Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Gminni radni wyprowadzili tzw. flagę UE z sali posiedzeń. „Nie ma takiej ojczyzny jak Unia Europejska”.

Posted by Marucha w dniu 2019-06-12 (Środa)

Rada Gminy Wola Krzysztoporska zdecydowała, że tzw. flaga Unii Europejskiej nie będzie już eksponowana na sali posiedzeń. Taką decyzję podjęto podczas ostatniego posiedzenia rady stosunkiem głosów 6:4 przy 3 wstrzymujących się.

Wójt Roman Drozdek oświadczył: „Tu jest Polska, jesteśmy w Polsce proszę państwa – w naszej ojczyźnie! Nie ma takiej ojczyzny, jak Unia Europejska”.

Pomysł usunięcia unijnego symbolu z sali obrad przedstawiła Małgorzata Gniewaszewska, Przewodnicząca Rady Gminy. Portal piotrkowski24.pl zapytał ją, dlaczego głosowała za usunięciem flagi.

– Podczas swojego wystąpienia mówiłam, że flaga unijna jest przy wejściu do urzędu Gminy, i uważam, że to się odnosi do całego budynku. Uważam, że przerost nie jest potrzebny. Mamy flagę gminną, biało-czerwoną – i to wystarczy. Nasze barwy i ojczyzna są najważniejsze. Nikt nie powiedział, że jest przeciwko fladze i że ona jest zbyteczna czy niepotrzebna, tylko na razie niech będzie tak jak jest – wyjaśniła radna Gniewaszewska.

[Zaraz… zaraz… NA RAZIE? – admin]

Portal zapytał też o wysokość dotacji unijnych uzyskanych przez gminę. Z przesłanej odpowiedzi wynika, że przez 15 lat kwota wyniosła ok. 40 milionów zł. „Jak widać, dzięki unijnym dotacjom, sporo pozytywnych rzeczy w gminie się dzieje. Dziwi więc niechęć niektórych radnych do europejskich symboli” – komentuje autor artykułu.

Mój komentarz:
Z tego miejsca składam radnym gminy Wola Krzysztoporska serdeczne gratulacje! Mam nadzieję, że nie ugną się wobec nagonki, którą ewidentnie usiłuje rozkręcić portal opisujący sprawę. Dziennikarz Jarosław Krak pobiegł nawet po komentarz do europosłów Marka Belki i Witolda Waszczykowskiego.

Oczywiście Belka „przejechał się” po wójcie: „Słyszałem, że wójtowi gminy Wola Krzysztoporska przeszkadza symbol Unii Europejskiej w postaci flagi. Chciałbym się zapytać, czy przeszkadza mu też inny symbol – ponad 11 milionów złotych unijnego dofinansowania na inwestycje w kanalizację?”.

Nic nowego, czyli stara śpiewka w stylu „dostaliście dotacje, to musicie składać hołd eurokołchozowi”.

A jak sprawę skomentował Waszczykowski? „Wydaje mi się, że to są niepotrzebne demonstracje (…) jest pewna zasada kurtuazyjna przyjęta przez władze centralne, że w urzędach jest ona wieszana, jest wieszana na niektóre wydarzenia państwowe, ale wydaje mi się, że nie powinna przeszkadzać”.

Zasada kurtuazyjna? Naprawdę? Czyli pomysł wpisania eurokołchozu do Konstytucji RP to też „kurtuazja”, tak? Aż strach pomyśleć, co jeszcze PiS zrobi w ramach tej „kurtuazji”.

Źródło informacji i cytatów: piotrkowski24.pl
https://wprawo.pl

Szaleńczej odwagi wymaga w naszych czasach wywalenie z urzędowego pomieszczenia kawałka niebieskiej szmaty, która nijak nie jest chroniona żadnym prawem a jej status jest mniej więcej taki, jak flagi McDonaldsa.
Admin

Komentarzy 8 to “Gminni radni wyprowadzili tzw. flagę UE z sali posiedzeń. „Nie ma takiej ojczyzny jak Unia Europejska”.”

 1. Zbyszko said

  Wielkie brawa dla tych normalnych jeszcze, nie ogłupionych radnych.

 2. PISKORZ said

  re art https://youtu.be/XlBUaz6gxSY VIII SESJA R. GMINY W. KRZYSZTOPORSKA…długie trochę, ale fragmenty można obejrzeć..

 3. Zerohero said

  1. Dotacje unijne są bardzo niewielkim ułamkiem wydatków publicznych w Polsce, a rozdmuchano je do takiego poziomu jak orkiestrę Owsiaka. Koszt obsługi długu zagranicznego jest na przykład wyższy niż te dotacje.

  2. nota bene ten dług zaciągamy u bankierów-budowniczych Unii. Czyli wszystko do nich wraca.

  3. Co do Waszczykowskiego, Belki i podobnych…Ciekawe, że jak 20 lat temu reklamowali Unię, to nie informowali, że dotacje pociągną likwidację państwa polskiego, narodu, przeoranie światopoglądu ludności w kierunku świadomości beztożsamowiściowego i bezpłciowego człowieka-govvno a w dalszej perspektywie asymilacje z murzynami, oraz ograniczenie zużycia energii do poziomu wykluczającego godne życie.
  Ciekawe kto by na to poszedł gdyby zagrali w otwarte karty.

  4. Ostatnia kwestia: skąd się biorą pieniądze unijne? Nie chodzi o płatników do budżetu Unii, ale o samą podstawę. Skąd się bierze euro? Euro wszak jest drukowane. Nikt nam nie daje do ręki złota, ale wydrukowane papierki.
  Drukowanie tych papierków (u nas złotówki) poważnie nam ograniczono.

  Bo kto robi tą kanalizację w gminach? Polacy. Polscy robotnicy. Nie przyjechały brygady z Chin – jak do państw Afryki, gdzie faktycznie nie ma komu pracować, bo ludzie tam nie potrafią robić takich rzeczy.
  Polskich robotników w ruch wprowadza pieniądz. Ten pieniądz ma pokrycie w polskiej gospodarce.

  Nie ma więc tu ŻADNEJ łaski, a dotacja jest POZORNA. Polakom urwano głowę i zastąpiono cudzą, i teraz wmawia się, że mają być za to wdzięczni, bo co to za życie bez głowy.

 4. hulajdusznik said

  Może taki wulgarny przykład z jakiegoś nawet zadupia. Siedzi sobie jakiś pizduś, który nawet nigdy nie siedział, chyba że w poprawczaku. Zorganizował sobie ów pizduś za kradzioną kasę kilku osiłków, więziennych weteranów, upapranych w koniecznie widoczne tatuaże, kazał im ogolić ich durne pały, przywdziać skóry, wziąć fury i jakieś pały i ruszyć w teren w celu zapewnienia „ochrony” drobnym dorobkiewiczom. Goli ich pizduś, tych dorobkiewiczów, niemiłosiernie, bo ci się boją nie płacić, boją się iść na tak zwaną policję, bo ta może być w zmowie z pizdusiem, boją się przyznać komukolwiek, no bo jak to tak? Mogli by jeszcze pomyśleć „ludzie”, że oni są jacyś pizdowaci, a nie ma dla zmatolonych osobników chyba nic gorszego, jak budząca nieopisaną grozę myśl „co ludzie powiedzą”. I tak interes się kręci, a pizduś nazbierał już tyle kasy, że od czasu do czasu rzuci jakiś ochłap płatnikom, to na jakiś niezbędny remoncik, to na „renowację”, to na „zmianę stylu”, to na ubogacenie oferty, to na rozszerzenie sfery usług, itp., itd., za co ci „beneficjenci” z wdzięczności niewysłowionej zaczęli sobie nawet chwalić „dobrodziejstwa” pizdusia. I nikt się nawet nie buntuje, bo ci, którzy podjęli „dobrowolną współpracę” z pizdusiem pamiętają, bądź zasłyszeli, jaki los spotkał buntowników. I tak oto „dobrowolni” płatnicy, często z tak zwaną „głową na karku”, okazali się być bardziej pizdowaci od haraczowników z karkami na głowach i od nieznanego im osobiście cherlawego pizdusia matoła, który większość swojej jaźni prowadzi na haju i opływa w swoje luksusy, pławiąc się w nich w tym swoim zmatolonym i pojebanym, nikomu tak naprawdę niepotrzebnym jestestwie. Ale to na zadupiu! – powie jaki który. Nie, kochani, bo to przykład idzie z góry.

 5. Dziadzius said

  I wsrod ciemenj nocy zablysli swaitlo rozumu i nadzieji !!Viwat Wola Krzystoporska – moze to bedzie WOLA Polski!!!

 6. Kar said

  ..uplyna hektolitry wody pod mostem zanim gnidy/wazeliny Gniewasz ewska (to tez spreparowane) zdechna..przestana reprezentowac tumanowate nieruchawe doopy niezdolne do wykonania prostej czynnosci, jak zlapania gudly za wsiarz i wykopania na swieze powietrze, na p o l e (tak jak mowia czlowieki ze wschodnich rejonow kraju)

 7. RomanK said

  W Ameryce..biskup Paprocki excommunikowal wszystkch kongresmanow, ktorzy glosowali -popieraja prawa pro aborcyjne.

 8. RomanK said

  A do Senatu w Rzymie Kaligula wprowadzil KONIA..

  Z KC PZPR wyprowadzil Rakovski sztandar, a wprowadzil Gielde Parchatych

  Gorbaczev wyprowadzil Krasna Armie z Europy

  Nad Wisle wprowadza sie Niezwykle silny Fort Trump, mowiac Chinczykom twardo NIE!..i wymijajaca odpowiedz- Przyjdzie za tydzien:-))))

Sorry, the comment form is closed at this time.