Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA znów grożą zbombardowaniem Syrii za domniemany atak chemiczny

Posted by Marucha w dniu 2019-05-23 (Czwartek)

[Powtarzalność i przewidywalność usraelskich łgarstw powala na wznak. – admin]

Stany Zjednoczone wysłały właśnie ostrzeżenie pod adresem władz Syrii i zagroziły operacją wojskową. Jak można się domyślić, ponownie chodzi tu o kwestię broni chemicznej. Nieznani sprawcy prawdopodobnie użyli gazów bojowych, przez które ucierpiało kilka osób.

Domniemany atak chemiczny nastąpił w niedzielę w muhafazie Idlib, okupowanej przez islamską opozycję. W wyniku wymiany ognia, kilku dżihadystów z ugrupowania Hayat Tahrir al-Sham (HTS) zostało zabranych do szpitala z objawami zatrucia chlorem.

Powyższa informacja nie została potwierdzona. W sieci nie ma nawet zdjęć czy nagrań wideo. Jednak według Departamentu Stanu USA, są podobno „oznaki”, że najnowszego ataku chemicznego dokonała syryjska armia. Co więcej, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania już zapowiedziały, że jeśli wiadomość o zastosowaniu broni chemicznej potwierdzi się to Syria zostanie zaatakowana.

Warto w tym momencie dodać, że Stany Zjednoczone uznają Hayat Tahrir al-Sham za organizację terrorystyczną. Wygląda jednak na to, że tylko Amerykanie mają prawo zabijać terrorystów – w dodatku w dowolnej części świata i nawet bez zgody władz danego państwa, a teraz grożą bombardowaniami na Syrię za jej własną walkę z terroryzmem.

W kontekście domniemanego ataku chemicznego należy przypomnieć, że brytyjska Grupa Pracy ds. Syrii, Propagandy i Środków Masowego Przekazu ujawniła niedawno wewnętrzny dokument Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), która badała przypadek zastosowania gazów bojowych w kwietniu 2018 roku w mieście Duma niedaleko Damaszku. Raport przedstawia wyniki analiz, które mówią, że wykorzystane w tym ataku dwa cylindry z bronią chemiczną wcale nie zostały zrzucone z powietrza, lecz najprawdopodobniej zostały podłożone. Prawdziwość utajnionego dokumentu została już potwierdzona przez OPCW.

Dokument ten obalił oficjalną wersję, na podstawie której Francja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone dokonały zmasowanego ataku na Syrię. Jednak zachodnie media kompletnie zignorowały treść tego raportu i kontynuują swoją fałszywą narrację, według której wszelkie ataki chemiczne przeprowadza syryjska armia, a rebelianci i islamscy terroryści wciąż uznawani są za niewinnych.

Stany Zjednoczone przeprowadziły już dwa bombardowania w Syrii – w kwietniu 2017 i 2018 roku. Czyżby Zachód przygotowywał się do kolejnego uderzenia?

Tak się składa, że Syria prawdopodobnie chce podjąć się próby odzyskania ostatniego regionu, który pozostaje pod okupacją zbrojnej rebelii. Pamiętajmy również, że amerykańska grupa uderzeniowa okrętów wojennych z lotniskowcem USS Abraham Lincoln dotarła już na Bliski Wschód, a bombowce B-52 oczekują w bazie lotniczej w Katarze. Czy Amerykanie przygotowują się właśnie do interwencji zbrojnej w Syrii?

https://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 5 to “USA znów grożą zbombardowaniem Syrii za domniemany atak chemiczny”

 1. Moher49 said

  Stała żydowska śpiewka. Irak też rozwalili za „broń chemiczną”, której nie było.

 2. JerzyS said

  http://avia.pro/news/amerikanskiy-kompleks-patriot-unichtozhen-husitami

 3. JerzyS said

  Amerykański kompleks „Patriot” zniszczony

  Husyci zniszczyli system „Patriot”.

  Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się o tym, że Jusyci przeprowadzili kolejny atak na pozycje saudyjskich wojskowych, w wyniku czego został zniszczony kompleks „Patriot”. Atak odbywał się z użyciem samolotów bezzałogowych Qasef-2K, z których jeden dokładne trafił w wyrzutnię i zniszczył ją.

  Informacje potwierdził kanał telewizyjny „Al Масира”, jednak żadnych oficjalnych komentarzy ze strony władz Arabii Saudyjskiej dotychczas nie było. Wcześniej amerykański system obrony przeciwrakietowej, umieszczone w Arabii Saudyjskiej, nie reagowali na ataki samolotów bezzałogowych, w związku z czym informacja o zniszczeniu „Patriorów” może być prawdziwa.

  Jak podkreślają eksperci, jeśli samolot bezzałogowy naprawdę zniszczył amerykański system obrony przeciwrakietowej „Patriot”, to stanie się najsilniejszym ciosem dla amerykańskiego uzbrojenia i reputacji tego kraju, ponieważ wcześniej Waszyngton twierdził, że kompleks „Patriot” jest systemem bezawaryjnym.

  Ponadto, dzień wcześniej pojawiły się informacje o tym, że w ataku na wojskową bazę lotniczą w pobliżu miasta Najran, został zniszczony co najmniej jeden śmigłowiec Arabii Saudyjskiej, a dwa kolejne zostały poważnie uszkodzone.

 4. adsenior said

  Wszystkie bandyckie napaści, ostatnich lat, USraela i jego kundli, następowały po wyimaginowanych, w chorych umysłach jankesów, zdarzeń!

 5. Maverick said

  Kabała i jej kundle używają operacji fałszywej flagi z gazem do przekonania swojej opinii publicznej, bo narrację cały czas kontroluje kabała, a czasami im własnie potrzebny atak który sami przygotowali, aby osiągać cele Izraela. Bóg wszystko zapisuje i za wszystko rozliczy nawet Trampka..

Sorry, the comment form is closed at this time.