Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Przerywam zmowę milczenia (o czym nie powiedział Krajski)

Posted by Marucha w dniu 2019-05-12 (Niedziela)

Tajna struktura w łonie Kościoła katolickiego w Polsce.

Szczerze się przyznam, że coraz rzadziej sięgam po naukowo-publicystyczny dorobek Stanisława Krajskiego. Im częściej pojawia się on w przestrzeni publicznej, tym mniej ciekawego ma do powiedzenia.

Jednak dziś mimo wszystko połasiłem się na wysłuchanie jego najnowszego materiału internetowego. Skuteczną przynętą okazało się intrygujące brzmienie tytułu dwunastominutowego wywodu: Masoneria przyczyniła się do kryzysu polskiego Kościoła Katolickiego (pisownia oryginalna).

Oczekiwania miałem wielkie, bo zaproponowany temat jest mi szczególnie bliski. Od dobrych kilkunastu lat staram się uchwycić logikę procesów, które doprowadziły do totalnej degrengolady Kościoła w Polsce we wszystkich obszarach jego funkcjonowania.

Swoje dociekania rozpocząłem dawno temu od postawienia prostego pytania: dlaczego w naszym kraju, powszechnie uważanym za religijnie tradycyjny, tak łatwo, bez żadnego oporu, przeforsowano zmiany posoborowe? Dziś wiem, że proces przygotowywania polskich katolików i całej struktury hierarchicznej do zaakceptowania reform usankcjonowanych Soborem Watykańskim II rozpoczęto jeszcze przed wybuchem I wojny światowej, a całą współczesną historię Kościoła katolickiego w Polsce należałoby tak naprawdę napisać na nowo. Wypełnianie treścią licznych białych plam i odkłamywanie oficjalnych i politycznie poprawnych formułek wymaga nie tylko detektywistycznego zacięcia, ale i sporej odporności psychicznej: wiele razy sam na własnej skórze doświadczyłem różnych form agresji ze strony zacnych katolików uwiedzionych zatrutą, wręcz bandycką, posoborową narracją.

Wiem, że prawda jest niezwykle bolesna, ale kierowani troską o przyszłość Kościoła w Polsce musimy ją w całości poznać i ujawnić. A od kogóż mielibyśmy tego oczekiwać, jeśli nie od osoby powszechnie uchodzącej za specjalistę od wpływu tajnych stowarzyszeń na naszą rzeczywistość, również tę eklezjalną?

Niestety, mój początkowy entuzjazm gasł z każdą sekundą monologu Stanisława Krajskiego. Owszem, zaczął obiecująco od postawienia niezwykle ważnego pytania: co się dzieje z polskim Kościołem? Potem już było tylko gorzej.

Za początek upadku polskiego Kościoła Krajski uznaje okres PRL-u. To taka bardzo wygodna teza, gdyż prawie całe zło można zgonić na komunistów i sowietów. To oni mieliby korumpować hierarchów (Krajski palcem wskazuje na biskupa Pieronka) i pilnować, by Kościół zaczął osłabiać się od wewnątrz.

Drugim źródłem zła w Kościele była – zdaniem Krajskiego – niewłaściwa polityka personalna prowadzona przez kolejnych nuncjuszy papieskich, którzy mieszali się w wewnętrzne polskie sprawy i samodzielnie decydowali o nadawaniu sakr biskupich. Nawet kolejni papieże, w tym Jan Paweł II, nie bardzo zdawali sobie sprawę z tego, kto zostaje mianowany biskupem. No i tyle. To już cała diagnoza postawiona przez Krajskiego, który wyraźnie męczył się przed kamerą i lał przysłowiową wodę, by czymś wypełnić te dwanaście minut tak naprawdę ukradzione każdemu słuchaczowi.

Nie mam pojęcia, czy Krajski dysponuje szerszą wiedzą od tej, którą tak nieporadnie i rozczarowująco zaprezentował. Jeśli ma świadomość, że rzucił się z motyką na słońce, a chciałby w przyszłości rzetelnie mierzyć się z tym tematem, szczerze zachęcam go do wspólnej intelektualnej wprawki.

Przestrzeń publiczna pełna jest mniej lub bardziej wiarygodnych doniesień próbujących demaskować istnienie wpływających na losy świata tajnych sprzysiężeń. W ostatnich latach największą popularność zyskały te dotyczące Iluminatów. Obok nich pojawiają się liczne wątki opisujące wszelkie odcienie masonerii, demonicznych kultów i cały alfabet służb specjalnych. Zaskakująco niewiele informacji odnosi się do zorganizowanych mafii działających w obrębie Kościoła katolickiego, a już polska rzeczywistość eklezjalna na pierwszy rzut oka wydaje się być wolna od jakiejkolwiek skazy o takim charakterze.

Owszem, na upartego można by tu wskazać na nieformalną strukturę tzw. księży patriotów, afirmujących powojenny system polityczny, lecz jej znaczenie było marginalne. W żadnym razie na miano spisku nie zasługują również wciąż ujawniane przypadki współpracy duchownych ze służbami specjalnymi PRL. Oprócz zwykłego donoszenia na przyjaciół i znajomych, ich działalność nie wykazywała cech konstruktywnych: nie budowali siatek agenturalnych ani lobbystycznych. To byli typowi wolni strzelcy.

Czy zatem możemy spać spokojnie w przekonaniu, że Kościół w Polsce działa w myśl praw Bożych, a swoje cele, czyli zbawienie ludzi i rozkrzewienie religii Chrystusowej na ziemi, realizuje wyłącznie poprzez duchownych kierujących się ponadczasową dewizą ad maiorem Dei gloriam? Nic z tych rzeczy. Mamy u siebie do czynienia z przysłowiową stajnią Augiasza czekającą na swojego Heraklesa.

Tajne koterie uzyskały dominujący wpływ na politykę personalną Kościoła, czyli na obsadę najważniejszych stanowisk na szczeblu centralnym i w diecezjach. Najlepszym na to dowodem jest casus jawnej współpracy prominentnych kapłanów diecezji bydgoskiej z masońską organizacją Rotary Club i rozpostarcie nad nimi parasola ochronnego przez biskupa Jana Tyrawę (historię swojej skargi powodowej do sądu biskupiego bogato udokumentowałem w facebookowej grupie Konfraternia Białych Marianów).

Z kolei kapłani próbujący trzymać się Świętej Tradycji są marginalizowani i karnie delegowani do miejsc trudno dostępnych dla wiernych. Ich pacyfikacja przebiega w sposób sprawny i dobrze zorganizowany. W tym miejscu niejeden czytelnik pokręci głową z powątpiewaniem: czy możliwe, skoro jeszcze do niedawna Kościołowi w Polsce przewodził Prymas Tysiąclecia a patronował mu święty papież-Polak? Aby na to pytanie odpowiedzieć, musimy wybrać się w podróż w czasie.

Zanim przeniesiemy się do międzywojnia, zatrzymajmy się na chwilę w latach 60-tych XX wieku. To wtedy do biskupa włocławskiego Antoniego Pawłowskiego niespodziewanie dotarł list dyscyplinujący. Nadawcą pisma był sam Prymas Wyszyński. Co skłoniło głowę Kościoła w Polsce do takiego niecodziennego działania? Otóż biskup Pawłowski z wielką nieufnością odnosił się do tych kapłanów ze swojej diecezji, którzy w swoim życiorysie wpisaną mieli przynależność do Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej, potocznie zwanego stowarzyszeniem charystów. Wymagał od nich złożenia specjalnej przysięgi, w której odcinali się oni od tej organizacji i jakichkolwiek poufnych kontaktów z jej członkami.

Pikanterii całej sprawie dodaje kilka smaczków. Do charystów należeli obaj hierarchowie, których nazwiska znajdowały się liście dyscyplinującym, czyli nadawca i adresat! I dalej: wybuch drugiej wojny światowej zakończył działalność charystów i oficjalnie nigdy na nowo nie zorganizowali się.

Dlaczego więc jeszcze dwadzieścia lat po zakończeniu wojny biskup Pawłowski tak bardzo ich się obawiał? Co takiego o nich wiedział, że nie życzył sobie ich obecności w swojej diecezji? I wreszcie: czy ta wiedza była powodem jego tragicznej śmierci (zginął w wypadku samochodowym 16 września 1968 roku)? Być może na te pytania już nigdy nie otrzymamy zadowalających odpowiedzi, lecz próbować musimy. Stawką jest przecież zbawienie wielu dusz.

By szukać początków zagadkowego Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej musimy przenieść się do roku 1914. To wtedy na uniwersytecie w szwajcarskim Fryburgu spotkali się dwaj polscy studenci: x. Antoni Bogdański i x. Władysław Korniłowicz (obaj późniejsi promotorzy kariery x. Stefana Wyszyńskiego). Podjęli oni wówczas decyzję o utworzeniu na ziemiach polskich stowarzyszenia dla duchowieństwa diecezjalnego, którego cele – przynajmniej te oficjalnie formułowane – koncentrować się miały na uświęcaniu członków organizacji oraz uskutecznianiu ich pracy apostolskiej.

Krótko mówiąc miałaby to być organizacja bratniej pomocy kapłańskiej, wzajemnego wspierania się w codziennej posłudze.

A jak było naprawdę? Czy uprawnione były zarzuty podnoszone przez przeciwników stowarzyszenia, o tworzeniu niejawnych koterii zainteresowanych obsadzaniem stanowisk i przydzielaniem kościelnych godności? Zanim przyjrzymy się karierom członków Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej, warto w tym miejscu uzupełnić stawiane wobec nich oskarżenia: promowali oni całą gamę poglądów modernistycznych, afirmowanych później przez Sobór Watykański II.

Choć koteria charystowska rozwijała się głównie w diecezji włocławskiej i lubelskiej (KUL), to miała swoich aktywnych członków również w diecezjach: wileńskiej, krakowskiej, płockiej, podlaskiej, pińskiej, kamienieckiej i łomżyńskiej. Posiadała dwa organy prasowe: „Charistas Christi” i “Pax Tecum”. Na jej czele stała Rada Naczelna powoływana przez Walny Zjazd.

Dziś znamy około pięćdziesiąt nazwisk osób należących do Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej. Co ciekawe, oprócz kapłanów są wśród nich nazwiska osób świeckich i jednej siostry zakonnej. Z tego wniosek, że nie przestrzegano statutowych zapisów o charakterze tej organizacji, a jej emanacja penetrowała obszary o wiele szersze od wcześniej zakładanych. Nie wiadomo, jaki był rzeczywisty stan liczebny organizacji działającej oficjalnie do 1939 roku. Co prawda źródła wymieniają ponad pięćdziesiąt nazwisk, ale wątpliwe jest, by była to lista zamknięta.

Po wojnie podejmowano wysiłki zmierzające do jej reaktywacji. Podobno były one nieudane, ale casus biskupa Pawłowskiego każe nam sceptycznie podchodzić do tej informacji. Tym bardziej, że wśród osób odnowicieli mieliby znaleźć się tak prominentni kapłani, jak x. Józef Iwanicki (w latach 1951-1956 rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przed wojną związany z seminarium duchownym we Włocławku i tamtejszym miesięcznikiem „Ateneum Kapłańskie” kierowanym wtedy przez x. Stefana Wyszyńskiego) oraz x. Kazimierz Majdański (wychowanek i późniejszy wykładowca seminarium duchownego we Włocławku, student uniwersytetu we Fryburgu, redaktor naczelny „Ateneum Kapłańskiego”, biskup pomocniczy włocławski).

Jak widzimy, pewne miejsca i przestrzenie eklezjalne – zapewne nieprzypadkowo – okazują się szczególnie związane z obecnością charystów: byli tam, gdzie możliwość werbowania i kształtowania tych kleryków i młodych księży, którzy zdawali się wybijać ponad przeciętność.

O statutowej działalności Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej wiemy niewiele ponad to, że organizowali wewnętrzne spotkania i płacili składki. W 1929 r. charyści w akcie darowizny otrzymali w akcie darowizny ponad sześćset hektarowy majątek Zagrodnica. Donatorką była Zdzisława Wodzińska, którą do tego kroku przekonał jeden z charystów, proboszcz parafii z Izbicy Kujawskiej, x. Marian Chytrzyński.

Z niezrozumiałych powodów po kilku latach charyści przekazali te dobra orionistom. Można przypuszczać, że rozwój stowarzyszenia został przyhamowany z powodu mniejszego zaangażowania obu jego założycieli. X. Bogdański zmagał się już wtedy ze śmiertelną chorobą (ostatnie lata życia spędził na parafii w Skulsku i tam „przepowiedział” prymasostwo x. Wyszyńskiemu), a x. Korniłowicz w wyniku swoistego zamachu kuluarowego objął rządy nad ośrodkiem w Laskach (miejsce to wciąż odgrywa kluczową rolę w procesie destrukcji Kościoła katolickiego w Polsce) i ono stało się jego oczkiem w głowie.

Krótkie informacje o kilku członkach Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej.

1. X. Antoni Bogdański (moderator generalny stowarzyszenia) był jednym z założycieli związku charystów. Pełnił on funkcję Naczelnego Kapelana Związku Harcerstwa Polskiego, był członkiem jego Rady Głównej. Wykładał teologię moralną w seminarium duchownym we Włocławku oraz dyrektorował tamtejszemu Liceum Piusa X. W obu tych placówkach miał bezpośrednią styczność z młodym Stefanem Wyszyńskim. Z pełną odpowiedzialnością można rzec, że był najbliższym opiekunem i patronem przyszłego Prymasa. Zresztą już w 1938 roku zapowiedział Wyszyńskiemu, że ten zostanie głową Kościoła w Polsce. Nie zadziałał tu jednak żaden charyzmat proroctwa x. Bogdańskiego, ale rzetelna wiedza o zakulisowych knowaniach kościelnych koterii. Sprawowane przez niego funkcje umożliwiały mu ciągły werbunek najlepszych kandydatów do stowarzyszenia.

2. X. Franciszek Krupa (Korszyński), student na uniwersytecie we Fryburgu, redaktor „Ateneum Kapłańskiego”, w latach 1939–1948 rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, w latach 1946–1962 biskup pomocniczy włocławski. Od 1925 roku pełnił rolę prezesa związku charystów.

3. X. Stanisław Mystkowski, w latach 1920-1929 sekretarz x. kardynała Kakowskiego, a następnie wicerektor seminarium duchownego w Warszawie, moderator charystów w diecezji warszawskiej.

4. X. Józef Dunaj, dziekan w seminarium duchownym we Włocławku, prokurator generalny charystów.

5. X. Jan Adamecki, student na uniwersytecie we Fryburgu, profesor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, w latach 1960-1972 redaktor „Ateneum Kapłańskiego”, kurator włocławskiego archiwum diecezjalnego, cenzor ksiąg kościelnych, mistrz formacji u charystów.

6. X. Antoni Pawłowski, profesor seminarium duchownego w Warszawie i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, biskup włocławski,

7. X. Stanisław Czajka, student i doktorant KUL, w latach 1936-1944 rektor seminarium częstochowskiego w Krakowie, a w latach 1944-1965 biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej.

8. X. Jerzy Matulewicz, promotor charystów w diecezji wileńskiej, w której był biskupem w latach 1918-1925. To on fałszywie „odrodził” zakon mariański.

W drugiej części tego artykułu opisane zostaną sylwetki kilku innych charystów, ze szczególnym uwzględnieniem x. Korniłowicza i jego misji w Laskach, a także x. Wyszyńskiego. Kilka zdań poświęcimy udziałowi charystów w obradach Soboru Watykańskiego II i odniesiemy się do hipotez dotyczących dzisiejszej aktywności charystów. Powrócimy również do zagadek związanych ze śmiercią Prymasa Hlonda i bp. Łukomskiego.

Krzysztof Zagozda
https://zagozda.neon24.pl

Komentarzy 141 do “Przerywam zmowę milczenia (o czym nie powiedział Krajski)”

 1. kojak said

  Abp Matulewicz falszywie odrodzil zakon marianski ? Co to za jawny debilizm ! TEn glupek, tuman i idiota zapewne nic nie wie o abp Matulewiczu i plodzi te swoje debilizmy o Abp Matulewiczu ~! Ten idiota Zagozda nawet nie jest godzien wymowic nazwiska abp Matulewicza !

  ————
  A może Pan to wyjaśnić jakimiś konkretami?
  Admin

 2. kojak said

  Przeczytalem wszystko co jest dostepne w jezyku polskim na temat abp Matulewicza w jezyku polski i wiem co mowie ! Jego opasla biografie, dzienniki duchowe, kazania ,listy pasterskie, wszelka korespondencje ! Jest to moj ulubiony patron w niebie korego sobie wybralem !!

 3. re1truth2 said

  No i „zagwozdka” dla Zagwozdy druga prawda, a może jadnak ta właściwa? można sobie pobiegać po źródłach informacji o charystach.
  Mały fragment z opracowania…

  [W każdym razie w czasach bpa Pawłowskiegobyli charyści bali się ujawniać swojej przedwojennej przynależności doStowarzyszenia, a nawet wyraźnie z tym się kryli. Opinie te, a zwłaszcza działania bpa Pawłowskiego, który podobno odbierał specjalną przysięgę od kapłanów podejrzewanych przez niego o przynależność do stowarzyszenia charystów, musiały być szeroko znane w Polsce, skoro docierały nawet do kard. Stefana Wyszyńskiego; zaniepokojony nimi, złożył on do akt Kurii Diecezjalnej we Włocławku oświadczenie na piśmie co do charakteru tego stowarzyszenia 109. Spośród bardziej znanych kapłanów niekorzystną opinię o charystach w diecezji włocławskiej rozpowszechniał przede wszystkim ks. Władysław Szafrański, chociaż jako przedwojenny wikariusz parafii św. Stanisława we Włocławku współpracował z ks. Straszewskim i powinien dobrze znać prawdziwe oblicze ruchu charystowskiego. Skierował on do bpa Antoniego Pawłowskiego specjalny raport o charystach. Zarzucał im m.in. to, że majątek Zagrodnica przekazali orionistom, a nie diecezji włocławskiej, chociaż zapewne wiedział, że majątek był zadłużony i nikt go nie chciał przyjąć. Za nim nieprzychylne opinieo charystach rozpowszechniał ks. Wincenty Dudek, profesor Seminarium Duchownego we Włocławku. Jeszcze w latach sześćdziesiątych XX wieku, już po śmierci bpa Korszyńskiego, niektórzy kapłani – jak wynika z donosów agentów służby bezpieczeństwa (obecnie w bydgoskim archiwum Instytutu Pamięci Narodowej) – straszyli innych charystami, a za takich uważali m.in. bpa Kazimierza Majdańskiego (rzekomego następcę Korszyńskiego), ks. Stanisława Librowskiego, ks. Franciszka Jóźwiaka, ks. Stanisława Waszczyńskiego, ks. Leonarda Urbańskiego i innych.]

  Click to access 31_SW_9_Rulka.pdf

 4. re1truth2 said

  Tylko 109 przypisów, a nie jak u Zag(w)ozdy ani jednego.

 5. re1truth2 said

  „W 1929 r. charyści w akcie darowizny otrzymali w akcie darowizny ponad sześćset hektarowy majątek Zagrodnica. Donatorką była Zdzisława Wodzińska, którą do tego kroku przekonał jeden z charystów, proboszcz parafii z Izbicy Kujawskiej, x. Marian Chytrzyński.

  Z niezrozumiałych powodów po kilku latach charyści przekazali te dobra orionistom.”
  zarzuca innym „czy Krajski dysponuje szerszą wiedzą”.

  A sam się nie przyłożył patrz cytat pierwszy.
  I informacje w link https://genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?hilit=Zaborowsk*&t=27719
  „Wdowa Zdzisława Wodzińska u progu I wojny światowej zapisała się w historii Izbicy w pewien nieprzerwanie widziany po dziś dzień sposób. Ufundowała wspaniałą sukienkę dla obrazu Matki Bożej znajdującego się w ołtarzu głównym kościoła parafialnego Tak opisał ją ks. Chytrzyński na stronach „Kroniki Diecezji Włocławskiej” w roku 1924: „W r. 1914 p. Wodzińska, właścicielka Izbicy, postanowiła sprawić nową sukienkę, a dla przyozdobienia jej oddała cały garnitur koralowy z kameami w złoto oprawny. I tak: 1) diadem z 7 główkami koralowymi, 2) naszyjnik koralowy z 45 koralami i główką w oprawie złotej, 3) trzy sznury korali drobnych (sztuk 150), 4) szpilka, 5) para kolczyków, 6) brosza koralowa z główką, 7) bransoleta koralowa w oprawie złotej z 7 główkami. Rysunek dla nowej sukienki dał senior architektów warszawskich p. Dziekoński, naśladując płaszcz na obrazie i jego draperie, zrobione przez malarza. Sukienka srebrna została nadto usiana setkami korali, ofiarowanymi na ten cel przez niewiasty z parafii izbickiej, a garnitur koralowy z kameami w złoto oprawny został odpowiednio rozmieszczony, już to w koronach, już w berle, albo jako naszyjnik tak na figurze Najświętszej Maryi Panny, jako też Bożego Dzieciątka. Robotę sukienki, za pośrednictwem J. ks. Galla, obecnie biskupa polowego, wykonała firma Roszkowskiego w Warszawie”

  Lata dwudzieste to kolejne inicjatywy o charakterze charytatywnym, w tym najważniejsza w której Zdzisława przepisała aktem notarialnym majątek o wartości ponad pół miliona ówczesnych złotych Stowarzyszeniu Księży Charystów diecezji włocławskiej. Niestety jednak ta efemeryczna organizacja upadła dość szybko, bo już w latach trzydziestych majątek i zobowiązania wobec fundatorki przejęli bardzo prężnie rozwijający się podówczas księża Orioniści. To szczęśliwy traf dla izbickiego sierocińca, bowiem jego działalności nie przerwała w żadnej mierze okupacja hitlerowska. Stało się tak za sprawą tego, że dyrektorem sierocińca był włoski kapłan-orionista.”

 6. Zerohero said

  Krajski zna się nie tylko na zupie, ale także sposobie jedzenia zupy

  to taki „sumliński” ds. masonerii.

 7. Zerohero said

  Przejęzyczenie

  „Krajski zna się nie tylko na MASONERII, ale także sposobie jedzenia zupy”

 8. Korab said

  W 1910 r,kiedy abp Matulewicz zaczął odbudowywać zakon marianów,pierwsza ich wspólnota liczyła 3 ludzi (słownie:trzech) i było to w Petersburgu. Założył jeszcze zgromadzenia we Fryburgu,Chicago i na Bielanach,aktualnie zakon liczy ok.500 księży. Nieźle jak na jednego człowieka i to chorego na ciężką gruźlicę kości? Niektóre źródła zarzucają mu,że jako biskup wileński usuwał polskich księży i zastępował litewskimi. Tylko jak to się ma do faktu,że on sam zmienił nazwisko z Matulaitis na Matulewicz i zawsze opowiadał się za polskością? Jakieś te źródła niespójne..

 9. Easy Rider said

  Co do Krajskiego, zalecałbym mocno ograniczone zaufanie. Od lat zajmuje się on masonerią, ale jakoś z tego powodu włos mu z głowy nie spadł, jakoś nikt nie zarzuca mu propagowania „teorii spiskowych”. Również nie widać po nim, aby obawiał się czegokolwiek.

  Mam podejrzenie, że sam jest prowadzonym przez masonów dezinformatorem (np. „katastrofa smoleńska była efektem działań… masonów”. A czy w ogóle była?), stąd też ma określoną licencję, która zapewnia mu bezpieczeństwo. Nie powinno też dziwić jego lekceważące wypowiadanie się na temat tzw. „Turbosłowian”. Dla mnie, ten jegomość utracił całkowicie wiarygodność i nie mam nawet ochoty oglądać jego wywodów w niewątpliwie istotnej egzystencjalnie kwestii spożywania zupy.

 10. re1truth2 said

  Re 7
  Polecam treść listów kierowanych do „NUNCJUSZA ACHILLE RATTIEGO” przez x. Jerzego Matulewicza jeszcze jako biskupa, cytat z jednego:
  „Biskup Bandurski 23 stycznia, podczas uroczystości patriotycznej, wygło­sił przemówienie narodowe, w którym nie było niczego religijnego, ani jed­nego słowa o Bogu.Do naszego miasta przybyli.z Ameryki dwaj kapłani apostaci, żonaci, po­chodzący z innych diecezji. Żyją całkowicie jak świeccy, lecz niektórzy ludzie gorszą się tym, wiedząc, że są to księża. Ale ja nie mogę już na to nic zara­dzić. O jak smutne przeżywamy czasy!Polecam mnie i diecezję modlitwom Waszej Ekscelencji. Oddany w Chrystusie Jerzy Matulewicz, Bp Wileński”

  Click to access 8__ethos1988_nr_1_Listy.pdf

  W tych 15 listach jest więcej prawdziwych informacji o tamtych czasach jak w artykule powyżej.

 11. PISKORZ said

  re 4 to taki „sumliński” ds. masonerii.” p. Zerohero…Czytałem 4 książki W. Sumlińskiego i je polecam..2 spotkania z nim /tłumy ludzi/ Byków po niego przyszło /8 !! z ABW o 6 rano/..w kajdankach go zabrali jak bandytę..Radzę poczytać, co pisze o hr Bulu.i zastanowić się zanim się gówno przeciwko Niemu napisze.. ps Tylko mała prędkość auta w B. P. uratowała Go przed b. poważnym wypadkiem / kolec jakiś w oponie/. Facet ma 4 dzieci i chwała Mu za Jego książki . Jak się Jego nic nie czytało.. to won z takim stwierdzeniem „taki sumlinski”.. A TAKI..

  ————
  Pana idol wsławił się m.in. plagiatami…
  Admin

 12. ami said

  Tak dla przypomnienia w jakim żydowskim satanistyczno morderczym cyrku bierzemy udział.

  https://zapodaj.net/828e052975896.jpg.html

 13. re1truth2 said

  Pod 10 dotyczy wpisu 8.

 14. Stowarzyszenie Kapłanów Świeckich? – No bez jaj… 🙂

 15. re1truth2 said

  Z sieci „Duchowieństwo diecezjalne – w Kościele katolickim ogół duchowieństwa inkardynowanego do kościołów partykularnych, niegdyś określane również jako duchowieństwo świeckie[1].

  Z Kodeksu prawa kanonicznego (kanon 265) wynika, że żaden duchowny nie może prowadzić życia samodzielnego (tułaczego) tak, żeby nie podlegać nikomu. Duchowni, którzy nie należą do zgromadzeń zakonnych, ani też do prałatur personalnych podlegli są na stałe biskupowi diecezjalnemu, który udzielił im święceń diakonatu. Stąd takich duchownych nazywa się diecezjalnymi. „

 16. Piotr Podgórni said

  Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej – kłamstwo zawsze jest nielogiczne, zawiera sprzeczność. W KK kapłani mimo iż pochodzą ze świeckich to świeckimi nie są, w Kościele Chrystusowym więc nie ma kapłanów świeckich. Apostołowie byli uczniami Pana Jezusa (Prawdy) i przekazywali innym Jego naukę czyli narzędzie do poszukiwania Prawdy a nie miłości. Stąd wniosek, że to stowarzyszenie było forpocztą masonerii kościelnej.

  ad. 9. Mam podejrzenie, że sam jest prowadzonym przez masonów dezinformatorem (np. „katastrofa smoleńska była efektem działań… masonów”. A czy w ogóle była?)
  Pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej są masońskie schody, więc masoni przyznali się do swojego dzieła. Ponieważ twórcę kłamstwa mają za ojca i kłamsto jest ich bronią to znaczy, że nie była katastrofa lecz mord rytualny – podobne zdarzenie jest opisane w ST kiedy Dawid wysłał na pewną śmierć swego najwierniejszego sługę. Należy pamiętać, że masoneria jest środowiskiem oprawców.

 17. re1truth2 said

  Taa, wszędzie „masoni”…
  „Kanon 278 –
  § 1. Duchowni diecezjalni mają prawo zrzeszania się z innymi dla osiągnięcia celów zgodnych ze stanem duchownym.
  § 2. Duchowni diecezjalni powinni w sposób szczególny doceniać te stowarzyszenia, które – mając statuty zatwierdzone przez kompetentną władzę – przez odpowiedni i właściwie zatwierdzony sposób życia oraz braterską pomoc pobudzają własnąświętość w wykonywaniu posługi, jak również sprzyjają pogłębianiu więzi między sobą i z własnym biskupem.
  § 3. Duchowni powinni się powstrzymać od zakładania lub przynależności do stowarzyszeń, których cel albo działalność nie dadzą się pogodzić z obowiązkami właściwymi stanowi duchownemu lub mogłyby przeszkadzać w sumiennym wypełnianiu zadania zleconego im przez kompetentną władzę kościelną.”

 18. Ad. 17

  pobudzają własną świętość

  Jeśli to nie jest pycha gówniarza, który nie wie, co pisze, to co to jest? 🙂 🙂

 19. PISKORZ said

  re 11 Pana idol wsławił się m.in. plagiatami ” P. Marucha jest pan pewien.? ..że plagiaty..?! Jego książka o ABW..polecam. Wiele osób wie jak ta firma pracuje… On niejako podsumowuje..A nie twierdzę, że on mój idol. NAJWAŻNIEJSZE..musieli Mu dobrze pieprzu do tyłka nasypać, że zdecydował się …na próbę samobójczą /mając żonę i 4 dzieci./. W szpitalu na Bielanach..chyba 3 tyg. A poza tym ważne…w swojej książce pisze o osobach z tzw. firmy…uczciwych, oddanych swojej pracy…dzięki nim /sic!!!/ otrzymywał info o brudach i przekrętach w tzw. firmie.!! A prez. hr Ból to jest bardzo na Niego uczulony, ale to bardzo..

 20. Listwa said

  @ 9 Easy Rider s

  Pan za to jest wilka Lechia i ma lekceważący stosunek do tego co słuszne.

  Pan Zagozda pogral jak polactwo. Krajski ma wiele wypowiedzi i ksiązek, podaje dużo poprawnych treść od lat, które warto sobie przyswoić.

  Zagozda wybrał jeden 10 min film i zarzuca że Krajski czego nie podal. Niech pan Zagozda poda w 10 min, zobaczymy jak to zrobi.

  Zagozda niapisał „Oczekiwania miałem wielkie, bo zaproponowany temat jest mi szczególnie bliski. Od dobrych kilkunastu lat staram się uchwycić logikę procesów, które doprowadziły do totalnej degrengolady Kościoła w Polsce we wszystkich obszarach jego funkcjonowania.”

  – sam oprócz tytułu za duzo nie napisał.

  I pan taki gniot traktuje powazne i pozwala żeby kształtowal panu poglądy.

 21. Listwa said

  @ 16 Piotr Podgórni

  „podobne zdarzenie jest opisane w ST kiedy Dawid wysłał na pewną śmierć swego najwierniejszego sługę”

  – to nie był mord rytualny. Dawid zabił męża Betszeby Uriasza Hetytę posługujac się swoim dowódcą i obcymi wojskami ponieważ zaszła ona z Dawidem w ciążę.

 22. Listwa said

  Ad 21
  Dzieki temu mógł pojąć ją legalnie za żonę i przyjać dziecko, które jednak potem zmarło. Kolejnym dzieckim Dawida i Betszeby byl Salomon.

 23. Stary Testament…księga zbrodni…podobnie jak jego następca-Talmud…Nie do pogodzenia z duchowymi naukami Jezusa Chrystusa…Przyjęcie ST do kanonu KK zniekształciło i osłabiło chrześcijaństwo…natomiast niejako „nobilitowało” judaizm…

 24. Piotr Podgórni said

  ad. 21Dawid zabił męża Betszeby Uriasza Hetytę posługujac się swoim dowódcą i obcymi wojskami ponieważ chciał posiąć coś co należało do Uriasza.
  Ktoś zabił prezydenta i wysokich urzędników państwowych posługując się swoimi agentami i obcą (rosyjską) agenturą aby przejąć ich stanowiska (posiąść Polskę na własnoś, poślubić)
  Pierwszym dzieckiem tego kogoś był Komorowski a drugim Duda (Salomon miał obce żony i wprowadził bogów obcych czyli szatana a Duda jest we władzy szatana (pycha to grzech pierworodny) i ma za żonę żydówkę) Salomon to człowiek manipulowany przez pychę.
  Ktoś chce zabić męża Polski (Polaka) posługując się swoim dowódcą (Dudą) i obcymi wojskami (USA i banderowcy) ponieważ chce posiąść coś co należy do Polaka czyli Polskę.
  Jakie to dziwnie podobne, prawda?
  Kim jest ten ktoś? Tym kimś jest szatan (z Ap. szatan wielu z was wtrąci do więżienia)

 25. Listwa said

  @ 23 semperparatus

  Pleciesz chłopie głupoty. Do Starego Testamentu należy 150 Psalmów. Udowodnij ze jest on zbrodniczy i Nie do pogodzenia z duchowymi naukami Jezusa Chrystusa.

  I jeszcze sprawdź dobrze czy aby Jezus Chrystus sam nie powołuje sie na Stary Testament.

 26. Listwa said

  @ 24 Piotr Podgórni s

  Tak pan podchodzić nie może. Zaczał pan od Starego Testamentu i twierdzi o mordzie rytualnym.
  Dawid dostrzegł pikną kobietę Betszebe i ją wezwął do siebie. Zdarzyło sie że zaszła w ciąże, Dawid usunął jej męża. Czym dokonał zbrdni.

  Najperw pan całkowicie błednie udowadnia modr rytualny na podstawie ST mają c uprzedznenie, tera pan usołuje zmienic temat jako dówód swych wczesniejszych twierdzen.Dojeżdzając do szatana.

  Szatan to tak naprawde zwodziciel w swoim celu. Czynią ludzie dla swych celów. Zadrybluje pan sie.

 27. Easy Rider said

  Ad 20 – Listwa.
  Swój pogląd na temat Krajskiego wyrobiłem nie tylko na podstawie artykułu Zagozdy.
  Natomiast co do wymienionego w artykule filmu, do którego nie było podanego linku ani przez autora, ani w komentarzach, podaję poniżej ten link:

  .https://www.youtube.com/watch?v=e_YUQ1hrYcY

  Czy rzeczywiście Krajski nie ściemnia, odwracając uwagę na sprawy drugorzędne? Jeżeli stawia tezę o wpływie masonerii na Kościół i ma wiedzę na ten temat – to powinien konkretnie, nazwę loży lub lóż, nazwiska itp. Natomiast cały wywód, to zrzucanie winy za stan Kościoła – na PRL, na duchowieństwo (skupianie się na procedurach wyboru kandydatów na biskupów) lub nawet na wiernych. W zupełności zgadzam się z autorem artykułu.

 28. Piotr Podgórni said

  ad. 26.”Szatan to tak naprawde zwodziciel w swoim celu. Czynią ludzie dla swych celów.” Gdyby tak było ta diabeł nie miał by wpływu na człowieka. Ci, którzy są pod jego wpływem jego wolę wypełniają (tam nie ma wolnej woli – „wybacz im bo nie wiedzą co czynią”) – tak naucza Pan Jezus.
  W śiecie szatana mord jest świętością, rytuałem a więc mordem rytualnym.
  „Dawid dostrzegł pikną kobietę Betszebe i ją wezwął do siebie. Zdarzyło sie że zaszła w ciąże, Dawid usunął jej męża. Czym dokonał zbrdni.” – gdyby ta historia była prawdziwa to czy mógł by być ulubieńcem Pana Boga? (nie cudzołóż, nie zabijaj)

 29. Listwa said

  @ 27 Easy Rider

  Krajski dużo napisał i powiedział. Jak pan Zagozda chce być lepszy to ma pole do popisu. Jak na razie nie skorzystał.

  „Jeżeli stawia tezę o wpływie masonerii na Kościół i ma wiedzę na ten temat – to powinien konkretnie, nazwę loży lub lóż, nazwiska itp”

  – pan to zrobi a nie od kogoś wymaga. Loże to po pierwsze tajność i tajemnica. Na wierzchu jest tylko to co do zaakceptowania, harytatywnosc i harmonia relacji międzyludzkich. Pan nie ma prawa wymagać niczego od Krajskiego. Za darmo słuchają i jeszcze stękają i krytykują.

  Wolę słuchac Krajskiego jak jeść zupę niż pana o wielkiej Lechii

 30. Re.25 „Uderz w stół a nożyce(Listwa)się odezwą”…czekałem na twoją ripostę…Ale do rzeczy: zbrodniczości ST nie trzeba udowadniać…krew tam tryska raz po raz…i giną miliony niewinnych ludzi…A do tych zbrodni namawia jahwe-demiurg-szatan….plemienny bożek żydowski…..uważany przez kościelne chrześcijaństwo za Boga Ojca…co jest wierutną bzdurą ponieważ Chrystus nigdy nie nazwał jahwe swoim Ojcem…Nie mógł tego zrobić z przyczyn zasadniczych : ponieważ głosił powszechną miłość i prymat wiecznego ducha nad przemijającą materią…natomiast jahwe był(jest?)bożkiem i władcą zła i doczesności(materialnego świata)-J,18,36.J,14,30,J,8,44,Łk,4,1-13,1J,5,19,1J2,15-17…i wiele innych…
  Prawdziwe i pełne chrześcijaństwo…zgodne z duchowym przesłaniem Jezusa Chrystusa…to takie, które konsekwentnie i całkowicie odcina się od dziedzictwa żydowskiego…w tym głównie Starego Testamentu i Talmudu-swoistych „kodeksów przestępczych”…

 31. Listwa said

  @ 28 Piotr Podgórni

  Pan musi troche dowiedzieć sięróznych rzeczy , zamiast wstawac swje przekonania.

  ad. 26.”Szatan to tak naprawde zwodziciel w swoim celu. Czynią ludzie dla swych celów.” Gdyby tak było ta diabeł nie miał by wpływu na człowieka. Ci, którzy są pod jego wpływem jego wolę wypełniają (tam nie ma wolnej woli – „wybacz im bo nie wiedzą co czynią”) – tak naucza Pan Jezus.

  – ma wpływ, ale człowieka moze pokonac tylko pokusami. Gdyby Pan Bóg nie ograniczał jego wpływu to by pożarł ludzkość. Tego nie rozumeiją rózni ateiści, pseudowyzwoliciele, budujący godne życie bez katolicyzmu.
  Pan zacznie od zrozumienia czym jest wolnosc a czym brak wiedzy. Nie ma grzechu ciężkiego przy ograniczeniu wolności. Szatan o tym wie a pan nie.

  „Dawid dostrzegł pikną kobietę Betszebe i ją wezwął do siebie. Zdarzyło sie że zaszła w ciąże, Dawid usunął jej męża. Czym dokonał zbrdni.” – gdyby ta historia była prawdziwa to czy mógł by być ulubieńcem Pana Boga? (nie cudzołóż, nie zabijaj)

  – a jeśłi nie była prawdziwa to skąd pan wie że był ulubieńcem? Dawid byl tylko człowiekiem podatnym na słabosci. Za wystepek zapłacil i jest on mu wytykany.

 32. Listwa said

  @ 30 semperparatus

  W stół uderzyłeś i to chyba łepetynką.

  zbrodniczości ST nie trzeba udowadniać
  – jeśli twierdziśz ze ST jest zbrodniczy to musisz. Już ci ułatwiłem ogranizając zakres do 150 Psalmów.

  Tych słów nie wypowiedział żaden „jahwe-demiurg-szatan….plemienny bożek żydowski”:

  „Z każdego drzewa rajskiego jedz, ale z drzewa wiadomośc dobrego i złego nie jedz, bo którego dnia będziesz jadł z niego śmiercią umrzesz”.
  Też samego Raju żaden jahwe-demiurg-szatan….plemienny bożek żydowski nie stworzył.

  To wszystko przekazuje ST.
  A z twoich cytatów -J,18,36.J,14,30,J,8,44,Łk,4,1-13,1J,5,19,1J2,15-17… co wynika?

  „Prawdziwe i pełne chrześcijaństwo…zgodne z duchowym przesłaniem Jezusa Chrystusa…to takie, które konsekwentnie i całkowicie odcina się od dziedzictwa żydowskiego…”

  – prawdziwe i pełne chrześciajństwo jest ukazane w Nowym Testanencie, którego też nie znasz. I pleciesz chłopie.

  Dyskusja z tobą żadna, walisz siarczyście chaosem

 33. Co wynika z tych cytatów:
  1.Władcą naszego(upadłego)świata jest szatan(Łk,4,1-13,1J,5,19)
  2.Żydzi są rzeczywiście „narodem wybranym”…ale nie przez prawdziwego Boga Miłości(którego wysłannikiem był Jezus Chrystus)…ale przez władcę tego swiata-jahwe-demiurga-szatana(J,8,44,J,14,30,1J,5,19)
  3.Stary Testament…i jego rozwinięcie-Talmud…raz po raz nawiązują do tego plemiennego jahwe…i realizują do dzisiaj jego zbrodnicze przesłanie i wskazówki. Oraz zapowiadają nadejście żydowskiego…mesjasza…całkowicie różnego od Chrystusa…który da narodowi żydowskiemu panowanie nad doczesnym i przemijającym światem…
  A osobiste wycieczki to sobie daruj…bo i ja mogę cię nazwać np. .” zakutym łbem” albo „tępym ortodoksem”…i co z tego? Czy mamy się dalej wyzywać?

 34. A co do Raju…to mieliśmy go…kiedy przebywaliśmy…jako istoty ze swojej natury duchowe..wraz z Prawdziwym Bogiem Miłości…w Jego Królestwie…i dopóki nie upadliśmy w ciało i materię(„królestwo zła, i przemijania”…rządzone przez jahwe właśnie)

 35. Listwa said

  @ 33 semperparatus

  Nazywac to sobie możesz. Problem w tym czy są prawdziwe. Sam wyskoczyłeś z waleniem w stół.

  „Stary Testament…i jego rozwinięcie-Talmud…”

  – Talmud nie jest rozwinieciem Starego Testamentu. ST zapowiada nadejście Chrystusa.

  Wiesz dlaczego przy pojmaniu Chrystusa w ogrodzie oliwnym hałastra żydowska dwukrotonie upadła na ziemię po zadaniu pytania Kogo szukacie?

  Bo dwa razy Chrystus odpowiedział zydom Jahwe (to było święte imie którego nawet nie wypowiadali).

  Cytatów które podałeś to raczej nie rozumiesz. Tak wstawiasz trzy po trzy.

  Wystarczy gdy skupisz sie na Psalmach i je poznasz, to jest szansa że przestaniesz wierzyc w zbrodniczość ST.

 36. Listwa said

  @ 34 semperparatus

  O raju , stworzeniu człowieka, mądrości Pana Boga mowi Stary Testament, ty uwazasz że jest zbrodniczy i widzisz tylko zbrodnie.

  Pan Bóg jest panem życia i smierci.

 37. Joannus said

  Ad 32 re 30
  Tak to jest kiedy wedle własnego rozumienia bez zdolności ogarnięcia, chce się interpretować Stary Testament. Luteranizm zapuścił korzenie.
  Mądrością Kościoła świętego przed SV 2 było kierowanie do wiernych nie bezpośrednio, a przez duchownych zapisów czy treści ST, w odniesieniu do Ewangelii.
  Pan Jezus zapewnił, że nie przyszedł znosić prawa, ale je wypełnić. Niczego niby zbrodniczego nie negował.

  Biblistów samozwańczych nie posiadających chociażby ogólnego pojmowania przekazów, jak widać nie trzeba szukać daleko.
  Tak to kruszy się kolejne cegły w murze, kwestionując kanon ksiąg Pisma świętego.
  Bawmy się tak dalej, tylko przyjdzie czas gdy trzeba będzie zdać rozrachunek za pisane i wypowiadane słowa.

 38. Listwa said

  @ 37 Joannus

  Porobili z siebie wielkich kapłanów i zaczynają juz objawiać Panu Bogu, co mu wolno, a co nie.

 39. emeryt said

  Listwa said
  2019-05-10 (Piątek) @ 19:26:55
  @ 43 emeryt
  Panie Emeryt żadna strata te pana komentarze.
  Chciał pan wcisnąć trochę fałszu i ma pan żal z powodu niepowodzenia.
  Przynajmniej ten żal jest wartościowy.
  ======================================================================================

  Czyżby „PANI” nie zrozumiała przekazu zawartego w ostatnim zdaniu mojego ostatniego komentarza na tym forum ?
  Niechże więc „PANI” jeszcze raz przeczyta to zdanie ze zrozumieniem – cyt :

  (Odchodzę bez żalu – nic tu po mnie – emeryt !!!)

  A co do imputowania mi fałszu – to nie wszyscy tak jak „PANI” uważają się za : „Jedynych Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”.

  Ja do takich osób nie należę – mną powoduje troska o przyszłość moich dzieci i wnuków.

  Życie mnie nauczyło unikania jak ognia toksycznych osób, które ciągle szukają sytuacji, gdzie mogą podreperować sobie swoje nadwątlone „ego” poprzez poniżenie każdej spotkanej osoby na swojej życiowej drodze.

  Tak – że jest to moja przemyślana decyzja – ODCHODZĘ BEZ ŻALU i życzę „PANI” POWODZENIA I SUKCESÓW w „dołowaniu” forumowiczów – adwersarzy, wypowiadających się w dyskusji na tym blogu.

  Będzie więc „PANI” miała większe pole do „POPISu” – jak specjalistka od deprecjonowania komentarzy internautów, którzy naprawdę mają coś ważnego i merytorycznego do powiedzenia.

  Z czego wynika ta obsesja wytykania większości dyskutantów na tym forum indolencji, czy wręcz głupoty – myślę, że tylko psycholog mógłby w tej kwestii postawić autorytatywną diagnozę…

  Proszę kontynuować dalej swoją misję na tym blogu – ja już nie będę przeszkadzał.

  Szalom – emeryt.

  P.S.

  Może najpierw krótka anegdotka do tematu :

  Spotkały się po latach dwie koleżanki z ławy szkolnej :
  – Cześć stara
  – Cześć
  – Jak żyjesz – wyszłaś za mąż ?
  – Wyszłam i nie żałuję tego kroku…
  – A ty ?
  – Ja nie wyszłam i też nie żałuję tego kroku…

  Wniosek z powyższego wypływa jeden – że : nie warto niczego w życiu żałować, chociaż byłby to żal Bardzo „wartościowy”.

  A dowodem na to twierdzenie jest piosenka zawarta pod tym linkiem :

 40. Boydar said

  Lejecie wodę na zmianę, zupełnie jakbyście się umówili.

  Księga zbrodni z urzędu nie jest zbrodnicza, ona zbrodnie … opisuje.
  I taką funkcję m.in. spełnia Stary Testament; Talmud do nich namawia i je usprawiedliwia.
  Różnicę chyba nawet debil zauważy.

  Pan Semperparatus nie.

  Uważam, że Panowie Zerohero i Easy przeczucia mają trafne.

 41. Stolarz said

  Oj trzeba będzie, trzeba i to wy zdacie rachunek za setki lat kłamstw i przeinaczeń i kwestionowania Słowa Bożego, dla budowania „królestwa bożego na tym świecie”.

 42. Re.37 Joannus Widzę,ze jest Pan takim samym zatwardziałym dogmatykiem jak Listwa…i to mimo „bijących w oczy dowodów” zbrodniczości Starego Testamentu…księgi zła i i bezprawia…tak samo jak Talmud…Chyba nie muszę Panu przypominać milionów ofiar zamordowanych bezpośrednio i z namowy okrutnego żydowskiego jahwe ?Który nie miał i nie ma nic wspólnego z Prawdziwym Bogiem Miłości…oraz z Jego Wysłannikiem…
  Przykładów na to jest wielka ilość…Ale Wy wolicie zaprzeczać rzeczywistym faktom…w imię jakiejś wydumanej przez- omylnych przecież- ludzi ortodoksji…i wbrew temu co mówił sam Jezus Chrystus…To co piszecie jest celową judaizacją prawdziwie duchowego chrześcijaństwa…

 43. Re.40 Stary Testament uważa za „boga” zbrodniczego jahwe…który swoimi decyzjami i uczynkami pokazuje, ze jest uosobieniem zła i zbrodni…a więc-tak naprawdę-szatanem i antychrystem…Z którym Jezus Chrystus nie miał nic wspólnego(J,14,30).Co było do udowodnienia…

 44. Stolarz said

  Panie Semperparatus, jacy dogmatycy, oni o dogmatach mają mają bardzo wybiórcze pojęcie. Wykorzystując niewiedze innych wodzą bezczelnie wszystkich za nosy. Po prostu to szkodnicy znad Jordanu odgrywający rolę katolików i obrońców zdegenerowanej szlachty , która doprowadzić do obecnej sytuacji w Polsce. Jednym słowem zatwardziałość i zero, kompletne zero refleksji. Jednym słowem intelektualny, beton.

 45. Boydar said

  @ Pan Semperparatus

  Jakieś konkretne przykłady ? Zwłaszcza na „… Stary Testament uważa za „boga” zbrodniczego jahwe …”. Bo ja nawet spisu lokatorów nie mogę zmusić do „uważania”, szczególnie po inseminacji RODO.

  Czyżby miał Pan za złe autorom, że opisali szczegółowo oraz perspektywicznie żydowską nację i jej odwieczny a niezbywalny charakter ? Bo takie właśnie odnoszę wrażenie.

 46. Listwa said

  @ 39 Emeryt

  jeszcze raz przeczyta to zdanie ze zrozumieniem – cyt : (Odchodzę bez żalu – nic tu po mnie – emeryt !!!)

  – no raz jeszcze przeczytałem, pisze pan że odchodzi bez żalu, a wszyscy widzą, że pan sie nadal tu błąka.

 47. Boydar said

  Poza tym, lanie wody ma zazwyczaj na celu odsunięcie uwagi od istoty sprawy, w tym przypadku – treści i wymowy artykułu.

  A co do dalszego biegu wypadków, Panie Listwo, poczekajmy na część drugą, bo to jest jak rozumiem jedynie przystawka. Choć gdyby nie zapowiedź, mogłaby spokojnie posłużyć za danie główne.

  Wszystkim zainteresowanym polecam pampersy. A Panu NICK’owi Zayadex Forte.

 48. Listwa said

  @ 42 semperparatus

  Przykładów na to jest wielka ilość…
  – Twoje zapewnienia to zbytniej rangi nie mają, jak przykłady kłują cię w oczy to moze okulista coś doradzi.

 49. Greg said

  Kościół w swojej historii nie odrzucał Starego Testamentu, Jezus Chrystus również, więc co chcecie powiedzieć?
  Wszystko jest pomyłką? Kościół się mylił? Dwadzieścia Wieków oszustwa?

  Wchodzimy w ,,Nową Erę” bez dogmatów?

  Bez Diabła?

  Wypowiedzi niektórych graniczą z obłędem.

 50. Listwa said

  @ 44 Stolarz

  Następny Stolarz bez narzędzi.
  Tu nie ma tematu dogmatów. Gadacie sami ze sobą.

  „Wykorzystując niewiedze innych wodzą bezczelnie wszystkich za nosy”
  – uzupełnij wiedzę i będziesz miał nos tylko do przechwałek.

  Po prostu to szkodnicy znad Jordanu odgrywający rolę katolików i obrońców zdegenerowanej szlachty , która doprowadzić do obecnej sytuacji w Polsce.
  – nos cie zawodzi.

  Jednym słowem zatwardziałość i zero, kompletne zero refleksji. Jednym słowem intelektualny, beton.

  – Po waszych wpisach miałaby być jakaś refleksja? kolejny co go żal ściska.

 51. Listwa said

  @ 47 Boydar

  Słusznie prawi, trza poczekać.

 52. Stolarz said

  Pan mentalnie i myślowo zasługuje pan na tytuł dupka. Myślę też, że moralnie na tytuł dziwki.

 53. Listwa said

  @ 52 Stolarz

  Z ust takiego ćwoka jak ty to komplement.

 54. NICK said

  Hm, czyżby, Lubelaku?
  Nie miau Pan zdania?
  Własnego?
  Tylko podpinania?
  Hm… .

  Nie podlewaj.
  Np.
  Kaflowi.
  MASZ Pan Problem; brzmi:

  jak TU, na Gajówce się odnaleźć……………… .

 55. Boydar said

  Ja się nie liczę, nie można być świadkiem we własnej sprawie; mogę posłużyć się wyłącznie cudzym zdaniem, takim jak NICK’owe właśnie. Wprawdzie to nic śmiesznego, ta historia dywersji naszego Kościoła, ale Pan NICK pierwszy (mogłem kogoś przeoczyć) zakwestionował „niektóre” autorytety. Dlatego teraz może mieć powód do śmiechu, zwłaszcza z tych, którzy Go wówczas odsądzali. Śmiech to, jak mówią, przez łzy, ale zajady to zajady, zwyczajnie bolą, stąd i propozycja.

  A Kolega Kafel jako źródło osobowe jest bezcenny, muszę podlewać. Poza tym, naprawdę Go lubię, jest co najmniej tak samo wredny jak ja 🙂

 56. Listwa said

  @ 55 Stolarz

  Tylko tak bez przesady z tymi komplementami, bo całą Gajówkę zasmrodzisz.

 57. re1truth2 said

  One chociaż nie lały wody i rozmawiały na temat.
  „Ponoć w czasach pierwszego soboru w Konstantynopolu pod koniec IV wieku nawet przekupki na bazarach spierały się o pochodzenie Ducha Świętego. Ostatecznie sobór uznał, że Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, a zdanie przekupek miało na to wpływ znikomy lub żaden. Ale sam fakt, że o tym rozmawiały, już był dobry: o ile później przekupki owe miały w sobie na tyle pokory, by przyjąć głos Kościoła jako naukę dla siebie.”
  Żeby daleko nie szukać https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2017/Przewodnik-Katolicki-25-2017/Wiara-i-Kosciol/Szatan-i-przekupki

 58. Boydar said

  Po prawie trzech tygodniach dopiero znalazłem czas i możliwość koncentracji nad tekstem

  http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/masoneria.html

  Nie wiem już komu w Gajówce ale bardzo dziękuję za link.

 59. Greg said

  Re.Semperparatus

  Co powiesz o ,,zbrodniach” pod Lepanto, Wiedniem, w Bitwie Warszawskiej itd?

  Z Błogosławieństwem jakiego Boga zostały wygrane?

 60. Stolarz, Pan Listwa to swoj chlop,choc po prawdzie winienem napisać Naszmosc.Jak się denerwuje to wszystkim ubliza.Bo Naszmosc jest forma geniusza, a jak każdy geniusz, tak i on ma swoje duże wady ( np. Pan Gajowy też je ma..).
  Jednak jeden I drugi ma „gołębie serce”. Warto odsiać ublizanie od konkretnej treści a zobaczy Pan piękno I sedno za które warto poniesc te cene , ktora Pana tak irytuje.

 61. Listwa said

  @ 58 Stolarz

  Zapewne mentalnie i myślowo chciałeś nasmrodzić, a nie komplementy ferować, ale jak sam widzisz nie warto być pustakiem, który czuje się wodzonym za nos.

 62. Listwa said

  @ 61 Polak-Ortodoks

  Jeden z mądrych pisarzy chrześcijańskich powiedział kiedyś, że Stary Testament zapowiada Nowy, a Nowy wypełnia Stary.
  Jest w możliwości Boga wybaczenie zawsze, nieskończoną ilość razy, ale czy możemy liczyć zawsze na tę nieskończoną ilość razy?

  „Niektórzy ludzie nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…”

 63. Listwa said

  @ 60 Greg

  Uznanie Greg

 64. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Przyznaję z duszą na ramieniu, że podobnie jak Semperparatus nie pojmuję dlaczego tego krwiożerczego,przebiegłego potwora Jahwe KRK uznaje za Boga Ojca

 65. Listwa said

  @ 64 Barbara Chojnacka

  Naprawdę Pani nie pojmuje? I wskoczyła na ramię Pani dusza? Nie może być.

  Bez obaw – wątpliwości można mieć, można mieć trudność w pojmowaniu. kłopot w zrozumieniu.

  Nie można podawać fałszu za prawdę, twierdzić coś gdy się nie wie, kierować się nieistniejącym, podawać błąd i zło jako dobro. Nie można bagatelizowac prawdy i zaniechac jej ustalenia.

  Sądzi pani że takie treści podał jakiś przebiegły potwór Jahwe?

  STARY TESTAMENT
  Księga Przysłów

  1 Jeśli, synu, nauki1 me przyjmiesz
  i zachowasz u siebie wskazania,
  2 ku mądrości nachylisz swe ucho,
  ku roztropności nakłonisz swe serce,
  3 tak, jeśli wezwiesz rozsądek,
  przywołasz donośnie rozwagę,
  4 jeśli szukać jej poczniesz jak srebra
  i pożądać jej będziesz jak skarbów –

  Zrozumiesz bojaźń Bożą

  5 to bojaźń Pańską zrozumiesz,
  osiągniesz znajomość Boga.
  6 Bo Pan udziela mądrości,
  z ust Jego – wiedza, roztropność:
  7 dla prawych On chowa swą pomoc,
  On – tarczą żyjącym uczciwie.

  Pojmiesz sprawiedliwość

  8 On strzeże2 ścieżek prawości,
  ochrania drogi pobożnych.
  9 Wtedy sprawiedliwość pojmiesz i prawość,
  i rzetelność – i każdą dobrą ścieżkę,
  10 gdyż mądrość zagości w twym sercu,
  wiedza ucieszy twą duszę.
  11 Rozwaga pilnować cię będzie,
  roztropność na straży twej stanie.

  Ustrzeżesz się zła…

  12 Ustrzeże cię od drogi występku,
  od ludzi mówiących przewrotnie,
  13 co opuścili ścieżki prawości,
  by chodzić mrocznymi drogami –
  14 radością ich czynić nieprawość,
  ze zła, przewrotności się cieszą,
  15 bo drogi ich pełne są fałszu
  i błądzą po swoich ścieżkach.

  To tylko fragment. Niewielki. Pewnie Starego Testamentu Pani nie zna. I tu tkwi przyczyna wędrówki duszy. .

 66. ami said

  Co do bicia żydowskiej piany rabinicznej,..
  Ideologia ta, żydowska – satanistyczna, to pozer, do pokonania. Dziś, to pomazane z wierzchu, klepanie Dyducha. Za plus należy uznać Papieżowi Franciszkowi, zmiane w najważniejszej modlitwie nakazanej przez Syna Bożego, gdzie wiecej nie szkalujemy Boga – satanizmem. Idąc dalej tym przykładem łatwiej będzie zrozumieć jak zadawnione i głęboko zapieczone jest nauczanie Boże Starego i Nowego Testamentu.

  Należy pamiętać, iż BÓG „JHVH” jest Żywy, nie żydowski, jak nam imputują różnej maści i podpinki sataniści, i gdyby wierni stosowali się do Jego zasad, począwszy od Kleru, żyd nie miałby szans na przejęcie kontroli nad naszym życiem. Czy to nie jest dość oczywiste jeśli pomyśli się o naszym byciu samodzielnie, bez żyda jako pomocy domowej. Jeśli nie jest, to znaczy, że społeczeństwo zatraciło swe korzenie oraz wychowanie autorytarne zdominowane zostało przez agendę pasożytująca.

  W rzeczywistości sama Biblia jest przerobiona przez satanistów – żydów, na wygodna Książkę pod poduszkę. W każdym bądź razie dzięki temu, nic judaistom nie grozi, mimo ewidentnego ukrzyżowania naszego Boga. Oni nawet krzyczeli na krew nasza i naszych dzieci, ku ich chwale. Mogą z niego, z nas – drwić, torturować, zabijać – tworzyć nam nieustanną golgotę. Chrześcijaństwo zostało nam znieczulone, nastąpiło w nim „pomieszanie zmysłów” i poplątanie pojęć.

  Warto też nadmienić o jednym z najbardziej wkurzających ludzi faktów zawartych w znowelizowanej Biblii, mianowicie to, iż Pan Bóg stworzył Adamowi napletek, po to, by potem nakazać jego kastrację, pod groźba kary – śmiertelnej.. To jest oczywisty nonsens, jak Estera przedstawiona za święta, sprostytuowana męczennice, która ma zadaniować wagine i jej czar, pójścia po trupach do celu – to typowa żydowska jaskółka, kolejna bzdura zohydzająca Słowo.

  [ faktycznie żydówki maja sztucznie, wręcz cukierkowa urode za młodu, by na starość wychszedł z nich demon]

  Wiele tu wymieniać, poczynając od zawartości słowa żyd w Biblii, którego oryginalnie tam nie było, jak idiotycznego stwierdzenia, iż sam Chrystus wraz z Ojcem i Duchem to istota żydowska, a żydzi to naród wybrany. To ewidentne kretynizmy zaaplikowane stadu wiernych, występujące przeciwko zdrowemu rozsądkowi i samej naturze.. Kościół jest po prostu zarażony wirusem żydowskim – piekielnym, więc taka ma kwintesencję wyrażona w Biblii pod dyktatem satanistów -żydów..

  Ludzie po prostu pod ścisła kontrola nie kojarzą faktów, co jest oznaką zażydzenia oraz zidiocenia pod wpływem oddziaływania złego.

 67. Piotr Podgórni said

  Ad. 64. KRK żadnego Jahwe nie uznaje za Boga. Proszę przeczytać wyznanie wiary a nie wymyślać nam religii.

 68. Stolarz said

  Ad 60

  Panie Ordodoks, głupiś Pan jest bo Listwa to idiota, a nie żaden geniusz. Boże i kiedyś był geniuszem, ale przekroczył ta cienka linie, która jest pomiędzy genialnością, a to totalnym zidioceniem. Może i to swój chłop, ale dla takich idiotów jak on. Niestety ten pustak potrafi tylko obrażać i wymądrzać się nie potrafiąc jednej poprawnej myśli sformułować. Zachwycać się jego geniuszem , to może tylko taki dyslektyk jak Pan, albo dziadek, do którego niewiele co już dociera, bo żyje przeszłością.

  Upadek Polski ma przyczynę w tolerancji takich Pana „geniuszy” , których powinno się eliminować , a nie tolerować i głupio zachwycać ich prostactwem. Niestety moi rodacy tak mają od głupich kilkuset lat i nic się tu raczej nie zmieni.

  Śmiesznie się tu czyta jak jeden tępak zachwyca się drugim tępakiem i roi coś o jakiś perłach, które w rzeczywistości są stekiem guana.

  Tak od dwóch lat tu czytam i początkowo miałem nadzieję, że coś w mysleniu Rodaków się zmienia ale nic na to nie wskazuje. Im bardziej bezczelnie jakiś pustak pisze i bardziej chamsko broni swoich wziętych z d..py wymysłów tym większy budzi zachwyt. No może nie wszystkich, ale tym, którym te wzięte z d..py myśli się nie podobają obrzucani są g..nem przy milczeniu większości.
  To co nas Polaków spotyka to jest to na co zasługujemy swoim życiem, poglądami, uporem, chamstwem.

  Niestety tu żyje, pracuje ( nie spie…. za granice jak duza część piszących tu mundroli) i ja, moje dzieci i wnuki musimy znosić konsekwencje takich pustaków jak Listwa i jemu podobnych Januszy intelektu. Janusze intelektu i Dyzmy polityki obżydzają wszystkich, którzy mogliby cos zmienić. Ogłupiając Rodaków, wykorzystując ich chca „zjednoczyć” tych , którymi w rzeczywistości gardza wokół, obcej idei ( circa od 500 lat) bo to tylko by tych pomiatanych i pogardzanych lepiej wykorzystać dla swoich celów.

  Ale Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Im wiecej Janusze intelektu piszą tym bardziej ukazuja swoje chamstwo i intelektualną miernotę. Niestety moi Rodacy tak maja, że nie potrafia tego zauważyc stad są tak łatwym celem dla manipulatorów i tych obcych, i tych pseudopatriotycznych i tych pseudokatolickich.

  Panie Ordodoks, Pana Zaścianek tez czytam i po jakim czasie podążania we właściwym kieruku tez Pan zbaczasz na manowce. Po co ? Dla poklasku ? Dla popularności ? Żeby Listwa o gołebim sercu rzucił Panu trochę grochu do karmnika ?

  Pan popełniasz typowy błąd zachwytu nad ładnie ( w Pana opinii) mówiacymi miernotami. Bolek mówi ładnier ( tez był swoim chłopem), Lolek mówił jeszcze piękniej i i co ? I guano z tego wyszło … Jak można nie widzieć tej pogardy i brać to za genialność ? No ale to nie mój problem .

 69. jasiekztoronto said

  Re: 67 Stolarz…
  A pan to na jakich wzorcach intelektualnych sie utozsamia? (pytam z ciekawosci)…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 70. Boydar said

  Pan Stolarz wcale tak do końca źle to nie kombinuje, powinien tylko dokładniej poukładać argumenty; i wtedy Mu samo wyjdzie co nie ma zastosowania a co jest nieprawdą. No i więcej dyplomacji. Zachowajmy spokój i trzeźwość osądu.

 71. re1truth2 said

  Emeryt pisał dyplomatycznie [„Pani”], ale jak ktoś nie rozumie.

 72. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  A co z fragmentami, w których w fatalnym stylu ten ktoś rozkazuje Izraelitom podstępnie, okrutnie i wynaturzony sposób dokonać zagłady całych miast niewinnych ludzi??A nieposłusznych tym chorym
  rozkazom każe śmiercią za okazanie litości ??? Próbowałam czytać ale wobec narastającego we mnie sprzeciwu przestałam

 73. Okadwa said

  Waszmościowie tu duby smalone…
  A tam się pomnik płótnem białym zasłania.
  Przebóg!… samego się kustosza licheńskiego przed wzrokiem ludzkim zakrywa.
  Ha!… a przecie sprawy mają się tak: precedens Zbyszka z Bogdańca wszystko wyjaśnia.
  – Mój ci jest – i wszystko… i tak trzeba mówić: wszystko mówić wszystkim: kustosz niewinien.
  Kustosz z Lichenia, dzwonnik z Notre Dame, transformacja, restytucja, prywatyzacja, zboczeń okupacja… itd, itp.
  … ino trza mieć białe sukno na podorędziu.

 74. Zdziwiony said

  Re 66
  Panie Ami, jak Pan może …??? !!!

  Papież Jan Paweł II a judaizm
  http://www.bibula.com/?p=70627

  Niema tego tekstu pod adresem:
  http://www.gdynia.piusx.org.pl

  Jan Paweł II spotyka judaizm. Judaizm grozi mu palcem.
  https://abcjudaizmu.files.wordpress.com/2011/11/imagesjud.jpeg?w=402&h=282

 75. Panie Solarz. Każdy z nas jest sfrustrowany, mający wady,słabości.Nie ma co miedzy Polakami się zacietrzewiac, gdy nam Matka płonie..
  Niesmy jeden drugiemu Krzyż wyłączając ogień w naszym Domu..
  Zaścianek nie jest mój a jest ta witryna Ruchu Oporu, któremu służę jako administrator tej witryny..A należy powiedzieć jeden z administratorów.
  Sam nie dałbym rady.. tylko Wspólnym Dzalaniem możemy istnieć.

 76. …Stolarz..przepraszam za literówki..
  Nie ma co się obrażać ma Polaków, którzy wyjechali, bo w istocie każdy kto wyjechał był wyrzucony w białych rękawiczkach talmudycznie…
  Naszym celem jest usunięcie Nachdzcow a sprowadzenie Polaków.

 77. Listwa said

  @ 71 re1truth2

  Emeryt się mylił. I nie tylko co do pani.

 78. Listwa said

  @ 67 Piotr Podgórni

  „Ad. 64. KRK żadnego Jahwe nie uznaje za Boga. Proszę przeczytać wyznanie wiary a nie wymyślać nam religii.”

  – gdyby pan przeczytał uważnie wpis pani Barbara Chojnacka to nie napisałby pan takiego komentarza. Chce pan się odnosić do tego co ktoś napisał czy do tego co pan chce widzieć?

  Najpierw pan to poprawi zanim się weźmie za Credo. Jak na razie to pan wymyśla.

 79. Listwa said

  @ 66 ami

  Gdyby początek był ten:

  „Należy pamiętać, iż BÓG „JHVH” jest Żywy, nie żydowski, jak nam imputują różnej maści i podpinki sataniści, i gdyby wierni stosowali się do Jego zasad, począwszy od Kleru, żyd nie miałby szans na przejęcie kontroli nad naszym życiem”

  to własciwe byłoby to :
  Idąc dalej tym przykładem łatwiej będzie zrozumieć jak

  Ale koncówka tego zdania to nie wiadomo o czym. Podobnie jak początkowy akapit o piany rabinicznej,..
  Ideologia ta, żydowska – satanistyczna, to pozer, do pokonania. Dziś, to pomazane z wierzchu, klepanie Dyducha, gdzie wiecej nie szkalujemy Boga – satanizmem.

  „W rzeczywistości sama Biblia jest przerobiona przez satanistów – żydów, na wygodna Książkę pod poduszkę”

  – Potrafisz Ami to udowodnić? to nie jest opinia prawdziwa. Są wprawdzie rózne tłumaczenia które wprowadząją przeróbki, ale widząc takie tłumaczenia nie mozna za to oskarżać oryginału. Chcesz może powiedzieć że potrafisz wykazać gdzie i jak Biblia została przerobiona i jak wygląda oryginał? To proszę bardzo, do dzieła.

  „Warto też nadmienić o jednym z najbardziej wkurzających ludzi faktów zawartych w znowelizowanej Biblii, mianowicie to, iż Pan Bóg stworzył Adamowi napletek, po to, by potem nakazać jego kastrację, pod groźba kary – śmiertelnej”.

  – to pokaż gdzie tak jest napisane w oryginale bądź w tłumaczeniach, nawet tych fałszujących. Cała ta opinia to jeden wielki bajzel.

  ” To jest oczywisty nonsens, jak Estera przedstawiona za święta, sprostytuowana męczennice, która ma zadaniować wagine i jej czar, pójścia po trupach do celu – to typowa żydowska jaskółka, kolejna bzdura zohydzająca Słowo”

  – to kolejny przykład twórczości własnej..

  „Wiele tu wymieniać, poczynając od zawartości słowa żyd w Biblii, którego oryginalnie tam nie było, jak idiotycznego stwierdzenia, iż sam Chrystus wraz z Ojcem i Duchem to istota żydowska, a żydzi to naród wybrany”

  – podobnie i ten fragment. Kto i gdzie twierdzi że „Ojcem i Duchem to istota żydowska” ? Co do Chrystusa coś takiego mozna spotkać, bo był człowiekiem z matki z rodu Dawida. Co jest w oryginale Biblii mozna sprawdzić.

  .

 80. Boydar said

  Matka Nasza, Panie JO, jako żywo Feniksa ptaka przypomina, i o Nią bym się nie martwił zbytnio. Nie myśmy Ją do życia i trwania powołali i nie w naszej mocy jest ją spopielić. To raczej do nas ogień piekielny coraz bliżej podchodzi jak, nie przymierzając, Szwedzi pod Jasną Górę.

 81. Listwa said

  @ 68 Stolarz

  Panie Stolarz,
  dyskusja z panem to oczywiście strata czasu, pana komentarze to mielenie szajsu, nic pan nie wnosi sensownego i treściwego. Ale jeśli pan chce, to poświęcę trochę czasu i podyskutujemy. Ze swej strony będę się starał, żeby była z tej dyskusji nad pana bełkotem jakaś korzyść.

  Chce pan? Jestem gotów.

  Po pierwsze. Pisze w Gajówce anonimowo, więc nie chodziło nigdy mi o mnie, czy jestem genialny, czy nie. Niezbyt interesują mnie opinie na mój temat takich ćwoków jak ty.

  Gdy pan zaczyna używać epitetów jak w @ 52 „Pan mentalnie i myślowo zasługuje pan na tytuł dupka. Myślę też, że moralnie na tytuł dziwki”. – to tylko pan zamula i tak mętne swe wypowiedzi. Proponuję żeby epitetów nie używać. A pan nie będzie miał – bulu – że epitetem dostał.

  Nie odpowiadam za wpisy Polak-Ortodoks też nie rzucam mu grochu do karmika i jeśli Polak-Ortodoks coś pisze to nie za groch ode mnie.

  Nie wiem czy pan dostrzega już swój błąd.

  Wpis @ 44 Stolarz

  „Jednym słowem zatwardziałość i zero, kompletne zero refleksji. Jednym słowem intelektualny, beton.”

  – panie Stolarz, potrafi pan pokazać gdzie powinna u mnie wystąpić refleksja? Bo jak na razie spłaszczył się pan do ogólników bez znaczenia i treści. Tylko prosze o odpowiedź rzeczową, taką „potrafiąc jednej poprawnej myśli sformułować”

  „To co nas Polaków spotyka to jest to na co zasługujemy swoim życiem, poglądami, uporem, chamstwem.”

  – z tym się zgadzam. Nie rozumiem tylko pan zdziwienia „Jak można nie widzieć tej pogardy i brać to za genialność ? ” Moze na nic więcej pan nie zasługuje. Owoców geniuszu się zachciało?

  Znalazłem też jedno zdanie które można uznać za treściwe : „Janusze intelektu i Dyzmy polityki obżydzają wszystkich, którzy mogliby cos zmienić.”

  – a co pan ma na myśli , jeśli cos ma?

  Na tym koncze powtórnie pytając: Chce pan? Jestem gotów.

 82. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Czy zna Pan książkę Douglasa Reed’a
  ” Kontrowersja Syjonu”
  Początkowe rozdziały a zwłaszcza o Deuteronomium ??
  Na szczęście nas obowiązuje Nowy Testament

 83. hulajdusznik said

  Re 49:

  „Wypowiedzi niektórych graniczą z obłędem”.

  Drogi panie, niektóre „wypowiedzi” niektórych granicę obłędu przekraczają od lat. Właściwie to oni na tej wypadowej emigracji poza granicami normalności hasają sobie bez papierów (żółtych) cały czas, we dnie i w nocy, na jawie i we śnie.

 84. Listwa said

  @ 72 Barbara Chojnacka

  Omówienie Starego Testamentu stwarza problem, gdyż jest on wyjątkowo bogaty w treść i też objętościowo obszerny. A wyrywanie fragmentów z kontekstu prowadzi na manowce.
  Jest niestety wielu ludzi o praktycznie zerowej wiedzy o ST, a mających wiele do powiedzenia o nim, bazując na refleksjach własnych, po oglądaniu dzisiejszej rzeczywistości w TV.

  Przykładem są wpisy semperparatus

  @ 23 „Stary Testament…księga zbrodni…podobnie jak jego następca-Talmud…Nie do pogodzenia z duchowymi naukami Jezusa Chrystusa…Przyjęcie ST do kanonu KK zniekształciło i osłabiło chrześcijaństwo…natomiast niejako „nobilitowało” judaizm…”

  @ 30 „A do tych zbrodni namawia jahwe-demiurg-szatan….plemienny bożek żydowski…..uważany przez kościelne chrześcijaństwo za Boga Ojca…co jest wierutną bzdurą”

  Bzdury nawiedzonego sekciarza.

  Stary Testament jest częścią Pisma św decyzją Kościoła. Drugą częścią jest Nowy Testament.
  Pismo św i Tradycja są dwoma źdródłami nauczania i zawierają w sobie treści Objawione, czyli są to treści szczególne. Pisząc takie słowa „Próbowałam czytać ale wobec narastającego we mnie sprzeciwu przestałam” robi pani z jednej strony błąd, ale też zachowuje się poprawnie. ST wymaga własciwego poznania i zrozumienia „co z czym i do czego” Płytkie i powierzchowne poznanie stwarza w pierwszym odruchu chęć ucieczki przed trudem przyswojenia sobie takiego pakietu ukrytej pod symbolicznymi zapisami wiedzy.

  Odrzucenie ST lub negowanie jego wartości jest błędem. I to poważnym.

  Podchodząc tylko do zagadnenia które pani wskazała, czyli : „A co z fragmentami, w których w fatalnym stylu ten ktoś rozkazuje Izraelitom podstępnie, okrutnie i wynaturzony sposób dokonać zagłady całych miast niewinnych ludzi??A nieposłusznych tym chorym
  rozkazom każe śmiercią za okazanie litości ???”

  To trzeba odnieść się do tych konkretnych fragmentów. Nie wolno negować pozostałej części ST i go odrzucać z powodu tych fragmentów. Gdy spojrzy się na całość tekstu, to te fragmenty mówiące o zagładzie , zabijaniu, uśmiercaniu, nie są liczne. Przeciwnicy ST widzą tylko je.

  Są fragmenty gdzie Bóg nakazuje wytępienie albo wskazanych ludów, albo jednostek, ale nie znajdzie pani potwierdzenia swoich słów ” w fatalnym stylu ten ktoś rozkazuje Izraelitom podstępnie, okrutnie i wynaturzony sposób dokonać zagłady całych miast niewinnych ludzi??”
  „A nieposłusznych tym chorym rozkazom każe śmiercią za okazanie litości ???”
  – a ile jest fragmentów i przypadków o tym mówiących?
  Pozostałoby do omówienia dlaczego i skąd tak, a nie inaczej. Nie ma pani racji pisząc „zagłady całych miast niewinnych ludzi??”

  Dla niektórych będzie zaskoczeniem, ale Pan Bóg powiedział wprost do Izreeala : daję wam ziemię obcych narodów nie dlatego że jesteście nieskazitelni ale dlatego że przestepstwo tych ludów sięgnęło zenitu, dlatego ich wykorzenie.
  Długo bedzie trwało oczyszcznie naszego wyobrażenia o katolicyźmie oraz kim i jaki naprawde jest Pan Bóg. Posoborowie dokonało wielu zniekształceń.

  Nawet Tradycyjni katolicy nie otrząsnęli sie jeszcze. Pan Bóg jest dobry i wspaniały. Ale nienawidzi zła z całą tego konsekwencją. Wybicie całego miasta okrutników którzy swe dzieci oddawali Molochowi na ofiare paląc ich w ogniskach jest niczym w stosunku do odesłania do wiecznego piekła. Całe Pismo św wraz ze Starym Testamentem jest księgą mądrściową i dydaktyczną. Z tym że jest bardziej intelektualym hologramem niż zapiasanym papierem. Jest czymś r rodzaju DNA gdzie trzeba nauczyć się dostrzegac geniusz.

 85. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Panie Listwie,
  diabeł tkwi w szczegółach a one są koszmarne…
  Nie mam oczywiście kwalifikacji do oceniania ST jak również nie podważam autorytetu KRK, który uznaje pisma ST za natchnione przez Ducha Św. …..jednak coś tu się nie zgadza …
  Księga Powtórzonego Prawa to HORROR !!!

 86. Listwa said

  @ 82 Barbara Chojnacka

  Wysłanie wywiadowców, bunt ludu,kara, bezskuteczna wyprawa, Nie grozic Edomitom, ni enapadac na Moabitów, nie zaczepiac Ammonitów, zachowanie przykazań mądrościa, unikac bałwochwalstwa, odstepstwo powodem utraty ziemi )co grozi Polakom), wielkość Bożego wybrania, milość Boga , potęga Boga, zwyciestwo darem Boga..

  Wszystko się zgadza. Tylko trzeba poczybać bez uprzedzeń i nie widzić w ST narzędzia do utrzymywania obecnie władzy bankierów. Co poniektórym doskwiera.

  Nie mam oczywiście kwalifikacji do oceniania ST
  – a kto ma? Mozna tylko starac sie z niego uczyć.

 87. Marek said

  re1truth2 said
  2019-05-13 (Poniedziałek) @ 19:55:02

  One chociaż nie lały wody i rozmawiały na temat.
  „Ponoć w czasach pierwszego soboru w Konstantynopolu pod koniec IV wieku nawet przekupki na bazarach spierały się o pochodzenie Ducha Świętego. Ostatecznie sobór uznał, że Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, a zdanie przekupek miało na to wpływ znikomy lub żaden. Ale sam fakt, że o tym rozmawiały, już był dobry: o ile później przekupki owe miały w sobie na tyle pokory, by przyjąć głos Kościoła jako naukę dla siebie.”
  ===

  Proszę pana. Napisał pan „ponoć” więc można założyć, że nie jest pewien.

  W czwartym wieku na soborze w Konstantynopolu 381r zatwierdzono tzw credo, symbol, w którym jest zapis o pochodzeniu Ducha Świętego od Ojca, a nie od Ojca i Syna.
  Dodatek „filioque” jest kontrowersją dużo późniejszego pochodzenia i dzieli do dzisiaj Kościół zachodu i wschodu.
  Naprawdę, to nie jest wiedza tajemna.

 88. Boydar said

  Czytać … ale jak … teraz greka i staroaramejski nie trendy … 🙂

  Trzeba by pierwsze wydanie ks. Popwskiego …

 89. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Panie Listwo,
  W ST istotne są teksty związane z Panem Jezusem i Jego Królestwem…
  tego i tylko tego się trzymam…reszty się boję
  Dziękuję za cenne, choć bezlitosne uwagi
  ☺️

 90. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Ikonka na końcu miała być inna, czyli: ☺️
  chochliki niestety istnieją

 91. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Noo nieeee…
  Znowu to samo!!!
  Po prostu zwykły uśmiech miał być :
  🙂

 92. Boydar said

  Daj Babie komputra …

 93. Listwa said

  @ 85 Barbara Chojnacka

  Dlaczego bezlitosne? Na bezlitosne to Stolarz może oczekiwać. Pani to ja bym nieba przychylił.

  Sprytni i wyszkoleni manipulatorzy, sprowadzili myślenie Polaków do poziomu beznadziejnego serialu.
  Trzeba rozwinąc żagle , a to oznacza dla niektórych solidną „rewolucję” i przyswojenie pokażnej dawki informacji.

  „W ST istotne są teksty związane z Panem Jezusem i Jego Królestwem”

  – nie tylko są związane, ST i NT prowadzi do własciwego celu. Przekazuje tak dużo i o takim znaczeniu, że wielu po prostu nie rozumie. To nie są tylko opisy historyjek z przeszłości. Do tego stopnia że dla każdego indywidualnie odrzucenie lub przyjęcie ma wpływ na jego przyszłość. Nieznajomość sprowadza sie do odrzucenia.

  Dlatego też jest podarowany autentyczny Kościół z jego magisterium i sakramentami. Bo sama wiedza to za mało. Trzeba tylko pilnowac żeby było autentyczne a nie podróbka.

  Wtedy nie ma czego się bać.

  Opowiadał starszy ksiadz, Kiedyś jak wszedłem do tramwaju to mi ludzie miejsca ustępowali nawet jak siadać nie chciałem. Teraz zdarza mi się słyszeć obelgi od młodych ludzi.

  Ten ksiądz nic nie zrobił tym ludziom, ale jeśłi powie im sie że jesteście manipulowani przez rózne przekaziory, to stolarz z nich wyjdzie i piana.

 94. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Od 11 lat nie mam TV ☺️
  Od 2005 jestem uzależniona od wykładów Ks.Karola w związku czym mam poważną utratę słuchu ☺️
  Pozdrawiam Pana 🕊️

 95. Listwa said

  @ 90 Barbara Chojnacka

  Jestem pewny że ma pani jeszcze więcej zalet.
  Ukłony.

 96. Barbara Chojnacka said

  https://images.app.goo.gl/FMQt8H4KcPJ2uKWs5
  Melchizedek

 97. Joannus said

  Ad 42 Semperparatus
  ”To co piszecie jest celową judaizacją prawdziwie duchowego chrześcijaństwa…”

  Wniosek końcowy z wnętrza kaleson wzięty

  Ad 44 i inne Stolarz

  ”Po prostu to szkodnicy znad Jordanu odgrywający rolę katolików i obrońców zdegenerowanej szlachty , która doprowadzić do obecnej sytuacji w Polsce. ”

  Zakłamany prymityw zawsze irytuje się na prawdę. Tak było i będzie.
  Ponadto bez kultury i minimum wychowania, skoro dyskutantów tak traktuje i nazywa.
  Rozumiem uraz do szlachty wleczony we krwi i genach od pokoleń, co nie znaczy aby pozwalać sobie na poniewieranie pamięci rzesz zmarłych, co poświęcili dorobek, rodziny i własne życie dla Ojczyzny.
  A ponadymane w pysze toto tak dalece, że mają mniemanie, iż tylko oni w widzeniu sprawy stoją na najwyższym szczycie.

  Ad 49 Greg
  ”Dwadzieścia Wieków oszustwa?”

  Takoż próbują dowieść nawiedzeni znawcy teologii, religijni dewianci, z misją prostowania i czyszczenia historii Kościoła.

  Ad 54 Nick
  Po co te rady, zawsze swój staje za swoim

 98. Joannus said

  Ad 90
  ”Od 2005 jestem uzależniona od wykładów Ks.Karola w związku czym mam poważną utratę słuchu”.

  Pytam. Pani to kpi z tych wykładów, czy postanowiła obrażać zacnego Kapłana.

 99. NICK said

  Są różne symptomy.

  A Prawda Stworzenia jest Jedna.

  Jest nieco rozmycia Prawdy; wszędzie.
  Nieco.?.

  Gospodarzu!
  Alert.
  A co Panu tam, to, tamto.
  Ma Pan przymioty bliskie Naszego, Jedynego.

  Wiarę i wiedzę i … .

  Pisz Pan.
  Bo świat i czas to se może „szlag” trafić.
  Zapowiedziane jest.

  A TU chodzi o Duszę.

  Sam nie wiem czy to wszystko ciągnąć należy czy Prawdę opowiedzieć.
  Ciągnąć. Komu i dla kogo i po co.

  Moje słynne Katakumby… .

  Bynajmniej.
  Ja mam takie dylematy.

  Możemy po prostu nie zdążyć być… .

 100. Re.93 Joannus „Wniosek końcowy z wnętrza kaleson wzięty”…”kalesonów” a nie „kaleson” analfabeto…jeśli twoja wiedza teologiczna jest taka jak ortografia…to nie mam więcej pytań…

 101. Barbara Chojnacka said

  Ad.Joannus
  Wręcz przeciwnie!!!
  Słucham ich na okrągło,mam wgrane na komórce i słuchawki w uszach
  Niby ciągle to samo a za każdym razem kolejna warstwa się objawia…
  Polecam wszystkim!
  Jak mógł Pan pomyśleć o kpinie ??

 102. Listwa said

  @ 96 semperparatus

  Pytań nie masz. Ale z kaleson teksty wyciągasz i jedzie błędami.
  ”kalesonów” „kaleson” jest to kwestia odmiany wyrazów i doboru końcówek, a nie kwestia ortografii.

  I jak wyglądasz ze swą butą ?

  W tym wypadku obie formy są dopuszczalne, a kaleson bardziej zgrabną i pasującą.

  @ Joannus

  Panie Janie, pana Barbara jest w tym lepsza, niż my razem wzięci.

 103. ami said

  Re78
  Drogi detalisto Listwo proszę w takim razie pozwolić skojarzyć z waszego na nasze, co miałem na myśli, pisząc – „piana rabiniczna”.

  Otóż odnoszę to, do dyskusji na panelu, która jest maglowaniem uwarunkowań żydowskich zawartych w Biblii – primo.

  ===

  Natomiast końcówka zdania odnosi się do faktu żydowskiego panowania nad nami, co wydaje się panu niewiarygodne ? Czy też co powinien robić kler, ano powinien wołać, jak wilk na puszczy lub chociażby gruchać gołębica przy raju, o żydzie sataniście, jak to robił Kościół po wszech-czasy.

  ===

  Wcześniej podałem Gajówce lepsze przekłady biblijne.

  ===

  Wyrywanie z kontekstu i układanie zdań we własnych paralelach, to dzieła pomocne, w „bezmyślnym” negowaniu i zaprzeczaniu wszystkiego, co ludzie napiszą lub mają w tem swe własne wątpliwości. Tak nie robi intelektualista, a zadani owiec.

  ===

  Estery drogi panie Listwa wręcz stworzyły komórkę służb bezpieczeństwa, a napletki do dziś, bez pozwolenia, jak rodzic nie upilnuje, ciachają Amerykanom. W każdym przekładzie Biblijnym stoją te rzeczy jak wół na malowanych wrotach. Wystarczy zadać sobie trud i jakąś przeczytać.

  ===

  Secundo – to samo, co do istnienia żyda w Biblii, panie Listwa ludzie sądzą, że Bóg to żyd wybrany do walenia łepkiem w mur, bo
  jest wkręcony w Słowo oraz naganiany z ambon co tydzień, a i w dni powszednie.. Kogo chcesz pan przekonać, że JHVH jest Słowianinem lun żydem.

 104. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Proszę wyjaśnić, w czym jestem lepsza, bo już się boję, czy dobrze rozumuję🤔

 105. Ha,ha,ha…radzę sprawdzić w słowniku ignorancie…

 106. Barbara Chojnacka said

  Ad.Semperparatus
  Słowniki są różne, te starsze dopuszczają wiele końcówek…współczesne tchną uproszczeniami

 107. Listwa said

  @ 100 semperparatus

  Jak ktoś chce niech pisze semperparatus wyciąga z wnętrza kalesonów. Niech semperparatus zajmuje sie swoimi kalesonami.

  A ty z czego chcesz sie hahać? Znawco ortografii.

  Jaka jest liczba mnoga i pojedyńcza?

 108. Listwa said

  @ 101 Barbara Chojnacka

  I odnosić sie można do bardziej precyzyjnych wypowiedzi. Pan Jan miał na myśli jedne kalesony, parę kaleson, czy wszystkie kalesony semperparatus ?

  W tym wypadku obie odmiany dopuszczane.

 109. Boydar said

  Przepraszam że się wtrącę, czy tajne agendy rozpieprzające stan kapłański (nie Kościół !) w Polszcze chodziły w kalesonach ?

  Jeśli tak, dyskusję można uznać za pożyteczną.

 110. re1truth2 said

  Ibidem 57
  „One chociaż nie lały wody i rozmawiały na temat.”
  Do tej pory o 100 % więcej komentarzy i większość nie na temat treści artykułu czyli zrobiły się Wolne tematy „lanie” w kalesony…
  Wniosek jeden niektórzy „starsi” zamulają dyskusję, aby zwekslować istotę i istnienie bądź nie masonerii w Kościele.
  Pewnie są nasłani od tych co całowali zieloną książkę lub kiwaczy.

 111. Boydar said

  Oliwa sprawiedliwa … 🙂

 112. Listwa said

  @ 106 re1truth2

  Zdaje sie że „ponoć” pan zgubił.
  Ma pan artykuł, czytać ktoś panu zabrania?

  Jeśli panu mało to może Stolarz niech coś napisze. Albo pan poczeka na drugą część artykułu, dostanie pan kilka życiorysów i będzie pan miał „przerwane milczenie”.

  „Wniosek jeden niektórzy „starsi” zamulają dyskusję, aby zwekslować istotę i istnienie bądź nie masonerii w Kościele.
  Pewnie są nasłani od tych co całowali zieloną książkę lub kiwaczy”

  – kogo pan ma na myśli w tym jednym wniosku?

  Pan usiądzie i napisze coś o masonerii w Kościele i zweksluje istotę, panie arogancki.
  I tak bez zamulania dyskusji poprosze.

  Mam nadzieję że panu zrobiło się juz lepiej.

 113. re1truth2 said

  Bingo 😀

 114. Listwa said

  @ 109 re1truth2

  Bez zamulania miało być o masonerii w Kosciele.

 115. ami said

  Re78
Drogi detalisto Listwo proszę w takim razie pozwolić skojarzyć z waszego na nasze, co miałem na myśli, pisząc – „piana rabiniczna”.
  Otóż odnoszę to, do dyskusji na panelu, która jest maglowaniem uwarunkowań żydowskich zawartych w Biblii – primo.
  ===
  Natomiast końcówka zdania odnosi się do faktu żydowskiego panowania nad nami, co wydaje się panu niewiarygodne ? Czy też co powinien robić kler, ano powinien wołać, jak wilk na puszczy lub chociażby gruchać gołębica przy raju, o żydzie sataniście, jak to robił Kościół po wszech-czasy.
  ===
  Wcześniej podałem Gajówce lepsze przekłady biblijne.
  ===
  Wyrywanie z kontekstu i układanie zdań we własnych paralelach, to dzieła pomocne, w „bezmyślnym” negowaniu i zaprzeczaniu wszystkiego, co ludzie napiszą lub mają w tem swe własne wątpliwości. Tak nie robi intelektualista, a zadani owiec.
  ===
  Estery drogi panie Listwa wręcz stworzyły komórkę służb bezpieczeństwa, a napletki do dziś, bez pozwolenia, jak rodzic nie upilnuje, ciachają Amerykanom. W każdym przekładzie Biblijnym stoją te rzeczy jak wół na malowanych wrotach. Wystarczy zadać sobie trud i jakąś przeczytać.
  ===
  Secundo – to samo, co do istnienia żyda w Biblii, panie Listwa ludzie sądzą, że Bóg to żyd wybrany do walenia łepkiem w mur, bo
jest wkręcony w Słowo oraz naganiany z ambon co tydzień, a i w dni powszednie.. Kogo chcesz pan przekonać, że JHVH jest Słowianinem lun żydem.

  Wklejam powtórnie, bo za pierwszym razem zmechaciło. A Listwa wart tego. Fanatyzm to jest podstawa jakiejkolwiek skutecznej wiary i działania..

 116. ami said

  Ciekawe czy transcendentne czyt. żywotne tematy interesu Judaszów mogą wchodzić bez moderacji. Klasyfikacja maszynowa ?

 117. ami said

  Moja odpowiedz numer 99 powtórzona 111 nie chce się moderować ? Poczekajmy na Gajowego.

 118. re1truth2 said

  .http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/wp-content/uploads/2014/02/490_masonmass-01.jpg
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=15216
  😦

 119. Marucha said

  Re 68:
  Pan, w swym komentarzu skupia się na atakowaniu p. Listwy, nie podając jednak żadnej konkretnej motywacji, a jedynie dając wyraz swej prywatnej niechęci.
  W odróżnieniu od Pana, komentarze p. Listwy są (a przynajmniej bywają) diagnostyczne i podają fakty. Bardzo je cenię, zwlaszcza gdy porusza tematy teologiczne,

 120. Barbara Chojnacka said

  Ad.Gaj.Marucha
  Pilne !!!!!

 121. re1truth2 said

  Re 87
  Panie Marku:
  1. Mój ponowny wpis dotyczył kilku (jednej) osób/y komentujących? czasami nie na temat, do ad 40 Pana Boydara „Lejecie wodę na zmianę, zupełnie jakbyście się umówili.” mój 57 „One chociaż nie lały wody i rozmawiały na temat.”, a poniżej część synonimów do lać wodę – wybrać które pasuje:
  żonglować frazesami, bajać, bajerować, chrzanić, dywagować, gaworzyć, gdakać, klekotać, marudzić, opowiadać, szczebiotać, terkotać, trzeszczeć, wygadywać, wyplatać, bujać, chlapać jęzorem, prawić androny, zanudzać, gadać od rzeczy, klepać bez ładu i składu, klepać od rzeczy, pleść, gębować, trzepać, produkować się, piłować, prawić, odbiegać od tematu, opowiadać długo i szeroko, rozpisywać się, mówić rozwlekle, mówić rozwlekle o czymś.

  2. [„Ponoć w czasach pierwszego soboru w Konstantynopolu pod koniec IV wieku nawet przekupki na bazarach…”] i pozostałe w cudzysłowie to był zaczerpnięty cytat z dołączonego źródła, a nie moje słowa.

 122. Boydar said

  No dobra, „jakbyście się umówili” dementuję 🙂

 123. Listwa said

  @ 121 re1truth2

  Jeśli ktoś leje wode, to pan do nich nalezy.

  Jest napisane w źródłowym tekście [„Ponoć w czasach pierwszego soboru w Konstantynopolu pod koniec IV wieku nawet przekupki na bazarach…”]

  – dlatego pan nie powinen pisać @ 106 „One chociaż nie lały wody i rozmawiały na temat.”

  Ma pan jakiś kłopot z ustalaniem prawdy, jak widze.

 124. Listwa said

  @ 115 ami

  Niech już pan nic nie wyjaśnia, bo im więcej to robi, tym bardziej nie wiadomo o co panu chodzi.

 125. Listwa said

  @ 104 Barbara Chojnacka

  Nieuważnie przeczytałem.

  W słuchaniu Ks. Karola i szacunku dla niego.

 126. Listwa said

  @ 68 Stolarz Ad 81

  Zatem Stolarz swoją technikę Ad personam, to sobie wsadź w swój rozklekotany zad.

 127. Listwa said

  @ 119 Marucha

  Dziękuję Panie Gajowy.

  Oczywiście nie za to, że pana wpis mi schlebia, nawet nie dlatego że mnie popiera.
  Dziękuje za to, że ceni pan prawdę, broni rzeczy wartościowych, pracuje dla zwycięstwa dobra.

  A dziadostwo i kłamstwo pod lód.

 128. Listwa said

  @ 118 re1truth2

  To nie jest o masonerii w Kościele, a planach i stosunku do Kościoła Katolickiego.

  Jest to też potrwierdzenie że masoneria traktuje Kościół katolicki za wroga i cel, a nie prawosławie.

 129. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Dziękuję za wyjaśnienie:-)
  Czytam Stary Testament opisany przez Katarzynę Emmerich i powoli mi się rozjaśnia

 130. re1truth2 said

  Re raz, dwa i trzy.

  Listwa panie, to panu coś się ustalanie prawdy
  [– dlatego pan nie powinen pisać @ 106 „One chociaż nie lały wody i rozmawiały na temat.”

  Ma pan jakiś kłopot z ustalaniem prawdy, jak widze.]
  – zakochał się pan 2 razy w wpisie 106? To nie je moje, konfabuluje pan …

 131. Barbara Chojnacka said

  Ad.Re1truth2
  zaraz oberwie pan Listwą i z pana trociny polecą

 132. Joannus said

  Ad 101 Barbara Chojnacka

  Źle zrozumiałem wpis i zaniepokoiła mnie się obawą o przekierunkowanie stosunku do FSSPX, stąd było zapytanie.
  Przepraszam za niezrozumienie i bardzo serdecznie pozdrawiam Panią.

 133. Barbara Chojnacka said

  Ad.Joannus
  Ufff…
  My przecież „Zawsze Wierni”
  Również pozdrawiam serdecznie

 134. Listwa said

  @ 121 @ 130 re1truth2

  Jeśli jakiś autor w Interncie zaczyna pisać o czym 1700 lat temu rozmawiały kobiety na ulicach i zaczyna tekst od słowa ‚ponoć’,
  a pan zaczyna traktować to jako pewnik, to równocześnie zaczyna pan lać wodę.

 135. Zdziwiony said

  Michalkiewicz:: księża, którzy byli TW natychmiast być powinni wywaleni ze stanu kapłańskiego. Niestety nie mamy takich ich dyscyplinujących jak Prymas Wyszyński.
  .https://youtu.be/96frPe6MC-o?t=670

  Judeizujący tego nie zrobili i nie zrobią.

 136. ami said

  Re124 Listwa. Przykro mi ale niech pana sie nie zniechęca. Póki żyjemy, droga do Nieba dla wiernych bojowników o prawdę zawsze jest otwarta. Osobiście Nie poruszam sie po usłanej różami drodze żydowskiej ale mesjanistycznej prawdzie.

 137. Listwa said

  @ 136 Ami

  No Ok.
  Jako bojownik o prawdę niech pan dobrze sprawdzi, czy ta droga to na pewno mesjanistyczna.

 138. re1truth2 said

  Re raz, trzy cztery

  Weksel z pana nie odniósł się pan do „sklerozy” z własnego dwukrotnego wpisu do kogo? 106!!!

  ” – zakochał się pan 2 razy w wpisie 106? To nie je moje, konfabuluje pan …” powtarzam pytanie i stwierdzenie ze 130.

  „pewnik” to sobie pan sam wydumał.

 139. Listwa said

  @ 138 re1truth2

  Było po raz drugi na @106 obecne @ 110 bo pojawił sie wpis pana Marka @ 87 ktrógo wcześniej ne było. A w nim jest małe nieporozumienie, choc wpis merytorycznie poprawny.

  . W @ 110 piszac „One chociaż nie lały wody i rozmawiały na temat.” zalał pan wodę. Ponoć w oryginale było ponoć, czy nie ?

 140. ami said

  Re137 Cały czas proszę o to i sprawdzam czy nie zboczyłem ze ścieżki i kursu. Wiem jedno, że tam gdzie idą po śmierci s-syny żydowskie, nie ide, choć i to licho, według wiary chrześcijańsko – judaistycznej ma szanse na zbawienie, jak każdy dwunożny głowonóg. Osobiście bardzo w to wątpię, znając nieco, to co ukryte i zastrzeżone dla zjadacza papki żydowskiej.. Podpowiem, że dzisiejsza wiara jest dostosowana do niewolników żydowskich i kompletnego ich wyzysku – TO MY. Po przejęciu finansów i zagospodarowania sfery zachodniej – renesans, nastąpił czas rewolucji judaszów oraz ich nauk satanistycznych. Ci, którzy im się przeciwstawią kończą zle. To przypomina, jak ważne są wskazania Boga Ojca oraz Jego Syna dla nas o nich – logicznie rozumiane SLOWO. DOBRO ze ZLEM miesza zyd, by w efekcie nastąpił efekt motyla.

 141. re1truth2 said

  „Ponoć” Mickiewicz Adam …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: