Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

I już po wyborach

Posted by Marucha w dniu 2019-05-30 (Czwartek)

„Uroda, uroda, uroda, uroda i już po urodzie” – śpiewała dawno temu Wanda Warska. Przez analogię – wybory, wybory, wybory, wybory – i już po wyborach! A po wyborach – jak to po wyborach – jedni się radują, a inni się smucą. Ale mniejsza już o te radości i smutki, bo ważniejsze są wnioski.

Pierwszy wniosek, to taki, że umacnia się w Polsce system dwupartyjny, w związku z czym coraz trudniej jest wprowadzić na polityczną scenę choćby kroplę świeżej krwi. To już się okazało podczas wyborów do samorządu terytorialnego, a teraz się potwierdziło.

Zatem jedynym sposobem wprowadzania świeżej krwi na polityczną scenę są przetasowania wewnątrz obydwu partii. Jeśli osobistości z obozu rządowego, które uzyskały mandat nie zrezygnują z niego na rzecz kandydatów z góry upatrzonych, to będzie to znaczyło, że wymieniona zostanie prawie cała ekipa „dobrej zmiany” – może poza panem premierem Morawieckim i panem ministrem Czaputowiczem, którzy przy powołaniu na swoje stanowiska otrzymali zadanie ocieplenia stosunków z Unią Europejską.

To pewnie dlatego przed wyborami obydwa obozy licytowały się, kto jest lepszym Europejczykiem. Bo obóz zdrady i zaprzaństwa tez skupia Europejczyków i to takich patentowanych, jak Włodzimierz Cimoszewicz, czy Leszek Miller, chociaż i w obozie „dobrej zmiany” też takich nie brakuje – ale po co rozdrapywać stare rany? Jak to mówił Aleksander Kwaśniewski – trzeba „wybrać przyszłość”, zwłaszcza swoją własną.

Bo – po drugie – Parlament Europejski jest takim demokratycznym kwiatkiem do unijnego kożucha, w którym dominuje metoda kooptacji. W związku z tym realnej władzy to on nie ma, bo Unią Europejską kierują starsi i mądrzejsi, którzy walczą z „ekstremizmem” i „populizmem”. Te bowiem niosą ze sobą rozmaite niespodzianki, a starsi i mądrzejsi żadnych niespodzianek nie potrzebują.

Dzięki temu w każdym kraju członkowskim prędzej, czy później będzie tak samo – bo w socjalizmie, który zaprojektował dla Unii Europejskiej Altiero Spinelli, wszystko musi być takie samo, żeby tym łatwiej europejskie narody przekształcić w tak zwany nawóz historii. Dlatego walka z „ekstremizmem” i „populizmem” nasila się w miarę „pogłębiania integracji”, co oczywiście musi przekładać się na wyniki wyborów w poszczególnych bantustanach.

Toteż – po trzecie – antagoniści muszą „pięknie się różnić”, ale w gruncie rzeczy chcą tego samego. Ponieważ uprawianie prawdziwej polityki mają od starszych i mądrzejszych surowo zakazane, toteż różnią się w emploi. Jedni po staremu „gryzą proboszcza”, podczas gdy inni go nie gryzą, tylko się do niego łaszą – i to wystarczy, by wymieniać się przy sterze co cztery, albo co osiem lat – bo spora część obywateli myśli, że to wszystko naprawdę i intensywnie to przeżywa.

Jednak w sprawach istotnych dla państwa zachowują się tak samo – czy to referendum w sprawie Anschlussu w roku 2003, czy to ratyfikacja traktatu lizbońskiego w roku 2009, czy wreszcie obecnie, gdy niczym miecz Damoklesa, wisi nad Polską sprawa żydowskich roszczeń majątkowych.

Obóz „dobrej zmiany” nie mógł już dłużej milczeć, więc miota tromtadrackie oświadczenia, podczas gdy nieprzejednana opozycja z podejrzaną skwapliwością korzysta z okazji, by „siedzieć cicho” – jak to w swoim czasie zalecał Polsce francuski prezydent Jaub Chirac.

Wreszcie warto zwrócić uwagę, że wyniki ostatnich wyborów dzielą geograficznie Polskę na dwie prawie równe części; na wschód od linii Wisły dominuje obóz „dobrej zmiany”, podczas gdy na zachód – obóz zdrady i zaprzaństwa. Czy to tylko przypadek, czy też efekt jakiegoś działania intencjonalnego – tego oczywiście nie wiem – ale skoro my to widzimy, to tym bardziej muszą to zauważać przywódcy państw poważnych i być może nawet wyciągają z tego jakieś wnioski, zwłaszcza na wypadek, gdy trzeba będzie w Europie Środkowej dokonywać jakichś przetasowań.

Zatem chociaż jedni się radują, a drudzy się smucą – warto zastanowić się również nad tymi sprawami, zwłaszcza, że przed nami jeszcze wybory do tubylczego Sejmu i Senatu, do których obecne głosowanie stanowiło rodzaj rozpoznania walką i rodzaj preludium.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 24 do “I już po wyborach”

 1. Ale dlaczego? said

  Pan Michałkiewicz o wyborach ostatnich:

  .https://www.youtube.com/watch?v=veLE1J2XBy4

 2. Waldemar Bartosik said

  Wielce Szanowny Panie Stanisławie,

  Kiedy napisałem : ” MOTŁOCH (w opinii Platona) DOKONAŁ WYBORU. TRZYMAJ SIĘ BIEDNA POLSKO….STRONNICTWO ŻYDOWSKIE – 45,38 proc.
  STRONNICTWO PRUSKIE – 38,47 proc.
  STRONNICTWO PEDALSKIE – 6,06 proc.

  Niewolnicy, zawsze będą…niewolnikami.
  Daj im skrzydła u ramion, a wnet pójdą ulice zamiatać….skrzydłami.

  Trzeba być zdegenerowanym jałmużną kretynem, lub zdrajcą i zaprzańcem, by po trzech dekadach zrodzonego w Magdalence upadku Polski, formacjom tam wykwitłym niczym rak, udzielać w wyborach 90% poparcia.

  Trzeba być ahistorycznym głupcem by sławić strategiczny i taktyczny geniusz kaczora, który bezczelnym i prostackim przekupstwem pozyskuje poparcie motłochu, prowadząc niczym rzymscy cesarze – Polskę do zagłady.

  Trzeba być ślepcem o horyzontach mrówki, ciemniakiem – jak tabaka w rogu, hołotą, jak przedrozbiorowa gołota, by powierzać losy Polski Żydom-Prusakom-pedałom.

  Trzeba być żydowską, zakłamaną jak facebook platformą, by pod pretekstem szerzenia pornografii, zablokować mnie za poniższy obrazek.
  Gdy Sikorski, mąż Anne Apelbaum, zdobywczyni Pulitzera o jedynie słusznych korzeniach wyraził opinię że Polska „robi laskę” Ameryce, konsekwencje go żadne nie spotkały.

  A CÓŻ MOŻE PRZEBUDZIĆ ODRĘTWIAŁYCH, ZASTYGŁYCH W INERCJI POLAKÓW – JAK NIE WSTRZĄS ?

  Lecz jeśli kogo uraża dosadność mojej publicystyki, przytaczam cytat ze Stuchra : „Polsko, ty ropiejący wrzodzie na samym środku europejskiej d*py!” (https://www.msn.com/…/stuhrowi-puszczają-nerwy-…/ar-AABZpyw…).
  .
  Więc SPIERDALAĆ dupowłazy, gównojady, obszczymury, stuchry….

  A MY, PRZYWRÓĆMY POLSCE WIELKOŚĆ. CZAS NA SAMOOBRONĘ…..” –

  FACEBOOK MNIE ZABLOKOWAŁ !!!

  Myślę, że zarówno fb jak i cały internet – jest przereklamowany. lecz nie Pan !

  Dlatego, abstrahując od Korwina, Brauna, Godek, PROPONUJĘ NOWĄ OFENSYWĘ :

  BOGAĆCIE SIĘ,
  czyli
  JAK ZWYCIĘŻYĆ W WYBORACH.

  Co mówią nam indeksy wyborów europejskich ?

  STRONNICTWO ŻYDOWSKIE – 45,38 proc. czyli 20,7% ogółu wyborców,
  STRONNICTWO PRUSKIE – 38,47 proc. czyli 17,5% ogółu wyborców,
  STRONNICTWO PEDALSKIE – 6,06 proc. czyli 2,7% ogółu wyborców

  WYBORY OLAŁO 16,4 MILIONA WYBORCÓW, czyli 54,5% ogółu elektorów.
  W ofercie żadnej z tych wasalnych partii nie znaleźli NIC, co by ich skłoniło do pójścia na wybory !

  Demokracja jest złym ustrojem.
  Daje mandat kreacji władzy menelowi spod budki z piwem, na równi z profesorem renomowanego uniwersytetu.
  A także bezmyślnym osobnikom podatnym na medialną manipulację, w przypadku których jota w jotę się sprawdza aforyzm Noama Chomskiego : „Propaganda jest tym w demokracji, czym pałka w dyktaturze”.
  A dzieje się tak dlatego, gdyż jak mawiał Bertrand Russel : „Większość ludzi wolała by umrzeć, niż samodzielnie myśleć.
  I tak zresztą robią.”
  Z tej to prozaicznej i banalnej przyczyny, w politycznej indoktrynacji i propagandzie, panuje teoria francuskiego socjologa J.Ellul’a który twierdzi, że istotą propagandy jest redukowanie doktryn politycznych do programów, programów do sloganów, sloganów do obrazów, innymi słowy – redukcja treści wyborczych do symbolu, lub hasła, by uderzało w emocje i było zrozumiałe.
  Ja idę dalej i powiadam : ROZPAL WYOBRAŹNIĘ, A KUPIĄ MARZENIA.
  Doskonałą egzemplifikacją wszystkich tych aforyzmów, są rezultaty kadencji Deng Xiaopinga w przeobrażających się dynamicznie i imponująco rosnących w okresie naszego „ćwierćwiecza wolności” – pod hasłem BOGAĆCIE SIĘ – Chinach, czy też oszałamiające politycznych adwersarzy – zwycięstwo Trumpa, z zawołaniem FIRST AMERICA na ustach.
  Jeśli miałbym skomentować praktyczne znaczenie katastrofy smoleńskiej dla kształtu obecnie ukształtowanej, a korzeniami tkwiącej w Magdalence – polskiej sceny politycznej, powiedział bym z przekonaniem : ostatecznie spetryfikowała całą tą postokrągłostołową personalnie i ideologicznie skamielinę, która nie jest się w stanie uwolnić od wizji świata przełomu lat 80 i 90, ani wasalnych zależności wówczas na siebie przyjętych, a w ślad za tym kompradorskiej i paserskiej służebności wobec nowych władców skolonizowanej z ich udziałem Polski.
  Że o śmiałym programie gospodarczym i wizji Polski – nie wspomnę.
  Dziś to postsolidarusze środowisko się dzieli na aferałów i smoleńską sektę. A jeśli za wyróżnik przyjąć zagraniczne umocowania, to jest to stronnictwo żydowskie i stronnictwo pruskie.
  Oni sami się intelektualnie wyeksploatowali, zastygli w letargu, reprezentują przebrzmiałe postrzeganie świata i WYMIERAJĄCY ELEKTORAT, który kosztem młodych się kurczowo trzyma swoich czysto egoistycznych interesów.
  Pamiętacie zapewne starcze maski uczestników smoleńskich „miesięcznic”, na rozdygotane z nienawiści pochody KOD-u, na samolubne i egoistyczne ubeckie manifestacje pod sztandarami i z inicjatywy SLD.
  Te pasożyty, ci którzy na drodze zmowy i poplecznictwa uczynili sobie z Polski koryto, których narcystyczny egotyzm uwalnia od zatroskanej refleksji nad efektami poczynań – chcą aby „było jak było” – nie dając nic od siebie i za nic mając interes przyszłych, już dziś zadłużonych per capita w momencie narodzin – na poziomie 85.000 zł – pokoleń.
  I na tym bym tę analizę i diagnozę status quo zakończył.
  W jakichkolwiek kwestiach, stanowiących o tożsamości środowiska PO lub PiS i podtrzymujących ich schyłkową wegetację, formacja konserwatywnej, wolnościowej i liberalnej prawicy, stanowiska zabierać nie powinna.
  Należy wypracować własną narrację i na niej się skoncentrować, wyraźnie akcentując, że obce nam tematy i problemy ( zwłaszcza światopoglądowe) są wytworem NIEZDOLNYCH DO REFLEKSJI I WIZJI postmagdalenkowych środowisk, więc niech sami konsumują tę żabę.
  A najlepiej, niech się wytłuką wzajemnie.

  Docelowym kręgiem elektorskim, do którego oferta wolnościowej, konserwatywnej i liberalnej prawicy winna być skierowana, to MŁODZIEŻ I PRZEDSIĘBIORCY, bowiem to na ich barki, rządzący od trzech dekad filistrowie i obskuranci złożyli ciężar spłaty niebotycznego i roztrwonionego długu.
  Nie mogę pominąć kwestii zwięzłego i zrozumiałego programu, na kształt reformy nieodżałowanego Mieczysława Wilczka.
  Stawiając Go w panteonie sław polskiej gospodarki, oddałem Mu osobisty hołd, za przywrócenie rozumu w życiu gospodarczym i państwowym.
  Gdzie tylko możliwe, apelowałem o powrót, do Jego rozwiązań, gwarantujących powrót do państwa EFEKTYWNEGO, poprzez radykalną redukcję jego ingerencji, regulacji i struktur, patologicznie sprzyjających wynaturzeniu, rozbuchaniu i rozwydrzeniu organów władczych i biurokratycznych. One to bowiem rodzą kastę, a ta, pozostawiona samej sobie, w naturalny sposób ulega zwyrodnieniu, bo poprzez bezcelową multiplikację ingerencji i narzucanie gorsetu inicjatywom, przeradza się w panującą nadbudowę, zdolną wyeliminować wszystko, co sprzeczne z jej interesami.

  Miałem niezłomną nadzieję, że stanie się okrętem flagowym, po trzydziestoleciu rządów miernot i nieudaczników.
  Ale On odszedł. Pozostała jednak Idea !

  Wyobraźcie więc sobie nasz kraj, w którym :
  1/ Funkcjonuje jeden prosty, przejrzysty, powszechny i niezawodny oraz tani jako narzędzie fiskalne – PODATEK,
  2/ Podatek ten, jest narzędziem dyscyplinującym budżet i redukującym państwo do granic niezbędnej POMOCNICZOŚCI, koncentrując je w szczególności na bezpieczeństwie, innowacyjności i rozwoju,
  3/ Podatek ów jest szalenie umiarkowaną daniną, implikującą dopływ KAPITAŁÓW I INWESTORÓW do swoistego podatkowego raju, wskutek czego wywołującym intensywny rozwój gospodarczy, równolegle z drenażem mózgów z otoczenia, a więc i wzrostem cywilizacyjno -kulturowym kraju,
  4/ Instrument ten, jest bezspornym czynnikiem radykalnej REDUKCJI BEZROBOCIA, WSTRZYMANIA DEPOPULACJI I DEGRADACJI DEMOGRAFICZNEJ, bowiem przekształcając wraz ze wzrostem lokalnych inwestycji i produkcji -rynek pracy w rynek pracownika, służy radykalnemu podniesieniu wynagrodzeń.

  Powiedzmy to wprost i bez ogródek : rozwój implikuje POPYT, EKSPORT i INWESTYCJE, przy minimalnych ciężarach ŚWIADCZEŃ PUBLICZNYCH, mogących zahamować INWESTYCJE, a więc PODAŻ. Minimalizacja świadczeń publiczno prawnych i umiarkowane wsparcie państwa dla polskich pomysłów, podmiotów i produktów (współfinansowanie wynalazków i innowacji, kredytowanie wyrobów, promocja eksportu), są warunkiem radykalnego zdynamizowania wzrostu kraju.

  Lecz nie ma nic ZA DARMO.
  Czy będzie przyzwolenie na :
  1/ ZREDUKOWANIE EMERYTUR (przyszłych) do poziomu jednolitych emerytur społecznych, zaspokajających elementarne potrzeby życiowe ?
  2/ ZREDUKOWANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH (przyszłych), do pakietu podstawowej opieki zdrowotnej, z możliwością indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych na wypadek powikłań ?

  Jest szansa DYNAMICZNEGO WZROSTU DLA POLSKI.
  Wystarczy wola polityczna, decyzja, konsekwencja we wdrażaniu.
  Tą szansą, tym instrumentem, jest „algorytm Bartosika”.
  Jego kluczową funkcją, jest rewolucja w podatkach.
  Idealnym byłoby, by podatek był jeden, powszechny, prosty i od bezspornej podstawy.
  Oto, jak na przykładzie dostępnych danych z roku 2014, wychodząc z definicji „podstawy”, rekomenduję rozwiązanie, które spełnia wszystkie powyższe warunki brzegowe :
  PKB (czyli Produkt Krajowy Brutto), jest ex definitione niczym innym z perspektywy firmy, jak wartością dodaną, a więc różnicą pomiędzy wartością wytwórczości całkowitej (globalnej) jednostki, pomniejszoną o poniesione na tę wytwórczość nakłady i to wszelkich wytwórców, w tym obcych rezydentów w kraju. PKB kieruje się kryterium terytorialno-geograficznym, a uwzględniwszy jego powszechność – dotyczy też bezwarunkowo podmiotów zagranicznych, dziś w części lub całości zwolnionych z opodatkowania.
  Za rok 2014, PKB Polski, wyniósł 1 bilion 729 miliardów złotych (1.729 mld PLN).
  Dochody budżetu państwa na rok 2014 wyceniono na 277 miliardów złotych, zaś wydatki oszacowano na ca 325 miliardy złotych.
  O budżecie państwa nic dobrego powiedzieć nie sposób. Obrazuje on kondycję bez umiaru rozdętego, chorego państwa, ingerującego – wbrew zasadzie pomocniczości – w dziedziny i życie swych obywateli w stopniu niesłychanym.
  Lecz by nie wywoływać społecznych wstrząsów, by nie prowokować przesadnej erupcji niezadowolenia, na starcie ( i tylko) należy przyjąć poziom wydatków – za wiążący.
  Jak więc i czym zapewnić zasilanie budżetu ?
  JEDYNYM, JEDNOLITYM, POWSZECHNYM I PROSTYM PODATKIEM OD PKB.
  Jego wysokość w punkcie startu wyznaczy stosunek wydatków budżetu do PKB, a więc w omawianym przykładzie, będzie to ca 18,7% , Z TENDENCJĄ DO MALENIA w miarę postępu w reformowaniu państwa ( zwłaszcza w obszarze opieki socjalnej i zdrowotnej, dziś wywołujących spiralę zadłużeń).
  A zważywszy, że dzisiejsze podmioty gospodarcze (oczywiście te które płacą) asygnują do budżetu podatki i parapodatki – na poziomie ca 55%-75 % , postęp będzie radykalny.
  I Z PEWNOŚCIĄ DYNAMICZNIE AKTYWIZUJĄCY polską gospodarkę.
  Tylko potrzebna jest rewolucja na miarę Wilczka. Na miarę John’a James’a Cowperthwaite’a przed 50-ciu laty w Hong Kongu.
  Lub 10.500 ustaw i rozporządzeń, skasowanych w Australii dla ożywczego pobudzenia kraju.

  REASUMUJĄC : ALGORYTM BARTOSIKA to pomocniczość Państwa,wygaszanie długu,pobudzanie gospodarki,protekcja polskich pomysłów, produktów, podmiotów.

  Prosty program, młody oraz biznesowy elektorat, jeszcze tylko wymaga zwięzłego hasła wiążącego interes osobisty z powodzeniem kraju, wszystko po to, by pokazać wyborcy prostą prawdę :
  PRZYSZŁOŚĆ JEST W TWOICH RĘKACH.
  PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO CIEBIE.
  BOGAĆ SIĘ !!!

 3. Jabo said

  Panie Stanisławie, akurat to jak głosują Polacy, tyle obchodzi przywódców poważnych państw, co zeszłoroczny śnieg. O tym kto rządzi w Polsce, a tak na prawdę wykonuje polecenia, nie decydują wyborcy, ale układ sił jaki wytworzył się między poważnymi państwami w tej części Europy. Wybory mają tylko legitymizować wynik działania tego układu. Spece od sterowania „demokratycznymi społeczeństwami” doskonalę wiedzą jak zrobić, żeby wybory wypadły jak trzeba. W Polsce jest to szczególnie łatwe, ponieważ najliczniejszy polski wyborca to pelikan, który łyknie wszystko,byle było blisko dzioba, w dużej ilości, dobrze przetrawione i nie zmuszało do myślenia.
  Dwie główne siły układu politycznego w Polsce, nie są antagonistyczne, ale się uzupełniają. PO i PiS sprzeczają się w mało ważnych sprawach, aby utrzymać w podnieceniu swoje elektoraty, zaś w istotnych kwestiach głosują w sejmie i działają ręka w rękę. To, że jest to sztuczny układ świadczy choćby to, że bracia Kurscy są po przeciwnych stronach medialnego frontu. Mają pewnie nie zły ubaw, gdy się razem spotkają. Ale przecież naród głupi wszystko kupi. Nieprawdaż, wierny wyborco jednego, lub drugiego ugrupowania.

 4. Jakbyco said

  Siupryzy powyborcze

  1. Witold Gadowski wylecial na zbita twarz z Polskiego Radia ktore nie jest polskie. Okazalo sie ze za malo kochal “dobra zmiane”, ktorej nie bylo.
  Niektorym znanym publicystom “socjalne rozdawnictwo”, myli sie z bezczelna korupcja elektoratu przez “zont” ktory zredukowal podatek, bo Prawo i Sprawiedliwosc sa najwazniejsze.

  2. wRealu24 przecudna katastrofa. Mozna zobaczyc na YT jak jakis oblesny grubas, reklamujacy sie jak dziennikarz z 17 letnim stazem, wystawiony na zajaca przez lysego cwaniaczka z zadaniem zaszlachtowania Macarewicza (czy jakosc tak), w oparach absurdu zaczal przepraszac za zadawanie pytan zapewniajac ze nie jest adwokatem p. Michalkiewicza i innych ktorych oczernial Macarewicz.
  Poziom “dziennikarzyn” wRealu24 to ponizej dna szamba.

  Antoni Macierewicz wRealu24. Kto jest „ruskim agentem”? Dlaczego PiS zwalcza polskich patriotów?

 5. Boydar said

  Oprócz Gajowego Maruchy żaden polski patriota nie ma dostępu do mediów. A wienc wew zwionzku zez powyższem … 🙂

 6. hulajdusznik said

  I wylądowali. I w Pis-du. 🙂

  Ściema ściemniana dla ociemniałych.

 7. RomanK said

  Panie Boydar z panem ,jak z pijanmy barmanem:-)))))
  Polskich patriotow wywalili na zbity pysk….zanim zrobili „polskie „,masowe” patriotyczne „media:-))) opiewajace dobre zmiany…jedna za druga:-))0
  POczekaj pan zdziebeleczko…mysli pan, ze PiS zapomni , kto chcial przywrocic rownowage w Systemie samostabilizujacycm:-)))) Panei takim partaczopm urwie renki przy samych dupach…na wieki wiekow ament…moze tylko zostanie paru instruktorow ..jak Korwin, Braun …no i nasz pana Stanislaw…zeby to opiac…..tzn…i po polsku i po rusku:-))))
  Popatrz pan… jak sie znajomosc jezykow bratnich oplaca:-)))Jednym slowem wyzrazi pan dwie tresci:-))))

 8. Boydar said

  Co nie zmienia podniesionego (5) faktu. A nie oznacza, że Polaków patriotów tutaj nie ma. Co niby mieliby powiedzieć ? Jedyne sensowne to WY-PIER-DALAĆ !. Tylko że to takie banalne, i jednocześnie arcysmutne.

 9. Boydar said

  A o moją relację z PiS’em proszę się nie troskać; nawet dziadek Feliks tyle tylko pożył ile było potrzeba, i PiS’owi dłużej nie grozi; a ja … co tam już Bóg zdarzy. Resztę mam w głęboko w dupie, raz Maty rodyła.

 10. UAZ said

  Ad. 2 „ZREDUKOWANIE EMERYTUR (przyszłych) do poziomu jednolitych emerytur społecznych, zaspokajających elementarne potrzeby życiowe”. A co to znaczy „elementarne potrzeby życiowe” i jak je oszacować ? Wielu ludzi święcie wierzy, że przyczyną całego zła jest ZUS i rujnujące składki. Tę wiarę można sprowadzić do tezy, iż gdyby przedsiębiorcy nie płacili wysokich składek na ZUS, to mogliby płacić więcej pracownikom. Skąd jednak wiadomo, że by chcieli ? Składki płacić muszą, bo ZUS potrafi wyegzekwować swoje pieniądze. Ma po temu odpowiednie środki. A jakie środki ma pracownik ? Kto zaręczy, że po wprowadzeniu symbolicznej „emerytury społecznej” i redukcji obciążeń z tyt. ubezpieczeń, płace rzeczywiście wzrosną ? Sytuacja na rynku pracy tylko się pogorszy, bo ci, którzy dożyją wieku emerytalnego, będą się kurczowo trzymać swoich posad z obawy przed śmiercią głodową. Przeciętny pracownik pozostanie ze swoją gównianą medianą (mniej niż 3000 zł na rękę) i z tego będzie musiał nie tylko wyżyć, ale jeszcze opłacić sobie oraz rodzinie świadczenia zdrowotne. I jak tu się bogacić ? Wszyscy przecież nie zostaną biznesmenami, bo nie każdy się do tego nadaje (i nie każdy biznes się udaje).

 11. EmerytusJednolity said

  # 10 “Redukcja emerytur do jednolitego poziomu spolecznego zaspakajajaca elementarne potrzeby zyciowe” rowna jest pieciolatce intensywnego oszczedzania na trumne w PiSowskiej cooperatywie “Drewniana Jesionka Plus”. Plus oznacza ze: „Gdy za zycia nam nie stanie w niebie bedzie wyrownanie”. Takie to emerytury planuja POPiS-owcy dla polactfa.

 12. MatkaPolka said

  O wyborach

  Grzegorz Braun – pojawia się wtedy, gdy trzeba zrobić „frekwencję wyborczą”. – napędzić ludzi do wyborów. Po to, żeby UWIARYGODNIĆ WŁADZĘ – to frekwencja ma uwiarygodnić WŁADZĘ

  W wyborach na prezydenta G. Brun dostał 1,2% oficjalnie. Ale napędził frekwencje.

  Jeśli społeczeństwo nie ma szans wyłonić własnych kandydatów i w pełni kontrolować proces wyborczy – od ordynacji, dostępu do mediów, tworzenie partii i ugrupowań – wyłanianie kandydata, możliwość sprawdzenia wyników wyborów, możliwość odwołania wybranego – to takie pseudo wybory należy całkowicie bojkotować –

  Grupa Trzymającą Władzę – PO lks-dutche i PiS-rael mają stały elektorat – bez fałszowania wyborów to jakieś 10-20% wyborców – taki rezultat wyborów nie uwiarygadnia władzy.

  Wybory są zawsze fałszowane. Fałszowanie odbywa się na różnych etapach procesu wyborów – od wyłaniania kandydatów do „cudów nad Urnami”. Fałszowanie wyborów zaczyna się na etapie wyłaniania kandydatów – opozycyjni kandydaci nie mają nawet szans zaistnieć, jako kandydaci.

  Na początku lat 90 dla RKN – sondaże wykazywały, że zdobył nieoczekiwanie ok. 20% poparcia społecznego. Do środka tego grupowania weszli Macierewicz i Olszewski i rozbili to ugrupowanie od środka – nie było, komu wystawić kandydata

  W wyborach prezydenckich w 1990 Stan Tymiński twierdzi, że wygrał z Wałęsą – wyniki zostały spreparowane w siedzibie Wywiadu wojskowego na ul. Łopuszańskiej

  Kiedy LPR i Samoobrona zdobywali znaczne poparcie społecznego –to Kaczyński wygłosił w 2005 r fundacji Batorego alarmujące przemówienie – „Radykałowie” mają 30% poparcia !!!
  Rozwiązał Koalicje PiS, LPR, Samoobrona– i już w następnych wyborach 2007 nie było, kogo wystawiać do wyborów, – LPR I Samoobrona przestały istnieć

  W 2018 Mateusz Piskorski siedział w więzieniu i chciał wystawić swoją kandydaturę na Prezydenta Warszawy – reżym PiS- u nawet nie dopuścili do złożenia podpisu Piskorskiemu o zgodę na kandydowanie. Reżym PiS nawet nie dopuścił do zarejestrowania Partii Zmiana

  W tych wyborach do PE – wybory zostały sfałszowane pewnie na serwerach w Izraelu!!

  Bo wiadomo, że ta władza to grupa przestępcza – jest tyle dowodów na ich antypolską, antynarodową, antyspołeczną działalność – to, po co oszustów PONOWNIE wybierać – skutek będzie wiadomy, a dowodów na to są tysiące.

  Najmniejsza próba samoorganizacji, wyłonienia reprezentacji kończy się rozbiciem już w zalążku. Przykłady – RKN lata 90 albo współcześnie Zmiana

  I nie miejmy złudzeń – Grupa Trzymająca Władzę – NIE ODDA WŁADZY przez zwykłe kartki do głosowania. „Szykować Kałachy”

  Duda został wybrany podczas obrad Kne- setu w Krakowie.
  PiSrael ma zostać przy władzy, aby spełnić roszczenia żydowskie.

 13. […] MatkaPolka said 2019-05-30 (Czwartek) @ 19:49:00 […]

 14. MatkaPolka said

  ZA, CO ŻYDZI POWINNI PRZEPROSIĆ POLAKÓW – ZA CO POWINNI ZAPŁACIĆ

  https://marucha.wordpress.com/2018/01/16/polonia-amerykanska-wyrecza-umilowanych-przywodcow

  ZA MORDOWANIE POLAKÓW

  ZA OKRADANIE POLAKÓW
  (***)

  ŻADEN ZDRADZIECKI „rzont polski” nie wnosi takich roszczeń – to dowód na antypolski charakter, działanie na szkodę Polski i Polaków.

  ŻADEN ZDRADZIECKI „rzont polski” – nie tworzy Trybunału, nie wnosi do Europejskiego trybunały, nie wnosi do ONZ

  Przeciwnie – „rzont polski” działa w spisku przeciw Polsce. „Negocjuje” i układa się z Izraelem

  Udział w spisku przeciw Polsce, w grupie przestępczej planującej NAPAD NA BANK, napad na państwo jest Karalny, to ZDRADA STANU. A negocjacje z Izraelem są na to dowodem.

 15. MatkaPolka said

  ALBIN SIWAK – „Chciałbym Dożyć Takich Dni”
  – fragment – rozdział 1 – W Ciechocinku

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/24/146/

  (***)
  Stanęła obok mnie i powiedziała:

  Jestem, jak już mówiłam, Żydówką. Ale jestem sercem i rozumem Polką.

  Ubolewam nad sytuacją, jaka jest w Polsce. Ponoszę za swą polskość większe konsekwencje niż wy. Bo rozstałam się z synem, którego codziennie widujecie w telewizji. Stoczyłam z nim wojnę właśnie o Polskę. Wyrzuciłam go ze swego domu i serca.

  Za fakt, że ochrzciłam córkę bardzo boleśnie odczułam zachowanie się męża, iż ledwo przeży-łam. Nawet kary za to nie poniósł, bo tacy jak on byli poza prawem. A po wojnie w latach 1946-55, jak byłam młodą dziewczyną i żyli jeszcze moi rodzice, to regularnie, co tydzień u nas w domu omawiali sytuację w Polsce najważniejsi Żydzi. Później, jak wydali mnie za mąż, to te zebrania najważniejszych Żydów były również w moim domu. To ja podawałam kawę i herbatę, ciastka lub obiady dla całej dużej grupy. I to ja nasłuchałam się jak was otumaniają i żerują na waszej naiwności.

  W latach już 1980-tych, też u mnie w mieszkaniu, panie Siwak, była ta rozmowa, którą pan opi-suje na temat powojennej granicy Polski na wschodzie.

  Do [pełniącego wtedy, funkcję premiera] Mazowieckiego zwrócił się marszałek Wiktor Kuli-kow, by Polska wniosła na forum międzynarodowe sprawę tzw. linii Curzona. Marszałek mówił, że robi to na polecenie Gorbaczowa. Rozpadł się Związek Radziecki, odłączyły się kraje takie, jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. A Rosji zależało na tym by Ukraina nie była zbyt duża i mocna.

  Kulikow twierdził, wtedy w rozmowie z premierem Mazowieckim, że konferencja światowa, jaka miała miejsce na temat tej sprawy opowiedziała się jednoznacznie za tym, iż Lwów był od 600 lat Polski, i państwa uczestniczące w tej konferencji wyznaczyły linię Curzona na wschód od Lwowa, a nie na zachód.

  Mazowiecki w tych właśnie dniach jak zwykle brał udział w zebraniu u nas i o tym do ze-branych mówił. A byli tam tacy ludzie jak Kuroń, Michnik, Lityński, Osiatyński, Suchocka i paru jeszcze innych znanych polityków Żydów. I wtedy to Michnik powiedział: „Powiedz marszałkowi Kulikowowi, że nie jesteś tym zainteresowany. To by naraziło naszą koncepcję polityczną, co do rozwoju spraw w Polsce”.

  I tak rzeczywiście Mazowiecki odpowiedział marszałkowi. I to powiedział premier Polski: „Nie jestem tym zainteresowany”. Byłam świadkiem tej rozmowy, a było to u mnie w domu, jak też wielu innych rozmów. Czyli potwierdza się to, co Pan napisał w poprzedniej książce, że Kulikow powiedział panu prawdę, panie Siwak.

  Podczas jednej z rozmów u mnie w domu, słuchając wielu politycznych decyzji i tego jak będą je wcielać w życie spytałam: „A co na to Polacy?”

  Usłyszałam: „To będą decyzje polskich polityków, będących przy władzy. Oni będą wcielali w życie nasze koncepcje i propozycje”. Już dawno temu w Wałbrzychu powiedział Jakub Berman, stryj Borowskiego Marka: „Należy zajmować stanowiska tuż za premierem i prezydentem. Nie wysuwać się na czoło, a być z tyłu, ale decydować tymi przed sobą.

  Powiedział również, że wychowamy tak młodzież, by swym rodzicom nie wierzyła a tylko nam. To my ustalamy, co mają wiedzieć ze szkoły i studiów, a co nie”.

  I dziś macie właśnie taką młodzież, która w ogóle prawdziwej historii swego kraju nie zna. I co z tego, że grupa polskich profesorów patriotów na uniwersytecie Jagiellońskim protestuje głodówką, widząc, co zrobiono z podręcznikami do historii. Nic nie osiągną, a najwyżej wyrzucą ich z pracy, może właśnie o to chodzi.

  (***)

 16. MatkaPolka said

  cd..

  Przecież ja żyję, na co dzień między ludźmi i słyszę jak złorzeczą Żydom. Ale będąc z wami szczera powiem tak: A kto temu winien, że tylu Żydów jest u władzy? Czy czasami nie wy sami? Bo na przykład wystawia się, jako kandydatów na prezydenta Warszawy dwie osoby. Oboje to Żydzi, tak Bielecki jak i Gronkiewicz-Waltz.

  I co? Sami oni się wybrali? Nie. To Polacy poszli do urn i oddali na nich swe głosy. A później krytykują, że żydówka jest prezydentem. Gdybyście zbojkotowali te wybory, mówiąc, że nie ma kandydatów Polaków i nie poszli głosować na ich wybór – to by nie zostali wybrani.

  Ja znałam oboje rodziców pani prezydentowej Komorowskiej. Byli to Żydzi, że Polaków utopiliby w łyżce wody. Pan Komorowski, który prawdopodobnie jest Polakiem, ale chodzi na smyczy swej żony Żydówki a za doradców swych, proszę zauważyć, wziął samych Żydów. A że ci doradcy decydowali i decydują, np. komu ma kapituła żydowska przyznać najwyższe odznaczenie w Polsce, czyli Orła Białego, i dano go samym Żydom, takim jak Michnik.

  A popatrzcie jak znieważono i zbrukano święte miejsce na Wawelu. Zaczynając od tego, że Pił-sudski tam leży, a nie powinien, bo to wróg Polaków, to jeszcze Miłosz, a następnie nie-Polak – pan prezydent Kaczyński. Przecież pani Jadwiga [matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich] to moja koleżanka z lat młodości i nie mam żadnej wątpliwości, że rodzice jej byli oboje Żydami. A prawo żydowskie mówi, że ten, kto z matki Żydówki się narodził to jest Żydem.

  I tak sprytnie się gra na uczuciach goi, jak o Polakach mówią. Tak dajecie się oszukiwać i mani-pulować. Was już nie trzeba prowadzić na sznurku do rzeźni jak barany. Wy już i sami przyj-dziecie, wierząc, że tam czeka was lepszy świat. W ogromnej części temu faktowi, że Żydzi w każdej dziedzinie życia zajmują najważniejsze stanowiska, wy Polacy jesteście winni. Duży procent Polaków służy swą pracą nie Polsce, a Żydom. Wiedzą o tym doskonale. Ale ich szefowie też wiedzą, że Jeśli dadzą dobre płace, to pracownicy będą służyć im wiernie i lojalnie.
  Tak macie we wszystkich telewizjach, tak samo z prasą. Nawet o. Rydzyk – ostatnie źródło wie-dzy o tym co się dzieje – też już się poddał i wpuścił tak do radia, jak do telewizji ludzi, którzy nie tylko nie kochają ojczyzny, ale pracują tak, by ją stracić na rzecz innych.

  A mnie za moje poglądy i fakt ochrzczenia córki mąż porzucił i wyjechał do Izraela. Synowi po-wiedziałam, podczas jednego z zebrań u nas w domu: „Swymi planami i faktem, że fizycznie jesteście u władzy sprowadzicie na resztę tych Żydów co ocaleli po wojnie [i tych co obecnie ściągacie do Polski na siłę] – nowy, straszny holocaust. Tak żyć się nie da.

  Polacy się obudzą z tego letargu i nie darują Żydom. Są długo cierpliwi i łatwowierni. Są naiwni jak małe dzieci, i dają się za judaszowe pieniądze wam przekupić. Ale to runie lada dzień – ta wasza konstrukcja globalnego świata. Są narody, które przejrzały na oczy, jak Islandia. Zemsta może być straszna, bo Polacy tacy właśnie są: długo naiwni i głupi, ale jak miara się przeleje to są straszni i nieobliczalni. A wy do tego prowadzicie?” Więc syn się bardzo obraził na mnie i wyprowadził się z domu. I nie uznaje mnie za swą matkę.

  – A jak on się nazywa? – padły z sali pytania.

 17. Marucha said

  Re 16:

  Polacy się obudzą z tego letargu i nie darują Żydom. Są długo cierpliwi i łatwowierni. Są naiwni jak małe dzieci, i dają się za judaszowe pieniądze wam przekupić. Ale to runie lada dzień – ta wasza konstrukcja globalnego świata. Są narody, które przejrzały na oczy, jak Islandia. Zemsta może być straszna, bo Polacy tacy właśnie są: długo naiwni i głupi, ale jak miara się przeleje to są straszni i nieobliczalni.

  Tak, na pewno… Polacy się obudzą… staną się straszni i nieobliczalni…
  I z dupy im złote skrzydła powyrastają.

 18. revers said

  Komm.: „Polska staje sie KOLONIA IZRAELA…
  a Polacy traktowani, jak Indianie w rezerwatach amerykanskich.”

  pan Stasiu jescze raz .., i inni Izrael przejmuje RP

  https://gloria.tv/video/U9Ag6MnDVmxe4yzrwyFKECKRT?fbclid=IwAR1FdqIPpI5WsdpCDfZ9q1BsWwbIWbg9vviBf0il4X8X16kPKl0CDm1O8w4.

 19. Greg said

  Wszystko to, co się teraz rozgrywa ma podłoże biblijne.
  Bez tego wątku, nie sposób zrozumieć obecnych wydarzeń.
  Uzurpator chce zająć miejsce Boga.
  Nie wie, że to miejsce jest już…ZAJĘTE.

  Proponuję obejrzeć taką niby bajeczkę, jak film ,,Megiddo”

 20. Greg said

  Bardzo obrazowo jest tam pokazane odstępstwo hierarchii Kościoła, opowiedzenie się po stronie Antychrysta.

 21. Maverick said

  Polacy zostaną stłamszeni, będą się żreć pomiędzy sobą, gdy Izrael przejmie kontrolę nad wszystkim co ważne w tym kraju, Szabesgoji to u nas aż nadmiar, resztę narodu sprzedać za przywileje dla siebie, a PiS zajmuję się tresurą narodu. Tak malutki Izrael ma tyle biznesów, gdy Polacy są uczeni jak być robolami, Hitler chciał wymordować nasze elity a z reszty zrobić niewolników, jak się nie obudzimy zrobią to żydy,
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_companies_of_Israel

  W dziesiątce największych na świecie cztery są żydowskie.

  https://www.hynaija.com/top-10-richest-companies-in-the-world/

  Ich dominacja w AI czyli w sztucznej inteligencji będzie nową bronią w wyeliminowaniu goim,

 22. Marucha said

  Re 21:
  W dziesiątce największych korporacji na świecie – jest dziesięć żydowskich.

 23. AniaK said

  Re22:
  Aż nie chce się wierzyć. Tyle mają kasy a tu ani jednego kwiatka, ani jednego znicza…..
  http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/51,35771,24488273.html?i=1

 24. Wieloimienny said

  Czy Islandia się do końca przebudziła? Jankeskie wojsko chyba nadal tam siedzi.
  A te 3% katolików jak traktują? Protestancka dzicz.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: