Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Wolne tematy (26 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-05-22 (Środa)

Frans Timmermans podczas pobytu w Warszawie stwierdził, że jest „przyjacielem Polski” oraz że był ofiarą molestowania seksualnego przez księdza. Zapomniał dodać, że jest wysoką atrakcyjną blondynką.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/05/17/wolne-tematy-25-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/05/26/wolne-tematy-27-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 225 to “Wolne tematy (26 – 2019)”

 1. Zbyszko said

  Zachęcam do włączenia się do akcji mającej na celu przeciwdziałanie barbarzyńskiemu demoralizowaniu naszych polskich dzieci (m.in 4-latki mają uczyć się masturbacji).
  Tutaj są szczegóły:
  https://stoppedofilii.pl/
  Zachęcam do włączenia się do zbierania podpisów pod zmianą ustawy

 2. Easy Rider said

  Ad 270. (wolne tematy 25-2019) – Niedźwiedź.

  Mam rozumieć, że p. Michalkiewicz miałby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wiedza na temat tych $300 mld pochodzi tylko od niego? Proszę jeszcze raz zastanowić się nad sensem zadawania takiego pytania.
  Czy ja wylewam żółć? To nie żółć, tylko ironia, bo ja też lubię czasem zabawić się w felietonistę.

 3. Zbyszko said

  Tutaj już jedna z akcji dla dzieci : 100 określeń na genitalia i taniec z klubów gejowskich :
  https://stoppedofilii.pl/100-okreslen-na-genitalia-i-taniec-z-klubow-gejowkich-deprawacyjna-majowka-dla-dzieci/

 4. gnago said

  „Frans Timmermans podczas pobytu w Warszawie stwierdził, że jest „przyjacielem Polski” oraz że był ofiarą molestowania seksualnego przez księdza” To wyjaśnia…… wiele, ta trauma odrzucenia przez plebana naznaczyła go sqrwielstwem na całe życie. A mógłby być wartościowym człowiekiem, a nie żałosnym politykiem

 5. revers said

  ad4

  lub nowe rewelacje rebe Schehtera i jego zepolu dziennikarskiego z g.nej …

  http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24811391,uznany-za-niewinnego.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Szczecin_Wyborcza&fbclid=IwAR1fDFYMlHcHV3cKziD8T8Y45UbPcwM1TF-2ZihpRVIHc9sc2lVwAWHtpgg

 6. Adrem said

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/05/falszerstwo-dokumentow-zrodlowych-w-polsce/

  Klub Inteligencji Polskiej 19/05/2019
  Fałszerstwo dokumentów źródłowych w Polsce, czyli prawne usankcjonowanie niewolnictwa !!!

  Od niespełna dwóch lat, proceder sprzedaży Polaków odbywa się w najlepsze, za sprawą ministra i osłów, posadzonych na sejmowych stanowiskach pracy, dla guzikowych.

  Rejestr PESEL, a rejestr stanu cywilnego.

  Są to dwa różne rejestry.

  Rejestr PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) jest rejestrem ludności żywej i przynależnej do konkretnego państwa, a w ogólności do wyznaczonego regionu administracyjnego na Ziemi, związanego z pobytem stałym ludzi. Każde więc państwo, lub region administracyjny, jeśli dotyczyłoby to planowanego, przyszłościowego, jednolitego, neo marksistowskiego rządu światowego, miałyby swój odrębny rejestr PESEL. Tak wyglądałby przynajmniej przygotowany system w stanie przejściowym, już po likwidacji granic i państw narodowych, w strukturze obszaru zawiadywanego przez światowy mafijny rząd.

  Teoretycznie więc na teraz, w dwóch różnych państwach, może zaistnieć taki sam numer PESEL, a identyfikacja osób będzie jednoznaczna, w przypadku gdyby numeracja miała taką samą ilość znaków cyfrowych. W Polsce zastosowano 11 znaków cyfrowych, do identyfikacji ludności. Każdy więc rejestr jednoznacznie identyfikujący osobę żywą, służy w państwie do gromadzenia i przechowywania dowolnie przyjętego pakietu informacji o osobie żywej, wraz z informacją o jej statusie prawnym. Na teraz tych pozycji jest 26. Ponieważ rejestr jest elektroniczny, więc ma możliwość łatwego i szybkiego aktualizowania zawartych danych o obywatelu państwa, oraz dostępu do tych danych, przez instytucje państwowe.
  O PESEL-u można się więcej dowiedzieć na stronie:
  https://mswia.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/numer-pesel/14216,PESEL.html#Co_to_jest_PESEL

  (…)

 7. piwowar said

  „Zapomniał dodać, że jest wysoką atrakcyjną blondynką.”

  Piwowar też jest blondynką. Wprawdzie niecałkiem wysoką i łysą, ale niemniej atrakcyjną. A to z uwagi na jego nietuzinkowe zajęcie oraz jego efekt pienisty i aromatyczny.

  Piwowarowi już się odechciało komentować cokolwiek na zupełnie poważnie. Prosi o wybaczenie.

 8. revers said

  ale co z tym arkuszem kalkulacyjnym Excela i mortage rate od Parag.447 – 300 mld $$$$? to tez zzart?

  Tal powazne sumy liczy sie na kalkulatorach finansowych, HP12 gold, lub premium wersja.

 9. andzia said

  Grzegorz Braun apeluje o żołnierzy i innych funkcjonariuszy:,https://www.youtube.com/results?search_query=grzegorz+braun+do+%C5%BCo%C5%82nierzy
  Nawet na lotnisku w Rzeszowie zatrudniane sa izraelskie służby. Wcześniej Sulmiński mówił o kierowaniu ruchem przez Żydów z długą bronią na Okęciu.

 10. piwowar said

  Piwowarowe dziecko biegało na zajęcia z religii w pobliskiej parafii. A działo się to lat temu ponad piętnaście. Tata nie tylko z ciekawości, ale bardziej ze swojej podejrzliwości (taki trochę Litwin), przeglądał regularnie materiały i źródła, z których ono, owo dziecko uczyło sie podejścia do świata. Tam były różne malowanki i wycinanki, (a przeciez jedenastolatka chyba stać na jakieś przejawy twórczego myslenia, nieprawdaż). Ale bnie o to się rozbiega. Pewnego pięknego poranka Piwowar skonstatował z niemałym zdziwieniem, iż jeden rozdział broszurki edukacyjnej zawiera treści tolerancyjne. W rodzaju: W jednym miasteczku w stanie tam jakimś żyły trzy rodziny murzynów, żydów i pedałów. I ludzie się od nich odwracali, ale po interwencji księdza społeczność zaczęła się do nich odnosić życzliwie, bo zrozumiała, że to są tacy sami ludzie jak wszyscy. Piwowar sobie natychmiast pomyślał, to bardzo dobra akcja, o przecież w US of A należy tolerować odmienny wygląd, czy nawet narodowość (z wyjątkiem Polaków, rzecz jasna), ale co tu robią pedały? Przecież Biblia w wielu miejscach jasno potępia może nie tyle homoseksualistów (jako chorych ludzi) ile homoseksualizm. Zaraz na drugi dzień Piwowar zadzwonił do roboty, ze się spóźni, poleciał do parafii i giewałtem wpadł do biura kierowniczki edukacji CCD, którą była jakaś poczciwa siostrunia w cywilu i rozpuścił japę, co mu się zdarza naprawdę bardzo rzadko. I zaraz mu kopara ponownie opadła, albowiem siostrunia ewidentnie nie miała zielonego pojęcia, o czym stoi w broszurce, z której naucza się młode pokolenie. Na dictum acaerbum powiedziała, że nie ona jest autorem treści owej pomocy naukowej, ale wkrótce skontaktuje z nim sie (w domyśle w Piwowara imieniu) i porozmawia o sprawie. Oczywiście Piwowar nigdy od siostry kierowniczki nie usłyszał więcej.

  Ryba sie psuje… (o żesz ku).

  Edukacja etyczna dzieci jak widać spada wyłącznie na rodziców i staje się priorytetem. Aż do konieczności podjęcia środków drastycznych włącznie.

  Teraz pójdźmy dalej w tych spostrzeżeniach. Odpowiedzialność w ogóle za edukację i przygotowanie do zycia spada na rodziców ponieważ tak zwane szkoły pod przykrywką nauczania prowadzą działalnośc indoktrynacyjną, na ilustrację czego Piwowar ma w zanadrzu kolejną historię prawdziwą. Szkopuł w tym, że dorosli też byli wyedukowani w szkołach i obserwujemy reakcję łańcuchową.

  Podobno w Rajchu dzieci muszą obowiązkowo uczęszczać do szkół kontrolowanych przez rząd, a indywidualne szkolnictwo jest nielegalne. Apokalipsa staje się ciałem.

  A my co?

 11. piwowar said

  Kom. 10: był w odpowiedzi na kom. 3 (Zbyszko).

 12. andzia said

  Sakiewicz jest agentem banderowskiej Ukrainy, dlatego atakuje Michalkiewicza i Konfederację: .https://www.youtube.com/watch?v=_3ePM9jGs-g

 13. andzia said

  W UK imigrantom nie podoba się tęczowe towarzystwo-:)) A miało być tak pięknie:.https://www.youtube.com/watch?v=Z56sBHGRUVM

 14. Listwa said

  @ 264 Easy Rider @ 270 Niedźwiedź

  Easy Rider to ofiara długotrwałej manipulacji.

  Doszedł własnym rozumowaniem, że żądanie 300 mld to intryga Michalkiewicza, żeby JKM i Braun zrobili masowe protesty za pomocą ugrupowania którego są przywódcami.

  Tragedia z tymi lechitami

  Tylko jakoś nie zdołał zauwazyć że najpierw Kongres amerykanski uchwalił ustawę, a prezydent podpisał, Akt 447 Just.

  Protest przeciwko temu rozniecił Bąkiewicz jako stowarzyszenie Marsz Niepodległosci, na którego czele nie stoją Braun ani
  JKM.

  Czy żydzi rzeczywiście zażądali od Polski 1 bilion złotych?
  – a może są ich oświadczenia w tej sprawie?

  Jakaś wybiórcza dociekliwość.

 15. revers said

  re10 A my co?

  powoli przerabiani jestesmy na nawoz

  https://www.faz.net/aktuell/gesellschaft/menschen/usa-erster-bundesstaat-erlaubt-kompostieren-von-leichen-16200215.html?utm_content=buffer33dd6&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=GEPC%253Ds6&fbclid=IwAR2csXADE9_o6AdG4u7YKTC-zFKC1N7EkiSzOjiJCCBnChNBhZnKKNKQtu0

  lub stanowimy magazyn narzadow dla rzadzaacych i geszefciarzy …

  etyki, religi, filozofii, humanizmu, prawa nie ma.

  Nawet wtyczki w internecie do zdjec dzieci, noworodkow, srodkow do pielegnacji dla niemowlat sa przerabiane na reklame prewzewatyw, lub inne pro life numerki inaczej pisane.

  https://www.wykop.pl/link/4963519/baby-blocker-skyn-stworzyl-wtyczke-ktora-blokuje-zdjecia-dzieci-na-facebook/?fbclid=IwAR3vgJtuwPij4gYI75pXG8_BQP0w0nj-9knsgNuiYoQLt0-a65hXuROUMrs

 16. AD.14 Szanowny Panie Listwa.
  Czy zażądali 300mld czy 1 miliarda czy 100milionów to gówno /pardon/ im się należy!!Chcą nas zniszczyć i ograbić.Skąd ta bezczelna nagonka w israelskich mediach, łzawe filmidła w necie, o „majątkach ” w Polsce , opluwanie Polaków i Polski, rzitowskie staruchy maszerują pod rzitowskim Domami Opieki z transparentami „Polaki oddwajcie cosz cie nam ukradli”…
  Proponuję,zagrabić do reszty USA, za odesłanie statku z uchodźcami żydowskimi , z których potem większość zginęła w obozach, za wręcz wyśmianie Karskiego, w końcu za przytulenie po wojnie nazistowskich zbrodniarzy /operacja Paperclip/którzy wymyślali sposoby ich.żydów min/ utylizacji . Mało tego, byli chronieni, zmieniano im nazwiska, szukano bezpiecznych miejsc do życia , wypłacano wysokie emerytury!!!Podobnie jak banderowskim skurwy…nom.
  Notabene pierwszy szef NATO to był hitlerowski generał Adolf Heusinger.
  Tak że tego, g…no nas obchodza rzitowskie jęki! Woooon!
  https://wolnemedia.net/uzyteczni-nazisci-polityka-otwartych-drzwi-i-wysokie-emerytury-dla-bylych-nazistow-w-usa/

  Polacy uratowali naród żydowski, jego elitę, kształconą w Polsce na Uniwersytetach … przed unicestwieniem. Za to ,należy nam się nie tylko szacunek, pokłon i miliardowe ODSZKODOWANIA za tysiące Polaków, którzy zginęli ratując ich.Podczas kiedy ich ziomale z USA, w tym czasie jak ich w Polsce zamykano w gettach ,robili sobie miliardowe fortuny, żarli i spali i balowali.

 17. revers said

  cd.
  Mateusza Piskorskiego wolnosci, za ktoraa co chwila stawia sie pomniki w RP, a pisowskie trolle pod artykulami odnosnie tak pojetej wolnosci i pisowskich pomnikow wolnosci, az nie wyskakuja z klawiatur by pochawalic sie zaslugami popisow dla przejscia z jednej formacji ograniczenia swobod do drugiej formacji.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019052110424380-Polska-Mateusz-Piskorski-dla-Sputnika-Zawsze-mowie-to-co-uwazam-za-sluszne-sputnik-polska/?fbclid=IwAR2m8w-cas5PuYVA7HrRwJ5A9P4Jti2nfBxcpaYMfqDNEoshkYG0cW9WXIM

 18. Listwa said

  @ 16 Niedźwiedź

  „Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam/namawiam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły nieruchomości w dobie Holocaustu”

  sekretarz stanu USA Mike Pompeo

 19. bebrave2019 said

 20. Lily said

  Ciekawostka historyczna.
  THE WORLD WAR II PROJECT.
  „If we see that Germany is winning we should
  help Russia,and if Russia is winning we ought
  to help Germany,and that way let them kill as
  many as possible.”
  Harry S Truman(1884-1972),33rd President
  of United States, NY Times,24 June 1941.
  Zrodlo;Special Issue Vol.7 No.6~NEW DAWN

 21. osoba prywatna said

  Ponad 60 procent Polaków nie interesuje się polityką
  http://openmagazyn.pl/ponad-60-procent-polakow-interesuje-sie-polityka/

 22. osoba prywatna said

 23. osoba prywatna said

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/junker-tusk-zlodzieje.jpg?itok=IL1Ip8-6

 24. osoba prywatna said

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/merkel-do-trumpa.jpg?itok=ZBcRunKE

 25. Zdziwiony said

  Gen. dyw. prof. dr hab. inż. Sylwester Kaliski

  W 1977 r. Polska stała się pierwszym na świecie krajem, któremu udało się przeprowadzić fuzję termojądrową za pomocą czystego, nieatomowego wybuchu.
  Wiele osób z jego otoczenia było przekonanych, że wcześniej czy później Kaliski zostanie laureatem Nagrody Nobla.

  Ś.p. prof. płk Tadeusz Wróbel: „Zapamiętałem sobie jedną ciekawą jego opinię. Zwrócił mianowicie uwagę na znaczenie zespołów w uzyskiwaniu osiągnięć naukowych. Jego zdaniem to, co wiązano z nazwiskiem Einsteina było dziełem sporego zespołu. Einstein potrafił wykreować to w oczach opinii publicznej jako wyłącznie swoje dzieło.

  Z dziedziny fizyki, posiadł głęboką i wszechstronną wiedzę. Zaowocowała ona wieloma osiągnięciami naukowymi. Stworzył dwa liczące się w świecie zespoły naukowo-badawcze zajmujące się problemami elektrofononiki i syntezy termojądrowej. Podstawą działania zespołu mikrosyntezy termojądrowej były prace prof. Kaliskiego. Rozwijał tematykę wytwarzania plazmy za pomocą skoncentrowanych impulsów laserowych.
  Konsekwencją jego metody dochodzenia do syntezy termojądrowej była opracowana przez niego metoda wybuchowa. Wyniki prac teoretycznych zostały potwierdzone eksperymentalnie, otwierając drogę do nowej metody realizacji mikrosyntezy termojądrowej. Opracował koncepcję wykorzystania syntezy termojądrowej w układach energetycznych. Opublikował ideę takiej elektrowni, działającej na zasadzie konsumowania energii z metody mikrowybuchów termojądrowych.
  Z jego inicjatywy został w 1973 roku powołany do życia Instytut Fizyki Plazmy i Mikrosyntezy Termojądrowej, którego był dyrektorem. Był autorem lub współautorem około 550 prac
  naukowych.

  Był człowiekiem prawym, wychowawcą i nauczycielem, wielkim przyjacielem młodzieży. Za jego kadencji akademia przeżywała okres swojej największej świetności i rozkwitu. Ponadto cechowała go odwaga osobista i bezkompromisowość. Opowiadano o takim wydarzeniu. Kiedy
  postanowiono powołać go na stanowisko ministra, przebywał akurat w Moskwie. Edward Gierek zatelefonował do niego do Moskwy i złożył mu propozycję. Sylwester Kaliski nie przyjął skwapliwie propozycji, dziękując wielokrotnie, jakby to uczyniło wielu, lecz twardo odpowiedział:
  – Teraz jestem tutaj w Moskwie i jestem zajęty. Zastanowię się nad propozycją i jak powrócę do kraju, dam odpowiedź. Tak opowiadano. Znając Kaliskiego, z którym się wielokrotnie stykałem, myślę że to prawda”.

  Zasługą generała Sylwestra Kaliskiego było wprowadzenie WAT do czołówki polskich uczelni technicznych, których poziom naukowy był porównywalny ze średnim poziomem światowym.

  Kaliski mógł zginąć, ponieważ był bliski skonstruowania nowej broni, ujawnił niedługo przed śmiercią Piotr Jaroszewicz, premier PRL w czasach Gierka.

  U Kaliskiego się świeci

  /„watowskie” impresje/

  …Są słowa mało używane.
  Na przykład słowo: „Ojczyzna”.
  Ono jest czasem zapisane
  We wzorach, wykresach i liczbach.

  W entropiach, rzutach, przekrojach,
  Laborkach, kolokwiach, ćwiczeniach.
  I jeszcze jest słowo „moja”.
  To właśnie jest Akademia.

  DLA GŁODNYCH WIEDZY:

  Sylwester Kaliski „Lasery i synteza jądrowa”
  Janusz Rolicki „Gierek – replika”
  Piotr Jaroszewicz „Bohdan Roliński Przerywam milczenie… ”
  Józef Pawelec „Generał Kaliski musiał zginąć”

  O tajemnicach PRL-u przeczytasz w książkach: „Oblicza PRL-u” i „Sekrety PRL-u” (Burda Książki)
  Cała prawda o programie jądrowym w PRL-u:
  https://www.focus.pl/artykul/cala-prawda-o-programie-jadrowym-w-prl-u

  Click to access Sylwester-Kaliski.pdf

 26. Antymon said

  Surfując po politycznych morzach Internetu w zimne majowe wieczory, zauważyłem, że niektórzy tak jakoś dziwnie podobni do siebie są, nawet jeśli żyli w różnych krajach i epokach. Na przykład:

  Ten wyżej to Ławrentij Pawłowicz Beria, niegdyś szef NKWD. Posyłał ludzi do łagru, a w Polsce wstępną selekcję przeprowadzał mu m.in. Stefan Michnik. Poniżej zaś widzimy Michaiła Borisowicza Chodorkowskiego. On miał mniej szczęścia, bo to jego posłali do łagru. Niektórzy mówią, że nie wiadomo za co. Może za twarz? W każdym razie, gdy wyszedł, na pociechę dostał tytuł Człowieka Roku od Michnika, tym razem Adama:

 27. Antymon said

  To zdjęcie pochodzi sprzed lat, ale z pewnością wszyscy poznali swawolnego Rysia:

  Rysio karierę polityczną ma już raczej za sobą, niemniej jednak zapisał się w historii kolorowymi zgłoskami jako polityk, którego widok nie budzi złości, lecz powszechną wesołość. Poczułem się więc nieswojo, gdy odkryłem jego podobieństwo do tak ponurej postaci, jaką był Matwiej Dawydowicz Berman, szef zarządu Gułagu:

 28. osoba prywatna said

  Wołodymyr Zełenski, nowowybrany prezydent Ukrainy został zaprzysiężony w poniedziałek 20 maja i od razu ogłosił, że rozwiązuje parlament.
  https://prawy.pl/102137-ukraina-nowowybrany-prezydent-rozwiazal-parlament/

 29. piwowar said

  Panie Reversie. Co do arkusza Excelu odnośnie 447,to Piwowar dwa WT temu nazad zadał sobie trud i przysiadł na funkcji pmt. Otóż od 300 mld dolarów, czyli biliona złotych, wyszło mu około milarda siedmiuset milionów, jeśli dług będzie się liczyło od teraz. A jeśli od końca wojny plus odsetki od odsetek, to kilkakrotnie więcej. I to przy umiarkowanej stopie procentowej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 30. Antymon said

  Z cyklu: „Wszelkie podobieństwa są zupełnie przypadkowe”:

  Z cyklu: „Wszelkie podobieństwa są zupełnie przypadkowe”:

  To zdjęcie pochodzi sprzed lat, ale z pewnością wszyscy poznali swawolnego Rysia:

  Rysio karierę polityczną ma już raczej za sobą, niemniej jednak zapisał się w historii kolorowymi zgłoskami jako polityk, którego widok nie budzi złości, lecz powszechną wesołość. Poczułem się więc nieswojo, gdy odkryłem jego podobieństwo do tak ponurej postaci, jaką był Matwiej Dawydowicz Berman, szef zarządu Gułagu:

 31. Antymon said

  Z cyklu: „Wszelkie podobieństwa są zupełnie przypadkowe”:

  To jest Joachim Brudziński zwany Jojo:

  A to Beniamin Netanyahu zwany Bibi:

  Nie wiem, czy panowie mieli wspólnych przodków, ale myślę, że Mossad z obu jest zadowolony.

 32. Antymon said

  Z cyklu „Wszelkie podobieństwa są zupełnie przypadkowe”:

  Ci panowie znikli już z pierwszych stron gazet, choć jeszcze niedawno odgrywali główne role w teatrzyku pt. „Wojna PO z PiS”. Nie wszyscy wiedzą, że choć oficjalnie stali po przeciwnych stronach barykady, to gdy ten z prawej był w KOR, ten z lewej mówił do niego „wujku”:

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/OREktkqTURBXy9lMmJmNzM0ZjQzOGMwYTZhMTRjNDNjYjQ5Y2FhY2YyZC5qcGVnkpUDAADNAxPNAbqTBc0DFM0BvA

 33. revres said

  „Pod koniec lutego 2019 r. izraelskie władze odmówiły przekazania ciała Fares Baroud, który zmarł w izraelskim więzieniu na skutek wyniszczenia organizmu różnymi chorobami.

  Jego rodzina jest przekonana, że takie stanowisko wynika z faktu, że mężczyzna był wykorzystywany właśnie do takich testów, a władza obawia się, że dzięki śledztwom sądowym wszystko wyjdzie na jaw.

  Profesor Shalhoub-Kevorkian podczas wystąpienia zaznaczyła również, że izraelskie firmy wojskowe testują broń na palestyńskich dzieciach przebywających w palestyńskich dzielnicach okupowanej Wschodniej Jerozolimy.”

  https://www.odkrywamyzakryte.com/izraelskie-koncerny-testuja-na-wiezniach/?fbclid=IwAR0sh9jRT_WVylh9yCp3Oa-GkWG9z1vot4j0yQ-DxWExS8sJS_-SX7KvE4A

  Nie watpie panie piwowar, ale pan liczyl mortage rozlozone na 75 lat.

 34. osoba prywatna said

  DZISIAJ PEDERASTA, JUTRO PEDOFIL, A NAWET OD RAZU DWA W JEDNYM
  http://moto.media.pl/dzisiaj-pederasta-jutro-pedofil-a-nawet-od-razu-dwa-w-jednym/

 35. Lily said

  Ktos jest synem,Maurice Greenberg(zmiana nazwiska po II.W.S,po przyjezdzie do USA)
  i stryjem Mark Zuckerberg,nazwisko to,to
  skladanka z dwoch nazwisk,babki i dziadka.
  Tak podaja zrodla internetowe, Mozna znalesc
  duzo wiecej ciekawostek w temacie.
  Jedno jest pewne,kto ma media,ten ma wladze.

 36. Antymon said

  Adminie, proszę usunąć mój wpis 30. Wyglądało na to, że się nie wysłał, więc wstawiłem jeszcze raz, a potem pokazały się dwa.

 37. piwowar said

  „Nie watpie panie piwowar, ale pan liczyl mortage rozlozone na 75 lat.”

  Prawie dokładnie. A a ile trzeba? (czas pracuje dla kredytodawcy, stąd „prepayment penalties”).

 38. Antymon said

  Z cyklu „Wszelkie podobieństwa są zupełnie przypadkowe”:

  To jest Alan Greenspan, wieloletni szef Federal Reserve System. Geniusz finansów. Położył ogromne zasługi na polu pomnażania bogactwa US-raela:

  A to Mateusz Morawiecki, aktualny szef Potato Republic of Polin. Też ponoć geniusz finansów. Czy wniesie równie wielki wkład w powiększenie zasobów US-raela? Poczekamy, zobaczymy:

  Niedawno drogi obu panów się skrzyżowały. Drugi z nich zorganizował w Warszawie tzw. konferencję bliskowschodnią, podczas której małżonka pierwszego, zaproszona w charakterze dziennikarki, zasłynęła oświadczeniem, że „Żydzi podczas powstania w getcie walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”.

 39. MOCNO o PiS, Izraelu, 447, UE i POLExicie!Stanisław Michalkiewicz.
  .https://youtu.be/AttJw7YwZxQ

 40. Enya said

  „Zapomniał dodać, że jest wysoką atrakcyjną blondynką.”
  Też bardzo mi się podoba, jak p. Piwowarowi. Uśmiałam się szczerze.
  I ten kremik brokułowy. Apetyczny.

 41. Braun o Piskorskim ,O Cimoszewiczu, 447 i TVP!
  .https://youtu.be/ikn1ctFD_nA

 42. PISKORZ said

  re 20 Nie tak dawno o tym pisałem….Podałem to w naszym języku. Truman był wtedy senatorem, gdy to powiedział..!

 43. Zdziwiony said

  ad.25
  prof. dr hab. inż. Józef PAWELEC, prof. zw. :
  https://splinkweb.wordpress.com/2016/04/30/drugi-post/

 44. PISKORZ said

  re 25 B. dziękuję, ciekawe. To wszystko prawda..Uczelnia ta była przy ul. Kaliskiego. Teraz zmieniono patrona…!.Tylko dlaczego ?!. Gen Kaliski był b. dobrym pływakiem, ale słabym kierowcą..może to wykorzystali i zrobili Mu wypadek, żona Jego przeżyła..ps Według Jego badań…do syntezy jądrowej potrzebny był..laser, a nie żadne urany itp. Podobno był na dobrej drodze do zakończenia tych badań..

 45. Cherubin said

  KATOLICKA MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA ŁACIŃSKA NADZWYCZAJNA RZYMSKA
  TRANSMISJA W TELEWIZJI KABLOWEJ I SATELITARNEJ EWTN POLSKA
  https://ewtn.pl/aktualnosci/msza-trydencka-w-ewtn-polska/

  Już od 19. maja na naszej antenie Msza Święta trydencka. W każdą niedzielę o godz. 9.30 rano. Eucharystię transmitować będziemy z kaplicy św. Maksymiliana Kolbego w Niepokalanowie.

  Liturgia Mszy Świętej trydenckiej – będącą nadzwyczajną formą rytu rzymskiego – jest częścią tradycyjnej liturgii Kościoła katolickiego wypracowanej przez Sobór Powszechny w Trydencie, który obradował w latach 1545-63 w trakcie pontyfikatu św. Piusa V. Ta wersja rytu rzymskiego obowiązywała powszechnie do 1970 roku, kiedy papież Paweł VI wprowadził Nowy Mszał Rzymski. Choć po reformie liturgicznej w roku 1969 ta forma liturgiczna sprawowana jest tylko w nielicznych miejscach, jednak mszał z 1570 roku nigdy nie został zniesiony czy zakazany.

  https://www.youtube.com/channel/UCEZ4rFLmTDVCTSJ8gDqOMzQ
  https://www.facebook.com/EWTNPolska/

  SKOK im. F. STEFCZYKA
  PLN 13 7999 9995 0652 4682 1704 0001
  Tytułem: Darowizna na cele statutowe, EWTN
  Polska
  Dziękujemy za każdy dar serca !
  Tworzymy razem
  Telewizję Wiekuistego Słowa
  EWTN Polska

  Wyślij do
  nas SMS-a:
  Pod nr 7555, wpisując „Wspieram EWTN”,
  koszt: 5 zł +VAT

  Redakcja Telewizji EWTN Polska
  ul. Kanonia 9, 50-328 Wrocław, Polska


  https://www.youtube.com/ewtnpl?sub_confirmation=1

 46. Cherubin said

  KATOLICKA MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA ŁACIŃSKA NADZWYCZAJNA RZYMSKA
  TRANSMISJA W TELEWIZJI KABLOWEJ I SATELITARNEJ EWTN POLSKA
  https://ewtn.pl/pl/ramowka/
  https://ewtn.pl/ewtn-english/ewtn-live-english/

  .https://www.youtube.com/channel/UCEZ4rFLmTDVCTSJ8gDqOMzQ

 47. PISKORZ said

  re 25 /bis./Zasługą generała Sylwestra Kaliskiego było wprowadzenie WAT do czołówki polskich uczelni technicznych, których poziom naukowy był porównywalny ze średnim poziomem światowym….Miałem to szczęście/zaszczyt, że pracowałem na tej uczelni ..13 lat!

 48. PISKORZ said

  re 16 Warto, nawet trzeba przeczytać..” „NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE”..!! Autorzy Taylor, Niedzwiecki, Rath i Kowalczyk.

 49. Jack Ravenno said

  Mam trochę odjechany pomysł dla Irańczyków. A może by tak wysłali szwadrony śmierci i starli z powierzchni ziemi wszystkich ROTSCHILDÓW co do jednego? Myślę, że od razu by się cały świat uspokoił i złagodniał.

 50. Boydar said

  @ Pan Antymon

  A my nieustannie klaszczemy.

  Dziękuję.

 51. Boydar said

  Coś dla nas …

  https://wiadomosci.onet.pl/religia/kultura/nadchodzi-czas-podziemnego-kosciola-watykanista-o-wstrzasajacym-proroctwie/1p31z3h

 52. revers said

  Re43
  Raczej malo mozliwe , ich CIA-ej wie prawie ze wszystko, jak i prywatne sluzby, przy tym maja apartamenty via City London, hotele, zamki, banki rozrzucone po calym swiecie.

  Ostatnio sprzedali rozlegla posiadlosc palacowa w Austrii, ale za to odnowili Montenegro z balanga na caly tydzien i garda z bylym rosyjskim specnazem, tez potrafia sie dogadac z bylym specnazem za $$$$.

 53. Taaa USA Ukraina i Kanada, przeszkadza im potępienie naziolstwa….. nic dziwnego!!
  https://marucha.wordpress.com/2018/11/16/wielkim-chujom-zza-atlantyku-przeszkadza-potepienie-nazizmu/

 54. Głos Prawdy said

  „Masza zginęła stojąc, została po prostu zgnieciona”. Krewni zmarłych na Nemidze o najstraszniejszej tragedii w historii kraju
  Tragedia w przejściu stacji metra „Nemiga” – jednej z największych w historii współczesnej Białorusi. 53 osoby zostały zdeptane na śmierć, ponad 400 zostało rannych, jescze setki – dostali traumy psychiczne na całe życie. Tydzień przed straszną datą uruchamiamy projekt „Nemiga. 20 lat później. Przez cały ten czas bohaterowie tego dnia – świadkowie, ocaleni, lekarze, działacze na rzecz praw człowieka i wielu innych – będą rozmawiać w tej sprawie. Dziś słowo do krewnych ofiar.
  „Starszy sierżant Gienadij Riabokoń uratował pięć osób, a sam zginął”

  (Bardzo wiele osób uważa, że to był wyraźny znak Boży. W letni upalny dzień na prawosławne święto Trójcy Świętej zebrali się głównie młodzi ludzie na skrzyżowanie dwóch cerkwi i kościoła na festiwal piwa, zorganizowali głośną muzykę, głównie rockową i tancy. Rozpoczęła się burza, straszne błyskawice i intensywne opady deszczu, wszyscy rzucili się na przejście do metra i wytłukli się nawzajem)

  (Możecie sobie tłumaczyć translatorem).
  https://people.onliner.by/2019/05/23/nemiga?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  ——
  Coś strasznego… kiedy to się stało?
  Admin

 55. revers said

  Tu wiecej jest opisane o wydarzeniach z Nemiga z 30 Maja 1999 roku..

  od 1067 roku dzieja sie tam dziwne nadprzyrodzone zjawiska ..

  https://naviny.by/rubrics/society/2014/05/30/ic_articles_116_185655

  raz grupowa smierc, raz cudowne ocalenia np. dziewczyna ktora wpadla pod wagony metra na stacji metra Nemiga, ocalalla.

 56. Zdziwiony said

  Re 47
  Panie PISKORZ warto przeczytać „Generał Kaliski musiał zginąć” – książka jest pod adresem: https://docer.pl/doc/vx1nce

 57. Boydar said

  Czy to nie jest plagiat ?

  https://kuchnia.wp.pl/rozpoznaj-zupe-podchwytliwe-pytania-6383699468253313q

 58. Barbara Chojnacka said

 59. Lily said

  „Mamy pelna demokracje w Polsce,jedna
  z najlepszych w Europie”.
  Oswiadczyl Jaroslaw Kaczynski.
  Ostatnio oglosil.”Jestem Polakiem z krwi i kosci”.
  Czyzby wierzyl,w to co oswiadczyl,niejaki
  Jacek K.”Ciemny narod wszystko kupi”.

 60. Lily said

  A tak sie dzieje,na Antypodach.

  Zrodlo; znalezione w internecie.

 61. osoba prywatna said

  Kolejne kłopoty amerykańskiego wojska na polskich ulicach. Tym razem w Poznaniu. Wojskowy samochód z naczepą uderzył w sygnalizator na skrzyżowaniu i go przewrócił.
  https://wiadomosci.wp.pl/problemy-amerykanskiego-wojska-w-poznaniu-6384030523951233a

  Chińska marynarka prześcignęła amerykańską. Pekinowi zaczyna brakować nazw dla okrętów
  https://wiadomosci.wp.pl/chinska-marynarka-przescignela-amerykanska-pekinowi-zaczyna-brakowac-nazw-dla-okretow-6384037545027201a

 62. osoba prywatna said

  Tj. dopiero debil. Ciekawe, czy on potrafi chociaż jeździć na rowerze.
  Choć niektórzy ponoć widzieli jak pedałował.
  .https://www.youtube.com/watch?v=s1ZHa1_-R0k
  .https://www.youtube.com/watch?v=1vX2pZa_8eY

 63. Boydar said

  tytuł na sg wp.pl – „Kolejny pomnik JP2 zniszczony”

  https://wiadomosci.wp.pl/gdansk-wandale-ukradli-i-zdewastowali-pomnik-jana-pawla-ii-krzyczeli-stop-pedofilom-w-kosciele-6384068008765057a

  Kurcze blade, a dużo jeszcze tych pomników ?

 64. osoba prywatna said

  Każdy myślący umysł zestawiwszy ze sobą dokonania Polski Ludowej z tym, co stało się po okrągłostołowej grabieży i w czasach tzw. III. RP jasno zobaczy, że stan Polski, który obecnie mamy w porównaniu do stanu PRL-u jest niczym szambo i perfumy.
  http://zmarszczki.neon24.pl/post/149037,polskiej-rzeczypospolitej-ludowej-blaski

 65. osoba prywatna said

  Jak powstała teoria ewolucji? Darwin i masoneria
  https://cotampaniewpolityce.wordpress.com/tag/towarzystwo-ksiezycowe/

 66. Boydar said

  Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale

  „… już teraz cześć dyrektorów szkół wskazuje na potrzebę ich zmiany, bo nie są one dostosowane do możliwości uczniów …”

  https://wiadomosci.wp.pl/miazdzacy-raport-nik-ws-reformy-edukacji-jest-reakcja-men-6384060920551041a

  One, znaczy się podstawy programowe, nie są na miarę niczyich możliwości, z nauczycielami włącznie. Zostały przygotowane i wprowadzone aby obniżyć drastycznie poziom wiedzy a niezależnie wyhodować kadrę matołów. Poza tym, upokorzyć, sponiewierać, zniechęcić tą część kadry nauczycielskiej która ostała się jako tako normalną.

 67. PISKORZ said

  re 56 B. dziękuję…

 68. Xiąże said

  O sprzedaży muzealnych eksponatów i muzealnych idei

  Zamiast robić ważne rzeczy czytam książkę o malarzach. Bardzo pretensjonalną i aspirującą, ale ponieważ napisał ją Francuz uważam, że warto. Najciekawszy jest oczywiście rozdział poświęcony handlowi dziełami sztuki. Autor – Francis Carco – jest kolegą Utrilla, Modiglianiego, Picassa, Vlamincka i Dereine’a. Czym zajmowali się oni wszyscy mniej więcej wiemy, ale czytając książkę Carco mamy pewien dysonans, dotyczy on ogólnej orientacji autora w życiu malarzy, a także pieniędzy. To znaczy, autor, przyjaciel malarzy, twierdzi, że Modigliani był wiecznie pijany i bez grosza. To nie może być prawda, bo z biografii napisanej przez jego córkę wynika, że Modi miał pieniądze i wydawał je na haszysz, a nie na wódkę. To samo wynika z tekstu Carco, który – opisując nędzę malarzy – czyni uwagi dotyczące wynagrodzenia. A są one niezwykłe. Oto zanim Modigliani poznał Zborowskiego, współpracował z pewnym człowiekiem, który zamykał go wraz ze sztalugami, farbami oraz modelką w jakiejś komórce, tam Modigliani malował modelkę, a pod koniec dnia inkasował złotą dwudziestofrankówkę. Złotą dwudziestofrankówkę!!!!!?

  Spekulacje na sztuce były wprost bajeczne i wielka szkoda, że nikt tego nie opisuje tak jak należy, to znaczy nikt nie zwraca uwagi na to, że polityka wewnętrzna republiki, a także polityka domów aukcyjnych nastawiona była na to właśnie, by Paryż i cała Francja była jednym wielkim domem spekulacji, w którym przewalają się pieniądze bogatych Amerykanów, bogatych prowincjuszy, bogatych Żydów i Rosjan, którzy wszystko to traktują śmiertelnie poważnie.

  Kiedyś w SN ukazał się tekst poświęcony Francji, krajowi bez złóż naturalnych. Tekst ciekawy i specjalistyczny. Wszyscy wiemy co zrobili Francuzi, żeby ten swój deficyt zniwelować. Najpierw przegrodzili rzeki, a potem zbudowali elektrownie atomowe. Co z tego wszystkiego o czym napisałem rozumieją ludzie w Polsce, także ludzie znający się na sztuce i nią handlujący. Moim zdaniem gówno rozumieją, bo są jedynie przedłużeniem wygasłej dawno i nieważnej już koniunktury francuskiej, która w oparciu o całkiem fałszywe przesłanki usiłuje się utrzymać na powierzchni i ciągnąć jakieś zyski w obszarze bardzo odległym od miejsca, gdzie się zrodziła.

  Podobnie jak sztuką handluje się w Polsce ideami. Nie ma takiej blokady, która by powstrzymała jednego czy drugiego domowego politykiera od zabierania głosu w sprawie złóż zalegających pod polską ziemią, które to złoża, po wydobyciu ich na powierzchnię powinny natychmiast uzdrowić całą naszą sytuację i sprawić, że staniemy się państwem liczącym się na świecie.

  I tak przychodzi tu ktoś i pisze – mamy złoża, nieruchomości, lasy i inne zasoby. Czyni to albowiem w czasie tej gawędy czuje się właścicielem pełną gębą. Nie jest nim w istocie to jasne, my też nimi nie jesteśmy. Właścicielem realnych złóż, lasów i innych zasobów jest ten kto kontroluje rynek i kanały dystrybucji.

  Nie można tak po prostu wykopać bursztynu z Mierzei i wpuścić go na rynek, bo ten się prawdopodobnie załamie i dojdzie do jakichś rozpraw nożowych. Państwo nic na tym nie zyska, bo cena spadnie. Mówimy o bursztynie, a co dopiero jeśli sprawa przyjdzie do ziem metali rzadkich? Może się zdarzyć wszystko. To jest poważny handel i poważna polityka. Podsumujmy więc – jeśli nie kontrolujemy dystrybucji to znaczy, że nie mamy nic.
  Jesteśmy niewolnikami pośredników. Przestrzeń pomiędzy producentem a pośrednikiem w sprzedaży surowców globalnie strategicznych muszą zagospodarować politycy i muszą to zrobić w czyimś interesie.

  Jak to już kiedyś zostało stwierdzone, państwo polskie handluje pracą swoich obywateli, a jeśli tego nie czyni, zajmuje się skupem drogich technologii. Wszystko to powoduje, że na rynku wewnętrznym nie istnieją żadne koniunktury podobne do opisanych wyżej. Jedynym zaś dostępnym zasobem, drenowanym na różne sposoby jest budżet państwa. Czy istnieje jakiś sposób by to zmienić? Zapewne tak, ale my go nie znamy. Nie potrafimy też wyobrazić sobie co by to były gdyby państwo nasze, nagle zaczęło sprzedawać coś z istoty taniego, za ogromne pieniądze.

  Gdyby stworzono w Polsce rynek, do którego ciągnęliby pośrednicy z całego świata, po to, żeby zrobić tu majątek. To jest nie do wyobrażenia, albowiem państwo nasze, czy to w sferze marzeń politykierów, czy to w rzeczywistości sprzedawać może jedynie surowce. Wliczam w to pracę obywateli. Nic poza tym się nie liczy, na żadnym poziomie, nawet na poziomie dyskusji w sieci, albowiem wszelkie dyskusje toczyć się mogą w Polsce tylko wokół spraw o poważnym, globalnym znaczeniu.

  To powiem podnosi samoocenę dyskutantów. To także jest powodem, dla którego niesłychanie łatwo ich rozgrywać. Nie ma bowiem siły bardziej przemożnej niż człeczyna bez znaczenia, któremu ktoś to znaczenie nada. A do tego jeszcze przypnie order. Nie jest to wszystko proste do zrozumienia, musimy jednak pojąć, że przed nami daleka droga i żeby w ogóle na nią wejść musimy stworzyć warunki względnego spokoju i jakąś tam zasobność.

  Tu jest adres sklepu https://ahartshop.ecwid.com/

  Zapraszam na stronę http://www.prawygornyrog.pl

  tagi: propaganda państwo handel sztuka koniunktury dobrobyt zasoby naturalne
  >http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-sprzedazy-muzealnych-eksponatow-i-muzealnych-idei

 69. Listwa said

  @ 54 Głos Prawdy
  Niesamowite

 70. Listwa said

  @ 68 Xiąże

  +

 71. Boydar said

  „… jedynym zaś dostępnym zasobem, drenowanym na różne sposoby jest budżet państwa. Czy istnieje jakiś sposób by to zmienić? Zapewne tak, ale my go nie znamy …”

  Wy go bardzo dobrze znacie, „Maciejowski” (chłe chłe, „Maciejowski”), od paru tysięcy lat, ale bez polecenia rabina prowadzącego nawet na mękach nie powiecie.

  No ale spokojnie, my też znamy, może nie tak dawno ale ze trzysta lat na pewno.

 72. Listwa said

  „Nie głosuj na małe ugrupowanie!”

  Od trzech tygodni posłowie i europosłowie z PIS, ludzie z rządu codziennie są obecni w studiu radiowym i TV Trwam i omawiają własne sukcesy.

  Ostatnio zmienili ton i nawołują, nie głosuj na małe ugrupowanie! Co prawda nie wymieniają nazwy tego „małego”

  Teraz się o nich mówi, bo „mała” Konfederacja na marszu 11. maja, w portalach sieciowych głośno się tym bezprawnym roszczeniom sprzeciwiła. Media zwane narodowymi, kierowane przez PIS marszu w ogóle nie dostrzegły! Zapis zadziałał! Ale publiczność się dowiedziała. Więc PIS zaatakował tych, którzy to nagłośnili. Mało tego, sami głosami przywódców podnieśli krzyk, że nikomu nic nie zapłacą, nic a nawet słynny „guzik”.

  O, obłudo! Nie mówią wprost o co chodzi ale „cokolwiek, komukolwiek”, nie mówią ile. Mówią: nie zapłacimy nikomu ani grosza a milczą o dawaniu w naturze. Zapomnieli o akcji dot. lasów państwowych?

  Gdy tak codziennie perorują w RM, ludzie telefonują i czasami zadają tzw. trudne pytania, nie kryją wątpliwości, krytykują…. Politycy umiejętnie zagadują, na pytania konkretnie nie odpowiadają. Dialogują z tymi, którzy ich popierają.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25485&Itemid=100

 73. osoba prywatna said

  Dr Z. Kękuś (PPP 151) Jarosław Kaczyński – oszust
  .https://www.youtube.com/watch?v=IFVpoy4RE8M

 74. osoba prywatna said

  Witelon, inne formy imienia: Witelo, Witello, Vitellio, Vitelo, Vitello, Vitello Thuringopolonis (ur. około 1230 na Śląsku legnicko-wrocławskim, zm. pomiędzy 1280 a kwietniem 1314) – mnich, polski fizyk, matematyk, filozof, optyk, twórca podstaw psychologii spostrzegania.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Witelon

 75. Barbara Chojnacka said

  Ciąg dalszy z Rydzykowa:
  Zapytam. Dlaczego radio zamiast wieczorami głosić Dobrą Nowinę głosi codziennie Dobrą Zmianę, nawet w święta kościelne; św. Józefa, Matki Bożej Królowej Polski.

  Kampania wyborcza, wiem…. ale dlaczego taka nachalna?

  O. Tadeusz Rydzyk późną porą wyjawił, że studenci założonej przez niego wyższej uczelni mają unikalne możliwości, jakich nie mają studiujący na uczelniach państwowych: odbywają praktyki w biurach poselskich w kraju, w Brukseli, w kancelarii prezydenta, premiera RP. Absolwenci otrzymują wspaniałe propozycje pracy. Wystarczy…..

  Trzeba zatem dobrze zrozumieć i właściwie odczytać hasła głoszone w mediach toruńskich. Duże media niezależne nie istnieją!

  Od czasu, gdy pewien sierżant odwiedził Toruń a pewien rabin pobłogosławił tam byłą premier wiele się zmieniło… warto to sobie przypomnieć.

  [ten rabbi to taki chuligan, co musiał zapłacić 100 zł mandat za bezczeszczenie pamięci ofiar w Auschwitz. md]

  https://assets-auto.rbl.ms/a96e84574c1dac3e356b1a5f44e261069938478fb73f4686f7b2569f2320247a

  A więc „moherze”: nie głosuj na Konfederację!

  Twój głos będzie zmarnowany, skorzysta PO a i ty możesz stracić wszystkie podarowane ci przez władzę „plusy” a nawet wszystko, co masz. Tylko my, PIS obronimy twój majątek przed „przyjaciółmi” i gdy nas wybierzesz dodamy tobie kolejne bonusy!

  Konfederacja to ruska agentura, przepocone onuce, ruskie trolle putina etc. etc. a ty, słuchaczu RM nie bądź taki znowu katolicki domagając się zniesienia aborcji eugenicznej, wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i nie zadawaj trudnych pytań. Siedź cicho i słuchaj…

  Kończę i dedykuję czytelnikom notki dwuwiersz Norwida:

  Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala,
  Czy ten, co mówić o tem nie pozwala?

  Viva Cristo Rey! Króluj nam Chryste!

  Obrazki, fotki z sieci: Przyjacielska wizyta pracownika spółki PLL

 76. revers said

  Z sieci pejsbooka

  „Miasto Jersey City przegrało kolejny proces. Walka o nieprzeniesienie Pomnika Katyńskiego ujawniła skalę skorumpowania jego urzędników. Dzięki zaangażowaniu min. Maria Scariati miasto musi ujawnić dokumenty i pokryć koszty procesu.

  Maria P.: Gdy zapytałam mec. Plattę jaka jest różnica między burmistrzami Fulopem i Adamowiczem to mnie zbanował przy cichym współudziale byłej konsuliny w Nowym Jorku, która aktualnie produkuje octy, Urszuli Gacek (PO).

  A Pomnik Katyński w Jersey City nadal nie ma prawnego opiekuna.
  Następne spotkanie w City Hall w Jersey City 3-go czerwca.”

  no, no sami swieci przestwiaja pomniki, lub klada sie w katedrach, robia z siebie ofiary systemu qasi legalnego, ktory sami nakrecja korupcja, pewnie po wypelnieniu ustawy 447 trafi sie miejsce i prany opiekun nie spod mycki.

 77. osoba prywatna said

  Onet: działaczka PiS była księgową mafii i „damą do towarzystwa”
  Beata Boros-Burlingo kandydowała z listy PiS na Wójta Gminy Elbląg w ostatnich wyborach samorządowych. Według doniesień Onetu, działaczka ma za sobą przeszłość mafijną. Partia miała wiedzieć o tym fakcie, ale i tak wystawiła ją na swojej liście.
  https://wiadomosci.wp.pl/onet-dzialaczka-pis-byla-ksiegowa-mafii-i-dama-do-towarzystwa-6384107793680513a

 78. miet said

  Re.76.
  Panie Revers, chyba to dobrze, że tak się dzieje.
  Ile trzeba wbijać do łbów moim Rodakom, że nie należy raczyć obcych naszą martyrologią.
  Obcych ona goo..no obchodzi i tyle.

  Stawiajmy – jak ktoś chce, pomniki na swojej ziemi a nie na obcej!!!

  Chcecie aby inni płakali razem z wami??? Tylko idioci mogą mieć taką chcicę.

  ———–
  Pan Mietek ma świętą rację. Obnoszenie się w czas i nieczas z naszą martyrologią, nikogo na świecie nie obchodzi. A nawet często irytuje.
  Admin

 79. osoba prywatna said

  Parlament Europejski – wizyta w domu wariatów
  .https://www.youtube.com/watch?v=KIasslOU6sY

 80. Bryś said

  Panie Gajowy – każdy Norweg np. będzie Panu opowiadał godzinami jak zatopili statek z ciężka wodą dla Hitlera, a większość Francuzów zamęczy Pana jak Niemcy im JEDNĄ wieś w trakcie wojny spacyfikowali. Nie będą patrzyli na Pana irytację, bo to dla nich bardzo bardzo ważne. Znaczy ci starsi raczej, bo młodzi zrobią sobie z Panem słit focię, pod warunkiem że naprostuje Pan sobie włosy i zrobi buzię w ciup.

 81. Jurek said

  Timermans do tańca ; https://youtu.be/tbaOBUpUY6k

 82. bebrave2019 said

  Ambasador Krzysztof Baliński o dialogu Żydów z Żydami, Mosadzie i loży B’nai B”rith.

 83. Barbara Chojnacka said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25487&Itemid=100

 84. Leo said

  Uprzejmie polecam przeczytać ten tekst: https://www.americanthinker.com/blog/2019/05/rethinking_restitution_a_case_for_jewish_dignity.html

  Jak widać ofensywa propagandowa rzyduf nie ustaje i żadne zapewnienia Cimoszewiczów czy innej hołoty nie mają znaczenia.

 85. https://marucha.wordpress.com/2019/05/21/NAJDAWNIEJSZE-SIEDZIBY-SLOWIAN-2/
  NAJDAWNIEJSZE SIEDZIBY SŁOWIAN -Sytuację, jaka w V wieku wytworzyła się w środkowej Europie wykorzystali Słowianie, którzy podjęli ekspansję zajmując w ciągu dwustu lat ogromne terytoria. Posted by Marucha w dniu 2019-05-21 (Wtorek)

  Tą NĘDZĘ Antypolską ogłosiła MAGNA POLONIA dla obroniy Starego Kiejkuta Leszka Millera, który podczas Powodzi Tysiąclecia wywiózł Największy Skarbiec Świata metrem fortecznym do Niemiec.
  Gdy Armia Czerwona weszła do tego Skarbca to był ZAPCHANY starymi dokumentami. Skarbiec ten chciał zabrać LENINGRAD, ale Bierut uprosił Pitrowców by zostawili go we Wrocławiu, każąc go pilnować UB i Lwowskiej Szkole Archeologiczno-Historycznej, która – dzięki temu – przekwalifikowała się na Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną.
  Do wali o Największy Skarbiec Świata stanęła jednak Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera, która zleciła LWSAiAH odatowanie starej architektury Krakowa. Wysłano Hawrota, który kopał na Wawelu, gdy mój przyjaciel Leszek Zdek, który umarł miesiąc temu, robił Remanent Wawelu. Hawrot dokonał rekonstrukcji Wawelu Przedromańskiego, który OBOWIĄZUJE, datując go na kulturę Przedłużycką.
  Potem krakowscy HITLEROWCY zaprosili historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wielkim, BO ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, co ja uznałem za zamach na moskiewski KREML: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_199&sName=krzyzacka-bydgoszcz – skan//.
  Wobec tego Lwowsko-Wrocłwską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO jako Nacjonalistyczną, że zostałem Tylko Ja. Na mnie też były zamachy.
  W ten sposób przy Największym Skarbcu pozostało UB, dzięki czemu Stary Kiejkut mógł WYWIEŚĆ go do Niemiec.
  Po ogłoszeniu tego przeze mnie Stary Kiejkut został PŁACZKIEM u Rydzyka w miejsce OTRUTEGO Poręby, ale miejmy nadzieję, że Rydzyk i Cesarz Japonii Starego Kiejkuta Nie Otrują.
  Jako pierwszy na Forum Publicznym użył zwrotu RZYGANIE FEKALIAMI NIEMIECKIMI PRZEZ UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI Szydłowski z USA – asekurowany przez żonę Chinkę. Według Michalkiewicza to RZYGANIE jest skutkiem tego, że UB najadło się fekaliów z Największego Skarbca Świata i RZYGA Wielką Lechią. Ja jednak twierdzę, że Niemcy nie budowali Największego Skarbca na Świecie by do niego SRAĆ, tylko złożyli tam archiwum Sejmu Śląskiego, który funkcjonował nieprzerwanie od czasów ALBAŃSKICH. Gdy zapytałem profesora Leciejewicza, czy prawdą jest, że ODRA jest nazwą Albańską to odpowiedział, że to Śląska w’ODRA. Jednym słowem ZDRADZIECKI ALBION.
  Wypisują Bzdury, że wiadukt zamkowy w Kwidzynie jest Największą Latryną na Świecie ??? Ja jednak twierdzę, że Krzyżacy po WYKUPIENIU Kwidzyna od Stańków w 1293 r. dobudowali tam Wiadukt dla przeładunku zboża.
  Wczoraj kupiłem książeczkę: Stanisław Rosik, WORTIZLAWA – Czy Wrocław Był(a) Kobietą? Wydawnictwo CHRONICON, W-w 2018. Gamoń nie wie, że ze skarbca z FEKALIAMI NIEMIECKIMI pochodzą dane, iż Wrocław miał 2 nazwy: Brama Sławy (Breslau) i Wrota Sławy (Vratislavia-Wrocław). Gdy w r. 14 ne. podpisywano Pokój Krakowski to nazwa WROCŁAW już istniała. Grecy liczyli CZAS od Zdobycia Troi w r. 1183 pne, ale Ateńczycy od ZŁOŻENIA HOŁDU DLA PANA Z GDAŃSKA W ROKU 9718 PNE, która to data jest zbieżna z technicznym datowaniem tunelu Szkocja-Turcja ?????
  Wykazałem m.in., że Kodeks Behema był dziełem Mikołaja Kopernika, prawdopodobnie jako studenta, ale Gamoń dokonał ZAMACHU na Plan Wrocławia Mikołaja Kopernika z ODBUDOWANEJ przez niego wieży Farnej w r. 1525, ODTAJNIONY w r. 1562 w związku z budową fortyfikacji Włoskich.
  Wobec KLĘSKI Niemców i Anglików pod Moskwą z pomocą im przyszedł Marszałek Mossadu Jarosław Kaczyński: STAĆ NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, co uzupełniłem: ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE.

 86. Barbara Chojnacka said

  Ad.Bebrave2019
  Pan Ambasador bezcenny,
  Polacy muszą się dowiedzieć, tego o czym on mówi jaknajszybciej

 87. bebrave2019 said

  Ambasador Krzysztof Baliński: W Magdalence uzgodniono, że MSZ ma należeć do salonu lub Żydokomuny – bardzo wazne informacje

 88. Barbara Chojnacka said

  .https://youtu.be/BVxrvPlpsmI

 89. ? said

  Rośnie intermodal, spadają przewozy kruszyw

  Jacek Frączyk z money.pl zwraca uwagę, że PKP Cargo ewidentnie korzysta na braku węgla w Polsce. Sprowadzamy tani surowiec z Rosji, ale i z całego świata. Drogą morską przypłynęło w 2018 r. do Polski aż 10,4 mln ton węgla, a łącznie importowaliśmy 19,1 mln ton przy 63,4 mln ton wydobycia – wynika z danych Eurostatu podawanych przez portal. Rzeczywiście spółka podkreśla, że oprócz intermodalu kluczowy w pierwszym kwartale były „pozyskanie od konkurencji przewozów do elektrowni i elektrociepłowni wiodącej grupy energetycznej w Polsce” (PGE).

  Grupa PKP Cargo przewiozła w pierwszym kwartale 2019 roku porównywalną ilość węgla kamiennego jak w analogicznym okresie 2018 roku – 12,8 mln ton. Wysoka dynamika przewozów intermodalnych została utrzymana w pierwszym kwartale 2019 roku. Grupa przewiozła w tym segmencie 2,4 mln ton towarów, co oznacza wzrost o 14,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku (2,1 mln ton). W okresie styczeń-marzec 2019 roku Grupa PKP Cargo przewiozła 5,0 mln ton kruszyw i materiałów budowlanych. To aż o 9,8 proc. mniej, niż rok temu. W segmencie metale i rudy przewieziono 2,9 mln ton (-10,3 proc.).

  https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/lepsze-wyniki-pkp-cargo-dzieki-przewozom-importowanego-wegla-92006.html

 90. revers said

  „W drugiej części audycji Jerzy Markowski dowodził, że wbrew pozorom Polska realnie odchodzi od węgla: trzydzieści lat temu wydobywała 200 mln t węgla, a dzisiaj 60 mln t; w polskim górnictwie pracowało 430 tys. osób, a dzisiaj 80 tys.; eksport wynosił 40 mln t, a dzisiaj 3-4 mln t (przy imporcie aż 18 mln t). Polski dylemat polega na tym, że świadomie czy nieświadomie odchodzimy od węgla, tylko nie tworzymy alternatywy – podsumował gość Radia Piekary. Przypomniał, że zrezygnowaliśmy w przeszłości z budowy elektrowni jądrowej (która w 60 proc. była już zaawansowana w Żarnowcu). Poziom udziału OZE zwiększył się tylko o 7 proc. Gaz łupkowy okazał się „nietrafionym pomysłem”, a energetyka gazowa mogłaby być perspektywiczna, ale nie musi mieć wcale efektu ekologicznego i powstaje na bazie gazu z importu, mamy przy tym właściwie tylko jedną elektrownię gazową w kraju. 98 proc. energii wytwarzana jest z węgli kamiennego i brunatnego (w drugim przypadku za 20 lat kopalnie „zamkną się same” z powodu nieudostępniania nowych złóż).”

  Kopalne zamkna sie same, a za rok kary eurokolchozniane za CO2, co2 tez trzeba umiec hendle po koszernemu.

  https://biznesalert.pl/markowski-zamykanie-kopaln-slask/

 91. Regina said

  Biedny Frans zapomniał również dodać,jakiego wyznania to był ksiądz.Czyżby biedny Frans był katolikiem? Bo dziwnym trafem,pod tym względem,tylko na katolickich księży jest zmasowana nagonka.

 92. revers said

  Ziemkiewicz: Sprawa mienia bezspadkowego jest częścią większej wojny – o uznanie win całego świata wobec Żydów. Polska właśnie przegrywa bitwę.

  https://dorzeczy.pl/kraj/103062/To-jest-wojna.html

  Czy to jest wojna? czy juz zaistaniala okupcja skoro Ziemkiewicz nie zauwaza na lotniskach w rp sluzb izraelskich w czasie kontroli lub ladowanie wojsk idf w Miroslawcu..

  re84

  Do tego zydopedia w wydaniu angielskim zmienia historie na swoja korzysc i rozszczen przez zmiany bylych wysokich dygnitarzy judenamtow na terenie rp w czasie 1939-1945 w zapsisie przynaleznosc zydowska do polskiej jak niejaki zydowski konfident Rutkowski.

 93. Złote AVE MARIA wypraszające szczęśliwą śmierć.

  „Złote AVE MARIA Świętemu Bernardowi od Anioła objawione, które ma być na co dzień nabożnie odprawowane dla skutecznego otrzymania szczęśliwej śmierci.
  (ExHort Animae &Flor:fol: 93)

  Bądź pozdrowiona Maryja, Służebnico Przenajświętszej Trójcy najpokorniejsza,

  Bądź pozdrowione naczynie Boga Ojca Maryja najszlachetniejsza:

  Bądź pozdrowiona Oblubienico Ducha Świętego najgodniejsza,

  Bądź pozdrowiona Matko Pana Jezusa Chrystusa Przenajdostojniejsza,

  Bądź pozdrowiona Siostro Świętych Aniołów najśliczniejsza,

  Bądź pozdrowiona Panno Prorokom w obietnicach najpożądańsza,

  Bądź pozdrowiona Mistrzyni Ewangelistów najumiejętniejsza,

  Bądź pozdrowiona Nauczycielko Apostołów najrozumniejsza,

  Bądź pozdrowiona Podporo Męczenników po Bogu najpotężniejsza,

  Bądź pozdrowiona Maryja Wyznawców Studnio, i doskonałości najwdzięczniejsza:” ….
  https://swietatradycja.wordpress.com/2019/05/24/zlote-ave-maria-wypraszajace-szczesliwa-smierc/

 94. revers said

  ad84,92

  5000 hasel w zydopedii zmienionych od poczatku jej istnienia 2004 roku, w tym wszystkie odnosnie udzialu zydow w aparacie represji z czasow II wojny swiatowej po obu stronach konfliktu miedzy III rzesza zydowska, i zydo aliantami lub zmieniono na polska genetycznosc.

  https://kresy.pl/wydarzenia/anglojezyczna-wikipedia-usuwa-wzmianki-o-zydowskim-pochodzeniu-nazistowskich-kolaborantow/?fbclid=IwAR2rZW6KFN16Qn0CwORofxoPo49RnhqPT7XGCaMUJlkzGlZowDDELZEIKW8

  Do tego australijskiemu Assagne grozi w usraelu na mocy prawa z 1914 roku, tj. pierwszej wojny swiatowej kara smierci lub 3xdozywocie

  http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2019/may/23/assange-hit-with-espionage-act-violations-as-doj-unveils-17-new-charges/?fbclid=IwAR1YLD3Jq_2PsCWb-x4qRUWMw9k3CIV2i-bhsE0OYzlkiO4gYJ5YlGvaP8I

  dawniej bo w 1954 roku na mocy tego prawa byl sadzony tylko zydo-amerykanski komunista Rosenberg.

  Piekne zonglowania historiaa swiata i praffciem.

 95. PISKORZ said

  re 94 Kesseltreiben gegen Assange: Schweden nimmt Verfahren wegen Vergewaltigung wieder auf. DO TEGO…Szwecja wbija mu nóż w plecy..podejmują postępowanie z powodu jakiegoś ..gwałtu.!! Dobierają się do niego z różnych stron.!!

 96. Stanisławów said

  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”
  Międzynarodowy protest – 2 czerwca 2019

  31 marca 2019 Admin

  III MIĘDZYNARODOWY PROTEST PRZECIW PRZYMUSOWI SZCZEPIEŃ
  2 czerwca 2019 r. o godz. 12:00 – WARSZAWA i cały świat

  Specjalnym gościem protestu ma być lekarz dr n. medycznych Andrzej Andrew Wakefield.

  Dyskryminacja, wysokie kary finansowe, nasyłanie policji, próby odbierania dzieci, uwięzienie w szpitalu i ciągłe próby zaostrzania prawa.

  To wszystko spotyka rodziny na całym świecie za troskę i ochronę dzieci.

  Nie ma naszej zgody na medialną dezinformację generującą agresję wobec osób, które, żądają przejrzystości działań rządów.

  Nie godzimy się na wymuszanie przyjęcia produktów przemysłu farmaceutycznego i bez odpowiedzialności za skutki ich podania.

  Mówimy stop odbieraniu wolności i pogardzie dla podstawowych praw!

  Ilu tragedii potrzeba, aby wszyscy zrozumieli, że ludzka wolność i godność, a nie przymus, który je narusza, są fundamentem dobra nas wszystkich?

  Jak daleko zostanie przesunięta granica zanim wszyscy zrozumieją, że ta sprawa dotyczy każdego?

  Dobro ogółu nie istnieje bez dobra jednostki.

  Dlatego właśnie tak bardzo potrzebna jest wasza siła.

  Ta siła, którą pokazaliście rok i dwa lata temu gdy przez Europę i świat przetoczyły się wielotysięczne protesty!

  Której nie można było przemilczeć i nie dostrzec!

  Tej siły potrzebujemy teraz wszyscy!

  Twoja obecność może zmienić bieg historii. Jakiego chcesz zakończenia?

  Bądź z nami na ulicach swojego kraju!

  2 czerwca 2019 r. o godz. 12:00 w Warszawie i na całym świecie – III Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień i International Vaccine Injury Awareness Day.

  Niech na całym świecie zapłoną świeczki dla ofiar powikłań poszczepiennych! .http://www.lightacandle.eu
  Wolność i zdrowie!
  Jest ryzyko, musi być wybór!

  Na protest zaprasza międzynarodowa społeczność

  International Revolution For Choice

  oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
  Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst
  Zaproszenie na protest w języku angielskim

  .http://stopnop.com.pl/international-protest/
  Specjalnym gościem protestu ma być Andrew Wakefield.
  Protesty w innych krajach

  Włochy, 8 maja 2019 .https://www.facebook.com/Roma8Maggio/

  Kanada, 25 maja .https://www.facebook.com/brandy.vaughan.98/posts/10157130424146397?hc_location=ufi

  Polska, 2 czerwca 2019 .www.stopnop.com.pl/protest-2019

  Ukraina, 2 czerwca 2019 .https://www.facebook.com/events/376465849625131/

  Bułgaria, 2 czerwca 2019 .https://www.facebook.com/events/688680591587608/

  Rosja, 2 czerwca 2019 .https://www.facebook.com/events/352498578786826/

  Chorwacja, 8 czerwca .https://www.facebook.com/events/2225135410903160/https://www.facebook.com/events/2225135410903160/

  Niemcy, 14 września .https://www.facebook.com/events/2214456235462592/
  Jak możesz pomóc?

  Weź udział w marszu w obronie rodzin! Odbędzie się 2 czerwca 2019 r. w Warszawie i na całym świecie. Ubieramy się na biało, czarno lub czerwono. Zabieramy białe, czarne lub czerwone parasole.

  Spotykamy się o godz. 12:00. Spotykamy się pod Szpitalem św. Zofii przy ul. Żelaznej 90 w Warszawie skąd udamy się al. Solidarności na plac Zamkowy odwiedzając po drodze urząd miejski na pl. Bankowym, Główny Inspektorat Farmaceutyczny przy ul. Senatorskiej o raz Ministerstwo Zdrowia.

  Nie możesz przyjechać? Zorganizuj akcję „Light a candle” w swoim mieście np. pod siedziba wymuszającego szczepienia sanepidu. Następnie przyślij do nas zdjęcia. stopnop@gmail.com lub opublikuj na Facebooku .https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/

  zapal świeczkę
  Wesprzyj nas darowizną na organizację protestu!
  Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

  Czeka nas m.in. pokrycie kosztów transportu, nagłośnienia, transparentów, opieki medycznej, animatorów dla dzieci.

  Link do zrzutki .https://zrzutka.pl/8fjh4h

  DotPay: .https://ssl.dotpay.pl/t2/?id=361533

  Przelew tradycyjny:
  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP

  TYTUŁ: Na cele statutowe
  NR KONTA:
  08 2490 0005 0000 4500 7712 1442

  Nr BIC / SWIFT: ALBPPLPW
  Nr IBAN: PL08 2490 0005 0000 4500 7712 1442

  PayPal:
  stopnop@gmail.com
  Trasa marszu

  Zaczynamy o godz. 12:00 – przejdziemy ulicami Warszawy. Spotykamy się o godz. 12:00. Spotykamy się na ul. Żelaznej w Warszawie skąd udamy się al. Solidarności na plac Zamkowy odwiedzając po drodze kilka ważnych miejsc. Wkrótce mapka.
  Koszulki STOP NOP do kupienia!

  Obraz może zawierać: tekst
  Zakupione koszulki z motywem, który jest po lewej stronie tego tekstu, zostaną wydane przed protestem w Warszawie.

  Cena: 33 zł

  Zamówienia prosimy składać do 23 maja, dokonując wpłaty pod linkiem: .https://ssl.dotpay.pl/t2/?id=368228

  Nasz email stopnop@gmail.com
  Umów się na wspólną podróż

  Na Facebooku .https://www.facebook.com/events/368946057200164/
  Komunikat dla mediów

  Poinformuj media o wydarzeniu! Prześlij do nich komunikat prasowy! Do pobrania tutaj komunikat-dla-mediów-2019-2-1
  Zbieraj podpisy pod obywatelskim projektem STOP NOP „Bezpieczne szczepienia”

  Więcej informacji wkrótce.
  Podpisz petycję!
  Międzynarodowa petycja do Parlamentu i Komisji Europejskiej do podpisania tutaj >>> Uznanie, poparcie i ochrona wolnej oraz świadomej zgody na szczepienia w całej Europie.
  Wydarzenie na Facebooku
  .https://www.facebook.com/events/368946057200164/

  Posted in Aktualności, Inne and tagged International Vaccine Injury Awareness Day, międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień, nop, protest stop nop, szczepienia, vaccines.

  .http://stopnop.com.pl/protest-2019/

 97. osoba prywatna said

  Janusz Korwin-Mikke: „Lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie”
  https://prawy.pl/102192-janusz-korwin-mikke-lekka-pedofilia-nie-jest-szkodliwa-spolecznie/

 98. osoba prywatna said

  Seksualne podporządkowanie kobiet – Groteskowa opozycja broni „sztuki nowoczesnej”
  https://prawy.pl/102196-seksualne-podporzadkowanie-kobiet-groteskowa-opozycja-broni-sztuki-nowoczesnej/

 99. Boydar said

  Ja tego skurwysyna wstawiłbym do klatki z wyposzczonym gorylem.

  Aczkolwiek jestem przekonany, że za tą wypowiedź dostał sporą kasę.

  Co nie zmienia faktu, że on tak lubi mówić, dodatku z przekonaniem – „… przyłożyli mu parę razy, a Przemyk chudzina niestety nie przeżył …”

 100. AniaK said

  Jacek Wilk Jacek Wilk Jacek Wilk….- oby takich Wilków było więcej.

 101. osoba prywatna said

  Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen na czele wszystkich sondaży we Francji
  Read more: http://www.pch24.pl/zjednoczenie-narodowe-marine-le-pen-na-czele-wszystkich-sondazy-we-francji,68497,i.html#ixzz5orSp50ki

 102. osoba prywatna said

  Zbuntowani więźniowie z byłego Państwa Islamskiego z zakładu karnego Vakhdat, koło Duszanbe zabili trzech strażników i pięciu współwięźniów. Byli dżihadyści podpalili także szpital więzienny. W czasie tłumienia buntu zabito dalszych 24, uzbrojonych w noże więźniów.
  Read more: http://www.pch24.pl/wielki-bunt-wiezniow-panstwa-islamskiego-w-tadzykistanie–co-najmniej-32-zabitych,68490,i.html#ixzz5orUgsL3l

 103. osoba prywatna said

  Papież Franciszek wielokrotnie zapowiadał, że zamierza podzielić się władzą Następcy świętego Piotra z innymi biskupami – i konsekwentnie, choć wbrew wielowiekowej Tradycji, wprowadza Kościół na „drogę synodalności”.
  kRead more: http://www.pch24.pl/decentralizacja-na-rzecz-czarownika-,67992,pch.html#ixzz5orWRiWhV

 104. osoba prywatna said

  Po paleniu Chanuki czas na kolację z okazji Ramadanu
  …W swoistym kontrapunkcie przypominamy wypowiedź ministra z wywiadu dla francuskiego tygodnika „Le Figaro” z kwietnia ubiegłego roku.

  Na pytanie czy Europa powinna częściej powoływać się na swe chrześcijańskie korzenie?: Czaputowicz odpowiedział “Nie”, a ponadto:
  https://www.ekspedyt.org/2019/05/22/po-paleniu-chanuki-czas-na-kolacje-z-okazji-ramadanu/

 105. osoba prywatna said

 106. osoba prywatna said

  Krzywousty 7yd wie jak robić geszefty. No, ale to plemię jest do tego stworzone.
  https://wolnemedia.net/wieza-morawieckiego/

 107. Marucha said

  W dzisiejszych wiadomościach w Szwecji dominuje marsz nastoletniej gówniarzerii, która – wagarując – protestuje przeciwko klimatowi.
  Dom wariatów.

 108. osoba prywatna said

  Śmierć sławnego onkologa po kilku minutach od przyjęcia szczepionki na skutek “całkowitej niewydolności narządów”
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/smierc-slawnego-onkologa-po-kilku-minutach-od-przyjecia-szczepionki-na-skutek-calkowitej-niewydolnosci-narzadow-2019-05

 109. osoba prywatna said

  Na rzeszowskim oddziale TVP pojawił się napis „Telewizja PiS Polin”. Bańka: „TVPiS przybrała prawdziwą nazwę”
  https://nczas.com/2019/05/23/na-rzeszowskim-oddziale-tvp-pojawil-sie-napis-telewizja-pis-polin-banka-tvpis-przybrala-prawdziwa-nazwe/

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski przyznał, że nie widzi nic złego w masowej migracji, o ile jest ona legalna. Podczas spotkania na warszawskiej Białołęce parlamentarzysta tłumaczył się także z głosowania za projektem rozszerzającym możliwość zabijania dzieci nienarodzonych i odrzucenia projektu Stop Aborcji.
  https://nczas.com/2019/05/24/posel-pis-przyznal-ze-pis-wprowadzil-do-polski-imigrantow-z-indii-i-nepalu-nie-widze-klopotu-jesli-jest-to-legalne-padlo-tez-pytanie-o-aborcje/

 110. Lily. said

  Re 97;Osoba Prywatna.
  Cos wiecej. Zywnosc GMO,adopcje zagraniczne
  Naszych dzieci,prywatyzacja panstwowych
  szkol,czyli dostep do szkol tylko za oplata.
  Czym by sie to skonczylo,dla dzieci z
  rodzin o niskich dochodach?.
  Czyli powrot do anatfabetyzmu w XXI wieku.
  „Po owocach ich poznacie”.
  Czy ZLE drzewo,moze rodzic dobre owoce?.

 111. Listwa said

  W jednym z komentarzy p. Alina podawała błędne dane o ilości żydów w Polsce, takie były:

  Warszawa, Lwów , Łódź to ok 36 %, Kraków 32, Białystok Wilno 18, Częstochowa 15, Grodno, Augustów 14, radom 13, łomża, Stanisławów 12 , ostrołeka 11 , Płock 9, Włocławek, Łowicz 7, Hrubieszów Janów 5, Grudziac Torun, Bydgoszcz , Poznań 1.,Katowoce cieszyn 0.5,

  Były obszary gdzie nie było wcale, tam spory odsetek rusini bądź niemcy.

  Dane rok 1922.

 112. osoba prywatna said

  „Psi statek” na ulicach Agrentyny
  https://pl.sputniknews.com/video/2019052410449569-psi-statek-na-ulicach-agrentyny-wideo-pomysl-spacer/

 113. Listwa said

  @ 97 Osoba prywatna

  Przywalił dziadek. To z tego samego gara co „wolny rynek wszystko załatwi”.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Xp_bwJ3CM3k

 114. Listwa said

  ad 113

  .https://www.youtube.com/watch?v=U6Z0VEt-Zt4

 115. Boydar said

  Lublin – 97 😦

 116. PISKORZ said

  Rosjanie przypomnieli sobie..klasyków /starych/ i na pewnym portalu piszą..NACJONALIŚCI WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ..!! ps..Jak najbardziej słusznie..!!

  «Националисты всех стран, объединяйтесь!» Наш девиз:

 117. andzia said

  mec. Ewa Rzeuska -Ruch Narodowy o uroszczeniach i sojusznikach. Warto obejrzeć:
  .https://www.youtube.com/watch?v=Hh8nFIQltJ0&t=286s

 118. NICK said

  Listwa się ucieszy!!!

  Konfederacją.

  Głosujta
  Listwo; wybierajta.

  [Lubelak. (115) i O.P. (97)]

 119. Listwa said

  @ 118 NICK

  Przecież nie siećta i płaczta

 120. NICK said

  Listwa, słuchaj.
  Pan NIE POTRAFI.
  Odpowiedzieć.

  RZęzenie?
  Nie do mnie.

  Kończy się.
  Jak Maćko.
  Pan?

 121. Lily said

  Re 109;Osoba Prywatna.
  Niszczenie panstw narodowych,to jedno
  z glownych planow wprowadzania NWO.
  „Jestem Polakiem z krwi i kosci,i katolikiem”.
  Jaroslaw Kaczynski kilka dni temu o sobie.
  Widzimy to,slyszymy to,czujemy to na sobie.

 122. Wieloimienny said

  To może jeden jeszcze cytat:

  „Jednak okazuje się, że odnajdują gdzieś swoje korzenie chrześcijańskie, rewidują swój sposób patrzenia na tradycje narodowe ukraińskie, nacjonalizmu ukraińskiego i jest z nimi o czym gadać.”

  I jeszcze drugi „Szczęść Boże”, bo kogoś imię Pana Jezusa w mordę parzy. Albo się wstydzi przyznać do bycia katolikiem.

  ha
  Ha
  HA!

 123. revers said

  re107

  to samo w polsce, ale z nagonki gazety go.nej, najwiecej na pomorzeu podobne spedy mlodzierzy z haslem „chcemy goracego seksu, niz goracego klimatu”.

  no mozna juz od dziecka miec goracy seks dla klimatolozek i klimatolozkow, zwlaszcza z g.nej.

  lub zamienic sie od zaraz w ludzki nawoz z milosci do United Satanists States

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/united-satanists-of-america-pierwszy-stan-w-usa-zalegalizowal-przerabianie-ludzkich-zwlok-na-nawoz-2019-05?fbclid=IwAR0k69NgKvKiwgRIS6CB9Uf2hCt4s6y7wbgp54zwHESxOAl6BbKc3kwFlcc

 124. Lily said

  O,Konfederacji slow kilka.

  Zrodlo;CEPowisle

 125. Listwa said

  @ 120 NICK

  Narzekasz pan, czy mi się zdaje ?

 126. Adrem said

  Ambasada USA w Warszawie odmówiła spotkania izraelskiej delegacji, która niecałe 2 tygodnie temu przybyła do Polski – poinformował dziennikarz Marcin Makowski. Według jego źródeł, Izraelczycy chcieli rozmawiać „o kwestiach restytucyjnych”, ale Amerykanie odmówili „aby nie eskalować sprawy roszczeń” i konfliktu na linii Polska-Izrael.

  Kresy dzisiaj

 127. Jerry Roberts said

  ad 75 – Barbara Chojnacka
  Cieszę się, że są takie spostrzegawcze i myślące osoby jak pani. Niestety większość ludzi jest ogłupiona propagandą i nie chce pamiętać faktów tj.działań i zaniechań PiS oraz skutów tego dla Narodu Polskiego. Politycy PiS traktują ludzi jak bydełko, które ma być posłuszne i wykonywać co im każą.
  Poniżej zamieszczam same fakty o politykach PiS. Warto aby każdy to sobie skopiował i rozprowadzał wśród znajomych i środowiska w którym żyje.

  Jakie jest PO to już każdy wie. Oni zniszczyli całkowicie zakłady przemysłowe w Polsce i zadłuzyli Polaków na dziesiątki lat.
  PiS to tylko inny odłam partii zwanej POPiS – głosującej identycznie z PO w Sejmie przeciw interesom Narodu Polskiego.
  (np. pensje dla żydów którzy przeżyli Holokaust lub 100 mln złotych na cmentarz żydowski). Ilu żydów w Polsce i poza nią otrzymuje te pensje? Dlaczego żydzi w Polsce nie płacą podatku od nieruchomości (ujawnił to śp.Albin Siwak)? Dlaczego nikogo z poprzednich rządów PiS nie rozliczył a zwłaszcza ludzi z WSI i nie dokonał bilansu państwa?

  W Polsce jest wielu naiwniaków i nie widzą, że PiS ich oszukuje lub przemilcza Prawdę stawiając ich przed faktami dokonanymi. Towarzyszy temu Radio Maryja. Żadnych poważnych dyskusji na temat zagrożeń i zła w Polsce.
  Klasyczny sojusz ołtarza z tronem.
  Dlaczego cisza o tym, że premier Morawiecki kupił we Wrocławiu od jednego z generałów zakonu 15 hektarów ziemi we wrocławskim Oporowie za 700.000 złotych a ta ziemia jest warta 70 mln ziemi czyli kupił ją za 1% jej wartości? Kto sprzedaje coś za 1% wartości? Szantaż? Dlaczego cisza o tym, że ojciec Rydzyk ma kopalnię czy że jest współwłaścicielem sieci sklepów Żabka. Prezydent hrabia Jan Zbigniew Potocki ujawnił te fakty.

  Dlaczego zwolennicy PiS chowają głowę w piasek jak struś aby nie zobaczyć Prawdy i nie zagłosują na Polskich Patriotów z KONFEDERACJI.

  Niech każdy zada sobie pytanie – co czyni kochający ojciec dbający o swoją rodzinę? Czy troszczy się o nią czy też zezwala aby ją truć, wpędzać w choroby?
  Dlaczego więc prezydent Duda jako dowódca sił zbrojnych zezwala aby jakieś samoloty rozpylały różne trucizny i metale ciężkie nad całą Polską nad głowami Polaków? Dlaczego on przeprasza na kolanach zbrodniarzy stalinowskich żydowskiego pochodzenia za wypędzenie ich z Polski i oskarża o to Polaków a nie komunistów z PZPR? Każdy chyba widział zdjęcia klęczącego prezydenta Dudę przed tablicą na dworcu wschodnim w Warszawie.
  Dlaczego prezydent Duda wywiózł na Ukrainę zarządzaną faktycznie przez żyda Kołomojskiego i żydowską sektę Chabad-Lubawicz 1 mld euro nie pytając o to Naród Polski i zabierając każdemu statystycznemu Polakowi ponad 110 złotych.
  Dlaczego PiS zapowiedział, że w Polsce będzie zwalczny antysemityzm?! Dlaczego nie zapowiedziano zwalczania Antypolonizmu i zezwala się na jego istnienie? Dlaczego nie karze się ludzi obrażających uczucia religijne? Dlaczego nie zwalcza się ideologii nienawiści takich jak talmudyzm i islam oraz nie wprowadza się zakazu propagowania ksiąg nienawiści jak Talmud i Koran?
  Prezydent Duda ułaskawił pana Kamińskiego szefa służb przy nieprawomocnym wyroku sądu łamiąc prawo i cisza.
  Dlaczego prezydent Duda podpisał – aby firmy farmaceutyczne miały zyski – obowiązek szczepień i to bez przetestowania ich nieszkodliwości dla noworodków i dzieci oraz bez zakazu stosowania ich poniżej 6 miesiąca życia. Te szczepionki testuje się na polskich dzieciach. Zawierają one takie zabójcze substancje jak tiomersal, formaldehyd, aluminium czy rtęć. Na internecie amerykański dr Daniel Neides – alopata ze łzami w oczach przeprasza rodziców, że zapisywał takie szczepionki ich dzieciom. On sam zażył jedną z reklamowanych szczepionek i bardzo ciężko przeżył ten eksperyment.

  Dlaczego wydawano kilkanaście tysięcy polskich paszportów żydom w Izraelu i ciągle sie je wydaje?
  Dlaczego wydaje się te paszporty dzieciom zbrodniarzy stalinowskich jak synom zbrodniarza stalinowskiego o nazwisku Oskar Szyja Karliner zmarłemu w Izraelu byłemu szefowi prokuratury wojskowej, wiceprezesowi Najwyższego Sądu Wojskowego odpowiedzialnemu za mordy sądowe. Zostawił po sobie dwóch synów którym Lech Kaczyński osobiście wręczył polskie paszporty. Czy znów przyjadą aby wprowadzić swoje zbrodnicze rządy? Niedaleko pada jabłko od jabłoni.
  Dlaczego napaść przez żyda z Izraela na ambasadora RP Magierowskiego – filosemitę – w Izraelu jest podawana przez media głównego ścieku jako napaść na ambasadora przez mężczyznę a ani słowa że był nim znany izraelski architekt Arik Lederman, który opluł tego filosemitę załatwiającego w imieniu RP sprawy dla żydów? Czy to strach przez oskarżeniem o antysemityzm?

  Niech każdy zada sobie pytanie – dlaczego za plecami Narodu Polskiego żydzi z Polski z żydami z USA i Izraela knują jak obrabować Polaków na ponad 300 mld dolarów czy każdego statystycznego Polaka na kwotę ponad 31.000 złotych i żadne rządowe medium nie informuje o tym.
  Dlaczego środowiska żydów w Polsce siedzą cicho i nie ostrzegają Polaków przed tym że ich pobratymcy planują okraść Naród Polski na 300 mld dolarów? Jaka jest ich lojalność względem Polaków i Polski? Jaka jest lojalność środowiska Gazety Wyborcze (Michnik)j i Żydowskiego Instytutu Historycznego (dr.Alina Cała, prof.Paweł Śpiewak).
  Dlaczego marszałek Sejmu Kuchciński zabronił dyskusji w Sejmie o ustawie 447 Just podjętej przez Kongres USA? Ustawa Anty447 została wyrzucona z porządku obrad! Dlaczego nie pozwolił na zgłoszenie wniosku formalnego przez posła Winnickiego w tej sprawie. Komu PiS i on służą – czy Narodowi Polskiemu czy komuś innemu? To jest akt zdrady! Czemu PiS zobowiązał się do przestrzegania ustawy 672 o zwalczaniu antysemityzmu tj. wszystkiego co się żydowskim środowiskom nie podoba? Komu PiS służy?

  Niech każdy zada sobie pytanie – dlaczego PiS nie wprowadza w życie ustawy zaproponowanej przez pana St. Michalkiewicza w sprawie roszczeń żydowskich organizacji Przem. Holokaustu (zablokowaniu próby rabunku Narodu Polskiego). Ta ustawa gwarantuje, że Polska nie płaciłaby tych bezprawnych roszczeń i ujawniłaby wszystkich zdrajców z rządu, którzy chcieliby obrabować Naród Polski.
  Oto treść „ustawy Michalkiewicza” w sprawie roszczeń żydowskich organizacji Przem. Holokaustu

  Ustawa Michalkiewicza
  1.Zobowiązuje Radę Ministrów do stanowczej deklaracji, że Polska nie zadośćuczyni żadnym roszczeniom żydowskim odnoszącym się do własności bezdziedzicznej.
  2.Kto wbrew postanowieniu ustawy podejmie starania o realizację roszczeń żydowskich, podlega karze z Art. 129 kk, stanowiącym o zdradzie dyplomatycznej, i podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
  3.Ustawa wchodzi w życie z dniem jej ogłoszenia.
  Natomiast jak PiS chciał to w ciągu jednej nocy – a dokładnie w ciągu 9 godzin – zablokował ustawę o IPN zgodnie z żądaniami Izraela i Żydów z Przedsiębiorstwa Holokaust, a w/w ustawy nie chce zatwierdzić.

  Dlaczego zakazuje się mówienia Prawdy o podłości żydów, o ich mordowaniu swoich pobratymców i Polaków, o tym, że nawet lokalizację muzeum Polaków ratujących żydów żydzi wymusili w jakieś Myszkowej z dala od Warszawy aby obcojęzyczni turyści nie dowiedzieli się o bohaterstwie Polaków, gdyż ta prawda się żydom nie podoba i nazywają to nienawiścią i antysemityzmem tj informacją sprzeczną z ich interesem narodowym? Natomiast w muzeum Polin uprawia się faszystowską antypolską propagandę i to jest tolerowane przez PiS.

  Teraz zbliżają sie wybory i premier Morawiecki obiecuje różne rzeczy które są marchewką dla wyborców np. że nie ma żadnej mowy o zwrocie własności bez spadkowej żydom. Te jego słowa to kamuflaż do osiągnięcia celu.
  Ludzie nie chcą pamiętać co ów pan mówił w restauracji Sowa i jego słowa zostały nagrane przez tamtejszych kelnerów którzy za ujawnienie tej i innych prawd zostali skazani wyrokiem sądu od 10 miesięcy do 2,5 roku więzienia i kary od 40.000 złotych wzwyż. Co to za sąd, który skazuje za ujawnianie prawdy – jakiś talmudyczny?
  Premier Morawiecki powiedział wówczas, że ludziom należy wszystko obiecywać a później te obiecanki stopniowo wygaszać! Co będzie jeśli jak PiS wygra to jego politycy powiedzą – tak obiecaliśmy ale teraz MUSIMY wypłacić żydom te 300 mld dolarów czyli pozwolić na obrabowanie statystycznego Polaka na kwotę ponad 31.000 złotych.?

  Dlaczego PiS zezwolił ustawą 1066 na dysponowanie całą bronią którą Naród Polski wyprodukował i kupił dla Polskiej Armii obcym wojskom będącym na terenie Polski? Czy chodzi o to aby Polacy nie mieli się czym bronić?
  Dlaczego na terenie Polski jest 40.000 funkcjonariuszy Mossadu co ujawnił w Sejmie dr.Nabil Al Malazi Przewodniczący Klubu Syryjskiego i nikt temu nie zaprzeczył? PiS na to zezwala.

  Dlaczego polityka PiS wyrzuca działalność polskich firm poza granice Polski likwidując w ten sposób ich działalność w Polsce? Te firmy przenoszą się aby nie płacić horendalnych podatków jakie są na nie nakładane w czasie gdy np. wielkie sklepy obcych firm tych podatków nie płacą. Firmy polskie przestają płacić podatki w Polsce i rząd w Polsce zmuszony jest na zaciągania większych pożyczek w żydowskich bankach i nakładania większych podatków na Polaków aby nakarmić pasożytów na urzędniczych stołkach z partii POPiS. Rośnie w ten sposób zadłużenie Polski co prowadzi do tego, że zostanie ona pewnego dnia przejęta za długi i państwo polskie zostanie zlikwidowane. Zaiste największą podłością jest się zadłużać na poczet przyszłych pokoleń czyniąc z nich niewolników.

  Dlaczego listy volksdojczów w Polsce są utajnione i nie wolno ich nikomu wydawać nawet do wglądu. Znajdują się one np. w muzeum w Sandomierzu. Prawdopodobnie na tych listach jest wielu zaciekłych wrogów Narodu Polskiego zasiadających na stanowiskach decyzyjnych w Polsce a zwłaszcza żydów, którzy współpracowali z hitlerowcami w czasie IIWS. W dystrykcie warszawskim samych tyko Volksdeutschów żydowskich było 70000. Te dane liczbowe są z archiwum, ale podawała je również Stolica nr 5/791 z dnia 3 II 1963 roku. Dlaczego nie ujawnia się liczby i nazwiska żydowskich kapo w obozach koncentracyjnych na terenie Polski? Dlaczego nie mówi się głośno o zbrodniczym żydowskim prawie Kidusz HaChaim według którego żyd ma prawo zabić każdego – przyjaciela, członków najbliższej rodziny wraz z ojcem i matką – aby ratować swoje życie. Jest to zbrodnicze prawo stojące w całkowitej sprzeczności z cywilizacją łacińską i chrześcijaństwem.

  Sprawa 500+ na dzieci. Czy wiecie, że ta kwota nie jest wypłacana wyłącznie Polakom jak wcześnie media głównego nurtu sugerowały oszukując Polaków. Te pieniądze są również wypłacane każdemu obcokrajowcowi. Aby te pieniądze wypłacić to 14 mln pracujących Polaków trzeba zabrać po minimum 200 zł, a więc ile dostajecie – kochani rodacy – te 500 zł czy też nie?
  Ponadto J.Kaczyński dał 500+ na krowę, 100 na świnię – czy nasze dzieci są warte tyle co bydło?
  Dlaczego PiS ustalił Polakom najniższą kwotę dochodu wolną od podatku około 3090 złotych (afrykańskie państwa Zambia i Tanzania mają ja około 500 i 900 zł odpowiednio wyższą) a posłowie w Sejmie powyżej 30.000 złotych. Taka to równość wobec prawa?

  Albert Camus powiedział „Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.
  Ale zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, co ośmiela się powiedzieć, że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią.”
  Przypomnę słowa papieża Leona III który w encyklice Libertas napisał „Prawo, którego celem nie jest wspólne dobro, nie jest już prawem i nie należy go przestrzegać”

  Wiem, że zrozumiecie to wszystko co wyżej napisałem wtedy gdy już się nie da żyć.
  Owocnych przemyśleń życzę.

 128. Jerry Roberts said

  Idee Talmudu i Koranu.

  Talmud głosi:
  … żydzi mogą podczas przysięgania odczyniać w sercu magicznie przysięgi, a wobec gojów, celników i rozbojników (w ładnym jesteśmy towarzystwie!) przysięgi nie obowiazują.

  Celem unieważnienia ślubów, przysiąg i obietnic żyd udaje sie do rabina, a gdy go nie ma, zaprasza trzech innych żydów, powiada im, że żałuje, iż to uczynił i unieważnia.

  Zydzi maja wiec dwie formy legalnego wiarolomstwa: najpierw moga kazdej chwili w ciagu roku zrywać zobowiazania uroczyste, zachowawszy pewne formalnosci, nastepnie zbiorowo w boznicy odrzekaja sie tych, do ktorych zobowiaza sie w ciagu roku nastepnego. Jest to asekuracja magiczna, albowiem mogliby podczas kazdorazowego krzywoprzysiestwa zapominać o rownoczesnym unicestwianiu przysiegi w sercu. Czy wierzycie, że żyd na stanowisku decyzyjnym w waszej ojczyźnie będzie Jej lojalny.

  Oto zachowania/poglądy które w/g talmudu są chwalebne:
  -Zawszy zarabiaj pieniadze kosztem goji
  -Dziewczynki goji od urodzenia sa szmatami.
  -Goj nie ma prawa wlasnosci
  -Zyd moze klamac, zeby mogl gojowi sprzedac podrobke lub uszkodzony produkt.
  -W czasie procesu sadowego wolno oszukiwac zeby zyd zawsze wygral „…
  -Tylko zydzi sa ludzmi
  -Zyd może okrasc goja.
  -Zyd może okrasc goja. Jesli zyd znajdzie rzecz zgubiona przez goja, to nie musi mu jej zwracac.
  -Jezus gotuje sie we wrzacym kale
  -Rabin nigdy nie pojdzie do piekla.
  -Zyd moze miec sex z mala dziewczynka to nic bo cnota jej odrosnie.
  -Kazdy zyd codziennie musi sie modlic : dzieki ci boze , ze nie zrobiles mnie gojem , kobieta albo niewolnikiem.
  -Jesli zyd chce zgrzeszyc to musi isc do miasta gdzie go nie znaja i moze tam grzeszyc,
  -Maz podczas seksu moze robic wszystko co mu pasuje. Sodomia jest dozwolona Sodomia z chlopcem , ktory ma mniej niz 9 lat jest dozwolona. Dozwolona jest tez sodomia z dziewczynka, ktora ma mniej niz trzy lata. Wino dotkniete przez goja staje sie trucizna.,
  -Chrzescianie , ktorzy odrzucają talmud pojda do piekla a ich potomkowie beda ukarani przez wszystkie pokolenia
  -Matka Jezusa byla ladacznica.
  -Zyd i zydowka moze miec sex z dzieckiem ( niezaleznie od plci ) gdy te dziecko ma wiecej niz 9 lat.Dziecko powyzej 9 lat jest doroslym czlowiekiem i moze miec seks.
  -Zyd moze poslubic dziewczynke , ktora ma trzy lata i jeden dzien.
  -Mozna wyzywac rodzicow pod warunkiem , ze nie uzyje sie slowa bog. ( yahwe ) Mozna uderzyc rodzicow ale nie tak zeby ich zranic.
  -Zyd moze obrabowac i zamordowac goja. Za zamordowanie goja nie moze byc kary smierci.
  -Zyd nie musi placic wynagrodzenia za prace wykonana przez goji.
  -Goj nie ma prawa do dnia odpoczynku
  -Zydzi sa swietym narodem. Jesli goj uderzy zyda to goj musi byc zabity. Uderzenie zyda to tak jak uderzenie boga.
  -Kiedy mozna legalnie zamordowac swego sasiada ( goja ): Kiedy sie go zwiaze i zaglodzi na smierc, Kiedy sie go zwiaze i on umrze od slonca,lub zimna, Kiedy sie go zwiaze i lew go zje. Kiedy sie go zwiaze i komary go zabija. Kiedy go wrzucisz do studni i on tam umrze. Kiedy go zranisz strzala i od tej rany on umrze. Kiedy sie go podtopi i zostawi daleko od brzegu, zeby sie sam utopil. Mozna goja zamordowac jesli mordu dokonuje wiecej niz dziewieciu zydow.
  -Mozna zamordowac inna osobe jesli jest ona nieuleczalnie chora.
  -Zydzi musza zniszczyc wszystkie chrzescianskie ksiazki
  -Zyd nie moze miec seksu w dzien, chyba ze w zacienionym miejscu.
  -Najlepsi z goji powinni byc zamordowani.
  -Mozna miec seks z psem i prostytutka.
  -Seks ze zmarla kobieta jest dozwolony, poniewaz nie mozna jej zaplodnic.
  -Nie ma bardziej poniżającego zawodu jak zawód rolnika.
  -Wszystkie dzieci goji sa zwierzętami.

  Koran głosi idee „prawego” muzułmanina:
  1. szczególny zaszczyt to zbijać dla islamu a zwłaszcza zginąć za islam,
  2. oddać wszystkiego Allahowi,
  3. nikt powyższych punktów 1 i 2 nie kwestionuje
  4. żydzi to nie są ludzie, przeklęci przez „boga” i niektórzy z nich zostali przemienieni w małpy, muzułmanie gardzą nimi i chcą ich zabić,
  5. muzułmanie chcą też zabić każdego chrześcijanina i ogólnie nie muzułmanina
  6. muzułmanie gardzą każdym nie muzułmaninem, każdym niewierzącym tak buddystą czy ateistą,
  7. cały świat MUSI być zislamizowany,
  8. świat nie muzułmański to „Dom wojny” – dar al harb
  9. świat gdzie oficjalną religią jest islam to „Dom islamu”, „Dom pokoju” – dar al islam,
  10. każdy prawy islamista ma dążyć do zislamizowania Niemiec, Francji, Europy i świata, aby spełnić żądania Mahometa,
  11. koran to objawienie boga które przybyło przez Mahometa i jest ono ostateczne i obowiązujące dla wszystkich ludzi w każdym czasie, niezmienne i nie do zreformowania,
  12. każdy muzułmanin zobowiązany jest zwalczać jakąkolwiek krytykę treści koranu,
  13. islamscy fundamentaliści reprezentują 100%-owo islam takim jakim naprawdę jest i to w wszystkich formach i aspektach,
  14. każdy który wypełnia swoją muzułmańska wiarę w 100% ma sie MODLIĆ, przestrzegać praw religijnych i ZABIJAĆ aby wykonać całe prawo islamskie,
  15. za mienie i krew na drodze Allaha ma prowadzić świętą wojnę na różne sposoby jak podkładanie bomb, prowadzenie wojen, a także aby być sprytnym używając najpierw pokojowych środków,
  16. jeśli jest militarnie słabszy to to ma wejść „tylnymi drzwiami” aby rozpowszechniać idee islamu w społeczeństwie,
  17. Mahomet był prorokiem „boga”, posłańcem, wybrańcem, to co robił ZAWSZE było słuszne, obojętnie co się myśli czy czuje np. gdy kobiety były gwałcone czy jakieś miasto lub kraina odbijane – wtedy to było święte, bo prorok tak zrobił i nakazał,
  18. gdy ktoś krytykuje islam, Mahometa – ten jest winny najcięższego grzechu przez swój deficyt ludzkiego zachowania, to nie jest uzasadniona krytyka, tego nie wolno robić, nie wolno o nic pytać,
  19. gdy koran mówi „ZABIJ” obowiązkowo masz ZABIĆ,
  20. każdy kto porzucił islam MUSI być zabity,
  21. jesli muzułmanin bierze swoją wiarę na poważnie tj. gdy będzie robił co powiedział Mahomet i co jest napisane w koranie to wtedy będzie wojownikiem boga (Allaha) gdyż to jest częścią jego wiary,
  22. idź i zabij niewierzącego – taki rozkaz jest w koranie, bez żadnej filozofii zrozumiałe dla każdego,
  23. jestem taki, bo tak ma być, bo Allah tak chce i niech nikt nie pyta mnie dlaczego, koniec jakiejkolwiek dyskusji w tym temacie,

  Podsumowanie

  Talmud ani islam nie znają zasady „Miłuj bliźniego jak sam siebie samego”.
  Dla nich obcy są do wytępienia. Oni względem siebie sa bardzo przyjacielscy i pomagają sobie. Jednakże uważają, że nie Zyda – goja – można oszukać, okraść, nie dotrzymywać żadnych umów i przysiąg, zeznawać fałszywie przed sądem, nie pomóc gojowi gdy ten w potrzebie, a nawet go zabić. Tego uczy ich talmud. Dla nich liczy sie wyłącznie korzyść a cel do niej wiodący jest uświęcony.
  Gdyby prawo w Polsce było sformułowane na chrześcijańskich zasadach nie byłoby problemów.
  Prawo w Polsce jest niestety przesiąknięte talmudem aby chronić interesy tej mniejszości narodowe. Mnóstwo przepisów jest niejasnych dających możliwość podjęcia decyzji przez urzędnika. W przypadku gdy wiele stanowisk decyzyjnych w Polsce jest obsadzonych przez Antypolaków prowadzi to wprost do dyskryminacji Polaków w Polsce lub wręcz do fizycznego tępienia przez spychanie w nędzę i niebyt.
  To samo dotyczy islamistów, w których bandycko-sadystycznej „kulturze” napady, gwałty i mordy są na pierwszym miejscu w stosunku do nie swoich.
  Dla chrześcijan zarówno Żydzi jak i islamiści są przestępcami, gdyż nie przestrzegają humanitarnych zasad które w Dekalogu dał ludziom Bóg Wszechmogący aby żyli szczęśliwie.
  Wszystkie konflikty na świecie wynikają z siłowej próby mieszania kultur lub poprzez podpłacanie zdemoralizowanych ludzi wrogiej danej kulturze aby czynili ferment/rewolucję w stabilnej społeczności.
  Chrześcijańskie europejskie narody jeśli chcą przetrwać, rozwijać się w pokoju to muszą się pozbyć tych żydowskich i islamskich parchów oraz ich zwolenników i uczniów niszczących chrześcijaństwo, nie przestrzegających zasad Dekalogu.

  To tylko wpływy żydostwa i ich zbrodniczych przykładów zachowań z talmudu zniszczyły system sprawiedliwości w Polsce, że takie podłe zachowania nie są karalne.
  Wiele tych zbrodniczych zachowań jest obecnie wtłaczane na siłę do prawa w chrześcijańskich państwach białego człowieka np.eutanazje gdy ktoś jest nieuleczalnie chory!!!
  Prawo/religia islamistów jest wzorowane na talmudzie, gdyż żydzi wykreowali islam jako formę walki z chrześcijaństwem. Sami w talmudzie zamieścili wiele demoralizujących zachowań, zbrodniczych zachowań do naśladowania, które wychwalają, a które przeniesli do religii islamu.

 129. Listwa said

  @ 124 Lily

  I co pani sądzi ?

 130. Listwa said

  @ 122 Wieloimienny

  A pan co sądzi o tej wypowiedzi z @ 124 ?

 131. Barbara Chojnacka said

 132. Głos Prawdy said

  „To artykuł z 8 lutego 2018. Widać gołym okiem, że pan red. Stanisław Michalkiewicz nie tylko że NIE BYŁ oszołomem (jak wyły wszystkie bez wyjątku partie w Sejmie oraz gadzinowe media głównego ścieku) – ale nieco ponad rok później widać jak na dłoni, że nie mylił się ani na jotę!! Tak doskonałej analizy sytuacji i umiejętności przewidywania skutków w przyszłości – to PiS może tylko pozazdrościć… No i zazdrości – tak mocno zazdroszczą, że już nie nawet wpuszczają Michalkiewicza do Sejmu. (Bo o reszcie zlewaczałych durni i tęczowych zboków na lewo od PiS-u, to szkoda nawet strzępić języka, oni nawet nie czają w czym rzecz – więc tylko bredzą jak ćmoki w letargu).”
  https://prawy.pl/65601-stanislaw-michalkiewicz-przestrzega-ze-zydzi-chca-calego-mienia-polski/?fbclid=IwAR05zd22xuD8EtALHu6q_NmiI1_fqQf5ZnOpfbbMzZTxl8oMga34qligJ08

 133. Głos Prawdy said

  „Właśnie wróciłem po paru dniach z Warszawy… i nie mogę wyjść z szoku. Języka polskiego już nie słychać na ulicach – same wschodnie… nie wiem, czy ukraiński, czy białoruski, czy jaki… W kawiarniach i restauracjach WYŁĄCZNIE ludzie ze wschodnim akcentem. Poważnie, to nie żart!! Przez parę dni w miejscach publicznych nie słyszałem ANI RAZ rozmowy po polsku bez obcego wschodniego akcentu. Nawet kierowca Ubera – też kuźwa nie mógł się dogadać ze mną przez telefon, bo zaciągał po ukraińsku. Dosłownie. Wszędzie. Nawet w barze mlecznym i w kawiarni Costa przy Dworcu Zachodnim… Nie do pomyślenia… A te durnie będą stękać, że głosują dalej na *** Ehhhh”

 134. Głos Prawdy said

 135. revers said

  O pardaa, wafiacy zorganizowali marsz na Woli, na upamietnienia masakry przez sywch „gosci” od wlasowcow.

  lub byly ambasador w Izraelu Bielanski o sytuacji Polin

  .https://www.youtube.com/watch?v=xVYcAWkmkFM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3rTRd9MimknaoCZXTyQXPEVIMif0bEDKsSju4mxxjnZUE6YTz5bTbZrFA

 136. NICK said

  Jest kwestią „czasu”.
  A czas dany jest nam we sposób ściśle określony przez Stwórcę.

  JO, słuchaj żydku.

 137. Nick, za co mnie Pan Tak nienawidzi?

 138. Boydar said

  Dlaczego zaraz „nienawidzi” ? Chciałby wytrząsnąć sandał, to normalny odruch. Jednemu przeszkadza Kaśka a drugiemu Maryśka.

  Oprócz Cyklopa, trupów za sobą nie zostawia, j.w.

  Nadto nie jest Pan ani bankierem ani skrzypkiem, choć mógłby Pan i jednym i drugim.

  Niech się Pan weźmie w garść i uzna obecność w przestrzeni priorytetów innych ludzi. To się po polsku nazywa szacunek, czasami rozsądek. Ci na filmie (136) byli rozsądni.

 139. revers said

  Problem w tym ze wszstkie religie laczy mamona, lub money

  https://www.globalresearch.ca/washingtons-silent-weapon-for-not-so-quiet-wars-a-world-full-of-dollars/5651266

  i na plaszczynie ekonomicznej odbywaaja sie wszystkie spory religijne i nie religijne lub wiary, nawet w szatana.

  A kontrolowane kryzysy ekeonomiczne szybciej zmieniaja wiary i poglady ludzii, szczegolnie w bycie doczesnym jak wielu adwersarzom sie zdaje.

  tylko p.Piwowar wprowadza pewny lad i spokoj w gajowce, nawet jak ogranicza wartosc piwa, bez wzgleedu od jakossci uzytej wody (PH,stopien mineralizacji) lub chmiellu (opryski, gmo, sztuczne szyszki chmielu, substraty) do produkcji tego trunku, a juz excelowe mortage wynikajace z 447, sa przecudne.

 140. Panie Boydar, co łączy Pana Nicka z Pana Barbara? Tylko o ten syndrom pytam..

 141. Boydar said

  Ja tam żadnych interkonektów nie stwierdziłem, pozory mylą.

 142. Boydar said

  A poza tym, baba nie powinna pić do więcej niż pięciu promili, cbdo. Nawet taka po sześćdziesiątce

  https://wiadomosci.wp.pl/smierc-63-latki-w-slupskim-szpitalu-miala-niemal-6-promili-we-krwi-6384486924314241a

 143. revers said

  Negocjacje z IHRA o ktorej kowalski nie wie , lub niedochodzi z plazmy

  https://nczas.com/2019/05/24/pis-ukrywa-prawde-przed-polakami-rzad-potajemnie-spotkal-sie-z-izraelska-delegacja-w-spotkaniu-uczestniczyl-johny-daniels-konfederacja-sklada-interpelacje-w-tej-sprawie-video/

  http://www.bibula.com/?p=108068

 144. Boydar said

  „… od lat ’90 nie widziałem w polskich księgarniach ani jednej dobrej książki historycznej o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej …” – Michał Glock

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019052510432847-w-rozbiorce-pomnikow-zolnierzy-radzieckich-rosjanie-sa-troche-winni-sputnik/

  Musieliby umieścić rozdział o Ziuku i jego ferajnie; a to nie był czas.

  Powinien mieć na imię Gaston, nie Michał 🙂

 145. revers said

  Syzroyk Liroya, z McDonalda? w teleklipie, czyli reklama samych swoich lub konfederaci Marca.

  .https://www.youtube.com/watch?v=z7ivVsoHTdk

 146. Dziś w nocy obejrzałem amerykański film ZIMNA WOJNA, z 3 niesamowitymi Wnioskami:
  Architektem Zimnej Wojny był generał Abwehry GEHLEN.
  Rozkaz Ataku Nuklearnego na Honolulu wydał szef KGB Jurij Andropow.
  Aldo Moro został zamordowany przez Mafię Sycylijską za pieniądze amerykańskie pod szyldem Czerwonych Brygad.
  Tu chciałbym przypomnieć, że śledztwo FBI przeciw ujętemu marszałkowi KGB w Obu Amerykach Pollardowi wykazało, iż KGB i Mossad to JEDNA ORGANIZACJA. Jeśli więc Żyd Andropow wydał Rozkaz Ataku Nuklearnego na Honolulu, a komandor okrętu podwodnego, zdając sobie sprawę, że jest to Bez Wiedzy Władz Moskiewskich WYSADZIŁ OKRĘT, to znaczy, że Rozkaz Ataku na Honolulu wydał MOSSAD ???
  DOWODEM, że Architektem Zimnej Wojny był generał Abwehry Gehlen jest zeznanie na Łożu Śmierci praktykującego katolika i Dobroczyńcy Kościoła Ottona Skorzenego przed hiszpańskimi hierarchami kościelnymi i bonzami Falangi: TO NIE JA ZAMORDOWAŁEM TESLĘ I KENNEDYCH TYLKO GEHLEN I BUSH, na dowód czego wręczył przytomnym pudełko ze zdjęciami hitlerowskich miliarderów nowojorskich, których obsługiwał fotograficznie: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski// Na I planie Gehlen z przyklejonym nosem a z lewej Bormann po kilku operacjach odmładzających.
  Kennedy’owie zostali zamordowani z tej racji, że ich Prezydentury KOŃCZYŁY hitlerowskie władztwo w Ameryce.

 147. Parapsychopatolog said

  Przyzwyczailiśmy się do taniego mięsa, które jemy dwa, trzy razy dziennie. Zapytajmy, dlaczego mięso jest takie tanie”
  http://www.wykop.pl/ramka/4969735/przemyslowa-produkcja-zywnosci-zapytajmy-dlaczego-mieso/

 148. Jowram said

  Niezależnie od tego jednak, jakie są wybory, od pewnego czasu powtarzam, że Polacy mogą głosować jedynie na osoby, które wykażą swoje pochodzenie do czterech pokoleń wstecz po mieczu i po kądzieli. (To oczywiście nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale to podstawa – bez tego nie ma o czym mówić. Oprócz tego niezbędna jest także lustracja antymasońska. Nie możemy więc głosować na nikogo, kto nie zadeklaruje, że nie jest masonem. Rzecz jasna, musi być, jak już jest w niektórych innych krajach oficjalna lustracja państwowa, w tym zakresie). Tego nie robią, także Polacy. Wobec tego nie widzę możliwości głosowania.

  Powtarzam: będę głosował i namawiam do tego innych tylko na te osoby, które pokażą swoje pochodzenie do czterech pokoleń wstecz. I nie chodzi nawet o to, że musi to być polskie pochodzenie. Nie można niczego ukrywać. Taki kandydat na posła winien przedstawić w internecie na swojej stronie wszelkie możliwe informacje: wyznanie przodków, skany metryk ich urodzin, akty ślubów, zgonów, uwierzytelnione przez aktualnego proboszcza i drugiego księdza. Zdjęcia grobów, jeśli się takie zachowały, przynależność przodków do różnych organizacji itd. Brałem udział w wyborach i referendach do tej pory. Ale teraz mówię: tylko pod warunkiem wykazania swego pochodzenia.

 149. AniaK said

  Kompromitacja pani Gozdyry.

  .https://www.youtube.com/watch?v=y-4OfZoaav8

 150. AniaK said

  Re146:
  Udało się zebrać pieniążki bez mojej pomocy?

 151. Wieloimienny said

  Jowram @

  „Polacy mogą głosować jedynie na osoby, które wykażą swoje pochodzenie do czterech pokoleń wstecz po mieczu i po kądzieli.”

  No to nie ma na kogo głosować, bo cztery pokolenia wstecz to każdy Polak miał przodka innej narodowości, niekoniecznie zyda.

  ——
  Czas rozwiązać Polskę.
  Admin

 152. Lily said

  „Jestesmy wiarygodni”,przekonuje
  Jaroslaw Kaczynski.
  „Ciemny narod,wszystko kupi”.Jacek K.
  Czas najwyzszy,azeby”ciemny narod”,
  udowodnil p.Jackowi,ze tkwi w bledzie.

  Zrodlo; znalezione w internecie.

 153. Boydar said

  … Urszula, Xenia, Helena, Katarzyna, Tara, Velda oraz Jaśmina.

  https://fakty.interia.pl/polska/news-zdecydowana-wiekszosc-polakow-pochodzi-od-siedmiu-pramatek-e,nId,3009589

  i żadnej Racheli ani Rebeki ? to musi być fake !

 154. Boydar said

  „… Antysemityzm narasta w Niemczech od lat …”

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-niemcy-pelnomocnik-rzadu-odradza-noszenie-jarmulek,nId,3009593

  A łyżka na to – niemożliwe !

 155. Lily said

  Pozycja 10-ta,od konca. A ku-ku,kogo
  my tam mamy?.
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/05/18/uwaga-polsko-izraelska-grupa-parlamentarna/
  Zrodlo;jak powyzej.

 156. Boydar said

  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/wystarczy-jedno-zdjecie-w-sieci-aby-wykorzystac-twoja-twarz-w-falszywym-wideo/jetl3h5?utm_aureus=Wl7FeqdC%2C3584a50c-abd2-4de5-bc97-963e8a44dd40

 157. bebrave2019 said

  Myśl Polaku o swojej przyszłości.

 158. Wieloimienny said

  Gajowy Marucha @

  „Czas rozwiązać Polskę.
  Admin”

  Czas zlikwidować demokrację.

  Lily @

  A to wilk w owczej skórze.

 159. ad.155
  Polsko izraelska grupa parlamentarna sejm gov pl
  http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/skladgr?OpenAgent&294&PL

 160. osoba prywatna said

  Andrzej Duda o ustawie 447
  .https://www.youtube.com/watch?v=lhDs_kD-Hyk

 161. osoba prywatna said

  Aj waj. Sprawdziliśmy skład zarządu Mobilis sp. z o.o. Zobacz kto szefuje liderowi komunikacji autokarowej na polskim rynku
  https://nczas.com/2019/05/25/aj-waj-sprawdzilismy-sklad-zarzadu-mobilis-sp-z-o-o-zobacz-kto-szefuje-liderowi-komunikacji-autokarowej-na-polskim-rynku/

 162. Boydar said

  „Czas rozwiązać Polskę”

  Koncepcja zmyślna. Tylko po co ? I kto.

  Bo jeśli w ogóle, to „bo przynosi wstyd”. Komu ? Nam. Znaczy się jacyś „my” jednak jesteśmy. A więc ma dla kogo być, ta Polska. Poza tym, klimat się zmienia; ja bym poczekał. Czekaliśmy tyle, że jeszcze chwila nas nie zbawi.

  Oni mieli poważniejszy dylemat – „Стpана моя pодная,
  Ах, что ж ты делаешь со мной?!”

  .https://www.youtube.com/watch?v=JAK6Navs29w

 163. awkzim said

  Ad 151
  Z tymi czterema pokoleniami to nie za bardzo pasuje. I tak, mój Dziadek ( ze strony Taty) urodził się w roku 1899 w Jordanowicach. Czyli mamy trzy pokolenia. Mój najstarszy Wnuk ma 19 lat i będzie głosował po raz pierwszy. Zatem mamy kolejne 3 pokolenia. Oznacza to iż od roku 1899 jest pięć pokoleń. Po stronie mojej Mamy znam rodzinę od roku 1699, a po stronie taty od roku 1746. I tam nie ma żadnych obcokrajowców. A teraz uwaga ogólna – na terenie Polski chłopów ( stanowiących około 80% ludności ) uwłaszczono w XIX wieku. Co oznacza niezmienność 80 % populacji. Ta zmienność mogła nastąpić w ciągu ostatnich 100 lat.

 164. osoba prywatna said

  Kot nasikał ci do butów. Wściekasz się? A on chce ci powiedzieć, że za tobą tęskni. Jego zachowanie to przejaw inteligencji. – Koty dokładnie wiedzą, w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę – tłumaczy weterynarz Jagna Kudła. Podobnie jak psy, rozumieją co się do nich mówi, tyle że kotom rzadko zależy na tym, aby wykonywać nasze polecenia.
  Więcej: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20894152,tlumacze-co-zwierzeta-probuja-powiedziec-wlascicielom.html
  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20894152,tlumacze-co-zwierzeta-probuja-powiedziec-wlascicielom.html

 165. Wieloimienny said

  awkzim @

  W mojej rodzinie normą jest posiadanie dzieci dopiero około czterdziestki więc moi pradziadowie żyli dawniej niż pradziadowie wielu moich rówieśników. Więc większe jest prawdopodobieństwo znalezienia obcego w czterech pokoleniach.

  Czemu?

  W tej części Pomorza gdzie mieszkam mieszane małżeństwa polsko – niemieckie były normą. Nawet za zaborów czyli w XIX wieku.

  I żeby nie było szwaby to dla mnie kurwy. Niemieckie pochodzenie rodziny mojej babki nie uchroniło jej przed pobytem w obozie koncentracyjnym i odebraniem/wywiezieniem kilku dzieci do obcych rodzin wgłąb Rzeszy. Tu jest ważne kto jak się w tamtych czasach zachował i kim się czuł, po której stanął stronie.

  W mojej gminie nazwisk niemieckich nie brakuje. Czują się dumni z tego pajace. Wójt im muzeum/izbę pamięci robi. Już ziemie po PGR ma szwab. Szwabują się.
  Ja nimi wszystkimi gardzę!

  Jowram @

  Czemu do czterech pokoleń, a nie do siedmiu lub dwunastu? I czy po czterech pokoleniach obce geny wyparują?

 166. osoba prywatna said

  W filmie „Jasminum” mnisi pachną czeremchą, wiśnią i śliwą. A w Cascia? Siostry zatykały nosy.
  https://kosciol.wiara.pl/doc/490615.Swieta-Rita

 167. osoba prywatna said

  G.Taylor (WJRO): Po wyborach lepsza atmosfera na restytucję
  https://wawel.neon24.pl/post/149052,g-taylor-wjro-po-wyborach-lepsza-atmosfera-na-restytucje

 168. osoba prywatna said

  Art. 212, czyli Pisowski but na gardle wolności słowa
  https://wawel.neon24.pl/post/149074,art-212-czyli-pisowski-but-na-gardle-wolnosci-slowa

 169. revers said

  Chleb produkowany w polsce truciznaa dla gojow
  .https://www.youtube.com/watch?v=WrdPybHk_b4

 170. osoba prywatna said

  Hajka, a ta druga to chyba Pawłowicz.
  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/img_20190520_225025.jpg?itok=j3ed2Shu

 171. osoba prywatna said

  Pojechałem na szparagi do Niemiec. Już wiem, kto zastępuje Polaków na zbiorach
  https://www.money.pl/gospodarka/pojechalem-na-szparagi-do-niemiec-juz-wiem-kto-zastepuje-polakow-na-zbiorach-6381944614054017a.html

 172. osoba prywatna said

  Takie porody zdarzają się raz na ponad 4,7 miliarda ciąż na świecie.
  http://www.national-geographic.pl/national-geographic/ludzie/w-polsce-urodzily-sie-szescioraczki-lekarze-przyznaja-ze-to-prawdziwy-fenomen

 173. osoba prywatna said

  Byłbyś w stanie zjeść kota? Na Madagaskarze ludzi zmusiły do tego głód i bieda
  http://www.national-geographic.pl/national-geographic/ludzie/bylbys-w-stanie-zjesc-kota-na-madagaskarze-ludzi-zmusily-do-tego-glod-i-bieda

 174. PISKORZ said

  re 127 Owocnych przemyśleń życzę. ” B. dziękuję, tu nie ma co rozmyślać..Tu trzeba działać..!!

 175. osoba prywatna said

  Muzealne bombowce wracają do służby w USA
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1794178,1,muzealne-bombowce-wracaja-do-sluzby-w-usa.read

 176. PISKORZ said

  re 162 Oni mieli poważniejszy dylemat – „Стpана моя pодная,
  Ах, что ж ты делаешь со мной?!”

  .https://www.youtube.com/watch?v=JAK6Navs29w DZIĘKI ZA PRZYPOMNIENIE…PIĘKNE..TRZEBA POSŁUCHAĆ..!!

 177. nikita said

  Albin Siwak: 1981 rok
  Nie ustępujcie ani na krok „parchom” z solidarności bo oni „kierownictwo solidarności” doprowadzą Polskę do ruiny…

 178. osoba prywatna said

  Jak przeżyć w restauracji. Tajemnice kelnerów
  https://tygodnik.tvp.pl/41919138/jak-przezyc-w-restauracji-tajemnice-kelnerow

 179. Easy Rider said

  Najlepszy komentarz do act s. 447.

 180. PISKORZ said

  Защищаешь права граждан и природу? Значит ненормальный! JUNCKER…szczeknął jak ,.. wiemy jak. .A w Rosji..nie lepiej….BRONISZ PRAWA OBYWATELI I PRZYRODY ?!. TO ZNACZY NIENORMALNY..! Tylko nie wiem kto tak tam zaszczekał..!!

 181. ami said

  Re26 Antymon
  Wszem i wobec, obwieszczam, iż żydzi kopulują bez granic. Tam nie ma żadnych ograniczeń rodzinnych. Koty i szczury ustępują im w zapuszczaniu komara. Stąd, taka ilość, bardzo podobnych do siebie bestii. Mogą oni mieszkać po obu stronach globu i zajmować się pozornie przeciwstawnymi rzeczami. Ich chuć jest większa od rozumu. Kult fallusa jest dominantą lucyferianizmu. Sataniści uwielbiają dzieci, siostrzyczki i braciszków, postępując wbrew prawu oraz zasadom zdrowego rozsądku. Żydzi to chimeryczna narośl na plecach zdrowych organizmów białego człowieka. Tego zła jest tak wiele, że piszą książki o nich, mimo kar i zakazów oraz niebezpieczeństwa. Tak ten byt razi i denazyfikuje ego. To Ohyda Spustoszenia.

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/l0zktkpTURBXy83ODljMWY5ZTBmYWM2NjdiNWQ1NDdlNzRiNmNhY2E2Yi5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww

 182. Parapsychopatolog said

  Re. 163 Awkzim. Dokładnie. Od strony mamy doszedłem do połowy XVIII wieku a ojca do 1519 r. (z przerwami) . Mieszkali i żenili się praktycznie w ramach jednej wsi ew. sąsiednich miejscowości do 20 km. Z jednym wyjątkiem ale też dokumenty się zachowały.

 183. osoba prywatna said

  Europa
  Patrze, na ogród obok, widze mojego sąsiada Mohammeda i jego żonę. Córka po szyję w ziemi. Zamierzają rzucać kamieniami w jej głowę.

  Oczywiście zadzwoniłem na Policje

  Cieszę się, że zwyciężyła sprawiedliwość-zostałem oskarżony o nietolerancję religijną i islamofobię.

 184. Wieloimienny said

  Listwa @

  „A pan co sądzi o tej wypowiedzi z @ 124?

  Smoleńsk mnie gówno obchodzi. Świnia podrzucona przez CIA Rosjanom, albo efekt głupoty Kaczora ogarniętego przeświadczeniem o swojej nieomylności.

  Co do afery SKOKu to nie ma się co dziwić, że „południowcy” mają to w nosie. Jak komuś zależy na stołku to na pole minowe nie wejdzie.
  Zresztą co oni mogą wiedzieć, skoro o NWO i masonerii guzik wiedzą i o papy Trujaka poparcie chieliby zabiegać. Nieuświadomiona młodzież co się bierze za politykę i paru starych karierowiczów. I żałuję, że na początku to poparłem.

  Nic to. Jak to pan o mnie napisał: grunt, że narodowcy oczyszczają się z takich jak ja.
  No i dobrze. Niech sobie zostaną sami czciciele misesa, rusofoby i tacy, dla których Bóg i Kościół to nie fundament i nie trzeba wierzyć, a wystarczy tylko szanować – tak mówią!
  Niech się „czyszczą”. To ja wolę być „brudny”.

  Ale pan gówno wiesz. Pan mi tłumaczy, że nie można z budżetu finansować Kościoła, bo Pieronek też był za. Bp. Pieronek to nawet Mszę Trydencką odprawił, żeby gojom oczy mydlić.

  Oto teraz, dzisiaj wieczorem polskie goje zostaną po raz kolejny wydymane przez żydów za pomocą dupokracji i parlamentaryzmu.

  Proszę więcej się do mnie nie odzywać, bo mnie cofa na myśl o panu!

 185. Enya said

  Ach, jaka pełnia (muzyczna,wokalna, aranżacyjna).

  Janerka

 186. ibrachim ibn jakub said

  Timermans jeszcze zapomniał też powiedzieć, że ma pizdę w poprzek, z zębami i jest koszerna.

 187. Marucha said

  Re 180:
  Na podstawie jakich konkretnych faktów Pan to napisał?

 188. PISKORZ said

  re 146 generał Abwehry GEHLEN.”… GENERAŁ-MAJOR WEHRMACHTU..nie był gen. Abwehry..tylko Obce Armie Wschód, czy coś w tym rodzaju.tam działał..I na pewno nie on był architektem zimnej wojny..!!

 189. PISKORZ said

  re 186 Jest cały artykuł na str, http://www.pdsnpdsr.ru..z takim właśnie tytułem !! Czytałem tylko fragment z braku czasu.

 190. Marucha said

  Re 189:
  Adres nie działa.
  Przypuszczam, że to jedna z Pana ulubionych stron – tzw. rosyjskich nacjonal-patriotów, którym Putin nie pasuje, a sami rozpieprzyli by Rosję w pół roku. Krzyczeć każdy potrafi,


 191. Drzwi Gnieźnieńskie – Drzwi Świętego Wojciecha: ANIMACJA JAKIEJ NIE BYŁO.


  Wawel przeddziejowy. Lechickie Świątnice Europy (1918) dr J. S. Zubrzycki [Książka Mówiona]

  Drzwi Gnieźnieńskie mają 2 reliefy, które mogą odnosić się do Świętego Wojciecha, ale są ikonografią historycznego Hamleta Mieszka Bolesławowca. Zostały ufundowane przez wdowę po Mieszku Anastazję dla jego grobowca w Rotundzie-A na zamku Biskupim w Płocku, gdzie był ołtarz klęczny ze statuą Mieszka w postaci srebrnego ANIOŁA.
  Gdy za Gierka z MOJEJ INICJATYWY wykonano kopię złupionych w Płocku w 1262 r. Drzwi Nowogrodzkich to odkuto w katedrze płockiej ORYGINALNE haki zawiasowe, na których zawieszono tą kopię. Było to z Mojej Inicjatywy, gdyż to ja uratowałem płocką skarpę przed ZJAZDEM DO WISŁY tłumacząc na PWr, że potrzebna jest NIE DROGA TECHNIKA AMERYKAŃSKA, ale austriacki regulamin saperski, który mówi, że jak less dostanie wody to robi się SZAJS więc w każdym płockim domu musi być Wodomierz. Dzięki temu ZATRZYMANO płocką skarpę Bez Amerykanów.
  Czesi wykazali, że ZŁUPIONY sarkofag Bolesława Wielkiego w St. Moris w zachodniej Szwajcarii też był fundacją Anastazji Bolesławowcowej.

  Przywoływanie Zubrzyckiego z książką z roku 1918 na temat Wawelu jest Głupiego Robotą, gdyż jest wprawdzie MĄDRZEJSZA od bredni Krakowskiej Szkoły Archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, ale została zdezawuowana przez Hawrota, który kopał na Wawelu. Hawrot odatował jednak Wawel Przedromański na kulturę przedłużycką, gdy ja wykazałem, że był kultury lendzielskiej i został zbudowany przez Jura-Uranosa PO zamkach jurajskich i zamku Cieszyńskim, ale PRZED Kremlem Białokamiennym w Moskwie.
  Kreml Białokamienny to SPRAWDZALI Hiszpanie.

 192. zofia said

  Marsz LGBTIAQ+ w Gdansku prowadzila A Dulkiwicz dedykujac go P Adamowiczowi
  Doszlo do profanacji Eucharystii ! A Dulkiewicz powinna zostac oskarzona!

  https://wiadomosci.wp.pl/wagina-jako-najswietszy-sakrament-zachowujecie-sie-obrzydliwie-6384867244427393a

  Z braku higieny

  https://www.wprost.pl/swiat/10211478/prezydent-brazylii-wstrzasniety-duza-liczba-amputacji-penisa-to-smieszne-i-smutne.html

  Wyborcy „wiosennych” niech pomysla co przynosi penetrowanie odbytu a nie prawo do milosci

 193. revers said

  A Dulkiewicz prowadzi Soros, jak i zilonych, co to w innych miastach z slynej 12-ki ktorzy przytulic chca uchodzcow z marokeskich umow i oczywiscie Sorosa pieniedze i przez jego NGO propaganda posluzyc sie.

  A moze przed tym Dullkiewicz i koscielna swita po watykanskiego Franka zmieni modlitewniki, i tekst bbli „z prochu powstales, w proch sie obrocisz”, zostaje tylko pod nwo z nawozu powstales, w nawoz obrocisz sie lub inne teksty dotyczace ojca, matki i syna, ducha swietego. Ich miejsce w rodzinie i w zdrowym spoleczenstwie.

 194. wincenty said

  KLAMSTWA GADOWSKIEGO

 195. Boydar said

  I tak to wygląda po drugim soborze

  .https://www.youtube.com/watch?v=BgmRQbHMfac

 196. Panie Piskorz, Pan jest Niedoinformowany. Każdy funkcjonariusz wywiadu wojskowego ma rangę wojskową o 2 stopnie zaniżoną wobec służby Tajnej, która może się nazywać Tak czy Inaczej.
  Po zamachu Abwehry na Hitlera w pociągu Ameryka na trasie Warszawa-Kraków Hitler pozbawił Canarisa zwierzchnictwa nad frontem wschodnim i utworzył Obce Armie Wschód pod dowództwem Gehlena jako Generała Wehrmachtu, co znaczy, że Gehlen jako Marszałek Polny OAW był równorzędny Canarisowi. Zamach miał polegać na zatruciu wody w pociągu Ameryka Polonem przez nałożnika Hitlera Bronisława Geremka, którego ojciec, rabin Borys Lewartow, zdradził to dla SS, za co został szefem wielkiego kapitału Zachodniego Wybrzeża USA – co jest wersją komunistycznego polskiego wywiadu wojskowego.
  Zamach Benesza na Heydricha był z tej racji, że Abwehra chciała usunąć Hitlera jako niezdolnego do prowadzenia wojny na Wschodzie, którego następcą zostałby Heydrich jako Możebny.
  Stalin też był Niemożebny do prowadzenia wojny, ale Stalina wyeliminował chłopek-roztropek Nikita Chruszczow na stalingradzkiej radzie wojennej, wobec czego front stalingradzki podporządkował się komisarzom leningradzkim, za czym poszły inne fronty, dzięki czemu Pitrowcy WYGRALI WOJNĘ.[/u]

 197. osoba prywatna said

  Po co spółce Kulczyka system jaskiń? Kupili całą wioskę. W pobliżu wiele tajemniczych obiektów
  https://nczas.com/2019/05/26/po-co-spolce-kulczyka-system-jaskin-kupili-cala-wioske-w-poblizu-wiele-tajemniczych-obiektow/

 198. Boydar said

  „… nadal żywe są wzajemne uprzedzenia …”

  Np. „wujku, śpicie?”. Sympatyczne, o co tu się zaraz uprzedzać.

  https://www.money.pl/gospodarka/polacy-i-ukraincy-ktore-mleko-lepiej-smakuje-6385092052051585a.html

  Dalej już tylko nędza. Między wierszami pojawia się Werbycki – Wybicki, i Ukraina od Sanu po Don, naturalnie z grekokatowskim wsparciem

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mychaj%C5%82o_Werbycki
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hymn_Ukrainy

 199. Boydar said

  Dobra wiadomość dla Pana Gajowego; z tym, że nie wiadomo na ile prawdziwa

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019052610453578-wulkan-yellowstone-wprawil-naukowcow-w-oslupienie-sputnik/

 200. re1truth2 said

  Re 190

  Chyba nie…podobno protestują przeciw wydobywaniu rudy uranu – zatrucia
  https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fpdsnpsr.ru%2Fregional_news%2Fpoliticheskie-repressii%2Fv-obkhod-zakona-i-spravedlivosti_22052019

 201. revers said

  Na ukrainie powstaja pomniki katow polakow, w tym Sukiewicza, wicej bezwrotnych kredytow i kart stalego pobytu dla swych katow. Sakiewicz potwierdzi z sbu,ipn dobroc, dobre uczynki, pomoc humanitarna upa, uonu podczas rzezi wolynskiej.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-ukrainskim-miescie-odslonieto-pomnik-kata-polakow-foto-video/

 202. Wieloimienny said

  Zofia @

  Tak, to nie z braku higieny. Za dużo seksu z byle kim, byle gdzie i byle jak(w sensie, że pchanie tam gdzie nie trzeba). Z tego Brazylia słynie.

  „Skrajnie prawicowy prezydent” – boki zrywać.
  Przydałoby się jeszcze Bolsonaro ptaka uciąć.

  To jest taka zagrywka i pretekst. Lada dzień Bolsonaro wprowadzi przymusowe obrzezanie w „celach higienicznych”.

  Bosy żyd z Osieka mówił, że w Brazylii żyje taka malutka rybka, która jest w stanie wpłynąć wewnątrz penisa. Pływa sobie w Amazonii i tylko czeka aż Indianin (a mają niektóre plemiona taki zwyczaj) wejdzie po pas do wody zrobić siku.
  I wtedy taki ból, że tylko maczeta!!! 😉

  A to LGBTIQ to co to?

  L lesby
  G pedały
  T tranwestyci, czyli faceci przebrani za baby
  I impotenci?
  Q kastraci czy kretyni?

  Niedługo będzie jeszcze z jak zoofile i o jak onaniści. Cała klawiatura QWERTY.

  Patridioci walczą z komuną, której nie ma. I pomyśleć, że za PRLu takie pedały nie szalałyby po ulicach, bo dostałyby wpierdol.

 203. osoba prywatna said

  Anglik, który kochał Polskę i ostrzegał przed fałszywymi kapłanami
  https://tygodnik.tvp.pl/42744396/anglik-ktory-kochal-polske-i-ostrzegal-przed-falszywymi-kaplanami

 204. re1truth2 said

  Przy okazji przeglądania strony znalazłem dobry artykuł o holo..t z wycinkami z gazet m.in. Daily Harald, Pravda skąd się wzięło 6 milionów żydów jak ich na procesach norymberskich nie było w tych informacjach prasowych.
  [Artykuł w gazecie Pravda z 3 października 1946 r. Donosi o zamordowanych obywatelach ZSRR, a nie o morderstwach 6 milionów Żydów. Tekst zawiera grupę cyfr, która umożliwia zidentyfikowanie wyroku ogłoszonego 30 września 1946 r. Przed trybunałem:
  – 15 milionów cywilów zabitych;
  – 10 milionów zginęło na polach wojennych.
  – 275 tys. Osób starszych i chorych zabitych przez truciznę.
  – 7 milionów skradzionych w niewolę.]
  https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fpdsnpsr.ru%2Fregional_news%2Fpoliticheskie-repressii%2Fv-obkhod-zakona-i-spravedlivosti_22052019

 205. Antymon said

  re 192, @zofia:

  „Marsz LGBTIAQ+ w Gdansku prowadzila A Dulkiwicz dedykujac go P Adamowiczowi”

  Zastanawiam się, komu oni chcieli pomóc w ostatnim dniu przed wyborami: PiSowi czy Konfederacji?

 206. Wieloimienny said

  Boydar @

  „Ukraina od Sanu po Don, naturalnie z grekokatowskim wsparciem

  Bo widzi pan oni „rewidują swoje poglądy i odnajdują korzenie chrześcijańskie”.

  Tak mawia zwycięzca the baty zapewne przyszły euroosioł.

 207. Boydar said

  Ja nie wiem, czy przypadkiem nie obrażam Greków …

 208. osoba prywatna said

  Żelazny atut armii, od wojny secesyjnej po rosyjskie manewry „Kawkaz 2016”. Pociągi pancerne
  https://tygodnik.tvp.pl/42759855/zelazny-atut-armii-od-wojny-secesyjnej-po-rosyjskie-manewry-kawkaz-2016-pociagi-pancerne

 209. Głos Prawdy said

  Manifestacja homoseksualistów w Gdańsku. W marszu wzięła udział prezydent miasta

  Read more: http://www.pch24.pl/manifestacja-homoseksualistow-w-gdansku–w-marszu-wziela-udzial-prezydent-miasta-pch,68522,i.html?fbclid=IwAR2EvQTDUN6Rng0b80-BDV3i4FooX7niju87oKC3L96EYxYx9oGlqxYaDJk#ixzz5p2DOXo7b

 210. Jaśmin said

  izraelskie judaistyczne lobby
  żydowskie pogromy

  Większość Polaków nawet nie wie o planach utworzenia państwa na terenach Polski w czasie I wojny światowej, ani o pogromach na Polakach dokonywanych w 1939 roku przez Żydów, które przygotowywały pole do okupacji z ramienia ZSRR. Nie widzą też oczywistej ciągłości pomiędzy elitami tzw. „żydokomuny”, a elitami III RP.

  Naród ogląda za to ciągle kłamliwą i obraźliwą nagonkę na samego siebie, nagłaśnianą przez posłuszne syjonistom media świata euro-atlantyckiego, które wmawiają nam, że to my jesteśmy coś winni Żydom za, wyssany z palca, lub jak mówi Katz z piersi polskiej matki, „polski nazizm” i „polskie obozy”.

  Tymczasem oczywista prawda jest taka, że od ponad 100 lat, członkowie tego narodu, tworzą wewnętrzne, polskojęzyczne, ale skrajnie wrogie lobby, którego celem jest przejęcie władzy i protektoratu nad Polakami oraz pozbawienie ich suwerenności i praw do samostanowienia.

  W latach 1939-41 rola Żydów w organizowaniu sowieckiej władzy w Polsce była potężna. Rozpoczął się plan realizacji drugiego projektu objęcia władzy nad naszym krajem. Tym razem nie miało to być wprawdzie własne państwo, lecz raczej pomysł administracji Polakami i utworzenie na naszej ziemi warstwy uprzywilejowanej, składającej się ze „swoich”, ewentualnie z udziałem miejscowych pożytecznych idiotów-karierowiczów.

  Dr. Andrzej Leszek Szcześniak przytacza zatrważające dane: Żydzi, podczas okupacji sowieckiej w tych latach, zajmowali 75 – 90 % stanowisk administracyjnych (!) oraz poważny procent dolnych warstw aparatu terroru. Dokonano wtedy ich rękami ogromnej zbrodni na narodzie polskim, wymordowano elity intelektualne i wojskowe, a na ich miejsce wprowadzono własnych uzurpatorów.

  W tym celu utworzono w 1943 roku w Moskwie tzw. Związek Patriotów Polskich, którego organem prasowym było pismo „Wolna Polska”. Organizacja ta powstała z inicjatywy zbolszewizowanych Żydów, często zdrajców Polski i kolaborantów z KPP. Byli to min. Jakub Berman, Alfred Lampe, Hilary Minc, Julia Brygystierowa, Jerzy Borejsza (Goldberg) i Paweł Hofmann. Oczywiście, dla niepoznaki, dobrano sobie kilku, etnicznie polskich, zatwardziałych komunistów, jak Wanda Wasilewska, czy skoligacony z Żydami, Aleksander Zawadzki (miał żonę Żydówkę). Aby zagwarantować ich posłuszeństwo, ludziom tym umożliwiano szybką karierę w aparacie sowieckim. Mimo, iż wielu z członków ZPP wcześniej, oficjalnie deklarowało brak zainteresowania istnieniem, w ogóle, niepodległej Polski jako takiej (!), zwrócili się oni do Moskwy z pomysłem utworzenia armii „polskiej”.

  Historyk Jerzy Brochocki / Ryszard Gontarz, w książce „Rewolta marcowa” pisze: „W czasie gdy Berling szkolił dywizję, prowadził ją (….) w bój pod Lenino, potem organizował korpus, a następnie armię – oni opanowali bez reszty aparat polityczny, służby specjalne, prokuraturę i sądownictwo dywizji, korpusu, armii. Oto jeden tylko, ale jakże wymowny przykład: na 30 politruków w drugiej dywizji dwudziestu siedmiu było Żydami”. „Swoimi” obsadzono prawie wszystkie stanowiska pełnomocników Związku Patriotów Polskich.”

  Oprócz tego utworzono Komitet Organizacyjny Żydów w Polsce. Inicjatorem był Jakub Berman, który przedstawił ten plan, sowieckiemu Żydowi, szefowi radzieckiego MSW, Ł. Berii. W skład kierownictwa weszli J. Berman, E. Szyr i H. Minc. Wśród członków był min. Ozjasz Szechter, ojciec syjonisty Adama Michnika.

  Interes syjonistów w rewolucji bolszewickiej doskonale sprecyzował Murry Butler podczas bankietu organizacji British – Israel World Federation w 1937 roku: „Komunizm jest narzędziem, które służy do zniszczenia państw narodowych i do ustalenia jednego rządu światowego, jednej policji światowej i jednego pieniądza światowego (Henryk Pająk – „Piąty rozbiór Polski”)„.

  Ponad 35 lat później, w 1972 roku, w tej samej British – Israel World Federation, światowe żydostwo oficjalnie zadekretowało rozbiórkę bolszewickiego komunizmu czyli ZSRR. Sam plan kontrolowanego upadku komunizmu, w wyniku auto-rozkładu, został nakreślony dużo wcześniej. Opracowane z zródeł MK TV – audio:

  https://justice4poland.com/2019/04/02/transformacja-polski/

  https://andrzejwronka.blogspot.com/2017/09/ryszard-gontarz-i-zamilczana-czesc.html

  https://3obieg.pl/lektury-obowiazkowe-andrzej-leszek-szczesniak-judeopolonia/
  https://narodowikonserwatysci.wordpress.com/2013/10/28/judeochrzescijanie-w-polsce-a-cywilizacja-lacinska/
  http://gazetawarszawska.eu/2013/11/05/dr-andrzej-leszek-szczesniak-judeopolonia-zydowskie-panstwo-w-panstwie-polskim/

  https://andrzejwronka.blogspot.com/2011/05/polecam-ryszard-gontarz-rewolta-marcowa.html

  .https://1.bp.blogspot.com/-tgD-Xca9ccM/Td7MCTlmpcI/AAAAAAAAAJM/tzBN-6-Otlc/s1600/rewolta-marcowa.JPG

  Wydarzenia marcowe 1968 r. w PRL , Gontarz
  .www.youtube.com/watch?v=6aok1-HST7c
  „POLECAM: Ryszard Gontarz – Rewolta marcowa (czyt. dalej): Książka napisana pod pseudonimem

 211. Głos Prawdy said

  Mamy dopiero maj, a od kwietnia powstało w Polsce już pięć trąb powietrznych!
  https://www.koniec-swiata.org/mamy-dopiero-maj-a-od-kwietnia-powstalo-w-polsce-juz-piec-trab-powietrznych/?fbclid=IwAR0RyPy7SO_Ch5N33oKqnr_Q9R__MbsEHbKbPH12S_5PpimLPaojvTy2YYk

 212. Jaśmin said

  Fakt niemal całkowitego zdominowania przedwojennego ruchu komunistycznego przez semitów potwierdza ksiądz dr. Stanisław Trzeciak w książce „Talmud o gojach, a kwestia żydowska w Polsce”, wydanej w 1939 roku.
  „W r. 1935 w Warszawie na 4000 aresztowanych za działalność komunistyczną było 3.600 żydów, a 400 Polaków, czyli 90 % żydów i 10 % Polaków. Na 1 stycznia 1937 r. warszawska organizacja Komunistycznej Partii Polski liczyła 70 % żydów, a 30 % Polaków, związek zaś komunistycznej młodzieży polskiej liczył 85 % żydów, a 15 % Polaków.
  — Wyroki sądowe Warszawskiej Apelacji, równającej się mniej więcej Województwu Warszawskiemu, skazały za komunistyczną działalność w r. 1937:
  w styczniu: 87,50% żydów, 12,50% Polaków,
  w lutym: 77,00% żydów, 23,00% Polaków,
  w marcu: 87,50% żydów, 12,50% Polaków,
  w kwietniu: 91,25% żydów, 8,75% Polaków,
  w maju: 95,00% żydów, 5,00% Polaków,
  w czerwcu: 87,50% żydów, 12,50% Polaków,
  w lipcu: 90,00% żydów, 10,00% Polaków,
  w sierpniu: 100,00% żydów, 0,00% Polaków,
  we wrześniu: 96,00% żydów, 4,00% Polaków,
  w październiku: 95,00% żydów, 5,00% Polaków,
  w listopadzie: 60,00% żydów, 40,00% Polaków,
  w grudniu: 90,00% żydów, 10,00% Polaków.”
  Identyczne zjawisko masowej kolaboracji żydowskiej przeciwko Rzeczpospolitej miało miejsce w roku 1939, na początku II wojny światowej, w czasie IV rozbioru Polski.
  Dlaczego zupełnie nieznany jest w Polsce fakt krwawych pogromów dokonywanych na Polakach przez Żydów, które miały miejsce podczas wkraczania Armii Czerwonej na kresy wschodnie, min. 18 września w Grodnie?!
  Najlepiej będzie zacytować przykładowe relacje świadków, przytoczone w drugiej części książki „Judeopolonia” dr. Andrzeja Leszka Szcześniaka:
  „Wieczorem z 18 na 19 września 1939 roku, w mieście wybuchła gwałtowna strzelanina zorganizowana przez komunistów, głównie Żydów i nacjonalistów białoruskich. (…) W pierwszych czołgach atakujących miasto nazajutrz miasto znajdowali się grodzieńscy Żydzi (…) wskazywali oni załogom czołgów strategiczne punkty w mieście. Tej nocy rebelianci z bronią długą i krótką atakowali rodziny inteligencji polskiej, urzędników, a nawet żołnierzy w pobliskich miasteczkach: w Skidlu, Łuninie, Jeziorach i innych.”
  „Już wiedzieliśmy, że poprzedniej nocy wybuchła rebelia komunistyczno-żydowska. Strzelano do policji, do żołnierzy, do pojedynczych osób (…)”
  „Bardzo okrutny los spotkał żołnierzy polskich i setki mieszkańców Grodna, których wskazały bojówki żydowskie i białoruskie. Mężczyzn najpierw okrutnie okaleczano. Obcinając nosy, członki, uszy, wydłubywano oczy, następnie wiązano po piętnastu drutem kolczastym, przywiązywano do czołgów i wleczono kamienistą drogą po kilkaset metrów. Wrzucano ich następnie do przydrożnych rowów i lejów po bombach. Jęki i krzyki pomordowanych słychać było w promieniu kilku kilometrów od miasta. Grozę sytuacji potęgowały pożary – to płonęły polskie domy niszczone przez młodych Żydów, przystrojonych w czerwone chusty i kokardy. (…) w Grodnie wymordowano 130 uczniów i podchorążych, dobijano rannych i obrońców. 12-letniego Tadzika Jasińskiego przywiązano do czołgu i ciągnięto po bruku. (…) Na placu pod Farą leżał wał zamordowanych (…) wielu uczniów gimnazjum kupieckiego zostało rannych, wielu znalazło się w więzieniach, ciężko ranni ukrywali się w mieście.”
  Na przykładzie Grodna opisaliśmy jak przebiegał udział Żydów w bolszewickiej rewolucji. Podobne zdarzenia miały miejsce również w Rohatyniu, Łucku, Tyszowicach, Szczebrzeszynie, Przebrażu, Kołomyi, Lubomlu, Kownie i wielu innych. Zainteresowanych większą ilością relacji świadków, dokumentami i tekstami źródłowymi, odsyłam do obszernej książki dr. Szcześniaka.
  Krwawe pogromy żydowskie na Polakach, będące początkiem procesu eliminacji polskiej elity przez sowietów i ich kolaborantów, przygotowywały grunt pod powstanie fasadowego państwa „polskiego” pod żydowskim protektoratem z ramienia Związku Radzieckiego.

  https://polishholokaust.blogspot.com/2018/05/czy-nikogo-juz-nie-dziwi-ze-zydzi.html

 213. Głos Prawdy said

  Miliony ptaków giną w trakcie nocnych zbiorów oliwek. Są zabijane w trakcie snu
  https://noizz.pl/ekologia/miliony-ptakow-ginie-w-trakcie-nocnych-zbiorow-oliwek/cldk8vf?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_noizz&fbclid=IwAR0ZZJkUrA4wbyY7bFTb7RGbp02zFOIBa_fZTakhIOyyehUgrD2c-Ta12mQ

  Czyli kupujemy oliwki z Andaluzji.

 214. Głos Prawdy said

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/61124111_703782023357918_7958077265613422592_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=67d9cd0b1000585052f6400126365417&oe=5D996699

 215. Głos Prawdy said

  MOMENTY W KTÓRYCH PODCZAS MSZY ŚW. POWINNIŚMY KLĘCZEĆ – NIE stać i NIE kucać!
  PO KATOLICKU TYLKO NA KLĘCZĄCO, KTO WIERZY, KLĘKA …
  https://gloria.tv/article/ZhcGyFoX7EYc3GWx4f7isSBer?fbclid=IwAR2OnY8fmeVVbYYTl110ICL6pqo_4rUGwl_IhmKgf7HtOJblg8OWWNOg_RE

 216. Może ktoś z Państwa wie, co to znaczy. Czesław Białczyński z Krakowa opublikował cennik mej http://www.wandaluzja.com jako Najpoczytniejszej i Najdroższej w USA. Potem przeczytałem, że Trumpf wygrał DZIĘKI INTERNETOWI, bo Amerykanie Telewizji NIE WIERZĄ jako Propagandzie. Trumpf jednak zaraz ZAMKNĄŁ http://www.wandaluzja.com, którą odzyskałem jako https://www.wandaluzja.pl//.
  10 lat temu napisano do mnie, że Amerykańska Wandaluzja jest witryną SĄDOWĄ, gdyż wpływały Skargi Sądowe, więc SĄD chyba Federalny? otworzył mi witrynę i powołał Tłumaczy Sądowych, aby Łżacze mogli mnie LŻYĆ i Opluwać…
  Jeśli faktycznie tak było, to dlaczegoż to Lżenie jest aż tak DROGIE ???
  Przy majstrowaniu przy Wandaluzji wyskoczyła mi NIEMIECKOJĘZYCZNA http://www.wandaluzja.com na serwerze w Hesji, której później odnaleźć nie mogłem. Znaczyłoby to, również Niemcy otworzyli mi witrynę Sądową, i to bez mej wiedzy, bo wpisali mnie na listę Oszustów Światowych. Śledztwo FBI, Interpolu i ONZ trwało cały rok i uwolniło moje czeki spod Protestu, ale zostało przeniesione do Niemiec, gdzie trwało Pół Roku i zostało właśnie ZAKOŃCZONE więc do Warszawy orzyjedzie misja ONZ dla SKRĘŚLENIA mnie z listy Oszustów Światowych.
  Po zamknięciu przez Trumpfa http://www.wandaluzja.com NIE ZNIKNĘŁĄ, ale wejścia na nią jest przez planszę HUAWEI, jak i na https://www,wandaluzja.pl. Gdy otwieram CHIŃSKOJĘZYCZNĄ Wandaluzję to ukazuje się chiński HIGH-TECH w rodzaju:
  http://192.168.8.1/html/quicksetup.html?randid=1459703610?updataredirect=www.wandaluzja.com// view-source:about:blank//
  info@zzfangkuai.com// http://www.wandaluzja.com/products/ i dalej PO CHIŃSKU.
  To można tłumaczyć tym, że twórcami SUPERMOCARSTWOWYCH Chin byli Kanclerz Schroeder i Jasir Arafat, którzy po SKATOWANIU mego Pełnomocnika w NASA przenieśli mego Aerobusa-SADDAM z Dniepropietrowska do Pekinu z Globalnymi Skutkami.
  Za pomoc w załatwieniu tego obiecuję udział Finansowy w http://www.wandaluzja.com skąpy nie jestem.

 217. Jaśmin said

  Żydzi w pierwszych dniach wojny w Polsce witali Niemców i Sowietów…

  pokaż komentarz

  Polscy dowódcy z 1919 roku o żydach:

  W. Sobieski: „Żydzi czynnie wspierali bolszewików, strzelając z okien do naszego wojska…”.

  Generał Stanisłąaw Kopański: „Z tyłu pada kilka strzałów karabinowych. Strzelają, jak się później okazuje – miejscowi Żydzi komuniści… Celowali w dowódcę, gdyż strzały ich trzy razy drasnęły me ramię…”.

  F. Koneczny: „W Wilnie Żydówki wylewały kubły ukropu na przechodzące oddziały polskie”.

  Ks. dr S. Trzeciak: „…kiedy wymieniony 41 pp opuszczał ze względów taktycznych czasowo Lidę, to Żydzi z okien i dachów strzelali do żołnierzy naszych, lali wrzątkiem na nich i rzucali kamieniami. Kiedy zaś później wymieniony pułk ponownie zajął miasteczko, ludność polska wskazała na kloaki, do których Żydzi wrzucili siedmiu oficerów naszych, jako ostatnio wycofujących się postrzelili, pojmali, w okrutny sposób zmasakrowali i rzucili do kloaki”.

  .https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_EXjps2SIdGGWhJTf9djkAjD51UJtOSsD.jpg

  SKAZANIE ŻYDÓWKI ZA OBRAZĘ NARODU POLSKIEGO (1938r.)

  W Sądzie Okręgowym w Krakowie odbyła się dnia 8 marca br. rozprawa karna przeciw Fajdze Spettowej vel Luftspettowej o obrazę narodu polskiego. Bezczelna Żydówka powiedziała w dniu 18 grudnia 1938 r. (dzień wyborów do rady m. Krakowa) do członków Związku Narodowego „Praca Polska” p. Marri Molendowej i Władysława Budziaszka: „ja mam w …. waszą Polskę, wy świnie polskie, wy jesteście od tego, abyście nam kible wynosili…”. Wymienieni członkowie „Pracy Polskiej” zrobili o tym fakcie doniesienie do prokuratora w następstwie czego odbyła się rozprawa sądowo. Po przeprowadzeniu przewodu sądowego zapadł wyrok skazujący bezczelną Żydówkę na półtora roku więzienia, bez zawieszenia kary. Skazana została aresztowana na sali rozpraw i odprowadzona do więzienia.

  .https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_HppC4nmrnHQpFxLSUCLA36utisDc7lbZ.jpg

  .https://3.bp.blogspot.com/-9cnz2ubg65k/Wyv0ArZHGKI/AAAAAAAAAaE/enOkXW88C2Y4GuLLXd4OX6w1Sq4khs3aACLcBGAs/s1600/Gen.Kopanski.jpg

  W tym materiale nie znalazłem tytułów gazetek takich jak: „Głos Tobruku”, czy też „Nasz Głos w Cyrenajce”.
  Syria, kraj o którym mówi się obecnie z powodu straszliwej wojny, związanym z nią eksodusie uchodźców syryjskich.. Ponad 78 lat temu, także w Syrii, rozkazem Naczelnego Wodza generała Władysława Sikorskiego sformowano Brygadę Strzelców Karpackich. Było to dokładnie 12 kwietnia 1940 roku – dowództwo objął pułkownik Stefan Kopański.
  Najważniejszą bitwę żołnierze pułkownika stoczyli z 9 na 10 grudnia 1941 roku zdobyli bardzo ważny przyczułek Niemców, wzgórze Madauar, a następnie Acroma, co przyczyniło się do połączenia w wojskami angielskimi. Tym sposobem zdobyto sławną Twierdzę Tobruk – uczyliśmy się o tej bitwie w szkole w latach 60-tych. Bohaterscy żołnierze walczyli także pod Ghazala. Łącznie straty Brygady wyniosły 156 poległych i 467 rannych.
  https://historia-nieznana.blogspot.com/2018/12/samodzielna-brygada-strzelcow.html
  https://nowa-e.blogspot.com/2015/02/kasprzycki-tadeusz-zbigniew.html
  https://polskaijejhistoria.blogspot.com/2016/01/stanisaw-kopanski.html

  fałszywy jak anglik
  Kolejną ofiarą operacji „Market-Garden” stał się gen. Sosabowski. Marszałek Montgomery, generałowie Horrocks i Browning zrzucili na niego odpowiedzialność za klęskę pod Arnhem. Twierdzili, że dowodził nieudolnie i nie chciał przyjść z pomocą obrońcom Oosterbeck. Była to zemsta za krytyczne uwagi, jakich nie szczędził im polski dowódca. Sosabowski odpierał te zarzuty, ale nie miał poparcia nawet wśród swoich. Prezydent Raczkiewicz i gen. Kopański ugięli się pod naciskami brytyjskimi i 9 grudnia 1944 roku generał został pozbawiony dowództwa 1 SBSpad. Kilkanaście dni później objął fasadowe stanowisko Inspektora Jednostek Etapowych i Terytorialnych.
  http://kurkiewicz-family.com/stanislaw_sosabowski.htm

  https://polishgreatness.blogspot.com/2011/02/spy-week-famous-polish-spies-krystyna.html

 218. osoba prywatna said

  Maxiu za patriotów uważa piętnastu Kukizów.
  .https://www.youtube.com/watch?v=bBdT_wdJEHs

 219. Jaśmin said

  Żydowska judaistyczna nienawiść do Katolików Polski i Polaków

  Bezinteresowna nienawiść do polskości. Antypolonizm żydowski przed I wojną światową.

  W średniowieczu, w okresie karnych wydaleń Żydów w szeregu krajów zachodnio – europejskich, Polska ich przyjęła, i obdarzyła ich możliwościami jakich w żadnym innym z krajów nie doznali.

  “Stopniowo realizowano u nas system który stawał się dla nich istnym “państwem w państwie”, z samorządem, z własnym sądownictwem, a nawet systemem podatkowym, dla ich nacji specjalnym i wyjątkowym. Ten stan, oczywiście z wahaniami niemożliwymi do usunięcia i z wyjątkiem akcji prowadzonej przez buntownika Chmielnickiego, trwał aż do utraty przez Polskę niepodległości.

  Z utratą naszej niepodległości ich sternicy, a za nimi masy żydowskie, uznały ten obszar za bezpański i w swym rodzaju jedyny, wprost idealny do stworzenia z Polski zastępczej “ziemi obiecanej”. I tak zrodziło się pojęcie “Judeo-Polonii”, wprowadzane nawet w życie, przy pomocy władz niemieckich, w końcowej fazie 1-ej wojny światowej.

  Na szczęście dla nas, także w drugiej połowie XIX-go wieku – a więc w okresie w którym chyba nikt w Europie nie wierzył w możliwość wskrzeszenia państwa polskiego – znalazły się w Polsce patriotyczne i realistyczne ośrodki polityczne, które postawiły sobie za cel odbudowę naszej państwowości.

  Dopóki Polska była silna, Żydzi zamieszkali na jej terenach byli jej władzom lojalni. W tamtych czasach I Rzeczypospolitej mieli swe miejsce w strukturze społeczeństwa i wraz z innymi stanami stanowili cześć jego harmonijnie funkcjonującej całości. W czasie rozbiorów Polski już tylko część z nich przejawiała postawy lojalne wobec wspólnej ojczyzny i wyrażała czynnie swe patriotyczne do niej przywiązanie. W miarę upływu lat, coraz większe ich zastępy nastawiły się na współpracę z zaborcami, przyczyniając się w sposób dotkliwy do wyniszczania polskości..”.(Stanisław Kozanecki. List e -mail)

  Józef Ignacy Kraszewski w swej powieści “Żyd” przytoczył ich tok rozumowania:

  w powietrzu czuć proch ale dla nas to nic złego.chłop polski nie lubi nas, wiemy o tym, ale chłop jest głupi – nie boimy się go. O szlachtę głównie nam idzie. Wmiesza się ona przez sam punkt honoru w awanturę, pójdzie do lasu, na krwawe pole, za co ją rząd ukarze, zniszczy, wytępi, wydusi, wywłaszczy, a wówczas dla nas droga otwarta.

  Wobec takiej filozofii nie dziwi, że wielu bogatych Żydów sprzyjało wybuchowi powstania. Jednym z nich był znany przyjaciel powstańców żyd Kronnenberg.

  A.L. Szcześniak w pracy “Judeopolonia” wspomina, że wyasygnował on na cele powstańcze 1 mln. złotych rubli. Kierownictwo powstania przeznaczyło je na zakup broni w Anglii (pewnie u angielskich Żydów).

  Inny Żyd Tugenhold, szpieg rosyjski zdradził Rosjanom szlaki przerzutu tej broni, tak że duża jej część dostała się w ręce rosyjskie. Po zgnieceniu powstania Kronnenberg został odznaczony przez cara najwyższym orderem i przyznał mu szlachectwo.

  A.L. Szcześniak w cyt. pracy zwraca uwagę, że współpraca Żydów z caratem w tłumieniu Powstania Styczniowego, a także w finansowym wspieraniu go, miała głębszy sens:.

  ”Upadek powstania i konfiskata przez carat 4254 majątków szlachty polskiej i grabież ziemi wysiedlonych na Sybir 7000 rodzin zaścianków szlacheckich stworzyło niebywałą okazję wykupu przez Żydów polskiej ziemi.

  Już w r. 1885 statystyki w Królestwie notują 2966 Żydów właścicieli lub dzierżawców dużych majątków.Na tym nie koniec. Ogólne straty polskie powstania wynosiły ok. 250 tyś osób. Był to olbrzymi cios wymierzony w polską substancję etniczną. Dotknął również ludność miast. Pojawiła się następna okazja wykupu tym razem własności miejskiej.

  Po powstaniu, w którym zginęło tak wielu, przeważnie młodych Polaków, na skutek stworzonych przez władze politycznych i gospodarczych warunków, wyemigrowało z Polski w latach 1864 – 1914 ok. 4,5 mln. przeważnie młodzieży, osłabiając znacznie potencjał ludnościowy Polaków.

  W tym czasie dzięki rozrodczości, a także polityki cara, wzrosła znacznie liczba ludności Żydowskiej na ziemiach polskich, lokując się przede wszystkim w miastach. A Szcześniak, op. cit. podaje następujący ich udział w poszczególnych latach:

  1781 – 1856 – 1897
  Warszawa 4,5% 24,3% 33,9%
  Łódź – 12,2% 40,7%

  Następowała na ziemiach polskich zmiana struktury społecznej i narodowościowej . Pisał o niej Feliks Koneczny (“Cywilizacja Żydowska” Warszawa 1997r):

  “Wolne zawody przechodziły w ręce żydowskie w nieproporcjonalnym odsetku. Prasa poszła w znacznej części na żołd Żydów; ekonomia żydowska zapanowała niepodzielnie nad stosunkami gospodarczymi, a po miastach topniała własność nieruchoma chrześcijańska. W miastach tubylcy uciekali przed Żydami na peryferia miasta. Handel żydowski przybrał cechy jakby monopolu, a rolnictwo popadło w niesłychane zadłużenie u Żydów, rzemiosło zaś grzęzło w nędzy i niestety w ciemnocie. Rozrost zaludnienia żydowskiego wyprzedzał przyrost ludności polskiej coraz silniej.”

  Stosunki polsko żydowskie w czasie I wojny światowej:

  U zarania powstawania państwa polskiego po pierwszej wojnie Światowej “Jewrejskaja Żyzn” organ żydów “Litwakow” z dnia 22. listopada 1915 pisał:.

  ”Uznajemy zasadę samodzielności narodów, wszelako niepodległość Polski byłaby jaskrawym naruszeniem tej idei. Tylko dzięki obcym władzom i innym narodowościom istniała gwarancja, że Polska autonomia nie była niebezpieczna.”

  Tę wrogą postawę wobec budzącej się po latach niewoli Polski prezentowali również zagraniczni ziomkowie naszych Żydów. Np. apel syjonistow holenderskich zamieszczony 28.04.1918r w ” Joodsche Wachter” miedzy innymi zawierał następującą prośbę:.” A do Was panujący wszystkich państw całej ziemi zwracamy się z żądaniem.strzeżcie Izraela, nie dopuście do największego nieszczęścia, jakie w dwudziestym wieku nasz naród mogło dosięgnąć: nie dopuście do wolnej Polski, kosztem zniszczonego żydostwa” (J. Orlicki “Szkice z dziejów stosunków polsko – żydowskich 1918 -1949″ Szczecin 1983 s.37).

  W miarę zbliżania się perspektywy powstania państwa polskiego, wrogość wobec niego wśród pewnych odłamów żydostwa narastała. W 1920 r. na dorocznej konferencji syjonistycznej w Londynie zapadły wg niektórych autorów (J. Krajewski cytuje za pracą ks. Józefa Kruszynskiego) tajne uchwały, w których między innymi znalazły się następujące sformułowania:

  “Akcja przeciwko Polsce ma być wszędzie przeprowadzana we wszystkich państwach Europy, Azji i Ameryki”.

  “Użyć wszelkich wpływów-aby granice państwa polskiego były jak najszczuplejsze. Utrudniać odbycie się plebiscytu na Śląsku i ujściu Wisły do morza”.
  ” Wpływać na to, żeby Polskę złączyć z Niemcami, a rozbić jej przymierze z Francją”.
  “Popierać i szerzyć w Polsce komunizm”.

  Nie tylko w apelach, publikacjach, dyplomacji, trudno było się doszukać patriotyzmu do Polski ówczesnych Żydów. Występowali oni również zbrojnie wobec naszego, co dopiero powstającego wojska. O tej sytuacji we Lwowie pisze Jan Krajewski

  (J. Krajewski: Białe Karty w sprawach Polsko-Żydowskich na przełomie XIX/XX wieku do 1939 roku. PWO. Warszawa 1989 ):

  “Patrole polskie, wysyłane w okolice dzielnicy żydowskiej, były systematycznie ostrzeliwane; w dniu 14 listopada na Zamarstynowie Żydzi wskazywali Ukraińcom miejsca ukrycia rannych żołnierzy polskich i tych, którzy nie zdołali się wycofać, nie oszczędzając także rodzin, których członkowie walczyli po stronie polskiej. Wielu z nich zamordowano.”

  Nie lepiej działo się w zaborze pruskim. Np. w Poznaniu liczba Żydów była niewielka. Jednak podjęli walkę z Polakami po stronie niemieckiej. Karol Rzepecki, pierwszy polski prezydent policji w Poznaniu tak wspominał te czasy:

  (K. Rzepecki: Powstanie grudniowe w Wielkopolsce. Poznaniu 1919).

  ”Niemcy a nawet Żydzi poczęli strzelać z okien do naszych patroli.odznaczali się w tym strzelaniu zza płota Żydzi, urzędnicy hakatyści i policjanci.”.

  Chyba najwięcej nienawiści do Polaków wykazywali Żydzi litewscy litwacy. Jedno z żydowskich pism wychodzących w Wilnie tak pisało:

  ”Gdyby była mowa o zmianie granic, to moglibyśmy się zgodzić na każde rozwiązanie, byle nie polskie. Gdyby nastąpiła tendencja oddania Wilna Polsce, wówczas musielibyśmy zmobilizować cale żydostwo do obrony naszej Jerozolimy litewskiej.”.

  A oto niektóre wspomnienia polskich dowódców wojskowych z r. 1919.:

  W. Sobieski: “Żydzi czynnie wspierali bolszewików, strzelając z okien do naszego wojska.”.

  Ks. dr S. Trzeciak: “.kiedy wymieniony 41 pp opuszczał ze względów taktycznych czasowo Lidę, to Żydzi z okien i dachów strzelali do żołnierzy naszych, lali wrzątkiem na nich i rzucali kamieniami.

  Poza w/w objawami fizycznego wyniszczania, przejawów indywidualnej nienawiści do polskości, trwała intensywna z nią walka w skali globalnej. Uczestniczyła w niej prasa nieomal całego świata będąca w rękach Żydów (o czym między innymi pisał Henry Ford,) także świat finansowy, a zwłaszcza na niwie dyplomatycznej, liczne zastępy różnych doradców żydowskich poszczególnych rządów biorących udział w konferencji pokojowej w Wersalu.

  Silne lobby Żydowskie starało się wpływać nawet na skład naszej delegacji o czym świadczy następujące zdarzenie opisane przez

  A. Pruszyńskiego w pracy z 2008r pt. “Polacy – Żydzi” na podstawie informacji rodzinnej, a potwierdzone przez A.L. Szcześniaka w Książce “Judeopolonia” Radom 2001r.:

  Jeszcze przed przyjazdem delegacji polskiej u przedstawiciela Polski w Paryżu pojawił się jeden z Rothschildów z ostrzeżeniem: ”

  jeżeli delegatem na konferencję będzie nadal pan Dmowski, to nie dostaniecie ani Gdańska, ani Śląska, ani Pomorza, ani Kresów.”

  W czasie wytyczania powojennych granic Polski owa groźba Rothschilda nabrała realnych kształtów. A. Pruszyński (op. cit) tym działaniom przypisuje nie przyznanie Gdańska Polsce.

  W czasie, kiedy Polacy bronili swych granic przed atakiem bolszewików, Czechów (na Zaolziu), zmagali się z Niemcami w Wielkopolsce, Żydzi postanowili wykorzystać ich trudną sytuację poprzez:

  -prowokowanie ludności polskiej do wywoływania ekscesów antyżydowskich, aby zdyskredytować Polaków w oczach państw koalicyjnych;
  -organizowanie licznych manifestacji, zwłaszcza w USA, o charakterze antypolskim, aby usposabiać nieprzychylnie do Polski opinię światową;
  -Deprecjonować wszelkie korzystne dla Polski propozycje odnoszące się do ustalenia granic (za A. Szcześniakiem. Op. cit).

  Zarówno cytowane wypowiedzi świadków zdarzeń, jak również opisane wyżej działania sprawiły, że w omawianym okresie rola naszych “sąsiadów” Żydów była niezbyt nam przyjazna, żeby nie powiedzieć- haniebna. Były w tym czasie także pewne działania nam przyjazne, zwłaszcza we Warszawie, lecz ich skala nie może zmienić ogólnego ich obrazu.

  Stosunki polsko – żydowskie w okresie międzywojennym

  Minęło dwadzieścia lat życia w niepodległej Polsce. W Europie zaczął szaleć faszyzm i hitleryzm. Polska wykazała duża odporność na ówczesne europejskie prądy. Żydzi rozwijali w niej swą kulturę, bogacili się, praktykowali swe wierzenia w licznych bożnicach, szereg ich partii prowadziło bujne życie polityczne. Pokazywało się wiele żydowskich czasopism.

  Na tle tej wolności pewne ekscesy studentów i próba bojkotu gospodarczego nie wiele zmieniały w relatywnie korzystnych warunkach rozwoju mniejszości żydowskiej. Porównane z warunkami jakie miała w innych krajach Europy można powiedzieć, że wyróżniały się korzystnie.

  Można więc było spodziewać się życzliwości i sympatii do tej ich ojczyzny. Czy byli jednak, jak można było przypuszczać polskimi patriotami ? Z perspektywy czasu można powiedzieć, że dbali przede wszystkim o własny narodowy jak i indywidualny interes.

  Od najdawniejszych czasów, dzięki przywilejom danym im przez polskich władców, a następnie dzięki kolaboracji z władzami państw zaborczych, Żydzi polscy bogacili się kosztem innych warstw społeczeństwa. Na tych ziemiach i kosztem tego społeczeństwa powstawała akumulacja ich kapitału, która dzisiaj stanowi potęgę w skali światowej. Gromadzone na terenie Polski aktywa wypływały strumieniem do zagranicznych ośrodków finansowych, podnosząc potęgę gospodarczą odległych nam państw.

  Informacja przedwojennego MSW. mówi, że jedynie w latach 1933-1936 Żydzi emigrujący z Polski do Palestyny wywieźli z kraju, nie licząc osobistych kosztowności, złota, dewiz itp. walutę o wartości przekraczającej 226 mln ówczesnych złotych w czasie, kiedy cały zapas dewiz Polski wynosił 160 mln zł.

  Mimo tak znacznego wypływu aktywów ze skarbu państwa, majątek społeczności żydowskiej w kraju nie malał i według jej szacunków sama wartość ich nieruchomości wynosiła ok. 10 mld zł. (J. Orlicki. op. cit.).

  Lecz nie tylko zagrożenie gospodarcze było źródłem obaw bardziej rozgarniętych Polaków. Działania Żydów powoli, lecz systematycznie próbowały powiększać swe intelektualne (ideologiczne) oddziaływanie na społeczeństwo.

  Pisarz żydowski Ch. N. Bialik pisał w tym czasie: “Goje kiedyś może się dowiedzą, że myśl żydowska przenika powoli, jak trucizna w ich organizm państwowy” Walka toczyła się o zyskanie przewagi w inteligencji, czyli patrząc przyszłościowo w zyskaniu korzystnych proporcji miejsc dla młodzieży żydowskiej na uniwersytetach.

  Według obliczeń prof. Komornickiego w r. 1930/31 studenci żydowscy na Uniwersytecie Jagiellońskim , na prawie, stanowili 39,2%, na Uniwersytecie Wileńskim 33,3 %, na Uniwersytecie Lwowskim 32,3%, na Uniwersytecie Warszawskim 31,0%.

  Na innych wydziałach humanistycznych ów procent był nawet wyższy. Ów wysoki procent Żydów na uczelniach , ze względu na ograniczoną ilość miejsc, ograniczał dostęp do wiedzy miejscowej, polskiej młodzieży. Ta polityka edukacyjna po kilku już latach owocowała znaczną przewagą inteligencji żydowskiej w miastach i miasteczkach. I tak np. w samej tylko Warszawie mieliśmy przeszło 650 lekarzy – dentystów. Żydów, Jeszcze większe ich proporcja występowała w adwokaturze.

  Ks. Trzeciak wyliczył, 19 miast, gdzie w 1936 r. na 197 adwokatów nie było ani jednego Polaka.

  (J. Krajewski: Białe Karty. wyd. Ojczyzna 1989 r.)

  Ta sytuacja powodowała, że patriotyczne ugrupowania w sejmie starały się wprowadzić na uczelniach tzw. numerus clausus, przez wiele lat bez powodzenia, ze względu na skład ugrupowań politycznych w sejmie. W okresie międzywojennym pokazywało się w Polsce 130 pism w języku hebrajskim, funkcjonowało 15 teatrów.

  W miarę zaostrzania się konkurencji o wykształcenie na uczelniach dochodziło do zajść pomiędzy polskimi i żydowskimi studentami. Żydzi zadźgali w nich nożami co najmniej 4 studentów polskich: po jednym w Wilnie i Lwowie i dwóch w Lublinie. Trwała też w tamtych czasach intensywna agenturalna działalność Komunistycznej Partii Polski reprezentującej Żydów, a wykonującej polecenia Moskwy. Partia ta stała na stanowisku oddania Śląska i Pomorza Niemcom, a Kresów z Białostockiem i Lwowem Sowietom. I chociaż dziś historycy i pisarze Żydowscy żalą się na tamte czasy, to według prof. Jakuba Goldberga, w Polsce do II wojny światowej Żydom żyło się lepiej niż w innych europejskich krajach, poza Czechosłowacją.

  Relacje polsko – żydowskie w czasie II wojny Światowej pod okupacją Bolszewików.

  Pozwalamy sobie przypomnieć słowa Hitlera, jakie wypowiedział niemal w przeddzień wybuchu II wojny światowej. W dniu 11 sierpnia 1939r. Hitler powiedział Jakubowi Burkhardtowi, Komisarzowi Ligi Narodów, że “Wszystko, co czynię, jest skierowane przeciwko Rosji i jeżeli Zachód jest zbyt głupi i ślepy, żeby to zrozumieć, to będę zmuszony zawrzeć układ z Rosjanami, pobić Zachód i wtedy, po klęsce Zachodu, zaatakować Związek Sowiecki wszystkimi moimi siłami”.

  Aby zrealizować swój rzeczywisty plan podboju słowiańskiego Wschodu, Hitler zaproponował Polsce udział w Pakcie Antykominternowskim, do którego Paktu przystąpiła Japonia 25 listopada 1936r.

  Pakt Antykominternowski potrzebny był Hitlerowi do zrealizowania planu podboju Związku Radzieckiego przez jednoczesny atak ze wschodu i z zachodu. Stanowcza odmowa Polski w dniu 26 stycznia 1939r. przystąpienia do Paktu Antykominternowskiego spowodowała konieczność powstania frontu zachodniego, czego Hitler chciał uniknąć. Wojna obronna Polski we wrześniu 1939r., zmusiła Hitlera do zdrady Japonii i w rezultacie opór Polaków zapobiegł zagładzie Słowian. (www.radiopomost.com 27..08.09 .) I co należy podkreślić, również inteligencji żydowskiej w Polsce, dając jej czas na przemieszczenie do ZSSR. Pośrednio, postawa Polski uratowała również żydowskie struktury polityczno – gospodarcze i ich aktyw kierowniczy ZSSR. (R.J.)

  Tym czasem przegrana wojny przez Polskę przyniosła jej ludności ogrom cierpień i bólu. O tej tragedii narodu, o zbrodniach na nim dokonanych świat milczy. Nie ma filmów o bezprzykładnym bohaterstwie Polaków o ich heroicznych zmaganiach z dwoma okupantami, o ich poświęceniu dla innych, nawet obcych. Po prostu cisza. Nie ma pisarzy, nie ma wydawnictw, które z setek tysięcy relacji naocznych światków utrwalałyby pamięć o pokoleniu Polaków, które poświęciło radość życia i samo życie dla ratowania europejskiej kultury i cywilizacji. Kilku odważnych autorów, zamiast zasłużonej chwały za ujawnianie prawdy, jest przemilczanych, atakowanych, a nawet ciąganych po sądach za przekroczenie tzw. “poprawności politycznej”, czyli wskazanie morderców uczestniczących w dobijaniu konającej Polski. Ci, choć tyle lat minęło od tamtych czasów, żyją sobie nadal spokojnie w swych pałacykach, luksusowych apartamentach, wysoko wynagradzani i pilnują, by światło o ich czynach nie wymknęło się z zaplombowanej na trwałe historii tych ziem. Prawdziwa historia jest tak okrutna, że nawet język polski nie znajduje adekwatnego określenia.

  Tym czasem śmierć naszej ludności na Kresach poprzedzona była sadyzmem i okrucieństwem (obcinanie członków, oślepianie, przypalanie i wiele innych tortur, rozciągniętych w czasie, a powodujących straszliwy ból i cierpienie (widok torturowania bliskich). Jeśli więc ten rodzaj wyniszczania narodu dotyczył setek tysięcy to jak takie zdarzenie nazwać?! Może z angielska “atrocious” czyli okropny, ohydny, lecz i to określenie wydaje się za słabe. Pozostaje nam więc jedynie opis tej ohydy, okropieństwa towarzyszący zabijaniu naszej ludności na Kresach, po wejściu tam Sowietów.. Dowódca AK. Stefan Rowecki odnotował:

  “Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu.., po wkroczeniu bolszewików, rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na łup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.”

  Jerzy Robert Nowak czerpiąc z licznych prac przyczynkowych napisał książkę pt. “Przemilczane zbrodnie” w której przedstawia to co działo się nie tylko na Wołyniu, lecz w całej strefie okupowanej przez Sowiety, a jednocześnie nie ukrywa sprawców tych okropieństw i nieszczęść. Podążmy więc jego śladem:

  Jeszcze w czasie działań wojennych Żydzi zaatakowali Polaków w Grodnie. Z bronią długą i krótką atakowali rodziny inteligencji polskiej, urzędników, a nawet żołnierzy w pobliskich miasteczkach: w Skidlu, Łumnie, Jeziorach i innych. Strzelali zza węgła, a kiedy polskie wojsko odeszło i przyszli sowieci, ich czołgami kierowali również miejscowi Żydzi, Wziętych do niewoli Polaków, wskazanych przez miejscowych Żydów mordowano stosując nieludzkie tortury.

  Przed śmiercią okrutnie ich kaleczono obcinając nosy, uszy, członki, wydłubywano oczy, wiązano drutem kolczastym, przywiązywano do czołgów i wleczono po kamienistych ulicach. Trupy wrzucano następnie do przydrożnych rowów i lejów po bombach. Jęki i krzyki mordowanych było słychać nawet kilka km. Od miasta.(op. cit. s 17). Brutalne represje dotknęły nie tylko mieszkańców Grodna, ale całego powiatu grodzieńskiego.

  Dywersja bojówek żydowskich miała miejsce również w Skidlu, Rożyszczach, w Stepaniu, Skałacie a jednocześnie Żydzi uaktywnili się jako przewodnicy dla armii najeźdźców. Byli też pierwsi w rozbrajaniu polskich żołnierzy nie szczędząc im upokorzeń, obelg i drwin. Ścigali próbujących uciec przed sowietami jak dziką zwierzynę.

  Po wkroczeniu wojsk sowieckich na ziemie polskie na tle atmosfery przygnębienia miejscowej ludności szczególnie boleśnie przez nią była odczuwana zdrada “sąsiadów” ludności żydowskiej, demonstrującej swą radość i “tańczącej na polskim grobie”. Całowali czołgi najeźdźców i przeżywali jakby fizyczną ekstazę i straszliwą wrogość do Polaków. W następnych miesiącach wyłapywali w miastach i po wsiach Polaków, uciekinierów z okupowanej przez Niemców części kraju, a przede wszystkim przedstawicieli polskiej inteligencji, ziemian, i wszystkich podejrzanych o polskość. Jednocześnie rozpoczęły się mordy. Zamordowano lwowskich działaczy studenckich., dominikanów w Czortkowie, polskich policjantów w Kołkach i Sarnach i wielu innych miejscowościach. Szczególne okrucieństwo przejawiali żydowscy wyrostkowie. Świadek zajścia tak opisuje jedno z wydarzeń:. “zgraja 10 – 15 żydowskich wyrostków zaatakowała młodego żołnierza na ulicy, którą przechodziliśmy. Przy pomocy noży, pałek i bagnetów, każdy z nich chciał mieć udział w mordzie”.

  W cytowanej książce J.R. Nowaka można znaleźć liczne opisy podobnych mordów cywilów, żołnierzy, oficerów, hrabiego Skirmunta, i tysiące innych naszych rodaków. Równolegle do tych wydarzeń samosądów miało miejsce powszechne donosicielstwo skutkujące cierpieniami i bólem, gorszymi od nagłej śmierci. Miejscowi Żydzi donosili swym rodakom z NKWD o miejscach zamieszkania polskich rodzin. Te były bezbronne. Ich ojcowie i bracia zginęli lub byli w obozach jenieckich. Matki, żony, siostry, córki stały się pastwą gwałtów. Ich domostwa rabowano. Całe rodziny, nocą, w czasie mrozów, ładowano do bydlęcych wagonów i wieziono na Sybir w strasznych warunkach, mrozu, braku picia, jedzenia i urządzeń sanitarnych w zaplombowanych wagonach. Słabsi umierali i tych wyrzucano z wagonów w bezludne, mroźne, pustkowie. Setki opisów tych tragedii można znaleźć w pamiętnikach tych nielicznych, którzy przeżyli i którym udało się po wojnie wrócić do ojczyzny.

  Straszny w tych czasach był los dzieci. W opisywanym w książce przypadku aresztowano wpierw ojca, lekarza pozostawiając matkę i czwórkę dzieci bez środków do życia. Tej, starającej się ratować przed wyjazdem na Sybir, odebrano dzieci, które wraz z innymi zamknięto w barakach. Kiedy Niemcy zaatakowali swych do niedawna sprzymierzeńców, sowieci pilnujący dzieci zamknęli drzwi ich baraków żelazną sztabą i pozostawili je bez jedzenia i picia, a sami uciekli.

  Podobnych, strasznych tragedii matek i dzieci pozbawionych swych ojców w zapisach o tamtych czasach znajdujemy sporo. Niestety, źródłem tych tragedii były donosy Żydów i Żydówek.

  Trudno w krótkim opracowaniu przekazać czytelnikowi obraz owego morza nieszczęść. O wyczynach stworzonych przez Żydów tzw. “czerwonej milicji”, o stworzonym dla Polaków piekle. Oficerów wojskowych wywożono, broniących się rozstrzeliwano, na uciekających przez Karpaty do Rumunii urządzano polowania jak na dzikiego zwierza.

  Wstrząsający jest ustęp cytowanej książki traktujący o sądowych i więziennych katach opisywanej narodowości; o strasznych torturach przez tych zwyrodnialców stosowane. Ich opis (już w powojennej Polsce, lecz przez tych samych żydo- bolszewików) podaje H. Pająk w rozdziale “Zbrodnicze metody śledcze” w swej książce pt. “Rządy Zbirów” (Henryk Pająk, Stanisław Żochowski, “Rządy Zbirów 1940 – 1990″ Lublin 1996r).

  Oddzielną historię stanowi udział Żydów w okrutnych deportacjach Polaków. J.R. Nowak w tym dziale opisuje jak bili Polaków kolbami karabinów, rabowali polskie mienie, wskazywali których Polaków wysiedlić. Z zamieszczonych w tym miejscu wspomnień dowiadujemy się, że na każdej furmance był Żyd z karabinem, że Żydzi nadzorowali deportację Polaków na Syberię, o gehennie w czasie transportu i o okropnych warunkach życia i pracy na niegościnnej ziemi. Deportowano ok. 1,5 mln Polaków i tyle samo było tragedii poszczególnych osób wypędzonych z swego kraju i swego domu.

  Ponurym dopełnieniem obrazu nieszczęść, których sprawcami byli Żydzi stała się masowa likwidacja więźniów politycznych dokonana po wybuchu wojny niemiecko – sowieckiej w 1941r. A. Szcześniak (op. cit. s 87) pisze jak “NKWD przy pomocy milicji żydowskiej rozstrzeliwało przed ewakuacją zarówno skazanych na ciężkie kary, jak również wszystkich chorych i słabych fizycznie, niezdolnych do przetrzymania długiego pieszego marszu w najcięższych warunkach” Autor wspomina o mordowaniu polskich więźniów w Łucku, Oszmianie, Wołożynie, Czortkowie, Tarnopolu i w okolicach Briańska. Opierając się na materiałach źródłowych z tamtych czasów przytacza świadectwo masowego mordu w Berezweczu: “Po wkroczeniu Niemców otwarto bramy więzienia. Miejscowi Polacy szukali swoich bliskich. Na terenie więzienia zastali doły pełne okaleczonych trupów, powiązanych drutem. Część ciał nie posiadała kończyn, uszu, języka. Wszystko wskazywało na to, że przed śmiercią byli okrutnie torturowani. W innym miejscu cytuje dane z monografii prof. R. Szawłowkiego:.”Blisko wioski Folwarki Tylwickie niektórych więźniów rozstrzelano, innych, z braku kul, zabito bagnetami i kolbami karabinów.

  Trudno wyobraźnią objąć masowość tych ohydnych zbrodni. W Kownie po mieście krążyły odkryte ciężarówki z stojącymi w nich Żydami, którzy wskazywali szoferom drogę według podanych adresów, Inne pełne nieszczęśliwych ludzi, często z małymi dziećmi i zgrzybiałymi starcami, wiozły ich do zagłady. We Lwowie milicja żydowska wymordowała w czterech wielkich więzieniach, szczególnie w Brygidkach i Zanarstynowie ok. 8 tyś. ludzi, w tym kobiet i dzieci. Zabici byli strzałem w tył głowy. Inni mieli czaszkę zmiażdżoną od uderzenia tępym narzędziem. Przy ul. Kazimierzowskiej więzienie wraz z więźniami spalono.

  Trudno nazwać szczęśliwcami tych, którzy czasowo ocalili życie. Załadowano ich do wagonów (ponad 40 osób w jednym) i ruszali w długą drogę na Sybir. W środku wagonu była dziura służąca za ubikację. W wagonach panował straszny smród i zaduch. Nie dawano wody, jedzenia, ludzie płakali, mdleli, modlili się prosząc o ratunek i litość. W ten sposób wypędzono z domów i zesłano na Sybir ponad 1,5 mln osób. Zaledwie kilkaset wróciło, schorowanych, po wojnie do kraju.

  Los naszych rodaków na Syberii, opisany przez tych co przetrwali to piekło, jest powszechnie, niestety tylko Polakom znany. Głód, mróz, praca ponad siły, krzyki pilnujących NKWDzistów, bicie, lżenie, upokarzanie, szydzenie czyli cierpienia fizyczne i psychiczne powiększały liczbę chorych i zgonów. Nieliczni przetrwali, a wróciwszy musieli zapomnieć, któremu donosicielowi zawdzięczają swój los.

  W początkowych dniach owej strasznej okupacji żydo-bolszewickiej rozegrał się dramat oficerów polskiej armii, na których wyrok podpisał minister spraw wewnętrznych, jeden z żydowskich przywódców sowietów, Beria. Ponad dwadzieścia tysięcy patriotycznej elity polskiego społeczeństwa zamordowano strzałami w tył głowy i zasypano w masowych mogiłach. Ta skala ludobójstwa rzuca po dzień dzisiejszy cień na rosyjski naród, który w tej sprawie nie miał nic do powiedzenia. Sprawcy mordu nie zostali ukarani.

  W dalszych latach wojny z okrucieństw zasłynęła tzw. Brygada Kowieńska” złożona z Żydów. W nocy z 28 na 29 stycznia 1944 r zaatakowała polską wieś Koniuchy. Zamordowano tam 46 Polaków w tym kobiety i dzieci.

  Obok tych tragedii, których źródłem były bezpośrednie działania żydo-bolszewików, było i morze innych, wynik ohydnych okrucieństw części ludności ukraińskiej działającej w ramach OUN – UPA . Jednak i tych praprzyczynę trzeba szukać w wieloletniej propagandzie żydo-bolszewików, rozbudzającej nienawiść niepiśmiennej biedoty do swych zamożniejszych ziomków, a wśród nich do tzw. “polskich panów”. Po wytępieniu przez “rewolucjonistów” ukraińskich elit, tę zrodzoną nienawiść skierowano na Polaków, zwłaszcza tych chronionych w okresie międzywojennym przez polskie państwo. Ten nurt nienawiści stale podsycany przez Sowietów został wzmocniony ukraińskim nacjonalizmem karmionym przez ideologię Doncewa. Ta nawoływała do mordowania wszystkich nieukraińców, a nawet tych Ukraińców, którzy sprzeciwiali się tej ideologii mordów. Tą drugą falą nienawiści objęci zostali i Żydzi, jeszcze nie dawno panowie życia i śmierci na tych terenach. Opis skali zrodzonego z tych dwóch nurtów ludobójstwa znajdziemy w dziełach Siemiaszków, Edwarda Prusa, Władysława Kubowa i wielu innych.

  Ludność żydowska zamieszkała na terenach wschodnich II Rzeczypospolitej miała więcej szczęścia od swych ziomków z dzielnic zachodnich i centralnych. Hitlerowcy zjawili się tam nieomal dwa lata później. Dwa lata w tamtych czasach, kiedy każdy przeżyty dzień był błogosławieństwem, było bardzo dużo. Znaczna jej cześć zdołała się ewakuować i pozostawać poza zasięgiem gestapowskiej administracji, i uniknąć skutków nienawiści drugiego narodu aspirującego do rządzenia światem …

  W imperium Żydo-bolszewickim żyło wielu Żydów, którym nie odpowiadał system narzucony przez ich ziomków. Swą przyszłość widzieli raczej wśród swych ziomków z Zachodu. Kiedy nadarzyła się możliwość wyjścia z “Sowieckiego Raju”, cześć tej zbiorowości skorzystała z okazji, zgłaszając się w szeregi armii Andersa. Lecz i tutaj następowała sprzeczność ich i polskich interesów. Oto wspomnienie jednego z Sybiraków (Gazeta Polska. 10.02.1994):”.

  W Kijowie przebywałem kilka dni i tam dowiedziałem się od spotkanych Polaków, że w mieście istnieje i funkcjonuje Polska Delegatura. W delegaturze urzędowali sami Żydzi. Nie było ich w tajdze syberyjskiej, nie było ich w obozach pracy, byli natomiast w urzędach i magazynach Delegatury. Byli ubrani w amerykańskie ciuchy, siedzieli za stołami, zajadali amerykańskie smakołyki i popijali kawę. Byli to polscy Żydzi, albowiem rozmawiali między sobą po żydowsku, a z nami po polsku. W delegaturach można było żyć wygodnie.Ja wynędzniały, i wygłodzony patrząc na ten skarb, doznałem wstrząsu. Otrzymałem niewielką ilość sucharów, konserw, cukru, kaszy słoniny i innych artykułów.w latach 41-43 w obozach pracy w tajdze syberyjskiej przebywało jeszcze dużo Polaków. Pracowali oni przy wyrębie tajgi, a jedynym wynagrodzeniem za ich katorżniczą pracę były głodowe racje żywnościowe. W tym samym czasie Żydzi pracujący w Polskich Delegaturach opływali we wszystkie luksusy pomocy amerykańskiej i nie zrobili nic, ażeby przyjść z pomocą umierającym z głodu Polakom”.

  Stalin, zgodził się na sformowanie polskiej armii na terenie ZSSR w czasie, kiedy pomoc wojskowa (dostawy broni) zachodnich aliantów była dla niego niezbędna dla przetrwania. Idąc na to ustępstwo wobec, wówczas jeszcze sojuszniczego, rządu polskiego w Londynie, realizował własne plany.

  -ograniczył liczbowo wielkość możliwych do sformowania jednostek Wojska Polskiego;
  -przez manipulację informacyjną sprawił, że Żydzi z dawnych terenów Polski pierwsi zgłaszali się w punktach werbunkowych, wypełniając kontyngent liczbowy polskich wojsk;
  -setki tysięcy Polaków, pragnących wydostania się z nieludzkiej ziemi i chętnych do odwetu nad hitlerowskim wrogiem, zgłaszało się do punktów werbunkowych, na skutek spóźnionej informacji w czasie, kiedy duża cześć kontynentu wypełniona była już przez Żydów.

  Odmowa ich przyjęcia do wojska była dla nich kolejną klęską życiową, tym dotkliwsza, że ich szczery patriotyzm napotkał barierę obcych narodowo interesów. W tej sytuacji musiało dojść do wzajemnych niechęci, wykorzystanych zarówno przez propagandystów sowieckich jak i żydowskich do nazwania ich antysemityzmem.

  Taka etykieta, przylepiona rządowi polskiemu na emigracji w czasie tuż po Holocauście, powodowała nieobliczalne szkody dla sprawy polskiej. Stalin, przez swą misterną grę osiągnął zrodzenie się na świecie niechęci do Polaków i ich niepodległościowych dążeń.

  W ramach globalnie zakreślonego celu – skłócenia Polaków z Żydami, poszczególne ogniwa sowieckiej władzy wykazywały w tej materii wiele własnych inicjatyw. Sowieci z jednej strony ograniczali zakres ewakuacji ludności żydowskiej, z drugiej rozpuszczali wśród niej pogłoski, że to Polacy sprzeciwiają się jej wyjazdowi. Zasada dziel i rządź była wszechstronnie przez nich stosowana.

  Żydzi parli do wojska sięgając nieraz do metod szantażu. (W jednej z depesz do gen. Sikorskiego, gen. Anders podaje: “Otrzymałem już zapowiedź rabinów, w liczbie kilkuset osób, że jeśli ich nie wywiozą, to będą depeszowali do Rooswelta”, cytat za K. Kersten: Polacy Żydzi Komunizm. NOW. 1992)

  Opory polskiej kadry oficerskiej w przyjmowaniu nieproporcjonalnie dużej liczby Żydów do swych jednostek miały swe uzasadnienie w wątpliwościach co do ich polskiego patriotyzmu. Wątpliwości te znalazły pełne uzasadnienie po przybyciu jednostek polskich na teren Palestyny. Nastąpiła tam masowa dezercja Żydów. K. Kersten op. cit. tak pisze o tym okresie: Dezercje żołnierzy Żydów zaczęły się w 1942 roku podczas stacjonowania jednostek PSZ w Palestynie. W 3 Dywizji Strzelców Karpackich we wrześniu i październiku zdezerterowało 171 Żydów, ogólna liczba dezerterów Żydów w r. 1942 sięgnęła 643.

  Zło dobrym zwyciężaj. Stosunki polsko – żydowskie na ziemiach polskich zajętych przez Niemców.

  Na ziemiach polskich okupowanych przez Niemców sytuacja Żydów była tragiczna. Celem najeźdźców obok powiększenia dla Niemców “przestrzeni Życiowej” kosztem Polaków było, całkowite wyniszczenie Żydów. Ich sytuacja była nieporównywalnie gorsza od ich ziomków, żyjących w państwach zachodnich. Wielką przeszkodą w ich ratowaniu był fakt, “że olbrzymia większość z pośród nich była niezasymilowana. Kiepsko mówili po polsku, mieli najczęściej niewielu polskich przyjaciół, nosili odmienne stroje. a największą trudność sprawiała bierność samych Żydów.(Richard C. Lukas: Zapomniany Holocaust. Kielce 1995 r).

  Aleksander Graf Pruszyński w jednej ze swych publikacji dotyczącej stosunków polsko – żydowskich pisał: “Ówcześni Żydzi w Polsce niewiele przypominali obecnych. Żyli praktycznie między swoimi w stworzonych przez siebie gettach. Mówili językiem “jidysz” odmiennym od polskiego,, inaczej się ubierali, mieli inny typ fizyczny. Tylko ok. 15% było zasymilowanych, mówiło dobrze po polsku i miało polskich przyjaciół ,którzy mogli im pomóc skryć się przed Niemcami”.

  C. Lukas (op. cit.) cytuje jednego z Polaków pomagającemu w ukrywaniu Żydów: Czy wyobrażacie sobie jak trudno było uratować kogoś, kto miał semickie rysy twarzy?

  Trzeba było ich trzymać w ukryciu cały czas. Wywalczona przez rabinów separacja Żydów od Polaków, utrwalona ich przedwojennym działaniem, stwarzała dodatkową trudność. Klimat obojętności w pierwszym roku wojny zaczął zmieniać się w niechęć a nawet wrogość wobec informacji o działaniach ich ziomków wobec Polaków pod okupacją sowiecką. Tym czasem o ile na początku wojny wydawało się, że sytuacja Żydów w gettach jest bezpieczniejsza od sytuacji Polaków, na których okupant urządzał łapanki, aresztowania i rozstrzeliwania, już od czasu najazdu Hitlera na ZSSR sytuacja Żydów znacznie się pogorszyła i rozpoczęła się ich masowa eksterminacja. Mimo doznanych od Żydów cierpień na Wschodzie, współczucie wobec ich miejscowych ziomków, czerpiące miłosierdzie z chrześcijańskiej wiary, przeważyły, Rodziła się powszechna chęć pomocy, ograniczona oczywiście terrorem okupanta i stworzonymi warunkami ekonomicznymi.

  Dziś trudno sobie nam wyobrazić heroizm tych naszych rodaków, którzy ryzykowali swe życie i życie najbliższych dla uratowania obcego im człowieka. Tym bardziej, że aresztowani w czasie łapanek Żydzi, pewni śmierci, wydawali Niemcom Polaków, którzy ich przechowywali. W dzisiejszym społeczeństwie trudno pojąć, jak było możliwe, pod groźbą kary śmierci, przy ciągłych rewizjach mieszkań, przyjąć obcego człowieka do domu, zapewnić mu wyżywienie kosztem swoich skromnych kartkowych przydziałów żywności, dbać o jego higienę, dostarczać lekarstw w razie choroby, i żyć przez kilka lat w strachu przed dekonspiracją. Różne też były warunki zapewnienia schronienia w miastach a inne na wsi. Tam, gdzie wszyscy się znali, wzajemnie odwiedzali, każda zmiana zachowań, np. większe zakupy, budziła ciekawość i groziła ujawnieniem ukrywanego, a w następnie śmierć całej rodziny, a nawet spalenie całej wioski. W miastach zasady konspiracji zmuszały do ciągłej zmiany miejsca ukrycia, a tym samym angażowanie w ratunek Żyda wielu osób i to przez cztery lata! Czy żyją na świecie ludzie zdolni do takich poświęceń dla obcych? Jedynie w Polsce znalazło ich się tak wielu!

  Oprócz tej formy ratunku tego historycznie nieprzychylnego nam narodu ludzie wykształcili szereg innych sposobów pomocy. Jedną z nich był szmugiel żywności do getta. Wykorzystywano w tym celu dzieci, gdyż te mogły przecisnąć się przez szczeliny w murze. Bez tej pomocy Polaków ludzie w getcie poumieraliby z głodu. Tysiące ludzi dobrej woli wspomagało nieszczęśników w każdy możliwy sposób: dostarczając im fałszywe dokumenty, przekazując informacje o działaniach i zamierzeniach Niemców, Polscy kolejarze ostrzegali Żydów wiezionych do obozów zagłady co ich tam czeka wbrew kłamstwom ich konwojentów itp. Polskie zakonnice i polscy duchowni kryli w zakonach i świątyniach tysiące żydowskich sierot, dając im utrzymanie, wychowanie i nauczanie (szacuje się że zakonnice prowadziły ok. 200 ochronek w których przechowywało się tysiące dzieci). Powstały nielegalne organizacje zajmujące się działalnością charytatywną i ratowaniem Żydów np. Żegota, a AK zaopatrywała w broń powstańców getta. Przez cały czas, rząd polski na uchodźctwie nie przestawał upominać sojuszników o potrzebie wzmożenia pomocy dla tego nieszczęśliwego narodu. Sam ze swoich skromnych środków przeznaczał ogromne sumy na pomoc nieszczęśnikom. (w styczniu 1943 r -150 tyś. zł by dojść w sierpniu 1944 r. do 4 mln zł.)

  Wdzięczność postrzegana inaczej. Żydzi i Polacy po drugiej wojnie światowej.

  W 1945r. do Polski wróciło ok. 100 tyś. Żydów, którzy w latach 1940 – 1941 uciekli do Sowietów i byli deportowani do Kazachstanu lub na Syberię. Powołana przez Bolszewików władza do rządzenia Polską składała się głównie z Żydów. Działali pod ochroną potężnego władcy sowieckiego imperium, ministra spraw wewnętrznych Berii. Skład personalny rządzącej krajem Żydo-bolszewickiej mafii opisał H. Pająk (op. cit. w rozdziale “Prawo rasy wyższej”). Ta mafia, nazywana też Biurem Politycznym i Komitetem Centralnym PZPR wsławiła się w pierwszych latach powojennych zbrodniami i terrorem, częściowo opisanym w cytowanym dziele. Aleksander Graf Pruszyński w swej pracy (op. cit) podaje, że pod ich władza, w latach 1944 – 1954 zginęło 70 tyś. Polaków, a milion, w tym większość chłopów przeszło przez więzienia. O zbrodniczych metodach śledczych jakie wobec więźniów stosowano można dowiedzieć się z cytowanej już książki H. Pająka i A Żochowskiego op. cit. s.167 – 178.

  Pod rządami swych ziomków uaktywnili się członkowie tej zbiorowości. Po II Wojnie Światowej fala Żydów ze Wschodu, w drodze na Zachód, znalazła chwilową przystań w Polsce. Rejestry archiwalne byłej szczecińskiej Delegatury Komisji Specjalnej do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym zawierają ok. 150 nazwisk Żydów, ukaranych .za przemyt, cynkciarstwo i spekulacje. Jak pisze J. Orlicki:” Gangi przemytnicze wywoziły całymi tonami deficytowe artykuły .zdobywane w drodze przestępczej od dysponentów ówczesnych dostaw UNRRA.przemycali do kraju.materiały. za które pobierali paskarskie ceny.”.

  A jaką postawę przyjęli ci uratowani przed śmiercią przez Polaków Żydzi? Jak pisze A. Pruszyński tylko nieliczni uratowani podziękowali swym wybawcom. W TVN pokazano rozmowę z jednym z tych szczęśliwców mieszkającym obecnie w Izraelu. Założył rodzinę a jej dzieci są już dziś dorosłymi. Dopiero po sześćdziesięciu latach syn i wnukowie odwiedzili w Polsce wybawców by podziękować w imieniu dziadka, który pytany o ten wyjazd powiedział “dobry goj to martwy goj, nie mam za co dziękować.

  Również zastanawia stanowisko niektórych Żydów chronionych w czasie niemieckiej okupacji, wobec ich wybawców, prześladowanych przez ich ziomków po wojnie. Literatura nie opisuje takich przypadków.

  Działania Żydów w czasie i po rewolucji październikowej wywołały okrutną nienawiść do nich Niemców; Ukraińcy pozbawieni wówczas swoich elit i informacji o przyczynach ich zagłady zrodzili dziką nienawiść do wszystkich obcych, nieukraińców. Jedynie Polacy, pomimo tak wielu krzywd doznanych przez ten obcy naród, potrafili w czasie jego nieszczęścia zapomnieć o urazach i przyjść mu z pomocą. Miast nienawiści ich przedstawiciele czekają jedynie na akt przeproszenia. I tak Jerzy Robert Nowak w pracy ” Kogo muszą przeprosić Żydzi” (Warszawa 2001) wskazują na oczekiwane przez Polaków przeproszenie za:

  – zdradzanie nas na rzecz zaborców;
  – licznych Żydów szpicli i donosicieli w służbie carów;
  – koncepcję Judeo – Polonii
  – rozliczne kampanie antypolonizmu;
  – rolę w partii zdrady narodowej – KPP;
  – zdradę Polski na Kresach w latach 1939 – 1941;
  – zbrodnie w Koniuchach i Nalibokach;
  – rolę w stalinizacji Polski;
  – gospodarcze niszczenie Polski w dobie stalinowskiej;
  – zaprzepaszczenie tak wielu polskich szans po 1989r.

  Autor Stanisław Wysocki w pracy “Żydzi przeproście!” (Warszawa 1998) rozszerza tę listę żądając przeprosin za:

  -Służalcze wysługiwanie się Sowietom na wschodnich terenach Polski zajętych przez nich po 17 września 1939r;
  -wprowadzenie i utrwalenie władzy w naszym kraju na wzór sowiecki oraz opanowanie w niej kluczowych stanowisk;
  -bestialskie znęcanie się nad niewinnie aresztowanymi patriotami polskimi i ich masowe uśmiercanie w ubeckich kazamatach więziennych;
  -opanowanie kierownictwa “Solidarności” i przejęcie za jej pośrednictwem władzy w Polsce po 1989r;
  -wprowadzenie przez T. Mazowieckiego tzw. Grubej kreski oznaczającej pozostawienie w spokoju, bez żadnych rozliczeń, wszystkich prominentów byłej PRL;
  -szkody wyrządzone państwu i narodowi polskiemu przez wyprzedaż za bezcen, obcym, naszych zakładów pracy;
  -szkody wyrządzone polskiemu rolnictwu – zgodę na znaczne obniżenie produkcji rolnej, by Polska mogła stać się importerem żywności z krajów zachodnio – europejskich;
  -rzadko spotykane zażydzenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
  -oskarżenia Polaków o antysemityzm;
  -oskarżanie Polaków o współudział a Holokauście;
  – wyszydzanie polskiego patriotyzmu i tradycji narodowych;
  – napastliwe ataki na Kościół Katolicki;
  – upowszechnianie kłamstw o wydarzeniach kieleckich w 1946 r. i marcowych w 1968 r.

  Nikt nie jest w stanie ująć w liczbach ile upokorzeń, cierpień i utraty istnień ludzkich miało początek w działaniach owych niewdzięcznych synów naszej ziemi. Około 2 mln naszych rodaków wypędzono z ich ojcowizny i skazano na śmierć, w najlepszym wypadku wieloletnią tułaczkę. Kto na nich donosił do NKWD o ich statusie społecznym i znaczeniu dla polskości? Kto wskazywał domy w których mieszkali? Kto uczestniczył w grabieniu ich mieszkań i strzeżeniu, by uciekając w czasie wywózki nie uratowali życia? Kto wulgarnością, obelgami znęcał się w czasie ich konwojowania i doprowadzał do upokorzeń? Czy nie powinniśmy odnaleźć sprawców tej wielkiej tragedii?

  Dr Rudolf Jaworek
  Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – http://www.bibula.com – na podstawie meteriałów redakcyjnych
  http://www.bibula.com/?p=35066

  https://varapanyo.blogspot.com/2014/04/zydowska-nienawisc-do-polski-i-polakow.html

 220. Jaśmin said

  https://soc.culture.polish.narkive.com/iF2RZgrB/ydowska-nienawi-do-polski-i-polakow


  https://www.sadistic.pl/tag/syjonizm,10

  Polskie zrywy narodowe | Rzeczpospolita Polska
  http://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/08/01/polskie-zrywy-narodowe/
  O szlachtę głównie nam idzie. Wmiesza się ona przez fakt honoru w awanturę, pójdzie do lasu, na krwawe pole, za co ją rząd ukarze, wytępi, wydusi, wywłaszczy, a wówczas dla nas droga otwarta.” – cytat za T.Jeske-Choińskim, „Historia Żydów w Polsce”, s.137.

  Polak Miesiąca | Historia Polonica Virtualis
  http://historiapolonica.wordpress.com/polak-miesiaca/
  W roku 1919 Roman Dmowski położył swoje największe chyba dla kraju zasługi. Był najważniejszym obok premiera Ignacego Paderewskiego delegatem Polski na paryską konferencję pokojową, przygotowującą traktat pokojowy z Rzeszą Niemiecką ( z Austrią, Węgrami, Bułgarią i Turcją negocjowano osobno ).

 221. Jaśmin said

  „lekarze” królów Polski upadek katolickiej monarchii państwa Rzeczpospolitej
  Dolegliwości zdrowotne Jana III Sobieskiego

  44_dolegliwości zdrowotne jana iii.jpg
  Portret Jana III, rycina Julian Schübeler

  Hetman wielki koronny Jan Sobieski, wstępując na tron polski w 1674 r., pomimo wspaniałej, budzącej „bojaźń i miłość” (według słów Forsta de Battaglii) postawy i marsowego wyglądu, nie był już człowiekiem zdrowym. Problemom zdrowotnym poświęcał zresztą wiele miejsca w listach do ukochanej „najśliczniejszej Jutrzenki”, stąd mamy stosunkowo klarowny obraz jego licznych dolegliwości.

  Jak wielu mężczyzn owej epoki, Sobieski także cierpiał na syfilis, czego nie ukrywał, wspominając np. o nacieraniu chorych miejsc maścią rtęciową lub o dokuczliwej wysypce („osypały mię wszystkiego pryszcze jakieś niesłychanie gęste i po ręku, i po wszystkim ciele” – donosił młodej pani Zamoyskiej w liście datowanym w Lublinie 22 lipca 1665 r.). Zawarty w maści tlenek rtęci przenikał przez śluzówkę i skutecznie zabijał krętki, lecz równocześnie niszczył cały organizm, ponieważ rtęć jest silnie toksyczna. Toteż kuracja zastosowana Sobieskiemu przyniosła po latach uremię i chroniczne zapalenie nerek, niewydolność krążenia z obrzękami całego ciała, puchlinę brzuszną i rozszerzenie serca, nie wspominając już o uogólnionych schorzeniach pochodzenia kiłowego. Poza tym hetman ustawicznie skarżył się na „okrutne głowy bolenie” i ból zębów, katary, gorączki i dezynterie. W październiku 1667 r. doznał ciężkiego upadku z konia. W marcu 1668 r. informował „najwdzięczniejszą Marysieńkę” w liście z Warszawy: „Teraz w jednej nodze niesłychanie mię rumatyzm, czy nie wiem co, turbować począł. Drętwieje mi bardzo i żadną miarą stać na niej długo nie mogę”. W związku z czym prosił nawet ukochaną, aby ta, przejeżdżając przez Amsterdam w sierpniu 1670 r., zasięgnęła porady u tamtejszego medyka „co do mojego bólu w nodze i (…) bólu głowy”. We Lwowie w końcu listopada 1671 r. trapił wodza, jak się zdaje, wrzód gardła, który „nad wszystkie spodziewanie, w radę sześciu doktorów i cyrulików (…) rozpukł się i wyciekł”. Wspomniane wrzody odnowiły się w dwa tygodnie później ; dołączyła do nich „sroga na oczy fluksja”. To tylko niektóre przykłady ustawicznych cierpień.

  Aż trudno uwierzyć, iż ten permanentnie chory człowiek dokonał tylu wspaniałych czynów jako wódz i monarcha, że odniósł tyle zwycięstw na polach bitewnych. Było to możliwe dzięki ustawicznemu zmaganiu się z własną słabością i pokonywaniu choroby, dokąd się dało, siłą woli. Jednakże w drugiej połowie lat 80. tych, już po Wiktorii Wiedeńskiej, zdrowie królewskie wyraźnie się pogorszyło, w wyniku czego Jan III musiał zrezygnować z kampanii w księstwach naddunajskich. Od połowy 1694 r. kolejne opinie lekarskie zwiastowały śmierć monarchy praktycznie z miesiąca na miesiąc. Lektura pamiętników pokojowca królewskiego Kazimierza Sarneckiego (1693 – 1696) ukazuje przygnębiający obraz słabego, ogromnie schorowanego mocarza, ulegającego huśtawce nastrojów, często pozostającego w łożu i z reguły zapadającego w sen poobiedni. 17 czerwca 1696 r. Jan III, po przebudzeniu, zorientował się, że nie czuje zapachu swoich ukochanych kwiatów, co psychicznie załamało go zupełnie. Zmarł tego samego dnia o ósmej wieczorem „zemdlawszy, ponieważ się już była przybliżała puchlina do serca” (Sarnecki).

  Wizerunki wielkiego króla ukazują go jako herosa, imponującego męską urodą oraz przepyszną posturą. Na obrazie, namalowanym przez anonimowego artystę z 4. ćwierci XVII wieku, znajdującym się co najmniej od 1793 r. w zbiorach wilanowskich. Jan III, jako majestatyczny król – rycerz, wspiera dumnie prawą rękę na regimencie, a lewą na karabeli. Portret ten, odbiegający od typowych XVII – wiecznych przedstawień Sobieskiego, mistrzowsko rytował na drzeworytniczym klocku Julian Schübeler, posiłkując się zdjętym z oryginału malarskiego rysunkiem Aleksandra Regulskiego. Rycina ozdobiła luksusową edycję dzieła Józefa Łoskiego pt. Jan Sobieski, jego rodzina, towarzysze broni i współczesnezabytki, która ukazała się w Warszawie w 1883 r.

 222. Jaśmin said

  fałszywy jak anglik
  anglikanin lekarzem katolika
  polska lekkomyślność „wojna hybrydowa”
  protestant angielski lekarz Bernard O’ Connor lekarzem katolickiego króla Jana Sobieskiego King Sobieski’s Physician

  Bernard O’Connor – Doctor of the Polish King | Irish Polonica
  irlandia2.wordpress.com/2013/01/05/bernard-oconnor-doctor-of-the-polish-king/
  O’Connor was visiting medical centres on the road. O’Connor was introduced to the royal court and soon was invited to become personal physician to the king Jan III Sobieski. King John III Sobieski was one the heroes of Poland and Europe after his wars with Turks, he again overwhelmed the Turks at Vienna.

  Wśród ofiar masakry znaleźli się m.in. Samuel Kalinowski – syn hetmana dowodzącego pod Batohem, Zygmunt Przyjemski – generał artylerii koronnej i pisarz polny koronny, Jan Odrzywolski – kasztelan czernihowski i weteran walk przeciw Kozakom, Moskwie, Szwecji i Turcji, Marek Sobieski – brat Jana przyszłego króla Polski, Niepokojczycki, Górka i wielu innych.
  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/06/04/rzez-pod-batohem/

  Jakub Sobieski ojciec króla Jana Sobieskiego
  Śmierć

  Pod sam koniec życia, w 1646 r. otrzymał nominację na najwyższy senatorski urząd świecki w Rzeczypospolitej – kasztelanię krakowską. Kasztelan-nominat zmarł jednak wkrótce potem. Jego śmierć w Żółkwi na atak serca (13 czerwca 1646 r.) poprzedził konflikt z Władysławem IV na tle planowanej przez króla wojny z Turcją.

  10 sierpnia w Paryżu, gdzie wiadomość o śmierci ojca zastała synów Jana i Marka, odbyła się msza żałobna z udziałem wielu znaczących ludzi we Francji, celebrowana przez samego legata papieskiego. Oprócz aktu kurtuazji według synów, świadczyło to też o pozycji i prestiżu, jakim cieszył się zmarły. W opinii siedemnastowiecznego angielskiego biografa był „osobą wybitną zarówno dzięki swym umiejętnościom w sprawach państwowych, jak też odwadze i zdolnościom dowódczym w polu”[13].

 223. osoba prywatna said

  Coca-Cola i mroczne sekrety koncernu
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/coca-cola-i-mroczne-sekrety-koncernu-2019-05

 224. osoba prywatna said

  Już w Warszawie Trzaskowskiego. Promocja LGBT i deprawacja dzieci w szkole na turnieju siatkówki [VIDEO]
  https://nczas.com/2019/05/26/juz-w-warszawie-trzaskowskiego-promocja-lgbt-i-deprawacja-dzieci-w-szkole-na-turnieju-siatkowki-video/

 225. osoba prywatna said

  Nieprawdopodobny wyczyn wspinacza. Zdobył trzy ośmiotysięczniki w zaledwie dwa dni! [VIDEO]
  https://nczas.com/2019/05/26/nieprawdopodobny-wyczyn-wspinacza-zdobyl-trzy-osmiotysieczniki-w-zaledwie-dwa-dni-video/

Sorry, the comment form is closed at this time.