Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pozew przeciwko prof. Barbarze Engelking i dr. Janowi Grabowskiemu za publikowanie kłamstw

Posted by Marucha w dniu 2019-05-20 (Poniedziałek)

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafia właśnie pozew przeciwko prof. Barbarze Engelking i dr. Janowi Grabowskiemu, współautorce i redaktorowi naukowemu znanego opracowania „Dalej jest noc”. Bratanica sołtysa, opisanego w tej książce, oskarżyła ich o zmyślanie i rozpowszechnianie fałszywych informacji o jej stryju – pisze portal TVP Info.

Te dwie kreatury plasują się wysoko na liscie najbardziej plugawych Żydów mieszkających w Polsce i żrących polski chleb.

Z opisów Barbary Engelking wynika, że był to zdrajca i złodziej odpowiedzialny za śmierć kilkunastu Żydów. Jednak według relacji świadków, w tym właśnie Żydów, był bohaterem ratującym ludzi przed Niemcami. Tego chce dowieść również Reduta Dobrego Imienia, wspierająca kobietę wytaczającą proces.

Ponad 1600-stronicowe opracowanie było finansowane m.in. z grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ukazało się w kwietniu ubiegłego roku.

Wśród opisanych postaci jest m.in. Edward Malinowski, sołtys wsi Malinowo na Podlasiu, któremu Barbara Engelking przypisuje grabież i wydanie na śmierć kilkudziesięciu Żydów. Bratanica dawnego sołtysa, 94-letnia Filomena Leszczyńska, postanowiła walczyć o dobre imię swojej rodziny. Tym razem nie ma mowy o mniej lub bardziej niefortunnym przejęzyczeniu socjolożki i na śmiechu się nie skończy, bo zarzuty dotyczą kłamstwa i manipulacji w redagowanej m.in. przez nią pracy historycznej.

Edward Malinowski został powołany na sołtysa wsi Malinowo w 1943 r. Jak sam przyznawał, wcale nie palił się do tej roli.

Po wojnie kilku mieszkańców wsi, z którymi Malinowski pozostawał w konflikcie, złożyło na niego donos do UB. Były sołtys został aresztowany i oskarżony o współpracę z Niemcami. Do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego trafiały jednak zeznania, z których jasno wynikało, że sołtys Malinowski rzeczywiście kontaktował się z okupantem, ale po to, by uchronić mieszkańców wsi przed wysłaniem na przymusowe roboty w Rzeszy. Ratował przy tym Żydów kryjących się przed hitlerowcami w lasach. Uratował również rosyjskiego lejtnanta, który uciekł z transportu…

W rozdziale „Strategia przetrwania” Barbara Engelking opisała losy Estery Drogickiej, Żydówki która po stracie rodziny poprosiła o pomoc sołtysa Malinowskiego. Autorka opracowania przedstawiła tę historię w następujący sposób: „(…) Estera Drogicka (z domu Siemiatycka) po stracie rodziny, zaopatrzona w dokumenty zakupione od rodziny, postanowiła wyjechać do Prus na roboty, w czym pomógł jej sołtys Malinowa Edward Malinowski (przy okazji ją ograbił). (…) Nie tylko poznała tam swojego drugiego męża (Polaka, który także był na robotach), lecz rozwinęła działalność handlową, przesyłając Malinowskiemu paczki na sprzedaż.”

Zgodnie z pozwem informacja o grabieży i późniejszym handlowaniu z Esterą Drogicką jest całkowicie zmyślona przez autorkę. W późniejszych zeznaniach podczas procesu sołtysa Drogicka nie wspomina o jakiejkolwiek grabieży. Przeciwnie, ukrywana Żydówka mówi wprost, że Malinowski uratował jej życie.

Engelking powołuje się również na jej zeznania, umieszczając je w przypisie. Oto fragment zeznań uratowanej Żydówki: „W czasie okupacji niemieckiej ukrywałam się jako Żydówka w lesie koło Malinowa. Nikt mnie nie chciał przyjąć do domu. Weszłam więc do sołtysa Malinowskiego i ten mnie przyjął. Parę dobrych tygodni ukrywałam się w stodole u Malinowskiego, a on mnie karmił (…)”.

W tym momencie widać jednak wyrwę w tekście. Gdy porównamy go z oryginalnym protokołem, widać, że pełna wersja brzmi: „(…) a on mnie karmił, mimo, że byłam bez grosza”. W złożonym pozwie usunięcie tych pięciu słów ma szczególne znaczenie. Jak zaznacza powódka, pozostaje to w sprzeczności z informacją o grabieży, umieszczoną przez Engelking. Jak zaznacza Filomena Leszczyńska, wycięte słowa wskazują wręcz na bohaterstwo sołtysa Malinowa, który pomagał innym, w tym Żydom, ryzykując życie swoje i swojej rodziny, a nadto robił to bezinteresownie.

W dalszych zeznaniach Estery Drogickiej (podczas zeznań występującej już pod innym nazwiskiem) czytamy o informacji, kto naprawdę wydał Niemcom Żydów ukrywających się w lesie. Zeznania wskazują na gajowego z pobliskiej wsi.

Mimo to autorka tego rozdziału opracowania nie ma wątpliwości, kto był winien i omawia relację uratowanej Żydówki w zaskakujący sposób: „Odwiedziła go, gdy jechała na urlop »do domu«. Zdawała sobie sprawę, że jest on współwinny śmierci kilkudziesięciu Żydów, którzy ukrywali się w lesie i zostali wydani Niemcom, mimo to po wojnie na jego procesie złożyła fałszywe zeznania w jego obronie”.

Według pozywającej rodziny sołtysa to kolejne fałszowanie tego, co się wydarzyło przed laty. Zeznania świadków, w tym Estery Drogickiej, a także innych uratowanych Żydów, doprowadziły do uniewinnienia Edwarda Malinowskiego. Jeden z nich, Chana Rapłan zeznawał wówczas: „Kiedy ukrywałem się w okolicach Malinowa, Malinowski przechowywał mnie, dawał mi chleb i słoninę, za co nic nie płaciłem oraz ostrzegał też Żydów, byśmy się nie kręcili zanadto. Żydów zabitych w lesie wydali gajowi z Czarnej i Malinowa. Partyzantka zlikwidowała gajowego z Czarnej”.

Inny ocalony skrywający się w lasach, Lejba Prybut, tak zeznawał przed sądem ws. sołtysa Malinowa: „Jako Żyd ukrywałem się w czasie okupacji w okolicach Malinowa. Zachodziliśmy dwa razy do oskarżonego (…) Za każdym razem Malinowski dał mi chleba i słoniny.(…) Żydzi dobrze mówili o Malinowskim”.

I w końcu jeden z zeznających w sprawie zdrady ukrywających się Żydów: „Żydów wydał Niemcom gajowy. Żandarmi siedzieli u sołtysa i inaczej nie wyszli, aż gajowy z Czarnej przyjechał i poprowadził ich. Sołtys Malinowa był dobry. Na 50 rodzin tylko jeden pojechał do Prus (na roboty – przyp. red.) i to prawie ochotniczo (…)”.

Więcej: https://www.tvp.info

http://www.magnapolonia.org

Co to kurwa za kraj, gdzie jego zapiekli wrogowie, plugawi łgarze, oszuści, kanalie – żyją na koszt jego podatników i jeszcze, kurwa, dostają tytuły profesorskie. A odebrać im cały majątek i z gołą dupą wywalić na zawsze z Polski!
Każdy rząd, który toleruje tych bydlaków, jest rządem antypolskim.
Admin

Komentarze 42 do “Pozew przeciwko prof. Barbarze Engelking i dr. Janowi Grabowskiemu za publikowanie kłamstw”

 1. Tadeusz said

  a tak się głupio zapytam. Co na to IPN

 2. @ Admin

  „Co to kurwa za kraj, gdzie jego zapiekli wrogowie, plugawi łgarze, oszuści, kanalie – żyją na koszt jego podatników i jeszcze, kurwa, dostają tytuły profesorskie. A odebrać im cały majątek i z gołą dupą wywalić na zawsze z Polski!
  Każdy rząd, który toleruje tych bydlaków, jest rządem antypolskim.”

  Mam propozycję niewielkiej zmiany gramatycznej jednego rzeczownika oraz szyku zdania:

  Co to za kraj, gdzie jego zapiekli wrogowie, plugawi łgarze, oszuści, kanalie i kurwy – żyją na koszt jego podatników i jeszcze kurwy dostają tytuły profesorskie. A odebrać im cały majątek i z gołą dupą wywalić na zawsze z Polski!
  Każdy rząd, który toleruje tych bydlaków, jest rządem antypolskim.

  A poniżej zabawna, acz wymowna wypowiedź bohaterki publikacji:

 3. Sarmata said

  Problem polega na tym, że własny rząd to własnie żydzi i stąd całe zamieszanie.
  Na szczęście Konfederacja KORWiN-Braun-Liroy-Narodowcy rozniesie w maju to soc-komunistyczne badziewie na szpicach butów.Wspomnicie moje słowa. Konfederacja będzie miała 20 – 30% jak w banku.
  P.S. Za 500 000 zł jakie dał Gowin tym „dwóm kreaturom” to można zatrudnić 10 prawdziwych historyków i kazać im pracować przez 12 miesięcy i napisać kilkadziesiąt świetnych opracowań.
  A Gowin to mason czyli sługus żydów.

 4. Deparchator I said

  Nie rozumiem dlaczego i po co im pomagał. Przecież Niemcy żadnych „odszkodowań” nie chcą.

 5. Sarmata said

  Re. 1. Tadeusz said 2019-05-20 (Poniedziałek) @ 11:25:36

  IPNem rządzą żydzi i śliski człowiek zwany Żaryn … i wszystko jasne.
  Nawet chcieli dwa lata temu wstrzymać prace poszukiwawcze prof. Szwagrzykowi tak, że złożył nawet rezygnację. Takie to „towarzystwo”.

 6. NC said

  A „Jan Grabowski” jak sie wczesniej nazywal?

 7. Deparchator I said

  ——–> 3 —–> „Na szczęście Konfederacja KORWiN-Braun-Liroy-Narodowcy rozniesie w maju to soc-komunistyczne badziewie na szpicach ”

  Uważasz, że żydo-system dopuścił do powstania i zarejestrowania anty-żydo-systemowe ugrupowanie? Żydo-system III-żydo-RP podcina gałąź na której siedzi i to w czasie gdy kłądzione sa podwaliny pod organizm żydo-państwowy na co najmniej kolejny wiek? W czasie kiedy żydo-system jest niezbędnym zapleczem finansowo-gospodarczym dla podtrzymania żydo-reżimu na Ukrainie? W czasie kiedy żydo-system jest gotowy zapłacić wszelkie pieniądze za instalację mającej chronić go żydo-amerykańskie armii?

 8. Marucha said

  Re 7:
  Na samą logikę… co może osiągnąć partia złożona z nie przystających do siebie kawałków? Co i kogo będzie reprezentować?
  I do tego jeszcze te żydowskie DNA.

 9. abcdef said

  re Admin
  A odebrać im cały majątek i z gołą dupą wywalić na zawsze z Polski!

  No przecież zaje..ą nas wtedy kompletnie. Pamiętamy histerię 1933 roku: Judea Wydaje Wojnę Germanii.

  Mój dziadek Schmul Putze opowiadał mi historię o tym, jak wsadzono go do wagonika, wraz z 19-tu innymi hebrajczykami, który jechał do płonącego pieca w Oświęcimiu. Wagonik na brzegu pieca się wywrócił i wsypywał pasażerów do ognia.

  Nie wiem, jak dziadek przeżył. Ale przeżył. I muszę mu wierzyć.

 10. Deparchator I said

  —-> 8 Żydo-system zauważył rolę Internetu w kształtowaniu świadomości Polaków (w tym takiego miejsce na to na którym komentujemy) i to dla tych, którzy potrafią samodzielnie łączyć i porządkować fakty i szukać informacji została stworzona Konfederacja. Reszta, czyli ci którzy sa podpięci pod radio i tv są elektoratem PiS (bo troską żydo-systemu sa Polacy myślący i czujący po Polsku).

  Konfederacja jest programowo niespójna, bo taka ma być. Ma nie dopuścić do powstania pozasystemowego potencjału, który mógłby wygenerować autentycznie pozasystemowe inicjatywy, dlatego trzeba ten potencjał zneutralizować poprzez zorganizowanie pod żydo-systemową konfidencką kryszą (wcześniej taką role pełnił Ruch Narodowy i Kukiz)

  Konfederacja ma przejąc tych wyborców których straci PiS oraz wykreować nowe postacie na żydo-politycznej scenie żydo-systemu.

  ———-
  Na pewno…
  Admin

 11. piwowar said

  Skoro kosinus w warunkach bojowych może dojść do wartości pięciu, to i żyd w warunkach bojowych może jeść słoninę, a przypuszczalnie nawet i kaszankę. Piwowar sam widział.

  Co piwowar chce powiedzieć. Szkoda energii i nerw na ekscytowanie się tymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, na które nie mamy żadnego wpływu. Na ten przykład wszystkie sądy na świecie mogą uznać, że pani profesor engielbengiel jednak kłamie przez zęby w związku z powyższym Polacy (o, nie, bynajmniej nie rząd) muszą zapłacić $447 miliardów plus odsetki, razem bilion (amerykański trylion) albo nawet bilion siedemset miliardów, zależy od tego, jak się liczy procenta.

  A powyższy paragraf to ekstrapolacja szeregu wydarzeń i sytuacji, zwieńczonych stwierdzeniem wyżej wymienionej pani naukowiec, że polacy nie mają duszy (vide cytat na nagłówku Gajówki na prawym marginesie).

  Z drugiej strony, jakie jest podobieństwo między kobietą naukowcem a świnką morską. Naukowcy górą (ale tylko ci, którzy mają bazę i odpowiednie poparcie)…

 12. JerzyS said

  Konfederacja?

  Gdyby wybory mogły coś zmienić ,
  to już dawno byłyby zakazane.

 13. Deparchator I said

  –>12 –> Szkoda energii i nerw na ekscytowanie się tymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, na które nie mamy żadnego wpływu.

  Właśnie tak ma myśleć niewolnik idealny żydo-systemu. Co dla żydo-systemu jest „być-albo-nie-być”, co stanowi rdzeń żydo-systemu? Rdzeniem, sercem żydo-systemu jest procedura legalizacyjna. Co jest procedurą legalizująca żydo-system?

  Jest nią tzw procedura wyborcza. Czy żydo-system może bać się wyniku tzw wyborów skoro wszystkie partie są przez żydo-system generowane lub kontrolowane? Oczywiście nie. To czego żydo-system się boi? Żydo-system boi się niskiej frekwencji wyborczej i tylko tego.

  Bo w żydo-systemie nie ma znaczenia na kogo oddasz głos (jak to żydo-system określa). W żydo-systemie liczy się tylko to, że idziesz na tzw wybory (jak to szyderczo żydo-system określa).

  Każdy kto nawołuje do uczestnictwa w tzw wyborach – świadomie bądź nie – działa na rzecz żydo-systemu. Każda inicjatywa, która na pchnąć Polaków do urn jest inicjatywą pro-żydo-systemową (w tym powoływanie kolejnych żydo-wydmuszek jak ostatnio Konfederacja).

  Jeśli Polacy zostaną w domach zdelegalizują żydo-system. Nie potrzeba nic więcej. Zero ryzyka, wszystko w ramach procedur żydo-systemu i w 100% legalnie.

 14. andzia said

  Nigdy nie za dużo w uświadamianiu o parchach. Już Benedykt XIV wydał encyklikę skierowaną do Polaków o zagrożeniu żydowskim. https://www.youtube.com/watch?v=esmmV7ObRvc&t=60s
  Parch wdarł się i do Kościoła a takie kosiury i inne plują na Kościół nie dostrzegając istoty.
  Dlatego głosujcie na Konfederację. Łże kaczor a nie Braun.

 15. andzia said

  re:13
  Co za głupoty. Zydy same sie wybiorą i będa miały tradycyjnie w nosie Polaków. Siedz se goju w domu i nam nie mieszaj. Deparchator -robota dla brzydów.

 16. andzia said

  ps. A piękni młodzi Polacy z marszu 447 według przepoconego, brudnego Żyda mogą se manifestować, bo deparchator wi lepiej i zgodnie z wolą rządzącego żydostwa. Spadaj dwunożna istoto. Trochę szacunku dla pracy młodych Polaków!

 17. fx27 said

  Re. 6: Facjatą przypomina byłego ministra niejakiego Radziwiłła, to może z onych on jest czy cóś.

  ——
  Grabowski? Jak najbardziej z onych.
  Admin

 18. JerzyS said

 19. PIWOWAR said

  Tak nie ma myśleć niewolnik, panie Deparchator, ale tego nie powinien zauważać i biegać na wybory, bo uni potrzebują znać wyniki darmowej ankiety kto ma jakie podejście. Jak będzie kontrola społeczna, to nawet Piwowar pójdzie wybierać, ale jak na razie to nie.

 20. Moher49 said

  A już myślałem, że ich Ziobro albo Jaki oskarżył za występy w Paryżu. Ale gdzie tam. Biedna jesteś Polsko, ojczyzno moja.

 21. hulajdusznik said

  Ad 7 i 8.
  I takiego trzeźwego, wnikliwego i logicznego spojrzenia nam wszystkim potrzeba!
  Gdyby jakiekolwiek wybory miały w istocie coś zmienić dla nas na lepsze, to by ich zakazano, a nie do nich namawiano. Gdyby jakakolwiek „opozycja” naprawdę chciała i mogła coś dobrego dla nas zrobić, to nie uchowałaby się nawet przez żydowski miesiąc. Żyd trzyma w garści zawłaszczoną przez siebie kasiorę. Żyd to psychopata i nigdy nie będzie miał dość. Żyd poprzez swoje macki wspomagane zagrabioną kasiorą przeniknął do wszystkich organizacji. Żyd kieruje innymi mniej wartościowymi żydami, którzy z kolei mają pod sobą następnych, ci następnych i tak aż do ostatniego szczebla animatorów, czy inaczej „oficerów prowadzących”, którzy sterują kukłami, zwanymi „elitą polityczną” i wyższą hierarchią duchowieństwa różnych wyznań. Te kukły mają pod sobą też kilka podległych warstw pasożytów. Oddolne działania i to w dodatku ustawione według żydowskich reguł nie osiągną żadnego dobrego dla nas skutku. A naprawdę już ostatnim stadium zidiocenia wydaje się być pokładanie nadziei i ufności tam, gdzie wyraźnie widać ychnie DNA. Parchate, zasrane kamelełony. Jest tylko jedna droga do wyjścia z niewoli. Jedna! Od góry – jakkolwiek to rozumieć.

 22. Kwal said

  Uzupełnienie pana Hulajdusznika…Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

 23. Sarmata said

  do:
  Hulajdusznik said 2019-05-20 (Poniedziałek) @ 18:26:45
  Deparchator I said 2019-05-20 (Poniedziałek) @ 13:05:57
  Deparchator I said 2019-05-20 (Poniedziałek) @ 15:51:44

  Jak ktoś nie widzi różnicy między posłem Wilkiem czy Winnickim a posłem Nitrasem czy Szmergiel-Wielgus to niech nie poucza innych, bo to nie ma sensu.

 24. ami said

  Z Ruchu ideologicznie słusznego „Solidarności”, zaaranżowanego przez mafię żydowską, POLACY nie wyciągnęli nauki. Z powstań oraz wojen, nie wyciągnęli wniosków. Powtarzają własne błędy, będąc prowadzonymi na rzeź przez żydów, gdzie nawet nie jękną. Pomijam wychowanie w żydowskim sztetlu – Polin. Co z tego, że w Solidarności było 90 % Polaków, tak jak dziś, w Konfederacji, jeśli wierchuszka jest żydowska. Czy Polacy całkowicie zatracili poczucie rozumu, mimo treści internetowych o żydach i POLIN.
  Proponuję popukać się w czółko razem z żydami pod płaczu ścianą, chusteczek pare na łepetynke założyć oraz karteczkę życzeniową w ścianę zasadzi sobie współrodak. Różnica między nimi taka, że jeden ród – szczurzy udaje, a drugi, niegdyś szlachetny – NIE.
  Ps. Po sprawdzeniu przeszłości zarządu Narodowców dochodzi sie do żydowskiego pochodzenia o bandyckich korzeniach.

 25. Sarmata said

  do:
  Ami said 2019-05-21 (Wtorek) @ 04:29:46

  Anonimom bez nazwiska nie odpisuję, bo mam ich – tak jak oni siebie – za nic. Za NULL.
  Znamy takich cwaniaczków bez nazwiska i żadnych danych. Cwaniaczków jednorazowych jak kondon.
  Dla Ciebie zrobię jednak wyjątek i odpowiem.

  Skoro „POLACY nie wyciągnęli nauki” to wyciągnij i puknij się na początek w głowę nad tymi Swoimi mądrościami.
  „Po sprawdzeniu przeszłości” – kto sprawdzał, podaj źródła czy badania
  „zarządu Narodowców” – nie ma czegoś takiego jak „zarząd Narodowców” jest Zarząd Główny Ruchu Narodowego który tworzą:

  Prezes: Robert Winnicki
  I wiceprezes: Krzysztof Bosak
  II wiceprezes: Krzysztof Tuduj
  Sekretarz: Anna Bryłka
  Skarbnik: Michał Wawer
  Pozostali członkowie: Jakub Kalus, Piotr Lisiecki, Marek Szewczyk, Krzysztof Szymański, Witold Tumanowicz

  Który z nich, z tego „sprawdzenia, jest żydem czy ma „pochodzenia o bandyckich korzeniach”.

 26. Birton said

  a to ci żydowica zajadła i judzin plugawy;
  w odpowiedzi trzeba stale mówić o wielkich zbrodniach żydowskiego aparatu przemocy (NKWD , UB) na Narodzie Polskim – Norymberga II

  Ta żydówica to jedna z bardziej plugawych, parszywych kurew, jakie żyją w Polsce.
  Admin

 27. Deparchator I said

  –>23 –> Jak ktoś nie widzi różnicy między posłem Wilkiem czy Winnickim a posłem Nitrasem czy Szmergiel-Wielgus to niech nie poucza innych, bo to nie ma sensu.

  Różnice i podobieństwa miedzy postaciami wynikają ze scenariusza bieżącego odcinka, charakteryzacji itd itp. Niektóre sie na siłę podkreśla a inne za wszelką cenę stara ukryć.

 28. fotka said

  Dla […] uroda to metafizyka a dla goja to zwykła estetyka.

 29. andzia said

  re 27
  A taki z wygladu świeciki czy jak mu tam, z SLD toć sam słowianin m ówił, że nie ma nic przeciwko aby żydy rządziły Polsce. Te wypowedż J. Międlar przytoczył na swoim portalu.
  Teraz ten sam słowianin z urody zaczyna krakać inaczej.

 30. Birton said

  a oto odważna Polka – Kaja Godek:
  https://wiadomosci.wp.pl/kaja-godek-uderza-w-georgette-mosbacher-to-rzeczy-skandaliczne-6383325652899457v

 31. Sarmata said

  Re. 27. Deparchator I said 2019-05-21 (Wtorek) @ 13:29:49

  Ten pierwszy to Radosław Pazura?
  Bo drugi to Grzegorz Braun, twórca świetnych filmów dokumentalnych o zbrodniczym komunizmie.
  Za to zresztą nienawidzą go wszelcy bezpieczniacy z tamtych czasów.

 32. Deparchator I said

  ——–>31 Rebe Braun twierdzi, że Polska to „kondominium niemiecko-ROSYJSKIE pod żydowskim zarządem powierniczym. Taka jest rzeczywistość.” (wpolitycepl 2015), a z kolei Ukraina to państwo „rozparcelowane przez Żydów i Amerykanów, przez Niemców i MOSKALI” (superstacjatv 2019)

  Dlaczego w takim razie zarówno Polska jak i Ukraina w Rosji widzą swojego największego wroga?

  ——–
  Dzięki za trafne cytaty…
  Admin

 33. Sarmata said

  Re. 32. Deparchator I said 2019-05-21 (Wtorek) @ 17:52:28

  Jak się ogląda wpolitycepl i superstacjatv to ma się takie informacje, że „Polska jak i Ukraina w Rosji widzą swojego największego wroga”.

  Nie znam nikogo spośród znajomych, kto by miał Rosję za wroga (poza paroma PiSiorami, którym propaganda TVPINFO narobiła w czerep.
  Co do Ukrainy to zupełnie inna spraw. Polacy nie uważają jej za wroga tylko Ukraina się uważa za wroga Polski i ma np. roszczenia terytorialne aż po Lublin, Przemyśl i Kraków.
  Zalecam trochę poczytać i trochę logiki.

 34. ami said

  Ad 25 kieruje do Ad 22 i zalecam wykucie na blachę, jak tabliczki mnożenia, i zrozumienia, o czym to, szanowny anonim 22 pisze.
  Dla tak „świetnych” nazwisk – ukrytych żydów, jakie podałeś 25, podkreślę jedno z nich, Tumanowicz – ofset osobiście nie kompatibilny ale juz porównanie do kondomimia, może być zasadne.

  Ta efektywna zagroda, kolejnego stada „polskiej” wierchuszki, pt. Konfederacja.. zunifikowanych na skrajne prawo żydów, wręcz bije w oczy srebrną mową żydowską, nazewnictwem, zadaniowością oraz pochodzeniem dziadków, jak nie z jednej, to z drugiej strony – Judaszy.

  Nie żartuję, z tą ścianą rzymska, to im pomaga. Polacy z zagranicy, najmniej skażeni polskim kahałem, próbowali parokrotnie zrobić coś sensownego z tą Polską, przeobrazić Polin w Polskę. Błyskawicznie byli atakowani jazgotem, gwałtem, zamachami i szantażami, i na tym się kończyło, a kahał polski wprowadzał podwójna ilość agentów i sprzedawczyków. Bez rozwiązania siłowego nic nie da się zrobić. Nie oderwiesz człeczyno pasożyta od ciała po prośbie. Do tego On zapuścił odrosty po świecie, ufarbowany demonokracja, wręcz kapitalnie i finansowo. Polacy ominęli szerokim łukiem swoją szansę na odwszydzenie – wielokrotnie, teraz pozostaje nam liczyć na zmianę dziejów.

 35. Sarmata said

  Re. 34. Ami said 2019-05-21 (Wtorek) @ 20:56:47

  „Polacy z zagranicy, najmniej skażeni polskim kahałem, próbowali” przez całe lata zniszczyć i pozbawić środków do życia Józefa Mackiewicza. Józef Mackiewicz umarł w nędzy a ja myślałem, że żydówka ukradła córce, podstępem prawa wydawnicze. Jednak sprawa jest bardziej skomplikowana. Właśnie przeczytałem Listy Mackiewicza i Toporskiej do Giedroycia (Listy do i od redakcji „Kultury” – Józef Mackiewicz, Barbara Toporska) i z tej lektury widać to inaczej. Powiem tak, po tej lekturze, nie dziwię się, że Toporska przekazała prawa autorskie Szechterowi i Krasov z Londynu. Ilość świństw jakie popełnili Polacy-emigranci wobec Mackiewicza i jego żony jest przeogromna. Nawet gen. Anders zakazał (!) drukować jego „Nie trzeba głośno mówić”. Mackiewicze poumierali w zimnie i na głodniaka, co jest expressis verbis wyłuszczone w jednym z ostatnich listów Toporskiej do Giedroycia. Szczególnie nikczemny był Jan Nowak-Jeziorański, a właściwie Zdzisław Antoni Jeziorański (zarządzał w latach 1940-1942 nieruchomościami przejętymi od żydowskich właścicieli) dyrektor polskiego oddziału Radia Wolna Europa który najbardziej się przysłuzył nądzy Mackiewiczów.

  Pafcia – ciocia Józefa Mackiewicza – przesyła słowami tego pisarza – przesłanie Konfederacji (i wszystkim Polakom też):
  „- Ot, głupi. Zamiast gadać niewiedzieć co, zebraliby się wszyscy razem … Wszystkie narody … Przestaliby się kłócić o byle głupstwo, pogodziliby się, zjednoczyli i znieśliby tę bolszewicką zarazę ze świata. Ale rozumu nie mają …”

  Ale rozumu nie mają …

  Posłuchajcie Panowie z Konfederacji i głosujący Polacy najwybitniejszego pisarza politycznego wszech-czasów, wielkiego Polaka i człowieka, p. Józefa Mackiewicza.

  (P.S. Cała fenomenalna twórczość Józefa Mackiewicza jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje. Dobrym wprowadzeniem w świat książek Mackiewicza jest doskonała pozycja „Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu” – Grzegorza Eberhardta)

 36. ami said

  Ad35 Sarmata odwraca kota ogonem, zaraz będzie, że żydzi zrobili mu dobrze, skąd ja to znam. W Talmudzie naklepane, że jak żyd zabije, to guzik na pentelke, a jak żyda, to nie. A ten Eberhardt to nie żyd, to Grzesiu. Polak przecież na Polaka się powołuje, by zbić argumenty.

 37. Kierownik Episkopatu said

  Ad. 36 Napisz to jeszcze raz abyśmy mogli zrozumieć.

 38. Wieloimienny said

  Sarmata @

  „Nie znam nikogo spośród znajomych, kto by miał Rosję za wroga (poza paroma PiSiorami, którym propaganda TVPINFO narobiła w czerep.”

  U moich znajomych i ludzi we wsi to same rusofoby. Podobnie jak jestem w podróży gdzieś w Polsce i siedząc z kimś na ławce na dworcach czy w pociągu zagadam na tematy z polityką związane. Pan albo mieszka gdzieś w wyjątkowym rejonie, albo z ludźmi za dużo nie rozmawia.

  Przykładowo: jestem w barze, w radio piosenka Maleńczuka i takie gnojki już mówią, że prawdę śpiewa.
  Sąsiad mówił, że widział jak na mieście ktoś z auta na zagranicznych blachach wyrzucił jakieś śmieci, papierki za okno. Powiedział: „pewnie Rusek jebany”. Ciekawe dlaczego akurat Rusek?
  Odwiedziłem jedno z pobliskich miasteczek. Wchodzę do saloniku prasowego, przeglądam gazety. Często tak robię. Było coś o Ukraińcach. Kupiłem, żeby czytać w drodze do domu. Dziad, który mi ją sprzedawał mówił, że to dobra gazeta, że dobrze skoro młody kupił, bo „jest o tych banderowcach co ich ruski namówili, żeby nas mordowali.” I to samo mi gadał w Warszawie zachodniej jeden facet gdy czekaliśmy na pociąg do Bydgoszczy. Ruski wyszkolili UPA. No kurwa ludzie to już obłęd!

  Wystarczy wejść na byle jakie forum czy you tuba. Ruski to, kacapy tamto! Szkoda ryja strzępić i czasu na to, bo i tak nic nie dotrze.

  A Braun skoro taki kumaty apologeta i reżyser ciekawych filmów to aż dziw bierze, że nie rozumie kompletnie geopolityki i nie dostrzega pozytywnej roli Putina na świecie. Tylko bredzi o kondominium albo, że „boi się dynamitu Putina, ponieważ mafie służby i loże zorganizowały się i czuwają nad Konfederacją” w sensie, aby ją zniszczyć. Czyli Putin chce rozwalić Konfederację, ale mossad czy BND szwabskiej unii już nie? Podstawiony?

 39. Sarmata said

  Re. 38. Wieloimienny said 2019-05-22 (Środa) @ 14:14:28

  No, tak. Muszę to przyznać, że ja w lepszym i mądrzejszym towarzystwie się obracam.

 40. Wieloimienny said

  „No, tak. Muszę to przyznać, że ja w lepszym i mądrzejszym towarzystwie się obracam.”

  No, chyba nie wśród Polaków.

  Tu nie o obracanie żadne chodzi, ale o ludzi dookoła nas, o naród. I jeśli pan nie dostrzega panującej dookoła rusofobii to pan ślepy, albo łże umyślnie.

  —————
  – Nienawidzę Putina!
  – Za co?
  – Bo on wszystkich krzywdzi.
  – A czym Panią skrzywdził?
  – Wszystkim!
  – No to niech Pani poda jeden przykład.
  – …..
  Admin

 41. Wieloimienny said

  Pan pozwoli, że dokończę:

  – No to niech Pani poda jeden przykład.
  – Ty ruski trollu jeden, komuchu, zdrajco, won z Polski!*

  *do tego dochodzą wrogie spojrzenia, czasami wrogie gesty i agresywna postawa. Bardziej kształcone rusofoby dodadza „ty czcicielu bizantyjskiej cywilizacyji, sługo czekisty”.

 42. Deparchator I said

  –> 38–> Sąsiad mówił, że widział jak na mieście ktoś z auta na zagranicznych blachach wyrzucił jakieś śmieci, papierki za okno. Powiedział: „pewnie Rusek jebany”. Ciekawe dlaczego akurat Rusek?

  Np dlatego (tu rejestracja jest zamazana, ale sa w sieci filmy gdzie ja widać):https://www.youtube.com/watch?v=Gk4Rx_D2-Ec

  Ja nie mówię ( –> 32)o tym, co się komu wydaje czy jakie kto ma z tego czy innego powodu nastawienie do tej czy innej nacji, tylko o OFICJALNEJ POLITYCE/DOKTRYNIE PAŃSTWA.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: