Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (29 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-06-05 (Środa)

Do Polski udało się ściągnąć gruzińskiego bandytę, który brutalnie zamordował 28-letnią Paulinę Dynkowską.
Minister Ziobro zapewnił, że polska prokuratura uczyni wszystko, żeby to był wyrok najsurowszy z możliwych. My zaś proponujemy upoważnić władze Białorusi do wydania i wykonania jedynego wyroku, jaki zagwarantuje, iż bandyta już nigdy nie popełni żadnego przestępstwa.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/05/29/wolne-tematy-28-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/06/14/wolne-tematy-30-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 270 do “Wolne tematy (29 – 2019)”

 1. Marucha said

  Aby nazwisko zbrodniarza nie „zagubiło się” w mediach: Mamuka Khetsuriani

  A oto zdjęcie pięknej Polki, Pauliny, której zwyrodnialec odebrał życie:

 2. Kwiatek said

  Zanim przeniesiemy się do międzywojnia, zatrzymajmy się na chwilę w latach 60-tych XX wieku. To wtedy do biskupa włocławskiego ks. Antoniego Pawłowskiego niespodziewanie dotarł list dyscyplinujący. Nadawcą pisma był sam ksiądz Prymas Polski bp. Stefan kardynał Wyszyński. Co skłoniło głowę Kościoła w Polsce do takiego niecodziennego działania?

  Otóż ksiądz biskup Pawłowski z wielką nieufnością odnosił się do tych kapłanów ze swojej diecezji, którzy w swoim życiorysie wpisaną mieli przynależność do Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej, potocznie zwanego stowarzyszeniem charystów. Wymagał od nich złożenia specjalnej przysięgi, w której odcinali się oni od tej organizacji i jakichkolwiek poufnych kontaktów z jej członkami.

  Pikanterii całej sprawie dodaje kilka smaczków. Do charystów należeli obaj hierarchowie, których nazwiska znajdowały się liście dyscyplinującym, czyli nadawca i adresat! I dalej: wybuch drugiej wojny światowej zakończył działalność charystów i oficjalnie nigdy na nowo nie zorganizowali się.

  Dlaczego więc jeszcze dwadzieścia lat po zakończeniu wojny ksiądz biskup Pawłowski tak bardzo ich się obawiał? Co takiego o nich wiedział, że nie życzył sobie ich obecności w swojej diecezji? I wreszcie: czy ta wiedza była powodem jego tragicznej śmierci (zginął w wypadku samochodowym 16 września 1968 roku)? Być może na te pytania już nigdy nie otrzymamy zadowalających odpowiedzi, lecz próbować musimy. Stawką jest przecież zbawienie wielu dusz.

  By szukać początków zagadkowego Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej musimy przenieść się do roku 1914. To wtedy na uniwersytecie w szwajcarskim Fryburgu spotkali się dwaj polscy studenci: ksiądz Antoni Bogdański i ksiądz Władysław Korniłowicz (obaj późniejsi promotorzy kariery x. Stefana Wyszyńskiego).

  Podjęli oni wówczas decyzję o utworzeniu na ziemiach polskich stowarzyszenia dla duchowieństwa diecezjalnego, którego cele – przynajmniej te oficjalnie formułowane – koncentrować się miały na uświęcaniu członków organizacji oraz uskutecznianiu ich pracy apostolskiej. Krótko mówiąc miałaby to być organizacja bratniej pomocy kapłańskiej, wzajemnego wspierania się w codziennej posłudze.

  A jak było naprawdę? Czy uprawnione były zarzuty podnoszone przez przeciwników stowarzyszenia, o tworzeniu niejawnych koterii zainteresowanych obsadzaniem stanowisk i przydzielaniem kościelnych godności? Zanim przyjrzymy się karierom członków Stowarzyszenia Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej, warto w tym miejscu uzupełnić stawiane wobec nich oskarżenia: promowali oni całą gamę poglądów modernistycznych, afirmowanych później przez Sobór Watykański II.

  ksiądz Korniłowicz w wyniku swoistego zamachu kuluarowego objął rządy nad ośrodkiem w Laskach (miejsce to wciąż odgrywa kluczową rolę w procesie destrukcji Kościoła katolickiego w Polsce) i ono stało się jego oczkiem w głowie.

  .https://forumdlazycia.wordpress.com/2019/05/09/przerywam-zmowe-milczenia-czyli-o-czym-nie-powiedzial-stanislaw-krajski-cz-1/
  .https://forumemjot.wordpress.com/2019/05/30/przerywam-zmowe-milczenia-czyli-czego-krwawa-luna-szukala-w-laskach-cz-2-czego-krwawa-luna-szukala-w-laskach
  .http://zagozda.neon24.pl/post/149183,ludzie-w-ornatach-od-mokrej-roboty-cz-3
  .http://zagozda.neon24.pl/post/147046,apel-do-prezesa-ipn-w-sprawie-smierci-polskich-biskupow
  .http://zagozda.neon24.pl/post/131828,bydgoski-sad-biskupi-kontra-masoneria-kontakt-bezposredni

 3. Kwiatek said

  POLSKA 01.06.2019 10:42
  Ludzie w ornatach od mokrej roboty (cz. 3.)

  katolickie zgromadzenie
  Stowarzyszenie Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej, potocznie zwane stowarzyszeniem charystów

  Przerywam zmowę milczenia, czyli ludzie w ornatach od mokrej roboty (cz. 3.)

  Wszelkie struktury mafijne działające wewnątrz większej organizacji społecznej realizują cele, które wymierzone są przeciw interesom dominanta.

  Czy księża charyści posiadali (posiadają) ludzi od tzw. mokrej roboty?

  Współczesna historia Kościoła katolickiego w Polsce obfituje w zagadkowe zgony kapłanów.

  U Konfederatów już kilkakrotnie o paru z nich wspominaliśmy. Jest zastanawiające, że Kościół nigdy kategorycznie nie zażądał wyjaśnienia okoliczności tych śmierci, zadowalając się zdawkowym wskazaniem na sprawstwo służb komunistycznych. No bo skoro nie one, to któż mógł dybać na życie prymasa Hlonda, czy też biskupów Łukomskiego i Pawłowskiego?

  No właśnie. W tym miejscu warto przypomnieć, że już w 1938 r. ksiądz Antoni Bogdański, prominentny charysta, wiedział, że ksiądz Stefan Wyszyński rychło zostanie prymasem Polski.

  Zresztą sam mu to oznajmił. Na przeszkodzie w realizacji tego planu stały dwie osoby: dotychczasowy prymas i biskup typowany na jego następcę. Obaj zostali wyeliminowani w ciągu zaledwie kilku dni, a na dodatek zmarli… w tym samym szpitalnym łóżku.

  Okoliczności śmierci obydwu hierarchów obfitują w zagadkowe wątki. Spośród nich warto wskazać na dwa. Pierwszy dotyczy księdza Antoniego Hlonda Chlondowskiego i jego – często pomijanej w piśmiennictwie – obecności przy łożu śmierci brata, ks. bp Prymasa Polski kardynała Augusta Hlonda.

  Dlaczego ksiądz Chlondowski nigdy publicznie nie odniósł się do rzekomego „testamentu” prymasa, w którym ten miał wskazać x. Wyszyńskiego jako swojego następcę? Czy milczenie x. Chlondowskiego miało być ceną za zgodę na funkcjonowanie założonej przez niego Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu (została ona zamknięta w zaledwie rok po jego śmierci)?

  Kolejne symptomatyczne milczenie łączy się z okolicznościami wypadku samochodu, którym z pogrzebu prymasa Hlonda wracał niedoszły Prymas Polski biskup Stanisław Kostka Łukomski wraz ze swoim sekretarzem, x. Henrykiem Kulbatem. ksiądz Kulbat rychło „zapomniał” o całym zdarzeniu i publicznie nie wypowiedział się na jego temat ani nie podniósł żądania pełnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

  Czy fakt tego jego milczenia miał jakieś podwójne dno? A może warto podążyć tropem niezwykłej kariery x. Józefa Michalika, którego promotorem był przecież uparcie milczący x. Kulbat?

  Jeszcze mniej wiemy o śmierci biskupa włocławskiego, Antoniego Pawłowskiego. Nadzwyczaj oszczędne źródła podają tylko, że zmarł on 16 września 1968 r. wskutek wypadku samochodowego, do którego doszło na szosie pod Opolem. Oficjalnie tylko tyle! A nieoficjalnie?

  Wiadomo, że kilkanaście miesięcy przed śmiercią biskup Pawłowski otrzymał list dyscyplinujący od prymasa Wyszyńskiego, w którym nadawca żądał od adresata zaprzestania szykanowania księży charystów w diecezji włocławskiej. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że obaj hierarchowie byli… charystami! O charakterze relacji ich łączących najlepiej zaświadcza fakt, że biskup Pawłowski sakrę otrzymał… bez wiedzy Prymasa Wyszyńskiego i ten nosił się z zamiarem odwołania tej nominacji.

  Mamy zatem co najmniej trzy zagadkowe śmierci wysokich dostojników kościelnych i w tle tych spraw możemy dostrzec ślady obecności księży charystów. Choć nie dysponujemy jakimkolwiek twardym dowodem na to, że to właśnie oni inspirowali te tragiczne w skutkach wydarzenia, to jednak w myśl starożytnej mądrości “is fecit, cui prodest”, nie możemy przejść obojętnie wobec najskromniejszych nawet poszlak. W tym miejscu musimy postawić dość szokujące pytanie: czy istnieją jakiekolwiek przesłanki uprawdopodobniające tezę, że charyści mogli posiadać wystarczające siły i środki pozwalające na “eliminowanie” swoich wewnętrznych bądź zewnętrznych przeciwników?

  Aby podjąć próbę odpowiedzi na to śmiałe pytanie, musimy przyjrzeć się niezwykłej karierze wsi Lisków i zasłużonego dla jej rozwoju proboszcza, księdza Wacława Blizińskiego. ksiądz Bliziński w 1892 roku ukończył seminarium duchowne we Włocławku, a osiem lat później został nominowany proboszczem parafii Lisków (powiat kaliski).

  Wieś ta była uosobieniem przysłowiowej nędzy i rozpaczy. Po latach ksiądz Wacław Bliziński tak wspominał to, co zastał w Liskowie: Na sto lichych chałup tylko jedna była murowana, kryta słomą, reszta drewniane, walące się strzechy, bez płotów, a już najgorszą chałupą była jednoklasowa szkoła powszechna na całą parafię; droga wyboista, pełna kałuż, błota, nawet na cmentarz grzebalny idąc ludzie z trudem buty wyciągali, a ja gubiłem kalosze, furmankę z trumną zawsze podtrzymywano żeby nie wypadła.

  Wraz z nastaniem nowego proboszcza wszystko zmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W Liskowie powstał sierociniec, szkoły, kółko rolnicze, dom ludowy, ośrodek zdrowia, sklep, bank, kasa kredytowa, kilka zakładów przemysłowo-rzemieślniczych, wydawano własną gazetę.

  ksiądz Bliziński, sprawca tego cywilizacyjnego cudu, doczekał się licznych uhonorowań. Przez wiele lat był posłem i senatorem, prominentnym działaczem partyjnym, pracownikiem ministerialnym. Otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi oraz Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

  Oficjalne laurki wystawiane x. Blizińskiemu nie dopowiadają paru istotnych szczegółów. otóż proboszcz Liskowa był członkiem stowarzyszenia charystów i życzył sobie, by każdy jego następca również do tego związku przynależał. Wiadomo, że tak się rzeczy miały z kolejnym liskowskim proboszczem, ks. Aleksandrem Kwiatkowskim.

  W tym artykule nas najbardziej interesuje jednak inny wątek związany z x. Blizińskim, stawiający w krańcowo innym świetle zarówno cywilizacyjny cud liskowski, jak i tamtejszego “cudotwórcę”. Otóż jedną ze wstydliwych, głęboko skrywanych tamtejszych tajemnic, jest wątek dotyczący napadu na carski furgon przewożący żołd dla żołnierzy z garnizonu kaliskiego. Atak miał mieć miejsce na początku pierwszej wojny światowej, a napastnikami – członkami związanego z Józefem Piłsudskim “Strzelca” – miał dowodzić… sam x. Bliziński.

  Jakie umiejętności trzeba posiadać, by skutecznie zmierzyć się z silnie uzbrojonym oddziałem regularnego wojska? Czy takie mógł posiadać prowincjonalny proboszcz? A jeśli tak, to gdzie i w jakim celu je nabył? Musiał odbyć odpowiednie wojskowe przeszkolenie, a takiego nie przechodzi się w seminarium. Gdzieś nauczono go posługiwać się bronią, zabijać. Czy te swoje umiejętności wykorzystywał również w innych okolicznościach? I w końcu: czy on i jego ludzie mogli być zbrojnym ramieniem związku charystów?

  Nimb otaczający postać x. Blizińskiego nie minął wraz z jego śmiercią. Setna rocznica jego urodzin (rok 1970) była obchodzona bardzo uroczyście, a swoją obecnością zaszczycił ją sam prymas Wyszyński.

  Postscriptum. Tekst ten nabiera rumieńców przy jego uważnej lekturze i skupieniu się na specyficznym kodzie zawartym w zaprezentowanych fotografiach. Naprawdę warto poświęcić im więcej czasu, niż czynimy to standardowo. I jeszcze jedno: moją wyłączną intencją – wbrew wielu insynuacjom – jest dobro Kościoła katolickiego, którego mam honor być niewielką cząsteczką. Tylko cała prawda o niszczącym go spisku może uleczyć jego współczesne poranienia.
  Ciąg dalszy prawdopodobnie nastąpi.
  Tagi:
  kościół
  tajemnicze zabójstwa
  śmierci polskich duchownych

  .http://zagozda.neon24.pl/post/149183,ludzie-w-ornatach-od-mokrej-roboty-cz-3

  ksiądz Antoni Chlondowski
  pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Chlondowski
  Antoni Chlondowski, SDB, właściwie Antoni Hlond (zmienił nazwisko, aby nie kojarzono go ??? z bratem, kardynałem Augustem Hlondem, prymasem Polski), także Antoni Hlond-Chlondowski (ur. 13 czerwca 1884 w Kosztowach na Górnym Śląsku, zm. 13 maja 1962 w Warszawie) – polski salezjanin, kompozytor.

  No, ale wracajmy do anegdoty, bo dygresje robią się coraz dłuższe. Tenże Bratkowski usłyszał kiedyś o sukcesie ekonomicznym księdza Wacława Blizińskiego, który podniósł z całkowitego upadku wieś Lisków pod Kaliszem. Postanowił zapoznać się z tym fenomenem i wysłał tam swoich ludzi, by naocznie zbadali sprawę. Oni to zrobili, a powróciwszy do bazy oznajmili Stefanowi, że sukces księdza prałata polegał na tym, że wyeliminował on z lokalnego rynku obrotu żywnością żydowskich pośredników. Do tego założył spółdzielnię i towarzystwo reasekuracji wzajemnej. Oraz różne inne potrzebne do życia urządzenia. Wieś Lisków zmieniła się w zasadzie od razu, w niewiele lat stała się miejscem gdzie rozkwitała kultura i oświata, gdzie powstała dobra szkoła i sierociniec. Usłyszawszy czego dowiedzieli się jego wysłannicy, Stefan Bratkowski, jak twierdzi mój znajomy, zakazał rozgłaszać te wieści i przestał interesować się fenomenem księdza Blizińskiego. I tak ksiądz prałat, którego dzieło sławne było na całą II Rzeczpospolitą nie stał się bohaterem wyobraźni masowej i nie został wciągnięty do panteonu gierojaw ekonomiczieskiego truda. Znany jest lokalnie, w Kaliszu i okolicach, a w samym Liskowie jego pamięć kultywuje się w sposób niezwykły i poważny. Jasne jest, że nikt w całej Polsce nie sięgnie po przykład księdza Blizińskiego, by pokazać jak powinna wyglądać wzorowa gospodarka wiejska, bo i komu to jest potrzebne w epoce sklepów wielkopowierzchniowych. Ponieważ jednak Kościół uczy przykładem, nie można tego znakomitego przykładu pominąć. Dlatego od dziś w naszej księgarni prezentujemy wspomnienia księdza Wacława Blizińskiego zatytułowane „Wspomnienia mego życia i pracy”. Tom zawiera liczne fotografie, a poprzedzony jest wstępem kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  .https://coryllus.pl/ksiadz-ktory-wykiwal-zydow/

 4. Kwiatek said

  Proroctwo z 1938r księdza Antoniego Bogdańskiego: Wyszyński będzie Prymasem Polski

  katolickie zgromadzenie księża charyści
  Stowarzyszenie Kapłanów Świeckich Miłości Apostolskiej, potocznie zwane stowarzyszeniem charystów

  czwartek, 13 grudnia 2018
  Modernistyczne ślady w wyborze ks Stefana Wyszyńskiego

  “Przez lata “z tyłu głowy” miałem opowieść jak przedwojenny proboszcz parafii w Skulsku (niedaleko Konina) spotkał się z ks. Wyszyńskim i przepowiedział mu prymasostwo. Pamiętam też, że rozmawiałem o tym z księdzem Ksawerym Wilczyńskim (on nagłośnił temat Mancinelliego), a ten tylko krzywo się uśmiechnął i rzekł, że coś mu w tej historyjce brzydko pachnie.

  Dziś wiem, że ksiądz Wilczyński miał “nosa”. Tym proboszczem ze Skulska był ks. Antoni Bogdański, profesor z Seminarium Duchownego we Włocławku, kierownik duchowy Wyszyńskiego, bliski współpracownik x. Władysława Korniłowicza (z Lasek). Xx. Bogdański i Korniłowicz poznali się w 1913 r. podczas studiów na uniwersytecie we Fryburgu Szwajcarskim i odtąd działali wspólnie w różnych przedsięwzięciach.

  Wniosek: w 1938 r. x. Bogdański dobrze wiedział, do jakiej kariery przygotowywany był Wyszyński. Nie było to żadne proroctwo, tylko wiedza o planach tajnych koterii.”

  za: .https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213041929984826&set=gm.562488497546850&type=3&theater&ifg=1
  Konfraternia Białych Marianów, administrator Krzysztof Zagozda

  .https://wrealu24.pl/modernistyczne-slady-w-wyborze-ks-stefana-wyszynskiego
  .https://katoliktradycjionline.blogspot.com/2018/12/modernistyczne-slady-w-wyborze-x.html

  Z biegiem lat kult Piety szybko się rozwijał, co potwierdzały liczne pielgrzymki tam przybywające. Warto zaznaczyć w ramach ciekawostki, że przed słynną wyprawą do Turcji właśnie skulskiej Piecie zawierzył się król Władysław Warneńczyk. Wynalazłem jeszcze informację, że w 1938 r. w Skulsku modlił się ks. Stefan Wyszyński, któremu właśnie wtedy ówczesny proboszcz ks. Antoni Bogdański miał przepowiedzieć niezwykłą przyszłość, którą znamy z historii Polski okresu PRL.
  .https://historianauczycielkazycia.blogspot.com/2018/03/28-historia-nauczycielka-zycia-100chp3.html

 5. Kwiatek said

  Tadeusz Mazowiecki spoczął na cmentarzu w podwarszawskich Laskach
  .www.dzieje.pl/aktualnosci/tadeusz-mazowiecki-spoczal-na-cmentarzu-w-podwarszawskich-laskach
  Prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Władysław Gołąb, wspominając b. premiera podkreślał, że był on człowiekiem głęboko wierzącym, a w Laskach odnajdywał „spokój i siły do podejmowania wyzwań”. „Przyjeżdżał tu także wtedy, kiedy przeżywał problemy polityczne, organizacyjne.

  ks. Władysław Korniłowicz
  Polski ksiądz katolicki, współtwórca Dzieła Lasek. Podczas pierwszej Wojny Światowej prowadził pracę duszpasterską w zakopiańskiej drużynie harcerskiej po wyjeździe Andrzeja Małkowskiego – założyciela polskiego harcerstwa. Podczas wojny polsko-bolszewickiej towarzyszył swoim uczniom, zmobilizowanym do Legii Akademickiej, jako kapelan wojskowy. Był kapelanem warszawskiej Szkoły Podchorążych, a potem garnizonu we Włocławku. Tam był też wykładowcą liturgiki w Seminarium Diecezjalnym, a do jego studentów należał m.in. ks. Stefan Wyszyński. Od 1930 r. zamieszkał w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach, który po drugiej wojnie światowej stał się ośrodkiem skupiającym inteligencję i zalążkiem Klubu Inteligencji Katolickiej oraz innych inicjatyw.

  Ks. Stefan Wyszyński bywał w Laskach już wcześniej: w 1926 r. przywiózł go po raz pierwszy ks. Władysław Korniłowicz, kapelan ośrodka, uważany przez ks. Wyszyńskiego za ojca duchowego. W 1942 r. ks. Wyszyński trafił tu spod Zamościa, skąd musiał uciekać poszukiwany przez nazistów.

  Z Laskami związało się wiele osobistości polskiego życia religijnego, intelektualnego i artystycznego, w tym ks. Władysław Korniłowicz, Prymas Stefan Wyszyński, ks. Jan Twardowski, Paweł Jasienica, Witold Małcużyński, Jerzy Zawieyski, Halina Mikołajska, Antoni Słonimski, Jan Lechoń, prof. KUL Stefan Swieżawski.

 6. Kwiatek said

  Ta mało znana nekropolia ukryta jest na terenie Zakładu dla Niewidomych. I z tym właśnie miejscem związana jest jej historia. Spoczywają tu osoby zasłużone dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałym, jego przyjaciele i pracownicy. Chodząc pomiędzy nagrobkami każdy chyba natrafi na nazwisko kogoś kogo zna. To w tym miejscu bowiem spoczywają m.in. poeci Jan Lechoń i Antoni Słonimski oraz jego żona – malarka Janina Konarska-Słonimska, prozaik Marian Brandys wraz z żoną – aktorką Haliną Mikołajską-Brandys, politycy: Aleksander Małachowski i Tadeusz Mazowiecki, czy mniej może znany Stefan Swieżawski, promotor pracy doktorskiej Karola Wojtyły. Miłośnikom Warszawy zaś znani powinni być architekci: Barbara i Stanisław Brukalscy.

  To tu spoczywają siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża, które opiekują się Zakładem.

  Hrabina Róża Czacka, znana również jako s. Elżbieta od Jezusa Ukrzyżowanego, urodziła się 22 października 1876 r. W wieku 22 lat straciła ona całkowicie wzrok, wtedy też wyjechała do Francji by zapoznać się pracą tamtejszych ośrodków opiekujących się niewidomymi.
  W 1987 roku rozpoczął się proces jej beatyfikacji. Więcej o tej niezwykłej osobie możecie przeczytać na stronie Zgromadzenia.

  Z kolei drugi z założycieli słynnych „Lasek” – ksiądz Władysław Korniłowicz urodził się 5 czerwca 1884 roku. Już w wieku 14 lat, za obronę języka polskiego, zmuszony był opuścić gimnazjum. W kolejnych latach studiował nauki przyrodnicze w Zurychu. Od 1905 roku przygotowywał się do kapłaństwa w seminarium w Warszawie. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1912 roku . W swym kapłańskim życiu zajmował się wieloma sprawami był m.in. liturgistą. W latach 20-tych rozpoczyna się jego współpraca z Różą Czacką. Staje się wówczas ojcem duchowym Zakładu, zaś od roku 1930 mieszka również na jego terenie. Zmarł 26 września 1946 roku w opinii świętości. We wrześniu 1978 roku rozpoczął się jego proces beatyfikacjny, a doczesne szczątki zostały przeniesione do kościoła św. Marcina w Warszawie.

  Drugi z Księży – założycieli – ksiądz Antoni Marylski urodził się 21 października 1894 roku. W początkowym okresie, jego życie było ściśle związane z wojskiem. W 1922 roku wszedł do zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi, w którym pełnił wiele funkcji. Już na samym początku otrzymał zadanie kierowania budową Zakładu.

  W latach 1953-1958 studiował eksternistycznie w warszawskim seminarium duchownym.

  W 1971 roku przyjął święcenia kapłańskie. Zmarł niedługo później 21 kwietnia 1973 roku. Matka Czacka nazywała go „kamieniem węgielnym” Lasek i jej duchowym synem.

  Cwalina Teresa Kartki z cmentarza. Warszawa ; Laski : Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, 2010

  .https://www.patrzacwjednastrone.waw.pl/2013/12/cmentarz-lesny-w-laskach.html

 7. Isreal said

  mam dwie córki w wieku śp. Pauliny …..

  odwiedzamy je, ale mieszkamy 200km od nich, za każdym razem z ukrywanym przerażeniem widzę ile tego tałatajstwa przybywa , nie da się wyjść z mieszkania żeby o nich się nie potykać (Wa-wa) …
  za każdym razem więcej ….

  .https://www.youtube.com/watch?v=8zxGJHgIaJw

  ta uroda , te twarze ….

 8. PISKORZ said

  https://www.novayagazeta.ru/articles/2019/06/05/80782-zelenskiy-nasha-tsel-stat-chlenami-es-i-nato-i-my-dostignem-ee
  WART PAC PAŁACA A PAŁAC PACA…Prez. Ukrainy z tym pajacem/pijakiem..!!

 9. Sowa said

  Jakie są różnice między zarobkami w Polsce, a na Ukrainie? Coraz więcej mieszkańców Ukrainy wyjeżdża do Polski, by tu szukać lepszych perspektyw. Nawet zbiory truskawek pod Krakowem wydają się atrykcyjną opcją.

  .https://www.youtube.com/watch?v=RzCp8wEXKN0

 10. Kazimierz Konar said

  Popatrzcie! Nowe Godło Polski w fazie projektów. Czyzby?
  .https://www.vogue.pl/g/3498/hakobo-wyrazaj-siebie-za-pomoca-orla

 11. Isreal said

  ad5
  tych też jest już za dużo ….

  a problemy z zatrudnieniem pracowników ( pozornie konieczny jest ukrainiec bo nikt nie chce i nie ma kogo) to 30 lat kreacji nowej rzeczywistości bez Polaków na ile się tylko da …..
  wynarodowienie to się nazywa ….

  miałem z nimi do czynienia – poprawnie jak najbardziej , ale między nami i nimi niemalże cywilizacyjna przepaść …
  ratowałem tyłek kilka lat temu Wasylowi, jakiś jego pobratymiec przywiózł ich na zbiory truskawek kilka dni po zbiorach, skasował ich nieźle i wysadził w szczerym polu ….
  dobry 30-latek, kiedy jak coś robił to zupełnie po niemiecku , langsam …. jak zwróciłem mu uwagę to jego odpowiedzią było „pan to się jutro skończy” … przy okazji opowiadał ciekawe rzeczy o ich rzeczywistości wspomaganej jakżeby inaczej przez Rosję , np otwieranie okien w lekką zimę żeby wykorzystać limit darmowego gazu, jak licznik pokaże mniejsze zużycie to obetną normę itd ….

 12. Lily. said

  Co o tym myslicie?.
  https://wellaware1.com/attention/i/killed-george-soros/
  Zrodlo;jak powyzej.

 13. Lily said

  Re 7;PISKORZ
  Bardzo podobni do siebie.Wygladaja ja Ojciec
  i syn.(Oczy,uszy,linia wlosow,wzrost)
  W pewnym kraju,zone prezydenta,gra jego wnuczka.”Mowia sie,ze co w rodzinie,to nie zginie”.

 14. revers said

  re7,13

  Trzeba bylo widziec jak Zielenski w Brukseli wycalowal sie z Junkersem, jak gej z gejem, Junkers wyglaskal po twarzy, takze rozmowy miedzy oboma politykami mialy inny przebieg niz zazwyczaj bez briefingow, i otwartych public relation.

  No ale cywilizacja smierci nadchodzi niechybnie nad priwislaski kraj

  https://dzienniknarodowy.pl/17-letnia-holenderka-poddana-eutanazji-zezwolono-smierc-radzila-depresj/?fbclid=IwAR1fCWvGGOT49eeNb3fwMg_FNKVGv78YesCeU0WgKtSVDi47Y5OYWmJXVcg

  wlasnie usmiercili 17 letnia hoelenderka bo po gwalcie przez 2 typkow nie mogla dojsc do siebie.

  sprawa dla psychologow, widocznie eutanazja tansza jest jak wieloletnia terpaia psychologiczna i rehabilitacja.

 15. jebudu said

  ,https://www.gosc.pl/doc/3481553.Zagadka-nawrocenia-Krwawej-Luny
  ad5 kwiatek—————były i takie osoby w tej miejscowości-wyszperałem przypadkowo

 16. Jack Ravenno said

  @1 MARUCHA – kurczę…już myślałem, że to Hartman…Taki jakiś podobny

 17. bryś said

  Panie Gajowy, gdyby była brzydka tak samo wielką stratę uczyniła by swoją śmiercią bliskim i znajomym. Na większości portali jest nadużywane słowo piękna, piękni piękny, śliczna żona piłkarza, ładny raper itd, itp. Dlaczego? Czemu ma służyć ciągle podkreślanie urody w większości tych ludzi znanych z tego że są znani, lub kopią piłkę, lub są żonami ludzi którzy kopią piłkę, lub skaczą lub tańczą, tudzież śpiewają? Czemu ma służyć obsesyjne wciąż zwracanie uwagi na wygląd zewnętrzny i urodę (w sensie urodę zdjęć)? Widziałem dziś trzy gówniary, które zanim weszły do budynku w którym jest dużo sklepów, kina i restauracje czesały się takimi szczotkami jak mam do psa. Co jak rozumiem prostuje im jeszcze bardziej włosy. I zwoje mózgowe też, przy okazji.

  ————–
  Oczywiście, Pan ma wiele racji.
  Jest jednakże rzeczą ludzką mieć słabość do pięknych rzeczy, osób, dzieł sztuki, głosów.
  Taka nasza natura.

  Pragniemy piękna wokół nas… a nie czegoś takiego:

  albo takiego:

  Admin

 18. Marucha said

  Jeszcze apropos pięknych kobiet….

  .https://www.youtube.com/watch?v=k1jkJZuggDI

 19. jebudu said

  skoro już się w temacie wpisałem -żal niewinnego człowieka -mordercę do paki i to na długo – znałem dawno temu kilku Gruzinów to porządni ludzie .

  ———–
  Wszędzie się trafi jakiś padalec…
  Admin

 20. bryś said

  Prawdziwe kobiece piękno to tylko o 5 nad ranem…. To o czym mówimy to tylko powierzchowność i pozory. Nie wspominając o programach do korekcji, szerokokątnych obiektywach, itp. Nie dajmy się mamić.

  Co nie zmienia że za zamordowaną Paulinę,

  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie,
  a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju.
  Amen.

  ————
  Można poprawić cerę, wygładzić zmarszczki… ale urody raczej nie.
  Admin

 21. bryś said

  Dla ludzi uroda to głównie kwestia odpowiednich proporcji i symetryczności twarzy. A po za tym są różne gusta. A w swoim otoczeniu wolę mieć ludzi prawdziwych, spracowanych, zmęczonych, po przejściach. Piękni są. Jak się starają, pracują i walczą z różnymi przeciwnościami. (No dobra, jest też i czas na zabawę). I św. pamięci Paulina na pewno też taka była. Nie zamydlam już więcej. Pozostawmy sprawę morderstwa lepiej, jako ważniejsze.

 22. revers said

  no mozna poddac eutanazji lub sprzedac na organy, ciekawe czy czasami przed eutanazja nie podlozona deklaracje oddania organow, skoro w prasie napisano juz duzo kontrowersjnych artykulow na temat hollenderki, ze niby poddla sie sama glodem, i ulzono jej cierpieniom rowniez z glodu, nie z traumy po gwalcie.

  Za to inne dzieci mozna gwalcic i sprzedawac na organy o czym pisze byly minister MSZ Grecji.

  „Nikos Kotzias, były Minister Spraw Zagranicznych Grecji, od dłuższego czasu zajmuje się sprawą czarnego rynku handlu narządami.

  W październiku 2018 r. były urzędnik w jednym z wywiadów stwierdził, że zgłosił do prokuratury 93 sprawy, w które zamieszani byli ważni dyplomaci.

  Mieli oni wykorzystywać seksualnie dzieci, wystawiać nielegalne wizy i wysyłać je na sprzedaż.”

  https://www.odkrywamyzakryte.com/handel-narzadami/?fbclid=IwAR2QX9f289iUfsoW9aQojro9YcE7WjajfUXx1aso3Xm06xq5N5T2gN6dEW8

 23. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Dyplomacja USA składającym podanie o wizę będzie teraz prześwietlać konta w mediach społecznościowych:
  https://www.money.pl/gospodarka/wiza-do-usa-sprawdza-twoje-konto-na-facebooku-i-instagramie-6387560989935233a.html

 24. PaniWoźna said

  Proszę oglądać od 13 minuty. P. Michalkiewicz doczekał się uprzejmego telefonu od smutnych panów 🙂

 25. PISKORZ said

  re 14 i 13 Ten link z gazety :Nowaja gazieta”..i tak na marginesie marginesu warto przypomnieć, że… Четыре журналиста «Новой газеты» были убиты за свою профессиональную деятельность., CZYLI 4 DZIENNIKARZY :”NG” ZOSTAŁA ZABITYCH ZA SWOJĄ ZAWODOWĄ DZIAŁALNOŚĆ.

 26. 卐 Агент Славянской Империи 卍 said

  Jewropejskość zmieniła Francję i od jakiegoś czasu zmienia również Polskę:

  Mes Aïeux – Dégénérations (Moi przodkowie – Degeneracja)

 27. AC said

  Świadectwo aktora Lecha Dyblika.

 28. Parapsychopatolog said

  Dr hab. Paulina Kramarz: Ludzi zmieniono w maszynki do robienia pieniędzy.
  „Mówię niekiedy brutalnie, że żremy Ziemię i wydalamy pieniądze dla korporacji. Trzeba zacząć mówić jednocześnie, że jest nadprodukcja mięsa, nadprodukcja plastiku, a nie tylko, że konsumujemy za dużo. Firmy nie są obarczane kosztami środowiskowymi nadprodukcji, jak choćby w przypadku plastiku – mówi dr hab. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego. ”
  https://smoglab.pl/dr-hab-paulina-kramarz-ludzi-zmieniono-w-maszynki-do-robienia-pieniedzy/

 29. Głos Prawdy said

  Członek LGBT spacyfikowany w Rosji. Wyjście na ulice tęczowego aktywisty źle się dla niego skończyło [VIDEO]
  https://nczas.com/2019/06/05/czlonek-lgbt-spacyfikowany-w-rosji-wyjscie-na-ulice-teczowego-aktywisty-zle-sie-dla-niego-skonczylo-video/?fbclid=IwAR3b44QfW0mkijWdGeKN1zqQ5Dx-RF9TfVs5KzXGp8Hq3Y3vXgdzzwknWiU

 30. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @Parapsychopatolog

  Portal smoglab to tuba totalitaryzmu ekologicznego.

 31. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Satanizacja USA zatacza coraz szersze kręgi:
  https://nczas.com/2019/06/06/wstrzasajaca-cenzura-w-usa-rzadowa-agencja-traktuje-jezusa-jak-wulgaryzmy/

 32. abcdef said

  Znałem kilku Gruzinów w Ameryce. Każdego piątku organizują biesiadę z (często) dobrym gruzińskim winem. Nadzwyczajnie przyjaźni i serdeczni. Wierzą, że Gruzja dała początek cywilizacji jaką znamy. Szczególnie jej niezwykły, jak mówią, alfabet.

  A także tworzą jedną z najbardziej brutalnych mafii, drugą po judeo-ukraińskiej — zawsze zwanej „rosyjską” — w NYCity. W latach ’80 przegoniły te mafie mafię włoską z Brighton Beach. W restauracjach można było zamówić pół litra stolicznej i śledzia. Panie wychylały jedna po drugiej pięćdziesiątki, panowie setki. Mieszkali niedaleko, biedni uchodźcy z USSR, w domach opłacanych przez amerykańskiego podatnika. Odessa, jakby z opowiadań Isaca Babel’a. Pewnie nadal tam mieszkają.

  Na najmniejszą, w ich pojęciu, zniewagę wyciągają noże i tną, nawet jeśli przed chwilą oddali ci ostatnią koszulę.

  Ale też, jak mówią nam etnografowie, ludki żyjące w górach są nieco inne niż te żyjące w dolinach. Uczyłem się kiedyś o góralach greckich i zauważyłem, że ich porywczość nie różni się od górali polskich. Myślę, że górale gruzińscy (tam wszyscy są przecież góralami Kaukazu) są podobni góralom polskim i greckim.

  Powyższe, oczywiście, nie znaczy, że można się bezszelestnie fraternizować z góralami. Szczególnie gruzińskimi. Pamiętajcie Państwo o nożach.

  Ludy górskie

 33. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Uczciwie trzeba docenić, że Gruzja jednak wydała nam tego mordercę (mimo, ze to jej obywatel). Izrael by nie wydał (vide Salomon Morel, czy nawet nie mordercy, a grandziarze finansowi Bagsik i Gąsiorowski od Art-B).

 34. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Sorosowa agentura knuje, jakby tu wprowadzić w Polin podatek wywłaszczeniowy (katastralny).
  https://www.tvp.info/42931271/podatek-katastralny-nowy-pomysl-fundacji-sorosa

 35. NyndrO said

  Z tym,że Pani Paulina za mądra to nie była. Z najnowszych ustaleń wynika, ze po imprezie, nad ranem udała się z mamukąką do mieszkania,gdzie mieszkali również kumple mamukiki. Oczywiście bardzo przykra sytuacja. Ale głupota tej nieżyjącej, wielokrotnie zgwałconej Pani poraża Oczywiście mamuceka i jego kumplom należaloby obciąć ogrze łby. Tak po pól godziny od odstrzelenia jaj z shotguna.

 36. Parapsychopatolog said

  Re 30 Polskie Obserwatorium – nie wiem co to za portal – natomiast z większościa tez tego artykułu się zgadzam. Denerwuje mnie gdy ciągle słyszę, że produkuje 300 czy 500 kg śmieci rocznie. To koncerny pozmieniały łąńcuchy dostaw – kupujemy coraz mniej towarów od lokalnych dostawców. W sklepie są ziemniaki z Cypru czy israela – jadą przez poł świata zapakowane w plastikowe siatki. Ile paliwa zużywa się aby koncerny zarobiły szekle na tym że kupią jabłka czy gruszki taniej w Ameryce Południowej czy Chinach.

 37. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @33
  To jednak Ukraina nam go wydała (uciekł na Ukrainę, a nie go Gruzji).

 38. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Jest wyrok sądowy w USA, potwierdzający, że Roundup powoduje raka i przyznający wysokie odszkodowanie pokrzywdzonym. Tak więc teraz trudniej będzie to wyśmiewać.
  https://polskatimes.pl/rakotworczy-skladnik-w-popularnym-produkcie-firma-wyplaca-ogromne-odszkodowania/ar/c14-14164931

  Oczywiście niczego to nie zmienia w naszym nieszczęśliwym kraju:
  https://www.ceneo.pl/14039385

 39. AC said

  Ad 26
  To Quebec, Kanada.
  Niemniej dotyczy to całego globu.

 40. Peryskop said

  Marsz łez, obojętność mediów i władzy

  Prof. Maria Majewska mejlem 6.06.2019

  W III Międzynarodowym Marszu przeciw Przymusowi Szczepień 2019 uczestniczyło ok. 10 000 osób – głównie rodziców, dziadków, rodzeństwa uszkodzonych lub zabitych szczepionkami dzieci. Reportaż o nim umieszczono w niezależnej TV wRealu24. (Żałuję, że nie mogłam w nim partycypować, gdyż przebywam obecnie poza granicami Polski). Uczestniczyli w nim niezawodni, odważni doktorzy aktywiści: Dorota Sienkiewicz, Katarzyna Bross-Walderdorf i Hubert Czerniak. I był obecny Galileusz współczesnej medycyny – dr Andrew Wakefield, który jako pierwszy lekarz/naukowiec ujawnił związek autyzmu ze szczepieniami – o czym poinformowali go rodzice. Za to został fałszywie oskarżony, zawodowo zlinczowany i pozbawiony licencji lekarskiej przez kartele farmaceutyczno-medyczne. Mimo szykan nadal aktywnie szerzy wiedzę na temat zagrożeń ze strony szczepień. Jego obserwacje dotyczące powiązań autyzmu ze szczepieniami zostały potwierdzone w setkach niezależnych badań i publikacji naukowych oraz przez miliony rodziców, lecz skorumpowane, ignoranckie media nadal powtarzają bezpodstawne oszczerstwa na jego temat.

  Bardzo smutne, że tym społecznym protestem nie zainteresowały się żadne media głównego nurtu, ani nikt z Ministerstwa Zdrowia. Gdyby był to np. happening tęczowych balonów, z pewnością byłby filmowany i pokazywany przez większość mediów, a w szeregach maszerujących widzielibyśmy wielu polityków deklarujących balonową solidarność.

  To wszystko pokazuje, w jak głębokiej pogardzie politycy, dziennikarze i establiszment medyczny mają polskie dzieci przymusowo okaleczane lub zabijane toksycznymi szczepionkami oraz ich udręczone rodziny. Ich tragedie są wymazywane ze świadomości polityków i ośmieszane przez cyniczne korporacyjne media.

  Rodzice muszą wiedzieć, że wszelkie zmuszanie do okaleczających lub zabójczych zabiegów medycznych jest nie tylko niemoralne, antydemokratyczne i zbrodnicze. Jest też nielegalne, bo sprzeczne z Polską Konstytucją oraz europejskim i międzynarodowym prawem. Przymus szczepień opiera się wyłącznie na antynaukowych, absurdalnych, arbitralnych zaleceniach medycznych biurokratów i polityków, spreparowanych na żądanie koncernów farmaceutycznych i obliczonych na nieświadomość oraz zastraszenie rodziców. Jednak wiedza rodziców o szczepieniach szybko rośnie i jest dziś zdecydowanie większa niż u wielu lekarzy.

  Żaden biurokrata, ani polityk, ani lekarz nie ma prawa skazywać nikogo na potencjalne kalectwo lub śmierć. Przymus szczepień trudno nazwać inaczej niż faszyzmem medycznym. „Nieuchronnie szkodliwe” szczepienia ochronne, które nawet skutecznie nie chronią przed chorobami, nie mogą być kwestią polityczną, o której decydują przypadkowi osobnicy w urzędach czy na salach sejmowych. Świadomy wybór szczepień musi należeć wyłącznie do rodziców. Urzędnicy medyczni powinni mieć tylko obowiązek rzetelnego informowania obywateli o pełnym składzie i działaniu szczepionek, oraz o wszystkich możliwych powikłaniach poszczepiennych, a państwo powinno mieć obowiązek uczciwego ich rejestrowania. Odszkodowania za poszczepienne okaleczenia i zgony muszą być wypłacane przez producentów szczepionek, a nie z kieszeni podatników.

  Póki Polska nie odzyska wolności od szczepiennego terroru, świadomi rodzice muszą stawiać mu indywidualny i zbiorowy opór. Tu nie może być miejsca na apatię, ani lęk przed urzędnikami, bo stawką jest życie i zdrowie własnego potomstwa oraz przetrwanie naszego narodu.

  Wiele osób uważa, że skoro szczepienne tragedie nie dotknęły ich osobiście, to nie muszą się angażować w rodzicielskie protesty. To złudna obojętność i iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa. Ofiar toksycznych szczepień są już miliony, choć nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że ich chroniczne schorzenia: nowotwory, choroby neurologiczne, psychiczne i autoimmunologiczne, astmy, padaczki, cukrzyce, zespoły nerczycowe, reumatyzmy etc. mogą być oddalonymi skutkami toksycznych szczepień.

  Trzeba mieć świadomość, że fizycznie i neurologicznie okaleczone szczepionkami dzieci niedługo przejmą stery w państwie – będą upośledzonymi, autystycznymi, agresywnymi lekarzami, strażakami, policjantami, żołnierzami, nauczycielami, pielęgniarkami, politykami, mechanikami, pilotami… Nietrudno sobie wyobrazić, że ten przyszły świat będzie niebezpiecznym dla wszystkich, chaotycznym koszmarem. I odpowiedzialność za ów medycznie wywołany upadek cywilizacji oraz wymieranie naszego gatunku będzie spoczywać na ludziach, którym się nie chciało stanąć w obronie masowo okaleczanych szczepionkami dzieci.

  http://stopnop.com.pl/protest-relacje/; https://wrealu24.tv/film/pilne-miedzynarodowy-protest-przeciwko-przymusowi-szczepien-w-warszawie-tylko-u-nas-live

 41. baca said

  Lista przysłów ze słowem „Bóg”

  Ani w Boga wierzy, ani się diabła boi.
  Bez Boga ani do proga.
  Bez Boga i z górki ciężka droga.
  Choć nikt nie widzi, nie czyń, czym się Bóg albo rozum brzydzi.
  Cóżby Adam poradził, gdyby Bóg Ewy w raju nie posadził?
  Dla Boga, rodziców i nauczycieli nagrody równej jeszcze ludzie nie mieli.
  Gdy dziecko upada, Bóg ręce podkłada.
  Gdzie Pan Bóg, tam zwycięstwo.
  Gdzie przykra droga, zdaj się na Boga.
  Głos ludu głosem Boga.
  Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
  Jak trwoga, to do Boga.
  Jakie „Szczęść Boże”, takie „Bóg zapłać”.
  Kiedy Pan Bóg zamyka wszystkie drzwi, zawsze zostawia jakieś uchylone okno.
  Kogo Bóg ma w swej opiece, temu bieda nie dopiece.
  Kogo Pan Bóg chce zgubić, temu najpierw rozum odbiera.
  Kogo Pan Bóg kocha, temu krzyżyk daje.
  Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje.
  Ni w Boga wierzy, ni się diabła boi.
  Niech ci Pan Bóg w dzieciach wynagrodzi.
  Za cierpienie da Bóg zbawienie.
  Adam cóż by poradził, gdyby Bóg w raju Ewy nie posadził.
  Amen, amen, kichła baba chrzanem, a dziad ją batogiem: kichaj babo z bogiem.
  Bezpiecznie jak u Pana Boga za piecem.
  Bóg widzi, czas ucieka, śmierć się zbliża, wieczność czeka.
  Bóg łaskami człowieka obdarza, ale i ofiary żąda do ołtarza.
  Bogu – co boskie, cesarzowi – co cesarskie.
  Człowiek myśli – Pan Bóg kreśli.
  Doktor leczy, a Pan Bóg zdrowie daje.
  Gość w dom – Bóg w dom.
  Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.
  Pan Bóg stworzył byka – i byk był; a chłop wziął kozika, urżnął mu u dołu i stworzył wołu.
  Rudowłosy, kuternoga, zezowaty, śniady: już wielka łaska Boga, gdy ten człek bez zdrady.
  Sen mara – Bóg wiara.
  Śmierć i żona od Boga przeznaczona.
  Strzeżonego pan Bóg strzeże.

  .http://przyslowia-polskie.pl/slowo/B%C3%B3g

 42. Dictum said

  [„Nie zabierajcie swoich narządów do nieba – one potrzebne są tu, na ziemi” – Jan Paweł II]

  Transplantologia zabija, świat milczy! – rozmowa z doktorem nauk medycznych o. Jackiem Norkowskim OP

  W Polsce od lat dziewięćdziesiątych obowiązuje definicja śmierci oparta na kryteriach mózgowych. Występuje Ojciec jako zdecydowany jej przeciwnik. Dlaczego?

  O. Jacek Norkowski: Definicja ta jest przedmiotem mojej krytyki, z powodów etycznych i naukowych uważam ją za całkowicie niesłuszną. Definicja śmierci mózgowej zawarta jest w dokumencie harwardzkim. Jego kryteria sprowadzają się do umożliwiania orzekania śmierci człowieka na tej podstawie, że stwierdzono u niego śpiączkę określoną jako nieodwracalna i w ramach tej śpiączki bezdech oraz brak odruchów nerwowych w obrębie głowy.
  W samym raporcie harwardzkim nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia dla uznania stanu śpiączki za stan śmierci człowieka. Jego autorzy podali jako uzasadnienie dla takiej decyzji to (nie było uzasadnienie od strony medycznej) brak miejsca w szpitalach, i że w przypadku chęci pobrania narządów brak takiej definicji śmierci powodowałby kontrowersje. Zatem do rozwiązania tych kontrowersji wprowadzono nową definicję śmierci. Potem tylko autorzy dokumentu podali, jak to technicznie wykonać, żeby postępowanie lekarza zmieściło się w ramach obowiązującego prawa. Generalnie nawet nie trzeba zmieniać prawa, ponieważ jeśli uznamy ten stan za śmierć, to on wchodzi w te rubryki prawne, które mówią o śmierci.

  Kryterium tzw. śmierci mózgowej po raz pierwszy pojawiło się w 1968 r. Jakie były kulisy powstania tej definicji i kto ją zatwierdził?

  To była stosunkowo nieduża, dwunastoosobowa grupa, powołana po zrobieniu pierwszego przeszczepu dokonanego w 1967 r. przez Christiaana Barnarda w Afryce Południowej. To była taka próba, żeby wykorzystać moment, kiedy cały świat się zachłysnął sukcesem Banranda – choć był to wątpliwy sukces, gdyż biorca bardzo szybko umarł. Zatem, żeby Banrand nie poszedł do więzienia, trzeba było wymyślić jakieś uzasadnienie prawne dla tego, co zrobił. Przecież zrobił to niezgodnie w prawem – nie można żyjącemu pacjentowi tak po prostu wyrwać serca z klatki piersiowej. A przynajmniej do niedawna jeszcze było to niemożliwe. Trzeba więc było wymyślić jakąś formułę. Wymyślono zatem formułę „śmieci mózgowej” i nazwano, że to jest zwykła śmierć. Dzięki temu nie potrzeba było zmieniać prawa. Jeżeli śmierć mózgowa jest jednym ze sposobów umierania, to w takim razie uznajemy, że poza tym system prawny jest taki, jaki był. Sprowadzało się to do tego, że umożliwia to pobranie narządów od człowieka, którego serce bije, po uznaniu go uprzednio przez odpowiednią komisję za zmarłego.

  Jakaś mała grupa ustala między sobą własne „prawo”, umożliwiające legalne wyrwanie serca czy wątroby żyjącemu jeszcze człowiekowi. Tymczasem przeciętny człowiek myśli, że transplantologia jest czymś pozytywnym i kojarzy się jedynie z ratowaniem czyjegoś życia. Czy świat medycyny przyglądał się temu bezkarnie? Gdzie byli etycy? Czy ktoś w ogóle to oprotestował?

  Protestów trochę było. Poznałem osobiście dr. Paula Byrne’a, który jeszcze na początku lat 70-tych zaczął o tym pisać. Publikował artykuły i książki. Potem dołączyli do niego inni, Schewmon, Coimbra, Evans, Potts, Hill, Breul i grupa lekarzy japońskich (Watanabe, Abe, Shinzo, Morioka). Spośród filozofów: Seifert, Spaeman, Beckman. To oczywiście tylko wybrane nazwiska. W Polsce samotnym walczącym przez cale lata o prawdę na temat chorych z śpiączce i stanie wegetatywnym był prof. Jan Talar. To jest już w tej chwili taki międzynarodowy ruch ludzi, którzy domagają się prawdy na temat śmieci mózgowej. Niemniej jednak, to jest także sprawa mediów. To media powodują, że do ludzi docierają tylko pozytywne informacje na temat transplantacji, transplantologii oraz tego, że kryteria są absolutnie pewne, dobre i ścisłe. Na to odpowiadają ci lekarze, których przed chwilą wymieniłem. Np. Coimbra mówi, że jeśli zastosujemy te metody, które już medycyna od dość dawna ma, typu: kontrola ciśnienia śródczaszkowego, w tym hipotermia, kraniotomia, zastosowanie suplementacji hormonalnej, oprócz zadbania o ustabilizowanie krążenia u chorego, co zwykle jest robione, jeśli zacznie się leczyć pod tym kątem, to wtedy możemy uzyskać wyleczenia, powrót do normalnego stanu zdrowia – według różnych danych 50-70 proc. – u ludzi, którzy obecnie stają się dawcami na zasadzie kryteriów śmierci mózgowej.

  Czy zna Ojciec osobiście jakiś przypadek, kiedy osoba zakwalifikowana do zostania dawcą obudziła się ze śpiączki i odzyskała zdrowie?

  Takich przypadków jest dużo, także w Polsce. Osobiście znam Agnieszkę Terlecką, która była już kandydatką do zostania dawcą. Jej ojciec w pewnym momencie dowiedział się o prof. Janie Talarze, który wybudza chorych z uszkodzeniem mózgu. W ostatniej chwili rodzice Terleckiej zmienili decyzję i przewieźli córkę do kliniki prof. Talara w Bydgoszczy. Po pięciu dniach dziewczyna otworzyła oczy, a po kilku miesiącach rehabilitacji wróciła do całkowitego zdrowia.

  Czy organy autentycznie martwego człowieka w ogóle nadają się do przeszczepu?

  Po śmierci człowieka nie można pobrać narządów ukrwionych. Wszystkie takie narządy pobiera się od osoby z bijącym jeszcze sercem, która formalnie jest nazywana osobą zmarłą. W Polsce nie ma obowiązku znieczulenia takiej osoby, tylko podaje się jej środki zwiotczające, czyli powodujące, że człowiek nie będzie się ruszał. W każdym kraju procedury są inne. W Polsce są bardzo liberalne. W Niemczech natomiast, osobom przeznaczonym do pobrania organów, a więc formalnie martwym, podaje się środki znieczulające.

  Po co „oficjalnemu trupowi” środki znieczulające?

  Ponieważ może odczuwać on ból. Właściwie prawie nic nie wiemy na tema stanu jego świadomości; człowiek w śpiączce może rozumieć ludzką mowę, co wykazał Kotchoubey i co potwierdzają historie niektórych chorych. Jednym z nich był Zachariasz Dunlap w Stanach Zjednoczonych, który słyszał jak komisja lekarska orzekała, że on nie żyje. Jest z nim sporo wywiadów w internecie na ten temat, opublikowanych potem jak już wrócił do zdrowia.
  Zatem wychodzi na to, że serce, wątrobę, nerkę itp. pobiera się tylko i wyłącznie od żywych jeszcze ludzi?
  Tak. Oni są w śpiączce, sami nie oddychają i zostali zdiagnozowani jako nieżyjący w myśl obowiązujących kryteriów ale równocześnie osoby takie mogą być w tym stanie nawet przez 3 miesiące i reagują na podawane środki lecznicze tak jak każdy inny chory. Mam tu na myśli kobiety oczekujące potomstwa i diagnozowane jako będące w stanie śmierci mózgowej, którym pozwolono żyć, aby mogły wydać na świat swoje dziecko. Często jednak pobiera się potem od nich narządy, choć mogłyby one przeżyć i tym potomstwem się cieszyć. Taki przypadek miał prof. Talar.

  Jakie pieniądze kryją się za transplantologią?

  W Stanach Zjednoczonych z jednego ciała ludzkiego można uzyskać kwotę w wysokości dwóch milionów dolarów. W cenę wliczane są narządy człowieka z bijącym jeszcze sercem: wątroba, nerki, płuca, serce itp. Następnie po śmierci, z martwych już zwłok pobiera się: skórę, ścięgna, powięzie, chrząstki, kości, soczewkę, rogówkę itp. To razem uruchamia potężny biznes. W Europie jedna nerka kosztuje do kilkudziesięciu tysięcy euro.

  A co z biorcą?

  Musi pobierać leki immunosupresyjne, aby jego organizm nie odrzucił przeszczepu. Ściśle biorąc jego organizm to w końcu zrobi, ale chodzi o spowolnienie tego procesu.
  Ile wynoszą roczne koszty utrzymania takiej osoby?
  Systemy ubezpieczeniowe płacą do kilkudziesięciu tysięcy euro roczne na jednego pacjenta.
  Jeśli pomnożymy to przez ilość osób, którym przeszczepiono cudzy organ, i dodamy lata przez które takie leki będą im podawane, to sumują się nam potężne kwoty. Kto robi na tym największy interes? Producenci i dystrybutorzy tych leków.

  Kto za to płaci?
  T
  en, kto jest ubezpieczycielem, ale często oznacza to sięgnięcie po fundusze budżetowe.
  Te wszystkie przerażające dane, które Ojciec przytoczył, z pewnością sprowokują u niejednej osoby pytanie: czy lekarze będą mnie ratować, kiedy ulegnę jakiemuś poważnemu wypadkowi! Czy możemy się jakoś zabezpieczyć przed spisaniem na straty?
  Aby nie być potraktowanym jako dawca na zasadzie tzw. zgody domniemanej należy się zgłosić do Centralnego Rejestru Sprzeciwów na stronie Polstransplantu http://www.poltransplant.org.pl/crs1.html Formularz należy pobrać i wydrukować, wypełnić i wysłać na wskazany adres. To ważne, bo po wypadku można być uznanym za dawcę czasem nawet pomimo sprzeciwu rodziny. Chorych w śpiączce należy leczyć (i rodzina zawsze powinna się tego domagać) a nie biernie obserwować, jak pogarsza się ich stan, a potem zabijać podczas pobierania narządów.

  Za: „Bibuła”. Z doktorem nauk medycznych o. Jackiem Norkowskim OP, autorem książek „Człowiek umiera tylko raz” i “Medycyna na krawędzi” rozmawia Agnieszka Piwar z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

 43. baca said

  Liroy, czyli Piotr Marzec wyznał, że nie warto było brać się za film erotyczny.

  – Zawsze interesowałem się babkami i seksem i chciałem zobaczyć, jak taki film się robi. Postanowiłem pogrzebać w mrowisku, ale okazało się, że strzeliłem sobie w kolano.

  Akurat otwierałem w Kielcach ośrodek dla dzieci.

  Nie dostałem ani grosza dotacji.

  Tak porno zaszkodziło mojej fundacji- żalił się raper w Super Expressie.

  źródło: https://gwiazdy.wp.pl/liroy-nie-nakreci-wiecej-filmow-5855765562729089a

  Liroy kręcił film porno
  Liroy osiągnął już taki poziom jeżeli chodzi o karierę muzyczną, że coraz częściej może się zająć swoimi pozazawodowymi zainteresowaniami. Ostatnio postanowił nakręcić film pornograficzny.

  „Bardzo lubię pornosy i zawsze miałem ochotę nakręcić taki film. Ale to miało być posunięcie czysto biznesowe” – mówi Liroy w wywiadzie dla „Faktu”.

  https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/2019/05/21/czy-porno-biznes-liroya-wspiera-teraz-konfedaracje/

  Z badania opinii światowej, w tym unijnej, wynika, że państwa okrzyknięte zagrożeniem dla świata, czyli tzw. „osi zła” – wcale nie są na czele tej listy. Tak Iran i Korea Północna ze swoimi pociskami atomowymi, jak również Afganistan są na tej liście dalej.

  Pierwsze miejsce w obu badaniach zajął Izrael. Szczególnie Holendrzy i Austriacy podkreślali, że Izrael zagraża swoją polityką i sztuczkami pokojowi na świecie. Oba badania miały zbliżony wynik.

  W badaniu światowym 68% osób uznało, że Izrael stwarza niebezpieczeństwo, a w europejskim także 63% wskazało Izrael.

 44. baca said

  https://financearmageddon.blogspot.com/2019/04/the-housing-collapse-bubble-is-bursting.html
  http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s15/Przegl%C4%85d_prasy/Koniunktura_Kryzys_/pr318/Ba%C5%84ka_mieszkaniowa_p%C4%99ka.html
  http://www.polishclub.org/2019/05/24/rak-nie-jest-dziedziczny-falszywa-flaga-czyli-jak-oszukuja-onkolodzy/

 45. baca said

  wtorek, 14 maja 2019
  Dlaczego Zachód nie może strawić Rosji, czyli cytat dnia

  Jest coś głęboko patologicznego w psychice Zachodu. Nie potrafi on zaakceptować nic innego jak pełne i bezwarunkowe poddaństwo. Musi kontrolować, być odpowiedzialnym za wszystko to co się dzieje na szczycie; potrzebuje się czuć wyjątkowym. Nawet gdy morduje i rujnuje całą Planetę, to podkreśla swoje poczucie wyższości w stosunku do reszty świata. Ta wiara w wyjątkowość jest prawdziwą religią Zachodu, o wiele bardziej niż chrześcijaństwo które już od dekad nie odgrywało żadnej ważnej tutaj roli. Amerykańska wyjątkowość jest fanatyczna, fundamentalistyczna i nie do zakwestionowania, jej narracja jest jedyną dopuszczalną na świecie. Jak we wszystkich religiach im bardziej absurdalna jest pseudo-rzeczywistość, tym bardziej brutalne i ekstremalne są metody używane do jej podtrzymywania. Dzisiaj setki tysięcy ‘akademików’, nauczycieli, dziennikarzy, psychologów i innych wysokopłatnych profesjonalistów, we wszystkich zakątkach świata, są zatrudnione przez Imperium dla tylko dwóch celów – gloryfikacji Imperium oraz dyskredytacji wszystkiego stojącego mu na drodze, odważającego się rzucić mu wyzwanie. Rosja jest najbardziej znienawidzonym adwersarzem Zachodu, podczas gdy Chiny bliski sojusznik Rosji, jest drugim takim.

  Andre Vltchka

  czwartek, 18 kwietnia 2019
  Powtórka do matury – historia

  W teutońskiej (niemieckiej) tradycji jest porywanie dzieci od rodziców, jak również branie dzieci jako zakładników.

  Materiały pomocnicze:

  Opis obrony Głogowa, tj walki obronne wokół piastowskiego grodu Głogowa, wywołane nieudanym oblężeniem, które zostało rozpoczęte 24 sierpnia 1109 roku przez wojska cesarstwa rzymskiego pod dowództwem króla niemieckiego Henryka V.

  Jugendamt ciągle zabiera polskie dzieci

  Strajk nauczycieli bierze jako zakładników 1 milion dzieci

  czwartek, 21 lutego 2019
  Sprawiedliwi, wśród narodu wybranego

  Seweryn Aszkanazy (Żyd):
  Trzeba jasno powiedzieć, że to nie Polska, tylko cały świat kolaborował z Niemcami przy zagładzie Żydów. Polacy przecież nie łapali Żydów, jak Francuzi czy Holendrzy i Norwegowie. Polska policja nie aresztowała Żydów, nie ładowała ich do wagonów i nie było jej w Auschwitz. Prawdą jest natomiast to, że Polska cierpiała najwięcej ze wszystkich okupowanych krajów. Została oddana Niemcom przez sojuszników i Watykan.

  Baruch Golshtejn (Żyd):
  Każdego dnia, by uratować własną skórę każdy policjant żydowski przyprowadzał siedem osób, aby je poświęcić na ołtarzu dyskryminacji. Przyprowadzał ze sobą kogokolwiek mógł schwytać – przyjaciół, krewnych, członków najbliższej rodziny. Anatol Chari w łódzkim getcie wepchnął do transportu śmierci soją narzeczoną. Calek Perechodnik umieścił w transporcie do Treblinki swoją żonę i dwuletnią córeczkę.

  Do poczytania http://www.blogmedia24.pl/node/51116
  http://hansklos.blogspot.com/2019/02/sprawiedliwi-wsrod-narodu-wybranego.html

 46. Boydar said

  Tak a’propos Gruzina Mamuki …

  https://natemat.pl/116049,kuba-rozpruwacz-byl-23-letnim-polakiem-brytyjczycy-oficjalnie-to-potwierdzili

  Typowy Gruzin, quuuurwa !!!

 47. Boydar said

  Chyba misię nieto wewkleiło …

 48. Sowa said

  Umknęło?

  Powstanie nowy system identyfikacji obywateli UE. Parlament Europejski przegłosował projekt.
  Parlament Europejski przegłosował stworzenie Common Identity Repository, czyli centralnej bazy danych wszystkich obywateli Unii Europejskiej. Brzmi przerażająco, a jak jest naprawdę?
  https://www.wprost.pl/nauka-i-technika/10210927/powstanie-nowy-system-identyfikacji-obywateli-ue-parlament-europejski-przeglosowal-projekt.html

  Parlament Europejski zdecydował. Powstanie system identyfikacji obywateli UE

  Posłowie Parlamentu Europejskiego zdecydowali o utworzeniu Common Identity Repository – centralnej bazy danych wszystkich obywateli Unii Europejskiej.
  Baza danych będzie miała nie tylko nasze odciski palców oraz zdjęcie biometryczne, ale także numery seryjne dokumentów. Ewidencji będzie podlegać 350 mln mieszkańców Europy. Jak zapewniają twórcy, chodzi o połączenie i przesyłanie danych między systemami ewidencji obywateli poszczególnych państw członkowskich.
  Według zapewnień system ma podnieść poziom bezpieczeństwa i pomóc w kontroli migracji. CIR to pierwsza część planu, który chce wykonać Unia Europejska. Trwają także prace nad systemem PROTECT, który będzie mógł błyskawicznie zidentyfikować dowolnego obywatela Wspólnoty. Wiele wskazuje na to, że biurokraci dążą do gromadzenia większej liczby informacji o każdym z nas.

  https://www.wsensie.pl/polska/32419-parlament-europejski-zdecydowal-powstanie-system-identyfikacji-obywateli-ue

  Unia Europejska stworzy ogromną biometryczną bazę danych o mieszkańcach Europy
  TOMASZ MILESZKO 24 kwi, 08:54

  Parlament Europejski przegłosował powstanie gigantycznej, biometrycznej bazy danych CIR (ang. Common Identity Repository) zawierającej szczegółowe informacje o mieszkańcach strefy Schengen nie będących obywatelami Unii Europejskiej. Inicjatywa wywołuje sprzeciw organizacji zajmujących się ochroną praw obywatelskich.
  Wszystko wskazuje na to, że powstanie gigantyczna baza danych zawierająca informacje o ponad 350 mln mieszkańcach strefy Schengen nie będących członkami Unii Europejskiej oraz o częściowej grupie obywateli europejskiej wspólnoty. Parlament Europejski, w dwóch przekonywujących głosowaniach, przesądził o powołaniu tzw. „Common Identity Repository”, bazy danych, która w założeniach ma ułatwić przepływ oraz dostęp do informacji o mieszkańcach Europy umożliwiając m.in. lepszą ochronę granic Unii Europejskiej czy też bardziej sprawną walkę z przestępczością.
  CIR umożliwi władzom przeszukiwanie tylko jednej bazy danych, w której znajdą się takie informacje, jak odciski palców oraz zdjęcie, a także data urodzenia czy numer paszportu. Dzięki temu urzędnicy będą mogli za pomocą jednego przycisku uzyskać komplet informacji o danej osobie. Taka inicjatywa wywołuje oczywiście niepokój środowisk walczących o ochronę praw obywatelskich. Mówimy tu przecież o jednej z największych baz danych osób na świecie, której powstanie już w 2018 roku wywoływało niepokój organizacji Statewatch, wg której pomysł Unii Europejskiej przypomina koncept Wielkiego Brata z prozy George’a Orwella.

  W kontrze do tych obaw jest oczywiście Unia Europejska, wg której ujednolicona, wspólna baza danych ułatwi pracę policji, straży granicznej, pracowników konsulatów czy urzędów imigracyjnych. „Lepsze decyzje mogą być podjęte tylko na podstawie lepszego dostępu do informacji”, mówi Jeroen Lenaers, holenderski poseł do Parlamentu Europejskiego. Innego zdania jest Sophie in ‚t Veld, holenderska europarlamentarzystka, która mówi:
  „Jeśli dajesz organom rządzącym więcej władzy, potrzebujesz też więcej mechanizmów chroniących obywateli. W tym przypadku nie ma to jednak miejsca.”

  Z samej Komisji Europejskiej również dochodzą niepokojące głosy. Cytowany przez Politico jeden z europejskich oficjeli mówi otwarcie:
  https://www.politico.eu/article/eu-pushes-to-link-tracking-databases/
  „Był duży pośpiech, aby przegłosować ten pomysł. Nie sądzę, aby ktokolwiek rozumiał do końca na co tak naprawdę głosuje”. Jak udało się zatem przepchnąć pomysł powołania CIR w Parlamencie Europejskim? Najwyraźniej spora w tym zasługa środowisk lobbujących za takim rozwiązaniem, które, jak widać, w tym przypadku zadziałały wyjątkowo skutecznie. Oba głosowania przeszły bowiem bez problemu. W pierwszym głosowaniu za było 511 posłów, a przeciw 123. W drugim za głosowało 510 europarlamentarzystów, a przeciw było tylko 130 osób.

  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/unia-europejska-stworzy-ogromna-biometryczna-baze-danych-o-mieszkancach-europy/hd3ccns

 49. Sowa said

  A teraz szczegóły debaty nad tym gniotem i głosowania:

  Tuesday, 16 April 2019 – Strasbourg Provisional edition
  Interoperability between EU information systems in the field of borders and visa ***I
  http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-8-2019-0388_EN.html

  Ścieżka legislacyjna:
  2017/0352(COD)
  Interoperability between EU information systems (police and judicial cooperation, asylum and migration)
  https://oeil.secure.europarl.europa.eu/oeil/popups/ficheprocedure.do?lang=en&reference=2017/0352(COD)

  Dyskusja z 27 marca:
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?type=CRE&reference=20190327&secondRef=ITEM-024&language=EN&ring=A8-2018-0347

  Polecam wypowiedź p. Romeo Franza (z Zielonych):
  CIR to centralny rejestr tożsamości dostępny dla różnych organów. Tutaj tworzymy rodzaj potwornej bazy danych, która obejmuje nie tylko przestępców, ale także szanowanych obywateli.

  Cornelia Ernst, w imieniu grupy GUE / NGL:
  Rezultatem jest ogromny system superdanych z danymi od obywateli państw trzecich, które mogą być wykorzystywane praktycznie bez żadnego wykroczenia, z każdym arbitralnym określeniem tożsamości. I to jest wpis do rejestracji biometrycznej i kontroli ludzi, najpierw od obywateli państw trzecich, a jutro od nas wszystkich. Witamy w pięknym nowym świecie!

  Dla porównania, Helga Stevens, taka głupia cizia:
  W ostatnich latach UE stanęła w obliczu rosnącej liczby migrantów, którzy nielegalnie wjechali do UE i stale zagrożeni bezpieczeństwu wewnętrznemu, o czym świadczą ataki terrorystyczne. Łącząc systemy informacyjne ze sobą, europejskie granice są lepiej chronione. Zwiększa to również nasze bezpieczeństwo i zwalcza nielegalną migrację.

  João Pimenta Lopes (GUE / NGL – Zjednoczona Lewica Europejska). – Panie przewodniczący! Propozycje te obejmują nie tylko gromadzenie i wykorzystywanie danych biograficznych i biometrycznych – poprzez narzucenie harmonizacji systemów informatycznych – takich jak łatwość, z jaką władze mogą uzyskać dostęp do tego zestawu danych osobowych bez konieczności uzyskania zezwolenia sądowego.
  Nie jest to opcja czysto techniczna, ale raczej opcja polityczna, która otwiera drzwi do stworzenia ogólnounijnego systemu nadzoru.
  Propozycje, które podważają prawo do prywatności i wolność samych obywateli, celowo przyczyniają się do pomieszania migracji, przestępczości i terroryzmu. W praktyce chodzi o narzucenie zasady domniemania winy: każdy jest traktowany jako potencjalny przestępca. Dzisiaj obywatele państw trzecich, jutro obywatele państw członkowskich.
  Podważa suwerenność państw poprzez narzucenie ponadnarodowych ram, które wzmacniają niedopuszczalny dryf bezpieczeństwa oraz ksenofobiczną i rasistowską reakcję na migrację. To kolejny przykład tego, jak typowe wizje skrajnej prawicy ustępują prawicy i socjaldemokracji.

  Imienne wyniki głosowania w parlamencie:
  http://www.europarl.europa.eu/plenary/pl/votes.html?tab=votes
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+PV+20190416+RES-RCV+DOC+PDF+V0//PL&language=PL
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+PV+20190416+RES-RCV+DOC+PDF+V0//PL&language=PL

  Szukajcie „Polaków”. Może znajdziecie.

 50. Delphi said

  Hanna Kazahari: Dlaczego oligarchia z USA walczy z konopiami – historia konopi w Polsce i na świecie
  .https://www.youtube.com/watch?v=38zoAvw58ys

 51. bebrave2019 said

  Rothschild popierający finansowo Izrael
  Izrael dosłownie subsydiuje Ukraińców, Francuzow i innych chętnych do przeprowadzki do Izraela.
  . https://www.youtube.com/watch?v=Z2h7ggRUFws

 52. Lily said

  Re 14;Revers
  „Za 100 lat,Swiat zapomni,ze kiedykolwiek
  istnial Narod Polski.”
  Zrodlo; znalezione w internecie,a
  wypowiedzane przez najwiekszych
  Naszych wrogow od zawsze.
  To co sie robi z Naszym narodem,w Polsce,
  czy gdziekolwiek na Swiecie wskazuje na TO.

 53. Boydar said

  „… Izrael dosłownie subsydiuje Ukraińców, Francuzów i innych chętnych do przeprowadzki do Izraela …”

  Nie „Ukraińców, Francuzów i innych” tylko żydów zamieszkujących te obszary. I dobrze. Im mniej ich tutaj tym dla gojów lepiej. A dla Arabusów to kropka na osi; jak już dojdzie co do czego to jeden albo nawet niech dwa dni „wyrównywania rachunków” dłużej.

 54. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/w-chorwacji-zatrzymano-romana-s-funkcjonariusza-mo-ktory-strzelal-do-gornikow-kopalni/l6q7ex5

 55. revers said

  ad52

  https://www.tagesschau.de/multimedia/video/video-549569.html?fbclid=IwAR2tPUTVI97h_6KZJaj6XSQ4QIwHxfyeOOCSD8RMhvPUZdaNWM2zJxP4oeQ

  juz nawet nowo odkryte masowe groby wiezniow KL w Dolnej Saksonii wsrod ktorych sa polacy, francuzi, rosjanie nic nie znacza. Zydow tam nie bylo to nie nasz ynteres.

  Jedwabnego nie ruszy sie, jak tez groby na wolyniu.

 56. KILKANAŚCIE GODZIN po ogłoszeniu przeze mnie wieczorem 4 VI 2019 artykułu: KOMU ZALEŻY NA ROBIENIU ZE ŚLEDZTWA FBI, INTERPOLU I ONZ w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii OSZUSTWA NIGERYJSKIEGO? Bundestag ODRZUCIŁ Greckie Roszczenie 290 miliardów Euro Reparacji za II wojnę światową. Godzinę później w te Buty wszedł rząd PiS żądając 850 miliardów Euro Reparacji dla Polski: WANIA PAGIB A KALOSZE CAŁE.
  Grecy sobie zresztą na to Odrzucenie Roszczeń solennie ZAPRACOWALI, bo Protestowali z Małpią Zaciekłością – zwłaszcza Grecy Amerykańscy – striptiserkę Tereskę Maj jako eksponentkę polityczną Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania. Polacy powtarzali tylko ten wniosek Za Niemcami, choć ja na innej podstawie doktrynalnej, co wobec ujawnia przeze mnie afery Zdradzieckiego Albionu z Największym Skarbcem na Świecie stało się BANAŁEM.[/u]

 57. PISKORZ said

  re 32ich porywczość nie różni się od górali polskich.” TYLE LAT TEMU..w „Kulturze”, za Babci-Komuny był art. na temat naszych górali z Podhala..Ktoś przytomny powiedział aut. art.,że góral dostaje życie dwa razy, x z ręki akuszerki, a 2 x..z ręki chirurga, który go pozszywa..

 58. PISKORZ said

  re 55 Kilka lat temu, gdy byłem w Jedwabnym rozmawiałem naturalnie z miejscowymi. Potwierdzili, że żydy wsio mają ze sobą, że nawet wody mineralnej u nich w sklepie nie kupują..

 59. NICK said

  Wandaluzję rozumieć?
  To dokładnie i systematycznie ŚLEDZIĆ.
  Kto jest śledź-czym ten widzi.
  Że zaczyna więcej.
  Objaśniać.

 60. piwowar said

  Baco: To nie są filmy erotyczne.

 61. piwowar said

  Piwowar chiałby niniejszym przeprosić Gremium za swoją nadakt ywność dzisiejszego wieczora. Obiecuje na przyszłość starać się o umiar.

  ———
  To raczej inni powinni przeprosić za swe nadprodukcje w gajówce.
  Pana czytam zawsze z przyjemnością.
  Admin

 62. Boydar said

  „… Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji …”

  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019060710513720-normalny-ukrainiec-polska-stosunki-historia-sputnik/

 63. Lily said

  Po obejrzeniu,warto zobaczyc komentarze.
  Czyli,co czuja i mysla inni.

  Zrodlo; 7 metrow pod ziemia.

 64. Lily. said

  Skoro tak ZLE …

  Zrodlo; znalezione w internecie.

 65. revers said

  ad1

  w miare rozwoju demokracji globalistow, takich przypadkow bedzie coraz wiecej, ostatnio po Moskwa banda szmatloglowych smiertelnie ranila nozem 24 letniego specnazowca, weterana z syrii Nikite Bielnikowa, jeden z napstanikow pochodzil z Erewania dokad uciekl po zabojstwie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=eZ2Hkd30X0o

  ktory probowal pomoc w napadnietej przez bande parze, albo pare na wabia puscili.

 66. PaniWoźna said

  Modzelewski o doktrynie państwowej RP wobec FR oraz jej paradoksach…

  http://www.sprawynauki.edu.pl/archiwum/dzialy-wyd-elektron/344-felietony-witolda-modzelewskiego/4133-intelektualny-terror-wystraszonych-rusofobow

 67. Krzysztof Jężak said

  Franciszek zmienił tekst Ojcze Nasz. Ciekawe czy nie zabroni używać zwrotu – zachód słońca, lub – wieczne pióro. Wiadomo, że te określenia są nieprawdziwe.

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-papiez-franciszek-zmienia-tekst-modlitwy-ojcze-nasz,nId,3032248

 68. Wieloimienny said

  Wkleję na Gajówce jeszcze raz, żeby więcej ludzi przeczytało i nikt na tym blogu już gnozy nie chwalił.
  Pan Gajowy chyba się za to wklejenie nie obrazi?

  MASONERIA. GLOBALIZM. TAJNE STOWARZYSZENIA. NOWY PORZĄDEK ŚWIATA.

  1.GNOZA:

  Zdaniem Epiphaniusa podstawą działania wszystkich tajnych stowarzyszeń (które są platformą porozumienia globalnych oligarchów) jest gnoza. Gnoza jest wiedzą tajemną, synkretyczną doktryną powstałą w czasie narodzin chrześcijaństwa w środowisku żydowskim. Boży pierwiastek dany jest tylko elicie a reszta pozbawiona bożego pierwiastka jest gorsza (niektórzy z nich nie posiadają nawet duszy). Gnoza jest więc fundamentem pogardy elit dla reszty ludzkości.
  Gnoza neguje potrzebę czynienia dobra
  (jest to konsekwencja gnostyckiej wiary w brak zbawienia). Jest tylko przynależność do elity (posiadającej pierwiastek boży) lub motłochu (pozbawionego boskiego pierwiastka). Oświecony człowiek wyzwolony jest od dobra i zła, od odpowiedzialności (to tej idei po części odwołuje się Luter i Freud). Dla gnostyków niezwykle ważne stało się (w celu doznania oświecenia) intuicyjne poznanie boskości na drodze magii i astrologi.

  2. KABAŁA:

  Gnoza ponownie powróciła na arenę dziejów w późnym średniowieczu pod postacią kabały. Kabała była owocem infiltracji żydowskiej diaspory przez gnostyków którzy głosili że Jahwe to zły bóg Demiurg, Owocem tej infiltracji była kabała spisana w księdze Zohar. Dla kabalistów Biblia nie była dosłownym przesłaniem boga ale zaszyfrowaną formacją która mogli zdekodować kabaliści.

  3: RÓŻOKRZYŻOWCY, MASONERIA I ILUMINACI.

  Kolejnymi spadkobiercami gnostyków byli różokrzyżowcy. Celem różokrzyżowców była synarchia czyli połączenie władzy politycznej i religijnej (do dziś celem większości tajnych stowarzyszeń jest globalna tyrania synarchiczna). Największym wrogiem różokrzyżowców był kościół katolicki. Swoją działalność różokrzyżowcy kontynuowali pod szyldem masonerii. Masoneria w swoich wierzeniach uznawała za szkodliwy zabobon katolicyzm, a za prawdziwą wiarę gnozę i okultyzm (połączanie gnozy, spirytyzmu, kabały, teozofii, wierzeń różokrzyżowców, parapsychologii). Masoni dążyli do stworzenia globalnej religii mającej być instrumentem walki z katolicyzmem.  Reformatorem amerykańskiej masonerii był generał konfederacji  Albert Pike współzałożyciel wraz z innymi masonami Ku Klux Klanu. XIX wiek był czasem tryumfu masonerii w Europie.
  W Niemczech Bismarck realizował masońską politykę niszczenia katolicyzmu i prześladowania katolików.
  W zjednoczonych przez masonów Włoszech znacjonalizowane kościelne majątki przejmowali latyfundyści którzy doprowadzali do ruiny chłopstwo (chłopi przez wieki byli przez kościół bronieni przed samowolą bogaczy), zlikwidowano zakony, konfiskowano majątek kościoła, plądrowano świątynie, znieważano eucharystie, prześladowano i mordowano katolików, zlaicyzowano szkolnictwo.

  Pod koniec XVIII wieku masonerie zinfiltrowali iluminaci. Celem tego stowarzyszenia była likwidacja: dotychczasowych władz, własności prywatnej, dziedziczenia, patriotyzmu, armii narodowych, instytucji rodziny, przynależności dzieci do rodziców, małżeństwa, moralności i religii. Iluminaci dążyli do rozpłynięcia się jednostki w kolektywie. Dziedzicem iluminatów stał się komunizm, Marks skodyfikował i uwspółcześnił program iluminatów. Iluminaci finansowani przez oligarchów realizowali swoje cele organizując wszelkie rewolucje w XIX wieku.

  4. DRUGA FALA TAJNYCH STOWARZYSZEŃ:

  W drugiej połowie XIX wieku miała miejsce druga fala tajnych stowarzyszeń. Tym razem kładących nacisk na okultyzm. Powstało OTO Ordo Ordo Templi Orientis stawiające sobie za cel zniszczenie chrześcijaństwa, rozbudzenie seksualne dzieci poprzez edukacje seksualną i praktykowanie magii seksualnej (tantry). Jego twórcą był Edward Aleksander „Alister” Crowley, mason, gnostyk i satanista, parający się czarną magia seksualną.
  W 1947 Crowley wyrażał swoją sympatie do sir Oswalda Mosleya członka Fabian Society i szefa brytyjskich faszystów.
  Równie okultystyczne było Hermeneutyczne Bractwo Złotego Brzasku które w Niemczech zrzeszał nazistowską elitę, działał swobodnie w III Rzeszy i był ezoterycznym źródłem nazizmu.
  Członkami bractwa byli H. G. Wells, Bernard Shaw, T. S. Eliot, Aldous Huxley (pisarz i wielki piewca LSD), Bram Stocker.
  Innym okultystycznym tajnym stowarzyszeniem był Kabalistyczny Zakon Różokrzyża promujący antropozofie. Zakon łączył idee masonerii, synarchii, buddyzmu i hinduizmu. Jego odłam „Katolicki” Zakon Różokrzyża promował syntezę katolicyzmu i okultyzmu. Zakonem związane było OTO i Towarzystwo Antropozoficzne Rudolfa Steinera. Nauki Steinera realizują szkoły waldorowskie. Steiner był jednocześnie wraz z Heleną Bławatską założycielem Towarzystwa Teozoficznego.
  Celem Steinera było zniszczenie klasycznego chrześcijaństwa poprzez przekształcenie go w duchu ezoteryzmu, buddyzmu i antropozofii.

  5. SOCJALIZM i KOMUNIZM:

  Idealnym instrumentem do realizacji celów gnozy i masonerii stał się socjalizm. Bardzo skuteczny plan zdobycia władzy przez socjalistów stworzyło pod koniec XIX wieku Fabian Society. Drogą rewolucji miała być nie walka ale infiltracja instytucji, wykorzystanie edukacji, stopniowe nacjonalizowanie i centralizowanie przemysłu, intelektualne inspirowanie całej sceny politycznej od lewicy do prawicy. Dodatkowo planowano wykorzystanie imperializmu silnych narodów w celu eksportu socjalizmu. Celem stowarzyszenia był globalny socjalizm i globalna gospodarka planowa.Równocześnie, do działań za kulisowych, w Rosji wybuchła rewolucja komunistyczna. Rewolucje sfinansowała amerykańska i europejska finansjera.
  Niemcy wysłali do Rosji Lenina wraz 31 towarzyszami oraz kredytem wysokości 40 milionów franków w złocie.
  Amerykanie statkiem wysłali do Rosji Trockiego z 275 towarzyszami (na Trockiego i towarzyszy finansjera wydała 36 milionów dolarów). Rewolucja okazała się doskonałą inwestycją. Tylko od 1918 do 1922 Lenin zwrócił bankowi Kuhn i Loeb 600 milionów rubli w złocie (450 milionów dolarów).
  Należący do Rockefellera Standard Oil przejął kontrole nad znacjonalizowaną kaukaską ropą.
  Charakterystyczną rzeczą dla bolszewickiej Rosji stał się udział żydów we władzach komunistycznych. Dzięki rewolucji uzależniono Rosję od międzynarodowej finansjery, Rosja zaczęła wyprzedawać swoje surowce, spacyfikowano Rosjan poprzez wpędzenie ich w nędze.
  Z czasem rozpoczęto ujednolicanie gospodarki zachodu i wschodu, dokonując globalnej koncentracji gospodarki i podporządkowania jej technokratom.

  6. NAZIZM i FASZYZM.

  Odrodzenie gospodarcze Niemiec po I wojnie światowej sfinansował kapitał z USA i Wielkiej Brytanii!
  Za anglosaskie pieniądze utworzono trzy gigantyczne koncerny: stalowy Vereinigte Stahlwerke (w 1939 roku połowę produkcji przeznaczający na rzecz wojska, chemiczny IG Farben (w przededniu wojny 95% produkcji na rzecz armii), elektryczny AEG. W czasie przyłączenia Czech do Niemiec Bank Anglii kredytował nazistowskie Niemcy. Do 1949 kontrolowany przez Morgan Bank Bendix Aviation dostarczał do Niemiec awionikę do niemieckiego lotnictwa.
  Od 1934 do 1935 Wielka Brytania wyeksportowała do nazistowskich Niemiec 12.000 nowoczesnych silników elektrycznych. Przed przyłączeniem się USA do działań wojennych Niemcy otrzymywały z USA wyposażenie do 110 samolotów. Dwie największe fabryki czołgów wybudował w Niemczech Opel należący do General Motors i Forda. ITT za pośrednictwem AEG kontrolowało niemiecką łączność (koncern współpracował z nazistami do 1944 roku).
  W czasie II wojny światowej lotnictwo USA i Wielkiej Brytanii nie bombardowało fabryk należących do kapitału z tych krajów, pomimo że były to główne fabryki produkujące uzbrojenie. Równocześnie alianci bombardowali ludność cywilną.
  Mianowani na honorowych Aryjczyków bankierzy Oppenheimowie administrowali nazistowskich depozytów srebra i biżuterii zrabowanych żydom przez nazistów przed II wś (zarobili na tym 500 milionów marek).
  Epiphanius stwierdza też w swojej książce że wywołanie wojny było celem elit politycznych USA. sprowokowały Japonię do rozpoczynając wojny wprowadzając embargo na towary sprowadzane przez Japonię z Filipin i żądając wycofania się Japonii z nie japońskich części Azji oraz z sojuszu z Niemcami i Włochami.
  By mieć odpowiedni pretekst do wojny władze USA nie ostrzegły marynarzy USA o ataku japońskim na Perl Harbor. Wojnę zakończyło zrzucenie bomby atomowej na japońskie miasto Nagasaki – skupisko japońskich katolików bez znaczenia militarnego (co umożliwiło likwidacje prawie 300.000 japońskich katolików).

  7. WSPÓŁCZESNE ORGANIZACJE GLOBALISTYCZNE:

  Współcześnie spadkobiercami gnostyków, kabalistów, różokrzyżowców, masonów i iluminatów jest szereg wzajemnie powiązanych tajnych stowarzyszeń zrzeszających oligarchów.
  Jedną z najważniejszych takich organizacji w opinii zwolenników spiskowych teorii dziejów jest  CFR Instytut Spraw Międzynarodowych. CFR ma swoją siedzibę w USA i odpowiedniki na całym świecie. Instytut zrzesza elity rządzące przynależne do tajnych stowarzyszeń podległych B’nai B’rith.
  Kolejnym forum tajnych stowarzyszeń ma być Komisja Trójstronna sprawująca władze ekonomiczna w stosunkach USA – UE – Japonii.
  Klub Rzymski zrzeszający naukowców, filozofów, humanistów i bankierów, członków innych tajnych organizacji, finansowany przez finansjerę zaangażowana w finansowanie innych tajnych organizacji i ich ekspozytur. Dziełem Klubu Rzymskiego są apokaliptyczne prognozy nawołujące między innymi do depopulacji.
  Dla establishmentu USA bardzo ważna organizacją ma być Skull and Bones działające na uniwersytecie Johna Hopkinsa. Ta korporacja obecnych i przyszłych władców imperium amerykańskiego ma łączyć new age z elementami satanizmu.
  W Europie interesy synarchicznej frankofońskiej humanistycznej masonerii i Rothschildów ma reprezentować Instytut Schillera założony przez Lyndona H. La Rouche’a. La Rouche ma być przeciwnikiem amerykańskiego palladyzmu reprezentowanego przez Rockefellera. Współpracownikiem La Rouche’a jest jego żona Helga Zepp. Swoje idee promuje za pośrednictwem zaprzyjaźnionych mediów: EIR, Nova Solidarieta, New Federalist, Fusion. Jego organizacja inspiruje się ideami oświecenia, masonerii, humanizmem i gnozą.
  Najważniejszą jednak zdaniem Epiphaniusa organizacja jest B’nai B’rith. Tą masonerie tylko dla żydów założyli w Nowym Jorku w 1843 Żydzi masoni z Niemiec. Bardzo szybko zaczęła się ona rozwijać w USA i w krajach Europy Środkowej. Celem B’nai B’rith stała się walka z antysemityzmem (jawnym lub utajonym), podtrzymywanie tradycji i kultury żydowskiej, działalność wśród młodzieży. Zdaniem Epiphaniusa „Masoneria, Pilgryms Society, Komisja Trójstronna i CFR” są jedynie pasami transmisyjnymi dla arystokracji żydowskiej jaką jest B’nai B’rith”. W działalności B’nai B’rith widoczny ma być mesjanizm żydowski zakładający że żydzi „w oczekiwaniu na czasy mesjańskie, kiedy to nastąpi ubóstwienie narodu żydowskiego, mają pewną duchową misje do spełnienia względem gojów (tzn. nie Żydów), a mianowicie ”oświecenie” ich poprzez wpojenie im pewnych zasad Talmudu”. B’nai B’rith widzi więc swoja rolę w byciu pasterzami ludzkości. B’nai B’rith liczyć ma 600 tysięcy członków w 58 krajach, jest akredytowana przy ONZ i Radzie Europy (gdzie ma głos doradczy), za poprzedniego pontyfikatu miała bardzo bliskie kontakty z Watykanem, dyktuje warunki na amerykańskiej scenie politycznej.
  Instrumentem B’nai B’rith jest Anti-Defamation League (Liga Przeciw Zniesławieniu). ADL zbiera dane o aktach które uznaje za antysemickie, antysyjonistyczne i stanowiących przeszkodę w realizacji polityki B’nai B’rith. Działalność ta skutecznie zakneblowała usta krytykom polityki Izraela. Działania ADL prócz monitoringu przeciwników obejmują propagandę, edukacje, kontakty z władzami i establishmentem.

  8. GLOBALIZM

  W geopolityce celem tajnych stowarzyszeń ma być globalizacja.
  Pierwszą międzynarodową instytucją tworzenia globalnej tyrani zdaniem Epiphaniusa stała się Organizacja Narodów Zjednoczonych. Celem powstania ONZ miało być przejście od nacjonalizmu do uniwersalnego socjalizmu (na zachodzie w postaci technokratycznej, na wschodzie w postaci rewolucyjno komunistycznej).
  Agenda ONZ UNESCO promować ma: ateistyczny humanizm, tworzenie jednej globalnej tożsamości (co wiąże się z likwidacja dotychczasowych tożsamości), edukacje opartą na założeniach psychoanalizy, kontrole urodzin, pokojowe współistnienie z komunizmem i pacyfizm.
  Agencja zajmująca się żywnością i rolnictwem FAO ma promować depopulacje ziemi (liczba ludzi ma rosnąć szybciej niż produkcja żywności).
  Instrumentem do walki z przeludnieniem stała się dla ONZ antykoncepcja, dobrowolna i przymusowa aborcja oraz sterylizacja (hojnie finansowane przez oligarchów).
  Etapem na drodze globalizacji ma być zjednoczenie Europy w ramach Unii Europejskiej.
  Podobną role ma odgrywać  ekumenizm i tworzenie jednej globalnej religii.
  Instrumentem tajnych stowarzyszeń mają być też ruchy ekologiczne, feministyczne, promujące wielokulturowość, gejowskie, new age.
  Finansjera zresztą zaangażowana ma być i w wielomiliardowe dotacje dla organizacji ekologicznej i równocześnie w niszczenie środowiska (w latach 60 i 70 Bank Światowy i MFW miał nakazać Brazylii starającej się o kredyty w tych instytucjach wycinanie puszczy Amazońskiej by Brazylia swoją gospodarkę oparła na własnej biomasie).
  Do zniszczenia relacji społecznych spadkobiercy gnostyków wszczęli rewolucje seksualną. Według gnostyków seks przypadkowy i oderwany od prokreacji ma umożliwiać oświecenie. Propagowanie przypadkowej seks konsumpcji ma nie dopuścić do tworzenia bliskich relacji międzyludzkich – co umożliwi globalnej tyrani zniewalanie ludzi.
  Rewolucje seksualną finansował porno biznes (dzięki ogromnym zyskom z małych inwestycji). Rewolucje seksualną rozpoczęło czasopismo Playboy publikujące teksty wyszydzające instytucje rodziny i tradycyjne wartości.
  Część zysków czasopisma była kierowana do fundacji Playboya która ma zdaniem Epiphaniusa promować (również poprzez finansowanie innych organizacji pozarządowych) aborcje, homoseksualizm i legalizacje narkotyków.W wydawanie edycji czasopisma na całym świecie zaangażować miała się światowa finansjera.
  _______________
  Streszczenie książki pt. „Ukryta Strona Dziejów” autorstwa Epiphaniusa. Streszczenia dokonał Jan Bodakowski.
  Książka dostępna jest w wydawnictwie ANTYK.

  Wieloimienny przeczytał książkę i doda od siebie, że pan Bodakowski zapomniał o tym, że Epiphanius opisał w swej książce jeszcze Grupę Bildenberg, a także wspomniał w negatywnym kontekście o Ludwigu von Mises i zwolenniku nieokiełznanego liberalizmu gospodarczego oraz narkotyków Miltonie Friedmanie.

 69. Listwa said

  Boydar

  A takie były nowoczesne i sojusznicze. Pan Boydar będzie mógł sobie polatać i za sterami posiedzieć. .

  „Zaufanie linii lotniczych i pasażerów do Boeingów 737 MAX spadło. Samoloty od dłuższego czasu nie latają i zajmują miejsca na lotniskach. Wiemy, gdzie trafią uziemione maszyny należące do LOT. Obecnie są w Warszawie, ale niebawem się to zmieni

  Wcześniej ich domem było warszawskie Okęcie. Nieużywane samoloty zajmują jednak zbyt wiele miejsca. Dlatego podjęto decyzję, by pięć Boeingów 737 MAX przetransportować do Świdnika – na lubelskie lotnisko”.

  https://tech.wp.pl/boeing-737-max-w-stanach-zjednoczone-trafily-na-cmentarzysko-w-polsce-tez-zostana-przeniesione-6389435215194241a

 70. Boydar said

  Jak Pan Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera; Franciszka pokarał.

 71. Listwa said

  @ 67 Krzysztof Jężak

  Nie zmienił textu tylko tłumaczenie, oryginał pozostał bez zmian sprzed 2000 lat. Zmiana tylko we Włoszech. W innych krajach to decyzje Episkopatów.

 72. Boydar said

  Ja nie mam takich skłonności, Panie Listwo.

 73. Listwa said

  @ 71 Boydar

  I bez skłonności można. Nasza Wysokość Nyndro na pewno cos by z nich wykręcił i zastosował w celach własnych.

 74. Listwa said

  „Peter Altmeier podpisał w St. Petersburgu porozumienie o zacieśnieniu współpracy ekonomicznej z Rosją, w tym o transferze niemieckich technologii do Rosji. A wy tam sobie machajcie pięścią w Warszawie”

  – podał St. Balcerak

 75. Boydar said

  A tak zupełnie bez podtekstu, co Pan Listwa uważa na to nowe tłumaczenie ?

 76. .https://youtu.be/tj1OJeZPb8M

  Lobby żydowskie robi wszystko, by wymazać męczeństwo Polaków w Auschwitz! – Joanna Płotnicka

 77. .https://youtu.be/0_64jPGrkxI
  Michalkiewicz u Roli: „Sprawa 447 wróci na jesieni”! O aferze SKOK-ów, inwigilacji, PiS i zdradzie!

 78. Lily,ten Hondus to ustawka pod publikę celem urobiania opinii publicznej w Polsce.

 79. Głos Prawdy said

  Ból Ziemi. Kataklizmy za tydzień, od 31 maja do 6 czerwca 2019 r
  .https://www.youtube.com/watch?v=G9Sz2VSwUYI

 80. Głos Prawdy said

  Antenami 5G zabijemy wszystkich gojów w Polsce! Relacja z Izraela.
  https://gloria.tv/video/YE4aGM3DBPgA2hwJ2nkucUS2J?fbclid=IwAR3AwSTDKHMZN973WwFrde4JWnfH8sExo0RaHu7k7bHnfEYmwWGHZkYXhVs

 81. Głos Prawdy said

  Setki dzieci w Pakistanie hospitalizowanych po podaniu doustnej szczepionki przeciw polio
  https://szczepienia.wybudzeni.com/2019/06/06/setki-dzieci-w-pakistanie-hospitalizowanych-po-podaniu-szczepionki-przeciw-polio/?fbclid=IwAR1YRZ3N3WpX1hn0d9isvOToDgOtXdwKGnypP255Z6wbPFQeTPg6ZAsHPdU

 82. Głos Prawdy said

  Rząd twierdzi, że Polacy wracają z emigracji. Tylko nikt ich jakoś w Polsce nie widzi
  http://poselbrynkus.pl/?media=rzad-twierdzi-ze-polacy-wracaja-z-emigracji-tylko-nikt-ich-jakos-w-polsce-nie-widzi&fbclid=IwAR0RjqV_Bpz2glfRadJlZrfllNBjFS0HHgpk7xOeItjfBC8B1rzqpAMbBng

 83. Głos Prawdy said

  KTOŚ WYMORDOWAŁ 250 TYS PSZCZÓŁ. UŻYŁ NA ULACH PIANKI BUDOWLANEJ
  https://warszawawpigulce.pl/ktos-wymordowal-250-tys-pszczol-uzyl-na-ulach-pianki-budowlanej/?fbclid=IwAR2dfhnMiX1X5UNC6-yzeyM6a6Xn2YT-uaT4U6yxlRyJzGHLsqpRDjk2eZk

  Grażyna Stawowska
  To już kolejne ule! Nasze pszczoły się morduje, a miód sprowadzamy z zagranicy,!

  Ewa Nowak Nowak
  Kto to robi? Kogo my wpuszczamy do naszego kraju?

 84. Głos Prawdy said

  Nawet kapłani uzależnili się od demonicznego POPIS-u. I są w stanie pójść na kompromis w sprawie aborcji aby bronić PiS. Modernizm

 85. Głos Prawdy said

  Orban: Chrześcijański rząd to łaska Boża dla kraju
  https://www.fronda.pl/a/orban-chrzescijanski-rzad-to-laska-boza-dla-kraju,101825.html?fbclid=IwAR0yReQJvGFbXgyJozSt6Z8QWaGaBADiZcOn5ITWGTfuKi8fvLNz6fNm9E4

 86. PISKORZ said

  Nie tak dawno pisano w G. o Berlingu..Czytając teraz „Rosja w 20 stuleciu” znalazłem taki passus..”Gen. Berling alarmował Gomułkę; Poplecznicy Berii z NKWD czynią spustoszenie w całym kraju, a elementy przestępcze z aparatu Radkiewicza współdziałają z nimi […] przeprowadza się rewizje, niewinnych ludzi deportuje, wtrąca do więzień zabija jak psy”. Bez komentarza..

 87. Głos Prawdy said

  Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom. Wstrząsające video, o którym Izrael chce zapomnieć!
  https://www.glosgminny.pl/zydzi-pedzili-zydow-smierc/?fbclid=IwAR0x-t_1IqXF6qIy82UvcV-QG9WWcsI7zkHdXWfdCqEuQcoXzvYdqwSuWl8

 88. revers said

  Czystki w Polskich mediach, z radia wyrzucono Gadkowskiego, a z interii Ziemkiewicza, RPO ponad Goebelsem i IV Rzesza europejska, tym razem teczowaa..

  https://wpolityce.pl/media/450084-rpo-juz-sie-odezwal-komentarze-po-decyzji-interii?fbclid=IwAR0ZaBt24Zn5nPr2cRqfbK0pw7VPo1AkboBfA6jcx_KHWoy4LjtVx4BuQww

  lub za poparcie dla Konfederacji ..

  https://natemat.pl/274545,dlaczego-witold-gadowski-zostal-zwolniony-z-polskiego-radia?fbclid=IwAR2jFgz9fKhBPgU8M3oi1lKWD_7WTyAqF7ymkUEEc9HF-jNALvkVCTIr-j4

  Bedzie ze goje zyja w matryksie propagandy

  https://swprs.org/die-propaganda-matrix/

 89. Murgrabia said

  Za zgodą władz komunistycznych wszyscy trzej (ks. ks. Wyszyński, Wojtyła i Baraniak sekretarz prymasów Polski) czynnie uczestniczyli w sesjach Soboru Watykańskiego II, a katowany przez komunistów ksiądz biskup Antoni Baraniak metropolita Poznański wpisał się w soborowe annały jako promotor ONZ-owskiej koncepcji zmiany kalendarza na 13-miesięczny forsowanej swego czasu przez masonerię.

 90. Murgrabia said

  Chwal się gumą do żucia, chwal się coca-colą.
  Niektórzy coca-colę od wolności wolą.
  — Jan Brzechwa, Głos Ameryki

 91. WANIA PAGIB A KALOSZE CAŁE

  Gdy kilka lat temu Korwin-Mikke powiedział, że KACZYŃSKI TO NOGA EKONOMICZNA I FINANSOWA A MORAWIECKI TO HILARY MINC to nikogo to nie wzruszyło – może z wyjątkiem mnie, bo ta Noga kopnęła mnie: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE, co uznałem za Zamach na Moskiewski KREML, i uzupełniłem: ZA NIEMIECKIE PIENIĄDZE.
  Teraz jednak – wobec czekającej nas za pół roku TOTALNEJ KATASTROFY GOSPODARCZEJ – bez Kaloszy Wani obejść się nie możemy, toteż Nie Dziw, że Prezes Jarosław Kaczyński przywdział je GODZINĘ po Śmierci Waniuszy.

 92. NyndrO said

  Panie Murgrabio, jak byłem smarkacz-mini- zawiadiaka, to w progrmie 5-10-15, rozwinięto temat.*

  Wczoraj byłam w kinie
  Na wspaniałym filmie
  Dwuczęściowy zawrót głowy
  Malinowy jak krem
  Gdyby mój Romeo
  W oczach miał wideo
  To na pewno byłby ze mną, ja wiem

  Balonówka z Coca-Colą
  Romantyczny sen
  Płynie za mną jak tren
  Na tandemie jadę solo
  Niby Julii cień
  W domu słyszę co dzień:

  „Moja mała, to ci minie”
  Tak mówi mama
  „Minę masz jak po cytrynie
  No zobacz sama”

  Coca-Cola z balonówką
  Przy tablicy śnię
  Z geometrią wciąż źle
  W głowie pustka przed klasówką
  Co wypełni ją:
  Pi r kwadrat czy on?

  Ciągle szarpidruty
  Kocha tylko nuty
  Pcha do Sala, do Limahla
  A ja z dala wciąż tkwię
  Gdyby mój Romeo
  Serce miał stereo
  Mógłby kochać heavy rocka i mnie

  Balonówka z Coca-Colą
  Romantyczny sen
  Płynie za mną jak tren
  Na tandemie jadę solo
  Niby Julii cień
  W domu słyszę co dzień:

  „Moja mała, to ci minie”
  Tak mówi mama
  „Minę masz jak po cytrynie
  No zobacz sama”

  Balonówka z Coca-Colą
  Romantyczny sen
  Płynie za mną jak tren
  Mógłby rozstać się z Lucciolą
  I do siódmej B
  Tylko tego już chcę

  „Moja mała, to ci minie”
  Tak mówi mama
  „Minę masz jak po cytrynie
  No zobacz sama”

  Coca-Cola z balonówką
  Przy tablicy śnię
  Z geometrią wciąż źle
  W głowie pustka przed klasówką
  Co wypełni ją:
  Pi r kwadrat czy on?

 93. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=P35tN50PoiY

 94. NyndrO said

  I to najlepszy dowód, jaki to potężny plan i dalekowzroczny, i w sumie wykonanie tegoż planu. Z geometrią wciąż źle, a nawet elegancko, bo naturalnie jest pionowo, a wychodzi poziomo. Ale to już mój taki tam Kolega Boydar wie najlepiej i On może to najlepiej objaśnić. Z tym, że On używa określenia „w poprzek”. * A teraz do Wielkiego Imperatora. Oczywiście,że jestem najmądrzejszy, najpiękniejszy, najsilniejszy, najpotężniejszy i mam władzę. No to chyba oczywiste. Dlatego muszę Wielkiemu Imperatorowi wspomnieć, a nawet Go upomnieć (narazie, bo tracę cierpliwość i trafi Pan do zamykanej beczki). Nazywanie mnie ” Waszą Wysokością” jest jak najbardziej na miejscu. Ale to oznacza mnie! A Pan pomieszał i nazwał mnie „naszą wysokością”. No Paaanie Wielki Imperatorze! Podobno mieliśta w waszych czasach logikę na zajęciach. Nie wiem. Narazie się zastanawiam, ale wyobrażam sobie zdymisjonowanie Pana. Pan uważa, jak tańczy. No!

 95. NyndrO said

  Co innego „nasza Jego Wysokość”. Póki co żółta kartka. Spokojnie.

 96. Boydar said

  Też niezłe

 97. Usilne próby rozwalenia i ściągnięcia na dno moralne polskiego społeczeństwa trwa.Paradę homosiów w Warszawie sponsorował Bank JP Morgan, który otrzymał od ponoć premiera RP dotację 2 mln z naszych podatków!To się nazywa „chrystianizacja” jakby ktoś nie wiedział.
  .https://pbs.twimg.com/media/D8jR4caX4AIA2XO.jpg

 98. Na marszu „Równości” w warszawie policja zatrzymała Roberta Bąkiewicza,lidera akcji przeciwko ustawie 447, który stanął w obronie pobitego przez homola policjanta.
  .https://youtu.be/-ez7DC8nwRo

 99. Uczestnik Marszu w Warszawie w koszulce z Matką Boską w tęczowych barwach przerobiona na transwestytę .Conchitę Wurst.
  .https://twitter.com/i/status/1137388419334778881

 100. osoba prywatna said

  Powstał portal, dzięki któremu można pozbierać dla siebie z pola owoce lub warzywa
  https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/artykuly/1416582,powstal-portal-dzieki-ktoremu-mozna-pozbierac-dla-siebie-z-pola-owoce-lub-warzywa.html

 101. osoba prywatna said

  Petycja ws. ojca Rydzyka trafi do papieża. Prawie 100 tys. podpisów
  https://wiadomosci.wp.pl/petycja-ws-ojca-rydzyka-trafi-do-papieza-prawie-100-tys-podpisow-6389291528702081a

 102. osoba prywatna said

 103. revers said

  „Ekspert po raz kolejny podkreśla także, że osoby LGBT+ jako konsumenci są z punktu widzenia marketerów są atrakcyjną grupą docelową. – Geje i lesbijki są bowiem nie tylko wierni markom, które ich wspierają i rozumieją, ale także stają się ich najlepszymi ambasadorami. Osoby LGBT+ potrafią okazać swoją wdzięczność – są lojalnymi klientami i jednocześnie najlepszymi ambasadorami firm, które ich wspierają i rozumieją – podsumowuje Miecznikowski.

  Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/parada-rownosci-warszawie-2019-lista-marek-i-sponsorow-do-polski-wchodzi-globalny-trend

  No i mamy, teczowa flage na kartoflisku, nareszcze sami swoi …

  ——
  Gdyby normalni konsumenci systematycznie bojkotowali takie marki, to szybko by zbankrutowały.
  Admin

 104. osoba prywatna said

  Brzydka prawda o popkulturze
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=ilXT6_UcNUU

 105. revers said

  Teeczowa Parada …

  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/parada-rownosci-2019-warszawa-teczowy-tlum-w-centrum,5159287,artgal,t,id,tm.html

 106. Martin McCouley, NARODZINY I UPADEK ZWIĄZKU RADZIECKIEGO, Podręcznik akademicki dotowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, C 2008, Wydanie polskie „KiW” 2010.

  MMC wysuwa ciekawą tezę, że ZAGMATWANIE Śmierci Stalina mogło być spowodowane Grą Sobowtórami Stalina – czyli że Stalin mógł być zamordowany WCZĘŚNIEJ a my interpretujemy wersję Teatralną. To wymagało jednak spisku, który przejąłby władze na Kremlu, czego z pewnością nie było. Stalin był ROZGRYWAJĄCYM i chciał powrócić do SAMOWŁADZTWA przez Rewolucję Antysemicką, grając sprawą Lekarzy Kremlowskich, co mogło być intrygą Nasera a z czego zdawał sobie sprawę Agent Berii Bolesław Piasecki.
  Stalin padł ofiarą FANTAZJI asa Krasnowo Lota generała Freya-Bieleckiego, który pisał w ankietach Narodowość RUMUŃSKA, ale gdy zdał sobie sprawę, że w Polsce kariery na jego ambicje nie zrobi to DAŁ UCHA bycia Marszałkiem Lotnictwa Izraelskiego. Gdy Sowieci przysłali mu do przetestowania Miga-KOREA, o którym Marzyli Amerykanie, to leczył się u niego Józef Światło po KOLEJNYM pobiciu przez Rokossowskiego a dociekliwy Rokossowski mógł zażądać zabrania mu tego MIGA, toteż Freyowi nie pozostało nic innego jak udanie się na Nocny Lot, tym razem ze Światłą, który zabrał ze sobą 2 nesesery Najważniejszych Dokumentów Państwowych.
  Stąd amerykańska wersja, że kupili KOREAŃCA od RUMUNÓW.
  Sprawa wraca więc do Początku: KTO BYŁ IV KONFERENTEM W DACZY STALINA W KUNCEWIE? Bułganin być nie mógł, bo prowadził śledztwo w Krasnym Lotie. Jedyne WIARYGODNE zdjęcie hospitalizowanego Stalina publikuje Wołoszański. Jest to wychudzona twarz zaszczutego zwierzęcia w TURBANIE.

 107. A to o owocach Amoris laetitia. W praktyce jak się rozlewa nowa teologia po niewielkich mieścinach i jak dociera na prowincje. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/06/09/falszywe-swiatlo-amoris-laetitia-lucyfer-w-konfesjonale/

 108. bebrave2019 said

  .https://www.youtube.com/watch?v=IYf98S97ftA

 109. Lily said

  Re 97;Niedzwiedz
  „Europa musi wrocic do swoich pierwotnych
  korzeni,judeochrzescijanstwa”,oswiedczyl A.D.
  „Niech stapi duch twoj,i odmieni oblicze Tej
  Ziemi”. Wolal na polskiej Ziemi,wiadomo kto.
  Przed nawolywaniem,zycie w Polsce
  wygladalo inaczej,ludziom zylo sie w miare
  dostatnio.Potem powstal KOR,ktory gdzie
  jezdzil po wskazowki?.Mozna sprawdzic w
  internrcie.Zdiecia mowia same za siebie.
  Jeden z przykladow.
  Polska byla w pierwszej 10-tce,najbardziej
  uprzemyslowionych krajow Swiata,a gdzie
  jest obecnie?.(Po 1989 r)

 110. ??? said

  Ad 1
  Dookoła Bagrów było kopane tak jak i u mnie na osiedlu nawet pod wydeptanymi ścieżkami.
  Tj. programowanie MK Ultra? https://youtu.be/YXvtMbR2hUo

 111. Rybka prepersa said

  Wielu sie wydaje ze rybke jest latwo zlapac i przyrzadzic

 112. revers said

  Czesi wyszli na ulice, w masowej manifestacji jak ta z 1989 roku

  https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/najwiekszy-protest-od-1989-r-dlaczego-czesi-wyszli-na-ulice/k6hfvp8

  chca zmienic rzad, w polsce za to za teczowaa flage, plus500 oddadza wszystko.

 113. KAPITAŁ HISTORYCZNY

  Doktryna konserwatyzmu angielskiego mówi: KTO PANUJE NAD PRZESZŁOŚCIĄ, PANUJE TEŻ NAD PRZYSZŁOŚCIĄ. KTO PANUJE NAD TERAŹNIEJSZOŚCIĄ PANUJE TEŻ NAD PRZESZŁOŚCIĄ, bo może Srać do talerzy Głupim Polaczkom, jak Adolf Hitler czy Bismarck. Z tej racji Największym Wrogiem LECHIADY okazał się Kościół Katolicki jako reprezentant Cywilizacji Łacińskiej czyli NIEWOLNICTWA.
  Bismarck OTRUŁ Świat Troją Schliemanna na sposób otrucia OBYWATELSKIEGO Świata przez templariuszy identyfikacją Świątyni Salomona ze Wzgórzem Świątynnym, które było PAŁACEM Salomona przebudowanym przez Rzymian na Pretorium, bo odtąd topograficzna interpretacja Jerozolimy NIE BYŁA MOŻLIWA, z powodu ODERWANIA Biblii od Historii.
  Gdy wyrosłe z opozycji do Nazistowskiego Talmudu jako Kodeksu Kapitału Kryminalnego nacjonalizmy europejskie przestały powodować się Biblią to Żelazny Kanclerz ZNISZCZYŁ je STOKROTNĄ Miniaturyzacją Troi na Złotym Rogu, która była Metropolią Europejską, czemu zawtórowała Komuna Paryska spaleniem archiwów paryskich, co było głównym celem tej Rewolucji.
  Głównym Rycerzem Cywilizacji Łacińskiej był Wielki Mason Amerykański Fidel Castro, co doświadczyłem na własnej skórze. Nad Renem zostałem ZNISZCZONY przez Kochanka Hitlera Francoisa Mitterranda, który UTRZYZMAŁ datację zamków nadreńskich na Wczesne Średniowiecze a Ikonę Francji Mont-Saint-Michel na XIII wiek. Nie pozwoliłem tylko temu GENIALNEMU Planiście i Architektowi na ponowne OSZPECENIE tej ikony.
  Skorzystał z tego spalony przez Francuzów HEIDELBERG stając do konkurencji z Mont-Saint-Michel na gruncie MEGO kapitału historycznego, ze skutkiem WIELOKROTNEGO zwiększenia cen biletów, gdy ceny biletów na Ikonę Francji wzrosły Nieznacznie, pomimo że kwalifikowałem ją na Skarbiec Wizygocki i Merowiński a po powrocie do Wrocławia zametrykowałem jako dzieła Innachosa na emporium Żelaza Śląskiego i przeniesienia Wojny Bogów na Atlantyk. Innachos z Wrocławia był młodszym synem Pana Oceanów POSEJDONA z Poznania.
  Polskim kapitałem historycznym są ARYJSKIE zamki mazurskie kultury amfor kulistych, zainspirowane Imperialnym Wawelem kultury pucharów dzwonowatych. Ten EGIPSKI Wawel został rozebrany przez Leszka Złotnika w związku z przeniesieniem tam Sejmu z Góry Narad na Cytadeli Poznańskiej. Polskim kapitałem historycznym są też spalone przez Szwedów Zamki Jurajskie Jura-Uranosa, z którymi tak Bohatersko walczyli Grecy, aż przyjechali do Moskwy Hiszpanie, którzy zapytali o Kamieniołom, z którego czerpano kamień na budowę Białokamiennej Moskwy. Wskazano im kamieniołom nad Dubną, gdzie dokonali Wykopów i ZNALEŹLI.
  Zrealizował to dr Franc Zalewski w Krakowie, który wykazał, że kamieniołomy krakowskie były eksploatowane 7 tysięcy lat temu przy pomocy pił DIAMENTOWYCH. WYJAŚNIŁEM, że opuszczono je po ukończeniu budowy Kanału Przemysłowego Sosnowiec-BorodziejWenedaBydgoszcz, gdyż wapno z Chrzanowa było Tańsze i Lepsze.

 114. Podam bez kropki. Szef chyba mi wybaczy, bo to jest piękne. Anna Mandrela w rozmowie o kobiecości.

 115. Boydar said

  „… myśli, że jest właścicielem Czech, a on nawet Czechem nie jest. Jest słowackim gangsterem /…/ on jest jak porywacz samolotu, a my jesteśmy jak zakładnicy na pokładzie …”

  Murwa Kać, brzmi znajomo

 116. Nie przegapmy. Wielkie rzeczy może Bóg dać dzisiaj. Może uzbroić nasze dusze wielkim Darem. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/06/09/sekwencja-do-ducha-swietego/

 117. jaBadu said

  ad 32.onegdaj chyba w 87r.byłem na tzw 2 tygodniowej exkursji w soczi- Kilku polaków Z PRZYWÓDĄ O twarzy podobnej do palikota zrobiło Gruzinom wałek walutowy na sporą sumę-cieszyli się tym wszem i wobec pijąc w hotelu -poczym zosttali porządnie zniekształceni licowo i bez pieniędzy. Osobiście pomogłem kilku miejscowym handlarzom Azerom przenieść kilka toreb do hotelu – za
  co z wdzięczności zrobil mi nocną eskapadę po mieśćie i nie tylko -miasta zmieniają wygląd nocą .BYŁ TEŻ PEWIEN FAKT POLITYCZNY ALE JA JESTEM ZA KRÓTKI DO TAKICH RZECZY

 118. osoba prywatna said

  Sieć 5G – PRZEKRĘT TYSIĄCLECIA! Zabierzcie te anteny zanim wymrze cała okolica! [Cz. 1].
  .https://www.youtube.com/watch?v=fALhVLcm2lE

 119. japadu said

  biorę sobie urlop od wpisywania na gajówce – jeżeli gdziekolwiek za granicą było coś nie tak to we Lwowie- w 88-89-gdzie po wejsciu do hotelu od razu miałem kilku chętnych do rozmowy o USA – A CZY TAM PRZYPADKIEM KOGOŚ NIE ZNAM bo oni mają do szmuglu dziwną techologię rezonansu mag (co mnie od razu otrzeżwiło i poszedłem pić gdzie indziej,niestety patrząc na smutnych panów)

 120. Polacy poniżani, zastraszani, bici wyśmiewani w Polsce!
  Zobaczcie co Ukraińcy robią w Lublinie z Polakiem!!! Pięciu studentów z Ukrainy pobiło Polaka na terenie Politechniki Lubelskiej, do takich sytuacji na terenie Lublina dochodzi co raz częściej. Poniżają, śmieją się i rzucają obelgi w stronę leżącego już Polaka! Podmianka PiSu!

  .https://twitter.com/i/status/1137590158214213633

 121. Lily said

  Rumunia vs Polska.Oni nie mieli Magdalenki.
  „Mamy pelna demokracje w Polsce,mozliwe,
  ze jedna z najlepszych w Europie”.J.K.
  „Ciemny narod,wszystko kupi”,to slowa
  Jacka K, ulubienca,wyzej wymienionego.

  Zrodlo;Wapniak VETO

 122. Lily said

  Re 119;Niedzwiedz
  „Chwala Ukrainie,Ukrainie chwala”,pokrzykiwal
  na Majdanie szef partii rzadzacej obecnie.
  Ukraincy czuje sie w Polsce pewnie,sa pod
  opieka rzadzacych. Nie tylko Ukraincy,ale
  wszyscy inni,oprocz Tubylcow.

 123. Tym razem naprawdę nie mam problemu, aby wysłać bez kropki na początku. Nie od razu. Ale po chwili. Zaczniecie śmiać się. Tak, że majty mogą stać się mokre (zależy od wyobraźni).

  Pierwszy raz w życiu spotykam coś podobnego.

 124. Panie Zigniewie, czy Pan coś wie co dzieje się z Panem Przeclawem, w którego domu Pan mieszkał lub mieszka?

 125. Panie JO, nie wiem. Miałem duże spięcie przy odejściu, nie z nim a z jego… że tak powiem żoną. O Panu, Panie JO, ja pamiętam. Nie wiem, dlaczego ludzie nazywają siebie po różnemu. Ale ich prawo. Nie jest pan pierwszy który pyta mnie o niego.Zapewne spróbuje zadzwonić do nich.
  Pan mi bardzo pomógł. Ale doskonale rozumiemy wszystko.

  Jeśli czyta mnie Pani Tekla: kłaniam się bardzo.

 126. JO said

  ad.125. Szkoda, ze go nie ma… 😦

 127. JO said

  Wspólnym działaniem w Ruchu Oporu :

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/09/prometeusz-wprowadzenie-komentarz-eleison-nr-dcxxi-621/

 128. @126
  Prawda to? Niech Pan powie?

 129. osoba prywatna said

  Nazywam się ruski agent, Aleksander Jabłonowski o agenturze w Polsce.
  .https://www.youtube.com/watch?v=qlwBplXVV5A

 130. osoba prywatna said

  Muzułmanie, wieprzowina, filozofowa Środzina i ujmująca szczerość Ewy Kopacz
  .https://www.youtube.com/watch?v=GIi63WzgnIE

 131. osoba prywatna said

  Okręty Rosji i USA niemal zderzyły się na Morzu Filipińskim
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/okrety-rosji-i-usa-niemal-zderzyly-sie-na-morzu-filipinskim

 132. dureń jesteś, osoba prywatna. Idź się odjebać ustronnie.

 133. cedric said

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/08/14/zapomniany-grzech-pilsudskiego-czy-to-z-jego-winy-bolszewicy-staneli-pod-warszawa/#3

 134. Boydar said

  A co konkretnie Pan Zbigniew ma do zarzucenia Osobie Prywatnej ? Bo w polskiej mowie (132) to okropne chamstwo jest i nanofizykowi zupełnie nie przystoi. Ale może ja czegoś tu nie ogarniam, omnibusem przecież nie jestem.

 135. Nie mam Osobie Prywatnej. Panie Boydar. Nie mam. Przepraszam. Ale nadal nie mogę powstrzymać się o 123. Nie mogę. Jabadabadu.

 136. revers said

  ad131

  nano to na srubie okretowej

  .https://www.youtube.com/watch?v=C5D5H0nlw54

  a na odleglosc wiosla to mozna w czape dostac.

  Niech prawda wiecej o Niemenie napisze, przeciez spiewal po rusku i bialorusku, jak mu pozwolili.

 137. Boydar said

  Tak jak napisałem; nie ogarniam 😦

  Ale dobrze że Pan przeprosił, myślę że OP było smutno z powodu tego incydentu.

 138. jasieniek said

  PiS przekazuje obcym wojskom polskie lotniska cywilne

  PiS to projekt Mossadu?

  Polski Kontrwywiad protezą Mossadu.

  http://mr-navigator.strikingly.com

 139. jasieniek said

  Wrażliwe dane osobowe Polaków idą do Izraela!

  RODO-FICTION. Gdzie idą „wrażliwe dane osobowe” Polaków?!

  RODO to ‚nowy – stary’ urząd ochrony danych osobowych; następca polskiego GIODO, który jest jego wersją ogólną dla całej wspólnoty europejskiej. RODO unifikuje w tym względzie Europejski Obszar Gospodarczy regulowany przez UE.

  RODO jest agencją wyposażoną w potężne narzędzia egzekwowania prawa; może nakładać kary do 20 mln.€ albo aż do 4% obrotu rocznego. Żadna inna agencja UE nie dostała tak surowych narzędzi oddziaływania.

  Same RODO (prawo „ochrony danych osobowych”) jest krytykowane ponieważ nie reguluje szczegółowo i co do zasady – natomiast zawiera wiele zaleceń. RODO przewiduje dużą dowolność zarządzania danymi osobowymi przez podmioty gospodarcze co będzie powodować liczne niedomówienia prawne, a w efekcie – w trakcie przewidywanych i oczekiwanych procesów sądowych doprecyzuje prawo „ochrony danych osobowych”w formie precedensów – jako uszczegółowień całości tej dyrektywy unijnej.

  Ale jak każda „wypocina” Unii Europejskiej” – RODO ma swoich zwolenników i przeciwników a linia podziałów przebiega dokładnie u styku ideologicznym… Bo sama ta ustawa do ‚dzieł sztuki prawa’ – z pewnością – nie należy!

  Całą resztę czytelnik może znaleźć w internecie, w licznych publikacjach urzędowych Rzeczpospolitej Polski.

  Jednak w tym blogu będzie poruszony „pewien szczegół” o ogromnej wadze dla obywateli polskich – chociaż w całej swojej rozciągłości – również da obywateli Unii Europejskiej.

  Sprawa dotyczy: „Decyzji Komisji z dnia 31 stycznia 2011 r. na mocy dyrektywy 95\46\WE Parlamentu Europejskiego i Rady, w sprawie odpowiedniej ochrony danych osobowych w Państwie Izrael… 2011\61\UE”.

  LINK: eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32011D0061

  Dokument UE reguluje szczegółowe warunki transferu z obszaru całej Unii Europejskiej (w tym również z Polski) do Izraela „danych osobowych” oraz „wrażliwych danych osobowych”.

  Niestety, ale wspomniany dokument nie precyzuje powodów transferu danych osobowych Europejczyków do Izraela!

  Nie istnieje żadne oficjalne czy racjonalne wytłumaczenie dlaczego „wrażliwe dane osobowe” Europejczyków mogą być obiektem obróbki i sprzedaży przez państwo żydowskie. Izrael w Europie nie jest i w ogóle nie zanosi się aby – uczestnicząc w eksterminacji rdzennej ludności palestyńskiej – kiedykolwiek zbliżył się do europejskich wartości „praw człowieka”.

  Więc po co transferuje się dane Europejczyków do Izraela?

  Czy w celach handlowych? Nie, ponieważ Izrael to żaden producent czegokolwiek – w dodatku całkowicie uzależniony od pomocy USA zarówno w wyżywieniu jak i wojskowości.

  A może po to aby ścigać tych Europejczyków, którzy odważyli się na otwartą krytykę Izraela? Znaleźć „haki” i wymuszać od nich postawy pro-izraelskie? To jest raczej bliżej prawdy. Poprzez dostęp wywiadu izraelskiego do europejskich „wrażliwych danych osobowych” obywateli UE – środowiska żydowskie, żydowskie fundacje, żydowskie agentury wpływu czy żydowski wywiad wojskowy i cywilny mogą próbować stosować różne przestępcze formy oddziaływania wobec Europejczyków celem pozyskania wiedzy tajnej państwowej a nawet inspirować niektórych Polaków do szpiegowania własnego państwa. W kręgu zainteresowań Mossadu czy żydowskich banków zapewne znajdują się urzędnicy UE czy oficerowie europejskiej siedziby NATO, generałowie, kryptolodzy, menadżerowie korporacji czy przemysłu energetycznego, pracownicy europejskich giełd finansowych, ministrowie, wojewodowie, posłowie do sejmów narodowych, prezesi urzędów państwowych, prezesi spółek państwowych, działacze patriotyczni, funkcjonariusze straży granicznej, policjanci, prokuratorzy, notariusze, prawnicy, itp… a nawet artyści (aktor Sztur – znany zakała i sprzedawczyk za putinowskie kopiejki).

  Każdy może się przydać do próby „wydojenia” Polski czy innego państwa UE- tylko należy odpowiednio zmotywować, czyli mieć „haki” (czyli „wrażliwe dane osobowe”). Poprzez dostęp do europejskich „wrażliwych danych osobowych” Żydzi znają pełny dostęp do interesujących ich ludzi, jak chociażby adresy i telefony; wiedzą kto jest w kłopotach finansowych lub spłaca duże kredyty – mogą zaoferować „pomoc” w rozwiązaniu kłopotów finansowych za „odpowiednią” zdradę wiedzy poufnej swojego państwa. Dodatkowo Izrael ma dostęp do danych osobowych Europejczyków takich jak: odciski palców (wielu operatorów telefonii komórkowej oferuje odpalenie telefonów poprzez skanowanie odcisku palca) czy pełnych zdjęć portretowych osób składających wnioski do paszportów czy prawa jazdy – co pozwala na łatwą ich identyfikację poprzez wyspecjalizowane algorytmy komputerowe sortujące wizerunki z pomocą monitoringu przemysłowego i ustaleniu ich aktualnego pobytu w każdym terenie zbudowanym.

  Póki co nikt oficjalnie nie potwierdził zasadności transferu „wrażliwych danych osobowych” mieszkańców Europy do Izraela celem dalszej „obróbki”. Czym więcej tajemnic w tej kwestii – to więcej obaw… .

  Polska jako członek Unii Europejskiej – obecnie skonfliktowana z Izraelem – nie zapewnia skutecznej ochrony swoim obywatelom otwarcie głoszącym swoje niezadowolenie wobec kłamstw żydowskich, oskarżających dumny Naród Polski czasów II wojny światowej. Wielu polskich dziennikarzy i działaczy społecznych jest „na cenzurowanym” z doczepioną łatą „antysemity” – chociaż nie ma żadnych dowodów na takie oskarżenia (dziennikarzesurprisedgórek i Ziemkiewicz, czy organizacja Młodzież Patriotyczna, etc.). Wygląda na to, że polski wywiad i kontrwywiad jak zwykle upolityczniony ugania się za przeciwnikami PiS-u zamiast troszczyć się o prawdziwych polskich patriotów. Od czasów II RP jakoś Polska nie zbudowała żadnej patriotycznej agencji wywiadowczej i kontrwywiadowczej, z której Polacy mogliby być dumni!

  Co za wstyd! Co za afront !

  Aby ten artykuł został pojęty w logicznym porządku, zostaną przytoczone przykłady wszystkich umów dotyczących transferu danych osobowych Europejczyków po za obszar UE – zawartych pomiędzy UE a państwami trzecimi. LINK do GIODO

  LINK: giodo.gov.pl/data/filemanager_pl/779.pdf

  Po zapoznaniu się z listą państw oraz charakterem umów transferu danych osobowych Europejczyków do państw trzecich – czytelnik zauważy, że z pośród wszystkich wymienionych państw tylko Izrael otrzymał szczególny dostęp!

  Dla przykładu: USA oraz Australia uzyskały dostęp do danych osobowych Europejczyków tylko w zakresie transportu lotniczego celem aktu „walki z terrorem”. Pozostałe państwa uzyskały dostęp do danych osobowych Europejczyków tylko do kontroli i weryfikacji. Ale Izrael w sposób wyjątkowy uzyskał prawo dostępu do „wrażliwych danych osobowych” Europejczyków – w zamian nic nie oferując Unii Europejskiej! Bez prawa wzajemności polegającemu na transferze „wrażliwych danych osobowych” Izraelczyków do Unii Europejskiej.

  Aby było wredniej, to urzędnicy Unii Europejskiej wydają Izraelowi „wrażliwe dane osobowe” Europejczyków z prawem do ich ponownej obróbki lub odsprzedaży państwom nie posiadających norm prawnych z UE… a nawet są w otwartym konflikcie z UE!

  Patrz: LINKI:

  prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/04/01/spis-powszechny-unia-ukryje-dane-w-izraelu/
  stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/03/20/troska-brukseli-%e2%80%93-nasze-dane-osobowe-unia-ukryje-w-izraelu/
  Więcej odważnych i ciekawych artykułów w BLOGU:
  mr-navigator.strikingly.com

 140. revers said

  A teraz wg. nowej globalnej religii lbtqplus z tecza, jak brazylijskie lesby obcinamy chlopakom genitalia po udanym seksie z malolatem.

  https://lastdayswatchman.blogspot.com/2019/06/two-brazilian-lesbians-stab-boy-one.html?m=1&fbclid=IwAR2x8S8jAsqtSSw5Wj1_oiisjmBDhW4vVafgCTVUS4RKQSKkH0xIwQCscng

 141. jasieniek said

  Polska za PRL zrobiła to że ze zgliszcz staliśmy się szybko 10 GOSPODARKĄ ŚWIATA!!
  Teraz jesteśmy na 50 miejscu czy dalej?

 142. Lily said

  Sluchalam do momentu,jak dr.Kowalski
  zaczal, o Kornelu Morawieckim.
  To nie jest czlowiek,z mojej bajki.
  Moze ktos wie,kto jest wlascicielem kanalu
  W Realu 24 ?.
  Mam takie odczucie,ze to TUBA,jak to glosi
  G.B,”jedynej partii narodowo-katolickiej”.
  Jesli sie myle,to prosze mnie poprawic.

 143. osoba prywatna said

  Re 132 Kozioł
  Facet, jeśli masz coś do mnie to wyartykułuj. Bo na mojej osobie na pewno nie będziesz wyładowywał swoich frustracji.

 144. Boydar said

  „… Okrągły Stół to zdrada Polski …” – (139)

  Zdradą to było że my, widząc stado zadowolonych jewrei, klaskaliśmy w zachwycie. To była zdrada rozumu, nawet nie Polski.

  Dzisiaj robimy dokładnie to samo; widzimy zadowolonego gudła z przylepionym do pyska marsem i pokładamy nadzieję, może chociaż on nas nie zerżnie. Zerżnie, po to się urodził.

 145. O Marszu Równości i modlitwie wynagradzającej, kiedy garstka katolików usiłuje przebłagać Boga za manifestacje sodomii na ulicach stolicy. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/06/10/powodz-nieszczerosci-taki-mamy-klimat/

 146. Katarzyna T said

  Donald Trump stoi na straży interesów środowisk LGBT w Polsce
  „W związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy również solidarnie z wieloma osobami LGBT żyjących w dziesiątkach krajów całego świecie, które prześladują, trzymają w więzieniach, a nawet wykonują na nich egzekucje z powodu ich orientacji seksualnej. Moja administracja rozpoczęła globalną kampanię na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji homoseksualizmu i wezwała wszystkie narody, aby dołączyły do nas w tych działaniach!” – napisał na twitterze niedawno prezydent USA Donald Trump.

  Donald J. Trump

  ✔@realDonaldTrump
  · 31 maj 2019

  https://gazetawarszawska.com/index.php/politics/3579-donald-trump-stoi-na-strazy-interesow-srodowisk-lgbt-w-polsce

 147. Sowa said

  Nie kupujcie Gilette:

  Najpierw „równość na siłę”, teraz transseksualizm w reklamie Gillette
  https://stoppedofilii.pl/najpierw-rownosc-na-sile-teraz-transseksualizm-w-reklamie-gillette/

 148. Sowa said

  Syjonizm i III Rzesza

  Na początku 1935 r., statek pasażerski płynący do Hajfy w Palestynie opuścił niemiecki port Bremerhaven. Na sterburcie, hebrajskimi literami wypisana była nazwa statku – „Tel Awiw” – a na maszcie powiewała flaga ze swastyką. Mimo że statek był w posiadaniu syjonistów, kapitan był członkiem partii narodowosocjalistycznej. Wiele lat później, jeden z pasażerów przebywających na pokładzie, przypomniał tę kombinację jako „metapsychiczny absurd”.(1) Absurd czy nie, jest to scena z mało znanego rozdziału historii: szeroko zakrojonej współpracy między syjonistami a III Rzeszą pod przewodnictwem Hitlera.
  https://ussus.wordpress.com/2012/02/12/syjonizm-i-iii-rzesza-2/

 149. .https://youtu.be/VCx5hwTdQq0
  Jakubiak, Liroy, Rola i Szlachtowicz! Jaka jest przyszłość polskiej prawicy? Tylko u nas wRealu24!

 150. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Nierząd PiSuaru, jeszcze przed wyborami, weźmie się za zaostrzenie kar za „mowę nienawiści”.
  Prawnicy już knują: „Mowa nienawiści była jednym z głównych tematów II Kongresu Prawników Polskich, gdzie przedstawiono propozycje w tym zakresie. Jak wyjaśnia w rozmowie z serwisem szef Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej prof. Wojciech Popiołek, postulowane zmiany zakładają wprowadzenie do każdego możliwego przestępstwa – cechy, że może być ono wywołane uprzedzeniami. To z kolei jest podstawą do zmiany możliwego wymiaru kary – jak zaproponowano – w takiej sytuacji nie mogłaby być niższa od dolnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę (…) Art. 57b par. 1 miałby brzmieć: Jeżeli przestępstwo będzie motywowane uprzedzeniami związanymi z rasą, kolorem skóry, pochodzeniem lub przynależnością narodową albo etniczną, przynależnością wyznaniową albo bezwyznaniowością, światopoglądem, poglądami politycznymi, płcią, orientacją seksualną, tożsamością płciową, wiekiem, niepełnosprawnością lub inną porównywalną podstawą sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Dodatkowo w takich sytuacjach miałaby być orzekana nawiązka na rzecz organizacji, do której zadań statutowych należy ochrona lub promowanie praw człowieka, ochrona przed dyskryminacją lub nierównym traktowaniem albo ochrona praw osób należących do grupy, uprzedzeniami wobec której przestępstwo było motywowane. Jego ściganie miałoby następować również na wniosek organizacji, do której zadań statutowych należy ochrona przed dyskryminacją lub nierównym traktowaniem lub ochrona praw osób należących do grupy, uprzedzeniami wobec której przestępstwo było motywowane. Z wnioskiem mógłby wystąpić także Rzecznik Praw Obywatelskich. Zaproponowano też, by za znieważanie innej osoby lub grupy osób za pomocą środków masowego komunikowania, groziła grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku (…) Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz podkreśla w rozmowie z Prawo.pl, że największym problemem jest tolerowanie takich zachowań. – Bezkarne używanie języka nienawiści zachęca do łamania innych zasad społecznych, a to z kolei powoduje, że wzrasta tolerancja wobec agresji. Jeśli więc będziemy udawać, że nic się nie dzieje, to doczekamy się kolejnych niepokojących zjawisk społecznych. Wzrostu naruszeń i zasad społecznych, i prawa – mówi. I dodaje, że zmiany potrzebne są w kilku obszarach, a słabym punktem są m.in. szkoły. Prezes KRRP przypomina, że istnieją przepisy zabraniające stosowania mowy nienawiści. Aby jednak były skuteczne, muszą być stosowane i tu jest problem. To jak z przekraczaniem prędkości w terenie zabudowanym – przepisy są. Wszyscy o tym wiedzą, a jednak wielu kierowców jeździ z prędkością wyższą niż 50 km/h, a to zachęca innych do kolejnych wykroczeń. Do tej pory nie zbudowaliśmy języka tolerancji w Polsce i to się teraz mści – mówi Maciej Bobrowicz. W ocenie prawników bolączką tego typu spraw jest też etap wstępny – np. podejście policjantów. Tu – jak mówią – też potrzebne są szkolenia i w zakresie tego czym jest mowa nienawiści i jak ją wykrywać (…) W marcu ruszyła wspólna akcja edukacyjna prawników i psychologów, koordynowana przez Fundację Edukacji Prawnej Iustitia – przeciw mowie nienawiści. Jednym z jej założeń jest też szkolenie sędziów w tym zakresie”.
  Całość: https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/mowa-nienawisci-bedzie-lepiej-scigana-zmiany-przygotowuje,428073.html

 151. .https://youtu.be/hXlMqvg325k
  Leszek Żebrowski – amerykańska ustawa 447 to cios, który bardzo nas zaboli!

 152. Bebebe said

  Moi drodzy gajowkowicze,
  Właśnie przed chwila czytając jakieś wiadomości wrocławskie zobaczyłam, ze rano wchodząc do naszego Kościoła Marii Panny został zaatakowany i raniony nożem nasz ksiądz Ireneusz, który odprawia co niedziele msze w rycie łacińskim i jest opiekunem duszpasterstwa wiernych tradycji łacińskiej. Czeka Go operacja, a może już jest po operacji.
  Proszę pomódlcie się za księdza Ireneusza!

  ——-
  Wynik nagonki na Kościół i kapłanów – popieranej przez PIS, choć słowami co innego głoszą. Kurwy załgane…
  Pomódlmy się również o ich eksterminację.
  Admin

 153. Czaruś said

  ad. 142/ podobno właścicielem tego kanału jest żyd. Kilka miesięcy temu P. Zbigniew Kękuś „PPP” wypowiadał się na ten temat. Był tam zaproszony, wypowiadał się krytycznie o żydach i potem Rola nie odbierał od niego telefonów i zerwał z nim współpracę. Rola także nie podjął się sprawy dot. afery SKOK, o czym wypowiadali się poszkodowani (Stowarzyszenie św. Michała Archanioła) w programach „Musisz to wiedzieć” z Włocławka.

 154. […] Bebebe said 2019-06-10 (Poniedziałek) @ 16:26:47 […]

 155. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Dziś o 20.45, odbędzie się mecz w eliminacjach do Euro 2020 Polska – Izrael. Proponuję Gajowemu zorganizowanie na blogu szybkiej ankiety z pytaniem:

  „Czy uważasz, że zgromadzone z okazji meczu Polska – Izrael na Stadionie Narodowym w Warszawie 50 tysięcy Polaków wygwiżdże izraelski hymn, czy nagrodzi oklaskami?”

  Jakby ktoś nie wiedział, to gdy Polska gra z reprezentacjami państw w Polsce lubianych lub traktowanych neutralnie, to ich hymny są nagradzane (większymi lub mniejszymi) oklaskami, a gdy gramy z Niemcami, Rosją i Austrią, hymny tych państw zawsze są wygwizdywane (ludzie wiedzą, że to byli zaborcy). Ale czy ludzie wiedzą, że Izrael jest obecnym agresorem atakującym Polskę? A więc: wygwiżdżą, czy nagrodzą oklaskami? Ja osobiście stawiam, że nagrodzą oklaskami, ale bardzo chciałbym się mylić. To, co ludzie na Narodowym dziś zrobią, będzie testem obecnego stanu świadomości naszego narodu (a warto zaznaczyć, że kibice piłkarscy są zazwyczaj nieco bardziej kumaci, niż ogół narodu, więc jeśli dziś będą klaskać, to znaczy że naprawdę jest z nami źle).

  Pierwszy gwizdek o 20.45, ale hymny zostaną odegrane kilka minut wcześniej. Transmisja w TVP Sport, TVP1 i w necie: http://sport.tvp.pl/

 156. Piłkarze powinni odmówić gry z Zespołem reprezentującym Państwo Izrael.No ale nikt z nich nie odmówi tej kasy I zagrają… A czy tam są Polacy w tym niby polskim zespole?

 157. Joannus said

  Ad 151
  Znaczy łysy wygasza proamerykańskość. Ciekawe na ile i na jak długo.

 158. Lily said

  Re 153;Czarus
  P. Marcin R,conajmniej trzy razy podczas
  prowadzonego programu wola,o datki mowiac.
  „To Wy jestescie naszymi bosami,to dzieki
  Waszym datka mozemy istniec”.
  Jakos nie moge sie przekonac do p.M.R.
  Ostatnio powiedzal,”witamy od dawna wyczekiwanego goscia”.Mowa,o p.Macierewicz.

 159. Czaruś said

  Ad. 158/ No właśnie… oni wszyscy (Rola, Gadomski, Michalkiewicz) wołają o forsę. Myślę, że to są tacy „koncesjonowani gdakacze” przeciw zarządzających nami. Mówią to tylko, na co im „władcy” zezwolą.

 160. revers said

  Juz 12.10 lokaj anglosyjonu Duda podpisze Fort Trump, plus 2 mld. baksow dla kowboji z piekiel

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019061010527606-fort-trump-zdanie-prezydenta-dudy-bedzie-decydujace-sputnik/?fbclid=IwAR3XNHrWfRvMTspAviJQcu4C3xA4epLIW0V4oT1kpaIc7CDmniOI4UZ6F7w

  a Krzesinach juz sa gotowe samoloty ofensywne ktore braly udzial w napadach w Iraku, Kosowie, Afganistanie, Serbii

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019060910525955-stany-zjednoczone-przerzucily-do-polski-samolot-do-operacji-ofensywnych-sputnik/?fbclid=IwAR22MJ5CGNmXMhqvY7iu1YElpbzAQWM4R1nRjcikRCCuJm22NCf5bWShYbw

  re155

  juz pod pomnikiem powstania Getta wystapila druzyna, reszte dokona sedzia Niemiec, osaadzi tak jak przystalo na zwyciescow dywizji SS von Zielenky-Bacha z 1944 roku .

 161. Boydar said

  „… pomódlmy się również o ich eksterminację …” – Admin

  Tak bardziej po chrześcijańsku to by było „Panie Boże, zabierz już ich do Siebie”. Natomiast w przypadkach szczególnych – „prosimy Cię Panie, uwolnij nas od nich”.

  ——
  To już kwestia – jak mawia wiceprezydent Rabiej – wordingu…
  Admin

 162. revers said

  errata@160 12.06.2019

 163. Marucha said

  Re 156:
  Po takim pytaniu (odnośnie polskich piłkarzy):

  A czy tam są Polacy w tym niby polskim zespole?

  niech mi Pan powie, jak można Pana brać na poważnie?

 164. Boydar said

  Też w pisdu ?

  https://opinie.wp.pl/esesmani-kontra-wiezniowie-pilka-nozna-w-niemieckich-obozach-koncentracyjnych-6126041120696449a

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1543645,1,pilkarskie-mecze-w-auschwitz-sport-byl-jedyna-nadzieja-na-zbawienie.read

 165. Boydar said

  Pieprzony PRL …

  https://www.money.pl/gospodarka/relikt-prl-wraca-w-nowej-odslonie-pgr-po-liftingu-to-opr-start-po-podpisie-prezydenta-6384064167708801a.html

 166. Marucha said

  Re 185:
  Za zbrodnię na PGR-ach powinno zawisnąć kilkaset osób.

 167. W odpowiedzi na moje pismo okólne: KOMU ZALEŻY NA ROBIENIU ZE ŚLEDZTWA FBI, INTERPOLU I ONZ W/S SATELITARNEJ DETEKCJI ZŁOTA I ZŁOTA INDII OSZUSTWA NIGERYJSIEGO? Londyńskie Biuro ONZ zleciło dla Biura ONZ w Lome-TOGO, gdzie jest mój kapitał w Banku Atlantyckim, odpowiedzieć mi rzeczowo.
  Togolańskie Biuro ONZ stwierdza niniejszym listem z dnia 10 VI br, że ONZ posiada listę Krajów, Instytucji i Indywiduów, które dopuściły się wobec mnie OSZUSTW. Z poprzedniej mej korespondencji z ONZ wynika, że na czele tych Oszustów stoją Republika Federalna Niemiec i III Rzeczpospolita Polska.
  Jeśli ta Lista zostanie opublikowana w związku ze śledztwem FBI, Interpolu i ONZ w/s Satelitarnej Detekcji Złota to ZAŻADAM umieszczenia na niej kilkunastu banków wrocławskich, które odważyły się zarzucać mi Oszustwo Nigeryjskie.

 168. Marsz Równości, tikkun olam czyli naprawianie świata po żydowsku. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/06/10/tikkun-olam-czyli-jak-zydzi-i-sodomici-naprawiaja-swiat-ekumenizmu-ciag-dalszy/

 169. Marucha said

  Żydolandia przegrywa w piłce kopanej z antysemitami 0:4…

 170. Jack Ravenno said

  @166 MARUCHA – owszem. Zaczynając od Balcerowicza, który był/jest twarzą m.in. zamordowania PGR-ów.

  Nie jestem tego ciekaw ale mam nadzieję, że tego typa dręczą koszmary. Tyle ludzi się przez jego „reformy” zabiło, że normalny tez by się zabił.

  ——
  On jest psychopatą. Nie dotyczą go wyrzuty sumienia.
  Admin

 171. Miet said

  Ad.169.
  No to czy potrzeba jakiegoś bardziej jasnego dowodu?
  Polacy to antysemici – no jak można tak maltretować naród wybrany.?????😃

 172. Boydar said

  W gałę Kościoła nie odkopiemy, ale dobra i psu mucha.

  Kto zresztą może wiedzieć, który guzik trzeba nacisnąć, to tylko Putin wie 🙂

 173. Miet said

  No to na wiwat podsyłam to co otrzymałem przed chwilą od mojego przyjaciela – pierwszej i najlepszej wody fizyka – enjoy!!! – jak mawiają starożytne amerykuny.:-)))

  .https://www.youtube.com/watch?v=QWlGP8j00js

 174. lewarek.pl said

  Dane kilkuset cudzoziemców, którzy w przeszłości współpracowali z polskim wywiadem, zamieścił na swojej stronie Instytut Pamięci Narodowej.
  IPN zdecydował się na opublikowanie na swojej stronie internetowej teczek cudzoziemców, którzy podjęli współpracę z wywiadem Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej (Departament I Ministerstwa Spraw Wewnętrznych). Dane osób, które szpiegowały na rzecz Polski narażając się na poważne zarzuty karne w swoich państwach są obecnie dostępne dla każdego. Aby ułatwić ich przeglądanie IPN opublikował je z w trzech językach: angielskim, francuskim i rosyjskim. Pisząca o sprawie „Gazeta Wyborcza” cytuje anonimowego oficera, który miał do niedawna pracować w Agencji Wywiadu – „Jeżeli uznać, że wywiad to rozrzucona po świecie agentura, to polski wywiad dzisiaj nie istnieje. Tylko szaleniec albo prowokator chciałby z nami współpracować”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/ipn-ujawnil-cudzoziemcow-ktorzy-pracowali-dla-polskiego-wywiadu/

 175. Lily said

  Czy?.”Ciemny narod wszystko kupi”.
  Jak w to wierzy,Jacek K,ulubieniec J.K.

  Zrodlo;CWPowisle

 176. bebrave2019 said

  Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg, lewica, i francuski prezydent Emmanuel Macron spotykali się w Pałacu Elizejskim w Paryżu we Francji .
  Gigant technologiczny i Francja starają się zapoczątkować nowe sposoby walki z mową nienawiści i brutalnym ekstremizmem online.
  https://www.cbc.ca/news/technology/facebook-france-macron-zuckerberg-1.5130721.

 177. brys said

  „no jak można tak maltretować naród wybrany.?????” – odbiją sobie na cenach wody.

 178. lewarek.pl said

  155.
  Gwizdali przez cały czas grania hymnu.
  I antysemicko okazywali wielki entuzjazm dla strzelonych Żydom bramek.

 179. MatkaPolka said

  Polska „rozniosła” Izrael

  Polska reprezentacja w piłkę nożną pokonała drużynę Izraela 4:0 w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Europy. Dzięki temu Polacy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.
  (Będą odszkodowania czy nie?)

  Podteksty polityczne

  Kapitan reprezentacji Izraela o meczu z Polską: Moja rodzina wie, co to zagłada. Postaramy się wygrać

  https://dorzeczy.pl/kraj/105401/Kapitan-reprezentacji-Izraela-o-meczu-z-Polska-Moja-rodzina-wie-co-to-zaglada-Postaramy-sie-wygrac.html?fbclid=IwAR1JWP6DOevqzS2VSKwm3pvafb8MrNWspaGjZ_bfrP8MpThzT0FWiPR5Alw

  Mecz Polska – Izrael PARODIA

 180. Wieloimienny said

  Lily @

  Zapytałem znajomego dlaczego Rola zaprasza Macierewicza. Odpowiedział, że trzeba, żeby wiedzieć co mówi (pewnie w sensie jakie ma poglądy).
  Otóż ja nie musiałbym go zapraszać do studia, żeby wiedzieć co mówi. Tak samo nic nie wart jest wywiad z tego typu ludźmi, bo albo sprytnie wywiną się od zadanego im pytania albo poprostu będą kłamać.

 181. Voodoosch said

  https://sport.onet.pl/mma/mamed-ch-zatrzymany-przez-biuro-operacji-antyterrorystycznych/ve2v4dn

  Kalidowa zgarneli.

 182. osoba prywatna said

  Szkoda tylko, iż nie napisali jaka to ma być sól. Bo z pewnością, nie ta ogólnie dostępna.
  https://wolnosc24.pl/2019/06/11/naukowcy-w-szoku-sol-nie-zawsze-szkodzi-wzrost-nowotworow-moze-byc-zahamowany-przez-slona-diete/

 183. osoba prywatna said

  Zaostrza się konflikt między USA i Turcją. Tureccy piloci odsunięci od dalszego szkolenia na myśliwcach F-35
  https://wolnosc24.pl/2019/06/11/zaostrza-sie-konflikt-miedzy-usa-i-turcja-tureccy-piloci-odsunieci-od-dalszego-szkolenia-na-mysliwcach-f-35-video/

 184. […] MatkaPolka said 2019-06-11 (Wtorek) @ 12:26:57 […]

 185. osoba prywatna said

  Postrzelenie przez policję mężczyzny grożącego wybuchem na dworcu kolejowym, strzelanina ze skutkiem śmiertelnym oraz dwie eksplozje wydarzyły się od poniedziałku do wtorku w szwedzkim Malmoe.
  https://wolnosc24.pl/2019/06/11/horror-w-szwecji-malmoe-zalala-fala-przestepczosci/

 186. Próba stworzenia stałego lądu. Post – Ratzingerowskie wysepki Wiary. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/06/11/proba-stworzenia-stalego-ladu-post-ratzingerowskie-wysepki-wiary/

 187. osoba prywatna said

 188. Lily said

  Duda w USA,kontynuuje polityke wytyczona
  przez braci Kaczynskich,z babki Swiatkowskiej
  z Gronowki kolo Odessy.

 189. JO said

  ad.186. Nie moge tego czytac. Jedynym wyjsciem , osobiscie dla mnie , jest przyznanie sie do bledu soborowego, anulowanie go bo sprawiedliwosci music musi byc zadosc… Takie macenie, ktore jest w istocie ” 3 kroki w przod, dwa kroki w tyl” jest oszustwem a to co Pani prezentuje jakas wymowka bez slowa przepraszam, bez pokuty, zadoscuczynienia…

  ..w ustach mam slowo „precz z tym tekstem…”
  – takie jest moje zdanie.

 190. osoba prywatna said

  STARE, DOBRE TRUNKI A POLITYKA SPOŁECZNA
  http://www.tomaszgabis.pl/2014/04/14/stare-dobre-trunki-a-polityka-spoleczna/

 191. osoba prywatna said

  Gurgaon w Indiach: Wyspa wolnego rynku na oceanie socjalizmu? [ZDJĘCIA,VIDEO]
  https://wmeritum.pl/gurgaon-w-indiach-wyspa-wolnego-rynku-na-oceanie-socjalizmu-zdjeciavideo/143441

 192. osoba prywatna said

  PosełRP Robert Majka: Dużym błędem Jana Pawła II i Kościoła było nawoływanie Polaków do wejścia doUE

  ——
  Błędem?
  To przecież była rola polskiego papieża!
  Admin

 193. osoba prywatna said

 194. Xywa said

  judeo-cenzura PZPN piłkarza Krzysztofa Piątka w izraelu zakaz cieszynki rewolwerowca

  Na początku były żarty: oby tylko Piątek nie strzelił, bo będzie skandal! Potem były bardziej poważne przemyślenia, czy na pewno nasz snajper powinien wykonać swą słynną cieszynkę po zdobyciu bramki akurat w meczu z Izraelem. Następnie nadszedł dzień meczu, Piątek oczywiście gola strzelił i – na szczęście – powstrzymał się od swojej firmowej celebracji.

  http://weszlo.com/2019/06/11/tropienie-antysemityzmu-wymaga-coraz-wiecej-kreatywnosci/

 195. osoba prywatna said

 196. osoba prywatna said

 197. Joannus said

  Ad 192
  ”Prorok naszych czasów” jak głoszono – okazuje się – pobłądził.
  Jak to naprawdę było wie dobrze kapciowy.

 198. https://bialczynski.pl/2016/12/09/onet-pl-zaglebie-metalurgiczne-i-wytwornie-broni-w-kaniach-pod-warszawa-w-i-wieku-p-n-e/

  MAZOWIECKIE ZAGŁĘBIE METALURGICZNE I WYTWÓRNIE BRONI W KANIACH POD WARSZAWĄ Z II WIEKU P.N.E – Mieszkali tu Wandalowie

  Akces Polski do Unii Europejskiej został UŚWIETNIONY wystawą WANDALOWIE – STRAŻNICY BURSZTYNOWEGO SZLAKU pod patronatem Prezydentów Polski i Niemiec. ALBUM-Prospekt tej wystawa był najwspanialszy, jaki widziałem i ANTYEZĄ mojej wandaluzji, która została ewakuowana do USA jako Najpoczytniejsza i Najdroższa.
  Samo URZĘDOWE narzucenie Polakom konsumpcji fekaliów hitlerowskich nie było jednak najważniejsze, Najważniejsze było to, że tą MAJESTATYCZNĄ Wystawę Unii Europejskiej zorganizowała fundacja zamku BODENWERDER, będącego rodową siedzibą Barona Minchhausena – Łgarza Wszechczasów, który w ten sposób awansował na PATRONA Unii Europejskiej, według formuły Najlepszego Finansisty Europy Wschodniej Vaclava Klausa: TO JAKIŚ KAWAŁ…
  Obecne Forum Białczyńskiego z podtytułem TU MIESZKALI WANDALOWIE jest Remanentem tamtych wydarzeń i Chamską Negacją, że Wandalowie Nie Byli RZYMSKA nazwą Wenedów od Wenedy-Bydgoszczy tylko autonomiczną nazwą skandynawskich Swewów-Swebów, na co nie ma ANI JEDNEJ wzmianki historycznej, zaś za sławojęzycznością Wenedów-Wandalów jest danych historycznych STO.
  Najciekawsze jest jednak to, że dyskusja na Forum Białczyńskiego, które miała doprowadzić do Stonowania i Pojednania, przekształciła się zaraz w Walkę, przy której Baron Minchhausen to Małe Piwo. W II WOJNIE ŚWIATOWEJ NIEMCY WYMORDOWALI 3,5 MILIONÓW POLAKÓW I 2,5 MILIONY ŻYDÓW A SOWIECI 4 MILIONY POLAKÓW…
  W dymarkach NIGDY nie uzyskano Żelaza, choć próbowali tego Najlepsi Metalurdzy. Według Wandaluzji to dymarki były do WZBOGACANIA Rudy. Mazowieckie Zagłębie Żelazne nie było więc zagłębiem HUTNICZYM tylko METALURGICZNYM.

 199. osoba prywatna said

  Kontrowersyjny film Slavko Martinova, w którym anonimowy profesor z Korei Północnej z wielką pasją krytykuje zachodnią politykę, postępującą globalizację i zgnuśnienie moralne ludzi. W świetle jego argumentów KRLD wydaje się kojącą odskocznią od braku zasad moralnych, wszechobecnych korporacji i konsumpcyjnego trybu życia na Zachodzie. Pod adresem twórców wytaczano oskarżenia o zmowę z Koreą Północną. Rząd Korei Południowej prowadził śledztwo w ich sprawie. Nie obyło się także bez wizyty jednostek antyterrorystycznych.
  .https://www.youtube.com/watch?v=aYD4yrtGRTY

 200. Ale dlaczego? said

  CitizenGO atakowane przez agendę sorosową:


  W poniedziałek 10 czerwca o 8:23 rano strona CitizenGO została zaatakowana przez grupę hakerów.

  Nasz międzynarodowy zespół informatyków (w tym dwóch z Polski) podjął natychmiastowe działania, by odeprzeć atak. Mijają kolejne 24 godziny odkąd pracują oni niemal bez wytchnienia.
  Jak zapewne Państwo pamiętają, to nie pierwszy cyberatak na nasze strony, ale ten jest najbardziej wyrafinowany i agresywny z jakim mieliśmy dotąd do czynienia.

  Cyberterroryści są wyjątkowo zaciekli, tylko dlatego, że bronimy życia, rodziny i wolności, i robimy to metodycznie, niepokornie i bez wahania.
  
Pozwolą Państwo, że podzielę się groźbą, jaką wysłali nam dziś cybrprzestępcy:

  „Jak się Wam podoba nasz atak? Usuńcie wszystkie treści seksistowskie i antyaborcyjne oraz te związane z LGBT. Jeśli nie zrobicie tego przed weekendem, rozpocznie się prawdziwa wojna i będziecie tego żałować.”

  Zespół naszych informatyków niestrudzenie pracuje, ale atak wciąż trwa.

  Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Hiszpanii przekazało nam szczegóły dotyczące tej grupy hakerów, którzy prawdopodobnie dokonują ataku. Robią to, ponieważ nie mogą zaakceptować, że my, CitizenGO, walczymy o życie, rodzinę i wolność… i robimy to skutecznie. Podjęli zmasowane działania, ale nie zdołają nas ani uciszyć, ani zastraszyć!

  Jeśli mają Państwo konto na Facebooku, bardzo prosimy o wyrażenie swojego poparcia dla nas na naszym profilu.

  Chcemy pokazać cyberprzestępcom, że jesteśmy odporni na zastraszenie bardziej niż myślą, chcemy pokazać, że stoją za nami miliony ludzi na całym świecie, aby bronić wspólnych wartości.

  Atak ten jest bezpośrednią odpowiedzią na nasze kampanie mobilizujące opinię publiczną na całym świecie na pięciu kontynentach od Kanady po Kenię, w całej Europie, Azji, Australii i obu Amerykach. Nie zważamy na to, co jest politycznie poprawne, staramy się bronić prawdy i to jest nasza misja.

  Prosimy o udostępnienie naszego posta o ataku swoim koncie na Facebooku, link do niego znajdą Państwo tutaj:

  Kampanie, które rozpoczęliśmy ostatnio, przeciwko paradzie gejowskiej w parku Disneya oraz ujawnienie ataku George Sorosa i zależnych od niego organizacji na nas… wydają się komuś bardzo przeszkadzać.

  Ale ktokolwiek to jest nie ma mocy sprawić byśmy zamilkli, bo Państwo są z nami.

  Robimy to co jest konieczne, staramy się robić to dobrze i dlatego jesteśmy atakowani.

  Dziękujemy Państwu za wsparcie i chcemy jednocześnie uspokoić, że żadne Państwa dane osobowe nie są zagrożone. Przechowujemy je w innej lokalizacji, która jest skutecznie chroniona przed nieuprawnionym dostępem.


  Z wyrazami szacunku
  Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

  PS. Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć nas dobrym słowem, bardzo prosimy kliknąć tutaj. Dziękuję bardzo i Bóg zapłać!

 201. kuntakinte said

  „Kiedyś tu było życie, teraz jest tylko bieda”

  W siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne z autorką książki „Kiedyś tu było życie, teraz jest tylko bieda”

 202. Kar said

  …Do Polski udało się ściągnąć gruzińskiego bandytę, który brutalnie zamordował..
  ______________________

  – a ja myslalem o wiekszym kalibrze (ten to zwykla plotka)..lobuzowi ktoremu udalo sie zapasc w wieczna spiaczke

  https://media.gettyimages.com/photos/soviet-communist-leader-joseph-stalin-lying-in-state-in-the-hall-of-picture-id2628478?s=2048×2048

 203. Głos Prawdy said

  Nie ma dla nich świętości! Maszerował w koszulce ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej. Z twarzą Conchity Wurst! WIDEO
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/450322-potworne-matka-boza-z-tecza-i-twarza-conchity-wurst-wideo

 204. lewarek.pl said

  Biskup bydgoski Jan Tyrawa odesłał na emeryturę ks. prałata Romana Kneblewskiego, proboszcza parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, nieoficjalnego duszpasterza środowisk narodowych. Ks. Kneblewski znany był ze swoich patriotycznych wystąpień, które nieustannie spotykały się z napastliwością ze strony „Gazety Wyborczej” i środowisk lewicowych. Był także duszpasterzem Tradycji – odprawiał Mszę św. trydencką i udzielał sakramentów w rycie tradycyjnym.
  Do osiągnięcia wieku emerytalnego ks. prałatowi Kneblewskiemu brakuje jeszcze 8 lat.
  https://www.pch24.pl/ks–pralat-roman-kneblewski-wyslany-na-emeryture–dziekujemy-za-piekna-sluzbe-,68882,i.html

  ——
  Kim jest ten chuj, Tyrawa?
  Admin

 205. Peryskop said

  Pieczenie Polaków mikrofalami 5G ?

  Prof. Maria Majewska mejlem 12.06.2019

  W Polsce panują obecnie afrykańskie upały, temperatura jest dużo wyższa niż na południu Europy. Ponieważ Polska stała się poligonem testowania ludobójczej mikrofalowej technologii komunikacji bezprzewodowej – 5G, bardzo prawdopodobne, że obecne piekielne upały są właśnie efektem tych testów. Na orbitach ziemskich ma być umieszczone 20 000 satelit, które maję bombardować Ziemie i Ziemian mikrofalami. Wygląda, że Polacy są pierwszym narodem przeznaczonym do mikrofalowej eksterminacji. Same przymusowe toksyczne szczepienia widać zabijają zbyt wolno.

  http://healthimpactnews.com/2019/20000-satellites-for-5g-to-be-launched-sending-focused-beams-of-intense-microwave-radiation-over-entire-earth/

  Każdy powinien przeczytać poniższe demaskujące teksty o tej zabójczej technologii i o związanej z nią globalnej konspiracji. Musimy się bronić przed ugotowaniem mikrofalami 5G. Sposobem jest masowe porzucenie najnowszych urządzeń „smart” – telefonów, ipadow, itp. i powrót do klasycznych komunikacji 3-4 G oraz kablowych. Współczesna korpo-technologia i korpo-medycyna nie usprawniają, ani nie przedłużają naszego życia, raczej nas okaleczają, ogłupiają i zabijają. I to się dzieje, niestety za naszym przyzwoleniem, bo kupujemy i konsumujemy te technologie. Musimy zrezygnować z technologicznego blichtru, żeby ratować nasze i młodych pokoleń zdrowie i życie. Polacy jak i inne narody aktywnie protestują przeciw tej technologii, ale za tymi protestami musi pójść globalny bojkot wszystkich nowych gadżetów bezprzewodowych, a nawet spektakularnego niszczenia smartfonów i ipadów.

  Click to access WHO-cover-up.pdf

  Click to access eu-comm-environ_may20_2019.pdf

 206. bebrave2019 said

  Trump zakazuje tęczowych flag nad ambasadami USA, odwraca politykę Obamy
  https://www.lifesitenews.com/news/trump-admin-bans-rainbow-flags-above-us-embassies-several-still-promote-lgbt-pride-in-other-ways

  ————
  Ujj, jaki on anty-LGBT…
  Się popłaczę ze zwruszenia.
  Admin

 207. Voodoosch said

  https://www.rt.com/news/461669-hong-kong-extradition-bill-protest/

  Dlaczego nie ma nic, a nic o protestach w Hong Kongu na polsko-jezycznych portalach?

 208. Lily said

  Pan Gajowy.
  Bp.Jan Tyrawa,w dniu 24 wrzesnia 1988 r,
  J.P.II, mianowal Go,biskupem pomocniczym
  archidiecezji wloclawskiej.

  ————-
  No tak…
  Admin

 209. Lily said

  Warte uwagi,polecam rowniez komentarze
  do tego nagrania na Y.T.
  https://ltplayer.info/show/Z3lPVTdIdlo4Zms.html

 210. Wieloimienny said

  Wielomski o Rosji i jej konserwatyzmie przez który jest nielubiana na Zachodzie:

  .https://youtu.be/O31ktYUavPk

  Wielomski analizuje przyczyny przegranej Konfederacji (przegrała, bo jego zdaniem nie miała programu „do kieszeni” młodych ludzi, a PiS kupił wyborców socjalem, średnia wyborców to 53 lata).

  .https://youtu.be/PvdBkDImIPg

 211. Boydar said

  Krótką charakterystykę ob. Tyrawy przedstawił Pan Gajowy. Jednakże ks. Kneblewski wystarczająco się przy prawdzie namajstrował

  „Na temat krzyżaków pokutuje u nas w Polsce krzywdzący stereotyp”

 212. Peryskop said

  Re 210 i wcześniej

  Boydar, dzięki za przypomnienie knebla jako apologety krzyżactwa.

  Kumpel reżysera Grzegoża Brałna – ks. Roman K. na emeryturze będzie miał okazję obadać swe sumienie w poszukiwaniu tożsamości swojej.

  Bo nazwiska bywają tropami do kompulsywnych fascynacji jego nosiciela, aberracji, czy nawet dewiacji.

  Oto kolejny przykład :

  Szlecht niem. = zły, niedobry, do niczego

  Ależ sobie Robert Sch. i jego koledzy nagrabili !

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szczatki-nurka-w-okolicach-leby-to-prawdopodobnie-robert-szlecht/cpvxg6w

  No i prawo karmy : MOC = Kraft durch Freude

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/MS_Wilhelm_Gustloff

  ===

  A holokałsty kombinują nawet w pozycji naciąganego uczestnika

  https://sport.onet.pl/pilka-nozna/eliminacje-me/izraelski-zwiazek-pilki-noznej-skomentowal-gwizdy-na-pge-stadionie-narodowym/txeffqk

  Rewanż za holochutzpę im wyszedł jak 0 : 4

 213. Peryskop said

  Tymczasem holokałsty kombinują nawet w pozycji naciąganego uczestnika

  https://sport.onet.pl/pilka-nozna/eliminacje-me/izraelski-zwiazek-pilki-noznej-skomentowal-gwizdy-na-pge-stadionie-narodowym/txeffqk

  Rewanż za holochutzpę im wyszedł jak 0 : 4

 214. osoba prywatna said

  Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA
  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/149318,putin-oglosil-doktryne-globalnej-konfrontacji-z-usa

 215. osoba prywatna said

  Trump o Janie Pawle II: Zasiał odwagę
  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-trump-o-janie-pawle-ii-zasial-odwage,nId,3023374#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 216. osoba prywatna said

  Prezydent Duda NIE ZŁOŻYŁ gratulacji polskiej drużynie po wygranej z Izraelem
  https://wprawo.pl/2019/06/11/prezydent-duda-nie-zlozyl-gratulacji-polskiej-druzynie-po-wygranej-z-izraelem/?fbclid=IwAR0nVCJDp7nnkoBgGvDb8FikJ2CHRtcDT3D25D5UJ1CwDVaqjSRxPO3r7GY

 217. osoba prywatna said

  Brawo! Gminni radni wyprowadzili tzw. flagę UE z sali posiedzeń. „Nie ma takiej ojczyzny jak Unia Europejska”
  https://wprawo.pl/2019/06/12/brawo-gminni-radni-wyprowadzili-tzw-flage-ue-z-sali-posiedzen-nie-ma-takiej-ojczyzny-jak-unia-europejska/

 218. revers said

  w Bostwanie lbtqplus moze pyrgac sie do woli, i gdzie chce , najwyzszy saad znioosl kary za inna orintacje seksualnaa

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/botswana-sad-zniosl-kary-za-homoseksualizm,944017.html

  znowu wygral postep i teczowa demokracja.

 219. osoba prywatna said

  Nowy Jork na kradzionej ziemi! Indianie żądają odszkodowania za bezprawne przejęcie terenów na Long Island
  https://wprawo.pl/2019/06/12/nowy-jork-na-kradzionej-ziemi-indianie-zadaja-odszkodowania-za-bezprawne-przejecie-terenow-na-long-island/

  Upadli na głowę?! Zdaniem „Polityki” radość ze zwycięstwa nad Izraelem ma znamiona antysemityzmu!
  https://wprawo.pl/2019/06/11/upadli-na-glowe-zdaniem-polityki-radosc-ze-zwyciestwa-nad-izraelem-ma-znamiona-antysemityzmu/

 220. osoba prywatna said

  Spłonęły żydowskie marzenia! Gross napisze „Złote Żniwa 4:0”? [SKRÓT MECZU POLSKA-IZRAEL]
  https://wprawo.pl/2019/06/11/splonely-zydowskie-marzenia-gross-napisze-zlote-zniwa-40-skrot-meczu-polska-izrael/

 221. Zerohero said

 222. kuntakinte said

  Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA

  To, co Putin powiedział na głównym forum w piątek 7 czerwca, przejdzie do historii jako drugie przemówienie monachijskie.
  Putin po raz pierwszy ogłosił całemu światu, że Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przez Stany w świecie. Co więcej, Rosja rzuca całkowite wyzwanie temu systemowi i jednoczy się w tej konfrontacji z Chinami i resztą świata, a dokładniej z tymi państwami, które nie straciły woli ocalenia od amerykańskiego jarzma i szukają siły, do której mogłyby się przyłączyć….
  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/06/12/putin-oglosil-doktryne-globalnej-konfrontacji-z-usa/

 223. osoba prywatna said

  Duda demaskuj „ruskiego agenta”! Trump zapowiedział, że spotka się z Putinem
  https://wolnosc24.pl/2019/06/12/duda-demaskuj-ruskiego-agenta-trump-zapowiedzial-ze-spotka-sie-z-putinem/

 224. osoba prywatna said

  „Noteć po prostu znikła” – katastrofa ekologiczna w Wielkopolsce. Winna kopalnia odkrywkowa
  https://strajk.eu/notec-po-prostu-znikla-katastrofa-ekologiczna-w-wielkopolsce-winna-kopalnia-odkrywkowa/

 225. https://www.magnapolonia.org/przyczyny-kleski-petlury/

  Artykuł zawiera Anonimowe zdjęcie JAKIEGOŚ Atamana ukraińskiego, którego kojarzy się z AUSTRACKĄ armią Halicką, gdy jednak pod względem strojów bardziej pasowałoby do AUSTRIACKIEJ Armii Kijowskiej.
  Nie jest to jednak ani Austriacka Armia Halicka ani Austriacka Armia Kijowska tylko sztab Atamana Machno, o czym świadczy młodociany Nikita Chruszczow.

 226. Ale dlaczego? said

  Hartman, były wiceprzewodniczący loży rzydowskiej B’nai B’rith grozi katolikom:

  https://wprawo.pl/2019/06/12/hartman-odgraza-sie-ksiezom-biada-wam-pod-znakiem-teczy-zwyciezymy/

  B’nai B’rith sprowadzona do Polski przez L. Kaczyńskiego.

 227. https://marucha.wordpress.com/2019/06/05/wolne-tematy-29-2019/
  Ad. 205:

  Dziś wiemy, w JAKI sposób została Nagrana POWÓDŹ TYSIĄCLECIA w roku 1997, o czym zresztą była mowa już WÓWCZAS. Zostały Skumulowane 3 czynniki hydrologiczne: Atmosferyczny, Hydrotechniczny i Antypowodziowy. Wrocław miał najlepszy system antypowodziowy, zbudowany przez Holendrów na początku XX wieku, ale Władza NIE POZWOLIŁA na uchuchomienie go, do czego Przygotowania podjęto już w latach Pięćdziesiątych.
  Ja Codziennie chodziłem do mostu Pomorskiego, żeby zobaczyć, KIEDY uruchomią Holenderski System Antypowodziowy, a gdy Wielka Woda przekroczyła stan Krytyczny to zacząłem KRZYCZEĆ W TRAMWAJU, że Władza dokonała Zamachu na Wrocław !!!!!
  Następnego dnia wystąpili w TVP MSW Leszek Miller z Wojewodą Wrocławskim, którzy stwierdzili, że FAKTYCZNIE był Holenderski System Antypowodziowy, ale został zniszczony, bo pozwolono się tam budować Prominentem Partyjnym, bo z to były PIĘKNE LASY.
  W Heilbronnie mieszkałem z Bułgarem, który miał powiedzenie: KOMUNIŚCI WSZYSTKO ZNISZCZĄ.
  W tym wypadku chodziło jednak nie o Zniszczenie Wrocławia, ale o wywiezienie metrem fortecznym do Niemiec Największego Skarbca na Świecie, w którym były dokumenty Sejmu Śląskiego, działającego od Rzeszy Albańskiej, powołanej w Pradze w r. 2175 pne do upadku Festung Breslau.

 228. Lily. said

  „Wszedzie mamy swoich ludzi”.Sz.P.
  https://en.wikipedia.org.wiki/Ron_Masak
  Pro-Kaczynska polityka wobec USA.
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/duda-w-usa-trump-o-wspolpracy-z-polska-i-obecnosci-wojsk-usa/e765fs0
  Zrodlo; jak powyzej.

 229. Lily said

  Re 228;Lily
  Musi byc cos na rzeczy,skoro blokuja,
  gdzie indziej dostepny material.

 230. Boydar said

  Trzy gołe, nie, nie baby, linki

  https://wiadomosci.wp.pl/ryszard-schnepf-o-f-35-su-55-jest-lepszy-i-o-polowe-tanszy-6391457898088065a

  https://wiadomosci.wp.pl/jordanow-podpisal-deklaracje-przeciwko-lgbt-nie-zrobicie-z-polski-judenratu-6391467114559105a

  https://wiadomosci.wp.pl/prawomocny-wyrok-ws-owsiaka-ma-siedem-dni-na-przeprosiny-blogera-6391464895002753a

 231. warta said

  Oto wczoraj w sejmie zaprzysiężono nowych posłów PO, a wśród nich syna Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego, niekomunistycznego premiera rządu polskiego. Tuż po zaprzysiężeniu pan Mazowiecki powiedział, że on jednak wystąpi z PO i przyłączy się do PSL. Dacie wiarę? ! Syn tego Mazowieckiego! To jest moim zdaniem niezwykłe i kryje jedną z największych tajemnic wszechświata. Oto mieszczuch z Krakowa, dziedzic całej ideologicznej doktryny, z której ni cholery nie rozumie, wystarczy na niego popatrzeć i go posłuchać, wstępuje do partii z definicji chłopskiej.
  To jest facet paprotka, grający jedynie swoim nazwiskiem, czyli operujący w sferze pewnych symboli, i on właśnie zgłasza akces do PSL.

  Wcześniej zaś w tym PSL znalazł się szef banku Morgana i syn Bartoszewskiego – tego Bartoszewskiego – Władysław Teofil Bartoszewski. Co to może znaczyć? Oto PO odchodzi nieodwołalnie w przeszłość, czego nie chcą albo nie potrafią zauważyć ci durnie dziennikarze. Już jest po Schetynie i jego bandzie. Jest już nawet po Tusku, a poznajemy to także po tym, jak oni próbują porozumiewać się z PiS. Bo sprawa Falenty, to nie jest atak, ale chęć porozumienia się i dogadania jakiegoś dealu. Mogą sobie wsadzić tego Falentę, jak również jego listy. To już jest nieważne. PiS, za zgodą banków i Żydów buduje sobie sztuczną opozycję.

  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-najwiekszych-tajemnicach-wszechswiata

 232. AniaK said

  Zachęcam do posłuchania największego eksperta od przetargów III Rzeczypospolitej. Oczywiście wszystko OK, prawidłowy przebieg…….ciekawe tylko jak pan Miller wytłumaczy przetarg w Kiejkutach. Jak już mieliśmy wolny rynek, to można było zaprosić do przetargu Chińczyków, Japończyków….może i oni byliby zainteresowani więzieniami w Polsce. Mam nadzieję że panu Millerowi uda mu się dokładnie wytłumaczyć tę transakcję handlową.

  https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-w-usa-leszek-miller-zwraca-uwage-na-szczegol-6391457446652033v

  Oczywiście nie bronię towarzystwa z PiS-u, i dla mnie ta cała wizyta pana Dudy w Białym Domu to jeden wielki skandal, ale myślę że ktoś kto przyczynił się do likwidacji naszego przemysłu lotniczo, zamiast pouczać o przetargach, ze wstydu powinien zapaść się pod ziemię.

 233. osoba prywatna said

  Michalkiewicz, Gadowski, Hoga o porozumieniu Duda-Trump: no i wyszedł polski postkolonializm
  Read more: http://www.pch24.pl/michalkiewicz–gadowski–hoga-o-porozumieniu-duda-trump–no-i-wyszedl-polski-postkolonializm,68928,i.html#ixzz5qjpIXoZQ

 234. osoba prywatna said

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/1468158523_widzj0_600.jpg?itok=qtLdKs8z

 235. osoba prywatna said

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/francja2008.jpg?itok=B2l6e3F9

 236. Boydar said

  No paczcie Państwo, jaki pierdolony verwolf

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dolny-slask-zaniepokojony-prorosyjska-polityka-saksonii/pw0e03x

 237. osoba prywatna said

  Badania wykazały, że ludzie konsumują gigantyczne ilości mikro-plastiku
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/badania-wykazaly-ze-ludzie-konsumuja-gigantyczne-ilosci-mikro-plastiku

 238. Adrem said

  Trochę prawdziwej historii starożytnej.
  Kim byli Chaldejczycy, a kim Sarmaci….

 239. osoba prywatna said

  Gaz amerykański LNG jest o 60% droższy. Czy terminal w Świnoujściu ma sens ekonomiczny?
  https://www.salon24.pl/u/piotrpanasiuk/921314,gaz-amerykanski-lng-jest-o-60-drozszy-czy-terminal-lng-w-swinoujsciu-ma-sens-w-oczach-laika

 240. osoba prywatna said

  Andrzej Duda w USA. 17 mld zł za F-35 to początek. Kolejne 40 mld zapłacimy za eksploatację

  Rachunek przy kasie będzie wysoki, ale to i tak tylko przygrywka do kosztów eksploatacji F-35. Szkolenie pilotów może kosztować nawet 2 mld zł. Roczne koszty lotów wszystkich 32 maszyn to kolejny miliard zł.
  https://www.money.pl/gospodarka/andrzej-duda-w-usa-17-mld-zl-za-f-35-to-poczatek-kolejne-40-mld-zaplacimy-za-eksploatacje-6391146259580545a.html

 241. osoba prywatna said

  NIE dla 5G = TAK dla żydowskich korporacji 4G – ?
  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/149327,nie-dla-5g-tak-dla-zydowskich-korporacji-4g

 242. osoba prywatna said

  rezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że rosyjskie systemy rakietowe S-400 zostaną dostarczone do kraju w lipcu – przekazuje turecki kanał NTV.

  „Nie mówię, że Turcja kupi S-400. Mówię, że Turcja już je kupiła, to zakończona sprawa. Zostaną dostarczone w przyszłym miesiącu” – powiedział głowa tureckiego państwa dodając, że Ankara nie ma zamiaru pytać kogokolwiek o pozwolenie w kwestii obrony kraju.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019061310549824-erdogan-postawil-kropke-nad-i-w-sprawie-s-400-sputnik/

 243. osoba prywatna said

  Najnowsze dane: zarobki Ukraińców bywają wyższe niż pensje Polaków!
  Read more: http://www.pch24.pl/najnowsze-dane–zarobki-ukraincow-bywaja-wyzsze-niz-pensje-polakow-,62607,i.html#ixzz5qkLy8dUu

 244. osoba prywatna said

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt z amerykańskim dostawcą na znaczne zwiększenie dostaw gazu statkami zza Oceanu. To zwiększa szansę na to, że gdy w 2022 roku skończy się kontrakt na gaz rosyjski, to Polska będzie mogła nawet całkowicie z niego zrezygnować.
  Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/audio/ekonomia/news-pgnig-podpisalo-umowe-na-zwiekszenie-dostaw-gazu-skroplonego,nId,3040860#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 245. osoba prywatna said

  Jak bardzo brudne były europejskie pałace?
  https://twojahistoria.pl/2019/06/12/jak-bardzo-brudne-byly-europejskie-palace/#2

 246. osoba prywatna said

  Czarnobyl po amerykańsku – Katastrofa w Bhopalu
  https://nauka.dblog.pl/czarnobyl-po-amerykansku-katastrofa-w-bhopalu

 247. osoba prywatna said

  Trzech studentów WAT straciło przytomność, jeden z nich zmarł. Biegali 10 km w umundurowaniu
  https://www.rdc.pl/informacje/trzech-studentow-wat-stracilo-przytomnosc-jeden-z-nich-zmarl-biegali-10-km-w-umundurowaniu-posluchaj/

 248. osoba prywatna said

  Włochy. Mocne uderzenie w imigrantów
  https://www.o2.pl/artykul/wlochy-mocne-uderzenie-w-imigrantow-6391444383418497a

 249. osoba prywatna said

  Ukrainiec w masce wypłacał pieniądze z bankomatu
  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/W-maskach-wyplacali-pieniadze-z-bankomatu-n135318.html

 250. Adrem, badania genetyczne wykluczają kłamstwo o Sarmatach w tym filmie,a talmudyczne zdanie, że Chrześcijaństwo wymyślili Żydzi dla Gojow dyskwalifikuje ten materiał jako poważny klasyfikujac jako zydowsko- smietnikowo- dywersyjny, byśmy nie mogli użyć jedynej siły- Wiary- która jest w stanie pomóc nam pokonać zydomasonerie.

  Żydzi to Sarmaci..buchachacha

 251. osoba prywatna said

 252. Zwnisław said

  2019r usiłowanie zabójstwa księdza katolickiego w Polsce po premierze filmu sekielskiego

  [WROCŁAW] Ksiądz Ireneusz Bakalarczyk, odprawia Mszę Św Łacińsko-katolicką „trydencką”

  Z przykrością informuję, iż dzisiaj 10 czerwiec 2019r, we Wrocławiu ktoś dźgnął nożem idącego na poranną Mszę Duszpasterza Wrocławskiej Tradycji – ks. Ireneusza Bakalarczyka.
  Poszkodowany kapłan to ks. dr Ireneusz Bakalarczyk, kierownik notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterz Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej. W poniedziałek rano szedł do kościoła pod wezwaniem NMP na Piasku we Wrocławiu, by odprawić mszę świętą w tzw. rycie trydenckim. Został zaatakowany przed świątynią.

  via – https://twitter.com/IsakowiczZalesk/status/1138378955260604417

  Sprawa wrocławskiego księdza dźgniętego nożem w drodze na Mszę św. porusza tylko niektórych?

  Jak podaje Polska Agencja Prasowa, podczas wyprowadzania z posiedzenia sądu nożownik, 56-letni Zygmunt W., powiedział dziennikarzom, że nie żałuje tego, co zrobił i że nie znał ranionego księdza. Na pytanie jednego z dziennikarzy, czy jego czyn miał związek z filmem „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego, napastnik powiedział, że „to dobry trop”.

  A więc jak na dłoni widać, że brutalny atak na ks. Ireneusza zdarzył się z powodu faktu, że napastnik miał do czynienia z duchownym w sutannie. Klasyczna nienawiść na tle religijnym.

  I moje pytanie jest takie: gdzie znajdę oficjalną, publiczną reakcję prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, potępiającą okrutną napaść na kapłana? Włodarz miasta tak żarliwie dba o to, by Wrocław był ośrodkiem bez nienawiści. Na sztandarach swojego programu umieszcza otwartość, tolerancję, wolność.

  Moje drugie pytanie: czym zajmuje się Bartłomiej Ciążyński, któremu powierzono (stworzono) funkcję doradcy prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii?

  Czy to nie jest idealny moment, by pokazać, że stoją Panowie po stronie akceptacji, tolerancji, bezpieczeństwa, wolności bezwzględnie wszystkich obywateli miasta, a nie tylko wybranych?

  My się pytamy o to, co zrobił prezydent. A popatrzcie co zrobili miejscowi biskupi? Arcybiskup w całej sprawie umieścił jedną czy dwie wiadomości na Twitterze. I to jest wszystko. Biskupi pomocniczy milczą. Jakby w tej diecezji było normalnie sede vacante. Nieróbstwo arcybiskupa i unikanie wiernych są tajemnicą Poliszynela od dawna. Wiele diecezji ma np. kalendarze zajęć biskupów jawne – ta nie ma. Zmiany księży też nie są upubliczniane. Aby tego wszystkiego nie było widać.

  METROPOLITA WROCŁAWSKI
  Abp dr Józef KUPNY, ust. 2013.
  A po ludziach już krążą komentarze, że arcyjózef się dlatego tak zachowuje, bo jest promil szansy (oczywiście wiemy, że to bzdura), że x Ireneusz ma coś na sumieniu, i wtedy mógłby biskup tez oberwać, więc martwi się o swój kuper i marzy o kapeluszu kardynalskim za nic nie robienie. Wysyła rzecznika prasowego i jest po wszystkim.

  A propos – sprawę wydarzeń na Piasku relacjonowały różne media. Najlepiej wiadomości Polsatu – powiedziały obiektywnie o tym co się stało, podały jako drugą wiadomość, powiedziału dobrym słowem o tradycji i starej mszy. TVN nie był wiele gorszy, choć podał tę wiadomość na końcu wiadomości – jakby podał „bo musiał”. TVP zrobiła ze sprawy politpropoagandową okazję do ponarzekania na tęczowe grupki. Księdza właściwie olewając. Ale hitem jest Radio Maryja i Nasz Dziennik oraz TV TRWAM. Tam zrobiono wszystko, aby temat tego, czym się ksiądz zajmuje został „wyciszony”.

  .https://www.catholicnewsworld.com/2019/06/catholic-priest-stabbed-before-mass-in.html
  .https://www.facebook.com/EWTNPolska/posts/2220528211519353

 253. ? said

  Para lesbijek zamordowała 7-letnie dziecko jednej z nich. Wcześniej go wykastrowały
  2019-06-12

  https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/para-lesbijek-zamordowala-7-letnie-dziecko-jednej-z-nich-wczesniej-go-wykastrowaly-aa-fPwg-hpVa-VnVZ.html

 254. Ja dzisiaj prywatnie. Po prośbie. I proszę o tłumną pomoc.
  Wszystkich, którzy są oburzeni skandalami wywoływanymi przez wilki w owczych skórach i uciszaniem prawdziwych Kapłanów, prosimy o wsparcie. Każdy podpis to list w skrzynce Nuncjusza Apostolskiego. Bardzo proszę o udział, bo dziś ten Kapłan, jutro inny. Dość spolegliwości biskupiej wobec lewactwa.
  Nie dajmy pasterzy na zagryzienie wilkom! Uciszają naszych kapłanów by potem rozrywać i sprzedawać owczarnię. Owce mają prawo do samoobrony.
  https://www.citizengo.org/pl/signit/171393/view?fbclid=IwAR1j0MlzvtR5ROgCeMSCQWZwCa-D_u61PiwcyQabb_Fu1_2x3I2PsmM8Wuc

 255. Boydar said

  A z czego te wilki żyją, Pani Alino ?

 256. Boydar said

  Kolejne gołe trzy, każdy z podtekstem między wierszami

  https://wiadomosci.wp.pl/pijany-mezczyzna-jezdzil-36-tonowym-czolgiem-po-miescie-6391796740339841a

  https://wiadomosci.wp.pl/niech-nas-bog-broni-rosja-ostrzega-polske-6391768533837953a

  https://wiadomosci.wp.pl/nowy-szef-men-tlumaczy-sie-ze-slow-o-cyrku-mocne-slowa-o-seksualizacji-dzieci-6391776547502209a

 257. revers said

  tylko wilki, a wapmpiry to nie laska?, wlasnie wracaja do Kosova odkryc swoje pomniki wampirskiej wdziecznosci ..

  https://pl.sputniknews.com/polityka/2019061310550367-sputnik-20-rocznica-bombardowania-Jugoslawii-bal-wampirow-kosowo-clinton-albright-serbia-albania-konflikt/?fbclid=IwAR13tHW4JvYqQD4ujdx0vrHbIHWb0M1rVxBuyuoIniAMl0_p47B5v8_9FxM

 258. revers said

  ad152

  Sekelski chce nagrac druga czesc filmu o kk, beda kolejne ataki i szukanie wilkow wsrod owiec

  A tak swoja droga kuria wroclawska niezle napracowala sie na miano niepokalanych, rowniez kupujac atrakcyjne kamienice w wroclawiu po symbolicznej zlotowce, bedac tez kuria biznesmenow.

  Za to jest coraz wiecej owieczek wsrod teczowej spolecznosci i lbtqplus.

 259. Lily said

  PAMIETAJMY,o TYM DNIU.

 260. JO said

  Katolicki Ruch Oporu

  List J. E. Księdza Biskupa Jean-Michel Faure
  do Przyjaciół i Dobroczyńców

  Seminarium Świętego Ludwika Marii Grignion de Montfort w Avrillé

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/14/list-j-e-ksiedza-biskupa-jean-michel-faure/

 261. osoba prywatna said

  Jesteśmy członkiem NATO drugiej kategorii! O czym MILCZĄ wiodące media
  https://dziennik-polityczny.com/2019/06/13/jestesmy-czlonkiem-nato-drugiej-kategorii-o-czym-milcza-wiodace-media/

 262. Głos Prawdy said

  Nasz naród ginie. Polacy wymierają w rekordowym tempie. Gorzej było tylko podczas II wojny światowej
  https://nczas.com/2019/03/19/nasz-narod-ginie-polacy-wymieraja-w-rekordowym-tempie-gorzej-bylo-tylko-podczas-ii-wojny-swiatowej/?fbclid=IwAR142JMbYy7iVMJs0MS6LukzP8nfnEAQxVSwjEKlk2E4m1QFiIfXLKhaTB4

 263. Lily said

  Re 259;Osoba Prywatna
  Jak sa traktowani TUBYLCY w swojej Ojczyznie,
  po 04.06.1989 r,?.Nie tylko w Oczyznie.
  „Za 100 lat,Swiat zapomni,ze kiedykolwie
  istnial Narod Polski”.
  Zrodlo.znalezione w internecie,a wypowiedziane,
  przez Naszych wrogow.

 264. Boydar said

  Tylko administrator bazy danych wie (261), który naród ginie. I ta informacja nigdy nie będzie (?) upubliczniona gdyż byłby to antysemityzm porównywalny tylko z negacjonizmem.

  Ma nas zostać piętnaście milionów ? Ma ! Widać więcej nie ma.

 265. Głos Prawdy said

  Zadłużenie Polski przekroczyło bilion złotych i nadal rośnie! Czy grozi nam grecki model bankructwa?
  https://wolnosc24.pl/2019/06/08/zadluzenie-polski-przekroczylo-bilion-zlotych-i-nadal-rosnie-czy-grozi-nam-grecki-model-bankructwa/?fbclid=IwAR1YOckhZJPavCkqsiv4n_Pw-H00dPlLnSmP0kJOG1foHT-j6j1h58Purfg

 266. Lily said

  Re 260;Glos Prawdy
  Rok 2018,najwyzszy wskaznik smiertelnosci
  w historii Polski.
  Zrodlo;G.U.S.
  TO jest trzeci(3) rok sprawowania calkowitej
  wladzy Kaczynskiego partii.

 267. Głos Prawdy said

  Jesteśmy masowo truci wodą? Jak temu zapobiec?
  https://zdrowepasje.pl/content/jesteśmy-masowo-truci-wodą-jak-temu-zapobiec?fbclid=IwAR2SHln5cY02X32RuE6mAbMnXX8WkANv4pHpm08rLhTwhlFovFYEcNDHVB4

 268. Listwa said

  @ 95 NyndrO

  Jakbym napisał do Boydara „Wasza wysokość”, to zaraz lubelaki zrobiliby z Waszej Wysokości swojego lokalnego ksiecia, a na to pozwolic nie mozna. Musiałem napisac Nasza żeby im nic do głowy nie wpadło. Najlepiej dmuchac na zimne i na gorące.

 269. Listwa said

  @ 75 Boydar

  Kiedyś sie wypowiadałem, szanowny Pan nie notował.

  Napisać coś jeszcze w tym temacie, czy wystarczy wyjaśnienie ks. Chrostowskiego?

 270. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Jak nadmieniałem kilkakrotnie, ja nie robię notatek, wystarczy mi melodia, jestem muzykiem.

  W (75) jest pytanie o Pana zdanie, nie zdanie Chrostowskiego. Bo co ja mam sądzić to już sądzę, ściągawka mi niepotrzebna. Tak trudno w dwóch zdaniach ? Koniecznie zza gardy ? Jakby Chrostowski się nie urodził to Pan do śmierci nie wiedział co odpowiedzieć na tak banalne pytanie ?

Sorry, the comment form is closed at this time.