Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co z majątkiem Palestyńczyków, który został przymusowo przejęty przez państwo Izrael w 1948 roku?

Posted by Marucha w dniu 2019-06-10 (Poniedziałek)

W Strefie Gazy od ponad roku trwają protesty nazywane „Marszem Powrotu”. Ich celem jest zwrócenie uwagi świata na los setek tysięcy Palestyńczyków, których rodziny uciekły lub zostały wysiedlone ze swoich domów na terenach zajętych w 1948 roku przez Izrael.

Dodajmy, że chodzi o tereny, które zgodnie z rezolucją ONZ z 1947 roku miały przypaść ostatecznie nigdy nie powstałemu państwu arabskiemu w Palestynie. Stłoczeni w Strefie Gazy spadkobiercy arabskich uchodźców domagają się od Izraela, aby przyznał im prawo powrotu do własnych majątków.

Na pierwszy rzut oka ktoś może doszukać się analogii pomiędzy żądaniami Palestyńczyków, co do mienia pozostawionego na terytorium dzisiejszego Izraela z tzw. roszczeniami żydowskimi, co do mienia pozostawionego na terytorium dzisiejszej Polski. Szczegółowa analiza tematu sprawia, iż analogie i zbieżności okazują się być tylko pozorne.

Po pierwsze – prawowici właściciele tzw. nieruchomości pożydowskich w Polsce, jak i ich spadkobiercy mogą swobodnie wystąpić do polskiego sądu o zwrot zajętego po 1945 roku mienia. Jeśli taki zwrot z tytułu zasad współżycia społecznego byłby niemożliwy, to mogą oni wystąpić o wypłatę odszkodowania, a sąd takowe odszkodowanie zasądza. Z informacji, jakie udało mi się zebrać wynika, że w przypadku roszczeń palestyńskich wobec mienia pozostawionego na terytorium dzisiejszego Izraela, procesy sądowe są niemożliwe.

Po drugie – na roszczenia palestyńskie dotyczące odzyskania mienia pozostawionego przez arabskich uchodźców Izrael odpowiada kontr-roszczeniami. Okazuje się, że po wojnie o niepodległość Izraela z lat 1948-1949 z ościennych państw arabskich zostało wypędzonych około 850 tys. Żydów. Wypędzani z Iraku, Syrii czy Egiptu Żydzi musieli zostawić nie tylko nieruchomości, ale także meble, pieniądze i kosztowności.

Dziś Izrael roszczenia swoich obywateli w kontekście mienia pozostawionego w państwach arabskich zestawia z roszczeniami Palestyńczyków dotyczącymi mienia pozostawionego w 1948 roku na terytorium obecnego państwa Izrael. Władze w Tel-Awiwie mówią: „zrezygnujcie z wysuwania roszczeń w imieniu palestyńskich uchodźców, a my w zamian zrezygnujemy z wysuwania roszczeń w imieniu żydowskich uchodźców”.

Powyższe sprawia, iż tzw. roszczenia żydowskie wobec Polski w zakresie mienia posiadającego prawowitych właścicieli lub ich spadkobierców (o kwestii mienia bezspadkowego nie mówię, bo to ordynarna próba wyłudzenia pieniędzy) mają zupełnie inny status od roszczeń Palestyńczyków wobec Izraela, czy też kontr-roszczeń Żydów wobec państw arabskich.

W odróżnieniu od Żydów występujących z roszczeniem w stosunku do Polski, roszczenia Palestyńskich uchodźców lub ich spadkobierców nie mają szans realizacji. Stąd trwające od kwietnia ubiegłego roku protesty nazywane „Marszem Powrotu”. Niestety ich bilans jest tragiczny. Izraelscy snajperzy zastrzelili już ponad 100 osób, a kilka tysięcy zdążyli ranić lub okaleczyć na całe życie.

Źródło:
I wojna izraelsko-arabska (Wikipedia)
Izrael żąda od Arabów odszkodowań za utracone mienie Żydów (Rp.pl)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 10 to “Co z majątkiem Palestyńczyków, który został przymusowo przejęty przez państwo Izrael w 1948 roku?”

 1. Alina said

  Misie, dlaczego tak mało rozumu w tych rozważaniach.

  A może po prostu należy przywrócić rozsądek? Włascicielami nieruchomości w Polsce mogą być tylko Słowianie. Pozostali mogą dzierżawić. I nie chodzi tu o posadanie polskiego paszportu, bo nawet żyd może takowy posiadać.

  Przecież tak właśnie zrobili żydzi w Palestynie. Jak zechcecie pojechać do Palestyny, to żyd od razu gojowi kątu nie wynajmie, pomijam możliwość kupna nieruchomości, bo to niemożliwe.

  Żyd nie może być właścicielem nieruchomości w Polsce z prostego powodu. Bo to Polska. Koniec i kropka.

 2. hulajdusznik said

  Co z majątkiem Palestyńczyków…? A co z majątkiem reszty ludzi ograbionych przez tę bandę na całym świecie? Tak zwany „żyd” nie może być właścicielem żadnego majątku, gdziekolwiek na kuli ziemskiej.

 3. abcdef said

  Zrobiono film dokumentalny One Day in Gaza na temat Marszu Powrotu, którego emisję odwołała tv publiczna w Stanach. Ok 30 minut:
  .https://ifamericaknew.org/media/One-Day-in-Gaza-IAK-540p.mp4?_=2

  A jeśli link nie zadziała, to Torrent tutaj:
  .https://ifamericaknew.org/media/One-Day-in-Gaza-IAK.torrent

 4. revers said

  Żydowski historyk Benny Morris dodał, że doszło do wielu gwałtów – żydzi gwałcili nawet małe dzieci, po czym mordowali je z wyjątkową brutalnością.
  Mordów dokonały dwie żydowskie bojówki – Irgun i Lehi. Dowódcą Irgun był Menachem Begin, który nazwał masakrę dokonaną przez swoich podwładnych ,,wspaniałym aktem podboju” i wzorem do naśladowania. Napisał do swoich podkomendnych: ,,Powiedzcie swoim żołnierzom: przeszliście do historii Izraela swoim atakiem i podbojem. Podążajcie tą drogą aż do ostatecznego zwycięstwa. Tak jak w Deir Yassin, tak i wszędzie indziej – będziemy atakować i razić naszych wrogów. Boże! Boże! Ty nas wybrałeś do podboju.”

  https://polishholokaust.blogspot.com/2018/09/gdy-krew-na-rekach-najlepiej-robic-z.html?spref=fb&fbclid=IwAR3yl_Mizlg6Uehv4PcPcVcKBaB44Y15APGY1d-lIexZvBzmDq9eVCgrY48

 5. Troll Polonii said

  Zydom sie nic nie nalezy.
  Ich wlasna religia im to dyktuje: Obrazili swojego plemiennego Boga i ten ich pozbawil ziemi i rozpedzil towarzystwo na cztery wiatry.. Wedlug zydowskiej religii, moga wrocic do Jerozolimy dopiero po nadejsciu mesjasza. ( na ktorego zdaje sie juz nikt nie czeka)

  Natomiast jedyne co im sie legalnie nalezy – to Birobidzan bo na osiedlenie sie tam dostali oficjana zgode od Stalina, czyli rzadu sowieckiego. Putin powinien zadac zwrotu Birobidzanu.

  Jako nomady, Zydzi nie zbudowali ani jednego miasta – nie tylko w Palestynie.
  W najstarszych zapiskach starozytnych – ludy, ktore napadaly w Kanaanie i burzyli miasta (JERYCHO) byli przybyszami.
  Kanaan byl czescia imperium egipskiego.

  Najezcami byli Amoryci. O zydach ani ‚dzieciach Izraela’ nikt, nigdzie nie pisal.

  Wiadomo, ze koczownicy nie byli niewolnikami ani w Babilonie ani w Egipcie. Ale byli i w Babilonie i w Egipcie. Dopoki nie okradli miejscowej ludnosci i musieli uciekac:i z Babilonu i z Egiptu.
  Pytanie tylko, dlaczego uciekali z Egiptu do…Egiptu??
  Kanaan byl czescia Egiptu.

  Poniewaz trzeba jakos zaludnic Ukraine i okolice, zydzi przyznaja sie do potomkow panstwa chazarskiego. I tu pojawia sie problem: Bo Chazarzy – to nie ‚synowie Izarela’ i z Bliskim Wschodem niewiele maja wspolnego. To koczownicze plemie azjatyckich zbojow przyjelo judaizm.

  I pewnie dlatego, Bibi Netanjahu oglasza, ze Izrael nie moze byc panstwem zydowskim, bo’ rabaje’ nie maja prawa okreslac kto jest zydem a kto …chazarem.

  Why Israel will never be governed by Jewish religious law – Opinion – Israel News | Haaretz.com
  https://www.haaretz.com/opinion/why-israel-will-never-be-governed-by-jewish-religious-law-1.7340104

  Syjonisci zawdzieczaja powstanie Izraela ….glupim Turkom.
  Turki byly tak wsciekle na Arabow za te zbrodnie na Turkach – chodzilo o zniszczenie imperium ottomanskiego za ‚podszeptem’ Anglii i Lawrenca of Arabia- ze w glosowaniu w nowoutworzonym ONZ w 1948 roku – zawazyl glos Turcji o powstaniu panstwa Izrael.
  Status Izraela jako panstwa jest do tej pory dyskusyjny, bo panstwo to mialo powstac na zasadzie podzialu Palestyny na dwa panstwa: Izrael i Palestyna.
  A do tego syjon do tej pory nie moze dopuscic poniewaz ma powazne ambicje terytorialne; od Synaju po Eufrat.
  Izrael nie uznaje zadnych postanowien ONZ, ktore sa nie na reke syjonom. Ale chetnie powoluje sie na ‚autorytet ONZ’ gdy trzeba kogos zniszczyc czy napasc.
  Izrael nie chce sie zgodzic na powstanie panstwa Palestyny, ale ma pretensje, ze Palestyna nie uznajae panstwa Izrael.

  Palestynczycy maja troche racji: izrael nie ma zatwierdzonych przez ONZ granic ani nie posiada konstytucji.
  Ben Gurion nie ukrywal, ze konstytucja musi okreslic terytorialny zakres dzialania konstytucji a to oznaczaloby okreslenie granic.Dlatego Izrael nie ma ani granic ani konsytucji.
  Izrael wiec czuje sie upowazniony do zarzadzania i Palestyna (Gaza i Zachod i Brzeg) i Syria (Wzgorza Golan) i Jerozolima.
  A to zwalnia nie bardzo istniejace panstwo od jakiejkolwiek odpowiedzialnosci i poszanowania praw miedzynarodowychm, ale na przyklad uprawnia do zglaszania roszczen wobec legalnych panstw uznanych przez ONZ.
  Sami zydzi przyznaja, ze nie sa ‚tubylcami’ na Bliskim Wschodzie. Legendarny krol Dawid NIE zbudowal panstwa. Podbil Jerozolime, wybudowana przez Jebuzejczykow. Zydzi podbili Kanaan i kwitnace miasta – nie zbudowali ani pol miasta, ale udalo im sie wiele zniszczyc.

  Zydzi okradli zreszta nie tylko Bliski Wschod. Powinni placic ciezkie odszkodowanie Afryce za nielegalny handel niewolnikami i chrzescijanom za przywlaszczenie Ziemi Swietej, za wszystkie rewolucje , ktore niszcza kraje Europy, Rosji za rewolucje i Poludniowej Afryce…i Indianom Ameryki nie tylko Polnocnej.

  Ja rozumiem, ze na tej samej zasadzie, Polsce naleza sie Grody Czerwienskie oraz …korona Anglii bo przeciez Kanut Wielki byl z matki Polki, podobnie Olaf Trygvassen.
  A i Wlosi powinni zglaszac pretensje do Imperium Rzymskiego: od Jerozolimy po Mur Hadriana w Anglii..,

  No i ta skradziona Alaska nalezy sie Rosji – a Teksas, Kalifornie i Newade nalezaloby oddac Meksykanom a nie zadreczac ich nielegalna emigracja do wlasnego kraju.

  A my na ten przyklad moglibysmy sie upominac o odszkodowanie od Rosji/Anglii za Zachodnia Ukraine – a od Francuzow za … Madagaskar.

 6. Revers said

  Jak wyzynalo sie wlascicieli i bezposrednich spadkobiercow, jak to opisuje izraelski Historik Morris, czyli dokladnie do trzeciego pokolenia poczawszy od starcow , przez mlodych do oseskow wylacznie, nawet te w lonach matki za jedna masakra to nie ma sprawy , o mienie bezspadkowe tez nikt nie upomni sie.

 7. Alina said

  @ Troll Polonii

  A może wyprawa krzyżowa?

  Bo Rzym organizował wiele wypraw krzyżowych, a to przeciwko katarom, a to przeciwko Słowianom (ostatnia w 1410 roku), a to w kierunku „Ziemi świętej”, z różnym powodzeniem. Dlaczego teraz chrześcijanie nie organizują wyprawy krzyżowej w celu odbicia Jerozolimy? Może to jest pytanie do Jose Bergoglio p.o. Franciszek?

  ——
  Pani Alino… czy Pani jest pewna swoich wiadomości historycznych?
  Admin

 8. Zabrali nie tylko majątki, zabierają wszystko, życie, nadzieję,radość, pokój,cud macierzyństwa. Za sobą zostawiają rozpacz, lęk o najbliższych,biedę,krew palestyńską w ziemi, wycie palestyńskich Matek nad ciałami swoich dzieci!!
  Plemię szatana,i jego sługusy z amerykańską i niemiecką bronią i polskimi F16..
  Niech sczezną!Boże wyciągnij karzącą dłoń!!

  .https://twitter.com/i/status/1137106235696852993

 9. Tak jak kiedyś wietnamskie Matki!!Masakrowali je i ich dzieci…..Zło, zło, zło czyste zło bękarty poczęte w piekle!
  .https://pbs.twimg.com/media/D8wMbYWUwAAQg2V.png

  biały fosfor
  .https://pbs.twimg.com/media/C9M-NpZVYAA2t8H.jpg

  Agent Orange►Vietnam
  zubożony uran Irak Libia, Jugosławia
  Biały fosfor►Palestine
  Forced Starvation►Yemen
  za nadreepuji.twitter

 10. Plausi said

  Czyj to był przymus ?

  „majątkiem Palestyńczyków, który został przymusowo przejęty przez państwo Izrael”

  Co to znowu za talmudyczna terminologia, majątek palestyńczyków został zagrabiony, a więc nikt nie przymuszał pasożydów aby majątek zrabowli, ci rabują bez przymusu.

  Talmudyczne dowodzenie jest kontynuowane:
  „Na pierwszy rzut oka ktoś może doszukać się analogii pomiędzy żądaniami Palestyńczyków, co do mienia pozostawionego na terytorium dzisiejszego Izraela z tzw. roszczeniami żydowskimi”

  Bez rzutu oka nie można się doszukać analogii, żądania pasożydów wobec Polski są takim samym rabunkiem, jak rabunke mienia palestyńskiego, tu jest analogia oczywista. To jest dokładnie to samo. Zgodnie z talmudem ten rodzaj rabunku nazywają pasożydzi fantazyjnie „kupowaniem”, jak w tym wideo:

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  To „http://niewygodne.info.pl” to albo bardzo wygodne info pasożydów, albo info jakiegoś skończonego ciemniaka, niuleczalnie skażonego językiem okupanta.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Ostrzegaliśmy już przed przejmowaniem języka okupanta i następstwami tej bezmyślności.

Sorry, the comment form is closed at this time.