Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  Olo o 3:0 dla Łukaszenki
  Kwal o Koniec świata
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  Olo o 3:0 dla Łukaszenki
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej blaski.

Posted by Marucha w dniu 2019-05-23 (Czwartek)

Każdy myślący umysł zestawiwszy ze sobą dokonania Polski Ludowej z tym, co stało się po okrągłostołowej grabieży i w czasach tzw. III. RP jasno zobaczy, że stan Polski, który obecnie mamy w porównaniu do stanu PRL-u jest niczym szambo i perfumy.

Pozwolę sobię wymienić – w moim mniemaniu – największe sukcesy Ludowej Ojczyzny.

I tak oto:

 • PRL w zamian za wschodnie zadupia przejął bogate i uprzemysłowione ziemie poniemieckie oraz przesunął Polskę w samo serce Europy. Obecnie podważa się prawną ciągłość III RP i PRL-u, co jest równoznaczne z brakiem traktatu o granicach z Niemcami. O konsekwencjach nie muszę chyba mówić.
 • PRL, to prawie pół wieku bez wojny. Obecnie wpychamy się w konflikty zbrojne będące dziełem CIA i Mossadu, a czeka nas jeszcze globalny konflikt z Iranem.
 • PRL, to rozwiązanie kwestii agresywnych mniejszości narodowych i religijnych. Obecnie ponownie narasta nam i to na naszych ziemiach konflikt polsko – ukraiński (banderowski).
 • PRL trzymał kler w ryzach.
 • PRL rozwiązał kwestię żydowską. Obecnie mamy narastający filosemityzm i służalczość wobec Izraela oraz zgodę na to, aby Polskę okradziono (Ustawa 447).
 • Podział administracyjny PRL-u dał szansę na rozwój średnim i małym miastom. Co obecnie zostało zniszczone przez AWS-owski chory system województw, które nijak sie mają do historii.
 • PRL, to niska przestępczość i skuteczne jej karanie bez zbędnych ceregieli. Obecnie przestępcy podczas policyjnych interwencji śmieją się z funkcjonariuszy.
 • PRL dał po wojnie ludziom namiastkę, a następnie pełnię normalnego życia. Obecnie psuje się Polaków rozdawnictwem z końcówką +.
 • PRL to ogromny przemysł i świetne światowe marki w większości zniszczone i rozkradzione po 1989 r.
 • PRL, to rozwój kultury, sztuki i świetna kinematografia. W dzisiejszych czasach, to co nazywane jest kulturą lub sztuką w większości nadaje się do śmietnika.
 • PRL, to gigantyczny rozwój sportu i sukcesy w tejże dziedzinie. Obecnie miliarderzy ukradli nam radość m.in. z piłki nożnej.
 • PRL, to minimum bezdomności. Nie pamiętam w tamtych czasach ludzi grzebiących w świetnikach w poszukiwaniu jedzenia.
 • PRL, to rozwój nauki i techniki. Obecnie wszystko, co odkrywamy zostaje za bezcen oddawane USA, np. gaz łupkowy.
 • PRL, to wspaniały pomysł na Rodzinne Ogrody Działkowe, które to po dziś dzień mają się świetnie.
 • PRL, to ogromny przyrost naturalny bez psucia Polaków rozdawnictwem pieniędzy.
 • PRL, to darmowa edukacja, z której korzystamy do dziś.
 • PRL, to pracownicze wczasy, obecnie już polikwidowane.
 • PRL, to czasy milszych i przychylniejszych ludzi.
 • PRL, to praktycznie zerowe bezrobocie i brak – jakże dziś popularnych – umów śmieciowych.
 • PRL, to powszechny system darmowej opieki zdrowotnej. Obecnie brak dentystów i pielęgniarek w szkołach, a do tego konieczność zapłaty za usługę pomimo opłacania składek.
 • PRL, to powszechny system emerytalno – rentowy obecnie tak chętnie marnotrawiony na pałace i wille ZUS-u.
 • PRL, to likwidacja analfabetyzmu.
 • PRL, to wreszcie odbudowa kraju, jakże skuteczna. Gdyby nie Gierek, to ludzie nie mieliby gdzie mieszkać obecnie.
 • PRL podniósł statut społeczny milionów swoich obywateli.

A co zrobiła okrągłostołowa sitwa w III RP? Same szkody i zniszczenia!

http://zmarszczki.neon24.pl

Komentarzy 29 do “Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej blaski.”

 1. z prowincji said

  Jeżeli Polacy nie przestaną pluć na PRL ,przedstawiać PRL tylko w negatywny sposób ,zaprzeczać Jego niewątpliwym w skali historycznej osiągnięciom zwłaszcza
  w dziedzinie edukacji ,odbudowy i uprzemysłowienia ,kpić z naszych przecież osiągnięć
  i naszych ojców i dziadów -nigdy nie powróci do Polski normalność .
  Nie ma zgody większości Polaków w sprawie lansowanej przez „S” i jej akolitów jakoby katastrofy dziejowej jaką była PRL .
  Coraz odważniej mimo obstrukcji wielu Polaków ten problem podnosi .

 2. jazmig said

  PRL rozwiązał kwestię żydowską??? 🤣🤣🤣🤣🤣 To Żydzi tworzyli PRL i oni cały czas rządzili.

 3. Wieloimienny said

  Jazmig @

  A nie w 1944/45 – 1956/68 i ewentualnie po 1981?

 4. Łasica said

  Uznawanie niektórych z wymienionych powyżej punktów za jakieś szczególne zasługi PRL-u wygląda na zagalopowanie – wiele z tych kwestyj dobrze, a niekiedy lepiej miało się przed wojną, jak chociażby sport czy kultura narodowa. W wielu przypadkach ustanie wojennego piekła było czynnikiem wystarczającym, bez żadnego wkładu „ludowej” władzy. Dość powiedzieć, iż liczne unowocześnienia, poprawa bytności, reformy były planowane (i w miarę możliwości wdrażane) w II Rzeczypospolitej i w wydaniu suwerennego państwa polskiego nadeszłyby zapewne prędzej, możliwe, iż przeprowadzono by je jeszcze lepiej – na pewno o wiele niższym kosztem. Wiele z wyżej wymienionego dobrego występowało raczej pomimo, aniżeli dzięki PRL-owi.

  Zdecydowanie na pochwałę zasługują ówczesne stosunki pracy, PGR-y, zrozumienie, iż posiadanie przemysłu nie podlega dyskusji oraz niektóre inne założenia ustroju gospodarczego – tylko że w tym ostatnim przypadku jednocześnie z blasku przechodzimy już w cień, a następnie w mrok. Wiele bowiem tych dobrych założeń nigdy nie wprowadzono, nie z braku możliwości, a z braku woli. Niestety, PRL był nielegalnym, sowieckim protektoratem, którego szczyt władzy obsadzony został przez Stalina zdrajcami lub wprost sowieckimi funkcjonariuszami. Byli oni pierwszorzędnie posłuszni byli Kremlowi i nie oglądali się na dobro ziemi ani ludzi, którymi zarządzali, gdy przychodziło do wykonywania poleceń. Ignoranci plotą dziś, że puste półki wynikały z socjalizmu, że gospodarka była niewydolna. Nie jest to prawda, zakłady pracowały prężnie (dały by radę jeszcze prężniej, gdyby tylko PZPR nie dławiło gospodarki nepotyzmem i korupcją), cóż z tego jednak, skoro przeważająca część wyrobów oraz zbiorów jechała pociągami do Związku Sowieckiego? Stalin bez mrugnięcia okiem kazał by unicestwić Naród Polski, ale uznał, że bardziej opłaca się Polaków zagonić do pracy. Większości partyjnych aparatczyków zależało zaś jedynie na tym, by się na państwie uwłaszczyć. Ilu Polaków więziono, skrzywdzono, upokarzano, wypędzono czy po prostu zabito za nielojalność nie Polsce, a Związkowi Sowieckiemu?

  Skąd wyrasta cała, pożal się Boże, współczesna „polska” klasa polityczna – z PRL-u właśnie. Podobnie z ogółem schamiałej tłuszczy, która zanieczyszcza dziś społeczeństwo. Zgadzam się, że stan obecny to dno nawet w porównaniu z PRL-em, ale to wynik bardziej zmiany globalnych warunków. Nieprzypadkowo pierwszą konstytucją „wolnej »Polski«” była właśnie konstytucja PRL-owska, a dziedzictwo tej ostatniej jest w całości legalnie uznane. Ciągłość z protektoratem wyraźnie określa aspiracje tworu obecnego. Skończył się Związek Sowiecki, na jego miejsce wprowadzili się po prostu nowi właściciele – dalej nie są to polscy patrioci.

 5. Rafal Cz. said

  Ad 4
  Zchamiala tluszcza? Oj jak to pasuje dzisiaj!

 6. Troll Polonii said

  4
  Lasica
  Nie stulaj.
  Poczytaj sobie o II -giej wojnie swiatowej.
  Moze sie wreszcie dowiesz, ze Polska byla zburzona w 70%!!!
  Cala Warszawe trzeba bylo odudowac…zrekonstruowac nie tylko Starowke! I zburzone miasta: Gdansk, Gdynie, Wroclaw…zrownane z ziemia.
  Krasnoludki odbudowaly i rozbudowaly Polske do potegi swiatowej?

  I moze sie dowiesz, ze Polacy, za namowa obcych, zamordowali polskiego prezydenta, prof. Narutowicza, ktory, jako minister budownictwa, rozpoczal rozbudowe wskrzeszonej Polski powstalej z trzech zaborow.
  Widac ani wiedzy ani wyobrazni ci tez nie dowiezli.
  I nie probuj nawet opowiadac o zaslugach Pilsudskiego dla rozwoju kraju.
  I poczytaj sobie ilu Polakow zamordowal Pilsudski za tzw. nielojalnosc wobec …Pilsudskiego.

  I przestan srac na cienie wlasnych przodkow.

  Zrobili dla kraju duzo wiecej niz ty i twoje pokolenie.
  A klasa robotnicza w Polsce juz nie isnieje.
  Sa parobki obcych firm… na umowach smieciowych.

  Lasica
  To, co ty robisz, to sie nazywa podrabianiem historii Polski na uzytek syjonu.
  Poczytaj o Pilsudskim, Berezie Kartuskiej, przyjazni Becka z hitlerowskimi Niemcami, Rydzu-Smiglym, i Konferencji w Monachium.
  Zdaje sie ze masz kanoniczne braki w historii wspolczesnej. Bo o Traktacie Wersalskim tez nie umiesz.

  PS
  Cala ta holota., ktora probuje wciskac kit na gajowce, jakos dziwnie pomija 6 lat hitlerowskiej okupacji: to znaczy: bombardowan, zsylek na roboty do obozow, przymusowej niewolniczej pracy, calkowita likwidacje panstwa polskiego, lapanek na ulicach, zburzonych miast i wsi, zniszczonej calkowicie infrastruktury kraju…zniszczonej stolicy
  Rozum im szczury nadgryzly??

 7. Łasica said

  Troll Polonii – odnośnie Pana odpowiedzi:

  1. Do jakiej „potęgi światowej”? W najlepszych latach PRL-u można było mówić o w miarę poprawnym bytowaniu społeczeństwa i na tyle tego było.

  2. Kraju z wojennych zniszczeń nie odbudowywały krasnoludki, tak jak nie odbudowywali ich ZPP-owcy, PKWN-owcy, AL-owcy, MO-wcy, UB-ki ani PZPR-owcy. Odbudowali Polacy, którzy mieli szczęście przeżyć wojnę. Gdzieś ci ludzie musieli przecież mieszkać, nie chcieli, by życie płynęło im w morzu gruzów. Na użytek propagandy aparatczyki oczywiście objęły ten czyn Narodu swoim patronatem. Prawda jest taka, że nie raz odbudowę psuli, jak choćby w przypadku Warszawy, gdzie wiele zabytkowych budynków wyburzono nad wyrost, bo „nowa władza” inne miała plany co do przyszłości stolicy (na którą ich mocodawcy sami wydali wyrok śmierci).

  3. Co mają przedwojenne brudy między Polakami do tego wątku na prawdę ciężko jest mi pojąć. Piłsudski zasług miał wiele, grzechów również trochę się mu zebrało. Obecnie modne jest demonizowanie tej postaci, w sposób zazwyczaj ujawniający zatrważającą niewiedzę domorosłych „historyków”.

  Narutowicz był doskonałym materiałem na prezydenta Odrodzonej Ojczyzny, jego śmierć to wielka tragedia i czarna karta w historii Polski, natomiast nie wiem, co ma Pan na myśli, pisząc że zamordowali go „Polacy”. Morderca był jeden, Eligiusz Niewiadomski, chyba, że dostawiamy do niego również moralnie współwinnych tego aktu terroryzmu zakompleksionych endeków, którzy przeciwko śp. prezydentowi rozpętali kampanię oszczerstw i agresji. No i mamy wreszcie współcześnie pewną garstkę tępaków, którzy Niewiadomskiego ogłaszają bohaterem.

  4. Rzekomo pomijam okupację hitlerowską? Wspomniałem w swojej wypowiedzi ogólnie o „wojennym piekle”, jeśli ktoś nie jest w stanie wymienić jego sprawców, to odsyłam do podręczników do historii. Wątek dotyczy czasów po zakończeniu wojny, a więc już po klęsce zbrodniczej Trzeciej Rzeszy Niemieckiej.

 8. Marucha said

  Re 7:
  1. PRL było 10-tą gospodarką świata. Nie, to nie była propaganda. To były fakty stwierdzone przez Zachód.
  2. Jeśli chodzi o „psucie”, to nic nie może mierzyć się z wkładem „deweloperów” i „inwestorów” w rozbudowę Warszawy, z której zrobiono jakiś pieprzony Manhattan dla ubogich.
  3. Jakie zasługi miał Piłsudski? Kto go „demonizuje”?
  4. „Ś.p.” Narutowicz – mason, ateista, nawet własnych dzieci nie ochrzcił… wybrany głównie głosami mniejszości narodowych.

  A endecji to Pan jakoś dziwnie nie lubi…

 9. ECHO said

  Troll Polonii, ja na własne oczy widziałem i pamiętam ruiny Wrocławia. Czasami opowiadam o tym najbliższym to trudno im w to uwierzyć. Dzisiejsza młodzież nie wyobraża sobie, że można było żyć bez pralki, lodówki czy telewizora nie mówiąc już o komputerach. A dla mnie to tak jakby to wczoraj było. Życie w kolejkach też miało swoje fajne strony. Ludzie się wtedy integrowali. Nie trzeba było nikomu walić kawę na ławę, ludziska potrafili czytać między wierszami. Wystarczy powspominać chociażby Laskowika ze Smoleniem. Jedno niewinne słowo, a jak wiele znaczyło. Dzisiaj młodzi nie wiedzą o co w tym chodziło.
  Ej te czasy.

 10. ECHO said

  Szanowny Gospodarzu,
  Ja bym tak daleko nie patrzył. Każdy okres miał swoje dobre i słabe strony.
  Trochę Pana rozumiem. Sam wściekły jestem na to, że dopiero teraz uczę się prawdziwej „Historii”, tej nie przekłamanej, nie pisanej nam przez szydóf angielskich czy niemieckich. To właśnie poznanie tej historii daje nam jakieś poczucie patriotyzmu. Dlatego cieszę się, że w Pana bibliotece znalazłem sporo fajnych pozycji.

 11. Troll Polonii said

  7
  Lasica
  Troszeczke sie nie zgadzamy, ja, pan i oficjalne dane o PRL-u

  Zdaje sie, ze pan jest troszke mlodszy i pewne rzeczy pan nie jest w stanie pamietac.
  Polska po wojnie byla tak zniszczona, ze NIE byla w stanie odbudowac kraju.

  Rodzina mojej babci jest z podkrakowskiej wsi, gdzie zawsze byly male gospodarstwa rolne.
  Po wojnie okazalo sie, ze polowa ludnosci wsi wymarla z roznych powodow: wojennych a takze glodu i chorob.
  Na wsi zostal brat babci ciezko chory i zona chora na gruzlice. Mieli dwoje dzieci w wieku szkolnym.
  Nie bylo elektrycznosci, gazu, wody, maszyn rolniczych, nasion, pieniedzy a przede wszystkim ludzi do pracy.
  Do 1955 roku jezdzilem z rodzicami na wies pomagac przy sianokosach i zbieraniu kartofli. Jako mlody chlopak kosilem sierpem zboze, bo nawet kosy nie bylo. Zardzewiala..
  Mam dowody zecia sierpem na lewej rece – obciety paluch.
  Wprowadzono spolki rolnicze i panstwowe gospodarstwa rolne, zeby mozna bylo uprawiac ziemie i karmic miasto. Pamietam jeden traktor i dwie mlockarnie na caly Siedlec.

  Oczywiscie, ze wszystko bylo panstwowe, bo zaden rolnik po wojnie nie byl w stanie ani zakupic ani nawet wypozyczyc sprzetu rolniczego. Dlatego potrzebna byla komasacja gruntow i spoldzielnie rolnicze.
  W miastach bylo tez okropnie.
  Wychowalem sie na gruzach wroclawskich przy ulicy Grabiszynskiej.
  Moi rodzice i cale tlumy Polakow wychodzily po pracy …zwyczajnie, golymi rekami usuwac cegly z ulicy; nie bylo rekawic ani ciuchow ochronnych.
  Nie mielismy zadnych maszyn budowlanych, dzwigow, koparek… brakowalo cegielni.
  Czy pan sobie zdaje sprawe z tego co pan napisal??

  „nie odbudowywali ich ZPP-owcy, PKWN-owcy, AL-owcy, MO-wcy, UB-ki ani PZPR-owcy. Odbudowali Polacy, którzy mieli szczęście przeżyć wojnę. Gdzieś ci ludzie musieli przecież mieszkać, nie chcieli, by życie płynęło im w gruzach”
  (okrutnie naiwne bazgranie)
  Bez wiadomosci i bez wyobrazni!

  SP, ZMP, Junacy – wszystkie organizacje mlodziezowe i partyjne odbudowywaly kraj.
  Bez polskiego rzadu Bieruta-Spychalskiego nie bylismy w stanie zbudowac szalasu!.
  Moi nauczyciele z podstawowki (Szkola nr.16 na Grabiszynku) wszyscy byli sprzed wojny!

  Jak pan sobie to wyobraza? SP (SLuzba Polsce), wojsko i czlonkowie roznych partii stali sobie z boku i przygladali sie jak Polacy buduja miasta?? Tak, samopas?

  Fabryki pomogli nam budowac sowieci. Dostarczyli ciezki sprzet.
  Trzeba bylo zbudowac przede wszystkim przemysl ciezki, zeby mozna odbudowac kraj ze zniszczen.
  Uruchomic kopalnie… zbudowac stocznie, huty, zaklady przetworcze, a przede wszystkim infrastrukture: siec elektryczna, kanalizacje, siec gazowa; linie tramwajowa/kolejowa…zlobki, przeszkola, szkoly, urzedy…

  Marian Spychalski byl przed wojna architektem.
  Niektorym sie wydaje, ze te cala polska elite wytlukli Niemcy i zostali w Polsce powojennej tylko chlopo-robotnicy i „schamiala tluszcza”!

  No to kto odbudowal Starowke? Chlopi z Zadupia? kto odbudowal Warszawe? Architekci,, historycy, i budowlancy, kreslarze i cala owczesna mlodziez.
  Ja pamietam jak we Wroclawiu mieszkalismy w tzw. dokwaterunku. Kilka rodzin w jednym niezbombardowanym mieszkaniu przy ul. Nowowiejskiej.

  Pan pisze tak jak niewidomy o kolorach.
  Komu pan chce zaimponowac?
  Mnie pan nie zaimponuje.

  PRL mialo 11 miejsce na swiecie pod wzgledem poziomu nauczania.
  Odbudowalismy i zbudowalismy wszystkie wyzsze uczelnie i tysiace szkol.
  Huta Lenina produkowala siedem milionow ton stali rocznie; w tym stal nierdzewna i blache karoseryjna.
  Sprzedawalismy stal wysokogatunkowa na caly swiat.
  Nasz eksport byl wiekszy od importu.
  Dopiero w latach 50-tych moglismy sobie pozwolic na rozbudowe przemyslu lekkiego.

  Brakowalo nam chyba z 10 lat, zeby przegonic Zachod.
  I tego sie wlasnie Zachod wystraszyl!

  A ja mialem szczescie, ze zdobylem wyksztalcenie w PRL.

 12. z prowincji said

  ad.11.Troll Polonii ; Przede wszystkim Pozdrawiam ! ,niewielu jest tak odważnych a jeszcze mniej madrych i przekazujących prawdę o PRLu .
  ja również mam przed oczami PRL lat powojennych ,czyli ruiny ,budowę Tysiąclatek , żebraków ,inwalidów bez nóg i rąk i spontaniczną odbudowę polegajaca na wzajemnych
  odróbkach na prowadzonych budowach .Płacono wtedy właśnie tak za prace plus posiłek na budowie lub tzw.szfacyna dla furmana i konia którym przyjechał zaorać pole – trudno to wszystko opisac ale ktoś powinien tę prawde bez koloryzowania opisać ., by nie była „kolorowa” tylko obecna rzeczywistość .

 13. Z Prowincji-nikt wlacznie że mną nie zaprzecza wielkiemu wysiłkowi jaki Polacy włożyli w budowę Polski Ludowej.Nie była to wszakże odbudowa Polski a budowa nowej , socjalistycznej , takiej na jaką nam pozwolono mieć. To był OLBRZYMI wysiłek na miarę olbrzymich ruin II Wojny Światowej oraz aspiracji przywódców Socjalistycznego Państwa w świetle pragnień zdeptanego polskiego narodu.

 14. Polska to KROLESTO KATOLICKIE! Nie ma innej Polski.

 15. z prowincji said

  ad.13 – tak ci się wydaje że nikt nie zaprzecza ;a dlaczego zaprzecza się i dyskwalifikuje czyn zbrojny i wysiłek wojenny chłopców z nad Oki .Dlaczego czci się tylko Monte Casino ,Maczka Obrone Londynu
  a 9 maja milczy cała Polska .To tylko opłotki przemilczeń i zaprzaństwa wobec ludzi którzy po wojennym wysiłku i krwi rozlanej zabrali się (wbrew komunistom ,jak piszesz ) do odbudowy Polski .
  I Oni nie zasługują na pamięć – to jest właśnie zbrodnia na części narodu i dzielenie tego narodu ,dlatego jak napisałem pod ad.1 ;nigdy nie nastapi jedność narodu ,bo jak porównać wysiłek powojenny z wysiłkiem tych z „S” którzy uzurpują sobie za swoje „zasługi” rzadzenie Polska i duszami Polaków a teraz jawną zdradą , sprzedaża i wyprzedażą Polski USRAELOWI .
  Jakie to porównanie z elitami politycznymi na musiku po wojnie z elitami podobno wolnej Polski -to się w głowie nie mieści ,przynajmniej w mojej .
  Pozdrawiam !.

 16. Zdziwiony said

  „Pamiętniki inżynierów”, wydane w 1966 r. https://docer.pl/doc/n0n1e15

  Pamiętniki inżynierów malują w sposób niezmiernie plastyczny ogrom pracy włożonej w odbudowę zniszczonego kraju. Po wyzwoleniu podjęty został i był konsekwentnie realizowany program przekształcenia Polski z kraju rolniczego w kraj przemysłowo-rolniczy. Jeżeli przed wojną niespełna 40 procent obywateli czerpało główne środki utrzymania ze źródeł poza uprawą roli, a 60 procent stanowiła ludność rolnicza, to już w okresie, do 1961 r. proporcje były odwrócone. Industrializacja kraju, postępujący proces urbanizacji – pozwoliły już 60 procentom ludności kraju utrzymywać się z pracy poza rolnictwem.
  Dokonanie rewolucji przemysłowej było jednak w decydującej mierze dziełem ludzi, którzy się na tym przemyśle znają – w ogromnej mierze właśnie inżynierów.

  Z 14 tysięcy inżynierów, czynnych w ostatnich latach przedwojennego dwudziestolecia w Polsce, w pierwszych miesiącach powojennej odbudowy żyło i było zdolnych do pracy w kraju zaledwie około 7 tysięcy. Tych właśnie siedem tysięcy inżynierów, wspartych w pierwszych latach powojennych przez repatriantów z Zachodu i Wschodu, łącznie z pierwszymi powojennymi edycjami absolwentów politechnik krajowych, podjęło trud 3-letniego planu odbudowy i 6-letniego planu rozwoju gospodarki na odcinku przemysłu.
  W wyniku szerokiej rozbudowy systemu wyższego szkolnictwa technicznego na początku lat
  sześćdziesiątych liczba inżynierów sięgała już 100 tysięcy.
  Szczególne miejsce w tej właśnie dziedzinie (wspomnienia najwcześniejszego okresu powojennego) zajmują pamiętniki związane z działalnością autorów na Ziemiach Odzyskanych.

  Jeden z autorów Pamiętników Jerzy Olszewski dyrektor w latach 1956 – 65 Zakładów Chemicznych „Oświęcim” wspomina swój dzień 24 czerwca 1959 r. Cała Polska usłyszała w tym dniu o pierwszym polskim kauczuku.

  Jerzy Olszewski od 26 października 1971 do 21 listopada 1974 był ministrem przemysłu chemicznego, a od 21 listopada 1974 do 31 stycznia 1980 ministrem handlu zagranicznego i gospodarki morskiej. W 1980 został usunięty z partii i oskarżony o nadużycia finansowe, których mu nie udowodniono.
  22 maja 1981 r. w lesie niedaleko Zegrza traci życie w niejasnych okolicznościach.

 17. Troll Polonii said

  16
  Zdziwiony
  Brawo!

  Polskim inzynierom , ktorzy nie tylko Polske budowali i polski przemysl nalezy sie ogromne uznanie, ze w bardzo ciezkich warunkach budowali kraj. i robili to naprawde z wielkim entuzjazmem. Budowalismy przeciez dla siebie i dla naszych dzieci.
  W Hucie Lenina, gdzie zatrudniano , bagatela, 40 tysiecy pracownikow – nie zdarzaly sie wypadki smiertelne.
  Caly ogromny kombinat chodzil jak w zegarku; przeciez produkowalismy stal; byly walcownie, wielkie piece, zaklad materialow ogniotrwalych, koksownia, aglomerownia, oczyszczalnia…

  Polscy inzynierowie budowali cale rafinerie w Iraku, w Libii; budowali elektrownie i huty szkla, w Syrii, na Wegrzech w DDR – cale zaklady pracy po calym swiecie.
  Budostal budowal fabryki w kraju i zagranica.

  Dyrektor Budostalu, inz. Edward Barszcz, pozniejszy minister budownictwa, w 1980 roku tez zostal zamordowany.; zastrzelony w garazu.
  Zginal w mniej wiecej w tym samym czasie co inz. J. Olszewski
  I potem jako powod podano, ze ukradl pieniadze Solidarnosci!!!!
  Barszcz nie byl w Solidarnosci.
  Byl bardzo przeciwny sabotazom przemyslowym jakim byly strajki.
  Polacy budowali nie po to, zeby zaprzancy paralizowali przemysl.

  Na wloskie strajki holota z Solidarnosci nie chciala sie zgodzic!!!.

  I to wlasciwie dyskwalifikuje te zasrana Solidarnosc jako ruch narodowy. To zwykli sabotazysci,

  Jak czytam pierdoly Polaka -Ortodoksa to mi sie flaki przewracaja i krew mi sie gotuje.

  Znalismy wielu inzynierow. Pracowalem z inzynierami. Mielismy kilku w rodzinie. Wszyscy byli katolikami wszyscy chodzili do kosciola.

 18. TOM said

  Temu Lasicy czy jak mu tam, polecam „Apokalipsę” p. Bożyka. Może coś zrozumie, chyba, że jest agentem zachodnich kapitalistów?.

 19. Carlos said

  re 2 Jazmig nie masz bladego pojecia o ” zydach ” w PRL

 20. Carlos said

  .https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/05/elity-iii-rp-rodowod-cz-1-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/ dla Jazmiga

 21. Carlos said

  .https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/13/elity-iii-rp-przeksztalcic-narod-genetycznie-czyli-zlikwidowac-inteligencje-polska-cz-2-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/

 22. NICK said

  Żydowski PRL?

  Nie.

  To była walka stronnictw.

  Dzisiaj jesteśmy polegli…….. .
  Nie ma walki Polaków.
  Są.
  Po-hu-kiwania.

 23. Carlos, bardzo dziękuję.Jaki jeszcze dowód o PRL jest potrzebny?

 24. z prowincji said

  ad.21-ad.20 Carlos przeczytałem ; i jestem w szoku ,gdyż zawarte treści przekraczają wszelką moja wiedzę o przeszłości polskich elit .
  Widac ze Polska i Polacy maja olbrzymi problem ,który muszą i to w najbliższej przyszłości rozwiązać
  lub się poddać -do tego dochodzi zupełna niewiedza i co najgorsze ,a o czym ciagle przypomina Gospodarz – tumiwisizm dzisiejszych naszych rodaków .
  Czarno to widzę ,bo niby jak w dzisiejszej rzeczywistości Polaków obudzić

 25. Carlos said

  ktokolwiek chce wiedziec wiecej ? : ” Rewolta Marcowa” J. Brochocki, ” Judeopolonia” A. L. Szczesniak.

 26. Carlos said

  ciesze sie, ze ktos chcial przeczytac do konca, bo wiekszosc , nawet moich znajomych to olewa, a o polactwie nawet nie wspomne…

 27. Troll Polonii said

  21
  Carlos

  re: elity IIIRP

  Niestety, artykul zawiera dosc powazne bledy merytoryczne, zeby w calosci byl wiarygodny.

  1. Nie bardzo rozumiem, dlaczego sie tak bardzo umniejsza wine faszystowskich Niemiec w eksterminacji narodu polskiego.
  Tylko w trzech obozach koncentracyjnych Niemiec : Stutthof-Sachsenhausen-Dachau, zginelo 75 tysiecy katolickich polskich ksiezy!. (a nie 3600)
  Inne dane tez nie maja potwierdzenia
  2. Z niewiadomych powodow umniejsza sie tez role ubecji w przesladowaniu Polakow. W PRLu nie bylo komunizmu ani partii komunistycznej,
  3. Wyjatkowo naiwnie opisuje autor system komunistyczny Rosji; przeciez wiadomo, ze byl stworzony w Anglii i wprowadzony do Rosji przez Zachod.
  4. Celowe a moze nieswiadome przeklamania na temat tzw. polskich elit sa conajmniej dziwne. To przeciez tzw. polskie elity pomagaly bolszewikom wygrac rewolucje w Rosji.
  5. Polskie elity z Rydzem Smiglym na czele bardzo popieraly hitlerowskie Niemcy – glownie dlatego, ze pomagaly Zachodowi zniszczyc Rosje.
  6. Autor celowo omija prawdziwe przyczyny wybuchu II wojny swiatowej.
  7. I wreszcie nie moge sie doczekac, zeby ktos podal choc pare nazwisk przedstawicieli tych wielce tajemniczych ‚elit’ .
  8. Najwiekszym morderca poprzedniego stulecia byl Churchill – nie Stalin
  I najwiekszymi mordercami sa kowboje – nie Rosjanie. I nie komunisci tylko zachodnie demokracje, ktore okradaja i niszcza narody, zwlaszcza te zasobne w rope i gaz. To chyba kazdy wie.

  Caly ten artykul to jest sciek wscieku pisany w stalinowskim stylu.
  O ile rozumiem ocene przebierancow udajacych Polakow – o tyle nie mam pojecia dlaczego autor obraza Polakow.
  Niektore stwierdzenia powalaja:

  „Ludzi można przyuczyć do wykonywania określonych czynności;
  do bycia mechanikiem, elektrykiem, księdzem, adwokatem, radcą praw- nym, nauczycielem;
  ….można przyuczyć do pełnienia funkcji dziennikarza, inżyniera czy profe- sora uniwersyteckiego etc.,
  …..Natomiast nikomu jeszcze nie udało się nauczyć kogokolwiek do bycia natu- ralnym i że tak powiem – rasowym inteligentem (?)
  Małpować inteligenta nie jest żadną sztuką. Sztuką jest myśleć jak inteligent.
  O tym, kto jest naturalnym, rasowym, inteligentem decydują geny, które są ukształtowane przez wiele pokoleń.”
  (Hitler by tego nie wymyslil!)

  „Przecietny naukowiec PRL stracił rozeznanie między tym, co jest fał- szem, co pozorem, a co rzeczywistością.”

  Skandaliczne sa informacje autora na temat Kambodzy i Pol Pota :
  Pol Pot zostal przetrenowany i przyslany do Kambodzy przez Francje!
  Czerwoni Kmerzy to uczniowie Zachodu.
  Autor nawet nie wspomina ‚zachodniej demokracji’, ktora podobno walczyla z komunizmem w Wietnamie.
  A napewno nie moge temu wariatowi darowac takiego zdania:

  „Te wartości i dobra materialne pochodzą z przestępstwa.
  I to przestępstwa o wiele większego, niż te, za które Miloszewicz i gen. Radko Mladic zostali wysłani przed oblicze sądu.”
  To juz jest stalinowskie chamstwo!!!
  Ani Miloszewicz ani Ratko Mladicz nie byli przestepcami. Milozewicza uwolniono od wszelkich zarzutow.

  Pan autor zapomnial wspomniec kto i dlaczego bombardowal Jugoslawie.
  (Bolszewicy?)
  Inne stwierdzenie, ze „komunizm w Rosji zahamowal rozwoj kraju ” jest wierutna bzdura. Stalin zbudowal potezne panstwo sowieckie.

  Autor w ogole nie wspomina o 3-amnestiach po wojnie.
  A Polakow dzieli na ‚inteligentow’ i ‚chlopow folwarcznych’

  Auschwitz ma zdecydowanie swoj pierwowzor w wojnie burskiej w Poludniowej Afryce a takze w Indiach, gdzie Anglicy zakladali obozy koncentracyjne – o czym autor naturalnie nie slyszal.

  I ten biedaczek nawet nie wspomnial, ze to polskie elity na czele z Pilsudskim pomagaly wygrac bolszewikom rewolucje w Rosji.
  Autor nie stara sie wyjasnic jaki charakter miala wojna w Wietnamie czy zniszczenie Hiroszimy i Nagasaki i czy to przypadkiem nie bolszewicy rosyjscy zniszczyli Libie Irak i Syrie.

  A ‚genetyczne przerabianie narodow’ widac wyraznie w obecnych komunistycznych Chinach, Mongolii, Wietnamie, Laosie…
  Zaden Chinczyk nie zamieni swojej bystrosci umyslu z autorem tej przydlugiej tyrady,
  Rozumiem krzyk rozpaczy tego pana ale w tej rozpaczy zagalopowal sie w dziedziny i szerokosci geograficzne, o ktorych nie ma zielonego pojecia.

  A ja dalej nie rozumiem pojecia „II-ej Solidarnosci” skoro od poczatku do samego konca miala ta zacna organizacja przywilej miec dokladnie tych samych przywodcow i…. od samego poczatku – do samego konca otrzymywala pieniadze z CIA.
  I ta rzekomo zdradzona Solidarnosc do tej pory zbiera owoce swojej zdrady narodu.:Przywodcy Solidarnosci zajmuja najwyzsze stanowiska w kraju.
  Widac, ze ten sprawil- kto wygral.
  A i lista smierci niewyjasnionych jest duzo dluzsza w IIIRP niz ta w PRL.
  Lepera i dra Ratajczaka nie warto bylo autorowi nawet wspominac

 28. Carlos said

  Przyznaje,ze autor- z perspektywy czasu- wielokrotnie sie mylil ( Sakiewicz, Rydzyk) ale ogolny zarys wplywu zydostwa na Polske jest prawdziwy. Dla ludzi nie znajacych historie PRL-u, jest drogowskazem, a czepianie sie szczegolow,( czasami malo istotnych dla glownego tematu) daje powod do osmieszania calkiem dobrego eseju. Niech pan tego nie robi, bo wiem ,ze ma pan dobre intencje…

 29. Carlos said

  Nadgorliwosc jest gorsza od ….faszyzmu, jak niektorzy mawiali. Pol Pot, czy Churchil, nie ma tu zadnego znaczenia, to nie jest historia swiatowego komunizmu!

Sorry, the comment form is closed at this time.