Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Przekleństwo „Solidarności”

Posted by Marucha w dniu 2019-05-23 (Czwartek)

Historia z całą pewnością bardzo dotkliwie rozprawi się kiedyś, z tzw etosem „Solidarności”- przeklętej przez miliony Polaków, ofiar tej wtedy tragicznej w skutkach indoktrynacji.

Ja natomiast chciałbym wskazać na jeden, ale chyba najważniejszy w tym wszystkim, pomijany, albo w ogóle nie uświadomiony aspekt tej wtedy, jak się dzisiaj okazuje, tragicznej w skutkach masowej niesubordynacji narodu wobec władzy.

Przypomnę może, że ówczesna władza była nam dana po masowym zrywie modlitewnym jakim były Śluby Jasnogórskie w dniu 26 sierpnia 1956 roku. Jak wiemy, na owoce tych modlitw nie trzeba było długo czekać, bo tylko do października tego samego roku.

Czy więc to nie masowe zrywy modlitewne narodu powinny być tym orężem narodu w tej walce o poprawę swojej doli? Czy naród powinien szukać sprawiedliwości Bożej na ulicy, czy w kościele? Czy w kościołach kazania powinny być polityczne czy o Panu Bogu, sakramentach, łasce Pana Boga i Prawie Bożym, oraz o Matce Boskiej, aniołach, świętych i duszach czyśćcowych, a także o piekle jako przestrodze?

A owoce tego narodowego wtedy zrywu modlitewnego były bardzo obfite, bo wyrażały się m.in milionami awansów społecznych młodych ludzi z pogardzanych przez całe wieki środowisk chłopskich, przedwojennych bezrobotnych i robotniczych. Wyrażały się te owoce Ślubów Jasnogórskich tym, wspominanym obecnie z rozrzewnieniem, beztroskim, spokojnym życiem, w jakimś tam dostatku i przede wszystkim pewnością jutra.

Młodzi ludzi nie popełniali masowo samobójstwa z różnorakich powodów (jak to dzieje się obecnie), ani nie musieli w milionowych ilościach wyjeżdżać za chlebem, bo Państwo Polskie obejmowało szeroką opieką te wtedy wyże demograficzne, zapewniając każdemu darmową porządną edukację, chronione prawem miejsca pracy, a także sukcesywnie, w miarę tego potężnego wtedy rozwoju branży budowlanej, mieszkania.

(Kto jeszcze nie czytał, to zachęcam do przeczytania, bo pisałem o tym tutaj:
gibson.neon24.pl/post/147108,przestancie-likwidowac-ten-socjalizm-bo-go-juz-dawno-nie-ma)

Wracając jednak do przesłania tego artykułu, to, jak możemy przeczytać w… Piśmie Świętym :

Św Paweł – List do Rzymian
13 Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej

„Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia…”

Jak wiemy z danych nam przez Pana Boga orędzi, Pan Bóg nie żartuje, nie rzuca swoich Słów na wiatr, ani nie zmienia zdania. Jak wiemy z przebadanych na wszelkie możliwe sposoby objawień danych Św Siostrze Faustynie, Matka Boska jej powiedziała :

„Ja dałam Zbawiciela światu a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyjdzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. On dzień jest straszny, postanowiony jest Dzień Sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego. Drżą przed nim Aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania”

Obyście więc zdążyli, dawni członkowie tej „Solidarności” wyspowiadać się, odpokutować i zadośćuczynić, bo jaki jest los tych którzy wtedy „się przeciwstawili” PRL-owskiej władzy, a nie zdążyli pojednać się z Panem Bogiem w tym potwornym, zagrożonym potępieniem grzechu, to jedyny Pan Bóg wie.

Na podstawie cytowanego powyżej fragmentu Pisma Świętego, to wychodzi na to, że chyba nie jest im teraz wesoło…

Chyba, że Pan Bóg zlitował się nad nimi w tym Swoim nieskończonym Miłosierdziu.

https://gibson.neon24.pl/

Komentarze 154 do “Przekleństwo „Solidarności””

 1. walerianda said

  Totalne pomieszanie z poplątaniem celowo zamazujące znaczenie tego zrywu społecznego jaki samego słowa tylko po to aby ten bunt, którego jednym z autorów byłem i ja nigdy sie nie powtórzył. O ile bym się o coś modlił to tylko o odrodzenie solidarności wśród Polaków i powtórzenie tego zrywu aby tym razem PATOLOGIE odsunąć całkowicie od władzy.

 2. kojak said

  Niestety Soidarnosc zostala przejeta prez kryminalistow i bandytow zydowskich ! PosluzYla im do totalnego przejecia wladzy w Polsce ! Co trwa niestety do dzis ! Bandziory zmianiaja tylko nazwy . Kryminalne bandyckie rzAdy niestety wiecznie sa te same !

 3. Moher49 said

  Św. Paweł podobno napisał:
  „Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępieni”

  Czyli mam być gojem, słuchać każdej władzy jaka się tu pojawi. Niedoczekanie wasze !.

  Ja wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów – byłem ochrzczony, nie będę potępiony.

  ——
  Chrzest nie gwarantuje zbawienia.
  Admin

 4. Rokitnik said

  Oczywiscie ze TAKIE pisanie bardzo sie podoba w s z y s t k i m belzebubom, ze nie powiem porypanym wodzuciom albowiem przyklepuja teologicznie PODDANSTWO wladzy z wyboru !?
  Swiety Pawel pisal o tym wowczas, kiedy nie znane bylo pojecie wladzy SWIECKIEJ nad masami zniewolonymi – stad poniekad teraz dziwnie to brzmi w naszych uszach? Wowczas jak mniemam – znane bylo Swietemu jedynie pojecie Krolestwa Niebianskiego i jego ( ziemski ) odpowiednik – KROLESTWA dziedziczne, Rodowe? To zmienia charakter czyli sile przekazu albowiem…wladza uzupartowska …nie nosi znamion porzadku Bozego…!!!!
  A co do Solidarnosci ( pierwszej ) to oczywistym jest, ze uzurpatorzy robia WSZYSTKO by ow fenomen JEDNOSCI spolecznej nigdy sie nie powtorzyl !!??? Raz o maly figiel eksperyment spoleczny by sie wymknol spod kontroli ( Sluzb Specjalnych ) …i rzadziciele zmuszeni byli do uzycia nadzwyczajnych srodkow, by wszystko wrocilo w stare koleiny PODDANSTWA?!
  Przeklenstwem jest zarzydzenie polskich umyslow…No a TAKIE to juz wrecz sa porzadane, dla naszych WROGOW.

  Ps. Nigdy durnie nie zmusicie mnie do potepienia Wielkiej Solidarnosci. Ja tam BYLEM, TWORZYLEM i zniedowierzeniem patrzylem jak owej klasie robotniczej, nagle szeroko otworzyly sie oczy ?!! Szlo ku DOBREMU – bo po raz PIERWSZY w Historii POLSKI, przetracono w sposob POKOJOWY ZYDOWSKI kregoslup w s z e c h w l a d z y !!!!!!!!

 5. Moher49 said

  @3, p. Admin
  Jest jeszcze miłosierdzie Boże., dla którego wszystkie ludzkie grzechy są jak kropla w oceanie.

  ———–
  Oczywiście.
  Admin

 6. Zbyszko said

  Walerianda @1 a może jednak zamiast montowania kolejnej „Solidarności” w celu odsuwania patologii u władzy, należałoby zmontować poważną ekipę w celu powtórzenia tych historycznych zrywów modlitewnych mądrzejszych od nas pokoleń naszych Rodaków.
  Mało to dawaliśmy się podpuszczać do wyniszczających Polaków zrywów zbrojnych?.
  Zachęcam do obejrzenia opowieści o jednym z tych zrywów modlitewnych, które przywróciły nam wolność (od 9;40) :
  .https://www.youtube.com/watch?v=D-yuG44gXtw&t=685s
  Podobno nas Polaków zostało już w Polsce ok 16mln. Każdy kto w tej sytuacji podjudza do walki zbrojnej (bo obecna władza nie odda jej bez walki. Nie po to ściągnęli tu dziesiątki tysięcy obcych służb i wyposażyli się w stosowne prawo, bo pokojowo oddać władzę) jest albo agentem okupanta, albo skończonym durniem

 7. Zbyszko said

  Admin @3 tak uczą w tej chwili niektórzy hierarchowie i księża, że w zasadzie piekła nie ma a jak jest to są tam rekolekcje, po wysłuchaniu których idzie się do Nieba. A w zasadzie to większość diabłów juz się nawróciła, więc piekło za niedługo zostanie zamknięte…
  Więc nie ma się czemu dziwić, że nawet mohery (jak widać) żyją w herezji

 8. Joannus said

  Ad 1
  Może bez gdybania, niech Pan modli się o ten zryw.
  Myślę że wcześniej czy później tenże zryw będzie, zważywszy na ogólny stan rzeczy z ”roszczeniami” włącznie.
  Tylko ani Polska, ani Polacy wyjdą po tym, spacyfikowani na cacy.
  Polin zabezpieczony doskonale na takowe, a nie wykluczone, że będzie to bardzo nawet potrzebne.

  Ad 2

  ”Niestety Soidarnosc zostala przejeta prez kryminalistow i bandytow zydowskich”

  Jest to już stara przebrzmiała piosenka. Nie została przejęta, a zorganizowana na podkładce KOR-u. Oczywiście w tym przedsięwzięciu była powierzona rola rozprowadzających dla tych wyżej wymienionych.
  Bez strategów z hameryki i zaangażowania także miejscowych służb, żadnej solidarności by nie było.
  Sam kongres wyasygnował 2 miliardy dolarków, ani chybi z miłości do Polski, tak samo jak w 2014 r. 5 miliardów z miłości do biednych ukraińców.

 9. Dictum said

  Władza to opieka nad poddanymi i odpowiedzialność za nich. I tylko o takiej mówi św. Paweł.
  Współcześni sprawujący władzę (często samozwańcy, jak np. w UE) to są bandyci rządzący, którzy działają na szkodę ludziom, przeciw Bogu i Jego przykazaniom.

 10. Joannus said

  Ad 4
  ”po raz PIERWSZY w Historii POLSKI, przetracono w sposob POKOJOWY ZYDOWSKI kregoslup w s z e c h w l a d z y !!!!!!!!”

  Wprost genialne odkrycie. Przygrywka do okradzenia i opanowania ZSRR i państw Europy Wschodniej, złamała niby kręgosłup wszechwładzy. Widocznie genialne odkrycia zasadzone na przeżyciach i emocjach,ogarniają niezbyt rozległe pole widzenia.

 11. Easy Rider said

  Sądziłem, że przy takim radykalnym tytule, znajdę w artykule jakieś głębsze myśli dotyczące poruszonego tematu, zamiast rozważań natury religijnej, które prowadzą donikąd – chyba, że jest nam dobrze w roli „Chrystusa narodów”.

  Ten tak gloryfikowany przez wielu (pozdrawiam p. RomanaK) solidarnościowy „zryw” można potraktować jako mieszczący się w ciągu przegranych, bezsensownych powstań narodowych, inspirowanych przez obce siły, w celu zniszczenia kraju i doprowadzenia do jeszcze większej podległości jego mieszkańców. Inaczej mówiąc, z dzisiejszego punktu widzenia, można dopisać ten „zryw” do „dziejów głupoty polskiej”.

  Tragedią tamtych czasów było to, że za politykę zabrali się ludzie, którzy wcześniej nie przejawiali żadnego zainteresowania wiedzą o świecie i zamiast podejść sceptycznie do „facetów z całkiem innej wsi”, dali się jak dzieci wciągnąć w tę niebezpieczną i nieodpowiedzialną zabawę, która doprowadziła do zniszczenia państwa narodowego i jego potencjału wytwórczego. Ale oni się cieszą, że – jak powiedział Wałek – „obalylyśmy komune” i mamy niepodległość – ale że tylko od Rosji, tego już nie dodają. Nieważne, że kosztem kolonizacji Polski przez żydoglobalizm – oni nic z tego nie zrozumieli i już nie zrozumieją. Szkoda tylko, że tą „solidarnościową” dialektyką zostały zarażone młodsze pokolenia.

 12. maximus7 said

  Dużo wyjaśnia ten program:

 13. Marucha said

  RE 11:
  W związku z czym wyjechał Pan z „Chrystusem Narodów”?

 14. Zryw Solidarności, jego ETOS dziś próbuje się opluć a ma to na celu odebrać godność i nadzieję Polakom.
  Przeciętny Polak I wielu zaangażowanych w ten zryw widziało go jako Kontrewolucje w służbie Bogu…w tym mająca na ci zrzucić niewolę Komunizmu. Wystarczy posłuchać kazań Księdza Popiełuszki by zrozumieć czym dla Polaków była Solidarność.
  To, że Żydom- Masonom ten Ruch odpowiadał dla ich celów I został użyty to inna sprawa I RAKA dla nich, kolejny dowód ich podłości, nieuczciwości, plugawosci…
  Daliśmy się oszukać nie bardziej niż tym Polakom w PZPR co tak wierzyli w komunizm ludowy …Z Żydami, Masonami…ha ha
  Dumny jestem, że byłem po Solidarności stronie. Dziś to przegrana strona, więc jechać po nas…każdy dziś może….
  Tak Panie Gajowy, jakiś czas będzie pamięć wysiłku Pana pokolenia…Z dodatkiem śliny splutej na takich Polaków jak Roman K, po którego ja wybieram być stronie stylizowany w tym tu…acz szkoda…

 15. Zbyszko said

  Dictum @9 „Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga,”
  Więc jak by na to nie patrzeć, to obecne władze zarówno w Polsce jak i wszędzie na świecie (czyli także w UE) pochodzą od Pana Boga.
  Do nas więc należy postawienie sobie pytania, dlaczego Pan Bóg dopuścił do tego by rządzili nami tacy ludzie…?, co w związku z tym my powinniśmy zrobić, by Pan Bóg tą władzę zmienił. A to, że Pan Bóg zmienia władzę, wiemy z objawień w Gietrzwałdzie, gdzie po intensywnych modlitwach Pan Bóg doprowadził do znacznego zelżenia germanizacji w Polsce poprzez zdymisjonowanie krwiożerczego antypolskiego ministra w rządzie Bismarcka a samego Bismarcka nawrócił do tego stopnia, że ówczesny papież (chyba Pius…) nadał mu order Sylwestra, jedno z najwyższych odznaczeń.

  Matka Boska w jednym ze swoich objawień powiedziała nam, że :
  „ ….Wszystkie nieszczęścia, wojny, kataklizmy, morderstwa, są konsekwencją niesłuchania Słowa Boga i niepełnienia Jego Woli. Każdy człowiek odrzucając Wolę Bożą, sprowadza nieszczęścia na cały świat.
  Nikt nie jest wyłączony ze świata i z odpowiedzialności za świat, dlatego żyjąc źle, nie pogrąża tylko siebie, ale sprowadza na świat wojny, choroby, kataklizmy, i inne przekleństwa Ziemi. Grzech ma okrutne konsekwencje, które dotykają dobrych i złych…”

  Dokładnie tak samo działają nasze modlitwy. To tutaj jest wytłumaczenie tego, dlaczego Pan Bóg i Matka Boska proszą nas o modlitwy o nawrócenie grzeszników. Wygląda to tak, że my się modlimy a ktoś tam w świecie dostaje łaskę nawrócenia, nie grzeszy (albo grzeszy znacznie mniej) i w związku z tym nie pogrąża on już świata (w tym nas) swoimi grzechami.
  Modląc się więc za grzeszników, modlimy się w naszej sprawie.

 16. Zbyszko said

  Polak-Ortodoks @14 Czy „wszystko na tej Ziemi dzieje się woli Pana Boga lub za Jego przyzwoleniem”? (przyzwolenie dotyczy działania wobec nas szatana, jeżeli my wybierzemy jego podszepty, zamiast Prawa Bożego)
  Każdy katolik chyba powinien wiedzieć że tak właśnie jest?.
  To jak w takim razie jest ze Ks Popiełuszką?
  Czy zginął on tą śmiercią męczeńską z woli Pana Boga, czy za Jego przyzwoleniem? Bo chyba innej możliwości nie ma?

  Wiemy, że krew kapłana męczeńsko przelana uświęca. Tutaj można o tym przeczytać :
  http://gibson.neon24.pl/post/148656,zabojstwo-kaplana-jest-lzejszym-grzechem-niz

  Wiemy też, że „Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga”… więc nie należy się jej pod groźbą potępienia sprzeciwiać…

  Myślę, że temat jest tutaj bardzo trudny do objęcia go naszymi chłopskimi filozofiami

 17. Dictum said

  ad. 15.
  Bardzo pięknie i prawdziwie Pan to ujął. A stawiać pytania oczywiście należy, ale gdy idzie o „dlaczego Pan Bóg dopuścił…?”, to to pytanie już zawsze musi pozostawać bez odpowiedzi.
  To jest zakryta przed nami tajemnica. Dlaczego będąc Wszechmocnym i – jak ufamy – kochającym nas, pozwala na taki ogrom zła na świecie? On jeden wie, dlaczego i po co.

 18. Zbyszko said

  Dictum @17 Pan Bóg dopuszcza działanie szatana wobec nas za nasze grzechy. NIe na daremno Matka Boska od stuleci przychodzi do nas z orędziami :
  „módlcie się i nawracajcie się bo idzie na was ciężka kara. Módlcie sie co dziennie na Różańcu…
  Mamy tutaj prostą i jasną odpowiedź

 19. Joannus said

  Ad 16
  ”Wiemy też, że „Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga”…

  ”Myślę, że temat jest tutaj bardzo trudny do objęcia go naszymi chłopskimi filozofiami”

  Pan Jezus powiedział do Piłata – nie miałbyś tej władzy gdyby nie została ci dana z góry.

  ”Chłopskim filozofom” brakuje na mój gust często pokory i bojaźni Bożej, niekiedy i niezreformowanego katechizmu.

 20. Panie Zyszko, Solidarnos dla 10 milionów Polaków była walka o prawa Boga . Przegraliśmy, bo nasza Wiara była za słaba I to jest jasne…
  Solidarność Polska nie niesie ze sobą żadnego przekleństwa a przeciwnie
  .ona wciąż w nas Gra , bo jest prawdziwie polska, jedyna na świecie, która poruszyła I porusza cały Naród a nie tylko część jak we Francji Wandea tylko.
  …och jak dużo powinno się o niej dobrego pisać a nie pluć..
  Co do PRL, czy ktoś napisze ile to prywatnych cegielni PRL ukradł..ile ziemi rolnikom ukradł.. etc, etc etc…ile domów, kamienic, dworów, dworków…etc etc etc ile zniszczył Rodzin, Rodów inteligenckich a wywyzszyl głupie dzieci chłopów pansxczyznianych I Żydów…Dziś nam wciskając że dzieci chłopów mogą być w jednym pokoleniu elita narodu…

  Jakie to wszystko głupie co się wypisuje dziś o Solidarności…o PRL…
  Czy nie dlatego PRL przegrał a wygrali Żydzi byśmy zaczęli myśleć…?

 21. Dictum said

  Tajemnicą zostanie, dlaczego Bóg daje taką swobodę szatanowi, który sprowadza nas na drogę grzechu.
  Jakie środki zaradcze i pomoc mamy z Nieba, to wiadomo. I – jak powiadam – znakomicie Pan to przypomniał.
  Ale tajemnicą zawsze będzie, czemu szatan dostał tak potężną władzę? Proszę mnie zrozumieć, ja nie próbuję szukać odpowiedzi na to pytanie. Ale sprawa zastanawiać może.
  Wiemy też, że ludzka odpowiedź może być tylko jedna „Bądź wola Twoja”.

 22. Joannus said

  Ad 14
  Czy Pan wie chociaż kto pisał kazania Księdzu Popiełuszce /nie twierdzę że wszystkie/, mason Klemens Szaniawski.
  Wydruki ich rozdawane wiernym, robił Kaldcik z Grzesiem Przemykiem.

 23. Easy Rider said

  Ad 13 – Marucha.
  Nawiązałem jedynie do znanego hasła z okresu romantyzmu , powodowany cierpiętniczo-religijnym klimatem artykułu, wyrażonym przez taki np. passus:

  Czy więc to nie masowe zrywy modlitewne narodu powinny być tym orężem narodu w tej walce o poprawę swojej doli?

  No tak – ora et labora. O co tu chodzi – czyżby te wszystkie nieszczęścia, których doświadczaliśmy na przestrzeni wieków, były spowodowane tym, że za mało się modliliśmy? To dlaczego tym wszystkim protestanckim heretykom lepiej poszczęściło się w życiu (przynajmniej materialnie), niż nam – prawowiernym katolikom?

 24. Panie Joannus, przecież wiem I to jest dowodem co poruszało nas Polaków w Solidarności I dla Solidarności- Bóg, Ojczyzna , walka z niewidocznym okupantem w PZPR..w koło nas co nas dolowal…A jak to Pan winien wiedzieć a lud,ie vxuli to na każdym kroku.
  Popiełuszko był użyty przed JP II, zdradzony I okrzyknięty błogosławionym- to dopiero dramat Polski w personifikscji Ksiefza Polaka.

  O czym się tu pisze, o jakich osiągnięciach…czym opłaconych? Jaka krzywda ludzka…??

 25. Zacznijmy pisać Prawdę a nie bajki opowiadać…

 26. Easy Rider, bo oni mają kasę a my Życie Wieczne które I ja wybieram.To dlatego zawsze będę po Solidarności stronie a nie Polaków w PZPR…

 27. Odrowąż said

  Rzymskokatolicka filozofia polityczna tomistyczna
  Polityka i katolickie nauczanie społeczne

  Postawa obywateli wobec tyrana oraz dopuszczalność tyranobójstwa
  by Pelagius Asturiensis

  Szanowny Panie – chciałbym zwrócić się do Pana z uprzejmym zapytaniem o następującej treści: czy teoretycznie możliwe jest zaistnienie moralnie usprawiedliwionego (“sprawiedliwego”) powstania ludności przeciw tyrańskiej władzy (mam w zasadzie na myśli jej ekstremalne przypadki), zważywszy na, tak mi się wydaję, brak aprobaty względem takiego rozwiązania u katolickich teologów (poza możnością niejako “samodzielnego” zgładzenia tyrana)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pytanie to w zasadzie sprowadza się do tego, czy wolno („czy godzi się”, an licitum sit) zgładzić tyrana i jeśli tak, jakie są tego warunki. Jako że pytanie nie rozróżnia władzy nieprawowitej od władzy prawowitej, ale tyranicznej (nadużywającej swych prerogatyw), odpowiem na pytania dotyczące postawy obywatela wobec obu. Zaznaczę, że nie jest nawet konieczne odnoszenie się do opinij teologów w tej materii, jako że jest to pytanie dotyczące polityki, czyli porządku przyrodzonego. Porządek nadprzyrodzony zaś go zakłada i nie może z nim być sprzeczny (Bóg jest Stwórcą zarówno jednego jak i drugiego). Choćby greccy filozofowie rozważali ten temat na długo zanim Chrystus Pan założył Kościół.

  Ale że rozmaici teologowie wypowiadali się na ten temat, ułatwia to nam znacznie sprawę.

  Kilka jednak uwag wstępnych. Podstawy polityki (jako nauki) to pojęcia dobra wspólnego, władzy, form rządu i jej form zwyrodniałych, etc., ale nie będę tu tego rozstrząsał. Jednakże, ponieważ wiedza w tym temacie jest znikoma wśród zarówno społeczeństwa jak i oligarchii (oligarchij) nami rządzącej, zaznaczę tylko, że dobro wspólne (które nie jest sumą dóbr jednostkowych! Jest innej natury) w porządku naturalnym jest celem władzy politycznej i jej formalnym obowiązkiem. Gdy się władza sprzeciwia dobru wspólnemu staje się tyraniczna, ale z samego tego faktu nie staje się nieprawowita.

  Z drugiej strony, dobro wspólne to przyczyna celowa bliższa społeczności politycznej, jej racja bytu, bez jej zapewnienia taka społeczność się prędzej czy później rozlatuje (chyba że jest sztucznie utrzymywana przez terror taki czy inny). Ponadto, definicja prawa zawiera w sobie pojęcie dobra wspólnego jako jego celu (ordinatio rationis ad bonum commune ab eo qui curam habet… – rozporządzenie rozumu dla dobra wspólnego wydane przez tego, który ma pieczę nad wspólnotą).

  To powiedziawszy, możemy mieć do czynienia z tyranem, który jest nieprawowitym władcą albo prawowitym władcą, który przez porzucenie właściwego sobie celu, jakim jest troska o dobro wspólne, staje się tyraniczny. Teologowie dokonują tego rozróżnienia określając pierwszego mianem tyrana uzurpatora (tyrannus tituli vel usurpationis), a drugiego mianem tyrana rządów (tyrannus regiminis).

  I tak:

  1) Każdy może zabić tego pierwszego (jak twierdzą katoliccy teologowie za św. Tomaszem, podając za przykład zabójstwo Cezara),

  2) Ten drugi może być zamordowany tylko we współpracy z jakąś władzą publiczną (niższego szczebla), czyli jak gdyby z mandatu społeczności. Św. Tomasz jest tu ponownie przytoczony (II Sent., dist. XLIV, q. II, a. 2).

  Ten wielki skrót czerpię z przytaczanej już przeze mnie na blogu książki księdza Meinvielle Katolickie pojęcie polityki z końca rozdziału II: „Problem suwerenności”. Autor rozwija ten temat na poprzedzających ów ustęp kartach, a sprawa przedstawia się następująco:

  Gdy mamy do czynienia z władcą/rządem, który z pierwotnie prawowitego stał się tyraniczny (ale pozostaje prawowity/a), istnieją cztery możliwe postawy obywatela:

  1) opór pasywny: nieposłuszeństwo wobec niesprawiedliwych praw;

  2) czynny opór prawny: wywieranie nacisku używając dozwolonych (w oryg. „legítimos”, fr. tłum. „légitimes”) środków (legalnych lub nie, to znaczy, dozwolonych lub nie przez prawo pozytywne czyli stanowione) w celu zmiany prawa (tak dodam tu na marginesie, że jest to punkt bardzo trudny do zrozumienia dla nowoczesnego człowieka, a to pod wpływem różnych prądów wywodzących się do Makiaweliusza, Grocjusza, ale i Kanta oraz Hegla, że mianowicie dozwolone jest tylko to, co legalne, czyli dozwolone przez prawo stanowione);

  3) czynny opór zbrojny: sprzeciw wobec wykonania (niesprawiedliwego) prawa używając siły, nawet zbrojnej, jeśli to konieczne;

  4) bunt (oryg. „rebelión”, fr. tłum. „révolte”): przedsięwzięcie inicjatywy ofensywnej przeciwko władzy (autorytetowi), od którego wywodzi się (niesprawiedliwe) prawo.

  Pierwsza postawa jest obowiązkowa, gdy ma się do czynienia z prawami przeciwnymi katolickiemu sumieniu (sprzeczne z prawem naturalnym, moralnością chrześcijańską, etc.). Druga jest dozwolona. Czwarta jest oczywiście zawsze niedozwolona. Trzecia jest dopuszczalna (oryg. „permitida”, fr. tłum. „licite”) i św. Tomasz z Akwinu rozwija ten przypadek dogłębniej w Sumie, II-II, q. XLII, a. 2 ad 3, gdzie nazywa warcholstwo (seditio) grzechem ciężkim jako sprzeciwiającym się jedności wspólnoty, sprawiedliwości, prawu i dobru wspólnemu, ale zakłócenie rządów tyrana nie jest warcholstwem. To władca tyraniczny jest warchołem. X. Meinvielle przytacza tu również fragment z Meyera Institutiones iuris naturalis, 1900 r., tom II, nn. 531-532, do którego można sięgnąć po bardziej szczegółowe opracowanie tematu.

  Co teraz z władzą nieprawowitą?

  Otóż, pierwszą rzeczą, którą władza musi uczynić, pierwszym jej aktem jest zapewnienie w taki czy inny sposób swej prawowitości. Opiera się ona to na prawie boskim, to na prawie ludzkim, to na wyborze (elekcji), to na tytułach historycznych czy wydarzeniach nadzwyczajnych, etc. etc. Ostatecznym kryterium prawowitości władzy politycznej jest habitualne (stałe) przylgnięcie czy przyjęcie ze strony wspólnoty, co udziela prawnej skuteczności danej formie rządu. Muszę tu dodać, na marginesie, że mowa tu oczywiście o władzy świeckiej, bowiem w Kościele tak nie jest, jak niektórzy błędnie twierdzą (zwłascza lefebryści aby uzasadnić swe błędne przekonania co do papiestwa). Przeto między Kościołem a Państwem zachodzi analogia, ale tylko analogia (por. omówienie tezy kard. Billot dotyczącej pokojowej akceptacji Papieża).

  ksiądz Meinvielle przytacza tu fragment Notre consolation Leona XIII (z 3 maja, 1892), gdzie Papież zwraca uwagę na pojawienie się pewnych form politycznych (rządów), które nie są prawowite u swych źródeł, ale zastąpiły stare, których w rzeczywistości już nie ma.

  Normalnie nikt nie ma obowiązku posłuszeństwa wobec nieprawowitego rządu, ponieważ właśnie z racji jego nieprawowitości nie ma on prawa rozkazywać i wykonywać tych czynności, które są prerogatywami rządu (prawowitego). Ale, jak mówi jeden z najwybitniejszych tomistów w historii, Suarez, w De legibus, roz. X: „Zdarza się, że społeczność, nie mogąc stawić oporu tyranowi, musi go tolerować i dać się przezeń rządzić, bowiem być przezeń rządzonym jest mniejszym złem niż być pozbawionym jakiejkolwiek dyscypliny i wszelkiego kierownictwa”.

  Historycznym przykładem będzie niemiecka okupacja Belgii w 1914 r. W owej sytuacji ks. kardynał Mercier, arcybiskup Mechelen, wyjaśniał swoim wiernym, że posłuszeństwo wobec nieprawowitej władzy (okupanta niemieckiego i ustanowionego przezeń uzurpatorskiego rządu w ówczesnej Belgii) należy się tylko w granicach jego działania dla dobra wspólnego. Powodem tego jest to, że prawowita władza milcząco ratyfikuje (potwierdza) takie akty nieprawowitej władzy, znowu, dla dobra wspólnego (stąd moje uwagi na początku).

  Jednakże, nieprawowitej władzy należy stawiać opór na wszelki możliwy (i oczywiście roztropny i godziwy) sposób, włącznie z tyranobójstwem, o czym wyżej. Szaleńcze zrywy, które więcej szkód przynoszą, są oczywiście godne potępienia, ale z innego powodu skoro samo tyranobójstwo władzy uzurpatorskiej jest rzeczą godziwą. Przeto tyranobójstwo nie może być celem, który należy rozpatrywać niezależnie od środków i możliwości sukcesu.

  To tyle co do księdza Meinvielle. Opierałem się na francuskim tłumaczeniu wydawnictwa Iris z 2011 roku oraz na oryginale hiszpańskim (w tłumaczeniu francuskim są niestety błędy), który można ściągnąć tutaj. Wszystko w rozdziale II o problemie suwerenności.

  Temat ten, w większym skrócie (i uproszczeniu!), tak przedstawia Kompendium teologii moralnej autorstwa włoskiego kapucyna, księdza HEribert Jone, w części omawiającej czwarte przykazanie Boże:

  „Nie godzi się być posłusznym niemoralnym prawom Państwa ateistycznego, a wobec wdrażania ich w życie można stawić opór pasywy („opporre resistenza passiva”). – W takim przypadku można nawet, również przy użyciu siły, odwołać się do przemocy otwartej („violenza aperta”), założywszy, że ma się uzasadnioną nadzieję na sukces oraz że dobro wspólne nie ucierpi większej szkody z powodu takiego oporu aktywnego niż z powodu ucisku rządzących. Według niektórych autorów, w skrajnej konieczności publicznej, wyczerpawszy wszystkie środki prawne („esauriti tutti i mezzi legali”), godzi się („è lecita”) złożyć rządzącego z urzędu i zmienić rząd.” (wyd. V, Marietti, 1961 r., punkt 207, s. 159)

  Teoretyczne zatem pytanie ma swoją teoretyczną odpowiedź, która jest dość prosta. Jednakże jest to temat szczególnie trudny do rozwiązania w praktyce; wymaga wyjątkowego rozeznania sytuacji, wysokiego stopnia roztropności, rozwagi, męstwa, oczywiście odpowiednich ludzi, etc.

  Pelagiusz z Asturii

  P.S. O rozróżnieniu tyrannus usurpationis/tyrannus regiminis oraz ogólnie o tym temacie pisał m.in. także kardynał Zigliara, jeden z najwybitniejszych tomistów XIX wieku oraz znakomity teolog, ksiądz Grenier (tekst tutaj).
  .https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2017/02/25/tyranobojstwo/
  On the Subject of Civil Authority, and On Resistance of Tyranny
  by fr Henri Grenier ksiądz Henryk Grenier
  Filozofia polityczna, Tyran i tyranobójstwo, x. Juliusz Meinvielle.
  Father Julio Meinvielle
  Moral Theology By Rev. Heribert Jone ksiądz Herbert Jone
  Cardinal Tommaso Maria Zigliara (1833-1893)
  ksiądz kardynał Tomasz Maria Zigliara
  ksiądz Julio Meinvielle, La Conception catholique de la politique (Katolickie pojęcie polityki), wyd. Iris, 2011

 28. Barbara Chojnacka said

 29. Dlaczego jestem z Nią (Polską), nie pytaj! said

  Nie ma księgi , nie ma idei . Solidarność potrzebuje( od SIERPNIA 1980 roku), tj. od 39 lat ) spisania , inaczej pozostanie ruchem krzykaczy, a ten krzyk to bezsensowny bełkot. Czy w 10 mln. członków tego Ruchu Społecznego nikt nie potrafił pisać , co to za ruch i czego chce, jaką drogę widzi dla narodu ? Czy moi Rodacy są niemi ? Oczekuję SPISANIA. !!! – Mojżesz spisał PRAWO (TORA), Ewangeliści naukę Jezusa, Mahomet KORAN, Marks „KAPITAŁ”,a Bolek albo Solidarnościowcy co ? ODP. : 21 postulatów , których oryginał nawet skrycie „zgubili” (sprzedali prywatnej osobie, kolekcjonerowi) , a jeden z nich .: „żądamy, aby kobiety przechodziły na emeryturę w wieku 55 lat, a mężczyźni 60 lat ” . No,a ile Tuskenstein jako człowiek Solidarności wywalczył : 67 lat, nie prędzej na rentę. Ironia losu. Ależ my jesteśmy głupi. Banda cwaniaków, umiejąca mamić, zwodzić , Donek 47 razy w jednym przemówieniu wyborczym użył słowa :”cud”). I nadal go adorują jak przyjedzie i nadal słuchają jak proroka. – A dla mnie Solidarność to Świętość. – Solidarności nie dano szansy powodzenia, Solidarność nie ma bowiem bazy, Bazą jest tekst SPISANY, Gdyby nie spisano ksiąg Prawa i Proroków , wiara w Jahwe nie odniosła by sukcesu,Gdyby nie SPISANA nauka Jezusa (Ewangelie i Listy Pawłowe ) , gdyby nie SPISANE nauki Ojców Kościoła , 0 nie byłoby chrześcijaństwa; – Gdyby nie SPISANA nauka komunizmu („Kapitał” Marksa) , nie byłoby komunizmu., .gdyby nie Friedrich Nietzsche i jego SPISANA nauka o Niemcach – nadludziach (Ubermensch’ ach), rasie panów, Aryjczykach etc. , nie byłoby II Wojny Światowej i walki o Lebensraum ( przestrzeń życiową); – tu pominę Mein Kampf (Mój bój)- SPISANE WYPOCINY – wręczaną pozycję książkową młodej parze w urzędzie stanu cywilnego w czasie okupacji. Unia Europejska także ma SPISANE prawa, zasady i cele – Breve : powtórzę : SOLIDARNOŚĆ ciągle czeka, POTRZEBUJE S P I S A N I A JEJ ZASAD. . Solidarność jako: sposób na życie społeczeństwa (swoisty modus vivendi).

 30. Wieloimienny said

  Moher 49@

  „Św. Paweł podobno napisał:
  „Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępieni”

  Czyli mam być gojem, słuchać każdej władzy jaka się tu pojawi. Niedoczekanie wasze !.

  Ja wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów – byłem ochrzczony, nie będę potępiony.”

  /\
  |
  |
  A w dupokracyji władza też pochodzi od Boga czy wybiera ją ogłupiony lud?

  Gdy św. Paweł pisał te słowa nie było jeszcze światowej konspiracji masonerii.

  Pan przeczyta Objawienie św. Jana Apostoła. Tam opisano przyszłego przywódcę światowego i jemu każdy człowiek kochający Boga i prawdę pokłonu nie odda, a tylko ci co pójdą na potępienie!

 31. Odrowąż said

  W języku francuskim i innych zapewne też funkcjonuje takie rozróżnienie, które bardzo trafnie oddaje charakter „polityki” sensu largo. Chodzi o „la science politique” i „la prudence politique”, co się tłumaczy na „naukę polityczną” i „roztropność polityczną”. Znając klasyczną definicję „nauki” (cognitio per causas – znajomość/wiedza przez przyczyny) to pierwsze znaczenie polityki nie przedstawia żadnych trudności. To drugie natomiast oznacza pewien habitus, pewną sprawność (cnotę) roztropności w tym, co polityczne. Bowiem nie da się ująć całej rzeczywistości ludzkiej w ścisłe ramy praw, jakkolwiek licznych (co jest nadzieją rządzących światem technokratów, vide np. rozporządzenia Unii Europejskiej).

  Rektor Ksiądz prof. Jacek Woroniecki bardzo trafnie, jak zwykle, ujmuje tę rzecz pisząc, że ujęcie regulaminem takiej czy innej społeczności, aby chodziła jak automat

  „Dalekim byłoby […] od ideału społeczności ludzkiej, złożonej z jednostek rozumnych i wolnych, mających swą samorzutną działalnością przyczyniać się do dobra wspólnego” (Umiejętność rządzenia i rozkazywania, pocz. roz. III. Rozkazywanie).

  Dlatego rozważania dotyczące postawy obywateli wobec tyrana nie podlegają zasadom matematyki, jak by chcieli pozytywiści i inni tego rodzaju ludzie. Res humanae (rzeczy ludzkie) bywają, ze względu na rozmaite okoliczności, dość powikłane i dlatego na czele społeczności ludzkiej (jakiejkolwiek, nie tylko Państwa) winni stać ludzie o najwyższym stopniu roztropności politycznej, nie tylko nauki politycznej (wedle wyżej wspomnianego rozróżnienia).

  Bowiem sytuacja, w której społeczność staje w obliczu tyrana nią rządzącego należy do najbardziej powikłanych z możliwych. Stąd też i rozwiązanie nie może być tak proste, jak równanie matematyczne.

  To są podstawy autentycznie realistycznej szkoły politycznej, ale gdzie się dziś człowiek ma tego uczyć???

  To powiedziawszy, odpowiedź na Pana obiekcję wymaga przypomnienia pewnych rzeczy i podkreślenia tej złożoności sytuacji (czy jej powikłania, żeby użyć Pańskiego słowa, choć wolę „złożoność” nad „powikłanie”).

  To nie „ludność” czy „lud” może podjąć się powstania w znaczeniu ściśłym, ale co najwyżej pewna część ludności wraz z przedstawicielami władzy publicznej niższego szczebla. Dla dobra wspólnego Państwa.

  Dalej, uzurpator nie sprawuje władzy nielegalnie (fr. „illegalement”), ale nieprawowicie (fr. „illegitimement”), albo inaczej: nie sprawuje władzy formalnie. Faktycznie, materialnie tak, ale właśnie dlatego, że nie jest legalnym władcą, nie może wymagać posłuszeństwa od faktycznych poddanych.

  Gdyby zaś uzurpator, zdobywszy władzę przemocą, sprawował ją faktycznie zgodnie z dobrem wspólnym poddanej mu faktycznie (ale nie formalnie) społeczności, może dojść do „legalizacji” uzurpatorstwa, zwłaszcza w sytuacji, gdy prawowita (formalna) władza już nie istnieje.

  O tym mówi papież Leon XIII w Notre consolation. I wtedy przez pokojową akceptację faktycznego porządku ze strony społeczności mogłoby dojść do zaniknięcia problemu postawy obywateli wobec tyrana.

  W sytuacji, gdy tyran-legalny władca tak przekracza swoje kompetencje, że w sposób nieznośny dla powierzonej mu społeczności szkodzi dobru wspólnemu, mógłby zostać nawet usunięty (nawet zgładzony), ale tylko po bardzo roztropnym rozważeniu sytuacji i przy współudziale jakiejś władzy publicznej. To, co jest bezwględnie potępione, to „inicjatywa” przeciwko władzy jako takiej, bowiem wszelka władza pochodzi od Boga (św. Paweł). Walka z władzą jako taką sprzeciwia się istocie społeczności (tu: Państwa) i dlatego jest moralnie niedopuszczalna.

  W konkretnej sytuacji natomiast może być dany legalny władca usunięty, co zresztą napisałem w streszczeniu na początku tego artykułu (Ten drugi, czyli tyrannus regiminis, może być zamordowany tylko we współpracy z jakąś władzą publiczną (niższego szczebla), czyli jak gdyby z mandatu społeczności. Św. Tomasz jest tu ponownie przytoczony (II Sent., dist. XLIV, q. II, a. 2).). Chodzi o to, że taka ostateczność jest interwencją w zasadzie władzy publicznej, która jest w stanie zapewnić ciągłość rządów prawowitych nad Państwem.

  W Pana konkretnej obiekcji zatem każdy mógłby zabić tyrana-uzurpatora, aby to było licitum, najprościej rzecz ujmując.
  Zrobienie tego byle jak byłoby jednak wysoce nieroztropne.
  Chodzi o zapewnienie pokoju i ładu.

  Zależy też, czy byłoby komu przejąć tę (legalną) władzę po zabiciu tyrana. Gdyby na przykład nie było już legalnej władzy, a uzurpator władzę sprawował dla dobra wspólnego, roztropne byłoby zostawienie go w spokoju, by gorsza rzecz nie spotkała społeczności ludzkiej objętej tą władzą. Gdyby natomiast legalna władza chciała spełniać przykazania Franciszka, walcząc z przeludnieniem na rzecz ochrony „matki ziemi”, i wprowadzała je w życie mordując jakąś część ludności, niechybnie ktoś z rodziny królewskiej doprowadziłby taką czy inną intrygą do zabicia takiego tyrana albo przynajmniej wypędzenia go i władza legalna przeniesiona byłaby na bardziej odpowiedniego człowieka.

  Państwa przemijają (jak np. Królestwo Francji czy I Rzeczpospolita), różne formy rządów też (monarchie stają się demokracjami, etc., nie wchodzę tu w temat fałszywych demokracyj dzisiejszych, które są po prostu oligarchiami), natomiast celem Państwa jest sprawowanie pieczy nad społecznością ludzką dla dobra wspólnego danej społeczności tu i teraz, na ziemi. Nawet jeśli, co zresztą jest nieuniknione, zdarzać się będą nadużycia władzy i w skrajnych przypadkach konieczność usunięcia tyrana.

  Ostatecznie w polityce sprawdza się to, co napisałem powyżej:
  „Teoretyczne zatem pytanie ma swoją teoretyczną odpowiedź, która jest dość prosta. Jednakże jest to temat szczególnie trudny do rozwiązania w praktyce; wymaga wyjątkowego rozeznania sytuacji, wysokiego stopnia roztropności, rozwagi, męstwa, oczywiście odpowiednich ludzi, etc.”

  Mam nadzieję, że pomogłem rozjaśnić tę naturalnie powikłaną teoretyczną sytuację.

 32. Boydar said

  „… zacznijmy pisać Prawdę …”

  No to piszę. Czy jak dziesięć milionów ciem (l.m. od ‚ćma’) leci do świecy, to obwiniamy je o grzech samobójstwa ? A skąd niby mają wiedzieć, że to błąd ? Chcą ciepła i światła, jak my wtedy.

  Ale to jeszcze pikuś. Bo świeca świecą, taki już ciemski los; ale to nie była nawet świeca

 33. ami said

  ad23 „O co tu chodzi – czyżby te wszystkie nieszczęścia, których doświadczaliśmy na przestrzeni wieków, były spowodowane tym, że za mało się modliliśmy? To dlaczego tym wszystkim protestanckim heretykom lepiej poszczęściło się w życiu (przynajmniej materialnie), niż nam – prawowiernym katolikom?”

  Polska jest POLIN. Jest budowniczym królestwa żydowskiego na ziemi – nie Chrystus narodów,. większość księży w Polsce to żydzi. Większość żydów amerykańskich, stanowiących trzon NWO, to korzenie polskie. Izrahell wraz z Rosja budowali pierwsze kibuce żydom nad Jordanem, transferując ich tam, ze swych terenów.
  Holokit oraz obozy pracy również doskonalili po wojnie w takim celu. Rosja rozebrała Rzeczpospolita ale w zamian umoczyła się żydami – tak że chciwość nie popłaca. Niemcy natomiast straszliwie zażydzone parokrotnie oczyszczały się na naszych oczach i w bólach całego świata. Przegrały walkę z pasożytem, bo zarażone są nim, jak się okazuje, wszystkie najsilniejsze białe kraje swiata.

  W zależności od zatrucia hodowanym żydem następuje powolna dematerializacja podmiotu, zmienia on swą jakość, niszczeje i zanika. Pan Bóg nie ma z tym nic wspólnego. To diabeł i jego pasożyt, usiłuje przekierować zarazę, na Niego, odciążając się od swej brudnej i niszczycielskiej roboty.
  Ludzie, wyjdźcie z żydowskiego matriksa, przestańcie produkować bzdety żydowskie, zrozumcie podstawy waszego bytu na ziemi.
  Zły vice Dobry – pośrodku wiecie co leży, zgnity kompromis, w którym tkwimy, jak nie powiem w czym, i gdzie.

 34. Sarmata said

  Proszę nie mylić dwóch rożnych Solidarności.
  Jedna była prawdziwa, oddolna (tworzona od dołu do góry) a druga odgórna, tworzona przez Kiszczaka od góry do dołu. Nawet te strajki w 1988 były fałszywe inspirowane i zasilane przez agenturę.
  To jak ogień i woda. Przeciwieństwa.
  Nie mylić.

 35. Odrowąż said

  1) Zgodnie ze zdrową filozofią i katolicką nauką społeczną, społeczności dzielimy na doskonałe i niedoskonałe. Doskonała (societas perfecta) to po prostu taka, która posiada sama w sobie wszystkie środki do osiągnięcia właściwych sobie celów. Nie potrzebuje zewnętrznej pomocy, aby cele właściwe dla siebie osiągnąć. Państwo i Kościół to społeczności doskonałe, rodzina to społeczność niedoskonała (societas imperfecta). Są jeszcze inne przykłady społeczności niedoskonałych: kółko amatorów astronomów, powiat, Arcybractwo Przenajdroższej Krwi Pańskiej, Instytut Dobrego Pasterza, drużyna piłkarska, klub szachistów, cechy zawodowe, etc. etc. etc.

  2) Społeczności dzielimy też ze względu na cel (przyczynę celową), ponieważ przyczyna celowa jest najważniejszą z czterech przyczyn (causa finalis est causa causarum). Zgodnie z tym kryterium społeczności doskonałe (rodzaj, genus) podzielone są na gatunki (species) odpowiednie swoim celom: nadprzyrodzony dla Kościoła, doczesny dla Państwa. Celem Kościoła jest zbawienie dusz, celem Państwa jest dobro wspólne jego członków (materialne i duchowe, człowiek jest bowiem złożony z duszy i ciała).

  5) Wynika z tego, że nie ma takiej dziedziny w porządku doczesnym, w której zwierzchność państwowa byłaby ograniczona. Dlatego i ekonomia należy do dziedzin, w których zwierzchność ta ma prawo interweniować, aby zabezpieczyć dobro wspólne swoich podwładnych. Tak zresztą było w historii we wszystkich katolickich państwach.

  6) Liberalizm ekonomiczny przyjmuje zasadę wolnego rynku. Oznacza to, że w sprawach tyczących się wymiany dóbr (ekonomii) zwierzchność państwowa nie ma prawa interweniować. Niezależność dziedziny ekonomicznej od wszelkiej zwierzchności jest podstawowym założeniem tej doktryny.

  papież Leon XIII, Rerum novarum
  ksiądz Julio Meinvielle, Conception catholique de la politique
  ksiądz Julio Meinvielle, Conception catholique de l’économie
  Philippe Nemo, Histoire des idées politiques aux Temps modernes et contemporains
  papież Pius XI, Quadragesimo anno.

  https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/10/31/panstwo-a-wolny-rynek/

  Państwo jest społecznością doskonałą i tego zmienić nie można. Chyba, że się zmieni definicje, ale tego też nie można robić. Pokusiłbym się raczej o twierdzenie, że dzisiejsze Państwa nie są żadnymi Państwami, ponieważ zostały przejęte w sposób wywrotowy przez kliki „Przechodniów znad Morza Czerwonego” („Red Sea Pedestrians”, wyrażenie bp Williamsona). Są wręcz nielegalne.

  Chodzi o to, aby dobrze odróżnić między teorią (zasadami) a praktyką (zastosowaniem zasad). Podczas gdy zasady filozofii klasycznej i nauczania Kościoła są niezmienne, ich zastosowanie może w różnych okolicznościach wyglądać różnie.

  „Państwo a wolny rynek w świetle filozofii i nauczania Kościoła. Przyczynek do poważniejszego studium” jest przyczynkiem do poważniejszego studium. Przedstawiłem podstawowe zasady, o których mało kto wie czy pamięta, a które każdy katolik winien znać i wyznawać. Napisałem:

  „Jak widać, podstawowe założenie liberalizmu ekonomicznego sprzeczne jest z katolickim podejściem zaprezentowanym w punktach 1 – 5. Inną, rzecz jasna, jest kwestia dzisiejszych „socjalizmów”, gdzie władza państwowa sprawuje nieuprawniony interwencjonizm. Przypuszczam, że to powszechne nadużycie jest powodem, dla którego tak wielu katolików dziś uważa liberalizm ekonomiczny za doktryną spójną ze zdrową filozofią i nauczaniem Kościoła. Ale to nadużycie, nawet jeśli jest powszechne, nie powoduje, że żaden interwencjonizm władzy państwowej w jakiejś dziedzinie (tu: ekonomicznej) nie jest dozwolony.”

  Innymi słowy i jeszcze raz, państwo ma prawo interweniować w każdej dziedzinie właściwej dla swego porządku (doczesnego) dla zapewnienia dobra wspólnego. To z zasady wyklucza istnienie jakiejkolwiek dziedziny, w której Państwo nie ma prawa (stawiamy się tu więc na pozycji de iure) interweniować. Nie oznacza to jednak wcale, że nie znajdzie się w praktyce (de facto) jakaś dziedzina, w której dane Państwo nie będzie wcale interweniować. Ale to już inna rzecz.

  Aprioryczne przyjmowanie zasady wolnego rynku jako noninterwencjonizmu państwowego w dziedzinie ekonomii jest po prostu błędem. Nie wyklucza to jednak zaistnienia sytuacji, w której Państwo nie interweniuje w danej dziedzinie.

  Podobnie jest z tolerancją fałszywych religii. Państwo normalnie musi być wyznaniowe i do tego musi wyznawać jedyną prawdziwą religię (zasady). W sytuacji, gdy „Państwo” jest w rękach ponadnarodowej kliki o jednej narodowości, wówczas należy domagać się tolerancji dla prawdziwej religii. Ale to nie oznacza, że Państwo nie powinno być wyznaniowe.

 36. Joannus said

  Ad 24
  ”Panie Joannus, przecież wiem I to jest dowodem co poruszało nas Polaków w Solidarności ”

  Niech Pan mówi za siebie, będzie lepiej.
  Kiedy B. Borusewicz niósł 20 postulatów, dopisał sam od siebie 21-y – wprowadzenie Mszy radiowej,
  jak chwalił się, było to świetne posunięcie do przynęty dla poparcia rzesz ludzi wierzących.
  Ja nie kieruję się odczuciami czy romantyzmem protemejskim, niegdyś przez Pana krytykowanym. Przeciwnie bliska mi jest myśl narodowa za kanwie nauki Chrystusowej.
  Pan zdaje się zatrzymał na etapie podziału, albo SB i PZPR, albo solidarność.
  Niech Pan zapozna się z danymi statycznymi ilu starozakonnych było w przedwojennej Polsce, albo nawet w okresie zaborów, nie tylko w Warszawie, ale i pozostałych miastach, a ilu w powojennej.
  Każda rewolucja potrzebuje do uwiarygodnienia buntu ludu.
  Miłe wspomnienia nie mogą przesłaniać tego do czego doszło w kolejnych odsłonach w Polsce.
  A zapytam, gdzie się podziało te 10 milionów co tak niby walczyli w imię wielkiej sprawy, wyparowali, czy może pchali do władzy etosiarzy i reformatorów, przyklaskiwali dla wejść do UE i NATO, otumaniając lud rządami niekomunistycznymi i zbawiennymi inwestorami wyznania handlowego, co naprawią im nierentowną gospodarkę PRL.

  Może coś lepiej Pan zrozumie, kiedy użyję porównania.
  Okres 1945-1989 był jak dolegliwa ciężka choroba, powoli słabnąca, po tym za sprawą zaaplikowanej infekcji gangreny i raka jest już śmiertelna.
  I oto w takim stanie osobnik, nic lepszego nie znajduje jak pomstowanie na niegdysiejsze przebyte zapalenie płuc.

  Mniej emocji, więcej trzeźwości zdałoby się.

 37. Odrowąż said

  antoninuspius
  Predestynacja protestancka to potworna herezja głosząca że powodzenie w życiu doczesnym jest oznaką przyszłego szczęścia w niebie. Mamy tu do czynienia z zażydzeniem umysłów -skoro protestanci i zwolennicy predestynacji tak namiętnie powołują się na samo Pismo Święte to świadczy tylko o ich totalnej pysze i nieuctwie.

  Sensus Scripturae non tamen in legendo sed in intelligendo! Niech heretycy poczytają ewangeliczną przypowieść o bogaczu i Łazarzu! Mniemam niestety że przekłady których używają maja zupełnie inne słowa i tłumaczenia i bogacz w ich ,, Bibliach ” nie jest w piekle tylko w czyśćcu albo nie ma tam tej przypowieści wcale. Luter sfałszował tekst Vulgaty w kilkuset miejscach, odrzucił księgi Machabejskie, w mowie Chrystusa do świętego Piotra o prymacie w miejsce Kościół wstawił Gminę ( w niemieckim przekłamaniu Gemeinde zamiast Kirche). Głupota, pycha i nieuctwo, ledwie nauczyli się kilku żydowskich bądź greckich słów i już wzięli się za znawców Pisma!

  Państwo które odrzuca słodką władzę Kościoła Katolickiego jest z góry skazane na klęski doczesne.

  Niemcy za protestantyzm zostały pokarane wojną trzydziestoletnią której skutki dla Rzeszy były jeszcze gorsze od tej z lat 40′( co trzeci Niemiec zginął wówczas wskutek działań wojennych niemal wszystkich wojsk Europy które walczyły wzdłuż i wszerz całego Reichu),

  Francja drugiej połowy XIX wieku za barbarzyństwo masońskich rządów i szalejącą apostazją spotkała masakra pod Verdun,

  Polska za zaprzedanie się jej elit w XVIII wieku wolnomularstwu zniknęła z mapy Europy. I prawdą jest że w każdym z tych państw żyli również pobożni katolicy ale Pana Boga nikt nie ma prawa oskarżać że jest niesprawiedliwy!

  Z kolei XV wieczna Hiszpania za wierność Chrystusowi ( zwłaszcza królowa Izabela) została wyniesiona w następnym stuleciu w potędze i wielkości, podobnie jak w tym samym czasie Polska.

  Meksyk za wierność prostego ludu w I. poł. XX wieku Chrystusowi ma dziś najwięcej bezkompromisowych tradycjonalistów na świecie.

  Ekonomia jest całkowicie uzależniona od etyki i każdy kraj wyłamujący się z tej reguły czeka prędzej czy potem bicz Boży. Dziś cały świat jest pod Bożym batem a to tylko konsekwencja globalnej apostazji z łona Kościoła. Ojciec Pio miał powiedzieć w 1943 roku że trwająca wówczas wojna zakończy się całkowitym zniszczeniem Niemiec przeklętych przez Boga. Dziś przez Boga przeklęte są niemal wszystkie kraje, w tym Polska.

  Dopóty, dopóki stoi na polskiej ziemi ostatni pomnik Karola aktora Wojtyły dotąd wciąż będziemy okradani i niszczeni. Wojtyła jest dla współczesnych Polaków bożkiem i nasza narodowa apokalipsa nie skończy się dotąd aż Polacy upadną przed Krzyżem.

  Nasze dramaty ostatnich lat są bezdyskusyjnie związane z faktem że miejsce Chrystusa zajmuje w umysłach wielu Polaków aktor z Wadowic.

  Mamy obecnie do czynienia z zażydzeniem umysłów całych narodów.

  Wyznawca judaizmu żyje tylko dla tego świata.

  Narody chrześcijańskie porzucając prawa Boże są skazane na żydowską niewolę którą dziś obserwujemy.
  I nie ma w tym żadnej żydowskiej winy.

  To narody postkatolickie przyjmując żydowski naturalizm i materializm stały się żydowskimi niewolnikami na własne życzenie. Protestanci są nimi od prawie pół tysiąca lat, od 50 lat są nimi również Włosi , Polacy , Francuzi . Jest zło , musi być kara.

  Liberalizm ekonomiczny mąci mocno ludziom w głowach a w Polsce głównymi jego orędownikami są Korwiny, problem tylko w tym że ludzie tego pokroju nie są żadną autentyczną prawicą tylko co najwyżej centrolewicą.

  Masoneria w ciągu ostatnich trzech stulecia zniszczyła doszczętnie wszelki stary wielowiekowy porządek oparty o zdrową kooperację stanów feudalnych. Ten stary porządek jest powszechnie wyśmiewany i traktowany jak tyrania i wielowiekowe zacofanie.

  ,, Postęp” ostatnich stuleci dał nam zniszczenie stanów, zniszczenie miejskich cechów rzemieślniczych, wreszcie zniszczenie papiestwa. W ciągu tych trzech stuleci było wiele mądrych i głupich głów które chciały to wszystko naprawić, w końcu nastąpił podział na dwa skrajne obozy socjalistów i liberałów, choć tak naprawdę to tylko kłótnia w rodzinie.

  Stary porządek nie był ani socjalistyczny, ani liberalny. Stary porządek opierał się na prawie naturalnym własności i nie był budowany na diabelskiej lichwie-dlatego został skazany na śmierć.

  To protestantyzm jak żaden inny nurt utorował drogę naszej współczesności, zażydził umysły połowy Europy, wolnomularstwo zaś dokonało reszty w krajach katolickich. Sytuacja po ludzku mówiąc jest po prostu bez wyjścia. Po ludzku , mówię . A rozum ludzki jest zawsze mniejszy od Tego który go stworzył. Musimy mieć wiarę patriarchy Abrahama -trzeba iść z wiarą przez życie -ono nigdy nie może być usłane różami.
  Jeśli wszystko w życiu doczesnym a zwłaszcza w sprawach ekonomicznych układałoby się zawsze po naszej myśli , byłby to najlepszy dowód że Bóg nas opuścił. Czy powrót do starego porządku jest jeszcze możliwy? Czy świat bez lichwy i wyzysku to tylko pobożne życzenie? Czas pokaże. Niemniej znajomość zdrowej filozofii ekonomicznej jest wskazana, tak jak znajomość filozofii w ogóle.

 38. Odrowąż said

  Piotr Kaldcik?
  Piotr Kaldcik – kilkuletni pełnomocnik Claims Conference w Polsce
  http://dzieciholocaustu.org.pl/szab18.php?s=nasze012_01.php
  Gdy wyszedł p. Przemek Górny, żeby opowiedzieć m. in. jak gdy był naziści przyszli i zabrali jego ojca i opowiedzieć trochę o powstańcach w getcie, z których wielu znał osobiście rozległy się gwizdy, tylko jeden zaczął bić brawo, wyraźnie zdenerwowany, bo chciał posłuchać. Niedługo będą zdjęcia i zobaczycie ten cyrk (w tym największy żydowskie gwiazdy w Polsce Schudrich, Kaldcik, czy jakoś tak )
  https://www.kibice.net/forum/viewtopic.php?t=7741&start=80

 39. Barbara Chojnacka said

  .https://youtu.be/TUAqBrT-vas

 40. Barbara Chojnacka said

  .https://youtu.be/BVxrvPlpsmI

 41. Rafal Cz. said

  ad 21.
  Daczego? Szatan jako upadly aniol nie wierzyl w naturalne dazenie ludzi do dobra, prawosci.
  Swoboda jaka sie cieszy Szatan pochodzi od Boga bo jest proba miedzy Nim a Bogiem,proba ktora sie nie konczy.
  Bog oddal Szatanowi wladze nad swiatem i uwazam ta decyzje za godna Boga.

 42. Troll Polonii said

  Dajcie spokoj z naduzywaniem religii jako usprawiedliwienia czegokolwiek zwlaszcza masowej dezinformacji jaka wprowadzil KOR i CIA..

  Bog dal nam wolna wole i rozum. I 10 Przykazan.
  Diabel nam spuscil hameryke.
  Po owocach ich poznacie.

  Obowiazkiem kazdego Polaka bioracego udzial w calej awanturze Solidarnosci bylo przeczytac STATUT!!!!!!!
  Do tej pory cala masa dyskutantow nie tknela nawet glownych zalozen Solidarnosci.
  Wiec o czym dyskutujemy?

  Moze mi ktos teraz wytlumaczy, o co chodzilo Walesie od samego poczatku …do samego konca?
  Zeby zostac prezydentem i noblista? Kto mu to obiecal??
  I co takiego zrobil dla kraju??
  Pil koniaki w palacu, wtedy gdy naiwni dzialacze gnili w wiezieniach?

  Wiec o czym my teraz dyskutujemy?
  O demagogii ogromniastego dlugopisa ze swietym obrazkiem???
  Przebierancy nam sie spodobali?? Emisariusze imperializmu?

  Wszyscy dzialacze tego wielkiego ‚zrywu’ widzieli zbawienie nie w Slubach Jasnogorskich – tylko w propagandzie CIA: coka – cola, dzinsy- guma do zucia… i kieszenie pelne ‚zielonych’..
  Bijcie sie w piersi, barany!
  I przygladnijcie sie co sie stalo z Ukraina.
  Ameryka ze wszystkich swoich sojusznikow robi Honduras, Nikarague i Haiti. A z calej Europy robi Diego Garcia.

  Tak przerobili kwitnaca Ukraine i chcieli przerobic Krym… w Kosowo.
  Zobaczcie co sie dzieje na Litwie. DEPOPULACJA.

  Nie podobaly nam sie osiagniecia Polakow?
  Modlic nam sie zabraniali? Na Jasnej Gorze?

  Chcielismy polska kulture, polski jezyk, polski teatr, film, literature, polska muzyke zamienic w zydowski rap??
  No to mamy RAP!!
  Voila!
  Jeszcze wam zle?
  Sprzedalismy obcym oligarchom polska tozsamosc, polska dume narodowa, polska nauke, polski przemysl, polski etos narodowy; samodzielna gospodarke i handel.
  Polskie przyjaznie z narodami. (Jugoslawia nam sie nie podobala?)

  Zburzyc latwo.
  Zbudowac – trudno.
  Wiedza juz o tym Ukraincy.

 43. Joannus said

  Ad 41 Troll Polonii

  Wszystko co napisane się zgadza. Weźmy chociażby to.

  ”Dajcie spokoj z naduzywaniem religii jako usprawiedliwienia czegokolwiek zwlaszcza masowej dezinformacji jaka wprowadzil KOR i CIA..”

  Na spotkanie w moim mieście z gorącymi głowami aktywistów i entuzjastów nakarmionych tą masową dezinformacją,głownie pracowników dużego zakładu, przybył idol Adam Michnik. Po jego wystąpieniu,Ktoś z sali zadał mądre pytanie, do czego pan i wy razem dążycie, czego naprawdę chcecie.
  Powiem co odpowiedział – jajajakkkttooo cccoo- Polski opartej na Dekalogu.
  Cały tłum wówczas oklaskując zawył z radości i wyszedł ze spędu upojony wizją tego co niebawem nastąpi za sprawą tak dzielnych działaczy, nadużywających religii od samego początku

 44. Joannus said

  Ad 40
  ”Bog oddal Szatanowi wladze nad swiatem i uwazam ta decyzje za godna Boga.”

  Wszystko co uczynił i czyni jest dobre. Także danie wolnej woli i na koniec sąd.

  Dywagowanie, co akurat dopuścił Pan Bóg i dlaczego jest bezsensowne i niegodne.
  Ja mam na to zawsze odpowiedź w takich dociekaniach, uzyskaną z rady śp. Ojca Mieczysława Alberta Krąpca – ”nie zaglądajmy Panu Bogu za firanki”

 45. Zbyszko said

  Joannus @19 w pełni sie zgadzam : BRAK POKORY, czyli PYCHA „SOLIDARNOŚCI”. Pan Bóg i Matka Boska byli traktowani instrumentalnie (mieli zaprowadzić dobrobyt na wzór tego amerykańskiego), czego symbolem niech będzie Matka Boska w klapie marynarki Bolka. „Wpięli mi Ją, to nosiłem ten znaczek” – powiedział BOlek na spotkaniu w Bielsku. Tutaj mozna to zobaczyć :
  .https://www.youtube.com/watch?v=8rUeKNDHleA
  wielkie słowa uznania dla tego starszego pana,

 46. ami said

  Re40
  Muszę odnieść się do tak kolosalnej bzdury, jaką niesie pogłoska żydowska, jakoby Pan Bóg ustanowił szatana panem na ziemi.

  Totalna to bzdura zajudzona maluczkim – on, co najwyżej, robi tu za odźwiernego, naganiacza Cerbera piekła.

  Panem i jedynym władcą matki Ziemi jest Bóg JHVH.

  Lucyfera natomiast, ze sforą upadłych aniołów, którzy odwrócili się od woli Bożej, spotkała kara REZYDENCJI na ziemi. Upadając zostali przemienieni w demony – bestie duchowe, wyglądem i charakterem. Rodzaj ludzki, pod ich wpływem, wyszedł z raju, stał się grzeszny, to wszystko.

  Od tego tez czasu, mamy zwalczać zło, kształcić się w doskonałości, czego nauczał perfekcyjny Jezus Chrystus – Paweł Apostoł przypominał – sam będąc idealnym przykładem Nieba.

 47. Zbyszko said

  Polak-Otrodoks @20 „Panie Zyszko, Solidarnos dla 10 milionów Polaków była walka o prawa Boga . Przegraliśmy, bo nasza Wiara była za słaba I to jest jasne…”

  Ja powiedziałbym nawet, że przegraliśmy bo po pierwsze : nie doceniliśmy tego daru Pana Boga jakim po Ślubach Jasnogórskich była nasza wolna (wprawdzie jeszcze ułomna, ale przeciez nie wszytko na raz) Ojczyzna. Po drugie : „daj kurze grzędę, to i wyżej siądzie”. Dostaliśmy Ojczyznę, ale my zamiast modlitw dziękczynnych, to do Pana Boga kierowaliśmy reklamacje, że „nie otake” Ojczyznę nam chodziło. My chcemy ojczyznę z mercedesami i bez Niego…

  NIECH CI WSZYSCY SOLIDARNOŚCIOWCY KTÓRZY JESZCZE ŻYJĄ, CZOŁGAJĄ SIA NA JASNĄ GÓRĘ W POKUCIE, bo czarno ich widzę, za te miliony ofiar „koniecznych” byśmy jeździli tymi mercami…

 48. towarzysz0 said

  Czy rządzący mogą uprawiać politykę bazując na zasadach moralności? Czy jest to możliwe???.

  Zadaję to pytanie uwzględniając książkę pt Książę autorstwa Machiavelli

 49. Zbyszko said

  Polak-Ortodoks @20 pamiętam kto wtedy (przełom ’70/80 i później) robił największy antykomunistyczny zamęt, byli to cinkciarze, taksówkarze, prywaciarze itd, którzy trochę obrośli za Gierka w piórka, zaczęli jeździć mercami z drugiej i kolejnej ręki, wybudowali domy jednorodzinne, czasami rezydencje i zachciało im się wielkiego świata, majorek, kanarów, azorów, hawajów itd. Pamietam kto wtedy z Polski wyjeżdżał ze sloganem „Polska to syf” na ustach…

  Pamietam też zwykłych uczciwych pracowników zakładów państwowych, którzy chodzili do kościoła, swoją pracę traktowali z należnym szacunkiem i niestety zostali niektórzy z nich wciągnięci w tą antypolską wywrotowa retorykę wichrzycieli.
  Sabotaże gospodarcze tych wichrzycieli (dzisiejszych beneficjentów puczu na Gierku) które miały spowodować puste półki zrobiły dalszy ciąg tych „koniecznych zmian ustrojowych”. Dokładnie tak samo jak dekadę wcześniej w Peru z Salwatore Allende.

  Podejrzewam że z tamtych ówczesnych cinkciarzy, prywaciarzy itd oraz tych wichrzycieli u władzy potworzyły się te wtedy różne mafie prószkowskie, wołomińskie itd, które niszczyły Państwo Polskie jak KORniki

 50. Zbyszko, Pan buja w obłokach.o jakiej wolnej Polsce Pan pisze ? Pan Pisze nowa historię? Śluby Jasnogorskie ? Jeszcze Pan powoła ” Przeznaczamy I prosimy o przebaczenie…”
  To co Pan wypisuje to oszolomstwo.Pomija Pan Łukiem olbrzymią propagandę w Świecie Wiary Katolickiej w mediach…Co widać wyraźnie że było zasłoną dymna do przygotowywanej oraz przeprowadzanej Rewolucji W KK mającej przełożyć się na likwidację Państw Narodowych i w nich Wiary Katolickiej. To co Pan wypisuje to oszolomstwo.

 51. Zbyszko said

  Poniżej cytuję komentarz spod oryginału posta :

  „Ratujcie się więc dawni „Solidarnościowcy” kto tylko jeszcze może…
  jak widać, był to wtedy zamach na władzę pochodzącą od Pana Boga, czyli na Samego Pana Boga.
  Módlmy się, by Pan Bóg nie zakwalifikował nam tego jako grzech przeciw Duchowi Świętemu, bo wtedy to marny nasz los…
  Należałoby przestrzec wszystkich żyjących jeszcze członków dawnej Solidarności.”

  Ja niestety także dałem się nabrać na ten satanistyczny podstęp i szczerze mówiąc robię co tylko mogę, by zadośćuczynić za tą wtedy moją pychę zamiany Pana Boga na mercedesa

 52. I ja Pamiętam, Zbyszko, ludzi z Solidarności oraz tych z Partii. Partii, która nie bacząc na ludzka krzywdę przeprowadziła socjalistyczna rewolucję w PRL rujnujac naturalny lad spoleczny pod hasłami budowy socjalistycznego raju na ziemi . Gdyby PRL był dobry to dziś w Rosji i na Białorusi był by system jak w PRL a jest przeciwnie- Partia Rządząca ram popiera Kościół a nie zwalcza…Czy Pan potrafi to zauważyć, Zbyszko..?

  Kto zwalczał Kościół w PRL-u po 1956 roku?
  Admin

 53. Zbyszko said

  Polak-Ortodoks @51 proszę spojrzeć na tą wtedy (po Ślubach Jasnogórskich) naszą Ojczyznę oczyma Pana Jezusa a nie cinkciarza i wichrzyciela

 54. Zmiana Pana Boga na Mercedesa, to niech Pan mówi za siebie ale nie za innych, Zbyszko.Pan może miał cel finansowy ale inni mieli Kontrewolucyjny w Solidarności I za to im chwala

  ——
  Oczywiście p. Zbyszek ma rację. A Pan w brzydki sposób coś mu imputuje.
  Admin

 55. Zbyszko, po Slubach, Polska była przygotowywana do Rewolucji w KK.Sluby, to była szansa by Polacy odrzucili Sobor Watykański I gdyby nie Elita w KK w PRL to by to było możliwe, bo Elita miała Naród Katolicki, który sprzedała masonerii, która przebudowala Polskę.
  Pan spływa gigantycznie problemy.

 56. Zbyszko said

  Zbyszko @50 myślę, że ci dawni członkowie Solidarności, którzy w większości niestety jako pożyteczni idioci, mają na rekach krew tych „koniecznych ofiar Transformacji” (jak nam wtedy wmawiano) MUSZĄ!!!! PODJĄĆ STOSOWNĄ POKUTĘ I ZADOŚĆUCZYNIENIE…
  Niestety, jak dzisiaj wychodzi, są to miliony ofiar Polaków w różnym wieku w większości ludzi młodych i dzieci (bo nie ma szkoły w której nie byłoby samobójstw dzieci), Są to miliony ofiar Polaków, szczególnie tych wrażliwych, nie rozpychających się łokciami, gardzących tymi różnymi wyścigami szczurów, targetami, marketingami itd, które obciążają nas wszystkich Polaków, którym udało się… kupić w końcu tego „mercedesa”, którzy wtedy w PRL-u uważaliśmy, że my pracujemy lepiej od innych, więc nam się należy więcej itd, itp…
  MUSIMY PODEJMOWAĆ POKUTĘ I ZADOŚĆUCZYNIENIE… może Pan Bóg zlituje się nad nami, pożytecznymi idiotami, ale z tragicznymi skutkami dla naszej Ojczyzny.

  Tutaj wstawiam propozycję jednej z takich form pokuty Panu Bogu. Módlmy się za naszą Ojczyznę i te „konieczne” Ofiary – prawdziwych wrażliwych o słowiańskiej krwi Polaków :

  .https://www.youtube.com/watch?v=1YWoC6FZI_M

  Nie mamy innego wyjścia, musimy w swoich parafiach ipodejmować takie inicjatywy modlitewne, a także włączać się do istniejących krucjat za Ojczyznę, jak np
  Krucjata Młodych – https://www.krucjata.org.pl/
  Krucjata Różańcowa za Ojczyznę – https://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

  Oby Pan Bóg zlitował się nad nami… (także tymi, do dzisiaj pełnymi pychy,..)

 57. ? said

  To może się wtrącę:

  Nie każda władza od Boga pochodzi
  Obecnie wielu Rosjan, chociaż mają świadomość tego, że Rosja była zniewolona przez bezbożników [a w dużej części nadal jest], pożerających naród, nie umie okazać sprawiedliwego gniewu i mężnego sprzeciwu tejże władzy, zostali bowiem zniewoleni utartym „chrześcijańskim” stwierdzeniem, zaczerpniętym z listów świętego Apostoła Pawła:

  (…)

  A przecież w cerkiewnosłowiańskim tekście nie tak to ujęto. Cytuję: „Несть власть, аще не отъ Бога, сущия же власти отъ Бога учинены суть”.

  Polskie tłumaczenie: „Nie jest władzą ta (władza), która [dosł: jeśli] nie jest od Boga, a prawdziwą władzą jest [ta] ustanowiona od Boga” Co dosłownie oznacza, iż nie należy uznawać za władzę tą, która nie pochodzi ona od Boga. Każda prawdziwa władza, to tylko ta, która została ustanowiona przez Boga!

  Słowo „сущий” oznacza tutaj właśnie „autentyczny, prawdziwy”; porównajcie stare ruskie wyrażenie “сущая правда”. Również grecki tekst źródłowy oddaje dokładnie to samo znaczenie, oraz podkreśla dokładnie tę samą wagę warunku, wyrażoną spójnikiem: „аще” – czyli „jeśli”.
  Dlatego nie każda władza od Boga pochodzi i nie każdej władzy należy słuchać, lecz tylko władzy, ustanowionej przez Boga, chrześcijańskiej, a zatem prawdziwej. Dlatego święty Apostoł Paweł uważa występowanie przeciwko takiej władzy za sprzeciwianie się woli Bożej. Taki jest prawdziwy stosunek Prawosławia do władzy, bo gdyby był on inny, to mieszkańcy Rusi nigdy nie zrzuciliby jarzma tatarskiego, ani nie odparliby najazdu polskiego, czy francuskiego, ani inwazji Niemców. To właśnie prawosławne odrzucenie antychrześcijańskiej, bogobójczej władzy powinno również obecnie natchnąć nas do walki o przywrócenie w Rosji władzy chrześcijańskiej, prawosławnej, prawdziwej – władzy, ustanowionej przez Boga.

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=8920

 58. W PRL był układ miedzy żydami a polskimi komunistami.Solidarnosc chciała pozbyć się tego układu I o tym trzeba pisać.

 59. Zbyszko said

  Polak-Ortodoks @54 był to bardzo trudny okres, bo z jednej strony my Polacy byliśmy (i pewnie jesteśmy nadal) po II wojnie bardzo obciążeni naszymi strasznymi grzechami Międzywojnia (rozpusta w Warszawie podobno większa niż w Paryżu, miliony ofiar aborcji, straszne grzechy sanacji z syfilitykiem Piłsudskim i masowymi zachorowaniami na choroby weneryczne itd) z drugiej strony niestety, akurat wtedy Polacy trafili na atak szatana na nasz Kościół (Neokatechumenat, Ekumenizm – Kamasutra zbawia itd) i rzeczywiście obrona przed tym wszystkim wymagałaby bardzo dużego wysiłku MODLITWY, POKUTY I ZADOŚĆUCZYNIENIA..
  My wierni Kościoła Katolickiego wierzymy chyba, że na szatana nie ma innej rady jak tylko i wyłącznie modlitwa, pokuta (różne formy w tym post) i jałmużna?

 60. Zbyszko said

  Polak-Ortodoks @56 Teraz okazuje się że ok 75% członków PZPR (za Gierka) chrzciło swoje dzieci w parafiach oddalonych od miejsca zamieszkania i uczęszczali tam na Msze św.
  Nie było polskich komunistów (albo bardzo mało) w większości byli to potomkowie chłopów, więc mieli korzenie katolickie i byli ochrzczeni

 61. Kar said

  ..to byl szlem w extraklasie. Chlopstwo/pospolstwo (czyt. Solidarnosc) siadajac do stolu z profesjonalistami, nie mialo szans absolutnie nic do ugrania..pytanie jedno tylko sie rodzi;..po jakiego chu…..ja sie pchali do spraw ktore ich mentalnie przerastaly

 62. Marucha said

  Re 23:
  W zacytowanym przez Pana zdaniu:

  Czy więc to nie masowe zrywy modlitewne narodu powinny być tym orężem narodu w tej walce o poprawę swojej doli?

  nie ma nic z jakiegoś cierpiętnictwa i mesjaszowania. Po prostu wezwanie do modlitwy, która już nieraz zdziałała cuda.

 63. Troll Polonii said

  56
  Polak-Ortodoks
  ” W PRL byl uklad miedzy zydami a polskimi komunistami..”
  A ty skad wiesz?
  Byles komunista albo zydem w PRL??

  Juz sie lepiej nie popisuj swoja ‚interpretacja ‚ dziejow wspolczesnej Polski.

 64. JO said

  ad.59. To bylo konsekwencja urabiania socjalistycznego, w ktorym juz urodzone/wychowane w PRL pokolenie przekoanne bylo ze LUD moze cos zdzialac bez elity. Poza tym, wiekszosc byla przekoanan , ze JPII z elita Kosciola w Polsce stoja na strazy uzgodnien…

  Jako Ruch Narodowy Solidarnosc miala wlasciewe marzenia, pragnienia, ogolne kontrewolucyjne cele…., ale ten zapal I pragnienie, potrzebe zwyklego czlowieka zydo-masoneria w tym KK uzyla do wlasnych celow. Oszukala nas wraz z przedstwicielami PZPR jak Kiszczak, Jaruzelski, Kwasniewki, Cimoszewicz I cala, cala reszta…wlacznie z KOREM, ktorego korzenie nie tylko zydowkskie ale I przeciez PZPRowskie…

  Dzis Solidarnosc, to Ruch Tradycjonalistow, do ktorego dolaczyli ci z PZPR, ktorzy sie nawrocili I mniej lub bardziej bija sie w piersi.

  PZPR I PRL w tym frakcja polska byla I jest przegrana. To antybozy system, ktory mial wiele sukcesow materialnych I naukowych I to wszystko, ktore jest niczym w swietle potrzeby utrzymania WIARY I zgodnego z wiara zycia, o ktore walczy Ruch Rradycjonalistow dzis.

 65. JO said

  ad.62. Bylem dzieckiem, ktory mial w rodzinie I PZPR I Solidarnosc…. I wiem, bo widzialem, jestem swiadkiem.

 66. Boguslaw P. said

  Uwaga : « gibson,neon24 » pozoruje uczonosc.

  Podaje on cztery zdania z listu Swietego Pawla do Rzymian (rozdzial 13.1-2). W oparciu o to wyciaga uproszczone  wnioski : « Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga «  oraz « Pan Bóg nie żartuje, nie rzuca swoich Słów na wiatr, ani nie zmienia zdania ».
  Tego typu konglomeraty mysli sa powtarzane od lat, nawet przez arcykaplanow z Watykanu. Mysle, ze w teorii spiskowej ten « blad » pochodzi od gorali z gory Syjon.

  A nalezy doczytac nastepne wersety (13.3-5) by zrozumiec o co chodzi.
  « (3) Albowiem rzadzacy nie sa postrachem dla uczynku dobrego, ale dla zlego… (4) Czyn dobrze, a od wladzy otrzymasz pochwale. Jest ona bowiem dla ciebie narzedziem Boga prowadzacym ku dobremu. Jezeli czynisz zle, lekaj sie, bo nie na prozno wladza nosi miecz. Jest bowiem narzedziem Boga do wymierzania sprawiedliwej kary temu, ktory czyni zle… »

  Wiec, niech nikt nie bredzi, ze wladza typu Stalin /Hitler /Bierut /Jaruzelski /Miller/ Bolek/ Cimoszewicz /Tusk /Kaczynscy pochodzi od Boga. Jest to wladza od szatana, ktora ma na celu  : niszczyc Boga w spoleczenstwie,zabijac (ksiezy tez), krasc, klamac, lajdaczyc sie, psuc rodziny, psuc spoleczenstwo.
  Z katechizmu KK z glownych prawd wiary wiemy : (2) « Bog jest Sedzia sprawiedliwym, ktory za dobro wynagradza, a za zlo karze ». Znaja te prawde dzieci pierwszokomunijne.

  ZGADZAM SIE : Kazda wladza, ktora za dobro wynagradza, a za zlo karze – bezwzglednie pochodzi OD BOGA. Wladza taka respektuje Prawo boskie w spoleczenstwie, ktore jest prawem naturalnym i dazacym do sprawiedliwosci.

  Podobnie na powyzszej zasadzie z Pisma Sw Starego Testamentu mozna wyciagnac zdanie « Boga nie ma ». Tylko wczasniej trzeba doczytac ze «  Powiedzial glupiec w sercu swoim »

  Co do interpretacji Pisma Sw : dlaczego my Polacy modlimy sie w modlitwie Panskiej « I nie wodz nas na pokuszanie » gdy w biblii tysiaclecia jest napisane « I nie dopusc, abysmy ulegli pokusie » Ot taka bzdura wpisana w modlitwe.

  Badzmy czujni, bo arcykaplani Gadecki i Polak dzialaja pod obcym sztandarem.

 67. Re 37, Odrowąż. Ściskam dłoń za piękny komentarz.

 68. Antares said

  #37 Odrowąż
  „Państwo które odrzuca słodką władzę Kościoła Katolickiego jest z góry skazane na klęski doczesne.

  Niemcy za protestantyzm zostały pokarane wojną trzydziestoletnią której skutki dla Rzeszy były jeszcze gorsze od tej z lat 40′( co trzeci Niemiec zginął wówczas wskutek działań wojennych niemal wszystkich wojsk Europy które walczyły wzdłuż i wszerz całego Reichu),

  Francja drugiej połowy XIX wieku za barbarzyństwo masońskich rządów i szalejącą apostazją spotkała masakra pod Verdun,

  Polska za zaprzedanie się jej elit w XVIII wieku wolnomularstwu zniknęła z mapy Europy. I prawdą jest że w każdym z tych państw żyli również pobożni katolicy ale Pana Boga nikt nie ma prawa oskarżać że jest niesprawiedliwy!

  Z kolei XV wieczna Hiszpania za wierność Chrystusowi ( zwłaszcza królowa Izabela) została wyniesiona w następnym stuleciu w potędze i wielkości, podobnie jak w tym samym czasie Polska.”

  1. Po wojnie trzydziestoletniej, Polskę dotknął najazd szwedzki zwanym potopem, który był równie niszczycielski co wojna trzydziestoletnia – pomimo że Polska pozostała krajem katolickim i skutecznie broniła chrześcijaństwa przez zalewem otomańskim,
  2. Straty w bitwie pod Verdun nie miały większego znaczenia dla potencjału Francji, która w tym czasie była mocarstwem kolonialnym. Z I WS wyszła zwycięsko i jeszcze bardziej umocniła swoją pozycję mocarstwa kolonialnego. Nawet po krwawej rewolucji francja jeszcze długa była potęgą,
  3. Dziwne bardzo, że pierwsze typowe kraje protestanckie gdzie protestantyzm wprowadzono jako obowiązująca religię – Anglia i kraje skandynawskie, praktycznie przez cały czas bezpiecznie i spokojnie się rozwijały, żadnych wojen na swoim terytorium. Mało tego, katolicka wielka armada hiszpańska została pokonana przez heretycki albion, przez co od tego momentu Anglia mogła spokojnie budować swoje imperium a Hiszpanie jako katolicki naród i państwo coraz bardziej tracili na znaczeniu. Jakoś bóg nie pokarał anglików ani skandynawów.

 69. Marucha said

  Re 68:
  Największym sukcesem krajów protestanckich jest ich obecna likwidacja przez islam, utrata tożsamości, degeneracja społeczeństw, eutanazja…

 70. JO said

  ad.69. To nieunikniona konsekwencja Herezji – odejscia od Wiary, ktora jedynie daje Zycie Narodom Chrzescijanskim.

  Narody chrzescijanskie tracac Wiare traca swe istnienie.

 71. osoba prywatna said

  Bolkiem nie byłem, sam pokonałem komunizm

 72. Easy Rider said

  Ad 69 – Marucha.
  Jest Pan pewien, że w krajach tradycyjnie katolickich „nigdy do tego nie dojdzie”? Zwłaszcza, jeżeli „strażnikiem” tych tradycyjnych wartości jest lewak „Bongiorno”? Taka Francja to już jest dawno stracona, ale mamy stosunkowo świeży przykład Irlandii.

  Ad 70 – JO.
  Pan nie potrafi odróżnić religii w jej wymiarze duchowym od religii, wykorzystywanej jako narzędzie w polityce. Efektem jest naiwny stan Pańskiej wiedzy o świecie.

 73. Antares said

  #69
  Obecna sytuacja angli i krajów skandynawskich, trwa tak od parunastu lat. Do tego czasu były to kraje spokojne – praktycznie żadnych wojen, a jak już były (Dania i Norwegia) to nie wyrządziły większych szkód, nawet II WS dla ludności anglii nie miała większego wpływu. A co u nas ? praktycznie od czasu potopu szwedzkiego, regularne wojny na naszym terytorium, zniszczenia, masakry ludności itp. Oni teraz mają muzułmanów, a my miliony nienawidzących nas ukrów, oraz cała masa żydostwa u władzy. Czy oni znikną? Angole zawsze sobie radziły i spadały na 4 łapy, co do skandynawów to sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Natomiast jako Polin, powinniśmy się obawiać kolejnej wojny jaką żydostwo szykuje na naszym terytorium.

 74. Boydar said

  @ Pan Jan (43) a właściwie to do cytatu

  „… odpowiedział – jajajakkkttooo cccoo – Polski opartej na Dekalogu …”

  No więc kurwa właśnie, gdzie tu jest/był myk ? Bo tego się przecież zakwestionować NIE DA !!!

  Myk jest tylko w tym, że prawie nikt nie zdawał sobie sprawy, że Adam Szechter zwany Michnikiem, odmawia Kol Nidre.

  I teraz pytanie, czy np. p. Braun Grzegorz odmawia czy nie ? Bo o Dekalogu wspomina co i raz.

  Na drzewo, jebańcy, małpy dłubać !!!

  Nie, nie jestem antysemitą; jestem doświadczonym antykurwitą.

 75. Pan Rider, doskonale wiem czym jest Wiara w wymiarze duchowym przekładając się praktykę- to się nazywa nadprzyrodzone życie, które jest obowiązkiem każdego Polaka, walka o to Życie jest obowiązkiem każdego Polska.To Pan wydaje się, że nie rozumie czym jest Wiara, Kim jest Katik I KATOLICKIE Królestwo

 76. Boydar said

  Szukając zupełnie czegoś off topic, natknąłem się spoetyzowane uzupełnienie mojego (74)

  „… Jesteś prawy, lisie?

  – Jestem prawy i kocham Polskę, marzę o tym, by opiekować się kurnikiem.
  – A nie zjadasz czasem kur?
  – Ja? Skąd?!
  – A to przepraszam…, zapraszam znaczy…, wchodź. Następny…, następna. Jesteś PRAWA, hieno? …”

  https://baluwolanda.wordpress.com/tag/kon-rafal/

  Nie mam pojęcia co to za witryna i czyja, polecam wyłącznie zacytowany fragment.

 77. Marek said

  JO said
  2019-05-24 (Piątek) @ 08:45:16

  ad.62. Bylem dzieckiem, ktory mial w rodzinie I PZPR I Solidarnosc…. I wiem, bo widzialem, jestem swiadkiem.
  ===
  I to sporo wyjaśnia w postrzeganiu przez pana ówczesnych czasów. Był pan dzieckiem i infantylne widzenie przeszłości wyłazi z pańskich komentarzy. Bez urazy. Pan sobie zdaje sprawę, jak napuszone są pańskie wpisy gęsto i często?

 78. Troll Polonii said

  77
  Marek

  JO pisze zaslyszane bzdury i poszeptanki i uwaza, ze jest autorytetem. Powtarza o PRLu dokladnie to samo co zydowska propaganda: szkaluje Polakow, ktorzy naprawde dbali o swoj kraj.
  Z niego to taki swiadek jak z mysiej dupy filharmonia.

 79. Gajowy Marucha. Kto zwalczał Kościół po 56 roku? Przecież Wojtyła I inni programiści nie urwało się z choinki … Kto Wojtyła szkopuł, formowal? Napisałem w Gajowce, że Ksiądz, który dał świadectwo … jemu Zyowscy biskupi odmawiali Święceń bo był Polakiem I formacji Tradycyjnej.
  Cały okres PRL to systematyczne niszczenie Wiary w Polsce, które swa twarz ukazało podczas pontyfikatu JPII.
  Jednak o tym z Panem I jak Pan nie o tym co rozmawiać, bo albo wyzwiecie mnie albo …

 80. Boydar, Pan za antyqurwite ma plusa kolejnego..

 81. ami said

  Ad57 Said
  Ładnie to żydowskie przekształcenie rozszyfrował, niestety, cała Biblia jest pod ich – co do słowa studiuje staro zakonny satanista – sezamowym panowaniem, łatwiej nam zrozumieć, po tym przykładzie, jak Mamią ludzi Słowem Bożym oraz Mamoną.

 82. NICK said

  Plusa masz Lubelaku. Chłe, chłe.

  Ja bym się był posikał z tego powodu.
  Nie, że, nieźle piszesz.

  „adorator”
  „ryży kudła”
  „żydek”
  pije ze źródła.
  Un.
  JO?

 83. Pan Gajowy- lata 1956-78 to ukryte żydowskie podmywanie Kościoła K w Polsce.Podzielic można na dwa okresy- do Soboru I po Soborze. Przekłada to się na antypolskosc, ukryta, wyrafinowana,robiona rękoma całej armii zydomasonow obsadzonych w szkołach, sadownictwie, TV, urzędach, wojsku etc etc.W tym samym czasie Wy Ojce budowaliscie Polskę nie widząc z potu czoła co w koło Was się dzieje.Pan Gajowy po dziś dzień odmawia próby historycznego badania tego faktu. Czemu Pan to robi? Czy Pan się czuje winny? Nikt do Was Ojce z Nas dzieci nie ma pretensji włącznie że mną…

 84. Zrobiliście tyle ile mogliście I więcej nawet.To co Pan Troll Polonii wkleja I inni o monumentalnej ilości dobra materialnego, organizacyjnego..W PRL , socjalnego ..dbałości o dziedziny kultury to wszystko prawda.Nie zmienia to faktu, że wszystko to ZAWSZE w PRL było podminowyeane przez ukrytego wroga, którego TYLKO ETOS Solidarności próbował wyeliminować z kstastrofkstastrofalnym skutkiem, bo w szczególności On był podminowany I stymulowany przez Żydów w Polsce , w Kościele I Światowa ich diaspore.

 85. Nick, za co Pan mnie tak nienawidzi?

 86. Troll Polonii said

  74
  Boydar
  To jest tak:
  Przestrzeganie 10-u Przykazan jest nam bardzo potrzebne w zyciu. Obojetnie jak to nazwiemy.: po polsku, grecku czy po lacinie. Prawa Boze sa podstawa przetrwania narodu.

  Natomiast poslugiwanie sie religia dla celow politycznych jest zwyklym szalbierstwem.
  Niestety, wielu Polakow uwierzylo, ze amerykanski ewangelista wie lepiej niz europejski katolik.
  Dlatego Europa upada.
  Ja mam klopot ze zrozumieniem tego zwierzecego pedu roznych milosnikow kapitalizmu do .. anglosaskiego kultu zlotego cielca.
  Wojny obronne zostaly zakazane! Syria nie ma prawa sie bronic. Iran tez nie. Wenezuela nie ma prawa do wyborow. Podobnie Ukraina : niemal cala Europa poparla zbrojny zamach stanu na Ukrainie.
  22 panstwa Europy napadly i zniszczyly suwerenne panstwo w Europie.
  Serbow broniacych kraju i Europy potraktowano jako przestepcow.
  Lamanie konstytucji i wszelkich praw natury danych przez Boga – stalo sie narodowym i miedzynarodowym sportem.

  Ale agresywne rabunkowe wojny o rope, gaz, hegemonie, monopole, itp, sa popierane przez narody swiata.
  Nasza cywilizacja weszla w patologiczne stadium samobojstwa.

 87. Troll Polonii- polityka MUSI posługiwać się religia.To oddzielenie Wiary, Religii od polityki nie tylko jest błędem ale i utopia niewykonalna..
  Pan się myli, Trolu. ..nie po raz pierwszy.

 88. revers said

  Russofobia, korupcja polityczna i finansowa, pisze sie „united bank solidarnosc” do tego stopnia ze oszaleli do ekonomi sankcji solidaruchy

  https://www.heise.de/tp/features/Export-von-russischem-Rohoel-in-die-USA-auf-Rekordhoehe-4431965.html?wt_mc=rss.tp.beitrag.atom

  nie zauwaza ze ich mecenasowie i gwaranci bezpieczenstwa robia rekordowe interesy na dostawach ropy, gazu, surowcow energetycznych i strategicznych z Rosji, Wenezueli do stanow, i w kazdej chwili moga odsprzedac polinski grajdolek niemcom, ruskom, a najbezpieczniej moskom.

 89. Boydar said

  Potrzebne ? Paaanie, zacofany Pan jesteś. teraz kupuje się pojazd elektromobilny i nach. jakaś benzyna ? Przeżytek.

 90. Dictum said

  ad. 22 – P. Joannus, teksty pisał bł. ks. Popiełuszce Szaniawski? Skąd Pan to wie?
  Chociaż niewykluczone. Ale były piękne i prawdziwe, wszystkie zgodne z nauką Kościoła.
  Nasza naiwność i przekonanie, że każdy uwijający się wokół „Solidarności” jest uczciwy, patriotyczny, że nawet te rozliczne Mośki (nie wszystkie wtedy rozpoznane) mają dobre intencje.
  Ks. Jerzy też ściskał się z Kuroniami, Michnikami i innymi wilkami w owczej skórze.
  Zieloni w rozpoznaniu, co się szykuje, byliśmy my – ludzie szczerych serc – WSZYSCY.

 91. DIKTUM! Byliśmy my „ludzie szczerych serc” .Tak właśnie.To było nie tylko piękne, ale I nadprzyrodzone w Znienawidzonym dziś Ruchu Solidarność, że byliśmy tam ludźmi szczerych serc, którzy jak dziś widzieliśmy, czuliśmy że coś jest nie tak z naszą socjalistyczna Polska, że coś ja dusi od środka a nazwaliśmy to komuna bo w latach 80 już o żydach w naszej pamięci historycznej nam wyeliminowano holokaustem, kominami, Oswiecimiem…
  ETOS Solidarności to był ETOS Rycerski zamordowany przez zydomasonerie w tym przez JPII

 92. Dziś wszystkim na rękę jest obZygac ten ETOS Solidarności

 93. Boydar said

  A Chrystus „całował się” z Judaszem …

 94. Marucha said

  Panie JO/Ortodox,

  Co Pan wypisuje?
  PRL wprowadziło „reformy” w Kościele? Czy też je zainicjowało?

 95. Re.3,20,66 Nie słyszałem większej bredni, niż twierdzenie Św. Pawła , ze „WSZELKA władza pochodzi od Boga”…Otóż władza jest prawowita i pochodzi od Boga tylko wtedy kiedy przestrzega ona prawa naturalnego…czyli kieruje się nakazem świadczenia dobra swoim poddanym…W przeciwnym przypadku – kiedy działa przeciwko interesom społeczeństwa , albo łamie to prawo-jest władzą zbrodniczą i tyrańską… pochodzącą od władcy tego świata…jahwe-demiurga- szatana . A takich tyrańskich „władz” jest w historii naszego upadłego świata ogromna większość…I wystąpienie przeciw nim uciskanego społeczeństwa-jest-w świetle doktryny chrześcijańskiej – całkowicie usprawiedliwione…(jako walka z elementem szatańskiego planu)
  A co do sprawy PRL-u…było to-od 1956 roku – państwo rządzone przez Polaków i w polskim interesie. A więc: wystąpienie „Solidarności”…inspirowanej i opłacanej z żydowskiego tzw. „Zachodu” było rodzajem antypolskiej hucpy i zdrady stanu…

 96. Panie Gajowy, przecież to jasne że nie PRL ale w nim I innych krajach programiści na czele z Papieżem…V kolumna z JPII/ Wojtyła włącznie…NIEMNIEJ Wojtyła był Polakiem.., przynajmniej oficjalnie..

 97. Panie Gajowy, czy wyobraża sobie Pan Putina pozwalającego by jacyś zydomasoni w Cerkwi Rosyjskiej ..niszczyli Rosjan? To proszę sobie wyobrazić, że PZPR nie zrobiło nic by niszczenie Polaków przez KK nie miało miejsca. Pan zaprzeczy mówiąc, że kościoły były pełne…I jak tu z Panem rozmawiać…?

 98. Rokitnik said

  od,10 i inne
  Panie Jooanusie – kiedys (dawno temu ) przytoczylem dane ile % ” starej komuszej wladzy ” czyli wyzej jak szeregowych czlonkow PZPR zostalo w drodze powszechnych ODDOLNYCH wyborow zaakceptowanych przez tworzaca sie Solidarnosc,
  TWORZYL sie oddolny ruch spoleczny, – ktory jednoznacznie dal wyraz swojej opinii / stad jedynie 1.7 % przeszlo ONYCH dalej na roznych szczeblach. / a przeciez w niby skomuszalym spoleczenstwie PRL-u bylo ich jedynie 3 %…wliczajac w to kadre kierownicza ktora PRZYMUSZANO ( w rozny sposob, ale glownie stachem utraty posady ) do WSTAPIENIA w szeregi.

  D L A T E G O napisalem co powyzsze ! Nie bore opdpowiedzialnosci za w y k o l e j e n i e sie RUCHU w wyniku knowan wszystkich wrazych sil !!! Oczywiscie przyjmuje z pokora, ze nie doszlo do scenariusza tworzonego at hock przez Rade Krajowa Solidarnosci – i KLESKE naszych staran ale….zbyt wielcy gracze wystapili przeciwko NAM. Wielcy PODLOSCIA i jak sie po latach okazalo – z sprecyzowanymi planami co do przyszlosci ( nieszczesnej ) Polski?!
  Tego wowczas nie wiedzielismy…. Narod PODDAL sie w stanie wyjatkowym dyktatowi policyjno-wojskowej, i zaklad po zakladzie likwidowane byly watle proby protestu… PAN chyba o tym nie wiedzial, zarzucajac mi sentymentalizm i starcza amnezje, stad ta d r w i n a w p.slowach.? Drwicie tez p,z JO ktory heroicznie probuje bronic tamtego ETOSU? Faktycznie, bylismy przesiaknieci jak nigdy wczesniej POBOZNOSCIA LUDOWA, a nasze sztandary Zwiazkowe zawsze byly poswiecane na Mszach Dzieknczynnych…. Moze to nas z g u b i l o , bo o zadnej w a l c e nikt z nas – nie myslal? Pan Morawiecki zalozyl swoj ODLAM jako ” walczacy ” – ale chyba po to by wylapac ekstreme? PO LATACH..okazalo sie KIM BYL p.Kornel Morawiecki i…. obecny Plemiel ( syn) wysoko ksztulony na zagranicznych Uniwersytetach !!!!

  PS. No to powiem na koniec, ze w tamtych latach NIC nie wiedzialem o knowaniach zydowskich wobec NAS, tak wiec przeciwnikow upatrywalismy po KOMUSZEJ stronie. Dzisiaj, moja i wielu, bardzo wielu TU piszacych wiedza – jest o wiele pelniejsza./ dzisiaj / !!!
  Tylko ze smutkiem konstantuje, ze nastepnego MASOWEGO zrywu w zalozeniach REFORMATORSKIEGO od DOLU tworzonego, niestety juz NIE bedzie !!

 99. Zbyszko said

  W każdym bądź razie uważam, na tzw „wszelki wypadek”, że należy pójść do spowiedzi z tym ciężkim grzechem zagrożonym potępieniem. Niezależnie od tego co powie ksiądz (pewnie powie że mamy nierówno pod sufitem), należy przed Panem Jezusem żałować za ten udział w puczu na Gierku, którego skutkiem były miliony ofiar Polaków, przede wszystkim samobójców, zatrutych żywnością, brakiem dostępu do służby zdrowia i ogólną pauperyzacją. Niektórzy mówią, że nas rodowitych Polaków zostało w Polsce już ok…. 16mln! takie są te „konieczne” ofiary tej „koniecznej” Transformacji ustrojowej ’89…
  Podobno nie ma szkoły w której nie byłoby przypadku samobójstwa wśród dzieci… Ciężko my „Solidarnościowcy” będziemy się TAM z tego spowiadać…
  Nie wiem jaką pokutę i zadośćuczynienie musimy tu odprawić, by TAM Pan Bóg nam ten nieprawdopodobnie ciężki grzech wybaczył…

 100. Marucha said

  Re 96:
  Pan miał najpierw pretensje do PRL, że to przez niego wprowadzono reformy do Kościoła – teraz Pan złagodził stanowisko, że PZPR dopuściła do tych „reform”.
  Czego Pan oczekiwał?
  Że PZPR będzie bronić czystości Magisterium w Kościele?

  A jak tu ze mną rozmawiać? Proponuję zacząć od tego, by mi w gębę nie wkładać tego, czego nie powiedziałem.

 101. Nie robię tego, ale Pana podejście nie jest pomocne w rozmowie. Teraz jest temat pedofilii w KK, a dotyczy czasów PRL i inwigilacji KK. Przecież wiedziano że Żydzi przejmują KK..Tak czy nie? Z pewnością wiedziano.Z pewnością wiedziano o wszystkim włącznie z rewolucją w Watykanie I jej skutkami, przed którymi nas Polaków nie chroniono, a przeciwnie, wystawiano. I TAK, Panie Gajowy, jeżeli PZPR była by polska partia..to by broniła czystości Wiary. Było jednak przeciwnie…

  ——
  Tego jeszcze nie słyszałem 🙂
  PZPR miało bronić … czystości wiary katolickiej.
  Wbrew samym Polakom, dla których wszystko, co mówiły władze, było kłamstwem, a prawdę głosiła jedynie żydowska Wolna Europa….
  No urwać się można.
  Admin

 102. jasiekztoronto said

  Re: 101 Polak Ortodoks
  Patrzy pan na przedstawienie (PPR- PZPR) i nie zwraca pan ZADNEJ uwagi jak one (PPR – PZPR) mialy sie do samej rzeczy (rzeczywistosci).
  Smutne.
  Podczas (od 1946 roku) PPR powoli wprowadzala zydow do Kosciola, a PZPR juz znacznie szybciej…Podobna sytuacja byla z odbudowywaniem Ojczyzny za czasow PPR i PZPR. W czasach PPR odbudowywano szybciej a w czasach PZPR juz spowalniano, ale przyspieszano tzw., „prywatne inicjatywy” i tzw., „spolki polonijne”…

  No i rezultatem jest to, ze mamy zydowski hierarchiczny establiszment koscielny i zydowska dominacja polityczna, a gdzie my Polacy? Ano w dupie i w dalszym ciagu ciemni jak tabaka w kacie..licytujacy sie kto ma lepszy samochod, dom, mieszkanie, prace, dacze nad jeziorem, kto wiecej wypije i kto wiecej „dup przeleci”…
  A ze nas zydzi zydom przehandlowali, to juz zupelnie inna sprawa…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Powtorze to po raz kolejny: „Kazdy Polak i Polka bedzie przeklinac dzien swego narodzenia, tylko dlatego, ze strach i milczenie wzielo gore nad (wlasna ) uczciwoscia…”

 103. A czemu Pan przekona? Co w moim stwierdzeniu powoduje, że Pan rzuca wurwami..?
  Każdy rząd wie, że Wiara to najważniejszy czynnik w Państwie. Tak, jeżeli PZPR było propolskie w jakimkolwiek czasie w PRL, to powinno bronić Wiary. Czy nie tego jako katolicy wymagamy dziś od rządu?
  Idea Chrysusa Kto ma w sejmie ..?
  Wykazuje, że za PRL nawet w czasie niby rządów Polaków…Państwo było antypolskie, antykatolickie bo była siła, jak przypuszczam…, która tylko dopuszczala Polaków, używała, manipulowala I zawsze trzymała ostatecznie władze, co się potwierdziło w czasie stanu wojennego.
  Ot I tyle.

 104. …A czemu Pan przeklina..

 105. Panie Jasiu, ja staram się dojść prawdy.Pan tu o niuansach z grubej rury a ja jestem na etapie forsowania opinii w Gajowce, ogólnej opinii…, że PRL to był RAK a nie Polska dla Polaków. Ja próbuje odłożyć temat wskazywania Oczywistości w PRL a zająć się tym co spowodowało nasza przegraną. Póki co to wciąż Gajowy rzuca wurwami ja tylko podchodzę do kolejnych prób..

 106. jasiekztoronto said

  Re: 105. Polak Ortodoks
  Prosze mi nie wkladac slow, ktorych nie wypowiedzialem.
  A tych, ze PRL byl dla Polakow w szczegolnosci.
  Stwierdzilem jedynie, ze PRL byl jedynie zydowska fasada „ubrana” w pro-polskie „fijolki” na ktore polska gawiedz pozbawiona elit (zamordowanych m.in., w Katyniu – srednia klasa) dala sie nabrac z prostej przyczyny: braku wiedzy.
  Przypomne tylko, ze brak wiedzy nie jest glupota, ale glupota jest nie skorzystac z wiedzy podawanej na talerzu m.in., Internetu…
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Pan Gajowy ma mniej cierpliwosci w przeciwienstwie do mnie…

 107. jasiekztoronto said

  Re: 105 Polak Ortodoks
  Powiem krotko: To niech pan wreszcie dojdzie do prawdy, bo „dochodzic do niej” to mozna przez cale zycie i kolejne nastepne….ktorego niestety pan nie ma…

  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jak ja nie znosze „sciemniania”…

 108. Marucha said

  Re 105:
  Gdzie gajowy „rzuca wurwami”, Panie JO/Ortodoks?

  (A rakiem to jest dopiero III RP, Panie JO.
  PRL mógł wyjść na prostą, gdyby nie sabotowano Gierka)

 109. Boydar said

  Nie mógł, Panie Gajowy, nie dla nas, i dlatego musiał upaść. Rozwój PRL nie dawał Polakom perspektywy, bo WSZĘDZIE siedział żyd.

  Dopiero po Yellowstone, które obserwujemy, pojawia się szansa na na zmianę proporcji. A nie wiadomo co los zdarzy jeszcze.

  Zawsze warto pomodlić się o nieoczekiwaną wartość oczekiwaną, Bóg to może uczynić, i to zgodnie z prawami natury.

 110. Marucha said

  RE 109:
  Moim zdaniem Polska miała bardzo konkretne szanse na osiągnięcie poziomu Jugosławii.
  „Antysemityzm” nie był prześladowany ani karany.

  A Żyd, owszem, siedzi wszędzie – ale dopiero w III RP, która jest ewidentnie państwem żydowskim we wszystkich chyba aspektach.

 111. Re.109 Po 1956 roku żydzi byli usuwani z najważniejszych stanowisk…w 1968 roku ten proces został praktycznie zakończony…Motorem tych antyżydowskich czystek byli Gomułka i Moczar…Tak więc Polska w tych czasach była rządzona przez Polaków i w polskim interesie. Dlatego żydzi raz po raz organizowali prowokacje i rewolty przeciwko władzy(1968,1970,1976,1980)…Niestety…w końcowym efekcie udane(„Okrągły stół”).Ciekawie pisze o tych sprawach Ryszard Gontarz w pracy „Rewolta marcowa”

 112. Marucha said

  Re 111:
  Tak to mniej więcej było.
  Mogło być całkiem dobrze.
  Ale Polaków – zwłaszcza młodzież – podpuszczano do protestów przeciwko patriotom i do popierania Żydów.
  Ponieważ jesteśmy narodem idiotów, udało się nas podpuścić.
  No i mamy, co mamy. Polin.

 113. Boydar said

  Wy mówicie o figurynkach frontowych, a ja uzbrojeniu betonu.

 114. Filomena said

  Moi kochani rodacy niezbyt dobrze rozumia, co sie dzieje na tym swiecie. A szkoda. Solidarnosc to nie bylo nic innego jak rewansz syjonistow i to bardzo efektowny, na tyle efektowny, ze niektorzy Polacy jeszcze po dzis dzien tkwia w otepieniu. No coz, potomkowie chazarow umia oglupiac narody.

  PRL nie byl idealem, tak jak post bolszewicki ZSSR nim nie byl. PRL zreszta prezentowal sie duzo lepiej niz post-bolszewicki ZSSR. Mial duzo wiecej swobody, duzo wyzszy standard zycia itd. I byloby dobrze, no zarowno PRL jak i post-bolszewciki ZSSR, jak i inne demoludy bardzo byly nie na reke swiatowemu syjonistycznemu Kahalowi. Jest taka bardzo ciekawa ksiazka napisana przez rosyjskiego bialego imigranta, wojskowego wystepujacego pod pseudonimem Uszkujnik. Ksiazka zatytulowan jest „Na pamiec ruskim ludziom”. Rekomenduje. Z tej ksiazki mozna sie dowiedziec sporo ciekawych rzeczy. Latem 1953 roku mialo miejsce wydarzenie, ktoro totalnie zwalilo z nog caly swiatowy Kahal. Przez jakis czas swiatowe zydostwo nie wiedzialo jak na to zareagowac, co napisac w gazetach. Ich nadzieje spelzly na niczym i juz wkrotce zaczelo mowic o Zimnej Wojnie.

  Latem 1953 general Zukow zmiazdzyl najstraszniejsza strukture jaka kiedykolwiek istnial we wspolczesnej historii a moze w ogole w historii – zydowskie NKWD. Od momentu Rewolucji syjonistyczna banda miala cala Rosje pod swoja kontrole i rzadzila wszystkim. Nie bylo sily, ktora moglaby sie sprzeciwic NKWD. Troche Dzugaszwili zrobil krwawe przemeblowanie z pewnymi grupami, ale tylko tyle. Jak ukazuje Uszkujnik w swojej ksiazce prawdziwa wladza byla w rekach Kaganowicza, Berii i ich kolesiow po duchu i genach. Zaraz po wojnie zaczela sie nagonka na wojskowych. W leningradzie aresztowano mnostwo wojskowych. Trzydziestu rozstrzelano a ok. 30 000 wywieziono do lagrow. Nie mowiac o tym, ze do lagrow wywozono rowniez zolnierzy czy cywili wracajacych z niewoli pod pretekstem, ze kumali sie z wrogiem. Dlaczego byla taka polityka? Zydowskie NKWD balo sie tej wielkiej masy wojskowych, balo sie masowego buntu. Zaczal sie nowy terror przeciw ruskim. Nawet nad Zukowym zawisly geste czarne chmury. A Stalin? Stalin jak przyslowiowy wanka- wstanka krecil sie raz w prawo raz w lewo, raz bronil Zukowa i innych, raz nie. Syjonistyczna mafia troche sie Dzugaszwilego obawiala, bo coraz czesciej mial niedobre zdanie o swoich zydowskich kolegach a nawet planowal deportacje zydow do Birobidjanu. Az tu nagle pewnego dnia – a byl to pierwszy dzien Purymu – Dzugaszwili zaslabl a na drugi dzien juz nie zyl. Nastapila nowa era dla Kahalu zas los milionow gojow – nie tylko tych w Rosji, ale i tych w Polsce – wisial na wlosku az tu nagle – bach! Koniec wszechwladzy Zydobolszewii. Zukow wiedzial, ze jesli czegos nie zrobi to oni go splawia tak jak splawili innych i dlatego szedl na calego. Nie tylko zniszczono cala zbrodnicza strukture syjonistow, ale zaczeto prowadzic antysyjonistyczna polityke. Nie bylo to jeszcze calkowite uwolnienie sie z lapsk tego gada, ale byl to wazny krok do przodu. Nowe ZSRR i jego satelity zaczely prowadzic antysyjonistyczna polityke I stawaly sie powoli prawdziwym bolem glowy dla zbrodniczego Kahalu. W Polsce porzadnego kopniaka dal im Gomolka. Poczuli bol, dlatego zaczeli piszczec i podburzac najbardziej glupia i naiwna grupe ludzi czyli studentow.

  Najgorsze jednak bylo to, ze mieli swoich agentow w Kosciele i od tej strony zaatakowali, tym podeszli naiwnych niestety Polakow. Sprowokowali polski majdan pod barwna nazwa Solidarnosc. I jaki jest tego final? Gomolka nie wyzbyl sie wszystkich chazarow, ale przynajmniej ci najgrozniejsi dali drapaka. Gomolka zrobil jeden krok do przodu a Solidarnosc dwa kroki do tylu. Taka jest niestety prawda. Wygrali syjonisci.

 115. Re.113 Fakty swoje a Pan swoje…nieuleczalny przypadek…tak jak poprzednio z gnozą…
  Re.114 To są znane sprawy…pracę Uszkujnika (pseudonim) czytałem…o tym samym mówił Albin Siwak…który miał wiadomości „z pierwszej ręki”…tj. od późniejszego Marszałka-Wiktora Kulikowa(wtedy bodaj kapitana)…który sam dowodził oddziałami likwidującymi placówki NKWD w Moskwie…(27.06.1953)
  Ten przewrót(ukrywany przez media…z przyczyn oczywistych)był jednym z najdonioślejszych wydarzeń w historii najnowszej…
  W Polsce pozwolił na przemiany Października 1956 i późniejszy, ” polski” socjalizm z „ludzką twarzą”(ukłony dla Władysława Gomułki…nie GomÓłki…gomółka to może być sera)

 116. Zbyszko said

  Marucha @112 bardzo duży wpływ na to co teraz mamy mieli tzw ludzie „kultury”. Chociażby tacy jak ci tutaj :
  .https://www.youtube.com/watch?v=9vjDIp-OivI&t=38s
  Aż wstyd patrzeć na to, że my Polacy, ludzie z tych wtedy awansów społecznych, daliśmy się na ten chłam (jak to dzisiaj widać) nabrać. Nieprawdopodobny chłam intelektualny, zwykła grafomania, pornografia umysłowa, którą nas truły te ałtorytety „intelektualne”, pseudo elita spod piwnicy pod baranami, dzisiaj na pomnikach, w podręcznikach i encyklopediach.
  Niektórzy do dzisiaj brylują gdzieś tam jeszcze po różnych mendiach.
  Szkoda gadać, jak daliśmy sie wtedy tragicznie podpuścić…

 117. Panie Gajowy i inni. Moim zdaniem, usuwanie Żydów z pewnych stanowisk było przewidzianą, dobrze zaplanowana akcja, pi to by wystawić do wiatru tam Polaków, którzy tkwiąc w PZPR skosynialej, siła rzeczy wzięli na siebie odpowiedzialność za Zbrodnie PRL w oczach Narodu o co chodziło Żydom.Uczelnia Olsztyn – Kortowo zwana czerwona uczelnia.Ja tego nie rozumiałem AZ po wejściu do Gajowki…, że to oznaczało Uczelnie zazydzona.I tak Żydzi byli usuwani że stanowisk , że po dziś dzień tam siedzą już ich dzieci włącznie z Gomułki kolejnym pokoleniem.
  Klnac mi się chce jak czytam Pana gajowego wpisy. Jak można z perspektywy czasu tak pisać… Panie Gajowy i teraz do Pana osobiście..- Jak niby Polacy mieli pomoc Gierkowi? No jak, proszę opisać…

  ———–
  Na przykład NIE STRAJKOWAĆ wbrew interesowi narodowemu.
  Admin

 118. revers said

  Jak teraz wyglada Gdansk, gdzie wala sie pomniki kapelana solidarnosci

  a na ulice wypelza nowa odmiana marksizmu-multikulturowego

  https://www.pch24.pl/oburzenie-internautow-po-bluznierstwie-homoseksualistow-w-gdansku–zobacz-komentarze,68528,i.html

  A Bolek musi odzszekac publicznie niby falszywe kwity o jego agenturalnosci, ma na to 14 dni czasu.

  https://www.pch24.pl/prof–cenckiewicz-zlozyl-wezwanie-przedsadowe-do-lecha-walesy–chodzi-o-akta-bolka,68526,i.html

  Z flag ponownie gina zapisy „Bog, Honor, Ojczyzna”, bo ktos niby o wprowadzeniu omylki myslal, do tego ze nikt tego nie zauwazy, lub zblizaja sie wazne wybory.

  https://www.pch24.pl/z-wytycznych-wychowawczych-mon-usunieto-bog–honor–ojczyzna–jest-reakcja-resortu,68104,i.html

 119. Zbyszko said

  Polak-Ortodoks @117 Polacy mogli pomóc Gierkowi chociażby w taki sposób, że mogli zamiast wychodzić na ulice i strajkować, zamiast słuchać „Wolnej Europy”, zamiast głupio politykować, to mogli zebrać się w delegacje z przedsiębiorstw wtedy państwowych, przyjechać z całej Polski zakładowymi autobusami do Warszawy i z transparentami pod siedzibą Gierka pokazać mu że nie jest sam w tej walce o Polskę… Zaoferować mu konkretną pomoc w walce z tymi wichrzycielami jak ich nazywał Gierek.
  A po rozjechaniu się do tych swoich (rzeczywiście wtedy swoich) zakładów pracy w każdym polskim mieście, te 10mln które wstąpiło do „Solidarności” powinno sukcesywnie pokazywać swoje poparcie Gierkowi, który z całą pewnością odważyłby się wtedy na światło dzienne wyciągnąć tych sabotażystów sabotażystów i ich sabotaże gospodarcze, takie jak np doprowadzona do upadku nowa, wybudowana przez Gierka, tuczarnia trzody chlewnej w Gryfinie k/Szczecina i tysiące innych podobny sabotaży, by sklepy były puste, i Polacy zgodzili się na pucz na Gierku i do dzisiaj PRL kojarzyli tylko i wyłącznie z tymi pustymi półkami…
  Spieprzaliby ci wichrzyciele-sabotażyści z Polski że aż by się za nimi kurzyło…

 120. Zbyszko said

  Szanowny Panie Adminie, zaglądnąłem na oryginał artykułu na Neonie24 i widzę, że on prawdziwie odżył dopiero jako kopia na Pana blogu:-) Gratuluję!:-) i pozdrawiam

 121. Greg said

  Re. Filomena
  Rosja Bolszewicka to był tylko taki malutki ,,poligon szatana”
  Wojna dopiero nadchodzi.
  Dla głupich otępiałych goim polecam film ,,Czekista”
  O ile komuś nerwy nie puszczą.

  ———-
  Malutki?????
  Admin

 122. By nie strajkować, wystarczyło wsadzić KOR., dogadać się z Romanem K I jak jemu podobnymi, oczyścić Służby z żydów oraz strategicznych miejsc w PRL.
  Strajki, to niemalże zawsze tłum, którym się steruje, Panie Gajowy.Gierek podobno miał władze, która użył czy celowo źle..?Gierek wspomogl Fiata, Perkinsa, Światowa Organizacje Banków, Pepsi Cole i Bóg wie jeden kogo jeszcze wolajac do Nas „Pomożecie Towarzysze”? , chcąc więcej I więcej za coraz mniej i mniej w rezultacie ..Czemu to On z Partia niby Polska Robił? Pan wie, że za Gierka PRL był Państwem wojskowo- milicyjno- sluzbo specjalnym, a Pan zwala na naród Winę..?

 123. …A tak z innego tematu, to kto wie co dzieje się z Panem Przeclawem, który udostępnił swój Dom koło Warszawy Panu Zbigniew Kozioł? Czy już nie żyje…?Pan Przecław popierał osobę Brauna..dzic by był pomocny w rozmowach o..

 124. NICK said

  „By nie strajkować, wystarczyło wsadzić KOR., dogadać się z Romanem K I jak jemu podobnymi”
  Bez komentarza.
  Chyba, że P. Romank. zostanie Braunem, zwłaszcza kon-fe-de-racyjnym.

 125. re1truth2 said

  Jo !!!!!!!!
  https://marucha.wordpress.com/2019/05/26/wolne-tematy-27-2019/#comment-833908

 126. troll Polonii said

  117
  Polak- Ortodoks -dyletant

  Ty scierko poganska udajaca chrzescijanina.
  Ty niechrzczony baranie!!!
  Jak w ogole smiesz obrazac wiernych katolikow- Polakow ??.
  Ja ci kutasie dam zazydzone uczelnie ty nieuku!! Na jakiej studiowales???
  Ty draniu bez czci i wiary.
  Przestan nas wszystkich obrazac .
  Gdzies ty byl na jakiej polskiej uczelni ty parchu wyprany z rozumu, ty nierasowy przebierancu.
  Gdzies ty byl jak malpy strzelali???
  W kolko powtarzasz pierdoly i brednie.
  Gdybys w cokolwiek wierzyl, to bys sie Boga bal tak rznac brednie i klamstwa..
  Ojca miales w PZPR, do czego sie sam przyznales a teraz wypisujesz paszkwile na ludzi, o ktorych nic nie wiesz.
  Jestes nieoczytanym tumanem, ktory ma w dupie i Polske i Polakow. Oprocz gledzenia bez sensu o zydach nic innego nie umiesz.
  Sperma zydowska ci mozg zalala, ty potworze, ty jednokomorkowy debilu, ty dyletancie za piatke.
  Naucz sie choc jedno zdanie napisac nie uzywajac slowa ‚zyd’ – ty grafomanie!.

 127. Ad.125. To jest odpowiedz dal Pani Barbary..:)

 128. …ueazam, as Gierka wrobily zydowskie Sluzby …mysle at Gierek now byl do końca czysty..myślę, że był masonem, przekonany jestem że Kiszczak to żyd jak Jaruzel , który był matrioszka.Wszystko było ukartowane od dawna. Niby koniec komunizmu…

 129. Zbyszko said

  Polak-Ortodoks @122 Gierek mając NBP i stosując tzw parytet gospodarczy (opracowanym przez międzywojennego polskiego ekonomistę, na którego Piłsudski dostał zlecenie od światowej lichwy i wykonał je w Zamachu Majowym) nie musiał wspomagać światowej lichwy (czyli brać od nich kredytów).
  Zmienił zdanie prawdopodobnie dlatego, że tzw wampir z Zagłębia (coś na kształt dzisiejszego seryjnego samobójcy) zamordował mu jego siostrę w lasku na SIemianowickim Bytkowie.

 130. Boydar said

  Filipika ob. Trolla (126) dziwnie przypomina mi okrzyki „łapaj złodzieja !”

 131. troll Polonii said

  130
  Boydar
  Kazdy ma takie skojarzenia jakie mu podswiadomosc dyktuje.
  Ja natomiast mam dosc przepisywania historii Polski przez osoby niepelnosprawne umyslowo.

  Dokad jeszcze bedziemy powtarzac te kalumnie i oszustwa i rozne w kolko powtarzane oskarzenia wyssane z zydowskiej propagandy?

  W PRL-u bylo roznie: zle, bardzo zle, dobrze i zupelnie niezle.
  Ja wierze, ze system moze byc samo-regulujacy, reformowalny oparty na dyskusji parlamentarnej w sejmie i na ulicy.
  Natomiast nie wierze w ‚znachorow’ z zewnatrz.

  Chiny zreformowaly ustroj bez jednego podpalania domow i opon.
  (Widac komunizm jest reformowalny, a kapitalizm – nie moze byc).

  Taki przyklad znachorstwa widac teraz na przykladzie Wenezueli.
  Solidarnosc dostawala tyle samo co Guaido, z tego samego zrodla.
  To samo przechodzi Ukraina.
  System obcych interwencji sprawdza sie wszedzie i dlatego jest powielany.
  Otpor w Jugoslawii tez dostawal sowite ‚datki’ z Hameryki.
  Opozycja w Aleppo tez.
  Pan Turek Gulen jest sowicie oplacany w USA, zeby wszczac kolejna awanture w Ankarze.

  Moje filipiki?
  A dokad mozna powtarzac ten sam wzorzec polityki globalizacji, zeby przekonac narody, ze ich zaden diabel zza oceanu nie obsypie zlotem i kosztownosciami?.
  I ze za kolorowe paciorki nie mozna sprzedawac narodu?.
  Ile jeszcze narodow musi zginac, zeby zaczac od samiutkiego poczatku kolejna cywilizacje?

  To juz nie filipiki, panie Boydar (choc moze i podobne)
  To jeremiady i swieckie kazania na wzor Piotra Skargi.
  I niestety, tak samo nieskuteczne.

  I nigdy nie pojme jak mozna oskarzac zydow i rownoczesnie …zydom sluzyc.
  Pozdrawiam

 132. Boydar said

  Można, można, jak nie z głupoty to z niewiedzy; albo pieniędzy, albo z rozkazu.

  Taki Frank Jakub, niejaki, to niby pies ?

  Pan JO opowiada czasem niestworzone historie i to jest prawda, znaczy się prawda że opowiada. Ale więcej niż Gajowy Marucha, ob. Troll Panu JO nie wytłumaczy, a On nawet i tamtego nie zrozumiał.

  Szkoda nafty, folklor lokalny. Dobrze że chociaż ma te ziejące na koncie.

 133. Zbyszko-dziękuję Panu. Wreszcie jakiś krok w stronę racji, które podnoszę. Widzimy więc wszyscy, prócz Pana Trolla Polonii, że coś za Gierka było nie tak, ba, Gierek przejął system, którego przeszłości nie rozliczyl mimo to jak ktoś sugerował że Moczar I Gomułka usunęli Żydów.Trzeba jasno napisać, że OCHRONIONO żydów dając im możliwość wyjazdu, podczas gdy powinni być sadzeni I ZABICI w imię prawa za zbrodnie.Ale nie, Żydzi, masoneria pochwała się w Polsce I poza nią nie że strachu, ale dlatego, że skończył się etap I zaczął kolejny- zwijania Komunizmu I Gierek był okresem przejściowym.Polacy czuliśmy że coś jest nie tak…I Solidarność była tego PRZEWIDZIANYM wyrazem, który był dalej drobiazgowo sterowany I planowany. A Gajowy nam tu Romantycznie, że my Polacy mogliśmy pomóc? W czym Panie Gajowy.Jezeli przewodza słabi, zdrajcy, lub miernoty przywódcze…to efekt jest jeden- klęska.
  Pamiętam, że mówiono mi, że Polski wywiad za PRL był jednym z najlepszych na świecie.I ja w to wierzę.. Nie mówcie mi koledzy, że wywiad nie wiedział od Gomułki…co Gierek ma dokonać, czy po prośbie czy po grozbie.
  Taki był PRL

 134. Kiedyś, kiedyś kierowałem zakładem pracy.Bylem prezesem I jego głównym dyrektorem.Takim kimś na skalę Polski był Gierek.
  Taka osoba widzi z tego miejsca wszystko.moze „zaklad” prowadzić służąc właścicielom..I pracownikom, lub zakład zasłużyć, wypompoeac I oddać w inne ręce.
  Gierek zrobił to drugie…krzycząc do pracowników „towarzysze, pomozecie” …Dziś syn Gierka siedzi w PO…

 135. Nie jesteśmy narodem idiotow, Panie Gajowy.

  ———–
  Jasne. Jesteśmy narodem durniów.
  Admin

 136. Marucha said

  Re 133:
  Tak, za Gierka „coś było nie tak”…
  Teraz za to wszystko jest nie tak.

 137. Kar said

  re:Polak-Or/Pamiętam, że mówiono mi, że Polski wywiad za PRL był jednym z najlepszych na świecie.

  __________________

  – i ja rowniez pamietam..pamietam, w wojsku. Z daleka dobrze odprasowany..polski mundur, ale z bliska jak tylko raczyl gembe otworzyc, to full garnitur zlotych…no po polski niemnozko. A w biurach paszportowych w latach 70-tych, to kto doope wysiadywal.., a na placowka dyplomatycznych, kto jak nie gudla w calej krasie..No i trzeba oczywiscie mocno tutaj jeszcze podkreslic, ze ich w 68…przeggggoniono do Izraela..taaaaaa

 138. JO said

  ad.136. Po Stanie Wojennym, wszystkie asy byly po stronie PZPR. Jaruzelski rzadzil. Rzadzil „Polak Jaruzelski”. Solidarnosc wywalona poza Polske, a pozwolono pozostac udajacym internowanych zydom. No kto to zrobil Panie Gajowy? Polacy?

  Kogo Pan obwinia? Wszystko bylo zaplanowane I zapiete po ostani guzik.
  Banialuki o strajku generalnym, podczas gdy PRL mial koszary wojsk, policji, sluzby bezpieczenstwa… Po co oglaszac „Stan Wojenny” majac Mlicje I areszty? Co zrobil Lukaszenko? PRL mialo wlasny bank polski podobno a wiec dla tlumu wystarczylo by dac nieco chleba a krnabrnym pale I wiezienie.

  Stan Wojenny byl przeciwko Narodowi. Zrobili to ci, co dlawili PRL I Polakow przez caly czas a Polacy w Ruchu Solidarnosc to widzieli na kazdym kroku I to bylo powodem oddolnego Ruchu, ktory zostal uzyty, ale nie jest winien niczemu, bo by byc winnym, trzeba byc sprawca. Narod Polski nie byl sprawca a NARZEDZIEM, ktory wylal krew by byc zmanipulowanym – lista smierci…a gdzie ci co nie na liscie…?

  Winnymi, to byli ludzie w PZPR, ktorzy jak Sw . P. Siwak napisal ” ..a komu przeszkadzaja zydzi…” , ktorzy majac takie podejscie, zajmujac stanowiska panstwowe ZANIEDBALI dochodzenia I rzeczywistego wyeliminowania wroga z szeregow polskiego narodu. Czy to bylo mozliwe, to inne pytanie. Jednak, najpierw pogadajmy, czemu „akcjha Moczara I Gomolki” byla na niby…

  Jasne jest, ze Gomolka majac zone zydowke…chronl zydow…

  Ile jeszcze jasnosci z tego faktu mozna wnioskowac?

  No, ale przeciez latwiej jest dopir dolic Polakom, ze jestesmy durniami I wszystko nasza wina..

  Przez Pana przemawia zal, bol, ale wskazuje Pan palcem winnych w zla strone. Nie przyjmuje Pana zarzutow. Nich to robia inni..

 139. Marucha said

  Re 138:
  Panie JO,
  Niech Pan sobie dyskutuje sam ze sobą.

 140. JO said

  ad.137. Moj Ojciec po Stanie Wojennym, byl wywalony ze staniska Sekretarza Gminy. A przeciez on byl zagorzalym polskim socjalista. Byl w ZSMP dzialaczem jak tylko przestal robic siku w majtki, bo dziadka – jego ojca wsadzono na lata do wiezienia, bo byl przedwojennym nauczycielem. To wlasnie dziadkowi, za to, ze byl Polakiem odmowono byc akademickim nauczycielem, mimo przygotowania naukowego przedwojennego, bo ukonczyl Warszawska Akademie Rolniczo-Lesma w Warszawie . Zabronili przystapic do nowotworzonej kadry naukowej w Akademi Rolniczej w Olsztynie – Kortowo. To tam wlasnie spadali zydki I takich miejsc w calej Polsce.

  Wydzial weterynaryjny w Kortowie zalozyl zyd Tarczynski. Cala niemalze kadra w PRL tego wydzialu to rasowi zydzi I ich teraz pokolenia.

  „Najgorsze jednak bylo to, ze mieli swoich agentow w Kosciele i od tej strony zaatakowali, tym podeszli naiwnych niestety Polakow. Sprowokowali polski majdan pod barwna nazwa Solidarnosc. I jaki jest tego final? Gomolka nie wyzbyl sie wszystkich chazarow, ale przynajmniej ci najgrozniejsi dali drapaka. Gomolka zrobil jeden krok do przodu a Solidarnosc dwa kroki do tylu. Taka jest niestety prawda. Wygrali syjonisci.” – Filonena re 114.

  Nie zgadzam sie, bo Gomulka OCHRONIL najgorszych wysylajac ich na czasowa banicje przygotowawcza do powrotu. Wyzbycie sie najgorszych, to WYROK SMIERCI, ktorego Gomulka nie wykonal w moim mniemaniu CELOWO, choc byc moze bezwiednie co do planow na przyszlosc tych zbrodniarzy…

  Solidarnosc natomiast, ruch oddolny chcial wyzwolic sie od tego nieustajacego wplywu, ktory przeciez poprzez kanaly byl wywierany I wykonywany przez tych zydow, ktorzy pozostali w Polsce.

  Uwazam, ze zakamuflowanym Zydem byl Jaruzelski, ktory przeciez wyslal zydow wojskowych z Polski do Izraela na wyrazna prosbe/zlecenie diaspory Izraelskiej ( ..powoluje sie na Albina Siwaka..)

  Komu zalezy, by niszczyc Etos Solidarnosci dzis. Etod Polaka Katolika? Komu zalezy, by postawic ten Etos wyzej od w somie kolaborantow z ateistyczna , komunistyczna partia PZPR, ktora to grupa li tylko moze AZ pokazac swoj materialny dorobek, bo nie Duchowy przeciez…

  Jestem zdania, ze atomizacja Polakow celowa powoduje, ze jako kolejne pokolenie polskie winnismy oddawac sprawiedliwosc tym polskim patriotom w PZPR, dziekujac im za probe walki o nas w samim centrum komnistycznego piekla, dziekowac za prace, osiagniecia wlasnej mysli w PRL….ale na milosc Boska, szanujmy ten oddolny Ruch Katolikow, zwyklych Polakow w Solidarnosci, ktorzy mieli Ducha Polskiego, Wiare I cel wyzbyciea sie w istocie zydo-masonerii, z ktora mniej lub bardziej swiadomie polscy patrioci w PZPR musieli kooperowac.

  Przegrala I Solidarnosc Polska jak I Polski odlam w PZPR I warto sie zastanawiac czemu , ale nie wsposob jaki to robimy do tej pory nawzajem obrzucajac sie ..

 141. Zbyszko said

  Polak-Ortodox @133 ja nie powiedziałem niczego takiego, że za Gierka (z jego powodu) było coś nie tak. Polska długo, długo przed Gierkiem a po Gierku wcale, nie miała takiego męża stanu jak on. Na polskich wsiach, które za Gierka pobudowały się w murowane zabudowania i pokupiły maszyny rolnicze, budują teraz Gierkowi pomniki… Szkoda tylko, że kiedyś założyli mu „Solidarność wiejską”

 142. Marek said

  JO, zadał pytanie Gajowemu, dostał odpowiedź, że należało nie strajkować, czyli posłuchać Gierka, który ostrzegał tzw klasę robotniczą przed wichrzycielami, i co?
  Przemilczał JO i dalej swoje makarony nawija.
  Nie pojmuje pan, że gdyby nie było owych strajków, żydy mieliby pod górkę i prawdopodobnie goowno nam zrobili?
  Ale JO woli wyzwać Gierka od masonów, hehe.

 143. Zbyszko said

  JO @138 Gierka uwiarygodnia jego internowanie w podłych warunkach, że nawet rodzina nie wiedziała przez pół roku gdzie on jest. Za to Bolek siedział w Arłamowie za dobrą robotę, bo był jeszcze potrzebyny. „Solidarność” była sterowanym ruchem mającym przygotować podłoże pod pucz na Gierku, dokładnie tak samo jak na Salvatore Allende. Tam też niepokoje społeczne były spowodowane pustymi półkami robionymi przez sabotażystów. Jest to stara metoda na wysadzenie ze stołka przywódcy rękami narodu. Nie widzicie tego? ślepi jesteście?
  Jak 10-ta potęga gospodarcza na świecie mogła głodować?!
  Gierek budował PGRy -tuczarnie trzody chlewnej które sabotażyści demontowali przy pomocy polskich pożytecznych idiotów

 144. Troll Polonii said

  142
  Marek

  Zupelna perelka w wyznaniach Polaka ortodoksa jest takie zdanie:
  cytat w oryginale:
  „Komu zalezy, by niszczyc Etos Solidarnosci dzis. Etod Polaka Katolika? Komu zalezy, by postawic ten Etos wyzej od w somie kolaborantow z ateistyczna , komunistyczna partia PZPR, ktora to grupa li tylko moze AZ pokazac swoj materialny dorobek, bo nie Duchowy przeciez…”

  Polak Ortodoks nie mial jeszcze telewizora w domu i dlatego nie mogl ogladac jak ‚etosowy’ Walesa zaraz po wyborach polecial do Izraela dziekowac za pomoc w wyborach.

 145. Marucha said

  Re 142, 143:
  Panu JO/JA/Ortodoks zależy, by wykazać, iż PRL nie było państwem doskonałym, ba, że daleko mu było do doskonałości.

  Do tego jeszcze dzikie pretensje, iż PZPR nie zapobiegł zepsuciu Kościoła (sic!!! – admin), choć ponoć mógł…

  Ja już napisałem, że osaczonemu Gierkowi Polacy mogli pomóc rezygnując z destrukcyjnych strajków, ale p. JO chyba tego nie zauważył, zapatrzony w swe własne dywagacje.

  Tyle, ile zbudowano za Gierka – nie, qrva, nie akwaparków, nie ścieżek rowerowych, nie muzeów żydowskich – ale konkretnych zakładów przemysłowych i fabryk, produkujących także na eksport – JUŻ WAM NIKT WIĘCEJ NIE ZBUDUJE.

 146. Joannus said

  Ad 90
  Dictum
  ”ad. 22 – P. Joannus, teksty pisał bł. ks. Popiełuszce Szaniawski? Skąd Pan to wie?”

  Dokładnie, osobiście z ust śp. Księdza Czepułkowskiego.

 147. Zbyszko said

  Panie JO/JA proszę sobie przeczytać… (niestety z ambon nie usłyszeliśmy, tego że Gierek przyczynił się do przywrócenia katolicyzmu na ziemiach protestanckich. Za to w kościołach mogli strajkowac Michniki…) :

  Choć trudno w to dziś uwierzyć, ale już od 1970 r. Kościół zaczął odtwarzać i pomnażać majątek. Gdy tylko Edward Gierek został I sekretarzem PZPR, ofiarował katolikom nieruchomości, które Kościół użytkował na Ziemiach Odzyskanych. W ten sposób stał się on właścicielem 4800 świątyń, 1500 innych budynków i 900 ha gruntów rolnych, które przed wojną w większości należały do ewangelików wpływy z opłaty cmentarnej. Kościół pozostawał wciąż w tej dziedzinie monopolistą, mając w swej gestii trzy czwarte wszystkich cmentarzy w Polsce (w 1970 r. zarządzał 6531 cmentarzami).
  Od 1974 r. komuniści zezwolili parafiom i zakonom na prowadzenie działalności gospodarczej „w celach religijnych”. Działalność ta była ściśle kontrolowana przez państwo, ale po uzyskaniu pozwolenia można było prowadzić wydawnictwo, zakład poligraficzny, produkować dewocjonalia, a nawet zakładać hotele. Wyznaniowe osoby prawne zaczęto traktować jako organizacje non profit, płacące podatki jedynie od prowadzonej działalności gospodarczej. Podatki przestały być formą represjonowania Kościoła.
  gelików. Nie wyceniono wartości tej darowizny. Dwa lata później rząd przekazał na własność dodatkowe 662 obiekty (kościoły, klasztory, plebanie, budynki parafialne i cmentarze).
  Za Gierka zliberalizowane zostały przepisy dotyczące budowy nowych świątyń; wcześniej wszystkie zezwolenia były dość ściśle reglamentowane. Prawda, że władza obrzydzała takie inicjatywy na wszelkie sposoby – nie pozwalała kupować gruntów pod budowę, nie przydzielała materiałów budowlanych i rozbierała wzniesione bez zezwolenia budynki. Tym niemniej polityka liberalizacji doprowadziła do tego, że w pierwszej pięciolatce lat 70. wybudowano 538 świątyń, czyli więcej niż przez ćwierć wieku od zakończenia wojny. Rekord ten został pobity w latach 1982-85, gdy państwo wydało pozwolenia na zbudowanie 1376 kościołów.
  Według prof. Michała Pietrzaka, znaczne dochody – oprócz składek wiernych – przynosiły w PRL

 148. Zbyszko said

  Ja jestem przekonany, że Gierek ma TAM u Góry o wiele więcej dobra na swoim koncie („wszystko co zrobicie tym najmniejszym, to tak jakbyście to Mnie zrobili”), niż wszyscy razem wzięci do kupy te całe popisyitd po „odzyskaniu” wolności. Zresztą oni nie mają niczego z czym mogą się TAM pokazać. Te miliony ofiar „koniecznych” tej Transformacji (czyli dorwania się do majątku narodowego) TAM u Góry tych wszystkich „wolnościowców” pewnie nieźle oskarżają, Tak samo jak Piłsudskiego.

  Ja już byłem w spowiedzi z tym ciężkim grzechem i jak tylko mogę staram się pokutować i zadośćuczyniać, ale kto to może wiedzieć jak te miliony ofiar „koniecznych” i mnie będą oskarżały…
  Ja na szczęście byłem tylko młodym głupim zwykłym członem tej całej zbrodniczej „Solidarności”, tym głupawym mięsem armatnim przeciw Gierkowi, który razm z Gomułką dał mi wysokie wykształcenie, awans społeczny i przede wszystkim radosne dzieciństwo na zakładowych koloniach, odkrytych latem basenach (do wybory kilkanaście w obrębie 10 km), zimą lodowiskach przy każdej szkole i klubach sportowych, wypoczynek w Parku chorzowskim i ogródkach działkowych… itd, itp

 149. Listwa said

  @ 146 Joannus

  To pewnie nie tylko tego pan sie dowiedział.

 150. Dziękuję Panie Zbyszko. Żeby Gierek przejął służby..być może Polska by była.Ja nie wiem, za mało wiem, za dużo widzę „czarnych dziur „, np, za Gierka budowano Kościoły piramidy. Żaden nowy Kościół za Gierka nie był w tradycyjnym stylu…A potem za JPII to same „statki”..
  Oddanie majątku kościołowi po Rewolucji II Soboru, to też może być różnie z tą intencja Gierka… Za bardzo podejrzliwy jestem.
  Proszę mnie dobrze zrozumieć, ja nie neguje wysiłku narodu oraz osiągnięć. Widzę jedynie to, że za każdym naszym wysiłkiem był wysiłek wg mnie masonerii kierujący nasz wysiłek przeciwko Polsce I Polakom. To dla mnie jasne, że NIKT w PRL tego nie zlikwidował z Polaków na tyle, byśmy mogli powiedzieć jak Łukaszenka- ..mamy I dzieci nasze przyszłość..

 151. Pers said

  Prymas Polski Stefan kardynał Wyszyński kontra bp Karol Wojtyła Solidarność

  Doskonale ilustruje tę metodę postawa Episkopatu z lat 1980-1981. Głównym zagrożeniem z punktu widzenia Episkopatu była wówczas groźba interwencji sowieckiej, lub wykorzystanie kryzysu polskiego dla rozgrywek pomiędzy Wschodem a Zachodem.

  Przestrogi przed taką możliwością pojawiały się w kazaniach Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego, a w końcu zostały wyrażone z całą mocą przez Episkopat

  – Nie wolno podejmować takich działań, które mogłyby narazić naszą Ojczyznę na niebezpieczeństwo zagrożenia wolności i państwowości. Wysiłki wszystkich Polaków muszą zmierzać do umocnienia zapoczątkowanego procesu odnowy i stwarzania warunków wykonania umowy społecznej między władzą a społeczeństwem[13].

  Niech nikt nie da się sprowokować do nierozsądnych kroków przez ciemne elementy, które chciałyby osłabić żywotność narodu. Życie polskie powinno nam być drogie i święte. Nie wolno go niepotrzebnie narażać. Krwią polską nie wolno szafować w bezcelowych rozgrywkach. Naród musi pozostać silny, żywotny, zdolny do urzeczywistnienia tego, co jutro ma stanowić jego wielkość

  Prymas Wyszyński w zgodzie z charakterystycznym dla siebie pragmatycznym postrzeganiem rzeczywistości, apelował o rozsądek i realizm. Twierdząc, iż żądania strajkujących są słuszne, ale nie da się wszystkich zrealizować od razu. Prosił o rozsądek i umiarkowanie, o realne ocenianie sytuacji politycznej i rozłożenie żądań w czasie. Proponował zatem, społeczeństwu drogę, którą od trzydziestu sześciu lat kroczył polski Kościół. Jednocześnie prymas zwracał uwagę na prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych.

  Realizm Kościoła katolickiego w czasach PRL-u
  Kościół zawsze stał na stanowisku rzeczywistości i realizmu;
  Stefan kardynał Wyszyński

  Artykuł ten jest propozycją spojrzenia na historię Kościoła w czasach PRL-u, na decyzje podejmowane przez kolejnych prymasów: Augusta Hlonda, Stefana Wyszyńskiego i Józefa Glempa oraz przez Episkopat. Tekst nie rości sobie pretensji do całościowego opisu problemu, czy szczegółowej analizy.

  Musimy (…) zdawać sobie sprawę z wielkiej odpowiedzialności jaka na nas ciąży, gdyż od postępowania naszego dzisiaj zależy nasza przyszłość. Potrzeba nam właśnie wielkiej dojrzałości, rozwagi, zdania sobie sprawy z naszego postępowania i skutków, jakie może ono za sobą pociągnąć.

  Nawet szlachetne porywy, ale nie dosyć rozważne, kierowanie się niezdrową miłością własną, lub ciasnymi partyjnymi względami, mogą sprowadzić na kraj ciężkie straty. Solidarność narodowa, opanowanie siebie, ale również odwaga i siła przekonania niech kierują naszym postępowaniem.“

  ksiądz biskup Krakowa kardynał Adam Sapieha w liście pasterskim ogłoszonym 16 VII 1945

  http://omp.org.pl/artykul.php?artykul=164

  kardynał Wyszyński , już bardzo wcześnie usilnie przestrzegał przed eskalacją napięć, które mogłyby doprowadzić do walk wewnętrznych, a w odniesieniu do problemów geopolitycznych Prymas przenikliwie przewidywał już 14 X 1980 roku na posiedzeniu Komisji Głównej KEP:

  Prymas tłumaczył, że w tych warunkach geopolitycznych nie ma szans na to, by zlikwidować partię i ogłosić wolne wybory demokratyczne. A więc, „jak długo istnieje blok, a Polska należy do bloku, to jakaś partia komunistyczna musi istnieć”. Zatem lepiej, aby ta obecna się nawróciła, gdyż „nie wiadomo, czy ta, która będzie wprowadzona na jej miejsce, będzie lepsza”. [za: Ewa K. Czaczkowska: Kardynał Wyszyński, s. 548]

  Chyba do końca życia prymas Wyszyński nie zmienił zdania, które E. K Czaczkowska przypisała mu omawiając sprawy z wczesnych lat pięćdziesiątych:

  Dla komunistów USA to był wróg imperialistyczny, dla Wyszyńskiego – strażnik układu pojałtańskiego. Prymas nie miał złudzeń, że dla jego zachowania Ameryka nie cofnie się przed poświęceniem małych narodów, co stało się na Węgrzech w 1956 roku.[tamże, s. 151]

  Kardynał Wyszyński zasłużenie nazywany bywa Kardynałem Tysiąclecia. Jego analizy sytuacji mogą dziś zadziwiać swoją przenikliwością i dbałością o staranne rozróżnianie tego co pożądane, od tego co jest w danych warunkach możliwe i bezpieczne. Samo istnienie „bloku sowieckiego” w tej kondycji, jaką czasach solidarnościowych prezentował, było dla niego wystarczającą przesłanką, by sądzić, że dalej idące dążenia niepodległościowe są skazane na niepowodzenie i obarczone ogromnym ryzykiem przelewu krwi. Stąd jego polityka łagodzenia napięć, choć mało była wówczas w Polsce zrozumiała. Jacek Kuroń w liście do paryskiej kultury nazwał ją wręcz zdradą. [tamże, s. 589].

  http://www.eioba.pl/a/26ug/cia-i-kgb-na-wspolnej-drodze-wyzwalania-polski-stan-wojenny

 152. Pers said

  Prymas Polski Stefan kardynał Wyszyński

  – Prymas radził Wałęsie, aby izolowali korowców – wspomina Wiesław Chrzanowski. – Uważał, że kręgi lewicowe skupione wokół Jacka Kuronia chcą doprowadzić do spięcia między ZSRR a Polską, która ma się znów stać elementem światowej rozgrywki sił lewicowych

  KOR „ma w sobie elementy niepewnego pochodzenia. Kierujące się zasadą <> – dla nas. O Polsce mało myślą. Walą w Blok kosztem życia Polaków. Trzeba ostrzegać przed tymi ludźmi mało odpowiedzialnymi.” – notował prymas w dzienniku

  Zdumiewające jest beztroskie zamykanie oczu na 17 grudnia 1981 roku. Przecież zapowiedź wielosettysięcznej wieczornej „demonstracji protestu” w Warszawie, gdy „benzyna została rozlana”, niosła w sobie groźbę straszliwych konsekwencji. To nie przeczulenie władz. 6 grudnia 1981 roku, podczas Walnego Zgromadzenia Regonu „Mazowsze”, proklamującego „dzień protestu” część delegatów – niestety mniejszości – nie dała się przekonać. Jak odnotowała prasa, zgłosili oni „Votum separatum” .

  Jerzy Filipowicz, były żołnierz AK powiedział: „Tu się namawia do konfrontacji, a jeszcze nie dokończono budowy pomników ofiar z 1956 i 1989 roku.”

  http://www.eioba.pl/a/26ug/cia-i-kgb-na-wspolnej-drodze-wyzwalania-polski-stan-wojenny

 153. Pers, skoro prymas Wyszyński widział, to Służby nie widziały?
  Jasne jest, że musiała być zmowa w działaniu po obu stronach tej środku PZPR oraz tej niby opozycji – KOR. Środek PZPR że służbami musiał być czysto masonskozydowski. Polacy tak w PZPR jak i oddolnym Ruchu byli używani I konfrontowani, tak by ta trzecia strona żydowska będąca po obu stronach mogła trzymać władze, kontrolę oraz zbierać korzyści z tej polaryzacji Polaków napuszczonych na siebie.
  Co ważne, że żadna z polskich stron nie miała siły, władzy, środków na totalną kontrolę gdyż ja trzymali od początku do końca Żydzi, którzy musieli mieć dawno już scenariusz opracowany , synchronizowany z międzynarodowymi diasporami oraz organizacjami masonskimi włącznie tymi, które działały wewnątrz KK.
  Moim zdaniem byliśmy od początku na przegranej pozycji.
  Schemat PRL wciąż toczy się w PRL BIS.Konfederacja, w użyciu opłacanych, organizowanych Narodowców to Solidarności a PO, PiS..to takie PZPR.wszedzie są Polacy, ale pod totalną kontrola żydów.i tu I tam Polacy tylko są Frontem , Fasada dla tłumu polskiego, międzynarodowego Gojow, za którym jest Masoneria miazdzaco trzymająca stery, tak jak za PRL..

 154. […] Marucha said 2019-05-24 (Piątek) @ 11:03:34 […]

Sorry, the comment form is closed at this time.