaz-chronologia-blackoutow-ktore-nekaly-wenezuele/

 7. Troll Polonii said

  Amerykanie ida w zaparte.
  Ciekawe jak takie nieuki, ktore juz trzeci rok nie wiedza kto i dlaczego im wybral Trumpa za prezydenta (najlepiej zwalac wszystko na Rosje) – calkiem glosno i oficjalnie wykrzykuja na caly swiat, ze im sie wybrany przez narod prezydent Wenezueli nie podoba bo to przeszkadza amerykanskim interesom i biznesom.

  A podstawiony osiolek Guaido juz im wreczyl …zloza Wenezueli.
  Bo przez nikogo nie wybrany pajacyk juz sie poczul wlascicielem pol naftowych i w szczodrosci nieprzebranej dal w prezencie koniokradom to, co do niego chyba jeszcze nie nalezy.
  Rownie dobrze moglby sprezentowac koniokradom.. Madagaskar.

 8. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  Widze, ze amerykanskim „konikradom” wciaz sni sie ropa z Wenezueli…
  Zapomnieli biedni „koniokradowie”, ze Rosja zainwestowala w Wenezueli ponad 4 miliardy dolarow a Chiny ponad 10 milardow dolarow…I dziwne byloby, gdyby Rosja i Chiny nie bronily swoich inwestycji, co juz poczynili odpowiednie „opancerzone” srodki przeciwko zydo-amerykanskiej „inwazji” na Wenezuele…
  Amerykanie zachowuja sie jak Rzymianie, ktorzy Ukrzyzowali Syna Boga Najwyzszego. Sa slepymi narzedziami w zydowskich lapach lichwiarskiej finansjery…

  Oj potrzebny bedzie dosc mocny „mlot”, by zydo-amerykanskie „zapedy” wybic im z tych pustych lbow raz na zawsze…czyms „konkretnym”…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. abcdef said

  Panie Admin, pan się nie denerwuje, szkoda zdrowia. Psychopaci byli, są i będą, a szczególnie przy mokrej robocie. Z „elitą” — wiadomo, elita amerykańskiego systemu edukacji – admin — ten gościu ma tyle wspólnego, co ja ze złodziejem bez nosa, poczętym w pijanym szale z prostytutką w przydrożnym rowie.

  Chciałbym jeszcze dodać, że jeśli mocarstwo nie potrafi zorganizować porządnego coup d’etat, to sprawy w mocarstwie nie mają się najlepiej. Tylko kilka lat temu było w stanie zrobić śliczny przewrocik na Ukrainie. Co się stało? Partacze i amatorzy.

 10. re1truth2 said

  „Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne. To nie jest prawdziwy wojskowy zamach stanu – to symulacja, próżna nadzieja na pobudzenie rzeczywistego puczu. Minister spraw zagranicznych Wenezueli (prawdziwy), Jorge Arreaza, powiedział agencji Reuter, że w prowokację RGN Guaido zaangażowało się nie więcej niż 30 żołnierzy. Potwierdził również to, co większość już wie – że pucz jest w pełni kierowany z daleka, z Waszyngtonu.

  „Zamach stanu” nie trwał nawet cały jeden dzień, a Lopez już uciekł do ambasady Chile po azyl, a 25 z 30 „wenezuelskich żołnierzy” schroniło się w ambasadzie Brazylii.

  Skrajnie brutalne gangi, działające z tak zwaną „opozycją”, jak do tej pory sprowokowały wenezuelskie siły bezpieczeństwa do zaatakowania ich gazem łzawiącym na autostradzie w pobliżu bazy lotniczej, z której Guaido wzywał do zamachu stanu:…”
  .https://youtu.be/ZszB_TzhXlU
  https://pracownia4.wordpress.com/2019/05/03/waszyngton-idzie-na-calosc-marionetkowy-przywodca-wenezueli-rozpoczyna-pucz-wojskowy-przeciwko-rzadowi-maduro/

 11. Boydar said

  @ Pan Roman

  A Pan, mając NIEPOWTARZALNĄ okazje zrobienia porządku w tej stajni Augiasza, zrezygnowałby ? Przecież zwolennik Wenezueli wenezuelskiej od Wenezueli izraelskiej niczym się bez wycelowanego karabinu nie różnią. Aktualna konfiguracja identyfikująca jest unikalna.

 12. RomanK said

  Panie Boydar…gdyby pan byl uczestikiem podzialu comisssions za kontrakt olejowy….gdzie podaja liste komu i ile sie nalezy….zrozumialby pan podstawe pryncypiow Tego Swiata…ale wiekszosc nie chce zadnego rozumienia..Zatem nawet nie zapyta…dlaczego akurat rozprowdzajacy fundusz musi przeslac pewne sumy i do jakiegos starego hrabiego we Wloszch , i farmera w Congo, i trzem kurwom w Moskwie, i poitykowi w Bzdzicy Dolnej…..i przy kazdym z tzw escrrow account wisi pare kartek litanii nazwisk…z ktorych zadne panu nic nie mowi.
  POlityka jest sluzka Ekonomii….i polityka i ekonom a przybiera rozne dziwne formy i formacje..i po to jest wlasnie Dintoira, ktora poprzez swoje wejscia w systemy Finansowe, potrafi dokonac konwersji tego co nie da sie normalnie konwertowac…a Din..roztrzyga sprawy ostatecznie jak nie przy pomocy istytucji panstwpwych , politycznych…to zwsze mozna posprzatc przy pomocy good fellows.A slady zatrze system panstwowy wymiaru sprawiedliwosci.

 13. Boydar said

  To co ja mam z tym kurwa zrobić ?!?!?

  Zapewne nic; po prostu poczekam

  To do nich, nie do Pana.

 14. RomanK said

  :[-)))) mnie pan nie oszuka:-))))))mam takich wiecej:-)))

 15. Boydar said

  Jak bym chciał to bym oszukał, ale nie chcę 🙂

 16. RomanK said

  ja jestem pewny , ze sie panu nie chce:-)))) tak zwyczajnie po polsku:-))))

  W Chinach wybuchla zraza swinek….Ebola afrykanska….zyje tam polowa swiatowego poglowia swinek….
  Popatrz pan wziena i wybuchla:-)))) szast prast i ……BECHhhhhhhhh!!!!

 17. Boydar said

  Wiedzą jak zrobić gradobicie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: