Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Co wygra wybory europejskie – i po co?

Posted by Marucha w dniu 2019-05-20 (Poniedziałek)

FB-ukowy temat dnia: czy ostatnie sondaże w Polsce ustawił Sekielski czy raczej Mosbacher?

Jałowy antyklerykalizm – realna świeckość

Cóż, przede wszystkim trzeba podkreślić, że wiara w rewolucję antyklerykalną w Polsce – to objaw chciejstwa i naiwności. Tych samych cech, które niektóre środowiska objawiały np. po “Klerze“. Tymczasem są to zdarzenia oddziałujące raczej na już przekonanych, ich wpływ na wyniki wyborcze może być co najwyżej pośredni i nie jednoznaczny – mobilizując OBIE strony podzielone stosunkiem do Kościoła by poszły na wybory.

Co do zasady natomiast, bez żadnych rewolucji i cudownych filmów – jesteśmy w Polsce świadkami naturalnego świecczenia społeczeństwa, osłabiania emocji religijnych, słowem zjawisk ogólnocywilizacyjnych, tyle że jak to w Polsce – zachodzących z opóźnieniem i wolniej.

Jeszcze paręnaście lat temu np. formacja taka jak Konfederacja nie mogłaby się obyć bez eksponowania wątków religijnych – a dziś wprawdzie nadal są one obecne, jednak zdecydowanie bardziej w tle, użytkowo i znacznie mniej emocjonalnie. Po prostu, nawet kręgi z natury swej radykalniejsze, na przykład młodzież – nie odczuwają już takiej więzi akurat z tą tematyką. Ba, równoprawną pozycję zdobyły sobie specyficzny prawicowy klerosceptycyzm i co najmniej agnostycyzm!

Jasne, w niczym to nie osłabia żarliwości fanatyków antykościelnych, jednak ich sukcesy nie wynikają bynajmniej z przekonywania ogółu, że księża są niefajni. W naturalny (?) sposób – dzisiejszy świat, samego Kościoła nie wyłączając, staje się coraz bardziej letni, obojętny, relatywny i relatywistyczny, a tego żadna religia trwale nie zniesie. Ot i wszystko.

Nagłośniony filmik znaczącego wpływu sondażowego raczej więc nie ma – na co wskazują przepływy elektoratów: nie w stronę Wiosny, Lewicy Razem czy nawet KE, ale z PiS-u do Konfederacji, a z KUKIZ’15 do PiS-u, zatem ewidentnie POZA tematyką okołoreligijną, tak chętnie pobudzoną przez oba główne podmioty wyborcze, liczące na mobilizację swych twardych elektoratów.

Pseudokościelność PiS-u, kargizm neo-lewicy

Miotając się w szukaniu przyczyn i zgadywaniu rozkładu poparcia – niektórzy zdają się też zapominać o starych, a podstawowych zasadach. Po pierwsze – w podawaniu wyników badań opinii liczy się nie pojedynczy wynik, tylko trend. A po drugie, na dwa tygodnie przed głosowaniem sondażownie zaczynają przeważnie kłamać trochę mniej – żeby się ostatecznie nie skompromitować i żeby komercyjni klienci nie przestali korzystać z ich usług.

I dopiero wtedy pojawia się coś, co może z grubsza przypominać ostateczne wyniki. A potem ekszperci się głowią co też to, jaka wypowiedź, artykuł czy film w ostatniej chwili odmieniły rezultaty wyborów???

Jasne, wierzących w antyklerykalizm to nie przekona – choć sami są dowodem, że na prawdziwą wiarę wiele poradzić się nie da. Być może bowiem PiS nie będzie pierwsze w tych wyborach. Czego to jednak miałoby dowodzić, czy bijący w partię rządzącą akurat „kościelną pedofilią” naprawdę czekają na wyjęcie z urn miliona kart z napisem “Sekielski mnie przekonał – nie głosuję na PiS bo to księża!”?

To może ja przepowiem, że JKM sprowadza deszcz! Siądziemy i poczekamy aż zacznie padać – a zaręczam, że w końcu zacznie! I co, wyjdzie na moje?

Nie można przecież popadać w paralogizmy, w typie Post hoc ergo propter hoc. Tymczasem to jest swego rodzaju kargizm neo-lewicy: „puścimy jeszcze 100 filmów o złych księżach, to ten katolicki samolot w końcu, k…, spadnie!”.

Ostatnie ruchy sondażowe wynikają więc z jakiejś dziwnej wiary, że filmik obejrzeli wyłącznie wyborcy PiS-u i na pewno od razu poszli nasprejować na najbliższej bazylice “j..ć Kaczora i papieża!“. Każdy liberał i antyklerykał w Polsce nagle stał przekonany, że ma wgląd w psychologię typowego katolickiego wyborcę PiS-u, już cieszy się na „niedostateczną i chaotyczną” reakcję Kościoła i rządu ignorując, że przeważnie oblegani mają jednak inny sens i cel działania niż oblegający, stąd też i reagują inaczej niż się to atakującym zamarzyło itd. Tym samym typowy sekielszczyk stanowi odmianę PiS-owca wierzącego, że PO spadnie, gdy jej wyborcy obejrzą “Smoleńsk“.

Przede wszystkim zaś to przeciwnikom PiS-u partia ta zlewa się w jedno z Kościołem [jakim arcydebilem trzeba być, aby coś takiego wyznawać… – admin] Rzeczywistość jest bardziej złożona. Można głosować na Kaczyńskiego i nie lubić księży, można być szczerze wierzącym i PiS-u nie znosić [i].

Nie tędy droga do osłabienia tej władzy.

Bzdurna reakcja

Ta, rzecz jasna – popełnia własne błędy, inne jednak niż suflowane im ze strony liberalno-antyklerykalnej. Dla przykładu, wszyscy, którzy (słusznie!) załamują ręce nad bzdurnością przepychanej (w dodatku niezgodnie z procedurami) przez PiS nowelizacji kodeksu karnego – powinni sobie jednak z ręką na sercu odpowiedzieć: Ile razy bezmyślnie przytakiwali wcześniej pohukiwaniom w stylu “czemu rząd nie robi niczego w sprawie [tu wstawić jakieś medialne zdarzenie, do którego od razu dopisywano żądanie uchwalania nowych ustaw]?!”?

Jeśli bowiem zdarzało wam się wierzyć, że rząd faktycznie może jedną ustawą zabronić wypadków drogowych, usunąć z obiegu wszystkie dobrowolnie spożywane a szkodliwe substancje, jak również w trybie ustawowym zapewnić wszystkim szczęśliwość powszechną – to kolejna głupia ustawa jest także waszą i właśnie waszą winą. Przestańmy od tych durniów wymagać “żeby coś robili“, bo się dla świętego spokoju przejmują, robią co bądź i potem tylko więcej z tego problemów!

Korwin europejski, narodowy Ikonowicz?

Czy zatem wyjściem z nich miałoby być poparcie Konfederacji, jak zdaje się uważać ta część wyborców PiS-u, którzy zdecydowali się na przeniesienie swojego poparcia? By zweryfikować ten pogląd, warto posłuchać konsekwentnego, acz merytorycznego krytyka obu tych formacji – Piotra Ikonowicza. “Siłą narodowców przez długi czas było jednak to, że mieli pewien ukłon socjalny. Powstanie Konfederacji to świetna wiadomość właśnie dlatego, że korwiniści, wchodząc do ruchu narodowego, rozkładają go od wewnątrz. On był groźny tylko wtedy, gdy był socjalny” – zauważył lider RSS. I ma rację – bo przyjmując program quasi-libertariański Konfederaci sami budują sobie szklany sufit i twardy mur, uniemożliwiający jakiekolwiek większe przepływy ze strony PiS-u. Jest to zgodne z ogólną strategią JKM – lepszy margines ciasny, ale własny, natomiast dla neo-narodowców to istotne samoograniczenie.

Dla odpowiedniego przemyślenia przebiegu i skutków takich ewolucji warto przypomnieć zamierzchłe wybory prezydenckie 2000 r. – nb. z udziałem tak JKM, jak i… Ikonowicza. Czuło się wówczas, że wreszcie wybrzmi w nich głos wkurwionych III RP, nikt jednak nie mógł być pewnym jaki to będzie głos, chętnych do jego reprezentacji było więc kilku, objawiając przy tym nadspodziewaną zdolność do znacznej elastyczności programowej. Spodziewano się też, że jedną z istotnych dla wyborców kwestii – będzie stosunek do integracji z UE, również w kontekście skutków układu stowarzyszeniowego, kwestii socjalnych i prawo-człowieczych. Znowu jednak, wnioski wyciągano różne.

Przed 2000 r. sam JKM i jego środowisko (zwłaszcza… Stanisław Michalkiewicz) znajdowali się na pozycjach coraz wyraźniej PRO-UNIJNYCH: bo wspólny rynek europejski, prymat gospodarki itp. Ikonowicz i jego socjaliści byli natomiast przeciw: bo korporacje, wyzysk taniej siły roboczej – wiadomo.

W ostatnim roku XX wieku panowie liberał i socjalista się jednak… zamienili. Odpaliły audycje wyborcze i okazało się, że JKM umyślił sobie stanąć na czele eurosceptycyzmu polskiego (co ostatecznie zajęło mu 19 lat…), a Ikon z kolei postanowił na przykładzie UE uczyć Polaków co to są prawa socjalne i pracownicze. Zabawne, że gdyby wybrali inaczej – Korwin mógłby dziś być jedną z twarzy Koalicji Europejskiej, a Ikonowicz… liderem Konfederacji! Czym wobec tego byłyby dzisiejsze wymiany poglądów i ruchy elektoratów…

Największy sondaż III RP

I wreszcie warto się zastanowić czemu w ogóle służą wybory europejskie, same będące w istocie niczym więcej niż sondażem w dużej skali. Stąd właśnie kluczowe pozostaje odpowiedź na pytanie nie kto – ale CO wygra to głosowanie i do czego wynik ów może zostać użyty.

W doświadczeniu III RP taką sondażową rolę pełnią zwyczajowo elekcje o nic – czyli właśnie do Parlamentu Europejskiego oraz prezydenckie. Już pierwsze wybory, w 1990 r. podpowiedziały partiom znaczenie faktora socjalnego – dla nas dziś szczególne znaczenie ma jednak nauka z pierwszej kampanii do PE w 2004 r. To ówczesny wynik Ligi Polskich Rodzin – II miejsce, aż15,92 proc. oddanych głosów nauczyły Prawo i Sprawiedliwość (III miejsce, jedynie 12,67 proc.) znaczenia czynnika narodowego. Dodajmy do tej lekcji prezydencki wynik Andrzeja Leppera w 2005 r. (III miejsce, 15,11 proc.) czyli wielki głos antyestablishmentowego socjału – i mamy… całe dzisiejsze PiS, które przestało prezentować się jako „taka Platforma tylko bardziej od sądów”, a zamieniło się w mix ligowo-bronowy, dopasowany do zasygnalizowanych skłonności Polaków.

Miejmy więc świadomość, że głosowanie w następną niedzielę służyć będzie dokładnie temu samemu! Nawet wyrażenie sprzeciwu wobec systemowych partii III RP – może je wręcz paradoksalnie wzmocnić, pozwalając tym lepiej zmanipulować ich kłamliwe oferty na jesień.

Zamiast dać się więc znów okraść PiS-owi i innym z programów i instynktów – czy nie lepiej nadal mówić własnym głosem? Zwłaszcza o tym, czego adaptować system nie byłby w stanie, co najwyżej imitując: o suwerenności Polski, o całkowitym demontażu III RP, o odbudowie własnych zdolności gospodarczych, wreszcie o realizmie geopolitycznym. Że brzmi to podobnie do tego, co głoszą ci duzi? To dobrze. Tylko drobiazg – w przeciwieństwie do nich uparcie trzeba mówić prawdę.

Konrad Rękas

[i] Takie dysonanse już zresztą się zdarzały. Zapomniana już nieco Samoobrona (która sobą wykarmiła przecież dzisiejszy PiS) miała elektorat plebejsko-antyklerykalny (“pacz jako se bryke katabas wyrychtował!“), a program ostatecznie twardo katolicki, z bezwzględnym zakazem aborcji włącznie.

http://konserwatyzm.pl

Ja tylko powtórzę swoją mantrę: Polaków los Polski gówno obchodzi i dlatego o żadnych zmianach mowy być nie może. Na interwencję nadprzyrodzoną nie bardzo liczę.
Admin

Komentarzy 207 do “Co wygra wybory europejskie – i po co?”

 1. Abc said

  Jak zwykle Żymianie – po to samo co zawsze.

 2. Piotr Podgórni said

  Środowiska narodowe odwołują się do Boga. Konfederacja powstała po to aby te środowiska zmarginalizować, rozwodnić. Bo czym różni się libertarianizm Korwina, partii Wolność (czyli zniewolenie), Biedronia czy Owsiaka? Wszystkie odwołują sie do hasła „róbta co chceta” wyciągniętego z satanistycznej biblii Crowleya, z tym, że każdy z nich stosowany w innych dziedzinach. Bo to właśnie o tego Boga chodzi. Nie rozumiem pokęcia „pseudokościelny PIS”, Pis jest pseudokatolicki bo jest judeosatanistyczną sektą udającą katolików. Raz tylko słyszałem JKM na żywo, mówił o czymś na czym się znam i wówczas stwierdziłem, że jest to głupiec i bufon tylko nie wiadomo kto za nim stoi.

 3. Wyrwa said

  Cyt: „Ja tylko powtórzę swoją mantrę: Polaków los Polski gówno obchodzi i dlatego o żadnych zmianach mowy być nie może. Na interwencję nadprzyrodzoną nie bardzo liczę.”

  Podpisuję się wszystkim, czym umiem pisać z tą różnicą, że ta nadprzyrodzona interwencja nie jest tym o czym Gajowy myśli. Że to jest coś zgoła innego, nie chodzi tutaj o coś spektakularnego. Trzeba się o to modlić.

  ————
  Skąd Pan wie o czym myślę…
  Admin

 4. Wyrwa said

  Rzeczywiście nie wiem. Założyłem. Być może błędnie.

 5. JO said

  A ja przekonany jestem, ze Polakow obchodzi I to bardzo. Problem nie jest w Polakach, tylko problem jest w systemie liberalnej demokracji I w niej zydo-masonerii, ktora uzywajac system oglupia polski narod.

  Nie kazdy jest w stanie oprzec sie systemowi I w nim unych propagandize, presji, etc, etc.

  Wyjscie z tego impasu to wylacznie Cud Pana Boga – „grace” – laska boza I z nia wspolpraca. Czas tego cudu jezeli w ogole dla nas jest planowany – tylko Pan Bog zna za to my winnismy robic I byc gotowi jak to of lat Pan robi , Panie Gajowy. Ot I tyle I az tyle.
  „..z radością wypełniajmy wiernie swoje obowiązki stanu..” – co nie oznacza minim a maximum odpowiedzialnosc za siebie, Rodzine, Rod, sasiadow, spoleczenstwo kosciola, spoleczenstwo gminy, wojewodstawa, odpowiedzialnosc za Nardo Polski I nasze panstwo.

  wykonywac obowiazki stanu to wielki wysilek, ale tak lekki z Chrystusam..:
  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/05/19/kazanie-na-iv-niedziele-po-wielkanocy/

  ———–
  Obchodzi… aha…
  Kiedy Pan ostatni raz rozmawiał z Polakami?
  Admin

 6. Alina said

  Korwin Mikke o prywatyzacji lasów państwowych:

  On tam przywołuje przykład Holandii, gdzie pazerni żydzi wycięli ostatni las setki lat temu, jako możliwe rozwiązanie dla Polski. Dla takiego żydowskiego bydlaka las to tylko pieniądz, a jak chcemy zachować las, to powinniśmy wyhodować klasę żydowskich oligarchów, którzy zachowają lasy dla własnej fanaberii.

  Następny gościu to Piotr Marzec “Liroy”. Wyguglujcie sobie “Liroy porno”. Ten facet kręcił takie utwory.

  Konfederacja to naprawdę niezłe zwierzaki.

  George Orwell: „Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

 7. Marucha said

  Re 6:
  Korwin, mimo iż wielokrotnie obalano jego liperalne poglądy – co tam „obalano”, je wdeptywano w ziemię – wciąż z uporem się ich trzyma, lakby był głuchy.
  Wniosek? Jest zadaniowany.

 8. Ad.5.Rozmawiam w Gajowce. Polacy tu to wspaniała grupa śledczych I PR,edsiebiorczych ludzi.Powturze, Panie Hajowy- nie każdy Polak potrafi oprzeć się systemowi , który nad wszystkich próbuje nie tylko odkupić.O tym lepsza osoba ode mnie napisała by naukowy referat miażdżycy Pana pogląd na Polaków, który co smutne Gajowicze tu powielaja.Ci co nie rozumieją I gorzej należy określić jako ofiary systemu a Ci co rozumieją a głosują na system , są tego systemu wspólnikami.Wspolnicy na natomiast dzielą się na tych, co w swej idei chcą coś zrobić mimo …dla Wspólnego Dobra…oraz ci co myślą tylko o korzyściach dla siebie..lub jedno I drugie grupa ludzi..Ja, póki co dzięki Panu nie głosuje.., ale może będę głosował I w tym samym czasie tworzył dalej struktury Ruchu Oporu.Jeszcze nie wiem…

  ————
  Pańskie oderwanie od rzeczywistości jest wzruszajace…
  Admin

 9. ..przepraszam za literówki.. pisze z komórki I Przeinacza mi słowa..

 10. Easy Rider said

  Ad 6.
  W załączonym filmie Korwin dwukrotnie powtórzył, że „nie wie, co to jest interes narodowy”. Zwolennicy Konfederacji powinni go spytać, czy już nabył tę wiedzę? Bo jeśli nie, to może powinien wyjechać do tego narodu, którego interes zapewne rozumie, zamiast podpinać się pod polskich narodowców?

 11. Ufam Panu Michalkiewiczowi. Ktoś w Gajowce napisał, że teraz tylko chodzi o publiczny Głos, bo nowa Partia to zydomasoneria przeważnie. Nadziei w tej partii by wygrać nie ma, ale są realne szanse, by poprzez te Partie był Publiczny na szczeblu rządowym głos, dzięki również któremu..używając to można będzie osiągnąć jeszcze więcej dla podziemnych , czysonarodowych struktur…zmobilizować więcej ludzi do Wspólnego Działania w którym zawsze jest nadzieja.

 12. Rider, polscy narodowcy wg mnie od początku są prowadzeni na smyczy zydomasonerii..to z daleka widać jak na dłoni.Oni jak Braun do FSPX, chcieli wejść do Ruchu Oporu kręcąc się prze Biskupie W, który dobrze rozumie ich intencje…I wie z którego oni są źródła…

 13. Roman B said

  Drodzy starający sie myśleć trzeźwo! Po pierwsze MY NARÓD do tej pory nie uzyskaliśmy informacji o stanie państwa tj od roku 1989-2019!!! Popatrzmy na to jak na majątek dziadków, którzy swoją majętność ukrywali a potem spadkobiercy dowiadują się że ta gospodarność to byly miliony do…oddania! Tak jest z naszą dzisiejszą rzeczywistością. Po drugie każda kolejna władza nie rozliczyła zbrodniarzy okresu transformacji Balcerowicz nie powinien tylko odejść jak mawiał śp Andrzej Lepper-od powinien „pierdzieć” w celi na dożywociu! A chłop sobie bryluje na prelekcjach i wygląda powrotu PO…
  KAŻDA KOLEJNA WŁADZA POSTSOLIDARNOŚCIOWA JEST KONTYNUATORKĄ PRZYJĘTEGO CYROGRAFU W ROKU 1989 ZE WSZYSTKIMI ZAINTERESOWANYMI, CZYLI POLSKIMI BEZPIECZNIKAMI, BANKSTERAMI, BEZPIECZNIKAMI Z PAŃSTW OŚCIENNYCH I NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANYMI ESKIMOSAMI…
  wybory? hahaha a co ma się przepraszam zmienić np na skrajnej prawicy? Korwin z rodziną w Brukseli, Liroy z Braunem i Winnickim na kawie w Paryżu…Nacjonalizmy u cioci Grety na imieninach…

 14. Alina said

  @ Gajowy

  JKM to ewidentny przykład zadaniowania. Polityk-milioner, jeszcze za komuny. Ale pewnie o każdym z tych konfederatów można to samo powiedzieć.

  Liroy – nazwisko żydowskie. Dlaczego zrobił karierę?

  Jest taka narracja w USA o ichnim rapie. Najpierw to była muzyka podwórek Murzyni śpiewali o tym, co ich boli, o codziennych sprawach. Potem na wielkiego rapera został wylansowany Eminem, żyd. Pojawiły się duże pieniądze i wymagania dla twórców odnośnie tekstów piosenek, ubiorów, zachowania, wszystkiego. Rab to stały się teksty o narkotykach, morderstwach, mordowaniu policjantów w szczególności.

  To nie stało się przez przypadek. W USA trzęsie rapem „wysoki Izraelczyk” ליאור כהן (https://en.wikipedia.org/wiki/Lyor_Cohen).

  Chłopaki sami tłumaczą, jak to się stało że Cohen rządzi amerykańskim rapem:https://www.youtube.com/watch?v=TsgBy5dnHpI i muzyka ta wyewoluowała w ten właśnie sposób.

  Domyślam się że w Polsce działa to dokładnie w ten sam sposób, a na lidera nowego gatunku muzycznego wzięli żyda Piotra Marca.

  Pewnie wszystkich liderów Konfederacji można takiej analizie poddać.

 15. Listwa said

  „Co do zasady natomiast, bez żadnych rewolucji i cudownych filmów – jesteśmy w Polsce świadkami naturalnego świecczenia społeczeństwa, osłabiania emocji religijnych, słowem zjawisk ogólnocywilizacyjnych, tyle że jak to w Polsce – zachodzących z opóźnieniem i wolniej”

  – wolniej zachodzą,ale co do reszty pan Rękas sie myli. Są tacy , co mocno nad tym pracują.

  „wolność” w Irlandii. Partii katolickich eurosceptyków odmówiono kolejno: – rejestracji ich partii – udziału w debacie – sprzedaży reklam – kampanii na facebooku – informowania o nich w radiu”

 16. Greg said

  Nie Pani Alino, są tam również ludzie prawi jak np. dr. Hubert Czerniak !!!

 17. Listwa said

  “Siłą narodowców przez długi czas było jednak to, że mieli pewien ukłon socjalny. Powstanie Konfederacji to świetna wiadomość właśnie dlatego, że korwiniści, wchodząc do ruchu narodowego, rozkładają go od wewnątrz. On był groźny tylko wtedy, gdy był socjalny” – zauważył lider RSS

  – ukłon socjalny nie był siłą narodowców ich siła tkwi w czym innym, Korwiności nie wchodzą do RN. Słabą stroną narodowców nie jest Korwin a ich niewiedza i rozproszenie.

  Konfederacja nie jest partią , jest tylko – powiedzmy – pewną platformą umożliwiającą głosowanie na kogoś a nie PIS.

 18. Boydar said

  „… są prowadzeni na smyczy …”

  I tylko Nasz jeden Ulubiony nie 🙂

 19. Boydar said

  Aż czkawki dostałem … bolszewik mnie nie wykończył, a Panu się uda, Panie JO.

 20. Listwa said

  PiS, które przestało prezentować się jako „taka Platforma tylko bardziej od sądów”, a zamieniło się w mix ligowo-bronowy, dopasowany do zasygnalizowanych skłonności Polaków.

  – pan Rękas chyba czegoś nie zauważył, co jest pod spodem.

 21. Listwa said

  „Zwłaszcza o tym, czego adaptować system nie byłby w stanie, co najwyżej imitując: o suwerenności Polski, o całkowitym demontażu III RP, o odbudowie własnych zdolności gospodarczych, wreszcie o realizmie geopolitycznym. Że brzmi to podobnie do tego, co głoszą ci duzi?”

  – Brzmi to jak bajkopisarz.

  Obecne pokolenia polaków ma w wiekszości polactwo w głowie i w ruchach. To co można to jedynie dać mozliwość wejscia do UE grupie ludzi którzy bedą nagłasniać idee i wyrażac stanowisko jak najbliżej polskiego. POPIS ma 60 % głosów w cuglach.

  Panie Rękas moze kiedyś.

 22. Greg said

  Zaufajmy Episko-diasko czy coś tam, tzn. Polokowi z krwi i kości, oni nam podpowiedzą na kogo, i jak ?
  Szczęść Boże.

 23. Listwa said

  @ 14 Alina

  Nie nalezy obecnie skupiac sie nad kilkoma osobami.np. Jakubiak nie jest bardziej wiarygodny niz Liroy.
  Waznejsze jest sposobniść do wyrażenia pewnych poglądów, idei, Konfederacja moze byc pewnym katalizatorem. Dlatego warto poprzeć.

 24. Listwa said

  @ 21 Greg

  Prymasa Poloka też tam mozna dostrzec.

 25. lewarek.pl said

  Może by Szanowni Mędrkowie napisali na kogo należy głosować, a nie wciąż: nie głosować na Konfederację, nie głosować na PiS, nie głosować na Kukiza, nie głosować w ogóle. No jasne, można zostać w domu i z satysfakcją powtarzać, że Polaków gówno obchodzi ich los i los Polski.

  ——
  Nie ma na kogo. Taki nam się kraj zrobił i tacy ludzie.
  Admin

 26. Alina said

  @ 16 Greg

  Nie twierdzę, że w Konfederacji są TYLKO zwierzaki/degeneraci typu JKM czy Liroy. Ale to oni tam rządzą.

  Nie wiem czy sformułowanie „człowiek prawy” pasuje do dr Czerniaka. Ale na pewno chce on otrzymać sejmową synekurę, nie od dzisiaj, widocznie robota lekarza już mu się znudziła:

  Jakoś wydaje mi się że ludzie prawi do knesetu się nie pchają.

  @ 22 Listwa

  Na pewno Jakubiak jest umiarkowanie wiarygodny, ale nie pisałam wypracowania. Przypominam tylko słowa Orwella, który ten system znał dość dogłębnie.

  George Orwell: „Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

 27. Listwa said

  @ 24 Alina

  George Orwell: „Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

  – ta opinia nie jest adekwatna do obecnej sytuacji wyborów. Nie mamy nic do stracenia głosując za Konfederacją, można tylko zyskać.

  zwierzaki/degeneraci typu JKM czy Liroy.
  – przesadne słowa. Poza tym degenaracja zwierząt to chyba tylko w przypadku powaznych chorób.

 28. JO said

  ad.8. Anglia czy Francja gdzie jest Biskup F, to sa masonskie panstwa, jednak w nich sa narodowcy – tradycyjni katolicy m ktorych grupy sa skupione no w kolo Ruchu Oporu, czy jak sadze w kolo kaplic Bractwa Piusa X jak to tez sie dzieje w Polsce.

  Pana podejscie czarne lub biale jest klasyczne dla Pana profile metabolicznego, ktorego minusy nie raz wytykam, choc generalnie to profil geniuszy ( niestety ja jego nie mam 😦 )

  Moj profil metaboliczny ma wiele wad…, jednak pozwala mi widziec nie tylko czarne I biale kolory. Pod wrazeniem jestem spojrzenia Pana Listwy, ktory w swej wypowiedzi potwierdzil moje spojrzenie na reakcje narodow w swych panstwach:

  „wolność” w Irlandii. Partii katolickich eurosceptyków odmówiono kolejno: – rejestracji ich partii – udziału w debacie – sprzedaży reklam – kampanii na facebooku – informowania o nich w radiu”-Litwa

  W Polsce jest podobie, z tym, ze jest gorzej… , tak wiec to SYSTEM a nie ogol jest winien.
  To System masonski a w nim zydo-masoneria nie pozwala na przejecie wladzy przez narodowcow – NAROD a nie glupota narodow.

  Jak mozna oskarzyc narod angielski o glupote po rewolucji kromuela, ktory mial potezne wsparcie finansowe zydow of ktorego to czasu nie pozwalano na odrodzinie sie katalickiego spoleczenstwa a li tylko utrzymywana narod w angli SILA rewolucji w stanie protestanckim po dzis, kiedy to jest ten narod likwidowany wlasnie za to, ze ma mimo wszystko tendencje powrotu do religii katolickiej , czego dowodem jest owoc tej tendencji – Biskup Wiliamson.

  Uwazam, ze moje spostrzezenie jest blizsze prawdzie niz Pana Panie Gajowy. W tym, moje podejscie daje wieksze mozliwosci pracy I sukcesu niz Pana, ktore stawia sprawe w beznadziejnej sytuacji I tak bardzo „gorzkiej” ..nadwyraz gorzkiej, nieprawdziwie w moim mniemaniu gorzkiej.

  To wlasnie podejscie, spojrzenie, w ktorym sie roznimy jest podstawa do naszej wielkiej roznicy spojrzenia na czasy Ludowej Polski, choc nie ukrywam, ze Pana twarda opinia… nieco wplynela na korekte mojej.

  ad.18. Jak bede prowadzony na smyczy, to dam znac, Panie Boydar, choc ufac nie mozna nikomu, jak to powiedzial Biskup Williamson….
  Po owocach poznajemy kto jest kto w tym po badaniu Duchowego Stanu, ktory jest Owocem wiary lub niewiary… – proste I tak skuteczne.

  ad.24. I inne wpisy Pana..

  Z wieloma myslami Pana zgadzam sie I podpisuje. Narodowcy sa/jestesmy rozproszeni, zatomizowani , ba zatomizowani jestesmy jako pojedynczy ludzie – nasza formacja nie jest spojna na tyle, by oprzec sie sile system oraz masonerii, ktora na nas wplywa, wywoluje presje siegajace naszej duszy. To niesamowicie interesujace czasy w ktorych zyjemy, gdzie powoli staje sie nasze WOLA zniewolona na tyle, ze traci poczucie zeczywistosci w ktorej zyje nie umiejac siegnac po nadprzyrodzonosc. I to jest istota utratu wiary przez tak wielu, cale spoleczesntwa, cale narody – „modernism to choroba umuslu”, umyslu, ktory przeciez jest czescia naszej Duszy.

  Trzeba miec wielak Laske oraz dokonywac wysilku do wspopracy z Nia, by jako tako wciaz Wierzyc I starac sie walczyc by zyc w zgodzie z tym jak wierzymy – w zgodzie z Panem Bogiem.

  Pan Gajowy uswiadomil mi , ze w PRL w partii byli patrioci I choc wciaz nie zgadzam sie takim praktycznym patriotyzmem, ktory az po kolaboracje z wrogiem, ktory kreuje I dziala poprzez zabojczy system wywierajac presje na wszystkich, to wiedza od Gajowego…powoduje, ze widze mozliwosc uzycia kolaboracji dla osiagniecia celow Dobra Wspolnego.

  Jest to niezgodne z idea Ruchu Oporu…., ale tylko pod pewnymi warunkami, kiedy to wlasnie dochodzi do atomizacji siegajacej po podzial „ciala” jednego, ktory przede wszystkim wystepuje na poziomie Duchowym. Bo jezeli Duchowo bedziemy wciaz jednoscia, a fizycznie rozdzielimy sie by podbic I zlikwidowac wroga od srodka, tak jak to on robi z name, to ja widze sens teoretyczny takiego ruchu, poprzez ktory byc moze bede glosowal na nowa „platworme”….

  …myslac wciaz o PRL upadku, to wlasnie ta fizyczna ale I duchowa przepasc pomiedzy narodem polskim w partii I poza nia, spowodowala nasza przegrana. Gdybysmy tylko potrafili utrzymac jednosc duchowa a poprez nia posiadali dobra komunikacje, zydomasoneria nie miala by szans wygrania. No ale to teoria , ktorej juz sie nie da sprawdzic, chyba, ze nastapi potorka z tej sytuacji w dzisiejszych czasach….co jeszcze poki co jest mozliwe…

 29. Boydar said

  Owszem mamy. Honor. Jak kto ma.

 30. ami said

  To dziwne, że żydzi zadają sobie tyle trudu, by udawać Polaków. Mogliby spokojnie ujawnić się, jako żydzi, zbawiciele narodów, w tym szczególnie polskiego, jak niemieckiego czy ruskiego. Synagogi zawyły by z radości – zbawiciele objawili. Podejrzewam, iż Polacy ucieszyliby się i masowo zaczęli przenosić pod Palmę pomagając odstrzeliwać niewiernych oraz masowo ustawiać się za posade niewolnika u żyda. Bez bijatyki. Po co, ten cały cyrk, na kółkach. Sydowie nie bójcie się, Hitlera nie ma, zmarł na obczyźnie. Sztetl Polin jest wolny od nazizmu, możecie śmiało nim zarządzać oraz zamieszkiwać wraz z negrami i ukraińskimi bandytami. Szalom – po co, ten slalom.

 31. lewarek.pl said

  W porządku, można uznać, że nie ma na kogo głosować i nie głosować. Siedzieć w domu, klepać w klawiaturę i narzekać. Ale od narzekania nic się nie zmieni na lepsze. Pewnie, że najlepiej byłoby pójść na barykady, zwyciężyć i położyć kres temu sq…syństwu, które rządzi w Polsce, ale na razie to jest nierealne. Pójście na wybory, oddanie głosu na jakiegoś uczciwego człowieka to minimum aktywności. Lepiej uczynić jakieś małe, malutkie dobro, niż nie zrobić nic i godzić się na panoszenie się zła. Niepójście na wybory ma sens tylko wtedy, gdy pójście i tak nic nie zmieni. Tak jak to było w PRL z bezalternatywną listą FJN. Ale tu alternatywa jest – można głosować na uczciwych, można podbić ich wynik wyborczy. Nie wygrają, ale dobry wynik ich podbuduje i zmobilizuje do działania przed jesiennymi wyborami, a do ludzi wysłany zostanie sygnał, że wbrew temu co mówią TV, Michnik i Sakiewicz w Polsce jest wybór nie tylko między PiS i PO.

 32. Marucha said

  Re 31:
  Niech Pan zwróci uwagę, jak przed każdymi wyborami władze i media nachalnie namawiają ludzi do głosowania.
  Dlaczego?
  Boją się bojkotu?
  Dokładnie tak. Właśnie boją się bojkotu.

  Moim zdaniem w obecnej sytuacji tylko masowy bojkot jest do przyjęcia.
  Ale Polacy zrobią tak, jak będą chcieli ci, którzy nimi manipulują.

 33. JO said

  ad.32. Bojkot? Co Bojkot da, Panie Gajowy? Jestesmy w sytuacji, gdzie czy glosowac, czy Bojkotowac to nic nie da. System liberalny zalozyl Pana postawe nieglosujacego I zadbal, by inni glosowali lub spreparowali glosowanie a na koniec zadbal, by „glossy” byly policzone przez odpowiednie osoby.

  W zbrodniczym systemie wydaje sie, ze wszystko pracuje na system I tych co system tworza-steruja nim.

  Napisalem wydaje sie, bo jest wyjscie, bo jest droga, bo jest mozliwosc by system rozwalic. Ba, oczywiscie , ze jest na kogo glosowac. Ja bym glosowal na Gajowego Maruche, gdyby nie bal sie dac zabic.

 34. Listwa said

  @ 32 Marucha

  Nie boją się bojkotu. Do EP jest chyba 51 miejsc, teoretycznie PIS i PO mogą uzyskać wszystkie miejsca za pomocą 51 osób.

  Oczywiści wyglądałoby to głupio.
  Namawianie do głosowania jest zakamuflowanym wezwaniem głosujcie na nas. Jeśli Schetyna lub kaczysnki przekona takim wezwaniem kogoś do pójścia na głosowanie, będzie to najprawdopodbniej głos oddany na nich.

  Jest to tez wzmacnianie lojalności potencjanych zwolenników,nawet jak nie pójdą zagłosować. Opłaca im sie wzywac. Ważne jest dla nich zdobycie stanowisk, bojkot na to pozwala.

  Wcale im nie zależy żeby ludzie poszli, oprócz ich zwolenników.

  ————-
  Ja tylko widzę, że od kiedy istnieje III RP, przed każdymi wyborami trwa nagonka: „głosujcie, spełnijcie patriotyczny obowiązek!”.
  Nie bez powodu.
  Admin

 35. Listwa said

  Takie czasy idą:

  „To właśnie znana pani pisarka Marion Zimmer Bradley jako pierwsza zaczęła wykorzystywać ją seksualnie, kiedy dziewczynka miała… 3 lata. Po raz ostatni lesbijska pedofilka położyła na niej swoje obleśne łapy, gdy jej seksualna zabawka (zwana też córką) skończyła 12 lat.

  Tatuś gej dłużej się wahał – bo niby bardziej pociągali go chłopcy, ale z drugiej strony jako pedofil nie umiał sobie odmówić szansy przekonania się, jak to jest z pięciolatką. Własną córką. Uległ pokusie, zgwałcił ją.

  Szczęśliwa postępowa rodzina – pedofil gej, pedofilka femina. Kombo. [bardziej po polsku: kombinacja. MD]

  Moira opisując rodziców, twierdzi, że próbowali na siłę wychować ją jako lesbijkę.

  „Ojciec był seryjnym gwałcicielem, mającym na koncie wiele, wiele dzieci, ale matka była zdecydowanie gorsza od niego” – pisała.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25457&Itemid=53

 36. Listwa said

  Pani Pawłowiczz PIS już bez kamuflażu i bezposrednio:

  Patriotów PROSZĘ o GŁOSY na PIS,kt.jako JEDYNE ma realną szansę na zwycięstwo i na dalszą obronę pol.inter.i reform. NIE ROZPRASZAJMY głosów dla małych grup,bo WSZYSCY przegramy Opozycja skupiona mimo RÓŻNIC poglądów może nas pokonać KAŻDY głos dla PIS ma wagę naszego zwycięstwa!

  Wybory 26 V mogą dać PIS – JEDYNEJ REALNEJ sile, kt. może uratować PL od zegrożeń wewn. i zewn.- minimalną przewagę Konfederacja wali w PIS i chwali się,że w tej dramat. syt.„urwą” nam 2-4 % . I CO z tymi kilkoma % zrobicie? NIC,a dacie zwycięstwo bolszewii i „będziecie siedzieć”

 37. Listwa said

  Tu juz nawet dowozy organizuje:

  Stawką jest PRZYSZŁOŚĆ Polski. DOWIEŹMY sąsiadów,kolegów,starszych,zwłaszcza na wsi na GŁOSOWANIE Kochający Polskę,ruszmy się! TYLKO PIS jest wiarygodny,zrobił to,co obiecał,a nawet więcej. Lista nr 4 PIS

 38. Listwa said

  „Każdy głos oddany na ludzi Korwina, Winnickiego, Brauna będzie zmarnowaniem głosu. To wspieranie PO. Będą cieszyć się z tego w Moskwie, w Izraelu – wszędzie tam, gdzie źle Polsce życzą” – Joachim Brudziński w PR24 .

  Właśnie trwają konsultacje ws. obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej STOP447 Jest Bakiewicz Rzymkowski Bosak Jerzy Kwasniewski (Ordo Iuris) Kawecki, Piotr Strzembosz

 39. Wieloimienny said

  Listwa @

  „Korwiności nie wchodzą do RN.”

  Pan się myli! Wchodzą, wchodzą!

  Jak się porządnie wkurzę, to podpiszę się swoim nazwiskiem i podam gdzie od kiedy współpracowałem z Ruchem Narodowym i co wiem wszystko jak na tacy, bo już mnie szlag trafia jak to wszystko tu czytam…

 40. Wieloimienny said

  Listwa @

  „Właśnie trwają konsultacje ws. obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej STOP447 Jest Bakiewicz Rzymkowski Bosak Jerzy Kwasniewski (Ordo Iuris) Kawecki, Piotr Strzembosz”

  Bosak będąc jeszcze posłem LPR głosował za projektem ustawy o „rekonpensatach” nieruchomości żydów w wysokości 65 miliardów zielonych. Potem bronił banderowców u żydów Pereiry i Wildsteina.

  https://www.google.com/amp/s/justice4poland.com/2016/07/27/lista-poslow-ktorzy-glosowali-za-przekazaniem-zydom-w-usa-65-miliardow-dolarow/amp/

 41. Wieloimienny said

  ami @

  „To dziwne, że żydzi zadają sobie tyle trudu, by udawać Polaków. Mogliby spokojnie ujawnić się, jako żydzi, zbawiciele narodów, w tym szczególnie polskiego, jak niemieckiego czy ruskiego. Synagogi zawyły by z radości – zbawiciele objawili. Podejrzewam, iż Polacy ucieszyliby się i masowo zaczęli przenosić pod Palmę pomagając odstrzeliwać niewiernych oraz masowo ustawiać się za posade niewolnika u żyda. Bez bijatyki. Po co, ten cały cyrk, na kółkach. ”

  Spokojnie. Tak będzie jak już będą mieli swój jawny rząd światowy. Póki co przeszkadzają im Wenezuele, Łukaszenki, Kim, Wujek Władek itp.

  Póki co tworzą swoje „opozycje” do kontrolowania gojów i napadaja na ostatnie wolne kraje.

  Poczytaj pan protokoły.

 42. Listwa said

  @ 39 Wieloimienny

  A na czym polega wchodzenie? RN zbyt wysokich lotów nie ma. Ale wydaje mi się że tożsamość potrafią zachować.
  Pan się nie wkurza, napisac może.

  @ 40 Wieloimienny

  Bosak ma kilka talentów i wiedzy, ale też bufon jest z odchyłkami.
  Jednak te głosowanei zdaje sie nie było związane z 65 mld. Podobny projekt złożył Jaki, co zostało natychmiast odrzucone, bo jest ograniczeniem we zwrotach

 43. Wieloimienny said

  Listwa@

  A na czym ma polegać? Wyjaśnić obrazkowo?

  No Bosak ma talenty. Do bronienia banderowców przed Wildsteinem, do namawiania aby Kościół nie był finansowany z budżetu, do czego tam jeszcze???

 44. Wieloimienny said

  Listwa @

  „Nie mamy nic do stracenia głosując za Konfederacją, można tylko zyskać”

  Mamy mamy. Załóżmy, że koalicja o nazwie Konfederacja przetrwa do jesieni i wygra wybory do burdelu przy Wiejskiej. Co robią? Braun atakuje Rosję niczym PiS. Korwin prywatyzuje lasy i legalizuje ćpanie.
  Tak na chłopski rozum to nie jest dobre.
  Powinni porzucić tego typu poglądy i zająć wspólne stanowisko dla dobra Polski.

  A Ruch Narodowy ja znam od środka…
  Bez odbioru!

 45. […] Wieloimienny said 2019-05-21 (Wtorek) @ 14:01:21 […]

 46. ad.44. Konfederacja wygra. Nie po to ktos w nia lazy, by teraz przegrala Konfederacja. To wojna zydowsko-zydowska. To teraz kilka krokow w tyl. Ciekawe jest, ze uni teraz mowia jezykiem jaki Polacy potrzebuja slyszec. To oznacza, ze zagrozenie dla Polski jest olbrzymie, bo zydzi juz sie poprzez Konfederacji glossy nie boja prawdy mowionej nam prosto w oczy.
  Mimo wszystko –
  – My Polacy powinnismy organizowac wlasna Konfederacje prorosyjska, katolicka, ortodoksyjna.

 47. Barbara Chojnacka said

  Ad Wieloimienny
  Braun nie zaatakował Rosji ani razu, wręcz przeciwnie….to wredne oskarżenie, proszę udowodnić
  Od wielu imion można stracić tożsamość

 48. ad.47. Zaatakowal.

 49. Barbara Chojnacka said

  Ad JAJO
  Nie zaatakował
  Może pan udowodnić ??

 50. Wieloimienny said

  Barabara Chojnacka @

  „Braun nie zaatakował Rosji ani razu, wręcz przeciwnie….to wredne oskarżenie, proszę udowodnić
  Od wielu imion można stracić tożsamość”

  Nie zaatakował? Kpisz czy o drogę pytasz?

  Atakuje bez przerwy!

  Jakim trzeba być kretynem, żeby mieć interenet i pisać takie popierdoleństwa???

  Mało to filmów z jego wypowiedziami? Nawet tu wklejanych na gajówce?

  Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że kto wyszedł z macicy kobietą nie powinien zabierać głosu w kwestiach polityki!

 51. Barbara Chojnacka said

  @Zaściankowy @Wieloimienny @PolakOrtodox@Jajo@Jo
  @Poruszający RuchOporu

  HYDRA

  ———
  Wieloimienny nie.
  Admin

 52. NICK said

  Paaanie Listwa.
  Pańska opinia o Konfederacji stoi dla mnie we sprzeczności z Pana dotychczasową linią.

  Taki tam dysonansik… .

  Ciekawa byłaby rozprawka pod tytułem:
  „Konfederacje polskie, ze szczególnym ujęciem Barskiej, Targowickiej i A.D. 2019”.

  Są Tu chętni i Polacy Historycy?
  Nawet domorośli?

 53. Wyrwa said

  Michalkiewicz wskoczy w ogień za Korwinem.

  ————
  Są od dawna przyjaciółmi, ale takie stwierdzenie jest bardzo ryzykowne.
  Admin

 54. Joannus said

  Dyskutanci, z wyłączeniem wpisów Panów Lewarka i Listwy, straszycie Konfederacją dla PIS-u i jego mocodawców.
  Czekajcie jak niegdyś ”wybawcy” -Andersa na białym koniu.

 55. Barbara Chojnacka said

  Ad.Joannus
  Dokładnie
  „Kto nie jest ze mną, rozprasza”

 56. Barbara Chojnacka said

  ” Kto nie jest ze Mną, rozprasza”

 57. Boydar said

  Pan się nie wychyla, Panie NICK’u, niech sprawy się toczą.

 58. NICK said

  Joannus.
  JEST odwrotnie.
  Konfederacja jest potencjałem.
  Dla PIS-u.
  Jest pisu bachorem.

  Une wszystkie są bachorami wszystkimi sobie i nawzajem.
  Jakby chów wsobny lub GMO.

  Krytykują dla Lachów.
  W mendiach a potem idą pić.
  Za zdrowie Polin.

  Wy, Joannus.
  Z Listwą macie wiele wspólnego.
  Nawet o pszczołach piszecie.
  Do mnie.
  POJĘCIA nie mając.

  Konfederujcie się, nawzajem.
  I dalej.

  Anders ma się NIJAK, Panie Janie (Wy) bo „inny” etap jest.
  Zupełnie inny.

 59. Barbara Chojnacka said

  Ad.Nick
  Bezsilne twe złorzeczenia

 60. NICK said

  Posłucham Lubelaka, Barbaro….. .
  Klawisz ‚end’.

 61. Barbara Chojnacka said

 62. Boydar said

  Oni Wszyscy nie potrafią korzystać z Naszego Barometru. No ale być może imperatywy cisną, i muszą oszczać. A to bardzo głupie, bo znaczy się Autorytetów nie mają i … nie chcą mieć. I to, baaardzo, widać ! 🙂

  Nie mają teraz, nie uznają i później.

  Ja też pójdę się wysikać.

 63. Barbara Chojnacka said

  Ad.Boydar
  Musi pan ogłaszać publicznie swoje potrzeby fizjologiczne ??

 64. Boydar said

  Nieeee, musu nie ma. Zresztą już się wysikałem, tak że sprawa jest nieaktualna.

 65. Alina said

  Chyba jedynie Gajowy jest w tym, wątku blisko prawdy, choć jej nie wyeksplikował. Bo wybory nie mają sensu.

  Do uczestnictwa w tym spektaklu podżegują wszyscy, od Michnika do Rydzyka. I nie ma w tym przypadku. Wybory w tym systemie pełnią ważną rolę mimo że są całkowicie jałowe. Wybory służą rozładowaniu frustracji społecznych a następnie obciążeniu głosowaczy odpowiedzialnością. Skoro jest źle – to dlatego że źle żeście wybrali. Wybory to casting do klasy polityków – zabawiaczy narodu co pozorują uprawianie prawdziwej polityki.

  A prawda jest inna. Władza jest gdzie indziej niż wśród posłów. Każdy z nich to pionek, nawet ustawy pisze kto inny, a prawdziwa władza to nie jest władza pisania ustaw. Kaczyński jest ważny nie dlatego że on ma władzę, tylko dlatego że ma dojścia do wyższej władzy, potrafi się z nią skomunikować i realizuje jej interesy. To samo Tusk czy Szetyna czy ktokolwiek.

  Najbliższe wybory mogą służyć jako przykład totalnego absurdu, bo eurokneset nie ma żadnych formalnych kompetencji. Te wybory to tylko casting na suto opłacane państwowe synekury. Można oczywiście się emocjonować czy wygra ten wyścig Ruch Chorzów czy Górnik Mielec, ale to tylko rozrywka celebrowana dla zabicia czasu.

 66. Listwa said

  @ 43 Wieloimienny

  „A na czym ma polegać? Wyjaśnić obrazkowo?”
  – może być obrazkowo jeśli pan inaczej nie potrafi. Tylko zdaje się, że pan niezbyt wiele ma do powiedzenia.

  „No Bosak ma talenty. Do bronienia banderowców przed Wildsteinem, do namawiania aby Kościół nie był finansowany z budżetu, do czego tam jeszcze???”

  – ma talent i ma też sporo wiedzy. Jak to wykorzystuje to już inna sprawa. Jego kontakty z banderowcami kompromitują go. Też jestem za tym żeby Kościół nie był finansowany z budżetu Bp. Pieronek był za.

 67. Listwa said

  @ 44 Wieloimienny

  Z odbiorem to ma pan problemy.

  Teraz nikt Rosji nie atakuje, lasy są bezpieczne, nikt nie bierze dopalaczy, a jak już bierze to zdrowszy jest. I tak będzie juz zawsze, zwłaszcza po wyborach.
  Konopie indyjskie to pożyteczna roślina używana od wieków w różnych zastosowaniach.

  To wcale nie jest złe że pan odszedł od RN. Gdy bardziej oczyszczą się z rożnych wieloimiennych to może coś z nich będzie

 68. Listwa said

  @ 50 Wieloimienny

  A jak ktoś wypadł z kaczej dupy to na wieloimienniść zapadł.

  Mało to filmów z jego wypowiedziami? Nawet tu wklejanych na gajówce?

  – no to wklej cos z atakiem, popatrzymy.
  Braun był w Rosji, udzielał wywiadu Sputnikowi. Podobnie jak Korwin.

 69. Listwa said

  @ 52 NICK

  Nie ma sprzecznosci. Pana dysonansik to tylko alergiczna postawa w stosunku do opinii nie mieszczących sie w dotychczasowych ramach pojęciowych. Przyjrzy pan sie bliżej temu co napisałem i panu przejdzie.

 70. NICK said

  Listwo.
  Weź się w garść.
  Tracisz to co do stracenia było???

 71. Listwa said

  @ 54 Joannus

  Jeśli nikt nie zagłosuje na Konfederację to wszystkie miejsca w PE przejmą pozostełe 5 komitetów.
  Chyba że faktycznie przyjedzie Anders na białym koniu i przyzna je wszystkie Konfederacji.

 72. Barbara Chojnacka said

  Ad.Wieloimienny
  Proszę udowodnić/podać, gdzie Braun atakował Rosję?? Przecież to jego atakują za spotkania z Rosjaninem w Petersburgu w grudniu 2018, a także za obronę ” Nocnych Wilków”… W wykładach o powstaniu listopadowym i styczniowym wręcz był obrońcą Rosji!! Więc co pan wygaduje na niego!? Poza tym jest ” ruskim agentem”…
  Czepia się pan a nie zna faktów,
  Czy jest pan ofiarą in vitro ??

 73. Listwa said

  @ 58 NICK

  Joannus.
  JEST odwrotnie.
  Konfederacja jest potencjałem.
  Dla PIS-u.

  – to pan to wytłumaczy dlaczego tak jest.

  Wy, Joannus.
  Z Listwą macie wiele wspólnego.
  Nawet o pszczołach piszecie.

  – mamy wspólnego i nie ma nic przeciwko. Nie przypominam sobie żebym pisał coś o pszczołach i co byłoby sprzeczne z pana poglądem.

  Konfederujcie się, nawzajem.
  I dalej.
  – a pan sobie posiedzi i pogdera.

 74. NICK said

  Już nigdy, Listwo.

  NIE będziesz tym kim byłeś.

  Linia jest prosta a chybotliwa też.

  Wybacz.
  Nie sądzę, że jesteś sam.
  PRZE-Mądralo.
  Sztab.

 75. Listwa said

  @ 65 Alina

  Bierność i aktywnosc wyborcza to coś wiecej niz sam udział w głosowaniu.
  Pani sprawdzi daty emisji spotów wyborczych w publicznej TV i atakow na Konfederację jako ruskie onuce

 76. Listwa said

  @ 74 Nick

  To są wyjaśnienia? cienkie jakieś.
  Zabawni są ci spece od wyszukiwania agentów i sztabów. Zawsze sa tuż tuż. Tuz.

 77. Listwa said

  Oczywiście istnieje opcja aby nie pójść do głosowania. Tylko potem prosze siedzieć cicho i nie utyskiwać że w parlamencie nie ma wcale Polaków, którzy chociaz wypowiedzą prawdę dla zasady, nie mówą żeby miec siłe aby cos uzyskać.

  Potem trzeba będzie łykać i wzdychać w milczeniu.

  Gdy wejdzie Kaja Godek będzie już sens i warto było. Byc może udałoby sie sfinansować jakiś kanał TV, gdyby wszedł ktoś jeszcze.

 78. Barbara Chojnacka said

  Ad.Nick
  Zawiesił się Pan na własnych teoriach spiskowych, szkoda

 79. ami said

  Konfederacja jest żydowską odpowiedzią na radykalizowanie się Polaków. Po prostu, jest potrzeba nowego rozdania, pod którym schowa się dotychczasowa wierchuszka. Kolejny koń trojanski – Federacja, pod wpływem żydowskim, zamataczy umysłami młodych, zadziornych Polaków. W najlepszym przypadku stworzy klosz, pod którym zajaśnieje polskość. Niemniej, mając żyda w rządzie i zarządzie nie ma szans na jakiekolwiek istotne zmiany dla POLSKI. Nie wolno nam zapomnieć, jak skończyła Samoobrona i Liga P.R. Jak PIS potrafił zrzec się władzy na poczet PO i SLD. Jakim śmiechem na sali jest PSL. Pomijając resztki wielopartyjności prorejestrowanych w polskiej hucpie, które maja uzasadniać demokratyzacje kraju i wolności.,.
  W rzeczywistości dobrze wiemy jaką mamy wolność od 5 rano do 9 wieczór, i po nocach, z 60 % podatkiem na koniec miesiąca, większym pod koniec roku.
  Żyd polski to mało, żyd międzynarodowy, to wszystko, do obalenia, by wyzwolić potencjał cywilizacyjny 21 wieku. Większość pary idzie w gwizdek żydowski od czasu wprowadzenia Rezerwy Fiducjarnej. Jeśli nastąpią zasadnicze zmiany w Ameryce, na niekorzyść żydów, dopiero wtedy Polska może mieć szansę na wolność, jak i reszta krajów europejskich pod niewola żydowską. Najwyższa pora to sobie uświadomić, że Pan żyd nie musi zakładać słudze obroży i kagańca fizycznie, wystarczy mentalnie i finansowo, w przebraniu Janosika.

 80. elektron said

  GRZEGORZ BRAUN OCENZUROWAŁ SWOJĄ KONKUBINĘ?
  TUSK ZAWIERA SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA ZE SWOJĄ WIELOLETNIĄ KONKUBINĄ MAŁGORZATĄ
  KOLEJNE CUDA PRZED WYBORAMI
  net:
  Jeszcze jedno.Wczorajszy tekst przypomniał mi dziwne wrażenie jakiego doznałem oglądając filmik relacujący wyjście pana Grzegorza Brauna z aresztu we Wrocławiu i postanowiłem je zaktualizować.Chodzi o moment przywitania z żoną.A dokładnie o wymianę spojrzeń i mowę ciała tuż przed wpadnięciem sobie w ramiona. Wczoraj przeglądając internet zauważyłem że brakuje tej sceny a został jedynie obraz obejmującej się pary. O zgrozo parę minut temu przeglądając jeszcze raz filmiki stwierdziłem osłupiały (no tak trochę) że i ta scena została usunięta.Może ktoś z państwa ma pełną relację z tego wydarzenia?
  .https://www.youtube.com/watch?v=fEIsoS4vuPk&t=272s
  pierwsze minuty?

  Przychodzi baba do lekarza z kotłem wrzątku w rękach,

  a lekarz pyta:

  – Na ch… mi to…? Aaaaaa!!!

  Lekarzem w tej scence jest właśnie Grzegorz Braun w tej Konfederacji.

  I w sumie żal Brauna z jego próbami zjedzenia kapelusza gdy tłumaczył związek z Korwinem aprobującym pedofilię na ośmioletnich dziewczynkach, tolerancję kazirodztwa, tolerancjącym aborcję, aprobującym in vitro, publicznie zapierającym się katolicyzmu, promującym promiskuityzm, rozwiązłość, libertynizm, brak elementarnej rodzicielskiej odpowiedzialności itd. Przykładów deklaracji światopoglądowych druha Brauna – Janusza są setki w internecie.

 81. Listwa said

  @ 79 ami

  Takie „odkrywcze stękanie” jest od lat. Nic to nie daje oprócz zużycia prądu i atramentu
  Równie dobrze moglibyście przysypać sie ziemią i popiołem i leżeć bez ruchu.

 82. elektron said

  Stanisław Żółtek partia PolEXIT byli korwiniści

  k) kwestia stosowania metody in-vitro będzie osobistą sprawą kobiety i mężczyzny starających się o dziecko a zabieg nie będzie finansowany ze środków publicznych. W sprawie ochrony życia patrz sekcja II pkt. 7.

  6. Sprywatyzujemy opiekę zdrowotną, a składki które dzisiaj każdy płaci co miesiąc na publiczną służbę zdrowia nie będą pobierane przez Państwo. W związku z tym każdy będzie mógł sobie wybrać, czy wykupić prywatne ubezpieczenie medyczne, czy odkładać na wypadek choroby. Jednocześnie obniżymy podatki, tak by pokrywały one przewidywane wydatki związane z komercyjnym korzystaniem z opieki zdrowotnej – patrz sekcja IV pkt. 1.

  7. Doprowadzimy do prawnej ochrony życia człowieka, od jego poczęcia do naturalnej śmierci z wyłączeniem osób skazanych na śmierć prawomocnym wyrokiem sądu. Państwo będzie ścigać i penalizować wszelkie akty eugeniki (invitro to eugenika i aborcja hehe),
  eutanazji oraz aborcji – o ile ciąża nie zagraża zdrowiu lub życiu matki.

  8. Sprywatyzujemy oświatę, rodzicom i osobom dorosłym zostawimy wybór w sprawie sposobu kształcenia swoich dzieci i siebie. Zachowamy odpowiednio długi okres przejściowy. W trakcie okresu przejściowego wolność wyboru ośrodka kształcenia na poziomie podstawowymi średnim zostanie oparta na formule bonu oświatowego. Uczelnie wyższe sprywatyzujemy bez okresu przejściowego.

  SEKCJA IV – GOSPODARKA
  1. Zniesiemy, jako szczególnie szkodliwe, podatki dochodowe: PIT, CIT i podatki od spadków i darowizn oraz umów kupna-sprzedaży. Zniesienie tych podatków doprowadzi do obniżenia kosztów utrzymania rodziny, obniżenia cen towarów i usług oraz zwiększenia na nie popytu, a przez to do rozwoju gospodarczego.
  2. Obniżymy podatek akcyzowy oraz VAT do minimalnej stawki określonej przez UE – w przypadku VAT na poziomie 15%. Obniżenie tych i innych podatków doprowadzi do rozwoju gospodarczego jak w pkt. 5 poniżej.
  3. Nie dopuścimy do faworyzowania przez Państwo jakichkolwiek przedsiębiorców, pod jakimkolwiek pretekstem. //nawet polskich?
  4. Zredukujemy ilość urzędów i urzędników w celu obniżenia kosztów działalności Państwa oraz ułatwienia życia obywatelom. Urzędy będą dla ludzi, a nie na dla urzędników.
  5. Zlikwidujemy zdecydowaną większość barier ograniczających rozwój w postaci koncesji, licencji i pozwoleń na jakąkolwiek aktywność kulturalną, społeczną czy gospodarczą obywateli. W gestii Państwa pozostawimy tylko obszary związane z jego obronnością i bezpieczeństwem. Przyjmiemy generalną zasadę, że wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone. Obywatel jako wolny człowiek może robić, co uzna za stosowne pamiętając że ponosi odpowiedzialność za swoje czyny.
  6. W miejsce socjalistycznego „zrównoważonego rozwoju” i „sprawiedliwości społecznej” wprowadzimy obowiązek zrównoważonego budżetu, czyli budżet bez deficytu. Zaprzestaniemy zadłużania Państwa nie dopuszczając do życia ponad stan, na koszt przyszłych pokoleń.

  https://www.partiapolexit.pl/program/

 83. Listwa said

  @ 80 Elektron

  Braun ma żone nie konkubinę,a z nią dziecko. Bzdur juz nie opowiadajcie
  Pan zagłosuje na taki Komitet gdzie nie ma Brauna i Korwina. Albo wcale nie głosuje albo zagłosuje na dziadka mroza.

 84. elektron said

  Listwa

  sprawdź pan daty nie pisz bzdur

 85. Listwa said

  @ 84 elektron

  A panu co wyszło ze sprawdzenia?

 86. Barbara Chojnacka said

  Panie Listwo,
  te zgorzkniałe Dziady będą do śmierci powtarzać: źle było, źle będzie w Polsce, zawsze i wszędzie…oprócz nas wszyscy są w błędzie

 87. elektron said

  https://www.zycierodzina.pl/prawda-o-lgbt-wystawa-stopdewiacji-stanela-w-chojnicach/

 88. Alina said

  @ 75 Listwa

  Ja nic nie sprawdzę w telewizorze bo nie dysponuję takim urządzeniem. I patrzę podejrzliwie na osoby, które dysponują.
  Sądzę że nie bez przyczyny Listwa wierzy wyborczy cyrk – jest pewnie zahipnotyzowany telewizorem. Bo wszyscy, od Rydzyka do Michnika, podżegują do głosowactwa i nie ma w tym żadnego przypadku. .

  Głosowanie ma sens, ale z punktu widzenia w operatorów Matrixa. To głęboki okultyzm. Dla zwykłych ludzi to sensu nie ma. Ale żeby to zrozumieć to lepiej odłączyć się od telewizora, gazet i żydomediów generalnie, najlepiej na kilka lat.

 89. Wieloimienny said

  Listwa i B. CH. @

  Cóż chciałem odpuścić, ale skoro wam nie przeszło to powtórzę ostatni raz:

  Co się zmieni jeśli Konfederacja wygra teraz i na jesień? Geopolitycznie? W polityce wewnętrznej? Zmiany będą? Jakie? Rewolucja? Gówno! Tu Rękas ma rację.

  Już tyle razy pisałem na gajówce różne kwiatki pseudonarodowców i Brauna więc nie będę się setki razy powtarzał.

  Jeśli ktoś pyta o poglądy Brauna na Rosję to sam sobie wystawia opinię ignoranta, bo ta kwestia jest powszechnie znana. Nawet jakby ktoś miał braki wiedzy to bez problemu wszystko znajdzie w sieci i nie uprawiałby dziecinady wołając: źródło, źródło, dej, no weź dej. Ja się zniżać i płaszczyć przed wami nie będę.

  A kwiatki zacytowane poniżej to posłużą na przyszłość jako dowód, że maska z was spadła.

  „Czy jest pan ofiarą in vitro ??”
  „Z odbiorem to ma pan problemy.”

  Na szczęście do was mnie daleko.

  „Też jestem za tym żeby Kościół nie był finansowany z budżetu Bp. Pieronek był za.”

  Dotąd bronił pan pozycji Kościoła w Polsce i na świecie. Czyżby pisał pan posty powyżej pod wpływem cudownego lekarstwa Liroya?

  „Teraz nikt Rosji nie atakuje, lasy są bezpieczne, nikt nie bierze dopalaczy, a jak już bierze to zdrowszy jest. I tak będzie juz zawsze, zwłaszcza po wyborach.

  No i dlatego antysystemowcy planują to samo co system. Czyli gówno zmiana.

  „Konopie indyjskie to pożyteczna roślina używana od wieków w różnych zastosowaniach.”

  Pan to jednak katolik. Nie ma co! Aż się dziwię, serio!

  „To wcale nie jest złe że pan odszedł od RN. Gdy bardziej oczyszczą się z rożnych wieloimiennych to może coś z nich będzie”

  No coś z nich będzie: Kondominium barbaro chojnackie pod listwowym zarządem powierniczym. 🙂

  Jak mnie pierniczą peny o Rydzyku i brednie na Rusków to ich zostawiam samym sobie.

  Szkoda. Szkoda, że ludzie z gajówki tak głupieją. I szkoda na was mojego czasu.

 90. ami said

  Re81 Listwa
  Przekonamy się wkrótce jakich mamy konfederatów, niech wejdą do Szydo Sejmu knajackiego i pojazgoczą o Polsce. Ul Polin.
  Nie zapomnijmy A.Leppera, który powiedział prawde o knesejmitach. A tu cala armia prawdo mównych Polaków. Bez jaj i nocnika.

 91. Listwa said

  @ 90 ami

  Usiądź Ami wygodnie i czekaj, na pewno przyjedzie niedługo Anders na białym koniu i zrobi jak chcesz.

 92. Listwa said

  @ 88 Alina

  Jak widać pozbycie się telewizora wszystkiego nie załatwia.
  Farmazony pani wypisuje.

  Jakby pani zechciała na tym poprzestać to będzie luźniej.

 93. Listwa said

  @ 87 elektron

  Temat poważny.

 94. Listwa said

  @ 89 Wieloimienny

  Panie Wieloimienny , tym ludowym sprytem to nie zaimponujesz.

  „Co się zmieni jeśli Konfederacja wygra teraz i na jesień? Geopolitycznie? W polityce wewnętrznej? Zmiany będą? Jakie? Rewolucja? Gówno! Tu Rękas ma rację.”

  – o czym człowieku piszesz? Polski naród robi się bez znaczenia dzięki też takim jak pan, ludowym spryciarzom, a pan o geopolityce marzy i rewolucji? Teraz można tylko wybrać 3-5 osób do PE, żeby nie był tylko PoPis. Dotarło?

  „Jeśli ktoś pyta o poglądy Brauna na Rosję to sam sobie wystawia opinię ignoranta, bo ta kwestia jest powszechnie znana”

  – ataki Brauna na Rosje tez są? To poprosze o film. .

  A kwiatki zacytowane poniżej to posłużą na przyszłość jako dowód, że maska z was spadła.
  „Czy jest pan ofiarą in vitro ??”
  „Z odbiorem to ma pan problemy.”

  – a gdzie są odpowiedzi na postawione pytania? Kłapiesz pan tylko dla rozgłosu.

  „Też jestem za tym żeby Kościół nie był finansowany z budżetu Bp. Pieronek był za.”
  Dotąd bronił pan pozycji Kościoła w Polsce i na świecie. Czyżby pisał pan posty powyżej pod wpływem cudownego lekarstwa Liroya?

  – nie pisałem pod wpływem konopi indyjskich, to pan nie rozumie tematu. Podtrzymuje co napisałem, bo to jest w interesie Kościoła.

  No i dlatego antysystemowcy planują to samo co system. Czyli gówno zmiana.
  – a pan juz widzi swoje błędy?

  „Konopie indyjskie to pożyteczna roślina używana od wieków w różnych zastosowaniach.”
  Pan to jednak katolik. Nie ma co! Aż się dziwię, serio!

  – serio. Trzeba się dowiedzieć a nie dziwi.

  „To wcale nie jest złe że pan odszedł od RN. Gdy bardziej oczyszczą się z rożnych wieloimiennych to może coś z nich będzie”

  No coś z nich będzie: Kondominium barbaro chojnackie pod listwowym zarządem powierniczym. 🙂
  – aby nie ciemnota wieloimienna. Braunem pan pojechał?

  Jak mnie pierniczą peny o Rydzyku i brednie na Rusków to ich zostawiam samym sobie.
  – no cóż, kaganek oświaty potrzebują.

  „Szkoda. Szkoda, że ludzie z gajówki tak głupieją. I szkoda na was mojego czasu.”

  – bez przesady z tym samouwielbieniem ludowego sprytu.

 95. Panie Wieloimenny, to jaka postawe Pan proponuje? Nie glosowac I tyle , to nie jest wybor. Glosowac, wiedzac, ze tam same zmije, to przystapienie do system I branie za niego odpowiedzialnosci.

  Jestesmy w sytuacji jak za PRL. Jakie sa wiec wnioski?

 96. Szanowny Panie WIELOIMIENNY, ludzie w gajówce to nie tylko osoby „piszące”, ale również zdecydowanie większe grono stanowią osoby wyłącznie „czytające”, które dzięki tutejszym dyskusjom, czasami się budzą ze stanu otępienia/opętania. Osobiście GAJÓWKĘ traktuję jako swoistego rodzaju egzorcyzmy.

 97. Dwuimienny said

  „Teraz można tylko wybrać 3-5 osób do PE, żeby nie był tylko PoPis. Dotarło? ”

  To może tak po miejsku, a nie po ludowemu – PO CO ? Tylko konkretnie, bez ubliżania i omijajacych temat frazesów Listwa

 98. Dwuimienny said

  Bo na razie twoje wpisy Listwa wygladaja na wpisy zymskiego naganiacza, a właściwie odganiacz, który odgania nas Polaków, od wszystkiego co wiedzie ku właściwym scieżkom. Ty nigdy nie wyłożyłeś żadnej swojej koncepcji, a wszystko opiera sie na krytyce mysli innych. Dlaczego ? Bo „głupie i szkodliwe”. A dlaczego głupie i komu szkodza to juz sie nie dowiadujemy.

 99. Listwa said

  @ 97 Dwuimienny

  A dlaczego nie?

  @ 98 Dwuimienny

  „który odgania nas Polaków, od wszystkiego co wiedzie ku właściwym scieżkom” \
  – czyli od czego?

  Słabo widocznie przyswajasz.
  .

 100. Barbara Chojnacka said

  Ad.Dwuimienny
  Czy jest pan mutacją Wieloimiennego??
  Przecież mówi pan o sobie, zgorzkniały malkontencie i projektuje własne kompleksy na Pana Listwę!!!
  Właśnie tak postępują Mośki 😒
  Jeżeli wypowiedzi Pana Listwy są niezrozumiałe, to lepiej zaakceptować pokornie ten fakt i poprosić o wyjaśnienie…
  P.Listwa nie jest winien ignorancji pańskiej i panu podobnych!!!
  Proszę to zrozumieć

 101. Dwuimienny said

  „A dlaczego nie? ”

  A dlaczego tak ?

  B.CH. Obawiam sie , że Listwa sam za bardzo nie rozumie tego co pisze , nie mówiac juz o tym, że kompletnie albo nie rozumie, albo ignoruje ( stawiam jednak na to pierwsze) zadawanych mu pytań.
  Jednego nie można mu odmówić – bezczelności i złego wychowania. No cóż, chyba młodość spędził w nieodpowiednim towarzystwie i wyłazi to z niego, gdy czuje się anonimowy.

  No ale nie o tym dyskusja i nie bedziemy Listwie udzielać psychoanalitycznych porad. Niech się uda do specjalisty i zapłaci.

  Propozycje wprowadzania jakiś Polaków to Europarlamentu przypominają ( naiwnością) propozycje kandydowania do Rady Najwyzszej KPZR. Nawet wsród polskich członków PPR ( z wyjatkiem środowisk związanych z Wanda Wasilewska, (na której chyba pani B.Ch. się wzoruje) takie idiotyzmy sie nie pojawiały.

  A pisanie o próbie generalnej przed wyborami przypomina propozycję ćwiczenia warsztatu dziennikarskiego w Nowym Kurierze Warszawskim, przed przystapieniem do pisania konspiracyjnej bibuły w czasie niemieckiej okupacji.

 102. Listwa said

  @ 100 Barbara Chojnacka

  Raczej mutacja Stolarza.

 103. Barbara Chojnacka said

  Ad.Dwuimienny
  Nie rozumiem pańskiego bełkotu

 104. Listwa said

  @ 101 Dwuimienny

  A dlaczego tak ?

  – bo tak.

  A poza tym krowi cycku tak sie nie obawiaj, bo sie zaczniesz jąkać.

 105. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Pan ich zmusza do mutowania się
  Ale to daremne…😁

 106. Dwuimienny said

  Pani posłucha Mozarta , to podnosi IQ, co prawda nie wiem czy w Pani wieku to zadziała. No ale spróbować warto, może 16 sonate C-dur „Dla poczatkujacych” , na poczatek.

 107. Dwuimienny said

  Listwa chcesz dyskutować to powtrzymaj sie od wulgaryzmów. Chcesz komus dociąć, to też spróbuj subtelnie docinać. Jesteśmy, mam nadzieję w polskiej Gajówce, a nie na Nalewkach.

 108. Barbara Chojnacka said

  Ad.Dwuimienny
  Słucham tylko śpiewów gregoriańskich

 109. Dwuimienny said

  „A dlaczego tak ?

  – bo tak. ”

  No, no argumenty na poziomie przedszkolaka, ale typowe dla dzieci „elit” przywiezionych na ruskich tankach. Pomimo niskiego poziomu i tak dla twoich leciwych wielbicieli to koszerne perły, rozrzucane pomiędzy nas – polskich wieprzów

 110. Listwa said

  @ 105 Barbara Chojnacka

  Żeby tak ich zmusic do myślenia, to byłoby coś.
  Ale to daremne…😁

  @ 107 Dwuimienny

  Z tobą nie chce, bo za bardzo zgrzytasz kłami.

 111. Barbara Chojnacka said

  Ad.Dwuimienny
  Czeka pan na kość🤔

 112. Listwa said

  @ 109 Dwuimienny

  Twój poziom.

 113. Dwuimienny said

  To przykro mi , bo nie jestem Pani pomóc. Może co prawda Pani wiecej słuchać chorałów, a mniej tu pisać. To będzie dobre i dla Pani i dla czytelników Gajówki

 114. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Musieliby wypuścić z siebie nadmiar pychy.
  Ale przez Pana ich ego nadyma się jeszcze bardziej, rozrywa ich i się mutują

 115. Listwa said

  @ 114 Barbara Chojnacka

  Mają jeszcze w głowach takiego robala.

 116. Barbara Chojnacka said

  Ad.Dwuimienny
  Wpisuję się, słuchając ☺️

 117. JO said

  ad.107. ad.110.
  Panie Listwa, Pan Wieloimienny… prosi by pozbyl sie Pan wulgaryzmow. Ja dodam, by Pan zwracal sie na per Pan jak to inni do Pana..
  ..to spowoduje, ze bedzie Pan bardziej „sluchalny” w swoich racjach.

  Prosze sobie wyobrazic, ze to Pana kombinacja tarczycowej I adrenalinowej grupy popych Pana ciala namietnosci w stresie do wyzwisk innych gdy Pan rozmawia.

  Pan ma dar Panie Listwa, ale Pan go „pali” w przekazie wyrazajac swoje emocje w wulgaryzmach.

  Prosba jest wlasciwa do Pana, do ktorej ja sie dolaczam…

  JO

  P.S. ..ja przywyklem do Pana wulgaryzmow, rozumiem geneze I ignoruje juz to, skupiajac sie na Pana tresciach bardzo madrych w szczegolnosci w temacie Sw Tradycji I interpretacji Biblii…

  Co do wyborow, to nabieram pelni zdania, ktore bedzie niejako stalo pomiedzy Panem Listwa a Panem Wieloimiennym.

  Mysle, ze wlasciwa postawa dzis jest jak najbardziej dzialac publicznie w tym uczestniczyc w wyborach I glosowac na tych, ktorych uwazamy za Polakow…

  W tym samym czasie nalezy wspolpracujac z nimi..(..) I nie tylko…tworzyc pozarzadowe organizacje patriotyczne. Wiele pozarzadowych organizacji patriotycznych – jak to robilismy podczas ” Zaborow”..

  Na samym „dole” winnismy tworzyc „Panstwo Podziemne” – tajne organizacje.

  Powinnismy dzialac na tych trzech plaszczyznach jednoczesnie dbajac o jednosci Ducha w trzech poziomach jak to tylko w praktyce jest mozliwe.

  I tak uwazam, nalezy dazyc do osiagania celow.

  To co teraz ma miejsce , to kolejna depolaryzacja, niepotrzebny podzial zaplanowany przez wroga, ktoremu jest latwo sie oprzec I zniwelowc wszystko dzialajac jak jedno cialo, gdy bedziemy miec jako „kamin wegielny „: Boga, Ojczyzne I Rodzine Polska/Matke Ojczyzne za wspolny Mianownik. Cala reszta na jakim miejscu bedziemy dzialac zaplanowanych poziomow nie jest wazna.

  To wrog nas dzieli by rzadzic name. MY MUSIMY I MAMY MOZLIWOSC SIE TEMU NIE TYLKO OPRZEC ALE uzywajac wroga technike, mozemy go pobic.

  Czy Pan Listwa potrafi wspoldzialc z Ruchem Oporu szanujac pozycje nasze majac na celu Dobro Wspolne jakim jest Nasza Wiara, Rodziny Nasze – Matka Ojczyzna?

