Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NC o Polska przygotowuje się na „in…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wolne tematy (28 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-05-29 (Środa)

Polacy mają stabilne poglądy i wiedzą, komu ufać. Do Parlamentu Europejskiego wybrali tak wypróbowanych polityków, jak Róża Thun, Jerzy Buzek, Danuta Hübner, Ewa Kopacz, Robert Biedroń, Janusz Lewandowski…

Jakub Berman się nie załapał, bo już nie żyje. A byłby pewniakiem.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/05/26/wolne-tematy-27-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/06/05/wolne-tematy-29-2019/

Gajowy Marucha

Komentarze 254 do “Wolne tematy (28 – 2019)”

 1. Listwa said

  @201 Katarzyna T

  „Ani Pan ani ja głową betonu nie przebijemy”.

  – ale każdy z nas albo sie zbawi albo nie. Wiadomo czego należy sie trzymać i co jednocześnie popierać. Każdy ma cały czas szansę wygrać. Ale musi powalczyć, najpierw o wiedze.

 2. plus said

  Pienkowska, Jolanta (POL), Anchor woman, journalist

  Jolanta Małgorzata Pieńkowska-Czarnecka (ur. 20 listopada 1964 w Warszawie) – polska dziennikarka, związana z TVP, radiową „Trójką”, TVN i TVN24 BIS.

  Data i miejsce urodzenia 20 listopada 1964
  Warszawa
  Zawód, zajęcie prezenterka
  dziennikarka
  Małżeństwo Leszek Czarnecki

  Życie prywatne

  Była żoną dziennikarza Sławomira Matczaka, z którym ma syna Mateusza (ur. 1987). W 2008 roku została żoną biznesmena Leszka Czarneckiego.

  Działalność gospodarcza bankster Leszek Czarnecki

  Większościowy udziałowiec pięciu spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – Getin Holding, Getin Noble Bank, MW Trade, Open Finance oraz Idea Bank.

  Działalność gospodarczą rozpoczął w 1986 r., tworząc Przedsiębiorstwo Hydrotechniki i Inżynierii TAN zajmujące się pracami podwodnymi. Był twórcą i głównym udziałowcem działającego od 1991 Europejskiego Funduszu Leasingowego – pierwszej i największej firmy leasingowej w Polsce. Spółkę tę sprzedał francuskiemu bankowi Crédit Agricole w 2001 za 900 mln zł. Jednocześnie objął stanowisko prezesa zarządu w nowo powstałej spółce Credit Agricole Polska – zarządzając spółkami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej: EFL, Lukas Bank, TU Europa, TU Na Życie Europa oraz Getin Service Provider S.A.

  W latach 1993–1995 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej, a następnie prezesa zarządu Polbanku (GMAC Bank). W latach 1996–1997 oraz od 2011 jest przewodniczącym rady nadzorczej Towarzystwa Ubezpieczeniowego (Na Życie) Europa z siedzibą we Wrocławiu, a w latach 1997–1999 prezesem zarządu TU Europa i TU Na Życie Europa.

  W latach 2002–2003 zajmował stanowisko prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego ds. leasingu i ubezpieczeń Credit Agricole Polska z siedzibą we Wrocławiu. Do końca listopada 2004 Leszek Czarnecki był prezesem zarządu Getin Holding, a do maja 2006 był prezesem zarządu Getin Banku. Od czerwca 2007 pełnił funkcję przewodniczącego i członka rad nadzorczych spółek zależnych, wchodzących w skład grupy Getin Holding. Od września 2006 do marca 2007 oraz od kwietnia 2008 do dzisiaj pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Getin Holding. Po połączeniu Getin Banku oraz Noble Banku od stycznia 2010 pełni także funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Getin Noble Banku.

  Na przełomie 2005 i 2006 za 17,5 mln euro kupił w centrum Wrocławia Poltegor Centre – najwyższy w mieście wieżowiec zbudowany pod koniec lat 70. XX w. Na miejscu wyburzonego budynku przedsiębiorstwa Poltegor powstała Sky Tower. Właścicielem biurowca jest spółka LC Corp, sprzedana przez Czarneckiego w 2017 roku[3].

  Główny akcjonariusz lub współzałożyciel następujących przedsiębiorstw:
  Banki

  Getin Noble Bank (powstał w 2010 z połączenia dwóch jego wcześniejszych banków: Getin Bank + Noble Bank)
  Idea Bank (wraz z Lion’s Bank – oddział private banking Idea Banku)
  Idea Bank Ukraina
  Idea Bank (Białoruś)[4]
  Idea Bank Rumunia (dawniej Romanian International Bank)[5]
  Idea Bank Rosja (sprzedany w 2015 roku)[6]

  Ubezpieczenia

  Open Life (49%)[4]
  TU Europa (sprzedana Talanxowi w 2011 r.)

  Leasing

  Idea Getin Leasing (powstałą z połączenia Idea Leasing i Getin Leasing w 2018 roku)[7]
  Carcade (Rosja)
  Europejski Fundusz Leasingowy (IPO w 2001, sprzedaż do CA w 2002)

  Faktoring

  Idea Money

  Pośrednictwo

  Open Finance
  Home Broker
  Tax Care

  Nieruchomości

  LC Corp (IPO w 2007, sprzedaż w 2017[8])

  Inne spółki finansowe

  TAN (sprzedaż w 1991)
  Noble Funds
  Noble Securities
  MW Trade
  GetBack (sprzedaż w 2016[9])

 3. Marucha said

  Z poprzednich WT: #206
  >https://marucha.wordpress.com/2019/05/26/wolne-tematy-27-2019/#comment-834622

  Zielonoświątkowcy – jeszcze jedna sekta żydowskiego „chrześcijaństwa”. Plenią się, jak perz. A KK milczy. W imię ekumaniactwa.

 4. Listwa said

  „Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu telewizji internetowej wRealu24.pl. Przyznał tam, że jest „opcją prorosyjską” i że jest naturalne iż „prawica jest prorosyjska”. Wezwał też do postawienia Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu za psucie relacji z Rosją.

  „Jarosław Kaczyński za to, że obraża Rosję, że jątrzy stosunki z Rosją, powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu. Naszym zagrożeniem w tej chwili jest Ukraina, gdzie mamy banderowców. Oni na razie mają tam poparcie niezbyt wysokie, ale przypominam, że wyższe niż Adolf Hitler na trzy lata przed dojściem do władzy. Ci banderowcy domagają się a to Zasania, a to Przemyśla, a to Łemkowyny, a to Chełma. Jeżeli mamy tutaj potencjalnego wroga, to musimy mieć dobre stosunki z wrogiem naszego wroga, czyli z Rosją. Kto zraża sobie Rosję, ten naraża Polskę. To jest zbrodnia. To co robisz, Jarek, to jest zbrodnia. Za to, mam nadzieję, odpowiesz” – powiedział Korwin-Mikke.

  „Cała prawica była zawsze prorosyjska, Roman Dmowski był prorosyjski. To jest dość naturalne. Wtedy bycie prorosyjskim było bardzo ryzykowne, ale obecnie, gdy od Rosji dzieli nas Białoruś, Ukraina, Litwa, to nie rozumiem co jest złego w byciu prorosyjskim. Jak mogą nazywać [nas] agentem rosyjskim ludzie, którzy biorą pieniądze od Amerykanów, Niemców. To normalna obca agentura siedzi tu w Polsce i jeszcze oskarżają mnie, że jestem agentem rosyjskim. Ja nie biorę od nikogo pieniędzy” – deklaruje Korwin.

  http://www.fronda.pl/a/janusz-korwin-mikke-tak-jestem-opcja-rosyjska,127547.html

  W okresie gdy szaleństwo rusofobi w Polsce szczytowało, byli w zasadzie dwaj politcy którzy utrzymywali wyważone stanowisko oraz kontakt z Rosją. Był to Piskorski i Korwin właśnie.

  Narodowcy mają czego sie uczyć od niego, przy pewnych brakach i błędach Korwina.
  Taki placek

 5. Listwa said

  @ 2 Marucha

  Podobno, nie wiem czy dane są ścisłe i potwierdzone, ale zaczeli swą działalnośc jakoś z początkiem XX w, a obecnie jest ich podobno ponad 500 mln, na 1.3 mld chrześcijan wszystkich. Są tacy którzy mówią o 600 mln.

 6. Boydar said

  @ Pan Gajowy (193)

  …. moje oczy są granatowe
  bo w moich oczach granatów pęk
  które mi kiedyś dziad mój zostawił
  bym nigdy nie znał, co znaczy lęk

  .https://www.youtube.com/watch?v=1Np3Ze27YDQ

  Aż szkoda …

 7. revers said

  Co 7,5 dnia ginie bialy farmer w RPA plus reporterka Annete Kenneally ktora dokladnie o tym procederze opisywala i ujmowala w statystyki …

  https://southafricatoday.net/south-africa-news/126-farm-attacks-16-farm-murders-in-south-africa-jan-to-april-2019/?fbclid=IwAR0q34RLRchUg6dXiUY75VfQDfT3hsuaKJW-e6Xsxw-OLiDmpVR7pqyfbK4

  ale miedzynarodowa spolcznosc i inetrnauci wola sluchac potwornych zbrodni incenizaowanxch przez biale chelmy w syrii na konto assda i putina.

 8. PISKORZ said

  re do Admin..Od kiedy na stronie ros.www.pds…ru CORAZ CZĘŚCIEJ ..pojawiały się info o strajkach, syt. na Syberii, o szkolnictwie, służbie zdrowia itd…TA STRONA RZECZYWIŚCIE…nie otwiera się…od 3 tyg. ALE CZYTAM WIELE INNYCH.ps Np. w roku 2000…zero miliarderów w Ros. Po 17/18 latach…miliarderów ponad setka….

  ———
  No i…?
  Admin

 9. Parapsychopatolog said

  Katalizator spalania węgla – już w sprzedaży.
  Polski wynalazek producenta którego już chyba znacie firmy INWWEX z Kielc. (Producent przeparatów krzemu z borem itd.)
  .https://www.youtube.com/watch?v=BptHromeRJc

 10. Chocim said

  Mistrzyni Świata Olimpijka Zofia Klepacka-Noceti. LGBT może nam podskoczyć!
  #polska #europa #lgbt #neuropa #polityka

  – Pamiętajcie o wartościach w jakich wzrastaliśmy: Bóg, Honor, Ojczyzna. LGBT może nam podskoczyć – mówi Zofia Klepacka na nagraniu, w którym po raz kolejny skrytykowała podpisanie przez prezydenta stolicy karty LGBT.

  Sprawę tą znowu skomentowała Zofia Klepacka. Zaznaczyła, że najważniejszy jest Bóg, Honor i Ojczyzna. Dodała, że nie popiera środowisk LGBT.

  „Siemanko wszyscy moi hejterzy, którzy chcieliście odebrać mi medale, wywalić mnie z kadry olimpijskiej. Nie udało się Wam mnie zdyskredytować, którzy pisali do world sailingu, aby mnie zdyskredytować – no sorry, nie udało wam się tego zrobić. Ale zrobiliście dobrą robotę. Wszyscy się dowiedzieli o tej karcie LGBT, którą chcieliście wprowadzić do szkół i indoktrynować nasze dzieci.” – powiedziała.

  To nie wszystko.

  ” Chcę podziękować wszystkim rodzicom, którzy zauważyli co się dzieje. Kibicom, którzy zorganizowali ogólnopolską akcję, wszystkim stowarzyszeniom, które kategorycznie mówią nie dla karty LGBT. Niech nas Bóg błogosławi. Pamiętajcie o trzech wartościach w jakich wzrastaliśmy: Bóg, Honor, Ojczyzna. LGBT może nam podskoczyć.” – dodała.

  https://prawy.pl/101565-klepacka-bog-honor-ojczyzna-lgbt-moze-nam-podskoczyc/
  https://wrealu24.pl/zofia-klepacka-bog-honor-ojczyzna-lgbt-moze-nam-podskoczyc/
  https://www.magnapolonia.org/klepacka-pamietajcie-o-trzech-wartosciach-w-jakich-wzrastalismy-bog-honor-ojczyzna-lgbt-moze-nam-podskoczyc/

  https://www.facebook.com/Zofia-Klepacka-145999058839999/
  https://www.instagram.com/zofia_klepacka/

  https://wrealu24.pl/dlaczego-rusin-i-szyca-atakuja-wspaniala-zofie-klepacka/

  In February 2019, she criticized the Mayor of Warsaw Rafał Trzaskowski and the „LGBT+ declaration” signed by him.[2][3] She published on her social media „No on has the right to impose on our children something we parents don’t want!!!!”. Klepacka’s comments received hundreds of reactions, including many from fans in agreement with her stance. [4]

  https://www.prawdaobiektywna.pl/sport/klepacka-o-kler-5864.html

  Proponuję uruchomić wyobraźnię i zadać sobie pytanie, co by się w Polsce, Europie i świecie działo, gdyby słowo „kler” zastąpić „żyd” i zamiast krzyża umieścić gwiazdę Dawida.

  Dodam, że osobiście byłbym oburzony

  – pytał ksiądz ks. Janusz Chyła.
  https://www.prawdaobiektywna.pl/kultura/gdyby-slowo-kler-zastapic-5797.html

 11. Chocim said

  Katolicka etyka moralność współczesnej medycyny korporacyjnej
  zachodnie leczenie z Uniwersytetu Medycznego zagłodzenie pacjenta matki ojca

  Why don’t you just sign a release as her Health Care Proxy, allowing us to remove her feeding and hydration tubes.” I couldn’t believe what I had just heard. I could feel the rage building inside me. „I wouldn’t starve a dog or a cat, and you’re asking me to starve and dehydrate my mother?” „Don’t be upset,” he continued. „It will only take a few days, and it doesn’t cause any pain. It’s less expensive than hospice.” My blood pressure must have been so high at that point, it would be off the scale. I had to suppress the urge to reach across the desk, grab him by the lapels, drag him across the room, and send him head first out the window.

  Where The Problem Lies

  There are two fundamental principles upon which we have the unanimous consent of the theologians: (1) The refusal of everyday means of sustaining life, such as nutrition, hydration, and rest may never be denied to a sick or terminally ill person because it is a self-destruction which clearly violates the Divine dominion over human life; (2) Humans are not expected to sustain life at all costs, which would be extraordinary. The fate of death since the Fall is also part of nature. These two points are clear. Their application is much less so. The „ordinary vs. extraordinary” dichotomy (or „natural vs. unnatural”) will yield different results with the chronological development of medicine. What was considered „ordinary means” in 1600 AD will be much different from 1955 AD, and 1955 will differ significantly from 2019.
  http://introiboadaltaredei2.blogspot.com/2019/05/the-morality-of-modern-medicine.html
  https://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_proxy

 12. Chocim said

  Lekarz ojcem kilkudziesięciu dzieci, do zabiegów in vitro używał własnego nasienia
  © Depositphotos / katrinaelena
  Świat
  13:17 17.04.2019

  Test DNA potwierdził, że holenderski lekarz Jan Karbaat był ojcem co najmniej 49 dzieci, poczętych w jego klinice przy pomocy metody in vitro – pisze agencja prasowa Associated Press.

  Lekarz wykorzystywał własny materiał biologiczny bez wiedzy pacjentek, a w niektórych przypadkach świadomie działał wbrew ich woli. Jak twierdzi jeden z biologicznych synów Karbaata (Joey Hoofdman), jego matka przekazała lekarzowi spermę swojego partnera, jednak potajemnie zamienił ją na swoją.

  Jak uważają specjaliści, lekarz może mieć do 200 biologicznych dzieci. Do Holenderskiej Fundacji Dzieci Dawców Nasienia cały czas zgłaszają się ludzie, którzy podejrzewają, że ich biologicznym ojcem jest właśnie Karbaat. Niektórzy z nich, w tym Hoofdman mają zamiar domagać się odszkodowania.

  W 2007 roku klinika Karbaata na przedmieściach Rotterdamu została zamknięta przez władze Holandii z powodu złego zarządzania i problemów z dokumentacją. W 2017 roku lekarz zmarł w wieku 89 lat.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019041710224426-lekarz-ojciec-in-vitro-nasienie-dzieci-sputnik/

 13. Chocim said

  Przykładem tego jest przypadek, jaki miał miejsce w klinice ginekologii w Policach w zachodniopomorskim, gdzie 30-latka została zapłodniona metodą in vitro w 2014 roku. W wyniku procedury zapłodnienia in vitro na świat przyszło dziecko z poważną chorobą genetyczną — zespołem Schinzela-Giediona. Mało tego, okazało się, że w wyniku tragicznego błędu dziewczynka nie jest biologiczną córką kobiety, która ją urodziła i wychowuje. Od czterech lat rodzice zajmują się kosztownym leczeniem dziecka, a teraz żądają odszkodowania od kliniki w wysokości 3 milionów złotych.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201807118355791-Sputnik-zaplodnienie-in-vitro/

 14. Chocim said

  Gwardia Narodowa Stanów Zjednoczonych (ang. United States National Guard) – formacja typu milicyjnego, mająca wspierać regularną armię USA.

  Początkiem istnienia Gwardii Narodowej były milicje kolonialne, z których pierwsza powstała w 1636. Milicja po raz pierwszy walczyła w 1775, podczas wojny o niepodległość. Później brała udział we wszystkich większych konfliktach USA. Jej funkcjonowanie określa Ustawa o Milicji (Militia Act) z 1903 roku, która zebrała istniejące stanowe milicje w jeden, obecny system Gwardii Narodowej. National Guard Bureau (federalny organ dowodzenia Gwardią) skupia 54 „lokalne” Gwardie Narodowe, a są to: GN każdego z 50 stanów, GN Dystryktu Kolumbii, GN Portoryko, GN wyspy Guam, GN Wysp Dziewiczych USA. Gwardia Narodowa jest formacją ochotniczą. Formalnie podlegają one władzom stanowym, choć mogą być używane także przez rząd federalny[2].

  W ANG służył jako pilot myśliwców były prezydent USA, George W. Bush.
  Operacje

  Gwardia Narodowa obecnie uczestniczy w operacjach w Iraku i Afganistanie. W Iraku zginęło dotychczas (stan na 2 lutego 2008) 443 gwardzistów, a 3833 zostało rannych, natomiast w Afganistanie zostało zabitych 62 gwardzistów, a 229 zostało rannych. W Iraku do niedawna znajdowała się m.in. 2 Brygada z 28 Dywizji Piechoty (Gwardii Narodowej Pensylwanii) oraz 48 Brygada Piechoty (GN stanu Georgia) – w sumie 34,7 tys. żołnierzy (listopad 2005 r., do tego 450 osób z ANG); obecnie siły zostały zredukowane m.in. do 1 Brygada z 34 Dywizji Piechoty (GN stanu Minnesota), w sumie 13,7 tys. żołnierzy (lipiec 2007 r., do tego 1200 personelu z ANG). W Afganistanie jest (niepełna) 218 Brygada z GN Północnej Karoliny (w sumie 1 marca 2007 r. w Afganistanie było 1855 żołnierzy z ARNG i 596 z ANG).

  Finansowanie

  W 2004 roku USA wydało na ARNG 9,3 mld dol., a na ANG – 7,6 mld dol.
  Przypisy

  National Guard Birth Date. [dostęp 2016-09-18].

  2. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych głosi: Dobrze zorganizowana milicja jest niezbędną dla bezpieczeństwa wolnego państwa. Zgodnie z art. I. 8. Kongres jest uprawniony do powoływania milicji w celu zapewnienia wykonania ustaw Unii, tłumienia rozruchów i odpierania najazdów oraz ma dbać o organizację, uzbrojenie i przeszkolenie milicji oraz kierowania tymi oddziałami milicyjnymi, które mogą być użyte w służbie Stanów Zjednoczonych, przy czym we właściwości poszczególnych stanów pozostaje mianowanie oficerów milicji oraz nadzór nad przeprowadzaniem szkolenia milicji na zasadach ustalonych przez Kongres. Według art. II. 2. Naczelnym Wodzem milicji poszczególnych stanów, gdy zostaje powołana do służby czynnej Stanów Zjednoczonych, jest Prezydent. Art. VI. 3. nakazuje, by wszyscy funkcjonariusze władz federalnych i lokalnych byli wierni Konstytucji. 5 poprawka wyłącza ze zwykłego postępowania przed sądem członków sił zbrojnych oraz milicji w czynnej służbie podczas wojny lub niebezpieczeństwa publicznego.

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019052910472172-wczesniej-korea-i-irak-teraz-polska-nowa-brygada-wojsk-usa-szykuje-sie-do-wyjazdu/

 15. Adrem said

  Krowy zdychają od promieniowania masztów telefonii komórkowej.

 16. NC said

  Re: Komentarz Gajowego.
  Widac, ze demokracja dziala zgodnie z planami.

 17. Chocim said

  https://stevensperay.wordpress.com/2019/01/21/evidence-mounts-novus-ordos-sister-lucy-of-fatima-was-an-impostor/

  http://radtradthomist.chojnowski.me/2019/01/vatican-fraud-exposed-sworn-declaration.html

  Ekspertyza lekarska chirurga plastycznego dr Garcia nt oszustki podającej się za zmarłą zakonnicę katolicką siostrę Łucję z Fatimy 1 z 3 dzieci z Objawienia Fatimskiego

  There WAS an Imposter. On the Day of the Miracle of the Sun, We Publish Our First of Many Expert Reports. A Plastic Surgeon’s Judgment on the Case of the Two Sister Lucys.
  October 12, 2018

  „On the 101st anniversary of Our Lady of Fatima, we are presenting one expert report on the issue of an imposter Sister Lucia. Hopefully, the release of this report demonstrates that we are approaching this issue very seriously and have engaged some of the top doctors, scientists, and companies in the world. There will be much more to come, and we need your support now more than ever. The investigation is intensifying.

  As seen in this report (and others) the analysis of the photographic images refers to Subject A (0-18 years old), Subject B (20-40 years), Subject C (60 years old), and Subject D (75 years+). Attached is an example of a photograph from each Subject. These are the four groups we divided the images into to organize the analysis. We are currently of the opinion that Subject A and Subject B are the same individual. We are also relatively confident (though not certain) that Subject C and Subject D are the same individual. As Dr. Garcia notes, we are confident Subject A/B depict a different individual than the individual(s) depicted in Subject C/D. Much more analysis to come!
  A few highlights of Dr. Garcia’s analysis:

  Dr. Garcia possesses a degree in art history and is of Hispanic descent giving him a unique background to assess this question.
  Dr. Garcia is the individual who first identified the presence of a fake image that has been previously discussed on this site.
  Dr. Garcia thinks that multiple items suggest a different individual but the strongest evidence is the chin and eyelids. He also thinks the noses are different.

  Here is Dr. Garcia’s Report:

  https://radtradthomist.chojnowski.me/2018/10/there-was-imposter-on-day-of-miracle-of.html

 18. Głos Prawdy said

  Roman Juszkow

  godzinę temu

  „I przecież będziemy, posłusznie i pokornie będziemy płacić. Za to, że źle ratowaliśmy żydów, źle zorganizowaliśmy ewakuację do Taszkientu, a oni marznęli w теплушках (to coś, z rodzaju ocieplanych tymczasowych chat), za to, że nie poinformowaliśmy o wiodącej roli żydów w zwycięstwie nad nazizmem itp.
  Po tym, jak zapłacą Polacy, następnymi za holokaust będziemy płacić my, Rosjanie”
  https://vk.com/id51590065

 19. Dictum said

  [To wszystko już się dzieje. Jeżeli rodzice nie rozpoczną ciężkiej walki o swoje dzieci, przegranymi będziemy wszyscy].

  Szanowni Państwo,
  materiały erotyczne, plakaty z półnagimi homoseksualistami i reklamy pomieszczeń do seksu grupowego – znalazły się w jednej ze szkół podstawowych na warszawskim Ursynowie!
  To akcja lobby LGBT, które na terenie stołecznej szkoły podstawowej zorganizowała swoją propagandową kampanię, ukrytą pod płaszczykiem „turnieju siatkówki LGBT”. Rzekoma impreza sportowa, w której brali udział homoseksualiści z różnych krajów, stała się narzędziem deprawacji.
  Gdy na należącej do szkoły hali sportowej trwał „turniej siatkówki”, na szkolnych korytarzach można było znaleźć m.in. środki na erekcję, produkty do pobudzenia seksualnego oraz inne gadżety erotyczne. Wchodzący mogli zobaczyć również plakaty z półnagimi homoseksualistami, które reklamowały gejowską saunę z darkroomem, czyli pomieszczeniem do uprawiania gejowskiego seksu grupowego. W szatni, w której na co dzień przebierają się dzieci na WF, można było zamówić homoseksualny masaż. Sponsorem całego wydarzenia został producent akcesoriów erotycznych i prezerwatyw a honorowego patronatu całemu wydarzeniu udzielił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

  „Pojawiły się głosy, że to turniej siatkówki jak każdy inny i nie potrzebnie się czepiam. To powiedzcie mi proszę, po co stoisko ze środkami na erekcję, lubrykantami i wielki baner z siłownią z dark roomem? To sport, czy ekhm… coś innego?”
  Zastanawiał się dziennikarz Maciej Zemła, który udał się z kamerą na miejsce zdarzenia i chciał usłyszeć wyjaśnienia od organizatorów imprezy.
  „Zapytałem się, o co chodzi w tej saunie i czemu na miejscu są gadżety erotyczne, skoro to jest turniej siatkówki. Sfilmowałem te produkty. Kiedy próbowałem uzyskać odpowiedź od najprawdopodobniej pracownika wspomnianej sauny, to nagle zrobiło się poruszenie.”
  Relacjonuje Zemła. W pewnym momencie został otoczony przez organizatorów i ochronę. Zaczęto wywierać na niego presję aby przestał nagrywać. W końcu wyrzucono go ze szkoły.
  Pani Agnieszko, właśnie tak wygląda „turniej siatkówki LGBT”. Tu wszystko nacechowane jest seksem a prawdziwym celem tej imprezy jest promocja homoseksualizmu i innych patologii seksualnych. To jedna z głównych metod działania deprawatorów. Przemycają swoje treści do wydarzeń, które same z siebie nie budzą wątpliwości i podejrzeń. W ten sam sposób działają powiązani z lobby LGBT „edukatorzy” seksualni.
  W połowie maja ukazał się reportaż, w ramach którego dwie dziennikarki, podające się za nauczycielki szkoły podstawowej, wniknęły do organizacji sprzyjających lobby LGBT, gdzie z pierwszej ręki uzyskały informację o metodach działań deprawatorów.

  „Może powiem brzydko, ale trzeba trochę podstępem (…). Zazwyczaj jakby zaczyna się to od takich bardziej ogólnych tematów, czyli wychodzimy z: tolerancja, szacunek, niestosowanie przemocy… Później kolejne zajęcia, na przykład o tym… o wyborach, o samodzielności, o poczuciu bezpieczeństwa, wsparciu. O tym, że każdy ma prawo sam decydować. To jest moment, kiedy dopiero się teoretycznie powinno wejść głębiej.”
  Mówi „edukatorka” seksualna, którą udało się nagrać za pomocą ukrytej kamery. Członkowie organizacji deprawacyjnych otwarcie mówią o swoich założeniach niszczenia niewinności dzieci:
  „Podkreślam, że to jest zdrowe, to jest dobre dla zdrowia psychicznego.”
  Opowiada „edukatorka” o dziecięcej masturbacji.
  „W ten sposób doznają przyjemności, rozluźnienia, a ponieważ mają bardzo dużo na co dzień stresów, na przykład rodzice, szkoła i tak dalej, to to jest metoda na rozluźnienie”.
  Mówi o masturbacji inna „edukatorka” widoczna na nagraniu.
  „Nie ma nic złego w oglądaniu pornografii. To może być i edukacyjne i inspirujące”.
  Stwierdza kolejna „edukatorka” seksualna. Deprawatorzy rekomendowali również ćwiczenia na prezerwatywach dla uczniów szkół podstawowych oraz tłumaczyli jak promować homoseksualizm w szkole na każdy możliwy sposób:
  „Jeżeli ja prowadzę zajęcia z historii, to jak mówię o Marii Konopnickiej, to mogę wspomnieć, że była lesbijką.”
  W ten sposób homoseksualizm i inne patologie seksualne mają stać się dla dzieci codziennością. Mają się pojawiać na każdym kroku w ich życiu – zarówno podczas imprez sportowych jak i wszystkich lekcji w szkole. A do tego jeszcze na ulicach miast.
  Kilka dni temu w Gdańsku doszło do skandalicznych wydarzeń. Przez miasto przeszła tzw. „parada równości”, czyli agitacyjny przemarsz zwolenników upowszechniania w Polsce homoseksualizmu. Wydarzenie nie miało to jednak żadnego związku z zapowiadaną przez jego organizatorów „równością”.
  W imię „tolerancji” uczestnicy pochodu nieśli m.in. bluźniercze transparenty, które w wulgarny sposób znieważały Matkę Bożą i Najświętszy Sakrament. „Paradę równości” oficjalnie otworzyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która była dumna i zaszczycona, że „Gdańsk nie boi się różnorodności”. Co więcej, podlegli jej urzędnicy miejscy… zakazali nam organizacji w tym samym dniu akcji ulicznej pokazującej prawdziwe cele lobby LGBT. Wie Pani jaki oficjalny powód podali?
  Ich zdaniem, nasze zgromadzenie mogło doprowadzić do „do naruszenia życia lub zdrowia ludzi lub mienia w znacznych rozmiarach”! Trudno o bardziej absurdalną argumentację ale zwolennicy niszczenia niewinności dzieci chwytają się każdego sposobu, aby uniemożliwić nam działanie.
  Te przeciwności tylko dodatkowo zmotywowały nas do aktywności. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy i wsparciu Darczyńców, wygraliśmy w sądzie dwóch instancji z urzędem miasta Gdańsk, dzięki czemu uchylony został bezprawny zakaz. Dzięki temu, tuż przed „paradą”, najbardziej reprezentacyjną i uczęszczaną drogą Gdańska przejechał nasz samochód, który za pomocą głośników i plakatów informował mieszkańców o planach lobby LGBT wobec ich dzieci.
  Dodatkowo, nasze auto jeździło po Gdańsku na tydzień przed propagandową paradą LGBT i odpowiedni przekaz trafił z wyprzedzeniem do tysięcy osób. Konsekwentne pokazywanie prawdy daje efekty. W sondzie opublikowanej na jednym z trójmiejskich portali, który raczej nie sprzyja naszym akcjom, ponad 60% głosujących wypowiedziało się przeciwko organizacji agitacyjnego przemarszu LGBT. Jednocześnie słyszymy wiele przychylnych głosów od osób, które obserwują nasze akcje samochodowe.

  Pani Agnieszko, teraz musimy przeciwstawić się kolejnym inwazjom deprawacji. Już w najbliższą sobotę, w dzień dziecka, lobby LGBT organizuje swój propagandowy przemarsz w Zielonej Górze. Będą domagać się m.in. „małżeństw” dla homoseksualistów z możliwością adopcji. Kolorowa symbolika z pewnością przyciągnie dzieci i ich rodziców, całkowicie nieświadomych zagrożenia.
  Z kolei za tydzień, w sobotę 8 czerwca, odbędzie się centralna „parada równości” w Warszawie, na którą zjadą aktywiści LGBT z całej Polski. Kolejne propagandowe wydarzenia będą miały miejsce m.in. w Olsztynie i Rzeszowie.
  Chciałbym aby nasz samochód, informujący mieszkańców o planach lobby LGBT wobec dzieci, przez cały najbliższy tydzień jeździł po Warszawie. Oprócz działań samochodowych w stolicy, planujemy również akcję w Zielonej Górze w dniu deprawacyjnej „parady”. Musimy także przygotować się do działania w Olsztynie i Rzeszowie. W najbliższych dwóch tygodniach wydatki z tym związane wyniosą ok. 9 000 zł.
  Dlatego zwracam się do Pani z prośbą o przekazanie 30 zł, 60 zł, 120 zł, lub dowolnej innej kwoty, aby pokazać prawdę o „edukacji” seksualnej, pedofilii i planach lobby LGBT wobec dzieci mieszkańcom Zielonej Góry, Warszawy, Olsztyna i Rzeszowa.
  Numer konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
  Fundacja Pro – Prawo do życia
  pl. Dąbrowskiego 2/4 lok. 32, 00-055 Warszawa
  Dla przelewów zagranicznych – Kod BIC Swift: INGBPLPW

  Lobby LGBT zamierza zorganizować w tym roku aż 21 propagandowych przemarszów w całej Polsce. Nigdy dotąd nie było ich tak wiele. To rezultat m.in. wielomilionowych dotacji, jakie deprawatorzy otrzymują od zagranicznych koncernów i fundacji.
  My działamy tylko dzięki pomocy naszych Darczyńców. Ich pomoc jest niezbędna aby ratować nasze dzieci przed terrorem demoralizacji. Liczę na to, że wesprze Pani nasze działania.
  Serdecznie Panią pozdrawiam,

  Fundacja Pro – Prawo do życia
  pl. Dąbrowskiego 2/4 lok.32, 00-055 Warszawa
  http://www.stopaborcji.pl

 20. revers said

  re14

  to wielki syjon i sanhedryn planuje jakie przesilenie w rp, skoro tylu z brygady faszingtonskiej na raz beda cwiczy jak spacyfikowac tubylcow, ala ostanie pacyfiakcje miast w stanach po los angeles, gdzie do miasta nawet mysz nie mogla wejsc, a co dopiero niezelezny dzienikarz, z pelna blokada informacji jak i czym pacyfikuje sie miejscowych.

  Jest jeszcze milicja z Mitchiganu ale oni bazuja na irlandzkich bojowkach i szkoleniu, przywiazaniu do rodziny, tradycji i lokalnych spolecznosci, nie straniacy od kalasznikowa AK 47, a nie federalisci, pierwsi po nomadach, czyli zbieranina z wszystkich stanow z giwera M4 lub M16.

  No to zrobia z polakow federastow, pe.erastow po Lizbone.

 21. Boydar said

  „… w jednej ze szkół podstawowych na warszawskim Ursynowie …”, „… mówi „edukatorka” seksualna, którą udało się nagrać za pomocą ukrytej kamery …”

  No, i w ramach rzetelnego dziennikarstwa dowiedzieliśmy się, że bohater walczący o nasze dzieci nazywa się Maciej Zemła, że wysłał maila do Agnieszki, że fundacja potrzebująca kasy mieści się przy Dąbrowskiego, że prezydentem Gdańska jest jakaś niedorżnięta blad; a Warszawy przyjaciel wesołego diabła i wszystkich pedałów.

  Tego co istotne, pan dziennikarz nie podał – nazwisk, adresów, kontaktów. A one są oficjalne, zarówno szkoły, jak też edukatorki, widnieją na www, trzeba znaleźć i mieć pewność że to to, on miał.

  Widocznie podał tylko to, co go interesowało, nr konta dla wpłat.

 22. Sowa said

  Czechy masowo deportują Ukraińców © Sputnik . Natalia Seliverstova

  GOSPODARKA
  13:55 26.05.2019

  Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy co miesiąc 100 tys. Ukraińców wyjeżdża do pracy za granicę. Międzynarodowy Fundusz Walutowy doliczył się nawet 3 mln obywateli Ukrainy, którzy pracują w innych krajach.
  „W ubiegłym roku czeska policja z sekcji postępowań ds. cudzoziemców zatrzymała 4992 nielegalnych imigrantów, czyli o 254 osoby więcej niż w roku 2017” – poinformowały czeskie organy ścigania.

  Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czech zdecydowana większość cudzoziemców wjechała do kraju legalnie. Później jednak naruszyli oni ustalony okres pobytu. Ponadto wśród wszystkich nielegalnych imigrantów przeważali Ukraińcy – 1470 osób.

  Czeska policja deportowała z kraju 5713 migrantów. Prawie dwie trzecie (3889 osób) z nich to obywatele Ukrainy – wynika z danych resortu.

  Ukraińscy migranci zarobkowi korzystali głównie z polskich wiz pracowniczych.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/2019052610454601-czechy-masowo-deportuja-ukraincow-sputnik/

 23. PISKORZ said

  re 18 w теплушках (to coś, z rodzaju ocieplanych tymczasowych chat)”..RACZEJ O ILE PAMIĘTAM…były to wagony towarowe z jakimiś piecykami..!!

 24. Nina said

  Dołączam post scriptum do Nr 15.

  Jak podają niektóre strony internetowe: „W Polsce żyje stado wolnych krów. Są zdrowe, ale władze chcą je zabić”.

  Czytamy, cyt. : „„Zagrożenie dla zdrowia publicznego” – tak zabicie 185 wolnych krów z Deszczna (woj. lubuskie) uzasadniał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim. Jego stanowisko potwierdziła Rada Sanitarno-Epizootyczna. Dla niegroźnych zwierzaków cieszących się dotąd wolnością oznacza to wyrok śmierci (…).

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że po dokonaniu gruntownej analizy uwarunkowań prawnych i epizootycznych „nie istnieją przesłanki do rozważenia zmiany podjętych dotychczas rozstrzygnięć”. Oznacza to, że krowy mają zostać wybite. Na ten cel zostało pozyskanych 350 tysięcy złotych z Ministerstwa Rolnictwa.

  .http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/148487-w-polsce-zyje-stado-wolnych-krow-sa-zdrowe-ale-wladze-chca-je-zabic-obroncy-zwierzat-nie-pozwolimy-na-to

  A to życie tych zwierząt wśród normalnych, zdrowych umysłowo ludzi, Są tacy, ale nie w Niemczech a już na pewno nie w Polsce.

 25. Boydar said

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim nazywa się Edyta Siwicka, ma pisdę w poprzek i mieszka tam gdzie mieszka a jeździ oplem vectrą. Dane szczegółowe dla nas do znalezienia a dla tubylców po prostu znany. W czym jest problem ? Jeśli nie ma, to tylko zwierzaków szkoda.

 26. Boydar said

  Na sg interii – „polskie gwiazdy chwalą się mamami”

  https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news-polskie-gwiazdy-chwala-sie-mamami,nId,3007961,nPack,3

  Jedna to nawet bardziej polska od drugiej

  Klaszczemy, proszę Państwa, klaszczemy !

 27. Qazli444 said

  Sporą rolę w przygotowaniu przewrotu w Wenezueli odgrywa obecna minister spraw zagranicznych Kanady Chrystia Freeland. Należy ona do osób które najaktywniej działają w ramach tzw. grupy z Limy, obejmującej 14 państw dążących do zmiany władzy w Wenezueli. W lutym Freeland z dumą informowała, że poparcie dla grupy z Limy wyraziło kilka kolejnych państw, głównie należących do „starej” Unii Europejskiej. Działania dyplomatyczne pani minister nabierają rozmachu, w czym z pewnością pomaga jej poparcie bardzo wpływowych osób. Coś nam mówi, że na temat Chrystii Freeland usłyszymy jeszcze nieraz, dlatego też poświęcimy parę akapitów jej historii.

  Rodzina Chrystii Freeland (od strony matki) pochodzi z Ukrainy. Jej dziadek nazywał się Michaił Chomiak. Po wojnie wraz ze swoją żoną i dziećmi przeniósł się do Alberty w Kanadzie. Co robił w trakcie II Wojny Światowej? Freeland twierdzi, że jej dziadkowie z Ukrainy byli po prostu ludźmi poszkodowanymi w wyniku działań wojennych. Prawda wygląda jednak inaczej.

  Dokumenty ujawnione niedawno przez IPN pokazują, że Michaił Chomiak zaangażował się w pomoc nazistom jeszcze zanim armia Hitlera zaatakowała Związek Radziecki. W pierwszej kolejności Chomiak został przeszkolony przez niemiecki wywiad, a następnie przejął aktywa żydowskiej gazety Nowy Dziennik (jej ostatni wydawca Moise Kanfer został zamordowany w obozie w Bełżcu w 1943 roku). Chomiak zajął się wydawaniem „Krakowskich Wieści”, które najpierw ukazywały się dwa, a potem trzy razy w tygodniu. Dziadek obecnej minister Kanady pełnił rolę redaktora naczelnego. W Internecie można znaleźć zdjęcia na których Chomiak baluje w okupowanym przez nazistów Krakowie.

  Jak na wydawaną przez nazistów gazetę przystało, Chomiak przy każdej możliwej okazji opiewał zwycięstwa armii Hitlera oraz szczuł na Polaków i Żydów.

  Pod koniec wojny Chomiak przeniósł się do Wiednia, gdzie dalej prowadził swoją „działalność”. Z kolei w 1945 roku wraz z rodziną wylądował w zachodnich Niemczech. Informacji na temat tego okresu jest już znacznie mniej.

  Po wojnie władze w Polsce starały się odnaleźć Chomiaka. Wysiłki były podejmowane aż do 1984 roku! Nie wiedziano jednak, że Chomiak tuż po wojnie, wraz z rodziną (i z pomocą CIA) został przetransportowany do Kanady. Podobnie stało się z setkami innych Ukraińców wspierających armię Hitlera.

  Rodziny się nie wybiera, w tym zakresie Freeland nie ponosi win za czyny dziadka. Problem w tym, że obecna minister spraw zagranicznych Kanady jest dumna z tego jak jej dziadek walczył o demokrację. Z kolei każde pytanie o jego kolaborację z nazistami uznaje za „rosyjską prowokację”. Chrystia Freeland podobnie jak jej dziadek uważa, że ma prawo decydować o przyszłości innych narodów. Biorąc pod uwagę jej poglądy i obecną pozycję, ma szansę zrobić wielką karierę.
  https://independenttrader.pl/jak-stany-zjednoczone-dokonuja-przewrotow-szczegoly-ataku-na-wenezuele.html

 28. brys said

  ad 26 – tak to przeglądnąłem panie Boydar i nikogo cholera nie kojarzę prócz tej czarnej szwedki (to z teleranka?) i piosenkarki ze Szczecina. Coś jest z mną nie tak, czy coś?

 29. brys said

  Biała białorusinka.

 30. brys said

  Biała białorusinka nie moderuje a czarna szwedka tak. O co im chodzi?

 31. Boydar said

  Ja tam nie wiem, ale to interia jako fotopic ustawiła gudłę z gudłonegrem pci żeńskiej jako „polskie gwiazdy”; inaczej uwagi bym nie zwrócił. Cwane gapy 🙂

 32. revers said

  No to nie bedzie prawka przeciwko ustawce 447, czyli wracamy do syjonistycznej macierzy i rozszczen przemyslu holocaust.

  https://medianarodowe.com/pis-wycofuje-sie-z-deklaracji-ws-447-suski-nie-ma-potrzeby-wprowadzenia-prawa/

  a po jesieni, wory z pieniedzmi na stol lub nowe zarzadzenia Banku Stanleya Morgana i Danielsa z 44,7% poparciem, nawet gdyby serwer systemu wyborczego i liczenia glosow zawiesil sie na 5%, dobije sie do 44,7%, wynik wyborow jak w twicie Danielsa. …

 33. PISKORZ said

  По большому счету, люди везде одинаковы, манипулировать ими довольно просто””. DZIENNIKARZ ROS. SZYPILIN../ze strony ZAWTRA/..odkrywa Amerykę pisząc jak wyżej, że w ogólnym rozrachunku ludzie wszędzie jednakowi, manipulować nimi dosyć łatwo..!! Dobrze, że o tym przypomniał..

 34. zofia said

  A Macierewicz w Realu24
  Skandal! redactor pozwolil temu klamcy oczerniac Konfederacje
  PiS zaczal swoja reklame na jesienne wybory nawet w takiej stacji!

  .https://www.youtube.com/watch?v=aY0rkjKXqOg

 35. Ad 7

  Dla znających angielski polecam kanał https://t.me/s/SouthAfricaReports na Telegramie, śledzący ludobójstwo białych przez murzynów. RPA to przyszłość Europy. USA również, jeśli biali Amerykanie dadzą się rozbroić, a sprawy pomału idą w tym kierunku, dzięki licznym w ostatnich latach fałszywym flagom i inscenizacjom. Kanadyjczycy są częściowo rozbrojeni, Australijczycy chyby też. W Nowej Zelandii rozbrajanie właśnie ma miejsce. Nawet Szwajcaria, symbol wolności obywateli w dostępie do broni palnej, głosowała kilka dni temu za restrykcjami, a od tego się tylko zaczyna kompletny zakaz posiadania.

 36. Jurek said

  Wywiad z Mateuszem Piskorskim. Sporo ciekawych opinii p. Mateusza.

  .https://youtu.be/8g7S0gD4DuU

 37. NICK said

  Zaiste:

  zatem macie?
  Swe katakumby?
  I Wiarę Prawdziwą?

  Tydzień niecały mnie wystarczył bo wróciłem do ‚reality’; świat bardzo szybko upada… .

 38. Głos Prawdy said

  Roman Juszkow

  To jest po naszemu, po rusku: najpierw znieść wielowiekowy terror Krymchaków z porwaniem milionów Rusków w niewolę do Turcji, potem znosić ich okrutne tortury podczas okupacji niemieckiej, w końcu przyłączyć Krym do Rosji – i ponownie wsadzić Tatarów krymskich sobie na szyję. Internacjonaliści my, „всечеловечность” (humanizm, współczucie) jeszcze u nas to się nazywa

  https://vk.com/id51590065

 39. revers said

  Swieto wniebowstapienia dzisiaj ale chyba nie w kaczylandzie, czy polin?

 40. Katarzyna T said

  Ad.37 „zatem macie?
  Swe katakumby?
  I Wiarę Prawdziwą?” tak
  http://www.paruzja.info/2013.03.07_11-05.php

 41. JO said

  Ruch Oporu w Anglii, to rozsiane „ogniska” wiernych Tradycji w topiacej sie pod zalewem obcych cywilizacji Anglii. To internetowe nauki katechizmu. To Swiety Rozaniec wsrod wiernych, pierwsze soboty miesiaca.. to indiwidualne oraz grupowe finansowe wsparcie najbiedniejszych, potrzebujacych pomocy, to m.in. coniedzielne Msze Swiete w Londynie, gdzie Biskup Williamson niejednokrotnie ma pierwsze kazania… na tematy, ktorymi dzieli sie z wiernymi Tradycji Ruchu Oporu na innych kontynentach….w Londynie, gdzie lata temu nastapiolo pierwsze spotkanie Gajowiczow z Biskupem W ….- JO:

  .https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/05/30/jezyk-jak-ster-u-statku-biskup-williamson/

 42. Czaruś said

  ad.”wRealu24″ jest żyd! To udowodnił kiedyś „PPP” P. Zbigniew Kękuś. Pozdrawiam wszystkich.

 43. Czaruś said

  miało być: Właścicielem „wRealu24” jest żyd!

  ——
  A co ma nie być?
  Może ma pójść na budowę?
  Admin

 44. Katarzyna T said

  Ad.41 .w Londynie, gdzie lata temu nastapiolo pierwsze spotkanie Gajowiczow z Biskupem W ….- JO:
  Ps Panie JO, Gajowiczów od Gajowego?

 45. Boydar said

  Ktoś w Gajówce wyliczał, kogo nie upoważniać w demokracji do głosowania; bez własności, urzędników, meneli, etc. /uciekło mi gdzieś ale myśl się plącze/.

  No to niewielu zostaje, bo ja bym jeszcze baby wyeliminował.

  Tylko królestwo, albo jakoś tak. „Problemy” znikają.

  ———–
  I chorych psychicznie, m.in. pedałów.
  Admin

 46. Boydar said

  „… jeśli nie uwierzymy papieżowi, to komu będziemy wierzyć? …” – Dziwisz

  https://wiadomosci.wp.pl/dziwisz-jesli-nie-uwierzymy-papiezowi-to-komu-bedziemy-wierzyc-6386224301098626a

  Może przez pomyłkę, ale choć raz blad’ prawdę wyrzęził, jak tatełe w trakcie egzorcyzmów. Bo przecież właśnie o to chodziło; żeby nam papieża zabrać, z udziałem naszej Wolnej Woli. Apage satanas !

 47. revers said

  o przepraszam dzisiaj starszy gosc metra berlinskiego pytal sie troche mlodszej od siebie kobiety czy dzisiaj jest dzien wniebowsapienia, nawet starcza choroba psychiczni maja czasami zdrowe odruchy wiary, lub pytania na miejscu gdy wokol tlumy japoczykow z aparatami co fotografuja wszystko, afrykanow, szamanow, muslim z calego swiata.

  Lub Lavrow zarzuca lobby rusofoboow w Austrii odwolanie kanclerza Kurza co chcial miec dobre stosunki z Rosja i wplyw na rurociag Southstream.

 48. Sowa said

  Cudzoziemcy popełniają coraz więcej przestępstw w Polsce

  Grażyna Zawadka

  O niemal 40 proc. wzrosła w 2017 roku liczba przestępstw popełnionych przez cudzoziemców.
  Przybywający do Polski obcokrajowcy przynoszą niewątpliwą korzyść dla gospodarki, łatając deficyt na rynku pracy. Jednak ich obecność ma także ciemną stronę – jest nią wzrost przestępczości. Skala różnego rodzaju nadużyć, jakich się dopuszczają, w ciągu dwóch ostatnich lat wzrosła o ok. 80 proc. – wynika z danych Komendy Głównej Policji, które poznała „Rzeczpospolita”.

  W ubiegłym roku obcokrajowcy popełnili w Polsce łącznie 6264 przestępstwa – czyli prawie o 1,7 tys. więcej niż w roku poprzednim (kiedy odnotowano ich 4580). W porównaniu ze stanem sprzed dwóch lat to wzrost o 2,8 tys.
  Blisko połowę spośród wszystkich ubiegłorocznych nadużyć stanowiły te o charakterze kryminalnym. I tak, przybyło kradzieży (z 522 do 622), włamań czy przypadków wandalizmu (uszkodzenia rzeczy). Cudzoziemcy częściej wikłali się w przestępstwa narkotykowe – popełnili ich ponad pół tysiąca (dwukrotnie więcej niż w 2015 r., kiedy odnotowano ich 244).
  Dopuścili się też 21 gwałtów (w 2016 r. – 15), dziewięciu zabójstw (rok wcześniej – trzech) i 79 rozbojów (to o kilkanaście więcej).
  W statystyce naruszeń dominują Ukraińcy – byli sprawcami ponad połowy ze wszystkich „cudzoziemskich” przestępstw. To niejako naturalne, bo przybysze tej narodowości u nas dominują (kolejni Białorusini popełnili 357 czynów).
  Przybysze z Ukrainy wpadają w konflikt z prawem głównie przez złe zachowania na drogach, w tym jazdę po alkoholu.
  – Ponad 90 proc. wszystkich naruszeń prawa, których u nas dopuścili się obywatele Ukrainy, stanowiły przestępstwa drogowe oraz prowadzenie w stanie nietrzeźwym – przyznaje Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.
  I tak, na ponad 3,6 tys. przestępstw, których sprawcami w ubiegłym roku byli Ukraińcy, ponad 1,7 tys. to przestępstwa drogowe, a 1,6 tys. – jazda po alkoholu – z takim jego stężeniem, że „podpada” pod kodeks karny.
  Dla porównania – na wszystkie przestępstwa popełnione w ubiegłym roku przez Białorusinów nadużycia drogowe (w tym jazda po pijanemu) stanowiły ponad połowę. W przypadku Czechów – jedną trzecią. Zdyscyplinowali za kierownicą są np. Gruzini, których tylko sześć razy złapano na jeździe po alkoholu (na 111 ich przestępstw w 2017 r.).
  – Na Ukrainie, zwłaszcza na terenach wiejskich czy niezabudowanych, jest mało kontroli drogowych. A jeżeli jeśli są, to milicję można niestety przekupić. Nasi rodacy myślą więc, że w Polsce także można dać łapówkę i uniknąć kłopotów – komentuje Mirosława Keryk, prezes fundacji Nasz Wybór, pomagającej Ukraińcom w Polsce. O lekceważeniu przepisów na drogach świadczy to, że – jak dodaje prezes Keryk – dochodzi do wielu groźnych obrażeń w wypadkach, bo powszechnie lekceważy się zapinanie pasów.
  – W Polsce właśnie dzięki policyjnym kontrolom trzeźwości na drogach udało się bardzo znacząco ograniczyć plagę nietrzeźwych kierowców – zaznacza Ciarka.

  Skutki jazdy na podwójnym gazie przybyszów ze wschodu bywały dramatyczne. W woj. dolnośląskim na autostradzie ukraiński kierowca ciężarówką staranował stojące w korku samochody. Zabił dwie osoby, trzecia została ciężko ranna. 31-latek był nietrzeźwy.
  We Wrocławiu kolejny kierowca z Ukrainy (z 1,5 promila) rozpędzonym bmw uderzył w drzewo tak, że rozpadło się na dwie części – zginął pasażer. W Wielkopolsce kolejny prowadzący miał 3 promile. To niektóre przypadki z 2017 r. z promilami w tle.
  Z danych policji wynika, że cudzoziemcy w ubiegłym roku częściej dopuszczali się przestępstw gospodarczych (łącznie 622, wzrost o jedną czwartą). Co ciekawe, na 107 nadużyć Ormian ekonomiczne stanowiły ponad połowę. Kryły się za tym np. nielegalne tytoniowe biznesy. Jak kontrolowana przez ormiańską mafię nielegalna fabryka papierosów na Mazowszu, rozbita jesienią 2017 r. przez policjantów CBŚP.
  Przybysze z egzotycznych i odległych krajów rzadko wchodzili w konflikt z prawem.
  Dane KGP nie odpowiadają na pytanie, ile spośród przestępstw popełnili cudzoziemcy będący w Polsce przejazdem, a ile tacy, którzy są u nas dłużej – mieszkają i pracują.

  https://www.rp.pl/Przestepczosc/303219904-Cudzoziemcy-popelniaja-coraz-wiecej-przestepstw-w-Polsce.html

 49. Sowa said

  24.09.2018
  Prawo jazdy dla Ukraińców? W Polsce bez problemu

  Izabela Kacprzak

  Ukraińcy wyrabiają sobie w Polsce polskie prawa jazdy honorowane w całej UE. Weryfikacja wiedzy i umiejętności jest iluzoryczna.
  Choć rośnie liczba cudzoziemców ze sfałszowanymi prawami jazdy, a na Ukrainie kwitnie proceder kupowania licencji za łapówkę, Polska nadal uznaje wydane na Ukrainie czy Białorusi prawa jazdy dla kierowców zawodowych, którzy chcą pracować w polskich firmach transportowych i jeździć po europejskich drogach. Stają się one podstawą do wyrabiania polskiego prawa jazdy z licencją międzynarodową. Dzięki temu w dokumencie mają wpisany kod 95, jaki posiadają wszyscy kierowcy zawodowi w UE, który potwierdza posiadane kwalifikacje (kierowcy zza wschodniej granicy go nie mają).

  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/309239965-Prawo-jazdy-dla-Ukraincow-W-Polsce-bez-problemu.html

 50. Lily said

  Re 48;Sowa
  Partia Jaroslawa Kaczynskiego,dba o interesy
  Ukraincow na terenie pookraglostolowej III.R.P.

 51. Głos Prawdy said

  Morawiecki oszalał! Nie zaszczepisz się? Nie zostaniesz przyjęty do pracy. Szykują absurdalną zmianę w przepisach
  https://nczas.com/2018/12/14/morawiecki-oszalal-nie-zaszczepisz-sie-nie-zostaniesz-przyjety-do-pracy-szykuja-absurdalna-zmiane-w-przepisach/?fbclid=IwAR2yIL6b1Umy_RXX9vXqT6m77wDu9OTCsGwHW3uTpePNbvFEFFQTXT5KkRo

 52. Głos Prawdy said

  Wczoraj pokłócilem się z żoną, ale ona nadal kocha i karmi mnie

 53. Głos Prawdy said

  BARANY ZAGŁOSOWAŁY NA WILKI

 54. Lily. said

  Walczyli/budowali/buduja,”wolna Polske”,
  z mysla o kim ?.

  Zrodlo;Sumienie Narodu.

 55. Lily said

  Re 50;Glos Prawdy
  Depopulacja TUBYLCOW ?.
  Tubylec znaczy,rdzenny mieszkaniec danego kraju,terenu,obszaru.

 56. JO said

  ad.44. Tak sie stalo, ze to Gajowy „jest winien” swoimi wpisami o Biakupie na witrynie Dziennik Gajowego Maruchy…, ze az podjeta zostala decyzja wspierania Ekscelencji w ramach Gajowki Maruchy – Dzialanie ( ktora zalozyl Gajowiczom Marucha..)…po dzis dzien, jako juz Katolicki Ruch Oporu. piekna historia zaczeta w 2015 Roku, to juz niemalze 5 lat…- JO:

  https://gajowka.wordpress.com/polska-diaspora-w-angliiwyspach/

  ——-
  Fakt, postać bp-a Williamsona jest mi bardzo bliska.
  Błędem było usunięcie Go z FSSPX.
  Admin

 57. JO said

  Wspomnienia:
  https://gajowka.wordpress.com/polska-diaspora-w-angliiwyspach/
  Obudzielm sie 31.05.15. bardzo wczesnie nad ranem, nie moglem spac z emocji, radosci, ze jade na Msze Trydencka odprawioana przez JE Biskupa Williamsona, ktorego szukalismy 5 miesiecy. Choc obudzilem sie okolo 4.00, to lezalem wciaz pod koldra rozmyslajac o tym wielkim wydarzeniu. Myslami bylem z Panem Gajowym i Gajowiczami, ktorym juz dzien wczesniej napisalem, ze jade przekazac uzbierana sume dla J.E.! Problem jest, ze w domu , jak powiedzialem, ze poinformowalem Gajowiczow co mam zamiar zrobic, dostalem upomnienie, ze takich rzeczy sie nie robi – „…takie informacje przekazuje sie po wykonanym zadaniu…co bedzie, jak nie zobaczysz sie z Biskupem, co powiesz Gajowieczom…? „

  Bylem wiec pod presja kolejna. Wstalem.., postanowiwszy oddac te presje Panu Bogu w porannej modlitwie.

  Gdy bylem juz gotowy do wyjazdu, dokonalem wpisu w Gajowce. Po ukonczeniu, wsiadlem do samochodu, ktory jest moim „malym domkiem” – niemlodego juz Land Rover Discovery i wyruszylem do Londynu. Autostarada wczesnie rano byla niemalze pusta, nie bylo korkow i tak bylo az do samego Lonydu, gdzie jak zwykle samochodow bylo co niemiara. Nie lubie tego miasta; jest olbrzymie, zatloczone, multikulturowe oraz z wszedzie obecnymi, w tym na drodze, kamerami, miernikami predkosci… stresujaca jazda…
  Moja pokladowa nawigacja samochodowa wskazala, ze dojezdzam co celu, ale problem byl taki, ze trzeba bylo znalezc miejsce by sie zatrzymac i z tego powodu krazylem kilka razy w kolo. Juz bedac podirytowanym, bo czas uciekal…znalazlem miejsce parkingowe. Szybciutko, z laska w jednym reku i walizeczka z Mszalem Rzymskim…w drugiej, pobieglem do parkomatu, ktory okazal sie zepsuty? Pobieglem do kolejnego, tuz kolo Hali Bibliotecznej, gdzie ma byc odprawiana Msza Swieta i tam pewien sprzedawca poinformowal mnie, ze jest niedziela i ze akurat w tym miejscu Londynu w Niedziele nie ma zadnych oplat parkingowych! Uf, odetchnalem, bo kara za brak biletu parkingowego kosztuje £60!
  Poszedlem waskim chodniczkiem do bocznych drzwi budynku, ktore prowadzily do hali, gdzie kilka osob ustawialo krzesla na przeciwko malego , recznie zbudowanego, przenosnego oltarza. Bylem w „kaplicy”. Cofnalem sie z niej, bo jak to ja, potrzebowalem czasu na pozbieranie emocji, ale na chodniku, ktorym wczesniej bylem, spotkalem mezczyzne – Anglika z dziecmi, ktory do mnie podszedl pytajac kim jestem i zaraz odpowiadajac, czy nie tym Panem XX, ktory ma przybyc dzis na spotkanie z Biskupem Williamson? Nie zdazylem odpowiedziec „tak”, wchodzac juz na nowo do Kaplicy, a podeszly do mnie inne osoby, ktorym bylem przedstawiany. Zaczalem opowiadac wszystkim na nowo historie Gajowki, Gajowiczow, Gajowego, kwest… Wszyscy sluchali mnie z radoscia, procz jednego mezczyzny, ktory przygladal mi sie bacznie. Pomyslalem, ze to byc moze ktos, kto jest odpowiedzlany za bezpieczenstwo? Tak chyba bylo. Ten mezczyzna delikatnie zawsze przygladal sie bezemocjonalnie kazdemu nowo przybylemu.
  Od osob, z ktorymi rozmawialem dowiedzialem sie ,ze sala zostaje wynajmowana tylko na jedna czy dwie godziny. Godzina wynajmu kosztuje fortune! – £250, tak wiec wazne jest, by bylo jak najwiecej osob na Mszy, gdyz cala posluga Biskupa R.W. jest uzalezniona finansowo od darczyncow. Dowiedzialem sie, ze JE Biskup Williamson juz jedzie…po chwili, wszedl zwawym krokiem wysoki, postawny kolejny meczyzna w czarnym plaszczu i sredniej wielkosci walizeczka w reku. Cala postawa, twarz, ruchy dawaly wrazenie, ze mezczyna moze miec okolo 70 lat. To byl Biskup Williamson, ktoremu zostalem przedstawony. Biskup podal mi dlon, na ktorej byl pierscien biskupi. Uklaknalem, ucalowalem pierscien, wstalem i przedstawilem sie. Zaczelismy rozmawiac, wymieniajac zdania, rozumialem, ze jest to czas na przygotowanie sie do Mszy Swietej, ktora byla Spowiedz Swieta. Nie czekajac wiec dluzej przekazalem koperte z £600, wyjasniajac czym jest. Biskup przyjal dar z wdziecznoscia, dziekujac Nam Wszystkim Gajowiczom. Odpowiedzialem, ze to nasz obowiazek.., po czym czulem dlugie spojrzenie Biskupa prosto w moje oczy. Slowa aprobaty, radosci slyszalem od kazdego w kolo mnie. Zrozumialem, ze bedziemy o tym rozmawiac nieco pozniej.

  Zostalem zapytany, czy przystapie do Spowiedzi i Komunii Swietej. Ja zawsze staram sie byc przygotowany na spowiedz, czyli czesto odprawiac pokute, przypominajac sobie o tym co zle zrobilem, ale pytanie to mnie zmrozilo, bo majac grzechy, o ktorych wstyd myslec przed samym soba, mialbym je powiedziec Biskupowi, ktoremu przywoze dobra nowine? Przeszla mi mysl, by sie zakopac, uciec, wyslac Pana Gajowego w moje miejsce lub poprosic ktoregokolwiek Gajowiecza, by przekazal Biskupowi pieniadze. Niestety, to ja stalem przed Biskupem i o zakopywaniu sie, odwrocie nie bylo juz mowy! Bez wiekszego zastanowienia odpowiedzialem co czuje, ze ja w zasadzie to sie boje, wstydze spowiadac Biskupowi. Biskup podszedl blizej do mnie i powiedziel, ze to dobrze o mnie swiadczy, ze mam takie odczucia. Wszystkie oczy w Kaplicy byly skierowane na mnie – bylem pierwszym spowiadajacym sie!

  To byla moja spowiedz z calego mojego zycia. Biskup rozumial geneze moich grzechow, przeszywal moje zycie, osobe do samej krwi i kosci siegac serca i duszy mojej, wydawalo by sie tak, ze poprzez te spowiedz „kupowal mnie” dla Pana Boga, ktoremu sluzy.

  Pokuta byla znaczna, wiec trzeba bylo zaczac od razu, by „zdazyc” na Msze i Komunie Swieta. Kleczc, modlac sie, nie zauwazylem, ze Biskup tuz za mna juz stal rozpoczynajac Msze Swieta – ja kleczalem na samym koncu na przeciwko Oltarza, gdzie stal Krucyfiks, obraz Pana Jezusa….

  Biskup mial jednego ministranta, mlodego mezczyzne, syna jednego z pieciorga dzieci Malzenstwa, ktore mi sie przedstawilo, jak wszedlem do hali. Pomyslalem sobie, ze ten mlody mezczyzna bedzie Ksiedzem… .

  Kazanie Biskup mowil z pamieci, trzymajac jednak modlitwenik w reku, na ktory sie powolywal cytujac slowa swietych tekstow. Mowil o odpowiedzialnosci Biskupow i Ksiezy, o Biskupow wladzy, ale i wielkiej mocy jaka maja od Pana Boga. Mocy, ktora moze odmienic Swiat. Zwrocil uwage, ze ta moc, sila, autorytet, wielkie dary, ktore tak wiele moga, sa tylko wtedy mozliwe do uzycia, gdy Biskup, Ksiadz mowi slowami Boga „tak, tak, nie , nie”, jak Nasz Krol Pan Jezuch Chrystus, gdy „ton” ich jest ten sam co „ton” Pana Boga. Ostrzegl, ze gdy Biskup nie mowi, naucza, nie glosi Wiary.., jak to robil i nakazl Pan Jezus Chrystus, to postacie Biskupow i Ksiezy sa „puste”, bez Mocy. Ja zrozumialem, ze nie ma mozliwosci, by posluga takich Biskupow, Ksiezy dawala Dobre Owoce.

  Nauczal Biskup, ze Biskupi powinni umierac dla grzechu, powinni umiec poswiecic swe zycie a nawet umzec dla Bozej sprawy, jezeli tego sytuacja wymaga….ze, przed wladza Biskupa, Ksiedza, pada na kolana inna wladza, nie ma innej mozliwosci, gdyz wladza swiecka w hierarchii jest ponizej…. Tu podal przyklady z przeszlosci, jak niegodziwi Krolowie atakowali Biskupow….pomyslalem o Historii Polski, bo przeciez i my mamy takie przyklady…

  Byla tez mowa o sytuacji dzis i przyczynach tego co widzimy na codzien w kolo nas, jednak ja bylem przejety oczekiwaniem na Komunie Swieta i juz kazania do konca nie slyszalem.
  Nie bylo wile osob, ktore do Komunii Swietej niepodeszly. Wydawalo mi sie, ze niepodeszlo kilu mezczyzn ubranych w ala wojskowym ubraniu, ktorzy sie okazali Polakami z Narodowego Odrodzenia Polski – http://www.nop.org.pl http://www.nacjonalista.pl , a moze podeszli ale ja modlac sie tego nie zauwazylem?

  Po Mszy Swietej, mielismy niewiele czasu na rozmowe miedzy soba, zarowno z Biskupem, ktoremu opowiedzialem raz jeszcze o Gajowce.., jak i z uczestnikami Mszy. Poznalem tam kilka osob z Polski, w tym z Bractwa Piusa X, ktore podjely sie oddac swoj czas, wysilek, zycie na posluge Biskupa. Mam do tych osob kontakt, wymieniwszy dane miedzy nami.

  Trzeba bylo opuscic hale , bo byla wynajmowana od pewnej godziny godziny do godziny… Wyszedlem na zewnatrz budynku, po chwili wyszedl i Biskup Williamson zwrociwszy sie do mnie z pytaniem , w ktorym kierunku jade. Odpwiedzialem, ze „..w tym kierunku, ktory Biskup rozkaze… a mam stary, dobry angielski samochod, w ktorym bedzie Biskupowi wygodnie…”.

  Poszlismy wiec razem na postoj, gdzie stal Land Rover Discovery, pelen rupieci potrzebnych do opieki zwierzat, jednak siedzenie pasazera bylo w zasadzie puste, ktore zaczalem , po otwarciu drzwi uprzatac, czyscic. Bislup powiedzial bym sie nie przejmowal za bardzo, ze siedzenie jest dobre i ze mozemy ruszac. Miejsce docelowe, to Port Lotniczy. Kierowalem samochodem starajac sie jechac bezpiecznie, choc , niestety nie bedac przyzwyczajanym kierowac samochodem po londynskich drogach, czesto zjezdzalem na inny pas ( wtedy Biskup lapal sie za glowe..) lub kierowalem sie do innej uliczki. By nie przekraczac predkosci, staralem sie jechac powoli trzymajac silnik na biegu nieco nizszym i zawsze jak silnik nieco „wyl” Biskup pokazywal mi skinieniem reki, zartobliwym gestem, ze czas, by zmienic bieg na wyzszy. (przekonany jestem, ze Biskup ma talent muzyczny, „naturalne ucho” – jak to Anglicy mowia..) Wskazywal mi tez , ktorym pasem mam jechac, kiedy startowac na swiatlach…, bo coz ja, ja bylem zajety z nim rozmowa o tysiacu tematow dotyczacych Polski, Kosciola, Gajowki…kwestach, Gajowiczach, Gajowym, mojej rodziny, grupach krwi (.. Biskup ma grupe krwi oczywiscie jak Nasz Pan Gajwy Marucha, co zgadlem od razu..), i na Rosji temat, przyznajac sie do tego, ze mamy w Gajowce Akcje „Ikony dla Walczacego Prawoslawia”. Opowiedzialem Biskupowi o planach zawiezienia ich do Rosyjskiej Dumy, wszystkich czterech wlacznie z Ikona ostatniego Cara Rosji i Carskiej Rodziny, na co Biskup odpowiedzial : „ zawiezcie te Ikony do Rosji, Rosjanom oddajac je w Rece Prezydenta Rosji, Pana Wlodzimierza Putina…”

  Odetchnalem z ulga! Chyba wszyscy Panstwo wiecie dlaczego?

  W takiej atmoswerze dotarlismy, po ponad godzinie jazdy, do Portu lotniczego, na jego postoj , gdzie mozna stac tylko przez chwile. Podczas jazdy do portu i wielotematowej rozmowie, poprosilem, by Biskup wyjal pewna rzecz z kieszeni mojej marynarki, ktora mialem na tylnim siedzeniu – byl to krucyfiks, ktorego historie kupna opowiedzialem Jego Eminencji. Biskup zasmucony historia tego krucyfiksu, trzymal go mocno w swoich dloniach przez cala droge, tak jakby „opierajac sie o niego, tulac go, ogrzewajac swoimi dlonmi…” powiedzil, ze jak staniemy, on poswieci ten Pastoral, ktory choc zapewne byl kiedys poswiecony, to zrobi to teraz raz jeszcze. Poprosil, bym dal do oczyszczenia go Paniom z Bractwa Piusa X, bo one to robia najlepiej.

  Wyszlismy na postoju w srodku lotniska lodnyskiego z samochodu. Otworzylem wielki bagaznik i wyjalem z niego walizeczke Jego Eminencji, w ktorej trzymal szaty liturgiczne.
  Na chodniku/przystanku, postoju samochodu, ktorym jechalismy, w kolo ktorego bylo setki spieszacych sie ludzi, Biskup wyjal modlitewnik i wode swiecona i zaczal czytac swiete teksty. Pokropil Pastoral obficie woda Swiecona. Ja przykleknalem na chodniku…, zegnajac sie z Biskupem, ucalowalem kleczac skrawek materialu u samego dolu jego czarnego plaszcza, oraz pierscien Biskupi na Jego dloni, a na koniec pozegnania powiedzielismy do siebie jeden do drugiego : „NEVER SURRENDER”.
  Tak sie pozegnalismy. Serce mi lzawilo, ze opuszczalem Biskupa, przy ktorym chcialem pozostac na zawsze, ze opuszczalem Biskupa, ktory nie jechal limuzyna z szoferem, ktory nie odprawial Mszy Swietej w Katedrze, ktory w zasadzie pieszo, schludnie ,… ubogo ubrany tak podczas Mszy Swietej jak i w drodze z jedna walizeczka spieszyl sie ratowac Nsze Dusze, nas, nasze dzieci, nasze rodziny, nasze Rody, nasze Narody.

  Obiecalem sobie, ze to nie bedzie moje ostanie z Biskupem spotkanie…i ze nigdy Jego nie opuszcze i choc z daleka, bede blisko tak, jak tylko moje sily i Pan Bog mi na to pozwoli.

  JA

  Jego Eminencja Biskup Kosciola Rzymsko-Katolickiego potrzebuje naszego wsparcia:

  1. Finansowego wsparcia Swietej Poslugi. Prosze, a nawet blagam o wplacanie darow pienieznych na wskazane konto, ktorego dane umiescimy na stronie „Konta Bankowe” Gajowki Dzialanie lub na konto istniejacej juz kwesty z adnotacja – na rzecz Swietej Poslugi JE Biskupa R. Williamsona, bo przeciez tam wciaz zbieramy pieniadze dla Naszych Swietych Ksiezy z Bractwa Piusa X w Polsce, ktorych Jego Eminencja nie pozwala nam opuszczac z powodu jego osoby….
  2. Potrzeba jest rozpowszechnienia informacji o posludze Biskupa w Anglii. Prosba do Pana Gajowego, by conajmniej raz w miesiacu na Glownej stronie Gajowki pojawil sie artykul , tekst z informacja o miejscach odprawianej przez Biskupa Mszy Swietej Trydenckiej. Celem naszym jest skierowanie Polakow w Anglii, Londynie… na Msze Swieta odprawiana przez JE.

  Sa tez inne potrzeby, ale o tym w innym czasie.

  https://marucha.wordpress.com/2015/05/29/wolne-tematy-45-2015/#comments

 58. Głos Prawdy said

  Ślub pary homoseksualnej w Gdańsku. Walczą o legalizację
  https://dziennikbaltycki.pl/slub-pary-homoseksualnej-w-gdansku-walcza-o-legalizacje/ar/c1-14169731?utm_source=facebook.com&utm_medium=dziennik_baltycki&utm_content=wiadomosci-gdansk&utm_campaign=slub-pary-homoseksualnej-w-gdansku-walcza-o-legalizacje&fbclid=IwAR1vnPHPQSuIylipXTInCFBtt9owS_IOGbAFGghAyYN-PT_zrlSrQXKxwBs

 59. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-biura-senatorow-zaprzeczaja-by-wyslaly-list-do-premiera-morawieckiego/ynbcjn0

  „… pod zarzutem powiązań z Gulenem aresztowano w sumie ok. 500 tys. osób, z których ok. 30 tys. nadal przebywa w areszcie …”

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/turcja-drakonskie-kary-dla-zolnierzy-bioracych-udzial-w-puczu/65rn9p3

  Czyli u nas trzeba by jakieś połowę tyle; nie, nie mamy tyle wapna. I nie o żołnierzy mi chodzi ani nie o pucz, chodzi mi że się da ! Wyłapać i osądzić.

 60. Boydar said

  https://nt.interia.pl/technauka/news-przelom-w-ostrzeganiu-przed-trzesieniami-ziemi,nId,3018337

  Gów.no tam nie „przełom”. Chińczyki już dwa tysiące lat temu mieli (i używali) praktycznie banalne w formie urządzenie do tego celu. Algorytm kształtu był oczywiście tajemnicą, nikt też w owym czasie nie kumał jak to naprawdę działa; ale działało, działa zresztą do dzisiaj, bo Bóg praw fizyki nie zmienił. Nałkoffcy mają je w dupie, na wszelki wypadek. Mogłoby przy okazji okazać się „kilka” spraw i rzeczy niewygodnych …

  .https://www.naszanowazelandia.pl/wskazowki/6/wykrywacz_trzesien_ziemi/

  A, nie należy przywiązywać zbytniej wagi do użytego pojęcia „fale telepatyczne”, bo o żadną telepatię tam nie chodzi, to wyłącznie taki skrót myślowy.

 61. Boydar said

  https://mamdziecko.interia.pl/wychowanie/news-najlepszy-sposob-na-obudzenie-dziecka,nId,3018050

  Można domniemać zatem, że te z probówki najskuteczniej budzi brzęk tłuczonego szkła

 62. Antymon said

  ad 3 @Marucha

  Sie Pan czepia, Panie Gajowy. Zielonoświątkowcy to wybitne jednostki są. Sól naszej ziemi. Na przykład:

  https://agasiorowski.wordpress.com/cv/

  Lekarz, muzyk, biznesmen, no, człowiek renesansu. Po ojcu z radykalnych katolików osiadłych na Kujawach od czasów bitwy pod Grunwaldem, po matce ze starej polskiej szlachty, co to Rzeczypospolitej przed Turkami broniła. No i ta klasyczna uroda – trudno powiedzieć, czy bardziej po kresowej szlachcie, czy po rycerzach od Jagiełły.

 63. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/mysliwi-domagaja-sie-zezwolenia-na-udzial-dzieci-w-polowaniach-6386610014644353a

 64. bryś said

  ad 62.

  Uwielbiają mówić o sobie.

 65. Sacra Congregatio Sancti Officii said

  ksiądz biskup prof. Karol Wojtyła-Katz Jan Paweł II Wielki Nieposłuszny Papieżom
  Jan Paweł II zerwał jedność z Kościołem Katolickim
  czciciel judaizmu Jan Paweł II a pedofilia homoseksualizm sodomia

  Już papież Leon X ogłosił 5 maja 1514 roku w dokumencie Supermae dispositionis, że świeccy i duchowni powinni być karani sankcjami karnymi i kanonicznymi za każdy akt seksualny z dziećmi.

  Papież Św. Pius V uznał ten czyn za wynaturzenie, a jego sprawę zalecał oddać w ręce władzy świeckiej, by ta wymierzyła mu stosowną karę; jeśli zaś był duchownym, należało go uprzednio zdegradować ze wszystkich stopni święceń.
  W konstytucji Horrendum z 30 sierpnia 1568 roku postanowił że każdego duchownego pedofila należy wykluczyć ze stanu duchownego.

  W myśl dekretu Świętej Kongregacji Soboru Lavellana seu Romana z 6 lipca 1726 roku, duchownego, który popełnił przestępstwo przeciwko VI przykazaniu Dekalogu, pociągające ze sobą infamię prawną, a za takie uchodziła m.in. pedofilia, chociaż odbył wymierzoną mu przez władzę świecką karę galer, w żadnym wypadku nie można było przywrócić do stanu duchownego.

  Według katolickiego Kodeksu Prawa Kanonicznego (opr. przez papieża Św Piusa X ) z 1917 roku [Jan Paweł II zlikwidował kodeks] duchowni, jeśli dopuścili się wykroczenia przeciwko VI przykazaniu Dekalogu z małoletnimi poniżej szesnastego roku życia podlegali suspensie ferendae sententiae.

  Ponadto należało ich uznać za prawnie zniesławionych oraz pozbawić wszelkich urzędów, beneficjów, godności i zadań kościelnych, jeśli takie posiadali, a w cięższych przypadkach deponować czyli usunąć ze stanu duchownego.

  Florian Lempa, Kanoniczna ochrona karna małoletnich przed nadużyciami seksualnymi, Wydawnictwo Temida 2, Białystok 2013, s. 57-58

  .https://rzymski-katolik.blogspot.com/2019/05/tradycyjne-normy-koscioa-na-przypadki.html

 66. revers said

  A mowia ze w komunie wszystko bylo zgnile, niewyksztalcone, nie moralne ze nawet profesorom uniwerytetow nie chcialo sie biegac po paradach lbtq z gola doopaa, lub nie ma ciaglosci prawa ,,,

  https://niezalezna.pl/273650-internauci-zidentyfikowali-autorke-wybrykow-na-marszu-rownosci-to-osoba-doskonale-znana-w-gdansku

  Ale w Gdansku mozna w nowoczesnej pejsunii i demokracji, jak prof.Graczyk z UG

 67. Sacra Congregatio Sancti Officii said

  .https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/62592.jpg

  kościół homoseksualno – posoborowy vs Kościół Katolicki

  Święty Papież Pius V o sodomii pedofilii homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości

  Ojciec Święty Pius V o gejach pederastach homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości

  W sytuacji głębokiego kryzysu moralnego w Kościele oraz rozprzestrzeniania się homoherezji warto znać dokumenty papieży w sprawie walki z przeciwnymi naturze zachowaniami, jakich dopuszczali się w przeszłości również duchowni. Nauczanie katolickie w sprawie grzechu homoseksualizmu oraz argumenty przeciw legalizacji tzw. związków jednopłciowych zebrano w pracy pt. „W obronie wyższych praw”.

  Bulla papieska Cum Primum, święty Papież Pius V, 1 kwietnia 1566:

  „W dążeniu do wyplenienia wszystkiego, co w jakikolwiek sposób stanowi obrazę majestatu Bożego, postanowiliśmy ponad wszystko i bez okazywania litości karać te sprawki, o których w oparciu o autorytet Pisma Świętego lub z uwagi na ich wyjątkowy ciężar wiadomo, że nie podobają się Bogu i powodują jego gniew bardziej niż inne; a mianowicie zaniedbywanie kultu Bożego, zgubną symonię, grzech bluźnierstwa oraz potępienia godne lubieżne występki przeciw naturze; za przewiny te Bóg sprawiedliwie karze ludy i narody zsyłając na nie kataklizmy, wojny, głód i zarazę (…)

  Jeśli kto popełni szkaradny występek przeciw naturze, za który gniew Boży spadł na niegodziwców, władzy świeckiej w celu wymierzenia kary przekazany będzie, a jeśli jest duchownym pozbawiony swego urzędu zostanie, po czym spotka go analogiczna kara”.

  Bulla papieska Horrendum illud scelus, święty papież Pius V, 30 sierpnia 1568:

  „Ów odrażający występek, za który zepsute i rozpustne miasta [Sodoma i Gomora] z Boskiego wyroku spalone zostały, przepełnia nas goryczą i bólem i skłania nas do karania występku tego z największą gorliwością. Ze wszech miar słusznie Piąty Sobór Laterański [1512-1517] postanowił, że każdy duchowny złapany na takim występku przeciw naturze, za który gniew Boży spadł na niegodziwców, ma zostać zwolniony ze stanu duchownego lub zmuszony do odbycia pokuty w klasztorze (c. 4, X, V, 31). Ażeby zaraza na tak wielkie zasługująca potępienie nie szerzyła się korzystając z bezkarności, która największą zachętą jest do grzechu, oraz po to, by surowiej karać duchownych, którzy winnymi owych bezecnych występków będąc śmierci duszy się nie lękają, postanowiliśmy, że karać ich będzie władza świecka wedle prawa cywilnego.

  Dlatego też, pragnąc z większą niż dotąd żarliwością stosować się do tego, co zarządziliśmy na początku naszego pontyfikatu (bulla Cum Primum), ustanawiamy, że każdy kapłan lub duchowny świecki czy zakonny, niezależnie od rangi i godności, który dopuści się takiego odrażającego występku, zostanie na mocy istniejącego prawa pozbawiony wszystkich wynikających ze stanu duchownego przywilejów, stanowisk, godności i beneficjów kościelnych, a po zdegradowaniu przez sędziego kościelnego władzy świeckiej przekazany będzie, by ta wymierzyła mu taką karę, jaka w prawie przewidziana jest dla ludzi świeckich, którzy w otchłań taką wpadli”.

  Więcej papieskich dokumentów oraz argumentacji doktorów i ojców Kościoła oraz świętych, a także inne argumenty przeciwko legalizacji związków homoseksualnych oraz homoherezji odnaleźć można w pracy pt. „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?”. Publikację opracowało Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), zaś w języku polskim została wydana w roku 2005 przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Wstęp do wydania polskiego napisał ks. prof. Tadeusz Ślipko SJ.

  Aby zobaczyć książkę pt. W obronie wyższych praw kliknij TUTAJ.

  .https://www.pch24.pl/swiety-pius-v-o-homoseksualizmie-ksiezy–odrazajacy-wystepek-karac-bez-okazywania-litosci,62592,i.html

 68. Sacra Congregatio Sancti Officii said

  .https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/62592.jpg

  Święty Papież Pius V o sodomii pedofilii homoseksualizmie księży: kara śmierci

  Ojciec Święty Pius V o gejach pederastach homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości

  .https://www.traditioninaction.org/religious/n009rp_HomosexualPriests.htm

  Bulla papieska Horrendum illud scelus, święty papież Pius V, 30 sierpnia 1568:

  „Homosexual Priests Must Be Deprived of
  Their Clerical Dignity and Put to Death

  In the Renaissance the vice of homosexuality again became prominent. This was a matter of great concern to Pope St. Pius V. For this reason, he wrote several important documents against it beginning in the first year of his pontificate. The most important is the Constitution Horrendum illud scelus, whose central text we reproduce below.
  In our days of moral relaxation and liberalization of customs, we are witnessing a shameful complacence of the religious authority – even the highest – toward the vice of homosexuality in the clergy and seminaries.
  We consider it quite opportune to bring to mind those perennial, unchanging principles expressed by St. Pius V in his Apostolic Constitution. Perhaps they will open some eyes to see the depths of the abyss into which we have fallen.

  St. Pius V

  That horrible crime, on account of which corrupt and obscene cities were destroyed by fire through divine condemnation, causes us most bitter sorrow and shocks our mind, impelling us to repress such a crime with the greatest possible zeal.

  Quite opportunely the Fifth Lateran Council [1512-1517] issued this decree: „Let any member of the clergy caught in that vice against nature, given that the wrath of God falls over the sons of perfidy, be removed from the clerical order or forced to do penance in a monastery” (chap. 4, X, V, 31).

  So that the contagion of such a grave offense may not advance with greater audacity by taking advantage of impunity, which is the greatest incitement to sin, and so as to more severely punish the clerics who are guilty of this nefarious crime and who are not frightened by the death of their souls, we determine that they should be handed over to the severity of the secular authority, which enforces civil law.

  Therefore, wishing to pursue with greater rigor than we have exerted since the beginning of our pontificate, we establish that any priest or member of the clergy, either secular or regular, who commits such an execrable crime, by force of the present law be deprived of every clerical privilege, of every post, dignity and ecclesiastical benefit, and having been degraded by an ecclesiastical judge, let him be immediately delivered to the secular authority to be put to death, as mandated by law as the fitting punishment for laymen who have sunk into this abyss.

  (Constitutionn Horrendum illud scelus, August 30, 1568, in Bullarium Romanum,
  Rome: Typographia Reverendae Camerae Apostolicae, Mainardi, 1738, chap. 3, p. 33)

 69. Sacra Congregatio Sancti Officii said

  .https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/62592.jpg

  Święty Papież Pius V o sodomii pedofilii homoseksualizmie księży: kara śmierci

  Ojciec Święty Pius V o gejach pederastach homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości

  .https://www.traditioninaction.org/religious/n009rp_HomosexualPriests.htm

  Bulla papieska Horrendum illud scelus, święty papież Pius V, 30 sierpnia 1568:

  „Homosexual Priests Must Be Deprived of
  Their Clerical Dignity and Put to Death

  That Horrendous Crime BY POPE ST. PIUS V
  http://www.s3.amazonaws.com/lifesite/TRANSLATION_OF_PAPAL_BULL_HORRENDUM_ILLUD_SCELUS.pdf

  PAPAL BULL HORRENDUM ILLUD SCELUS („That Horrendous Crime”) BY POPE ST. PIUS V Issued August 30, 1568 Reprinted in: Magnum Bullarium Romanum: A Pio Cuarto Usque ad Innocentium IX, vol. 2 (Lugundi, 1642), pp. 267-268

  (Constitutionn Horrendum illud scelus, August 30, 1568, in Bullarium Romanum,
  Rome: Typographia Reverendae Camerae Apostolicae, Mainardi, 1738, chap. 3, p. 33)

  http://op54rosary.ning.com/video/pope-says-gay-clergy-should-be-put-to-death

  https://4christum.blogspot.com/2017/07/heres-how-one-saintly-pope-would-clean.html

  From LifeSite News reporter Matthew Cullinan Hoffman
  With a foreword by Cardinal Juan Sandoval Iñiguez
  How one of the Church’s greatest saints confronted bishops and popes to fight
  a plague of corruption and homosexuality in the Catholic priesthood
  The Book of Gomorrah and St. Peter Damian’s Struggle Against Ecclesiastical Corruption

  http://iteadthomam.com/BOG_LSN/

  https://akacatholic.com/saint-peter-damian-sodomy-pederasty-and-the-emasculation-of-a-saint-part-i/

 70. Sacra Congregatio Sancti Officii said

  .https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/62592.jpg

  Święty Papież Pius V o sodomii pedofilii homoseksualizmie księży: kara śmierci

  Ojciec Święty Pius V o gejach pederastach homoseksualizmie księży: odrażający występek karać bez okazywania litości

  http://romancatholicfaith.weebly.com/blog/-heretics-and-gay-clergy-must-be-put-to-death
  https://thejosias.com/2018/08/30/horrendum-illud-scelus/
  https://www.thinkinghousewife.com/2018/08/how-a-true-pope-dealt-with-vice/
  https://rockintraddy.blogspot.com/2014/04/homosexuality-and-church-diocese-of.html
  Homosexuality and the Church – Diocese of Scranton
  Recently, it was suggested by a reader of this blog that for the last 1,000 years or so, the Church in her wisdom has been „awakening to the philosophy of human justice” where the practice of homosexuality is concerned.

  Well, my friend, lets just see what the Church has been saying about these perversions for the last 2,000 years and see how the first thousand years contrasts with the last, the so-called „awakening”.

  The first statement of a Church council on homosexual practices was issued by the Council of Elvira (305-306). The decree excludes from communion, even in articulo mortis (at the moment of death), the stupratores puerorum (corrupters of boys).

  The decree of the Council of Ancyra, held in Asia Minor in 314, strongly influenced the Church of the West, and it was often cited as authoritative in later enactments against homosexual practices. Canon 17 speaks about those “who . . . commit [acts of] defilement with animals or males.” The Council of Ancyra established for these crimes a series of punishments according to the age and state of life of the infractor:

  “Those who have committed such crimes before age twenty, after fifteen years of penance, will be readmitted to the communion of prayer. Then, after remaining five years in that communion, let them receive the sacraments of oblation. However, let their lives be analyzed to establish how long a period of penance they should sustain in order to obtain mercy. For if they unrestrainedly gave themselves over to these crimes, let them devote more time to doing penance. However, those aged twenty and over and married who fall into these crimes, let them do penance for twenty-five years and [then] be received in the communion of prayer; and, remaining in it for five years, let them finally receive the sacraments of oblation. Moreover, if those who are married and over fifty years of age commit these crimes, let them obtain the grace of communion only at the end of their lives.”

  Pope Saint Siricius (384-399) issued norms for admission into the priestly state. They apply indirectly to homosexuality: “We deem it advisable to establish that, just as not everyone should be allowed to do a penance reserved for clerics, so also a layman should never be allowed to ascend to clerical honor after penance and reconciliation. Because although they have been purified of the contagion of all sins, those who formerly indulged in a multitude of vices should not receive the instruments to administer the Sacraments.”

  In the opening speech of the XVI Council of Toledo in 693, Egica, the Gothic King of Spain, exhorts the clergy to fight against homosexual practices: “See that you determine to extirpate that obscene crime committed by those who lie with males, whose fearful conduct defiles the charm of honest living and provokes from heaven the wrath of the Supreme Judge.”

  The most complete set of norms against homosexual practices in the medieval era is contained in the canons approved at the Council of Naplouse, assembled on January 23, 1120 under the direction of Garmund, Patriarch of Jerusalem, and Baldwin, King of the same city.

  On that occasion, a sermon was preached about the evils that had befallen the Kingdom of Jerusalem. Earthquakes, plagues, and attacks by the Saracens were judged as a punishment from Heaven for the sins of the people. As a consequence, the Council issued twenty-five canons against the sins of the flesh, four of which related to homosexual practices. Death at the stake was decreed for those convicted of those specific crimes.

  The Third Lateran Council (1179) establishes: “Anyone caught in the practice of the sin against nature, on account of which the wrath of God was unleashed upon the children of disobedience (Eph. 5:6), if he is a cleric, let him be demoted from his state and kept in reclusion in a monastery to do penance; if he is a layman, let him be excommunicated and kept rigorously distant from the communion of the faithful.”

  Such was the horror that surrounded the sin against nature that, by the late twelfth century, sodomy was a reserved sin for which absolution was reserved to the Pope and, in some cases, to the Bishop.

  Nevertheless, with the Renaissance this vice surfaced again. Homosexuality was a matter of grave concern to Pope Saint Pius V. As well-known historian von Pastor narrates, “In the first year of his pontificate, the Pope had two preponderant concerns: zeal for the Inquisition and the struggle against ‘this horrendous sin whereby the justice of God caused the cities contaminated by it to be consumed in flames.’ On April 1, 1566, he ordered that sodomites be turned over to the secular arm. . . . The various imprisonments of sodomites . . . impressed Rome and frightened especially well-established people, for it was known that the Pope wanted his laws enforced even against the powerful. Indeed, to punish for vices against nature, the torment of the stake was applied throughout the pontificate of Saint Pius V. . . . An earlier papal Brief mandated that clerics who were guilty of that crime be stripped of all their posts, dignities, and income, and, after degradation, be handed over to the secular arm.” The Holy Inquisitor promulgated two Constitutions in which he castigates and punishes the sin against nature.

  In the Constitution Cum Primum of April 1, 1566, Saint Pius V solemnly established: “Having set our minds to remove everything that may in some way offend the Divine Majesty, We resolve to punish, above all and without indulgence, those things which, by the authority of the Sacred Scriptures or by most grievous examples, are most repugnant to God and elicit His wrath; that is, negligence in divine worship, ruinous simony, the crime of blasphemy, and the execrable libidinous vice against nature. For which faults peoples and nations are scourged by God, according to His just condemnation, with catastrophes, wars, famine and plagues. . . . Let the judges know that, if even after this, Our Constitution, they are negligent in punishing these crimes, they will be guilty of them at Divine Judgment and will also incur Our indignation. . . . If someone commits that nefarious crime against nature that caused divine wrath to be unleashed against the children of iniquity, he will be given over to the secular arm for punishment; and if he is a cleric, he will be subject to analogous punishment after having been stripped of all his degrees [of ecclesiastical dignity].”

  The Code of Canon Law undertaken at the initiative and encouragement of Saint Pius X, and published in 1917 by his successor Pope Benedict XV, says this: “So far as laymen are concerned, the sin of sodomy is punished ipso facto with the pain of infamy and other sanctions to be applied according to the prudent judgment of the Bishop depending on the gravity of each case (Can. 2357). As for ecclesiastics and religious, if they are clerici minoris [that is, of a degree lower than deacon], let them be punished with various measures, proportional to the gravity of the fault, that can even include dismissal from the clerical state (Can. 2358); if they are clerici maiores [that is, deacons, priests or bishops], let them ‘be declared infamous and suspended from every post, benefit, dignity, deprived of their eventual stipend and, in the gravest cases, let them be deposed’ (Can. 2359, par. 2).”

  Tertullian, the great apologist of the Church in the second century, writes: “All other frenzies of lusts which exceed the laws of nature and are impious toward both bodies and the sexes we banish . . . from all shelter of the Church, for they are not sins so much as monstrosities.”

  Saint Basil of Caesarea, the fourth century Church Father who wrote the principal rule of the monks of the East, establishes this:

  “The cleric or monk who molests youths or boys or is caught kissing or committing some turpitude, let him be whipped in public, deprived of his crown [tonsure] and, after having his head shaved, let his face be covered with spittle; and [let him be] bound in iron chains, condemned to six months in prison, reduced to eating rye bread once a day in the evening three times per week. After these six months living in a separate cell under the custody of a wise elder with great spiritual experience, let him be subjected to prayers, vigils and manual work, always under the guard of two spiritual brothers, without being allowed to have any relationship . . . with young people.”

  Saint Augustine is categorical in the combat against sodomy and similar vices. The great Bishop of Hippo writes: “Sins against nature, therefore, like the sin of Sodom, are abominable and deserve punishment whenever and wherever they are committed. If all nations committed them, all alike would be held guilty of the same charge in God’s law, for our Maker did not prescribe that we should use each other in this way. In fact, the relationship that we ought to have with God is itself violated when our nature, of which He is Author, is desecrated by perverted lust.”

  Further on he reiterates: “Your punishments are for the sins which men commit against themselves, because, although they sin against You, they do wrong in their own souls and their malice is selfbetrayed. They corrupt and pervert their own nature, which You made and for which You shaped the rules, either by making wrong use of the things which You allow, or by becoming inflamed with passion ‘to make unnatural use of things which You do not allow’ (Rom. 1:26).”

  Saint John Chrysostom denounces homosexual acts as being contrary to nature. Commenting on the Epistle to the Romans (1:26-27), he says that the pleasures of sodomy are an unpardonable offense to nature and are doubly destructive, since they threaten the species by deviating the sexual organs away from their primary procreative end and they sow disharmony between men and women, who no longer are inclined by physical desire to live together in peace.

  The brilliant Patriarch of Constantinople employs most severe words for the vice we are analyzing. Saint John Chrysostom makes this strong argument: “All passions are dishonorable, for the soul is even more prejudiced and degraded by sin than is the body by disease; but the worst of all passions is lust between men. . . . The sins against nature are more difficult and less rewarding, so much so that one cannot even say that they procure pleasure, since true pleasure is only the one according to nature. But when God abandons a man, everything is turned upside down! Therefore, not only are their passions [of the homosexuals] satanic, but their lives are diabolic. . . . So I say to you that these are even worse than murderers, and that it would be better to die than to live in such dishonor. A murderer only separates the soul from the body, whereas these destroy the soul inside the body. . . . There is nothing, absolutely nothing more mad or damaging than this perversity.”

  Saint Gregory the Great delves deeper into the symbolism of the fire and brimstone that God used to punish the sodomites: “Brimstone calls to mind the foul odors of the flesh, as Sacred Scripture itself confirms when it speaks of the rain of fire and brimstone poured by the Lord upon Sodom. He had decided to punish in it the crimes of the flesh, and the very type of punishment emphasized the shame of that crime, since brimstone exhales stench and fire burns. It was, therefore, just that the sodomites, burning with perverse desires that originated from the foul odor of flesh, should perish at the same time by fire and brimstone so that through this just chastisement they might realize the evil perpetrated under the impulse of a perverse desire.”

  Saint Peter Damian’s Liber Gomorrhianus [Book of Gomorrha], addressed to Pope Leo IX in the year 1051, is considered the principal work against homosexuality. It reads: “Just as Saint Basil establishes that those who incur sins [against nature] . . . should be subjected not only to a hard penance but a public one, and Pope Siricius prohibits penitents from entering clerical orders, one can clearly deduce that he who corrupts himself with a man through the ignominious squalor of a filthy union does not deserve to exercise ecclesiastical functions, since those who were formerly given to vices . . .
  become unfit to administer the Sacraments.”

  Saint Albert the Great gives four reasons why he considers homosexual acts as the most detestable ones: They are born from an ardent frenzy; they are disgustingly foul; those who become addicted to them are seldom freed from that vice; they are as contagious as disease, passing quickly from one person to another.

  Saint Thomas Aquinas, writing about sins against nature, explains: “However, they are called passions of ignominy because they are not worthy of being named, according to that passage in Ephesians (5:12): ‘For the things that are done by them in secret, it is a shame even to speak of.’ For if the sins of the flesh are commonly censurable because they lead man to that which is bestial in him, much more so is the sin against nature, by which man debases himself lower than even his animal nature.”
  Saint Bonaventure, speaking in a sermon at the church of Saint Mary of Portiuncula about the miracles that took place simultaneously with the birth of Our Lord Jesus Christ, narrates this: “Seventh prodigy: All sodomites—men and women—died all over the earth, as Saint Jerome said in his commentary on the psalm ‘The light was born for the just.’ This made it clear that He was born to reform nature and promote chastity.”

  Saint Catherine of Siena, a religious mystic of the 14th century, relays words of Our Lord Jesus Christ about the vice against nature, which contaminated part of the clergy in her time. Referring to sacred ministers, He says: “They not only fail from resisting this frailty [of fallen human nature] . . . but do even worse as they commit the cursed sin against nature. Like the blind and stupid, having dimmed the light of their understanding, they do not recognize the disease and misery in which they find themselves. For this not only causes Me nausea, but displeases even the demons themselves, whom these miserable creatures have chosen as their lords. For Me, this sin against nature is so abominable that, for it alone, five cities were submersed, by virtue of the judgment of My Divine Justice, which could no longer bear them. . . . It is disagreeable to the demons, not because evil displeases them and they find pleasure in good, but because their nature is angelic and thus is repulsed upon seeing such an enormous sin being committed. It is true that it is the demon who hits the sinner with the poisoned arrow of lust, but when a man carries out such a sinful act, the demon leaves.”

  Saint Bernardine of Siena, a preacher of the fifteenth century, makes an accurate psychological analysis of the consequences of the homosexual vice. The illustrious Franciscan writes: “No sin has greater power over the soul than the one of cursed sodomy, which was always detested by all those who lived according to God. . . . Such passion for undue forms borders on madness. This vice disturbs the intellect, breaks an elevated and generous state of soul, drags great thoughts to petty ones, makes [men] pusillanimous and irascible, obstinate and hardened, servilely soft and incapable of anything. Furthermore, the will, being agitated by the insatiable drive for pleasure, no longer follows reason, but furor. . . . Someone who lived practicing the vice of sodomy will suffer more pains in Hell than anyone else, because this is the worst sin that there is.”

  Saint Peter Canisius says this about the sin of sodomy: “Those who are not ashamed of violating divine and natural law are slaves of this turpitude that can never be sufficiently execrated.”

  Prof. Plinio Corrêa de Oliveira, in an SBT interview about homosexuality in Brazil (not broadcast) on October 29, 1992, stated: “The sexual act exists in the natural order of things for the fecundity of the family and, through the fecundity of the family, for the expansion of mankind. The precept of Our Lord Jesus Christ to men . . . is ‘Multiply and fill the earth.’ It is necessary, therefore, to do this and by all means to favor the fecundity of sexual intercourse, which is legitimately exercised only in Matrimony. Now then, as for homosexuality, there is no Matrimony, and, above all, there can be no fecundity. . . .

  “For many centuries,” Prof. Corrêa de Oliveira continued, “homosexuality was the object of real aversion on the part of successive generations. And this was not because of a whim . . . but by virtue of the doctrinal principles I have just enunciated, which are principles of the Roman Catholic and Apostolic doctrine. . . . This rejection [of homosexuality] is a preservation of society against that which of itself threatens it. Everything that is alive rejects what destroys it. Thus, by a similar movement of the instinct of self-preservation, human societies modeled upon Catholic doctrine . . . have been profoundly anti-homosexual.”

  Question: “Why, in your view, are homosexuals discriminated against in Brazilian society?”

  Answer: “Brazil is a son of Portugal, and Portugal and Spain were always very strong bulwarks of the Catholic Church. We received from our Portuguese ancestors rigidity and consistency in the Catholic Faith, which was the model for the customs of colonial Brazil, the United Kingdom [of Brazil and Portugal], the Brazilian Empire and the Brazilian Republic until some time ago. Hence Catholic aversion for homosexuality impregnated our customs and constituted a tradition.”

  To be continued AFTER Easter.
  Posted by The Rockin’ Traddy at 8:00 AM
  Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to FacebookShare to Pinterest
  Labels: Church Councils, Church History, Diocese of Scranton, homosexual agenda, homosexuals

 71. PISKORZ said

  Uwagę zwraca też fakt, że władze krajów bałtyckich kategorycznie odmówiły wydobycia „Estonii”, przy czym leży ona na zaledwie 83 metry pod powierzchnią morza (K-141 Kursk wyciągnięto z głębokości 150 m!).

  W 2005 roku wszystkie kraje bałtyckie, w tym Rosja, osiągnęły porozumienie dotyczące zakazu prowadzenia jakichkolwiek prac w rejonie katastrofy „Estonii”. Do układu przyłączyła się Wielka Brytania. Tłumaczono, że za decyzją stoi szacunek wobec pamięci ofiar. Jednak wiele osób uważa, że wokół promu panuje zmowa milczenia, której celem okazuje się zatajenie prawdziwych przyczyn tragedii.
  ps/ Tłumaczono, że za decyzją stoi szacunek wobec pamięci ofiar. !!! Ciekawe . od kiedy to oni tacy pełni szacunku dla ofiar.?! Nie wydobywać i szlus. Strefa gdzie spoczywa „Estonia”..zakazana dla nurków. Pilnują tego ponoć władze fińskie..

 72. Greg said

  Nie ma na Świecie nic bardziej plugawego i ohydnego, jak gej sprawujący Obrzędy Mszy św.

 73. Greg said

  A dla żydów goj.

 74. Greg said

  Z tego wniosek, że geje odprawiający Mszę, nie są gojami.

 75. Rafał Guz, MALBORK: Krzyżacka Twierdz Nad Nogatem, Super FOCUS 2-3, SUPER Ekspress, 30 V 2019

  SUPER Ekspress przeszedł na żołd niemiecki, bo to nie jest historiografia Pruska tylko HITLEROWSKA. Prusacy publikowali bowiem akty WYKUPU zamków od wielmożów polskich i pruskich, co Hitler ZAKAZAŁ i Zanegował i co realizuje Rafał Guz za niemieckie pieniądze. Kaplica Świętej Anny była fundacją Wielkiej Księżny Kurskiej, którą widzimy jako składającą trybut w PŁOCKU.
  Świadczy o tym Komiks Fundacyjny Kaplicy Świętej Anny, gdyż zagrożeni przez Połowców-Seldzuków Prawdzice oddali Astrachań Bolesławowi Wielkiemu, żeby bronił ich przez Połowcami, który wypędził z Turkiestanu Seldzuków, którzy poszli na Zachód i podbili Azję Mniejszą. Prawdzic z Kurska jednak Piastom nie ufał, ale żona Wypchnęła Go do Turkiestanu, gdzie Padł na Kolana przed Bolesławem II, błagając o Wybaczenie, że kilka lat wcześniej bronił Zantyra-Malborka tak, że polska ciężka jazda POTOPIŁA SIĘ w Nogacie. Mury Kaplicy Świętej Anny POGRUBILI Krzyżacy.
  Również relief WALKA KRÓLA POLSKIEGO Z CZESKIM jest Głupiego Gadaniem, bo przestawia pojedynek Beli Halickiego z Siemiosiłem Szczecińskim w roku 1042, itd itp…
  Gdy Szwedzi wymieniali nad Nogatem pale fundanentowe to domagałem się Badań Dendrologicznych, ale dopiero po 10 latach ktoś napisał, że Szwedzi takie badania zrobili, i że Malbork to NAJSTASZY ZAMEK CEGLANY W EUROPIE.
  Dla mnie nie było to zaskoczeniem, gdyż przypisywałem budowę Malborka Machaonowi – synowi Asklepiosa ze Lwowa – na emporium Żelaza Powiślańskiego z Avenem w Truso-Elblągu. Do takiego wniosku doszedłem podczas wykopalisk Franza Josefa Straussa na wrocławskim zamku Biskupim, gdzie byłem komisarzem WOAK. KW PZPR zrobił mnie Komisarzem, za co grosza nie dostałem, bo chciał wiedzieć, co Strauss tam robi ??? A Robił Ciekawie, bo zapłacił Eminencji 10 miliardów dolców ze Skarbca III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich za zakatowanie Księdza Popiełuszki dla ZJEDNOCZENIA NIEMIEC. Dzisiejsza prasa piszę zaś, że ksiądz na Nowym Dworze przygotowywał dziewczynki do Pierwszej Komunii Świętej Własnym Prąciem ???

 76. Wieloimienny said

  Wczoraj wieczorem w tvp info wspomniano o grupie Bilderberg. Następnie pokazano wypowiedzi kilku ludzi na ulicy o to zapytanych. Padały słowa, że światem rządzą masoni, żydzi, Soros, media, pieniądz itp. Ale na samym końcu (najdłużej) pokazano faceta, który pieprzył, że to kosmici. Po tych wypowiedziach kilkunastosekundowy filmik z Wałęsą gdy robił z siebie debila gadając o pozaziemskich cywilizacjach. I ten komentarz Magdaleny Ogórek, że ludzie są głupi i sobie ubzdurzyli, że Bilderbergowie to masoni. To jej gadanie o teoriach spiskowych i śmieszki na temat iluminatów. Rozumiecie!? Wciśnięto wyborcom PiSu i innym oglądaczom telewizji, że Bilderberg to nic znaczącego, a tylko spiskoświry i błazny pokroju Bolka się takimi rzeczami zajmują. TVP przegania w manipulacjach TVN. Już tylko ludzie z defektem w mózgu mogą myśleć, że pisowskie TVP to polskie media. Niech 11 listopada zamiast „jebać TVN” ludzie krzykną wreście: „jebać TVP”, albo media ogółem!

 77. abcdef said

  Dla Szanownych Gajówkowiczów: Sztuka Paula Bartza, niemieckiego muzykologa, na temat fikcyjnego spotkania Haendla i Bacha i ich rozmowy o muzyce, karierze, sławie, pieniądzach i takich tam. Na chwilowe odsapnięcie od polityki, jeśli jest to w ogóle możliwe:

  Część pierwsza:
  .https://www.dailymotion.com/embed/video/x72soul?logo=0&info=0&related=0&social=0
  Część druga:
  .https://www.dailymotion.com/embed/video/x72snef?logo=0h&info=0&related=0&social=0

  Cheers!

  PS
  Ponieważ pojawia się nieczęsto ta sztuka w internecie — aby ją ściągnąć na dysk w komputerze, należy zainstalować np. Downloadhelper w Firefoxie.

 78. abcdef said

  Ad. 26 Boydar
  Z adresowanej strony:
  „Ciemną skórę Omenaa Mensah odziedziczyła po ojcu, który pochodzi z Ghany. Urodę ma jednak zdecydowanie po mamie. Pani Izabella jest przepiękną kobietą…”

  Panie Boydar — Takie linki? I Pan Marucha nie zareagował? Niesłychane. Popraw się Pan.

 79. bebrave2019 said

  To będzie zrobione do 2030 roku
  .https://www.youtube.com/watch?v=sFaLNWlspBM

 80. ibrachim ibn jakub said

  Wybory, wybory…..
  Ludzie jakie wybory? O czym tu mowa?????
  Po „pierwsze primo” większość społeczeństwa (szczególnie młodsze pokolenie) wie, że nie ma żadnego wyboru. Oni wiedzą, że jest w myśl zasady: trzeba dużo zmienić, żeby wszystko zostało po staremu.
  Po „drugie primo” my, tu, w tym grajdole jesteśmy rządzeni przez polskojęzyczne słupy (zdrajców) zagranicznego konglomeratu służb specjalnych: szfabskich, żydowskich i ruskich (teraz dochodzą jeszcze chińskie, ale te są na obecną chwilę „be”) oraz satanistycznych globalistów n.w.o.
  Dzieje sie tak dlatego, że w czasie II wojny światowej cała Polska inteligencja został wymordowana przez lucyferiańskich nazistów niemieckich i żydo-komunę bolszewicką. Została się jedynie populacja do łatwego zagospodarowania, co też skwapliwie uczynił gruziński żyd stalin, rękami KGB i jej przybudówki U.B. . Obecnie niewiele się zmieniło w tej populacji osobników różnopłciowych między Odrą a Bugiem z dwóch powodow:
  1. ponieważ system pseudoszkolnictwa i ideologicznego wypróżniania fekaliów politycznych do mózgów tej populacji całkowicie zaburzyło postrzeganie rzeczywistości u Polaków.
  2. Nie nastąpiła całkowita zmiana pokoleniowa. To trwa w tej chwili, ale jakby tu ładnie powiedzieć i nikogo nie urazić….nie wszyscy esbecy wyzdychali, a nie wszystkie ich ofiary zmarły.
  Wy macie taki wybór jak ten klient co wszedł do baru mlecznego i pyta:
  – Pani…a pierogi z mięsem są?
  – nie ma, są tylko ruskie;
  – O, to szkoda , czyli nie mam wyboru;
  – Ależ skąd , ma Pan wybór;
  – Pani, jaki ja mam wybór jak są tylko ruskie?
  – Albo Pan kupuje, albo nie.

 81. ? said

  Ale to kurestwo jest bezczelne:

  Anna ​Azari dla Interii: Trudno zrozumieć pogorszenie polsko-izraelskich relacji

  – Łatwo dzisiaj spowodować, żeby obie strony wybuchały emocjonalnie. Kiedy na to wszystko dodatkowo nakłada się kampania wyborcza, to powstaje absurdalna sytuacja, gdy dwóch dobrych przyjaciół cały czas między sobą się kłóci – mówi w wywiadzie dla Interii ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która we wrześniu tego roku kończy swoją dyplomatyczną misję w Polsce.

  Bartosz Bednarz, Paweł Sobczak; Interia: Czy najważniejszą sprawą, która będzie determinować przyszłe relacje polsko-izraelskie jest restytucja mienia żydowskiego?

  – Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce: To nie jest najważniejszy temat dzisiaj w relacjach naszych krajów. Nie mówię, że dla ludzi nie jest to ważne. Może tak być, ale w relacjach międzypaństwowych nie jest to kluczowe.

  Kolejną sprawą jest kwestia amerykańskiej tzw. ustawy 447 (Just Act).

  – To nie nasza ustawa i to nie do mnie pytanie.

  Ale czy ten temat dodatkowo nie potęguje złych emocji na linii Izrael-Polska?

  – Ja nawet nie czytałam tej amerykańskiej ustawy w całości, ale myślę, że to był całkiem sztuczny temat, by zmobilizować wyborców w trakcie kampanii do Parlamentu Europejskiego. Myślę, że ten temat podgrzewała bardzo mocno Konfederacja, a kiedy emocje zostały doprowadzone do stanu wrzenia, włączył się także PiS, żeby z nią walczyć. Cała sprawa była przedstawiana tak, że przyjdą źli, straszni Żydzi, którzy oczekują od Polaków rekompensaty. Nigdy o to nie chodziło. Jeśli już, to o ludzi, którzy byli potomkami tych, do których należał majątek. To nie jest rekompensata.

  Czy faktycznie w tej kwestii miała dwa tygodnie temu do Warszawy przybyć delegacja z Izraela?

  – To miała być cicha, spokojna wizyta. Dyrektor z Ministerstwa ds. Równości Społecznej miała przyjechać z delegacją historyczną swojego ministerstwa i spotkać się z przedstawicielami polskiej administracji. Próbowaliśmy wtedy zorganizować spotkanie z minister Elżbietą Rafalską i kilkoma osobami z MSZ. To miała być wizyta robocza, absolutnie nie w sprawie restytucji. To jakaś fikcja, która urosła do niebotycznych rozmiarów.

  Nie do końca chyba, skoro w ostatniej chwili do wizyty jednak nie doszło.

  – To była normalna delegacja, która nie miała na celu żadnych rewolucji. Ale minister równości społecznej Izraela chciała, żeby ludzie pamiętali, że ona istnieje i wydała komunikat o tym, jaka to jest ważna delegacja i tym samym przeszkodziła w tej wizycie. I to jest koniec tej historii.

  W zasadzie znowu pojawia się temat restytucji.

  – Temat istnieje. Jest bardzo dużo ludzi, którzy jeszcze walczą o swój majątek. W większości nieżydowski. Można jeszcze przez 100 lat się tym zajmować na poziomie sądów, tak jak teraz. A można dojść do formuły jak w innych krajach, w których w większości nie zwrócono całego majątku, a całą sprawę rozwiązano raczej symbolicznie.

  A co pani ma na myśli, mówiąc o formule?

  – Ja nie mam nic na myśli. To nie są moje kompetencje. Zawsze jest jakaś możliwość zwrócenia części, jakieś sumy. Ja nie jestem ekspertem w tym temacie.

  Podstawą jest Deklaracja Terezińska.

  – Lepiej dojść do jakiegoś uregulowania, niż bez końca prowadzić sprawy w sądach.

  Czyli rozwiązać to całościowo?

  – Kilka krajów przygotowało odpowiednie ustawy. Drugi temat, który też można poruszyć, a o którym w Polsce nie ma dyskusji – to sprawa budynków, które bardzo często należały do gmin żydowskich. Proces zwrotu majątku postępuje, ale ostatnio bardzo, bardzo wolno. I kiedy ktoś coś zwraca, to prawie zawsze cmentarze. Cmentarze dla tej malutkiej gminy, która istnieje dzisiaj w Polsce to coś, co wymaga nakładów i opieki. A budynki, z których mogłaby ona opłacić ochronę i pokryć koszty są zwracane niezwykle rzadko.

  A czym pani by wytłumaczyła to spowolnienie zwrotu majątków w ciągu ostatnich lat?

  – Zawsze tempo było dosyć wolne, ale jeśli państwo chcecie zrozumieć, jak ten cały proces wygląda, to – ponownie – nie jest to w moich kompetencjach. To temat dla gminy żydowskiej albo organizacji, które się tym zajmują. Istnieje fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Oni wiedzą, co i kiedy zwrócono, i jak wygląda sytuacja obecnie.

  Co ma dziś największy wpływ na jakość relacji polsko-izraelskich?

  – Kiedy czasami myślę o relacjach polsko-izraelskich, dochodzę do takich wniosków, że obecnie są one absurdalne. Dlatego, że mówimy o dwóch bardzo przyjacielskich w stosunku do siebie krajach, z tymi samymi strategicznymi interesami. Z tym samym głównym, kluczowym wręcz partnerem, czyli Stanami Zjednoczonymi i „bazową” przyjaźnią między sobą. To jest jedna strona tych relacji. A z drugiej strony mamy cały ten hałas, który idzie falami od nieszczęsnej nowelizacji ustawy o IPN. Ja nie chcę lekceważyć tego tematu. Dlatego że trzeba rozumieć, że są różnice w narracji historycznej dwóch narodów. I dlatego bardzo łatwo dzisiaj spowodować, żeby obie strony wybuchały emocjonalnie. Kiedy na to wszystko dodatkowo nakłada się kampania wyborcza, to powstaje absurdalna sytuacja, gdy dwóch dobrych przyjaciół cały czas między sobą się kłóci.

  A czy aby na pewno to jest tylko kwestia odmiennej narracji historycznej w Izraelu i w Polsce?

  – To nie tylko narracja, ale jest ona niebezpieczna, o tyle, że z dwóch stron przyjmuje bardzo emocjonalny poziom. Pojawia się dużo emocji, które trudno zbalansować.

  Czy widzi pani w Polsce takie ruchy, które można by opisać jako antysemickie?

  – Nie ma co do tego wątpliwości. Jestem szczęśliwa, że nie są one teraz w Parlamencie Europejskim.

  O kim pani myśli?

  – Myślę o Konfederacji, myślę także o części ludzi z Kukiz’15. Ale musimy powiedzieć prawdę, że przy przyjęciu ustawy o IPN padło bardzo dużo słów antysemickich, które wcześniej nie były wypowiadane publicznie.

  W Izraelu obserwujemy za to odpowiedzi polityków izraelskich, które są w Polsce odbierane jako wypowiedzi krzywdzące. Czy to też nie jest tak, że po drugiej stronie złe emocje również są obecne?

  – Tak, tak jest po dwóch stronach.

  Dlaczego więc w Izraelu te krzywdzące wypowiedzi też się pojawiają? Tylko z powodu kampanii wyborczej?

  – I tak, i nie. To jasne, że kampanie wyborcze, czy to u nas, czy tutaj w Polsce, nie pomagają temu procesowi. Powtórzę jeszcze raz: wszystko co jest związane z zagładą jest bardzo emocjonalne. Logika nie zawsze istnieje. I jeszcze raz wrócę do narracji. Myślę, że jedna strona nie zna narracji drugiej strony. Zawsze przywołuję ten przykład, że jeśli zapytać Izraelczyka w Polsce o powstanie warszawskie, to on powie o powstaniu w getcie warszawskim. Z drugiej strony Polacy, przynajmniej większość z nich, którzy słyszą liczby: trzy miliony polskich Żydów i trzy miliony Polaków, którzy zostali zabici podczas II wojny światowej – nie rozumieją, nie dostrzegają tej różnicy między trzema milionami z 30 milionów obywateli a trzema milionami z 3,5 mln. To jest różny język, którym się posługujemy. I jeszcze mamy bardzo dużo głupoty z każdej strony, prostych historycznych błędów.

  Czy to oznacza, że próby poprawy relacji polsko-izraelskich, które ostatnio są jednak napięte, mogą nastąpić dopiero po zakończeniu procesu formowania rządu w Izraelu i po wyborach jesiennych w Polsce?

  – Tak, dlatego, że jakaś nienormalność w obecnych relacjach istnieje. To jasne dla każdej ze stron. Nawet słowa, które padają z ust polityków czy to polskich, czy izraelskich w sprawie amerykańskiej ustawy 447, której odgłosy są słyszane w obu krajach – to nie jest normalny tryb życia politycznego.

  – Mogę podać jeszcze jeden przykład takich nieporozumień. Kiedy mówi się, że wszyscy ocaleni polscy Żydzi muszą być wdzięczni Polakom, to historycznie jest coś nie tak. Historycznie większość z tych, którzy przeżyli to ludzie, którzy uciekli do Związku Radzieckiego. Bardzo często byli w Azji, w Uzbekistanie i wrócili po wojnie. A narody na ulicach nie znają historii i nie będą jej znać. I jeszcze więcej – nie będą znać historii kogoś innego. Nawet swoją nie zawsze znają.

  Zgoda, po nowelizacji ustawy o IPN wylało się bardzo wiele złych emocji. Czy dzisiaj dostrzega pani więcej antysemickich zdarzeń w Polsce?

  – Nie dostrzegam tego, by antysemickich aktów w Polsce było więcej. Natomiast mamy bardzo duże problemy z atakami słownymi, mową nienawiści, głównie w internecie. Trudno mi jednoznacznie to oceniać, gdyż to właśnie nowelizacja ustawy o IPN była tym momentem, gdy puściły wszystkie, działające do tamtej pory zabezpieczenia. Rząd PiS jest bliski rządu Netanjahu, oprócz tego tematu z nowelizacją ustawy o IPN, dlatego tym bardziej te pogarszające się relacje są trudne do zrozumienia.

  W czym jest pani zdaniem bliski?

  – Np. w tym jaki widzi i rozumie zagrożenie strategiczne. Całościowo dotychczas władze w Polsce i Izraelu patrzyły bardziej realistycznie na świat, a mniej idealistycznie. W Polsce jest to spowodowane zagrożeniem ze strony wielkiego sąsiada, w Izraelu nie brakuje różnego rodzaju zagrożeń. A to sprawia, że światopogląd mamy podobny. Dlatego szkoda, że ten jeden temat wpływa dzisiaj na relacje obu krajów.

  Strategiczne interesy na linii Polska-Izrael-USA rozpatrywać należy w kategoriach gospodarczych czy szerzej?

  – Myślę, że nie możemy tego zniżać do tylko technicznych spraw czy zakupu technologii, np. tego, jakie tematy są dzisiaj ważne dla Polski w obszarze bezpieczeństwa, sojuszy. Światopoglądowo jesteśmy z tej samej gliny, chodzi o rozumienie zagrożeń na całym świecie. To nie tylko cyberbezpieczeństwo, ale znacznie szersze problemy. A Bliski Wschód to od dawna temat, który budzi niepokoje. Nawet jeśli nie jesteś głównym aktorem, to sytuacja tam zawsze wpływa na światową stabilizację. Jeśli dla Polski ważne są UE i NATO, wschodnia flanka i jej wzmocnienie, to dla Izraela – południe. Jeden z najlepszych kanałów spotkań dla nas prowadzi Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i to z dwóch stron, dlatego że myślenie mamy bardzo podobne.

  Czy już wiadomo kto z Izraela i czy w ogóle przyjedzie do Polski na uroczystość upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej (1 września)?

  – Na ten moment nikt z Izraela nie był zaproszony.

  To może omawiane są obecnie inne ewentualne spotkania przywódców Polski i Izraela? Czy mogłoby dojść ponownie do spotkania w ramach chociażby formatu 4+1, czyli premierzy Grupy Wyszehradzkiej i premier Benjamin Netanjahu?

  – Nie widzę powodu, by jeszcze raz organizować to spotkanie. Nie mamy jeszcze powołanego rządu, nie wiemy, kto będzie ministrem spraw zagranicznych Izraela. Pojawiają się głosy o rozpisaniu powtórnych wyborów. Jestem prawie pewna, że po wyborach parlamentarnych w Polsce na jesieni, większe wydarzenie będzie możliwe do organizacji. Będzie się tym zajmować już jednak mój następca.

  Pani opuszcza Polskę?

  – Tak, minęło 5 lat. Przyjechałam do Polski we wrześniu 2014 r. Wyjeżdżam we wrześniu 2019 r. Nigdy wcześniej nie spędziłam za granicą w jednym kraju tak wielu lat. Z pięciu placówek dyplomatycznych – w Polsce jestem najdłużej.

  Jaki były pani zdaniem najważniejsze momenty w Polsce przez te pięć lat?

  – Kiedy razem z dwom koleżankami przyjechałyśmy do Warszawy w 2014 r. zastanawiałyśmy się, co chciałybyśmy zrobić nowego. Stanęło na dwóch kierunkach. Jednym wyzwaniem było cały czas pokazywać współczesny Izrael, jak się zmienia i czym jest dzisiaj, by nie pogłębiać nieprawdziwych przekonań wśród Polaków. Drugi kierunek był zupełnie nowy i w tym osiągnęliśmy wielki sukces. Chodzi o pokazywanie Izraela jak Start-up Nation, jako kraju wysokich technologii. Zrobiliśmy badania opinii publicznej o Izraelu, które potwierdziły tylko, że większość Polaków nie wie nic o Izraelu. Chcieliśmy więc pokazać nasze nowoczesne, bardzo aktywne państwo. I to nam się udało.

  Gospodarczo i biznesowo wzajemne relacje nabrały szczególnej dynamiki zwłaszcza w 2018 r. Wtedy odbyło się chociażby Polsko-Izraelskie Forum Gospodarcze, które miało łączyć firmy z Polski i Izraela. Będzie kontynuacja takich projektów?

  – Będzie. Za wcześnie, żeby wskazać konkretną datę, ale prace trwają. Nawet kiedy był szczyt tego napięcia z IPN w sferze gospodarczej wszystko było w porządku. Druga bardzo ważna sprawa to turystyka, która rośnie niezwykle dynamicznie. Co roku już normą jest, że ok. 250 tys. Izraelczyków przylatuje do Polski. Izrael to bardzo modny kierunek także dla wielu Polaków. Zresztą mieliśmy podobne spojrzenie na turystykę jeszcze kilka lat temu. Z izraelskiej strony była to turystyka związana z czasami zagłady, do obozów śmierci. Z polskiej bardzo często – kościelna, do Ziemi Świętej. I podobieństwo polega na tym, że turyści ograniczali się tylko do tych miejsc, nie widząc pozostałych regionów, przegapiając jak kraj się zmienił, jak rozwinął. A teraz następuje już całkiem inna fala turystów. Polacy lecą na odpoczynek, by poznać kulturę, by się bawić i podróżować. A z kolei z Izraela przyjeżdża ktoś do Warszawy, bo to dzisiaj w Europie centrum kuchni wegańskiej, inni z dziećmi wybierają na wypoczynek Mazury. A Polacy przyjeżdżają do Tel Awiwu na plażę, jeżdżą po Izraelu odwiedzając historyczne miejsca.

  „Tylko w ten sposób możemy spłacić dług wdzięczności wobec sprawiedliwych. Ludzie ci ratowali Żydów z narażeniem własnego życia i życia swoich bliskich” – to pani słowa podczas ceremonii wręczenie 23 osobom Medali sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Ile jeszcze wniosków jest rozpatrywanych na ten moment?

  – To proces bez końca. Ja nie wiem, ile teraz osób jest w procesie, ale on nigdy się nie skończy. Czasami to historia drugiego albo trzeciego pokolenia sprawia, że sprawa jest otwierana. Z drugiej strony są potomkowie sprawiedliwych, którzy prowadzą badania historyczne i wysyłają do Yad Vashem dowody tego, że ich przodkowie zasługują, by dołączyć do grona sprawiedliwych.

  Rozmawiali Bartosz Bednarz i Paweł Sobczak

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-anna-azari-dla-interii-trudno-zrozumiec-pogorszenie-polsko-i,nId,3018546

 82. Boydar said

  Abcdef próbuje mnie wqurwić z samego rana. Nic z tego.

  Wszystko co napisałem jest prawdą. Jak zawsze zresztą. Bo o czym tu można kłamać, skoro koń jaki jest każdy widzi.

  Nie mam/nie miałem tylko pewności czy Ghana jest negroidalna, ale Abcdef mi już wyjaśnił, za co uprzejmie dziękuje.

 83. Siekiera_Motyka said

  Niektóre nazwiska na tej liście pojawiają się w tym wątku „Wolne Tematy”,

  „BILDERBERG MEETING 2019
  Montreux, 30 May – 2 June 2019

  Pienkowska, Jolanta (POL), Anchor woman, journalist
  Sikorski, Radoslaw (POL), MP, European Parliament
  Trzaskowski, Rafal (POL), Mayor of Warsaw

  https://www.bilderbergmeetings.org/press/press-release/participants

  Najciekawszy dla mnie to Trzaskowski. Widocznie ma ważne zadanie do wykonania jeżeli go zaprosili na rozmowę.

 84. abcdef said

  Dobre wieści

  Francuski Senat zagłosował przeciwko planom odbudowy Katedry Notre Dame wyłożonym przez Microna i jemu podobnych, którzy chcieli „twórczą rekonstrukcję” i nakazał przestrzeganie tradycji.

  The French Senate has voted to reject the plans for rebuilding Notre Dame cathedral in Paris put forward by the French executive including President Emmanuel Macron who wanted an “inventive reconstruction”, mandating that the work must be traditional.

  https://www.breitbart.com/europe/2019/05/29/modernists-defeated-french-government-forces-traditional-rebuild-of-notre-dame/

  https://www.notredamedeparis.fr/en/la-cathedrale/architecture/la-charpente/

 85. revers said

  ad83

  Trazskowski jako przydent Warszawy bardzo dobrze pracuje dla programow agend ONZ, NWO, Bildbergu, i dla korporacyjnej Big Pharmy, to organizuje „darmowe” szczepionki na wszystko i nic zwlaszcza na kalectwo to programowo prubuje leczyc te zycie przez probowki, oraz inne szkolne programy homo nie widomo od kolyski przez lbtq przedzkola po gendrowe ideologie na uczelniach i w srodowiskach postepowcow.

  Wystarczy jego twity przestudiowac.

  A an Bildbergu w Moutrex juz nie patyczkuja sie z dziennikarzami, wsadzaja do aresztow lub pokjow odosobnienia Wielkiego Brata, pomaga liczna prywatna ochrona oraz oczywiscie demokratyczna policja szwajcarska, gdzei ta szwajcarska demokracja lub jej autirytet? , assystentow Trzaskowskiego nie przyjmuaj do grupy tylko w 4 oczy na zywca wycisna , wprowadza co chcaa globalisci.

 86. revers said

  Assagne tez juz jedna noga na tamtym swiecie, po co miec swiadkow leaknesa od 2001 roku nawet o utajnionych petraktacjach i negosjacjach z moskami jarkacza od 2011 roku, jak mozna uciac sprawie leb i web

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/julian-assange-w-ciezkim-stanie-trafil-do-szpitala?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

 87. Dziś po północy obejrzałem filmy Wołoszańskiego: RADA POLITYCZNA NIEMIECKICH SIL ZBROJNYCH W PSZCZYNIE PO BITWIE POD VERDĘ oraz KURSK. Na radzie tej zapadła decyzja o Nieograniczonej Wojnie Podwodnej, która miała wyeliminować Anglię. Rada była w Pszczynie ze względu na Górnośląską Metalurgię, która miała WYELIMINOWAĆ metalurgię angielską.
  Najpierw zaproponowano omówienie sytuacji w Rosji, co odrzucono jako Nieistotne.
  Cesarz został ZMUSZONY do podpisania Uchwały, łamiąc tym swe Słowo Honoru dane Kongresowi USA, więc Kanclerz Bethman-Hollweg podał się do dymisji. Według Wołoszańskiego o zwycięstwie angielskim zadecydowała akcja Houme Fleet PRZECIĘCIA kabla telefonicznego Hamburg-NowyJork, wobec czego wszystkie rozmowy Berlina z Waszyngtonem szły przez Londyn. Można się tylko dziwić dyplomacji niemieckiej, że Plan Podziału USA załatwiała przez Londyn i Nowy York ???
  II filmem była BITWA POD KURSKIEM. Tu Wołoszański wyeksponował kontrofensywę Armii Czerwonej na Orzeł jako PRZEŁOMOWĄ. Suworow piszę, że wobec sowieckiego natarcia na Orzeł komisarz Stalina Żukow napisał Raport dla Stalina: KOSTIN PONUJE NAD SYTUACJĄ, po czym wsiadł do samolotu i poleciał na SWÓJ front do Jelni. Rokossowski skarżył się zaś, że Żukow nie zabrał głosu na Radzie Wojennej i NIE PODPISAŁ PROTOKOŁU.
  Ja się NIE ZGADZAM, że kontrofensywa Na Orzeł była Przełomowa. PRZEŁOMOWĄ była ofensywa Koniewa na południe od Kurska. Koniew zastosował tu taktykę DRAGONII w postaci piechoty na stoodebackerach, przy czym każdy stoodebacker ciągnął DZIAŁO. To zmieniło charakter wojny z pancernej na MANEWROWĄ, wobec czego Operacja Cytadela UTRACIŁA SENS, toteż Hitler odesłał dywizje pancerne spod Kurska do Włoch.
  Gdy realizowano dokumentalny film KURSK to Rokossowskie NIE PODPISAŁ SCENARIUSZA, wobec czego Film Upadł. Miast tego nakręcono bułgarsko-czechosłowacko-enerdowsko-jugosłowiańsko-polsko-rumuńsko-węgierski film ŻOŁNIERZE ZWYCIĘSTWA. Film zaczyna się jazdą Feldmarszałka Paulusa do sztabu Rokossowskiego z KAPITULACJĄ. Marszałkowie rozmawiają przez Wilhelma Picka, przy czym Rokossowski oświadcza, że Kapitulacji nie przyjmie, gdyż musi być złożona w sztabie Frontu.
  I jeszcze jedno. Satanowski mówił w TVP, że Chruszczow PROSIŁ GO, żeby nie włączał – jeśli to możliwe – do Operacji Kursk WACHLARZA, gdyż ma Fatalną Opinię w Moskwie.

 88. Wieloimienny said

  Zjazd masońskich gnid:

  https://nczas.com/2019/05/29/swiatowa-masoneria-w-szwajcarii-kolejne-spotkanie-grupy-bilderberg-na-liscie-uczestnikow-sikorski-trzaskowski-pienkowska/comment-page-1/#comment-1135099

 89. Lily said

  Jak to jest,z tym Polskim rolnikiem?.

  Zrodlo;CW24tv

 90. brys said

  Dobrze że w Polsce nigdy do tego nie dojdzie:

  Woda droższa o 2000 proc. „Jeśli ktoś chce mieć piękny ogród, musi za to zapłacić”

  biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/woda-drozsza-o-2000-proc-jesli-ktos-chce-miec-piekny,2616363,4141?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 91. Siekiera_Motyka said

  Ad. 88 – Przegapiłem ten artykuł Gajowego który świetnie wpisuje się pojawienie Pani Pieńkowskiej na spotkaniu cwaniaków Świata,

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/23/argument-zydowski-w-konwersacji-chrzanowski-czarnecki/

  „Ówże Lauder, który miał ponoć mieć tą osobistą prośbę do Czarneckiego, którą on spełnił, to przewodniczący Światowego Kongresu Żydów. Postać bardzo znacząca. Czarnecki wspomina o nim, co druga osoba może uważać jako rodzaj rekomendacji, powoływanie się.

  Na to Chrzanowski w jakiś sposób ciągnie wątek, mówiąc o Glapińskim:

  Jeżeli chodzi o Prezesa Glapińskiego no to ona ma ta, jest z rodziny (…) Nie chcę żeby pan to poruszał, ale jest z rodziny. Kojarzył pan frankistów? (…) Franka, który przeszedł na wiarę chrześcijańską. To była społeczność żydowska, tak, bardzo ciepło się wypowiada.

  Ale to nie robi na Czarneckim większego wrażenia i przebija następująco:

  Jako ciekawostkę Panu powiem. Wie Pan kto zakładał Getin Bank? U was są dokumenty. Wniosek o przejęcie Górnośląskiego Banku gospodarczego na bazie, której licencji powstał Getin złożyłem ja i Nathaniel Rothschild. (…) Nathaniel Rothschild syn Jamesa Rothschilda byłego prezesa Bank of England to był mój wspólnik.”

 92. revers said

  ad80

  prady od 1 lipca rowniez uwolnione, potem bedzie tylko kosmos w cenach energii elektrycznej i ciemnosci na latarnaich.

  Moze na swieczkach bedzie taniej, lub lampa naftowa Ignacego Lukasiewicza, jak by nie bylo polski wynalazek XVII w., bez sankcji na iranska, ruska nafte moze by przeszlo.

 93. NICK said

  Lubelak napisał. Był.
  „Wszystko co napisałem jest prawdą. Jak zawsze zresztą.”

  Prawdą?
  Starasz się… .
  I tyle… .

  Nnnnie?

 94. Boydar said

  Owszem, staram się. Reprezentując pewną ideę nie mogę sobie pozwolić aby jakiś szmondak zarzucił mi psizm. Nie obrażając psów.

 95. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=qEPBAW5q3co

  … zawsze warto być człowiekiem,
  choć tak łatwo zejść …
  Zejść na psy!

 96. PISKORZ said

  Z innej beczki..znalazłem info, że syn Berii był kierow. Kijowskiego Instytutu Naukowego „Kometa”. Rakieta, która zestrzeliła w roku 1960 U-2 była jego konstrukcji../tzn. szpiegowski ameryk./ , który pilotował Powers.

 97. PISKORZ said

  https://i2.wp.com/www.national-geographic.pl/media/cache/default_view/uploads/media
  …ich ruchome nieruchomości..

 98. PISKORZ said

  x jeszcze https://i2.wp.com/www.national-geographic.pl/media/cache/default_view/uploads/media/default/0001/88/4247687121af10852b454955041566473d3a8969.jpeg
  …ich ruchome nieruchomości

 99. PISKORZ said

  Jeśli możesz pomóc – POMÓŻ,

  Jeśli potrzebujesz pomocy – NAPISZ:

  powodzianie@siepomaga.pl

  Pamiętajcie — tylko RAZEM Wielką Mamy MOC!

 100. bebrave2019 said

  Szykują się na wojnę! Polska kupi od IZRAELA i USA 32 samoloty F-35 za 10 miliardów

 101. NICK said

  (83/85)
  Trzaskowski vel Biedroń ‚pobiją’ Sikorskiego.

  Baby zaś, niepolskie; jak ta szydło z wora i kopacza sfora są.
  Używane.
  Une kopią głęboko.
  Ich kopią rakietami.
  Na Ziemi Jezusowej.
  Niech mi nikt nie pisze, że szydło to ułamek polskości.
  To wredne narzędzie.

 102. Lily said

  POLSKA rzundzaca przez Uklad pookraglostolowy to,(pomyslcie sami) dla
  USA i IZRAELA,plus ostatnio Ukraina.
  A,dlaczego sie tak dzieje?,bo przy okraglym
  stole,bylo TYLKO,osiem(8) osob pochodzenia
  polskiego,a pozostali,to „starsi bracia w wierze”.
  A,po przejeciu calkowitej wladzy przez Kaczynskich,w 2005 r,obaj latali na przemian
  do USA i IZRAELA. Po 2015 r,powtorka tego,
  samego,ale juz w innej obsadzie.

 103. Lily said

  Zobaczcie sami,KTO gra za KOGO.
  https://wellaware1.com/category/investigations/acting-government/
  Zrodlo;podane powyzej.

 104. Głos Prawdy said

  Coś dla wyborców PiS-u. 500 + się kłania

  „Od samego początku PiS mami obywateli obietnicami obniżek podatków i udaje, że różni się w tej kwestii od PO. Tymczasem podatkowy armagedon w wykonaniu PiS trwa w najlepsze – zaraz po wyborach wprowadzili kolejną podwyżkę i teraz zapłacimy 2 razy więcej za niesegregowane śmieci! W ten sposób rząd PiS wprowadził już 31 nowych podatków i podwyżek! Nie dajcie się nabrać i pokażcie to innym. Powiedzmy NIE podwyżkom podatków i obłudzie rządzących!
  1. Podatek bankowy, czyli od kredytów,
  2. Podatek handlowy, czyli od zakupów,
  3. Podatek „galeryjny” – początkowo od galerii handlowych i biurowców,
  4. następnie od wszelkich nieruchomości komercyjnych,
  5. w tym nawet od budynków z mieszkaniami na wynajem.
  6. Rząd utrzymał wyższą stawkę VAT 23%
  7. Podniósł VAT z 8 na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy.
  8. Postanowił owatować „Noc Muzeów” i inne imprezy promujące instytucje kultury (muzea nie będą mogły w całości odliczać VAT-u z faktur dokumentujących wydatki związane z organizacją tych imprez).
  9. Zaostrzył sposób naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy
  10. i opodatkowania farm wiatrowych.
  11. Zamroził progi w PIT.
  12. Wprowadził „daninę solidarnościową”
  13. Zlikwidował liniowy PIT dla przedsiębiorców.
  14. zniósł limit składek emerytalno-rentowych,
  15. obniżył do zera kwotę wolną od wysokich zarobków
  16. i pozbawił wiele grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów.
  17. Opodatkował wkłady pieniężne wnoszone do firm
  18. oraz przychody z dziedziczonego majątku lub
  19. otrzymanego jako darowizna, którego nie będzie można już amortyzować (w lipcu ma zostać przywrócona możliwość amortyzowania dziedziczonego majtku).
  20. Ograniczył możliwość zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na usługi świadczone przez podmioty powiązane, na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów, jak również na znaki towarowe, czy licencje.
  21. Zlikwidował możliwość pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych.
  22. Zawęził listę przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. Oprócz wyżej wymienionych rząd zwiększył lub wprowadził quasi-fiskalne opłaty:
  23. opłatę przejściową.
  24. i tzw. opłatę mocową za prąd,
  25. opłatę emisyjną od paliw,
  26. opłatę wodną,
  27. opłatę jakościową za badanie techniczne pojazdów
  28. i opłatę dodatkową, jeśli przeprowadzi się je po terminie,
  29. opłatę denną od przystani,
  30. opłatę recyklingową
  31. a teraz nową podwyżkę opłat za wywóz niesegregowanych śmieci!”

 105. Głos Prawdy said

  85 tyś. niewinnych dzieci poniżej 5 roku życia zmarło z głodu w Jemienie. Dane przerażają
  https://slownik-synonimow.eu/ciekawostki/dziewczynka-w-wieku-7-lat-zmarla-z-glodu-jej-zdjecia-szokuja/?fbclid=IwAR3PNEZCxT5iHnn7UEvGpjIt_BtQITPmszV8y7AdJDzNQsTL-MA2unqUV24

 106. Głos Prawdy said

  Drogocenna skromność niewieścia
  https://verbumcatholicum.com/2016/05/31/drogocenna-skromnosc-niewiescia/?fbclid=IwAR0jYs7sxnep3KGHjrTDXtl5sNrl6hCO7bdNH60lVDph7UsyztdsH_p41XY

 107. Głos Prawdy said

  Aktywiści LGBT przejdą ulicami Częstochowy. Na Jasnej Górze może dojść do prowokacji

  Read more: http://www.pch24.pl/aktywisci-lgbt-przejda-ulicami-czestochowy–na-jasnej-gorze-moze-dojsc-do-prowokacji-psi,68636,i.html?fbclid=IwAR0wx0rgUCldDA-WnXZOmcCGaFFMavsAmSyr92RC83HvV9A4ZxcyziCxNbQ#ixzz5pa3IE7NC

 108. Głos Prawdy said

  Nie może być, żeby Matka Boża nie podała jakiegoś znaku. Za to trzeba wynagradzać, bo Bóg nie będzie na to spokojnie patrzeć. Za co cenie jeszcze naszego Lukaszenke, że za jego czasów tej ohydy nigdy nie będzie. W Rosji, w Moskwie, już 14 razy odmawiają przeprowadzenia takiej parady szalonych, i nie tylko w Moskwie
  To mi się w głowie nie mieści, kto by mógł kiedy wcześniej to bestialstwo nawet sobie wyobrazić. Nie ma się co dziwić, że powstają trąby powietrzne, powodzi, a nawet wkrótce trzęsienia ziemi w miejscach, gdzie tego wcale nie oczekuje się

 109. Janusz Bieszk, Starożytnie Królestwo LEHII – Kolejne Dowody; Copyright C for the editionh by Dressler Dublin Sp. z o.o., Ożarów Mazowiecki 2019; Copyright C by Janusz Bieszk 2019, BELLONA Warszawa, ul. J. Bema 87.

  Wydanie nie jest Anonimowe, i jakby z kapitałem Irlandzkim? no bo Inny kapitał by się chyba na to NIE ODWAŻTŁ. Irlandczycy mogą zaś tłumaczyć się, że Nie Umieją Po Polsku – ale nie ajrysze w USA, gdyż moja http://www.wandaluzja.com była tam najpoczytniejszą i najdroższą witryna IN, za która nie płacili mi, bo Niemcy wpisali mnie na listę Oszustów Światowych za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii, na podstawie czego zostałem internowany w Najostrzejszym Reżimie.
  Teraz dostaje listy z ONZ-t, że po rocznym ŚWIATOWYM śledztwie FBI, Interpolu i ONZ oraz Półrocznym śledztwie w Niemczech, przyjeżdża do Warszawy misja ONZ dla SKREŚLENIA mnie z listy Oszustów Światowych. To Światowe śledztwo jest zrozumiałe, gdyż Satelitarna Detekcja Złota poszkodowała Wszystkich, ale nie rozumiem jaki związek z tą sprawą ma Gwarantowany przez ONZ kapitał Prawdziców, grabiony przez Nieuczciwych Urzędników Państwowych, bo ja jestem Oszustem Światowym? – Może taki, że puszczano SMRODY, iż pochodzi on z Korupcji ???
  To DZIĘKI wpisaniu mnie na listę Oszustów Światowych polakożerca Leszek Miller, jak Donald Tusk, podczas Powodzi Tysiąclecia wywiózł Największy Skarbiec Świata metrem fortecznym do Niemiec. W skarbcu tym były stare dokumenty Sejmu Śląskiego, funkcjonującego nieprzerwanie od Rzeszy Albańskiej czyli Zdradzieckiego Albionu (2175 pne) do upadku Festung Breslau. Prawdopodobnie polakożercą jest też Janusz Bieszk, który stara się Polakom OBRZYDZIĆ Wielką Lechię robiąc z niej SRACZ.
  Zmienia nawet nazwę Lechii na LEHIĘ. Ja z nazwą LEH spotkałem się tylko przy stolicy Leszka Wyścigowego nad Donem w Boguczarze – od Boga i Cara. Jednak do przeniesienia Sejmu z Krakowa do Boguczaru nie doszło, gdyż Leszek Wyścigowy udał się do namiotu Karlomagnego, który uwięził Karola Wielkiego i palatyna Bretanii Rolanda II, aby powiedzieć mu, żeby się Nie Wygłupiał, na co ten Carlo Magne kazał go ROZERWAĆ KOŃMI.
  Nie ma mowy o istnieniu wielkiego państwa słowiańskiego przed rokiem 1628 pne, o czym napisał mi Międzynarodowy Instytut Cywilizacji Słowian, gdyż Słowianie mieszkali wówczas tylko na Pomorzu jako RUSOWIE. Dopiero wobec BUDOWY murów obronnych ASGARDU-Kijowa kacyk z Gdańska dogadał się z kacykiem Birki-Sztokholmu, i jeden popłynął Prypecią a drugi Dźwiną i Dnieprem, aby wedrzeć się do Miasta Bogów przez NASYP z PALISADĄ.
  Ponieważ Imperium Ariów było protektorem ZDRADZIECKIEJ Rzeszy Albańskiej to na mocy Pokoju Rusowie otrzymali dorzecze Sławy-Odry a Skandowie dorzecze Dolnej i Środkowej Łaby. Między zwycięzcami doszło jednak do wojny o Bazylios, rozstrzygniętej bitwą nad Dolężą. Po bitwie wódz Szczyt zbudował słynne Londyńskie Mury Szczecina, co powtórzono w Sztokholmie, które namierzono na 40 km: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=10555#10555//

 110. Głos Prawdy said

  Fala imigrantów zalewa Polskę
  https://www.magnapolonia.org/fala-imigrantow-zalewa-polske/?fbclid=IwAR2ofJcGHRv0oPB5pI5FeANBrnSAXnc2DQ9Bxci9_32va4I6J7SQ9iLq3BY

 111. Głos Prawdy said

  Putin oskarżył zachód o geomanipulację ziemskim środowiskiem po przez chemtrails oraz chęć kontroli populacji
  https://www.koniec-swiata.org/putin-oskarzyl-zachod-o-geomanipulacje-ziemskim-srodowiskiem-po-przez-chemtrails-oraz-chec-kontroli-populacji/?fbclid=IwAR16VKxqYy6pCyV2LbUgN-M9zfa7z10Mc–ZvWGHlzI4DQGwXu66Pwxfxwg

 112. Głos Prawdy said

  Bałtyk umiera. Tak mało tlenu nie było w nim od 1500 lat. Tamtejsze martwe strefy są największymi na świecie
  https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-03-13/baltyk-umiera-tak-malo-tlenu-nie-bylo-w-nim-od-1500-lat-tamtejsze-martwe-strefy-sa-najwiekszymi-na-swiecie/?fbclid=IwAR2vFYEGFb6-zN-_81lurfng855T26FMi7LeixD1iNfvCLfHKstuDqxFpQg

 113. Głos Prawdy said

  Polskie lasy za żydowskie roszczenia. Szokująca treść tajnej notatki ambasadora USA w Polsce
  https://niewygodne.info.pl/artykul9/04481-Polskie-lasy-za-zydowskie-roszczenia.htm?fbclid=IwAR353XXpGuA00tkuwR_JOS5P8djGEug_rxfWI8aohCEIMkhA81AfVqihidQ

 114. Głos Prawdy said

  Odpowiedni prezent: Franciszek otrzymuje posążek bóstwa, które „chroni” przed katastrofami
  https://gloria.tv/article/6ffwwsUjCEJx1XDeLmuE1VKS2?fbclid=IwAR1qs-NbT4LPS85lloiH4OPRWdzXOaTCW4TfkjILhEAA_fmo0gqVbffB81g

 115. Głos Prawdy said

  Ekspresowe ciasto dla leniwych z truskawkami, znakomicie sprawdzi się w upały i gdy najdzie nas ochota na coś słodkiego
  https://www.obzarciuch.pl/2019/05/ciasto-z-truskawkami-dla-leniwych-w-10.html?fbclid=IwAR3DnAv01yReWYpPd-4IsXdRXcnVHd_FNXqXvM9whRxXod28SR2VBw6Uvqk

 116. Głos Prawdy said

  Ból Ziemi. Kataklizmy za tydzień od 24 do 30 maja 2019 r

 117. Lily said

  Re 113; Glos Prawdy.
  Zydy dbaja o interesy Zydow.
  Od zawsze oczekuja na przyjscie swojego
  Mesjasza. Zanim to nastanie,jak wynika z ich
  gadania,musza spelnic pewne warunki.
  Przejasc dominacja nad Swiatem,odbudowac
  swiatynie Salomona,i Jerozolima ma byc stolica
  Izraela,o to juz zadbal”Trump”,”wszedzie
  mamy swoich ludzi”,oglosil niejaki Szymon P.
  Kim,badz czym jest ten oczekiwany Mesjasz?.
  Pismo sw,mowi cos na ten temat.

 118. Skomentowałem stronę
  https://video.wp.pl/i,25-lat-warcrafta-i-15-world-of-warcraft-suweniry-w-los-angeles,mid,2037325,cid,8054,klip.html?ticaid=11d6d7
  BOLESŁAW ZAPOMNIANY, Okrutny król czy pomyłka kronikarzy?/ http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?t=10&postdays=0&postorder=asc&start=660// i strona ta ZNIKŁA, ale Zajob ten POJAWIŁ SIĘ w Rzeczpospolitej: Tomasz Nowak, XI Wiek: BOLESŁAW SKAZANY NA ZAPOMNIENIE – Czy w latach 1034-1038 w kraju nad Wisłą panował Bolesław Zapomniany, rzekomy syn Mieszka II, o którym wzmiankę przynosi pochodząca z XIII w. „Kronika wielkopolska”; 31, V 2019, s. J6.

  To jest atakowanie Gołą D. kanclerza Magnusa Własta, który w I krucjacie rozgromił Armię Jerozolimską i podbił Azję Mniejszą, którą sprzedał cesarzowi Bizantyjskiemu i Armeńczykom. Poza tym Bolesław Zapomniany to postać Węgierskiego Dramatu Narodowego jako szwagier EMERYKA, otrutego w Kruszwicy na Nowy Rok 1031 przez Frankensteina-Wszebora – pierwszego z dwóch wampirów o tym nazwisku i tegoż rodu.
  Bolesław Zapomniany został zastrzelony pod Krakowem przez czeskiego kusznika wyborowego w r. 1038. W obozie czeskim był Kazimierz Mnich, późniejszy ODNOWICIEL, któremu Czesi po zdobyciu Krakowa powiedzieli WON. Ten udał się na Węgry, gdzie król węgierski zlitował się i dał mu stu rycerzy, którzy przeprowadzili go przez pograniczne lasy do Berlina-Kolonii.
  Wrócił zaś do Polski nie jako Jałmużnik, ale na czele 500 rycerzy łużyckich i węgierskich, którzy WYCIELI oblegających zamek na Cytadeli poznańskiej Czechów.

 119. Lily said

  Kaczynski ma radoche,smieje sie jak,cos
  do czegos.
  „Mowcie ludowi,to co chce uslyszec,a potem
  powoli pozbawiajcie Ich tego”.M.M.
  Po wygranych wyborach.Kiedy ma sie koryto.
  „Ciemny Narod wszystko kupi”,niejaki Jacus K,
  ulubieniec Kaczynskiego. Stad ta fucha w TVP.
  Czyli swoj, na odpowiednim stanowisku.

  Zrodlo;wideoprezentacje.

 120. NyndrO said

  Niedobry Putin, niedobry. * Jestem dumny, że mamy takiego sąsiada. Tyle mi zostało. * https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/rocketman-ocenzurowany-w-rosji/n88k551

 121. Boydar said

  @ GP (111)

  Czyli jest tak jak pisałem ja i inni.

  Były „ekspertyzy” oraz umowy, że niby ratujemy planetę. Wdrożone w „życie” jeszcze za Jelcyna, co było dość proste.

  Obecnie zadajmy pytanie, czy obszar Rosji jest aktualnie pryskany. To trzeba udowodnić, nie poprzez opowiadanie bajek. Zdjęcie w kontekście, data, inne okoliczności, drugi świadek.

 122. brys said

  @ GP (111)

  Nie dali źródeł. Tych wypowiedzi Putina.

 123. Peryskop said

  Odra i szczepienia: bilans zysków i strat

  Prof. Maria Majewska mejlem 1.06.2019

  W korporacyjnych mediach nieustannie trwa nagonka do szczepień na odrę prowadzona pod zasłoną rzekomej epidemii odry w Europie i USA. Przyjrzyjmy się faktom dotyczącym tej „epidemii” zebranym w raporcie ECDC (https://ecdc.europa.eu/sites/portal/files/documents/RRA-Measles-EU-EEA-May-2019.pdf).

  Z raportu wynika, iż w ciągu 3 lat od 01.2016 do 3.2019 zanotowano w UE 44 074 przypadki odry, średni wiek chorych wynosił 10 lat, i 84 osoby zmarły na odrę. W tabeli 3 raportu widzimy ile osób zachorowało i umarło w poszczególnych krajach. Środkowy wiek chorych dla całej UE wynosił 10 lat, choć w wielu krajach chorowali głównie młodzi dorośli. Najwięcej zachorowań było w Rumunii, Grecji, Francji, Niemczech i we Włoszech. Zgony wystąpiły tylko w kilku krajach (59 w Rumunii, 13 we Włoszech, po 4 we Francji i w Grecji, po 1 w Bułgarii, UK, Niemczech i Portugalii). W Polsce zachorowało 1056 osób, lecz nikt nie umarł, podobnie nie było zgonów w większości krajów UE.

  Dane te ujawniają, iż zdecydowana większość zachorowań i zgonów na odrę wystąpiła w krajach południowych, które stanowią pierwsze tereny masowych migracji ludzi z Afryki i Azji – wymęczonych, wygłodzonych, pozbawionych dachu nad głową i opieki medycznej. W większości krajów znaczny odsetek zachorowań (do 50%) stanowiły przypadki importowane. W Polsce 24 procent zachorowań pochodziło z importu.

  Można więc skonstatować, że raportowany wzrost zachorowań na odrę w UE wynika przede wszystkim z masowych migracji biednych ludzi z nierozwiniętych regionów świata i że umierają na tę chorobę głównie nielegalni migranci. W krajach rozwiniętych, nawet tych o średniej jakości medycynie, takich jak Polska, nikt nie umiera dziś na odrę mimo tysięcy zachorowań.

  A teraz przeanalizujmy dane dotyczące powikłań i zgonów po szczepieniach na odrę (głównie MMR). Do amerykańskiej bazy danych VAERS w okresie 30 lat zgłoszono 94 140 przypadków poważnych powikłań po tych szczepieniach. Wiadomo, że zgłaszanych jest tylko 1 do 5 % wszystkich powikłań tzn. mogło być ich co najmniej 20 razy więcej, czyli ok. 2 milionów. Zgonów po tych szczepieniach zgłoszono 461, tzn. mogło ich być ponad 9000. Czyli w ciągu 3 lat (odpowiednik danych ECDC dotyczących odry) w USA prawdopodobnie zmarło po szczepieniach MMR co najmniej 900 osób. Ekstrapolując te liczby na populację UE i zakładając podobny do amerykańskiego odsetek wyszczepienia, ciągu 3 lat mogło umrzeć tu ponad 1400 osób po szczepieniach MMR. (Populacja USA to 330 mln, a UE 520 mln.)

  Z powyższego zestawienia jasno widać, że po szczepieniach MMR umiera prawdopodobnie ponad 15 razy więcej ludzi niż z powodu odry, nawet wówczas, gdy chorzy są bardzo wymęczeni, zestresowani i zaniedbani. W ostatnich dekadach przed masową migracją ludzi z Azji i Afryki praktycznie nikt nie umierał na odrę ani w USA ani w UE, chociaż tysiące na nią chorowały.

  Mądrzy lekarze z dużym doświadczeniem podkreślają populacyjną ochronną wartość nabywania trwałej odporności na odrę po jej przebyciu w dzieciństwie. Ma to szczególnie znaczenia w przypadku matek, które przekazują swoim dzieciom naturalną odporność poprzez łożysko i z mlekiem. Sztuczna odporność poszczepienna (jeśli istnieje), trwa najwyżej kilka lat, więc współczesne matki, które były szczepione w dzieciństwie już jej nie posiadają i nie przekazują jej swym niemowlętom. Toteż dziś na odrę zapadają często dzieci do 1. roku życia i ta choroba jest dla nich znacznie groźniejsza niż dla dzieci starszych.

  Nieustającą nagonkę karteli farmacji oraz establiszmentu medycznego do zwielokrotnienia wyszczepialności na odrę należy uznać wyłącznie za handlową propagandę. Po takich akcjach trzeba oczekiwać wzrostu zachorowań, gdyż wiadomo iż świeżo zaszczepieni są rozsiewnikami wirusów odry przez wiele tygodni. Należy też oczekiwać zwiększonej umieralności dzieci i dorosłych, co już się obserwuje w USA i Europie. Analogiczna sytuacja dotyczy innych szczepień „ochronnych”.

 124. http://www.msn.com/pl-pl/podroze/news/ukryta-turystyczna-per%c5%82a-na-mazowszu-to-ju%c5%bc-nie-jest-umieraj%c4%85ce-miasto-ci%c4%85gle-zaskakuje-czym%c5%9b-nowym/ar-AAC9fLr?ocid=UE12DHP#page=1// UKRYTA TURYSTYCZNA PERŁA NA MAZOWSZU? „TO JUŻ NIE JEST UMIERAJĄCE MIASTO. CIĄGLE ZASKAKUJE CZYMŚ NOWYM”

  PROTESTOWAŁEM lokalizację Muzeum Szlachty Mazowieckiej w zamku CICHANÓW, który nic wspólnego ze Szlachtą Mazowiecką nie miał, poza tym, że była tam więziona. To doprowadziło do śmierci prezesa Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Waldemara Rekścia, który ZGODZIŁ SIĘ ZE MNĄ, Teatr Szekspirowski w Gdańsku nie ma sensu, natomiast Ma Sens w PŁOCKU.
  Według mej SYSTEMATYKI i chronologii architektury to zamek CIECHANÓW zbudował warsztat zamku PRZEMYŚL. KAMIENNY zamek przemyski był jednak budowany PRZED Prometeomachią, kiedy upowszechniono Cegłę Duńską, natomiast CICHANÓW był budowany prawdopodobnie nie tylko po Prometeomachii, ale nawet po Wojnie Bogów.
  Po zaślubinach Foroneusza z Wrocławia z Pragą z Olimpionu-Krokowa, który zaczęto od tego zwać PRAGĄ, Asklepios musiał ewakuować Wrocław lewobrzeżny i wynieść się za Wisłę i Wisłokę. Wobec tego baron, który nie deklarował się politycznie, ale tak się wzbogacił na pędach bydła panońskiego nad Wisłę, że zbudował sobie BIECZ, znalazł się pod władzą Posejdonidów, i na mocy Kapitulacji przed nowymi władcami dał im warsztat fary bieckiej.
  Warsztat ten został oddany Ogigesowi, który został wygnany z Littawy-Królewca z Torbami, ale na mocy Pokoju Praskiego otrzymał Lewy Brzeg Wisły, gdzie podjął budowę GDAŃSKA muratorskim warsztatem bieckim. W tym czasie Asklepios musiał budować drogę z Lublina do Elbląga, na której w miejscu najbardziej zagrożonym zbudował CIECHANÓW – według zamku w Przemyślu.

 125. Listwa said

  @ 123 Peryskop

  Jutro w Warszawie protest, zaczyna sie ul. Żelazna 90 o godz 12 kończy na Plac zamkowy.

  Specjalnym gościem protestu będzie Andrew Wakefield,

  Włochy, 8 maja 2019 https://www.facebook.com/Roma8Maggio/

  Kanada, 25 maja https://www.facebook.com/brandy.vaughan.98/posts/10157130424146397?

  Polska, 2 czerwca 2019 http://www.stopnop.com.pl/protest-2019

  Ukraina, 2 czerwca 2019 https://www.facebook.com/events/376465849625131/

  Bułgaria, 2 czerwca 2019 https://www.facebook.com/events/688680591587608/

  Waszyngton , 2 czerwca 2019 https://www.facebook.com/events/370220466937285/

  Nowy Jork, 2 czerwca 2019 https://www.facebook.com/events/324814588185522/

  Rosja, 2 czerwca 2019 https://www.facebook.com/events/352498578786826/

  Urugwaj, 2 czerwca 2019 https://www.facebook.com/events/393775774547356/

  Chorwacja, 8 czerwca https://www.facebook.com/events/2225135410903160/

  Niemcy, 15 czerwca

  Niemcy, 14 września https://www.facebook.com/events/2214456235462592/

 126. PISKORZ said

  https://40ton.net/wp-content/uploads/2018/01/elektryczna_ciezarowka_1912_craigslist_2-664×498.jpg ELEKTRYCZNA MAŁA CIĘŻARÓWKA Z 1912 R.!!. BYŁA W UŻYCIU DO…1964 R. !!

 127. Dziesiejsza sobota w Judeopolonii przeszla spokojnie bez specjalnych „wstrzasow” gdy tymczasem w stolicy IV Rzeszy Berlinie kilka tysiecy semitow pochodzacych z Palestyny protestowalo przeciw okupacji zydowskiej. Oczywiscie niemieckie chazary zoorganizowaly nie mniej liczna kontrdemonstracje oskarzajac Palestynczykow o antysemityzm. Sam Komisarz ds Antysemityzmu Felix Klein radzil juz tydzien wczesniej by zydzi niemieccy dla wlasnego bezpieczenstwa nie nosili mycek w miejscach publicznych.
  https://www.dw.com/en/germanys-anti-semitism-debate-raises-its-head-at-pro-palestinian-march-in-berlin/a-48999583

  Widac wyraznie ze Sanhedryn zagapil sie walczac z „polskim antysemityzmem” gdy tymczasem wyrosl naszemu Narodowi dla tej paskudnej cechy grozny konkurent w IV Rzeszy Niemieckiej. Zbilza sie nam 80-ta rocznica Napasci Niemiec Hitlerowskich na Polske wiec aktualnym zaczyna takze byc pytanie czy gdy historia zatoczy juz pelny krag i tym razem nie oddamy guzika no i czy nasz obenie jedynie sluszny „sojusznik” , tym razem zza oceanu, „wesprze” nas podobnie jak Brytole w 1939 ???

 128. kuntakinte said

  Pamięci kapitana Michała Jarzyńskiego |i|

  W miniony wtorek, 28 maja 2019 r., przeżywszy 67 lat, zmarł kapitan Michał Jarzyński, członek Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/06/01/pamieci-kapitana-michala-jarzynskiego/

 129. revers said

  Jak tam IV Rzesza Niemiecka, a moze Kalifat Niemiecki lub Idisz?

  wczesniej przebierancy w khaki bojownikow Hazbollahu rozsiedli sie w protescie na swojej arbaskiej dzielnicy Berlina.

  Byly tez protesty Kurdow co ich niby Turcy mordowali, i dalej zyja w
  zgodzie kontrolowanej przez Niemcy.

  Niemcy bez komendy z usraela, oraz wlasnego interesu nie rusza sie nigdzie, a na wschodzie wystarczy im wykup niektorych firm polskich o znaczeniu strategicznym jak telekomunikacyjne firmy i marki telefonow, central telefonicznych ktore bardzo dobrze sprzedawaly sie do Rosji, a teraz przyszla kreska na AGD Zelmel, szkoda po prodiza szukam zelmela, bedzie za to Bosch, Siemens ktory ustawia sie w wojnie o rynki wschodnie jak Ukraina, a moze Rosja jak padnie na kolana jak Duda.

  lub co sie sprzedalo co polskie

  https://wspieramrozwoj.pl/artykul/156/polskie-firmy-sprzedane-zagranicznym-inwestorom

  z komentarzem

  Użytkownik obserwator 2019-01-13 12:39:09 IP: 83.22.156.*
  Dzisiaj nie trzeba wojny żeby zająć dany kraj.Wystarczy zniszczyć gospodarkę i wykupić co tylko się da.Oczywiście 95% polityków w rządzie to żydzi a nie prawdziwi Słowianie.Dlatego mamy to co mamy czyli wyprzedaż majątku publicznego w ręce głównie Niemców.A Polacy stali się parobkami Europy jak kiedyś murzyni których ściągano z Afryki do Ameryki żeby na nich robili.

 130. abcdef said

  Ad. 76 Boydar
  Z adresowanej strony… (Boydat #26)

  Ad. 82 Boydar:
  Abcdef próbuje mnie wqurwić z samego rana. Nic z tego.

  Panie Boydar — jak se Pan wstanie lewą nogą rano, to se Pan do żony, a nie do mnie.

  Pański link był i jest, obiektywnie, linkiem degenerackim. Jesteś Pan degeneratem?

  Bowiem nic na temat prześlicznej „Kolacji na cztery ręce” w mojej wspaniałej wpisce #77.

  Pan się poprawi.

 131. marteczka said

  To chyba było do przewidzenia. Ks. Jacek Międlar żyje w związku niesakramentalnym z kobietą, mają dziecko.

  .https://www.youtube.com/watch?v=n023Nc7dbBg

 132. NyndrO said

  Ja nie jestem specjalistą od Kościoła, ale on chyba nie jest księdzem. Czy jest?

 133. NyndrO said

  Panie Abcdef, nazywanie Go degeneratem, jest dla niego wodą na młyn i poprawia Mu (MUUUUU) humor, więc w Jego imieniu imieniu dziekuje Panu 🙂 .

 134. NyndrO said

  A zapytowywanie Go, czy nim jest , tylko pogorasza sytuację, bo odpowie.

 135. Boydar said

  Nie, NyndruŚ, to oszust, w dodatku amator i bezguście, nic nie będę odpowiadał.

 136. NyndrO said

  Mówiłem.

 137. NyndrO said

  Tej, a jak już wstałeś, To ten Międlar jest księdzem, czy nie? To nie jakaś prowokacja, ale po prostu takie rzeczy mnie od czasu przekroczenia linii drzew interesują.

 138. Boydar said

  Dawno nie zaglądałem do Treboroka, zajrzałem dzisiaj; mięsakra.

 139. Marucha said

  Re 137:

  Kapłan, który zdradził kapłaństwo, nigdy nie przestaje być kapłanem, jest nim na wieki. Pomimo niewierności w niebezpieczeństwie śmierci nie tylko może, ale powinien udzielić potrzebującym lub proszącym rozgrzeszenia. Będzie to czynił zawsze w sposób ważny i godziwy. Za takim rozwiązaniem stoi w prawie kościelnym bardzo piękna zasada: „zbawienie dusz najwyższym prawem”.

  Więcej np. tu:
  >https://ekai.pl/czym-jest-odejscie-z-kaplanstwa-2/

 140. Boydar said

  Sakrament kapłaństwa jest zdaję się niecofalny /pisałem już, że nie znam się na katolicyzmie/. Może odpieprzać różne numery, ale „tego” z siebie i tak nie zmyje, pogrąża się tylko coraz bardziej.

  On wziął ślub z Chrześcijaństwem; szukając zaś analogii, chrześcijaństwo jeszcze nie umarło, i nic nie wskazuje.

  Na pewno nie jest „księdzem” dla nas, ale w ogólnym i odwiecznym porządku jego miejsce jako kapłana zarezerwowane jest nieodwracalnie. Niestety, żarzy się i cuchnie, co stwarza dla otoczenia zagrożenie pożarowe i epidemiologiczne.

  To są moje odczucia, nie znam się, jestem muzykiem.

 141. Boydar said

  No więc właśnie, causa finita.

 142. NyndrO said

  Ok. W razie niebezpieczeństwa śmierci ( „emergency” ). A np. kazaniami takiego kapłana, kierujecie się? I czy w ogóle Międlar takie kazania głosi? Bo chyba mu nie wypada. No niewiarygodny jest. Przecież musiał złożyć mnóstwo jakichś tam ( przepraszam za obcesowość, ale jestem w tym badzo słaby; od niedawna w sumie się tym interesuję) przyrzeczeń i obietnic.

  ————–
  Kazań taki kapłan nie mówi, jest odsunięty od takich czynności.
  Admin

 143. Boydar said

  On celowo czyni się niewiarygodnym, bo jego mentorzy mają nadzieję, że ta niewiarygodność przeleje się na Kościół, w naszych oczach.

  Chyba nie zdają sobie durnie sprawozdania, że myśmy już nie takie numery widzieli. To ci świadomi; a przecież nawet polski satanista jak mu jebnąć pasztetówką po plerach to też „o Jezu !!!” wrzeszczy.

 144. Marucha said

  Ad 142:
  Dodam jeszcze, że papież może również zwolnić kapłana z celibatu w pewnych okolicznościach.

 145. NyndrO said

  No jak wydymał,to go musi zwonić, bo jak Pan Kierownik napisał, „Kapłan, który zdradził kapłaństwo, nigdy nie przestaje być kapłanem, jest nim na wieki”. Mi chodziło o to, czy jest traktowany przez takich prawdziwych ( przepraszam za to zużyte, choć przecież prawdziwe i coś konkretnego oznaczejące określenie) katolików poważnie.

  ——
  Nie, jako kapłan na pewno nie jest traktowany poważnie.
  Admin

 146. NyndrO said

  Mi też się zdarza „Jezu!”. Też mnie to zastanawia. Cały czas jednak stawiam, że to efekt wychowania w rodzinie katolickiej (szczególnie dziadkowie), ale to już przecież tyle lat minęło… Troszku to dziwne. Istotnie.

 147. Boydar said

  Może jakieś geny normalne Ci się przyplątały ? 🙂

 148. abcdef said

  No proszę, gdyby ktoś miał wątpliwości:

  —————–
  „Konserwatysta Trump”…
  Admin

 149. nnn said

  Jeśli chodzi o ks. Międlara to zastanawia mnie rola w TVN-owskim serialu – nie tyle język, bo może takim mial się posługiwać w tej scenie, ale stacja telewizyjna , która kręci ten film.

 150. nnn said

 151. Boydar said

  Z dedykacją dla Pana Nyndr0, ale nie tylko

  https://treborok.wordpress.com/trzy-warstwy-ludzkiej-nauki-intuicja-logika-i-wiedza/

  Szczególnej uwadze polecam zdanie – „… medytacja to czysta przestrzeń, nie przyćmiona wiedzą …” 🙂

 152. Marucha said

  Re 151:
  Piękne!
  medytacja to czysta przestrzeń, nie przyćmiona wiedzą

  Taaaa… wiedza „przyćmiewa”… ale niektórym przyćmienie nie zagraża. Ich umysł to biała karta.

 153. Boydar said

  Ja po pół litra też mam „czystą przestrzeń”, i bez udziału medytacji; rzekłbym nawet – „widzę jasno !” /na jakimś filmie było, po garnuchu/

 154. Od: teresagarland
  Temat: Julian Rose – Totalitarna Europa u bram!
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2019/05/30/julian-rose-totalitarna-europa-u-bram/

  Po cichu, bez wiedzy obywateli Komisja Europejska realizuje strategię, która pozwoli przekształcić Unię Europejską w pierwsze scentralizowane i ponadnarodowe państwo. Tym sposobem przyczyni się do realizacji
  długofalowej strategii i ambicji neokonserwatystów, strategii mającej na
  celu geopolityczną hegemonię USA i zaprowadzenie Nowego Porządku
  Światowego.
  Kluczowym elementem tej strategii jest ustanowienie europejskiego ministerstwa finansów, które według, Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska nastąpi w czerwcu 2018r. pod nazwą Europejskiego Funduszu Walutowego (EFW). Będzie to oznaczać, że powstanie jedna instytucja
  kontrolująca finanse szystkich krajów członkowskich.
  Taki plan zawiera w sobie dalsze zwiększenie władzy wielkich banków, która doprowadzi do konsolidacji ich pakietu kontrolnego w polityce Unii Europejskiej. Połączenie tych dwóch czynników jakimi są utworzenie EFW
  oraz wzrost roli banków będzie oznaczać krok milowy na drodze do dominacji sił mogących rabować już dosłownie wszystko pod jednym
  ochronnym parasolem Totalitarnego Super Państwa. Mam tu na myśli politykę monetarną poszczególnych państw, wojsko, policję i służby
  specjalne – wszystko zarządzane przez jeden centralny ośrodek w Brukseli.
  Prostą konsekwencją takiego rozwiązania będzie objęcie administracyjną kontrolą niemal wszystkich dziedzin życia, które przedtem były domeną poszczególnych państw. Instytucją, której przypada wiodąca rola w tym przejęciu władzy, jest ulokowany w szwajcarskiej Bazylei Bank Rozrachunków Międzynarodowych. Ma
  on globalny zasięg i pełni rolę kanału dla poboru i przepływów ogromnych sum płynnego pieniądza światowego.
  Bank Rozrachunków Międzynarodowych jest pod kontrolą około 8 tysięcy
  menedżerów funduszy hedgingowych mających zamiar przejęcia rządów nad światem. Większość z nich to wyznawcy Lucyfera działający pod wpływem czegoś, co w innym eseju nazwałem energiami anty-życia. Informują oni Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy o tym, jaka będzie podaż
  pieniądza w danym roku i jakie będą parametry wydatków.
  Następne w kolejności są banki centralne; Europejski Bank Centralny, Rezerwa Federalna USA, Bank Anglii itp. Za nimi idą rządy i instytucje finansowe każdego kraju. W ten sposób rządy i ministerstwa finansów
  spadną na dopiero czwartą pozycję w piramidzie władzy, która kontroluje większość naszego codziennego życia. Rząd, podobnie jak w wielu innych wypadkach jest w tej sytuacji jedynie podrzędnym realizatorem ambicji wielkich korporacji.
  Ustanowienie Europejskiego Ministerstwa Finansów będzie oznaczać, że paneuropejska instytucja pobierająca podatki otrzyma kontrolę nad wszystkimi państwami członkowskimi, przejmując tym samym i tak już osłabioną rolę narodowych ministerstw finansów w administrowaniu gospodarkami suwerennych państw narodowych.
  Umiejscowione w Brukseli, będzie ono mieć mozliwość zbierania dodatkowych podatków od obywateli państw członkowskich. To z kolei
  stanie się kamieniem węgielnym programu unifikacji obronnej – wspólnej armii Unii Europejskiej. Bardzo ważnym elementem tego procesu będzie powołanie armii wschodnioeuropejskiej pod nazwą sił
  wschodnioeuropejskich. Armia ta będzie współpracować z NATO w przenoszeniu geopolitycznego punktu ciężkości siły i strategii
  militarnej do najbardziej na wschód wysuniętych części Unii. Kluczowa rola ma tu przypaść Polsce, która właśnie zwiększyła swój budżet
  wojskowy do 2,5% PKB i odpowiednio stale powiększa liczebność swoich sił zbrojnych.
  NATO zatwierdziło to przesunięcie na wschód poprzez utworzenie w Krakowie Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.
  Na ceremonii otwarcia Centrum najwyżsi dowódcy wojska polskiego zostali zaproszeni do
  podpisania Nowego Protokołu Współpracy, w którym Polsce przypadnie rola kraju odpowiedzialnego za wszystkie kwestie dotyczące działań w Rosji i w nastepnej kolejności w Chinach. Do działań w zakresie szkolenia międzynarodowych szpiegów została także zaproszona Rumunia.
  W tym miejscu trzeba na chwilę się zatrzymać, tak aby w całości uchwycić konsekwencje tych posunięć. To co się dokonuje, a czego świadomość mają jedynie nieliczni, oznacza zasadnicze przesunięcie sił wojskowych i
  geostrategicznych w Europie i poza nią.
  W efekcie tego przesunięcia Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja
  i Niemcy unikną konieczności wykonywania brudnej roboty jaką jest obecnie drażnienie rosyjskiego niedźwiedzia i przekażą ten obowiązek Polsce, której mieszkańcy zostali już całkowicie urobieni pod kątem tego zadania przez niekończący się zalew antyrosyjskiej propagandy.
  To kwestia strategii. Dłogofalowym celem jest stworzenie sytuacji, w
  których będzie można Rosję przedstawić jako agresora, co z kolei da zachodnim dowódcom wojskowym usprawiedliwienie permantnego utrzymywania stanu quasi wojny z Federacją Rosyjską. Celem takiego działania jest rozbicie jedności federacji i rozszerzenie zachodniej hegemonii daleko na wschód, a to jest kluczowym elementem narzucenia Nowego Porządku Światowego.
  Obywatele polscy chcąc niechcąc zgodzili się na rolę pionków w tej nowej zimnej wojnie, szczególnie poprzez brak reakcji na propagandę uprawianą przez przejęty przez US/NATO lokalny rząd. Propagandę, która szkaluje Rosję jako „największe zagrożenie dla bezpieczeństwa świata”, podczas gdy w reczywistości nie ma ani jednego dowodu, który by uzasadniał taki argument.
  Natomiast największe rzeczywiste zagrożenie dla stabilności świata stanowią inwazje i dziesiątkowanie ludności ponad 30 krajów, jakiego dopuściły się po 2 Wojnie Światowej Stany Zjednoczone i ich sojusznicy.
  Jesteśmy świadkami ukrytej gry o bardzo wysoką stawkę. Mówiąc wprost; działania Rosji stanowią największą przeszkodę dla realizacji zachodnich planów utworzenia despotycznego i scentralizowanego reżimu, który sięgałby poza obecne granice EU. Opierałby się on na neoliberalnym konglomeracie banków i kompleksu militarno – przemysłowego,
  odwalającego w tym podziale ról brudną robotę na lądzie i w powietrzu.
  Polska stoi obecnie przed drugim największym kryzysem w dziejach nowej okupacji jakiej doświadczyła po Drugiej Wojnie Światowej. Po raz kolejny jego autorem jest Zachód. Przedtem zachodnia ingerencja polegała na wyprzedaży kluczowych dziedzin przemysłu zagranicznym korporacjom i tym co ja nazywam cocakolonizacją kraju przez interesy USA. Jednak wobec tego przed czym kraj stoi teraz, ten pierwszy kryzys schodzi na drugi plan.
  Polacy stoją obecnie wobec rezygnacji ze swojej suwerenności. Jeżeli się na to zgodzą, wtedy staną się pionkami w rękach sił Nowego Światowego Porządku. Zostana podporządkowani reżimowi, którego kwatera główna będzie się mieścić poza granicami własnego kraju, a który z terytoriów Polski i Rumunii zrobi strategiczny użytek, zamieniając je w teatr działań wojennych. W tym samym czasie USA, Wielka Brytania, Niemcy i Francja unikną stania się państwami frontowymi, które w ich zastępstwie będą realizować geopolitycznie motywowaną politykę podżegania do wojny.
  Istnieje paląca potrzeba podniesienia naszego głosu przeciw temu rozpaczliwemu aktowi międzynarodowego terroryzmu. Jeżeli zostanie on zrealizowany, wtedy dramatycznie wzrośnie prawdopodobieństwo konfrontacji militarnej na wielką skalę.
  Proszę zrozumcie, że to wszystko dokonuje się bez jakiejkolwiek konsultacji czy komunikacji z obywatelami, którzy są na zimno manipulowani, tak aby mogli spełnić rolę mięsa armatniego w interesie sprawującej tyrańską władzę wąskiej grupy.
  Czas dany na zajęcie stanowiska nie jest długi i dlatego musimy działać szybko. Należy skontaktować się z lokalnym posłem do Parlamentu Europejskiego i żądać aby blokował prace legislacyjne dotyczące utworzenia Europejskiego Funduszu Monetarnego – Europejskiego Ministerstwa Finansów. Koniecznie należy również dotrzeć do posłów i
  senatorów i zakomunikować im swoje zdanie na temat wyprzedaży Polski magnatom międzynarodowej finansjery i zachodnim podżegaczom wojennym.
  Nie ma wątpliwości, że zgrożenie przed jakim stoi obecnie Polska jest niezwykle poważne.
  Nota: jestem wdzięczny UK Column (www.uk column.org) za materiały informacyjne, na podstawie których mogłem napisać ten artykuł.
  Julian Rose jest pionierem rolnictwa ekologicznego w Wielkiej Brytanii, pisarzem, międzynarodowym aktywistą i przedsiębiorcą społecznym. Jest Przewodniczącym Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.
  Julian jest także autorem dwóch cieszących się uznaniem pozycji książkowych: W obronie życia i Zmieniając kurs na życie. Aby dowiedzieć
  się więcej zapraszam do odwiedzenia strony: http://www.julianrose.info.
  Powyższy artykuł został napisany przez Juliana Rose w 2017 roku.

 155. NyndrO said

  To złożony temat. Genaralnie to wszystko dla mnie oczywiste, choć jest kilka bzdur. Np. że „mamy” przeszłość, a już szczególnie idiotyczne jest, że „mamy” przyszłość (chociaż wiem co miało to znaczyć). Dwa- wielu myśli,że medytacja to wyłączenie Umyslu. W takim razie kamień byłby najlepszym joginem. bez Umysłu nie ma medytacji, ktora wbrew pozorom wymaga maksimum skupienia. Chodzi raczej o nie-gonienie myśli. nie można też powiedzieć,że sukces, to porazka, bo np. kiedy przekonałbym gościa z linką na szyi do zejścia z krzesła i po pięciu latach zobczyłbym go z żoną i dziećmi w parku,uśmiechniętych, to jest sukces. Nie koniecznie przecież dla mnie. Ten tekst to taka przeplatanka. Ktoś kuma, że dzwoni, ale gdzie? uj wie. Ja nie mam pojęcia kim jest autor, ale mówię o spojrzeniu buddyjskim. To oczywiście tylko taka mini-mini namiastka, ale na tej stronie nie będę się wgłębiał. To taka stara umowa z pewnym przesympatycznym starym zgredem.

 156. NyndrO said

  Powtórzę jeszcze tylko, że nie można traktować buddyzmu, jako monolitu.Ja na ten przykład z dalajlamą nie mam nic wspólnego ( nie mówięc o jakichś Tajskich odmianach), oprócz spraw oczywistych… powiedzmy jesteśmy ludźmi. Nie jest to głupek, ale popełnił w życiu uczynki haniebne. Zdajecie sobie sprawę, że dla ludzi spoza Kościoła, tacy zielonoświtkowcy i Bractwo to w sumie coś tam z krzyżem i niebem, czyli to samo. Tak samo jest z buddyzmem Ja należę do Szkoły karma Kagyu, gdzie „szefem” jest Karmapa. Mógłbym napisać tu referaat, ale pamiętajcie, że ja nigdy nie kpię z Koscioła Katolickiego. Do głowy by mi to nie przyszło. A Pan Jezus, gdybym mieszkał z Nim na jednym osiedlu, byłby moim Kumplem.

 157. NyndrO said

  I zgadzam się, że jakieś spotkanie polegające na wymienianiu się figurkami pod kamerami jakiegos tam dalajlamy i Papieża to jest śmich. Oczywiście nie chodzi o to, żeby się zwalczać! ale po co to?! Z tym,że dotyczy to zarówno dalajlamy, jak Papieża. Karmapa nigdy nie spotkał się z Papieżem, no bo po co. Przecież nie są kolegami, w piaskownicy się razem nie bawili. I nie mówię o czasach obecnych jeno. Poważnym Papieżom nie było to do niczego potrzebne, tak samo jak Karmapie. Ale jest Miłość i mniłłość.

 158. Boydar said

  I ? Co byś Mu zaoferował ? Medytację ? Czyli „skup się Stary” ?

  Nic złego zapewne w medytacji nie ma, tylko albo się kuma albo nie. Tym którzy nie kumają, żadna medytacja nie pomoże. Tym kumającym potrzebna nie jest.

  Natomiast; nastawianie się na zbawienną rolę i moc medytacji, odciąga nasze uważanie od zupełnie innych, niezawodnych powiedziałbym, dróg prowadzących do kumania.

  I coś Ci jeszcze powiem; za włosy nikt jeszcze się sam z bagna nie wyciągnął, zdecydowanie potrzebny jest Ktoś. Przeważnie zresztą Duch Święty. A w ogóle, to najłatwiej się medytuje w drodze do Damaszku, nikt nam nie przeszkadza … no i w ogóle, no …

 159. NyndrO said

  Nic bym nie oferował. Ani ja , ani On nie jestesmy żydami. No chyba, żeby poprosił. Ja też nie miałbym oporów, żeby o coś porosić. Poza tym przecież On cały czas kontemplował. miałbym Mu przerywać? Puknij się, Chudy.

 160. NyndrO said

  Ja też Ci coś powiem. Ciężko się skupić bardziej, niż był skupiony Chrystus. To ja, poganin mam ci to tłumaczyć?!

 161. NyndrO said

  …zaraz wyskoczy do mnie ten od ” Waszej Wysokości”. Mianowicie Wielki Imperator…

 162. Boydar said

  Dobra, już po sumie, na dzisiaj słów Ewangelii wystarczy.

 163. NyndrO said

  Amen. * Co masz na obiad?

 164. https://tech.wp.pl/katastrofa-pod-klobuckiem-rozbil-sie-samolot-niczym-z-dywizjonu-303-oto-co-o-nim-wiemy-6386885344470657a

  Po klęsce w BITWIE O ANGLIĘ z której Anglików wybawił Adolf Hitler wydając IDIOTYCZNY Rozkaz Atakowania Londynu, Anglicy wyciągnęli z magazynów Zapakowanych 500 JASTRZĘBI z Lublina, i POZWOLILI na nich latać Polakom, którzy Dzięki Temu zostali Najlepszymi Lotnikami II.WŚ. Ponieważ zostały one pomalowane na Spitfiery to nazywano je Polskimi Spitfirerami.
  Ani Anglicy ani Amerykanie nie potrafili ZROZUMIEĆ Polskiej Doktryny Lotniczej. Dopiero po II Klęsce z Luftwaffe, gdy Amerykanie Odmówili Latania, Polakom udało się przekonać Murzynów do latania według Polskiej Doktryny Lotniczej, którzy mieli TYSIĄCE przysposobionych lotników na Polskich DAKOTACH. Szkolenie lotnika było Drogie i trwało 2 lata, a chłopak który miał prawo jazdy na ciężarówkę szedł na Dakotę i po pół roku ZARABIANA mógł iść na front. To była podstawa Polskiej Doktryny Lotniczej, której II atutem był Jastrząb jako MUSTANG.
  Amerykanie wyprodukowali KILKADZIESIĄT TYSIĘCY Polskich Wichrów-DAKOT do transportu wewnętrznego a Sowieci kilkanaście tysięcy. Marszałek Luftwaffe Goering powiedział w Norymberdze, że PRZEGRAŁ WOJNĘ Z POWODU BRAKU LOTNIKÓW, których Amerykanie i Sowieci mieli Nadmiar. Zapytany przez Amerykanów KIEDY zdał sobie sprawę, że wojna jest PRZEGRANA odpowiedział, że gdy zobaczył w Berlinie wrak MUSTANGA. Na to samo pytanie odpowiedział Anglikom, że gdy zobaczył w Berlinie wrak MOSKITA.
  Tak Mustang jak Moskit były polską doktryną lotniczą – a jeśli tak to II.WŚ wygrał MÓJ DZIADEK.

 165. Boydar said

  Wczoraj Baba zupę ugotowała, bardzo niezła, zupa znaczy. Ugotuję sobie jeszcze kiełbasę i ziemniaki. Mam śmietanę, urwę pewnie szczypioru i rzodkiewki, dodam pokrzywy, babki i mlecza. Obiad jak się patrzy.

 166. NyndrO said

  Panie Wandaluzja , takie pytanie… Cały czas sie czytać Pana uczę, ale tu muszę dopytać. Pisząc,że „Hitler wybawił”, ma Pan na myśli, że chciał wybawić, czy po prostu, że przez głupotę sprowadził na siebie klęskę, wierząc,że podejmuje dobrą dla rzeszy decyzję? Może ktoś pomyśli, że to głupie pytanie, ale czasem Pan zapodaje takie informacje, że to się w pale nie mieści.

 167. NyndrO said

  Brzmi nieźle. Szamka, jak się patrzy. Pokrzywę i babkę się gotuje?

 168. Boydar said

  No co Ty ! Na surowo do surówki, spróbuj kiedyś.

 169. NyndrO said

  A, Panie Muzyk, niech Pani mi przypomni (bo nie mogę znależć) … kiedyś Pan dał nauki a propos aluminium + wysokie temperatury. Tam chodziło o smażenie, piekarnik, czy nawet gotowanie w 100 stopniach np. w wodzie? Paminta Pan? Była taka dyskusja.

 170. NyndrO said

  No właśnie zamierzam.

 171. NyndrO said

  Mi konkretnie się rozchodzi o „folię aluminiową”. Bardzo przydatna i praktyczna, tylko nie wiem, czy nie ćpam jakichś oparów, że mi jaja odpadną, a miózg wpadnie do wora.

 172. Boydar said

  Ja wszystko pamiętam, ale że co ? Każde okoliczności które prowadzą do zdjęcia z powierzchni aluminium ochronnego tlenku Al2O3 powodują powstanie związków rozpuszczalnych. I wtedy je wchłaniamy, i jest chu.jnia. W kwasowym odczynie wrzącego sosu to lepiej nie trzeba.

  Ale to wtedy na koniec z Macki wydusiłem, już nie mógł dłużej metłać.

 173. NyndrO said

  A co prowadzi do zdjęcia rzeczonego Al203 z folii aluminiowej? Temperatura, czy „drapanie ” w wysokiej temperaturze?

 174. Boydar said

  Aaaa …

  Nie wiem jak jest z folią alu; znaczy się w praktyce. Bo tlenek też od razu nie schodzi. Od pH też prędkość procesu zależy, nawet bardzo bardzo. Od gładkości powierzchni też, folia gładka jest, fabrycznie.

  Ja bym tam piekł w liściach, chrzanu, nawet rabarbaru, i jeszcze glinką oblepić żeby nie uciekało.

  Nasi Przodkowie tak robili i żyli, czego o nas powiedzieć trudno, bo przeważnie wegetujemy na łasce zusu.

  Znikam, na razie. A w ogóle to szukam prodiża z kwasówki, w normalnym handlu zero. Chyba się wnerwię i sam zrobię, wystarczy dół, dekiel z grzałką może być przecież zwyczajny.

 175. Boydar said

  @ „… co prowadzi …” (173)

  Przede wszystkim pH. A w wysokiej temperaturze reakcja zachodzi intensywniej.

 176. revers said

  re10

  juz podskakuje z setkami dyplomwo lbtq trzaskowskiego

  „Podpisuję się pod Dyplomem Równości, bo chciałabym, żeby warszawskie szkoły były przyjazne wszystkim uczennicom i uczniom. Aby każdy i każda był w nich traktowany z szacunkiem i czuł się bezpiecznie. Dlatego miasto Warszawa objęło tę inicjatywę patronatem.”

  ktore zbiegem czasu nabiora mocy prawnej i sprawczej w kadydaturach do wladz, czy uzyskaniu pracy, sluzyc jako certyfikat pracowitosci, czy nawet w zakladaniu rodziny jednochujowej, lub jedno w poprzek vaginkowej z adptacja i seksualna eksploatacja dziecka wylacznie.

  https://warszawawpigulce.pl/dyplomy-roznorodnosci-za-otwartosc-wobec-uczniow-lgbtq-z-patronatem-honorowym-rafala-trzaskowskiego/?fbclid=IwAR1naRws47xYBgapg9uCdnyNPd5nw_K5WMqliwtyOLb3ooog6LVS4bAOXnA

 177. Boydar said

  Rozumiem że pod patronatem, ale co ma to wspólnego z honorem ?

 178. revers said

  Ano mozna bylo zdjac w kwietniu 2019 napis mykowo z sztadaru MON-u „Bog, Honor, Ojczyzna …”, to dlaczego nie ma sie udac za kolejnym razem bezterminowo.

  Lub inne rewelacje iskierek lbtq, radiowe i medialne

  Jak to Tusk, Buzek, Rossati walcza o woolnoc i demokracje lbq …

  https://thepublicsradio.org/article/woman-held-in-poland-for-adding-lgbt-rainbow-to-revered-icon

 179. Słuchacz said

  Radio WNET nieźle zapodaje i w dobrej jakości: http://radiomap.eu/pl/play/wnet

 180. Głos Prawdy said

  https://yadi.sk/i/7NnpdQ2cHlpf4g

 181. Głos Prawdy said

  Sejm nie zajmie się aborcją w tej kadencji. „PiS porzuca dzieci”
  https://www.rp.pl/Polityka/181129903-Sejm-nie-zajmie-sie-aborcja-w-tej-kadencji-PiS-porzuca-dzieci.html?fbclid=IwAR2PUt_w8IUzJBGLCTZHRceTSv691MAuY4Ed6gH7CDpRCgz85WI2e07fZ30

 182. Głos Prawdy said

  Policzyli, za ile PiS „kupił” każdy nowy głos w wyborach. Tanio nie było
  https://innpoland.pl/152693,wygrana-pis-w-eurowyborach-ile-pis-wydal-pieniedzy-na-kupienie-wyborcow?fbclid=IwAR08JxisA53k1BnFO9wBsl_Ns5nXuP7RBLIxJVFWmAB14BKmHTmj7Gqkdek

 183. Głos Prawdy said

  PIS ZAMIAST OBNIŻAĆ PODATKI I USTANOWIĆ REALNĄ KWOTĘ WOLNĄ JAK W KRAJACH ROZWINIĘTYCH- ZALEWA POLSKĘ UKRAIŃCAMI …JUŻ 2 MILIONY

  оficjalne statystyki mówia o 2mln.Nieoficjalne mówią nawet o 3mln.W tym samym czasie ponad połowa polskiej młodzieży po zakończeniu nauki chce wyjechać za granicę.

 184. Boydar said

  „… ZALEWA POLSKĘ UKRAIŃCAMI …”

  Taki Ukrainiec zanim zarżnie, kulturalnie zapyta – wujku śpicie ? A kozojebiec ? Przecież taki to nawet po polsku nie mówi.

 185. JO said

  Wspólnym Działaniem,
  Ruch Oporu:
  Kazanie na Niedzielę w Oktawie Wniebowstąpienia – Ks. Pius

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/02/kazanie-na-niedziele-w-oktawie-wniebowstapienia-ks-pius-2/

 186. JO said

  Wspólnym Działaniem,
  Ruch Oporu:
  Komentarz Eleison nr DCXX (620) – Biskup Williamson

  „PONOWNIE HUONDERLAND

  Kapłani Bractwa, trzymajcie się życia.

  Zdrada jest wszędzie. Zdrada jest powszechna.”

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/02/komentarz-eleison-nr-dcxx-620-biskup-williamson/

 187. JO said

  Drogocenna skromność niewieścia
  https://strojpolski.wordpress.com/2019/06/02/drogocenna-skromnosc-niewiescia/

 188. Barbara Chojnacka said

 189. Greg said

  Re. Aluminium
  .https://www.youtube.com/watch?v=nVkwAzCnTHc

  Proponuję tak na poważnie, nie bagatelizować tematu.

 190. Boydar said

  Pan nic nie kuma, Greg, nic. Smutne.

 191. NyndrO said

  Panie Greg, a jest taki debil na Gajówie, który by se jaja z tego robił? Wprawdzie lubię z tym całym Boyderixem jaja porobić, ale o aluminium pytałem absolutnie serio! O jakim bagatelizowaniu Pan mówi?! Bagatelizuję, to najwyżej, że Pan Kierownik może się rozpędzić powyżej 200 km/h z Mount Everest na tym motorku.

 192. Greg said

  Panie Boydar,, kiedy Pan ostatni raz pił piwo z puszki Alu?

 193. Boydar said

  Ja ? Piwo ? Pisałem, że Pan nie kuma. I jeszcze skrezola Pana chrumka.

 194. Boydar said

  Poza tym, piwo w puszce alu nie ma szansy na kontakt z alu. Puszka jest lakierowana od wewnątrz solidnym fixem.

 195. Parapsychopatolog said

  W poszukiwaniu utraconych lat. Film dokumentalny który ma już parę lat ale ciągle aktualny.
  .https://www.youtube.com/watch?v=bSpFWNnH_w8

 196. Boydar said

  Gdzie schowano sens ?

  https://sptnkne.ws/m8Xc

 197. Ad. 166:
  SAM NIE WIEM. Pytałem o to hrabiego Kurowskiego, który odpowiedział, że Hitler byl agentem IS ??? Anglicy dużo sobie obiecywali po Hitlerze jako agencie Rotszyldów, o czym świadczy pozstawieniu mu 2 strategicznych bomb atomowych Tesli, na Warszawę i Berlin, po zarekwirowaniu III na LONDYN, ale stali sie jego Śmiertelnymi Wrogami po wprowadzniu ANTYBANKSTERSKIEJ waluty keynesowskiej, do czego Hitler został zresztą ZMUSZONY.
  Nie wykluczone też, że Hitler przestraszył się tryumfu Łowczego Siedmiogrodu, gdyż był Zazdrośnikiem?

 198. Boydar said

  https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/agentura-wplywu-przenika-wspolczesny-swiat,2616010,4199

 199. revers said

  Za bezprawne pobicie przchodnia w Gdansku przez psychopatow i sadystow z Policji

  https://strajk.eu/wyrok-trybunalu-w-strasburgu-panstwo-polskie-zaplaci-za-brutalnosc-policji/?fbclid=IwAR3Qa3-cUV5ggZEofU6U0wOFBZLcFpfAcZLTLQp_6mQDHWBgTV8MdjZ1dRY

  polski podatnik, bo przecie nie rzad, ani prokuratura, bedzie musial zaplacic poszkodowanemu $$$$.

 200. Boydar said

  @ Pan JPT

  „… Anglicy dużo sobie obiecywali po Hitlerze …”

  Cóż za dziwne sformułowanie; wszystko co zaplanowali wyszło im z żydowskim procentem. Dalej City dyktuje warunki reszcie świata, z ewentualną poprawką na Rosję. Pole trzeba regularnie orać i bronować żeby się obcy chwast nie plenił.

 201. Kadłubek said

  O 40 oszczerstwach przeciw Janowi Kobylańskiemu – Jerzy Robert Nowak
  Aktualizacja: 2009-09-8

  Przez całe lata prowadzono niebywale brutalną nagonkę na najsłynniejszego dziś przywódcę polonijnego prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego.

  Pozbawiono go funkcji konsula honorowego RP w Urugwaju i poddano skrajnym medialnym atakom w odwet za udzielenie otwartego poparcia innemu wielkiemu Polakowi na Obczyźnie prezesowi KPA Edwardowi Moskalowi, wówczas już lżonemu przez władze i kosmopolityczne media.

  [… wycięto …]

  Jaki jest sens we wklejaniu (dwukrotnym!!) bardzo długiego artykułu, skoro można zamieścić link?

  >http://www.bibula.com/?p=13709

  Admin

 202. Kadłubek said

  Alexandr Dugin: Polskość musi przezwyciężyć globalizm
  5 marca 2019 11:48

  Alexandr Dugin: Polska musi stać się mocarstwem regionalnym
  16 marca 2019 17:26

  http://xportal.pl/?p=34351

 203. Kadłubek said

  Konrad Rękas
  1 maja 2019 o 13:15 · Odpowiedz

  Ciekawostką rabacji był fakt, iż było to podaj jedyne powstanie ludowe niezwykle przyjazne wobec… Żydów, w dodatku zaś poważnie dla nich dochodowe.

  http://xportal.pl/?p=34528

  HISTORIA ŚWIATA 24.02.2016 11:49 2 komentarze
  Niedoszła polska Wandea?
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Rabacja bez wątpienia była aktem zbrodniczym tak co do formy (i skutków – około 1,5 tys. ofiar), jak i co do zasady – naruszenia ładu społecznego.

  Sam fakt symbolicznego zdradzenia własnej klasy społecznej przez cesarza – dotąd uważanego za pierwszego wśród szlachty – słusznie napiętnował w swym liście do Metternicha margrabia Wielopolski. A jednak…

  „Bo jak mówi przysłowie, że jako świat światem,

  Prędzej Rosjan, niż Niemiec, Polakowi bratem,

  Słowian działa otwarcie, Niemiec milczkiem knuje,

  Chłopom zbrojnym monarcha za mordy dziękuje”.

  Zawołaniem Szeli nieprzypadkowo było „Bóg i Cesarz!”, a galicyjski bunt chłopski miał cechy innych nowożytnych ruchów politycznych tego typu, w których zbrojny lud odwoływał się do wiary w dobroć, wszechmoc i miłosierdzie monarchy – przeciw dominującym tendencjom miejscowej klasy politycznej. Jasne, Rabacja to nie polska Wandea – ale gdybyż galicyjska szlachta nie bawiła się w rewolucje (także społeczne, bo przecież ruch powstańcy 1846 r. był „demokratyczny” i chłopomański – co tylko budziło pogardę i wrogość autentycznych włościan), wówczas by jej pewnie „piłami nie rżnęli”… Przy okazji zaś niezagrożona przetrwałaby zapewne Rzeczpospolita Krakowska, budząca szczególną nienawiść rewolucjonistów (a także zniesionych przez Senat kahałów…) jako państwowość polska – ale jednoznacznie konserwatywna i dlatego właśnie skazana na zniszczenie w wyjątkowo idiotycznym zrywie 1846 r.

  A idąc dalej, czemu czując zagrożenie „czerwonym terrorem” (bo przecież spiskowcy w rodzaju E. Dembowskiego wymuszali na dworach poparcie dla spisku groźbą stryczka!) – przeciwnicy konspiry, choćby tacy jak lojalnie ostrzegający władze Władysław książę Sanguszko, sami nie stanęli na czele ruchu wymierzonego w rewolucjonistów, w miejsce Rabacji współtworząc ruch wspólnego z tronem, ale i folwarkiem oporu przeciw destrukcji i zagrożeniu? Niestety, choć np. późniejsi Stańczycy próbowali zrozumieć lekcję i szukali jakiegoś modus operandi z rodzącym się ruchem ludowym – to jednak polskie ziemiaństwo, większość klasy politycznej nie miały siły umysłowej i duchowej, by przeciwstawiać się czynnie powstańczo-rewolucyjnym szaleństwom.

  Kiedy 17 lat po Rabacji znów nastąpił jego atak i groźba terroru zamieniła się w rzeczywistość, mordy sztyletników i wymuszanie od dworów haraczy („podatku na Rząd Narodowy”) – tylko Zygmunt hrabia Wielopolski był zdolny wystąpić z inicjatywą uzbrojenia chłopów (którym ulżyć chciał już jego ojciec, Margrabia, a którym pomógł ostatecznie Car-Oswobodziciel), co jednak zgodnie odrzucili nawet szlacheccy przeciwnicy powstania.

  Znacznie owo jest zaś o wiele większe, niż samo spalenie tych paruset dworów. Jak wspomniano, szybka refleksja po buncie chłopskim pchnęła ostatecznie Margrabiego do szukania rozwiązania kwestii polskiej (ale także kwestii chłopskiej) na terenie zaboru rosyjskiego (gdzie car i król Mikołaj na żadne eksperymenty a’la pugaczowszyzna pozwalać nie chciał).

  Dalej – także w efekcie Rabacji już żadne powstanie nigdy w Galicji nie wybuchło, dzięki czemu wielkim dziełem konserwatystów (także umiejętnie wykorzystujących w niektórych momentach ludowców) udało się tym ziemiom dożeglować do autonomii.

  Co więcej się, rodzący ruch narodowy dostrzegł jeszcze jedną, specyficzną cechę Rzezi Galicyjskiej, różniącą ją znacznie od niemal wszystkich wystąpień włościańskich na przestrzeni wieków, nie tylko zresztą w Polsce. Oto dopuszczający się mordów na panach chłopi tylko w nich widzieli swych ciemiężców, zagrożenie (także fizyczne) i źródło swej nędzy i upodlenia.

  Rabacja była jedynym chyba buntem chłopskim, w którym nie tylko nie tykano miejscowych Żydów (i było to twardo egzekwowany mimo słabej organizacji całego ruchu), ale wręcz z nimi w wielu przypadkach współdziałano – no i dawano zarobić.

  Trzeba było całej akcji uświadomienia narodowego, by wieś polska zrozumiała oczywistość ekonomiczną, że jej rozwój krępują nie tylko zobowiązania wobec dworów oraz głód ziemi, ale także dusząca obroża ekonomiczno-etniczna, uniemożliwiająca awans społeczny, wyzbycie się nadmiaru ludności zbędnej (innego niż później występująca emigracja) i tworzenie zalążków polskiego handlu i usług (dopiero zaś zmiana sytuacji demograficznej po II wojnie światowej w ogóle barierę tę zniosła….).

  Konrad Rękas

  Tagi:
  rabacja
  rzeź galicyjska
  galicja
  powstanie krakowskie
  jakub szela
  sprawa chłopska
  https://chart.neon24.pl/post/129902,niedoszla-polska-wandea

 204. Kadłubek said

  Papież Franciszek całował go po rękach…
  Aktualizacja: 2019-05-30 9:50 am
  Papież Franciszek całował go po rękach, Scheuring-Wielgus wielbiła. A to zwykły naciągacz. Marek Lisiński obnażony przez… „Gazetę Wyborczą” [VIDEO]

  Marek Lisiński, szef fundacji „Nie Lękajcie Się”, złożył dymisję, gdy wyszło na jaw, że wyłudził pieniądze od ofiary księdza pedofila i domagał się kasy od braci Sekielskich – czytamy w czwartkowej „Gazecie Wyborczej”.

  Jak pisze „Wyborcza”, „29 października 2018 roku 26-letnia dziś Katarzyna – ofiara księdza Romana B. – dostaje wiadomość od Marka Lisińskiego”, w której prosi o pożyczenie mu 30 tys. zł na operację.

  http://www.bibula.com/?p=108143

  KOMENTARZ BIBUŁY [Powtarzamy nasz wcześniejszy Komentarz, bo ludzie pokroju ks. Dziwisza lubią zapominać o niektórych faktach, a inne przeinaczać]:

  Przypomnijmy, że Jan Paweł II publicznie wskazał na o. Maciela jako na “przewodnika, wzór dla młodych“. W 2004 roku Papież pogratulował o. Macielowi z okazji 60-lecia święceń kaplańskich za jego “ogromną, hojną i owocną kapłańską posługę“. I to miało miejsce w czasie gdy do Watykanu napływały przez kilkadziesiąt lat (!) monity, nawet drogami dyplomatycznymi, wskazujące na okropieństwa dokonywane przez ten “wzór dla młodych”. Tak, jakże święty Jan Paweł II podziękował zboczeńcowi i kryminaliście o. Marcielowi Maciel Degollado za jego “ogromną, hojną i owocną kapłańską posługę“, dokładnie w tym samym czasie gdy Kongregacja Nauki Wiary rozpoczęła dochodzenie w sprawie oskarżeń dotyczących założyciela Legionistów Chrystusa – czym teraz infantylnie broni się ks. Dziwisz.

  Trzeba albo nic nie wiedzieć aby wyrazić publicznie takie poparcie dla znanego na całym świecie (znanego wszystkim, z wyjątkiem Watykanu…) zboczeńca, albo wiedzieć i być cynicznym kłamcą. Kim zatem był Jan Paweł II? Nie wiedział nic – a więc był niekompetentnym administratorem nie potrafiącym przez kilkadziesiąt lat dobrać sobie lojalnych pracowników, albo wiedział i wprowadzał wiernych w błąd? Jedno i drugie dyskwalifikuje go już na pierwszym, wstępnym etapie rzetelnego procesu beatyfikacyjnego. Niestety, posoborowa poprawność polityczna sprawiła, że taki upośledzony proces doprowadził do upośledzonego rezultatu.

  Podobnie wypowiadał się JP2 nazywając geja homoseksualistę zboczeńca pederastę pedofila i perwerta, arcybiskupa McCarricka “drogim i wiernym przyjacielem”

  Oczywiście, te wszystkie fakty – zatajania, krycia, oszukiwania, manipulacji – nie zostały objęte badaniami, dochodzeniem i nie zostały ujęte w – pospiesznym, niepełnym i skandalicznym – procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Jana Pawła II. Mamy więc pełniejszy obraz tego “wielkiego Polaka” (“największego z rodu Słowian” – jak niektórzy ośmieszając się nazywają go…) i tego posoborowego “wielkiego świętego”…

  Teraz przyszła pora na Polskę – i też o tym wtedy przestrzegaliśmy, bo problem wcale nie był wyizolowany dla Ameryki, lecz był uniwersalną konsekwencją rozprężenia dyscypliny obyczajów, które zapanowało w Kościele po Soborze Watykańskim II. Teraz zbierane są tego owoce. Kolejne śmierdzące i zepsute owoce Vaticanum II.
  http://www.bibula.com/?p=108118

 205. Kadłubek said

  Archidiecezja Detroit: niedzielne imprezy sportowe odciągają od święcenia Dnia Pańskiego
  Aktualizacja: 2019-05-28 2:02 pm

  W niedziele nie będzie wydarzeń sportowych w szkołach katolickich – taką decyzję podjął arcybiskup Detroit w Stanach Zjednoczonych. Zarządzenie jest odpowiedzią na skargi rodziców, którym nie odpowiada rozbijanie rodziny pomiędzy różne mecze oraz zmagania z próbami „wciśnięcia” niedzielnej Mszy pomiędzy liczne aktywności sportowe.

  „Zarządzenie jest efektem modlitewnej konsultacji z kapłanami w Detroit i w zgodzie z wezwaniem Ducha Świętego, jakie Kościół usłyszał na diecezjalnym synodzie w 2016 roku” – czytamy w rozporządzeniu abp. Allena Vignerona. Oznacza to, że programy sportowe w szkołach katolickich, na wszystkich poziomach nauczania, nie mogą być realizowane w Dzień Pański.

  Decyzja arcybiskupa natychmiast spotkała się krytyką w lokalnej prasie. Jeden z nagłówków gazety „Detroit Free Press” stwierdza, że archidiecezja wypowiedziała sportowi wojnę. „Z całym szacunkiem: to idiotyczne” – napisał redaktor.

  Jeden z księży pracujących w niższym seminarium wyjaśnia jednak, że nie jest to wypowiadanie wojny, ale wyjście na przeciw rodzinom, w których dzieci co niedzielę muszą być na różnych meczach w różnych częściach miasta. Przy okazji zwraca on uwagę na ogólny spadek pobożności w kontekście przykazania: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

 206. Kadłubek said

  Wojskowy ruch oporu w KL Auschwitz

  Za datę powstania KL Auschwitz przyjmuje się 14 czerwca 1940 r., kiedy do tworzonego przez Niemców obozu przywieziono pierwszy transport 728 polskich więźniów politycznych z więzienia w Tarnowie. Wkrótce potem w kolejnych transportach okupanci skierowali więźniów z więzienia w Nowym Wiśniczu, obozu przejściowego w Sosnowcu, więzienia Montelupich w Krakowie oraz z więzienia na Pawiaku w Warszawie. Znaczną część spośród pierwszych więźniów obozu Auschwitz stanowili Polacy zaangażowani w działalność konspiracyjną. W pierwszych transportach z Warszawy przybyli członkowie Tajnej Armii Polskiej (TAP) − organizacji konspiracyjnej założonej przez mjr. Jana Włodarkiewicza, przy współpracy m.in. z ppor. Witoldem Pileckim. To właśnie m.in. ci więźniowie będą stanowili trzon wojskowego ruchu oporu w obozie Auschwitz.

  http://cyra.wblogu.pl/wojskowy-ruch-oporu-w-kl-auschwitz-2.html

  Duchowieństwo w KL Auchwitz, pomoc i przejawy życia religijnego

  Pierwszymi ofiarami Auschwitz byli Polacy, przywożeni do obozu od czerwca 1940 roku. Osadzono ich tu około 150 tys., połowa straciła życie w KL Auschwitz, ponadto wielu z nich zginęło po wywiezieniu ich do innych obozów koncentracyjnych, głównie na terenie Niemiec i Austrii.

  W pięciotomowej pracy Wiktora Jacewicza i Jana Wosia w Martyrologium polskiego duchowieństwa rzymskokatolickiego pod okupacją hitlerowską w latach 1939-1945, a wydanym w Warszawa 1977 roku, w tomie 3 znajdujemy informacje poświęcone duchownym, którzy zostali przywiezieni do obozu Auschwitz. Jest to, jak do tej pory, jedyna publikacja obejmująca wykazy nazwiskowe, krótkie biogramy oraz zestawienia statystyczne będące rezultatem wieloletnich badań.

  Autorzy tej publikacji ustalili, że w KL Auschwitz osadzono 416 duchownych: kapłanów, kleryków, zakonników z różnych zakonów, siostry zakonne, z tej grupy zginęło 236 osób (166 w Auschwitz i 70 w innych obozach, do których zostali przeniesieni), w tym 190 kapłanów, 10 kleryków, 34 braci zakonnych, 2 siostry.

  [….]

  http://cyra.wblogu.pl/duchowienstwo-w-kl-auchwitz-pomoc-i-przejawy-zycia-religijnego.html

 207. Kadłubek said

  Raporty rtm. Witolda Pileckiego

  Siedemdziesiąt sześć lat temu Witold Pilecki został przywieziony do KL Auschwitz w nocy z 21 na 22 września 1940 roku, tzw. drugim transportem warszawskim. W obozie został zarejestrowany pod nazwiskiem Tomasz Serafiński, którego wcześniej używał w konspiracji. Podczas rejestracji otrzymał numer 4859. Był twórcą polskiej konspiracji wojskowej w obozie Auschwitz. Stracony w okresie terroru stalinowskiego w więzieniu na Mokotowie 25 maja 1948 roku.
  Władysław Bartoszewski, zdjęcie wykonane przez obozowe gestapo (zmarł w 2015 r., miał 93 lata)

  Władysław Bartoszewski, zdjęcie wykonane przez obozowe gestapo (zmarł w 2015 r., miał 93 lata)

  Kiedy wybuchła wojna Władysław Bartoszewski miał osiemnaście lat. 19 września 1940 roku zatrzymano go na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez Niemców. Do KL Auschwitz przywieziony został w tym samym transporcie co Witold Pilecki. Otrzymał numer obozowy 4427.

  Władysław Bartoszewskiego zwolniono z obozu w kwietniu 1941 roku. Natomiast Pilecki dopiero ponad dwa lata później, w nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 roku, zdecydował się na ucieczkę z KL Auschwitz ….

  Antoni Kocjan, wybitny konstruktor szybowcowy z okresu międzywojennego, przywieziony został do KL Auschwitz wraz z Witoldem Pileckim i Władysławem Bartoszewskim, otrzymując nr 4267. Po zwolnieniu z obozu w maju 1941 roku, swoimi dokonaniami rozsławił imię Polski w świecie, kierując podczas okupacji hitlerowskiej akcją rozszyfrowania tajnych broni niemieckich V-1 i V-2. W ten sposób przyczynił się wygrania przez aliantów wcześniej wojny i można przypuszczać, że w ten sposób ocalił również życie wielu ludzi
  Zamordowany przez Niemców w Warszawie 13 sierpnia 1944 roku.

  http://cyra.wblogu.pl/kategoria/auschwitz
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/cyrankiewicz-nie-zabil-pileckiego/

  Click to access J%C3%B3zef-Cyrankiewicz2.pdf

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/nagonka-na-cyrankiewicza/
  http://www.polandpolska.org/dokumenty/witold/raporty-witolda.htm

 208. NyndrO said

  Panie Greg, ja może wytłumaczę. Pan Boydar pije wyłącznie gorzalę. Nalewaną ze szklanej butelki, choć jak sie vqwi, to może i z gwinta pociągnąć.Stara dobra szkoła.

 209. Qurwa anty-polski KŁAMCA Kuski teraz OSZUKUJE za pomocą publicznej TVP ! said

  Anty-polskie SQURWYNSTWO czyli FOLKSDIJCZE jak:
  Róża Thun wyjątkowa anty-polski FOLKSDOJCZ
  Jerzy Buzek mega SPRZEDAWCZYK Polski i zawziety WRÓG instytucji Panstwa Polskiego
  Danuta Hübner córa żydowskiego bandyty NKWD z Niska
  Ewa Kopacz wyjatkowa płatna OSZUSTKA
  Robert Biedroń – zboczeniec i skrajny lewak
  MEGA -złodziej bezkarny, zdrajca-sprzedawczykJanusz Lewandowski
  Leszek Miller z PZPR ten od porzyczki Moskiewskiej na kampanie wyborczą na PZPR w 1989r
  władysław cimosiewicz – skrajny anty-polski żydo-komunistyczny SQURWIEL, który jako minister MSZ nakazał zajadłe ZWALCZANIE starych organizacji Polonijnych(na przykład jak Kongres Polonii Amerykanskiej, Kongres Polonii Kanadyjskiej, czołowe organizacje Polonijne w Niemczech i Australii i zakładanie „nowych” organizacji przez grasujacych UB-ków na Polonii Światowej . . .

  synalek bandyty NKWD cimosiewicz i jemu podobni zajadli WROGOWIE Polski zostali „posłami” do tego lewackiego gównianego SZMBA „parlament europejski” tylko DLATEGO, że ten mega-KŁAMCA żyd Kurski z gangu PiS jako zarządca publicznej TVP kołował i oszukiwał emerytów za pomocą TVP opłacanej przez polskiego podatnika, aby ci KOŁOWANI emeryci głosowali na takich ZASRANCÓW jak cimosiewicz, czy thun lub hubner, dlatego ci DURNI emeryci zagłosowali na gangsterów ze złodziejskich anty-polskich gangów PiS-PO-SLD/PZPR . . .

  KŁAMCA Kurski „prezes” publicznej TVP został WYNAJETY przez ŻYDOSKICH anty-polskich SPRZEDAWCZYKÓW gangu żydowskiego PiS, aby Kurski fabrykował KŁAMSTWA przed wyborami do PA, tak aby na gang złodzieji PiS zagłosowali EMERYCI.

  Ten żydoski GNÓJ Kurski ZAWSZE oszukiwał polska publikę na ZAMÓWIENIE banderowców Kaczynskich czy żydów jak Duda, Glinski, Schetyna itp.

  Posłuchajcie jak KŁAMIE Kurski w Sejmie co zostało ujawnione w czsie „debaty nad samorozwiązaniem Sejmu V Kadencji, 07.09.2007 na rządanie DEZERTERÓW Kaczyńskich, tak aby złodziejsko-bandycki żydowski gang PiS mógł rozwalić partie LPR i „Samoobone” w 2007r:

 210. Wieloimienny said

  nnn @

  Międlarowcy twierdzą, że on z czegoś żyć musi. Tylko po co od razu w gównianym tv polszmacie czy tvn? Do normalnej pracy niech idzie.

  Teraz już się nie dziwię, że porzucił kapłaństwo. Jeszcze ta jego rusofobia porąbana.

 211. Boydar said

  Panu już dziękuję, choć zalegendowanie naprawdę znakomite

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ks-isakowicz-zaleski-oczekuje-ze-niektorzy-biskupi-zrezygnuja-wywiad/48nc7cw

 212. Kapsel said

  …Jakub Berman się nie załapał, bo już nie żyje. A byłby pewniakiem….

  Schetyna reanimował trupa. Czarzasty może się uśmiechać

  Wybory do Parlamentu Europejskiego to kolejna porażka dolnośląskiego POlityka. Mimo to w jego obozie znaleźli się również wygrani.

  Każdy, kto uważnie obserwował studio wyborcze zwrócić musiał uwagę na stojącego po lewicy Grzegorza Schetyny b. tow. Włodzimierza Czarzastego.

  Jego szczerze uradowana mina świadczyła o jednym – największym wygranym € – wyborów 2019 w Polsce jest SLD.

  Niech nas nie zmyli to, że w poprzednich postkomuniści startując razem z kanapą pt. UP uzyskali aż 5 mandatów, czyli o 1 więcej niż PSL.

  W przeprowadzonych rok później wyborach parlamentarnych SLD antycypowała tegoroczny ruch Schetyny i wystąpiła w ramach koalicji skupiającej m.in. Twój Ruch, czyli tzw. POpłuczyny Palikota oraz jaczejkę Ikonowicza. To skutecznie wyautowało ją z Wiejskiej, gdyż nie przekroczyła progu 8% przewidzianego dla koalicji.

  Z kolei sondaże, przeprowadzane w 2018 r. lokowały SLD poniżej progu wyborczego (5%).

  Ale 1 lutego 2019 r. została zawiązana tzw. Koalicja Europejska, skupiająca rzekomych proeuropejczyków, a naprawdę wymierzona w PiS.

  Bo jak inaczej wytłumaczyć współobecność. PSL-u, deklarującego chrześcijańską demokrację oraz Inicjatywy Feministycznej, żądającej prawa do swobodnego zabijania dzieci nienarodzonych?

  Nie mówiąc już o KOD-zie, bo to żenada, a nie polityka.

  Nic dziwnego, że w porównaniu do stanu posiadania w odchodzącym € – parlamencie (PO+PSL+SLD) liczba posłów Koalicji Europejskiej zmniejszyła się aż o 21,5%.

  Z kolei PiS powiększył swój stan posiadania o 26,3%.*

  Jak jednak będzie wyglądać nowy € – parlament decydować będą wyniki wyborów we wszystkich krajach unijnych.

  Wiemy, ze AfD raczej nie zabłysnęła w Niemczech, natomiast partia Le Pen wygrała z ugrupowaniem Macrona.

  Czekajmy jednak cierpliwie na komunikat oficjalny pamiętając, że partia uchodząca w Polsce za lewicową we Francji zaliczona będzie do prawicowo-konserwatywnej. 😉

  Wróćmy jednak na nasze podwórko.

  Tu należy odnotować spektakularną klapę KUKIZ’15.

  Jeśli pozostaje w tyle za ugrupowaniami powstałymi ad hoc praktycznie tuż przed kampanią wyborczą (Wiosna, Konfederacja) wynika to z odejścia od ukształtowanego na początku wizerunku.

  KUKIZ’15 w wyborach 2015 r. dla wielu stanowił wersję light Prawa i Sprawiedliwości.

  POPSL był nie do zaakceptowania, SLD i przybudówki budziły odrazę, PiS był zanadto radykalny.

  Tymczasem lider ugrupowania wdał się w licytację pt. kto jest bardziej przeciwny Kaczyńskiemu?

  Wyborców lewicowych nie przekonał, zaś będący na prawicy doszli do wniosku, że nie można go dłużej popierać.

  Jeśli więc KUKIZ’15 poważnie myśli o nadchodzących wyborach musi dokładnie zrozumieć, że w podzielonym dychotomicznie elektoracie brakuje wyborców dla kolejnego antyPiSowca. Kontynuowanie takiej polityki skończy się wylądowaniem poza Parlamentem i końcem skądinąd sympatycznego (z wyjątkami) ugrupowania.

  Lider Wiosny jest chyba jedynym w najnowszej historii UE przywódcą partii politycznej, który zaraz po jej założeniu bierze nogi za pas i ucieka do Brukseli. Z punktu widzenia Roberta Biedronia jest to działanie jak najbardziej pragmatyczne. Z drugiej jednak strony Wiosna opiera się wyłącznie na nim. Biedroń w Brukseli oznacza więc koniec tej partii.

  Kto zagospodaruje głosy po Wiośnie?

  Trzeba wszak pamiętać, że prócz lewicujących antyklerykałów nie brak wśród osób głosujących na partię Biedronia i takich, którzy… postawili na świeżość ugrupowania i brak zaangażowania w dotychczasową politykę..

  Na razie trudno też wyobrazić sobie, aby KUKIZ’15 wygrywał z Konfederacją KORWiN Braun Liroy Narodowcy zwłaszcza wzmocnionej Jakubiakiem. Pamiętać jednak należy, że do jesieni jest jeszcze szmat czasu.

  A media, szczególnie prawicowe, nie darzą zbytnią sympatią ugrupowania, którego liderzy wypowiadają się często w sposób wybitnie prorosyjski.

  Poza tym wyniki głosowania w poszczególnych grupach wiekowych wyraźnie wskazują, że Konfederacja nie ma co liczyć na ludzi w wieku 50+, pamiętających dobrze PRL.

  Poza politykami największym przegranym kolejnych już wyborów jest Adam Michnik. Próba rozdmuchania austriackiego kapiszona do rozmiarów bomby atomowej okazała się totalną klapą.

  Jeszcze większą atak na Kościół.

  Sromotna klęska PSL na wsiach (PiS – 70%, PLS – 18% wg sondażu) jest właśnie wynikiem tego działania.

  A jeśli przed jesiennymi wyborami dojdzie do jakiegoś spektakularnego zamachu w Europie, za którym stać będą terroryści islamscy PiS może osiągnąć większość konstytucyjną nie ruszając nawet przysłowiowym palcem.

  Również powstanie sejmowej komisji ds. pedofilii może być powodem, dla którego lewica (z Koalicją Europejską na czele) jesienią poniesie klęskę wyborczą.

  Pedofilia skojarzona z homoseksualizmem jest bowiem wg niezależnych badaczy rzeczą pewną.

  Tymczasem niejaka Agnieszka POmaska owładnięta ideą odsunięcia PiS od władzy pragnie, aby do KE wstąpił Robert Biedroń i jego komando.

  Tak więc chrześcijańskie wartości mają iść w parze z niczym nie krępowaną aborcją na życzenie oraz wojującym antyklerykalizmem i szydzeniem z katolików.
  Po to tylko, aby PO mogło wrócić do władzy, czyli do koryta, bo przecież oni tak władzę postrzegają.

  26/27. 5 2019

  * po opublikowaniu oficjalnych danych PKW okazało się, że PiS zwiększył „stan posiadania” aż o 42,1% !

  http://pressmania.pl/schetyna-reanimowal-trupa-czarzasty-moze-sie-usmiechac/

 213. revers said

  Saad szwedzki zdjal zarzut z Julina Assagne, przypomniec za gwalt na prostytutkach podobno z Izraela lub pracownice mossadu.

  https://www.thelocal.se/20190603/julian-assange-swedish-court-rejects-prosecutors-detention-request?fbclid=IwAR1x6FKaiRZeFSgsadT1vTAvZRFvWcxyEPmUEGV4ZGRGEjg8EAAjtPgXR7c

  Pozostalo jeszcze 18 zarutow usraela na 175 lat, niektore nawet na mocy prawa z 1914-1918 roku.

 214. Boydar said

  Ten artykuł już polecałem, ja, stuprocentowy agent wpływu

  https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/agentura-wplywu-przenika-wspolczesny-swiat,2616010,4199

 215. Boydar said

  Każdy kto wrzuca do jednego wora szczepionki i „szczepionki” jest zwykłym kawałem squrwysyna. Powiedzonko „wystrychnąć na Dudka” nie oddaje nawet w części potworności tego kłamstwa

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019060310497157-szczepionka-to-wynalazek-doktora-mengele-czyli-polska-zwariowala/

 216. bryś said

  Tu chodzi też o przymus, ale o tym żaden piszący przezornie nie wspomniał.

  Były Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz zakamuflowany, w damskiej peruce, przyszedł zakłócić III Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień. Jak widać jego bezczelność i arogancja nie ma granic. Policja zaopiekowała się nim w odpowiedni sposób. W łapy takiego typa oddajemy zdrowie i życie naszych dzieci!

  .https://www.youtube.com/watch?v=fPrJjweI38c&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2yn5v9RW8ZXNkn2PutP0h47K2lI5U-IqgWO0mw-UOSmrqRWtqU038Ta1s

 217. K2 said

  dwie wdowy po prezydencie Pawle Adamowiczu?
  Dulkiewicz Adamowicz i trzecia córka Adamowicza?
  bendix
  3 czerwca 2019 11:50

  Coś takiego znalazłem:

  W 2006 roku Dulkiewicz została asystentką prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W 2008 roku urodziła córkę, Zosię. O ojcu nic nie wiadomo. O samej córce właściwie też nie, poza tym jednym zdjęciem. W artykule na „Wirtualnej Polsce” jest taki fragment: Po jakimś czasie spotkali się we trójkę: bracia Adamowicz i Dulkiewicz. Paweł postawił jej ulitmatum: jeśli obroni pracę magisterską, to zostanie jego asystentką. W 2006 roku zdobyła posadę. Po kilku latach zaszła w ciążę. Gdy powiedziała Adamowiczowi, że spodziewa się dziecka, rozpłakał się ze wzruszenia. Obiecał, że jej pomoże.

  i:

  Na tym zdjęciu są dostępne metadane (exif) i data wykonania zdjęcia, to szósty października 2014r., gdzie Zosia miałaby mieć sześć lat.Wygląda na to, że chyba zrobiono je w Parku Świętopełka II w Gdańsku. Zosia nie wygląda na sześć lat, a na dziesięć, poza tym, te huśtawki i piaskownice dodano w tym parku w 2017r.

  Z metadanych wynika, że zdjęcie było zapisane programem Adobe Photoshop CS6 na Macintosha, choć to mogło być tylko kadrowanie, ale może też i rozjaśnienie twarzy Aleksandry Dulkiewicz. Raczej było zrobione tak, jak podają metadane edycji, czyli 1.10. 2018r.

  Dokąd zmierza ta teoria, łatwo się domyślić. Czyżby Adamowicz miał trzy córki, i przebywają one wszystkie za granicą?

  Chodzi o zdjęcie z jej strony oficjalnej.

  O tym zdjęciu powyżej piszą:

  .http://dulkiewicz.pl/wp-content/uploads/2018/10/zosia2.jpg

  A tu jeszcze jedno z niemieckiego portalu:

  .https://www.moz.de/artikel-ansicht/dg/0/1/1713968/

  Za dużo tych zdjęć nie ma.

 218. K2 said

  Kaja Godek pisowski działacz w Konfederacji
  nieskuteczni zawodowi obrońcy życia?

  Kaja Godek straciła posadę w państwowej spółce

  „Decyzją akcjonariuszy w składzie rady nadzorczej WUZETEM (pod tą nazwą funkcjonuje państwowe przedsiębiorstwo) w nowej kadencji zabrakło miejsca dla Kai Godek. Działaczka antyaborcyjna podziękowała w mediach społecznościowym współpracownikom i życzyła spółce sukcesów.”

  Znana obrończyni życia poczętego i kandydatka Konfederacji do Parlamentu Europejskiego Kaja Godek nie jest już członkiem rady nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych PZL-WZM. Godek zasiadała w radzie nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych (PZL-WZM) od 17 grudnia 2015 roku

  W radzie nadzorczej, w której pracuję, jest jedna osoba z wykształceniem technicznym, a reszta, to osoby posiadające kompetencje w innych dziedzinach, pozwalające na nadzorowanie pracy zarządu – zgodnie z zadaniami rady nadzorczej. Technicy pracują w naszej firmie na innych stanowiskach.

  .https://www.gosc.pl/doc/4599306.Kaja-Godek-o-swej-pracy-w-Wuzetem

  Joanna Szwajkowska Prezes Zarządu
  Katarzyna Janowska Członek Zarządu
  RADA NADZORCZA
  Sergiusz Kmiecik Przewodniczący Rady Nadzorczej
  Paweł Jegier Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
  Kaja Godek Członek Rady Nadzorczej
  Mariusz Cegiełka Sekretarz Rady Nadzorczej
  .https://www.wuzetem.pl/o-firmie/wladze

 219. K2 said

  o wyparciu katolickiego zwyczaju modlitwy za dusze zmarłych na rzecz dziwnego pogańskiego zachowania – chwili milczenia minuty ciszy

  .https://3.bp.blogspot.com/-nv8E8GA4NmE/XD-UNu7pUJI/AAAAAAAADkI/pFQod5EIiIwKqCRSnav-A8z8Qb3hujSugCLcBGAs/s1600/Minuta%2Bciszy.jpg
  .http://przedsoborowy.blogspot.com/2019/01/minuta-ciszy.html

 220. K2 said

 221. K2 said

  Dlaczego działania ruchów pro life są aż tak nieskuteczne?
  Wyliczmy: 2007, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016 … We wszystkich tych latach podejmowano próby rozszerzenia ochrony życia nienarodzonych w Polsce. Składały się na nią cztery projekty obywatelskie, poprzedzone zbiórkami podpisów w całym kraju, słynna prowokacja Giertycha z 2007 r., która rozwaliła ówczesną koalicję rządzącą i doprowadziła do przyspieszonych wyborów parlamentarnych oraz projekt poselski klubu Solidarnej Polski z 2012 r.

  W naszych środowiskach dominuje jednostronna ocena tych starań. Ponieważ popieramy ich cel, to nie dokonujemy analizy stosowanych środków. Frustrujemy się porażkami, ale nie wyciągamy wniosków na przyszłość. Bezmyślnie tkwimy w cyklu: zbiórka podpisów – spory z aborcjonistami – manifestacje – nasłuchiwanie debaty z sejmu – tworzenie poszerzonej i zaktualizowanej listy zdrajców – przeznaczenie 1% podatku PIT na wybraną organizację pro life. No ile jeszcze tak można?

  Wielokrotnie w życiu bywa, że sukces, realizację planów osiągną ci, którzy pójdą inną ścieżką niż poprzednicy. Innowacja oznacza zmianę dotychczasowego modelu działania. W naszym konkretnym przypadku autorefleksja jest niezbędna, bowiem aktualnie podejmowane działania są skrajnie nieskuteczne. Mija czas, w majestacie prawa pozbawiane życia są kolejne dzieci, a każde kolejne uderzenie pustym łbem w twardy mur ma mniejsze szanse na powodzenie.

  Zacznijmy od spraw najważniejszych.

  Czy obywatelskie inicjatywy ustawodawcze w Polsce to najlepszy sposób na uchwalenie prawa odnoszącego się do ochrony życia?

  Z całą pewnością to nie jest trafny wybór. Ta ścieżka legislacyjna jest mniej skuteczna od projektów rządowych, poselskich, senackich czy prezydenckich.

  Dodajmy, że inicjatywa obywatelska ma jeszcze jedną poważną wadę. Niebezpiecznie zbliża się do (i)grania większością społeczeństwa. Sugeruje ona błędnie, jakoby idea wprowadzenia pełnej ochrony życia cieszyła się poparciem wspomnianej większości. Tak niestety nie było ani nie jest, zwłaszcza po fiasku medialnym projektu Ordo Iuris.

  Jak zatem powinni postępować zwolennicy rozwiązań pro life ?

  Pozostaje w pełni aktualna moja analiza, umieszczona na blogu pięć lat temu:

  Co zatem należało zrobić AD 2007 ?

  Należało doprowadzić do wydania przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, iż „kompromis aborcyjny” jest niezgodny z art. 38 Konstytucji RP, czyli ze zdaniem: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. Drogą do tego byłaby prosta analiza wskazująca, iż art. 38 mówi o każdym człowieku a „kompromis aborcyjny” odmawia tego prawa niektórym ludziom. Proste, prawda ? Proste, o ile pamiętałoby się o jednym. O składzie Trybunału Konstytucyjnego. A tak się szczęśliwie składało dla PiSu i jego koalicjantów, że w trakcie kadencji 2005 – 2009 wygasały kadencje 8 spośród 15 członków TK, w tym ówczesnego prezesa prof. Safjana i wiceprezesa prof. Mączyńskiego.

  (..)Niewykorzystanie Trybunału Konstytucyjnego w zakresie korekty prawa aborcyjnego, ale także w żadnym innym zakresie ustroju Polski świadczy o dyletanctwie polityków polskiej centroprawicy. W wielu krajach stosuje się sąd konstytucyjny jako najwygodniejszą maczugę do realizacji swoich celów politycznych. Ma ona między innymi tę zaletę, że decyzja polityczna może być przedstawiona jako niezależne orzeczenie sędziów.

  Jak wiemy z doświadczeń ostatniego roku, AD 2015 Platforma już wiedziała, jak używać Trybunału. W jej zamyśle miał on stanowić trzecią i najważniejszą izbę parlamentu, która wetowałaby wszelkie kluczowe zamysły ustrojowe Prawa i Sprawiedliwości. PiS przejrzało te zamiary i skutecznie zablokowało ów urząd. Co jednak działo się wcześniej w polskim sądzie konstytucyjnym?

  Piastujący od 2010 r. funkcję prezesa TK prof. Andrzej Rzepliński ma poglądy konserwatywne obyczajowo. Zaryzykowałbym tezę, że jest on „na prawo” od większości decydentów Prawa i Sprawiedliwości, wywodzących się z „zakonu PC”, którzy kwestie światopoglądowe traktują bardzo utylitarnie.

  Mało kto pamięta, że w 2005 r. SLD utrąciło kandydaturę prof. Rzeplińskiego na rzecznika praw obywatelskich. Odpowiadając na pytanie o aborcję Rzepliński podkreślił, że jest dla niego oczywiste, iż ochronie prawnej podlega każda osoba ludzka od samego poczęcia, tak jak jest to zapisane w ratyfikowanej przez Polskę Konwencji o Prawach Dziecka. Dodał, że obowiązująca w Polsce ustawa, określająca warunki przerywania ciąży jest „trudnym i dobrym kompromisem” i on jako RPO będzie dbał o to, by wszystkie jej postanowienia były przestrzegane.

  Całkiem niedawno Rzepliński udzielił wywiadu Gazecie Wyborczej, w którym powiedział: nieważne, jak byśmy próbowali to elegancko nazwać, aborcja jest zabójstwem – tak uważam. Co nie znaczy, że nie akceptuję, i to w pełni, orzeczeń wyroku sądu konstytucyjnego z 1994 roku, który w moim przekonaniu dobrze wyważył wszystkie racje. Sędzia konstytucyjny nie może oczekiwać od ludzi bohaterstwa. Także od kobiet. Obowiązujące prawo ma wychodzić naprzeciw życiu. Ale nie naprzeciw nieodpowiedzialności. Że można zrobić aborcję w 24. tygodniu, bo takie jest zapotrzebowanie. Bo się odkochałam. Bo mężczyzna – głównie to mężczyźni korzystają na aborcji – będzie ją wymuszał na kobiecie.

  Nawet gdyby Trybunał Konstytucyjny z prof. Rzeplińskim na czele nie miał odwagi, by zakwestionować całość „kompromisu” aktualnie obowiązującego, to czemu przez tyle lat w ogóle nie skorzystano z tej drogi, być może jedynej realnie istniejącej w czasach rządów Platformy Obywatelskiej ?!

  Czemu działacze pro life, wśród których są byli politycy konserwatywni (np. p. Mariusz Dzierżawski, były wiceprezes Unii Polityki Realnej oraz prezes jeszcze bardziej kanapowego Stronnictwa Polityki Realnej) z lubością wikłają się w nieskuteczne procedury ultrademokratyczne, pomijając pozademokratyczne metody oddziaływania na prawo?

  Po pierwsze dlatego, że środowisko pro life jest z jakichś powodów mocno skłócone i nie ma szans, by wystawiło wspólną reprezentację. Osobno mamy Fundację Pro, osobno Polską Federację Ruchów Ochrony Życia, swój podmiot stworzyła nawet p. Kaja Godek. Można zatem sądzić, że środowiska te nie wykształciłyby żadnej wspólnej propozycji światopoglądowej, która byłaby interesująca dla znaczącej części społeczeństwa. Być może taki ruch miałby charakter efemerydy, dobrej na jedne wybory (jak Samoobrona, Ruch Palikota czy Kukiz’15).

  Drugi powód jest jeszcze ważniejszy. Z przeprowadzonej wcześniej analizy aktywności środowisk pro life wynika, że dowodzą nimi w najlepszym razie nieudacznicy. Uszczegóławiając tę myśl, wśród tzw. „obrońców życia” wyróżniłbym następujące główne grupy:

  Te małe kroki, możliwe do przeprowadzenia bez naruszania ustawowego „kompromisu”, to:
  – zakaz stosowania środków wczesnoporonnych, zarówno chemicznych jak i mechanicznych,
  – bardzo znaczące ograniczenie dopuszczalności aborcji w przypadku chorób płodu,
  – egzekwowanie karalności dla osób przyczyniających się do przerywania ciąży.

  W dwu pierwszych wymienionych obszarach należałoby oczekiwać wsparcia i współpracy ze strony ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który w swej działalności medycznej i publicznej od wielu lat działa na rzecz ochrony życia. Czemu zatem i takich ruchów nie wykonano ? Czy chociaż podjęto takie inicjatywy?
  .http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/309632-w-jednej-sprawie-prezes-rzeplinski-ma-racje-aborcja-jest-zabojstwem

  .http://przedsoborowy.blogspot.com/2016/10/dlaczego-dziaania-ruchow-pro-life-sa-az.html
  .http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/09/raport-na-temat-ochrony-zycia.html

 222. K2 said

  PSL jest „za duży aby upaść,”

  Trójkąt Buchacza – potoczna nazwa jednej z największych afer III Rzeczypospolitej, która pozostaje niewyjaśniona. W latach 1994-1995 w wyniku działalności związanych z PSL ministrów w rządach Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza Skarb Państwa utracił kontrolę nad majątkiem, którego wartość szacuje się (według wyceny z różnych lat) na 500-800 mln zł.[1][2]

  Według ustaleń kontroli NIK przeprowadzonej w latach 1998-1999 na wniosek premiera Jerzego Buzka w Polskim Funduszu Gwarancyjnego (PFG) SA (wcześniejsza nazwa – Agencja Rozwoju Gospodarczego (ARG SA), Międzynarodowej Korporacji Gwarancyjnej (MKG) Sp. z o.o. (wcześniejsza nazwa Polska Korporacja Eksportowa Sp. z o.o.) i Chemii Polskiej Sp. z o.o., najpierw Lesław Podkański (PSL), a następnie były minister ds. współpracy gospodarczej z zagranicą Jacek Buchacz (PSL) w latach 1994-1995 wnieśli do trzech spółek majątek o łącznej wartości 545 mln zł (wycena z czasu wnoszenia majątku do spółek). Majątek stanowiły akcje central handlu zagranicznego (Animex SA, Agros Holding SA, Bank Rozwoju Eksportu SA, Elektrim SA, Universal SA, Unitra SA), których wartość według oszacowania NIK w 1999 wynosiła ponad 800 mln zł. Jak stwierdziła NIK, PFG udzielał firmom eksportującym na Wschód poręczeń bez analizy ich wypłacalności. W efekcie poręczano kredyty firmom w kiepskiej sytuacji finansowej.

  4 września 1996 stanowisko ministra stracił Jacek Buchacz, którego na wniosek premiera Włodzimierza Cimoszewicza zdymisjonował Aleksander Kwaśniewski.

  Kiedy rząd Cimoszewicza podjął decyzję o likwidacji spółek, dokonał wymiany członków zarządów i rad nadzorczych spółek powołanych przez Lesława Podkańskiego i Jacka Buchacza. Kontrole nad spółkami „trójkąta” przejęło SLD i szybko zrozumiało, że może czerpać z tego korzyści. Na zewnątrz wyglądało to na brak możliwości dostępu do spółek z uwagi na ich wzajemne powiązania kapitałowe. Przedstawiono to jako brak możliwości kontroli nad majątkiem Skarbu Państwa i przez 6 lat ludzie SLD czerpali z tego wymierne korzyści[potrzebny przypis]. Układ trzech firm (MKG, PFG, Chemia Polska) będących nawzajem swoimi właścicielami media nazwały „trójkątem Buchacza”.

  Także rządowi Jerzego Buzka nie udało się zlikwidować „trójkąta”[3].

  Dopiero w 2002, po znacznym ubytku wartości spółek i z uwagi na ambicje polityczne i gospodarcze Ludwika Klinkosza Skarb Państwa w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy ówczesnym prezesem Chemii Polskiej Ludwikiem Klinkoszem, a ministrem skarbu Wiesławem Kaczmarkiem odzyskał kontrolę na spółkami z tzw. „trójkąta Buchacza”. W wyniku porozumienia Ludwik Klinkosz został prezesem Ciechu, a spółka ta według planów miała wchłonąć majątek Chemii Polskiej[4]. Do operacji nigdy jednak nie doszło, gdyż okazało się, że do majątku spółek z tzw. „trójkąta Buchacza” roszczenia z weksli z rzekomego wystawienia zarządów spółek z czasów ich powstania zgłaszają różne podmioty, których działalność wiąże nazwisko Piotra Bykowskiego, uważanego za autora koncepcji „trójkąta”[5], znanego poznańskiego biznesmena oskarżonego o doprowadzenie do upadku Banku Staropolskiego, byłego doradcę premiera Waldemara Pawlaka[6][7].

  Obecnie[kiedy?] istnieją i prowadzą działalność dwie spółki z tzw. „trójkąta Buchacza”, tj. Chemia Polska i Międzynarodowa Korporacja Gwarancyjna (zlikwidowany w 2004 Polski Fundusz Gwarancyjny został wchłonięty przez MKG). Spółki znajdują się pod kontrolą Skarbu Państwa, jednak ich majątek zagrożony jest w wyniku roszczeń z weksli, które zgłaszają różne podmioty w tym m.in. fundusz pożyczkowy „Karbona”, którego prezesem zarządu był Waldemar Pawlak[6][8].

  Od 2004 w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie toczy się postępowanie karne, dotyczące m.in. podejrzenia sfałszowania ww. weksli. W grudniu 2007 roku, po nominacji na ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, prokurator prowadzący śledztwo w sprawie „Trójkąta Buchacza” został od niego odsunięty. Jednocześnie okazało się, że Zbigniew Ćwiąkalski przed objęciem stanowiska ministra, jako adwokat był pełnomocnikiem spółek, które dochodzą praw z weksli z rzekomego wystawienia spółek Skarbu Państwa[9].

  Według kolejnego raportu NIK, do którego media dotarły w sierpniu 2008, majątek spółek z „trójkąta Buchacza”, mimo odzyskania nad nim kontroli przez Skarb Państwa, nadal topnieje i warty jest niewiele ponad 200 mln zł.
  Źródło .https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jk%C4%85t_Buchacza

 223. Lily said

  „Mowia,glosuj na Pis,a z Polski zostanie NIC”.
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/06/06/polska-rzadzi-zydowska-sekta-chabad-lubawicz-poprzez-figuranta-morawieckiego/
  Zrodlo;jak powyzej.

 224. https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=959c12c6-de7c-4023-a297-cb7f30959e76&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2//
  STARCIA MUZUŁMANÓW Z POLICJĄ NA WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM
  2 cze, 19:22

  Na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie doszło do starć muzułmanów z izraelskimi policjantami. Gniew wyznawców islamu wzbudziła wizyta kilkuset ortodoksyjnych żydów w okresie ramadanu.
  Foto: Faiz Abu RmeAl-Aksa Omar Kiswaleh / ANADOLU AGENCY / AFPIzraelska policja

  Oburzeni muzułmanie rzucali w stronę policji i żydów kamieniami i krzesłami. Funkcjonariusze użyli gumowych kul i gazu łzawiącego.
  Dyrektor meczetu Al-Aksa Omar Kiswani oświadczył, że takie wizyty nie są dozwolone w ciągu ostatnich 10 dni ramadanu. Kiswani dodał, że wizyta ok. 800 żydów nie była uzgodniona i oskarżył policję o atakowanie muzułmanów.
  Przeczytaj: Izrael przeprowadził naloty na obiekty wojskowe w Syrii
  Policja poinformowała, że pozwoliła żydom wejść na ten teren w związku z obchodzonym 1-2 czerwca Dniem Jerozolimy
  Wzgórze Świątynne jest świętym miejscem zarówno dla wyznawców judaizmu, jak i islamu. Terenem administruje Jordania, ale Izrael sprawuje kontrolę nad dostępem na wzgórze. Jerozolima Wschodnia ze Wzgórzem Świątynnym została zajęta przez Izrael podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku.
  ***********
  W tej sprawie ja mam do powiedzenia jako WŁAŚCICIEL Katastru Jerozolimskiego: ŻADNYCH BŁAZEŃSKICH TAŃCÓW BEZ MEGO POZWOLENIA. Ten kataster chciałem sprzedać Niemcom za małe pieniądze, tak jak ŻYDOWSKĄ Hipotekę Rzymu, ale Kanclerz Kohl zabrał tylko Pretorium Rzymskie Żydom i dał Palestyńczykom, bo Żydzi chcieli tam zbudować Trzecią Świątynię jako Nowy Watykań.
  Najpierw musiałem WYTŁUMACZYĆ, że Wzgórze Świątynne nic wspólnego ze Świątynią Salomona nie miało, gdyż był to Pałac Salomona, przebudowany przez Rzymian na PRETORIUM – skąd Ściana Płaczu, z której ogłaszano Wyroki sądów rzymskich. Palestyńczycy NIE ROZLICZYLI SIĘ ZE MNĄ, co było ich powinnością, a na moje wezwanie Zastępca Ambasadora Autonomii Palestyńskiej w Warszawie ZELŻYŁ MNIE.
  Wobec tego Dyrektor tego obiektu kultu Omar Kiswani urzęduje tam NIELEGALNIE. – WON

 225. Siekiera_Motyka said

  „Liczba Amerykanów pracujących w wieku 70-tki gwałtownie rośnie

  Autor: Michelle Cheng i Dan Kopf czerwiec 3, 2019”

  https://qz.com/work/1632602/the-number-of-americans-working-in-their-70s-is-skyrocketing/

  Polacy lekko wytrzymają w wieku 80-tki to samo robić.

 226. Lily said

  „W Polsce mamy pelna demokracje,
  mozna powiedziec,ze jedna z najlepszych
  w Europie”.J.K.
  A jak ma sie TO,do DO?.

  Historia pana Krzysztofa Dabkowskiego 3
  Zrodlo;CW24tv

 227. Boydar said

  https://fakty.interia.pl/polska/news-georgette-mosbacher-dla-faktu-usa-przygotowuja-ustawe-o-nord,nId,3026540

  Hašek już dawno temu ocenił takie okoliczności, nic się nie zmieniło.

  Ale to by mogło znaczyć, że Kolega Kafel ma rację. Bo to jest wojna, i to nie z nami, my za cienkie Bolki jestemy.

 228. awkzim said

  Ad 216
  Proszę zobaczy z jakiej listy startowała, w ostatnich wyborach Pani Godek. Jeśli Pani/Pan/Ono nie rozumie – trudno.

 229. Boydar said

  Pani Godek akurat prawdę godo, ale nie o prawdę się tu rozchodzi. Jej zresztą być może, żal to żal.

 230. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/dariusz-piontkowski-za-anne-zalewska-kim-jest-nowy-minister-edukacji-narodowej-6388258034497153a

  No, Piontkowski, dostałeś kompetencje ? Czy wciąż jeszcze czekacie na deszcz ?

 231. Boydar said

  „… jestem osobiście chyba wrogiem numer jeden prezesa Kaczyńskiego …” – „Trzaskowsky”

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/trzaskowski-jak-zabiora-nam-pieniadze-to-zle-sie-to-dla-nich-skonczy/1r9wj1y

  Jesteś poje.banym obrzezanym pedziem a nie wrogiem. Za to co robisz same homiki cię jeszcze zciamkają. Kaczysław śmiechem takich zabija na śniadanie. A jeśli do tej pory tego nie zrobił to tylko dlatego, żebyś własnymi łapami wygrzebał na wierzch całe zalegające pod spodem gów.no.

  Zresztą, taka jak ty jest cała pula „warszawskich wyborców”. I to wymaga gruntownego remontu, prawie jak Notre Dame.

 232. Boydar said

  https://www.o2.pl/artykul/mragowo-alarmowal-o-ataku-jaszczurek-pozaluje-tego-telefonu-6388281693337217a

  Gdyby powiedział że atakuje go neokatechumenat albo rabinat to pewnie by nie przyjechali.

 233. Boydar said

  https://vod.pl/programy-tv/historia-bez-cenzury-zakute-lby-krzyzacy/t483bq8

 234. revers said

  re227

  to komu beda teraz zabierac aktywa bankowe? rekwirowac okrety?

 235. Boydar said

  Mnie mogą, uspiechow żełaju.

 236. Ratio said

  Episkopat i „pomysł na duszpasterstwo”

  Ale nie o intronizacji będzie tutaj mowa, a o naszym episkopacie, który po śmierci Jana Pawła II nie ma tzw. „pomysłu duszpasterskiego”. Termin „pomysł duszpasterski” jest wytworem naszej redakcji i w sumie określenie „mieć pomysł na coś” jest pochodzenia filmowego lub teatralnego, które określa przyjęcie pewnej konwencji ukazania czegoś.

  Mimo wszystko porównania z teatrem nie są aż tak chybione, gdyż ktoś słusznie porównał nową liturgię do Regietheater,[3] czyli teatru reżyserskiego.[4] Regietheater[5] lub director’s theater[6] to określenie krytyków teatralnych z lat 1970-tych obrazujące pewien rozwój teatrów w Niemczech,[7] gdzie reżyserzy przestali realizować dane teksty sztuk, a zaczęli realizować swoje pomysły oczywiście ze szkodą dla samego tekstu.

  Stosując naprawdę daleko idące uproszczenie rzec można, że chodzi w tym wszystkim, czyli w teatrze reżyserskim w Niemczech, głównie o krzyk i miotanie się nago po scenie.

  I dlatego porównanie Novus Ordo z teatrem reżyserskim jest jak najbardziej słuszne, gdyż dzięki olbrzymiej ilości legalnych opcji, (ktoś wyliczył, iż jest ich pięćset szesnaście milionów dziewięćdziesiąt sześć tysięcy i to tylko w Polsce),[8] każdy ksiądz może „tworzyć liturgię sam”, jak się niektórym reżyserom wydaje, że to oni „tworzą Szekspira”, który już został stworzony.

  Co ciekawe podobnie jak Niemcy wymyślili teatr reżyserski, także w Niemczech, czy w krajach niemieckojęzycznych, oprócz Modlitwy Eucharystycznej, zwykle drugiej, inne części stałe prawie nigdy nie są odmawiane, a księża tworzą jak mogą pod życzliwym okiem także tworzących biskupów.

  Jest oczywiście podobnie także w innych krajów Zachodu i w USA. O ile przed zmianami liturgicznymi ostatniego Soboru niejako „panem liturgii” był Kościół, a konkretnie rubryki, tak po Soborze „panem liturgii” jest każdy ksiądz.

  I niestety ten antropocentryzm liturgiczny przechodzi bardzo często w narcyzm, gdyż ktoś, co często widzimy u dzieci, a szczególnie u małych dziewczynek, kto przyzwyczajony jest to bycia w centrum zainteresowania, ten czy te chce być w tym centrum zawsze i wszędzie.

  I podobnie jak mało wykształcony i doświadczony emocjonalnie reżyser Szekspira po prostu nie rozumie, tak też pozbawiony życia duchowego i wiadomości na temat duchowego i mistycznego znaczenia Mszy Świętej ksiądz tej ostatniej także nie rozumie. I dlatego „musi się coś dziać”, „Msza św. musi być bardziej atrakcyjna”, krótko mówiąc: „Trzeba wydziwiać”, żeby się samemu nie nudzić.

  Jak bardzo sprawy w kierunku negatywnym zaszły, ukazują niedawne wypowiedzi głównego ceremoniarza dworu papieskiego abp. Piero Marini, który pełnił tę funkcję także za Jana Pawła II. Abp. Marini stwierdził, iż najlepszym środkiem zaradczym na nudę mszy świętej jest adaptacja kulturowa.[10] Gwoli prawdy przyznać trzeba, że to pytający abp. Mariniego filipiński ksiądz przytacza opinię młodzieży, że Msza św. jest nudna, ale gdyby abp. Marini był innego zdania, to by przecież inaczej na to odpowiedział. Rzeczywiście w porównaniu z Vetus Ordo msza Novus Ordo jest strasznie nudna.

  „Msza Trydencka jest jak lew. Wypuście go, a już sam się obroni” (One can compare the traditional Mass with a lion: Let him free, and he will defend himself ).[12]

  Episkopat dzieckiem systemu

  Wracając jednak to kwestii episkopatu rzec trzeba, że biskup wychowany przez całe swoje życie na Novus Ordo uważa własne bycie w centrum zainteresowania

  Przed Soborem księża także byli na widoku, ale jednak mniej, bo celebrowali tyłem do ludu, a kazania głosili ponad głowami wiernych z kazalnicy.

  Komunizm epoką kolektywizmu

  Czym był komunizm? Epoką mas, kolektywizmu, marszów, zebrań, tłumów, tłumów i jeszcze raz tłumów.

  Tak też w latach 1960-tych rolę kościelnego oporu antykomunistycznego pełniły głównie oazy ks. Blachnickiego posługujące się w sumie tym samym językiem, co młodzieżowe organizacje partyjne, a przede wszystkim tymi metodami, co harcerstwo.

  Były to obozy w sumie harcerskie, tyle że oazowo katolickie, z listami jedności kierowanymi do biskupów, własnym oazowym językiem (np. „stanąć w prawdzie” czy „rozeznać coś”), z proporcami, hasłami dnia, planem „Nowego Człowieka”, dniem wspólnoty, kiedy to prezentowano jedność i masowość.

  Nie piszemy tego w żaden sposób prześmiewczo lub ironicznie. Tak było, a ponieważ większość polskiego duchowieństwa w jakiś sposób przez oazy przeszła, to ta właśnie forma duszypasterstwa, czyli ksiądz wobec tłumów lub biskup wobec tłumów, jest dla tych duchownych czymś normalnym i naturalnym.

  Po wyborze kardynała Wojtyły na Jana Pawła II duszpasterstwo działo się w sumie od jednej pielgrzymki papieża do ojczyzny do następnej, przygotowania, sama pielgrzymka, dziękczynienie i refleksja oraz prośba o kolejną pielgrzymkę.

  Z czasem o. Jan Góra OP zaczął prowadzić Lednicę na tych samych zasadach: tłumy, tłumy i tłumy, świadczące rzekomo o żywotności wiary i przywiązaniu do Kościoła.

  A tłumy świadczą wyłącznie o tłumach.

  Chrześcijaństwo religią indywidualnej duszy złączonej z Bogiem

  Niestety to duszpasterstwo masowe nie jest ani na dłuższą, ani na krótszą metę niczym dobrym, gdyż pod koniec życia zdamy sprawę indywidualnie ze stanu naszej duszy i żadne tłumy nam nie pomogą.

  Przecież ludzie nam w równym stopniu do zbawienia pomagają, jak szkodzą, a niestety raczej bardziej szkodzą niż pomagają, bo „jeśli wejdziesz między wrony, będziesz krakać tak jak one”. Każda grupa ludzka ma to do siebie, że albo człowiek się do niej dostosowuje, albo jest przez nią odrzucany i odchodzi. Ale przecież „wspólnota” może być niebezpieczną sektą!

  Akcja Katolicka
  Duszpasterstwo
  duszpasterstwo ludzi świeckich
  Episkopat Polski
  Intronizacja
  Kościół posoborowy
  Masy

  >https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2016/02/20/program-episkopatu-programem-narodu-lub-o-kolektywizmie-w-duszpasterstwie/

 237. Ratio said

  całowacze koranu jana pawła II
  biskupi nie nawracają pogan tylko dialogują
  Zdjęcie ze spotkania kanadyjskich biskupów z imamami 2017
  importance of dialogue
  >http://www.cccb.ca/site/images/stories/photos/Meeting_with_Imams_February_2017-web_1.jpg

 238. Boydar said

  „… każdy ksiądz może „tworzyć liturgię sam” …”

  Przykład idzie od starszych; „każdy ch. na swój strój” „każdy rabin może pier.dolić co mu ślina na język przyniesie”, no i za co mu zapłacą.

 239. Ratio said

  Znany historyk, prof. Andrzej Friszke przypomina, że w 1968 roku Antoni Macierewicz w śledztwie zdradził kolegów. Sprawę tę opisał w książce „Anatomia buntu”, w której podaje fakty, sygnatury archiwalnych akt, które z całą pewnością są autentyczne. „Te dokumenty mówią same za siebie, wszystko jest czarno na białym, ja się z niczego, co napisałem w książce, nie wycofuję” – zastrzega w rozmowie z portalem naTemat. i podkreśla, że „Antoni Macierewicz nigdy nie powinien rozpoczynać wojny na teczki”. Dlaczego? Z dokumentów znajdujących się w archiwach IPN wynika bowiem, że w roku 1968 Macierewicz po aresztowaniu złożył tak obfite zeznania, że wystarczyło na akt oskarżenia dla niego i Wojciecha Onyszkiewicza.

 240. Ratio said

  Aryjska rasa, ożywiona twórczem, niewyczerpanem bogactwem pierwiastków duchowych, idei i uczuć, szerokiemi horyzontami myśli, swobodą śmiałych wzlotów w krainę ideałów, wybiega w nieskończoność ku słońcu, szczęśliwie wyróżniając się wyrozumiałością, pobłażliwością i tolerancją. – ksiądz prof. Józef Kruszyński, rektor KUL w latach 1925-1933.

  >https://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/12/mateusz-wesoowski-o-ducha-naszej-rasy.html

  Juan Donoso Cortés

  „Co do parlamentaryzmu, liberalizmu i racjonalizmu, to ten pierwszy uważam za zaprzeczenie rządu, ten drugi za zaprzeczenie wolności, a ten trzeci za afirmację szaleństwa.”
  >https://myslkonserwatywna.pl/wesolowski-o-ducha-naszej-tozsamosci-pierwotnej/

  Wesołowski: Doktryna katolicka wobec liberalizmu
  Współcześnie jak nigdy wcześniej jesteśmy świadkami skutków fałszywie pojętej „wolności”. Szeroko rozumiana swoboda obyczajowa i do granic możliwości rozwinięte poczucie indywidualnej niezależności jednostki, pchnęło do życia bakterię, której pandemia trawi umysły dzisiejszych Europejczyków. Ta choroba wyrządza naszej populacji większe straty biologiczne niż dżuma, zaś żniwo swoje czerpie z relatywnej i światopoglądowej anarchii mas ludzkich, które pozbawione poczucia tożsamości i stałych zasad etycznych nieuchronnie zmierzają do końca naszej cywilizacji.

  wybitny teolog ksiądz Feliks Sarda y Salvany zwykł określać liberałów jako „żyjących w stanie grzechu śmiertelnego”, zaś dla polskiego papieża Św. Piusa X „owi moderniści” stanowili nic innego, jak zwykły synonim degeneracji.

  >https://myslkonserwatywna.pl/mateusz-wesolowski-doktryna-katolicka-wobec-liberalizmu/

 241. Ratio said

  Juan Donoso Cortés (1809–1853) – pisarz i dyplomata hiszpański, przedstawiciel myśli konserwatywnej.
  >https://pl.wikiquote.org/wiki/Juan_Donoso_Cort%C3%A9s

  Cywilizacja katolicka dowodzi, że natura człowieka jest chora i ułomna; ułomna i chora w sposób radykalny w swej istocie i we wszystkich elementach, które ją tworzą. Ponieważ ludzki rozum jest chory i osłabiony, nie ma on możliwości odkrycia prawdy i nawet nie może jej dostrzec samodzielnie, kiedy zostanie mu ona postawiona przed oczami; ponieważ ludzka wola jest chora i osłabiona, nie jest ona zdolna ani chcieć, ani czynić tego, co dobre.
  Opis: w 1849.
  Źródło: Jacek Bartyzel, Juan Francisco María da Salud Donoso Cortés, legitymizm.org

  Doktrynalna nietolerancja Kościoła uratowała świat przed chaosem. Nietolerancja polega na uznaniu za aksjomat prawdy politycznej, rodzinnej, prawdy społecznej i prawdy religijnej – prawd pierwszych i świętych, które nie podlegają dyskusji, ponieważ same są podstawą wszelkiej dyskusji. To prawdy, których nie można nawet na chwilę poddać w wątpliwość, gdyż bez nich inteligencja od razu zachwieje się, wahając się pomiędzy prawdą a błędem, co powoduje zaciemnienie i wstrząs dla gładkiego lustra rozumu ludzkiego. To tłumaczy dlaczego społeczeństwo wyemancypowane od Kościoła traci czas na efemeryczne i bezpłodne dyskusje, których rezultatem może być tylko całkowity sceptycyzm, skoro mają one za punkt wyjścia sceptycyzm całkowity. Kościół i Kościół tylko ma święty przywilej dyskusji użytecznych i płodnych.

  Dwie rzeczy mnie zbawiły: uczucie piękna moralnego i czułość serca, zbliżająca się do słabości; pierwsze nauczyło mnie podziwiać katolicyzm, drugie przywiodło mnie z czasem do ukochania go.
  Źródło: Jacek Bartyzel, Juan Francisco María da Salud Donoso Cortés, legitymizm.org

  Głębokie rewolucje są zawsze dziełem otyłych arystokratów. Nie Panowie, zarodek rewolucji nie tkwi w niewolnictwie, ani w biedzie, zarodek tkwi w nadmiernej chęci posiadania bogactw tych trybunów, którzy ją wykorzystują dla zysku. Będziecie jako bogacze –
  Od Adama, pierwszego rebelianta, aż do Proudhona – ostatniego bezbożnika, taka jest formuła przyszłych rewolucji.
  Źródło: Oeuvres, t. I

  Głosowanie bez ograniczeń jest anarchią pozbawioną granic, rewolucją permanentną

  Jeśli, przeciwnie, natura ludzka jest upadła, to zawodność – choroba inteligencji, którą życie starannie ukrywa, jest pierwszym z największych kalectw człowieka, z czego wynika szereg konsekwencji:

  Liberał bowiem, jako człowiek kompromisu, pragnie aby nigdy nie nadszedł dzień radykalnej negacji lub pełnej afirmacji; dlatego przy pomocy dyskusji zamąca wszystkie pojęcia, rozplenia sceptycyzm wiedząc, że lud, który nieustannie, przy każdej sprawie, słyszy z ust swoich sofistów „«za»” i „«przeciw»”, w końcu nie wie już czego ma się trzymać i pyta się, czy prawda i fałsz, sprawiedliwość i niesprawiedliwość, hańba i honor rzeczywiście są ze sobą sprzeczne, czy też raczej są tym samym, rozpatrywanym z różnych punktów widzenia (…) stan taki nie może trwać zbyt długo. Człowiek jest zrodzony do działania, i wieczna dyskusja, która nie zostawia miejsca na działanie, jest czymś nienaturalnym. Nadejdzie dzień, kiedy lud pchany swoimi instynktami runie na ulice, aby zdecydowanie zażądać wypuszczenia Barabasza lub Jezusa, i aby przewrócić katedry sofistów.
  Źródło: Estado Novo

  Nie mów, że nie chcesz walczyć. Już gdy to mówisz, walczysz. Nie mów, że nie wiesz, po której stronie masz walczyć. Bo w tejże chwili skłaniasz się na jedną stronę.

  Pewność nie może wyniknąć z dyskusji, jeżeli nie tkwi uprzednio w tych, którzy dyskutują

  Przez potop dobro zatriumfowało nad złem; na Sądzie Ostatecznym dobro zatriumfuje nad złem i triumfowi temu nie będzie końca, ponieważ skończy się czas, a wieczność nie ma granic”
  Źródło: List do redaktorów dzienników Pais i El Heraldo

  Socjalizm to pycha i barbarzyństwo. Socjalizm, tak jak król Babilonu, jest królem i bydlęciem jednocześnie.

  Straszliwa walka pomiędzy Herkulesem boskim i Herkulesem ludzkim, pomiędzy Bogiem a człowiekiem, rozpoczyna się na nowo. Wściekłość sług zła równa się bohaterskiej odwadze sług Boga.

  Abel sprawiedliwy i Kain bratobójca są typami dwóch tych Miast, w których rządzą prawa przeciwne i panują nieprzyjaźni sobie panowie, a z których jedno nazywa się miastem Bożym, a drugie miastem światowym, i pomiędzy którymi jest wojna, nie dlatego, że w jednym przelewa się krew, a w drugim się nie przelewa, ale ponieważ w jednym przelewa ją miłość, a w drugim zemsta; ponieważ w jednym ofiarowaną jest ona człowiekowi dla nasycenia jego namiętności, a w drugim Bogu na ofiarę przebłagalną.
  Źródło: Ensayo sobre el catolicismo, el liberalismo y el socialismo

  Świat nie widział nigdy, i nigdy nie zobaczy człowieka, który porzuca ład i wychodzi przez bramę grzechu, aby wracał z powrotem przez inną bramę, niźli brama kary.
  Źródło: Ouvres, t. 3

  Tak, społeczeństwa umierają, członki są już zimne, a serce będzie wkrótce.[…] Umierają, bo zostały otrute; umierają, ponieważ Bóg nakazał im odżywiać się substancją katolicką, a empiryczni lekarze dali im na strawę substancję racjonalistyczną. Umierają, ponieważ tak jak człowiek, nie żyją tylko chlebem, ale słowem z ust Boga. Społeczeństwa giną nie tylko od żelaza, ale przez słowo antykatolickie, wychodzące z ust filozofów. Umierają, gdyż błąd zabija, a one są zbudowane na błędach.
  Źródło: Ensayo sobre el catolicismo, el liberalismo y el socialismo, cyt. za: Jacek Bartyzel, Juan Francisco María da Salud Donoso Cortés, legitymizm.org

  W rzeczywistości rozum ludzki jest największą ludzką nędzą. Bez wiary nie wiem, co jest prawdą, i rozumiem tylko zachowanie sceptyków.
  Źródło: Ensayo sobre el catolicismo, el liberalismo y el socialismo, cyt. za: Jacek Bartyzel, Juan Francisco María da Salud Donoso Cortés, legitymizm.org

  Widziałem i znałem wprawdzie wiele osób, które powracały do wiary raz ją porzuciwszy, niestety jednak nie widziałem nigdy ludu, który, gdy już raz stracił wiarę, ponownie by się na nią nawrócił.

  Wolność, Równość, Braterstwo to formuła sprzeczna

  Wszyscy wariaci są racjonalistami.

  Życie jest ekspiacją, ziemia doliną łez.

 242. KOMU ZALEŻY NA ROBIENIU ZE ŚLEDZTWA FBI, INTERPOLU I ONZ w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii OSZUSTWA NIGERYJSKIEGO ???

  Wszystkie wrocławskie banki twierdzą, że moja kilkuletnia a nawet Kilkunastoletnia korespondencja z bankami światowymi, Organizacją Narodów Zjednoczonych, Federalnym Biurem Śledczym FBI, Międzynarodową Policją Kryminalną INTERPOL itd jest Oszustwem Nigeryjskim. Jeśli tak to Pogratulować Oszustom Nigeryjskim dorobienia się enumeracji bankowej.
  2 lata temu Bank Atlantycki ZAPROTESTOWAŁ moje czeki Listą Oszustów Światowych, na którą wpisali mnie Niemcy za UJAWNIENIE Satelitarnej Detekcji Złota, która jest Zbrodnią Przeciw Ludzkości. Na podstawie tego zostałem internowany przez III.RP w Najostrzejszym Reżimie. Bank Atlantycki skierował moją, a sprawę do Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości TOGO choć prosiłem o skierowanie jej do Trybunału Paryskiego d/s Kolonialnych i Postkolonialnych. Wysoki Trybunał skierował ją do FBI, gdyż Złoto Stalina zostało złożone przez marszałka Broz-Tito-Pindara w Polskim Skarbcu Wojennym na 2 paszporty amerykańskie mego ojca.
  W związku z tym złożyłem Zeznanie w Konsulacie Francuskim i Instytucie Pamięci Narodowej, mającym uprawnienia Śledcze, który ujawnił podstawowe dla mej sprawy zdjęcie Sztabu Marszałka Broz-Tito-Pindara w Berdyczowie, na którym jest mój ojciec oznaczony Kółkiem i mój stryj Czesław. Zdjęcie to było sprawdzane w Belgradzie i Zagrzebiu, na podstawie czego Bank Atlantycki UZNAŁ moje czeki.
  ROCZNE śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu, ale nie zostałem SKRĘŚLONY z listy Oszustów Światowych, co jest powinnością Prokuratora Generalnego III.RP. Ja nie zostałem przesłuchany a śledztwo było prowadzone na podstawie mej witryny Sądowej: http://www.wandaluzja.com – najpoczytniejszej i najdroższej w USA. Pomimo że wykupiłem Wyrok Wysokiego Trybunału TOGO za własne pieniądze Śledztwa FBI, Interpolu i ONZ oraz Wyroku Wysokiego Trybunału Togo NIE OTRZYMAŁEM, pod pretekstem, że sprawa jest Poufna a śledztwo w mojej sprawie zostało przeniesione do Niemiec – wyraźnie w związku z Satelitarną Detekcją Złota i Złotem Indii.
  Pomimo, że otrzymywałem ZAPEWNIENIA z ONZ i z Londynu o przyjeździe do Warszawy komisarzy ONZ dla SKREŚLENIA mnie z Listy Oszustów Światowych to ci Nie Przyjechali, a z korespondencji z ONZ wynikało i Wynika wyraźnie, że sprawa jest w dalszym ciągu POUFNA, a ja nie zostałem Przesłuchany również w Niemczech.
  Komuś bardzo zależy na PARODIOWANIU sprawy i robieniu ze Śledztwa FBI, Interpolu i ONZ w/s Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii Oszustwa Nigeryjskiego. Słyszałem opinię polityczną, że Donald Trump wygrał DZIĘKI Internetowi, gdyż Amerykanie Telewizji nie wierzą. Donald Trump ZAMKNĄŁ zaraz http://www.wandaluzja.com, ale przejęli ją Chińczycy, i teraz na https://www.wandaluzja.pl wchodzi się przez planszę HUAWEI: Zarejestruj Się – ale w dalszym ciągu mi nie płacą czyli jako Witrynie SĄDOWEJ, choć biorą za to Jak Amerykanie MILIARDY, co jest prawdopodobnie powodem wojny Trumpa z Huaweiem ??? Przy majstrowaniu przy http://www.wandaluzja.pl wyskoczyła mi NIEMIECKOJĘZYCZNA Wandaluzja na serwerze w Hesji, której potem odnaleźć nie mogłem.

 243. Greg said

  Re. 239 Ratio
  Macierewicz to fartuszkowiec.
  Reszta?
  240.
  Super!

 244. Ratio said

  Liberalizm – istota ideologii grzechu
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Grzechy liberalizmu
  Liberalizm – istota ideologii grzechu

  „Liberalizm to bolszewizm w połowie drogi” papież Leon XIII
  >https://www.przymierzezmaryja.pl/Grzechy-liberalizmu,1134,a.html
  Grzechy liberalizmu

  „To czego obawiam się dla was, to nie tyle nikczemność Komuny, prawdziwych szatanów, które wyszły z piekła; ale katolickiego liberalizmu, który jest systemem zgubnym, któremu ciągle marzy się układ między Kościołem a Rewolucją”.
  papież Pius IX
  ***
  „Socjalizm religijny, katolicki socjalizm to słowa wzajemnie się wykluczające: nikt nie może w tym samym czasie być dobrym katolikiem i prawdziwym socjalistą”.
  papież Pius XI Encyklika Quadragesimo Anno

  Liberalizm rozpostarł się wokół nas jak sieć. Omotuje on nas stale swoją pajęczyną, tak jak pająki przędą swoje sieci na owady. Gdzie zmiecie się jedną, tam tworzą się dwie. Jaki jest tego powód? (…)

  Przesłanki liberalizmu
  1. Zepsucie moralne: Teatr, literatura, moralność publiczna i prywatna nasycone są obrzydlistwem i nieczystością. Efekt tego jest nieunikniony: z zepsutego pokolenia z konieczności rodzi się pokolenie rewolucyjne. Liberalizm jest programem naturalistycznym.Wolne myślenie rodzi wolną moralność, czyli niemoralność. Odrzuca się ograniczenia i puszcza wodze namiętności. KTO MYŚLI, CO MU SIĘ PODOBA, TEN BĘDZIE CZYNIŁ, CO MU SIĘ PODOBA. Liberalizm w płaszczyźnie intelektualnej to rozwiązłość w płaszczyźnie moralnej. Z nieporządku w umyśle rodzi się nieporządek w sercu i odwrotnie.Tak to liberalizm krzewi niemoralność, a niemoralność liberalizm.

  2. Dziennikarstwo: Nie da się zmierzyć wpływu wywieranego bez przerwy przez liczne wydawnictwa rozpowszechniane przez liberalizm. Wbrew temu, co same one twierdzą, na skutek wszechobecności prasy, ludzie zmuszeni są żyć w atmosferze liberalnej. Handel, sztuka, literatura, polityka, wiadomości krajowe i zagraniczne, wszystko to dociera do nas w jakiś sposób kanałami liberalnymi i chadza odziane w liberalne szaty. JEŻELI CZŁOWIEK NIE MA SIĘ NA BACZNOŚCI, TO ŁAPIE SIĘ NA TYM, ŻE MYŚLI, MÓWI, DZIAŁA JAK LIBERAŁ (…)

  3. Ogólna ignorancja w sprawach religijnych: Oplatając ludzi swoją siecią, liberalizm starał się odciąć ich od wszelkiej łączności z jedynym czynnikiem zdolnym obnażyć jego oszustwo z Kościołem. Przez ostatnich dwieście lat liberalizm usiłował sparaliżować działalność Kościoła, uczynić go niemym i – zwłaszcza w Starym Świecie – pozostawić mu jedynie charakter urzędowy, tak by rozerwać jego więź z ludźmi. Sami liberałowie przyznawali, że ich celem jest zniszczenie życia religijnego, stawianie wszelkich możliwych przeszkód na drodze nauczania katolickiego, ośmieszanie duchowieństwa i pozbawienie go prestiżu (…) Wolnomularstwo w Europie i w Ameryce Środkowej stale usiłuje związać mu (Kościołowi) ręce i nogi, aby był on zdany na ich szatańską łaskę. Otwartymi i skrytymi środkami organizacja ta usiłowała podkopać jego dyscyplinę wewnętrzną w każdym kraju, w jakim znalazła oparcie. Usiłuje ona wykopać coraz głębszą przepaść nienawiści, oszczerstw i uprzedzeń pomiędzy Kościołem a jego ludem (…)

  4. Oświata świecka: Zdobyć dziecko, to zapewnić sobie człowieka. Wychować pokolenie z dala od Boga i Kościoła, to karmić ognie liberalizmu do sytości. Gdy szkoła bierze rozwód z religią, to jej grzechem staje się liberalizm(…) Liberalizm zrozumiał straszliwą potęgę oświaty i z szatańską energią zabiega teraz w całym świecie o to, by posiąść dziecko.Usiłując zabić Chrystusa, zarządza on rzeź niewiniątek. „Porwij duszę dziecka z piersi jej matki, Kościoła – powiada liberalizm – a zdobędziesz świat”. Oto prawdziwe pole bitwy między wiarą a niewiernością, kto zwycięża tutaj, ten zwycięża wszędzie.
  ***
  Fragmenty książki ksiądz dr Feliks Sarda y Salvany, Liberalizm jest grzechem. Wydawnictwo WERS, Poznań 1995.
  >https://janusz.neon24.pl/post/113876,liberalizm-istota-ideologii-grzechu

  „Wszystkie imperia i państwa to mity jedyną realną władzą na tym świecie są żydzi i ich banki” F. Dostojewski

  „Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce! Zawierzcie mej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie landy, w ten sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, czyli Polacy, będą nam jeszcze wdzięczni, że zostali wreszcie Europejczykami” (Z wypowiedzi kanclerza Niemiec – Schroedera na zjeździe tzw. „wypędzonych” w Berlinie w 2001 r.

  >https://janusz.neon24.pl/post/116601,jak-budowac-ekonomiczna-sile-polskiej-rodziny

 245. Wieloimienny said

  Boydar @

  „Ktoś w Gajówce wyliczał, kogo nie upoważniać w demokracji do głosowania; bez własności, urzędników, meneli, etc. ”

  Też to pamiętam. Mógł napisać, że głosować powinni tylko bogaci kapitaliści z wielkich miast.

  Jeśli ma być duporkacja wybiórcza to niech już lepiej w ogóle jej nie będzie i wystarczy jeden dyktator.

  Kryptokorwinowskie brednie na które łapie się pseudopatriotyczna prawica. Lepszy już i skuteczniejszy autorytaryzm i rządy jednostki niż niby dupokratyczne dzielenie ludzi na lepszych i gorszych wedle grubości portfela – w domyśle, że każdy biedny to debil, a każdy bogaty to patriota. Monarchia ale nie oligarchia.

 246. revers said

  jak kasowac gojow to do osatatniego szekla, lub unijne darowizny ..

  „UE przekazuje pomoc humanitarną wioskom beduińskim na okupowanym Zachodnim Brzegu. Według rzecznika unijnej misji w Jerozolimie Shadiego Othmana sprzedaż zajętego mienia ma być przeprowadzona przez Cogat – izraelską instytucję odpowiedzialną za operacje cywilne na terytoriach palestyńskich. Mienie przekazane Palestyńczykom przez UE w ramach pomocy humanitarnej zostało przejęte przez Izrael w 2018 r. Z informacji unijnej misji, cytowanych przez agencję AFP, wynika, że są to dwie klasy szkolne zbudowane z prefabrykatów, dwa namioty i trzy szopy.”

  przeciez do gojow nic nie nalezy, nawet skora i kosci.

  https://forsal.pl/artykuly/1415677,izrael-chce-sprzedac-mienie-z-pomocy-ue-dla-palestyny-bruksela-zabrala-glos.html?fbclid=IwAR1fPX-2b3HxablvckU8qSkLY55p-8VvkR7VN_TrgK2juFRGVi2JqoQuEhI

 247. WHO WANTS TO DO FROM THE INVESTIGATION OF FBI, INTERPOL AND ONZ of Satellite Detection of Golds and Indian Gold, the NIGERIAN FRAUD ???

  All Wrocław banks claim that my correspondence with world banks, the United Nations, the Federal Bureau of Investigation FBI with the International Criminal Police INTERPOL etc, from several years is a Nigerian fraud. If so I congratulate to the Nigerian Swindlers the enumeration of banking.
  Two years ago, the Atlantic Bank had protested my checks with a list of World Swindlers, to which I was inscribed by Germans because I DISCLOSURED the Satellite Detection of Gold, which is a Crime Against Humanity. On the basis of this, I was interned by the Third Republic in the Harshest Regime. The Atlantic Bank directed my case to the TOGO High Court of Justice, although I asked for referral to the Colonial and Postcolonial Court of Paris. The High Court sent her to the FBI because Stalin’s Gold was deposited by Marshal Broz-Tito-Pindar in the Polish Military Treasury on two of my father’s American passports.
  In connection with this, I submitted a Testimony at the French Consulate and the Institute of National Remembrance, who have the power of the Investigations. They revealed the foto of the Staff of Marshal Broz-Tito-Pindar in Berdyczów, where are my father labeled and my uncle Czesław. This picture was checked in Belgrade and Zagreb, on the base of which the Atlantic Bank ACKNOWLEDGED the my checks.
  The investigation the FBI, Interpol and the UN has freed my checqes from the Protest, but I have not been SCRATCH from the list of World Cheaters, which is the duty of the Prosecutor General of the Third Republic. I was not questioned and the investigation was conducted on the basis of my court website: http://www.wandaluzja.com – the most widely read and most expensive in the USA. Although I bought out the High Court Judgment TOGO for my own money on the ground the FBI Investigation, Interpol and the UN and the High Tribunal Court Togo I DO NOT RECEIVE THIS, on the pretext that the case is confidential and the investigation in my case was transferred to Germany – clearly in connection with the Satelits Detection of Gold.
  Despite the fact that I received from the UN and from London Lists about arrival of the UN commissioners for the removal of me from the World Cheaters List, they did not come and the correspondence with the UN clearly shows that the case is still secred and I have not been questioned also in Germany.
  Someone really cares about the PARODINS and is making the Investigations by FBI, Interpol and UN according to the Nigerian Frauds. I heard political opinion that Donald Trump won the presydency through on the Internet, because the Americans of Television do not believe. Donald Trump do CLOSED immediately http://www.wandaluzja.com, but it was taken over by the Chinese, and now at https://www.wandaluzja.pl one can enter through the HUAWEI bourd Register – but they still do not pay me, although they earn from this THE BILLIONS like american thiefs, which is probably the reason for Trump’s war with Huawei? When tinkering at http://www.wandaluzja.pl, I got a GERMANLANGUIG Vandalazja on a server in Hesse, which I could not find later.

 248. Ratio, Boydar, artykuł o czasach PRL i tam formie wyznawania Wiary Katolickiej, formie dostosowanej do komunistycznego państwa- tłumy, tłumy, tłumy. Ten artykuł wkleję do Zaścianka, bo tak było.Komunistyczna Forma Wiary, która informowała większość nas splucajac Wiarę do wielkości Tłumu, który tworzyliśmy niwelujac Głębię Nadprzyrodzonego Życia,zastępując ją, gdyż System Komunistyczny nie pozwalał nam na to Boże Życie.
  Dziś jest nie inaczej, lecz zamiast Tłumu tworzenia Żydzi w sutannach narzucają kreatywność w Kościele podczas Mszy Nowej

 249. Troll Polonii said

  243
  Polak-Ortodoks
  Ty glupku na pasku zydowskim!!!
  Od kiedy w Polsce byl komunizm???
  Jaki komunizm, baranie???

  W Chinach , Mongolii, Wietnamie, Laosie jest komunizm.
  I kiedys w Albanii byl komunizm.
  Ty nieuku, szerzysz propagande syjonu?

  O PRL-u mozna duzo opowiadac; bywalo bardzo zle. Zwlaszcza po wojnie. Ani Anglia, dla ktorej walczylismy, ani Hameryka nie przyszly nam z pomoca.
  Teraz przychodza pastuchy zza oceanu, zeby nas skolonizowac.
  I wszyscy sa szczesliwi!! Wlasnie obchodza rocznice …Wolnosci!!
  Zwlaszcza wolnosci od religii, ktorej w Polsce juz nie ma.
  Za to obrodzily …BARANY!

  Orwell sie klania!

 250. mate29 said

  Raport informuje o „ludobójstwie” przedstawicielek rdzennej ludności Kanady. „Zawiedliśmy”
  past 04.06.2019 16:25
  Nawet cztery tysiące przedstawicielek rdzennej ludności Kanady zaginęło lub zostało zabitych w ciągu ostatnich 30 lat. Właśnie opublikowany raport określa to jako ludobójstwo. Przyczyny przemocy sięgają głęboko, do zbrodni czasów kolonializmu czy odbierania dzieci i ich przymusowego „asymilowania”.
  Justin Trudeau

  Śledztwo trwało trzy lata, a końcowy raport ma 1200 stron. W Kanadzie opublikowano wyniki pracy komisji, która badała przypadki zaginięć i morderstw kobiet oraz dziewczynek, należących do rdzennej ludności Kanady. Dokument mówi o 4000 tysiącach ofiar w ciągu ostatnich 30 lat – podaje „The Guardian” i zwraca uwagę, że rzeczywista liczba może być wyższa, jednak zapewne nigdy jej nie poznamy.
  Ta przemoc to ludobójstwo

  Przemoc wobec kobiet z Pierwszego Narodu (jak określa się Indian kanadyjskich) jest nazwana w raporcie ludobójstwem. Autorzy podkreślają, że przemoc wobec kobiet, dziewczynek i osób z mniejszości seksualnych to „narodowa tragedia o ogromnej skali”, zaś termin „ludobójstwo” został użyty po dokładnym sprawdzeniu, czy wypełnia to jego definicję.

  Wg raportu przyczyny dzisiejszej przemocy leżą m.in. w historycznych wydarzeniach. Chodzi o kolonialne praktyki wysiedleń, pracy misjonarzy, przymusowych małżeństw z duchownymi i przemocy seksualnej. To także szkoły z internatem dla dzieci rdzennej ludności. Dzieci oddzielano od rodziców i uczono w prowadzonych przez kościoły szkołach, by na siłę „zasymilować” je z nowym kanadyjskim społeczeństwem. Dziś uznaje się to za ludobójstwo kulturowe.

 251. Lily said

  Pierwsze wolne wybory w „okupowaniej”
  Polsce,a zdiecia Nr.1,2,3,mowia pod jaka.
  Sami swoi,czyli towarzystwo wzajemnej adoracji.
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/pierwsze-wolne-wybory-w-polsce-30-rocznica-kulisy-magdalenki/z7y1cd6?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2#slajd-5
  Zrodlo; jak powyzej.

 252. Dziś w nocy był atak na mój artykuł: KOMU ZALEŻY NA ROBIENIU ZE ŚLEDZTWA FBI, INTERPOLU I ONZ w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii OSZUSTWA NIGERYJSKIEGO ??? Proszę Admina o przywrócenie wersji polsko- i angielskojęzycznej.

 253. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Lansowany przez geremkowszczyzno-michnikowszczyznę na nowego „katolickiego” guru Tischner okazał się szpiclem SB:
  https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/artykuly/599350,ks-jozef-tischner-sluzba-bezpieczenstwa-kontat-operacyjny-slawomir-cenckiewicz-ipn.html

  Oraz kolejny odcinek z cyklu: „U nas nigdy do tego nie dojdzie”:
  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/599438,lesbijki-dziecko-akt-urodzenia-wyrok-precedens-lgbt.html

 254. Boydar said

  Panie JO (243), czy Pan przypadkiem nie próbuje mnie obrazić ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: