Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Peryskop o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  Sceptyk o Upadek cywilizacyjny Polski
  Carlos o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ministerialny rzut jarmułką

Posted by Marucha w dniu 2019-05-21 (Wtorek)

Konrad Berkowicz i Anna Krupka

Od 18 maja 2019 roku polskie i izraelskie media żyją sprawą jarmułki, którą polityk Konfederacji, z partii Korwin, Konrad Berkowicz trzymał nad głową polityk PiS Anny Krupki. Wydarzenie miało miejsce w Kielcach podczas debaty przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Jak należało się tego spodziewać, wiceminister sportu Anna Krupka wygłosiła tezy zgodne z propagandą prorządową, według której Konfederacja to „ruskie onuce” i „pachołki Putina”. Gdy Krupka przeszła do kwestii konieczności przywrócenia wartości chrześcijańskich w Unii Europejskiej, Konrad Berkowicz stanął za nią i trzymał nad jej głową jarmułkę. Wyglądało to tak.

W związku z incydentem zrobiła się wielka afera. Polskie media napisały, że zachowanie Berkowicza było „skandaliczne”, a izraelskie media natychmiast sklasyfikowały je jako „antysemityzm”. Nikt jednak nie wyjaśnił, na czym ten antysemityzm miał polegać. A szkoda! Zajmę się tym wątkiem w dalszej części felietonu, ponieważ tak istotnej kwestii nie można po prostu zignorować. Walka z antysemityzmem jest przecież najważniejszą sprawą na świecie!

Ale na chwilę wróćmy jeszcze do reakcji na czyn Berkowicza i odnotujmy, że do sprawy odniósł się też jeden z tzw. polskich czynników państwowych w osobie ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, który zachowanie polityka Konfederacji określił jako „rasizm motywowany nienawiścią”. Niestety, ambasador Magierowski nie wyjaśnił, czy chodzi o nienawiść do jarmułki, czy o nienawiść do minister Krupki, więc musimy zdać się na domysły.

Kwestia „rasistowskiej nienawiści” Konrada Berkowicza jest też o tyle skomplikowana, że wśród żelaznego elektoratu PiS pojawiły się już głosy, jakoby polityk Konfederacji był Żydem i wywodził się od Berka Joselewicza. Rozważana jest również kwestia dopuszczalności noszenia jarmułki przez kobiety, co mogłoby wzbogacić dyskusję o wątek feministyczny i „rasistowską nienawiść” do kobiet, ale okazuje się, że to nie jest najważniejsze.

Najważniejsza jest nagonka na Berkowicza w szczególe i Konfederację w ogóle. Trzymał jarmułkę nad głową Krupki, czyli jest antysemitą i rasistą kierującym się nienawiścią. Howgh!

Okazuje się jednak, że w sprawie jarmułki minister Krupka również dokonała pewnej czynności manualnej, chociaż o jej zachowaniu prasa milczy, żydowskich lamentów nie słychać, a ambasador Magierowski żadnego dramatycznego wpisu na Twitterze nie opublikował. A co zrobiła minister Krupka? Ni mniej, ni więcej, tylko rzuciła jarmułką o podłogę! Poważnie. Oto rzut minister Krupki [w oryginalnym artykule – admin].

W zaistniałej sytuacji uważam za stosowne zadać pytanie następujące: dlaczego trzymanie jarmułki nad głową jest antysemityzmem, a rzucanie jarmułką o podłogę już antysemityzmem nie jest? Czyżby jarmułka była symbolem antysemityzmu i dlatego ten, kto ją trzyma, jest antysemitą, a ten, kto ja odrzuca, nie jest antysemitą?

Niestety, w definicji antysemityzmu oraz w wytycznych do walki z antysemityzmem brak odniesień do kwestii trzymania i rzucania jarmułką. Jest to poważne niedopatrzenie, więc dobrze byłoby tę sprawę raz na zawsze wyjaśnić, żeby nie było nieporozumień.

Załóżmy, że np. Jonny’emu Danielsowi spada jarmułka z głowy, porywa ja wiatr, Jonny nie może jej złapać, a ktoś inny może i łapie. I co wtedy? Czy wolno temu komuś złapać i trzymać jarmułkę, czy nie wolno? A jak już złapie i trzyma, ale upuści, to czy będzie to antysemityzm, czy nie będzie? Sprawa jest na tyle poważna, że Sejm RP powinien przeprowadzić debatę, a wnioski przedstawić w formie ustawy, dzięki której wszyscy obywatele Rzeczpospolitej Przyjaciół będą wiedzieli, co w kwestii jarmułki wolno, a co jest zakazane pod karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat wielu. Na razie jesteśmy skazani na dowolność interpretacyjną, a z wydarzeń w Kielcach wynika, że bezpieczniej jarmułką rzucać niż ją trzymać.

Oczywiście w kwestii trzymania jarmułki i rzucania jarmułką mamy różne możliwości interpretacyjne, np. Berkowicz trzymał jarmułkę w złej wierze, a Krupka rzucała jarmułką w dobrej wierze. Można też dowodzić, że Krupka – jako wiceminister sportu – po prostu tak już ma, iż traktuje rzut jako sport i w związku z tym rzuca wszystkim, co jej w rękę wpadnie, więc rzut jarmułką był po prostu zachowaniem sportowym. Zachowanie Berkowicza było natomiast zachowaniem niesportowym, ponieważ ani nie jest wiceministrem sportu, ani nie rzucał jarmułką, a poza tym nie ma takiej dyscypliny jak trzymanie czegoś nad czyjąś głową. Czy dlatego postępowanie Berkowicza przechodzi do rubryka „antysemityzm”, a postępowanie Krupki przechodzi do rubryka „sport to zdrowie”?

Sprawa jest na tyle ważka, że oprócz debaty sejmowej i stosownej ustawy, powinien zająć się nią dr hab. Michał Bilewicz z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, a wicepremier Jarosław Gowin powinien mu przyznać grant w wysokości co najmniej 5 milionów złotych. Wkład Polski w naświetlenie problemu antysemityzmu jarmułkowego mógłby zostać doceniony przez Izrael i „dobra zmiana” mogłaby odtrąbić kolejny sukces na niwie ocieplania relacji polsko-żydowskich. Może nawet minister Katz by się udobruchał i powiedział o Polakach jakieś dobre słowo. A przecież wiadomo, że dobre słowo piechotą nie chodzi, więc byłaby radość wielka w Rzeczpospolitej Przyjaciół. I o to chodzi, o to chodzi! Kochajmy się!

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Katarzyna TS
https://wprawo.pl

Komentarze 32 do “Ministerialny rzut jarmułką”

 1. kojak said

  Ten belkot to jawny zydohitleryzm ! Ten belkot zydowstwa przypomina zaputego karela rekacji ! Zydowska holota inaczej nie potrafi moze tylko poluc obelgami i gownami ! Zydowscy blazni tak robia poniewaz rzeczowa dyskusja obali natychmiast ich zydohitlrowski jazgot !

 2. Marerk said

  Niech idzie do aresztu na dwa lata.
  To i tak o rok mniej od Piskorskiego.
  Zresztą prawdopodobnie zabrał jarmułkę Braunowi z garderoby, a ten nie lubi, jak mu ktoś grzebie po szafkach.

 3. Kwal said

  Dywagacje pani TS przeczytałem…ale mnie nurtuje inny problem, o którym pani Katarzyna tylko napomknęła. Napomknęła o plotce, że pan Berkowicz to żyd…może nie ma na ten temat wiarygodnych informacji a może nie chciała ciągnąć swoich dywagacji dalej…a to mogło by być ciekawe dla Nas Polaków….

 4. Jack Ravenno said

  temat nie wart ani sekundy czasu

  Nie czytać!
  Admin

 5. ibrahim ibn jakub said

  Jestem antysyjonistą od urodzenia. I chvj mi zrobicie.

 6. Plausi said

  Jarmułkowa story

  jest o tyle interesująca, że dowiadujemy się, iż pan Berkowicz posiada jarmułkę, to, że pochodzi od Berka J. jest jedynie speikulacją. Byłoby naiwnością sądzić, że w grupie nazwanej tu „Konfederacja” jest to jedyna patriotyczna jarmułka. O tym jak łatwo jest zjarmułlkować centralną grupę operacyjną w rodzaju „konfederacji” czy innej partii

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  pisaliśmy niejednokrotnie, z tego względu rekomendujemy działalność w środowisku lokalnym, niejako u podstaw.

  https://marucha.wordpress.com/2019/05/09/alternatywy-iii-rp-praca-organiczna-u-podstaw-czy-wybory/#comment-830534

  Pod taką jarmułką aż roi się od pomysłów, jakby tu Gojów wyrolować, ale cel jest od tysiącleci zdefiniowany w torze a i ST:

  https://marucha.wordpress.com/2019/05/16/to-boli-bardzo-boli/#comment-831748

  Ale któż interesuje się dziś, w co właściwie wierzy, nawet gdyby to była cała wataha jarmułek.

 7. Adrem said

  O co wam chodzi ?
  Pokazał chłop wszystkim, że to żydówka.

 8. Adrem said

  Takie buty…

 9. bardzo said

  Kobity nie noszą jarmułek. To Bardzo, ale to Bardzo tani, lipny i bezgustny teatrzyk, aby się gawiedź ekscytowała.
  Komu się chce, niech czyta…

 10. Alina said

  @ 7 Adrem

  O co chodzi? No jeśli zrobił to facet o nazwisku Berkowicz, z bardzo hmm… etnocentrycznej partii politycznej, to chyba ma znaczenie, prawda?

  Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami prowokacji antyżydowskich w Polsce.

  Przypomnę chociażby postać żydowskiego prowokatora Piotra Rybaka co spalił we Wrocławiu kukłę Sorosa – jak twierdzi – i w glorii męczennika polskiej (!!!) sprawy poszedł na parę miesięcy do więzienia.

  Potem znachor Jerzy Zięba.

  Nie wiem kim jest Jerzy Zięba, poza tym że jest pazerny. Ale pan Zięba nosi niepokojąco podobne nazwisko do dominikanina ojca Macieja Zięby, wysoko podczepionego członka gangu judeochrześcijańskich satanistów wprost od samego pana Dziwisza i Wojtyły.

  Dalej jakiś ksiądz-nie-ksiądz Jacek Międlar, obarczony niewątpliwą charyzmą łobuz w stopniu nie mniejszym od samego Adolfa Hitlera.

  Bardzo wielu podobnych celebrytów szczuje na żydów licząc pewnie na jakąś gwałtowną reakcję w sytuacji, gdy w Polsce są amerykańskie wojska okupacyjne, ważni żydzi są uzbrojeni a Polacy bezbronni, działają także u nas bojówki Betaru. To bardzo podejrzane.

 11. ami said

  AD10 odczepi sie od P. Rybaka, przyczepi do psiego ogona, nie Polaka z krwi i kości, zydofilka zmień kanał, tu nadają po polsku,..

 12. osoba prywatna said

  Ad 10
  Chyba pomyliłaś blog. Won stąd

 13. Adrem said

  Alina ad 10

  Ale to jest żydówka.
  Na czym więc polega prowokacja ?

 14. abcdef said

  Bardzo wnikliwa i dogłębna analiza p. Katarzyny. Lubię takie.

  A tak na marginesie, jakim sportem zajmowała się p. mnister? Ma jakieś osiągnięcia? Medale, dyplomy?

 15. Lily said

  Re 8;Adrem
  Usrawa 1066,ktora Pis,pomimo glosowania
  przeciw,utrzymuje w mocy,po przejeciu wladzy,
  w 2015 r. Kaczynski byl nieobecny.
  Zjazd Knessetu(Krakow,styczen 2014r)
  A.D,to pierwszy w historii Polski,(„Polin”,
  jak dla niektorych) po Knessetowy prezydent.

 16. Adrem said

  Lily ad 15

  No wiem, ale nie było żadnych zamieszek ” ludu tubylczego”, więc chyba jakiś ważny pustynny nadszyszkownik tego dnia przylatywał.

 17. Plausi said

  Nie „antysemityzm” ale ANTYJUDYZM

  Ad 10, Alina

  „Od dłuższego czasu jesteśmy świadkami prowokacji antyżydowskich ”

  Od wieków jesteśmy świadkami antypolskiej działalności żydów, co bardziej świadomi Polacy doceniają udział żydów w podboju Polski i wydziedziczenia Polaków z ich stanu posiadania, w JUST Act 447 utrzymują nawet, że ok. 1/3 majątku polskiego im przystoi, wartość całej Polski jest bowiem szacowana na nieco powyżej 1 biliona dolarów, przykład tej działalności jeszcze z wieku XVIII. .

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  Druga 1/3 majątku polskiego należy do (żydowskich) wierzycieli Polski ok. 350 miliardów dolarów., no to dla Polaków nie pozostało zbyt wiele. Ten rachunek nie uwzględnia rabunku mienia wg planu Sorosa.

  O co chodzi żydom jest powszechnie znane, bowiem nawet adaptacja ich tory dla chrześcijan, tzw. ST jednoznacznie określa, co powinni żydzi w Polsce czynić:

  https://marucha.wordpress.com/2019/05/16/to-boli-bardzo-boli/#comment-831748

  Antyjudyzm jest wobec tego egzystencjalnego zagrożenia dla Polaków i innych mieszkańców tego kraju ze strony żydowskich bandytów wręcz obowiązkiem każdego, kto cokolwiek z tych relacji i wynikającego z nich zagrożenia rozumie i zachował wolę przeżycia. W gruncie rzeczy ANTYJUDYZM jest nie tylko koniecznym elementem patriotyzmu ale także woli przeżycia Polaków.

  Co nieszczęsna Alina, załóżmy że nie jest to żydowski troll, chce nam tu zademonstrować, swą głupotę czy też myśli samobójcze, trudno nam ocenić. Istotnie jej tekst bardziej pasuje do grup, które można zaliczyć do polskich tępaków czy postępaków. W każdym razie jest to przypadek dywersji żydowskiej, z którą mamy do czynienia od wieków. Poprzednie operacje żydowskie, w których wykorzystano niewiedzę i tępotę rzeszy Polaków to NSZZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  i operacja rabunku mienia wg planu Sorosa, której nadano imię Balcerowicza, zbrodniarza, który do dziś znajduje się na wolności.

  „postać żydowskiego prowokatora Piotra Rybaka co spalił we Wrocławiu kukłę Sorosa – jak twierdzi – i w glorii męczennika polskiej (!!!) sprawy poszedł na parę miesięcy do więzienia”

  Naturalnie nie „żydowskiego prowokatora” ale jeżeli już to „antyżydowskiego prowokatora”, ale żałosnej Alina nie słowo „antyżydowski” czy „antyjudyzm” nie przejdzie jak widać przez gardło, sugeruje więc, że Rybak też na żydowskie zlecenie dokonał „holokaustu” kukły żydowskiego zbrodniarza Sorosa, zamieszanego w niezliczone inne przestępstwa, n.p.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/#C_

  Zauważy czytelnik, że powyższe nie odnosi się do jarmułki ? Istotnie, ta historia z jarmułką jest duperelą, zorganizowaną dla potrzeb żydowskich bandytów z przemysłu holokaustu i Izraela.

 18. Ale dlaczego? said

  Zapewne w muzeum polin już powstaje praca doktorska dzięki grantom z naszych podatków p.t. „Od machania jarmułką do pieców krematoryjnych”.

  Tylko żal, że antypolski Żyd nie połamał głupich kości i szczęki Magierowskiemu. Przynajmniej by teraz siedział cicho.

 19. Alina said

  Nie będę odpowiadać na prowokacje Ami tylko odnoszę się merytorycznie do zagadnienia, ponieważ w przypadku pana Rybaka żadnych wątpliwości nie ma, a nie wiem kim jest Ami. Takie miejsca to ulubione miejsca zwiedzane przez deziformatorów Mossadu.

  Gajowego proszę uprzejmie o przepchnięcie tej wiadomości ponieważ zawiera wiele linków, choć nie jest spamem.


  Piszą: family of David&Devorah Rybak

  https://www.geni.com/people/Moshe-Tzvi-Rybak-z-l-hy-d/6000000079110428884
  https://www.geni.com/people/Srul-Rybak/6000000080305356892
  https://www.geni.com/people/Jankiel-Rybak/6000000080305029973
  https://www.geni.com/people/Simcha-Rybak/6000000080531928058
  https://www.geni.com/people/Devorah-Rybak/6000000020853430858
  https://www.geni.com/people/Avraham-Rybak/6000000021263288988
  https://www.geni.com/people/Yakov-Ribak/6000000012988651933
  https://www.geni.com/people/David-Rybak/6000000020850325000

  Tutaj w innym ujęciu: https://www.wikitree.com/genealogy/rybak

  W każdek bazie genealogicznej, na którą człowiek się natknie, nazwisku „Rybak” w ponadproporcjonalnym stopniu towarzyszą bardzo chakaterystyczne imiona, których nawet nie będę przytaczać.

  Wiemy czym pan Piotr Rybak się zajmuje, jest między innymi prowokatorem politycznym. Nie ujmuję mu gorącego patriotyzmu, ale na pewno nie jest Słowianinem.
  Każdą osobę zachęcam do własnych/samodzielnych badań.

 20. Piotr Podgórni said

  W dzieciństwie rzucali talerzami frisbee a teraz jarmułkami. Możliwe, że to żydzi wymyślili frisbee, „Mosze twoja mycka łap”.

 21. andzia said

  re: 14
  Jest Żydówka albo sajanką i ma ogromny aparat urzędniczy, który będzie głosował na pisiaków. To wystarczy dla utrzymania tego molochu. Bo czy potrzebny jest taki urząd?

 22. piwowar said

  „Wiemy czym pan Piotr Rybak się zajmuje, jest między innymi prowokatorem politycznym. Nie ujmuję mu gorącego patriotyzmu, ale na pewno nie jest Słowianinem.
  Każdą osobę zachęcam do własnych/samodzielnych badań.”

  Pani Alino, Pani zapewne wie o tym doskonale, ale przypominam, iż my, inżyniery, nie mamy czasu na prowadzenie dogłębnych badań w sprawach niezwiązanych z obszarem naszej ekspertyzy (zna Pani oczywiście tę historię z udziałem inżyniera i żaby?)

  Przeto, skoro Pani juz poświęciła swój czas, Piwowar prosiłby o rozwinięcie cytowanej myśli. P.Rybak jest według Pani prowokatorem, ale w jakim kierunku i patriota jakiego narodu? Na jakiej podstawie Pani twierdzi, że nie jest Słowianinem i czy Pani jest pewna co do autentyczności zamieszczonego zdjęcia? Czemu to zdjęcie jest dostępne publicznie i czy dotyczy właśnie tego Rybaka?

  Piwowar Pani nie zaprzecza, tylko dla głupiej ciekawości usiłuje wyjaśnić, a czasu ma trochę, jako że przebywa na emeryturze.

  P.S. W szczerość Międlara Piwowar raczej skłonny byłby uwierzyć, ponieważ stawszy się ofiarą politycznej intrygi, został wyrzucony bez formalnego powodu. Rzecz jasna może sie mylić, bo w dzisiejszych czasach nie mozna wierzyć nikomu i niczemu i o taką sytuację chodziło Właścicielom Tego Świata.

 23. Alina said

  @ Piwowar

  Alina poniżej skopiuje uroczą manierę Piwowara pisania o sobie w trzeciej osobie i ma nadzieję że Piwowar się nie obrazi. Nie chodzi o szyderstwo a właśnie o krótkoterminową pożyczkę jakże niecodziennej a sympatycznej maniery.

  1. W Internecie znajduje się mnóstwo stron z bazami genealogicznymi, ogólnodostępnych lub wymagających rejestracji/logowania, zwykle okupowanych przez naród wybrany. Posługujemy się tutaj wyłącznie tymi darmowymi, i musimy być skazani poniekąd na domysły.

  2. Zamieszczone wyżej zdjęcie, to po prostu grupa ludzi, zapewne rodzina. Z dopisków na zdjęciu wynika, że zdjęcie pochodzi z 1911 roku i przedstawia rodzinę Rybak. Zdjęcie zostało zamieszczone właśnie na jednej z niezliczonych darmowych baz genealogicznych (geni. com), co Piwowar samodzielnie może sprawdzić klikając na zdjęcie prawym klawiszem myszy.
  Alina nie ma żadnych własnych informacji dotyczących autentyczności zdjęcia a szczególnie jego związku z osobą Piotra Rybaka, po prostu przytacza plik z Internetu.

  3. Inną dostępna publicznie bazą jest wikitree. com. Alina prosi o zajrzenie na stronę: https://www.wikitree.com/genealogy/rybak
  Znajduje się tam lista osób noszących nazwisko “Rybak”, a nazwisku temu towarzyszą często imiona typu: Mosze, Abraham, Baruch, Golda, Josiel, Izrael, itp.
  Imiona te, zdaniem Aliny, sugerują jednoznaczne afiliacje kulturowe ich nosicieli.

  Inna publiczna baza genealogiczna: https://www.myheritage.pl/site-family-tree-122263382/rybak
  pokazuje skoligacenie jakiejś gałęzi rodziny Rybak z rodziną Schulz czy Herting. Te nazwiska również sugerują pochodzenie. A ludzie podobni się koligacą, choć oczywiście jest to bardziej złożone zjawisko, bo istnieje również proces asymilacji.

  Kolejna strona z tej branży (https://www.ancestry.com/name-origin?surname=rybak) mówi nam:
  ____________

  Znaczenie nazwiska “Rybak”:
  Polish, Ukrainian, German, and Jewish (eastern Ashkenazic): occupational name for a fisherman, an agent derivative of ryba ‘fish’ (see Ryba). AB, AC
  Source: Dictionary of American Family Names ©2013, Oxford University Press

  Similar surnames: Ryba, Rusak, Ribar, Tabak, Raak, Riba, Rak, Rybacki, Roybal, Lysak
  ____________

  I to tyle jeśli chodzi o nazwisko “Rybak” i Piotra Rybaka. Zdaniem Aliny powyższe fakty podważają tezę o słowiańskim pochodzeniu Piotra Rybaka i powinny skłaniać do ostrożności w ocenie jego działań politycznych jako Polaka. Istnieje bardzo duże ryzyko, że jest to przebieraniec, a ryzyko to jeszcze wzrasta jeśli weźmiemy pod uwagę jego działalność publiczną (chodzi o casus Jacka Międlara poniżej).

  4. Jeśli chodzi o księdza-nie-księdza Jacka Międlara, to Alina nie wypowiadała się z powodu braku dostępu do konkretnych faktów. Natomiast może sobie pospekulować.

  Jak publicznie wiadomo, Jacek Międlar jest hojnie obdarzony darem charyzmy. Dlatego Alina porównuje pana Międlara do innych dwóch osób, które ten dar posiadały czy posiadają, do Adolfa Hitlera czy Tadeusza Rydzyka.

  Większość publicznie dostępnych życiorysów Adolfa Hitlera jest pewnie sfałszowana, ale podobno jego dar charyzmy został wcześnie odkryty i został on zabrany do Anglii na szkolenia, które miały rozwinąć jego zdolności przywódcze. Potem – a wiemy to z całą pewnością – jego działalność polityczna była dyskretnie wspierana i kierowana przez zagraniczne i potężne siły w taki sposób, aby wciągnąć Niemcy do kolejnej wojny.

  Tadeusz Rydzyk też podobno ma w swoim życiorysie okres, kiedy to zniknął na pół roku (?) w Niemczech czy Austrii i nie wiadomo co wtedy robił, a po powrocie imponująco rozwinął “Radio Maryja” i cały koncern medialny. Wiemy wszyscy że dzieła Tadeusza Rydzyka zawsze wspierały rusofobię, a po śmierci Lecha K. w katastrofie lotniczej chyba niewiele brakowało do sformowania ze zwolenników Tadeusza Rydzyka legionów wyposażonych w kule bojowe czy opancerzone wózki inwalidzkie “moherów”, których zadaniem miałoby być zdobycie Kremla i zsodomizowanie Władimira Putina w sposób, który potem stał się udziałem nieodżałowanego Muamara Kadafiego.

  Jacek Międlar porzucił (?) stan kapłański, który zapewniłby mu wygodne życie i zajął się działalnością polityczną, która zwykłemu człowiekowi źródła utrzymania raczej nie zapewni.
  W sąsiednim artykule poświęconym znanej posłance Scheuring-Wielgus /Galernik/ zamieścił link do tekstu sprzed dwóch lat: https://wolnosc24.pl/2017/06/17/joanna-scheuring-wielgus-byla-zona-skina-nacjonalistyczna-mlodosc-poslanki-nowoczesnej/

  W linkowanym artykule, dotyczącym młodości pani posłanki, znajduje się komentarz /Mirka/ z 18 czerwca 2017 roku, który Alina przytacza w całości:
  _______________

  Wszelkiego rodzaju tzw subkultury są poletkiem uprawnym policji i bezpieki . Tam oczywiście jest doza spontaniczności , ale generalnie wszystko jest pod kontrolą . Cały czas rzekomo w wolnej Polsce funkcjonuje legenda festiwalu w Jarocinie . Wiele osób do dzisiaj twierdzi , że tam była wolość . Ostatnio nawet dowiedziałem się , że to znowu działa . Prawda jest taka , że w państwie totalitarnym ,PRL-u , wojskowa bezpieka zorganizowała cały ten Jarocin . W ten sposób zagospodarowano emocje i uwagę młodych Polaków .
  Nie ma nic zdumiewającego w historii Scheuring-Wielgus jeśli przyjmiemy , że od wczesnej młodości współpracuje z policją . Teraz po prostu rzucono ją na inny odcinek . Dodatkową przesłanką jest fakt , że ona w życiu nie pracowała , a żyje . Cały czas jakies fundacje i jakieś dziwne fundusze . Gdyby Otoka-Frąckiewicz podrążył temat tych fundacji , to rzeczywiście ujawniłby publiczności cenne informacje o mechanizmach rządzących naszą rzeczywistością . Informacja o małżeństwie Scheuring-Wielgus z pogańskim nacjonalistą raczej ociepli jej wizerunek po prawej stronie , więc to jest takie zdemaskowanie jakiego każdy by sobie życzył .
  _______________

  Z całą pewnością /Mirek/ ma rację twierdząc, że “wszelkiego rodzaju tzw subkultury są poletkiem uprawnym policji i bezpieki”. /Mirek/ zauważa że pani Scheuring-Wielgus zawsze żyła z polityki czy działalności społecznej i chyba żyła całkiem dobrze, “ona w życiu nie pracowała a żyje”. Między innymi po tym można poznać, że nad osobami co z tego typu działalności żyją, ktoś dyskretnie sprawuje opiekę. Dlatego Alina sądzi że Jacek Międlar nie jest sam, a towarzyszy mu ktoś potężny i nie chodzi wcale o Boga. To jednak tylko domysły…

  Na koniec Alina chciała podziękować Piwowarowi za zachowanie bardzo wysokiego poziomu kultury wypowiedzi.

 24. Alina said

  Być może Piwowar zna poniższy materiał wideo, który funkcjonuje w sieci jako “Międlar, Kękuś, Podlecki i Rybak o żydowskiej okupacji Polski”.

  Marek Podlecki to osoba, która kilka tygodni temu publicznie wzywała do “likwidowania parchów” i łatwo samodzielnie znaleźć pliku YouTube gdzie Podlecki wygłasza takie deklaracje.

  Dla porządku przytaczam treść art. 256 Kodeksu karnego:

  ————–
  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.
  ————–

  Pan Podlecki podobno ciągle jeździ po Polsce. Fakt, że Marka Podleckiego art. 256 kk najwyraźniej nie dotyczy, i nie dotyczy to również YouTube, który upowszechnia takie deklaracje, wskazuje, że osoba Marka Podleckiego cieszy się ochroną potężnych sił, zapewne miejscowej policji politycznej.

  Jeśli znamy realia pracy policji politycznej, to nie będzie księżycową tezą założenie, że wszyscy czterej panowie, Międlar, Kękuś, Podlecki i Rybak to zwyczajni prowokatorzy.

 25. Alina said

  Upraszam Gajowego o cierpliwość. To nie jest spam, przynajmniej mam taką nadzieję.

  Wspomniałam wyżej o materiale wideo:

  W przypadku problemów z dostępem jest też tutaj: https://www.cda.pl/video/14217271c

  Nie chcę nadużywać cierpliwości Piwowara ani Gajowego czy innych widzów, ale rzućcie z łaski swojej okiem na 4 sekundę tego nagrania.

  Czy tam Jacek Międlar nie wykonuje swoimi dłońmi gestu, który poniżej wykonują również Bundeskanzlerin Merkel czy Reichskanzler Hitler?

  Osobiście uważam Jacka Międlara za bardzo inteligentnego młodego człowieka. On z pewnością wie co robi.

 26. Miet said

  Re.23.
  Pani Alino, ten pani wywód na temat nazwiska „Rybak” niczego nie podważa, ani niczemu nie zaprzecza, ani niczego nie dowodzi.
  Tak się składa, że mam serdecznego przyjaciela – Polaka i Słowianina o nazwisku Rybak.
  Byliśmy przez długi czas tutaj w Kalifornii sąsiadami – dwa bloki odległości – teraz niestety mój przyjaciel Rybak przeniósł się do Teksasu.
  Powiem Pani, że on czułby się bardzo obrażony, gdyby Pani poddała w wątpliwość jego polskość czy słowiańskość.

  A na dodatek, to jeszcze poinformuję, że miałem wujka w Polsce i paru kuzynów o nazwisku – Rybiński.
  Wszyscy Polacy i Słowianie jak jeden mąż.:-)))

 27. Alina said

  @ Miet

  Bardzo krótko, bo się rozpisałam wyżej.

  Nazwisko “Rybak” ma najprawdopodobniej pochodzenie żydowskie, tzn. było nadawane żydom zajmującym się rybnym biznesem. Nie oznacza to, że tylko żydzi “praktykujący” je noszą. Nosiciele takiego nazwiska mogą być osobami zasymilowanymi lub zwyczajnymi Słowianami. To prawda.

  SAMO NAZWISKO TO NIE JEST DOWÓD

  Nazwisko należy rozpatrywać w kontekście sytuacyjnym, może ono pomóc w dojściu do jakichś wniosków.

  Jak /Miet/ wspomina o “Rybińskich” to przypomniała mi się postać Macieja Rybińskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Maciej_Rybi%C5%84ski_(dziennikarz)), jednoznacznie z narody wybranego, ojca Aleksandry Rybińskiej, chyba ciągle brylującej w “mediach patriotycznych”.

  Ale samo nazwisko to nie dowód. /Miet/ oczywiście ma rację.

 28. Pani Alino, dziękuję za miłe słowo i śpieszę wytłumaczyć sytuację z trzecia osobą. Otóż Piwowar jest osobą fikcyjną, nie ma kogoś o takiej osobowości.To nie jest „nick” piszącego. Piwowar został utworzony jako próba przeciwstawienia się licznym personalnym mankamentom swego twórcy, który z przyczyny ich zaistnienia nie czuje, jakoby miał moralne prawo identyfikować się z Piwowarem, który z lepszym czy gorszym skutkiem sili się na rzetelność. Dlatego to raczej autor Piwowara wypowiada sie w jego imieniu, stąd trzecia osoba i proszę broń Boże nie odbierać tego jako pluralis maiestatis.

  Miałem kolegę, nazywał się Rybaczewski (ten siatkarz z Olsztyna), chyba korzonków miał niewiele, bo grał w siatkówkę, zamiast siedzieć i liczyć pienądze.

  Naprawdę nie wiem co myśleć o Międlarze, ale ponieważ go oficjały nie kochają, to pewnie jest po dobrej stronie barykady.

  Z drugiej strony, nawet jesli Rybak ma geny, to demonstruje rodzaj patriotyzmu, choć bardzo niezręcznie (co raczej negowałoby afiliację o jaką sie go podejrzewa, bo Naszi sa mądrzy). Bo chodzi o tego Rybaka co spalił Sorosa, nieprawdaż.

 29. Wieloimienny said

  Alina @ Jacek Międlar to kolejny wielki patriota, któremu Rosja i Putin solą w oku.
  Jakie on miał powołanie skoro został księdzem i porzucił stan kapłański?

 30. ami said

  Ad19 To nie prowokacja a święte oburzenie. Niech P. Alina postawi się w roli P. Rybaka, spali żyda, posiedzi za kukłę słomianą w więzieniu, a potem oskarży ją X i Y o żydostwo. Fajnie. Oczywiste jest, że wierchuszka jest żydowską domeną w Polsce, gdzie nie spojrzeć, ale indywidualnie, zanim rzuci się podejrzenie na zasłużonego człowieka, należy mieć dowód. Żydzi z Polakami droga P. A są tak wymieszani, że bardzo trudno odróżnić plewy od ziarna. Większość ma faryzejskość wypisaną na ciele, ten RYbak nie ma.

  Przede wszystkim po zachowaniu i czynach ich poznacie – J.Ch., ten rodak, jak dotąd, jest po prostu odważnym POLAKIEM.

  Niech pani uważa zanim splunie na Polaka, bo to dziś łatwo nie przejdzie, ta obrona parchów przez antysemickość.

  Pod rybą – znakiem Jezusowym, starodawnym znakiem życiodajnego przymierza chowa się wielu żydów Aszkenazi, ponieważ jest ona znakim liturgii paschalnej chrześcijan. Żydzi nakładają na siebie rzeczy których nienawidzą, by je sprzeniewierzyć, bo od każdego żyda jedzie mniejszą lub większą OHYDĄ.

 31. jabadu said

  NO TAK- skojarzenia -a pies Szanownego gajowego wabi się CIMOCHA – a most to most

 32. Alina said

  1. Jeśli chodzi Jacka Międlara, to zmieniłam zdanie w trakcie przygotowywania powyższych wpisów, ale może to być zjawisko „wkręcania się”. Ten znak czyniony dłońmi nie jest przypadkowy, a naprawdę w przypadku młodego człowieka to „byt określa świadomość” i wiadomo że większość kleryków w seminariach przyciąga do tego zajęcia kasa, zachęcająca relacja pomiędzy niskim wkładem pracy księdza a wysokimi przychodami pieniężnymi.

  Dlaczego Jacek Międlar, który bardzo zgrabnie czyni dłońmi masońskie znaki, zdecydował się na porzucenie kapłaństwa i zajęcie się polityką? Wiemy że te znaki są bardzo ważne:

  Uważam że to, iż„oficjały go nie kochają”, nie przydaje Międlarowi wiarygodności.

  Wspominałam wyżej o kanclerzu Hitlerze, to przypomnę Józefa Goebbelsa. Oni nawzajem się nienawidzą i żyd Józef Goebbels podjął niezwykle tragiczną decyzję o zabiciu nie tylko siebie, ale całej rodziny, w obawie przed torturowaniem siebie i rodziny, przez anglosaskich żydów, którzy wygrali wojnę, w których łapska musiałby wpaść. Z historii chociażby „procesu norymberskiego” wiemy, że jego obawy dotyczące tortur były jak najbardziej zasadne. A w tym przypadku żydzi torturowaliby żyda.
  Bliższy przykład to Lech K, który zginął pod Smoleńskiem. Lech K. miał czyste pochodzenie żydowskie a mimo to trudno zakwestionować jako nieautentyczną radość, którą okazywali jego ziomale z PO z powodu śmierci Lecha K. pod Smoleńskiem. Oni też potrafią się wzajemnie nienawidzić, a na dodatek robią to z żydowską gorliwością.

  2. Jeśli chodzi o Piotra Rybaka, co spalił kukłę Sorosa, to ważny jest kontekst. Zapewne Piwowar orientuje się, że istnieje dość spora różnica pomiędzy średnim stanem majątkowym czy dochodami żydów a ludności miejscowej, nie tylko w Polsce.

  Piotr Rybak „jest przedsiębiorcą” (https://pikio.pl/kim-jest-piotr-rybak/) choć zapomniałam w jakiej branży. Ma też sporą chałupę pod Wrocławiem. To bez wątpienia zamożny człowiek.

  Wiadomo że każdy taki „przedsiębiorca” jest zależny od Matrixa w sposób znacznie większy, niż zwykły „gołodupiec”. Przykładem może być całkiem niedawna sprawa z USA, kiedy to właścicielka zakładu cukierniczego odmówiła przygotowania tortu na „ślub” sodomitów i została zbankrutowana. W Polsce znamy sprawę Olewników, a to był tylko przykład pewnego dość powszechnego zjawiska. Przedsiębiorca nie może podskakiwać w o wiele większym stopniu od „gołodupca”. Dopiero emeryt, jeśli w ogóle, jest niezależny.

  A Rybakowi nic się nie stało. Dalej jest sobie „przedsiębiorcą”.

  Nie zamierzam jednak dalej Piwowara przekonywać, chociażby z powodu istnienia zjawiska znanego jako „skazy poznawcze”, które tutaj może działać po dwóch stronach.

  Wykazałam jedynie, że bezkrytyczne uznawanie Piotra Rybaka za Polaka jest zwyczajnym błędem i uznaję to wystarczające.

  3. Jeśli chodzi o pana Rybaczewskiego, kolegę Piwowara, to oczywiście nie mam wiedzy. Zjawisko wygląda jednak zupełnie inaczej niż jako bezwzględne przyciąganie żydów do bankowości, ubezpieczeń, zawodów prawniczych czy dziennikarstwa.

  Przywołuję poniżej schemat struktury władzy, ten z „wszystkowidzącym okiem”, przygotowany przez zespół generała Pietrowa (Концепция общественной безопасности).

  Cała piramida ma odzwierciedlenie także w niezliczonych mini- czy mikro-piramidach funkcjonujących społeczeństwie. Głowami tych mini- czy mikro-piramid są również zaufane osoby z żydomasonerii. Ważnym nauczycielem będzie żydomason, ważnym piekarzem również, ważnym policjantem, wojskowym czy działaczem sportowym także.

  Ważnym wojskowym będzie żyd, zresztą polska generalicja jest przez nich zdominowana (generał Wilecki to Wałach, generał Petelicki – proszę sprawdzić co robili rodzice). Czy jest bardziej nie-kasiasty zawód od nauczyciela? A Sławomir Broniarz jest przewodniczącym ZNP już 20 lat. Trudno przypuszczać, aby było to możliwe bez właściwych pleców. Można tak dłużej, ale rosyjscy naukowcy po prostu dobrze to rozumieją.

  Dziękuję Autorowi Piwowara za dyskusję.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: