Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Emocje opadły, więc na spokojnie.

Posted by Marucha w dniu 2019-05-29 (Środa)

Gruba i głupia, ale z korzeniami.

Cały czas powtarzam, że wolę być gruba niż głupia – wyjaśnia Dorota Wellman w najnowszym wywiadzie dla tygodnika „Wprost”.

Ulubiona piosenkarka i aktorka kabaretowa mojej Mamy, ś.p. Danuta Rinn była gruba jak beczka, ale była jednocześnie osobą wyjątkowo inteligentną i mimo tuszy uroczą, zaś Wellman jest wulgarną i krzykliwa chamówą o inteligencji na poziomie innych „gwiazd”TVN-u.

W tym kontekście jej ściśle radiowa i na chama narzucana widzom uroda jest sprawą wtórną. Więcej o niej nie napiszę, bo nie chcę być skazany zaocznie na pół miliona odszkodowania.

[Zapamiętana anegdota Danuty Rinn z „Podwieczorku przy mikrofonie”: Podchodzę do dorożkarza na Krupówkach i pytam, czy zawiezie mnie do Morskiego Oka. Ten przyjrzał mi się uważnie i powiada: „Dobrze, ale na raz to się nie da”. W porównaniu z Danutą Rinn, pani Wellman nie nadaje się nawet do normalnego radia].

Mapa wyborczych preferencji pokazuje Polskę podzieloną z grubsza wzdłuż linii Wisły – na zachód wygrywają Europejsy, a na wschodzie PiS. Red. Michalkiewicz przestrzega przed forsowaniem takiego podziału, bo jeśli my to dostrzegamy, to widzą to też nasi sąsiedzi i mogą to przeciw nam wykorzystać. A zresztą mówienie o ostrej dychotomii jest błędem, bo często różnice poparcia dla PO i PiS wyniosły odpowiednio 45/40% na zachodzie oraz 40/45% na wschodzie, a więc różnice sa zgoła niewielkie i nie upoważniają do sztucznego dzielenia Polski i Polaków, w dodatku w interesie nieprzychylnych nam sąsiadów.

[Większe poparcie dla europejsów na północnym zachodzie Polski wynika też być może z dominujących tam niemieckich inwestycji, których ewentualna utrata postrzegana jest być może jako zagrożenie bytowe].

Wspomniany red. Michalkiewicz zauważa też, że jednym ze zwycięzców jest PZPR, o czym świadczą spektakularne wygrane Leszka Millera, Marka Belki, Danuty Huebner, Jacka Saryusza-Wolskiego i Włodzimierza Cimoszewicza.

Zastanawia wybór tego ostatniego, jest to bowiem osobnik wyjątkowo nikczemny, zaś od pewnego czasu przodujący w castingu na szabesgoja planowanej Judeopolonii POLIN

(W. Cimoszewicz: Polacy brali udział w Holokauście. Janusz Sanocki: Cimoszewicz nie jest głupi). Dostał on 219 tys. głosów w okręgu warszawskim, a przecież chyba nie głosowali na niego tylko Żydzi, komuniści czy starzy ubeccy oprawcy? To jest uważam rzecz do uważnego rozebrania przez mądre głowy, bo jest to prawie jedna trzecia tego, co zdobyła cała Konfederacja.

219 tys. głosów nie tylko na komunistycznego aparatczyka, syna komunistycznego oprawcy, ale na szabesgoja, jawnie popierającego żydowskie kłamstwa i uroszczenia, które przywalą Polskę kamieniem grobowym. Ja wymiękam i przyznaje się w tym haniebnym przypadku do intelektualnej bezsilności.

I nie jest rozwiązaniem pseudowyjaśnianie tego zatrważającego faktu ignorancją wyborców, albowiem jeśli ignorancja jest niezawiniona, to jest to nasza wina, tzn. nie dotarliśmy do nich z prawdą. Nie dotarliśmy, bo Konfederacja była blokowana w mediach publicznych, a dla 80% wyborców jeśli czegoś nie ma w TVP czy TVN, to to nie istnieje – 95% Polaków dowiedziało się o istnieniu Konfederacji z wieczoru wyborczego 26 maja. I to trzeba zmienić. [Za późno – admin]

Red. Michalkiewicz zwraca też uwagę na zbyt ambitny plan Konfederacji obejmujący Polexit, do którego nie jesteśmy przecież przygotowani i przed którym należy odzyskać suwerenność gospodarczą przez ponowne uprzemysłowienie. Więc zanim dojdzie do Polexitu, należy skupić się na sprawach bliższych.

Roman Dmowski kandydując do rosyjskiej Dumy i tworząc w niej koło polskie nie afiszował się w 1907 roku z planem odbudowy Wielkiej Polski, która oderwie od imperium rosyjskiego olbrzymie połacie jego terytorium, por.

„Naszym celem było stworzenie poważnego przedstawicielstwa polskiego w państwie rosyjskim, które by swym postępowaniem zmusiło Rosję do liczenia się z Polską i które by dla Polski zdobyło stopniowo na zewnątrz znaczenie czynnika polityki europejskiej. Wytrwałą walką polityczną w państwie rosyjskim spodziewaliśmy się odzyskać dla kwestii polskiej utracone po roku 1864 miejsce na terenie międzynarodowym”.

I jedna uwaga personalna, też za red. Michalkiewiczem czyli osobistym przyjacielem Krula: otóż pan Janusz Korwin-Mikke powinien się zdecydować, czy chce być publicystą czy politykiem. Jeśli tylko publicystą, to śmiało może pisać i mówić o dobrodziejstwach polityki Hitlera, o mniejszych mózgach kobiet, globciu czy totalitarnym nakazie zapinania pasów, a jak chce być politykiem, to powinien zaprzestać regularnego odpalania protokołu 1%. Problem w tym, że w zmianę JKM nie wierzy nawet jego wieloletni przyjaciel.

c.d.n.
https://macgregor.neon24.pl

Komentarze 33 do “Emocje opadły, więc na spokojnie.”

 1. Moher49 said

  KONFEDERACJA przegrała.

  Oto jak wyglądają wybory w Polsce:
  W jednym z serwisów społecznościowych pojawił się taki wpis „Jak PiS wygrał wybory: Opowiem sytuację z komisji w Tykocinie, gdzie zasiadałem jako vice-przewodniczący. Z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w kilku turach busem przywożeni są pensjonariusze o takim stopniu upośledzenia umysłowego, że część z nich nie bardzo wie gdzie jest i po co tam przyjechała. Problem stanowi dla nich nawet pokwitowanie odbioru karty do głosowania, bo z pisaniem i czytaniem kiepsko. Jakakolwiek logiczna komunikacja jest prawie niemożliwa.” – pisze autor. Dostali gotowe karty do głosowania. Potem przyjechała policja, ale tych ludzi za względu na upośledzenie nie dało się przesłuchać.

 2. Moher49 said

  Pamiętam rok 1980. Wielu ‚towarzyszy” ostentacyjnie darło legitymacje PZPR i wstępowało do Solidarności, aby ją od środka niszczyć. Może teraz cała KONFEDERACJA i Kukiz. powinna wejść do PIS, albo do PO ?.

 3. Boydar said

  „… Leszka Millera, Marka Belki, Danuty Huebner, Jacka Saryusza-Wolskiego i Włodzimierza Cimoszewicza …”

  Ja tam uważam że prawidłowo. Gdyby to była z gitary to E6, ale to jest z fortepianu, i zupełnie się nie znam, niewątpliwie ze trzy razy grubsza. Mam natomiast pewność, że nie podskoczą na milimetr, bo stołek może się gibnąć.

 4. Wieloimienny said

  Moher49 @

  Już wchodzą siarkowskie i andruszkiewicze na PiSizm i kaczyzm się „nawracają”.
  Myśli pan, że mniejszość załatwi większość?
  Kaczor nie jest taki głupi.

  Przypomina mi się gadanie Jana Pawła II o nawróceniu UE przez Polskę.

  Tak to się nie da.

  Jak to mówił Kononowicz w jednym ze swoich głupawych filmików jakie wrzucił na you tube:

  „Już pospadali banany”.

 5. brys said

  Parlament rosyjskiej Dumy a to dziwadło z UE co się teraz wybierali to bezsensowne porównanie.

 6. brys said

  Panie Gajowy, a nie ma czegoś negatywnego o tej federacji, bo mnie mdli już odrobinę. Jak nie ma to trudno, wezmę śledzia.

  ———–
  Niech Pan chociażby poczyta moje własne mini-komentarze…
  Admin

 7. Boydar said

  … „odrobinę” … cierpliwości zazdroszczę Panu Brysiowi szczerze

 8. brys said

  Będę je czytał wobec tego po dwa razy.

 9. Boydar said

  Jeśli mogę coś Panu Brysiowi doradzić, to przede wszystkim niech Pan przeczyta uważnie te, których Pan Gajowy nie zdecydował się opublikować.

 10. Boydar, Pan sobie za bardzo pochlebia! Bo tylko ja znam te treści!! 🙂

 11. Boydar said

  Tiaaaa ? Bardzo by się Pan zdziwił; pacta sunt serwanda, poza umowę nie wyjdę. Poza tym, ja tylko tak głupio wyglądam, wcale nie na muzyka.

 12. Marucha said

  Ad 9:
  Aby p. Brysiowi ułatwić, zacytuję samego siebie:

  Konfederacja i tak nigdy by nie była polskim Front National, lecz posklejaną z nieprzystających do siebie kawałków skorupą, jaka się rozleci przy byle podmuchu.
  >https://marucha.wordpress.com/2019/05/27/porazka/

  Myślę, że to powinno wystarczyć.

 13. revers said

  Najwazniesze ze pelnomocnik Daniels ustala wynik wyborow na swoim profilu Twitera 44,7%, serwery, urny wyborcze sa nie potrzebne, a Suski odtrabia obietnice przedwyborcze, ktore moga wprowadzic nawet w blad zwolenika konfederacji bo tak PIS blisko stal, negujac ustawe 447..

  https://medianarodowe.com/pis-wycofuje-sie-z-deklaracji-ws-447-suski-nie-ma-potrzeby-wprowadzenia-prawa/

 14. Boydar said

  Idę spać, dobranoc Państwu.

 15. Isreal said

  ad1
  byłem w komisji obwodowej, (rzecz oczywista? z KONFEDERACJI!!!), o moich odczuciach nie piszę …

  pis dostał 378 głosów na 557 ważne, KONFEDERACJA Z 563 głosujących zaledwie 16 głosów z czego kilka mojej rodziny …
  kukiz 21, polexit – 3 , gwiazdowski – 2, europejsyki 123, biedronie 10(!!!!), razem – 4 , nieważne głosy – 6

  mieszańce zagłosowały na rozdawnictwo, tak to jest …

  A KONFEDERACJĘ NAJPEWNIEJ CENTRALNIE PRZEKRĘCILI, TO JEDYNE CO MOGŁO IM SKUTECZNIE SMRODZIĆ,WIĘC WYELIMINOWALI …

 16. Isreal said

  a na fotce OMASTA …

 17. cydr said

  dorota wellman koleżanka b. pracownika telewizji TVN Wojciecha Cejrowskiego

  Ostatnio głośno było o twoim konflikcie z Dorotą Wellman. Jaki jest obecny status tej sprawy?

  Jacek Piekara: W 2016 napisałem kpiącego Tweeta na temat Doroty Wellman. Minął rok i dostałem pismo, że przegrałem proces, w którym Dorota Wellman domagała się pół miliona złotych w różnych obciążeniach. Wszystko udało się unieważnić, bo wszystkie pisma z sądu… były wysyłane na niewłaściwy adres. Skandaliczne zachowanie sędziego, który wydał taki wyrok wiedząc, że pozwany w ogóle nie jest o procesie poinformowany. W tej chwili sprawa toczy się od samego początku i nie mam wątpliwości, że w świetle prawa polskiego i międzynarodowego, a także wytycznych trybunału w Strasburgu, musi się skończyć moją wygraną.

  Mamy tu dwie warstwy. Warstwa plotkarska to proces z zawziętą i przewrażliwioną celebrytką, która sama będąc osobą agresywną i wulgarną innym odmawia prawa nawet do pozbawionej wulgaryzmów i inwektyw kpiny. Ale druga i ważniejsza sprawa to walka o wolność słowa. O prawo do karykatury, do kpiny, do szyderstwa, do żartu, do złośliwości, a więc do czegoś co w naszej cywilizacji istnieje od czasów antycznych i o prawo do czego ludzie światli cały czas walczą.

  Nie przypuszczałem, że w odpowiedzi na jednego krótkiego twita można napisać 33 strony maszynopisu pozwu sądowego, potem dopisać do tego kolejnych 36 stron i wzbogacić wszystko wieloma stronami załączników. W moim odczuciu to świadectwo jakiejś mentalnej aberracji. A domaganie się pół miliona złotych za internetowy żart można uznać tylko za wyraz całkowitej atrofii moralności. Wszystkim osobom, które cieszyły się z pozwu Doroty Wellman wobec mnie, spieszę powiedzieć: słuchajcie, jeśli mnie zabronią kpić z Doroty Wellman, wam zabronią kpić z Jacka Kurskiego, Dawida Wildsteina, Rafała Ziemkiewicza czy Magdy Ogórek, nie mówiąc już o politykach. A przecież osoba publiczna musi mieć grubą skórę, to jest cena, którą się płaci za popularność. Mówi o tym bardzo wyraźnie orzecznictwo Trybunału w Strasburgu. Ja sam spotykam się w internecie z wulgaryzmami czy wyzwiskami. Daję bana i wzruszam ramionami. Tak robi każdy, kto nie jest roztrzęsionym histerykiem o przerośniętym ego! (śmiech)

  Jeszcze na koniec taka konstatacja: o całej sprawie z Wellman nie pamiętałby już pies z kulawą nogą, bo gównoburze w Polsce wybuchają z dużą regularnością. Ale ponieważ Wellman sprowokowała proces, więc afera będzie trwać, znając praktykę naszych sądów, kolejne lata. Wciąż będzie się o tym mówiło, wciąż rozmawiało o tym, o czym – jak sądzę – Dorota Wellman rozmawiać nie chciała. Wybrała swoją drogę, ja ze swojej strony mogę ją zapewnić, że zrobię wszystko, aby była to dla niej trudna i nieprzyjemna podróż.

 18. revers said

  Maski tez opadly o czym pisze w swym bestlererze

  Philippe de Villiers: „… współczesny paradygmat Unii Europejskiej można opisać słowami:
  “Wszystko trzeba poddać dekonstrukcji, należy zerwać z odziedziczonymi formami. Tradycja i suwerenność odrzucone są w tym samym odruchu niewdzięczności i egotyzmu. Zabija się suwerenność tak samo, jak przodków, poprzez symboliczny mord zbiorowy, który mógłby się wpisać w długą serię upadku ojców, kapłanów i królów”.

  Niedawno przetlumaczona ksiazka na j.polski, tania nie jest 45 zlp. w ksiegarniach PWN.

 19. AlexSailor said

  Ad 1 @Moher49

  I to jest właśnie demokracja, czy raczej demonokracja, w pigułce.
  Jakim cudem ci ludzie mają prawa wyborcze i mogą głosować?
  A jeśli mogą, a sami nie potrafią, to nie ma żadnego powodu, żeby im ktoś nie pomógł.
  No bo jak inaczej mają głosować, jak nie trafią do lokalu wyborczego.
  Podobnie ściągę też można im napisać, bo przecież to tylko pomoc, a decydują oni – psychiczni i upośledzeni.

  I to jest właśnie karykatura demokracji.
  Jeśli już bawić się w demokrację, która jest jakimś tam narzędziem do rządzenia, to należy wyeliminować z głosowania:
  – gołodupców nie posiadających nieruchomości (uzasadnienie jest bardzo poważne i naukowe),
  – pobierających zasiłki, to jest żyjących na koszt państwa, czyli innych,
  – aparat administracyjny państwowy, to jest urzędników, zatrudnionych i opłacanych przez państwo (też pośrednio),
  nauczycieli, policjantów, wojskowych, itp.,
  – przebywających poza krajem, wystarczy nie organizować tam lokali wyborczych.

 20. Dictum said

  130 przedstawicieli polityki, mediów i finansów zjedzie do szwajcarskiego Montreux, by w ramach Grupy Bilderberg debatować nad najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi bieżącej sytuacji na świecie. Wśród zaproszonych Rafał Trzaskowski i Radosław Sikorski.

  W szwajcarskim Montreux 30 maja zainaugurowana zostanie konferencja Grupy Bilderberg. Spotkanie, jak co roku, owiane jest tajemnicą. Dziennikarze nie mają dostępu do sal, w których odbędą się dyskusje około 130 przedstawicieli świata finansów czy polityki. Nic więc dziwnego, że grupa w kręgach wyznawców teorii spiskowych uchodzi często za „faktycznych władców” świata. W rzeczywistości mamy do czynienia z międzynarodowym stowarzyszeniem osób ze świata polityki i gospodarki

  Z oficjalnych doniesień wiemy, że podczas konferencji odbędzie się łącznie 11 paneli poświęconym Rosji, Chinom, kwestiom europejskim (w tym brexitowi), klimatycznym i finansowym. Uczestniczy poruszą też tematykę związaną z mediami społecznościowymi, sztuczną inteligencją i zagrożeniami w sieci.

  Wśród 130 gości zaproszonych do udziału w konferencji znajdą się m.in. przedstawiciele Białego Domu i ministerstwa obrony USA, redaktor naczelny agencji informacyjnej Bloomberg, Satya Nadella, prezes Microsoftu. Zaproszono też troje Polaków – są nimi Jolanta Pieńkowska, dziennikarka, a prywatnie żona bankiera Leszka Czarneckiego, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, oraz były minister Radosław Sikorski.

  W poprzednich konferencjach uczestniczyli m.in. Anne Applebaum (dziennikarka, prywatnie żona Radosława Sikorskiego) oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski i były szef resortu finansów Jacek Rostowski.

  W gronie bywalców konferencji Bilderberg nie brakuje też światowych nazwisk – jej gośćmi byli m.in. Jeff Bezos, szef Amazona, Eric Schmidt, były szef Google oraz przedstawiciele Goldman Sachs.

  Pierwsze spotkanie zorganizowane przez grupę Bilderberg odbyło się w holenderskim Hotelu de Bilderberg w Oosterbeek w maju 1954 roku.

 21. Olo said

  Ona jest parszywa, a nie tylko gruba i głupia. Parszywa jak każda chazarska morda.

  ————
  Plugawa żydowska świnia.
  Uwielbiana przez całe rzesze kretynów, myślących, że są Polakami
  Admin

 22. Wieloimienny said

  Alex Sailor @

  To może od razu napisz, że głosować powinni tylko bogaci prywaciarze. 😦

  Kurwin król.

 23. leśnik said

  Panie Gajowy..Odniosłem się do tej samej kwestii co poprzednik @22..Usunął pan mój wpis. .Dlaczego..?

  ———-
  Z powodu insynuacji.
  Admin

 24. leśnik said

  Żadna insynuacja tylko oczywista oczywistość. Dziwi mnie że pana to nie razi gdy ktoś urąga nauce Pana Jezusa. Rzadko się odzywam ale tym razem musiałem. Właśnie dlatego.

  ———-
  Niech mi Pan z łaski swojej przypomni, na czym polegało owo urąganie. Może się pomyliłem?
  Admin

 25. leśnik said

  Hmmm..Nie napisałem nic co mogłoby mnie potępiać przed Bogiem..Przeciwnie..Pan mnie blokuje..Nie wiem czym pan się w takim razie kieruje..Widocznie sugeruje mi pan że nie ma dla mnie na pana blogu miejsca..Ale miejsce dla kogoś kto propaguje antychrystusowy porządek świata jest..Nie ma sprawy..

 26. leśnik said

  Panie Gajowy. Chrystus przyszedł jako ucieczka i schronienie dla ubogich i nędzarzy przed uciskiem i i przemocą bogaczy. .Mało kto to zauważa ale jedną z tajemnic zakrytych od założenia świata którą odsłonił jest to że chciwość jest bałwochwalstwem i faktycznie ZBRODNIĄ. Owocem chciwości jest bogactwo i w Jego nauczaniu właściwie nie ma różnicy między jednym i drugim. Ja tego nie rozwijałem. Zwróciłem tylko uwagę na czyjąś wypowiedź z konkluzją że demaskuje ona antychrześcijańskość. Jest to po prostu oczywiste że ktoś wyrażając w tak prostacki sposób pogardę dla ubogich i wywyższenie wobec bogatych nie może posiadać ducha Chrystusowego ani nie mogł być nigdy Jego uczniem. „Kto nie ma ducha Chrystusowego ten nie jest Jego”. To nie jest żadna insynuacja ale fakt. Na pewno zaś jest zgodny duchem z tymi którzy Jezusa wydali na ukrzyżowanie. Niech pan się zastanowi ilu z tych którzy krzyczeli: ukrzyżuj było materialistami zgorszonymi Jego mową dotyczącą bogactwa. Takimi samymi w duchu jak ci którzy teraz rządzą światem. Model rządów przedstawiony w wpisie do którego się odniosłem jest po prostu oficjalnym uznaniem tego co i tak ma miejsce za kulisami i co człowiek niegodziwości ma w sercu. Czyli podział na ludzi i resztę która jest nic nie wartą hołotą.Tak na marginesie.Pan Korwin może być i z krwi Polakiem sle z ducha to jest oczyiste kim jest…W tym wypadku krew nieważna.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Uznaję Pańskie argumenty, przepraszam za chwilową blokadę.

 28. Boydar said

  … nie, nie chcę wpływać i należeć!
  I tak beze mnie – o mnie – gra.
  Jednego nikt mi nie odbierze:
  Ja jestem ja! ja! ja! …

  Kaczmarski/Gintrowski, Żydzi, momentami bardziej polscy od Polaków

 29. leśnik said

  Dzięki. 🙂

 30. Kwal said

  Wellman jest i gruba i głupia i brzydka…i żydówka..

 31. Boydar said

  Finis coronat opus, dedykacja dla Kolegi Kafla

 32. japadu said

  „dobramen”-zamiast sobowturków we kuzienicach wolałem ori we Warsaw

  ——
  Proszę to przełożyć na polski.
  Admin

 33. japadu said


  podgotowka

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: