Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

5G: bezpieczeństwo pod kontrolą – obalamy szkodliwe mity

Posted by Marucha w dniu 2019-06-10 (Poniedziałek)

Przeciwnicy 5G podgrzewają nastroje, serwując odbiorcom fake newsy. Obszarem ich szczególnej aktywności stał się Internet. Obalamy najczęściej powtarzane mity.

Przygotowaliśmy serwis internetowy o 5G oraz Białą Księgę „Pole elektromagnetyczne a człowiek”, które są wiarygodnym źródłem wiedzy o 5G.

Tematyka 5G nie jest prosta i dlatego niełatwo jest zweryfikować poprawność i prawdziwość informacji, które bardzo często pojawiają się w internecie.

Walka z fake newsami

Żeby dać przeciwwagę niesprawdzonym informacjom, uruchamiamy specjalną stronę internetową na temat 5G. Oprócz tego publikujemy Białą Księgę – popularno-naukową publikację dla bardziej wymagających czytelników, która zbiera całość wiedzy na temat 5G i pola elektromagnetycznego używanego w telekomunikacji. Przygotował ją Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z uczonymi z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

– Chcemy dać Polakom źródło rzetelnych informacji na temat 5G, by nikt ich nie wprowadzał w błąd. W przestrzeni publicznej jest wiele nieprawdziwych informacji na temat tej technologii, często bardzo emocjonalnych. To jest po prostu manipulacja. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało rzetelne źródła informacji, oparte o badania i światową wiedzę na ten temat zebraną przez polskich naukowców – mówi Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Rzetelna strona internetowa o 5G

Strona internetowa działa pod adresem https://gov.pl/5G. W przystępny sposób podaje podstawowe informacje: czym jest 5G, na czym polega technologia, jaki ma związek 5G z polem elektromagnetycznym. Dodatkowo serwis zbiera najciekawsze publikacje z polskich mediów na temat 5G. Na stronie użytkownicy mogą zadawać pytania, a na najciekawsze i najczęściej się pojawiające odpowiedzą eksperci.

Biała księga 5G

Biała Księga wyjaśnia w sposób bardziej szczegółowy jak działa współczesna telekomunikacja. Opisuje ją z punktu widzenia fizyki, biologii i medycyny oraz obowiązujących przepisów w Polsce i innych krajach. Tłumaczy również, dlaczego 5G może mieć rewolucyjny efekt dla gospodarki, mimo że z punktu widzenia telekomunikacji to po prostu stopniowa ewolucja już wykorzystywanych urządzeń.

Publikację opracowali naukowcy z Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego razem z uczonymi z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Uniwersytetu Gdańskiego. Można ją pobrać również ze strony https://gov.pl/5G.

Pozdrawiamy,

Wydział Komunikacji
Biuro Ministra
Ministerstwo Cyfryzacji

https://prawy.pl/

Komentarzy 61 to “5G: bezpieczeństwo pod kontrolą – obalamy szkodliwe mity”

 1. Marek said

  Patronat ministra cyfryzacji Polin na temat upowszechninia prawdy o 5G, to prawie jak patronat ministra zdrowia Polin na temat upowszechniania prawdy o kilkunastu obowiązkowych szczepieniach od pierwszych dni życia malutkich tubylców Polin.

  ps. podobno pierwsze szczepienia za zgodą rodzica w Niemczech dziecka dopiero od 4 roku życia.
  Ktoś może potwierdzić?

 2. Piotr Podgórni said

  Tym „naukowcom” polecam włozyć swoje puste głowy do kuchenki mikrofalowej i ją włączyc. Potem niech na katedrach opisują swoje wrażenia z eksperymentu.

  ———–
  Panie Piotrze… czy Pan wie, o czym Pan mówi? Jaka jest gęstość mocy pola elektromagnetycznego w kuchence mikrofalowej, a jaka w pobliżu stacji bazowej telefonii?
  Admin

 3. Alina said

  Ale bzdury. Błąd koordynacji.

  Jednocześnie, jak twierdzi Julian Rose, Matheus Moravitzki podpisał apel o powstrzymanie się od implementacji 5G: https://www.activistpost.com/2019/06/prime-minister-of-poland-signs-global-appeal-to-stop-5g.html

  I komu tu wierzyć? Skorumpowanym kundlom z UJ i UG czy premierowi Moravitzky’emu?

 4. Greg said

  Już sam tytuł jest tak wq……cy, że gotuje się krew.
  Durnemu społeczeństwu można wszystko wmówić.
  ,,bezpieczeństwo pod kontrolą” , sprytny zabieg socjologiczny ma sugerować gojom bezpieczeństwo.
  Jeżeli coś z natury jest bezpieczne czy wymaga, aby było pod kontrolą?
  Nic na temat nie będę wklejał, jest tego mnóstwo na You Tube…,,Elektromagnetyczny Świat Nowotworów”

 5. Troll Polonii said

  Ale mi sie udalo.
  Ja oczywiscie sie nie znam na telekomunikacji i nie jestem ekspertem od nowych technologii ale mam uczulenie na propagande!!

  I dlatego pisze, ze mi sie udalo! A teraz mi sie potwierdzilo.
  Czemu podejrzewalem propagande ?
  Bo przeciez jest NSA o ogromnym zasiegu, istnieje taka szpiegowska ‚spolka’ „Five Eyes” do ktorej nalezy Australia, mamy jakies grozne wieze od telefonow komorkowych i cala masa bomb zakazanych niszczy nasza planete; zatruta woda i oceany …radiacja nie do przyjecia w wielu miekscach na swiecie a tu zatroskane Stany Zjednoczone wyraznie przerazone bo okazuje sie, ze najwekszym zagrozeniem dla swiata sa Chiny bo chca wytruc wlasna ludnosc i okolice!
  Chiny akurat sa – bardziej niz cala Europa i Ameryka – zaangazowane w ‚odczyszczanie’ srodowiska.
  A tu nagle …glupia Kanada na rozkaz USA aresztuje Chinke, ktora pracuje dla Huawei ??? I jeszcze pamietam, ze sie jankesy przyznaly, ze maja teraz ‚moc przetargowa’ czyli zakladniczke .
  Wiec napisalem w poprzednim wpisie, ze jak sie Rosjanie nie boja – to ja tez sie nie boje.

  I prosze:
  Amerykanie sie przyznaja do tej propagandy. Bo oni sami nie potrafia utrzymac ‚tajemnicy panstwowej’:

  Mnuchin potwierdza ze Trump mogl probowac tricku z ‚zagrozeniem dla swiata’ chinskiego wynalazku, zeby pofrymarczyc z Chinami a na wszelki wypadek trzymac zakladniczke do przetargu i ‚negocjacji’ w wojnie handlowej.
  Taki chytrenki ten plan. Trump ma konski leb. Do biznesow!
  Mysle, ze nie tylko ja sie sceptycznie odnioslem do tej amerykanskiej troski o bezpieczenstwo na swiecie.

  Mnuchin confirms Trump could use ‚security threat’ Huawei as bargaining chip in trade war — RT World New
  https://www.rt.com/news/461471-huawei-trade-deal-mnuchin/

 6. bryś said

  Dlaczego nikt nie wsadzi szybko żyjących żyjątek, myszy czy świnek na parę pokoleń i nie sprawdzi jak to działa?

 7. Raynold said

  Dla mnie najlepszym wskaźnikiem działania 5G jest jego zabronienie u „naszych” przyjaciół zza małej wody a jednocześnie promowaniem go u innych.

 8. bryś said

  „5G może mieć rewolucyjny efekt dla gospodarki” – zostawcie kopaliny, przestańcie się babrać w ziemi, realna gospodarka to przeżytek, tylko szybszy transfer da wam dobrobyt?

 9. Greg said

  Jednak wkleję, bo Pani Alina wspomniała o Julian Rose.
  Przeprowadził wywiad z najlepszym fachowcem od mikrofal w czasach zimnej wojny.
  To był wywiad specjalnie dla Polaków.
  Posłuchajcie co się stanie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=mElVn08aZQk

 10. brys said

  A jak sprawdzić czy to bezpieczne najszybciej – sprawdźcie jak to robią w izrahelu.

 11. Alina said

  @ Bryś – słuszna uwaga. Ale wszystko zostało sprawdzone dawno temu.

  Ad meritum.

  Amerykanie wykradli radzieckim naukowcom badania szkodliwości dla ludzi promieniowania elektromagnetycznego znanego dzisiaj jako 5G już w latach 70-tych. Kopia: https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/CIA-RDP88B01125R000300120005-6.pdf

  Nie wygłupiajmy się. Wszystko wiadomo od czterdziestu lat.

 12. Piotr said

  A Pan lesniczy to na ciemna strone mocy przeszedl? Proponuje sie wprowdzic do bloku z takim nadajnikiem na dachu.

 13. Greg said

  Re. 6 Bryś.
  Wszystko, ale to wszystko zostało sprawdzone, nawet na ludziach którzy ponosili śmierć w strasznych męczarniach.
  Teraz jest to wdrażane do ,,cywila”
  Dla osób o mocnych nerwach. (cz.1 z 4-ch)

  .https://www.youtube.com/watch?v=1z-V7FabIIo

 14. plautilla said

  Wkurzył mnie ten tekst Maruchy. Powtórzę najtrafniejszy komentarz :” Patronat ministra cyfryzacji Polin , (osobnika na tym stanowisku po pedagogice) na temat upowszechninia prawdy o 5G, to prawie jak patronat ministra zdrowia Polin na temat upowszechniania prawdy o kilkunastu obowiązkowych szczepieniach od pierwszych dni życia malutkich tubylców Polin” ” .Słowo ws szczepień. Polskie dzieci dostają największą ilość szczepionek na świecie i najgorszej jakości,( czytaj z nawiększą ilością toksyn i neurotoksyn w ampułce) robionymi nam przez BIG FHARM rotszyldów.. Jesteśmy jedynym krajem, w którym szczepi się noworodki zabronionymi od 18 lat w Niemczech także dla dorosłych szczepionkami bcg i wzb + eksperymentalnie witK. Do 6 r.ż. polskie dziecko dostaje 26 szczepionek.Razem do 18r.ż 41 szczepionek. To jest anihilacja polskiego narodu, powolna, bez krwi i krzyku. Dzieci umierają powoli w dłuższym okresie czasu, niewidocznie dla publiczności lub są psychicznie chore, umierają bez krzyku i fanfar,
  To prawda,że dzieci niemieckich nie wolno szczepić do 4 r.ż. W Anglii w ogóle się nie szczepi, chyba,że ktoś bardzo chce.

  Łódź od 15.11.2018r z PŁ, Ericssonem i ŁSSE,a z rok Polska pierwsza zainstaluje za pieniądze głownie rządowe 5G, a świat będzie patrzył na ten masowy eksperyment, pozorując u siebie niby robienie także sieci. Będą oglądać na nas skutki tej III wojny światowej, której jesteśmy clem. Celem, bo Polin musi tu być, a koncerny usraelskie musza dostać sie do naszych ogromnych bogactw naturalnych.

  Kolejne miasta UE wprowadzają zakaz instalowania u siebie 5G.

  ———–
  Które to miasta?
  Admin

 15. plautilla said

  Gdzie jest mój komentarz ?

 16. Boydar said

  @ Pan Piotr (11)

  Charakterystyka promieniowania zespołów anten nie daje znaczącego natężenia pola „pod spodem”. Tam są ślady; strumień idzie na boki.

 17. Greg said

  Re 15
  Daje też, i to sporo….mierzyłem.
  Wiązka lubi wracać po odbiciu od (załóżmy, czego się da, np. dachów)

 18. Marucha said

  Re 12, 14:
  Czy Panowie raczyli zauważyć, że tekst NIE jest mojego autorstwa?
  I że ani jednym słowem nie wyraziłem dlań aprobaty ani dezaprobaty?
  ————
  Dopiero teraz wyrażę własna opinię na ten temat.

  1. Propaganda przeciwko technice 5G bierze się BEZ WĄTPIENIA stąd, że Amerykanie zostali w tyle za Chińczykami i chcą im za wszelką cenę popsuć interesy Bardzo przypomina mi to walkę z ociepleniem klimatycznym…
  2. Jest idiotyzmem przywoływanie mikrofalówki jako argumentu. Nie te moce.
  3. Czy 5G jest szkodliwa dla ludzi? Nie wiem.

 19. Boydar said

  Panie Gajowy, propaganda – bez wątpienia. Ale my nie rozmawiamy o propagandzie; rozmawiamy o 5G.

  Ono nie może być dla człowieka obojętne; ~6GHz ma półfalowy rezonans dokładnie w objętości gałki oka. I ja nie muszę tego badać, ja to wiem, bo to wynika ze wzoru. I Pan też to wie. Skończył Pan Uniwersytet.

  Każdy jeden żyd oślepnie, po kawałku, powoli. Będzie tęsknił za holokaustem, bo po co komu ślepy żyd, i co może przekręcić. Się może, tylko. No, ale sam chciał, o krzywdzie mowy być nie może.

  Tylko proszę nie podnosić, że woda ma mi 80, bo ma, ale 2.5 cm drutu stalowego ma mi kilka tysięcy, a rezonuje geometrycznie w sposób doskonały, aż snopi z końców.

 20. gnago said

  no dobra mikrofalówka zła to może woda: łeb urwać może woda z siłą wodospadu, a kropla po kropli też łeb urywa rękami właściciela a powszechnie zwie tortura wodną
  A wracając do magnetronu w mikrofalówce w prywatnym domu pracuje raptem kilka- kilkanaście minut dziennie. A antena systemu 5G 24 h na dobę razem z podobnymi jej w pobliżu. Niech ofiarą pada jeden neuron na dobę od jednej anteny

  Nie jestem pewien, czy to się w taki sposób dodaje, jak Pan to sugeruje.
  Admin

 21. Okadwa said

  Permanentna inwigilacja…
  Podglądacz 5G nawet w d… u Murzyna.
  I wszystko inteligentnie sterowane czyli nakazywane.
  Krótko mówiąc: będzie to gorsze niż teściowa która się wpieprza we wszystko.
  Na co to idzie?… nic tylko zacytować „Konopielkę” ku pokrzepieniu coby nie zwariować:
  „ Ale na co te maszyny? pytajo sie Domin. Czy to żonka kiepsko gotuje? Czy rękami mnie gaciow nie umyje?
  Krowy nie wydoi? Na cholere mnie w domu te maszynki, jak ja żonke mam? Co, może żonke mam odprawić do teściow?
  Odprawie, a kto mnie pod pierzyne wlezie? Maszynka?”
  Tak że niech ministry ty biały księgi pod nos nam nie podtykają a ino idą skąd przyszli coby tam głupszych od siebie szukać.
  Tylko skąd u nich taka pewność że nic im nie będzie… musi mają jakieś antidotum obiecane.
  … od Bestii.

 22. Ale dlaczego? said

  Co za brednie!
  Żeby dane byłycwiarygodne w temacie szkodliwości, konieczne są wszechstronne, prawdopodobnie wieloletnie badania wpływu konkretnych pól 5G na ludzi i nie tylko!
  Nie mam teraz pod ręką publ8kacji naukowców zalecających daleko posuniętą ostrożność z 5G.
  Ale lobbyści koncernowi już wiedzą, że nieistniejąca sieć 5G będzie nieszkodliwa!
  A najlepsze to KŁAMSTWO w dobroczynnym wpły2ie 5G dla GOSPODARKI. Co za kretynizm umysłowy. Nie ma to żadnego znaczenia, chba że magiczne. Zamiast wspierać polski przemysł i wytwórczość w każdej dziedzinie to serwują pisiory bajeczki ogłupiałej gawiedzi!

 23. Troll Polonii said

  19
  Boydar

  Ja juz zastrzeglem, ze sie nie znam, wiec mam pare pytan:
  Czy ktos badal jakie zagrozenie stanowi NSA i „Five eyes”?
  Jakie zagrozenie stanowia eksperymenty z polem magnetycznym?
  Czy ktos badal stopien radiacji w Serbii? Wiadome sa wyniki w Japonii. Zatrwazajace!
  Na ile skazona jest ziemia na Bliskim Wschodzie , w Sardynii, w Serbii, Wietnamie?
  Pytam dlatego, ze chce wiedziec, ktore zanieczyszczenia nas martwia bardziej a ktore mniej.
  Amerykanie dalej robia proby z bronia jadrowa a uzywaja bomb fosforowych i uranowych i roznych innych niemal na codzien..
  Na ile skazona jest ziemia w Afganistanie, Jemenie, na Haiti, a ostatnio na Hawajach???!!!

  Mnie sie rozchodzi o to, ze albo dyskutujemy wszystkie zagrozenia ekologiczne na ziemi albo….zadne.
  A moze wolno nam dyskutowac tylko te, ktore produkuja Chiny a beda stosowac Rosjanie???

 24. Bobolanin said

  Zastanawiam się po co Marcha podaje namiary i artykuł tuby propagandowej.Watpię aby miały wstęp artykuły które będą prezentowały argumenty przeciwko 5G. Zresztą nie ma i nie może być badań na bezpieczność tej technologii, bo ich nikt nie robił i uczciwie nie zrobi, a co wymaga dodatkowo też czasu. W związku z tylm wszystko jest testowaniem na żywych organizmach.
  Ludzie litości. W tym kraju nikt nie chroni ludzi., Zgodnie z prawem można bez pytania o zgodę zainstalować stacje brązową czlowiekowi bezposrednio nad głową, czyli dachu w odległości 2 metrów.

 25. Bobolanin .Można też te stacje psuć.

 26. Isreal said

  ad18 pkt.1
  to właśnie w stanach sygnalizują choroby nowotworowe u tych najwrażliwszych – dzieci, h..jki instaluja 5g przy szkołach ….

  ech te chińczyki ….

 27. Boydar said

  Jeszcze raz powtórzę, BTS nie sieje izotropowo, ekonomia !

  Przy Żelaznej 58/62 w Warszawie jest piętnastopiętrowa szafa, taki blok do zamieszkiwania. W ogóle są chyba ze trzy obok siebie ale ta jedna jest szczególna. Raz bo ją znam a dwa za chwilę. Jeszcze trzy lata temu było względnie normalnie. Ja ci zajeżdżam na wiosnę, patrzę przez okno, a tu dosłownie przed oczami, w odległości jakichś pięćdziesięciu metrów – choinka. A po prawdzie, to cały las, anten komórkowych, ogólnie teletransmisyjnych, na piętnastometrowej kratownicy.

  Obok mianowicie tej szafy stał sobie czteropiętrowy (chyba) budynek niemieszkalny, jakaś administracja czy inny kibel. I na tym właśnie budynku to je.bnęli. Tak na moje niewprawne oko łącznie ze dwieście watów EEP. Przynajmniej jedna trzecia tej mocy wchodzi dzień i noc w tą szafę. Tam żyją ludzie, jeszcze, długo nie pożyją. Z jednego tylko pietra które znam, czworo zmarło w ciągu roku na różne nowotwory a większość zaczęła cierpieć na nasilające schorzenia których nigdy nie mieli. Twardziele.

  Oczy-wiście, to tylko zwykły zbieg okoliczności.

 28. Jack Ravenno said

  @16 BOYDAR – bardzo ładnie Pan wyjaśnił. Generalnie w przypadku anten działa zasada – pod latarnią najciemniej. Mieszkanie w bloku z anteną na dachu jest po prostu bezpieczne ale już kilkadziesiąt metrów dalej – nie bardzo…

  @18 MARUCHA – „3. Czy 5G jest szkodliwa dla ludzi? Nie wiem.”

  Jest szkodliwa jednak raczej nie ze względu na natężenie pola EM, a na stan permanentnej inwigilacji i informacyjnego prania mózgu. Obawiam się, że to kolejny krok na drodze do ustanowienia systemu bestii.

 29. osoba prywatna said

 30. Boydar said

  Panie Jack’u. Jak Pan sam napisał, oddziaływanie przedmiotowych instalacji, nie ogranicza się wyłącznie do gotowania nam miózgów i innych elementów składowych. Są w tej technologii także inne komponenty. I uwzględniwszy je, strefa budynku pod nie wydaje się już taka znów bezpieczna. Rzekłbym nawet, że jest niebezpieczna inaczej, nie wiem czy nie gorzej.

 31. Greg said

  Przed jakimikolwiek komentarzami zastanówcie się nad tym:
  Kim i czym jesteście.
  Jak jest ,,skonstruowany” Wasz organizm (ogólnie człowiek).
  W jaki sposób odbywa się łączność międzykomórkowa.
  Jak są przesyłane sygnały do Waszego mózgu.

  Większość nic nie powie, otworzy Gębę ze zdziwienia! Jak to?

  Wszystko odbywa się na zasadzie przekazu impulsów elektromagnetycznych.

  Co się dzieje z organizmem który znajdzie się w obrębie promieniowania mikrofalowego ?

  Powiecie, że NIC ?

  To po co ta dyskusja?

  Dopuszczalna norma do spania wynosi 1uW/m2.

 32. Greg said

  Wasze Routery Wi-Fi (pomiar przy antenie) średnio ok. 500 000 uW/m2.

 33. sanning said

  „Naukowcy od lat badają to, czy pole elektromagnetyczne o wartościach niejonizujących może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odnotowała w ciągu ostatnich 30 lat 25 tysięcy artykułów naukowych poświęconych efektom biologicznym i medycznym.

  Badacze jednak nie znaleźli wystarczających dowodów na związek pola elektromagnetycznego
  o natężeniu wykorzystywanym w telekomunikacji, a negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi.”

  Negatywne nastawienie do 5G, jak napisał Szanowny Pan Marucha, jest kolejnym aktem propagandowym suwerenów, koniokradów i jego wasali, którzy w rzeczywistości bardzo szybko tracą dystans technologiczny, ekonomiczny i inny do Chin.

  .https://www.gov.pl/web/5g/pole-elektromagnetyczne

 34. Boydar said

  @ ob. Troll

  „… albo dyskutujemy wszystkie zagrożenia ekologiczne na ziemi albo….żadne …”

  Kto Trolli szkolli, co rozwadniać i bagatelizować ?

  Mogę nakarmić Trolla np. nadchloranem potasu w liczbie jednego malusieńkiego kryształka i Trol nie doleci do WC. A potem nie wstanie z sedesu przez dobę.
  A mogę zapodać pół liścia do sałatki i po dwóch dniach ni ma przeproś, potrzebny będzie świeży Troll.

  Są uciążliwości i są patenty niezawodne.

 35. Greg said

  30 lat wstecz, naturalne promieniowanie mikrofalowe (tła) Ziemi wynosiło 0,000.001 uW/m2
  Dlatego Ludzie zaczynają po prostu głupieć.

 36. Jack Ravenno said

  @31 GREG – przykro mi ale to mnie już zaczyna denerwować. Przy tych mocach i częstotliwościach nie ma szans żeby takie fale zagłębiły się w ciało na taką głębokość by dramatycznie zaszkodzić. Magnetron kuchni mikrofalowej musi mieć kilkaset watów żeby dotrzeć do wszystkich cząsteczek wody w podgrzewanej masie. To podstawowa fizyka – im krótsza fala tym mniejsza wgłębność/przenikalność dlatego byle zasrane drzewo potrafi skutecznie wytworzyć „ścianę” dla krótkich fal EM. Patrząc na zagrożenia – o wiele groźniejsze są fizycznie linie wysokiego napięcia 400kV / 50Hz, które generują naprawdę potężne pola VLF.

  5G to system BESTII i z tego powodu jest po prostu śmiertelnie niebezpieczny.

  500mW z routera wifi? trochę dużo zmierzone – standard przewiduje 100mW. Wywalić taki router i postawić słabszy.

 37. Greg said

  Re.Sanning
  WHO dla Pana jest autorytetem?
  To banda kryminalistów.

 38. Marucha said

  Mnie tylko trochę dziwi, że Rosja jakoś nie ma specjalnych obaw przed 5G i Huawei…

 39. Greg said

  Re.Jack Ravenno
  Pieprzysz Pan głupoty, kończę dyskusję, puszczają mi nerwy.

 40. Boydar said

  Że przed Huawei to zrozumiałe. Co do 5G … jeszcze niedawno chemtraile wisiały nad Moskwą jak wszędzie. Już nie wiszą.

  Rosja zakupiła technologię, co z nią uczyni to się jeszcze okaże. Taka Pepsi Co. na ten przykład kupiła Wedla.

  5G jest systemem kodowania, nanoszenia informacji na rozproszoną emisję, i to „znamy”. Ale nawet sama idea tego kodowania (kosmicznie rewolucyjna) warta jest dla techniki transmisji danych każdych pieniędzy. A patent to patent.

 41. Greg said

  Re.24 Bobolanin

  ,,Zresztą nie ma i nie może być badań na bezpieczność tej technologii, bo ich nikt nie robił i uczciwie nie zrobi, a co wymaga dodatkowo też czasu.

  Jest Pan w błędzie, bo zrobił i to już dawno !

  Wolfgang Maes ,,Stres wskutek Prądu i Promieniowania”
  Instytut Biologii Budowlanej + Ekologii
  Holzham, D-8315 NEUBEURN/BRD, NAKŁAD V, 2005
  http://.baubiologie.de/

  Nie sprawdzałem czy strona jest dostępna.
  Austria też robiła.

 42. Boydar said

  Nieśmiało zauważam, że wiedza Panów odnośnie dyskutowanych zagadnień jest taka bardziej z Trybuny Ludu. Nie obrażajcie się na mnie, tak właśnie jest a ja pretensji nie mam.

  Aby zmienić ten stan rzeczy, nie tylko w w Waszych zasobach, polecam artykuł

  Click to access Oddzia%C5%82ywanie%20termiczne%20mikrofal%20na%20organizmy%20%C5%BCywe.pdf

  Długo szukałem najbardziej adekwatnego, gdyż jest ich mnóstwo ale albo traktują temat zbyt wycinkowo albo zbyt ogólnie.

  Potem możemy pogadać, mikrofale to jedna z moich pasji.

 43. sanning said

  Ad:37 Greg
  Proszę dokładniej czytać Panie Greg.
  Ta informacja nie pochodzi ode mnie, a pochodzi z oficjalnej strony Web.
  Wydziału Komunikacji Biuro Ministra Ministerstwo Cyfryzacji,
  którzy jak widać starają się być obiektywni i to, co piszą, to odpowiadają też prawnie przed swoimi klientami.
  Pisza (jeszcze raz) następująco:

  „„Naukowcy od lat badają to, czy pole elektromagnetyczne o wartościach niejonizujących może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odnotowała w ciągu ostatnich 30 lat 25 tysięcy artykułów naukowych poświęconych efektom biologicznym i medycznym.
  Badacze jednak nie znaleźli wystarczających dowodów na związek pola elektromagnetycznego
  o natężeniu wykorzystywanym w telekomunikacji, a negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi.”

  Obecnie w Chinach 80% klientów opłaca swoje rachunki w sklepach i różnych supermarketach
  za pomocą telefonów komórkowych. Codziennie można liczyć, że przez telefony komórkowe w Chinach
  przechodzą miliardy operacji z miejsca zakupu do banku. Technologia 5G pozwoli na dalszy wzrost operacji
  dalsze zwiększenie bezpieczeństwa operacji i pozwoli optymistycznie patrzeć w przyszłość.

  Chińczycy są bardzo solidarni wobec swoich firm i dotychczasowe ataki i cła na ich produkty, stworzyły bardzo negatywny stosunek do amerykańskich produktów, co odbije się w niedalekiej przyszłości na ich obrotach,
  o czym zapomnieli i nie przewidzieli doradcy suwerenów.

  Osobiście jestem pewien, że w specjalnych instytutach badawczych chińskich i rosyjskich badano wpływ technologi 5G
  i nie stwierdzono negatywnego wpływu na zdrowie ludzkie, gdyż nikt nie będzie narażał populacji
  tych narodów na wymarcie czy cierpienia zdrowotne.

 44. A może problem nie jest w samym 5G, ale w tym, kto będzie trzymał łapę na regulacji mocy nadajników?

 45. Troll Polonii said

  34
  Boydar
  Pan Boydar raczyl udzielic odpowiedzi wymijajacej.

  zacytowal mnie:

  „… albo dyskutujemy wszystkie zagrożenia ekologiczne na ziemi albo….żadne …”

  i udzielil odpowiedzi wymijajacej. Na pytanie, nie odpowiada sie pytaniem:

  Kto Trolli szkolli, co rozwadniać i bagatelizować ?”

  Kiedy ja nie oceniam, ktory problem jest do rozwodnienia a ktory do zbagatelizowania.!!!!

  Ja sie pytam madrzejszych od siebie, KTORE zagrozenia sa gorsze w swietle wszystkich obecnych zagrozen- bo ja nie wiem.
  I nie wiem na ile takie 5-G jest bardziej niebezpieczne od 4-G.

  I widac Boydar tez nie wie wiec rozpoczyna dyskusje o kiblach i sedesach..

  Nie o to chodzi, czy ja czy Boydar zdazy doleciec do kibla.
  Chodzi o to jaka wiedze o zagrozeniu ekologicznym calej planety przekazemy moim i Boydara wnukom.
  Ja nie udaje, ze cos wiem – jak nie wiem.

  Na temat 5-G wypowiada sie wielu dyskutantow, ktorzy udaja, ze cos wiedza.
  No to moze mnie oswieca:
  Kiedy to na jakimkolwiek blogu dyskutowano smiertelne zagrozenie dla calej ludzkosci najwiekszym skurwysynstwem jakim sa bomby ze zubozonym uranem?
  Jaka jest wzrastajaca roczna smiertelnosc na Balkanach spowodowana bombardowaniem Jugoslawii.
  I czy 5-G jest takim samym zagrozeniem czy moze gorszym. Ktos wie?

  I te pol liscia do salatki to niech sobie Boydar zostawi na deser…dyskusji

 46. Alina said

  W Holandii robili już próby 5G w Hadze i skończyło się holokaustem szpaków. Były to nadajniki telekomunikacji z siłą pola właściwą dla tej technologii.

  http://wearechange.nl/?p=729

  https://www.hollandtimes.nl/articles/national/cause-of-mass-deaths-of-starlings-in-the-hague-identified/

 47. Letnia said

  Które to miasta?
  Admin

  Listan (diarienummer inom parentes)
  Sandhult i Borås (17-5835)

  Lindholmspiren 11 i Göteborg (17-5835, 17-6725)

  Finlandsgatan 7, Kista (18-906, 17-3407, 17-1307, 18-1874, 18-11514)

  Rudammsv, 6, Drg Kristinas väg 30, Teknikringen 42, Drg Kristinas väg 18, Valhallavägen 78 i Stockholm (17-4437)

  Bolindervägen 5 i Eskilstuna (19-832)

  Renstiernas gata 37 i Stockholm (18-37425)

  Västra kyrkogatan 2 i Umeå (18-11637, 18-8464)

  Vädursgatan 5 i Göteborg; (18-7533)

  Vistvägen 43, Tornbyvägen 1 och Södra Oskarsgatan 4 i Linköping (18-9207)

  von Utfallsgatan 1 i Göteborg(18-10731)

  Frösundaleden 2A i Solna (18-11765)

  Brinellvägen 32 i Stockholm (18-11765)

  Vattentornet i Linköping (1811900)

  Nils Ericsons Plan 4 Waterfront i Stockholm (19-1620)

  Mittuniversitetet i Sundsvall (19-1674)

  Luleå (19-1676)

  Entrétroget Johanneshov, huvudkontor Hi3G i Stockholm (19-1699)

  Medborgarplatsen 3 i Stockholm (19-1700)

  Stjärntorget 2 i Solna (19-1701)

 48. NyndrO said

  Oczywiście wpis spod 38. Zamyka dyskusję. Ala z tym wi – fi? Mimo względnego rozeznania w proesie zjutubienia, jakoś tak podejrzliwie spoglądam na tą antenkę z migającymi lampkami. I nie chodzi o to ,że te asiory są jakby bliżej mnie i to oczywiste. Że obŹydliwe.Też oczywiste, ale ja w tym sensie nie boje się tych pajaców. Nalzywklej w świecie rozchodzi mi się o jądra, mjózg itd . W sensie fizjologicznym.

 49. JO said

  ad. 47. A mnie o Dusze w tym o rozum I wolna wole. Tym sie roznimy.

 50. Troll Polonii said

  Idzie coraz lepiej!
  Dzis koniokrady porownaly 5-G do jakiegos niemieckiego gazu bojowego!
  Sluchawka i gaz bojowy!
  Coraz lepiej…

  A Polakow nie martwi podpisana umowa na zwiekszenie armii USA na terenie Polski?
  Kto bedzie za to placil? i za te THAADY???????????????!!!!!
  I za te wypadki spowodowane przez zacpanych sprzymierzencow?

  47
  Letnia

  Czy w Holandii te wymienione miasta jeszcze istnieja??
  Mnie sie bardzo podoba taki zwrot: Holokaust szpakow
  Brzmi znacznie lepiej niz ‚swinska zaraza’ i holokaust swin..

  To Holendrom wolno robic proby i niszczyc Europe razem ze szpakami – a Chinom nie wolno?

 51. Easy Rider said

  Jerzy Zięba o ukrywanych aspektach technologii 5G.

  Największym problemem technologii 5G nie są pola elektromagnetyczne i związana z tym energia, lecz pola torsyjne, przenoszące informację, które mogą posłużyć do sterowania ludźmi, a nawet do ludobójstwa (informacyjna implantacja choroby).

  Polecam wysłuchanie tej ciekawej wypowiedzi.
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZP3xJWSkYFM

 52. NyndrO said

  O duszę, mogę Pana zrozumieć, choć można by pogadać. Ale co do wolnej woli, tonic nas nie różni. Mamy.

 53. letni_a said

  51.
  Troll Polonii
  Te miasta to miasta w szwecji. Jeszcze istnieją bo próby rozpoczną się ‚na dniach’. W szwecji – obecnie – próby z 5g odbywają sie w mieście Umeå. Od czasu rozpoczęcia prób – bez poinformowania mieszkańców – odnotowano wzrost zachorowań na raka.

 54. Troll Polonii said

  53
  Letni_a
  Ale ja dalej nie rozumiem:
  Czemu sie prowadzi takie proby w Szwecji ( czy gdziekolwiek) w miastach?

  Wzrost zachorowan na raka odnotowano w calej okolicy, gdzie zainstalowane sa komputery NSA.

  Prosze mnie zle nie zrozumiec.
  Ja sie na technologii nie znam.
  Ale dalej nie rozumiem, dlaczego jednym wolno – a innym nie?
  Ja tylko dzieki pani/a wpisie sie dowiedzialem, ze proby 5-G przeprowadza sie az w tylu miastach jednego (malego) kraju.
  I nikt do tej pory nie robil larum?
  Kiedy w Korei Poludniowej instalowano THAADy – to byly takie protesty, ze rzad sie podal do dymisji, rozpisano nowe wybory. Bardzo sie awanturowali farmerzy i drobni rolnicy…
  W Korei Poludniowej wybrali nowego prezydenta, a byla pania prezydent posadzili do wiezienia za korupcje i narazenie kraju na skazenie terenu.

  A nikt sie nie martwi o skazenie wod, gleby i powietrza w Europie?.

 55. letni_a said

  54.
  Troll Polonii
  Greta Thunberg martwi się o środowisko 😉 (bardziej o klimat)
  Jak w szwecji ktokolwiek ma protestować jak oni tutaj taką gretę mają za proroka – niedawno podano nawet do wiadomości, że greta jest jedyną osobą na świecie, która WIDZI CO2!!
  A tak na poważnie: ludzie protestują ale wszystko jest uciszane.

 56. Plausi said

  Jaka to szkoda

  że strona internetowa konfidentów i kolaborantów okupanta

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  ma adres gov.pl, o ile bardziej stosowny byłby adres gowno.pl, ale musimy się zadowolić tym co nam okupant dał, zacznijmy dziękczynienie od muzeum „Polin”.

  G5 otwiera dalsze możliwości dla operacji z wykorzystaniem internetu, m.in. tzw. „internet of things” (ioT), chodzi o wykorzystanie internetu do komunikacji/sterowania samodzielnych przedmiotów w czasie rzeczywistym za pośrednictwem internetu, czas reakcji rzędu 1 milisekundy.

  Niebezpieczeństwo jest w tym przypadku jeszcze większe niż znane dotąd, ioT pozwoli na przejmowanie kontroli nad instalacjami i ich sterowanie przez obce wyspecjalizowane jednostki. Dotyczy to nie tylko instalacji o charakterze przemysłowym, ale także broni, o ile ta jest zrealizowana w technice ioT.

  Potrzebował Siemens i wywiad Izrael wirus Stuxnet, aby zniszczyć centryfugi Iranu, będzie można z ioT/G5 przejąć kontrolę na działalnością instalacji, n.p. aby spowodować awarię czy ekspolozję.

  G5 gwarantuje na pewno jedno, będzie jeszcze weselej niż w dotychczasowym chaosie internetowym, a kupa gnoju w internecie wzrośnie wielokrotnie.

  Poza tym zwiększy się szybkość przesyłania danych, tzn. każdy będzie mógł otrzymać swój gnój internetowy jeszcze szybciej. Być może nawet, że symulacja w rodzaju 911 będzie na porządku dziennym, emitowana zresztą przez portale kuchenne.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#911

  Jakie będą skutki promieniowania anten, to się dowiemy dopiero po wielu latach eksperymentów z ludźmi i naturą.

 57. 5G być może jest potrzebne dla przesyłania obrazu z kamer w smartfonach. A że bez wiedzy właścicieli tych smartfonów? No i co z tego? 🙂

 58. Boydar said

  Uwzględniając żerność sieciową aplikacji jest to jedyne rozsądne wytłumaczenie

 59. bebrave2019 said

  Julian Rose – 9 czerwca 2019:
  Premier Polski Mateusz Morawiecki poparł Międzynarodowy Apel o zaprzestanie kontrowersyjnego rozpowszechniania elektromagnetycznych transmisji mikrofalowych 5G.
  5G, nowy zakres częstotliwości pasm milimetrowych wprowadzony przez przemysł telekomunikacyjny na całym świecie, został przez ponad 2000 naukowców i 1400 lekarzy z całego świata, ogloszony jak stanowiący bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, a także dla zwierząt, owadów i roślin życie.
  Nie przeprowadzono żadnych testów bezpieczeństwa w celu zapewnienia jego bezpieczeństwa, pomimo faktu, że 5G działa na częstotliwościach od 10 do 100 razy wyższych niż obecne nadajniki wieżowe 3 i 4G.
  Wprowadzenie 5G będzie wymagało umieszczenia milionów skrzynek nadajników w odległościach nie większych niż 10 do 12 domów na obszarach miejskich. Naukowcy ustalili, że spowoduje to, że obywatele zamieszkujący obszary miejskie będą narażeni na nieuniknioną zaporę elektromagnetyczną.
  Efekty te obejmują ryzyko raka, stres komórkowy, wzrost szkodliwych wolnych rodników, uszkodzenia genetyczne, zmiany strukturalne i funkcjonalne ludzkiego układu rozrodczego, defekty uczenia się i pamięci, zaburzenia neurologiczne i negatywny wpływ na ogólne samopoczucie ludzi. Uszkodzenia wykraczają daleko poza ludzi, ponieważ wzrasta liczba szkodliwych skutków dla roślin i zwierząt.
  Polacy sa wykorzystywani jako króliki doświadczalne w eksperymencie 5G, W procesie wykorzystywane są następujące miasta: Warszawa, Łódź, Gliwice.
  Największe na świecie badanie „National Toxicology Program” (NTP) ujawniło znaczny wzrost zachorowań na raka mózgu i serce u zwierząt narażonych na EMF poniżej wytycznych Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP), które są przestrzegane przez większość krajów.
  Premier Polski podjął bardzo odpowiedzialny krok w podpisaniu globalnego apelu w sprawie 5G. Otworzył drogę przywódcom innych krajów do podjęcia tego samego kroku, chroniąc w ten sposób swoich obywateli przed potencjalnie wysoce niebezpieczną i niesprawdzoną technologią, której konsekwencje dla zdrowia i dobrobytu są bezprecedensowe
  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=189684

 60. Głos Prawdy said

  W Rosji jest wiele wszelkiego świństwa, którе lezie do nich z Zachodu ze wszystkich szczelin i nie wszystkiemu oni stawiają opór. Dopiero gdy wznosi się ogromny społeczny front na czele z naukowcami i innymi autorytetami w różnych dziedzinach, kiedy zaczynają szturmować prezydenta, Dume, rząd, wtedy u nich coś wychodzi. Ale odważnych i wytrwałych nie jest dużo.

 61. Boydar said

  Różne eksperymenty są; w takiej Holandii inny, w Korei Północnej inny, w Rosji inny. Nie ma tylko u nas, puszczono wszystko na żywioł, kto kogo, żyd Polaka czy Polak żyda. Ostatni wynik to cztery zero, po punkcie za każdy kolejny wiek, dla żyda.

Sorry, the comment form is closed at this time.