Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Antares o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Rosja rozdaje karty w Tel-Awiwie?

Posted by Marucha w dniu 2019-06-01 (Sobota)

Avigdor Lieberman

Avigdor Lieberman

W Izraelu niemałe polityczne trzęsienie ziemi. Kneset zadecydował o samorozwiązaniu i nowych wyborach. A wszystko dlatego, że dotychczasowy premier Binjamin Netanyahu nie dogadał się z Awigdorem Liebermanem (na zdjęciu) , szefem partii Nasz Dom Izrael.

Ta partia ma 5 posłów w Knesecie, ale bez niej nie dało się sformować rządu. Według wielu opinii, Lieberman, który pełnił już najważniejsze funkcje w rządzie, gra na przejęcie przywództwa prawicy i pełni władzy w Izraelu.

Dodać trzeba, że partia Nasz Dom Izrael, to jest partia imigrantów z ZSRR, najczęściej z Rosji. Jej przywódca Lieberman jest zdecydowanym nacjonalistą i zwolennikiem twardej polityki. Często się mówi, że wzoruje się on na Władimirze Putinie a jego partię nazywają izraelskim oddziałem rządzącej w Rosji partii – Jedna Rosja.

Aż dziw, że jeszcze Sakiewicz nie ogłosił, że Rosja wtrąca się w wewnętrzne sprawy Izraela. Choć może się boi, bo odpowiedź z tamtej strony mogłaby być miażdżąca.

Rosyjskojęzycznych Izraelczyków jest mnóstwo i słychać ich na każdym kroku. Kiedyś odwiedzając ten kraj i przekraczając granicę z Egiptu, mój pierwszy kontakt był z młodą funkcjonariuszką, która zaprosiła mnie do kontroli dokumentów słowami – prigłaszajem was.

Natomiast w kurorcie nad Morzem Martwym, gdzie spędziłem kilka dni, większość kuracjuszy mówiła po rosyjsku. Mówiących po polsku nie spotkałem. W porównaniu do rosyjskojęzycznych stanowią jakiś margines.

I jeszcze jedna różnica; o ile ci przybyli z Rosji mają pozytywny stosunek do niej, o tyle wychodźcy z Polski często, jeśli wręcz nie z reguły, Polskę atakują. Faktem jest, że Rosja ma bardzo poważne aktywa w Izraelu i z nich korzysta, zaś Polska doznaje tylko przykrości i ataków z tego kierunku. Taka istotna różnica.

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 35 do “Rosja rozdaje karty w Tel-Awiwie?”

 1. Kar said

  ..Dodać trzeba, że partia Nasz Dom Izrael, to jest partia imigrantów z ZSRR, najczęściej z Rosji…
  ________________________

  – Bóg zapłać ci za szczerosc, a propos’ tego gniazda szerszeni w Rosji, czy solidne pudelko azotoksu zmniejszyloby plennosc tej rozszerzajacej sie zarazy…(?)

 2. provincjal said

  Za to w polin jest cisza i spokój, wygrywają partie które mają wygrać, ustawy we wiedniu są zmieniane co by w polin nie nadwyrężać gościny, żydzi z żydami rozmawiają o polskich nieruchomościach, ogólnie jest bardzo podobnie jak w israel,
  tylko sykiewicze i kucińskie tego nie dostrzegają, ale to wybitni „polacy” z upadlińskimi orderami !

 3. Antares said

  „I jeszcze jedna różnica; o ile ci przybyli z Rosji mają pozytywny stosunek do niej, o tyle wychodźcy z Polski często, jeśli wręcz nie z reguły, Polskę atakują. Faktem jest, że Rosja ma bardzo poważne aktywa w Izraelu i z nich korzysta, zaś Polska doznaje tylko przykrości i ataków z tego kierunku. Taka istotna różnic”

  Polska zawsze była przyjaznym krajem do żydów- żydowski raj, natomiast do carskiej Rosji przez długie wieki w ogóle nie mieli wstępu. To tylko pokazuje że ta zaraza rozumie język siły a nie język chrześcijański.

 4. Marucha said

  Re 2:
  Tak właśnie jest.

  Żydzi szanują Rosję, bo się jej boją. Dlatego umizgują się do Putina. Dlatego do ich parchatych mózgownic nie przyjdzie nawet myśl szkalowania Rosji czy domagania się jakichś „odszkodowań”. Wszelkie takie próby mogłyby się bardzo źle dla nich skończyć.

  Żydzi gardzą Polską. W czym duża zasługa Polaków.

 5. Barbara Chojnacka said

  Ad Marucha
  Teraz szanują,a właściwie, płaszczą się podstępnie jak zwykle…..
  Ale Romanowych i Białą Rosję
  wymordowali rytualnie

 6. Piotr Podgórni said

  Od rewolucji bolszewickiej żydzi Rosją rządzą. Pierestrojka była uwłaszczeniem się żydów na majątku wypracowanym przez Rosjan podobnie jek rewolucja. Oni akceptują tylko im podobnych i tak samo nienawidzą prawosławnych Rosjan jak katolickich Polaków.Jeśli lubią Rosję Putina to znaczy, że Rosja jest Rosją tylko z nazwy. Tak samo jest u nas, nienawidzą wszystkiego co polskie co widać po owocach ich rządów ale lubią budowany Polin. Jeśli zaczną kochać Polaków to znaczy, że nie ma już Polaków.
  ad.3. Jeśli Rosja była zamknięta dla żydów to kąd się ich tam tylu wzięło?

 7. Barbara Chojnacka said

 8. Barbara Chojnacka said

 9. RomanK said

  BYl taki czas ze w Israelu mowili po polsku..ale to sie skonczylo w latach 70 tych….zreszta tzw polscy Zydzi nie mieli zadnego sentymentuy do Polski.NIgdy…..oni mieli tylko pretensje . Powolywanie sie na jakisz szczegolny rodzaj stosunkow z Zydami ze strony Polakow to naprawde przejaw zidiocenia i skrajnej ignorancji na temat. Ogromne nieporozumienie!!!!
  Stosunek Zydow do Rosji a nawet do Ukrainy jest diametralnie rozny. Rosjanie sa dla Zydow partnerami…do rozgrywania swiatowych szwindli///Polacy do tego statusu nie dosiegna nigdy…ale sa latwym zrodlem wyciagania kasy i chlopcem do bicia.
  Zreszta Israel przypomina Rosje…zwlaszcza Poludnie Rosji…..mentalnie….

 10. Moher49 said

  @4,
  Wcale się Rosji nie boją. Wymordowali 60 mln Rosjan, kary żadnej, teraz też Rosją rządzą. Rakiety Iranowi Rosja obiecała i sprzedać nie może. Płaszczą się przed Netianahuyem jk nasz Duda. Myślałem, że Rosja zrobi z nimi porządek, a ona w jakieś układy z tym żmijowym plemieniem wchodzi. .

  ————
  Chrzani Pan. Nic Pan nie wie o mechanizmach polityki i sądzi po pozorach. Ja też nie wiem, więc się nie mądrzę.
  Interesy Rosji nie muszą być zbieżne z Pańskimi.
  Admin

 11. Boydar said

  Iran nawet na żonę Cezara nie wygląda, tygrys to tygrys. Rosja to doskonale wie i dodatkowo jeszcze rozumie ich wewnętrzne mechanizmy.

 12. Antares said

  #Piotr Podgórni
  Jeśli polityka Rosyjska byłaby zgodna z żydowską, to Rosja nie byłaby tak wściekłe atakowana. Od czasu Putina ten kraj zmienił się nie do poznania, Putin broni wartości chrześcijańskich, niech tam tylko jakieś pedalstwo spróbuje zrobić jakąś manifestację to od razu poczują Rosyjskie pały. Do czasu jak rządzili Gorbaczow i Jelcyn to wszyscy byli zadowoleni, bo każdy skurwiel robił co chciał.
  A skąd się tam tylu żydostwa wzięło?, ano wraz zaborem naszych ziem połknęli tą truciznę, która szybko wżarła się w Rosyjski organizm, a którego ostatecznym efektem była rewolucja.

 13. revers said

  Tak rozdaje Rosja jak Natianahu namaluje, narysuje …

 14. NICK said

  Iran.
  Persja.
  Komu do Persji?

  A komu do anglosyjonu… .

 15. revers said

  Rosja nawet rozdajac karty przyjmuje wyniki kazdego sledztwa sprawie lotu MH 17, po holenderskim sledztwie obarczajace Rosjan zestarzleniem malezyjskiego samolotu Boeining z kompletem pasazerow, rowniez Malezja przyjela orzeczenie sledczych hollenderskich.

  https://www.rt.com/news/460689-malaysia-mh17-no-evidence/?fbclid=IwAR1FqttCmJhY3lR5GP983ROssMGC1IKL0yMpKipDl4H__CIcfIgqJJ6Npwg

 16. abcdef said

  Yeah, co my wiemy (HT Admin @ 10).
  Być może mówią o Judepolonii na zachodniej ukrainie i wschodniej Polsce. Nie wiemy tego. Wiemy, że rozmawiają na temat „pokoju na bliskim wschodzie.”

  I niech nam pomoże Bóg i silna armia, bowiem nasze „władze” jakoś zanadto się przyjaźnią z tym tworem w Palestynie.

  Rosja nie chciałaby mieć żydopaństwa na jej zachodniej flance. Polska na wschodniej.

  Być może wszystko mi się pomieszało.

 17. Moher49 said

  @15,
  Nic się nie pomieszało. Rosja ma już żydo-państwo u siebie, USA, Ukraina i Polska też. Beata Szydło powiedziała – Polska to kraj dwóch narodów. Durne Polaki, zdrajcy sprzedają żydom ziemię i jeszcze się cieszą, bo cena dobra. Żydzi wykupują ziemię, wodę, komunikację, mają tu swoje siły zbrojne. Będzie Palestyna – II. Jasir Arafat powiedział – za każdą piędź ziemi sprzedanej obcemu – kula w łeb, ale kto by go słuchał.

  ————
  Rosja ma „żydo-państwo” u siebie… Pewnie dlatego tak żydostwo ją atakuje za pomocą skundlonego Usraela…
  Admin

 18. Moher49 said

  @17, p Admin,
  Polskę też żydostwo atakuje, mimo że jest grzeczna, pełza i liże tyłki żydom i amerykanom. Zerwać stosunki dyplomatyczne z tym gównianym kraikiem, wywalić ambasady, żadnych kontaktów, żadnych biznesów.

  Od dawna to postuluję.
  Admin

 19. prawie moher said

  Przygotowania bandytow do bombardowan iranu ida cala para. Putin, zydowski kolaborant nawet palcem w bucie nie kiwnie w obronie Iranu, Iran to jego konkurent w ropie i gazie. Jak myslita, dziadki od politykierstwa, w jakim celu wezwaly w tym roku bilderbergi Trzaskowskiego i zone Czarneckiego, tego od bankow, na dywanik? Jakie rozkazy im wydali?
  Moher49 trafnie widzi niebezpieczenstwo, co juz w niedalekiej przyszlosci moze dziac sie w Polsce, wojsko i banderowcy juz na miejscu.

  ——
  Durniów, kurwa, nie sieją, a sami wyrastają.
  Admin

 20. revers said

  No i ruskom sie dostanie, predzej czy pozniej, zawieszaajc dostawy S400 Iranowi, gowno wskora , gdy pod nosem w Radzikowie i rumunskim Deveselu, ida pelna para modernizacje systemow i instalacja systemow AEGIS, THAAD lub Tomahawki, przy zawieszonym INF z roku 1987 agenta Gorbaczowa.

  https://deutsch.rt.com/international/88706-us-raketenschild-in-europa-tomahawk/

  A po Rumunii i Polin lepiej nie wspominac, zostanie lej atomowy, zreszta dlatego nikt nie inwestuje w te tereny lub tylko spekulacyjne kapitaliki, krotko terminowo i dystrybucyjnie.

 21. Boydar said

  Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego Putin do tej pory nie zatrudnił Pana Reversa jako doradcy d/s najważniejszych.

 22. prawie moher said

  Niedawno pyskowales, Marucha, odnosnie Wojtyly, jaki to swienty papisz z niego byl. Bluzgami realu nie zaczarujesz. A Polska przegrala juz w 1980 roku, gdy po porozumieniach
  w sierpniu zydom powiodlo sie Polaka dalej na rozrobe szczuc i Polske zatracil. Revers nie ma racji. Na terenach Polski bedzie inwestowal zyd i to ostro, najpierw musi pozyskac na wlasnosc ziemie i las, co w najblizszym okresie czasu nastapi.

  ————
  Co ty nie powiesz?
  Hamerykę idiota odkrył…
  Coraz więcej niedorozwojów rości sobie pretensje do analiz politycznych.
  Admin

 23. Jack Ravenno said

  Zastanawiam się co się stało, że Rosjanie nie sprzedadzą Iranowi S400? Coś Netaniahuj naobiecywał Putinowi czy jak?

 24. Jack Ravenno said

  Ad 23. P.S. Mamy zapowiedź spotkania USA-Rosja-Izrael – może to dlatego? Netaniahuj pośrednikiem pomiędzy USA a Rosją? Taka zagrywka?

 25. revers said

  re21

  Putin ma swoich doradcow p.Boydar, a fake news moze byc markirowka, innym slowem Iran nie pachnie pieniedzmi po uszczelnieniu sankacjami Iranu, o dziwo nawet Chiny usluchaly sie wuja sama i nie bada importowac ropy iranskiej, kasa, cla, america first zywycieza i przchodzi jak nigdy nic nawet wielowiekowy mur chinsnki, podobnma majacy chronic chinczykow przed zachodnimi mongoloidami od Uralu po Lizbone.

  Bedzie kasa to na pewno zmieni sie pradygmat sprzedazy jak nie zdarza przed tem przejac Iran kowboje z piekiel, podobno potrzebuja w tym sil irackich.

  jak na razie pieknie w powietrze wylatujaa rosyjskie leciwe dzialka ZSU23, i wyrzutnie rakietowe zamontowane na pick upach Toyoty wojsk Assada.

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=68&v=-OLU0jnFpOY

  jak w klipie.

  A tak po za tym p.Boydar w 2020 roku na Bialorusi Mistrzostwa Europy, bedzie okazje zrobic zadyme na Bialorusi podobna jak w Donbassie i na Ukrainie po mistrzostwach europy 2012 na niekorzysc Rosji.

  Na Ukrainie juz zmieniaja nazwiska w dokumentach bez rosysjkobrzmiacych teraz pan Boydar bedzie nazwal sie panem Boydarskij tylko Tolstojowi darowanio nazwisko i imie wlasne bo reszta do ukrainizacji pod chazarskije.

 26. Boydar said

  Boydarskij … ładnie ! 🙂

 27. lewarek.pl said

  I ta liczna obecność Żydów rosyjskich w Izraelu tłumaczy, moim zdaniem, niektóre posunięcia Putina. Na przykład obecność Nataniasza na trybunie w Moskwie w czasie obchodów końca II wojny światowej czy odmowę sprzedaży rakiet S400 Iranowi. Dzięki temu Putin ma w Izraelu parę milionów przyjaciół. Widocznie według jego kalkulacji ta przyjaźń warta jest takich zagrywek. Dlaczego? Jego pytajcie.

 28. Marucha said

  Wielu by chciało, żeby Rosja ratowała cały świat, a w szczególności posyłała swe wojska tam, gdzie jej jakiś internetowy polityk wskaże.
  A jak nie – to mamy oczywisty dowód na to, że Rosją rządzą Żydzi i że sam Putin jest Żydem.
  Do tego jeszcze dołączyć zdjęcie Putina z Netanyahu…

 29. Moher49 said

  Stalin dawno powiedział – w politikie niet sentimentow. Dlatego Polacy nie liczcie na nikogo, liczcie na siebie, tak jak Kim Dzong Un, co studia w Szwajcarii ukończył.

 30. PaniWoźna said

  Izrael nue nałożył sankcji na FR w 2014 roku. Na partię Likud zawsze głosują radzieccy olim (imigranci). Prawie 20% obywateli Izraela mówi po rosyjsku (jest ich pierwszym językiem) od urodzenia. Reszta zna ten język. W Izraelu buduje się Muzeum ku chwale Armii Czerwonej. Netanyahu częściej widuje się i widywał z Putinem niż z Obamą czy Trumpem. Oba państwa mają podobne spojrzenie na rolę ACz podczas II wŚ bo w ACz służyło ok. pół miliona Żydów a ponad 200 z nich było od stopnia płk w zwyż. Pierwszy podwójny bohater ZSRR (złota gwiazda) był Żydem. Mieszkańcy (obecnego) Izraela, gdy jeszcze tego państwa nie było, uzbierali podczas II wś bodajże milion dolarów dla ACz i ufundowali 2 nowoczesne karetki. Poczytajcie o Grupie V (od victory) w Izraelu. A to tylko skrawek związków. Putin jest poważnym politykiem a Rosja postrzegana jest zarówno przez Izrael jak i Turcję, Iran, Egipt i Arabów jako pozytywny gracz. Rozjemca. Jest bezideowa co podwyższa jej autorytet. Izrael jest pośrednikiem między UsA a FR od dawna. Tyle w temacie.

 31. Antares said

  Pani Woźno
  jak już, to żydki głównie „służyły w NKWD” idąc tuż za oddziałami ACz i strzelały do każdego kto się cofał. Te skurwiele nigdy nie narażały by życia dla nieżyda.

 32. PaniWoźna said

  Ad. 31 P. Antares
  Stanowisko kierownictwa GPU przy Armii Czerwonej było jednoznaczne: „Najbardziej lojalnymi elementami w Armii Czerwonej w tym trudnym dla nas momencie wojny byli Rosjanie, broniący swej ojczyzny i żołnierze żydowscy” . :)))) NKWD oczywiście też nadreprezentacja 🙂 w niedawno wydanej książce na temat bezpieki radzieckiej (wydanej w Rosji) są wykresiki i opisy dot. składu etnicznego NKWD. Tam jeśli dobrze pamiętam ponad 80% to Żymianie byli :))
  Pozdrawiam

 33. Troll Polonii said

  No to moze i dobrze, ze Rosja sie miesza w wybory w Izraelu, pardon, ‚rozdaje karty’.
  Nie wiem, co prawda jaka jest szansa, zeby Bibi przegral tym razem ale juz naprawde znudzil mi sie ten bardzo ostentacyjny i niezwykle rodzinny triumwirat: Trump- Bibi- Kuszner.
  Prawda jest, ze ortodoksy od dawna wsciekle protestuja przeciwko sluzbie wojskowej, a Bibi chcial ich zapedzic do woja…
  Dla tych zas, ktorzy wierza w to, ze Rosja chodzi na pasku Izraela radze ogladac RT; to czego nie powie Putin – to RT radosnie wykrzyczy.
  Na tym polega dyplomacja.
  A tak po cichu, to jakos sie powolutku w Izraelu zmieniaja pro-amerykanskie sentymenty…na mniej proamerykanskie..
  Czas pokaze…

 34. RomanK said

  Rosja rozdaje karty:-))))) hehehehehehe…heheheheh…to po heeeebrajskuuuu:-)))))0

 35. Boydar said

  Ja to sobie myślę, że w Izraelu co najmniej tyle mówi po rosyjsku co po hebrajsku. Zresztą, dyplomacja kanonierek jest zrozumiała nawet na migi, pojmą.

Sorry, the comment form is closed at this time.