Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przez trzy lata rządów PiS nie rozliczył żadnej afery z czasów PO

Posted by Marucha w dniu 2019-05-04 (Sobota)

Brak wyciągania jakichkolwiek konsekwencji wobec wpływowych ludzi biznesu i polityki oznacza, że PiS tak naprawdę żadnej rewolucji moralnej w Polsce nie zrobił. Wciąż jedyni, którzy w naszym kraju mogą ponosić odpowiedzialność za swoje przestępstwa, to ci, którzy są biedni i nic nie znaczą.

Afera z wyłudzaniem podatku VAT, afera hazardowa, afera ze sprzedażą chemicznej firmy CIECH najbogatszemu Polakowi Janowi Kulczykowi poniżej ceny rynkowej, afera Amber Gold, afera z mafią budującą autostrady, która okradała podwykonawców, afera peeselowskiego barona Jana Burego, afera Najwyższej Izby Kontroli (rozdawanie stanowisk poza konkursami), afera z kontraktami gazowymi z Rosją za łapówki i wiele innych.

Mimo zapowiedzi rozliczeń i posiadania pełni władzy w prokuraturze rząd PiS nie wyjaśnił żadnej z nich i nie spróbował nawet ukarać winnych. „939. dzień po słynnym audycie, bez zarzutów, sądu i kary dla bestialskiego i złodziejskiego rządu PO-PSL, pod rządami prawych i sprawiedliwych z PiS” – kpi boleśnie z nieudolności rozliczeń internauta o pseudonimie „Bezczelny Lewak”.

Wciąż obowiązuje więc w Polsce zasada, że najważniejsi gracze polityczni nie robią sobie krzywdy. „My nie wsadzamy do więzień was, a wy nas” – głosi to motto III RP. Jeżeli politycy PiS myślą, że dzięki takiej wyrozumiałości po utracie władzy opozycja będzie traktować ich ulgowo, to się grubo myli. Ale wtedy będzie już za późno.

Celowe działanie czy niekompetencja

Głównym pytaniem, które zdają sobie dziś patrioci polscy, patrząc na nieskuteczność prokuratury, jest to, czy mamy do czynienia z celowym działaniem czy też ze zwyczajną niekompetencją.

Smutna konstatacja jest taka, że zapewne oba te czynniki odgrywają dużą rolę w bezkarności aferzystów. Najlepiej pokazała to komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Przypomnijmy: wielokrotnie skazywany oszust Marcin P. prowadził instytucję parabankową (przyjmował lokaty, udzielał pożyczek) bez zezwoleń. Była to zwykła piramida finansowa. Jak stwierdził w 2013 r. w raporcie Komitet Stabilności Finansowej, wyłudzenie pieniędzy przez Amber Gold było możliwe m.in. dzięki zaniechaniom ze strony instytucji publicznych, prokuratury, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ABW, CBŚ i sądów, którym nie przeszkadzał kryminalista gospodarczy jako prezes spółki.

Działająca od ponad dwu lat sejmowa komisja śledcza pokazała, że nie ma woli, aby cokolwiek wyjaśniać. Gdy w trakcie prac wyszło, że działania specjalnej grupy śledczej w sprawie Amber Gold przerwał płk Jacek Gawryszewski, były wiceszef ABW, nikt nie podążył tym tropem. Dlaczego? Otóż nadzorował on cały pion operacyjno-śledczy ABW, także śledztwo w sprawie tzw. afery podsłuchowej (czyli kto pomagał kelnerom nagrywać i dystrybuować taśmy polityków PO). Po zmianie władz płk Gawryszewski dość nieoczekiwanie pozostał na swoim stanowisku, aby później dostać od PiS prestiżową fuchę ambasadora w Chile.

Równie trudno wytłumaczyć bierność prokuratury w aferze CIECH. Za kontrolę nad firmą Kulczyk zapłacił 619 mln zł. Tylko w ciągu dwóch kolejnych lat firma zarobiła dla nowych właścicieli blisko 940 mln zł. Takich stóp zwrotu z zainwestowanych pieniędzy się nie spotyka.

Co prawda, w lutym 2018 r. prokuratura zatrzymała i postawiła zarzuty sześciu osobom biorącym udział w tej niekorzystnej dla skarbu państwa transakcji, ale na tym się skończyło. Tymczasem sprawa ta jest banalnie prosta i powinna skończyć się aktem oskarżenia w sądzie maksymalnie w trzy miesiące. Co ważne, skarb państwa powinien się spieszyć, aby móc zmusić nabywcę do zapłaty kwoty, o którą transakcja została zaniżona, lub odzyskać akcje w spółce.

Przypomnijmy: z ujawnionych w 2015 r. nagrań Jana Kulczyka z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem wynika, że najbogatszy Polak manipulował przed transakcją rynkiem. Kulczyk przyznaje w tej rozmowie, że „badał grunt” przed transakcją i nie będzie miał konkurentów. Przekonuje, że jeden z najbogatszych Czechów Zdenek Bakala nie będzie z nim licytował, podobnie jak Zbigniew Jakubas i Michał Sołowow. Ten ostatni – wedle słów Kulczyka – miał go zapewniać, że przeciwko niemu nigdy nie wystąpi.

Problem w tym, że prawo giełdowe zabrania ustalania z graczami na rynku ich zachowania przed ogłoszeniem wezwania. To nie jedyny grzech tej transakcji. Według opublikowanego w grudniu 2015 r. raportu NIK urzędnicy Ministerstwa Skarbu dopuścili się niegospodarności i braku dbałości o interes skarbu państwa. Doradcą, który zaakceptował sprzedaż pakietu kontrolnego w CIECH, była firma ING Securities SA. W tym samym czasie należący do tej samej grupy kapitałowej Otwarty Fundusz Emerytalny ING dokupywał akcje CIECH. Mamy więc do czynienia ze świadomą sprzedażą poniżej ceny rynkowej przez urzędników i uzgadnianiem zachowań na rynku przez nabywcę (czego dowodzą nagrane słowa Kulczyka). Dlaczego śledztwo w tak oczywistej sprawie trwać musi aż trzy lata?

Gdy w USA doszło do największej afery finansowej w historii świata, piramidy Bernarda Madoffa, to od aresztowania go w grudniu 2008 r. do skazania w czerwcu 2009 r. minęło pół roku. A w grę wchodziło wyłudzenie ok. 250 mld zł.

Jedynym „osiągnięciem” rządów „dobrej zmiany” w prokuraturze to postawienie zarzutów i areszt dla sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. [I trzymanie w areszcie Mateusza Piskorskiego – admin]

Brak wyciągania jakichkolwiek konsekwencji wobec wpływowych ludzi biznesu i polityki oznacza, że PiS tak naprawdę żadnej rewolucji moralnej w Polsce nie zrobił. Wciąż jedyni, którzy w naszym kraju mogą ponosić odpowiedzialność za swoje przestępstwa, to ci, którzy są biedni i nic nie znaczą.

https://warszawskagazeta.pl

Komentarzy 58 do “Przez trzy lata rządów PiS nie rozliczył żadnej afery z czasów PO”

 1. punkt said

  Zlodziej zlodzieja karac nigdy nie bedzie, bo sam by beknal. Kurdupel starszy bral udzial w popijawach scierwa w Magdalence fetujacego pod menora okradzenie Polaka.

 2. RomanK said

  Heheheheheheh to komentarz po heeeehehehbrajsku:-)))))
  Rozliczc ???afery????? KOGO???? i kato to ma zrobic????
  Za to wyglosujcie PO..ci przyjda i sami sie rozlicza….wyjasnia kazdy kwitek….
  Z tym ukraziony ducm pokoleniom POlakow jzu neistety musimy sie pozegnac…oni juz to strawili..a w znaczej wiekszosci juz nawet przesrali:-))))
  Tera mysla jak zalozyc obroze i kaganiec by golic tych….. co musza utrzymywc sie z pracy rak…
  Ze co …..ze nie moze byc gorzej//?/ moze jedzcie do Rosji…tam w ciagu 4 lat dochody ludnosci spdly prawie 50%….z mapy zniknelo okolo 10tys wiosek….
  Za to w TIVI pojawilo sie wiecej szczesliwych jerejej czyli nowych rukich,,,,

 3. Proszę o trzy inicjatywy PIS dobre dla Polaków.

  Ktoś wie?

 4. Lily said

  Re 3;Krzysztof M
  ZERO,wedlug mnie,i nie tylko mnie.

 5. Ciekawe że na słynne „przesłuchanie, komisji ds Amber Gold pani Wasserman, nie wezwała Ihora Kołomojskiego, żydowskiego oligarchy na Ukrainie.Osobnik ten maczał paluchy w tym „przedsięwzięciu” i w wielu innych „przedsięwzięciach’ w Polsce .m.in w Amber Gold.Jeźdźi sobie do Warszawki jak miesiąc temu, knuć z Tymoszenko.Chodzi tez info ,że przez słupy wykupuje stalowe biznesy na Śląsku.

  https://monsieurb.neon24.pl/post/107256,majdan-polskich-pieniedzy

  Poza tym ,nie rozliczą żadnej afery /PIS/mają układ!

 6. Majster said

  Jak można sądzić pana doktora, wnuka Chaima i Gizeli. To czysty rasizm i ksenofobia.

 7. Re: Artykul…
  Conajmniej 1 million nadaje sie do „pierdla”, a dwa miliony na kare wlacznie z przepadkiem ukradzionego mienia publicznego (Narodowego).
  Generalnie mamy ponad 3 miliony „cwaniakow” o roznej „prowinecji”, ktorzy beda glosowac na ku…rwski establiszment gwarantujacy im bezkarnosc.
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Sarmata said

  Jak działa to Jedno Wielkie Pośmiewisko, którego symbolem jest teściowa Marcina Plichty to widać na przykładzie różnych kabarecików piątej klepki jak Komisja Jakiego, Amber Gold i 46 innych. Nawet dzieci wiedzą, kto za tym wszystkim stoi a oni wyposażeni w prokuratury, policję (118 000 etatów), sądy (10 000, 2x więcej niż w 80 milionowej Francji), śledczych, tajne i widne służby, 500 tys. konfidentów, sądy i ch… wie co jeszcze – NIE WIEDZĄ! No, ku… nie wiedzą i co im zrobisz. Do tego 500 przesłuchanych i ani jednego odprowadzonego z sali w kajdankach choć każdy z nich sobie drwił z tych wszystkich komisji piątej klepki. Zastanówcie się sami jak liznęliście trochą matematyki: jakie jest prawdopodobieństwo takiego wieloletniego działania na szkodę państwa i jego obywateli przez ponad 1000 urzędników i funkcjonariuszy? Można by zrozumieć, że jeden czy dwóch mogłoby wyciąć jakiś numer na rzecz przestępcy, ale ponad 1000! Mówi Wam to coś matoły głosujące od 29 lat na PiS/POPSL/SLD/Nowoczesną/Kukiz. Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000). Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak. Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy). To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego. Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
  Sądy i prawnicy na straży interesów zagranicy. Za pomocą mafii w togach Niemcy, Żydzi i ich pomocnicy w budowie „nowego wspaniałego świata” pacyfikują Polaków bez jednego wystrzału.

  Nie wiem czy wiecie, ale raczej nie, więc powiem wam, że wszystkie wyroki w sprawach rozwodowych, gdzie występują adwokaci, są wydawane/podpowiadane przez adwokatów po wyciągnięciu max pieniędzy od obu stron.
  Po takie operacji drenowania, nadzorowanej przez adwokatów – którym głupi ludzie zwierzają się w dobrej wierze ze wszystkiego w tym oszczędności i dochodów – zwykle wygrywa wszystko strona kobieca żeby społecznie było git. Że niby nie ma krzywdzenia kobiet.
  Każdy kto nazywa te „sądy” sądami jest zwykłym matołem nieznającym za grosz „realiów prawnych”.
  To tyle na teraz.

  UBeckie, zupełnie niezawisłe od czegokolwiek (poza prowadzącym rzecz jasna) sądy im. Duraczowa budzą mój podziw nie od dziś.
  (nie mówię tu o tym konkretnym człowieku, bo go nie znam i być może to porządny Ukrainiec).

  UBecja tworzy taką nakładkę/czapę na państwie teoretycznym, jak je ktoś tam nazwał, i to ta czapa jest daleko ważniejsza i w gruncie rzeczy to ona skrycie rządzi. To widzialne państwo teraz PiS tylko „reprezentuje”. Stąd te awantury w tym o sądy które są w 105% zawłaszczone przez UBecję, itd.

  Aby zreformować sądy należy wziąć historyczne akta każdego z sędziów i je przeanalizować ze względu na kryterium czasu, sztuczek, kasztów, słuchania się adwokatów ze służb, surowości wobec jednych i bezradności wobec mocnych, uczestnictwa w grach operacyjnych ….
  Zaręczam, że nawet połowa by się ie ostała po takiej weryfikacji.

  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, ….

 9. RomanK said

  BRAK..ZUPELNY BRAK jakichkolwiek rozliczen..najwiekszego rabunku jakiego dokonanli na Narodzie Polskim SLudzy DIntoiry Bolszwickiej …To najlepsze Swiadectwo…ze zadna ekipa nie sluzy Narodow,i a wrecz przeciwnie jest czescia jego Okupacji i jej sluzy.

 10. Marucha said

  Re 8:
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.

  Sam Pan jesteś matoł.

 11. Troll Polonii said

  8
  Sarmata
  Widac, ze Sarmacie nerwy puscily po tym jak zostal oskubany po rozprawie rozwodowej .
  Goraco wspolczuje i rozumiem ten natlok nieuporzadkowanych mysli.
  Czlowiek w rozterce rozne bzdury plecie, na przyklad:

  „Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego..”

  I w nastepnym zdaniu:

  „Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie. Jest to wynikiem stanu ktory trwa w POLSCE od A.D.1944
  a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.”

  To chyba pisane w wychodku w czasie zatwardzenia..

  I jeszcze takie kiblowe rodzynki:

  „Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak…..”.

  Bo panu Sarmacie zabraklo wiedzy historycznej.
  O ile dobrze rozumiem, to ‚stare polskie elity’ skundlily sie z Niemcami hilerowskimi, a wczesniej z zydami, co nam wypomniala Caryca Katarzyna.

  Wierze, ze ta jeremiada jest wynikiem rozterki i osobistych przezyc.
  I wierze, ze byle baba moze przyzwoitego czlowieka wyprowdzic z rownowagi psychicznej..

 12. Birton said

  co tu się dziwić aksjomatom – PIS jest partią z żydowską wierchuszką i realizuje ukradkiem i zawsze żydowskie interesy pod płaszczykiem patriotyzmu i katolicyzmu ; wszystkie partie od 1989 to żydowskie wydmuszki, a początek dała im Solidarność z błogosławieństwem JP2

 13. Krzysiek56 said

  @ 11.

  Nie ma pan racji. O „polskojęzycznej wspólnocie rozbójniczej, zainstalowanej w naszym kraju na sowieckich tankach w roku 1944”, pisze uwielbiany ostatnio w „Gajówce” pan redaktor Stanisław Michalkiewicz.

  Ostatnio??
  Pan od kiedy w gajówce?
  Admin

 14. Plausi said

  PO.PiS afer w Wolnej Polsce

  to ogromny sukces organizacji tego państwa

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  któremu nadano kod operacyjny „Wolna Polska”, aby i gawiedź miała z tego uciechę.

  Chodzi wszakże o wdrożenie na terenie geograficznym określanym mianem „Polska” demokracji, a to wymaga odpowiednich środków i organizacjii

  https://marucha.wordpress.com/2019/03/09/sejmowi-pajace-tablica-dla-idiotow-i-zmeczeni-pretorianie/#comment-817224

 15. Sarmata said

  Re. Krzysiek56 said 2019-05-05 (Niedziela) @ 06:08:43

  Nie tylko nie ma racji „Troll Polonii”, ale jest bezradny skoro posługuje się językiem kloacznym: „pisane w wychodku w czasie zatwardzenia”.
  Zarzucanie ogólnikowe „Sarmacie zabrakło wiedzy historyczne” świadczy o braku jakichkolwiek argumentów i właśnie ogólnym braku wiedzy.
  Mogę tylko dodać, że moja wiedza historyczna oparta jest na takich tuzach jak Józef Mackiewicz (ok. 30 książek), ks. prof. Waldemar Chrostowski, Zofia Kossak, Grzegorz Eberhardt, dr Dariusz Ratajczak, Henryk Pająk, St. Michalkiewicz, Leszek Żebrowski, dr Jan Przybył, ks. Justyn Pranajtis, Feliks Koneczny, Janusz Korwin-Mikke, Jan Chryzostom Pasek … i wielu im podobnych.
  Nie sądzę po jego wypowiedzi żeby „Troll Polonii” cokolwiek z tego czytał.

 16. RomanK said

  Panie Sarmata….spoko..rob pan swoje. Prawda jest tylko jedna. Cyja byla PRL..wystarczy zajrzec i przypomiec slowa zolnierskiej przysiegi….w Uzbekistanie tez Uzbekom pozwalano mowiec po ichniemu…tanczyc i swpoiewc….zwlaszcza 1 Maja…

 17. RomanK said

  Trollu obzydliwy,,,,,,widze, ze masz wspomnienia z dziecinstwa….ale w sraczu to pisal tylko twoj tate , dziadzius i wszyscy twoi krewni…i nie dlatego, ze mieli zatwardzenie , ale jak widac byli hasydami laczacymi funkcje rabinackie z sekretarzowaniem…i jesli pisali refereaty , donosy, czy poprostu wyroki…jako prawowierni hassidim -musieli to robic we wychodku..bo przy stole mogli tylko pisac komentarze talmudyczne i inne religijne pisma oraz rachunki…
  Tak, ze zatem ze Sarmata nie laczy cie zadna wspolna tradycja…i nie wymagaj, zeby rozumial twoje skojarzenia:-))).. ponadto Tfur nazywany PRL a dzis IIIRP… bo to ten sam tfur…jest tforem nie polskim, ale…… ” sluzalczym”… A to- co usiluje sie nazywac „elitami polskimi ” to poprostu sluzalcze i arendarskie….
  Jakie te elity sa poznajemy po tym….. czyim interesom sluza. Dlatego jednych uwazamy za polskie elity..a drugich poprostu za sluzalczych bez wchodzenia w szczegoly komu:-)))) i w co:-)))

 18. Krzysiek56 said

  @13

  Ano „ostatnio”, panie Gospodarzu, zwący się również „Gajowym Maruchą”.

  Jestem tutaj dostatecznie długo, aby pamiętać, że w ramach innej mądrości etapu, pana redaktora Stanisława Michalkiewicza nazywano „rebe Michalkiewicz”, a pod fotografią panów Korwin-Mikkego, Brauna i bodajże Winnickiego pojawił się komentarz „zgadnij i powiedz, ilu widzisz tutaj Polaków?”

  Kogo jak kogo, ale pana nie posądzałbym nigdy o liczenie na słabą pamięć gości i czytelników pańskiej witryny…
  Jest pan dostatecznie inteligentny, żeby dowodzić swoich racji w inny, bardziej błyskotliwy sposób.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Gdy mi ktoś zarzuca głupotę, to raczej niewiele się gniewam – bo jest to subiektywna ocena, a niekoniecznie fakt.

  Natomiast gdy ktoś mi imputuje krętactwo albo nieuczciwość, to zawsze żałuję, że nie stoi na tyle blisko mnie, by mu rozpierdolić japę łopatą.

  Ale dla pewności (bo pamięć ludzka jest zawodna) – niech mi Pan przypomni gdzie i kiedy nazwałem red. Michalkiewicza „rebem”. Nie ironicznie, ale serio.

 20. Troll Polonii said

  18
  RomanK
  Analfabeta i nieuk znow sie popisal chamstwem gestapowca.
  Od moich rodzicow sie odwal, ty holoto i zbuku umyslowy.

  Nie umiesz dyskutowac, nie umiesz pisac po polsku i nie umiesz sie zachowac.

  Moi rodzice przeszli bardzo ciezki oboz koncentracyjny, nie po to, zeby teraz byle niedomyty knurek zza oceanu ich obrazal. Jak smiesz grzebal w grobach czyichs rodzicow??

  Ty hieno cmentarna.!!

  Ty blaznie, niedorozwoju.

  Ty swinio
  Ty nieuku
  Ty chamie
  Jak ci w ogole nie wstyd!!!
  To nie masz argumentow – to czepiasz sie moich rodzicow??? Ty ubecka kanalio.
  Ty prostaku, ty cioto umyslowa!
  Komunisci cie wyslali do raju kowbojskiego?
  Zebys dla nich robil za Goebelsa?? To juz nie bylo wiekszego kretyna na posylki?

  Mozemy rozmawiac jako dorosli ale tylko lachman i burak, zamiast argumentow, posluguje sie sloma wyciagnieta z butow.
  Nie masz prawa obrazac niczyich rodzicow , ty intelektualne zero.
  Ty kanalio, ty hieno cmentarna…co ty wiesz o moim pochodzeniu, czego mi obrazasz rodzicow?? Co ci zrobili ty faszysto hitlerowski. To faszysci hitlerowscy ich przesladowali a teraz wieprze faszystowskie z ameryki beda sie znecac nad trupami moich rodzicow???!!
  Ty platfusie umyslowy.
  Won pierwotniaku od moich rodzicow!
  Nawet katolika nie potrafisz udawac. Kazdy wystep o tym swiadczy,
  To na katolickim blogu buksujesz po grobach?? Rodzicow cudzych wyzywasz? Ty szmato.

 21. Birton said

  ad 17, ad 20
  Panie Gospodarzu, niechże Pan dba, by polemika dotyczyła sprawy czy tematu, a nie osoby – „ad rem”, a nie „ad personam”, inaczej nastąpi niepotrzebna eskalacja konfliktów osobowych i nieoczekiwane obniżenie poziomu strony.

 22. Boydar said

  O Mamma Mia ! 🙂

  Stawiam dwa dolary na Mecenasa; tyle mam.

 23. revers said

  Dienikarz Czuchnowski o pisie: PIS to nie mafia to po prostu banda bazczelnych kalmcow. Jojo vel Brudzinski moze to potwirdzic.

  http://polityczek.pl/uncategorised/9801-czuchnowski-pis-to-nie-mafia-to-po-prostu-zlodziejska-banda-bezczelnych-klamcow?fbclid=IwAR34LTeK3IKJCfSNYnYHYOBZ_8kJWGRXFX6vSvRZ4M8hl4sfLHq-tvSeyOc

 24. Boydar said

  Miałby Pan Lolek rację, ale nie w tym przypadku; już nie ma czasu.
  Każdy z umoczonych w afery już nie poskoczy, bo się stołek może omsknąć.

  Chciałby Pan, żeby za ludzkie łzy, pot i upodlenie dostali po trzy lata i 50 tys. nawiązki ? A chuj im w dupę, niech się srają co noc ze strachu, i niech robią co należy żeby krzywdę naprawić. I tak niedługo sami zdechną, szkoda nafty.

  W Polsce przed II WŚ było tak z 1/3 parchów, mniej lub bardziej jadowitych. Za młodego trudno ich było odróżnić od Polaka, wieki mieszanek. Więc zupę trzeba było uwarzyć żeby szumy wypłynęły, innej rady niet. A że zupa straszna ? Wymyśl Pan lepszą.

 25. RomanK said

  Ujjjj cie trolluu w srula urazilo:-))))
  No wreszcie jestes soba. Zwyklym ubeckim parchem:-)))) Zawsze mowilem ubekom , ze to neiprawda co mowia ze obrzezane nie boli:-)))) i przypominalem im – jak tobie :-)) dokladnei takie same reakcjie…Raz sie jeden na mnie rzucil ….dostal po ryju…i malo mi zeber nie polamali:-)))) Nastepnym razem juz zawsze mnie kuli:-))))))
  Zawsze z was wylazi intelektualizda..obzydliwa:-))) geny po Gieni mame i tate:-))))
  NO….. a teraz podejdz blizej i otworz mordke:-)))) tfu…….

 26. Marucha said

  Re 25:
  Czy Pan, Panie Romanie, zatracił już umiejętność dyskusji merytorycznej?
  Ma Pan jakiś dowód, że Troll to ubecki parch?
  Wie Pan coś o jego rodzicach?

 27. Miet said

  Panie Wacławie, to uwielbienie dla tamtego chorego systemu coś jednak mówi i daje do myślenia.
  Ja się Panu Romanowi nie dziwię – chociaż uważam że byłoby lepiej aby do takich spięć nie dochodziło.

  Chyba zapomnieliście ludzie jak na prawdę było w tamtych czasach.
  Byliście młodzi i dlatego wydaje wam się, że wtedy świat był piękny – ja też wtedy byłem młody – mogę powiedzieć, że wszystko co najlepsze dla mnie wtedy się stało – ale hola, hola – czy oceniamy swoje własne przeżycia, czy raczej chcemy być obiektywni nad całością.

 28. Marucha said

  Re 27:
  Wydawało mi się, że ten temat już wiele razy przerabialiśmy…

  Ja nie zapomniałem, jak było w tamtych czasach i zdaję sobie sprawę z rzeczywistych tego powodów. Pamiętam też doskonale nachalną propagandę Wolnej Europy, przedstawiającej nasz kraj jako jedną wielką nędzę, a Europę zachodnią jako niemal raj, w którym pieniądze leżą na ulicy.

  Wolna Europa zrobiła dobrą robotę. Polacy przestali cenić to, co sami stworzyli ciężką pracę swoich rąk, zaczęli tym pogardzać. Uwierzyli rzydom nadającym z Monachium. Skutki tego widzi każdy, kto bardziej ceni powstawanie polskich zakładów pracy, niż aquaparków.

  Tamtym czasom należy się oddanie sprawiedliwości – docenienie i poszanowanie dla ogromnego wysiłku odbudowy zniszczonego kraju. Tym, którzy w tamtych czasach starali się pracować dla Polski jaka realnie istniała, zamiast czekać na Trzecią Wojnę. Dzięki którym powstawały prawdziwe szkoły zamiast prywatnych fabryczek dyplomów gotowania na gazie, dzięki którym Polska eksportowała swoje własne wyroby za granicę…

  A tu jakieś politykiery od siedmiu boleści usiłują NEGOWAĆ istnienie Polski w latach 1945-1989. Negować zatem traktaty międzynarodowe, granicę z Niemcami, unieważniać polskie dyplomy, wyroki sądowe, akta stanu cywilnego itp.

  Powtórzę – po raz nie wiem który: nie ma to nic wspólnego z jakimś „uwielbieniem” dla systemu – nie więcej, niż każda pozbawiona nienawiści uwaga o Rosji ma wspólnego z byciem agentem Putina czy „ruskim trollem”.

 29. Sarmata said

  Re. 82. Marucha said 2019-05-06 (Poniedziałek) @ 07:36:36

  Nigdy nie mówiłem o unieważnianiu czegokolwiek. Stwierdzam tylko (za Józefem Mackiewiczem) oczywisty fakt, że PRL było prowincją Bolszewii a nie państwem polskim. Nie było suwerenne.
  Zaznaczam – Bolszewii – czyli zbrodniczego tworu komunistycznego (żydowskiego w 100%) który nie był żadną Rosją jak często mylono na zachodzie i na co Józef Mackiewicz zwracał dziesiątki razy uwagę tłumacząc dlaczego Bolszewia nie ma nic wspólnego z carską Rosją.
  Tylko tyle.

  P.S. Dziwię się, że Pan admin pozwala wypisywać rynsztokowy bełkot przez róznych RomanówK a mnie obecnie zaś dopuszcza „po zatwierdzeniu” (w przeszłości nawet blokował).

  ————
  Nie jest Pan moderowany.
  Admin

 30. Panie Gajowy, my szanujemy wysilek w tym dzięki Panu.., ale Pan winien oddawać razem z nami sprawiedliwość powinien uznać publicznie fakt istnienia żydowskiego cienia nawet w tej polskiej PRL, cienia który nas niszczył od środka a którego należało się pozbyć. Tylko tyle prosimy.

  ————
  Nie wiem, po co ta prośba. Nigdy nie negowałem złowrogiej i obrzydliwej roli rzydostwa w PRL; sam zresztą o niej pisywałem.
  Admin

 31. RomanK said

  ad26….Panie Gajowy…Oczywiscie ze mam dowody… Troll obzydliwy jest nieslubnym dzieckiem funcjonariuszki PZPR odpowiedzialnej za rozrywki sexualane sekrzetarzy PZPR i bratnich partii i oficera sledczego o trzech nazwiskach Urzedu Bezpieczenstwa w Bydgoszczy.. Srula Trolla Trollowicza.
  Chyba, ze mowimy o dwoch roznych trollach….albo zupelnie innej osobie???
  Teraz ….gdyby PRL byl Polska jak pan uwaza…to by nie byl PRLem…..o czym pan doskonale wie!

  ——
  Polska była taka, jak to było wówczas możliwe.
  Pod wieloma względami była bardziej Polską, niż ta kupa gówna zarządzana przez dwie Żydówki i jednego Żyda.
  Admin

 32. RomanK said

  Sarmato…ty lgarzu i konfabulacie….poczytaj kto uzywa rynsztoka…goloto pawdziwa:-)))
  Wylazi z was szlachectwo:-))))) sprzedajne ..obrzympaly parchatymi robione:-))))

 33. Troll Polonii said

  27
  Miet
  Kazdy system jest chory.
  Obecny tez.
  I w USA tez system jest bardzo chory.
  Nikt nie zbombardowal Detroit – a wyglada gorzej niz zniszczone przez Jankesow Aleppo.

  Mamy chyba prawo do wlasneych przezyc i wspomnien.
  Nie rozumiem dlaczego ja nie mam prawa opowiadc o swoich wspomnieniach- bo mnie zaraz zagryzie kowbojska cenzura!

  Czy w Ameryce sa juz tylko apolegeci wojen i mordobicia po swiecie?
  Teraz bedziecie dorzynac Wenezuele???

  Ja mam sie zachwycac Hiroszima i masowymi morderstwami NATO pod egida USA?
  Polecam goraco muzeum wojenne w Wietnamie!!!
  I ogladanie dzieci – potworkow w Jugoslawii po porazeniach popromiennych.
  W Kosowie armia amerykanska pilnuje osrodkow handlu dziecmi i ich nerkami .
  Polecam wycieczke krajoznawcza po Kosowie i Mosulu.
  Mozna jeszcze odwiedzic Jemen i pare innych miejsc radosnej dzialnosci kowbojow; np Afganistan., Irak i Laos.

  I wrocic potem do domu i wychwalac po blogach hegemonie koniokradow. I demokracje …mordercow.
  I pyskowac na Bieruta, ze Polske odbudowal.
  Najpierw nauczcie sie argumentowac, podawac zrodla waszych informacji

  i na Boga! przestancie bluzgac!
  To jest blog katolicki

  Tymczasem taki polglowek z Teksasu wszystko co ma do powiedzenia to wyzywanie innych od parchow!!

  A kto go wyslal do USA jak nie parchy??

  Panie Miet
  Nie wstyd panu tak klamac???
  Ja wiele razy podkreslalem, ze w Polsce potrzebne byly reformy – ale nie bandycka rewolucja.
  Jak moze pan w ogole przekrecac cudze wpisy??
  Nigdzie nie pisalem, ze Polska byla idealna. ALe pisze – i nie przestane- przypominac jak byla zburzona!
  Nie przez Rosje – a przez Niemcy!!.

  I nie podoba mi sie obecna Polska okupowana przez obcy handel i falszywy kapital..

  Tylko pacan i debil nie ma wystarczajacej wyobrazni, zeby wiedziec co przezyli moi rodzice i miliony Polakow kiedy ogloszono koniec wojny..
  ” I jak mara, jak straszny sen przeszedl zlowrogi czas
  Polska wolna szczesliwa juz
  nad nia sztandarow las..’ – spiewala moja mama, ktora swinia zza oceanu ‚obdarzyl” zydostwem!

  Wy jestescie zbuki bez ludzkich uczuc i wyobrazni.
  Jak w Chinach Mao Tse Tunga – kazdy ma myslec tak jak mu cyklop kaze.

  Ja nie jestem na katolickim blogu po to, zeby nauczac amerykanskiego zydostwa!

  Bedziecie teraz razem z Romanem dorzynac Assange’a??
  Moje gratulacje!.

  Chcecie wprowadzic na blog Patriot Act?.
  I nie wolno pisac z jakim trudem Polacy odbudowywali kraj po wojnie? Tego tez nie wolno? W ogole Polakow nie wolno chwalic?.
  Bo Trump nie pozwala?? Wizy nam nie da?

  I za to mnie pajace z USA wyzywaja od parchow??
  Ja to guzik, ale zadna swolocz i hiena cmentarna nie bedzie ublizac moim rodzicom.
  To juz nizej zejsc sie nie da?
  10 Przykazan tez nie znaja.
  Chestertona tez nie czytali?

  Ja nigdy nikomu nie obraze rodzicow- bo mi religia nie pozwala.

  Panie Miet
  Kiedys wydawalo mi sie, ze jestesmy kolegami – po fachu..
  Juz mi przeszlo.

  Equo ne credite, Teucri
  (Wergiliusz)

 34. Boydar said

  Moim zdaniem Kolega Kafel jest bardzo merytoryczny. Przynajmniej w ramach przyjętej konwencji. Gdyby był bardziej, Pan Gajowy zmuszony byłby albo Go zaszlabanować albo zamknąć Gajówkę; na co wielu, jak sądzę, czeka z uwagi na pobrane zaliczki.

  O ile to oczywiście nie jest ustawka. Alemisię ustawki zawsze podobywały.

 35. Troll Polonii said

  27
  Miet
  re: 31
  Gratuluje towarzystwa!
  Nie wstyd panu bronic rynsztoka?

 36. RomanK said

  Panie Gajowy.. co do wiekszej czy mniejszej polskosci PRLu prime, a PRLu bis -to jest tak dokladnie …jak z wiekszym i mniejszym zlem….
  Nie mozna byc troszke i troszke wiecej w ciazy….o czym wie kazda porzadna dziewczyna podejmujac ecyzje ..sprobowac czy nie.

 37. Marucha said

  Re 36:
  To demagogia, Panie Romanie.
  Może boleć mniej albo więcej.
  Hemar miał więcej polskości, niż Kornhauser.

 38. RomanK said

  Sw p.pan Marian Hemar- panie Gajowy..mial bardzo zdecydowny stosunek do PRLu..i jego tffurcuff….i wiem to od niego samego…i przyznam , ze wlasnie ON z moim wlasnym dziadkiem pokazali mi- czym ten PRL byl. I to wlasnie oni , a pozniej Ojciec Krapiec mieli najwiekszy wplyw na to- jak ksztaltowal sie moj swiatopoglad…i oceny zjwisk i ludzi. Ze ocenia sie po spelnionym obowiazku..a nie po deklaracjach wyglaszanych z okazji…zwlaszcza pod przybranymi ksywkami i falszywa tozsamoscia, bez zadnej odpowiedzialnosci za to …co sie deklaruje.

  ——
  Właśnie, właśnie.
  Czego PRL dokonało – mimo rzydowskiego sabotażu – każdy widzi.
  Od pustych deklaracji i obietnic to są inni.
  Nb. Pan znowu trochę zjechał z tematu….
  Admin

 39. NICK said

  Gospodarzu.
  Co niektóre wszarze/łgarze, ciągle i wciąż, atakują PRL.
  ŻADNE, rozliczne przecież argumenta, nie trafiają a tyle ich było.

  Zapominają?
  Że jeszcze gorsza bolszewia obecnie rządzi?

  Na taką ilość i jakość argumentów za PRL-em contra post-peerlowi reagują dosłownie niczym.
  No, dobra. Odchoda

  Ile jeszcze słów do „mądrych” główek?

  To staje się cyrkiem… .
  P.S.
  P. JO zaś dożywotnio bym wy…… .
  Dlaczego? Pisałem przez lata i tyle o tym indywiduum, że… .
  O Romanie tys. A ten człowiek nie jest chory.
  A dlaczego tak się zachowuje? Tyż pisałem.

  Oby nigdy Gajówka nie została oceniana jako śmietnik v. Augiaszowe coś tam.
  To jest moja dbałość.

  P.S. II.
  Szacowny i lubiany Lubelaku. Kiedyż, ach kiedyż się ‚zade-k-retujesz’.
  Ja znam Twe dobre, prawdziwe ob-liczę i wiem co myślisz o powyższym.

 40. NICK said

  „Świadectwa” zaś RomanaK (jak 38) dawno przestały do mnie trafiać.
  Są niewery-fiko-walne a podejrzewam, że wyjęte z … .

  Skoro zna szwiat cały
  a i kontakt ma. Niemały… .
  Kontrakt jest wymagający!
  Zatem biesi się. Skamlący… .

  Przewidziałem to 5 lat temu.

  NICK. Gajówka. 2014.
  Może… gotówka. 2019.

  Do Romana, specjalnie:
  jaki chóy taki zdrój.

 41. Marucha said

  Re 39:
  Ależ oczywiście.
  Można całymi miesiącami wyjaśniać, cytować źródła, argumentować… a i tak zaraz ktoś zapyta:
  – Ale co właściwie dobrego było w PRL?
  – Ale w czym Jan Paweł odbiegał od nauki Kościoła?
  Itp.

  Czy gajówka jest śmietnikiem?
  Jest kompromisem na rzecz – jednak – wolności słowa.

 42. Boydar said

  @ Pan NICK

  Jeśli już Pan wie, to proszę zachować to dla siebie. I nie pod nogi, proszę, mam żylaki. Znaczy się nie mam, jeszcze, ale jak tak dalej pójdzie … 🙂

  Odnośnie wyrażanych opinii o PRL, najbardziej żałosne jest to, że przeważnie każdy z opiniodawców mówi o innym jego aspekcie, a zainteresowani próbują wrzucić to wszystko do jednego wora. I nikt się nawet nie zająknie na tak ewidentną dywersję.

  Najwyraźniej musimy zebrać jeszcze większy wpier.dol, żeby zacząć posługiwać się wreszcie prawdą i rozumem.

 43. ……

  Powtarzające się do zrzygania i wielokrotnie dementowane pierdoły zostały wywalone.
  Admin

 44. Polacy w PRL stworzyli Państwo socjalne wspaniałe…odnotowaliśmy ruiny, szkolnictwo … etc etc. Och, gdyby można było Partie PXPR z żydami tam zamienić na Księży Bractwa I Ruchu Oporu, to był by ideał Państwa w którym bezpiecznie byśmy mogli żyć. I o to chodziło nam w Solidarności, o to wielu chodziło tym, co weszli do Partii by odbić Polskę zydokomunie…

 45. Tylko tyle I aż tyle mam do powiedzenia I zarzutów względem PRL. Przegraliśmy.Stracilismy.
  Trzeba dokonać analizy bujać się w piersi ale I by wyciągnąć wnioski na przyszłość by walczyć skutecznie bo nasz przed Panem Bogiem obowiązek.Popirajac Solidarność tyle błędów zrobiłem… Mój Ojciec w PZPR zaufał doradców, przyjaciołom he he żydom Bogusiom…Nie rozpoznał wroga jak I ja nie widziałem jego..a On był w PRL i dlubal..

 46. NICK said

  „I o to chodziło nam w Solidarności, o to wielu chodziło tym, co weszli do Partii by odbić Polskę zydokomunie…”
  Tak. Wam.

  Moja opinia jest na wyższym poziomie.
  Gnomie. (44) .
  Gnom cię.
  Gnaj się.

 47. RomanK said

  Panei Gajowy….co do tzw PRL i tamtego i tego co go teraz zastapuje…. odnosi sie ta sama prastara zasada….\

  Koniec wienczy dzielo!

  Jaki byl prl ..tak skonczyl….. i tak skonczy kazda jedna strapa dla pomylonych bucow, jak obzydliwe nicki trole, sarmaly listwy i inne buce , wstydzace sie sami siebie i swoich rodzicow:-)))) dajce swiadectfa… ktore maja taka sama wartosc- jak je swiadczacy:-))))

 48. Joannus said

  Ad 28 Gajowy

  ”A tu jakieś politykiery od siedmiu boleści usiłują NEGOWAĆ istnienie Polski w latach 1945-1989.”

  Ja nie dziwię się takim, co to w uznaniu zasług otrzymali ekwiwalent w USA, albo zatrzymanym w rozwoju na etapie trudnego dzieciństwa z nieusuwalnymi urazami. Ugruntowanym pojęciowo na bazie propagandy z RWE i innych ośrodków, z komandosami marcowymi, KOR-em i kpiarzami kabaretowymi włącznie i ich pomagierami.
  Nie tak dawno ”arcynarodowiec” niejaki Sendecki, Polskę Ludową nazywał Generalną Gubernią.

 49. NICK said

  No dobra.
  Czy ty „panie” romanie?
  Zejdziesz dobrowolnie ze sceny?

  (jo, tantiemy)
  „Jaki byl prl ..tak skonczyl….. i tak skonczy kazda jedna strapa dla pomylonych bucow, jak obzydliwe nicki trole, sarmaly listwy i inne buce , wstydzace sie sami siebie i swoich rodzicow:-)))) dajce swiadectfa… ktore maja taka sama wartosc- jak je swiadczacy:-))))”

  Co.To.Jest?
  ‚strażnik tek-sasa’ jest poye-bany.

  Dobrze.
  I wie, że Maryi, Pani mej, nie śmie tknąć!!!

 50. NICK said

  Sam.
  Zbierasz wpierdol, Lubelaku.

  Wszystkim nie dogodzisz.
  Zastanów się… .

 51. Boydar said

  Ależ Panie NICK’u, czy Pan nie dostrzega, że Kolega Kafel to weteran prowokacji ? On ma licencję, może nie nr 007 ale ma. I czasem łże jak muzułman a czasem prawdę gada i smak ma. Największy kłopot jak pomiesza 🙂

  Poza tym, dzięki akcji Kolegi Kafla miałeś Pan szansę wykazać się Postawą, i już ma Pan rok czyśca mniej, wedle cennika. Czysty interes !

 52. NICK said

  O.
  Zastanowił. Nie pierwszy raz.
  Pozdrawiam. Lubelaku.
  Pozdrawiam.
  A tylko ten „Czysty interes !”

 53. Boydar said

  „dawaj wszystkie dziesięć …”

  🙂

 54. jasiekztoronto said

  Re: Czym byl PRL?
  Ano byl od 1945 – 1989 byl zydowskim systemem politycznym, ktory mial na celu odrestaurowanie (odbudownie) Polski (dla zydowskiego „polin”) zydowskich kamienic i pozostawionych wlasnosci. No bo jakze by zydzi w/g ustawy 447 zadali by zburzonych nie nadajacych sie do uzytkowania wlasnosci???
  Dlaczego po zakonczeniu II zydowskiej wojny swiatowej od razu nie zazadali zwrotu pozostawionego mienia bezspadkowego????. A co by wtedy otrzymali? Jednie gruzy…
  Wiec znalezli idiotow do odbudowania pod szyldem PRL-u i stworzyli partie PPR a potem PZPR z „przodownikami pracy”, ktorzy przekraczali „normy” nawet o 500%…
  No i polska „gawiedz” sie egzaltowala na co wogole nie zwracala uwagi, ze zostala wciagnieta w zydowski scenariszu „wyscigu szczurow” …w wersji „odbudowy” powojenych zgliszcz…

  Potem prywatyzacja, restruktyryzacja, zamykanie zakladow, przejecia, bankructwa, obce inwestycje, sklepy powierzchniowe itd. itd, itd., by w koncowym rozrachunku pozbawic, a wrecz zlikwidowac „klase srednia”..by z nas Polakow utworzyc tzw., „zasob ludzki” bez prawa wlasnosci i prawa zarzadzania wlasna wlasnoscia (wlacznie z rodzina)… Czyz nie tak to dzisiaj wyglada???.
  Ano wlasnie. Zostalismy (zrobiono z nas) „zasob ludzki”, tzn., „zasob gojow” w ludzkiej skorze majacy sluzyc…”panom tego swiata”…

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci nie bede opisywal swojego zycia w PRL-u, bo nie widze potrzeby. zydow ogladalem (mialem z nimi do czynienia) kazdego dnia mojego nie tylko dziecinstwa…I wiem jakie to jest zmijowe plemie – pelne nienawisci, falszu, obludy i jakiegos niewyjasnionego mi blizej cierpienia…(narod „cierpietnikow” …k…rwa jego mac)…

 55. RomanK said

  Tak jest panie Jasiu…to dalej istnieje ….trwa , zmienilo tylko legitymacj3, maski, stroje ,dekoracje i hasla….
  „stare” na odchodnym okradlo Polakow na dwa roczne budzety PRLu….DWA ROczne BUdgety….Braki nie powstaly z..niczgo:-)))

  Dzis chca okrasc nastepny roczny Budzet Polakom…350mld zlotych….dokladnie roczny budget???

  Przypadek???- czy powtorka z lat 70=80…..transfery rozpoczeli w latach 70….i bandyckie rzemioslo pod kryptonimami- jak Zelazo..tez rozpoczeli w latach 70 tych….
  Nie dokonal by tego bez pomocy Swiatowego Systemu Finansowego…..ktory ma wszystkie kwity.

  Dlaczego nie slyszycie o tym od tzw Twardej Patriotycznej OPOZYCJI?????

 56. Boydar said

  Jak już się urodzi to zapewne usłyszymy.

 57. RomanK said

  Kto chce dowiedziec sie czegos wiecej polecam ksiazke profesora Walentina Katasonova..pod znamiennym tytulem ” Ot Rabstwa do Rabstwa”..Czyli od niewolnictwa do niewolnictwa…
  nei pozalujecie. Chociaz czytajacy powinien miec przygtowanie ekonomiczne i rozumiec pojecia.
  Prof Katasonow dokonuje doskonalek analizy zbizajacego sie tzw Kryzydsu walutowego i finasowego..tlumaczy ze nie jest to zaden kryzys ale doskonale zaplanowana akcja wlascic ieli pieniadza w przez nich wybranuym momenc ie i sposobie….przyjemniej lektury.

 58. Zdziwiony said

  @ 33 Troll Polonii said

  Niemcy budują właśnie szósty obóz, niebawem napadną na Polskę, a w Nowym Jorku (USA) trwa… największy nazistowski wiec w historii. Nagle przemówienie zostaje przerwane przez jednego człowieka [WIDEO] W lutym 1939 r. niemiecka zbrodnicza machina pracuje na pełnych obrotach: Hitler właśnie kończy budowę szóstego obozu koncentracyjnego, a za kilka miesięcy uderzy na Polskę. Tymczasem w USA działa German American Bund, pronazistowska partia założona w 1936. W internecie furorę robi nagranie, na którym żyd przerywa imprezę nazistowską w USA – Noc w Ogrodzie w Nowym Jorku w 1939 r. 20 tys. Amerykanów zgromadzonych w Madison Square Garden z uwagą słuchało przemówień, które pokazywały pozytywne strony ruchu narodowo-socjalistycznego i powtarzało znane rasistowskie tezy Hitlera. Nagranie z 20 lutego 1939 pokazuje słynne hitlerowskie pozdrowienie wykonywane w kierunku amerykańskiej flagi, jest także portret George’a Washingtona otoczony swastykami. Przemówienie przywódcy German American Bund Fritza Juliusa Kuhna zostaje zakłócone przez Isadore’a Greenbauma, żydowskiego hydraulika, który jednak zostaje szybko spacyfikowany przez bojówkarzy. Na ulicy odbywają się także protesty, ale tylko Greenbaumowi udaje się przedrzeć do środka.

  .https://youtu.be/2s52WHTR0m8

Sorry, the comment form is closed at this time.