Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Irmina Blad o Wolne tematy (09 – …
  francobollo o Judejczykowie falą na nas…
  Olo o Oblicza totalniactwa
  revers o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Piotr B. o Zniewoleni przemocą
  semperparatus o Tajna geoinżynieria – projekt…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  revers o Brak pomysłów na Ukrainę
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Adrian o Wolne tematy (09 – …
  kolejarz o Oblicza totalniactwa
  I*** o Oblicza totalniactwa
  jasiek z toronto o Rosja wysłała potężny sygnał d…
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  Maverick o Oblicza totalniactwa
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

List otwarty do Grzegorza Brauna

Posted by Marucha w dniu 2019-05-31 (Piątek)

Panie Grzegorzu!

Pragnę przede wszystkim pogratulować Panu wyniku wyborczego, choć w Pańskiej przytomności pozwoliłem sobie kiedyś wyrazić brak przekonania co do sensowności startowania dziś w wyborach.

Miałem na myśli głównie nieprzygotowanie samego siebie, aczkolwiek wniosek ten można by rozciągnąć na całą formację nieuczestniczącej w demoliberalnym kartelu władzy prawicy.

Co bowiem, wedle demokratycznej i demoliberalnej mitologii, powinno skłaniać nas do głosowania na danego kandydata? Oczywiście, zgodność deklarowanego przez niego programu i jego zapowiedzi wyborczych z naszymi własnymi poglądami na to, jak powinna być urządzona sfera publiczna. Również jednak dorobek życiowy kandydata, który uwiarygadniałby go w oczach wyborców jako realizatora poczynionych zapowiedzi.

Nie wierzę w kłamstwo demokracji i jestem przekonany o jej politycznej i społecznej szkodliwości. Podzielam jednak przekonanie, że autorytetem uprawniającym do kształtowania sfery publicznej powinno się obdarzać osoby mogące się legitymizować osiągnięciami i życiowym dorobkiem; ktoś może kręcić filmy dokumentalne, ktoś pisać książki, ktoś być szanowanym i cenionym publicystą lub ekspertem, ktoś prowadzić sklep z warzywami, ktoś być po prostu ojcem rodziny szanowanym w swoim okręgu wyborczym czy na przykład w parafii.

Śmiem twierdzić, że większość osób garnących się na pozakartelowej prawicy do kandydowania, nie jest jeszcze do tego gotowa. Tak naprawdę, w większości przypadków o nabyciu jakiejś życiowej wiarygodności można mówić dopiero około czterdziestego roku życia.

Problem niedojrzałości politycznej dotyczy jednak nie tylko jednostek, bo przed wyzwaniem tym stoi cała formacja pozakartelowej prawicy w naszym kraju. I nie chodzi bynajmniej wyłącznie o to, że tworzą ją niemal wyłącznie ludzie młodzi, pośród których dojrzali działacze muszą zapewne czuć się nieswojo.

Większym problemem jest, że daleka prawica w Polsce nie bardzo wie czego chce – w wymiarze zarówno ogólnym jak i w odniesieniu do konkretów; nie wie jak do tego dojść; nie wie tak naprawdę po co idzie do polityki i co zamierza tam robić (poza przyznawaniem nieoficjalnie, że chodzi o dostęp do reżymowych źródeł finansowania, takie jednak tłumaczenie obrazuje jedynie organizacyjną niemoc tego środowiska i jego moralną słabość).

Pozakartelowa prawica w Polsce tworzy przekaz składający się z ogólnikowych wykrzyknień i nader często, niestety, również z ochoczo podchwytywanych ideowych „wrzutek”, podsuwanych jej przez demoliberalny reżym. W powstałej w ten sposób ideowej mieszaninie, co i rusz na tle ogólnej miałkości i asekuranctwa, przebłyskują elementy głupie i oszołomskie.

W odniesieniu do mechanizmów i zależności strukturalnych brak jest jasnego i stanowczego odniesienia, co dla niepoznaki pokrywa się krzykactwem w sprawach trzeciorzędnych i pozbawionych znaczenia (tak było na przykład w przypadku ustawy 447, gdy prawica skoncentrowała się na krytyce Żydów, nie dostrzegając, dominacja nad naszym krajem którego państwa umożliwiła Żydom forsowanie tu ich interesów, ani nie stwierdzając jasno że ten zniewalający Polskę układ zależności należy rozmontować).

Obecne wybory okazały się Waszą klęską. Przyznać jednak trzeba, że dla obserwatora z zewnątrz, wyglądało to tak, jakbyście zrobili wszystko co mogliście zrobić, i zgromadzili pod swoimi sztandarami cały potencjał jaki byliście w stanie zgromadzić, a pomimo tego przegrali. Dlatego właśnie na początku pogratulowałem Panu wyniku. Więcej zrobić się w ramach formuły przyjętej obecnie na pozakartelowej prawicy chyba nie dało, wypada zatem pogratulować Wam wyniku, bo graliście sprawnie. Przegraliście, zdobywając jednak tyle, ile się w dzisiejszych warunkach dało.

Wynik tymczasem okazał się taki, jaki się okazał, bo po prostu naród polski jest taki, jaki jest. Jest to najbardziej bezkrytycznie jankesofilski naród świata, naród moralnie chory i duchowo skarlały, gotów przełknąć każdą zniewagę i każde upokorzenie w imię dania upustu swej nienawiści do Rosji, w czym pomóc ma wyczekiwane uznanie i poparcie USA, którego każdy przejaw chwytany jest przez Polaków łapczywie, po czym długo i ze smakiem przeżuwany i wspominany.

Po prostu tacy jesteśmy i musimy z takim stanem naszego narodu sobie poradzić. Nawet tak bardzo rozmyte, niewyraźne i ograniczone hasła jakie wysuwała Konfederacja, okazały się nie do przyjęcia dla polskiego społeczeństwa i wystarczyły do przypięcia Waszej formacji łatki „ruskich agentów” i „nazistów”.

Te fakty wskazują nam ograniczenia działalności, ale też jej niezbędne kierunki. Żadna akcja wyborcza integralnej prawicy nie ma dziś w Polsce racji bytu. Idee tożsamościowe, tradycjonalistyczne, perspektywa realistyczna, są dziś dla polskiego społeczeństwa niezrozumiałe, a przez jego większość odbierane wręcz ze wstrętem.

Dopóki stanu tego się nie zmieni, nawet wprowadzenie jednego czy dwóch posłów do tego lub owego ciała przedstawicielskiego dać może co najwyżej okazję do odegrania politycznego teatru, niczego poważnego jednak nie rozpocznie bo ludzie ci będą działać w społecznej próżni. Wielu z nich, pozbawionych oparcia materialnego gdzie indziej niż w instytucjach reżymu, zapewne politycznie się skorumpuje – przykłady tego ostatniego były aż nadto liczne zarówno w odleglejszej przeszłości jak i w ostatnich latach.

Dotknęliśmy zatem dwóch ważnych kwestii: po pierwsze, przekucia matrycy narodu polskiego, po drugie zaś, wytworzenia przez integralną prawicę niezależnego, instytucjonalnego i finansowego oparcia dla swoich działaczy.

Co do pierwszego, to takiego twórczego przekucia próbowali swego czasu dokonać endecy. Tęsknoty takie wyrażali też najlepsi z romantyków i młodopolskich odnowicieli romantyzmu. Nawoływał do tego Stanisław Brzozowski. Z nieco innych pozycji próbowali też pozytywiści i komuniści. Nikomu się nie udało. Może dlatego, że działali bez Boga? Może zatem to jedynie integralnej „prawicy metafizycznej” może się coś takiego udać?

I tu dochodzimy do istoty rzeczy: przy dzisiejszym, fatalnym i żałosnym stanie narodu polskiego, kombinacje wyborcze nie mają sensu. (znaczy, jeśli ktoś się nimi pasjonuje, to może się tym zajmować, ale znaczenie dla kontrrewolucji może to mieć co najwyżej takie, jak kolekcjonowanie motyli).

Tym, co powinno się zrobić, jest cierpliwa praca nad przekuciem duszy Polaka. Dzisiejszym prawicowcom nie będzie raczej pisane wejść do jakiejś „rady królewskiej”. Ich przeznaczeniem będzie najpewniej bycie cierpliwymi kowalami polskiej duszy. To kucie serc i ducha polskiego może potrwać bardzo długo – nawet dziesięciolecia. Wzorca pracy organicznej dostarcza nam jednak nie tylko historia narodu polskiego, w którym kolejne pokolenia pielęgnowały cierpliwie ideę narodową, by po 120 latach możliwa stała się odbudowa niepodległego państwa polskiego, ale też historia chrześcijaństwa, gdy „benedyktyńska” praca nie tylko przecież samych benedyktynów, pozwoliła z ruin Cesarstwa Rzymskiego zbudować cywilizację łacińską.

Pojawia się jednak kwestia tego, kto miałby taką pracę wykonywać. Średniowieczni zakonnicy mieli swoje solidnie uposażone siedziby klasztorne. Dla Polaków pod zaborami „twierdzą był każdy próg”, a instytucje zbudowali z czasem sami.

Dla mnie bardzo pouczający był pod tym względem doskonały serial „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”. Pokazuje on, że Polska w 1918 r. bynajmniej nie pojawiła się znikąd, ani nie „odrodziła z popiołów”. Państwo polskie było raczej naturalnym zwieńczeniem nawarstwiających się wytworów cierpliwej pracy kolejnych, zdeterminowanych co do wyznaczonego sobie ostatecznego celu, pokoleń polskich patriotów. Polacy zakładają tam spółdzielnie, banki, biblioteki, wydawnictwa, towarzystwa samopomocy itp. Wreszcie, na koniec, zrzucają czysto zewnętrzną już władzę państw zaborczych i nad już wykształconymi instytucjami nadbudowują państwo własne. To jak zrzucenie zbyt ciasnej skorupy przez silny, rozrastający się organizm.

Współcześnie też muszą się zatem pojawić instytucjonalne ośrodki koncentracji, ogniskowe wokół których gromadzić by się mogli dzisiejsi polscy patrioci pracujący nad wyzwoleniem naszego kraju spod jankeskiego kolonializmu. Ośrodki te musiałyby również trwale wiązać tych, którzy zainteresowani byliby pracą narodową i niepodległościową. Mam na myśli portale, telewizje internetowe, prasę, czasopisma, ośrodki analityczne, kluby dyskusyjne, ale może również np. kancelarie adwokackie, restauracje, firmy spedycyjne, kluby sportowe etc. „Paralelne społeczeństwo” i „drugi obieg”, które dawałyby punkty zaczepienia, ale też zdolne byłyby do samofinansowania i dawały źródło materialnego utrzymania tym którzy zdecydowaliby poświęcić sprawie narodowej swoją aktywność.

Uważam, że najważniejszym wnioskiem jaki integralna prawica powinna wyciągnąć ze swojej klęski w obecnych wyborach, jest zastąpienie doraźnej, „insurekcyjnej” aktywności w postaci kolejnych „zrywów” wyborczych, w nadziej że wyszarpany tu czy tam mandat zapewni dostęp do upragnionych reżymowych diet i dotacji, systematyczną pracą narodową nad stworzeniem materialnego oparcia i koncepcyjnej osi światopoglądowej, od których wyjść mogłaby polska kontrrewolucja.

Warto przywołać tu doświadczenie Bolesława Piaseckiego, który tworząc takie instytucje w postaci prasy, wydawnictwa i firm spedycyjnych, był w stanie dać punkt oparcia wielu wyklętym w komunistycznej rzeczywistości polskim patriotom z AK i powojennej partyzantki, tworząc też w oparciu o nich oryginalny potencjał intelektualny i ideowy swojego środowiska.

W czasach nam bliższych, analogiczną drogę przeszły zresztą rodzime środowiska neokonserwatywne, których wpływy kulminują dziś w partii rządzącej w naszym kraju. Zanim jednak ugrupowanie to w ogóle powstało, przez wiele lat systematyczną pracę propagandową i koncepcyjną prowadziło pewne krakowskie wydawnictwo, pewna toruńska rozgłośnia radiowa, pewien „judeochrześcijański” portal internetowy, nie wspominając już o multum różnych periodyków i innych portali, z czasem obudowujących się stacjami telewizyjnymi i klubami dyskusyjnymi, których znakiem rozpoznawczym jest zazwyczaj nadużywanie w nazwach i samookreśleniach słów „polska” i „niezależna”, lub ewentualnie przyjmowanie orientacji „republikańskiej”.

Wśród tych wszystkich neokonserwatywnych politycznych chwastów, pracę, oparcie w podobnych sobie światopoglądowo towarzyszach, wreszcie także pole aktywności, znajdowało przez lata społecznej marginalizacji i politycznego ostracyzmu ze strony liberalnych elit szereg osób nadających dziś tony na salonach władzy.

Można by zapytać, po co w zasadzie o tym wszystkim do Pana piszę? Robię to dlatego, że jest Pan dziś jedyną osobą na konserwatywnej prawicy, która mogłaby wokół siebie organizować taką pracę. Wcześniej, potencjał taki posiadał prof. Jacek Bartyzel, który jednak ograniczył się ostatecznie do pracy naukowej. Dziś, to Pan, dzięki swojej rozpoznawalności i charyzmie, jest w stanie zgromadzić wokół siebie szerokie grono – od katolickich integrystów, poprzez tradycjonalistycznych konserwatystów, po kręgi tradycjonalistyczno-tożsamościowe.

Wydaje się jednak oczywiste, nawet w oparciu o obserwację Pańskiej pozycji w ramach Konfederacji, że dotychczasowa formuła działalności w postaci skrzykiwania zwolenników na okoliczność kolejnych kampanii wyborczych i pokazów filmowych, stwarza istotne ograniczenia.

Dlatego właśnie zachęcam Pana do podjęcia pracy nad rozbudowaniem Pobudki, nad tworzeniem stopniowo własnego zaplecza medialnego i instytucjonalnego. Dlaczego właśnie Pana? Ponieważ ja sam jestem tradycjonalistą integralnym. Nie jestem narodowcem, ani „wolnościowcem”. Środowisko narodowe posiada już swoją formę instytucjonalną i organizacyjną. Może niedoskonałą, ale jednak posiada. Posiada również swoją tożsamość ideową. Może są to idee miałkie, ale jednak spełniają dla niego rolę osi integracji, wokół której to środowisko może się organizacyjnie i politycznie obracać. Posiada chyba również względnie sprawny system zaopatrzenia finansowego, wnioskując po imponującym rozmachu wielu podejmowanych przedsięwzięć.

Środowisko „wolnościowe” wykazuje natomiast wszelkie słabości typowo polskiego insurekcjonizmu. Oto bowiem mamy niewątpliwie charyzmatycznego przywódcę, cierpiącego jednak ewidentnie na syndrom narcyza. Wokół przywódcy tego gromadzą się rzesze idealistycznie nastawionych młodych ludzi których mobilizuje się na potrzeby kolejnych kampanii wyborczych, zapał i praca których kanalizowane są jednak dla zaspokajania narcystycznych potrzeb błyszczenia przez przywódcę w mediach i wywoływania przez niego kolejnych skandali dla przyciągnięcia do siebie uwagi, nie zaś w kierunku budowania siły „której nie dałoby się pominąć” w jakichkolwiek politycznych układach.

Kondycja środowiska „wolnościowego” i narodowego interesuje mnie jednak jedynie o tyle, o ile przekłada się na obecność w politycznym obiegu idei tradycjonalistycznych, jak bowiem wspomniałem wyżej – sam nie jestem ani narodowcem ani liberałem („wolnościowcem”). W naszym przypadku, kondycja tych środowisk powinna być zajmująca jako przykład tego, jak można potencjał zorganizować, oraz jak można go zmarnować. A wnioski w tym zakresie należałoby wykorzystać budując w naszym kraju środowisko konserwatywne.

Bo też jeśli w Konfederacji czegoś ewidentnie brakowało, to silnej komponenty konserwatywnej. Pan osobiście, jako pojedyncza osoba, nie może na pewno zastąpić w tym całej ewentualnej organizacji. Jeden z aktywnych na portalach społecznościowych prawicowych profesorów proponował nawet (w dobrej wierze) nazwać Konfederację „obozem narodowo-liberalnym”, co jasno obrazuje jej ideowe niedostatki.

Podsumowując, uważam że na prawicy polskiej brak dziś silnego nurtu konserwatywnego, który mógłby (przyjaźnie) równoważyć nurty narodowy i liberalny („wolnościowy”). Uważam, że mógłby Pan wokół siebie takie środowisko zbudować. Uważam, że konieczna byłaby do tego systematyczna praca organiczna, prowadzona przy świadomości że być może przez całe lata, gdy naród nasz omamiony będzie neokonserwatyzmem i osuwał się będzie powoli w postmodernizm, integralni konserwatyści trwale odcięci będą od państwowych stanowisk i poselskich mandatów oraz diet, działając też najpewniej w społecznej izolacji i pośród powszechnego niezrozumienia. Powinni zatem zbudować własne instytucje, które dałyby im oparcie i za pośrednictwem których mogliby prowadzić systematycznie swą pracę – trochę jak pod zaborami, bo przecież jesteśmy dziś pod jankeskim zaborem.

Nie namawiam oczywiście Pana do zarzucenia aktywności wyborczej, jeśli widzi Pan w niej jakiś sens (ja – w obecnych warunkach – nie widzę). Pozwolę sobie jedynie wskazać, że, by nie była ona jedynie kolejnymi „insurekcyjnymi” paroksyzmami aktywności, dobrze byłoby zbudować niezależną od państwowych diet i w ogóle od reżymowej kroplówki finansowej konserwatywną bazę. Wówczas, jeśli nawet kolejne kampanie wyborcze kończyłyby się tak jak ta do europarlamentu, to Pański osobiście i Pańskiego środowiska wkład w polską kontrrewolucję byłby trwały. W każdym razie, miałby Pan w takich projektach wsparcie i sympatię moją, jak i całego naszego środowiska!

(List ten pozwoliłem sobie do Pana napisać, z uwagi na fakt że zwrócił Pan niegdyś uwagę na moją recenzję Pańskiej książki, stąd też nie jestem wolny od nadziei że i ta wypowiedź do Pana dotrze)

Ronald Lasecki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 155 do “List otwarty do Grzegorza Brauna”

 1. Marek said

  O co tu strzępić pióra?
  Korwin liberasta, Liroy pornograf, Braun żydowska gaduła i tych paru młokosów narodowców, z Winnickim, którego Kobylański dawno temu rozszyfrował i pogonił.
  W pisdu z nimi, niech zdychają na marginesie.

 2. Barbara Chojnacka said

  Ad.Marek
  A Marek dlaczego szczeka na Brauna i Patriotów??
  Ktoś Marka opłaca, czy taki mało rozgarnięty z natury 🤔

 3. Barbara Chojnacka said

 4. Birton said

  Żydzi Braun i Mikke dobrze wykonali powierzone im żydowskie, antypolskie zadanie dzieląc narodową prawicę na dwie części : Kukiz i Konfederacja w tym celu, aby Kukiz nie poszedł dalej; na tym polega żydowska, antypolska taktyka w tym wypadku;
  podobnie, w 2006 chyba, Kaczyński mając pełnię władzy rozwiązał Sejm w tym celu, aby Samoobrona, polska partia, przypadkiem nie przejęła steru i także wykonał dobrze swoje antypolskie, żydowskie zadanie .

 5. Wieloimienny said

  Barbara Chojnacka @

  Korwin popierający złodziejski kapitalizm to też patriota? Kapitalizm w wersji, którą tak ochoczo promował Ludwig von Mises (żyd) i Milton Friedman (żyd).
  Zresztą Liroy i Jakubik (szpec od głosowania za kasą na żydowskie cmentarze) także popierają dziki kapitalizm.
  I Braun też oczywiście!

  A nawet Ronald Lasecki nieświęty, bo na xportalu wypisuje brednie popierając masońską wersję ekologii.

  Tyle wszyscy warci.

  Myślę, że pana Marka nikt nie opłaca, a tylko pani popada niepotrzebnie w paranoję tak samo jak Listwa i Joannus dla których każdy przeciwnik korwinizmu to PiSior i biedroniowiec.

  Jak chcecie uprawiać żydowską ekonomię to do Izraela!

  I tyle.

 6. Marek said

  A Marek dlaczego szczeka na Brauna i Patriotów??
  ===
  Bo ja lubię szczekać na przebierańców popisowych i narodowych. W szczególności, gdy udają Polaków.
  Zrozumiała pani, czy powtórzyć?
  Pani robi za burka od Brauna, to gratuluję i miłego szczekania życzę.

 7. Listwa said

  @ 5 Wieloimienny

  „pani popada niepotrzebnie w paranoję tak samo jak Listwa i Joannus”
  – ewidentnie popieprzyło ci sie coś. Podobnie jak z tymi narkotykami.
  Mam gdzież czy jesteś pisior czy biedronowiec.

 8. Listwa said

  @ 2 Barbara Chojnacka

  Kiedyś ludziom powszechne dokuczała mentalność niwolnika , obecnie zaczyna dokuczać pierwiastek szaleństwa i samodestrukcji,

  Ale z Braunem bym uważał. Jest przeceniany.

 9. Listwa said

  Nie kupuję tego tekstu pana Ronald Lasecki

 10. Marek said

  Wysłuchałem wywiadu z Korwinem z ad3)
  Nie komentuję geopolitycznych wypowiedzi Korwina o Rosji Usa itp, bo większość jest ok.
  Ale….
  W okolicach od 40 minuty Korwin wychwala wszystko, co prywatne, bo socjalizm jest be. Jak się wyraził „wielki przemysł” – dla mnie tzw strategiczny – oddałby w ręce prywatne. Dalej oświatę też, bo wszystko, co prywatne jest cacy, a zła szkoła powinna zbankrutować. Albo, co mnie rozbawiło do łez, Korwin pier… dzieli, że gdyby szkoła była prywatna, to gender upadłoby automatycznie, bo rodzice w większości nie poślą dzieci do szkoły propagującej gender. Ja pytam Korwina i jego fanów – nie prościej na szczeblu ministerialnym zakazać gender w szkołach? Prawda, że prościej i efekt natychmiastowy, bez likwidacji szkół, bankructw szkół itp. Korwin ma w doopie, czy wszystkie dzieci i młodzież będą kształcone.
  Dlatego, wypad z takim jełopem wolnościowcem.
  Facetowi marzy się 19wieczny kapitalizm z dzikiego zachodu, oszołom.

 11. Barbara Chojnacka said

  Ad Listwa
  Ufam tylko Panu Bogu,
  za Brauna się modlę,
  żeby go diabli nie dorwali,
  bo tego póki żyjemy nikt nie może wykluczyć…
  Dziękuję Panu za wsparcie 🙂

 12. Sarmata said

  Najlepsza strategia na wybory to POWIEDZIEĆ PRZED WYBORAMI, ŻE MA SIĘ RAKA – patrz Cimoszewicz czy Ochojska. Jest 200 000 – 300 000 głosów? Jest!
  Dwoje cwaniaków a głosów tyle co cała Konfederacja!
  Polacy mają serca równie miękkie jak ślimak dupę i uwielbiają litować się nad byle kim. A staropolskie przysłowie mówi: „nie lituj się nad dziadem, bo dziad jak odżyje to cię torbą zabije”. Na ale cóż, starożytni Sarmaci mieli trochę więcej rozumu w swoich wygolonych czaszkach.

  Stan aktualny jest taki, że żyd ma Twoje pieniądze (83 – 87%) – Ty człowiecze masz gówno i czekasz kiedy Ci raczy dać jakieś 500+!
  Pan Stanisław Michalkiewicz ujął istotę rzeczy: „Wolność gospodarcza i własność prywatna zapewniają autonomię wobec władzy” Ja powiem jeszcze prościej – broń i pieniądze zapewniają autonomię wobec władzy. I dlatego nie macie Państwo ani jednego – ani drugiego.
  Tenże pan Stanisław Michalkiewicz często pokazuje nam jak winny wszelkiemu złu jest socjalizm. Ja powiem tak: żydom wcale nie chodzi o żaden socjalizm tylko o ubezwłasnowolnienie człowieka na poziomie jednostki, pozbawienie jej swoich pieniędzy i pozbawienie broni aby już o nic nie walczył. Socjalizm, komunizm, demokracja to jest tylko marka handlowa zależna od aktualnego etapu.
  Nie chodzi wcale o żadne -izmy tylko o to, aby pozbawić Cię efektów Twojej pracy człowiecze.
  Zrozumcie to wreszcie, że żyd Józef „ten trik” zastosował w Egipcie już 3700 lat temu!

 13. Barbara Chojnacka said

 14. bryś said

  Kobiety nie powinny mieć praw wyborczych i nie było by dyskusji. Czy ktoś próbował kiedyś z swoimi ciotkami rozmawiać o polityce?

 15. Listwa said

  @ 12 Barbara Chojnacka

  Może najpierw żeby sie w pełni wyzwolił.

  W jednym oddziale zaufanie to podstwa …. i lojalność.

 16. Marucha said

  Pani Barbaro… niech Pani nie stawia tak bardzo na p. Brauna.

 17. Leo said

  ad. 10 – Pan Marek nie wierzy w to, że ludzie sami powinni decydować o swoim życiu. Pan Marek wierzy w Pana Ministra, który ministerialnym ukazem zrobi Panu Markowi dobrze. Można i tak 🙂

 18. brys said

  Po za tym – sami patrioci a chcą jechać za granicę spędzać 4 lata na tym, żeby nie móc nic robić. Tylko pogadać do kamer. Przecież PE nie ma żadnej mocy sprawczej, czy się mylę.

 19. Boydar said

  Ten „list” wygląda na bardzo dokładnie zredagowany; czyżby miały miejsce konsultacje wstępne i nie tylko z adresatem ?

  ——
  Nie rozumiem uwagi.
  Pewnie, że zredagowany i przemyślany.
  Nawet moje krótkie warknięcia na forum też bywają redagowane. Ileż to razy wykreślałem z nich brzydkie słowa…
  Admin

 20. Marucha said

  Re 17:
  Albo jest Pan bardzo młody, albo idiota.
  Znalazł się „wolnościowiec” za dychę….

 21. Ten Sam błąd „Gajowego Maruchy”..Tekst o rzeczach sobie w głównym punkcie, bo jak można pisać, że nie wierzy się demokracji I w tym samym tekście narzekać, że Naród Polski wybiera podłość, oblude etc etc.

  Naród Polski od Tłumu polskiego trzeba umieć odróżnić.Narod Polski tłumem steruje, karze, nagradza, słowem dba i wychowuje by z niego wybitne jednostki mogły tworzyć Naród Polski.
  Niestety Naród Polski jest słaby, nieliczny, pozbawiony środków I niesamowicie atomizowany..
  Żyd Oleksy publicznie stwierdził, że Polacy nie mają szans w słowach „szlachty już nie ma”
  Gdyby Ci co są Narodem Polskim rozumieli o czym napisałem, istniała by szansa, a tak…”szlachty już nie ma” …

 22. Barbara Chojnacka said

  Ad.Marucha
  Nie stawiam, jeno wspieram po linii Konfederacji Gietrzwałdzkiej
  Któż jak Bóg
  ☺️

 23. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Moim skromnym zdaniem to nie Lasecki chce podłączyć się do Brauna tylko Braun z użyciem Laseckiego chce podłączyć kolejną porcję frajerów do … siebie. Nic więcej na względzie nie miałem.

  ————–
  Niewykluczone, choć dowodów nie mamy.
  Admin

 24. Boydar said

  Np. Panią Basieńkę już podłączył.

 25. Listwa said

 26. Marucha said

  Re 21:
  A co tam Pan gada…Odróżnić „Naród Polski” (gdzie on?) od Tłumu… oddzielić łyżką te parę kropel miodu w beczce dziegciu?

  Polacy są już mentalnymi żydami.

 27. Moher49 said

  Re art. .. przekucia matrycy narodu polskiego – trzeba zacząć od polskiej szkoły, która od 30 lat jest systematycznie psuta.
  Pan Marek – Kobylańskiego to bym tak na piedestał nie wystawiał, ulegał swoim „doradcom”, starym polonijnym prykom, którzy Polskę mają daleko w rzyci. .

 28. hulajdusznik said

  Kilku czuje, widzi, słyszy i rozumie, a reszta dalej pierdoli wklepane farmazony wew swój podobno własny umysł. A ta kukła dobrze gadała… ale tamta lepiej wyglądała… nie, ta trzecia jest naprawdę patriotyczna… a wy to wszystkie głupki jeteśta… bo moja racja je mojsza niż twojsza… a gówno, to moja racja jest najmojsza…

 29. Wieloimienny said

  hulajdusznik @

  .https://youtu.be/XXlnjA0Wcpw

 30. Boydar said

 31. Antares said

  Niestety, druga wojna jeszcze długo będzie odbijała się nam czkawką. Tyle zabitych profesorów, naukowców, inżynierów, i wiele innych wybitnych postaci ale też zwykłych porządnych ludzi, a ile przez to z nich nie narodziło się przyszłych pokoleń. A potem, wraz z wkraczaniem NKWD wraczała nowa żydowska kadra która potem jeszcze zmieniła nazwiska na polskie. Nowa zaraza skutecznie wgryzła się w organizm i cały czas się rozrastała. Dziś to prawdziwy rak, który ciężko będzie wyleczyć.

 32. Wieloimienny said

  Głosowanie na mniejsze zło. Ale to przecież też zło. Branie udziału w szopce wyborczej (żydom bardzo zależy na wysokiej frekwencji i uwielbieniu przez Polaków demokracji = „pełna demokracja” – Kaczor). Bezrefleksyjne popieranie osób z podejrzanymi poglądami, które kreują się na antyżydów.
  Wszystko to już mentalność moim zdaniem chyba nieodwracalna.
  Najgorsi są jednak ci debile wymienieni na końcu: pisiorscy wyborcy, którzy uważają, że jak ktoś się z nimi nie zgadza to nie może być patriotą; oraz kretyni opętani demonem kapitalizmu, zagazowani ziołem Marca i Mikke. Najniebezpieczniejsze są te polityczne gnidy co się stroją w patriotyczne i religijne piórka, bo prowadzą naród na manowce i trzymają tych ludzi dobrej woli w rydzach, aby nie stworzyli swojej, polskiej alternatywy.

  Nie popierasz PiS? To jesteś peło.
  Nie popierasz peło? Jesteś PiS.
  Nie popierasz Braunów, Korwinów? Jesteś z PiS i wiosny jednocześnie (autorytet z wpisu 7)

  A jak masz w dupie ich wsystkich to jesteś? Pewnie pionkiem Włodzimierza P.

  Skoro gdzieś wyszło, że masoneria działa tworząc wobec siebie fałszywe opozycje, to wiadomo, że w tak zażydżonym kraju jak Polska robi i będzie to robić, bo nie pozwoliłaby go sobie odpuścić, żeby Polacy go odzyskali i zrobili porządek z kim trzeba.
  Ktoś powie to czemu tacy, a tacy po 1989 roku przegrywają? Otóż ma to swoje podstawy. I nie chodzi tu o uwiarygodnienie, ale o wciśnięcie Polakom defetyzmu („patrzcie antysystem ciągle przegrywa, nie organizujcie się, bo to nie ma sensu”). Oto im chodzi. Przy okazji pokażą, że przeciwnicy żydów to jacyś wykolejeńcy, złodzieje, religijni fanatycy, krypto schizole i kabareciarze (Brauny, Stonogi, Korwiny itp.) Tak działa masoneria i takie efekty przynosi fałszywa opozycja.

  Myślę, że tego nie da się już odwrócić. Wszystko zmierza do NWO, ten antychryst i jego rządy przecież będą, tak napisano.
  Jednak gdzieś tam się tli we mnie nadzieja, że może jakiś czysty (i świadomy tego kto rządzi tym burdlem) ruch w Polsce powstanie. Jeśli jednak wejdą do niego niewyedukowane osoby, krety i agenci, a niedaj Boże zdobędą kierownicze stanowiska będzie to tyle warte co celowo założone fałszywe opozycje.
  Mam wrażenie, że ci wszyscy przeciwnicy panujacego systemu sobie w chuja lecą i niedostrzegają jak bardzo jest źle i kim jest wróg. Światem rządzi masoneria szataniści. To nie teoria spiskowa i jeśli ktoś chce naprzeciw niej wyjść w pole to nie wystarczy sobie sklepać czegoś na wybory i patrzeć czy będzie pojebane 5%. Tu trzeba jak za zaborów i za okupacji. Praca organiczna, edukacja, organizacja i konspiracja, gotowość do działania. W tamtych czasach znaleźli na to czas pomimo pracy i swoich codziennych obowiązków. Za komuny coś podrożało – wyszli na ulicę. Dziś dzieci mają się uczyć masturbacji w szkole, a żydzi chcą miliardów i nic! Siedzą przed tv i piwo piją. Świecidełka dostali i już chwalą nowy system. Zupełnie jak ci idnianie wydymani za kolorowe śmieci sprzedali swoje ziemie. Matka Boniego ma rację, może jak się juha poleje i to mocniej jak w ostatniej wojnie, może wtedy zmądrzeją.A jeszcze pewnie wówczas znajdą się patrioci od marihuany i misesa. Takim chuj w dupę!

  Sytuacja jest tak zła, że tylko zmanipulowani ludzie mogą kłamać i popierać część zła żeby dostać się do koryta, myśląc że w ten sposób zrobią coś dobrego. Dupa! Tu trzeba być czystym, stać w 100% po stronie Boga i Polski, a nie panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek (mises, narkotyki, libertarianizm jakiś). Tak się nie wygra.

  Dwanaście lat interesuje się masonerią i wiem, że jej robota trwa tak długo, że nie da się tego odwrócić ad hoc jakimiś porąbanymi wyborami.

 33. Zorro said

  AD. BARBARA CHOJNACKA

  GRZEGORZ BRAUN JEST OPĘTANY PRZEZ DEMONY

  NAJWYŻSZEJ KLASY .

  ———–
  Skąd Pan wie?
  Jakie są klasy demonów?
  Admin

 34. Barbara Chojnacka said

  Ad.Zorro
  Pan Jezus usłyszał coś takiego od faryzeuszy…
  Czas pokaże kim jest Pan Braun

 35. Listwa said

  @ 32 Wieloimienny

  „Nie popierasz Braunów, Korwinów? Jesteś z PiS i wiosny jednocześnie (autorytet z wpisu 7)”

  – to ze jestes zakuty to widać, mam ci przeczytać co jest we wpisie @ 7 ?

 36. hulajdusznik said

  Czas ma czas na pokazywanie – my tego czasu nie mamy.

 37. hulajdusznik said

  A mój sąsiad, Jasiu poodrywał wszystkie listwy w chałupie, bo ma zamiar kłaść nową podłogę. Cóż… na postawienie nowego domu od fundamentów go nie stać. Może to i jest jakaś metoda, ale żeby dało się znośnie mieszkać w starej zasyfionej chałupie, to nie wystarczy pozbyć się zbutwiałych listew i podłóg. Trzeba – tak myślę – unicestwić grzyba, wytruć robale, pogonić w pizdu wszelkie szczury i takie tam inne nieproszone goście. A potem dopiero, powolutku opanować ten cały rozgardiasz. Najlepszym, bo sprawdzonym sposobem jest zabrać się do roboty samemu. Że co, że fachowców jakichś potrzeba? Taaak… Popatrzcie na tych fachowców od uszczęśliwiania wszelakiego. Gdyby nie oni, ci „fachowcy”, to chałupa (kraj, znaczy się) jeszcze by się jakoś trzymała. No, ale że zachciewa się „fachowców” z katalogu, to ma się, jak się ma, czyli pustą kieszeń i burdel na kwadratowych kołach.

 38. Barbara Chojnacka said

  Wieloimienny jest w 100 procentach czysty!

  Ach te procenty…

 39. #27, p. Moher49 prosilbym o s.p. Panu Kobylanskim mowic troche z dystansem i uwazac z „pluciem”, szczegolnie pod wiatr. A jakich to „doradcow” mial Pan na mysli ??? Jakies dowody????

  ———-
  Uwielbienie dla o. Muchomorka mówi samo za siebie.
  Admin

 40. Wieloimienny said

  Listwa @

  Przynajmniej nie popieram żydów tak jak ty i ta Chojnacka. Jedź do Izraela trollu tam twoje ziomki. Zapal sobie zioło od twoich pseudopatriotów głupku. Ty nie zmądrzejsz nigdy.

  Braun „nie zdelegalizowałbym masonerii, bo jestem wolnościowych zapatrywań” – 100% brudny i zakuty.

  Wielbiciele mniejszego zła.

 41. NICK said

  (22) B.Ch.
  Jak konfederacja jakaś TO NIE Gietrzwałdzka!!!

  Ani, ani.
  Zostaw pani PANIĄ z Gietrzwałdu.

 42. NICK said

  No dobra.
  Przypomnienie.
  Wam.
  JO, Listwa, Joannus.
  Mama ma nadzieję, że nie Kafel?

  Ale, że COOOO?
  Ha.

  Śledź-czy.

 43. Listwa said

  @ 40 WT BIS

  Jest tam troche prawdy , ale hipoteza zbyt daleko niedoskonała. żeby tym sie zafascynować.

  @ 38 Barbara Chojnacka

  W 100 % odporny na grawitację. Unosi się jak spirit.

 44. Barbara Chojnacka said

  Ad.Nick
  Na pewno Jej nie zostawię…
  nie wiesz, co mówisz

 45. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa@43
  Myśli Pan, że to z powodu spożycia🤔

 46. Listwa said

  @ 45 Barbara Chojnacka

  Buraków

 47. Rafal Cz. said

  Ad 30
  Zaspiewal swoje Kaczmarski. Nie proponowal niczego. I jeszcze sie uniwinnil. Nie rozumial biedak ze tlum to tlum.Nie rozumial
  ze „demokracja tto terror wiekszosci nad mniejszoscia”. Tak po prawdzie niczego nie rozumial. W stanach nikt by na niego nie zwrocil uwagi.Spiewal o wolnosci, wolnosci od czego? Pewnie od zniewolenia.. Nie dostrzegal niebezpieczensw wspolczesnych
  ” demokracji”, podzialow, biedy i zwklego lupisestwa w imieniu prawa. A to jest znewolenie!
  I to jest „bard solidarnosci”? Osiagnal prawdziwa wolnosc: umarl.

 48. Wieloimienny said

  Odnośnie buraków

  i patriotów:

  https://images.app.goo.gl/eDTx1Ar8mBZs2zuy9

 49. Marucha said

  Re 47:
  Zaśpiewał,
  Niczego nie zaproponował.
  A musiał?

 50. Wieloimienny said

  Braun manipuluje:

  https://marucha.wordpress.com/2015/07/11/weiss-contra-braun-czyli-zyd-zydowi-oka-nie-wykole/

  a tu Braun mówi, że nie zdelegalizowałby masonerii:
  1:20 – 2:20

 51. Wieloimienny said

  Podbnie łysy od wyklętych. UB to UB tamto, a on sam kim był? I nic nie wspomni, że UB to żydzi, a tylko używa przekazów podprogowych, żeby wzbudzić wśród narodowców niechęć do Rosji. Nie dość, że jankesofil to jeszcze… Najlepsze od 24:40

  .https://youtu.be/MxkrqgJ1DY4

  I to jest autorytet dla Ruchu Narodowego

 52. Ad.32.Wieloimienny, Pana wpis to dobra analiza sytuacji w jakiej się znajdujemy.
  Nie liczylbym na tłum Polaków systemem sparaliżowany jak za PRL. Natomiast Interigencja Polska, która może używać tytuł „Naród Polski” , jest bezbronna, nie ma środków działania militarnego w tym finansowego a przede wszystkim jest zatomizowana co woła o pomstę do Nieba I za to każdy z nas Tu I poza Gajowka odpowie przed Panem Bogiem.Bo nie zwykły „chlop panszczyzniany” jak to nazywany w Gajowce opisem gownopolaka jest winien, ale to my Polska Inteligencja za poddanie się atomizacji oraz BIERNOSC we wspólnym działaniu wynikająca z obowiązku OBOEIAZKU STANU czyni nas winnym tak przed Całym Polskim Państwem włącznie z dupopolakami jak i przed przede wszystkim Panem Bogiem.
  Gajowka istnieje od dekad.Jestesmy że środowisk katolickich I już uformoeanych Tradycja Swieta a nikt z nas nie podobał się zorganizowania oraz współtworzenie siły, która by wypełniła obowiązki naszego Katolickiego Stanu jako członków kosciola, w którym obowiązkiem naszym jest wspólnie działać oraz bronić.
  To co robimy to rozmowy, pisanie artykułów, drukowanie Książek,niektórzy wysyłamy dzieci czasem na KATOLICKIE obozy, uczeszczamy na Msze Święte i przyjmujemy sakramenty…I to wszystko robimy jako TLO do naszego życia współtworząc System Nodernistyczny nie ptzeciwstawiajac go ZADNNA alternatywa systemu katolickiego życie.
  W praktyce, jesteśmy ekumenistami pełnymi ust frazesami grającym na Tradycyjnych Katolików, którzy nie potrafia się przyznać do porażki, strachu przed śmiercią dla Prawdy, strachu przed utratą posiadania dla większego wysiłku dla kościoła, bliźnich, wyczekujacymi jakiegoś współżycia utopijnego że Światem Modernistycznym zakrywajac oczy przed faktem ciągłego, niewzruszonego morderstwa Kościoła Świętego I jego członków przez jego wrogów od których nieustannie wyczekujemy kompromisu dającego możliwość dla nas przeżycia, której to możliwości z ich strony dla nas nie będzie.

  Tacy jesteśmy I taka jest w istocie sytuacja.

 53. Barbara Chojnacka said

  Wieloimienny manipuluje i się pluje

 54. JO said

  Poza tym, Panie Wieloimienny:

  Zydo-masonskie, diaboliczne atomizowanie nas, powoduje, ze by wygrac naszym obowiazkiem jest dzialac skutecznie w odpowiedzi na atak wroga oraz zgodnie z mozliwosciami. Moim zdaniem skuteczne dzialanie na stan dzisiejszy to :

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/05/22/co-do-wyborow-i-konfederacji/

  Wyjasnienie:

  Nie jestesmy w stanie stworzyc wlasnej parii – patrz na Samoobrone I Piskorskiego. Braun gdyby byl Polakiem juz dawno byl by 2 m pod ziemia…

  Pozostaje nam dzialanie jak w PRL – w zgodzie z Partia, ale to daje mozliwosc nam na wciaz zycie, choc eliominacja nas nabiera tepa..
  To daje nam szanse, na wspieranie Ognisk Ruchu Oporu tak w samum Bractwie, poza Bractwem, czy w samym Posoborowym KK – okupantem struktur KK I jego majatku.

  Liberalizm, w brew pozorom wciaz daje nam wieksze pole do dzialania niz Komunizm w PRL, gdyz w Liberalizmie mamy wciaz wolna droge do Swietej Tradycji, ktora jest w Polsce.

  Dbajac o ta baze I na tej baize budujac ogniska ..w tym pozarzadowe organizacje, my mozemy wciaz wiele ugrac – conajmniej Swietosc Duszy….a jak Bog da to I wiecej.

 55. Wieloimienny said

  Jest nagrane i jeszcze zaprzeczają. To już nie jest przejaw stanu indoktrynacji. To celowy sabotaż, albo dziecinna prowokacja. Troll głodny – troll zły.
  _____

  Jo @

  Proszę pana w takiej sytuacji to najlepiej posłuchać pana NiCKA i przede wszystki dążyć do zbawienia własnej duszy. A Polska? Jeśli Bóg zechce to nam pomoże. A może ma inne plany? Może Polski nie ma być? Hetytów, Etrusków i Imperium Rzymskiego, Hunów i Wizygotów już nie ma. A nawet CK monarchii. Jeśli Polacy w większości porzucili wiarę to na co zasługują?

 56. Marek said

  Podbnie łysy od wyklętych. UB to UB tamto, a on sam kim był? I nic nie wspomni, że UB to żydzi, a tylko używa przekazów podprogowych, żeby wzbudzić wśród narodowców niechęć do Rosji. Nie dość, że jankesofil to jeszcze… Najlepsze od 24:40

  .https://youtu.be/MxkrqgJ1DY4

  I to jest autorytet dla Ruchu Narodowego
  ===
  Bardzo dobry wpis pana Wieloimiennego.
  Wysłuchac koniecznie jw, kim jest Żebrowski i dlaczego tak bardzo legenduje się na żołnierzach NZS.
  Zaś Pani Basia niech już nie kompromituje się, wystarczy.

 57. Barbara Chojnacka said

  Ad.Wieloimienny
  A wie pan, kto to nagrywał pod swoją tezę, robiąc podstępnie ujęcia od dołu ?? Co za odwaga!!
  Godna pana Andrzeja Sławomira, który ma tego samego „Boga”,co islamiści…każdego można się czepiać
  Niech pan się trzyma najważniejszego :
  ” zbaw duszę swoją”

 58. Barbara Chojnacka said

  Ad.Marek
  Nonono…to pan kibicuje szurom z gangu Hrabąszcza ,marcinjaramjaramkról, to wyjaśnia wszystko…banda oszustów z „jasnej strony mocy” czyli spod ciemnej gwiazdy
  …ubolewam…

 59. NICK said

  Barbaro Chojnacka.
  JEDŹ, pielgrzymuj.
  Gietrzwałd jest OSTOJĄ.
  Znaczy PANI Nasza jest.

  Lubelak pytał mnie.
  O relację.
  Tam trzeba być.
  Nie turystycznie.

  Zakon męski, tamtejszy… .

 60. Barbara Chojnacka said

  Ad.Nick
  No właśnie, to jest sedno sprawy
  Wierność Królowej !!!

 61. NICK said

  TAK. (60).

 62. Barbara Chojnacka said

  Ad.Nick

 63. Marek said

  Nonono…to pan kibicuje szurom z gangu Hrabąszcza ,marcinjaramjaramkról, to wyjaśnia wszystko…banda oszustów z „jasnej strony mocy” czyli spod ciemnej gwiazdy
  …ubolewam…
  ===
  Nie rozumiem, o czym pani do mnie pisze i nad czym ubolewa
  Jaki hrabąszcz, marcinjaram…?

  Mój poprzedni komentarz nr56 dotyczył materiału z YT, w którym autor powołuje się na archiwa IPN o TW Leszek, którym był Leszek Żebrowski. Oryginalnie materiały te upublicznił poseł Sanocki.
  O co pani chodzi?

 64. Barbara Chojnacka said

  Ad.Marek
  Niech Pan sprawdzi, kim jest Marcin Król ps.jaramjaram, naganiacz niejakiego hrabiego Jana Potockiego, farbowanego, głupiego, oszusta…
  źródła informacji trzeba sprawdzać, to podstawa !!
  jeśli Pan chce wyślę odpowiednie linki,

 65. Listwa said

  @ 56 Marek

  „Zaś Pani Basia niech już nie kompromituje się, wystarczy”

  – wcale tak nie uważam. Skąd pan wziął taką opinię? .

 66. Listwa said

  @ 55 Wieloimienny

  „Jest nagrane i jeszcze zaprzeczają. To już nie jest przejaw stanu indoktrynacji. To celowy sabotaż, albo dziecinna prowokacja. Troll głodny – troll zły”

  – no właśnie jest nagranie. I co w nim jest? Jeśli zaprzeczają to czemu?

 67. Listwa said

  @ 57 Barbara Chojnacka

  Wpisy Wieloimiennego w części są szkodliwe. Najpierw skakał zeby na Konfederację nie głosować, a po wyborach skacze żeby truć.

 68. Barbara Chojnacka said

  Ad Wieloimienny@50
  Szkoda, że Sławomir Zakrzewski nie zaczaił się w muszli klozetowej

 69. Lolek said

  Braun wydał kilka książek. Czy ktoś czytał?
  np. zbiory felietonów „Stałe warianty gry”?
  „Remanenty historyczne”, „Układy i układanki”
  np. „Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne” ,
  Proszę przeczytać a dopiero potem wpisywać się w nową mądrość etapu pt. atakujemy Konfederację.
  Zamilczanie nie pomogło, ośmieszanie nie pomogło, przyszedł czas na walkę.
  A potem będzie zwycięstwo. (patrz sentencja Mahatmy Ghandiego)

 70. Barbara Chojnacka said

  …przyczaił…

 71. Barbara Chojnacka said

  Ad.Lolek
  Dokładnie…
  🙂

 72. Lolek said

  Miód na uszy…

 73. Barbara Chojnacka said

  Ad.Lolek
  😂
  Taak, to jest bezcenne…
  Braun vs przyjaciel Polski- Chce wasz hajs

 74. Barbara Chojnacka said

  Do Gajówki
  nalazło szurniętej, endokomuny
  spod znaku Wielkiej Lechii
  😒

 75. az said

  Zorro
  2019-05-31 (Piątek) @ 20:58:45

  AD. BARBARA CHOJNACKA

  GRZEGORZ BRAUN JEST OPĘTANY PRZEZ DEMONY

  NAJWYŻSZEJ KLASY .

  ———–
  Skąd Pan wie?
  Jakie są klasy demonów?
  Admin
  Barbara Chojnacka
  2019-05-31 (Piątek) @ 21:05:29

  Ad.Zorro
  Pan Jezus usłyszał coś takiego od faryzeuszy…
  Czas pokaże kim jest Pan Braun

  Pan Grzegorz Braun jest mesjaszem 🙂

 76. az said

  Lolek
  2019-06-01 (Sobota) @ 20:55:44

  Braun wydał kilka książek. Czy ktoś czytał?
  np. zbiory felietonów „Stałe warianty gry”?
  „Remanenty historyczne”, „Układy i układanki”
  np. „Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne” ,
  Proszę przeczytać a dopiero potem wpisywać się w nową mądrość etapu pt. atakujemy Konfederację.
  Zamilczanie nie pomogło, ośmieszanie nie pomogło, przyszedł czas na walkę.
  A potem będzie zwycięstwo. (patrz sentencja Mahatmy Ghandiego)

  nie ma to jak sobie przeczyć
  Mahatma Ghandi rasista homoseksualista sodomita pedofil hinduski

 77. Barbara Chojnacka said

  ad.AZ
  wybitny jesteś

 78. jasiekztoronto said

  Re: 76 Az
  Ja czytalem….
  I w dalszym ciagu nie mam pojecia, kto bedzie w Konfederacji Ministrem Skarbu…
  Jak rowniez czytalem 1534 ksiazki I 182 wprowadzilem elektronicznie do Internetu… I w dalszym ciagu NIKT nic nie wspomina o likwidacji lichwiarskiego procederu finansowego… Ani mru mru….
  I to jest bardzo ciekawe…
  Kazdy polityk z „niewiadomych” przyczyn unika kwestii lichwiarskiego syndykatu finansowego….
  Choroba czy epidemia….????….
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 79. rafal z said

  – Z konfederacją głównym problemem jest to, że jest lepiona odgórnie co do liderów.
  – każda organizacja zakładana w ten sposób nie ma szans pozyskać szerszego poparcia
  – ja osobiście po prostu nie ufam kilku osobom tam się znajdującym… Np Pan Braun mówi od dłuższego czasu negatywnie o władzy w tym o diasporze(zanim zrobiło się głośno o ustawie 447). Polak…. za takie rzeczy miałby prokuratora na plecach! Jest bratankiem Juliusza Brauna… (W latach 1999–2003 przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w latach 2011–2015 prezes zarządu Telewizji Polskiej). KTO od zakończenia II wojny światowej ma „papiery” na piastowanie takich stanowisk? KTO? Sami swoi… Poza tym jego ostentacyjny katolicyzm przypomina mi tych co siadają w pierwszych ławkach w kościele żeby się… uwiarygodnić. Jego mowa ciała wydaję mi się mechaniczna tzn nie do końca zbieżna z tym co mówi. CZY NIE JEST TAK, ŻE PAN BRAUN JEST PO PROSTU SZYKOWANY NA PRZYWÓDCĘ KIEŁKUJĄCEJ SAMOORGANIZACJI POLAKÓW? Pamiętajmy, że służby planują z kilkudziesięcioletnim wyprzedzeniem… Nie można zatrzymać rzeki ale można zmienić nieco kierunek spływu.

  PYTANIE zasadnicze – czy możemy wymusić na tworze zwanym Konfederacją organiczny tryb wyboru liderów…. czyli spolonizować ten ruch?

 80. Lolek said

  @Jasiekztoronto i inni

  Jeżeli Pan czytał, to zapewne właśnie z jednego z felietonów Brauna dowiedział się Pan o książce Jakuba Wozińskiego „Historia pisana pieniądzem.”

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/161471/historia-pisana-pieniadzem-czyli-jak-rzadzacy-na-przestrzeni-wiekow-manipulowali-polska-waluta

  Czyli Braun tematu nie unika… wręcz przeciwnie, uświadamia o nim innych.

  Grzegorz Braun „Stałe warianty gry” str. 49
  „(…) Zwłaszcza nieskrywany sceptycyzm autora wobec pieniądza fiducjarnego, przy jednoczesnym realistycznym traktowaniu perspektyw powrotu do standardu złota – to gotowe ćwiczenie intelektualne, którego nowoczesny patriota nie może samodzielnie nie starać się przerobić.”

  No cóż.. Należy Brauna oczernić i poobmawiać, by dzięki temu skutecznie wielu rzeczy samemu się nie dowiedzieć. Bo po co…
  Jak ktoś woli być wciągnięty w nową „mądrość etapu”, to jego wybór.

  Szczęść Boże

 81. Barbara Chojnacka said

  Grzegorz Braun na Marszach „StopNop”
  dzisiaj był również Super!!!
  dzisiejszego jeszcze nie ma na yt

 82. hulajdusznik said

  Pani Barbaro, Chojnacko zresztą, zrobiłaby pani geszeft, sprzedając na przykład koszulki albo lepiej medaliki z wizerunkiem guru Brązowiaka. A tu tylko się pani urobi wklejaniem i nadenerwuje wrednymi, nie takimi jak trzeba opiniami.

 83. Wieloimienny said

  Marek @

  Dokładnie panie Marku. To nie Marcin Król ujawnił info o Żebrowskim.

  Tak samo ważne jest to co mówił Braun, a nie to kto i jak go nagrał.

  Barbara Chojnacka i Listwa albo nie są w ogóle inteligentni, albo arogancko manipulują mając nas za idiotów.

  Przypomina mi się scena jednego filmu z Brucem Lee. Mówił do chłopca wskazując palcem: „widzisz księżyc?” A chłopak zamiast na księżyc gapił się na palec. Oni to samo.

  Dodam, żeby gajówkowicze nie popadali w paranoję i nie dawali się zabić za tego czy tamtego polityka nawet gdy wydaje się być wporządku. Mało to nas już oszukało wielu wilków w owczej skórze? Polacy przejechali się na solidarności, Wałęsie, PiS, Kaczorze, Giertychu, Kowalskim, Kukizie itp. W latach 90 Niesiołowski uchodził za największego ultrakatolika w sejmie, a dekadę później Giertych za największego narodowca i obrońcę Kościoła. A dziś jacy są!

  Trzeba być ostrożnym, a nie jęczeć bezrefleksyjnie, że ten czy tamten jest czysty jak łza. Niestety niektórzy tutaj zachowują się jak Kaczor „nie wycierajcie mord świętym bratem…” bo jest święty i koniec kropka – żałosne podejście!

  Konfederację i RN sam początkowo poparłem, ale po spotkaniach z ludźmi je tworzącymi (tymi z dołu jak i nawet niektórymi z góry) uznałem, że jest to zbieranina osób które nie mają o niczym zielonego pojęcia. Specjaliści od żyda misesa i marihuany, wychwalacze ojca Trujaka, wierzą w zamach Putina w Smoleńsku, chcą bomb us army na Wenezuelę bo tam socjalizm, a historia to dla nich tylko wyklęci. No i ich wiara – zebranie w Wielką Sobotę późnym popołudniem. Niech się podszkolą, a potem za politykę biorą.

 84. Barbara Chojnacka said

  Ad.Wieloimienny
  Głupi manipulant z ciebie

 85. Barbara Chojnacka said

  Ad.hulajduszny
  Geszefty to jak widać twoja specjalność

 86. Barbara Chojnacka said

  Wieloimienny, jesteś autentyczny jak sygnet hrabąszcza

 87. hulajdusznik said

  Już kiedyś, gdzieś przytrafiło mi się napotkać tak wrażą, acz obrobioną „słusznie” ynteligencję u jednej takiej tasacznej Garbary. Zataz, zaraz… to chyba było gdzieś tak wew połówce ery Edzia, jak go zwali bratanki, przy połówce już wtedy gwintowanej i kapslowanej, w jakiejś wybudowanej w czynie społecznym remizie strażackiej. To było krótko przed pójściem w szeregi. Pamiętam, że gasiliśmy tam wówczas z kolegami, oj, gasiliśmy! I… ta Garbara (gdy się obróciła plecami, to pojąłem, dlaczego tak ją wołali) przyszła tylko po to, żeby nas, gaszących uświadomić o szkodliwości płynów gaszących. Za zdrowie pań! W dodatku aż tak inteligentnych!

 88. Barbara Chojnacka said

  Ad. Hulajduszny
  Buraczany umysł twój😒

 89. Barbara Chojnacka said

  Wojciech Olszański o Braunie

 90. Listwa said

  @ 83 Wieloimienny

  „Barbara Chojnacka i Listwa albo nie są w ogóle inteligentni, albo arogancko manipulują mając nas za idiotów”

  – znowu coś dukasz swym niedomykającym się dziobem i tykasz mnie i Panią Barbarę, jakoś sie nie potrafisz się wyszczekać za drzwiami.

  Dla ciebie ktoś mało inteligenty jest nieosiągalny, wiec tak sie nie wysilaj.

  „Konfederację i RN sam początkowo poparłem, ale po spotkaniach z ludźmi je tworzącymi (tymi z dołu jak i nawet niektórymi z góry) uznałem, że jest to zbieranina osób które nie mają o niczym zielonego pojęcia”

  – po raz kolejny pytam z kim ? .Sądze że konfabulujesz.

  Załóż partię z takimi jak ty ideałami i wejdzcie do rządu i parlamentu. Nie podobają ci się wybory to wleź pod liście buraka to sie zamaskujesz idealnie.

  Wkleiłeś film w @ 50
  Dostałes pytanie w @ 60
  – no właśnie jest nagranie. I co w nim jest? Jeśli zaprzeczają to czemu?

  Nie potrafisz powiedzić co tam widzisz i co co chodzi? Jak chcesz to ci pokaże że jesteś matoł.
  Tylko powiedz że chcesz.

  A jak było z tymi narkotykami że tak przeżywasz?

  .

 91. Lolek said

  ad. 89
  Świetne posunięcie. Szach dla podjudzaczy z GP.
  Kilka tygodni śledztwa prokuratorskiego i będzie szach mat …
  Ciekawe co będą musieli zrobić na jesieni, by znów skutecznie podjudzić?

  Szczęść Boże

 92. Wieloimienny said

  Listwa @

  „po raz kolejny pytam z kim ? .Sądze że konfabulujesz.”

  Cwaniaczku, kombinujesz żeby się dowiedzieć kim jestem i potem szczuć na mnie RN. Nie ze mną te numery.

  „Nie potrafisz powiedzić co tam widzisz i co co chodzi?”

  Dobrze się czujesz?

  „Jak chcesz to ci pokaże że jesteś matoł.”

  No to pokazuj wielbicielu żydów. Takiego trola i durnia jeszcze na gajówce nie spotkałem.
  Będziesz tak się mnie czepiał w nieskończoność? Nie masz chyba z kim pisać/gadać, pewnie czujesz się samotny. Nie kierowałem ostatnio do ciebie i tej drugiej postów więc się odczepcie.
  Tym razem ostatni raz ci napiszę, żebyś do mnie swoją gębą nie chlapał!

 93. Barbara Chojnacka said

  Ad.Wieloimienny
  Spokojnie, zażyj więcej jodu

 94. Listwa said

  @ 92 Wieloimienny

  „Cwaniaczku, kombinujesz żeby się dowiedzieć kim jestem i potem szczuć na mnie RN”
  – jakiś ty głupi, skoro sie z nimi rozstałeś i tak na nich dziarsko szczekasz, to co to za rożnica dla ciebie? Z nikim nie rozmawiałeś.

  „Dobrze się czujesz?”
  – moim samopoczuciem sie nie zajmuj gamoniu, bo dla ciebie to nie argument.

  Wstawiłeś w @50 film z czasem 1:20 – 2:20 i komentarzem Braun manipuluje.
  Potem zaczepiasz jeszcze mnie i Panią Barbarę zamiast się wyszczekać za drzwiami.
  Co chcesz komentarzem @ 50 powiedzieć ? Tak dla jasności. Potem ja okaże że jesteś matoł.

 95. Listwa said

  @ 92 Wieloimienny

  „No to pokazuj wielbicielu żydów. Takiego trola i durnia jeszcze na gajówce nie spotkałem”
  – no to ci pokaże. Śmierdzący dziadu sobie nie pozwalaj.

  „Będziesz tak się mnie czepiał w nieskończoność?”
  – pokażę ci tylko że jesteś gamoń. chyba że będziesz się bardzo domagał jeszcze.

  ‚Nie masz chyba z kim pisać/gadać, pewnie czujesz się samotny.”
  – nawet gdyby tak było ty i tak sie nie kwalifikujesz.

  „Tym razem ostatni raz ci napiszę, żebyś do mnie swoją gębą nie chlapał!”
  – w ogóle nie powinieneś ryja otwierać, bo jedzie smrodem.

 96. Wieloimienny said

  Barbara Chojnakca @

  Nie odzywaj się nie proszona. Jod to się wam przyda obrońcy Brauna – obrońcy masonów.

 97. Wieloimienny said

  Marek (6) @

  Ma pan rację.

  Podsumowując:

  Grzegorz Braun nie wiedzieć czemu popiera dziki kapitalizm. Skoro taki z niego katolik i tradycjonalista to dlaczego nie poprze Katolickiej Nauki Społecznej tylko głosi hasła żydów Misesa i Friedmana?
  Na dodatek gada, że Polska to rosyjskie kondominium. Gdzie Polską rządzą Rosjanie???
  Grzegorz Braun w drugiej turze wyborów prezydenckich w 2015 roku poparł filosemitę i męża żydówki Andrzeja Dudę.
  Braun zapytany czy zdelegalizowałby masonerię odpowiedział, że nie, bo jest wolnościowych (czyli liberalnych) zapatrywań.

  Grzegorz Braun to bratanek byłego prezesa TVP Juliusza Brauna. Kto w żydowskiej III RP otrzymuje takie stanowiska jeśli nie sprzymierzeńcy systemu?

  Podobno daleka krewna G. Brauna to Michalina Wisłocka (z domu Braun), seksuolog, co napisała zboczoną książkę pt. „Sztuka kochania”, w której opisywała metody antykoncepcji i masturbacji demoralizując Polaków w czasach PRLu. Czy to prawda, że to członkini jego rodziny?

  Bratanica Wisłockiej to Ewa Braun, która dostała oscara za scenografię do filmu o żydach pt. „Lista Schindlera”. A przy okazji członkini komitetu poparcia Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w 2010 i w 2015 roku!

  Siostra ojca Grzegorza Brauna czyli Maria Braun-Gałkowska twierdzi, że fim Mela Gibsona „Pasja” jest sprzeczny z wiarą katolicką (można o tym przeczytać na stronie Krajskiego)!

  Czytałem też, że dziadek Grzegorza Brauna Juliusz Braun należał do organizacji, która z definicji miała być organizacją antymasońską. W rzeczywistości było to środowisko ludzi, którzy udawali przeciwników masonerii, aby kontrolować antymasońskie nastroje wśród Polaków i porwadzić na manowce zgodnie z masońską zasadą, że „masoni mogą działać dopiero wtedy gdy sami stworzą swoją niby opozycję i nią pokierują”.

  A tak na marginesie to kto nosi w naszej kulturze brody? Brody to dzisiaj pasują do muzułmanów i żydów.

  I to „Szczęść Boże”. Tak się pozdrawia ludzi przy pracy. Tak do mojego stryja mówili w kopalni Wujek jak zjeżdżał węgiel fedrować.
  Grzegorz Braun boi się powiedzieć: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”?

 98. Wieloimienny said

  Do 97

  Oczywiście chodziło o brata dziadka Grzegorza Brauna czyli Jerzego Brauna. Taka mała pomyłka.

  A ta organizacja to Instytut Mesjanistyczny, który zmienił nazwę na Towarzystwo Hoene Wrońskiego.

 99. jasiekztoronto said

  Re: 80 Lolek
  Prosze jeszcze raz przeczytac moj wpis nr. 78, a najlepiej na glos i w obecnosci kilku osob…
  Byc moze choc jedna wsrod slyszacych przetlumaczy na jezyk zrozumialy innym…jak i rowniez p. Lolkowi…
  Polecam lekture na http://polskawalczaca.com (Niezalezny Uniwersytet Internetowy)…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 100. Lolek said

  @ Pan Jasiek

  „Każdy polityk z „niewiadomych” przyczyn *unika* kwestii lichwiarskiego syndykatu finansowego…”
  Pobudka nie unika.
  Kościół Szkoła Strzelnica *Mennica*
  Pobudka głośno mówi o tym, kto od wieków „trzyma mennice” w swoich łapskach.
  Wpierw edukacja (*Szkoła*)
  Stąd przytoczona przez Brauna książka Wozińskiego, jak i przytaczanie wielu innych książek.
  Mając wiedzę można działać roztropnie.
  Po pierwsze nie przyjmować obcej waluty, tylko zachować ważny dla suwerenności Polski atrybut, bicie własnego pieniądza.
  Na jesieni wybory, do tego czasu może się dowiemy się, co więcej Konfederacja zamierza przedstawić w tej kwestii.

  Uważam, że warto to podkreślić. Prawda?
  PS
  Druga część postu była do innych, którzy ulegają narracji celowego zamilczania Brauna. Celowego, by np. niewielu sięgnęło po jego „niebezpieczne” wypowiedzi, a szczególnie te wymagające wysiłku, bo spoza YT,

  Pozdrawiam Pana przyjaźnie i przepraszam za wytkniętą moją niezręczność.

 101. Listwa said

  @96 Wieloimienny
  Pani Barbara nie musi pytać ciebie o zgodę nawiedzony patrioto.

  Wpis @ 94, ślepy jesteś, czy masz za dużo przestrzeni we łbie? :
  Wstawiłeś w @50 film z czasem 1:20 – 2:20 i komentarzem Braun manipuluje.
  Potem zaczepiasz jeszcze mnie i Panią Barbarę zamiast się wyszczekać za drzwiami.
  Co chcesz komentarzem @ 50 powiedzieć ? Tak dla jasności. Potem ja okaże że jesteś matoł.

 102. Barbara Chojnacka said

  Ad.Wieloimienny
  Czerpiesz informacje o Braunie od oszczerców,Piotra Baina gudłaja itp. szachrajów,
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-do-antypolaka-piotra-beina-z-kanady-w-odpowiedzi-na-oszczerczy-list-dotyczacy-piotra-moskwy-skierowany-do-partii-silna-polska-2016-01

  Pobudka Człowieku !!!!!!

  P.S.
  Właśnie jadę nad morze Bałtyckie
  Odetchnąć Jodem…polecam

 103. Wieloimienny said

  Barbara Chojnacka @

  Kto popiera ludzi, którzy głoszą żydowski kapitalizm? Czy pani jest żydówką?

  Pobudka człowieku!!!

  Informacje, które podałem można sprawdzić ma wielu stronach.
  Czy Piotr Bein pisał na np. na temat Wisłockiej?

 104. Barbara Chojnacka said

  Ad.Wieloimienny
  Słabo pan kojarzy i daje się uwieść fałszywym informacjom.
  Braun popiera żydowski kapitalizm!?!?!?!?
  Toż to kłamstwa i oszczerstwa z Talmudu rodem
  Proszę sprawdzać źródła informacji

 105. Listwa said

  @ 103 Wieloimienny

  Jak chcesz to potrafisz być kulturalniejszy niż przeciętna waszej wsi.
  Polacy na ogół wcale nie znają sie na systemach ekonomicznych.
  Jaki system proponujesz zeby nie był zydowski?

  Niestety dałeś dowody że nie potrafisz zrozumieć co mówi Braun.

 106. Marucha said

  Do kogo to dotyczy:
  Nie wpadajcie w zachwyt nad Braunem.
  Zobaczycie.

 107. Listwa said

  @ 106 Marucha

  Sternikiem i wodzem nie uczyniłbym go.
  Ale jeśli coś mu zarzucać to sensownie, a nie jechać na niezrozumieniu tego co mówi. Wiele z tego co mówi jest sensowne.

  ————
  Owszem. Wiele z tego co mówi.
  Ale inne rzeczy, jakie mówi, zrażają mnie.
  Poza tym – jego pochodzenie.
  Admin

 108. Boydar said

  Nad tym co mówi pracują/pracowały całe think tanki. Baranka.

 109. Lolek said

  „Po czynach ich poznacie.”
  Jak dotąd wiele się można było od Braun nauczyć. Na wiele rzeczy, z pozoru niedostrzegalnych, o których dotąd zadziwiająca cisza, zwraca uwagę. W tym na stałe warianty gry… Ta wiedza wydaje się przydatna. Kto ma uszy niechaj słucha. Kto słabo słyszy niech przeczyta. Z krytycyzmem czytelnika, w porządku, ale ze zrozumieniem. Wbrew celowej narracji obecnej mądrości etapu rodem z GP.

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/294317/stale-warianty-gry

 110. Barbara Chojnacka said

  Ad.Lolek
  Braun jest nieoceniony, dlatego ma tylu oszczerców…
  Uratuje Nas Konfederacja Gietrzwałdzka

 111. Marucha said

  Wielka nadzieja polskich patriotów: Grzegorz Braun.
  Nie potrafił nawet odpowiedzieć na proste pytanie: czy jest Żydem…

  ———

  – Z Polakami łatwo – ciągnął stary – tylko trzeba być mądrym i trzeba ich znać. To są straszni patrioci. Jak oni kochają tę swoją Polskę. Co oni się nad nią napłaczą! Co oni jej komplementów nagadają! Trzeba to samo robić.

  Widzisz, tu na rogu stoi Mickiewicz z gipsu, a przed nim lampka się pali. Oni to widza i nie masz pojęcia, jak oni mnie za to kochają. Ale za ile groszy dziennie tej oliwy się wypali?.. To mnie nie zrujnuje.

 112. Barbara Chojnacka said

  Ad. Marucha
  A kto może udowodnić, że nie jest żydem wobec zaślepionej chmary nienawistników??
  Tak wogóle to Apokalipsa informuje, że oni się nawrócą jako ostatni i zrobią wiele dobrego
  Proszę o katolicką postawę

  ———–
  Pani Barbaro, udowodnić że się nie jest żydem – można. Wystarczy metryka.
  Ale dla p. Brauna nawet udzielenie odpowiedzi na proste pytanie okazuje się za trudne. Mógł zaprzeczyć, mógł potwierdzić – ale wolał męcić.
  Admin

 113. Listwa said

  @ 112 Barbara Chojnacka

  On sam może powiedzieć kim jest.
  Poczekajmy aż się nawrócą. Zanim to zrobią nie miejmy złudzeń.
  Interpretacja Apokalipsy jest bardzo trudna.

 114. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Braun w tej kwestii odsyła do książek, o swojej rodzinie
  Jeżeli jest żydem, to o takich nawróconych przecież nam Katolikom chodzi

  ———
  Niech nie „odsyła”.
  Niech powie: tak albo nie.
  A Polacy się już kiedyś przekręcili na „nawróconych żydach” i od tamtej pory ich państwo upadlo.
  Admin

 115. Listwa said

  @ 114 Barbara Chojnacka

  Jemu za bardzo pasują po Gieremku buty.

 116. Listwa said

  Ten się jeszcze nie nawrócił, chociaż coś zawdzięcza katolicyzmowi i korzystał z katolickiego pisarza:

  „Peter Chernin, producent filmowy z Hollywood i Amerykanin żydowskiego pochodzenia, przeznacza miliony dolarów na promocję aborcji. Chernin zaangażował się przeciwko prawu, które chce wprowadzić stan Georgia. Chodzi o zakaz zabijania dzieci nienarodzonych, których bicie serca można już uchwycić medycznie.
  Chernin wyprodukował między innymi „Planetę Małp”, „Króla rozrywki” czy „Tolkiena”.

  W tym ostatnim filmie bardzo po macoszemu potraktowano katolicyzm pisarza, choć był on dla jego życia i twórczości absolutnie fundamentalny. Chernin wezwał teraz do zbiórki finansowej na prawników, którzy mieliby obalić regulacje chroniące życie w stanie Georgia.”

  http://www.fronda.pl/a/znany-producent-filmowy-oplaca-walke-o-aborcje,127969.html

  Miał takie ładne zapatrywania kiedyś. A wylazło.

 117. Listwa said

  @ 114 Barbara Chojnacka

  „Jeżeli jest żydem, to o takich nawróconych przecież nam Katolikom chodzi”

  – co nie znaczy że ma być dla nas jak kwoka a my kurczaczki.
  Jeśli jego katolicyzm jest szczery i trwały to robi to dla siebie.

  Przychodzi w wybranych momentach czy stale?

 118. Marucha said

  Re 117:
  Szczery katolik przetrzyma i zwalczy nawet nieufność innych katolików.
  Tak jak to kiedyś zrobiła dziewczyna, Bernadetta Soubiros.

 119. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Dla mnie jest odważnym, bezkompromisowym liderem, nie zauważyłam aby dążył do władzy, wręcz przeciwnie!!Natomiast podnosi swoimi wystąpieniami poziom umysłowy i językowy odbiorców.Edukuje w zakresie kultury, znajomości historii i obnaża machinacje wrogów ludzkości a Polaków w szczególności…..
  Niech sobie będzie Żydem !!!
  Kim byli Apostołowie ??
  I jeszcze fragmencik z Mszału Rzymskiego
  strona.1087
  ” Syn Boży stał się prawdziwym człowiekiem. Jako człowiek jest potomkiem
  Abrahama i Dawida, którzy otrzymali obietnice mesjańskie. Maryja pochodziła z rodu Dawida i była dziedziczką obietnic danych Jej przodkom.
  Mt.1,1-16
  Księga rodowodu Jezusa Chrystusa, syna Dawidowego, syna Abrahamowego. Abraham zrodził Izaaka. A Izaak zrodził Jakuba…..
  ……………………………………
  A Natan zrodził Jakuba. Jakub zaś zrodził Józefa, męża Maryi, z której się narodził
  Jezus, zwany Chrystusem.”

 120. Listwa said

  @ 119 Barbara Chojnacka

  Nie w tym problem że jest żydem.
  Wiele rzeczy podaje wartościowych. I mam dla niego uznanie że np. przyszedł po raz kolejny na marsz przeciwko szczepionkom. Wielu Polaków ktorzy pretendują do bycia przywódcami nie uznało tego za potrzebne.
  A po czynach ich poznacie.

  Ale pani sie zagalopowała, nie ma pani pewności że Braun jest potomkiem Abrahama i Dawida. I w tym problem.

 121. Barbara Chojnacka said

  Póki co jest bezbłędny
  Szczęść mu Boże

  ——-
  Nie taki znów bezbłędny, np. gdy chodzi o tolerancję wobec masonerii.
  Admin

 122. Barbara Chojnacka said

  Ad.Marucha
  Wypowiada się w tej kwestii,wielokrotnie…
  np.tutaj

 123. Listwa said

  @ 121 Barbara Chojnacka

  Jeśli bezbłędny, więc świadomie zrobił błąd chociażby w filie Luter.

 124. Boydar said

  Pani Basieńka nieśmiało inseminuje, że Chrystus był żydem. Mocno wątpliwe, choćby z racji że głównie żydzi nas o tym informują. Wierzy Pani żydom ? Tak czy nie.

 125. Listwa said

  ad @ 123

  Źle sie wyraziłem: błąd. Swiadomie dał dużo miejsca wrogowi Bractwa.

 126. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  To dlaczego księgarnia „TE DEUM”
  sprzedaje płytkę z tym filmem ??

 127. Barbara Chojnacka said

  Ad.Boydar
  Głupio pan gada

 128. Listwa said

  @ 126 Barbara Chojnacka

  Film jest dość przyzwoity, ale nie genialny. Jest edukacyjny i warty obejrzenia.
  Co nie zmienia faktu, wpuszczenia wroga Bractwa.

  Bractwo pomagało film nakręcić, a pan Braun trzepnął numer. Nie ma w nim treść bezpośrednio przeciwko Bractwu i jest sprzedawany.

 129. Lolek said

  Braun edukuje i chwała mu za to.

  Czy z tego wychodzi dobro? Moim zdaniem tak.
  Czy w tej edukacji kłamie? Moim zdaniem nie. Zazwyczaj podaje źródła, dzięki czemu jest to weryfikowalne.
  Co do współczesnej polityki i geopolityki, łączy błyskotliwie fakty, snuje hipotezy. Czy prawdziwe? Zanim się nie sprawdzą, dają przeciwnikom Brauna paliwo do ataków.

  Ktoś kto przewiduje, że wydarzy się coś nieprawdopodobnego dajmy na to za dwa tygodnie, zazwyczaj przez te 14 dni jest w opinii ludzi konfabulantem albo świrem, natomiast gdy się to spełni, z miejsca staje się profetą…

 130. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Trzeba dać spokój z wyszukiwaniem” wpadek” i nie wkładać Braunowi kija w szprychy, bo póki co, nie ma lepszego lidera

 131. Listwa said

  @ 130 Barbara Chojnacka

  Z wyszukiwaniem wpadek tak, ale od realnej oceny odstąpić nie można. Kija nie trzeba wkładać i nie traktować jako lidera, tym bardziej jako nienagannego i bezbłędnego guru.

  Pani jak widzę chce popełnić na siłę błąd.

  @ 129 Lolek

  „w opinii ludzi konfabulantem albo świrem, natomiast gdy się to spełni, z miejsca staje się profetą…”
  – ani on świr ani profeta, miał info od informatora.

 132. Braun byl I jest kreowany na lidera. Jest chroniony z licencją na „mowe nienawosco” za którą każdy Polak by conajmniej siedział lub był 2 m pod ziemią.
  Publicznie złożyliśmy ofertę Braunowi, by jako polityk popierał Polaka, kosztem swojej osoby.Bez odzewu.
  Moim zdaniem Braun ma zajmować miejsce I czynić go wiecznym przegranym.W międzyczasie Polacy I Polska jest likwidowana I podmieniania na Polin z już murzynopolonusami…I innymi nacjami polakopodobnymi ludźmi.
  Majstersztyk.
  Kto jednak wierzy, że jest inaczej, proszę głosować…Jednak każdego z Was obowiązkiem jest tworzenie Państwa Podziemnego z organami sadowniczymi o wykonawczymi, w przeciwnym razie będziecie neokolaborantami biorącymi odpowiedzialność za Zbrodnie ludobójstwa Polaków i morderstwie na Polsce.

 133. Lolek said

  @Polak ortodoks

  Poczekam 14 dni… by ocenić tą hipotezę.

  Póki co oczekuję, że atakujący Brauna wrzucą z nim razem do wspólnego worka S. Michalkiewicza, L. Żebrowskiego, J. R. Nowaka i innych.

  Jak dotąd widać wyraźnie, że obecny atak jest wynikiem przełożonej właśnie wajchy na nową mądrość etapu. Dalej ignorować coraz trudniej. Niestety już się przebija przez błonę celowego zamilczania, w której to wyrwa niebezpiecznie się powiększa. Ośmieszenie Brauna nierealne. Pozostał atak… na ślepo.

  Tylko prawda jest ciekawa.

  —————-
  Żaden wspólny worek dla tak różnych osobowości.
  Do Brauna nic nie mam, oprócz jego korzeni, które każdemu Polakowi powinny się źle kojarzyć.
  Admin

 134. Lolek said

  @Admin
  Mądrzejsi „o różnych osobowościach”, ci ze wspólnego worka, tego nie zauważyli i źle im się nie kojarzy?

  Nie rozumiem.
  Admin

 135. Lolek said

  @Admin
  „Do Brauna nic nie mam, oprócz jego korzeni, które każdemu Polakowi powinny się źle kojarzyć.”

  Zatem wymienieni przez mnie współprelegenci z wielu wspólnych z Braunem spotkań, albo nie zauważają jego rzekomych korzeni, albo przez analogię, to nie-Polacy, bo im się one najwyraźniej źle nie kojarzą.
  Taka nasuwa się refleksja po owej sugestii. Chyba jednak fałszywej.
  Uważam, że nie ma co ulegać obecnie podsycanej narracji.
  Zachęcam do wstrzemiężliwości i ignorowania podjudzaczy z GP, którzy wytoczyli ostatnio swe propagandowe bombardy. A wcześniej zaczął „oficer prowadzący”, niejaki straszy sierżant sztabowy…

 136. Marucha said

  Re 135:
  Nie judzę przeciwko Braunowoi, przypominam jedynie jego korzenie i doświadczenia, jakie mamy z tym plemieniem.
  To, że innym nic nie przeszkadza, mało mnie obchodzi.
  Polakom nie przeszkadza to, że cała polityka zagraniczna jest podporządkowana Żydom. Ani że pederaści pełnią ważne funkcje polityczne.

 137. hulajdusznik said

  A ilu Hitleruś miał zwolenników?! A ilu Leninuś?! A ilu Stalinuś?! A ilu Banderuś?! A ilu Pałętacz Noblysta?! A jak fajowo gadali?! Nawet książki pisali! Podobno. Starzy ludzie powiadali, że matoł zawsze zostanie matołem, na siłę z własnej woli i nic ani nikt nie jest go w stanie z tego pragnienia uleczyć dlatego, że jest matołem.

  ——-
  Obrzydliwe są te „Hitlerusie”, „Stalinusie” etc.
  Admin

 138. hulajdusznik said

  Re Marucha:
  Taki był zamiar wywołania takiego efektu, bo te kreatury są obrzydliwe. Nadmienię, że wszyscy przeze mnie wymienieni mają baaardzo poplątane i nie do końca wyjaśnione pochodzenia, że porwali swoimi urojeniami miliony matołów, że i dziś mają swoich wielbicieli.

  ——
  Te ksywki nijak nie obrzydzają kreatur, do jakich się odnoszą – ale wręcz ocieplają ich wizerunek. I to właśnie, owo ocieplenie, jest obrzydliwe.
  Czy o taki efekt Panu chodziło?
  Admin

 139. hulajdusznik said

  Panie Marucha, czy „ocieplenie” gówna określeniem „gówienko” rzeczywiście ociepli jego wizerunek?

 140. Marucha said

  Re 139:
  Wobec prawdopodobnie nieusuwalnych różnic w wyczuciu językowym miedzy nami, nie kontynuuję wymiany zdań.

 141. Boydar said

  „nieusuwalna różnica”; jakie to piękne a treściwe sformułowanie. Dawno nie słyszałem.

 142. Lolek said

  Rozumiem i szanuję Panów obawy. Zbyt wiele razy łatwowierność Polaków była nadużywana.

  W wypadku Brauna, jeśli podejrzenia są zasadne, należy przyłapać go na kłamstwie.
  Zapewne mają Panowie jakieś przykłady jego mijania się z prawdą?
  Jak je poznam, to je rozważę.
  Póki ich nie znam, beztrosko czytam sobie dalej jego książki, słucham wykłady, pisane i mówione piękną polszczyzną, nie pokaleczoną nowomową korpojęzyka.

  „Po czynach ich poznacie…”

 143. hulajdusznik said

  Ad 142:

  Po czynach! Nie po gadce!

  P.S.
  Jest to jednak termin zbyt długi, żeby oczekiwać na te „czyny”, które stają się nieodwracalne i to całe wasze poznanie nie zda się wam wtedy nawet na cholewki do psich butów. Dajmy na to chociażby okres tzw. „Wolnej Polski”. Wszystkie kurwy pięknie gadały, obiecywały na zmianę. Co następna to lepsza od poprzedniej. I co? Minęło 30 lat!!! Taki okres powinien był wystarczyć na poznawanie po czynach, przyłapywanie na kłamstwach i wszelkie możliwe o tem rozważania. Jedna pacynka, druga marionetka, trzecia lalunia, czwarta kukła, piąty pajac… animator wciąż ten sam! Ale nie! Wy ciągle czekacie na nowego arlekina z nadzieją, że to właśnie on przyniesie wam ulgę, ukojenie, prawo, sprawiedliwość, wolność, równość, niepodległość… Wystarczy, że wybeblocze to, co chcecie usłyszeć a wy już beztrosko i bezkrytycznie stajecie się jego podnóżkiem, arsenałem, ochroną, wsparciem, bo według waszego potoku myśli wysterowanych, kłamać taki albo inny taki nie może. No, jakby mógł?! Przecież to sama, najszczersza, powiedziana piękną polszczyzną prawda. Innej opcji nie ma! A latka sobie lecą… i lecą… i lecą… kobyłki u płota już nie ma… Dupa goła… Rozumek skołowany, chociaż dumny… Poczekajmy jeszcze. Po czynach ych poznajmy. Mało wam jeszcze tych ychnich czynów i wyczynów?

 144. Lolek said

  Konkrety proszę. Złapany został na kłamstwie czy nie? Przeczucia wyostrzają zmysły. Zmysły już coś zwąchały czy tylko nadal niuchają?

  Dziękuję za przestrogi. Pewnie teraz przyjdzie czas na konkrety. Inne opcje jak najbardziej są. Proszę mnie do nich zachęcić.
  Ja przez ten czas przeczytam kolejny rozdział…

  Po co łapać na kłamstwie? Nie wystarczą jego otwarcie głoszone poglądy?
  Admin

 145. Boydar said

  Judasz też wyglądał na uczciwego żyda …

 146. Lolek said

  @Admin
  Pomogę.
  N początek poglądy głoszone otwarcie podczas kampanii prezydenckiej 2015r.
  https://lotna.neon24.pl/post/118997,skrot-pogladow-grzegorza-brauna
  Które z nich się Panu nie podobają i zapalają czerwoną lampę wielkości latarni morskiej?

 147. Boydar said

  „… w sferze gospodarczej państwo ma jasną misję: stać na straży wolnej konkurencji, zapewniać każdemu równe możliwości wstępu na rynki wszelkich dóbr, surowców i usług, a także bezwzględnie tropić i tępić wszelkie zmowy kartelowe …”

  Tiaa … jak to było ? Pierwszy milion i tak trzeba ukraść; albo dostać od tatusia. Co się przekłada że albo jesteś złodziejem albo synem złodzieja. Można tez oczywiście kupić jajko za 50 gr, sprzedać za złotówkę … znamy tą historię.

  Ale nie w tym rzecz, Panie Lolek. Nie podobać się może jednemu to a drugiemu tamto, ale najpierw to coś być musi. A tu … nie ma 🙂

  Jak Pan myśli, czego nie ma ? Np. nie ma, że o tym czy jest zmowa kartelowa decyduje din. W oparciu o dokumenty z gminy lub kahału. Nie ma też najmniejszej wzmianki, że żyd powinien pilnować interesów Żydolandii a nie Polski. Nie ma też egzegezy słowa po-lin; bo, ileż można odpoczywać, następne tysiąc lat ?

  Każdy próbujący wedrzeć się siłą lub podstępem na przewodnika, powinien przesłuchany być publicznie właśnie na wskazaną wyżej okoliczność, a nie na to czy jest żydem. Bo czy jest to widać.

 148. Marucha said

  Re 145:
  Panie Lolek, nie będę oceniał całokształtu Brauna na podstawie jednego artykułu. Interesuje mnie nie tylko, co Braun mówi (np. o „wolnym rynku” czy Rosji), ale także to, których tematów unika albo się po nich prześlizguje.

  Pan Boydar, powyżej, (#147), wyraźnie zasygnalizował Panu, w czym rzecz.
  Czy p. Braun kiedykolwiek poświęcił trochę czasu na opisanie roli żydostwa w gospodarce Polski i świata? Na jego rolę w wywoływaniu wojen i kryzysów?
  Czy bodaj zasygnalizował, że w praktycznie wszystkich kontaktach międzynarodowych, Polskę reprezentują tzw. Polacy pochodzenia żydowskiego? Czy głosił konieczność uwolnienia Polski od pasożytów?

  Pan Braun postuluje, żeby orkiestra grała ładniej,skoczniej, trębacze dzielniej trąbili, bębniarze równiej walili w bębny, smyczkowce zaś bardziej chwacko rżnęli smykami struny skrzypiec i basetli. Wszystko to leje miód na serca melomanów.

  Ale Pan Braun nie wspomni, że dyrygent to łajdak bez słuchu muzycznego zza granicy ściągnięty… że wśród grajków co drugi to złodziej albo alfons, nawet nie udający że potraf na czymś grać. A nad całością czuwa beznarodowy organ ekspertów od niczego, ale mogących wszystko, z niewybieralnym Goryllium na czele.

 149. Lolek said

  @Admin

  Sygnalizuje i to głośno

  Braun o żydowskich lokajach:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/grzegorz-braun-w-polskim-radiu-prezydent-jest-zydowskim-lokajem-redaktor-w-panice-przerwal-temat-2019-05
  Braun o ambasadorze RP w USA
  https://monitorpostepu.pl/sprawa-ambasadora-schnepfa/
  Braun o tajnych negocjacjach parlamentarzystów RP w TelAvivie (2:54)oraz o relacjach gospodarczych i o robieniu dobrych interesów z Federacją Rosyjską
  Nie dla sojuszu militarnego z Rosją, Tak dla dobrych relacji gospodarczych (19:14):
  https://wprawo.pl/2019/05/23/nie-wyobrazam-sobie-sojuszu-z-rosja-grzegorz-braun-w-wywiadzie-dla-wprawo-pl/

  ———–
  To są właśnie takie punktowe wyrazy krytyki – wobec jednostkowych przypadków, ale nie atakujące systemu.
  Zresztą – powtarzam – kto chce, niech wierzy w Brauna.
  Admin

 150. Lolek said

  @ Admin
  Krótkie poszukiwania i proszę…

  c.d.
  Braun o żydach i ich tajnej władzy, w przeciwieństwie do władzy jawnej w cywilizacji łacińskiej:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kandydat-na-prezydenta-grzegorz-braun-o-zydach-i-kahalach-2015-03
  Braun o zmowie kartelowej rodem z Talmudu – prawo Hazaka:

  Od wielu lat słuchałem, czytałem, a teraz dzięki Panu sobie to poprzypominałem i odtworzyłem.
  Dziękuję i pozdrawiam.

 151. Boydar said

  Albo talmudu nie zna albo udaje, że nie zna udając ze zna.

  A ktoś tu ostatnio pisał, że „Polak nawet jak nie kłamie to kłamie”; czy to aby na pewno Polak ?

 152. Lolek said

  Kościół Szkoła Strzelnica Mennica
  Edukacja edukacja, wpierw edukacja
  Edukacja wpierw rodziców (mówię m. in. o sobie), którzy przekażą tą wiedzę rodzinie, znajomym, dzieciom.

  Od Brauna naprawdę wiele się można nauczyć.
  Warto.

  „Takie Rzeczypospolite będą jakie jej młodzieży chowanie.”

  @Admin
  Punktowe, ale powtarzane wielokrotnie…
  Punktowe, bo takie jest „rażenie” YT i internetu. To nie telewizja państwowa niestety.

 153. Marucha said

  Re 152:
  Chyba nie zrozumieliśmy się odnośnie słowa „punktowe”.

 154. Lolek said

  Ok.
  Najwyraźniej od szczegółu do ogółu.
  Wskazuje na praprzyczynę, dopiero ją poznawszy dostrzec można i ocenić tajniki mechaniki w szerszym zakresie.

 155. Lolek said

  Braun o rosnącym zapotrzebowaniu na prowokację.
  Dmucha na zimne przed meczem Polska – Izrael 10 VI 2019

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: