Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
  bryś o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Tw wszystkie o Komuniści go NIENAWIDZILI! 70…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Nie będzie pojednania, dopóki Ukraina nie uzna ludobójstwa na Wołyniu

Posted by Marucha w dniu 2019-06-06 (Czwartek)

Wołodymyr Zełenski złożył swoją pierwszą wizytę zagraniczną w Brukseli, którą rozpoczął od spotkania z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Na życzenie strony ukraińskiej w programie wizyty nie przewidziano briefingu ani konferencji prasowej, co w Brukseli miało wywołać pewne zdziwienie.

Z czym właściwie Zełenski przyjechał do Brukseli? Premier jest zdymisjonowany, stanowiska ministra spraw zagranicznych i obrony nie są obsadzone, jak i wiele innych ważnych stanowisk w państwie. Te pytania Sputnik skierował do historyka i publicysty Bohdana Piętki.

Jaki według Pana jest powód tej wizyty i jakie mogą być możliwe skutki dla Ukrainy, w której przecież nadal faktycznie trwa wojna domowa?

– Nie ulega wątpliwości, że powodem wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Brukseli właśnie teraz była chęć uspokojenia Unii Europejskiej co do sytuacji na Ukrainie, a także co do pogłosek o niewypłacalności tego kraju. Prezydent Zełenski spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Valdisem Dombrovskisem i zapewnił go, że pogłoski o bankructwie Ukrainy są plotkami.

Te plotki, te pogłoski o możliwym bankructwie Ukrainy, o możliwej niewypłacalności tego kraju, pojawiły się po wypowiedzi Ihora Kołomojskiego dla dziennika Financial Times, w którym ten oligarcha ukraiński stwierdził, że Ukraina powinna ogłosić niewypłacalność i zakończyć współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Ihor Kołomojski jest powszechnie uważany za patrona prezydenta Zełenskiego, więc nic dziwnego w tym, że ta jego wypowiedź wywołała poważny niepokój w Europie Zachodniej i w Ameryce. Stąd właśnie ta wizyta prezydenta Zełenskiego, w celu, jak przypuszczam, uspokojenia w Brukseli partnerów zachodnich, a przede wszystkim Unii Europejskiej, co do kwestii ewentualnej wypłacalności Ukrainy. To, oczywiście, nie znaczy, że groźba niewypłacalności Ukrainy nie istnieje. Wiadomo przecież, że ten kraj jest w złej sytuacji gospodarczej, a właściwie to w ruinie gospodarczej – powiedział Bohdan Piętka.

Wołodymyr Zełenski w Brukseli odbył też spotkania z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, z jednym z wiceszefów Komisji Europejskiej oraz z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent Duda przede wszystkim zapewnił Zełenskiego o nieustannym wsparciu ze strony Polski, szczególnie w kwestii „proeuropejskich i euroatlantyckich aspiracji Kijowa”.
Z kolei Zełenski wyraźnie powiedział, że chce wspierać proces pojednania polsko-ukraińskiego, ale zarazem nie pozwoli na to, by w agendzie relacji między obu krajami przeważały kwestie dotyczące „trudnych okresów wspólnej historii”.

Czy to spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy może wnieść przełom w ochłodzenie polsko-ukraińskich relacji z uwagi na zaistniałą obecnie sytuację polityczną u sąsiada? I co, według Pana, stoi temu na przeszkodzie?

– Stosunek władz polskich do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jest nieufny, tak bym to określił. Polskie władze popierały Petro Poroszenkę i w nim pokładały wszelkie nadzieje, jeśli chodzi o polską politykę wschodnią.

Natomiast Zełenski jest dla Warszawy wielką niewiadomą. Ta deklaracja prezydenta Andrzeja Dudy o tym, że Polska chce nieustannie wspierać proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy, oznacza, że ze strony Warszawy jest składana oferta politycznej współpracy na takich zasadach, jak za rządów prezydenta Poroszenki. Chodzi o to, że Warszawa chciałaby w stosunku do Ukrainy realizować właśnie politykę amerykańską, to znaczy jak najszybciej wciągnąć ten kraj w struktury natowskie, bo o integracji z Unią Europejską tu raczej nie ma mowy.

Natomiast jeśli chodzi o sprawy historyczne, to historia odgrywa w stosunkach polsko-ukraińskich rolę bardzo dużą. Strona polska próbowała, zresztą, od tej sprawy uciekać w przeszłości. Ale się od tego uciec nie da.

Mamy więc do czynienia z dwoma niejako sprawami. Z jednej strony, Zełenski w swojej wypowiedzi, że nie dopuści do tego, żeby ta kwestia dominowała w stosunkach polsko-ukraińskich, powiela stanowisko Petro Poroszenki, który twierdził dokładnie to samo.

Natomiast ze strony Polski mamy zaakcentowanie tego, że strona polska będzie podnosić o wiele bardziej intensywnie, niż za rządów prezydenta Poroszenki, sprawę dotyczącą kwestii historycznych, kwestii kultu nacjonalizmu ukraińskiego, czy też problemu upamiętnienia polskich ofiar zbrodni tego nacjonalizmu na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Nie można uciec od spostrzeżenia, że Warszawa jest tutaj niejako bardziej odważna wobec Zełenskiego, niż była odważna wobec Poroszenki.

Co, jak sądzę, – kontynuuje Bohdan Piętka – wynika z tego, że nie traktuje Zełenskiego jako „swojego”, jako pupila, którego trzeba wspierać za wszelką cenę i któremu trzeba ustępować. Warto zwrócić uwagę na to, że kilka dni temu polski ambasador w Kijowie pan Bartosz Cichocki wystosował razem z ambasadorem Izraela Joelem Lionem bardzo ostre pismo do władz ukraińskich w związku z odsłonięciem w Iwano-Frankiwsku (dawniej Stanisławowie) pomnika Romana Szuchewycza, dowódcy UPA. Z takim działaniem władz polskich w przeszłości nie mieliśmy na Ukrainie do czynienia. Poprzednik pana ambasadora Cichockiego pan Jan Piekło chował głowę w piasek, jak miały miejsce takie rzeczy. A tutaj doszło do aż takiego posunięcia.

To wskazuje również na to, że polska strona będzie bardziej intensywnie podnosić kwestie historyczne, niż to miało miejsce za czasów Poroszenki. I to jest stanowiskiem jak najbardziej słusznym, bowiem prezydent Zełenski nie odnosi się do tego bynajmniej z entuzjazmem. Czy to może doprowadzić do jakiegoś pogłębienia trudności, czy też ochłodzenia stosunków polsko-ukraińskich? Otóż, te niezałatwione sprawy historyczne będą zawsze na nich ciążyć.

Więc, zapewne można stwierdzić, że banderowcy na Ukrainie nadal mają się dobrze, a władze znowu przymkną na to oczy?

– Tak, niestety, niezałatwione kwestie historyczne zawsze będą ciążyć na stosunkach polsko-ukraińskich, bez względu na to, kto będzie rządził w Warszawie czy w Kijowie. I jeśli one nie zostaną załatwione w ten sposób, że strona ukraińska przyzna, iż miało miejsce ludobójstwo i tę sprawę zamknie, czy też nie położy kresu gloryfikacji nacjonalizmu ukraińskiego, jaka ma miejsce w Galicji Wschodniej, to te sprawy nie będą nigdy załatwione i zawsze będą ciążyły na stosunkach polsko-ukraińskich, nawet jeżeli obie strony będą twierdziły, że te stosunki są wspaniałe.

Co do ochłodzenia, to ono, oczywiście, może nastąpić, ale, przypuszczam, że nie ze względu na kwestie historyczne, ale ze względu na to, że Zełenski nie będzie tak spolegliwy wobec polityki amerykańskiej, jak Poroszenko. Z tego powodu może nastąpić ochłodzenie stosunków polsko-ukraińskich, ponieważ władze polskie realizują na kierunku ukraińskim politykę amerykańską – powiedział na zakończenia Bohdan Piętka.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 30 do “Nie będzie pojednania, dopóki Ukraina nie uzna ludobójstwa na Wołyniu”

 1. hulajdusznik said

  Ale rzygowiny! Tfu! Rzydowiny!

 2. hulajdusznik said

  LITERATURA O TEMATYCE LUDOBÓJSTWA DOKONANEGO PRZEZ UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW NA OBYWATELACH II RP

  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/literatura-o-tematyce-ludobojstwa-dokonanego-przez-ukrainskich-nacjonalistow-na-obywatelach-ii-rp/

 3. abcdef said

  Nie będzie pojednania dopóki nie zneutralizuje się neo-banderowskich ośrodków w Kijowie, Toronto i NYC. A także, dopóki nie wyprosi się chazarożydów z naszych ziem.

  Szokującym jest przypadkowe spotkanie zwykłego Polaka z Ukraińcem na ulicy lub w innym miejscu publicznym Nowego Jorku: pogarda zwykłego Ukraińca jest nieukrywana — świadcząca o koszmarnym kompleksie niższości. Powiedzenie mu tego oczywistego faktu — co jest błędem: nie można „dyskutować” z kimś o 20 punktów IQ niżej — prowokuje zwierzęcą nienawiść i, w zależności od jego wagi i wzrostu, albo walimy w splot, albo oddalamy się chybko dzwoniąc na policję — jeśli jest to możliwe, kiedy małpa nie przypięła się do naszego surduta lub płaszcza.

  Znam to. Wiem, o czym mówię. Bandziory.

 4. hulajdusznik said

  Napiszę jeszcze dla jasności. Nie podoba mi się artykuł. Nie podoba mi się Bohdan Piętka. Nie podoba mi się „Sputnik”.
  1. Pojednanie… – Jakie, urwał nać, pojednanie?! Z kim?! Mamy co najwyżej pojebanie, i to niezdrowe.
  2. Mówienie, pisanie tylko i wyłącznie o Wołyniu to, urwał nać, następne niezdrowe przegięcie.
  3. Wojna domowa na Ukrainie? – A to dobre. Jednostronne ataki połączone z bestialskim mordowaniem własnych obywateli nazywać wojną domową. Druga strona łobserwatorów jest jeszcze lepsza, bo na terenach, nad którymi nie mogą w pełni zapanować żydowskie rządy z Kijowa, ciągle widzi zielone ludziki Putina.
  4. Ihor Kołomojski – oligarcha ukraiński. – Żyd, panie. Jak z kuriera wycięty! Pokażcie mi prawdziwego „Ukraińca” w ogóle, i chociaż jednego w ychnich „władzach” w szczególe.
  5. „Ukraina powinna ogłosić niewypłacalność i zakończyć współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym”. – to jest chyba najlepsze z całej tej paplaniny. Śmiechuja warte!
  6. „Polskie władze”, „Ukraińskie władze”… – Żydowskie władze okupacyjne. I tu i tam, w jednym kraju, w Rzeczpospolitej, która została nielegalnie zaczarapiona i rozdarta. Amen.
  7. „Polski ambasador w Kijowie pan Bartosz Cichocki wystosował razem z ambasadorem Izraela Joelem Lionem bardzo ostre pismo do władz ukraińskich w związku z odsłonięciem w Iwano-Frankiwsku (dawniej Stanisławowie) pomnika Romana Szuchewycza, dowódcy UPA”. – To wciąż ten sam żydowski teatrzyk dla ubogich umysłowo. Oto żydowie wystosowują „bardzo ostre” pismo do władz żydowskich w związku z odsłonięciem pomnika żyda Szuchewycza przez tzw. „banderowców”, których żydy odrestaurowali, opłacają i wspierają. Wierchuszka tych „nacjonalistycznych” organizacji składa się z żydowskich pojebów a doły z matołów o IQ nawet niższym niż to, o którym wspomniał pan „Abcdef”.
  8. „Niezałatwione kwestie historyczne zawsze będą ciążyć na stosunkach polsko-ukraińskich, bez względu na to, kto będzie rządził w Warszawie czy w Kijowie”. – Traktujcie to jako informację. Dotarło? To się nigdy nie zmieni, dopóki chociaż jeden parch będzie rezydował w granicach Rzeczpospolitej lub miał tu jakikolwiek geszeft.
  9. Zełeński (żydowska pacynka) nie będzie tak spolegliwy wobec Hamerykanów (żydów zarządzających Szatanami Zjeboczonymi)? – To taka wisienka na żydowskim torcie. Robią jeszcze pozory, że są jacyś Hamerykanie, i że żydowskie kukły z jakiejś „Ukrainy”, czy Polski rzeczywiście mają coś do gadania.

  Rzydać się chce.

 5. RomanK said

  Problem …Wolynia i Podola…zostal postawiony na glowie lata temu.
  Wolyn i Podole to polskie prowincje! I OUN i UPA to fenomen majacy miejsce w panstwie polskim..i nie wykraczal poza jego granice. Ukraina istniala jako pojecie geograficzno -etnograficzne… POlitycznie temat panstwowosci Ukriny wlasnei przejeli i postawili na swieczniku Banderowcy , jako glowne usprawiedliwienie swoich lajdactw- jakich dokonywali na polecenie tych , ktorzy im za to placili. czy to byli Niemcy, czy Anglicy, Austriacy czy Zydzi.
  Do tego wciagneli ludzi, ktorzy spelniali pewne warunki, z ktorych najwazniejszym byl brak moralnosci. To determinowalo ten ruch. I skutki ich dzialan.
  Rozumieli to ludzie..pisze LUDZIE..zarowno Polacy- jak i Ukraincy…mowilismy o tym w czasie- kiedy na czele Ruchu stal nieodzalowanej pamieci Wiesku Czernowil i ludzie tacy- jak On.
  Wiadomym bylo ,z nie mozna potepic i oskarzyc o ludobojtwo slowianskich mas chlopow Rusinow.. ale nalezy calkowicie potepic Banderowszczyzne i to co sie z nia wiaze ,wlasnie uzasadniajac brakiem jakiejkolwiek moralnosci chrzecijanskiej tego Ugrupowania i Ludobojstwa jakiego sie dopuscili.
  TO dlatego zamordowano Wienczyslawa….chamsko, podle po banderowsku…..zeby nie dopuscic do jego prezydentury i ludzi z nim zwiazanych ….dzis nawet nikt nie wspomni Ruchu!!!!!

  POlska otworzyla drzewi Ukraincom…pomocny gest sasiedzki..rodzinny….wielu z niej korzysta z wdziecznoscia…wielu odzyskuje dawno utracone korzenie i polskosc i zaczyna sie do niej przyznajac zmieniac wlasna tozsamosc…utozsamiac z Polakami. Wielu wdziecznych za dana szanse propaguje Polske i polskie rozwiazania, dajac przyklady, przekazujac w robionych filmach i rozpowszechnianych na You Tube….

  Szczegolnie polecam programy pana Waleriana, ktory robi super robote na kanale „Ukrainiec w Polszy”….ten czlowiek wychowuje Ukraincow, uczy i propaguje to co jest rzeczywistoscia.
  jJa wiem ze najlatwiej plunac i pokazywac to co dzieli i wywoluje agresje…co niweczy ciezka zmudna prace wielu tysiecy uczciwych porzadnych ludzi..bratnich LUDZI Slowian….ktorzy nawzajem nie maja sie za co przepaszac….ktorzy wzajemnie sobie pomagaja i ratuja….

  Bo nasza wspolna przyszloscia i jedyna droga przetrwania jest Wielka Chrzescijanska Jednota Slowian!!!!! Wszystkich Slowian!

  Slowianie przerwa ten lot cmy… Ale od czegos i gdzies trzeba zaczac!

  Jestesmy swiadkami Wielkiego Cudu!

  Processy do jej stworzenia ruszyly….i najwieksza rola w tym procesie przypada Ziemiom Czerwienskim i odegra w tym wielka role Monaster w Ujkowicach…..

 6. Ambasador Izraela wyraził „swoje oburzenie” . Sancho Pansa mu wtórował, i…co????Problem zasadza się na tym, że banderowska ISIS/Al Kaida jest potrzebna małemu i wielkiemu szatanowi.I w tym samym celu jest zbrojona, finansowana i hodowana.
  Zaś Polaków, zmusza się do utrzymywania gospodarczego , ukraińskich niewolników, żeby nie wyszli całkiem na ulice.Ten „sponsoring” odbywa się kosztem polskich umierających pacjentów / z braku karetek, lekarzy i „piniendzy/, kosztem samobójstw polskiej młodzieży nie objętej porządna opieką psychologiczno psychiatryczną z powodu braku „piniendzy”,kosztem polskich emerytów dogorywających po ostatnich podwyżkach cen na wszystkie media, leki, czynsze, kosztem umierających na nowotwory z braku „piniendzy” na staczające się lecznictwo przeciw nowotworowe w Polsce.
  Ta fałszywa „sympatia” ukraińska ku Polsce , o czym jakieś „ktosie” wspominają to możliwość zarobkowania/z 10 krotnie wyższym dochodem niż u siebie na Ukrainie/ i kapitalnego „urządzania” się w Polsce kosztem polskich Rodzin!Przypominam 500+ nawet na dzieci na Ukrainie dla pracującego w Polsce Ukraińca, emerytura w Polsce po krótkim okresie pracy, bez zwrotu polskiemu ZUSowi składek z Ukrainy, szkoły i klasy ukraińskie w Polsce finansowane z budżetu Polski,setki organizacji ukraińskich ,czasopism / nawet szkalujących Polskę i Polaków/ w Polsce z budżetu Polski,miliardy z polskiego budżetu płynące na Ukrainę, rok w rok.
  To cichutkie popiskiwanie i „oburzenie” żydów na gloryfikacje banderowskich szumowin jest śmieszne, skoro to trwa w pełnym rozkwicie już od dawna na Ukrainie i jest im to ożywianie Frankensteina banderowskiego potrzebne.nawet wojsko jako swój hymn ma banderowska piosneczkę!
  żydzi „udają” święte oburzenie a fałsz aż kipi!!
  Na Polskę, która uratowała ich nację, szczekają jak wściekłe psy.Babi Jar i rozbieranie do goła żydówek we Lwowie i ganianie ich ulicami jakoś przełknęli.
  Sterują masą ukraińską dowolnie, praktycznie nie ma już Ukrainy jest żydolandia!To samo idzie w Polsce!
  zdjęcie za konradwernicki on twitter.
  .https://pbs.twimg.com/media/DYLDAgNW4AA3pdF.jpg

  Nie ma zapomnienia dla rozrywania polskich niemowląt za nóżki na pół!!Nie ma akceptacji do gloryfikacji DZISIAJ zwyroli którzy tym sterowali a ich psychopaci i ukraińscy chłopi śpiewali pieśni nad ich zwłokami!!!I mówią dzisiaj że by to powtórzyli „bo tak trzeba było|”
  A w Polsce Polki słyszą od pijanych ukraińców” wy polskie kur…wy”.Woooooooooooooooooon!

 7. Dziadzius said

  Zylismy z rzydami przez 1000 lat i nie nauczylismy sie od nich NICZEGO.
  Dopoki my Polacy [ bo nikt inny za nami sie nie upomni a to wiemy chyba od Wiednia i Drugiej Wojny] sami nie staniemy w obronie naszego narodu, naszego honoru, naszej prawdy tak w sprawie tego „przedsiebiorstwa holokaust” jak i w sprawie „ryzunow ukrainskich” to ani rzydzi ani upowcy sami od siebie nie klekna i nie beda blagac o przebaczenie. Rzyd jak wesz a raczej pluskwa czy pijawka jak sie raz przyczepi do skory to tylko smierc ofiary [ jak nie ma spadku] rzyda odsunie.–
  —a my co ???
  Dzis jest wiecej ukraincow w niektorych miastach niz Polakow.
  Dzis ukriniec ma wiecej prawa w Polsce nie na ukrainie!!.
  Dzis mammy ukraincow i rzydow na Polskich uniwersytetach .
  Dzis POMAGAMY i ukraincom i rzydom tak jak by to byli nasi serdeczni bracia a nie zabojcy Polski..
  Wstyd POLSKO!!!
  Wstyd Polaku!!!!
  jak sam z go##na nie wyleziesz to nie czekaj na Trumpa czy szwaba czy angola czy farncuza by cie z tego go##na wyciagnal.

 8. NC said

  Prezydent Ukrainy musi uznać masowe zbrodnie na Polakach za ludobójstwo, poprosić o wybaczenie i wypłacić odszkodowania potomkom ofiar. To jest warunek wstępny do jakichkolwiek relacji z Ukrainą.

 9. Joannus said

  Ad 8 Dziadziuś
  Uważam za niefortunne pierwsze zdanie

  ”Zylismy z rzydami przez 1000 lat i nie nauczylismy sie od nich NICZEGO”.

  Bardzo dużo nauczyliśmy się niestety, także przejmując ich mentalność.

  Ad 9 NC
  A nie lepiej byłoby zachować honor, rozsądek i pamięć historyczną, dlatego raz na zawsze olać pojednanie z ukropami.

 10. Birton said

  nie chodzi o to tylko, żeby uznać, ale trzeba zniszczyć wszystkie pomniki, usunąć zapisy prawne oraz POWIESIĆ, a potem w gnoju zakopać wszystkich żyjących jeszcze rezunów; nb. a po co nam przyjaźń z Ukrainą – chazarską dziczą?

 11. Troll Polonii said

  Niech lobuzy oddadza Lwow i Stanislawow i sie od Polski odpierdola.
  To nas szarpia lotry za jakies rzekomo zydowskie posiadlosci a Polakom sie nie nalezy zwrot domow i kamienic i gospodarstw?? Lobuzeria banderowska chce zwrotu Krymu, ktory nigdy do nich nie nalezal a nam nie wolno sie nawet upominac o polskie tereny i polskie domy?
  Churchillowi bedziemy stawiac pomniki a to rzeciez Anglicy namalowali nam granice bez zachodniej Ukrainy!!! I tak juz zostalo bo sobie Angole zazyczyli.
  A polski podatnik placi ciezkie pieniadze na utrzymanie kijowskich zbojow, ktorzy morduja ludzi nie tylko na Donbasie ale i w calej Ukrainie.
  Takie mamy rzady jakie nam wywalczyla Solidarnosc. Cale te paskudne obchody rocznicy ‚Wolnosci’ sa jednym wielkim skandalem. Cala prasa wypisuje jakie szczescie nam przyniosl Okragly Stol.
  Jakos nikt nie dziekowal gen. Jaruzelskiemu??
  A my w zebach przynosimy Ukraincom pozyczone pieniadze na zbrojenie bandytow, zeby mordowali dzieci w Donbasie.
  Jak zwykle na zlej stronie historii.

 12. Marucha said

  Z „Ukrainy” powinno się wyłowić osoby narodowości polskiej bądź rusińskiej.
  Reszta g… mnie obchodzi.
  Nie życzę sobie żadnych „pojednań”, żadnych „przyjaźni”, żadnych „sojuszy”.
  Życzę Ukrainie anihilacji w piekle atomowej pożogi.

 13. Zwyrole i ich sponsorzy i mocodawcy i wielbiciele niech sczezną w piekle!!W USA, Kanadzie, Polsce!
  .https://medianarodowe.com/lwow-popiersie-banderowskiego-zbrodniarza-wisi-polskiej-szkole-foto/

 14. revers said

  ad6

  jeszcze emerytury beda wyplacane ukraincom , PZU otwiera kase na emrytury dla Ukraincow.

 15. Dziadzius said

  @10, Joannus–
  „” Bardzo dużo nauczyliśmy się niestety, także przejmując ich mentalność.””” –
  Niestety moje zrozumienie znaczenia slowa „nauczyc” musi byc inne niz twoje– nauczyc znaczy przyjac i uzywac informacje zdobyte a nie sluchac jednym uchem a wypuszczac drugim.
  Rzyd od zarania swego istnienia mial zawsze to ceche ze jak sie przyczepi do czegos to nie opusci az do zakonczenia[ on przetrwal Hiszpanska inkwizycje i Nazizm] – a to zanaczy wytrwalosc i planowanie na dluga przyszlosc i powolne i rozumne rozmyslanie sytuacj na kazdy dzien i kazda okazje –A TEGO nam Polakom BRAKUJE.- tego sie od rzydow nie nauczylismy sie – Szkoda!

 16. Dziadzius said

  @11, Troll Polonii—
  „Niech oddadza Lwow……””
  Niestety to jest blad –Polska DOBROWOLNIE oddala Lwow ukraine . A prezentu sie nie oddaje!!! To nawet zdziwilo i Churchilla i Stalina ale nie Bieruta –

 17. NICK said

  Sumacja.

  Panowie i panie.
  Spopod znaku.
  Zastanówcie się.
  Jaką TU rolę odgrywacie.

  JO, Kafel, Listwa, Joannus, Barbara Ch.,

 18. piwowar said

  Panie Romanie, panie Gajowy. Piwowar napisze teraz w pierwszej osobie, ponieważ zdanie Piwowara odzwierciedla opinię jego autora, czyli mojego małego ja.

  Zdaję sobie sprawę, że odkrywam się na lawinę bluzgów, ale uczciwośc nakazuje mi napisać pokrótce co następuje:

  Panie Marucho. Z rąk zwyrodnialców banderowskich zginęło wiele tysięcy Ukraińców, najbardziej konserwatywne szacunki opiewają na 30 tysięcy, ale prawdopodobnie ich liczba sięgała 60 tys, a być może stu tysięcy. Oni byli mordowani za sympatie propolskie, albo za brak propolskich antypatii.

  Panie Romanie: Lachiw rezali niekoniecznie sami bandersyny, ale i sąsiedzi, często zaprzyjaźnieni z ofiarami. Czemu? Ano, indoktrynacja, propaganda, zastraszenie robi swoje. Tak trzeba, powiadali i powiadają.

  Obecnie owa propaganda, demagogia i co za tym idzie indoktrynacja jest niezwykle nasilona i kto wie, czy Lachiw rezaty nie jest gotowa większość mieszkańców tej piękniej krainy. To wynikałoby z doniesień prasowych zarówno głównego rynsztoka, jak i pozanurtowych.

  Podejrzewam, że w związku z byciem kompletnym mieszańcem genetycznym, sam zawieram domieszkę krwi nazwijmy to w uproszczeniu ukraińskiej, a w dodatku białoruskiej na pewno (jak Czesław Niemen Wydrzycki).

  Gdy mnie żydy, a raczej mamzery wyrzuciły na asfalt na zbity ryj, a polaczkowie wyklęli ze swej lokalnej mikrospołeczności, postawiła mnie na nogi wspaniała osoba, starsza Ukrainka, którą z uwagi na nazwisko podejrzewałem o bycie moją ciotką.

  Co wynika niestety z trzeciego akapitu w górę, to to, iż jeśli kiedykolwiek zawitam do Starego Kraju, gdzie panoszą się rezuny, nie wyjdę z domu bez solidnej lagi i noża oraz gotowości do użycia owych narzędzi w razie konieczności niekoniecznie zgodnie z przeznaczeniem, nad czym szczerze ubolewam. Aby nie zdechnąć zarżniętym na ulicy jak baran z wyprutymi flakami, ale spróbować zabrać ze sobą na temten świat tylu bandersynów ilu mogę.

  Zgadzam się ze stwierdzeniem obydwóch z Was, panowie, ale potrzebujemy usystematyzować i racjonalizować nasze opinie, w celu uniknięcia za wszelką cenę emocjonalnych reakcji, które mogą skrzywdzić poczciwych ludzi, jakże nielicznych na tym naszym popier świecie. Tak, to jest trudne, ale od nas wymaga się więcej…. itd, itd.

 19. RomanK said

  Szanowny panie Pawle… sasiedzi….do stryja mojego ojca zapukal w srodku nocy , chlopak sasiad, ktory sie wychowal- jak swoj…nie mieli przed soba tajemnic …wiedzial ,gdzie klucz ,gdzie trzymaja jedzenie i pieniadze..a w nocy zapukal i zapytal :
  -Wujku spyte????
  DO smierci powiadl, ze na nas sprowadzil Banderowcow …”nasz Michal”…
  Banderowcy bardzo umiejetnei wykorzystywali sasiadow , zwlaszcza biedote….za to pozwalali zabrac im majatek..krowe..swinie, konia..pierzyne..sprzety domowe….
  Mam bardzo duzo materialow..bo zczalem zbierac od lat..i mialem nadzieje zebrac w jakas calosc..pod innym katem ,niz poszechnie pisane materialy….takie spojrzenie z pod lawy….
  Ale juz chyba nie zdaze:-)))
  Pan poslucha tu prowokatowrow…jak golompki pokoju gruchaja..”.oddadza Lwow i Stanislawow”:-))))

 20. Troll Polonii said

  16
  Dziadus
  A o Linii Curzona slyszal?
  A moze nie dotarlo do Dziadusia co ustalono na Konferencji Jaltanskiej dzieki Roosveltowi i Churchillowi?.
  Polakow nie dopuscili.
  Lwow mogl wrocic do Polski za Gorbaczowa.
  Michnik sie nie zgodzil.

  Dziadus moze pisac poematy historyczne ale dobrze jest sie przyjrzec historii.

 21. NICK said

  Piwowarze szanowny.
  Popełnia Pan notorycznie błąd a leży on u podstaw.

  Nie ma, wedle wielu normalnych przesłanek, państwa i narodu o nazwie U-kraina.
  Nie wolno Nam (zdrada Stanu) uznawać „ukrainę”.

  P.RomanK, niegdyś, sugerował że, ‚historycznie’ się stwarza. Rozumie Pan? Się?
  Bo mieszkańcy tak chcą……………… .
  Czy też inne, podłe przesłanki.
  Np. „międzynarodowe”.

  Czyżby nie należało krytykować postanowień tzw. klubu? nomen omen, rzymskiego?

 22. Dziadzius said

  @19,–Troll Polonii……
  Bylo swego czasu znane w Polsce takie lacinskie powiedzenie „medice cura te ipse” — co w polotnym jezyku po Polsku znaczy –„Zanim bedziesz kogos uczyl badz pierw sam pewny swych faktow.”
  Zapraszam wiec Pana/Pania do przeczytania po Polsku tego opisu z Wikipedii– sa inne ale nie mam ani checi ani temperamentu by ich szukac, bo wiem, ze slepemu nie opiszesz porannej zorzy–
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysiedlenie_Polak%C3%B3w_ze_Lwowa#Aresztowania_Polak%C3%B3w_w_styczniu_1945

  Tak tylko dla wygody -zacytuje jedno zdanie z tego opisu ….*Kiedy w 1944 roku [ niejaki polak zwany ] Bierut tak powiedzial do Churchilla -cytat-” DOMAGAMY SIE W IMIENIU NARODU POLSKIEGO WCIELENIA LWOWA DO ZSSR.” *

  No i tak raczej dla etyki i dla fasonu a nie odpowiedzi – Ja wiem dobrze o Linii Kurzona bo dlatego dzis nie jestem w domu kolo Krzmienca. Ja wiem dobrze o Jalcie i o Poczdamie i o Zdrajcach co do dzis sa w rzadzie Polski- no ale to juz inny temat!

 23. ten od Piwowara said

  Nie traćmy czasu na roztrząsanie w biegu definicji każdego słowa. Ukrainy wprawdzie formalnie nie było i nie wiadomo czy jest, a naród, jaki on by nie był, właśnie się wykluwa z tygla. Nie chcę czytać deklaracji skadników na etykietce. Obamiam się, że to gwóźdź do trumny na nasze nieszczęście.

 24. Troll Polonii said

  22
  Dziadus
  Ja bardzo lubie jak mnie ktos uczy laciny …i historii.
  Akurat po lacinie bedzie: ‚MEDICE CURA TE IPSUM co znaczy ‚lekarzu lecz sie sam’ – a jest to cytat z Ewangelii wg. Sw. Lukasza.
  Niestety, slepemu nie opiszesz porannej zorzy.

 25. revers said

  Cos na ten temat mogl by powiedziec gen.Hermaszewski, lotnik i pierwszy kosmonauta polski, bezposrednia ofiara nacjonalizmu ukrainskiego ktory cudem uniknal smierci jako ossesek i dzsiaj przypominajacy swiatu ze pierwsze slowa w kosmosie nie brzmialy po lacinie, amerykansku, angielsku, wlosku czy po hiszpansku lub ukrainsku ale po rosyjku

  „Wszyscy na świecie wiedzą, co powiedział Armstrong. Że jest to malutki krok człowieka, a ogromny postęp dla ludzkości. Ale o tym, co powiedział Jurij Gagarin, jakoś zapominamy. Tego, co powiedział Aleksiej Archipowicz Leonow, kiedy po raz pierwszy wyszedł w otwarty kosmos, również nie wykorzystujemy. To dobre przykłady, aby przypominać, że pierwsze słowa z kosmosu rozbrzmiały w języku rosyjskim. I w otwartym kosmosie również tak było – powiedział Hermaszewski, dodając, że podczas przygotowań do lotu w kosmos spędził wiele czasu na Krymie.”

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019060510506056-hermaszewski-wyladowal-na-krymie/

  no ale kacapy amerykanskie i proamerykanskie lepiej wiedza i kim byl Konstanty Ciolkowski.

 26. Joannus said

  Ad 17
  ”Panowie i panie.
  Spopod znaku.
  Zastanówcie się.
  Jaką TU rolę odgrywacie.

  JO, Kafel, Listwa, Joannus, Barbara Ch.,”

  Może NICK zada sobie trud i napisze zrozumiale bez wystękiwania co go tak u mnie boli. Czym kierowany jest ten apel właśnie do mnie

 27. Listwa said

  @ 26 Joannus

  Panie Joannus, On sobie zadaje trud i nic mu z tego nie wychodzi. Łabędziego śpiewu przez to dostaje dostaje.
  Jak mu pan zaleca jeszcze zwiększyć trud, oj to nie wiem czy lilowego nosa nie dostanie.

 28. Listwa said

  @ 17 NICK

  Panie NICK, jak pszczółki? Brzęczą?

 29. Dziadzius said

  @24, Troll Polonii said—-Mea Culpa. Nos paenitent me fecit errorem grammaticum -bo wyglada ze moja lacina jest taka ‚madra’ jak moja broda dluga – barba tenus sapientes- bo napisalem ipse zamiast ipsum [ ipse,ipsa,ipsum] a to nie dozwolone – Caesar non supra grammaticos.

 30. gnago said

  A wróble ćwierkają i wiążą tego Ihora kołomojskiego że stał za tym..!@#%$.. Tym gościem co słupem był w Amber Gold . Że to on wtedy wyciągnął swoją działkę i wrzucił w pierwszy majdan

Sorry, the comment form is closed at this time.