Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  plausi o Klęska ministra Niedzielskiego…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Marek o Klęska ministra Niedzielskiego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  lewarek.pl o Wolne tematy (53 – …
  Tralala o List przełożonego generalnego…
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  wewewe o Wolne tematy (53 – …
  carlos o Będziemy mieli dokumenty, jak…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Transformacja po 1989 roku – sukces czy porażka?

Posted by Marucha w dniu 2019-06-09 (Niedziela)

Funkcjonuje wiele przeciwstawnych opinii w sprawie oceny skutków 30 lat transformacji po roku 1989. Czy był to sukces, czy porażka? Jeśli sukces, to dla kogo?

Ocena zależy od tego z jakich pozycji ideologicznych, jakiej wizji funkcjonowania państwa i narodu, wychodzi ten, który jej dokonuje. Inna będzie ocena dokonana przez liberała, inna przez konserwatystę, a jeszcze inna przez nacjonalistę czy socjalistę.

Czy można dokonać jakiejś obiektywizacji tej oceny? Można przynajmniej próbować to czynić. Dobrym podejściem byłoby określić jak zmieniły się przez ten okres nasze warunki życia, w porównaniu do sąsiadów. Bardzo wielu ludzi nie będzie cieszył ich sukces, gdy okaże się, że sąsiad odniósł jeszcze większy sukces.

Zobaczmy zatem, jak wyglądał nasz status materialny w roku 1989. Był on bardzo marny, gospodarka była w zapaści. Dziennik Gazeta Prawna opublikowała tekst gdzie przedstawiono jaki poziom rozwoju USA osiągnęły kraje naszej części Europy w roku 1989 i 2016. Okazuje się, że w roku 1989 Polska była na poziomie 23 proc. USA i tylko w Rumunii było mniej, bo tylko 19 proc. W Czechach było to 55 proc., a na Węgrzech 34 proc. Więcej niż w Polsce było nawet na Ukrainie i Białorusi, odpowiednio 30 i 35 proc. W porównaniu do sąsiadów wyglądaliśmy bardzo słabo, byliśmy najbiedniejsi.

Tymczasem w roku 2016 ten wskaźnik, odnośnie poziomu USA, wyniósł w Polsce 49 proc. Bardzo zbliżyliśmy się do Czech, gdzie jest to 59 proc., ale też zupełnie zdystansowaliśmy Ukrainę, która jest obecnie tylko na 18 proc. poziomu USA.

Przypadek Ukrainy jest przykładem na zupełną porażkę tego państwa po odłączeniu się od ZSRR. Ten kraj, który przed transformacją był nawet bogatszy od Polski, obecnie zupełnie stracił dystans i jest najbiedniejszym krajem Europy. Nadto Polska wyprzedziła lub zrównała się z prawie wszystkimi innymi byłymi krajami socjalistycznymi.

Jest to niewątpliwie duży powód do satysfakcji, a szczególnie cieszy wielokrotne zdystansowanie Ukrainy, który do kraj, zaraz po wyjściu z ZSRR, był ludniejszy od Polski, jak też posiadał większą i nowocześniejszą od polskiej gospodarkę, a nawet infrastrukturę. Wystarczy przypomnieć, że była tam rozwinięta produkcja w zakresie technologii kosmicznych, nowoczesnych zbrojeniowych, jak też energetyka jądrowa i wspaniałe warunki dla rozwoju rolnictwa. Mogło się wydawać, że Ukraina ma szanse stać się taką słowiańską Francją, gdyż dysponowała podobnym potencjałem. Wszystko to jednak zostało rozkradzione, zmarnowane i zniszczone, a obecnie ten zrujnowany kraj jest tylko dostarczycielem taniej siły roboczej.

[Myśmy nie zdystansowali Ukrainy. Po prostu Ukrainę rozkradziono bardziej niż Polskę – admin]

Gdy się spojrzy na marny los oddzielonej od Rosji Ukrainy, to wtedy transformacja Polski wygląda na niesamowity sukces. Czy jest takim w istocie? Jest to sukces względny i błyszczy on tylko na tle słabych wyników innych, a szczególnie zapaści i ruiny na Ukrainie.

Można, dla dobrego samopoczucia, poprzestać na porównywaniu się z sąsiadami, ale powinniśmy także zauważyć to co osiągnęli w tym samym czasie inni. Wystarczy spojrzeć na to co dokonały Chiny podczas ostatnich 30 lat, by uświadomić sobie, że nasze osiągnięcia gospodarcze nie są szczególnie duże. Polska gospodarka nie posiada własnej siły, a pełni rolę komplementarną wobec Zachodu, szczególnie Niemiec, kierując tam eksport komponentów lub próbując zaistnieć na rynku usług. Tymczasem Chiny wyrosły na drugą, jeśli już nie na pierwszą, gospodarkę na świecie.

Także w liczbach bezwzględnych jej wzrost jest imponujący. Według danych Banku Światowego, w latach 1990-2017 produkt krajowy brutto Chin zwiększył się z 360,9 miliarda USD do 12,24 tryliarda [tryliona?] USD, czyli wzrósł prawie 34-krotnie. Tymczasem wzrost PKB Polski w tym samym okresie i z użyciem tej samej metodologii wzrósł z 66 mld dolarów do 524,5 miliarda, czyli nastąpił wzrost niespełna ośmiokrotny. Mniej więcej taki sam wzrost zanotowała Rumunia, startująca, podobnie jak my, z bardzo niskiego poziomu.

Widać zatem, że nasz sukces gospodarczy jest wyraźny, ale względny, gdyż wobec tego co dokonały Chiny nie wygląda on już wcale imponująco.

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl

Jak można w ogóle mówić o jakimkolwiek sukcesie gospodarczym w sytuacji, gdy Polskę pozbawiono własnej gospodarki?
Admin

Komentarzy 13 do “Transformacja po 1989 roku – sukces czy porażka?”

 1. revers said

  Moze inaczej, ktory kraj z bylych demoludow wyszedl na prosta gospodarcza?

  Nawet w Czechach ktory mial liczony w milirdach dodatni bilans handlowy z zagranicaa, po 30 latach od aksamitnej rewolucji wyszlo setki tysiecy protestujacych na ulice, tym bardziej ze szefem panstwa zostal miliarder ktory dba tylko o swoje miliardy i pani do propagandy sukcesu, gdy co 9 czech scigany jest przez komornika, liczba prywatnych osob sukcesywnie zadluzonych rosnie z dnia na dzien.

  Reszta jak w RP jest benificjantem wtornej dystrybucji unijnego kolchozu z programow regionalnych i dotacji, fabryk skladakow duzych korporacji, i tepionej podatkami, obciazeniami malej przdsiebiorczosci lub sukces kretywnej ksiegowosci i liczenia PKB.

 2. E no nie ………jasne że sukces dla tych którzy to ładnie zaplanowali i zrealizowali.. większość zysków ze sprzedaży Polski zostało ulokowanych w różnych firmach na świecie z amerykańskimi funduszami w składzie! !,
  .https://twitter.com/Robert_Kogga

 3. Plausi said

  O wizji

  „jakiej wizji funkcjonowania państwa i narodu”, najpierw ustalmy wreszcie czym jest państwo:

  .- https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Panstwo

  a skoro postawiliśmy już sobie to pytanie, to czym jest kapitalizm:

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/08/reformy-wilczka-czy-mozliwa-byla-polska-droga-do-kapitalizmu/#comment-836538

  w istocie, a nie tylko w tele-wizji.

  Inny tekst zwraca wprost uwagę na to, że: „CIA zainwestowało 5 mld $ w ukraiński Majdan i 1/100 tego w wyborcze zwycięstwo PiS w 2015 roku w Polsce”

  https://lotna.neon24.pl/post/149247,polska-bedzie-po-ural

  Tego rodzaju dane krążą już od dawna w sieci. Wniosek:5 mld. wystarczy aby zdestabilizować 40-to milionowe społeczeństwo i je obrabować, a więc ok. 100 dol./osobę. Naturalnie, jeśli się dysponuje taką bazą konfidentów jak choćby członkowie tego PO.PiSu można zredukować koszty do 1%, i ustanowić ustawę „447”. Bardzo korzystny rachunek ekonomiczny.

  Przypomnijmy, USA usiłowały destabilizować (Bush dablju) Iran (60 milionów mieszkańców) programem za 300 milionów, nic z tego nie wyszło, ale polskich konfidentów kupiono już za 50 milionów aby skasować 330 miliardów, to jest geszeft.

 4. Dictum said

  [A ja dalej swoje, tzn. za ks. St. Trzeciakiem (1936). M.in. o takich gojach, jak Trump żydzi powiadali, że własnymi rękami burzyć będą własny porządek świata i tańcować, jak im parchy zagrają].

  V. ŚRODKI UŁATWIAJĄCE OSIĄGNIĘCIE CELU

  Przeciw pojęciu o królestwie mesjańskim ziemskim wypowiada Chrystus Pan słowa: „Królestwo moje nie jest z tego świata” – Tymczasem wspomniany rabin Francji, Juliusz Weill, mówiąc o mesjanizmie i wyzwoleniu Izraela, twierdzi:

  „Królestwo Boże jest z tego świata, jeżeli Izrael wypełni swoją rolę, czyli jeżeli utrzyma się na wyżynie przez swoją własną dyscyplinę i jeśli czyhać będzie, by pomagać ze wszystkich swoich sił w tym, co się robi na świecie w wykonaniu programu proroków”.

  Jaki zaś jest ten program proroków, tego Weill nie mówi. Wyręczyły go już „Protokoły mędrców Syjonu”, oświadczając:

  „Prorocy zapowiedzieli nam, że wybrani jesteśmy przez samego Boga do panowania nad światem. Bóg nam dał genialność, byśmy mogli uskutecznić to zadanie. Gdyby obóz przeciwny był genialny, wówczas mógłby walczyć z nami. Walka byłaby bezlitosna, jakiej jeszcze świat nie widział. Zresztą genialność gojów jest spóźniona”.

  Z tego wynika, że Hitler jest genialny, a genialność jego jest spóźniona. Czytamy dalej w wymienionych „Protokołach”:

  „Państwo nasze, krocząc drogą podboju pokojowego, ma prawo zastąpienia okropności wojny przez mniej dostrzegane, ale więcej celowe egzekucje, za pomocą których należy podtrzymać terror, usposabiający do ślepego posłuszeństwa”.

  Jako środek pokojowego podboju ma być wojna ekonomiczna, która da podstawę przewadze żydowskiej.

  „Wówczas nasze prawa międzynarodowe zniweczą właściwe prawa narodowe. Nadto intrygi polityczno-społeczne i nienawiści stanowe wśród rdzennych narodów osłabią ich siły, zmniejszą ich odporność, ale natomiast wzmocnią żydostwo i ułatwią mu osiągnięcie zamierzonego celu. Uzbroić jednych przeciw drugim, by się przeciwnicy sami wzajemnie niszczyli, by ten, który wyjdzie zwycięsko, był już tak osłabiony, że musiałby się poddać wpływom żydostwa, to środki prowadzące do celu. Aby pobudzić żądnych władzy do nadużywania jej, przeciwstawiliśmy wzajemnie sobie wszystkie siły, rozwijając ich liberalne tendencje do niepodległości uzbroiliśmy wszystkie partie, umieściliśmy władzę jako cel dla wszystkich ambicji. Z państw uczyniliśmy areny, na których rozgrywają się zamieszki. Niezadługo zamieszki i bankructwa rozpoczną się wszędzie”.
  „Z pomocą nędzy i wypływającej stąd zawistnej nienawiści rządzimy tłumem i dłońmi jego miażdżymy wszystkich, którzy stają na drodze do naszych celów”.
  „Kiedy nadejdzie czas koronacji naszego władcy świata, wówczas te same ręce zmiotą wszystko, co mogłoby stanowić przeszkodę”.

  Tę myśl podaje również Hans Kohn, zapowiadając bliską walkę między duchem żydowskim a nieżydowskim, a raczej chrześcijańskim. Z walki tej naturalnie – tak według filozofa żydowskiego, jak i według „Protokołów mędrców Syjonu” – ma wyjść zwycięsko naród żydowski, toteż „Protokoły” pewne zwycięstwa mówią już o umocnieniu podstaw dynastii króla Dawida. W tym duchu również, przedstawiając tryumf imperializmu żydowskiego w królestwie mesjańskim, francuski żyd Izydor Loeb mówi:

  „Całe bogactwo narodów przejdzie do narodu żydowskiego, będą te narody szły poza narodem żydowskim w kajdanach, jak więźniowie i ukorzą się przed nim, królowie będą wychowywali jego synów, a księżniczki będą piastowały jego dzieci. Żydzi będą panowali nad narodami, zawołają do siebie narody, których nawet nie znają i narody, które ich nie znają, przybiegną do nich. Bogactwo mórz i skarby narodów przejdą od nich do żydów. Naród i państwo, które nie będzie służyło Izraelowi, zostanie zniszczone”.
  „Marzenie przyszłości będzie odwetem za teraźniejszość. Narody, które nie mogą być zwyciężone siłą, poddadzą się same, broń wypadnie im z ręki. Żydzi są poniżeni wśród narodów sąsiednich, podniosą się i staną ponad wszystkimi narodami świata. Żydzi utracili swą narodowość, nie będzie więcej narodów, albo wszystkie narody utworzą jeden naród”.

  Rozumieją to żydzi dobrze, że narody same poddadzą się tylko wtedy i broń im tylko wypadnie, jeśli będą rozłożone wewnętrznie przez walki klasowe, przez wywrotową i rewolucyjną działalność, bo wtedy jedne warstwy narodu niszczyć będą drugie. Najlepszą jednak ilustracją tak „Protokołów mędrców Syjonu”, jak i marzeń żydostwa, jest następująca odezwa, podana w języku hebrajskim, znaleziona u wziętego do niewoli niejakiego Zundera, komendanta 11 pułku strzelców bolszewickich, w czasie utarczki na granicy estońskiej, w nocy 9 grudnia 1919 roku, przeznaczona dla różnych komitetów międzynarodowej unii żydostwa. Oto treść tej odezwy:

  „Poufne. Dla prezesów sekcji międzynarodowej ligi izraelskiej.
  Synowie Izraela! Godzina naszego zwycięstwa jest już bliska. Jesteśmy u progu panowania nad światem, to, o czym nie mogliśmy myśleć jak tylko w marzeniu, staje się obecnie rzeczywistością. Niedawno słabi i bezsilni, teraz podnosimy dumnie głowę, co zawdzięczać należy bezładowi światowemu. Przez zręczną propagandę poddaliśmy krytyce i wyszydzeniu powagę i wykonanie religii, która jest nam obca, złupiliśmy te świątynie, które nam są obce, zachwialiśmy w ludach i państwach ich kulturę i ich tradycję, znajdując w tych narodach więcej ludzi, jak nam było potrzeba do naszej pracy. Zrobiliśmy wszystko, co potrzebne, by podbić naród rosyjski pod potęgę żydowską i zmusiliśmy go w końcu, by upadł na kolana przed nami – Rosja śmiertelnie zraniona jest teraz na naszej łasce. Strach przeklęty przed niebezpieczeństwem nie powinien nam pozwolić ani na współczucie ani na litość. Nareszcie dane nam jest patrzeć się na łzy narodu rosyjskiego. Zabierając mu jego dobra i jego złoto, uczyniliśmy z tego narodu podłych niewolników. Lecz bądźcie roztropni i dyskretni. Należy zniszczyć najlepsze elementy, elementy uświadomione, aby Rosja nie otrzymała już więcej rządcy. W tym celu my zniszczymy wszelką możliwość opierania się na naszej sile. Wojna i walki wewnętrzne zniszczą skarby i kultury stworzone przez narody chrześcijańskie. Bądźcie roztropnymi synowie Izraela. Nie ufajcie siłom zwodniczym i tajemniczym. Bronstein, Apfelbaum, Rosenfeld, Steinberg i mnóstwo innych wiernych synów Izraela jest w komisariatach, odgrywają pierwszą rolę. Lecz nie upajajcie się zwycięstwem. Bądźcie roztropni, ponieważ nikt oprócz was samych nie może nas bronić. Synowie Izraela! Zewrzyjcie się bardziej w szeregi i walczcie za wasz wieczny ideał”.

  Odezwa powyższa wyjaśnia nie tylko przytoczone już orzeczenia „Protokołów”, ale będąc przeniknięta na wskroś ich duchem tworzy dla nich najlepszy komentarz. Jak tu wszystko przepięknie harmonizuje ze sobą! W „Protokołach” czytamy:

  „Natężona walka o supremację, wstrząśnienia w życiu ekonomicznym wytworzą, a nawet już wytworzyły inny rodzaj społeczeństwa zimnego, bez serca i pełnego rozczarowań. Społeczeństwa takie przejęte będą wstrętem do religii i wyższej polityki. Kierownikiem ich będzie jedynie wyrachowanie, czyli złoto, dla którego będą miały kult prawdziwy za uciechy materialne, jakie ono dać może. Wówczas nie dla służenia dobrej sprawie, nawet nie dla dostatku, lecz jedynie z nienawiści do klas uprzywilejowanych niższe sfery gojów pójdą wraz z nami przeciwko naszym konkurentom o władzę, przeciwko gojom inteligentnym”.
  „W całej Europie, a przy jej stosunkach i na innych lądach winniśmy wywołać ferment, waśnie i niezgodę. Wypływa z tego zysk podwójny – po pierwsze, utrzymujemy w respekcie wszystkie kraje, świadomie, że od woli naszej zależy wywołać zaburzenia lub ład zaprowadzić; po drugie, za pomocą intryg splączemy nici łączące nas z rządami wszystkich państw za pomocą polityki, traktatów ekonomicznych lub zobowiązań pieniężnych”.
  „Na każdy objaw przeciwdziałania musimy mieć możność wywołania wojny z sąsiadami w tym kraju, w którym ośmielili się sprzeciwiać naszym planom. W wypadku, kiedy i sąsiedzi ci postanowią działać zbiorowo przeciwko nam, musimy odeprzeć atak podobny za pomocą wojny powszechnej”.
  „Do czynności pożytecznych dla naszego obszernego planu, bliskiego już upragnionego końca, winniśmy zmusić rządy gojów rzekomą opinią publiczną, urobioną w tajemnicy przez nas za pośrednictwem prasy, pozostającej całkowicie w naszych rękach z małymi wyjątkami, z którymi nie warto się liczy. Poszczególnym rządom pokażemy naszą siłę za pomocą zamachów, czyli terroru, wszystkim zaś, jeżeli dopuścimy do powstania przeciwko nam, odpowiemy armatami amerykańskimi, chińskimi lub japońskimi”.

  Podobnie również wypowiada się twórca syjonizmu, Teodor Herzl, w swoim „Państwie żydowskim”, twierdząc, że nie można już znieść prawnego równouprawnienia żydów, gdzie ono istnieje. Nie tylko dlatego, że byłoby ono przeciw nowoczesnej wiedzy, ale także, żeby to natychmiast wszystkich żydów, biednych i bogatych, zapędziło do wywrotowych partii.

  „Nie można właściwie nic skutecznego przeciwko nam uczynić”.
  „Na dół proletaryzując się na wywrotowców, tworzymy podoficerów wszystkich rewolucyjnych partii, a równocześnie ku górze wzrasta nasza straszna potęga pieniądza”… itd., itd.

  Tak samo i „Protokoły” przedstawiają żydów jako niezwyciężonych.

  „Obecnie, jako siła międzynarodowa, jesteśmy nietykalni, w razie bowiem napaści bronią nas państwa inne”.

  W tym duchu także, wielce nastrojowo bojowym, występują i żydzi w Polsce:

  „Jesteśmy wielką siłą bojową, nawet dziś w naszym rozproszeniu, skoro tylko poczujemy, że musimy gromadnie wystąpić we wszystkich krajach diaspory. Ta siła obronna mas żydowskich i ten wojenny patos są echem i obrazem małej Judei, oblężonej przez potężny i zbrojny Rzym. Stara krew Hebrejów posiada wciąż jeszcze krzepką siłę, pęd obronny i żywioł buntu! Wgałęziliśmy się w zawiły splot interesów rozmaitych państw. Nasza żydowska rozłożysta eksterytorialność polityczna może zadać naszym wrogom dotkliwy cios”.

  Widzimy zatem, że jeden i ten sam duch, jedne i te same myśli, jedne i te same cele przy używaniu jednych i tych samych środków w dążeniu do tych celów występują tak w „Protokołach mędrców Syjonu”, jak i u innych żydowskich działaczy z różnych krajów, a szczególniej u Herzla, twórcy syjonizmu. A więc do taktyki żydowskiej w walce z przeciwnikiem należy wprowadzenie rozkładu w życiu wewnętrznym przeciwnika przez rewolucje, przez podburzanie jednych warstw narodu, przeciwko drugim i przez podburzanie jednych narodów przeciwko drugim. – Jest to zatem dywersja na wielką skalę. Do niedawna podburzali żydzi we wszelki możliwy sposób Niemców przeciw Polsce, dziś chcieliby wykorzystać Polskę przeciw Niemcowi i podjudzali już we wszelki sposób do wojny w początkach rządów Hitlera. Kiedy zaś Polska zawarła z Niemcami pakt o nieagresji, żydzi nie posiadali się ze złości, jak stwierdza to rabin krakowski, dr Thon, b. prezes sejmowego „Koła żydowskiego” w swej mowie podczas ogólnej dyskusji nad budżetem w Sejmie 6 listopada 1934 roku, gdzie rebe Thon powiedział:

  „Otóż zdaje się mi, że rząd powinien się liczyć z tym, że ma 10 procent ludności żydowskiej. Czy jest z tego zadowolony czy nie, to obojętne. Ale faktem jest, że ma 3 miliony, czyli 10% ludności żydowskiej w swoim państwie. Z taką mniejszością należy się liczyć. Należy się liczyć z uczuciem, z sentymentem takiej mniejszości i powiedzieć sobie, że nie wolno się łączyć z zaciekłym wrogiem tej mniejszości”.

  Pragnęliby żydzi, by Polska z ich „wrogiem” prowadziła wojnę. Niechby goje przelewali swoją krew dla sprawy żydowskiej. Czują to zbyt dobrze, że sami są za słabi nawet do wojny ekonomicznej z Niemcami i dlatego przy pomocy z jednej strony masonerii w wyższych sferach społecznych, z drugiej zaś strony przy pomocy partii socjalistycznej, starają się wciągnąć do wojny inne narody.

  „Nie łudźmy się – przestrzega swych pobratymców Kleinbaum – upadek reżimu hitlerowskiego nastąpi już nie w bezpośrednim wyniku walki żydowskiej, jeno na polu bitew lub na barykadach ulic Berlina. Celem naszej walki politycznej musi być izolacja rasizmu hitlerowskiego, niedopuszczenia do jego zapanowania także poza granicami Rzeszy. W tym kierunku winna też być wymierzona cała w świecie propaganda polityczna”.

  W angielskiej izbie gmin „poseł Janner, reprezentujący ludność żydowską, apelował do parlamentu, jako obrońcy tolerancji, aby poparł żydów w ich straszliwej walce, którą musieli podjąć z hitleryzmem. Drugi poseł liberalno-żydowski, major Nathan, domagał się od rządu bezpośredniej interwencji w Berlinie”. Podając tę wiadomości warszawskie pismo żydowskie zaznacza, że „potrzebna jest zwarta i energiczna akcja na terenie międzynarodowym przy poparciu zjednoczonego żydostwa światowego”. W tym kierunku najdalej posunęła się Francja, starając się pociągnąć za sobą i Polskę do wojny przeciwko Niemcom w interesie żydostwa. Wybitny mason francuski, minister spraw zagranicznych Bartou wystąpił w roli obrońcy żydów, starając się stworzyć koalicję przeciwko Niemcom. Komentarzem do jego pobytu w Polsce mogą być następujące słowa wymienionej „Opinii”, pochodzące z okresu jego pobytu w Warszawie:

  „Myśl wojny prewencyjnej przeciwko Niemcom hitlerowskim jeśli istniała, upadła. Głosy prasy emigracyjnej niemieckiej wskazywały na to, że Polska wielką oddała Niemcom przysługę, paraliżując francuski plan prewencyjnej wojny. Życzenie było w tym wypadku ojcem myśli, myśli o obaleniu hitlerowskiego reżimu za pomocą nacisku z zewnątrz, przy użyciu przemocy międzynarodowej”.

  A zatem międzynarodowa wojna miała bronić żydów przeciw Niemcom. Tak więc w teorii, jak i w praktyce żydów widzimy potwierdzenie wymienionych zasad „Protokołów mędrców Syjonu”. Widzimy nadto tę samą praktykę tak w postępowaniu żydowskim, jak i u ich pisarzy, jaką podają wymienione „Protokoły”. Taktyka ta zaś polega na wykorzystywaniu nieuświadomienia czy ciemnoty, by podburzyć jedne warstwy społeczne przeciwko drugim i wywołać przewroty polityczne lub podsycać antagonizmy narodowe, albo też podburzyć jeden naród przeciwko drugiemu i doprowadzić do wojny i ciągnąć z tego dla siebie korzyści. A zatem chytrością, podstępem i oszukaństwem dąży się do wytkniętego celu, bo jak Talmud poucza: „Kiedy mądrość przychodzi do człowieka, przychodzi także i chytrość”. A więc triumfuje tu zasada: cel uświęca środki! Tę samą zasadę podaje również występujący jako mesjasz w Polsce Jakób Lejbowicz Frank Dobrucki, który powiedział: „Musimy krążyć ze słodkimi słowy i oszukaństwem, póki wszystko nie przyjdzie do rąk naszych”.

 5. Troll Polonii said

  1
  Revers
  Wlasciwie dobrze napisane ale za bardzo kulturalnie.

  Poczawszy od stylistyki:
  ‚funkcjonuje wiele przeciwstawnych opinii’ po takie perelki jak::

  ‚Mniej więcej taki sam wzrost zanotowała Rumunia, startująca, podobnie jak my, z bardzo niskiego poziomu….
  …ale też zupełnie zdystansowaliśmy Ukrainę, która jest obecnie tylko na 18 proc. poziomu USA.
  …Jest to niewątpliwie duży powód do satysfakcji, a szczególnie cieszy wielokrotne zdystansowanie Ukrainy, który do kraj, zaraz po wyjściu z ZSRR,
  bo takie salomonowe niejako odkrycie:
  …Widać zatem, że nasz sukces gospodarczy jest wyraźny, ale względny, gdyż wobec tego co dokonały Chiny nie wygląda on już wcale imponująco….
  „Wyrazny ale wzgeldny’? to znaczy jaki?
  Nijaki.

  Artykul jest pelen ‚kombinacji alpejskich’ i kretactw.
  Jak mozna porownywac gospodarka planowa z dzyhadyzmem korporacyjnym?
  To tak jakby porownywac jablak z gruszkami przy czym jablka mierzymy w kiliogramach a gruszki w centymetrach

  Chce przez to powiedziec, ze wskazniki ekonomiczne w za czasow PRL byly zupelnie inne niz te zerzniete od Misesa.
  PKB to jest taki cwaniutki wabik zeby zaimponowac cyframi.
  Wskazniki ekonomiczne w gospodarce narodowej sa zupelnie inne niz w dzikim kapitalizmie.
  Pieniadz skumulowany nie decyduje o rozwoju gospodarczym kraju.
  Najwiekszym grzechem spekulantow bylo wystawienie pieniadza na gieldzie jako towaru – jest to zbrodnia na kazdej gospodarce.
  Uslugi nigdy nie powinny byc wliczane do dochodu narodowego.
  Wskazniki ekonomiczne to: majatek gospodarczy, budownictwo, budownictwo mieszkaniowe, przemyslowe, oswiatowe, naklady inwestycyjne, zatrudnienie, naklady na lecznictwo, przyrost ludnosci, import, eksport, przemysl, wewnetrzny rynek, gospodarka rolna, majatek panstwowy, lasy, gospodarka wodna,administracja, obrona kraju, wydatki na kulture; wymiana gospodarczo-kulturalna z innymi krajami itp.

  W ogole bledem podstawowym jest porownywanie gospodarki PRL z obecna gospodarka.
  Pieniadz nie jest celem gospodarki. jest srodkiem wymiany a nie szantazu gospodarczeo.. Banki nie sa celem samym w sobie i nigdy nie powinny byc dochodowe!!
  A pieniadz powinien byc w obiegu.

  I co z tego, ze USA ma az 1czy dwa procent milionerow, ktorzy trzymaja ogromne pieniadze z daala od kraju?
  Co to za gospodarka w ktorej 60 tysiecy mostow wymaga natychmiastowej naprawy?
  Co to za oswiata gdy uczniowie srednich szkol nie umieli czytac ani pisac?
  No to w ogole po co jest ta ekonomia i komu sluzy?
  USA takie potezne panstwo a zasluzeni weterani spia na ulicy albo w lasach, a rodzicow nie stac na nauke dla dzieci.
  Co to za gospodarka co polega wylacznie na prowadzeniu wojen i handlem bronia i narkotykami?

  I tylko na tym ogromnym przekrecie jaki nam autoro zaserwowal, mozna dojsc do wniosku, ze :

  ‚Mniej więcej taki sam wzrost zanotowała Rumunia, startująca, podobnie jak my, z bardzo niskiego poziomu….
  Z niskiego poziomu czego?? zydowskiego geszeftu?
  Rzeczywiscie w PRLu byl dosc slaby.

  Polska do 1989 roku byla bardzo zacofanm krajem
  Trzeba bylo wezwac zydow na pomoc.

  Ile szkol, szpitali, wyzszych uczelni, budynkow mieszkaniowych, mostow i polskich przedsiebiorstw, stoczni, zbudowano po 1989 roku?

 6. kojak said

  Sukces ? Krymninaliscii zydowscy ktorzy objeli wladze w 89 roku spowodowali straty wieksze niz II wpojna swiatowa ! Zydowscy pismacy calkowicie wyprali ludziom mozgioi Nie byl;o to trudne bo niestety narod idiotow Te hiEny samych lini kolejowych zlkwidowali ponad jedna trzecia !!! Cale galezie przemyslu zostaly zwyczajnie zlikwidowane ! ! ! Kilka tysiecy samych szkol zlkwidowali zydohiterowcy !!! i i i i

 7. Sukces, czy porażka? Cóż… Jednemu sukces, drugiemu porażka…

  Dla państwa, to ani sukces, ani porażka. Dla państwa to katastrofa.

 8. Boydar said

  Ale za to jaka piękna … 🙂

 9. Zbyszko said

  „Odzyskaną” wolność po 1989 roku można już sobie teraz skwitować tą jedną, jedyną prawdą :
  .https://www.youtube.com/watch?v=dB62xkejDIc

  Na szczęści zbliża się już wielkimi krokami to :
  https://www.paruzja-iskraz.pl/
  I NAJWYŻSZY JUŻ CZAS przygotować się do tego, póki jeszcze można.

 10. tyle w temacie said

  Michalkiewicz scieme cwiczyl z odroczka do jesieni. Juz teraz antypolskie scierwo podpisze akt oddania Polski zydom za dlugi, przed rozpoczeciem bombardowan Iranu.

  Co Pan chce powiedzieć?
  Admin

 11. Boydar said

  Podejrzewam, że toto pisze o Dupie.

 12. Ad. 8

  Ale za to jaka piękna …

  Proszę to powiedzieć samobójcom z przyczyn ekonomicznych (1989-2019).

 13. RomanK said

  Gdyby Polska dluzej pozostawala pod wplywem oligarchii nomenklaturowej zwiazanej z Bolszewicka…polska vegetowalaby na poziomie o wiele nizszym niz Ukraina.
  Faktem jest, ze Ukraina stala o wiele wyzej niz Polska..i miala o wiele wiksza mozliwosc odbicia i wiedziali o tym ludzie z RUH..z Czernowillem na czele. Dlatego zamordowano RUH i zastapiono oligarchami z ekipy Kuczmy…i Bandy Bukowinskych Szachraji!
  Wschodnia Dintoira po zmuszeniu jej do opuszczenia Polski likwidowala swoje kanaly w sposob ostateczny…wtedy- kiedy zaczeli wybijac sie niby to nawzajem w mafijnych wojnach najwieksi gangsterzy tzw Polskiej Mafii…gineli ci co wiedzieli za duzo i znali lacznikow z Krysza i KGB…jesli ktos pamieta za tymi zabojstwami stali bez wyjatku wschodni hittmani.
  Amerykanie przejeli Polske w rekawiczkach majac do dyspozychi wystarczajaca liczbe ludzi mowiacych po polsku bez akcentu, majacych w Polsce rodziny..i doskonale znajacy wrunki miejscowe. Poprzez przejecie operacji finansowych i Bankow i poprzez zmiane i lokowanie w Polsce centrow strategiczno Logistycznych, ktore mozna tylko porownac do centrow Ameryki..takie mamy w Atlanta Dallas, Miami, Denver etc…
  Wywiezione na Zachod ogromne sumy mniej wiecej oscylujace w granicach 3 trilionow dollarow…nakazano zainwestowac w Polsce i dbac o te inwestyczje.
  Dlatego POlska praktycznie bez zadnych racjonalnych powodow..zaczela wygladac ..jak nowoczesny kraj z infarstruktura o najwyzszym poziomie swiatowym….
  Zrobiono to nie przeciw Rosji…i zarowno Polacy widza -jak i Rosjnie….Polska ma stanowic przeciwage planom niemieckiej supermacji Europy… opierajac sie o Amerykanskie Militarne zabezpieczenie. w ciaguy 10 lat odbudowac od zera Polskie Sily Zbrojne,
  Czy POlacy potrafia to wykorzystac???? mysle ze tak..pod jenym warunkiem…powrotu do Polski Solidarnej…..Zjednoczenia Narodu Polskiego….ktprey zdolny bedzie wylonic elite dbajaca o Nasz Polski Interes Narodowy.

  ————–
  Jaka ładna bajka…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.