  Jezlei Tak I inni potrafia uniesc sie ponad nasze Polakow podzialy, to wygramy uzywajac naszych pozycji, ktore sa sporne dla nas, ale jezeli ten spor odlozymy na bok a uzyjemy te pozycje przeciwko wspolnemu wrogowi, to nawet mozemy glosowac na Nowa powstajaca Platworme I tak ludzi.

  To jest moje ostateczne zdanie.

 118. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Czy to nieuleczalne ?? 😒

 119. revers said

  Co wygra wygra? Jorgutnik, wlasnie w Wielkeij Brytani obrzucono przewodniczacego partii obrony uk Nigera Farage bialym jorgutem.

  A mogli byc konfederaci nie narodowacami, a zwyklymi obroncami rp, ktorych nie ima sie jorgut, lub inna maca, jak i zaraza typu czerwonka, cholera, dzuma i wyartykulowac chocby polexit, nie teraz to pod inna nazwa i postacia zgodnosci z konstytucjaa krajowa.

 120. JO said

  Co do wyborów i Konfederacji:
  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/05/22/co-do-wyborow-i-konfederacji/

 121. re1truth2 said

  Pan Nick jak zawsze „prawie” w samo sedno.
  „Joannus.
  JEST odwrotnie.
  Konfederacja jest potencjałem.
  Dla PIS-u.
  Jest pisu bachorem.

  Une wszystkie są bachorami wszystkimi sobie i nawzajem.
  Jakby chów wsobny lub GMO.”
  .https://youtu.be/UQWjD2v49cA?t=117

 122. Dwuimienny said

  Tak wystarczy usunąć tarczyce i na początek jedno z nadnerczy.

 123. Listwa said

  @ 118 Barbara Chojnacka

  Ten robal?
  To w zasadzie malutki, miły z wyglądu i w dotyku, tylko potrafi codziennie porządnie nasr***ć.
  Taki kłopot.

 124. Dwuimienny said

  Panie JO jest Pan w błędzie, a właściwie tkwi w kilku błędach:

  – po pierwsze , aby zwrcać siwe do kogoś per Pan, ten ktoś powinien wykazywać minimum przyjętej w naszej społeczności ogłady i kindersztuby,
  – po drugie tragedia Polski i Polaków jest dopatrywanie się w rojeniach takich inywiduów jakiś mądrych treści. Tak roiło się Beckowi i Ziukowi i wielu innym z wiadomymi konsekwencjami,
  – po trzeciech takich ludzi powinno sie eliminować z dyskursu, a nie liczyć na to, że zmienia sie na lepsze bo …. nie zmienią się – to psychopaci cierpiacy na zaburzenia, niezdolni do normalnych kontaktów z ludźmi, szczególnie takimi, którzy reprezentują odmienne poglądy.

  Dopatrywanie sie w stercie wulgaryzmów jednego madrego zdania przypomina usłyszenie dwóch dźwieków symfonii Mozarta w kakofonii współczesnej „muzyki”.

  Nie tedy droga. Tacy ludzie pisza na forach nie żeby łaczyc, zachęcać do współpracy, ale żeby jatrzyc, dzielić i skłócać

 125. Listwa said

  @ 117 JO

  Pan Wieloimienny głupio prosi bo nigdzie nie użyłem wulgaryzmów.

  Jesli Pan pokaże mi, że we wpisach @ 107 @ 101 @97 @ 89 Wieloimienny używa formy Pan , to pomyślę.

  Pan Wieloimienny raczy mnie tekstami obraźliwymi.

 126. Listwa said

  @ 123 Dwuimienny

  Widzisz gamoniu sam sie prosisz.
  Spadaj Stolarz.

 127. Dwuimienny said

  Oczywiście wymiana z tymi indywiduami „pogladów”, przewidywanie reakcji na różne treści wpisów jest sama w sobie bardzo ciekawym eksperymentem, aczkolwiek nie tyle odkrywającym coś nowego tylko potwierdzajacym to, co napisali inni. Wielu dyskutantów wielokrotnie pisało o tym, że ten osobnik jest , cytuję, „przewidywalny do bólu”.

  Żeby nie było watpliwości, nie mam nic wspólnego z Panem Wieloimiennym, ale nie spodobały mi się niegrzeczne komentarze tego nieułożonego osobnika o pseudonimie Listwa

 128. Dwuimienny said

  @125

  „Wielu dyskutantów wielokrotnie pisało o tym, że ten osobnik jest , cytuję, „przewidywalny do bólu”.”

 129. Dwuimienny said

  Pani B.Ch. wygląda na niewiaste bardziej zrównoważoną od jej internetowego znajomego. Może ona mi wyjaśni skad ta niechęć L. to jakiegoś Stolarza. Staram się czytać uważnie, ale ten wątek związany z obróbką drewna jakoś umkął mej uwadze.

 130. Listwa said

  ad 124

  Chodzi oczywoscie o Dwuimienny a nie wieloimienny. Bez @ 89

 131. Wieloimienny said

  Dwuimienny @

  Mógłbyś pan łaskawie nieco inszy wybrać pseudonim.

  Jo @

  „Panie Wieloimenny, to jaka postawe Pan proponuje? Nie glosowac I tyle , to nie jest wybor. Glosowac, wiedzac, ze tam same zmije, to przystapienie do system I branie za niego odpowiedzialnosci.

  Jestesmy w sytuacji jak za PRL. Jakie sa wiec wnioski?”

  Potrzeba przywódcy, który będzie trzymał naród za mordę. Tylko muszą zaistnieć ku temu warunki, aby objął władzę. Polacy nie garną się do pracy organicznej, biorą sobie za guru podejrzane osoby, organizacje pene kretów. Na nic to się zda. Zawsze myślałem inaczej, ale widać, że oddolnie nic nie zbudujemy.

  Za PRL to mimo wszystko stan naszego narodu był w lepszej kondycji.

 132. Dwuimienny said

  B. CH i L dobrana z was para. Mam pomysł na kabaret, gdzie moglibyscie wystapić wy i trzecia osoba odgrywajaca rolę jakiegoś subtelnego, elokwetnego naukowca, którego mądre wypowiedzi w wulgarny i mało subtelny sposób ośmieszalibyście. Myślę, że znalazło by się szerokie grono odbiorców, którym spodobałby się, ten mało wyszukany, ale dosadny humor ośmieszajacy wykształconych inteligentów. Ba, powiem więcej, pewnie i wśród wykształconych znalazłaby sie spora grupa dopatrująca się w waszych żartach ponadczasowych mądrości.

 133. Listwa said

  @ 127 Dwuimienny

  To masz ból. Co przewidziałeś?

 134. Dwuimienny said

  @ 124

  „– po pierwsze , aby zwrcać siwe do kogoś per Pan, ten ktoś powinien wykazywać minimum przyjętej w naszej społeczności ogłady i kindersztuby,”

 135. Listwa said

  @ 126 Dwuimienny

  To ciekawe , bo jeszcze z toba zadnych poglądów nie wymieniałem. Wpis @ 110 przegapiłeś.

  „nie spodobały mi się niegrzeczne komentarze tego nieułożonego osobnika o pseudonimie Listwa”
  – wymień pogląd i pokaż które.

 136. Dwuimienny said

  Dyskutaci prowadzacy rozmowym z L. zauwazyli „przewidywalną do bólu” niską kulturę wypowiedzi.

  O czasu do czasu niektórzy używaja wulgaryzmów do wzmocnienia swej wypowiedzi ( czego jednak nie pochwalam) , ale używanie jej w nadmiarze świadczy albo o braku wychowania, albo o braku hamulców. Niepokojący jest tylko fakt, że pomimo wielokrotnego zwracania uwagi L. na jego niestosowne zachowanie na forum, nie przyjął tego do wiadomości i nadal zachowuje się w sposób uwłaczający kulturalnym ludziom przebywajacym na tym blogu.

 137. Listwa said

  @ 132 Dwuimienny

  Zacznij od siebie i pokaż że masz „ogłady i kindersztuby”

 138. Dwuimienny said

  Niektórzy zapominają, że do wymiany poglądów potrzebny jest jednak podobny poziom kultury osobistej.

 139. Listwa said

  @ 130 Dwuimienny

  Wytnij sobie tarczyce i na początek jedno z nadnerczy, to ci może przejdzie. .

 140. Listwa said

  @ 136 Dwuimienny

  Bez obaw, zniżę się na chwile do ciebie. Tylko nie pluj i gile wycieraj.

 141. Listwa said

  @ 134 Dwuimienny

  Dziekuje za wynurzenia, ale najpierw dowiedz sie co to jest wulgaryzm.

  Masz „ogłady i kindersztuby” czy tylko symulujesz kulturę?

 142. Dwuimienny said

  Na cóż każdy pokazuje to co ma najlepszego i wypowiada się najlepiej jak tylko potrafi. O ile na naukę nigdy nie jest za późno, to proces wychowania odbywa się raczej we wcześniejszym okresie życia, Myśle więc , że działania pedagogicznego nie przyniosa oczekiwanych rezultatów. Byc może skuteczniejsze byłby działania resocjalizacyjne, jednak i one przynosza pozytywne rezultaty tylko przy dobrej woli i chęci przystosowania sie osoby resocjalizowanej do życia w normalnym społeczenstwie i utrzymywaniu z jego członkami normalnych, opartych na empatii i zrozumieniu stosunków.

 143. Barbara Chojnacka said

  Ad.Stolarz/Dwuimienny
  Szanowny Panie,
  pańską układność i życzliwe rady
  poruszają niemalże zaściankowo…
  Uprzejmie informuję, że porywanie się ze szczypcami na szpadę P.Listwy, może Pana wpędzić w dodatkowe kompleksy

 144. Dwuimienny said

  synonimy:
  (1.1) chamski, nieprzyzwoity, ordynarny
  (1.2) budzący zgorszenie, chamski, grubiański, ordynarny, niegrzeczny, nieprzyzwoity, niewyszukany, zbereźny
  (1.3) niewyszukany, ordynarny, pospolity, prostacki, trywialny
  (1.4) płytki, spłycony, powierzchowny, trywialny

  antonimy:
  (1.1) grzeczny, kulturalny, porządny, uprzejmy
  (1.2) przyzwoity
  (1.3) subtelny, w dobrym guście, wyszukany

 145. Listwa said

  @ 140 Dwuimienny

  To adresujesz do kogoś, czy juz pogubiłes kierunki?

 146. Dwuimienny said

  Pani B.CH., popełniła Pani literówkę. Najprawdopodobniej chodziło Pani o szpadel.

  Jakoś nie mogę sie dopatrzyć w wypowiedziach L. subtelności szermierki, tylko raczej właśnie wywijanie szpadlem.
  Wszakże każdy walczy tym co ma pod ręką i ( chyba) najlepiej jak umie, szczególnie wtedy gdy czyta to setki osób.

  Wyobrażenie sobia Pana d’Artagnana i jego wypowiedzi w odniesieniu do wypowiedzi L. rozbawiło mnie niepomiernie.

 147. Listwa said

  @ 142 Dwuimienny

  A to co to jest?

  jak nie znasz znaczenia wyrazow to ich nie używaj.

  Zacznij od pisania do mnie per Pan i przeproś za obraźliwe komentarze. Bo jak na razie pokazujesz poziom cepa z wysilkiem w doborze słów.

  Nie chcesz to żegnam.

 148. Barbara Chojnacka said

  Ad.Wieloimienny
  Woli Pan oberwać szpadlem?

 149. Listwa said

  @ 144 Dwuimienny

  Inteligentnego nie udawaj, bo ci nie wychodzi.

  Masz szanse jeszcze udowodnić że posaidasz „ogłady i kindersztuby” i jest to dla ciebie osiągalne.
  Działaj, a nie tylko udajesz.

 150. Dwuimienny said

  Nie wyobraża sobie chyba, że prowadzę z nim dyskusję. Ja przeprowadzam pokaz pewnych reguł zachowania i reakcji na różne sposoby stymulacji specyficznego typu osobnika.

 151. Listwa said

  @ 146 Barbara Chojnacka

  Na niego wystarczy mocniej tupnąć, nie trzeba szukać szpadla lub brudzić szpady. Weźmie się jeszcze powieli.

 152. Listwa said

  @ 148 Dwuimienny

  Tak, tak, krowa to piękny ptak.
  Zawracasz tylko gitarę, nie mając nic do powiedzenia..

  No i nie masz „ogłady i kindersztuby”

 153. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Proszę obejrzeć:

 154. Dwuimienny said

  Nie szpadlem nie chcę, bo by się złamał. Ale co Pani w kółko z jakimś Stolarzem ? Ja wiem że listwa to element drewniany, ale co do tego wszystkiego ma Stolarz

 155. Dwuimienny said

  Pani B.Ch. z Pani znajomym coś nie tak, on pisze, że krowa jest pięknym ptakiem.

 156. Listwa said

  @ 152 Dwuimienny

  I trzymaj się tego tematu.

 157. Listwa said

  @ 153 Dwuimienny

  Tak? jakiś ty spostrzegawczy.
  Szkoda że sie na stolarzu zawiesiłeś.
  To pewnie przez robala.

 158. Dwuimienny said

  „Bez obaw, zniżę się na chwile do ciebie. Tylko nie pluj i gile wycieraj.”

  Żeby sie do mnie zniżyć, to trzeba by bardzo wysoko podskoczyć i to rzeczywiście jest możliwe tylko na chwilę. 😀

  Dobrej nocy

 159. Listwa said

  @ 156 Dwuimienny

  Bardzo żeś to sprytnie ujął. Podskoczyć bardzo wysoko żeby się na chwile zniżyć.

  Spij dobrze, to ci się uda. Nosek wydmuchaj, bo sie przykleisz do podusi.

  Czytaj więcej , zacznij pytać, mniej pisz.
  Uzywaj „ogłady i kindersztuby”, nie obrażaj komentarzami.
  Staraj sie zrozumieć. I gitary nie zawracaj,

 160. Listwa said

  Barbara Chojnacka

  Komedia z nimi.

 161. Listwa said

  „Nie szpadlem nie chcę, bo by się złamał”

  – tym mnie rozbawił. Co tam jedynki albo głowa rozbita, szpadel żeby się nie złamał.

  Z takimi wyborcami Polska ma szanse byc pierwsza na Marsie.

 162. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  😀

 163. Boydar said

  Pan Gajowy się skrzywi, trudno

  Szwargocą, wiecznie szwargocą
  Wymachując długimi rękoma,
  Opowiadają sobie jakieś trwożne rzeczy
  I uśmiechają się chytrze …

 164. Marucha said

  Panie Dwuimienny,

  Po pierwsze – proszę zmienić ksywkę, którą celowo uczynił Pan podobną do pseudonimu innego, starszego uczestnika dyskusji.

  Po drugie – zapewne przez przypadek – od chwili Pańskiego pojawienia się w gajówce dyskusja się wykoleja. Coraz więcej jakiejś szarpaniny, prywatnych zaczepek, zjeżdżanie z tematu itp. – i mało merytorycznych komentarzy.

  Po trzecie – niech się Pan nie skarży na jakieś wulgaryzmy. Zanim gajowy nie otworzy japy, nic Pan nie słyszał.

  I po czwarte – proszę nie liczyć na to, że mi Pan zaimponuje sposobem wyrażania się. Ja już wszystko widziałem…

 165. Dwuimienny said

  Panie Gajowy,

  Po pierwsze – zrobiłem to nie przypadkowo tyko celowo.

  Po drugie – dyskusja sie wykoleiła, bo braku odpowiedzi L. na moje pytanie „Po co?” Pan udaje, że tego nie zauwazył, czy rzeczywiście nie zauważył ? Posty 94, 97 i 101. Kta zaczął i zwykle tak zaczyna ?

  Po trzecie – miałem przyjemność czytać Pana wulgaryzmy i one sa normalne w przeciwieństwie do wypowiedzi L.

  Po czwarte – ja tez wszystko widziałem i nie piszę , żeby komuś zaimponować ( nie wiem skąd ten pomysł). Wiem kim jestem, co umiem, co sobą reprezentuję i nie potrzebuje jakiegos dowartościowania w Internecie.

  Po piąte – dziwi mnie tylko dla jawnej tolerancji dla chamstwa niektorych przy czepianiu się nic nie znaczacych sformułowań u innych. Nie mam tu na mysli siebie tylko innych dyskutantów, którzy zderzaja sie z delikatnie mówiąc, niegrzecznym zachowaniem L.

  Po szóste – może Pan powiedzieć „won” co niewiele zmieni bo tolerowanie braku ogłady jest zauważane przez co inteligentniejszych czytelników i ci zadaja sobie pytanie „Po co ? i Dlaczego?

  Po siódme to Pana blog Pan tu jest gospodarzem w zwiazku z czym moje uwagi tycza li tylko moich odczuć zwiazanych z lekturą. Być może chamstwo nie ktorym sie podoba. W takim wypadku przepraszam i zwracam honor.

 166. Easy Rider said

  Ad 165 – Dwuimienny.
  Dla mnie nie ulega wątpliwości, że L. to troll, ale to się stało dopiero jakieś kilka tygodni temu. Pamiętam, że użytkownik piszący kiedyś pod tym pseudonimem – to był zupełnie inny poziom dyskusji i kultury. Nie powiem, że się z nim zawsze zgadzałem, ale nie o to chodzi, tylko o ten poziom, na którym dyskusja była możliwa. Natomiast obecnie jedyne, co mogę poradzić – to stara zasada „nie karmić trolla”.

  ———-
  Dla mnie ulega to wątpliwości.
  Admin

 167. Barbara Chojnacka said

  Szanowni Panowie,
  nie nadążacie za Listwą…
  skarżycie się P.Gajowemu jak bezradne dzieci… i rzucacie nieuzasadnione podejrzenia…to Wy ciągnięcie w dół poziom wypowiedzi w Gajówce

 168. re1truth2 said

  Ciekawe kto ciągnie w dół poziom wypowiedzi w Gajówce, bo chyba nie Pan Boydar i Pan NICK and…?

  47. Ad Wieloimienny
  Braun nie zaatakował Rosji ani razu, wręcz przeciwnie….to wredne oskarżenie, proszę udowodnić
  Od wielu imion można stracić tożsamość
  49, Ad JAJO
  Nie zaatakował
  Może pan udowodnić ??
  51. @Zaściankowy @Wieloimienny @PolakOrtodox@Jajo@Jo
  @Poruszający RuchOporu
  HYDRA
  ———
  Wieloimienny nie.
  Admin
  55. Ad.Joannus
  Dokładnie
  „Kto nie jest ze mną, rozprasza”
  56. ” Kto nie jest ze Mną, rozprasza”
  [57. Boydar said – Pan się nie wychyla, Panie NICK’u, niech sprawy się toczą.]
  59. Ad.Nick
  Bezsilne twe złorzeczenia
  [60.NICK said – Posłucham Lubelaka, Barbaro….. .
  Klawisz ‚end’.]
  61. Barbara Chojnacka said
  63. Ad.Boydar
  Musi pan ogłaszać publicznie swoje potrzeby fizjologiczne ??
  72. Ad.Wieloimienny
  Proszę udowodnić/podać, gdzie Braun atakował Rosję?? Przecież to jego atakują za spotkania z Rosjaninem w Petersburgu w grudniu 2018, a także za obronę ” Nocnych Wilków”… W wykładach o powstaniu listopadowym i styczniowym wręcz był obrońcą Rosji!! Więc co pan wygaduje na niego!? Poza tym jest ” ruskim agentem”…
  Czepia się pan a nie zna faktów,
  Czy jest pan ofiarą in vitro ??
  78. Ad.Nick
  Zawiesił się Pan na własnych teoriach spiskowych, szkoda
  86. Panie Listwo,
  te zgorzkniałe Dziady będą do śmierci powtarzać: źle było, źle będzie w Polsce, zawsze i wszędzie…oprócz nas wszyscy są w błędzie
  100. Ad.Dwuimienny
  Czy jest pan mutacją Wieloimiennego??
  Przecież mówi pan o sobie, zgorzkniały malkontencie i projektuje własne kompleksy na Pana Listwę!!!
  Właśnie tak postępują Mośki
  Jeżeli wypowiedzi Pana Listwy są niezrozumiałe, to lepiej zaakceptować pokornie ten fakt i poprosić o wyjaśnienie…
  P.Listwa nie jest winien ignorancji pańskiej i panu podobnych!!!
  Proszę to zrozumieć
  103. Ad.Dwuimienny
  Nie rozumiem pańskiego bełkotu
  105. Ad.Listwa
  Pan ich zmusza do mutowania się
  Ale to daremne…
  108. Ad.Dwuimienny
  Słucham tylko śpiewów gregoriańskich
  111. Ad.Dwuimienny
  Czeka pan na kość
  114. Ad.Listwa
  Musieliby wypuścić z siebie nadmiar pychy.
  Ale przez Pana ich ego nadyma się jeszcze bardziej, rozrywa ich i się mutują
  116. Ad.Dwuimienny
  Wpisuję się, słuchając
  118. Ad.Listwa
  Czy to nieuleczalne ??
  143. Ad.Stolarz/Dwuimienny
  Szanowny Panie,
  pańską układność i życzliwe rady
  poruszają niemalże zaściankowo…
  Uprzejmie informuję, że porywanie się ze szczypcami na szpadę P.Listwy, może Pana wpędzić w dodatkowe kompleksy
  148. Ad.Wieloimienny
  Woli Pan oberwać szpadlem?
  153. Ad.Listwa
  Proszę obejrzeć: – samuraj jack
  162. Ad.Listwa

  167. Szanowni Panowie,
  nie nadążacie za Listwą…
  skarżycie się P.Gajowemu jak bezradne dzieci… i rzucacie nieuzasadnione podejrzenia…to Wy ciągnięcie w dół poziom wypowiedzi w Gajówce

 169. Po co wygrywa się wybory? Przede wszystkim dla pieniędzy.

  – poniżej przykład z 2014 r.

  .https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tak-oblowia-sie-partie-na-eurowyborach/f6e3j6t#slajd-1

  27 maja 2014

  Partie, które wprowadziły posłów do Parlamentu Europejskiego dostaną z państwowej kasy nawet 7,3 miliona złotych do podziału.
  Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego politycy tak zgodnie namawiają obywateli do powszechnego udziału w wyborach? W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego niekoniecznie może chodzić o promocję zasad demokratyczny. A o co konkretnie? Wiadomo: o pieniądze!

  Od frekwencji w wyborach do europarlamentu zależy bowiem wysokość kwoty, jaką partie otrzymają w zamian za zwycięstwo ich kandydatów. W tym roku do urn poszło 7,3 miliona Polaków i właśnie 7,3 miliona złotych padnie łupem polityków. Każdy obywatel idąc na wybory, oddaje nie tylko głos, ale również dokłada złotówkę do budżetu partyjnych bonzów.

  Jak podał PAP w tym roku najbardziej obłowią się dwie zwycięskie partie: PO i PiS dostaną po 2,7 miliona za wprowadzenie po 19 europosłów. Działacze SLD-UP za 5 mandatów dostaną 715 tys. zł, a PSL i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, które zdobyły po cztery mandaty, mogą liczyć na otrzymanie 572 tys. zł.

  Warunkiem otrzymania tych pieniędzy jest przedstawienie PKW sprawozdania finansowego, kwota wypłacona partiom nie może być też wyższa niż wydatki, jakie partia poniosła na kampanię.

 170. Barbara Chojnacka said

 171. Listwa said

  @ 168 re1truth2

  Pan pociągnął w dól. I do siebie.

  Może pan sobie do woli czytać @ 62 Boydar jeśli pana tematyka szczania podnosi w góre.

 172. Boydar said

  Eeee tam, Pan Listwa jeszcze nie miał okazji przekonać się co znaczy „Boydar oszczał”. Wie Pan jak lisy polują na jeże ?

 173. Listwa said

  @ 166 Easy Rider

  Pan ma sufit nisko. Nie robię z tego żadnego zarzutu i pretensji nie mam, ale za bardzo pan nie podskoczy, przynajmniej na tę chwilę, a się do skakania rwie. .

  Jeśli pan w temacie : „Handel dziećmi w Polsce – protest 14 czerwca pod Sejmem”
  pisze:

  „A co na to ruchy Pro life? Prawdopodobnie nic, bo dla nich liczy się tylko „życie poczęte” – taki ideologiczny taran, którym można skutecznie posługiwać się, jeżeli trzeba wywołać w kraju wojnę religijną, dla odwrócenia uwagi od niewygodnych spraw. Czy te ruchy naprawdę mają na względzie walkę o życie?

  Bo jeżeli dziecko się urodzi – zainteresowanie „prolajferów” znika. Czyżby uważali, że już po urodzeniu można dziecku aplikować szczepionki z dawkami aluminium i rtęci przekraczających kilkunastokrotnie dopuszczalne w toksykologii, powodując autyzm i inne trwałe uszkodzenia organizmu, a w późniejszym wieku – wywozić za granicę w ramach „adopcji”?”

  – po pierwsze jest to skrajnie nie na temat, po drugie wpis wyjątkowo głupi i to z kilku względów.

  Podać panu najważniejszą przesłankę z powodu której pana wpis nalezy zaliczyć do porąbanych totalnie, czy pan sam to znajdzie?

  Po takich wpisach pan liczy na jakiś poziom dyskusji ? kultury? Pana wpis jest bardzo niekulturalny, choc uzyte w nim wrazy kuturalne są..Pan sie zajmie brakami u sobie trollu niedokarmiony.

  Nie mam czasu i ochoty panu wszystkiego tłumaczyć, ale na szybkiego joba pan może zawsze liczyć.

  2 czerwca o 12 w Warszawie Żelazna 80 jest protest przeciwko szczepionkom, Będe tam,
  a pan będzie? Dużo młodych pięknych Polaków z dziećmi. Wyłaź Easy z pieluch pójdzie panu na zdrowie.

 174. Listwa said

  @ 172 Boydar

  Sikają po re1truth2 chach?

 175. Barbara Chojnacka said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25469&Itemid=53

 176. Boydar said

  Czyli generalnie metoda jest Panu Listwie znana, znaczy się zaskoczenia nie będzie 🙂

 177. Listwa said

  @ 169 WPolonia BIS (AT)

  Nie tylko o pieniądze chodzi z dotacji.

 178. Listwa said

  @ 165 Dwuimienny

  Po drugie – dyskusja sie wykoleiła, bo braku odpowiedzi L. na moje pytanie „Po co?”
  – była odpowiedź, a wpis @ 94 był nie do ciebie D.

  „Teraz można tylko wybrać 3-5 osób do PE, żeby nie był tylko PoPis. Dotarło?”
  – te zdanie nie jest obraźliwe, zwłaszcza gdy pisane po raz kolejny bez uwzględniania, za to obraźliwy jest wpis @ 101 krowi cycku.

  Po trzecie – miałem przyjemność czytać Pana wulgaryzmy i one sa normalne w przeciwieństwie do wypowiedzi L.
  – sam masz nienormalne wypowiedzi, taki samozachwyt nad pustosłowiem

  „Wiem kim jestem, co umiem, co sobą reprezentuję i nie potrzebuje jakiegos dowartościowania w Internecie”

  – jakbys tak dobrze wiedział, to nie przeceniałbyś się tak bardzo i swych mozliwości.
  Zrób sobie przyjemność i napisz wszystkim jaki jesteś wspaniały i co sobą reprezentujesz.
  „Nie mam tu na mysli siebie tylko innych dyskutantów, którzy zderzaja sie z delikatnie mówiąc, niegrzecznym zachowaniem L.”

  – przypadkiem nie zderzyłeś sie z czymś? które to są zachowania ? to ci wyjaśnie że nie są.

  Po pierwsze – zrobiłem to nie przypadkowo tyko celowo.
  udaje, że tego nie zauwazył, czy rzeczywiście nie zauważył ? Posty 94, 97 i 101. Kta zaczął i zwykle tak zaczyna ?
  Po czwarte – ja tez wszystko widziałem i nie piszę , żeby komuś zaimponować ( nie wiem skąd ten pomysł).

  „Być może chamstwo nie ktorym sie podoba. W takim wypadku przepraszam i zwracam honor.”
  – twoje chamstwo i bezczelnośc mi sie nie podobają. Honor to musisz najpierw mieć.

  No to sobie popisałem jałowowo z tłumokiem w piórkach.

 179. Listwa said

  Tego miało nie byc:

  „Po pierwsze – zrobiłem to nie przypadkowo tyko celowo.
  udaje, że tego nie zauwazył, czy rzeczywiście nie zauważył ? Posty 94, 97 i 101. Kta zaczął i zwykle tak zaczyna ?
  Po czwarte – ja tez wszystko widziałem i nie piszę , żeby komuś zaimponować ( nie wiem skąd ten pomysł)”.

  Jakbyś D z łaski swojej kulturalnej wiecej nie wypowiadał sie na mój temat to będę bardzo wdzięczny.
  Słabe to i nieciekawe.

 180. Listwa said

  @ 176 Boydar

  A to nie wiadomo, pewny być nie mogę. Lis to lis.

 181. Dwuimienny said

  L. ( P.T. czytelników Gajówki mi wybaczy) nie popisałeś, tylko użuwajac twojego języka popierdziałeś rosiewając fetor w którym musisz siedzieć. Oczywiście jest medyczne wytłumaczenie twojego pisania:

  Koprolalia (gr. kópros ‚kał’ i laliá ‚gadanina’)[1] – patologiczna, niedająca się opanować potrzeba wypowiadania nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg (wulgaryzmów) kierowanych do innych osób.

  „Dla mnie ulega to wątpliwości.
  Admin”

  I to Pana błąd prowadzący do tego, że traci Pan wiele w oczach innych (wartościowych dyskutantów) i doprowadza do obniżenia poziomu dyskusji w Gajówce. No cóż, to Pana blog i Pan decyduje o jego całokształcie.

  ————–
  Pana opinia nie jest dla mnie wiążąca.
  Admin

 182. Listwa said

  @ 181 Dwuimienny

  Wpisem po raz kolejny potwierdzasz jaki jesteś i jaki masz poziom.
  Napawaj sie Koprolalią medyku .

  Gajowy nie musi udowadniać swojego poziomu. A ty szambiarzu nie dość że szwankujesz na etapie elementarnej oceny, to wydaje się ci że zdołasz Gajowym manipulować. Ale Koprolalia. Dwuimienna.

 183. Piwowar said

  Gospodarz prawdopodobnie to wie, ale Piwowar winien jest Gremium pewne oswiadczenie, a to gwoli formalności. Otóż Piwowar to nie jest Dwuimienny ani Wieloimienny, choć dawniej podpisywał się rozmaicie, a obecnie do spraw mniej istotnych także używa innego podpisu. Owo odcięcie się nie oznacza, że Piwowar nigdy nie zgadza się ani z jednym, ani z drugim.

  Smutniejsze jest, ze Piwowar mimo że dość często zgadza się z tym, co mówi Listwa, nigdy z nim nie podejmie dialogu, albowiem Listwa nie potrafi rozmawiać. Albo inaczej. Piwowar nie umie mówić językiem Listwy.

  Piwowar czuje się nieco zażenowany faktem potrzeby powiedzenia czegoś takiego w toku tego wątku, ale jako homo simpleks jest zbyt prostomyślny, aby mógł się od tego wykręcić.

 184. Listwa said

  @ 183 Piwowar

  „Smutniejsze jest, ze Piwowar mimo że dość często zgadza się z tym, co mówi Listwa, nigdy z nim nie podejmie dialogu, albowiem Listwa nie potrafi rozmawiać. Albo inaczej. Piwowar nie umie mówić językiem Listwy.”

  – Pan nie spróbował i niepotrzebnie ma obawy. Nie każdy zasługuje na obcesowość.

  Poza tym jest kilka zjawisk, a może problemów, z którymi trzeba sobie poradzić w dyskusji z osobami chcącymi błądzić przez swoja butę, ale też z tymi którzy pod pozorem kultury i dobrego wychowania bezczelnie siączą zło i głupotę. Kultura dyskucji nie jest pierwszym celem, a jest nim prawda.

  Mozna oczywiscie unikać konfrontacji, ale pewnych spraw w ten sposób sie nie wygra.
  Piszę do ludzi chcących coś wartościowego odkryć i posiadać. Odmiennośc myślenia czy nawet błedy w myśleniu nie jest problemem.

  Problemem jest pycha i buta ciążąca do zła i głupoty.

  Pan kiedyś spróbuje. W koncu jak sam pan wyznał Dwuimienny nie jest.

  .

 185. Listwa said

  @ 183 Piwowar

  Pan zwróci uwagę:

  @ 97 Dwuimienny said
  2019-05-22 (Środa) @ 14:02:12
  „Teraz można tylko wybrać 3-5 osób do PE, żeby nie był tylko PoPis. Dotarło? ”
  To może tak po miejsku, a nie po ludowemu – PO CO ? Tylko konkretnie, bez ubliżania i omijajacych temat frazesów Listwa

  @ 98 Dwuimienny said
  2019-05-22 (Środa) @ 14:12:20
  Bo na razie twoje wpisy Listwa wygladaja na wpisy zymskiego naganiacza, a właściwie odganiacz, który odgania nas Polaków, od wszystkiego co wiedzie ku właściwym scieżkom. Ty nigdy nie wyłożyłeś żadnej swojej koncepcji, a wszystko opiera sie na krytyce mysli innych. Dlaczego ? Bo „głupie i szkodliwe”. A dlaczego głupie i komu szkodza to juz sie nie dowiadujemy.

  @ 99 Listwa said
  2019-05-22 (Środa) @ 14:33:37
  @ 97 Dwuimienny
  A dlaczego nie?
  @ 98 Dwuimienny
  „który odgania nas Polaków, od wszystkiego co wiedzie ku właściwym scieżkom” \
  – czyli od czego?
  Słabo widocznie przyswajasz.

  @ 101 Dwuimienny said
  2019-05-22 (Środa) @ 20:03:49

  „A dlaczego nie? ”
  A dlaczego tak ?

  B.CH. Obawiam sie , że Listwa sam za bardzo nie rozumie tego co pisze , nie mówiac juz o tym, że kompletnie albo nie rozumie, albo ignoruje ( stawiam jednak na to pierwsze) zadawanych mu pytań.
  Jednego nie można mu odmówić – bezczelności i złego wychowania. No cóż, chyba młodość spędził w nieodpowiednim towarzystwie i wyłazi to z niego, gdy czuje się anonimowy.
  No ale nie o tym dyskusja i nie bedziemy Listwie udzielać psychoanalitycznych porad. Niech się uda do specjalisty i zapłaci.
  Propozycje wprowadzania jakiś Polaków to Europarlamentu przypominają ( naiwnością) propozycje kandydowania do Rady Najwyzszej KPZR. Nawet wsród polskich członków PPR ( z wyjatkiem środowisk związanych z Wanda Wasilewska, (na której chyba pani B.Ch. się wzoruje) takie idiotyzmy sie nie pojawiały.
  A pisanie o próbie generalnej przed wyborami przypomina propozycję ćwiczenia warsztatu dziennikarskiego w Nowym Kurierze Warszawskim, przed przystapieniem do pisania konspiracyjnej bibuły w czasie niemieckiej okupacji.
  To mu odpowiedzialem:

  Listwa said
  2019-05-22 (Środa) @ 20:28:09

  @ 101 Dwuimienny
  A dlaczego tak ?
  – bo tak.
  A poza tym krowi cycku tak sie nie obawiaj, bo sie zaczniesz jąkać.

  Co nie znaczy ze na pana komentarze tak powinno sie zareagować i tak zareaguję. No chyba że pan do tego zmusi, co raczej w grę nie wchodzi.

 186. Listwa said

  ad 185

  A pan JO stwierdził jeszcze , że używam wulgaryzmów i powinienem do Dwuimiennego zwracać się per Pan , bo on tak robi.

  Jak sam pan widzi do uporządkowania jest wiele płaszczyzn.
  Czy ja powinienem tym się zajmować? wymaga to czasu, trudu, odstawienia na bok moich spraw.

  Czasem coś komentuje i pisze, w stronę prostaków i głupców mam do zaoferowania ekonomiczną dla mnie bcesować i korekcyjne joby. To niestety dla niektórch nadętych umysłów jest jedyny argument który dociera.

  To tak dla „winien jest Gremium pewne oswiadczenie, a to gwoli formalności”.

 187. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Czy ten „medyk” Dwuimienny, to nie jest przypadkiem Yah🤔

 188. revers said

  no to wygaszamy kolejne galezie przemyslu, przez wygaszenie wielkich piecy w krakowskim

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2019052210432855-zamkniecie-wielkiego-pieca-w-krakowie-bedzie-mialo-tragiczne-skutki-dla-przemyslu/?fbclid=IwAR1vqTLTZx43hSVlJmuAvedxsQ24dPy_rw3FNL7fxo6toHxhGr6hZvMDrSQ&utm_source=https://l.facebook.com/&utm_medium=short_url&utm_content=m4hY&utm_campaign=URL_shortening

  to niedlugo scyzoryka nie zobaczy sie wlasnego, a pan juz na wlosci marzec Liroy bedzie mogl spiewac: „scyzoryk z McDonalda rozplynal sie w ciescie, zlamal na keksie, qwa, asza baszawber”, to samo orczyki krakowskie po gorali z podhala.

  O zanej marce nozy kuchennych Gerlach zapomniec lub inne galezie metalochlonne.

 189. Listwa said

  @ 187 Barbara Chojnacka

  Też o tym pomyslałem. Yah jechał podobną argumentacją czasami.

  Może Dwuimienny tylko skopiował od Yaha.

  „Koprolalia (gr. kópros ‚kał’ i laliá ‚gadanina’)[1] – patologiczna, niedająca się opanować potrzeba wypowiadania nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg (wulgaryzmów) kierowanych do innych osób”.

 190. Panie Listwa, obcesowosc może razić rozmówcę, ale znając Pana ..I wiedząc, że ma wieki Dar i Jego Pan używa, rozumiem I toleruje już Pana sposób wypowiedzi. Pan musi wiedzieć, że by Pana strawić trzeba beczke soli z Panem zjeść…
  Poza tym, pamięta Pan Ideę Pan..? Pomysł Spółdzielni? Ostatnio sobie wspominałem I postanowiłem Panu za te Ideę podziękować..za Pana piękne treści, które mi Pan napisał..nam napisał dla Gajowki…, bo ta Idea choć Spółdzielni zakończyła się powstaniem Ruchu Oporu…wyswieceniem Katolickiego Księdza w Polsce… – dziękuję Panie Listwa…..

 191. Pani Barbaro, a jak pseudonimy Pani mila niegdyś..:)

 192. Barbara Chojnacka said

  AdJajo
  Vijaya

 193. Barbara Chojnacka said

  AdJajo

  BBC

 194. piwowar said

  Pan Listwa: Piwowar nie ma już nic do ugrania, więc resztki energii poświęca na co innego. Może powiedzieć, na co, bo się tego nie wstydzi. Na przeżycie mianowicie. Dlatego stoi z boku i się śmieje, ale niestety najczęściej ubolewa, a jak już naprawdę nie może wyrobić, to coś napisze, ale z wielkim wahaniem naciska guzik z napisem send. A na ocenianie innych czuje się za małym, jako iż wszyscy są mądrzejsi, a na pewno bystrzejsi.

  Ale może się za darmo podzielić spostrzeżeniem, które samo przyszło. Żadnej wymiany poglądów nie zwieńczy się sukcesem, gdy argumenty podpieramy poniżaniem interlokutora. Za to nawet najbardziej konstruktywnie zapowiadającą się dyskusję może zniszczyć jedno nieprzemyslane (albo celowo w tym celu użyte) słowo.

  Panie Gajowy, pamięta Pan Ciemnogród? Tam nierzadko żarliśmy się jak Psy, ale w słusznej sprawie, bo w sprawie przyszłości Polski i bez inwektyw. Za inwektywy doznawało się społecznej reprymendy. Piwowar uważał Ciemnogród za wylęgarnię elit intelektualnych, ale baza kolapsnęła i nadbudowa poszła jej śladem.

  Przeminęło półtora pokolenia i to se nevrati.

 195. Listwa said

  @ piwowar

  „Żadnej wymiany poglądów nie zwieńczy się sukcesem, gdy argumenty podpieramy poniżaniem interlokutora.”

  – jest pan w stanie pokazać jakieś swoje zwycięstwo ? To poprosze.

  Nie twierdzę że poniżanie jest konieczne i najwłaściwsze, ale czasami adekwatne.
  Słyszał pan? nie rzucajcie pereł przed świnie.

  A pan jest za takim rzucaniem.

 196. Listwa said

  @ 190 Polak-Ortodoks s
  +

 197. piwowar said

  Dyskusja niekoniecznie musi mieć na celu zgnojenie interlokutora. Dlatego nie musi zakończyć się zwycięstwem żadnej ze stron. Piwowar nie zawsze potrafi ocenić wynik debaty jako zwycięstwo, czy porażkę. Najczęściej w jej trakcie wychodzą rozmaite nowe aspekty dyskutowanej sprawy i nawet to może być postrzegane jako rodzaj sukcesu.

  Na pewno porażką jest wynik dyskusji, która kończy się słowną przepychanka, która prowadzi do nikąd. I przykład takiego epizodu Piwowar może przytoczyć. Piwowar prowadził dość ożywione dyskusje z jednym Gajówkowym uczestnikiem. Także prywatnie. Ow ktoś plasował się na innym skrzydle barykady niż Piwowar, ale na szczęście nie po przeciwnej stronie. Rozmowy trwały półtora roku, po czym jedno słowo komentarza – „P—lisz” zakończyło dyskusję i kontakt, a także istnienie Piwowara na innym forum, na którym padło to słowo. Porażka. Piwowar nie ma czasu na takie relacje.

  I na tym, panie Listwa, Piwowar proponuje poprzestać, albowiem licytowanie się zwycięstwami, zarówno rzeczywistymi, jak urojonymi, nie prowadzi do żadnych pozytywnych konkluzji. Ponadto, Piwowar nie chciałby, aby i w tym wypadku doszło do agresyj jakichś, bo w tym stylu nie czuje się komfortowo.

  pozdr. i dobranoc.

 198. Listwa said

  @ 197 piwowar

  ” zwycięstwami, zarówno rzeczywistymi, jak urojonymi”,

  – to pan skupił się na efekcie, a moze o ukazanie medody chodziło?

  Co to znaczy wygrac? i w czym wygrac? – sa to bardzo złozone sprawy. Inną stroną tego medalu ukazuje pytane „dlaczego Polski naród tak łatwo przegrywa?”

  Zatem moze trzeba byłoby najpierw sprawdzić, czy jesteśmy zdolni ocenić prawidłowo?

  Pan jest pewny, jak widze, że zdolny jest unieść temat jak wygrac.

  Skupienie uwagi na „zgnojenie interlokutora”, rzeczywistym lub urojonym na pewno nie wystarczy.
  Dobranoc.

 199. Marucha said

  Re 198:
  P. Piwowar jest jednym z najmniej konfliktowych i najbardziej kulturalnych uczestników dyskusji w gajówce.
  Nigdy nie zauważyłem, aby zależało mu na osiągnięciu „zwycięstwa” w dyskusji; jest raczej zainteresowany naświetlaniem problematyki z różnych stron i dążeniem do prawdy. A już „gnojenie interlokutora” to rzecz u Piwowara wręcz niewyobrażalna.

 200. Listwa said

  @ 199 Marucha

  U mnie widzi „zgnojenie interlokutora”

 201. re1truth2 said

  Re 171

  Twoje [@ 168 re1truth2

  Pan pociągnął w dól. I do siebie.

  Może pan sobie do woli czytać @ 62 Boydar jeśli pana tematyka szczania podnosi w góre.]

  Manipulant i pacan.
  To co przytaczałem w 168, to zmanipulowane teksty klakierki…
  [61. Barbara Chojnacka said – załączone video
  63. Ad.Boydar
  Musi pan ogłaszać publicznie swoje potrzeby fizjologiczne ??]

  Gdzie w moim wpisie jest 62?

  A Boydar napisał co przytaczałem
  „[57. Boydar said – Pan się nie wychyla, Panie NICK’u, niech sprawy się toczą.]”

 202. Boydar said

  Aaaaleocoochodzi ??? 🙂

 203. Boydar said

  A tak przy okazji; czy klakierka to może samica Klakiera ?

 204. Listwa said

  @ 201 re1truth2

  Tak z litości wyjaśniam, bo też ma pan robala.

  Swoim wpisem @ 168 obniża pan poziom dyskusji. I to znacznie.
  Wiem co jest w @ 168 i kto jest cytowany.

  Ale jeśłi jednak pan uwaza że pana wpis @ 168 poziomu dyskusji nie obniża, to moze pan przejść do wpisu @ 62 Boydar i napawać sie tematyką szczania jeśli to pana podnosi w góre

  .” Gdzie w moim wpisie jest 62?”
  – a gdzie ja twierdzę że jest?

  Panie Piwowar pan patrzy.

 205. Boydar said

  Chyba już pójdę, nie? Co tu będę tak sam siedział …

 206. piwowar said

  Panie Listwa, pan zmusza literalnie piwowara do pisania głupich banałów. Dobrze, Piwowar to zrobi, ale z zahamowaniami, ponieważ pan wie że piwowar wie ze pan wie. Jeśli uważamy się za ludzi kulturalnych, albo jak Piwowar chcemy uważać się za ludzi kulturalnych, musimy zdać sobie sprawę, że od nas życie wymaga więcej niż od innych. Dlatego swoim zachowaniem należy dawac przykład i czynić wszystko, aby było kulturalnie, spokojnie i normalnie. Wtedy można wymieniać się ideami, co jest definicją dyskusji.

  A jeśli mimo wysiłków jest jak jest, to przynajmniej nie mamy do siebie samych pretensji o zaniedbanie.

  Zatem skoro wszyscy mamy się za ludzi kulturalnych to sie powinniśmy poczuwać do obowiązku zachowywania się jak ludzie kulturalni, a szczególnie to dotyczy sposobu i formy odnoszenia się do siebie nawzajem.

  Main Gott, co ten piwowar gada! Piwowarowi naprawdę wstyd, że musiał napisać powyższe. Gdyby chociaż kierował to do jakiegoś nieświadomego… Obiecuje sobie, że już więcej tego nie zrobi i prosi Gremium o wybaczenie prawienia morałów na poziomie podstawowym. (piwowar nie ma predyspozycji do bycia księdzem ani inną kaznodzieją)

 207. Barbara Chojnacka said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: