Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wykładowca z Oxfordu twierdzi że obcy produkują hybrydy ludzi dla naszego dobra

Posted by Marucha w dniu 2019-05-02 (Czwartek)

[Ja tego artykułu komentował nie będę, bo i po co… naszła mnie tylko refleksja nad tym, jacy to ludzie mogą być teraz wykładowcami na renomowanych uczelniach – admin]

Jak stwierdził dr Young-hae Chi , wykładowca języka koreańskiego na Uniwersytecie Oxforda, kosmici dążą do hybrydyzacji gatunku Homo sapiens.

W tym celu porywają ludzi aby wymieszać ich materiał genetyczny z ludzkim, w celu stworzenia nowej rasy, która będzie w stanie przetrwać na naszej planecie nawet wtedy gdy zajdą na niej nieodwracalne zmiany klimatyczne.

Zdaniem koreańskiego naukowca, tworzenie hybryd może pomóc ludziom rozwiązać problem dostosowania się do zmieniających się ciągle warunków. Doktor Chi uważa że już w tej chwili między nami żyje sporo hybryd ludzi i obcych, tylko tego nie dostrzegamy. Jego zdaniem obecnie dojrzewa już drugie pokolenie hybryd.

Jak twierdzi doktor Chi, na świecie pojawiają się regularnie cztery rodzaje obcych. Jedni są mali, drudzy wręcz przeciwnie bardzo wysocy, są wśród nich również istoty przypominające gady i istoty wyglądające jak przerośnięte owady, tak zwane insektoidy. Działają one cały czas starając się przeciwdziałać zagrożeniom takim jak zmiany klimatu czy broń jądrowa.
[Ja chyba takiego gada widziałem w TVP… nazywał się Sakiewicz albo coś tak… – admin]

Według koreańskiego naukowca z Oxfordu hybrydyzacja ludzi jest koniecznością, ponieważ nic innego nie umożliwi przetrwania naszego gatunku. Naukowiec jest pewny, że stworzenie hybryd ludzi i obcych pozwoli na łatwiejszą adaptację naszego gatunku w związku ze zmieniającymi się warunkami bytowymi na Ziemi.

Dr Chi napisał o tym nawet książkę dostępną po koreańsku. Nosi ona tytuł „Wizyty obcych i koniec ludzkości”. Przedstawia w niej swoje podstawowe przekonania na temat wizyt obcych i ich zamiarów stworzenie hybryd człowieka. Zyskał też rozgłos w Oxfordzie w 2012 roku, kiedy wygłosił wykład zatytułowany „Porwania przez obcych i kryzys ekologiczny”, w którym przedstawił swoje teorie na temat obecności pozaziemskich inteligentnych kosmitów na Ziemi.

Doktor Young-hae Chi oszołomił publiczność swoim wystąpieniem. Wynikało z niego, że być może ludzka cywilizacja zbliża się właśnie do kresu swojego istnienia.

Dr Chi ma trzy teorie dlaczego kosmici wytwarzają ludzkie hybrydy. Jedną z możliwości jest taka, że nasze DNA jest zbyt cenne, aby mogło przepaść prze wyginięcie. Po drugie, celem może być stworzenie gatunków, które będą w stanie przetrwać w przyszłych warunków klimatycznych. Po trzecie, hybrydy mają przeważnie wysoki iloraz inteligencji, więc może chodzi o umożliwienie im sprawowania władzy w przyszłości.

https://innemedium.pl

 

Komentarzy 26 do “Wykładowca z Oxfordu twierdzi że obcy produkują hybrydy ludzi dla naszego dobra”

 1. Kar said

  , jacy to ludzie mogą być teraz wykładowcami na renomowanych uczelniach – admin]
  _______________________

  – wlasnie wczoraj sluchalem/ogladalem PM T. May zapowiedz odnosnie uniwersyteckich podwyzszonych oplat dla studentow zagranicznych (Europa/reszta swiata) za juz nowy rok akademicki wrzesien 2019).

  Pani May stwierdzila, iz nie ma lepszych i bardziej prestizowych uczelni w Europie od brytyjskich. A bolesne podwyzki za czesne na uczelnie podniosa renome i chuc tych z Europy zarowno jak i reszty swiata, dodala-uzuplenila poinformowala ciekawskich pytkow .

 2. ibrachim ibn jakub said

  Niestety wykładowca z Oxfordu ma rację. Myli się tylko co do celów hybrydyzacji, bo żaden „obcy” mu tego nie wyłuszczył na jakimkolwiek wykładzie w Oxfordzie. A nawet jeśli dowiedział się z tego ze źródeł uważanych przez niego za wiarygodne, to został celowo wprowadzony w błąd, co do celów hybrydyzacji. Z jednym się zgodzę : faktycznie materiał genetyczny homo sapiens sapiens jest zajebisty. Jest tak zajebisty, że „obcym” nigdy nie uda się stworzyć tego co chcą, bo jak napisane jest w Biblii glina nigdy nie połączy się z żelazem. I nie można rozdzielić tego co Bóg złączył. Nie dlatego, że nie wolno. Tylko dlatego, że nie ma takiej możliwości. Tak, ten zapis nie dotyczy wyłącznie związku małżeńskiego. Dotyczy to również atomów z których zbudowany jest materiał genetyczny człowieka. Dotyczy to również super-strun energii, z których zbudowane są poszczególne atomy. Przez takie rozdzielenie sił wewnątrzatomowych głupi człowiek stworzył broń atomową. A wracając do meritum. „Obcy” faktycznie żyją pośród nas. Nie są ludźmi, tylko wyglądają jak ludzie. Dlatego nazywamy ich OBCYMI, bo nie są nami. Bo mają OBCY materiał genetyczny. A pula genów na Ziemi jest ZAMKNIĘTA. To właśnie było powszechne w czasach Noego, którego rodzina pozostała CZYSTA (genetycznie) jako ostatnia. To o tym mówił Jezus Chrystus, zapytany jak też będzie w czasach ostatecznych. Powiedział prawie wprost:
  „…będzie tak jak było za czasów Noego. Będą się żenili i za mąż wydawali ” (za „OBCYCH”).

 3. ibrachim ibn jakub said

  Re: Kar
  Jako absolwent dwóch uczelni wyższych stwierdzam, że nie istniej nigdzie coś takiego jak RENOMOWANA uczelnia.
  A to, że twierdzą tak władze jakichś uczelni…aaaaaa, to niech sobie twierdzom…..

  ———
  Myli się Pan.
  Admin

 4. ibrachim ibn jakub said

  Niestety wykładowca z Oxfordu ma rację. Myli się tylko co do celów hybrydyzacji, bo żaden „obcy” mu tego nie wyłuszczył na jakimkolwiek wykładzie w Oxfordzie. A nawet jeśli dowiedział się z tego ze źródeł uważanych przez niego za wiarygodne, to został celowo wprowadzony w błąd, co do celów hybrydyzacji. Z jednym się zgodzę : faktycznie materiał genetyczny homo sapiens sapiens jest absolutnie wyjątkowy. Jest tak wyjątkowy, że „obcym” nigdy nie uda się stworzyć tego co chcą, bo jak napisane jest w Biblii glina nigdy nie połączy się z żelazem. I nie można rozdzielić tego co Bóg złączył. Nie dlatego, że nie wolno. Tylko dlatego, że nie ma takiej możliwości. Tak, ten zapis nie dotyczy wyłącznie związku małżeńskiego. Dotyczy to również atomów z których zbudowany jest materiał genetyczny człowieka. Dotyczy to również super-strun energii, z których zbudowane są poszczególne atomy. Przez takie rozdzielenie sił wewnątrzatomowych głupi człowiek stworzył broń atomową. A wracając do meritum. „Obcy” faktycznie żyją pośród nas. Nie są ludźmi, tylko wyglądają jak ludzie. Dlatego nazywamy ich OBCYMI, bo nie są nami. Bo mają OBCY materiał genetyczny. A pula genów na Ziemi jest ZAMKNIĘTA. To właśnie było powszechne w czasach Noego, którego rodzina pozostała CZYSTA (genetycznie) jako ostatnia. To o tym mówił Jezus Chrystus, zapytany jak też będzie w czasach ostatecznych. Powiedział prawie wprost: „…będzie tak jak było za czasów Noego. Będą się żenili i za mąż wydawali ” (za „OBCYCH”).

 5. Listwa said

  Może facio szczerze mówi, z tym że przejaw okultyzmu te „realne UFO”

 6. ibrahim ibn jakub said

  Ciepło, ciepło Panie Listwa, a nawet gorąco.

 7. ibrahim ibn jakub said

  PIEKIELNIE gorąco.

 8. Listwa said

  @ 6 ibrahim ibn jakub

  Prosze sobie wyobrazić , że w światłej Hameryce z Północy, były przypadki, że młodzi wykształceni ludzie popełniali w jednym momencie samobójstwo, ponieważ byli mocno przekonani ze w przelatującej komecie nieopodal ziemi, a dokładnie w poswiacie jej ogona znajduję się UFO i oni dzieki samobójstwu przedostaną sie na ich statek kosmiczny, gdzie niby byli oczekiwani.

 9. ibrahim ibn jakub said

  głupota odmóżdżonych jankesów po renomowanych Oxfordach wcale mnie nie dziwi.

 10. ibrahim ibn jakub said

  Panie Listwa, mało jest ludzi którzy chcą naprawdę wiedzieć gdzie rzeczywiście żyją. Proszę czytać stronę pt.: „Argonauta.pl”

  ———-
  Przecież ta strona to jakieś fantazje…
  Admin

 11. ibrahim ibn jakub said

  Do: Sz.P. Admin.
  „renomowane ” uczelnie to płaciły po cichu żydowskim kapitałem ludziom zdolnym, mądrym, o otwartych umysłach, finansując ich doświadczenia. Później kradły całe wyniki prac . I tak jest do tej pory. Vide Tesla. Więc nie wiem, czy tak bardzo się mylę. Na tych „renomowanych” uczelniach więcej jest profesorów z ubeckimi korzeniami, z teczkami w archiwach IPN, niż prawdziwej wiedzy. Współczesne uczelnie nie są po to aby otwierał ludziom oczy na nową wiedzę, tylko są po to aby konserwować stare przesądy pseudonaukowe, a ze studentów robić cyborgi umysłowe.

 12. ibrahim ibn jakub said

  W.Sz.P.Admin
  kalendarz mógłby dobrze chodzić na tej stronie, bo mój ostatni wpis powyżej dokonałem 03 maja godz. 00:17, a nie 02 maja o 22:13.
  Mnie to osobiście zwisa, bo już 40 lat temu Albert Einstein udowodnił w swoich wyliczeniach , nie tylko to, że czas jest względny, ale , że może też być złudzeniem przestrzeni 3-wymiarowej, jak fatamorgana na pustyni. Niemniej jednak odchyłka kilkunastu godzin jest raczej nie fer w stosunku do innych forumowiczów.
  Pozdrawiam serdecznie.

 13. ibrahim ibn jakub said

  Dobra, żeby się przed snem zrelaksować to powiemy zakazany niedługo dowcip:
  -Jaki język na świecie jest najbardziej wulgarny? (nie,nie, nie Polski)
  – język chiński;
  -dlaczego?
  -bo co drugi chińczyk ma na imię Chuyj

 14. ibrahim ibn jakub said

  I kolejny, który też będzie niedługo zakazany:
  – Icek, skąd masz taki drogi zegarek?
  – tate mi sprzedał…..jak umierał…..:-)))))

 15. ami said

  Renomowane Uczelnie przejeli Obcy – „judaisci” – ucieleśnieni w „kolorze”- hybrydyzacja – białej rasy, pochodzące od „Upadłych” Bogów, które są czczone przez nich w formie zwierzęcej, wymyślnych kreatur międzygatunkowych, przedpotopowych, smoczych itp. hiundu, budda, sikh, etc,. Zakładam, iż bierze się to, od „upadłości” ich Ojców założycieli. Dlatego powiada się, o ich naczelnym ojcu, ze jest – mitomanem – niewdzięcznym naśladowcą BOGA OJCA.

  Potop nie mial prawdopodobnie zasięgu globalnego. Oczyścił naszą białą rasę. Dostaliśmy powtórną szansę na odrodzenie sie, lecz Jezus będąc na Ziemi i widząc ponowny rozkwit elementu hybrydalnego, choćby dzisiejszych żydów, potwierdził, że pod koniec bytu, będzie jak za Noego. Szansa utracona. Staje się to faktem na naszych oczach. Ostatnio np. Arabia żydowska przyznała obywatelstwo cyborgowi.
  Bog jako dobry Gospodarz dba o Ziemie, jej czystość rasową, bo bez niej, ziemia jak i ludzie, zamieniają sie w niewyobrażalne kreatury, zdolne do potwornych rzeczy.

  =====

  JP2 zakrzyknął podczas kolejnej wizyty w Polsce,.”” co „wyście” zrobili z tą Polską, to mój dom,..””, jakoby nie wiedział, co sam robił i komu te Polskę potwierdził na własność i suwerenność – POLIN

  ++++

  Budowanie novus ordo seclorum połączone z wizytami w synagogach diabła, kończą się, jak widac, całowaniem butów ludzi czarnych.

  .https://www.youtube.com/watch?v=N9Yj0nMFugE

 16. abcdef said

  Taaaa… Nie brakuje lunatyków, nawet na renomowanych uczelniach. Szczególnie w dziedzinach jak socjologia, psychologia, kultura afrykańska, itp.

  Obowiązująca niegdyś metoda naukowa, której podstawą jest powtarzalność wyników tych samych badań przez różne laboratoria/naukowców została zastąpiona (na szczęście nie w naukach ścisłych) gaworzeniem bez sensu.

  Można zafałszować (jako ćwiczenie intelektu albo żart) to i tamto w naukach ścisłych. Nie można tego zrobić w np astrologii. I nie można tego zrobić z tym gaworzeniem tego Koreańczyka, nauczyciela jego ojczystego języka. Po co nazywać go „naukowcem”? To gawędziarz, podobnie jak Freud i wielu, wielu innych.

 17. Dictum said

  Myślę, że te głupoty są jednak mniej szkodliwe niż kiedy wykładowca na renomowanej uczelni propaguje kazirodztwo.
  (zresztą wykładowca o fizjonomii przerośniętego gówna – tzw. gównoid).

 18. Marek Rozwora said

  Renomowany ? Universytet ? Patrze na obecne brytyjskie. W jednym zaslaniaja rzezby, bo nie podobaja sie „snowflake`om”. Oxford oglasza dochodzenie… przeciwko sobie samemu o zwiazki z niewolnictwem. W kolejnym zaprasza sie kabareciarza i wrecza karteczke ze spisem z czego i z kogo nie moze sie wysmiewac w czasie swego wystepu (musi odmowic, bo praktycznie nie mial tematu do swego wystepu). W innym otwiera totalety trans i zamyka rownoczesnie „for man” and „woman”. W jeszcze innym walczy sie tak zaciekle z „mowa nienawisci”, ze tylko skrajnie lewicowe osoby moga tam prowadzic wyklady. Nie wspominajac juz o „renowmowanych” uniwersytetach, w ktorych studiowal jeden z zamachowcow ze Sri Lanki, czy slynny „Jihadi Johnn” pamietny z dekapitowania glow pojmanym przez IS Europejczykom (studiowal na „renomowanym” University of Westminster w Londynie). Pojecie „renomowany uniwersytet” ma obecnie taki sam status, jak „nagroda Nobla” wreczana ostatnimi laty za pochodzenie, nie za zaslugi.

 19. Wieloimienny said

  „Doktor Chi uważa że już w tej chwili między nami żyje sporo hybryd ludzi i obcych, tylko tego nie dostrzegamy”

  No przecież prawda to jest. Kiedyś był na gajówce artykuł o tym, że Wladimir Putin to istota z kosmosu, która żyje w Rosji od setek lat, walczył w II wojnie światowej i rewolucji bolszewickiej, widywano go już wcześniej w czasach Katarzyny II, a nawet Iwana Groźnego.

  Technologię wojskową ma od kosmitów. A nawet pięć razy zniszczył ziemską cywilizację (patrz link z wypowiedzią wybitnego noblisty).

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/30/inquisitr-rosja-otrzymuje-bron-od-ufo/

  Wieloimienny myśli, że trzech Krzysztofów: Ibisz, Bosak i Buczkowski to też kosmici. Przecież oni się w ogóle nie starzeją. Przez lata wyglądają tak samo.

  Ten profesor to mądry gość. Nie na darmo te wszystkie studia robił.

  Zresztą wybitny noblista też mówił o kosmitach, więc to mądrzy ludzie przecież się znają.

  https://www.tvp.info/41929711/walesa-przestrzega-przed-ufo-i-putinem-ziemia-sie-zwinie-wszystkich-nas-zgniecie-wideo

  Dodam, że wybitny noblista często mawiał, że on nic za to nie może, że to słońce się kręci wokół Ziemi.
  ——

  Na poważnie to Gryguć powiedział, że nigdy nieprzyjąłby nagrody nobla bo ją dzisiaj sami idioci dostają, a profesorkowie szkoda gadać!

 20. Marucha said

  Re Ibrahim, Marek Rozwora:
  To że na uczelniach obecnie notujemy zwiększoną obecność szarlatanów, oszustów, idiotów i żydów – a także debilnej poprawności politycznej – nie oznacza, że np. taki Oxford, Cambridge albo Sorbona nie pracowały na swój status przez setki lat, a ich absolwenci byli jakby bardziej cenieni, niż osoby wykształcone na Akademii Kopania Rowów w Psiej Wólce.
  I nie ma nawet co dyskutować.

  PS. Żadna uczelnia nigdy nie nazwała SAMA SIEBIE renomowaną. Oceny zawsze należały do instancji zewnętrznych, w tym do samych absolwentów.

 21. ibrahim ibn jakub said

  Re:20
  Pełna zgoda, tylko, że te czasy już minęły. Teraz uczelnie jadą – jak to się mówi – bazując na wcześniejszej renomie. Najdobitniejszym przykładem są uczelnie medyczne. Robią tylko takie badania „naukowe” które przyniosą potężne zyski firmom farmaceutycznym. Badania te finansują oczywiście firmy farmaceutyczne, bo ich stać. Żądają określonych wyników i basat. Są wyniki i zysk, to jest kasa dla „naukofcóf”. Nie ma? To dziękujemy panu.
  Kolejny przykład zacofania: w służbie „zdrowia” nie obowiązuje logika w procesie leczenia, tylko „procedury medyczne”, które wymyśla debil w ministerstwie „zdrowia”. W ten sposób lekarze mają związane ręce i nawet jakby chcieli to nie będą leczyć pacjenta, aby go jak najszybciej wyleczyć, tylko, żeby go „leczyć” (czytaj : doić z kasy) aż do śmierci.
  Całe szczęście, że niektórzy lekarze już sie tak wkurzyli, że dokształcają lemingów na YT:
  dr. Czerniak, Pan Zięba(nie doktor, ale myślący obywatel) i inni. Chciażby posłuchajcie sobie lekarza medycyny z wieloletnim stażem: https://www.youtube.com/watch?v=b_F69Xavjn8.

 22. ibrahim ibn jakub said

  Dr.Nauk Medycznych Jerzy Jaśkowski – na YT polecam wszystkim chcącym żyć zdrowo do późnej starości.

 23. Voodoosch said

  W UK zostaniesz się na renomowaną uczelnie tylko jeśli masz duuuużo pieniędzy. Pomóc też mogą znajomości ale mniej niż mamona. Najtańsza, czyli nie renomowana, uczelnia w UK kosztuje £9000 na semestr. Możesz sobie być mózgiem w jakiejś dziedzinie i tak nigdzie się nie zostaniesz. Pomijam jakiś tam odsetek prawdziwych mózgowców, którzy dostaną stypendium, bo już przed studiami czegoś dokonali.
  Uczelnie oczywiście udzielają kredytów studenckich swoim rodakom, które będą spłacać nawet 30 lat. Bank-uczelnia decyduje ile będzie pobierać miesięcznie od swojego absolwenta, kiedy ten zacznie pracę. Czasem pobiorą £20, czasem £200. W ten sposób mogą rozciągnąć ów dług na baaardzo długo. Czyli biedny zapłaci prawdopodobnie trzykrotność tego co bogaty rzuci na stół na raz. Nie jestem przekonany czy w dzisiejszych czasach coś takiego ma sens. Chyba lepiej porobić sobie specjalistyczne kursy, które kosztują do paru tysięcy, zatrudnić się w wieku 19 lat i „kształcić” przez doświadczenie w pracy. No chyba, że ktoś naprawdę chce być doktór czy prawnik.

 24. Kar said

  re:23/Voo

  – hey, bez przesady, nie jest az tak zle jak go maluja..https://www.bbc.co.uk/news/education-46607306..

  najdrozsze kierunki szacuja sie max £13.5tys/rok.

  £9000/semester to juz byloby jawne harakiri. UK jeszcze pare lat do tylu slynelo z dostepnej taniej nauki na uczelniach, ale babce sranie sie skonczylo bezpowrotnie jak widac na zalaczonym obrazku. Wciaz jednak dla zainteresowanych-zmotywowanych i mlodych jest swiatelko w tunelu. Jezeli chcesz i mozesz to koszulka flanelowa idzie gleboko wcisnieta w row, ogon do gory i wio do przodu!…dlug studenta w UK i jest czesciowo umorzony

 25. ibrahim ibn jakub said

  Do Admin:
  Sz.Panie Marucha w tym miejscu chcę Panu podziękować za ten blog. Jestem szczęśliwy, że mogę tu pisać, że Pan kiedyś wpadł na ten pomysł i porusza Pan róże tematy, nawet te pozornie niepoważne. Tylko w tego typu miejscach CZŁOWIEK spotyka CZŁOWIEKA.

 26. ibrahim ibn jakub said

  Dla wszystkich zainteresowanych nowym, świeżym spojrzeniem na historię , a w szczególności dla Sz.P. Maruchy polecam stronę ” foxmulder2.blogspot.com”. Facet odwala kawał ciężkiej roboty u podstaw.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: