Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Donald Trump stoi na straży interesów środowisk LGBT w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2019-06-09 (Niedziela)

W związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy również solidarnie z wieloma osobami LGBT żyjących w dziesiątkach krajów całego świecie, które prześladują, trzymają w więzieniach, a nawet wykonują na nich egzekucje z powodu ich orientacji seksualnej.

Moja administracja rozpoczęła globalną kampanię na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji homoseksualizmu i wezwała wszystkie narody, aby dołączyły do nas w tych działaniach!” – napisał na twitterze niedawno prezydent USA Donald Trump.

Na konkretne działania nie trzeba było długo czekać. Wczoraj ulicami Warszawy przeszła tzw. „Parada Równości”. Nie mogło na niej zabraknąć przedstawicieli ambasady Stanów Zjednoczonych, która znalazła się wśród podmiotów, które udzieliły swego wsparcia (nie wiemy, czy też materialnego) organizatorom tejże akcji…

[Czy to nie jest mieszanie się w wewnętrzne sprawy innego państwa? Chyba nie, bo Polska nie jest już państwem, tylko terytorium bez własnego rządu – admin]

Tradycja, gdy obce mocarstwa czuły się w obowiązku stać na straży praw i wolności zamieszkujących Polskę różnego rodzaju mniejszości, liczy sobie setki lat. Wspomnijmy tu choćby carycę Katarzynę, która w XVIII wieku ogłosiła się protektorką praw zamieszkujących Polskę inowierców. Łamanie tychże praw nieustannie wytykał Polakom reprezentujący ją ambasador Mikołaj Repnin.

Ale przecież jeszcze całkiem niedawno, raptem lat temu kilkadziesiąt, towarzysze radzieccy stali na straży wdrażania postępowych idei w naszym kraju. Dziś to inne ambasady pilnują, by prawa i wolności mniejszości były w Polsce przestrzegane, by nasz kraj nie zboczył w wyznaczonego mu kursu, ale czy na pewno możemy tu mówić o jakieś istotnej zmianie jakościowej?

/wk/
https://www.magnapolonia.org

Donald Trump. Wielka nadzieja białych na przywrócenie przynajmniej normalności obyczajowej.
Admin

Komentarze 34 do “Donald Trump stoi na straży interesów środowisk LGBT w Polsce”

 1. Brawo Donald.Życzymy wielu wnuków w kolorze tęczy.Może nawet najmłodszy synula kto to wie co sie wykluje ?Będzie można poprzeć własnym przykładem swoją tolerancję i solidarność.

 2. Tak panie Donald said

  To jest instalacja wykonana przez „pracowników” Taurona z zabezpieczeniem policji, ale papiery zostały przez nich wyniesione bo klucz od mieszkania wisi nie tylko w komendzie na Strzelców, w administracji Sp. Krowodrza ale również u sąsiada z naprzeciwka. Co jest w ścianach oprócz kabli, że na wszystkich gipsowych na całej powierzchni jest promieniowanie elektromagnetyczne? I pod parkietem też.

 3. Moher49 said

  Marszami nie wytępi się LGBT, to naiwność. LGBT popiera PIS, PO, SLD, PSL, bank premiera i cichutko toleruje kościół. Przeciw – Ruch Narodowy. Gdyby państwo było przeciw, to policja by LGBT rozpędziła. Policja rozpędza tych co protestują – ONR, Młodzież Wszechpolską. Sodoma i Gomora.

 4. Stoi ci Donald? said

  Ad 2
  Tam jak przykładałem do dwóch ścian i nie było pikania z miernika to dlatego, że jak widać na filmie rozpięła się jedna wiązka kabli. W puszkach mam ze dwadzieścia kabli i do każdego z nich jest podpięta broń psychotronowa, a gdy się jakąś wypnie to nie działa jakiś fragment instalacji. Np. pod światło w dużym pokoju podpięte są urządzenia do „instalacji” w pokoju i łazience z drugiej strony mieszkania.

 5. !!!! said

  Ad 4
  Zobaczcie co się dzieje. Na innych portalach z filmami np. Dailimotion jest jeszcze gorzej.

 6. JW said

  Olać Drumpfa, przerażające jest co innego, a mianowicie ilość uczestników, czy raczej uczestniczek tej hucpy. Wczoraj po południu warszawskie metro było pełne bezmózgich istot płci obojga noszących tęczowe flagi i torby i wymachujących chorągiewkami w tychże kolorach. Ledwo się powstrzymałem przed spuszczeniem wpierdolu tej hołocie (bez względu na płeć), ale czasy mamy takie satanistyczne, że to zdrowy człowiek trafia do więzienia za tępienie zboczeń i tych, którzy jej popierają.

 7. Piotr Podgórni said

  LGBT to satanizm więc nic dziwnego, że lucyferianin Trump te środowiska wspiera. Widziałem jakąś odprawę Trumpa chyba w Białym Domu, na której ciągle powtarzał „calm before the storm”. Skoro Niemcy oficjalnie stały się ofiarą IIWŚ to znaczy, że ta burza się zbliża.

 8. revers said

  Matko Boska! a co tam w tym Sztolholmie sie dzieje? ze pan gajowy nie widzial, i nie nie wie, a bog nie grzmi?
  https://pbs.twimg.com/media/D8jzLksWwAIZMr5?format=jpg&name=small

  https://pbs.twimg.com/media/D8jzLksWwAIZMr5?format=jpg

  Pani biskup Sztokholmu z konserwatywnym Rabinem Gminy Żydowskiej Sztokholmu na tęczowym nabożeństwie. Nieco później odbyła się chrześcijańska „msza miłości”.

  lub strefa szariatu …

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,567,168228499,168228499,Scena_ze_strefy_szariatu_.html

  ———–
  Gajowy już nie ma siły odnotowywania diabelstw, jakie dosłownie codziennie mają miejsce w Szwecji.
  Admin

 9. Moher49 said

  Na Paradzie Równości w Warszawie pojawił się także… Blok Żydowski. Nie zabrakło również izraelskiej ambasador w Polsce Anny Azari.
  „Były flagi z Gwiazdą Dawida i tęczowa chupa. Warszawscy Żydzi razem przeszli w Paradzie Równości” – czytamy na łamach jewish.pl. (Media Narodowe). Cenzura oczywiście zabrania powielania tej wiadomości.

 10. Sarmata said

  Oto co Bóg powiedział św. Katarzynie ze Sienny odnośnie grzechu homoseksualizmu!
  Grzech ten jest tak obrzydliwy dla Mnie, który jestem najwyższą i wieczną czystością, że przez ten jeden grzech zniszczyłem pięć miast z wyroku mej boskiej sprawiedliwości (por. Mdr 10,6; Rdz 19,24-25; Iz 13,19; Rz 9,29), która nie mogła go ścierpieć. Tak wstrętny był Mi ten grzech. I nie tylko Mnie, lecz i samym diabłom (których ci nieszczęśni obrali sobie za swych panów). Nie aby czuli odrazę do złego: nie lubią oni dobra, lecz z powodu swej natury, która była naturą anielską, odpycha ich widok tego potwornego grzechu, popełnianego obecnie. Wprawdzie rzucają oni zatrutą strzałę pożądliwości, lecz, gdy dochodzi do samego grzechu, uciekają z powodu, który ci podałem.

  Tak nawiasem to pedał musi być tępy, bo inaczej nie zostałby pedałem.
  Jakim trzeba być idiotą i degeneratem aby dać się ruchać i piąstkować.

  Lepiej być antysemitą niż pedałem.

  ————
  Lepiej? Być antysemitą jest KONIECZNE, jeśli nie jest się idiotą.
  Admin

 11. Kura domowa said

  Panie Gajowy, czy chciałby Pan wrócić do Polski?

  Kiedyś chciałem… dziś już trochę za późno.
  Admin

 12. Kura domowa said

  Panie Gajowy, niech Pan wybaczy moje pytanie. Nie musi Pan odpowiadać.
  Gdzie Pan Szanowny chce być pochowany?

  Chciałbym w Polsce. W górach.
  Admin

 13. LGBT przynosi zyski nie tylko dla wydziałów skarbowych i podatkowych.Administracje w wielu krajach popieraJą LGBT tylko dla forsy.Politycy wykonują rozkazy dla zysków od lobbystów,od koncernów…..

 14. Ale dlaczego? said

  Wczoraj zauważyłem w polskojęzycznych telewizyjkach reklamę sprita, czyli coca-coli pro-lgbtqwerty.
  Czyli Rothschildowie uruchomili atak na resztki normalności w EU, tj. w Polsce.
  A na paradzie zboczeńców w w-wie wykonali tęczową parodię mszy świętej… Kurwizja ma się czym podniecać.
  Na dodatek w żydowskich mediach tzw. koalicji europejsowatej coraz więcej głosów o podziale Polski na tą postępową i tą zaściankową. No i projekty przygotowywane przez powyższych mające przenieść wiele kompetencji rządu centralnego do województw. Przynajmniej tak twierdzą w kurwizji.
  Rzydy dały rozkaz na polin…
  Czyli jak wygrają pisiory, to nas sprzedadzą. Jak „opozycja”, to zlikwidują Polskę jeszcze szybciej.
  A durni Polacy są ślepi niczym dżdżownica. I rozumek tenże.

  Kurwa, co za głupi naród!
  https://warszawa.gosc.pl/doc/5629135.Sprofanowal-Msze-sw-na-Paradzie-Rownosci

 15. revers said

  ad1

  jak sie wykluje synowi Donalda to obetna

  https://lastdayswatchman.blogspot.com/2019/06/two-brazilian-lesbians-stab-boy-one.html?m=1&fbclid=IwAR2x8S8jAsqtSSw5Wj1_oiisjmBDhW4vVafgCTVUS4RKQSKkH0xIwQCscng

  wlasnie w Brazyli areszowano dwie lesby ktore po seksie malolatem obciely chlopakowi genitalia.

  Sprawa dla psychologow, ale czy sa jeszcze wsrod normalnych psychologowie na miare Marka Kotanskiego, czy psycholozkowie?.

 16. Troll Polonii said

  Wyborcy w USA sa dumni, ze wybrali im (Rosjanie) Donalda Trumpa na prezydenta.
  I podczas gdy ulubieniec Polonii amerykanskiej pieprzy o poparciu dla dewiantow swiata, Chiny i Rosja spokojnie i po cichu przepedzaja jankesow z Azji.
  Prezydent Xi wlasnie sie wybral na wielkie turnee po centralnej Azji gdzie bedzie za pol darmo opychal cale zaklady pracy skazone przez jankesowskie sankcje.

  W Kazachstanie wybory wygral krewnak Nazarbajewa:
  Tokayev wins Kazakhstan’s presidential election, exit polls say – CGTN
  https://news.cgtn.com/news/3d3d774e32416a4d35457a6333566d54/index.html

  Rosjanie i Chinczycy buduja silny obronny blok anty-jankesowski
  President Xi: China, Russia relationship at its best in history – CGTN
  https://news.cgtn.com/news/3d3d774d7a51544d35457a6333566d54/index.html

  Bywsze republiki radzieckie kwitna gospodarczo ( w przeciwienstwie do amerykanskich sasiadow poludniowych)

  Ambassador: China and Kyrgyzstan to further deepen political trust – CGTN
  https://news.cgtn.com/news/3d3d514f30416a4d35457a6333566d54/index.html

  A Chinczycy sie smieja z amerykanskiego IQ:
  U.S. request for Huawei ban poorly thought through – CGTN
  https://news.cgtn.com/news/3d3d774d33416a4d35457a6333566d54/index.html

 17. Troll Polonii said

  Byla kiedys w Polsce – za dobrych czasow kulturalnych- wystawiana w teatrze taka sztuka Abramowa pt. Derby w Palacu.
  W tej sztuce padly prorocze slowa pana hrabiego do lokaja:

  „Janie, Azja nadchodzi „.

  Dobrze powiedzial.

  To tylko tak, na marginesie o wyzszosci zoltej rasy nad biala.

  Biala rasa lubi tracic czas na pieprzenie o pieprzeniu dewiantow przez zboczencow ii odwrotnie.

 18. Boydar said

  Panie Kolego Kafel, niech Pan napisze drukowanymi, że to operacyjna prowokacja kontrolowana, plizzzzzz …

  …… I jeszcze że miłość Trumpa do rzydostwa to tylko ściema.
  Admin

 19. jasiekztoronto said

  Re: 13
  „LGBT” jest jednym z narzedzi w zydowskich lapach do demoralizacji narodow do uleglosci politycznej i ekonomicznej, a gdy juz zostana one opanowane, to „LGBT” szybko zniknie z prostej przyczyny: zydowskie rzady nie toleruja i nigdy nie tolerowaly „seksualnych wydumek”…czego przykladem jest „i-sra-hell”…
  Tak wiec wszystkie „pedaly” czy „lesbijki” (z „genderami” wlacznie) zostana ZLIKWIDOWANE z zycia publicznego…(do „odstrzalu”)
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Zbyszko said

  Pismo Święte (Paweł – List do Rzymian 13) „Wszelka władza pochodzi od Boga”….
  Obojętnie więc jaką drogą zdobyta, KAŻDA władza pochodzi od Pana Boga i pełniący tą władzę, pełnia ją tu na Ziemi w imieniu Pana Boga…
  Czarno więc ich widzę, za to prowadzenie całych narodów na potępienie..,

  NAJNIŻSZE POKŁADY PIEKŁA, NAJCIĘŻSZE CIERPIENIA, NAJWIĘKSZE WIECZNE MĘKI…

  ZA ŻADNE SKARBY ŚWIATA NIE CHCIAŁBYM ŻADNEJ WŁADZY NA TEJ ZIEMI, nawet tej najmniejszej, bo sprawozdanie z prowadzenia innych do Pana Boga (bo po to dostaje się władzę) każdy sprawujący władzę będzie zdawał BARDZO SZCZEGÓŁOWE.

  Żal mi tych wszystkich sztywnych pewniaczków.

 21. Okadwa said

  Czyli że Ameryka ma nowy stan…
  I kto podniesie nań rękę temu Ameryka odrąbie.
  Tedy biada krajom które homoseksualnych figlarzy prowadzą na egzekucje.
  Do kogo zatem strażnik Tramp pije?… bo do Arabii Saudyjskiej to raczej chyba nie.
  Ale Iran pasuje jak ta lala… Biedroń by się tam ze swoją konfraternią zbyt długo nie uchował
  Ogólnie to Donaldowy wpis ma wydźwięk i zawołanie pt: „Wyklęty powstań ludu ziemi”.
  Tyle że teraz nie sierp i młot ale seks po siódmy pot… a dlaczego siódmy?
  A bo tęcza ma kolorów siedem… i trzeba by się jakoś Ameryce podlizać.
  Trzeba by wziąć i ukraść tęczę z nieba.
  … tak jak onegdaj księżyc.

 22. Troll Polonii said

  19
  Okadwa
  Okadwa trafil niejako w 10-ke.
  Lata temu, pamietam, w Haaretzu ‚pisalo’, ze to Izrael przygotowal taka grupe ‚lobbystyczna’, ktora ma na celu promowac homoseksualizm w Iranie, zeby pokazac swiatu jak sie lamie prawa humanitarne w kraju ajatollachow.

 23. hulajdusznik said

  Wczoraj w Warszawie (9 czerwca 2019 roku) miał miejsce tęczowy przemarsz sodomitów. Na Paradzie Równości pojawił się także… Blok Żydowski. Nie zabrakło również izraelskiej ambasadoressy w Polsce Anny Azari.

  „Były flagi z Gwiazdą Dawida i tęczowa chucpa. Warszawscy Żydzi razem przeszli w Paradzie Równości” – czytamy na łamach jewish.pl.
  „Jedną z wartości, które nam przewodzą jest «tikkun olam». Wywodzi się ona z judaizmu i znaczy «naprawianie świata». Małymi codziennymi działaniami chcemy tworzyć lepszą rzeczywistość, której wszyscy i wszystkie będziemy czuli się częścią” – deklarowali organizatorzy homoparady.
  O utworzenie Bloku Żydowskiego podczas warszawskiej parady sodomitów zabiegał Emil Jeżowski – asystent zastępcy Azari. Wcześniej, z okazji marszu dewiantów, Centrum Społeczności Żydowskiej (JCC) zorganizowało spotkanie z ambasadoressą Izraela poświęcone „prawom osób LGBT w Izraelu”.

  Tajemnicą poliszynela jest, że Izrael już dawno zaprzedał duszę tęczowym diabłom. – Kiedy dochodzi do chronienia naszych praw, to prawo działa. Problem stanowi wielu konserwatywnych ludzi, takich jak moi rodzice – stwierdziła Michal Eden, która jest pierwszym politykiem otwarcie przyznającym się do homoorientacji.

  https://wolnosc24.pl/2019/06/09/oni-znowu-wspieraja-teczowe-lobby-w-polsce-blok-zydowski-i-ambasadoressa-azari-na-homoparadzie-foto/?fbclid=IwAR2LN8lBt2W0t14k7G7aEZbICyYubIrWDlPhizAPhUZYFxQEI9GvltNQadM
  __________________________________________________________________________

  Tfu!!!

 24. hulajdusznik said

  Inicjator, szerzyciel, parchator, gorszyciel.

 25. Artnemo said

  Niekoniecznie to co mówią politycy musi odzwierciedlać ich osobiste poglądy. W przypadku Trumpa chodzi raczej o zjednanie sobie środowisk LGBT przed kampanią wyborczą. Panu Bogu świec HVemzkę a diabłu ogarek…

  ——-
  CHUJ MU W DUPĘ.
  Najlepiej zarażony HIV-em
  Admin

 26. hulajdusznik said

  Re 23:

  A… to ciekawe… Ciekawe czy pajac może mieć i ma osobiste poglądy? Pinokio podobno miał.

 27. Boydar said

  „… o zjednanie sobie środowisk LGBT przed kampanią wyborczą …”

  Czyli co, światły, postępowy i bezkompromisowy Trump podwieszony jest do lobby pedałów ? Ponieważ stabilne mocowanie wymaga dwóch punktów, jest też lobby żydowskie. Trudno wyrokować o części wspólnej, myślę że 85% nie będzie przesadą.

  W każdym bądź razie, jak takiemu prezydentowi zaufać ma człowiek normalny ?

  To już tylko wyjaśnić może Kolega Kafel.

 28. hulajdusznik said

  A tu coś dla nawoływaczy do pisania i podpisywania petycji.

  „Na stronie „Zatrzymaj Gender” znajduje się petycja do premiera, prezesa PiS i innych polityków PiS z żądaniem wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, która pod pretekstem zwalczania przemocy wobec kobiet wymusza wprowadzenie do szkół i sądów ideologii gender i LGBT (masturbacje i temu podobne zboczenia), a za krytykę tych środowisk i ich ideologii nakazuje karać jak za mowę nienawiści.
  PiS obiecał przed wyborami w 2015 r., że wypowie tą bardzo szkodliwą konwencję. Minęło prawie 4 lata i nie zrobił tego nikt. Pora więc im przypomnieć o tym, do czego się zobowiązali. Nie dla sodomii LGBT i ideologii gender!”

  A w PiS-du z tymi wszystkimi zboczonym zbokami, parchatemi parchami, nawoływującemi nawoływaczami i innymi zbękłymi zbukami!!!

 29. Marek said

  Panie Jaśku, w Izraelu parady równości kwitną od 1997:
  https://queer.pl/artykul/199664/parada-pride-parade-tel-aviv-2017
  W Telaviv podobno, jak donoszą żydkowie, od 15 do 30 % gejów.

 30. Marek said

  https://i0.wp.com/coupleofmen.com/wp-content/uploads/2016/12/Tel-Aviv-Pride-Parade-Israel-00.jpg?fit=2000%2C1330&ssl=1

 31. Stanley said

  a ponoć pan Trump był taki prawicowy ???!!!
  no a jeśli taki jest z niego postępowiec to dlaczego nie walczy o prawa LGBT w Arabii Saudyjskiej albo Jemenie ???
  tam z takim miękkimi jest króka piłka podobno….

 32. Alina said

  Palestyńska piosenka o Trumpie.

  פרחי ירושלים שרים סופר טראמפ

  Podobno Amerykany wybrały go sobie bo nie chciały więcej wojen. Będą miały więcej wojen.

 33. jasiekztoronto said

  Re: 29 Marek…
  I „i-sra-hell’u” rowniez „kwitnie” demokracja i sprawiedliwosc spoleczna i wogole „i-sra-hell” to panstwo prawa…
  Patrzy pan na przedstawienie i wogole nie zwraca zadnej uwagi jak ono ma sie do samej rzeczy…
  Podejrzewam, ze jest pan z tych, co przyjmuja (wierza we) wszystko co nam wszystkim zydzi przedstawiaja…
  Pora sie obudzic…, ale skoro bedzie bolalo, to prosze nie dokonywac tego bohaterskiego czynu…Po co to panu???…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. bebrave2019 said

  Trump przeszedł na ortodoksyjny judaizm! Trump nie wierzy już w Jezusa Chrystusa jako Syna Bożego, jako Mesjasza!
  Tak, wierzcie lub nie, ale wszystkie fakty na ziemi wskazują na całkowite podporządkowanie się woli syjonistycznego Izraela i rabinów „Synagogi Szatana”, którzy kontrolują to państwo oszustów.
  Donald Trump przeszedł na judaizm dwa lata temu, według urzędnika Białego Domu z Israel Today News z 24 lutego 2019 roku.
  https://www.eutimes.net/2019/05/donald-trump-secretly-converted-to-judaism-in-2017-according-to-white-house-leaks/

Sorry, the comment form is closed at this time.