Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Krajobraz po bitwie
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Wolne tematy (48 – …
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  AlexSailor o Dudo-maniacy w akcji
  Marek o Wolne tematy (48 – …
  Kar o Krajobraz po bitwie
  Jack Ravenno o Wolne tematy (48 – …
  Alina@Warszawa o Dudo-maniacy w akcji
  Kwal o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Krajobraz po bitwie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Ale dlaczego? o Arcybiskup Andrzej Szeptycki w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Amerykanie szykują nowe sankcje wobec Nord Stream 2

Posted by Marucha w dniu 2019-06-02 (Niedziela)

Po prawej stronie Angela Merkel, po lewej idiota

W Stanach Zjednoczonych przygotowano projekt ustawy, w którym przewidziano pięć rodzajów sankcji przeciwko tym, którzy ubezpieczą statki uczestniczące w budowie gazociągu Nord Stream 2 – poinformowano na stronie amerykańskiego Kongresu.

Autorami projektu są senatorowie Jeanne Shaheen, Tom Cotton i John Barrasso. Wśród proponowanych przez nich ograniczeń znalazły się odmowa wydania licencji na eksport towarów lub technologii, zakaz wjazdu do USA, zamrożenie znajdujących się w amerykańskiej jurysdykcji aktywów oraz współpracy z funduszami federalnymi i długiem publicznym USA. W projekcie przewidziano też zakaz udzielania pożyczek na kwotę przekraczającą 10 mln dolarów w ciągu roku.

Karą dla podmiotów, które naruszą sankcje, będzie wydalanie ich pracowników ze Stanów Zjednoczonych.

O zamiarze wprowadzenia przez Waszyngton ograniczeń wobec Nord Stream 2 poinformowano 21 maja. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Moskwa na pewno zakończy budowę gazociągu.

Projekt „Nord Stream 2” przewiduje budowę dwóch nitek gazociągu o łącznej przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych rocznie od rosyjskiego wybrzeża przez Morze Bałtyckie do Niemiec.

Zgodnie z planem nowy gazociąg zostanie zbudowany obok już funkcjonującego gazociągu Nord Stream w 2019 roku. Termin oddania do użytku może zostać przeniesiony, bo Dania do tej pory nie wydała zezwolenia na jego budowę. Zdaniem duńskich władz zagraża on jej bezpieczeństwu.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 7 to “Amerykanie szykują nowe sankcje wobec Nord Stream 2”

 1. adsenior said

  Tak to się broni własnych interesów, z mordą pełną haseł, o WOLNYM HANDLU!!

 2. Moher49 said

  Co ma Ameryka, albo Polska do Nord Stream – II ?. To prywatna sprawa zainteresowanych krajów. Kolejne sankcje to będą kolejne straty polskiej gospodarki. Co Ci Boże ta Polska zrobiła, że ma takich idiotów w rządzie ?.

  ——
  Idiotów – czy łajdaków?
  Admin

 3. Birton said

  żydowskie psy wojny z Ameryki; Amerykanie nie rządzą i pewnie godzą się na to ;
  u nas szaleją antypolscy Żydowie: Morawer i Kalkstein i na jedno wychodzi

 4. piwowar said

  Idiotów – czy łajdaków?
  Admin

  Trzeba wreszcie przejrzeć na oczy. Tam nie ma idiotów, albo pojedyńcze przypadki (zaoszczędźmy sobie nerw i nie wskazujmy palcem). Tam są indywidua, których celem nie jest dobro Polski ani Polaków, a których celem, jak ich poznać po owocach, jest dobro zupełnie innej tożsamości państwowej i narodowej albo innych tożsamości narodowych i państwowych.

  Następnym stopniem dojrzewania społecznego światopoglądu będzie stwierdzenie, ze z punktu widzenia swoich mocodawców, albo swoich narodów, to oni wcale nie są nawet łajdakami, ale wręcz patriotami.

  Taka refleksja nasunęła sie po przeczytaniu wypowiedzi Berlinga, którą to ideę zresztą starał się zainicjować Dmowski, zasiadając w Dumie. Może trzeba było myśleć na sto albo dwieście lat naprzód i na chwilę zostać tą siedemnastą republiką? Po polsku, aczkolwiek pewnie z wyraźnym udarienijem mówiłoby teraz więcej jak ćwierć miliarda Słowian, niesłowian i pięknych slawoazjatek. I myślałoby po polsku, być może.

  Bolszewicy wiedzieli. (dałas’ pabieda nieliegko, no Lienin wioł narod, i Lienin widieł dalieko, na mnogo liet wpieriod).

  Ale co tu gdybać nad rozlanym mlekiem. Na dzień dzisiejszy (i jutrzejszy) uczmy się języków zachodnich, ewentualnie również śródziemnomorskiego, a kto odważny, niech sobie przypomni mowę Russkich.

 5. AlexSailor said

  „zamrożenie znajdujących się w amerykańskiej jurysdykcji aktywów”

  Jest aktem wojennym.
  Od tego zaczyna się każda wojna.

  Amerykanie popełniają samobójstwo na oczach świata.
  A ten małymi krokami szykuje się do pozbawienia ich filarów dominacji.
  Każda taka idiotyczna akcja powoduje wzrost sił ich przeciwników w krajach nominalnie sojuszniczych.
  Dojdzie jeszcze do tego, że UE zawrze sojusz wojskowy z Rosją i Chinami, a Stany zostaną wyautowanie ze wszystkiego.

  Dla nas Polaków nic dobrego.

 6. Carlos said

  USA wywola 3- cia wojne swiatowa w obronie drukowanego dolara…

 7. RomanK said

  Panowie…co maja- concerny sprzedajce wasze gazy ropy wegle…i odpalajace panstwowym urzednikom ich dole..-.wspolengo z …panstwami ,pod jakich flagami zalatwiaja swoje brudne geszeftes????
  PO rozpadzie ZSRR i uwlaszczeniu NOmenklatury powstalo kilka koncernow naftowych z „niczego”…szast prast i taki CHodorkowski, Bieriezowski i nne psie hooye stali sie przez noc….mega miliardermi…a bieda ruska grzebala w smietnikach za kusoczkom chleba,,,,,
  Te gnoje brackiej Polszy zaproponowali gaz po 550 dollarow a 100oocm…dzielac szczodrze polskich kumow psich hooyyuff parchatych …z cypryjskimi kontami….
  Ale nie chcieli sie dzielic….i Amerykanie..zrobili pssssssik…..Polacy proYankeeg ich porady zrobili Terminal w Szczecinie, a Ukraincy Majdan…i Amerykanie sprzedali Polakom gaz po 230 dollarow…suchy, skroplony, pierwzej jakosci , amerykanski:-)))))
  I Gospoda w koncu dojrzeli …ze jadac stepem,,,najlepij jechac droga ,a nie calym stepem na poprzek:-))))))
  Ceny polecily na leb….a stare rury -do ktorych lali, srali co wazali i ..pchali..po $500 za meter….przestaly dzialac…..Nowe kosztuja…duzo kosztuja…a Amerykanie wiedza ile…i kontroluja ceny….
  Teraz beda robic wszedzie stacje z paliwem cieklym LNG…zawczasu kupcie sonie samochody na to paliwo….
  A w Rosji jak za Cara Ivana ludziska rabia plot, zeby zagotowac karoszku…..KJZMac ruskoj wlasci….parchatoj…. Moskwa Sochi.pare innych Potiomkinowskich wsi….a wsie znikaja,,,,w ciagu ostatynicgh 12 lat zniknelo pona 23tys wiosek, posiolkow i stanic…. Nie ma jak to Cosmiczne Imperium bez kanalizacji…ze starym sroczykiem zbitym z palet:-)))))

Sorry, the comment form is closed at this time.