Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  revers o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Państwo polskie zapłaci za brutalność policji

Posted by Marucha w dniu 2019-06-02 (Niedziela)

[Państwo zapłaci? Nie. Zapłacą podatnicy. Policja i prokuratura uszczerbku nie poniosą. – admin]

Trzeba było międzynarodowej instancji, by sprawiedliwości mogło stać się zadość. Brutalne zatrzymanie i pobicie, jakiego dopuściła się polska policja wobec niewinnego mieszkańca Gdańska, było złamaniem prawa.

Policyjna przemoc wykroczyła daleko poza środki dopuszczone przepisami. Skandalem jest, że krajowa prokuratura nie była w stanie tego dostrzec.

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) wydał wyrok, zgodnie z którym Polska jako państwo musi zapłacić mieszkańcowi Gdańska 25 tys. zł zadośćuczynienia, za krzywdę z rąk policji, jaka spotkała go w 2011 r. Gdańszczanin został brutalnie pobity przez funkcjonariuszy, którzy prowadzili wówczas śledztwo w sprawie uprowadzenia kobiety. Trybunał w Strasburgu uznał, że policja zdecydowanie nadużyła wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

[25 tysięcy, qrva? 25 tysięcy? – admin]

Poszkodowany miał wówczas 26 lat. Przed siódmą rano do mieszkania, w którym wtedy przebywał, wpadł oddział antyterrorystyczny. Na “dzień dobry” dostał kolbą w twarz i został powalony na ziemię. Gdy leżał i krwawił, policjanci nadal go kopali, m.in. w głowę. Został skuty, a mimo to funkcjonariusze razili go paralizatorem po całym ciele, również w genitalia. Na tym się nie skończyło.

„Policjanci razili mnie prądem również w samochodzie, aż zacząłem się dusić” – zaznał poszkodowany. Został zatrzymany na dwa dni jako podejrzany w śledztwie. Niedługo potem okazało się, że rzeczywistym sprawcą porwania kobiety był kto inny.

Po opuszczeniu “dołka”, poturbowany przez „stróżów prawa” gdańszczanin udał się się do lekarza, a następnie od razu złożył skargę na zachowanie policji do prokuratury.

Sprawa znalazła szczęśliwy dla niego finał dopiero teraz, gdy rozstrzygnęła ją instancja międzynarodowa. Wcześniej Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku umorzyła postępowanie, choć uznała, że zeznania ofiary mogą być prawdziwe, policja postępowała zgodnie z przepisami i nie doszło do przestępstwa z jej strony. Stwierdzono, że paralizatora użyto zachowując przewidziane procedury.

Trzeba było dopiero ETPC, do którego odwołał się mężczyzna, by oficjalna instancja orzekła, że policja działała wbrew polskiemu prawu. Kluczowy dla Trybunału był fakt, że gdańszczanin był rażony prądem i bity już po unieruchomieniu. Prawo tymczasem zezwala funkcjonariuszom na użycie przymusu bezpośredniego wyłącznie w celu zapewnienia, że zatrzymany będzie przestrzegał ich poleceń.

Zastanawiać może, czemu ustalić tego nie zdołała krajowa prokuratura?

„Prawa skarżącego zostały naruszone poprzez nadmierne użycie siły przez policję i brak należytego postępowania w tej sprawie” – stwierdził ETPC. Uznał też, że śledztwo policyjne prowadzone było niezgodnie ze standardami europejskiej konwencji prawa człowieka sygnowanym przez Polskę.

Wyrok skomentowali eksperci z biura RPO, uznając go za przełomowy, ze względu na podkreślenie konieczności proporcjonalnego użycia środków przymusu przez służby.

Sprawa gdańszczanina ma również znaczenie w kontekście głośnego morderstwa Igora Stachowiaka popełnionego przez policjantów podczas zatrzymania w 2016 r. Stachowiak również był wtedy rażony prądem i maltretowany po unieruchomieniu, na skutek czego poniósł śmierć. Ujawnienie tego aktu bestialstwa wstrząsnęło Polską, zwracając uwagę opinii publicznej na systemowy problem brutalności policji.

Autorstwo: PJ
Źródło: https://strajk.eu/wyrok-trybunalu-w-strasburgu-panstwo-polskie-zaplaci-za-brutalnosc-policji/
https://wolnemedia.net

Komentarzy 13 to “Państwo polskie zapłaci za brutalność policji”

 1. japadu said

  najchętniej pozostawił bym bez komentarza -gdyż pewne sprawy starano się załatwić wciskaniem kitu -na szczęście mogłem to zweryfikować myślowo .i nie tylko

 2. bryś said

  Gdyby jednakowoż był winny, nikt raczej z tu obecnych .nie miał by zastrzeżeń?

  ——
  Miałby.
  Chyba żeby go złapano na gorącym uczynku.
  Admin

 3. Grace said

  To smieszna suma za takie brutalne potraktowanie. Sowja droga pamietacie panstwo dawna MO? Przy dzisiejszych prymitywnych bestiach w policji oni jawia sie aniolami

 4. AlexSailor said

  To jest kpina z Polaka.
  25 tys. złotych.

  Gdyby sprawa dotyczyła Niemca lub Amerykanina, to co najmniej 250 tys. by było, jak nie 2,5 miliona.

 5. Gość said

  Polska jest pod żydo-chazarską okupacją a tym dzikusom wszystko wolno i to niby legalnie. Dlatego nigdy nie będzie „władza” występować przeciwko swoim mendom, które pracują dla nich. Poz tym poczytajcie sobie o ponerologii (ukrywana dziedzina nauki) a zrozumiecie kogo się wybiera do władz.
  Dopóki świat nie zlikwiduje żydostwa to tak będzie zawsze. Oni spokoju nie znoszą, genetycznie uszkodzone miszlingi schizofreniczne.

 6. radnierad said

  Kpiną jest to, że pieniądze wypłacone będą od podatników, a nie oprawców.

 7. Zbyszko said

  A czy to jeszcze byli polscy policjanci?

 8. kojak said

  Bandziory z tzw polcji sa jeszcze wiekszymi bandytami niz ci z milicji obywatelskiej ! Dzieje sie tak dlatego ze zydo rezim zapewnia ich wyczynom bezkarnosc ! Zdegenerowanqa kanalia Zipobro z maniakalnym uorem bronil policyjnycjh zbrodniarzy ktorzy zamordowali Stachowiaka ! Jeszcze ta kanalia Ziobro przedstawil im zarzuty przekroczenia uprawnien ! Kilku policyjnych bydlakow kopalo gdzie popadnie lazacergo Stracnowiaka a kanalia Zibro mowi ze przekroczyli uprawnienia ! W pollcji jest bardzo duzo Ukraincow i to na stanowiskach oficerskich ! Ciekawe ilu bandytow – ukraincow dopuszcza sie kryminalnych wyczynow ? Przypuszczam ze znaczaca iliosc !

 9. kojak said

  To nie jest zadna brutalnosc ! To sa ewidentni umundurowani bandyci z tzw policji !

 10. Sarmata said

  To nie policja tylko MO które sabotuje naród polski. Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta „panie władzo”. Zapamiętajcie to!
  O tym – jak poniżej – nie powie Państwu nawet pan Michalkiewicz.
  A tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabowała chłopów i dwory z pościeli i majtek jak to pokazuje z dokumentów pan Leszek Żebrowski.

  Podaję szczegółowy trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.

  Dzisiaj jest to 103309 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.

  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.

  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

 11. Troll Polonii said

  3
  Grace
  W PRL milicja nie miala broni. Miala palki i to bylo wielkie przestepstwo!
  Obecnie, policjant wyglada jak krazownik; brakuje tylko miniaturowego pocisku nuklearnego i rakiety ‚patriot” na plecach..

  Cale polskie spoleczenstwo jest traktowane jak grozni przestepcy, ktorych musi pilnowac zmilitaryzowana policja.
  Takie uzbrojenie bardzo slono kosztuje zniewolonego podatnika.

  Wlasnie ‚wyzwolone’ tlumy obchodza rocznice niepodleglosci!! Wolnosci!, Demokracji!!

  A swoja droga, jakim prawem bandyckie rzady obchodza rocznice niepodleglosci i wolnosci???
  To te posolidarnosciowe rzady, ktore pomogly zniszczyc wolnosc innych narodow: Jugoslawii, Libii, Iraku, Syrii, Afganistanu…
  I wybieraja sie podbic i zniewolic Rosje!

  Zadziwiajace pojecie wolnosci!!

 12. Kar said

  re:11/Troll

  – ze starosci klepki miozgowe tetryczeja u ciebie na bank (aaaaa, racja ty nie pamietac, bo ty juz w owym czasie byc Zachodni, zapomnialem).

  W paly to byli uzbrojeni ormowcy, trollu, ORMOWCY (ochotnicza rezerwa milicji obywatelskiej) trollu !! Sluzba pomocnicza MO..A MO zawsze posiadala bron z amunicja ostra. Jako fakt w Lubine w stanie wojennym to UB i MO strzelaly do ludzi grochem.., prawda (??)

  – poczytaj sobie cwoku stary i przestan popuszczac chromolic !!

  http://lubin82.pl/opinie.php?forum=1&cat_id=1&parent_id=406&page=1&id=1798

  – nie byles w wojsku, i stad dyletant 100% nie majacy pojecia-wyobrazni jak wyglada ormowska pala, a jak zwykla TT-ka

 13. Troll Polonii said

  12
  Kar
  Tylko prymitywy odwoluja sie do wyzwisk.
  W stanie wojennym nie bylem w Polsce a rozumiem, ze stan wojenny mial inne warunki.
  Bylem idioto w wojsku!!!

  Ale gdzie ty byles jak malpy strzelali?????

  I przestan wyzywac bo sie tylko osmieszasz. Wyzwiska to zaden argument.

Sorry, the comment form is closed at this time.