Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o 1863 i Aleksander Wielopo…
  prostopopolsku o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Cud nad Wisłą: Mateusz Piskorski na wolności

Posted by Marucha w dniu 2019-05-16 (Czwartek)

Polski polityk i politolog Mateusz Piskorski po niemal trzech latach pobytu w areszcie wyszedł dziś na wolność. Odzyskanie wolności przez Piskorskiego było możliwe po wpłaceniu 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

„Moim zdaniem, stało się coś bardzo niebezpiecznego, że po takim okresie, kiedy prawa obywatelskie były traktowane w Europie jako bardzo ważne, jako element ładu demokratycznego, nastąpiły czasy, kiedy względy bezpieczeństwa państwa okazują się na każdym kroku ważniejsze od praw obywatelskich. Jeśli chodzi o pana Mateusza Piskorskiego – to przesiedział trzy lata, nie mając żadnej możliwości obrony” – uważa polska publicystyka Agnieszka Wołk-Łaniewska.

16 maja 2019 roku Mateusz Piskorski po trzech latach odizolowania opuścił Areszt Śledczy Warszawa-Służewiec przy ul. Kłobuckiej 5. Kwota kaucji została wpłacona na konto sądu.

Już w grudniu ubiegłego roku uruchomiono zbiórkę pieniędzy na kaucję dla Piskorskiego. Co prawda od tego czasu wymiar sprawiedliwości trzykrotnie zmieniał wysokość poręczenia majątkowego. Początkowo była mowa o 300 tysiącach, potem prawomocnie podwyższono ją do pół miliona złotych.

Przed tygodniem Sąd Apelacyjny wyznaczył kwotę 200 tys. złotych. Większość sumy wpłaciła rodzina, ale w zbiórce środków uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Mateusz Piskorski jest oskarżony o szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej oraz Chin.

Mateusz Piskorski nie przyznaje się do winy i uważa, że jest ścigany za coś, co nie jest przestępstwem.

Ze znaną polską publicystyką Agnieszką Wołk-Łaniewską rozmawia komentator Agencji Sputnik Leonid Swiridow.

Pani Agnieszko, ostatnia informacja: Mateusz Piskorski na wolności. Jednak polskie władze zdecydowały się wypuścić go po trzech latach z aresztu. Generalnie wydaje się, że sprawa jest oczywista, że to jest sprawa polityczna. Nie wiem, jak w ogóle można wypuścić człowieka, który jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego, który jest „szpiegiem” i zagraża wszystkim. To znaczy, że ABW i prokuratura nie mogą nic udowodnić w tej sprawie?

— Ja myślę, że jest to dokładnie to samo pytanie, które dotyczyło bytności w Polsce pana redaktora Leonida Swiridowa. Jak można pozwolić na to, żeby przez 1,5 roku wyrzucać z Polski człowieka, który jest poważnym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa?

Myślę, że to nie polskie władze do tego dopuściły. Ja rozumiem, że to sąd podjął taką decyzję po trzech latach aresztu zapobiegawczego Mateusza Piskorskiego, bo tak trzeba to nazwać. Być może, to był po prostu inny skład orzekający, niż ten, który wydał nakaz aresztowania Mateusza Piskorskiego.

Ja w ogóle uważam, że to, co się dzieje, to, że ludzie siedzą w Polsce przez lata w śledztwie, i, jak rozumiem nawet zarzuty nie są postawione…

W sprawie Piskorskiego są postawione zarzuty. To znaczy, że Mateusz Piskorski jest – być może – „szpiegiem” rosyjskim i również „szpiegiem” chińskim. Ale też tego nie wiemy…

— I problem polega na tym, że się nie dowiemy.

Ponieważ zwycięstwem służb specjalnych całego tak zwanego zachodniego świata po 11 września 2001 jest tak, że służby specjalne działają bez jakiejkolwiek kontroli. Hasło „bezpieczeństwo państwa” działa jak abrakadabra.

To znaczy „bezpieczeństwem państwa” może być kompletnie wszystko i nie podległa to żadnej kontroli, ani sądowej, ani demokratycznej, w sensie parlamentarnej. Można utajnić każdą swoją indolencję, każdy brak dowodów przykrywając to komunikatem „bezpieczeństwa państwa”, o czym Pan redaktor przekonał się najlepiej osobiście.

Ale jak z prawami człowieka? Co robić w takiej sytuacji?

— Trybunał w Starsburgu dość jasno się wypowiada: że hasło bezpieczeństwa państwa, jakkolwiek ważne, nie może być uważane za magiczny sposób na zniesienie praw człowieka. Także działania służb specjalnych, które powołują się na „bezpieczeństwo państwa”, powinny podlegać kontroli sądowej.

Trybunał bardzo wyraźnie mówi, że to jest sytuacja, która zagraża bezpieczeństwu państwa, znacznie bardziej, niż to – jeszcze potencjalne niebezpieczeństwo – to, że bez jakiejkolwiek kontroli mogą robić co chcą.

Moim zdaniem, stało się coś bardzo niebezpiecznego, że po takim okresie, kiedy prawa obywatelskie były traktowane w Europie jako bardzo ważne, jako element ładu demokratycznego, nastąpiły czasy, kiedy względy bezpieczeństwa państwa okazują się na każdym kroku ważniejsze od praw obywatelskich.

Automatycznie zamyka się ludzi, ludzi się wyrzuca, cudzoziemcy, naprzykład, są deportowani, ich pozbawia się podstawowych praw obywatelskich pod hasłem „bezpieczeństwa państwa”. I nikt nie może w ogóle zakwestionować tego.

Ja myślę, że jest to ten przypadek, jeśli chodzi o pana Mateusza Piskorskiego. Nie został wyrzucony z Europy, tylko przesiedział trzy lata, też nie mając żadnej możliwości obrony.

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Może, uwolnienie pana Mateusza Piskorskiego jest w jakiś sposób z tym związane, czy nie?

— Ja mam przekonanie, że to jest decyzja sądowa. Być może, to inny sędzia, inny skład sadu. Być może, to już coś takiego, że sędziowie zaczynają mieć dosyć dyktatu władzy. Ja nie wiążę tego z wyborami.

Można sobie wyobrazić, że to jest sygnał ze strony PiS-u, że chce być w lepszych stosunkach z Rosją? Ja raczej takiego sygnału nie widzę.

Pan Mateusz Piskorski spędził trzy lata w tej celi. 18 maja będą jego urodziny…

— I teraz będzie musiał dostać wyrok trzech lat i będzie mógł zaskarżyć państwo polskie. To byłoby bardzo złym pomysłem z punktu widzenia państwa polskiego, że człowiek oskarżony o szpiegostwo skutecznie oskarżył za niesprawiedliwy areszt, za lata zmarnowanego życia. Teraz trzeba będzie tak skonstruować zarzuty, żeby dostał te trzy lata. Żeby mu zaliczyć odsiadkę.

Przypomniałem historię, sprzed nawet trzech lat, było to pod koniec 2015 roku na lotnisku Okęcie, jeżeli Pani pamięta.

Jak opuszczałem Polskę, to pan Mateusz Piskorski też przyjechał na lotnisko w Warszawie, żeby mnie pożegnać, i Pani redaktor też była osobiście. Pamięta Pani, co pan Piskorski wtedy powiedział? Że ja wyjeżdżam do Moskwy, a on pozostaje w Polsce i że, być może, będzie siedzieć. Był to z jego strony taki dowcip…

— Tak, pamiętam ten żart Mateusza Piskorskiego na lotnisku Okęcie 13 grudnia 2015 roku.
Piskorski jest osobą, działalność której jest jawna. Ja rozumiem, że jeżeli pan Piskorski byłby posłem w tej chwili koalicji rządzącej, albo członkiem komisji do spaw służb specjalnych, albo nie wiadomo było o jego związkach z Rosją – to można byłoby mówić, że jest bardzo niebezpieczny, ponieważ pozyskuje informację tajne, które może przekazywać Rosji. Ale tak nie jest.

Mam zerowe zaufanie do służb specjalnych państwa, kierowanego przez PiS. Polityka antyrosyjska jest powodem, dla którego dostrzega się rosyjskich agentów wszędzie i to jest wybór polityczny, a nie merytoryczna działalność służb.

Leonid Swiridow
https://pl.sputniknews.com

Piskorski poza poręczeniem majątkowym, będzie musiał trzy razy w tygodniu meldować się na policyjnym komisariacie i nie będzie mógł opuszczać granic kraju; ma również zakaz kontaktowania się ze świadkami nieprzesłuchanymi w jego sprawie.
Za to pierdolony skurwysyn i złodziej Lewandowski, albo agent banderowskiej bezpieki Sakiewicz – chodzą na wolności i brylują w TV.
Admin

Komentarze 42 do “Cud nad Wisłą: Mateusz Piskorski na wolności”

 1. Marti said

  BRAVO!

 2. rafal z said

  Nie zastanawia Was fakt dlaczego wypuścili go przez wyborami jednymi i drugimi?

 3. AniaK said

  Re:2

  Na moje oko albo się dogadali i doszli do wniosku że dalsze przetrzymywanie w areszcie pana Mateusza Piskorskiego może zaszkodzić jednym i drugim, albo dostali prikaz od pana Trumpa.

 4. revers said

  O jakie bezpieczenstwo panstwa mowi sie? jak malo oficjalnie wysocy urzednicy niby panstwa jak byly szef ABW Sienkiewicz mowi o bezpanstwowosci, a premier Morawiecki wtoruje ze wlascicielem Polski jest kto inny, nie wymieniony przez tak wysokich urzednikow panstwowych, granic panstwa, szczegolnie na lotniskach kontroluja obce sluzby, eksterytorialnie maja swe bazy obce wojska, ktorym rozszerzona ustawa 1066 upowaznia nawet do uzywania niby panstwa bronii.

  Powinno sie mowic tylko o bezpieczenstwie okreslonego etabishmentu w 3RP, czyli panstwach w panstwie.

 5. 3# Od dluzszego czasu „nadmuchana prezerwatywa” patriotyczno-rusofobiczana PiSu zaczela popuszczac. Rownierz Israel od pewnego czasu tanczy jakis dziwny dziwny kontredans z Putinem, wiec nawet na nizszych szczeblach doszlo do glosu typowe asekuranctwo. Tak prawde mowiac coraz mniej dzialaczy PiS-u jest chetna oddac „zycie” za glupiejacego coraz bardziej „naczelnika” #2 A to ze p. Mateusza „wypuscili” to najlepsza okazja….jak PiS wtopi wybory to bedzie mozna „umyc rece”. Z reszta zwolnienie jest tak uwarunkowane ze process moze byc zakonczony w kazdej dogodnej chwili..nawet z 5 lat jak taka „fantazje” beda miely sluzby.

 6. Piskorski jest na wolności. Ale wolny nie jest.

 7. JO said

  Z radoscia czytam, ze Pan Mateusz jest jak rozumiem z Rodzina…. Zycze Panu Piskorskiemu zdrowia, wszystkiego dobrego. ., by nie zrazajac sie do nikogo.., dalej mial sily walczyc dla Polski uwalniajac sie od magdalenkowego ukladu. Cierpienie niech wysluzy Panu radosc…, a Duch Sw . Pamieci Pana Andrzeja Leppera wciaz w naszej pamieci niech zyje wskazujac bulawa , ktora ufam wciaz Pan widzi…
  JO

 8. piwowar said

  Ad.2:

  Nie.

 9. piwowar said

  Panie Gajowy, sprawa Piskorskiego uczyniła wiele dobrego społeczeństwu. Tylko że to społeczeństwo powinno to dobrodziejstwo umieć przyjąć, docenić i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Otóż władze na przykładzie działacza pokazały, celowo, albo niechcący, w jakiej sytuacji jest każdy z nas Skoro człowieka znanego, który chciał się zająć mądra polityką władza traktuje tak jak traktuje, to ze zwykłym szarym człeczyną może zrobić co tylko zechce. I etyka władzy nie obowiązuje, tylko prawo i jego interpretacja przez funkcjinariuszy, jakżeby inaczej, reprezentujących władzę, a poza tym prawo zawsze można sobie zmienić. Etyka nie obowiązuje żadnej organizacji, bo organizacja nie idzie ani do nieba ani do piekła. A tym bardziej nie obowiązuje instytucji władzy, gdzie brak kontroli społecznej. Kto wie, może tym na górze idzie o to, żeby jeszcze więcej ludzi się przeraziło i żeby w podskokach opuścili swój kraj (cojogodom, jaki znów swój). I nie ma różnicy, który ochlapus siedzi aktualnie za sterem. Czy PIES, czy BIES, czy PO, czy PRZED.

  I niech nam żaden mądry po szkodzie nie wymyśla za wykazanie instynktu samozachowawczego.

  P.S. Gdy juz Piwowar powie komuno wróć, to będzie czas umierać.

 10. Grace said

  To polityczna zagrywka parchow przed wyborami. Mam nadzieje ze Pan Piskorski dostanie azyl we Federacji Rosyjskiej i to jak najpredzej. Tym szubrawcam nie wolno wierzyc!

 11. Boydar said

  Trudno przesądzać, ale p. Nadię eS również uwolniono.

 12. Ad. 10

  Gdy się zorientuje, że społeczeństwo się Zmianą praktycznie nie interesuje i raczej tak zostanie, to może… Tym krokiem jednak pogrzebałby szanse na zmianę na ładnych parę lat.

 13. Marucha said

  Re 9:
  Ja, jak zwykle, wykażę się „gajowym optymizmem”, który z bezprzymiotnikowym optymizmem ma tyle wspólnego, co USRael z etyką, albo Wałęsa z inteligencją.

  Otóż w Polsce mało kto wie, kim był i dlaczego siedział Mateusz Piskorski. Z tych, którzy coś kojarzą, większość myli go z aferzystą i złodziejem Pawłem Piskorskim… który oczywiście przebywa na wolności.

  Ale załóżmy przez chwilę, że jednak większość Polaków – choćby jak przez mgłę – rozpoznaje osobę.
  Ilu uważa, że słusznie siedział, bo istotnie szpiegował na rzecz Rosji? Albo przynajmniej, że „coś musiało być na rzeczy”?
  Ilu to w ogóle nie obchodzi, bo „ja się polityką nie interesuję”?

 14. JerzyS said

  Dlaczego statystyczny polski sędzia jest kobietą?

  Jaki to ma wpływ ma wyroki?

  Gdzie tu parytet płci?

  15-05-2019 19:57
  Kim jest statystyczny polski sędzia? ile zarabia? ile odłożył i czym jeździ?
  Zobacz analizę 2700 oświadczeń majątkowych

  Statystyczny polski sędzia jest kobietą,
  ma mieszkanie lub dom na własność,
  jeździ 8-letnim samochodem,
  a na koncie odłożył 125 tysięcy złotych.

  Taki obraz majętności polskich sędziów wyłania się z analizy 2700 ich oświadczeń majątkowych dokonanych przez firmę doradczą „Bridge”.

  Firma przeanalizowała sędziowskie oświadczenia z trzech apelacji: szczecińskiej, warszawskiej i rzeszowskiej.

  W tej ostatniej, gdzie przeanalizowano 1/5 oświadczeń – statystyczny sędzia ma 140 tysięcy złotych zasobów pieniężnych. Połowa ma mieszkania, a 3/4 dom.

  46 procent podkarpackich sędziów ma także do spłacenia kredyt hipoteczny zaciągnięty na kupno mieszkania lub budowę domu. Przeciętnie do spłacenia ma 155 tysięcy złotych. Statystyczny sędzia jeździ też o pięć lat nowszym samochodem niż przeciętny obywatel.

  Według tego badania miesięczne zarobki sędziego to około 13 tysięcy złotych brutto.

  źródło: PR Rzeszów

 15. Boydar said

  Z niezdementowanych publikacji wynika, że nawet lewą ręką się nie żegna. Cóż by tu dodać jeszcze … to nie jest moja sprawa.

 16. JO said

  ad.13. Nie powinno nas zajmowac co przecietny Polak mysli teraz ale powinno nas zajmowac kogo slucha przecietny Polak I dazyc do tego, by poprzez opinie tego kogo slucha przecietny Polak wywrzec wplyw na przecietnego Polaka decyzje. ( …tak robi Braun…z duzym skutkiem…)

  Wierze , ze w kazdej Polaka Rodzinie jest osoba majaca zdolnosc do rozpoznania prawdy. To do tych osob winnismy skierowac slowa, a czynic to powinismy poprzez to prelekcje organizowane w calej polsce oparte na atorytecie Kosciola – Sw Tradycji, bo tylko na tej Skale jest twardy grunt na ktorym Polacy stojac moga uslyszeg glos.

 17. Bergen said

  Ameryle dogadali się z Ruskimi w Soczi. Pewnie zmieni się wiatr historii hehehe. Czapuś podobno leci na spotkanie z Ławrowem.

 18. Boydar said

  Czyli tak, nie myśli ale słucha i robi, ha, to żydzi tak mają, opracowali system sterowania swoimi do perfekcji.

  Panie JO, Pan będzie uprzejmy wsadzić sobie w dupę takie pomysły. I koniecznie zatkać koreczkiem, żeby się nie wylały.

 19. Panie Boydar, czy Ksiad Jan I Ksiądz Karol to Żydzi..? Tak właśnie Ci Księża docierał do Rodzin w Polsce.
  Wie Pan, ja wiedziałem że Pan Tak odpisze, dlatego za przykład nie podałem działalności Ksiezy tylko Brauna, ktory nasladuje… I co, nie mylilem sie co do Pana!

 20. Boydar said

  Mój komentarz (18) odnosił się do Pańskiego postulatu spod (16) – „… nie powinno nas zajmować co przeciętny Polak myśli teraz ale powinno nas zajmować kogo słucha …”, a nie do kogokolwiek lub czegokolwiek innego. Próbuje Pan mnie wkręcić.

  Absolutnie nic rzeczonym nie inputuję lecz skoro już Pan nierozważnie zaczepił to przypominam Panu, że do tej pory nie okazał Pan recepty na odróżnienie żyda od nieżyda.
  Jest takie stare przysłowie pczół – „nie drażnij grzechotnika bosą stopą”.

 21. Ale dlaczego? said

  „Piskorski poza poręczeniem majątkowym, będzie musiał trzy razy w tygodniu meldować się na policyjnym komisariacie i nie będzie mógł opuszczać granic kraju; ma również zakaz kontaktowania się ze świadkami nieprzesłuchanymi w jego sprawie.
  Za to pierdolony skurwysyn i złodziej Lewandowski, albo agent banderowskiej bezpieki Sakiewicz – chodzą na wolności i brylują w TV.
  Admin”

  Nie mówiąc o tym, że agenci np. mosadu przechadzają się po polskiej ziemi z uzi za pazuchą…

 22. JO said

  ad.20. Rzucam rekawice Panie Boydar!

  Pan oszukuje w kartach… na dodatek. Ja od dawna wyjasniam jak nalezy odroznic zyda od niezyda – poprzez badanie stanu Ducha powolujac to co juz dawno dobrze dzialalo przez wieki- Swieta Inkwizycje.

  Tego badania bez wlasciwej diagnozy nikt nie przejdzie Panie Boydar. Nawet Pan tego badania nie oszuka, choc od razu bez Inkwizycji stwierdzam, ze jest Pan Polakiem.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Jak to badanie stanu ducha ma wyglądać?

 24. Birton said

  nie ma co ukrywać, państwo polskie jest pod żydowskim butem od 1944 roku , jest represyjne, idzie w kierunku faszyzacji i realizacji założeń NWO przez żydostwo jawne i utajone oraz służebnych goimów, wszystkich jednakowo antypolskich

  ——-
  Miało szansę wyjść spod żydowskiego buta, ale Polacy słuchali Wolnej Europy…
  Admin

 25. Boydar said

  Ja potrafię oszukać każdego, Panie JO, oprócz Boga i Diabła. A innych nie ma sensu, sami się oszukują wystarczająco.

 26. revers said

  re17

  dogadali sie na chwile, do nastepnego resetu. Bo z Iranem cos ciezko poszlo, przynajmiej w 100% sankcjach , iranskie produkty roponosne plyna jak nigdy nic do Chin.

  Adolfina M. w te same tony europa-unia-niemcy z rosja, by oderwac Rosje od Azji i Chin.

  Jak by nie bylo zawsze wiatr historii z piaskiem w oczy przywislan.

 27. ad.23.24. Badaniu stanu Ducha podlegaja kandydaci na Ksiezy. Przekonany jestem, ze nic sie nie ukryje podczas tego badania, Panie Gajowy, nawet Pana udawana niewiara by tam zostala wykryta…, choc wierze I bez Pana deklaracji, ze jest Pan doskonalym aktorem.

 28. Boydar said

  Jeszcze @ Pan JO

  Stan ducha stanem ducha; po takiej np. amfie cuda prawie jak w Erze, a przecież nie tylko amfa.
  Potem jeszcze tylko Kol Nidre i wszystko mamy siecher.

  „Co ty rekin wiesz o zabijaniu”

 29. Easy Rider said

  Ad 10 – Grace.
  Nie sądzę, żeby starał sie o azyl w Rosji (przynajmniej nie w najbliższym czasie) , bo wtedy przyznałby rację swoim prześladowcom.

  Ad 11 – Boydar.
  To by potwierdzało moją teorię, z którą jeszcze się nie podzieliłem.To wydaje się na pierwszy rzut oka nieprawdopodobne, ale omawiana sprawa może mieć związek ze zmianą sytuacji politycznej na UPAdlinie. Podczas krótkiej wypowiedzi na korytarzu sądowym w ub. roku Mateusz powiedział, że polecenie jego aresztowania przyszło właśnie z „U”, przy czym trzeba mieć na uwadze skład etniczny tamtejszego rządu. Czy to aby nie Sakiewicz odegrał jakąś haniebną rolę właśnie w sprawie Mateusza i za to dostał nagrodę od upadlińskiej bezpieki?

 30. revers said

  ad18
  Chinskie Huwei na czarnej liscie …

  https://www.forbes.pl/technologie/huawei-zaprezentowal-p30-i-p30-pro/qdqxcrq?utm_source=Plista&utm_medium=NCD&utm_campaign=P30&utm_content=NCD&utm_term=forbes

  a Ciaputowicz u Lawrowa i rosyjskim MSZ odzyskal zlom Tuki smolenskiej, to bedzie szal sekty smolenskiej z slawna komisja Antka, i kolejne dowody wybuchowe, zaklinanie brzozy, a nawet pozwy w Hadze.

 31. revers said

  Stan ducha w Izrealu bada sie na warriometrach w krzyzowym ogniu pytan, zreszta podobna operacje przezyl polak w stanch chcacy turystycznie zobaczyc amerykanskie, no przeciez ze nie apaczow kaniony w stanach, gdzie nawet pracownika sluzb NSA zamieniono na robota bramkarza, ktory dokladnie zbadal ile jader ma polak w worach, czy kiszka stolcowa nie wypchana kokaina albo materialem wybuchowym i podobne ekscesy.

  przy tm dochodzi do ekcesow ze mlode pacjentki z uk guzem na moozgu przyjezdzaajce, a odbiegajaace zachowaniem od norm bo chore, na super amerykanskie leczenie zostaja dotkliwie pobite i zamykane w aresztach.

  No ale to cymes bo amerykanskie lub inne metody na hipstera z filmu Ghost Buster.

 32. Marucha said

  Re 27:
  Jeśli by chodziło o kandydatów do stanu kapłańskiego – to może jakiś sens by to miało. Mogłoby zmniejszyć liczbę kretów.

 33. Birton said

  wszyscy zapomnieliśmy najważniejszego:
  „Witamy Panie Piskorski na wolności. Powodzenia !”

 34. mirek said

  Jak można tak długo trzymać człowieka ,,za to ze jest Rusofilem .Trzeba się bać bo ja takrze jestem miłośnikiem Rosji

 35. Ad. 14

  Dlaczego statystyczny polski sędzia jest kobietą?

  Kobiety nie dążą do prawdy. Nie analizują. Kobiety dążą syntezy (pomijając analizę). Kobiety się nie zastanawiają. One WIEDZĄ.

 36. Easy Rider said

  Ad 35 – Krzysztof M.
  Do tego dodałbym jeszcze jedną, chyba najważniejszą w kontekście stosowania prawa cechę kobiet – brak umiejętności posługiwania się logiką. To jest normalna kobieca cecha (inny mózg) i tak zapewne powinno być (za to jest rozwinięta intuicja) – ale gdzie jest powiedziane, że kobiety muszą być sędziami? Nadmierna feminizacja zawodu sędziowskiego powoduje, że dochodzi do tak kuriozalnych sentencji, jak ta opisana na stronie głównej Gajówki, dotycząca GW:

  Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego (wyrok sądowy z 26 września 2005, sygn. III C 1225, orzeczony w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak).

  Sądzę, że przyczyny tego stanu rzeczy sięgają lat 70., kiedy to nastąpiła ekspansja aktywności zawodowej kobiet w ogóle, a postępujące w ostatnich dziesięcioleciach takie trendy jak feminizm i genderyzm – tylko ten stan rzeczy spotęgowały.

 37. Boydar said

  Burdel najbardziej pasował „tym którzy mogli”, a nie to wszystko co Pan wymienił (36). A że wszystkie burdele organizują i eksploatują żydzi to nie żaden antysemityzm tylko ta stara dziwka statystyka. Din nie miał interesu zajmować się sprawami trzeciorzędnymi.

  A przy okazji adekwatnie ulokowali te swoje spasione bękarty.

 38. Ad. 36

  Jest jeszcze jedna cecha kobiet, która tu jest ważna. Kobiety są posłuszne. One się nie buntują.

 39. Boydar said

  Owszem są, gdy czują że facet jest (i będzie !) facetem. Wyjątki pomińmy.

 40. revers said

  wszyscy zapomnieliśmy najważniejszego:
  „Witamy Panie Piskorski na wolności. Powodzenia !”

  Ja nie byl bym takim pewnym czy po wyborach nie wroci, gdy prokuratura znajdzie nowe dowody lub drugiego szpiega …

  https://boingboing.net/2019/05/15/drop-the-subpoena.html?fbclid=IwAR109kI2vdKpbTmstdN632B9F2p-bG_QL1l2iDkNyGFUNmr94edp0Nlfun0

  co potrafia niezawisle i demokratyczne saady z ludzii zrobic, przy okazji reklamujac lbtq, za chwilowe ugody ..

 41. AniaK said

  Re40:
  Żeby tylko dzisiaj – w dniu jego urodzin – nie zrobili mu jakiejś niemiłej niespodzianki. W ramach prezentu urodzinowego, proponuję, pomódlmy się wspólnie o zdrowie i bezpieczeństwo pana Mateusza na wolności. Niech mu gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie……

 42. AniaK said

  Ja nie mogę bo służba nie drużba, ale kto może, to z okazji urodzin, po modlitwie o zdrowie i bezpieczeństwo pana Mateusza Piskorskiego, po kieliszku czystej albo kolorowej wypić nie zaszkodzi. Tylko bez przesady. Po jednym kieliszeczku.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: