Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  osoba prywatna o Dr Reiner Füllmich o rzekomej…
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Lech Wałęsa wzywa: Niemcy, ratujcie Europę przed Polakami!

Posted by Marucha w dniu 2019-06-11 (Wtorek)

Były prezydent Lech Wałęsa obraża prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wałęsa powiedział, że szef partii rządzącej w Polsce jest przykładem „klasycznego dyktatora”, który „likwiduje” i „rozwiązuje” wszystkie przeszkody, jakie stają mu na drodze. Według Wałęsy zachodzi realne ryzyko zniszczenia Europy przez Polskę i Węgry. W jego ocenie uratować mogą nas tylko Niemcy.

Wałęsa rozmawiał z zagranicznymi mediami – niemiecką „Deutsche Welle”, holenderskim „De Telegraaf”, hiszpańskim „El Mundo” i szwajcarską „Neue Zürcher Zeitung”.

Stwierdził, że prezes PiS Jarosław Kaczyński jest dyktatorem, podobnie jak prezydent USA Donald Trump.

„Kaczyński to klasyczny dyktator. Jak tylko mu coś nie wychodzi, to od razu zabiera, rozwiązuje, likwiduje. Ja to rozumiem, też mi różne rzeczy przeszkadzały, gdy byłem prezydentem. Ale to nie znaczy, że trzeba od razu likwidować. Trump postępuje tak samo” – powiedział były prezydent.

„Z dyktatorami jest tak, że oni najpierw chcą dobrze, ale z czasem sami wciągani są przez machinę, w której funkcjonują. Dziś są inne czasy i może dyktator w stylu Kaczyńskiego nie zajdzie zbyt daleko, choć z drugiej strony przykład Węgier pokazuje jednak coś innego. Jeśli Polska podążać będzie tym tropem, to wraz z Węgrami rozsadzą Europę” – ocenił następnie.

Według Wałęsy Europę przed Polakami i Węgrami mogą uratować tylko Niemcy. „Wtedy wielkie zadanie stanie przed Niemcami. My nie mamy takiej siły, ale Niemcy są tym krajem, który pełni przywódczą rolę w Europie. Niemcy muszą mieć plan. Kiedyś zniszczyli Europę, to teraz mogą budować. Są najlepiej zorganizowani i mają środki. Niech zorganizują Europę tak dobrze, jak to zrobili w swoim kraju” – podkreślił.

„Jeśli Polacy i Węgry rozwalą Unię Europejską, to od razu trzeba będzie trzeba stworzyć jakąś nową UE i zaprosić do niej wszystkie kraje” – wskazał dalej.

bsw/pap, fronda.pl
https://www.fronda.pl

Komentarzy 25 do “Lech Wałęsa wzywa: Niemcy, ratujcie Europę przed Polakami!”

 1. Revers said

  Dziwne.?lub sojusznicze upa,so galllizen, newet obecna prezydentowa oddaje hold w lwowie banderowcom.
  https://www.magnapolonia.org/malzonka-prezydenta-dudy-oddala-hold-ukraincom-walczacym-z-polakami/?fbclid=IwAR3j5Y9dZNYAyWHb2NDsSZhbAdtI2L1hwfL98UDWCDTVO7L4BI6IyKvkks8
  A borek lepiej niece poszuka 20 Ton zlota ostatnio przejety bezprawnie przez deutsche Bank, gezielt terminowal pray gabieniu Klientin banku Sam Premier Morawiecki.

 2. RomanK said

  A nie mowilem ….sranko zrobilo sie lzejsze…bo byc moze trzeba bedzie beknac.:-))))
  Uciekjata biedoki do Niemiec:-)))))

 3. hulajdusznik said

  Nie tylko Europę ale i cały świat przed takymy myślycielami i takymy, wokół których krencom siem myśly owych myślycieli oraz ych zleceniodawcamy i ych panamy mogą uratować już tylko wyspecjalizowane oddziały mścicieli. Tutaj i teraz i w takich ychnich warunkach i pod takimi ychnimi warunkami to ani pożądne sądy, ani więzienia i inne zakłady odosobnienia, jak chociażby domy wariatów nie są w stanie osiągnąć takiej mocy przerobowej, żeby wyplenić to całe plugastwo. Po wyplenieniu, które może zająć trochę czasu pozostanie bałagan, bajzel i burdel, który należy posprzątać i uporządkować, a trzeba wam wiedzieć, że nie upora się z tym jedno pokolenie. Stary już dość jestem i pewnie nie doczekam takiego widoku, jak tych mendrcuf i tych wszystkich, którzy całe to pojebane towarzystwo opłacają z ukradzionych nam pieniędzy, będą ganiać z gołymi dupami po majdanie ku uciesze gawiedzi.

 4. Antares said

  Szkoda tracić czas na przemyślenia tego durnia. Już kosmici nas opanowali, teraz razem z Węgrami zagrażamy eurokołchozowi. Kolejny idiota ośmieszajacy nas przed światem.

 5. Bolek zmienia konia, na którego stawia. Może i ma rację. Po połknięciu Polski przez Niemcy nie będzie od kogo egzekwować 447 trylionów z odsetkami.

 6. AniaK said

  Re5:
  Jentelegentna bestia z naszego Noblisty. Hitler byłby z niego dumny.

 7. revers said

  ad1

  https://www.rp.pl/Metale-szlachetne/190609702-Deutsche-Bank-skonfiskowal-zloto-Wenezueli.html

  Jak 20 ton zlota cwikneli wenezueli to i Polsce dolicza 100 ton zlota lub plus 300 mld za dzierzawe ich terenow od 1937 roku do 2019 roku.

 8. AniaK said

  NATO już pewnie w pogotowiu. Ciekawe od kogo zaczną. Od Polski czy od Ameryki.

 9. Adrem said

  Wszystko się po…ło temu misiu.

 10. Maverick said

  Wałęsa to wybitny czubek, prawdziwa inteligencja Bolka, nie rozumie że prawdziwy Polak nie podważa na arenie międzynarodowej tego co czyni w imieniu Polski obecny rząd, mimo że może się z tym nie zgadzać, to nie robi się osłabiania naszej pozycji. To jest dla niego póg nie do przekroczenia.

 11. kojak said

  Szkoda chyba zajmowac sie wypocinami wioskowego glupka i zdemoralizowanego bydlaka Walesy i czy jak naprawde ten debil sie nazywa ! Zajmowac sie wypowiedziami tego lajdaka to jak wejsc do szamba

 12. Gość internetowy said

  Szkoda naprawdę słów na tego głupka pochodzenie żydo-chazarskiego. Wałęsa to chyba pseudonim od wałęsającego się pod niemiecką czapką tate.

  Lech „Bolek” Wałęsa – Lejba Kohne – wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, agent SB – od lat 70tych, Tajny Współpracownik SB pseudonim „Bolek”, hucpiarz, świnia Orwell’owska, zbrodniarz – uczestnik porozumienia ponad głowami narodu polskiego ze zbrodniarzami PZPR i SB – tajne rozmowy w Magdalence i „okrągły stół”; Odegrał ogromną rolę w zablokowaniu autentycznego rozliczenia z komunizmem i utrzymaniu polityki “grubej kreski”, przywrócił świadczenia zbrodniarzom z UB i SB; przyczynił się do zniszczenia autentycznej „Solidarności” i antykomunistycznej i niepogległościowej prawicy w Polsce; kawaler Orderu Orła Białego – był prezydentem żydokomuny i wszystkich UBeków.
  Oto słowa pułkownika Wojska Polskiego: „Widziałem akta Wałęsy, zebrane przez nasz wywiad wojskowy. Ojcem Wałęsy był niemiecki Żyd Kochne, służący w wojsku niemieckim. Bronił w 1945 roku Gdyni przed nacierającą armią sowiecką. Wraz ze swym oddziałem zdążył się wycofać drogą morską na zachód Niemiec i tam poddał się Amerykanom. Udowodnił swoje ukrywane przed Niemcami żydostwo i został zabrany do USA. Tam umarł w dostatku. Wałęsę wychowywał brat ojca, który pozostał w Polsce”; więcej o „Bolku” Wałęsie tu —
  http://www.polonica.net/Lech_…czy_Bolek.htm
  Lista żydów w zniewalanej Polsce – żydostwo, żydokomuna, żydolew… http://web.archive.org/web/20081210124749/http://www.polonica.net/…166

 13. Moher49 said

  Gdyby w Polsce był polski rząd, to pana Lesia już by psy, albo piranie żarły.

 14. Troll Polonii said

  No to kogo polski narod nosil na rekach?
  Walesa byl niepodwazalnym szefem Solidarnosci od 1980 roku do 1989.
  A ‚kornikowal’ od 1970 roku. I do tej pory zbiera laury …Wolnosci.
  Caly czas i do tej pory wielki wodz, prezydent, noblista firmuje Solidarnosc.
  On i jego pomocnicy i doradcy -KORowski think-tank, czyli elity Solidarnosci- ciesza sie w nowej Polsce dobrym zdrowiem i zacnym majatkiem.
  No to gdzie ta prawdziwa Solidarnosc?

  Stara zasada?: To nie my. To oni!
  Sa jednak zawsze ci sami ‚oni’.

  Slynny cytat z Walesy:
  „To nie ja wspolpracowalem z SB. To SB wspolpracowalo ze mna”.
  (Az do ostatecznego zwyciestwa)

 15. Marucha said

  Re 14:
  To, kogo „polski naród” nosi na rękach, nie oznacza absolutnie nic – a w szczególności nie ma nic wspólnego z jego wartością, jako człowieka ani z jego zasługami dla kraju.
  Powinien Pan wiedzieć, że Polacy ubóstwiają szkodników, zdrajców, głupców.

 16. Troll Polonii said

  15
  Marucha
  Gdyby to ode mnie zalezalo, sam pomagalbym nosic na rekach tych, ktorzy w czasie okrutnej wojny pozostali Polakami i modlili sie po polsku o pokoj na polskiej ziemi i pokoj na swiecie.. I pomagalbym nosic na rekach, tych, ktorzy po okrutnej wojnie zostali Polakami i odbudowali kraj ze zniszczen.
  Zbudowali tysiace polskich szkol, setki polskich szpitali; budowali polskie miasta i dbali o Polske i o to, zeby Polak mial dach nad glowa, dbal o rodzine i mial dostep do wspolnego majatku narodowego..

  Okropna, bestialska wojna nas tak nie wynarodowila jak …Pax Americana.

  ———-
  Zgoda.
  Ale kto dziś pamięta, kto dziś czci tych, którzy odbudowali Polskę z gruzów?
  Dziś byle wypierdek czuje się uprawniony do osrywania Polski sprzed 1989 roku.
  Admin

 17. Katarzyna T said

  Ad.15 Podaj dalej.
  DEZYDERATA

  Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech
  i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

  O ile to możliwe bez wyrzekania się siebie
  bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.

  Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie,
  i wysłuchuj innych,
  nawet tępych i nieświadomych,
  oni też mają swoja opowieść.

  Unikaj głośnych i napastliwych,
  są udręką ducha.

  Porównując się z innymi
  możesz stać się próżny i zgorzkniały,
  bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

  Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości.

  Wykonaj swą pracę z sercem, jakakolwiek byłaby skromna,
  ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu.

  Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa.

  Niech Ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty,
  wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

  Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia.

  Ani też nie podchodź cynicznie do miłości,
  albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.

  Przyjmij spokojnie co Ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości.

  Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu.
  Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

  Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny.

  Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy,
  masz prawo być tutaj.

  I czy to jest dla ciebie jasne czy nie wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze.

  Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek On ci się wydaje, czymkolwiek się trudzisz i jakikolwiek są twoje pragnienia,
  w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą.

  Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat.

  Bądź uważny. Dąż do szczęścia.

  Max Ehrmann

 18. Artnemo said

  WAŁĘSA WSPÓŁTWÓRCĄ POTĘGI NIEMIEC? Błazeństwo i egomania Wałęsy rozpoznawalna jest tylko w Polsce i tylko tutaj Wałęsa szkodzi ale głównie swojemu własnemu wizerunkowi. Na Zachodzie postrzegany jest jako postać legendarna, ale dziś bez żadnego znaczenia (murzyn zrobił swoje…), któremu jednak należy się wdzięczność za pacyfikowanie rewolucyjnych nastrojów w Polsce w czasach Solidarności, dzięki czemu Niemcy w bezbolesny sposób mogli zrealizować swoją zasadniczą rację stanu od czasu utworzenia RFN – czyli zjednoczenie Niemiec. Bo o to wtedy głównie chodziło. Niemcy zawsze będą chronić swojego Bolka…

 19. Easy Rider said

  Może jednak w tych erupcjach debilizmu „noblisty” jest coś pozytywnego? Mianowicie to, że jak na łopacie objawia się (dla tych, co jeszcze nie pojęli) prawda o tzw. transformacji i kogo siły ciemnej strony mocy podsunęły na „prezydęta” (tak o sobie mówił). Niech dalej się w ten sposób produkuje, bo więcej już Polsce nie zaszkodzi, natomiast zaszkodzi antypolskim ugrupowaniom, pod które się podpina, lub tym, które się z nim utożsamiają.

  A tak na marginesie – ciekawe, czy dla p. RomanaK Wałek jest nadal autorytetem? Bo nie czytałem w tej kwestii jednoznacznej wypowiedzi.

 20. AniaK said

  Re18:
  Może panu Wałęsie marzy się drugi Nobel. Japonii z Polski zrobić mu się nie udało, ale udało mu się zjednoczyć Niemcy, uwolnić Gdańsk, to może teraz kolej na przyłączenie całej Polski do Niemiec 🙂 Myślę że na zachodzie pan Wałęsa został prędzej rozszyfrowany niż w Polsce. Chociażby przez panią Orianę Fallaci. „Nasza epoka pozbawiona jest przywódców” – pisała Fallaci – „Kiedy się pomyśli, że pijak Jelcyn był carem, a ignorant Wałęsa symbolem wolności, uginają się nogi pod człowiekiem”. Myślę że pan Wałęsa już bardziej siebie skompromitować nie może, jak już, to kompromituje ludzi którzy go jeszcze gdzieś zapraszają.

 21. AniaK said

  Re !8 cd:
  W Polsce z pomocą starych i nowych komuchów to mu się udało rozwalić polski przemysł, i naprodukować nowych komuchów z milionami na kontach.

 22. Kriss said

  Szok.oatatnie stadium debilizmu

 23. Kriss said

  Szok.i on byl prezydentem??-kukla sbecka

 24. Rodrigo said

  Aż mnie zatelepało, bolek Ty kvrwo, zeby tak na swoich i praworządnie wybrany parlament sr@ć? Wycofaj sie z zycia politycznego i spolecznego, potzrebujemy jakiejs petycji czy cos.

 25. Troll Polonii said

  24
  Rodrigo
  Napierw niech sie rozliczy z miliardowego funduszu Solidarnosci…

Sorry, the comment form is closed at this time.