Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Narastająca groźna fala

Posted by Marucha w dniu 2019-06-10 (Poniedziałek)

Jeszcze kilka lat temu tzw. parady równości gromadziły po kilka tysięcy uczestników i miały niewinny charakter [… dla kogo „niewinny”, dla tego niewinny… my, starzy eksperci od teorii spiskowych wiedzieliśmy od początku, co się święci i znowu wyszło na nasze – admin]. Obecnie są już znacznie liczniejsze i coraz bardziej ordynarne i bezczelne.

Polska szybko goni „cywilizowany” Zachód, stara się wypełnić ideologiczne dyrektywy płynące z centrum Globalizacji.

Istotnym novum jest masowe poparcie dla tego rodzaju przedsięwzięć ze strony ambasad obcych państw, co jest niczym innym, tylko ingerowaniem w wewnętrzne sprawy Polski. W tym roku aż 33 ambasady – w tym USA i Wielkiej Brytanii na czele – czynnie włączyły się we wsparcie tzw. parady równości, a osławiona pani Mosbacher [popularnie znana jako Bajzelmama – admin] wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że „chcemy wyrazić nasze poparcie dla starań o uświadamianie opinii publicznej w kwestii problemów, jakie dotykają środowisko gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych (LGBTI) oraz innych społeczności w Polsce stojących przed podobnymi wyzwaniami”.

Z państw europejskich jedynie ambasady Rosji, Białorusi, Estonii, Słowacji, Węgier i Rumunii nie wzięły udziału w tej szopce. Jeśli dodamy, że „parada” zyskała wsparcie takich firm-potentatów, jak JP Morgan, Procter and Gamble, Microsoft, IBM, Google, Goldman and Sachs, City Bank, Johnson and Johnson, BNP Paribas Securite Servis – to dopełnimy reszty obrazu.

Tym razem Kościół katolicki zareagował bardzo szybko. Rzecznik Episkopatu Polski oświadczył: „W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących (…) Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji”.

[Czy Kościół Polski kogokolwiek ekskomunikował za jawne ubliżanie Bogu?  – admin]

Kreujący się polskiego Justina Trudeau Rafał Trzaskowski był czynnym uczestnikiem „parady”, czym jasno dał do zrozumienia, że na żadną korektę polityki PO w tej kwestii liczyć nie można. Partia ta jest od kilku lat zakładnikiem środowisk LGBT i warszawskiego salonu spod znaku „Gazety Wyborczej”, TVN i „Newsweeka” – i nie jest w stanie, albo nie chce – się od tego uścisku uwolnić.

Z punktu widzenia czysto politycznego sprzyja to strategii Prawa i Sprawiedliwości – która to partia będzie się kreować na jedyną siłę zdolną zatrzymać tę falę degrengolady. Już raz się o tym przekonaliśmy.

[Taki ch**, a nie „zatrzymać”. Gdyby pisdzielskie kurwy polityczne istotnie były przeciwne dewiantom, to by w pięć minut rozpędziły z pomocą policji każdy „marsz równości” i wybergoliły różnych Trzaskowskich czy Rabiejów do kopania rowów. Ale tego nie robią, bo wiedzą, że zidiociałemu polactwu wystarczą obietnice.
Admin]

Jan Engelgard
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 46 to “Narastająca groźna fala”

 1. revers said

  Tylko w Niepokalanowie odpoor , z mieczem …, szkoda ze nie archaniola Gabriela, a kolejna propagadowka, jaki w PL zascianek i to 42 km od miejsca parady proznosci i kolorow teczy, globalnego postepu.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/niepokalanow-wojownicy-maryi-zlozyli-przysiege-miecza/c2pln34?utm_source=fpfakt&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage&fbclid=IwAR3TGlZpTyAE2fka1qVG7tiTd0EO3yYZf36R4ZlEUXK6KRw6QM7yeIf30JY

 2. Rokitnik said

  Panie Gajowy. Rzadzaca Polska kameryla jest mocno trzymana za jaja ( polityczne ).
  W imie swietego spokoju, wiedzac ze kazde ” wychylenie sie ” grozi konsekwencjami SPEDRYLONEJ miedzynarodowki…wola miczec. Ze strony przeczolgiwanego moralnie Narodu, nie dostana zadnych punktow ujemnych – co najwyzej wzruszenie ramionami ” niech sobie maszeruja, oby sie nie dobierali do mojej d…”?
  Ale jak powiedziano powyzej, beszczelnosc tych kurwiszonow przechodzi w deprawacje dzieci i mlodziezy…a NA TO RODZICE SIE NIE GODZA !! ?Stad Marsze dla Zycia, – ktore przeszly przez wiekszosc wiekszych miast w Polsce.
  Oczywiscie, na jeden rozkaz Kaczora Policja rozgonilaby cale te teczowe pedrylstwo !? Tylko…JARKACZ umie plywac ( wiadomo kaczka ) i jest mu wszystko jedno, jak dalece pojdzie deprawacja przez lewizne spoleczenstwa polskiego…
  On, oficjalnie NIE piastuje zadnej FUNKCJI – jest t y l k o Poslem ….TYLKO?

 3. hulajdusznik said

  Kurwa! Normalni ludzie jakoś nie paradują swojej normalności! Trzeba być pojebanym nie tylko fizycznie ale też i przede wszystkim psychicznie!

 4. Marucha said

  Re 4:
  Od dawna mówię: każdy pedał, każda lesba – choćby na zewnątrz prowadzili z pozoru normalne życie – ma w sobie coś psychicznie chorego także na innych polach, nie tylko seksualnym.
  Nie ujawnia się to na co dzień, ale przy sprzyjających okolicznościach wyłażą z nich bardzo paskudne cechy -kłamliwość, wiarołomność, okrucieństwo, nieczułość, sadyzm… spytajcie zaufanego policjanta.

  Tym ludziom nie można W NICZYM wierzyć. To są psychole.
  Nie można im powierzać żadnych funkcji, gdzie mogą uzyskać jakąkolwiek władzę nad innymi..
  To są ludzkie odpadki, śmiecie.
  Dyskusja z nimi jest możliwa tylko przy pomocy łopaty i dołu z wapnem.

 5. LGBT walczy z nami i jednocześnie posiada lobby prawno-ekonomiczne.To są perwesyjni,zakłamani oszuści o charakterystycznym syndromie narcyzmu.

  Również osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline.Ich ugrupowania posiadają broń palną,są znakomitymi handlarzami kokainy,marichuany i przewozu małych dzieci przrez Europę.

  Nie znam wyjątków.Sorry.

  O udziale genów w rozwoju narcystycznych zaburzeń osobowości przekonać może to, że osoby, w których rodzinach ktoś borykał się z tym problemem, same znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia osobowości narcystycznej.
  Narcyzm – objawy

  Pacjenci, u których istnieją narcystyczne zaburzenia osobowości – jak się łatwo można domyślić – skoncentrowani są na swoim własnym „ja”. Uważają się za ludzi najważniejszych, wyjątkowo utalentowanych i mających specjalne przywileje.

 6. Jowram said

  Tylko Pan Braun pogromca pedałów i lesbijek i innycłh form zboczenia jest wiarygodnym człowiekiem zaufania publicznego.

  Kiedyś był takim Roman Giertych.
  Admin

 7. Joannus said

  Polska wyrzekła się swej Pani i Królowej, stąd mamy co mamy.

  Marne widoki, kiedy niewinność dzieci deptana, kiedy skromność kobiet na wagę nawet nie złota, a platyny.
  Ktoś te tłumoki wychował, demoniczne babsztyle jeżeli rodzą to chyba tylko dzieci na pożytek demonom.
  Trzaskowski i inni zadaniowani i opłacani raczej tylko zbierają w kupę to towarzystwo obmierzłe, na urągowisko Najświętszej Pannie Maryi – Matce wszech żyjących, z woli Jej Syna, a Pana Naszego.

  Pan Gajowy wyraża się dosadnie o Polakach, przykre to, ale i prawdziwe.
  Weźmy chociażby przedwczorajszą i wczorajszą dyskusję w Wigilię i samo wielkie święto Zesłania Ducha Świętego. Polska pogrąża się, zmierzając do rewolty religijnej. Tłumy urągają i bluźnią Panu Bogu i Jego Najlitościwszej Matce, a wzorcowy katolik ortodoks, co jak mówi
  ”spadł Panu Jezusowi na rękę”- maniakalnie pastwi się nad zmarłymi; Niemenem, czy Gomółką i Gierkiem.
  Wymienieni nie wychowali nam dzieci, tylko rodzice, i oni są odpowiedzialni .

  Pomieszanie z poplątaniem.

 8. Joannus, Pan sobie nie pozwala, już pisałem raz. Możemy zacząć pisać o atakować się.Czy tego Pan chce? Nie atakuj mnie człowieku. Nie Ty I nie w sposób podły.

 9. Każdy grzesznika upada na dłoń Pana Jezusa, który nam pomaga unieść się z upadku, jeżeli tego chcemy. Taka naukę otrzymałem od Księdza I wierzę, że jest zgodna że Swieta Tradycja.
  Pan atakuje mnie za odmienną opinię od Pańskiej o PRL w sposób niegodny. Atakując moja osobie Pan w istocie przemyca często atak na Ruch Oporu oraz w nim ludzi we wspólnym Działaniu a to jest błąd I podle. Możemy mieć odmienne poglądy, ale odrobina szacunku musi być między nami, jeżeli jesteśmy Katolikami.

 10. Jak Pan może atakować mnie pod tematem Parady Równości? Czy Pan nie rozumie, że insynuuje jakiś mój związek z pedalami?
  Czy Pan na starość oszalał?

 11. Ale dlaczego? said

  To dobrze skoordynowana i przemyślana ofensywa.
  Kler
  Tylko nie mów nikomu
  Histeria z pedofilią w Kościele
  Homopropaganda w szkołach
  Homoparady
  Reklamy wspierające lgbt (cocacola)

  To nie przypadki. A Polacy i hierarchia katolicka nic nie widzi.
  Trzeba z tej drugiej strony oczyszczenia z pedofilów i pedałów w sutannach robiących straszne spustoszenie w Dziele Bożym. I zdecydowanej obrony Wartości.

 12. Wczoraj wkleiłem do Gajowki, Panie Joannus. Czy Pan tego nie zauważył?:
  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/09/kazanie-na-niedziele-zeslania-ducha-swietego-ks-pius-2/

  Po co Pan tak wygaduje?

 13. Boydar said

  Panie JO, a do czego Panu ten szacunek ? Tak się tylko pytam, bo np. mnie do niczego

  .https://www.youtube.com/watch?v=cEPN3sBerXs

 14. Jack Ravenno said

  Ta groźna fala to NORMOFOBIA

 15. Miet said

  Pan Gajowy:

  [… dla kogo „niewinny”, dla tego niewinny… my, starzy eksperci od teorii spiskowych wiedzieliśmy od początku, co się święci i znowu wyszło na nasze – admin].

  Dokładnie tak było.
  Pamiętam, temat był wałkowany na pierwszej polonijnej liście dyskusyjnej Poland-L, kiedy Internet jeszcze raczkował.
  Zabierałem wtedy głos i przestrzegałem przed tym zboczonym tałatajstwem, które ładnie udawało, że jemu jedynie chodzi o tolerancje i walczy tylko o miłość i przeciwstawia się mowie nienawiści.

  Niestety wiele ludzi im wtedy uwierzyło.
  Często słyszałem od moich bliskich znajomych : – czego ty od nich chcesz? Przecież oni ci nic złego ci nie zrobili. Wielu z nich to nawet utalentowani artyści, więc w czym ci przeszkadzają.

  Jeden taki „obrońca uciśnionych” z Kanady nawet mi zagroził, że skontaktuje się z dean’em (odpowiednik prorektora) uniwersytetu, gdzie pracowałem i poskarży się na mnie, bo taki jak ja nie powinien nauczać w żadnej szkole.
  Nawet dotrzymał słowa ale nasz dean był na tyle mądry, że krótko, gdy się zorientował o co chodziło, uciął z nim rozmowę przez odłożenie słuchawki.

  Rzeczywistość bardzo szybko przekroczyła nasze, wtedy nawet najgorsze przewidywania.
  Latając wtedy co roku do Polski, rozmawialiśmy często ze starymi znajomymi o tych sprawach. Często wtedy słyszałem, że to problem degeneracji Zachodu i Polacy nie muszą się tym przejmować.
  Słynne powiedzenie: „U nas do tego nigdy nie dojdzie”.

  Doszło i to szybko doszło – niestety.

 16. Marucha said

  Re 10, 11, 12:
  To chyba nie do mnie, bo w ogóle się na Pańskie tematy nie wypowiadałem.
  Zrobię jednak taką uwagę: aby mieć poglądy na cokolwiek, trzeba to poznać. Pana „poglądy” na PRL są oparte w głównej mierze na fantazjach czyli bredniach z głowy wziętych.

 17. Marucha said

  Re 15:
  Potwierdzam wspomnienia p. Mieta….
  Jak łatwo Polaków zrobić w wała okrągłą gadką…

 18. Boydar, ja jestem naiwny I wierze , ze my Polacy potrafimy trzymać się razem, możemy się spierać, ale nie ponizac naszych ideałów, wiary, patrityzmu polskiego słowem można się złościc, mieć odmienne zdanie, nawet wyzywać od takich czy innych, ale są granice, które tylko przysłowiowy cham tylko przekracza, przekracza granice, które są nieprzekraczalne, gdy się jest razem, gdy się jedzie na tym samym wózku.Porownac mogę do jazdy w jednym przedziale I zamiast wyjść do ubikacji, to jak współpasazer przedziału wystawił tyłek, nasra I oskarzy innego siedzącego o to że zrobił te kupę.
  Pan napisał jak słoń w pokoju z porcelana.., a ja dosadniej.
  Po to jest szacunek, by nie było takiej sytuacji uniemozliwiajacej wspólna jazdę,lub czyniąca ja nieznośna.
  Nie wiem, czy Pan rozumie co staram się powiedzieć..

 19. Panie Gajowy, to było do Pana Joanusa.

 20. Boydar said

  Ja dużo rozumiem, Panie JO, dużo za dużo. Aż czasem boli.

 21. Dinozaur said

  Hmmm… co do tego zaścianka … Kilka lat temu udał się Dinozaur na spotkanie z prof. wtedy uniwersytetu w Göttingen Bassamem Tibi , Syryjczykiem , niestrudzonym propagatorem islamu w Europie i w Obamalandzie . Jest on uważany za twórcę pojęć euroislamu i kultury wiodącej
  ( Leitkultur ).
  Powiedział on ; Gdyby ktoś w 16, lub 17. wieku leciał nocą nad Europą to światło piśmienności promieniowałoby tylko nad krajami muzułmańskimi. Panie – odpowiedział mu Dinozaur – a Islandia ( tam był obowiązek szkolny od 13 wieku ) ? A zaścianki – oczywiście musiałem to pojęcie objaśnić na co ten bardzo wygadany muzułmanin nie pisnął ani słowa ..

 22. Ad. 5

  Bardzo dziękuję za ten komentarz. To bardzo, bardzo ważne…

 23. Aguirre said

  ad Admin) Z całym szacunkiem Panie Gajowy, ale takie porównanie G. Brauna do R. Giertycha jest nie na miejscu. Czy R. Giertych był katolickim tradycjonalistą i miał taka odwagę mówić o sprawach niewygodnych? Ostatnio p. Braun był świadkiem przy bierzmowaniu w FSSPX. Stał skromnie z tyłu jak każdy inny obczaiłem go na zdjęciu. Teraz organizuje zlot w Gietrzwałdzie. Jego działania mające charakter uwrażliwienia Polaków na Katolicką Tradycję, Matkę Bożą (Gietrzwałd) uświadomienie tragedii protestanckiej rewolucji (film Luter i rewolucja protestancka). Oczywiście, że są pewne rzeczy, z którymi można się nie zgadzać on też jeszcze nie wie wszystkiego (ciągłe ukąszenie „wolnościowym korwinizmem” choć odrzuca jego dogmatyzm, to nie jakiś libertarianin). Oczywiście, że nie należy wierzyć w człowieka, on tego nie chce zawsze podkreśla potrzebę oddania się Matce Bożej Narodu Polskiego. Przynajmniej oprócz gadania próbuje coś robić. Naprawdę wiele osób dzięki niemu dowiedziało się o Mszy Wszechczasów, do której na każdym spotkaniu gorąco zachęca. Wydaje mi się, że oskarżanie wszystkich o złą wolę do niczego nie prowadzi. Bo w innym wypadku skazani jesteśmy tylko na bezradne przyglądanie się rewolucyjnej destrukcji. Pozdrawiam szczerze bez złośliwości.

 24. Troll Polonii said

  15
  Miet
  Mnie sie zawsze wydwalo, ze Dean – to odpowiednik dziekana. Ale pewnie w USA wszystko inaczej.

 25. Troll Polonii said

  9.
  Polak-Ortodoks

  Wreszcie sie pan UJAWNIL !!!
  Znaczy ortodoks – Polak Globalista! Antykatolik!
  Polak -Ortodoks …syjonista, milosnik SB, zydostwa, i palowania Szefow Solidarnosci.
  A to sie ujawnil!!

  Napisal ten nieborak Polak -Ortodoks: :

  „Pan atakuje mnie za odmienną opinię od Pańskiej o PRL w sposób niegodny. Atakując moja osobie Pan w istocie przemyca często atak na Ruch Oporu oraz w nim ludzi we wspólnym Działaniu ….

  Panie Polak-Ortodoks
  Gdzie pan chodzil do szkoly i kto pana uczyl pisac??

  Z pana wypowiedzi wynika, ze broni pan Ruch Oporu oraz w nim ludzi’… (zydow?) – ktorzy NIE ukrywaja, swoich zachwytow nad syjonem, globalizacja, wspolpraca z SB i donosicielstwem..

  Prosze tylko posluchac wielkiego ‚wodza rewolucji,’ ktorego 10 milionow Polakow nosilo na rekach:
  Walesa byl prekursorem globalizacji w Polsce – czym sam sie chwalil!

  7.03 minuta: wypowiedz Walesy o poparciu dla globalizacji
  7.39 min. wladza: ‚Palowalbym przewodniczacego Solidarnosci’
  9.58 min.” Nie wspolpracowalem z SB. SB wspolpracowalo ze mna.”
  11.47min. Walesa przyznal sie, ze donosil i sprawdzal, czy komus szkodzil ale dokumentacja zostala zniszczona

  Walesa jest wiernym odbiciem narodu: prostactwa politycznego.

  A polski ‚ homo politicus’ – przypomina koguta, ktory szedl na zarzniecie i noz w zebach trzymal.

 26. Troll Polonii said

  25
  re: 24 Polak – Ortodoks
  Bardzo przepraszam. jakos mi sie nie wkleilo:

  Lech Wałęsa – wybrane wypowiedzi – YouTube

 27. Troll Polonii!! To mnie ubawil:)

  Rozsmieszyl mnie Pan do łez 🙂

  Może kiedyś Panu ktoś wytłumaczy czemu, bo nie liczę by Pan załapał:)

 28. NyndrO said

  W takim razie ja załapałem. Pan ma poczucie humoru nawet do łez. I zdziwi się Pan, są a trzy możliwe wyjaśnienia tegoż zagadnienia.

 29. JO said

  ad.28.
  Pewnie, ze mam poczucie humouru, dlaczego nie…
  A co Pan zrozumial? Gdzie lapsus Pana Trola do lez smieszny? No prosze, NyndrO, co Pan zalapal?

 30. Yah said

  Przez 13 lat zmienił się piarowski target, więc zmienił się i towar, i jego opakowanie. Hurtownik – ten co zwykle.

 31. Troll Polonii said

  27
  Polak-Ortodoks
  Byl taki slynny teatr comedii del arte z kolombinami i zaplakanymi pajacami..

  Motywem przewodnim bylo:
  „Smiej sie pajacu”.

 32. NyndrO said

  Po pierwsze primo. Czy pamięta Pan swoją wypowiedź : „prawdziwy katolik nie ma poczucia humoru” .Sprzed wileu lat. Na serio mam te trzy możliwości wymienić? Ja nawet nie chcę.

 33. JO said

  ad.32. Jezeli juz, to napisalem, ze ..”nie zartuje..”, choc w istocie sa dopuszczalne zapewne pewnego rodzaju delikatne zarty, np na prima aprilis.. 🙂

  Pan nie ma NIC do powiedzenia Panie Nyndr), nic co moze byc prawda I tylko prawda, bo Pana cala filozofia zycia jest oparta na klamstwie. Te „pierwiastki prawdy” sa tylko po to u Pana, by oszukac innych, jej poszukujacych.

  Smutne, ze Pan nie rozumie…Posoborowy NyndrO siedzacy w NOWO po uszy jak w szambie.

 34. NyndrO said

  To nawet dobrze, bo na serio nie chcę Pana komromitować. Sam sobie świetnie daje radę.

 35. Marucha said

  Re 34:
  No cóż, Panie NyndrO… został Pan oficjalnie zaliczony do Kościoła Posoborowego przez autorytet Pana JO – i nie ma zmiłuj się, nie ma odwołania.

 36. NyndrO said

  Niech kto w końcu mu (Muuuuu) wytłumaczy, co zdeklarowany poganin może mieć wspłnego z jakimkowiek soborem. Przecież to jego Kościół to wykonał. Co ja mam z tym wspólnego?

 37. NyndrO said

  Nie chce mi si szukać 3-4 lata wstecz, ala napisał Pan tak, jak napisałem. Za cinki jesteś, żeby mnie w balona robić, a jak chcesz strugać, nie mam nic na przeciw. Sam jesteś, jak ten aprilis.

 38. Marucha said

  Re 36:
  Wytłumaczy?
  Nie da się.
  Próbował Pan kiedy rozwalić betonową ścianę piłeczką pingpongową?

 39. JO said

  ad.36.

  Napisalem wyraznie, ze usyszal Pan o Chrystusie nie raz i to tu w Gajowce. Uznaje Pan Pana Jezusa za osobe historycznie istniejaca I to za „wielkiego filozofa”, jest Pan zadeklarowanym Buddysta poganinem I to wystarcza, by byl Pan zakwalifikowany przez NOWO Posoborowy Kosciol jako osoba do niego przynalezaca, czy Pan tego chce czy nie, ale tak jest wlasnie.
  Prosze nie miec o to pretensji do mnie a do Posoborowych Papiezy.
  Dodam jeszcze, ze Pan Gajowy nieczesto, ale sie myli…

  A tak na marginesie Panie NyndrO, jakiego wyznania byli Panscy przodkowie?
  Czy Pana rodzice Pana ochrzcili woda czy scyzorykiem czy w ogole…?

  ad.37. Jak nie moze Pan udowodnic, to po co gadac? Wychodzi Pan na goloslowa…

  ad.38.

  Pan mi nie jedno wytlumaczyl, przetlumaczyl a wiec da sie…

 40. NyndrO said

  Znowu łżesz. Wielki Nauczycel i Mędrzec. Tak Go nazywałem. O filozofie nigdy, śmirdzielu nie w spwniałem. Jesteś dla mnie zero. Kłamca, kombinator i ciota. Nara. Aha, nie użyłem słowa filozof. A jabym użył, t było by źle ,pajacu? Choć wiem o co ci gnoju kłamliwy chodzi . Nie ze mną te nuumery, świętoszku.

 41. NyndrO said

  I buddym jest starszy od chrześcijaństwa ,jołopie. Czy ty cokolwiek kumasz. Buddyści wymyślili sobór przed powstaniem chrześcijańswa? To pana kościół jes autorskim pomysłem soborów. Pan się zbada na głowę.

 42. Tak właściwie, to jakie kryteria muszą być spełnione aby we współczesnej Polsce można zakwalifikować kogoś jako poganina?
  Innym zagadnieniem jest to, czy obecny tak zwany „Kościół Posoborowy” zmierza w kierunku „pogaństwa” czy też nie, cokolwiek by to określenie nie znaczyło?

 43. NyndrO said

  No to chyba jasn dosyć. Jestem buddystą, jestem poza Kościołem, nikt mnie do tego ni zmuszał, ergo jestem poganinem. A w czym tańczył Wojtyła,czy tańczy Franciszek, to mi powiewa. No czego tu nie można zrozumieć? Jesteście chorzy neurologicznie, czy jak? Wy się zakładacie, kto wyjdzie na większego kretyna? No jestem buddysta. Poganin. I mi wasza hierarchia i ich pomysły zwisają.To na serio takie trudne? To Kościół organizował sobory. No ręce opadają.

 44. revers said

  w Bostwanie lbtqplus moze pyrgac sie do woli, i gdzie chce , najwyzszy saad znioosl kary za inna orintacje seksualnaa

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/botswana-sad-zniosl-kary-za-homoseksualizm,944017.html

  znowu wygral postep i teczowa demokracja.

  Tylko w Sudanie czeka ponad milion ubogacajacych uchodzcow do zasiedlenia sie i ubogacenia w europie i uni.

 45. Ad. 43

  Jestem buddystą, jestem poza Kościołem, nikt mnie do tego ni zmuszał, ergo jestem poganinem.

  „Niech się nazywają złodziejami, byle tylko nie kradli.” 🙂

 46. Ad. 41

  buddym jest starszy od chrześcijaństwa

  Nieważne, co jest starsze – ważne jakie przynosi owoce….

Sorry, the comment form is closed at this time.