Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Monolog o Konfederacji

Posted by Marucha w dniu 2019-05-16 (Czwartek)

W związku z bliskimi wyborami do Parlamentu Europejskiego coraz więcej obserwatorów i komentatorów politycznych zaczęło zwracać uwagę, że startuje w nich także Konfederacja. Uwaga ta bierze się stąd, że wedle coraz to nowych sondaży lista ta systematycznie idzie w górę, regularnie zaczyna przekraczać 5% próg wyborczy, a niektórzy wieszczą jej nawet wynik dwucyfrowy.

Jednym z pytań zasadniczych jest następujące: skąd bierze się elektorat deklarujący głosowanie na tę listę?

Początkowo uważano, że wzrost notowań Konfederacji jest organicznie powiązany ze spadkiem notowań Kukiz’15. Słowem, uważano, że Konfederacja „pożera” partię Kukiza, wypiera ją ze sceny politycznej. Prowadzone pośpiesznie badania socjologicznie różnego typu nie potwierdziły tego przypuszczenia, któremu poglądowi ulegli chyba wszyscy, włącznie z politykami samej Konfederacji.

Dostępne badania pokazują, że przepływ wygląda inaczej: Konfederacja zjada PiS, a PiS zjada Kukiz’15. Badania dowodzą, że głos na Konfederację zamierza oddać część najbardziej ideowego elektoratu, który dotychczas głosował na partię Jarosława Kaczyńskiego. Te same badania pokazują, że elektoraty Kukiz’15 i PiS są do siebie bardzo podobne, mają identyczne poglądy na podstawowe sprawy. Dlatego słabnięcie Kukiz’15 oznacza wzmocnienie PiS-u.

Spadek notowań Kukiz’15 wytłumaczyć jest łatwo: nie widać zasadniczych różnic między tą partią a PiS-em, a skoro Kukiz’15 balansuje na granicy progu wyborczego i nie wiadomo czy przejdzie go, to lepiej od razu zagłosować na PiS. Logiczne: po co głosować na mniejszą podróbkę, gdy można na większy oryginał?

Ciekawszy jest odpływ elektoratu PiS-u w stronę Konfederacji. Na Nowogrodzkiej muszą mieć podobne badania, bo tylko tak można wytłumaczyć nagły i gwałtowny atak TVPiS i mediów Sakiewicza na Konfederację, która nagle wyrosła na wylęgarnię agentów Putina, produkowanych w jej szeregach w ilościach hurtowych (i słusznie: Putin to poważny polityk i w detalu nie robi).

Wydaje się, że kluczowy jest tutaj totalny zawód PiS-em przez jego ideowy elektorat, który bardzo na serio potraktował zapowiedzi o „wstawaniu z kolan”. [Ile razy te cymbały muszą dostać po mordzie, żeby się skapować, że coś jest nie tak? – admin]

Tymczasem mamy, jak to ujął Robert Winnicki, „pełzanie” pisowskiego rządu przez Stanami Zjednoczonymi i środowiskami żydowskimi.

Polska od pewnego czasu jest regularnie upokarzana i tresowana przez polityków, dziennikarzy i lobbystów zza Wielkiej Wody, którzy usiłują wymusić na nas rekompensaty za tzw. mienie bezspadkowe. W oczach swojego ideowego elektoratu PiS zawodzi na całej linii w sprawie ustawy 447, co jest związane z antyrosyjską obsesją rządzącej partii: dla powstrzymania rzekomej agresji Putina nie ma ceny zbyt wielkiej, którą trzeba zapłacić Amerykanom.

Obserwację tę potwierdza forum na którym jestem dość aktywny, a mianowicie Facebook. Gdy PiS zmierzał do władzy, a potem ją obejmował, bez ogródek pisałem co sądzę o tej partii i jej „rewolucji”. Przestrzegałem, że to tylko wielkie słowa i totalna blaga. Moi znajomi z FB odsądzali mnie wtenczas od czci i wiary. Wylewano na mnie całe wiadra pomyj i inwektyw, wyzywano od „ruskich agentów”, „sowieciarzy”, „platformiarzy”, „endokomuny”, kazano „kłaść na stół papiery z IPN”, etc. Przez ostatnich kilka lat znajomych na FB mi oczywiście przybyło, ale ze 2.000 starszych pozostało.

No i co? Teraz te kubły z pomyjami wylewają na Kaczyńskiego, który zdradził, zawiódł rozbudzone nadzieje, oszukał. Zamiast „wstać z kolan” uczynił z Polski amerykańskie popychadło, a w dodatku ulega amerykańskim Żydom. Panuje powszechny pogląd, niezależny do notatki ujawnionej przez red. Stanisława Michalkiewicza, że pisowski rząd ulegnie i wypłacić żydowskim lobbystom miliardowe odszkodowania w tej czy w innej formie.

Czy nie mam już w ogóle zwolenników PiS-u na FB? Garść jeszcze została, ale są to ludzie specyficznie motywujący swoje poparcie dla rządów Kaczyńskiego. Typowa argumentacja brzmi: „To jest pierwszy rząd, który coś ludziom daje”. To „coś” to oczywiście 500+ i inne programy socjalne. Słowem, przy Kaczyńskim pozostał elektorat roszczeniowy i socjalny, ten mniej zorientowany, który wierzy, że „rząd daje”, nie rozumiejąc, iż rząd pożycza pieniądze za granicą, uzależniając Polskę od zagranicy, i które to pożyczki ktoś kiedyś będzie musiał spłacić.

Słowem, przy Kaczyńskim został słabo zorientowany politycznie elektorat socjalny, a partia ta coraz bardziej upodabnia się do partii socjaldemokratycznych. To, co było w niej prawicowego przeszło pod sztandary Konfederacji.

Adam Wielomski
Myśl Polska, nr 21-22 (19-26.05.2019)
http://mysl-polska.pl/

« p

Komentarzy 79 do “Monolog o Konfederacji”

 1. Rokitnik said

  Elektorat socjalny – powstaje wowczas gdy Panstwo sie stacza i dla ratowania wlasnego tylka, – zaczyna obdarowywac tych czy innych- jakimis tam przywilejami. Panstwo POWAZNE dba o zrowowazony DOBROBYT swoich Obywateli, bez decia w surmy ” dobrodziejow „!
  Z tymi dlugami to takze swego rodzaju hucpa…. dlugi sa fikcyjne, bo pieniadz pozyczny jest fikcja. Dlugi moga byc ( i bywaja !!) s k a s o w a n e decyzja polityczna / bezwzglednie w wyniku ZAPASCI gospodarczej, czyli nie wydolnosci Panstwa do splaty czymkolwiek…

 2. Pobyku said

  Czyli Konfederacja to PiS BIS.

 3. Jack Ravenno said

  @2 POBYKU – no – nie za bardzo PISBIS. Na razie drą ryja. Zobaczymy co będzie dalej…

 4. Boydar said

  O ile w PiS na hakach wisi co istotniejsze kierownictwo (i to w zupełności wystarcza) to w Konfederacji praktycznie wszyscy. Można zaryzykować twierdzenie, że tak jak rabusie i sprzedawczyki z PO czy prostytutki z PSL; więc raczej nie BIS.

  Niech nikomu do głowy nie przyjdzie, że jestem fanem Kaczysława; widły to tylko widły, ktoś je dzierży.

 5. Marek said

  Miarą upadku 3RP jest nie tylko grabież wypracowanego majątku narodowego przez dwa pokolenia powojenne przez tzw kapitał międzynarodowy, czyli żydów głównie, ale nieludzkie rozwarstwienie dochodów ludności i szerokie marginesy biedy.
  O własnym przemyśle szkoda gadać, bo go praktycznie nie ma. Rolnictwo uzależnione od dopłat unijnych i skazane na unijne limity produkcji, puste pola, łąki bez bydła, zanik gospodarstw małorolnych, Oświata pikuje, szkoda strzępić jezora, służba zdrowia w PL na tle krajów UE 25 miejsce, za nami tylko Rumuni, Bułgaria i Łotwa.
  a TO wszystko dzięki żydowskie transformacji 89, za którą połowa tubylców dałaby się pokroić.

 6. JO said

  Teraz jest moment na zakladania podwalin.. do Polskiej Tradycjonalistow Partii… dazacej do Uni z Rosja

 7. Boydar said

  Rosja, Panie JO, jeśli będzie chciała to skonfederuje nas i bez tradycjonalistów, ale raczej nie będzie chcieć. Natomiast my, a właściwie każdy z nas z osobna, mamy skonfederować się przede wszystkim z Chrystusem, najlepiej jeszcze na „tym” świecie. I nic do sukcesu nie potrzeba więcej.

 8. Birton said

  można się obawiać, że Konfederacja to kolejna żydowska wolta, nic nie warta;
  ostatnią jak dotąd nadzieją Polaków mógł być Lepper, odsunięty od władzy przez Żydów Kaczyńskich w 2006. , potem zabity przez służby

 9. Birton said

  Co się tyczy metod walki z żydowskimi władzami w Polsce warto przytoczyć słowa bł. José de Anchieta- patrona Brazylii :
  „Dla tych ludzi nie ma lepszego kaznodziejstwa niż miecz i żelazny pręt”

 10. Katarzyna T said

  Ad7.”mamy skonfederować się przede wszystkim z Chrystusem” klasyka katolika.
  Panie Boydar, jak to w Pana praniu wygląda? Proszę zdradzić tak po męsku, czyli bez babskich emocji. Może to będzie skuteczna recepta .

 11. Listwa said

  @ 10 Katarzyna T

  Pani Katarzyna, gdy pozbędzie się naiwnego posoborowego katolicyzmu, to będzie niezła laska.

 12. Panie Boydar, tak po męsku. Jeżeli uczestnictwo w oddawaniu głosów w wyborach byłoby w Polsce obowiązkowe, zagrożone karą grzywny lub więzienia za odmowę uczestnictwa w głosowaniu, to na kogo by Pan głosował w najbliższych wyborach?

 13. Listwa said

  @ 12 WPolonia BIS (AT)

  Tak prosze nie pytac pana Boydara. Wiadomo że on zawsze głosuje na siebie, nawet jeśli na listach nie jest.

  Spokojne na Konfederację można.

 14. Sołtys said

  Mam podobny pogląd na sprawę jak Pan Adam.Mój lokalny kacyk PISowski, który do niedawna wychwalał PIS pod niebiosa na fejsa wrzuca tylko posty o Konfederacji.Co ciekawe człowiek ten prowadzi Klub Gazety Polskiej na moim terenie.Ciekawe.No nie?

 15. Sarmata said

  Istnieje takie „proroctwo”, które mówi, że PiS mogą obalić tylko żydzi. Chyba się ono spełnia więc czemu mu nie dopomóc?
  A tak w ogóle to należy wbijać w puste łby, że tylko Konfederacja (Wolnych Polaków!) i nic więcej a negocjacje PiS w 447 to jest ZDRADA! USA za wszelką cenę chce wejść na Międzymorze i nigdy się nie wycofa co wmawia kłamliwy PiS. Chcą tylko po raz kolejny przystrzyc Polaków o Bilion zł (1 000 000 000 000 zł) aby nie mieć wraz z żydami żadnej konkurencji w biednych Polakach. Zrozumcie to. To jest SPISEK PRZECIW POLAKOM NA NASTĘPNE 100 czy 200 lat. Dlatego tylko! Konfederacja – i niech każdy rozumny przekona przynajmniej 5 – 10 osób do głosowania na Konfederację. Larum grają Polaku! Zacznij działać! Konfederacja albo okupacja. Żarty się skończyły.
  Podsumuję: kopa w d… PiS i ich żydom też. Dosyć tych kłamstw i ośmieszania Polaków w tych ich ustawkach z PO i resztą tego dziadostwa.
  Tyle na dzisiaj a od jutra bierzemy się ostro za promowanie Konfederacji w naszych rodzinach i w śród znajomych. To jest klucz do powodzenia Konfederacji!
  PiS ma iść w niebyt, bo jak czas pokazał, jest do niczego. Dla przykładu, jak my zachcemy sobie żydów (uchowaj Boże od takich zachcianek) to sami sobie weźmiemy oryginalnych mośków z Izraela albo NYC a nie te sowieckie podróbki, co to ich ojcowie przyjechali na ruskich tankach, razem z wszami i Informacją Wojskową z Riazania.
  PiS ma iść w niebyt, bo jak czas pokazał, jest do niczego. I tu nie są winni żadni żydzi, tylko te rodzime jołopy, których oglądacie co dzień w TVP, TVN, POLSAT, których to od 30 lat wybierają niegramotni Polacy i koegzystujący z nim naród sowiecki wychowany po 1944 jak nowa rasa psa. A co do żydów – to w końcu dostaną od nas. Oj, dostaną!
  Jeszcze trochę a mośki dostaną takiego tęgiego kopa w d… – a z nimi ten cały PiS z tymi swoimi Danielsami i resztą przebierańców – że na zakrętach się nie wyrobią w drodze na pustynię Negeb.

  O badziewiu typu PO, Wiosna, Nowoczesna nawet nie wspomnę. Kulturalny człowiek nie wymienia tych nazw. Co do organizowanej naprędce wrześniowej „zachęty przedwyborczej” zwanej „WIZY” organizowanej przez PiS – to niech USA włożą swoje wizy sobie w buty. Dosyć tej hucpy.
  Króluj nam Chryste

  P.S. A tu ciekawy sondaż w kwestii „Wybory do Parlamentu Europejskiego”. W 6 powiatach Konfederacja wygrywa!
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-ue-przed-wyborami-europejskimi/artykuly/news-pis-na-szczycie-najnowszy-sondaz,nId,2991784

 16. Joannus said

  Ad 7
  ”Rosja, Panie JO, jeśli będzie chciała to skonfederuje nas i bez tradycjonalistów, ale raczej nie będzie chcieć.”

  Dobry wpis.
  Skonfederowani z Rosją -marzenie ściętej głowy.
  W tym cały jest ambaras, aby dwoje chciało naraz.
  Rosjanie nie są głupi i zapominalscy. Po co im taki interes.

 17. Katarzyna T said

  Ad. 11 Człowieka na pieluszkę kładą jak się urodzi, troche na większajak umiera, ale pomiędzy tym walczy o wszystko.
  Ps. Wcale nie zalezy mi , by się Panu się podobać. Nadmiar adoratorów zawsze mnie irytował.

 18. Rokitnik said

  At 16 Rosjanie sa otoczeni…a przez wycofanie sie znad Odry TYMBARDZIJ.
  Dlatego Rosjii m o z e zalezec na DEALU z Polska ( ale nie z zydo-jankeska !!)? Wszystko jest pomieszane albowiem konsekwentne dzialania ekipy Putina wzmocnily pozycje Rosjan i…teraz to jest liczacy sie na Swiecie gracz !!
  Jak narazie, ROSJANIE z innymi robia sobie z Polaczkow podsmiechujki / vide spotkanie Putin – Natanjahuj / bo wiadomo KTO u nas nad Wisla rzadzi?! I efekty owego urzedolenia tez widac…niestety napawajace nas smutkiem.

 19. JO said

  Panie Boydar,

  Pana wpis jest glupi I nie bede tlumaczyl dlaczego , bo jest Pan na tyle inteligentny, ze sam wie. Prosze takich wpisow wiecej nie robic.

  Panie Joannus,

  Ja wirze, ze Rosjanie jak zawsze przede wszystkim maja Boga w sobie. Pan widac Rosjaninem nie jest….

 20. Sarmatus Rex said

  Witam serdecznie. Do Pana Sarmaty…założę się o każde pieniądze że błądzi Pan i niema zupełnie racji we własnych życzeniach..szkoda że tego entuzjazmu nie przekieruje Pan na samodzielne poszukiwania odpowiedzi na ważkie pytania apropo tego kto stoi za kandydatami..zresztą coś się zmieniło proszę Pana? Od kiedy politycy mają realna władze i są przez nas wybierani?!

 21. Boydar said

  Ależ Panie Listwo, no co też Pan; mnie można zawsze zapytać i o wszystko.

  Jak będzie wybór, to powiem. Na razie nie ma. A generalnie to na Putina; budzi moje zaufanie nawet gdy tylko leży i pachnie. Na Polaka wprawdzie również nie wygląda ale nie wymagajmy zbyt wiele w naszej skomplikowanej sytuacji.

  Na siebie nie, też wiszę na haku i mógłbym nie wytrzymać presji. A zawieść zaufanie to tylko pójść i się obwiesić jak ten z Próchnika, czy tam skąd.

 22. Boydar said

  Zamiast napisać „wpis mi nie konweniuje” Pan JO wali „… wpis jest głupi …”. Ja przecież kumam, że „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.

 23. W rzeczy samej Panie JO, głupie wpisy kreującego się na elokwentnego i inteligentnego Pana Boydara mogą świadczyć o postępującym procesie autodekonspiracji. W mojej opinii wypowiedzi Pana Boydara powinno się traktować z przymrużeniem oka, jako swoistą osobliwość folkloru stręczycielskiego.

  ——
  Ech, ten Boydar… dekonspiruje się i dekonspiruje, chyba od dziesięciu lat… i wciąż zdekonspirować nie może…
  Admin

 24. Panie Boydar, proszę nie filozofowac głupio:), bo zacznę publicznie wyjaśniać swoje stanowisko w sprawie wpisu.

 25. Boydar said

  Pożyteczna końcepcja, voilà !

 26. Voodoosch said

  Dostaliscie (ci co glosuja) opcje najbardziej zblizona do waszych/naszych wizji, jak powinno sie kierowac Polska, a wy dalej narzekacie, ze to tez na pewno rzydy, ze uja zrobia jakby doszli do wladzy itp. itd. Ja wiem, ze narzekanie to nasza przywara narodowa ale juz k***a bez przesady. Idz jeden z drugim i zaglosuja na ta Konfederacje. Nie powiecie mi, ze bedzie gorsza niz PiS czy KE.
  Przynajmniej poglady, ktore teraz rozsiewaja na cala Polske, beda „glosniejsze” jesli dostana wiecej glosow. To juz nie chodzi o partie ale wlasnie o te slowa.

 27. UAZ said

  Ad.15 (Sarmata)
  Nie ma nic gorszego niż „oryginalne mośki z Izraela”. To ludzie chorzy z nienawiści, bo tak ich wytresowano. Proszę spojrzeć na osobnika, który zaatakował polskiego ambasadora w Izraelu. Ten napastnik nie był przecież żadnym chuliganem ani kryminalistą, to był ichni zwyczajny człowiek. Tak samo nieletni izraelscy wycieczkowicze, demolujący w Polsce hotele, nie są wychowankami tamtejszych poprawczaków, ale zwykłymi dzieciakami z normalnych szkół. Oni po prostu nie potrafią żyć bez wroga. Podejrzewam, że właśnie to, a nie żadne realne zagrożenie zewnętrzne, jest prawdziwym motywem projektów ewakuowania Izraela do środkowej Europy. Po prostu w momencie gdy już wymordują wszystkich Palestyńczyków, trzeba im będzie zapewnić nowe ofiary do mordowania. W przeciwnym wypadku pozabijaliby się nawzajem. Przeraża mnie myśl, że Polakom mogłoby się zachcieć „oryginalnych mośków”, że ktoś w ogóle rozważa taką ewentualność. Z dwojga złego lepsze już riazańskie wszy.

 28. Boydar said

  „… to był ichni zwyczajny człowiek …”

  A skąd Pani wie, że nie miał już upatrzonego M4 w Zgierzu ?

 29. UAZ said

  ad.28
  Możliwe, że wielu coś już sobie u nas upatrzyło. Nie rozumiem tylko dlaczego akurat w Zgierzu, a nie np. na Żoliborzu

 30. Boydar said

  Na Żoliborzu już zajęte.

  A tak w ogóle, to u nich nawet Morel był zwyczajny, do 14.02.2007. Teraz już zwyczajny nie jest, jest bohaterem.

 31. Listwa said

  @ 17 Katarzyna T

  Dopóki jest pani miedzy pieluchami to pani walczy jeśli już musi.
  Mi zależy. Z próchna nic nie ma.

 32. Listwa said

  @ 21 Boydar

  Też uważam że zawsze mozna, ale nie tak było.

 33. Ale dlaczego? said

  Do tych wszystkich narzekaczy na Konfederację.
  Konfederacja to sojusz do tej pory zantagonizowanej prawicy. Od lat wielu słusznie prawicy zarzuca egoizm i brak woli współpracy owocyjące chroniczną niemocą zmiany sytuacji w Polsce.
  Teraz, w obliczu żydowskiego zagrożenie powstaje Konfederacja.
  A malkontentom to za mało.
  Chcą jak rozkapryszony bahor, gwiazdki z nieba.
  Możecie na nią czekać do usranej śmierci. Swojej lub Polski.
  Pojawia się szansa. Nie jest jak najpiękniejsza narzeczona w mieście. Raczej taka narzeczona z rozsądku. Bo czas się kończy. Lub kurczy. Dla nas wszystkich.
  Jak ktoś tego nie ogarnia, jest jak zbzikowany stary kawaler. Albo KRET.
  Tak uważam.
  A głosuję głównie na Ruch Narodowy.

 34. Easy Rider said

  Ad 32 – Ale Dlaczego?

  Konfederacja może miałaby sens, ale bez 2 osób: Ozjasza Goldberga i Brauna, który jest zakamuflowanym wrogiem Polaków i Słowian. Proszę posłuchać, jakie bezczelne bzdury wygaduje w poniższym filmie z 2015 r. Że Słowianie jakoby oddawali ofiary z ludzi na cześć demonów (zapomniał, kto oddawał ofiary z ludzi Molochowi?), że Słowianie zajmowali się niewolnictwem (a nie jego przodkowie?), a w ogóle – że Słowiańszczyzna to był świat pogrążony w mroku, z którego wydobyło nas na światło dopiero chrześcijaństwo. W domyśle – chrześcijaństwo zachodnie, bo nie wspomni o tym, że kilkadziesiąt lat wcześniej było już chrześcijaństwo wschodnie i ta cała „ewangelizacja” to tak naprawdę było bezczelne, rzymsko-niemieckie „Drang nach Osten”, które nie miało nic wspólnego z religią i było kontynuowane przez następne 1000 lat.

  Dla mnie wybór między „patriotami” żydo-amerykańskimi a żydo-watykańskimi – to nie jest żaden wybór.

  .https://www.youtube.com/watch?v=mZMIChTI2L0

 35. Listwa said

  @ 33 Easy Rider

  Nie wiem jak pan o robi ale plecie pan głupoty częściej niż przeciętna.
  Co do Konfedracji to nie głosujcie na Brauna i Goldberga. Jakieś problemy ciągle macie , Lechici z koziej trąbki. Chrześciajaństwo jest i było jedne.

  @ 32 Ale dlaczego?

  „Możecie na nią czekać do usranej śmierci. Swojej lub Polski”
  – niech zrobią cos oprócz jęczenia i to niezbyt mądrego i potrzebnego.

 36. ami said

  Oczywistością jest, jeśli nie akceptujemy Polin, potrzeba uświadomienia sobie, degrengolady dotychczasowych partii Rot-szylda.

  Spółki partyjne zgrały swe lewy i pora im począć nowe rozdanie na froncie polskim. Synekury bajońskie, pole zalegalizowanego złodziejstwa kwitnie, od lat 30 tu, wiec po co to wszystko zmieniać. Tak, na wszelki wypadek, szydzi przygotowują latami – ruchami i marszami, jakaś konfederację narodowców. Sobie samym.

  Polak zdemokratyzowany przez sowietów cieszy się jak dziecko, iż dołączył do prawdziwej demokracji i wierzy we wszystko, po doświadczeniach PRLu. Nie mam tu na myśli plenipotentów Bieruta i Stalina.

  Konstytucje, Legislature należy zmienić i powołać zarząd z emigracji – inteligencji polskiej. Skonsolidować ja, ze sprawdzonymi do 3 pokolenia Polakami w Polin. Ogarnąć świat Polaków, do Jednej partii, i rządzić i budować Polskę, czy to się żydom podoba czy nie – wyczarterować niezadowolonym LOTY do psiej wólki,.
  Naturalnie odebrać im wpierw zrabowane mienie, porobić porządki w kraju. Nawiązać poprawne stosunki z sąsiadami, żądając zadośćuczynienia. Żydów osądzić i napiętnować. Wprowadzić karę śmierci. Oczyścić Kościół, Sądownictwo, Medycynę i Naukę.

  Jeśli będzie jazgot i wrzask jurgieltników, to będzie oznaką, że Polska się odradza i idzie we właściwym kierunku.

  Rosja na dobrej drodze, ale warto wiedzieć, iż tam KGB popełniło straszniejsze zbrodnie, niż w przejętej Rzeczypospolitej- poza Smoleńskiem, Ostaszkowem itd. . Przykładowo na Łubiance, podczas szczytowania terroru, potrafili mordować 1500 osób dziennie. Za szczęśliwego miał się ten, co został po torturach wypędzony na Sybir do jakiej Kołomyji – zdechnąć z głodu. Winnych zbrodni komunistycznych do dziś nie ma. Przeciwnie, w Rosji jest hucznie obchodzone zwycięstwo socjalizmu komunistycznego nad Socjalizmem Narodowym, a komunizm przepoczwarzył się na zachód, który jest teraz opluwany przez samych żydów, którzy są tego sprawcami.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Panie Ami, tak dla ustalenia faktów…
  To nie naród rosyjski popełnił zbrodnie rękami KGB-istów.
  To NA narodzie rosyjskim popełniono zbrodnie.

  Mówię to, bo wydaje mi się, że Panu jest wszystko jedno: czy to Rosjanie mordowali, czy ich mordowano… grunt że byli zamieszani w mordowanie.

 38. ami said

  Re37 Źle się panu wydaje. Oczywiście, że należy rozeznać zabójców od zabijanych. Terrorystów od terroryzowanych. Proszę nie upraszczać skomplikowanej Rosyjskiej materii.
  Niestety, panie Gajowy, to z Rosji Sowieckiej szedł terror. Rosjanie ewidentnie zostali wmieszani w komunizm i związane z tym akty barbarzyństwa i masowego mordu. Winni tego faktu są po obu stronach globu. Nie osadzeni. To cena transformacji, ta ugodowość między rzeczywistymi kierownikami – kahałami i masoneriami wschodu i zachodu, o nietykalności żydostwa i przydupasów. Ten brak sprawiedliwości zwykłym ludziom, którzy ginęli masowo w wielu krajach łącznie z sama Rosja, powoduje trampoline do następnego aktu sabotażu, wojny itd., nazywam to odejściem od wiary.

  ———
  Aha. 90-95% tych Rosjan wmieszanych w komunizm i akty barbarzyństwa, było poznbawionych napletka…
  Rosja Sowiecka nikogo nie „terroryzowała”, oprócz swoich własnych Rosjan i innych obywateli.
  Niech Pan nie mąci i nie nawija.
  Admin

 39. Boydar said

  Czy nie nadużywa Pan Ami pojęcia „oczywiście” ? Kojarzy misię to zez „… jak powszechnie wiadomo …” bądź np. „… pozostaje do ustalenia …”.

 40. Ale dlaczego? said

  Prz3cież już walczą z Konfederacją. Wysywając od ruskiej agentury, strasząc, a nawet zamilczając. Ściek główny medialny robi to wyjątkowo solidarnie.
  Ale malkontent stwierdzi, że to uwiarygodnianie 😉
  Jeszcze raz powtórzę, że to bardzo ważna szansa.
  A np. Mikkego sam też nie cierpię…

 41. Sarmata said

  Re. 27 UAZ said 2019-05-17 (Piątek) @ 09:37:19

  Szanowny forumowiczu, pisząc swoje spostrzeżenia oparte na wyrwanych z kontekstu trzech moich słowach „oryginalne mośki z Izraela” robisz dokładnie to samo co te wszystkie TVP, TVNy Polsaty itp.
  Manipulujesz.
  I to jak, wszak ja napisałem:
  „Dla przykładu, jak my zachcemy sobie żydów (uchowaj Boże od takich zachcianek) to sami sobie weźmiemy oryginalnych mośków z Izraela albo NYC a nie te sowieckie podróbki, co to ich ojcowie przyjechali na ruskich tankach, razem z wszami i Informacją Wojskową z Riazania.”
  Napisałem „uchowaj Boże od takich zachcianek” – czy to zrozumiałe?
  Poza tym racja jest po mojej stronie nawet w tym przerysowaniu pod nazwą „oryginalne mośki z Izraela” ponieważ oryginalne mośki byłyby łatwiej rozpoznawalne. Teraz ludziska myślą, że np. aktorzy to Polacy a to w 95% hołota żydowska i to dobrze zakamuflowana.
  Proszę pisać bardziej od siebie a nie manipulować moimi trzema słowami.

 42. ami said

  Re39 P. Boy-dar, nie czuje się pan czasem przemęczony – analitycznie.

  Re38 P.Gajowy po co to,.
  bez współpracy społeczeństwa z armią radziecką lub czerwoną zorganizowaną przeciwko Carskiej Armii Admirała Kołczaka, rdzennie rosyjskiej, walczącej przeciwko bolszewikom w czasie rewolucji październikowej, armia „onucowa” nie miałaby szans zaistnieć, mimo sponsorowania przez żyda międzynarodowego oraz zasilenia bandytami wypuszczonymi na wolność w celu zasilenia band czerwono – armiejców, pózniej znanych jako armia radziecka. Polska wtedy odmawiając pomocy Korczakowi zrobiła duży błąd, ewidentnie kierowana przez żydów. Następny, odmowa Niemcom.

  Po ustanowieniu terroru judeo – sowieckiego idea komunistycznego żyda objęła swym płomieniem pół europy sponsorowana przez żydów miedzynarodowych – 1 i 2 wojna światowa oraz plany komunistów ataku na Europę, które zostały powstrzymane najpierw przez wojsko polskie, a następnie wojsko niemieckie. Dlatego oba kraje Polska i Niemcy zostały zdemilitaryzowane, podzielone oraz zniszczone. W ten i pośredni sposób Rosja rozlała komunizm i lewactwo na cały świat, tworząc dzisiejsze EU, komunizując Amerykę, jak zapowiedział sowiecki gensek N. Chruszczow.

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/01/25/bolszewickie-piekło-10-faktów-którymi-wyleczysz-każdego-zwolennika-komunizmu-18/

  Tak dla schłodzenia przegrzanych głów, pogrobowców wciąż żywego komunizmu.

  https://forsal.pl/artykuly/1395162,jak-bogata-bylaby-polska-gdyby-nie-doswiadczyla-komunizmu-analiza.html

 43. Wieloimienny said

  Ale dlaczego @

  „A głosuję głównie na Ruch Narodowy.”

  I jak tak chciałem. Coś mnie jednak nie dawało spokoju już od pierwszego spotkania z nimi. Krzywe patrzenie na Rosję, twierdzenie że USA nam nic nie zrobi. A teraz nagle się obudzili z 447? Ostatnio kandydat do PE (członek ruchu narodowego) wciskał mnie ile to dobrego Rydzyk zrobił. Musiałem mu tłumaczyć o tym jak popiera PiS, o Danielsie itd. Kogo oni tam biorą? Sam Bosak zapytany o to czy weszliby w koalicję z PiS powiedział, że tego jeszcze nie przedyskutowali. A co tu do cholery dyskutować? Koalicja z wrogiem? Teraz jednak przedyskutowali, bo się JKM wygadał.
  W marcu i kwietniu zbierałem wraz z narodowcami podpisy pod poparciem listy Konfederacji. Dziś wiem, że to był błąd.

 44. Jmac said

  Jak zauważyłem , jest tutaj spora grupa osób która z narzekania,krytykowania wszystkiego , znalazła sposób na życie. Napawa ich przerażeniem że mogą się mylic i Konfederacja naprawdę jest propolska i w ich działaniach dobro ojczyzny jest na pierwszym miejscu.I tutaj dochodzimy do sedna sprawy , co się stanie z tymi co krytykują wszystko bo mają na sercu dobro ojczyzny tylko w pisanych tu przekazach? Wyszukiwanie u każdego jakieś ciemnej karty w życiorysie nie patrząc na całokształt, czym to jest? Pzdr.

  ——
  Powiem krótko: z Konfederacji nic nie będzie.
  Admin

 45. Easy Rider said

  Ad 44 – Imac.
  W sprawach politycznych nie należy myśleć sercem, tylko rozumem. W przeciwnym wypadku będzie tak, jak z poparciem Solidarności, która roztoczyła „parasol ochronny” nad zbrodniarzem ekonomicznym B., wcześniejszym lektorem KC PZPR.

 46. NICK said

  Imac.
  Tzw. konfederacja jest kolejnym guuuvnem.
  Taki śżwiat; tu jest.

  konfederacyjny

  „jeśli wiesz co chcę powiedzieć”….. .

 47. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=EAcV7ivhIio

 48. Wieloimienny said

  Jmac @

  To, że ktoś miał jakieś błędy w przeszłości to jeszcze jeszcze. Każdy błędy popełnia.

  Ale do koorvy nędzy jak widzą co się dzieje niech nie powtarzają dalej tych samych kłamstw i bzdur i niech nie planują konszachtów z wrogiem.

 49. NICK said

  Wolę Kasię Nosowską.

  Kora to żyła i umarła… .
  Była.
  Trudno.
  Życie.

 50. Boydar said

  Ja nie wolę obu, natomiast rekwizyt (47) jest au courant

 51. Boydar said

  … kto śpiewa, kim jest, co i kogo reprezentuje, do kogo mówi, także osoba adresata …

 52. NICK said

  Rek-wizyt… .

 53. Easy Rider said

  Ad 47,51.
  Muzycznie dobre, ale wolę słuchać, niż oglądać, z pewnych względów – cóż, tych „wyssanych”.

 54. revers said

  Cos zlego wisi w powierzu ? tylko co? jak podatek od 3% CO2 w powietrzu osiaga kosmiczne ceny, schlachetnym argonem nikt nie chce oddychac, tlenu z 16-17% , reszta 68% azot ktory odpwiednio skroplony, przerobiony moze niezle nitratowe fajewerki wyrobic po TNT, hexagony, oktagony.

  https://www.salon24.pl/u/salonowcy/956117,cos-zlego-wisi-w-powietrzu

  .https://www.youtube.com/watch?v=w1RcnihuQXY

 55. andzia said

  No jakże to tak. My nieruszamy waszych a wy naszych, Tak do końca aż wymrzemy. Pałkę wezmą nasi potomkowie, aby nikomu włos z głowy nie spadł. Bo wicie rozumicie mienie nawet ukradzione jest dziedziczne.

 56. andzia said

  ps. dlatego po wielkiej kradzieży tak ogłupiali gawiedż i parli do UE. Tu ma się rozmyć odpowiedzialność za złodziejstwo i budowa nowego molocha bez przeszłości. Co bardziej rozgarnięte stare państwa uni załatwiają swoje interesy gospodarcze, a złodzieje z dawnego bloku wschodniego tylko im przyklasują ciesząc się, że apanaże z wydartych pieniędzy ich państw pomnożą ich osobiste kabzy za cenę kurewstwa.
  I przed wyborami do eurokołchozu ujawniaja się takie Buble, które łża jak bure suki, aby „zabełtać błękit w głowie” jak wyśpiewywał Jacek Lech w Zegarmistrzu światła.

 57. andzia said

  To nie Jacek Lech ale Tadeusz Wożniak: .https://www.youtube.com/watch?v=obvizJRnezA

 58. NICK said

  Ha.

  Nikt, nikogo nie poruszy.
  Mądrzy IDĄ.
  W katakumby.

  Przetrwać życiem.
  Normalnym.
  Znaczy Wiarą.

 59. Jmac said

  Re 45
  Tak masz słuszność ,jak to wszystko na logikę rozumem ogarniesz ,to nic tylko iść się upić.Miałem w młodości kontakt i z solidarnością i SB . W 1981 uczęszczałem do technikum ,należałem do kółka historycznego. Było nas tam 5 osób i tam właśnie rozmawialiśmy o prawdziwej historii. Kółko prowadził profesor który był również przewodniczącym Solidarności.Gdy ogłoszono stan wojenny to SB skasowało profesora a naszą piątkę zabrano z lekcji ,powrzucano do suki i zawieziono na przesłuchanie .posadzono mnie w pokoju pomalowanym na czarno i skierowano lampę na oczy.Kiedy zamknąłem oczy bo światło raziło niemiłosiernie to ktoś mnie tak zdzielił w twarz że zleciałem z krzesła.O samym przesłuchaniu nie będę pisał , na koniec mnie wywieżli na miasto i wypuścili. Byłem wystraszony jak cholera ale jeszcze bardziej dumny z siebie że nic nie powiedziałem .Po miesiącu wypuścili profesora ,był wrakiem człowieka ,facet koło czterdziestki o czarnej czuprynie , miał teraz włosy białe jak snieg. Później w firmie której pracowałem utworzyłem związek Solidarność i zostałem przewodniczącym .Co parę miesięcy miałem wizyty gostka z SB i rozmowy prowadzone w normalnej atmosferze . Tylko na pierwszej wizycie poprosił że by mu potwierdził że się ze mną spotkał bo musi się rozliczyć z delegacji .Potraktowałem to jako dobry żart ,on też śmiejąc się powiedział że faktycznie już mój podpis mają i to im wystarczy .Zostałem delegatem na regionalny zjazd solidarności do wyborów na delegatów na krajówkę .Jak to na śląsku zostali wybrani sami gornicy . Ale nie w tym rzecz. Tam w różnych zakulisowych rozmowach(nie powiem za kołnierz się nie wylewało w końcu nie ja płaciłem -górnicy brali rachunki do rozliczenia), zrozumiałem że to nie jest ten ruch o jakim ja mam wyobrażenie i jakim ja go widziałem .Po jakimś czasie złożyłem rezygnację z szefa związku i wypisałem się.Może dlatego że nie jestem teoretykiem ale coś tam w życiu przeszedłem ,nie patrzę na świat tylko dwubiegunowo(czarno-białe). Rozum mówi że nie ma szans ale serce wierzy że się uda. Dlatego daję szanse konfederacji(w moim przypadku ruchowi narodowemu) i tymi wypowiedziami o ewentualnych koalicjach nie zawracam sobie głowy bo to w mom przekonaniu obecnie nie ma żadnego znaczenia.Ale się rozpisałem .Pzdr.
  P.S. Szefie wiecej wiary.Pzdr.

 60. NICK said

  Dobry ubek nie jest zły.
  Jego qrva mać. (59).

  Jest to dość ciekawe.
  ORMOwcy są wzywani, ostatnio.
  KOD-owcy.

  A, może, są propolscy?

 61. andzia said

  re: Nick
  Propolscy dewianci? Gratuluję preferencji, Im gorzej tym lepiej. Dla Nicka z pewnością, ale nie dla Polaków.

 62. NICK said

  Jaka tam pewność???
  Andziu?
  Po-ufff-NIE pytam… .

  Wiem coś o Suchowolcu… .
  Znam. Ludzi.

  Rozkazy są… .

 63. Boydar said

  Zdarzało się, że ubectwo bywało przykrywką, całkiem nie-złą, np. Nie-nacki.

  Do tematu podchodziłbym bardzo ostrożnie, jak do szklanej miny.

 64. NICK said

  KTO?
  To wie?

 65. Plenipotent Niny Kunickiej said

  Konfederacja …… no cóż, geopolitycznie i z oddali :

  – po pierwsze po wypaleniu się PO i pseudopatriotycznego PiS jest jednym ze sposobów by Polacy jaszcze raz poszli do ur wyborczych mając na dzieje na zmiany tylko ….. do większości nie dociera, ze ta nadzieja na zmiany trwa 30 lat a zmieny na lepsze jak nie było tak nie ma;
  – po drugie realizacja roszczeń związanych z ustawa 447 budzi przerażenia „przywiezionych na ruskich tankach” w tym samej Stokrotki, bo aby uratować co się nakradło trzeba będzie ujawnić pierwszorzędne korzenie, żeby realizacja ustawa nie pozbawiła w pocie czoła wypracowanego majątku;
  – po trzecie plusem i to jedynym realizacji ustawy 447 będzie ujawnienie tych pierwszorzędnych korzeni „prawdziwych Polaków”, a konfederacja jest tylko próbą zapobieżenia konieczności tego ujawnienia polskiej , he, he, he , opinii publicznej.

 66. Boydar said

  Spostrzegawczy komentarz (65).

  Pragnę jednak zauważyć, że za wyjątkiem RAŚ’u wszyscy się deklarują patriotami. Więc wskazywanie PiS jako pseudopatriotów jest, jak rechoczą Żabojady – comme ci comme ça. Aczkolwiek zapewne nie tylko.

 67. revers said

  No pieknie, 447 to ujawnianie korzeni, jedz pan opowiedz te bajki w Szwajcarii tym co bezspadkowo odzyskali najlepsze hoetele w Szwjcarii, a takze tym wlascicielom co przed Janem Kazimierzem mieszkali na Wawelu, potem na Lazienkach i w Palacu Krolewskim w Warszawie..

 68. NICK said

  i Wilanowie,tfu, warszawskim.
  Tfu?
  A kto Wilanów ma we łapskach?

 69. Easy Rider said

  Ad 59 -Jmac.
  Dziękuję za tę szczerą wypowiedź.
  Już pisałem o tym, że na Śląsku Solidarność (pierwsza) miała inny charakter, z tym, że nie chodzi o Katowice czy w ogóle duże miasta. Z jednej strony, nie było takiej radykalizacji działań jak w innych regionach, ale zostały obudzone antypolskie demony, które – wydawało się – powinny były już odejść w przeszłość. Oczywiście, nikt tego nie deklarował wprost, bo wszystko odbywało się pod hasłami „walki z komuną”.

 70. Rokitnik said

  Nie mieszkam w Polsce. Nie glosuje bo glosy Polonii to obecnie kpina !
  Ponadto takze dlatego, ze juz kilka razy nabralem sie na ” chciejstwo ” czyli patrzenie sercem na POLITYKE – a nie jak sie powinno, ROZUMEM

  Co do Konfederacji… Jak znam swoich Rodakow, nawet jak minimalnie zwycieza, – zaraz sie smiertelnie pokluceni zewra przymierze! O pierdoly i z samej zawisci, – rozpiernicza w s z y s t k o / albowiem UN ma inne zdanie, i co mu zrobisz?/ !!!!???

  Jak widze, nieformalnym przywodca Konfederatow jest Grzegorz Braun. Mam gdzies jego dalsze ” korzenie „, ale wolabym bardziej czytelnego kandydata na Przewodniczacego. Mimo wszystko odnosze wrazenie, ze p.Brun dopiero sie uczy polityki / czyli rozeznaniaw owym Swiecie, z punktu NASZEGO punktu /?

 71. Wieloimienny said

  Andzia @

  „I przed wyborami do eurokołchozu ujawniaja się takie Buble, które łża jak bure suki, aby „zabełtać błękit w głowie” jak wyśpiewywał Jacek Lech w Zegarmistrzu światła.”

  Akurat to co powiedział Bubel o szefach Konfederacji kłamstwem nie jest.

  Bolków i zbawców nam już dostatek. Wszelkich fałszywych proroków na których sam się niedawno nabrałem.

  A teraz się ujawniają Braun (nie zdelegalizować masonerii ale pedałów aresztować, krewni żydzi). Bosak (nie opłacać Kościoła z budżetu, a banderowcy rewidują swoje poglądy i stają się chrześcijanami). Liroy (legalizować narkotyki zdychać goje), Korwin (zrobimy koalicję z PiS), Rola (żale na tweeterze, że Tyrmand już go nie lubi), Jakubiak (kasa Polaków na żydowskie cmentarze, a Całek żydofil na listę Konfederacji). Bąkiewicz (nie mamy z czego zapłacić roszczeń – czyli jakbyśmy mieli to byśmy płacili?) itd.
  Boże jaki ja głupi, że to poparłem.
  Roman Dmowski się w grobie przewraca.

  Jmac @

  Przykład jak Polak dostanie w skórę od żydów, a i tak się niczego nie nauczy. Żydzi muszą mieć niezły ubaw.

 72. Easy Rider said

  Ad 71.
  Braun jest kolejnym przykładem na to, jak żydostwo żeruje na religijności Polaków, podstawiając swoich przebierańców za katolików. Przecież największymi fanami JPII była ekipa … z Czerskiej. A czy ktoś jeszcze pamięta, że Szechter przed 1989 r. występował w podziemiach kościołów?

 73. Jmac said

  Re Wieloimienny
  Masz ubaw i co z tego. Pytanie jak długo ,wasz czas się kończy, czy tego chcecie czy też nie . Tutaj nic od was nie zależy i dla tego ten wściekły jazgot. Myslisz że jak wszędzie będziesz wskazywał żydów to Cię nie zauważą? Atakujecie najmocniej tych którzy wam najbardziej zagrażają , no cóż talmudyczne myślenie nie zawsze da się zamaskować.Pzdr.

 74. Joannus said

  Ad 19
  ”Pan widac Rosjaninem nie jest….”

  Zmartwię Pana. Jestem Polakiem

 75. Ale dlaczego? said

  JKM odpowiada na FB:” Z pewnym zdumieniem dowiedziałem się z “SuperExpressu”, że mam “tajny plan” – o którym, oczywiście, poinformowałem “SuperExpress”. Plan miałby polegać na koalicji z PiSem. W rzeczywistości chodziło o to, że gdybyśmy w poprzednich wyborach sejmowych dostali o 0,24% więcej, to PiS musiałoby szukać koalicjanta (być może w KORWiNie) i nie mogłoby wyczyniać tego, co wyczynia. Natomiast po przyszłych wyborach – powiedziałem – najbardziej prawdopodobna jest koalicja POPiS; choć, oczywiście, niczego nie można wykluczyć. Bo dobry polityk niczego nie wyklucza…”

  ?

  Bo Prawda jest jedna…
  Nieważne jaka.

 76. Wieloimienny said

  Jmac @

  Nie twierdzę złośliwie, ale lekarz jest ci potrzebny. Podejrzewam paranoję.

  —–
  Póki co talmudyzm to uprawiają ci wyżej przeze mnie wymienieni którzy uważają się za przeciwników systemu, po czym publicznie głoszą tezy, które natychmiast dyskwalifikują ich w oczach osób inteligentnych i wyczulonych na oszustwa i manipulacje.

 77. Boydar said

  @ (71)

  Ładny wist 🙂

 78. piwowar said

  Wielo: Zegarmistrza Światła wykonywał Tadeusz Woźniak, a nie Jacek Lech. Poza tym, może jest tak jak pan pisze. Szarym człowiekom nie wolno znać prawdy.

 79. revers said

  Jak przystalo na Buntustan, ktory rowniez mogl by egzystowac w Afryce jako strapa w Europie

  Nowy Obywatel pisze: „Pozostaje nie zwracać uwagi na tych, którzy krytykują obecny stan rzeczy tylko w teorii. Upowszechnienie się krytycznej interpretacji obecnego porządku, coraz bardziej prawdopodobne, powinno być dla prospołecznych środowisk dopiero początkiem. Zdezorientowanemu społeczeństwu sprzedawani są w krytycznej otoczce zarówno cyniczni populiści, jak i bezideowi technicy kampanii wyborczych. Od nich ruchy prospołeczne muszą się odróżnić wyrazistą wizją, popularnym konkretem i widoczną praktyką.”

  https://nowyobywatel.pl/2019/05/12/oparte-na-faktach/?fbclid=IwAR1JuiNuA5-I2V8ASmiRhpi5iup3iuEtOFqMpZfjI-IgfYokl-yX3AeLusg

  innym slowem konfederacje, demokracje mozna kupic, sprzedac, ale sprobowac smaku banana mozna.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: