Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Od kontaktów do kontraktów

Posted by Marucha w dniu 2019-06-12 (Środa)

Rośnie ranga targów China Homelife Poland, największych w Europie Centralnej i Wschodniej targów artykułów chińskich. Ofertą wystawców zainteresowało się kilkanaście tysięcy handlowców, przedsiębiorców i odwiedzających targi.

Tegoroczna edycja została wzmocniona o filar eksportowy – targi Export Expo. Regionem patronackim targów było Mazowsze.

O sukcesie targów i potrzebie rozwoju gospodarczych kontaktów z chińskimi producentami świadczy fakt, że już postanowiono o ich kontynuacji. Wystawcy odnotowali zainteresowanie ich produktami. Potwierdza to słuszność realizacji programu Hosted Buyers, czyli zapraszanie handlowców do odwiedzenia targów zapewniając transport, poczęstunek a dla gości z zagranicy także nocleg. Łącznie przyjęto około 5000 przedsiębiorców.

Kolejna, dziewiąta edycja targów planowana jest na maj 2020 roku. Po raz czwarty będzie im towarzyszył Kongres Gospodarczy Krajów Europy Centralnej i Wschodniej. Więcej powierzchni zajmą wystawcy w strefie targów Export Expo. Zaproszenie jest kierowane do eksporterów z Europy Centralnej i Wschodniej.

Polska na szlaku Pasa i Drogi

Targi China Homelife Poland organizowane są przez firmę Meorient International Exhibition przy współpracy z Warszawską Izbą Gospodarczą. China Homelife to międzynarodowy brand – pod taką samą nazwą podobne targi odbywają się w 13 regionach świata. China Homelife Poland są jedyną w tej części Europy edycją tego wydarzenia obejmującego swym zasięgiem 16 krajów Europy Centralnej i Wschodniej. To ważną platforma do realizacji wielkiego chińskiego projektu „Jeden Pas, jedna Droga”. Dla polskiej gospodarki szansa, że skorzystamy z tego projektu jako liderzy tej części Europy.

Na targi do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawa w dniach 29-31 maja przyjechało około 1100 wystawców ze wschodniego wybrzeża Chińskiej Republiki Ludowej (prowincji Zhejiang, Guangdond, Anhui, Shandong) oraz Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu. Reprezentują ogromny potencjał. Sama tylko prowincja Zheijang zajmuje prawie jedną trzecią obszaru Polski. Zamieszkuję ją ponad 55 milionów ludzi. Stolica prowincji – Hangzhou jest ważnym centrum gospodarczym. W ubiegłym roku odwiedziło ją ponad 180 milionów turystów. Już te liczby dają wyobrażenie o rynkowym potencjale chińskich partnerów.

Na targi do Polski przyjechali producenci z czołowych marek w tym ASD, Longliqi, Hengyi Petrochemical, Chunfeng Garment, Double Gun, Rider Intelligence, Jinfulai, Huajian i wiele innych wiodących firm. Proponowali produkty z branż takich jak: elektronika, materiały budowlane, meble, odzież i tekstylia, oświetlenie, wyposażenie domów (dekoracje) oraz upominki. Na stoiskach obecni byli certyfikowani dostawcy i producenci, sprawdzeni kontrahenci, gwarantujący jakość oferowanych produktów i sprawną dostawę.

Podkreślał te wartości Xu Ming, sekretarz generalny Urzędu Ludowego miasta Hangzhou, podczas uroczystej gali Europejskie Laury Przedsiębiorczości. Gratulując nagrodzonym oraz Warszawskiej Izbie Gospodarczej, mówił o jakości działania: – Jakość jest życiem produktów. Ma szczególne znaczenie na rynku europejskim. W Hangzhou oraz prowincji Zhejiang przywiązujemy szczególną uwagę do jakości produktów. Mam nadzieję, że dzięki temu zdobędą one odbiorców na rynkach światowych.

Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej przedstawił służebną rolę Izby podczas organizacji targów i kongresu. Życzył, by spotkania przedsiębiorców i handlowców z różnych krajów przyczyniły się do zawarcia umów i podpisania kontraktów.

Samorządy i media

Inicjatywy Warszawskiej Izby Gospodarczej doceniają urzędy centralne oraz władze samorządowe, obejmując targi i kongres patronatem. Tegoroczne wydarzenia odbywały się pod patronatem honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz marszałków województw: Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego.

Patronat nad wydarzeniami objęli także Starosta Kołbucki, Starosta Piotrkowski, Starosta Zduńskowolski, Prezydent Kielc, Prezydent Olsztyna, Prezydent Płocka, Prezydent Zabrza, Burmistrz Kętrzyna.

Targi i kongres to także ciekawe wydarzenia dla dziennikarzy. Kilkadziesiąt redakcji krajowych, regionalnych i lokalnych okazało zainteresowanie. Gościliśmy także dziennikarzy z krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz z Chin. Ogólnochińskie Stowarzyszenie Dziennikarzy reprezentował sekretarz generalny i wieceprezes Hu Xiaohan. Stowarzyszenie Polskich Mediów i Ogólnochińskie Stowarzyszenie Dziennikarzy zawarły umowę o wzajemnej współpracy. Prezes Hu Xiaohan zapewnił, że teraz otworzyły się nowe drogi dla rozwoju partnerstwa, co zaowocuje także częstszymi kontaktami i nowymi możliwościami prezentacji obu krajów.

Szczyt samorządów gospodarczych

Na zaproszenie Warszawskiej Izba Gospodarczej na targi przyjechało prawie 2000 handlowców z krajów z Europy Centralnej i Wschodniej. Zaproszenie Warszawskiej Izby Gospodarczej przyjęli przedstawiciele ponad 50 izb i organizacji gospodarczych z Białorusi, Chorwacji, Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy. Byli wśród nich mieszkańcy m.in.: Brześcia, Doniecka, Drohobycza, Edinet, Homla, Iwano-Frankiwska, Kaliningradu, Kijowa, Lwowa, Mińska, Rygi, Równego, Smoleńska, Wilna, Sankt Petersburga.

Izba Przemysłowo-Handlowa z Petersburga to jedną z najstarszych i największych Izb w Rosji. Zrzesza ponad 4000 rosyjskich i zagranicznych małych, średnich i dużych firm działających w Petersburgu. Współpracuje z izbami z 70 krajów i podpisała ponad 150 umów o współpracy z organizacjami zagranicznymi. Wiceprzewodnicząca Izby Ekaterina Lebedeva kolejną umowę zawarła z Warszawską Izbą Gospodarczą. Marek Traczyk, prezes WIG podpisał porozumienia o współpracy gospodarczej także z szefami organizacji gospodarczych: Smoleńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (Rosja), Krajowej Konfederacji Przedsiębiorczości (Białoruś), Wołyńska Izba Gospodarcza (Ukraina), Izba Gospodarcza miasta Homel (Białoruś), Izba Gospodarcza miasta Iwano-Frankiwsk (Ukraina).

Korzyści z obecności na targach i kongresie wymieniali przedstawiciele wszystkich zaproszonych izb, deklarując udział w następnej edycji zjazdu samorządów gospodarczych Europy Centralnej i Wschodniej pod egidą Warszawskiej Izby Gospodarczej.

Filar Export Expo

Specjalnym patronatem wyróżnił wydarzenia Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Regionem patronackim targów i kongresu zostało Mazowsze. „Ogromnie cieszy mnie, że ta ważna inicjatywa na stałe zagościła na Mazowszu w sercu Polski, wychodząc naprzeciw perspektywie zacieśnienia relacji handlowych regionu Europy Centralnej i Wschodniej z Chinami. (…) Ważne jest również, że po raz pierwszy zdecydowano o zorganizowaniu targów Export Expo, co umożliwia ekspozycje towarów produkowanych w tym regionie Europy” – przekazał marszałek Adam Struzik, gratulując: „Dynamika kolejnych edycji targów China Homelife w Polsce świadczy o rosnącej wadze tego wydarzenia w regionie w oczach Chin. Szczególne słowa uznania należą się organizatorom: chińskiej firmie Meorient (Meorient International Exhibition) i Warszawskiej Izbie Gospodarczej”.

Zdaniem marszałka Struzika województwo mazowieckie ma szansę stać się dogodnym centrum wspierającym transpozycję chińskiego potencjału i wprowadzanie chińskich jakościowych marek na rynek Polski i innych państw Europy Centralnej i Wschodniej. Targi i kongres mogą stworzyć platformę wspólnego handlowego dialogu przedsiębiorców chińskich i europejskich.

Z polskich sadów na chińskie stoły

Stoiska, punkty informacyjne izb gospodarczych mieściły się po sąsiedzku z ekspozycją Mazowsza. Samorząd Województwa Mazowieckiego zorganizował wielowymiarowe stanowisko regionalne zadedykowane promocji przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Mazowsza, zainteresowanych podjęciem międzynarodowej współpracy. Produkty i oferty prezentowali przedsiębiorcy w branżach takich jak: przetwórstwo rolno-spożywcze, turystyka, kosmetyki, meble, spedycja międzynarodowa, platformy e-commerce.

Kontaktami z importerami z Chin szczególnie zainteresowana jest branża rolno-spożywcza. Nadzieje na poprawę naszej sytuacji handlowej eksperci rynku pokładają w żywności. Choć Polska ma w tej branży ogromne możliwości, na przeszkodzie eksportu stoją zawiła biurokracja, bariery, celne, transportowe i kulturowe. Na razie do Państwa Środka wysyłamy kurczaki (3,5 tys. ton w tym roku) i indyki (ponad pół tys. ton), ale eksport wieprzowiny jest nadal blokowany.

Tysiące rozmów

Do centrum Ptak Warsaw Expo ściągali także handlowcy z całej Polski. Organizatorzy zaproponowali bardzo dobrze przyjęty program match-makingu, dzięki któremu do przedsiębiorców dobierani są odpowiedni chińscy producenci. Podczas targów możliwe były spotkania kupców z dostawcami. W strefie match-makingu łatwiej się dogadać. Targi China Homelife dały możliwość dokładnego zapoznania się z asortymentem, a w przypadku bariery językowej porozmawiania za pośrednictwem tłumacza. Wydarzenie pozwoliło umocnić to, co jest najważniejsze w relacjach biznesowych: wzajemne zaufanie i przyczyniło się do zacieśnienia współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski.

Guanxi, czyli układ

Nie ma jednej recepty na udany biznes z Chinami. Nie ma określonego wzoru, przepisu czy magicznego zaklęcia, gwarantującego sukces na chińskim rynku. Istnieje jednakże klucz do rozpoczęcia całego procesu tak, aby szansa na powodzenie biznesu była jak największa. Tym kluczem jest wiedza. Wiedza bezcenna dla wszystkich – importerów i eksporterów.

Taką wiedzą – użyteczną, popartą praktyką podzielili się eksperci debat i seminariów organizowanych przez trzy dni Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej. Jedna z ekspertek – Paulina Kiełbus-Jania, prezes BigChina.pl mówiła o wpływie chińskiej kultury na negocjacje biznesowe.

W Polsce określenie układ budzi pejoratywne skojarzenia. W Chinach guanxi, czyli układ, otwiera drogę do sukcesu. Sam fakt pochodzenia importera z zachodu, kojarzonego z pieniędzmi, uchyla w Chinach wiele drzwi. Niemniej wiele z tych drzwi nie otworzy się szerzej, jeśli nie będziemy potrafili wejść w guanxi. Zatem znajomość chińskich realiów może znacząco wpłynąć na to, czy chiński partner będzie nas lubił i szanował, czy może większym szacunkiem obdarzy nasze pieniądze.

Grzegorz Pawlak

Więcej o China Homelife Poland, targach Export Expo i Kongresie Gospodarczym Krajów Europy Centralnej i Wschodniej na stronie: wig.waw.pl

Myśl Polska, nr 25-26 (16-23.06.2019)
Myśl Polska była patronem medialnym tego przedsięwzięcia
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 11 to “Od kontaktów do kontraktów”

 1. brys said

  Czy my coś jeszcze potrafimy wytwarzać w znaczących ilościach? Oprócz przerabiania polskich lasów na meble, drzwi i okna, bo do tego wielkich technologii nie trzeba.

  ———–
  Polska nie ma NIC do zaoferowania Chinom.
  Zero.
  Admin

 2. brys said

  Nawet taniej siły roboczej.

 3. Voodoosch said

  https://www.rt.com/news/461669-hong-kong-extradition-bill-protest/

  Aah, to dlatego w Polsce cisza o protestach w Hong Kongu.

 4. RomanK said

  CHiny sa w duzych klopotach i beda w jeszcze wiekszych….
  Partia Komunistyczna Chin dala sie wprowadzic w pulapke i…wyjscie z niej okazuje sie nimoazliwe.
  w Chinach stoi dzis puste 50mln mieszkan…i ludzie kupuja mieszkania…Jak???
  MIly chlopak ma dwa mieszkania..bo majac tylko jedno nie znalalzby zony wcale….
  Mieszkania kosztuja w granicach 650dollarow za stope…tzn tak jak w dobrym miejscu w LA….w okolicach Hollywood…ale tam kupuja ludzie o dochodach w granicach 120tys dollarow… chlopak w Chinach zarabia dobrze,… $7800.00 n rok z czego oszczedza 60%….
  Mieszkania te ….w sumie cale miasta stoja..i juz sie sypia ..zrobione z tanich materialow….
  Chinczycy zrobia wszystko…i kupia wszystko, ale tylko to co nadaje sie do zjedzenia….
  Producenci zywnosci…to jedyna grupa jaka moze patrzec z nadzieja na Chiny….zwlaszcza hodowcy tuczonych psow.

 5. JMP said

  Lubię czytać komentarze RomanaK. Dużo nowego można się z nich dowiedzieć. Według niego poza Stanami nie ma na świecie niczego dobrego. Wydaje mi się, iż nawet wierzy, że złoto wydobyte w Chinach czy Rosji jest gorsze od tego z USA. Wygląda na to, że długi pobyt w Stanach, oglądanie tamtejszej telewizji i czytanie tamtejszej prasy kompletnie wypaczyły mu myślenie.

 6. RomanK said

  Bez obawy panie JMP..moze zamiast bezpodstawnych obaw i stan mojej psyhe,,,, pokaze mi pan- w ktorym miejscu to co pisze nie zgadza sie z rzeczywistoscia????
  Przyznam, ze nie jest moim celem zabawianiae pana, czy kogokolwiek..i najmniej mi na tym zalezy…Mam tylko cicha nadzieje , ze to co pisze trafi do mlodych ludzi, ktorzy mysla…i widza tylko to co widza…i maja marzenia na miare swego myslenia.

 7. Troll Polonii said

  5
  JMP
  Prosze sie nie martwic.
  Nie ma to jak raj koniokradow. Niedlugo taki sam bedzie i u nas:

  O czym pisze prasa amerykanska?

  Umieraja miasta w USA:
  Umiera Seatle: ofiary narkotykow i armie bezdomnych ( A w Chinach pustostany!)

  News Aggregator Mixi.Media – Seattle Is Dying: Drugs And Homelessness In Seattle

  https://mixi.media/newdata/adpreview?ad=6215743&bl=92026&ct=adpreview&st=42&ab=b&rnd=234155&utm_campaign=47215&utm_term=0b39d270-f4c1-45b6-bd92-5b37a3915276

  Bezdomni umieraja na ulicach Los Angeles (A w Chinach …pustostany)

  The Homeless Are Dying in Record Numbers on the Streets of Los Angeles – GOVERNMENT SLAVES
  https://governmentslaves.news/2019/04/24/the-homeless-are-dying-in-record-numbers-on-the-streets-of-los-angeles/

  Shadow Banning Christianity – Investment Watch
  https://www.investmentwatchblog.com/shadow-banning-christianity/

  Amerykanie umieraja bo nie stac ich na zakup insuliny: ( A w Chinach maja panstwowe ubezoieczenie)

  Americans are dying because they can’t afford their insulin. That’s now a 2020 campaign issue. – Madness Hub
  http://www.madnesshub.com/2019/03/americans-are-dying-because-they-cant.html

  Weterani amerykanskich wojen imperialistycznych umieraja we wlasnym kraju z powodu braku opieki lekarskiej:
  Raport wojskowy:
  300 tysiecy weteranow umarlo czekajac na pomoc lekarska (Chiny nie prowadza wojen)

  IG Report: 300,000 Veterans Died While Waiting for Health Care at VA | Military.com
  https://www.military.com/daily-news/2015/09/04/ig-report-300000-veterans-died-while-waiting-health-care-va.html

  Zadluzenie USA: Na 220 tysiecy dolarow zadluzony jest kazdy mezczyzna, kobieta i dziecko w raju kowbojskim: USA zadluzone jest na 72 tryliony dolarow! (Zadluzenie glownie u komunistow chinskich)

  220,000 For Every Man, Woman And Child – America Is Now 72 Trillion Dollars In Debt – Investment Watch
  https://www.investmentwatchblog.com/220000-for-every-man-woman-and-child-america-is-now-72-trillion-dollars-in-debt/

  Kalifornia dluzna jest rencistom i chorym obywatelom 1 trylion dolarow:
  California: $1 trillion in unfunded pension & healthcare liabilities. – Investment W

  https://www.investmentwatchblog.com/california-1-trillion-in-unfunded-pension-healthcare-liabilities/

  Washington Post:
  Skrajna nedza powraca do USA
  Extreme poverty returns to America – The Washington Post

  https://www.washingtonpost.com/news/made-by-history/wp/2017/12/21/extreme-poverty-returns-to-america/?noredirect=on&utm_term=.8a549bfe6bda

  Chicago Tribune :
  Dzidziusiowi zmieniono w szpitalu pieluszke i podano butelke pokarmu dla dzieci.
  Rodzice dostali rachunek na 18 tysiecy dolarow ($18 000)
  A baby was treated with a nap and a bottle of formula. The bill was $18,000 – Chicago Tribune

  http://www.chicagotribune.com/news/nationworld/sns-tns-bc-hospitals-traumafee-20180705-story.html

  A w MEKSYKU I w CHINACH opieka lekarska jest bezplatna.

 8. Easy Rider said

  Ad 1 – uwaga Admina.
  Im nie chodzi wyłącznie o kwestie gospodarcze ze strony polskiej, przy czym trzeba rozróżnić między gospodarką polską jako pozostającą we własności polskiej, a gospodarką obcą zainstalowaną w Polsce.

  Oni doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia politycznego Polski w Europie Wschodniej. Również ze znaczenia strategicznego , gdyż nasz nieszczęśliwy kraj znajduje się na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, ale jak na razie, nie odnosi z tego większych korzyści, gdyż zabrania tego Wielki Brat. Ale przecież nic na tym świecie nie jest wieczne i układ atlantycki też kiedyś się skończy.

  P.S. Nigdy nie odczuwałem sympatii do marszałka Struzika, ale w tym przypadku jestem pozytywnie zaskoczony. Chociaż, nie wiadomo, na ile ta chińska opcja jest motywowana interesem Polski, a na ile chęcią wymierzenia policzka żydoamerykańskiej opcji PiS-u.

 9. RomanK said

  TYlko w ostatnim miesiacu na granicy Texasu zatrzymano 130tysiecy bezdomnych analfabetow , ze wszystkimi chorobami jaskie zna medycyna, w wieku produkcyjnyn i bez zadnych zawodow i z malymi dziecmi …. WIekszosc chce dostac sie do osrodkow o prawach assylum..jak California….
  Gdyby tak co miesiac 120 tys takich ludzi sprobowac osadzic np w Warszawie????
  W Chinach na 50mln pustostaniow spelniajacytch role inwestycji najbogatdzych …czeka 350mln koczujacych w ziemiankach i szalasach wolnych chlopow Chinczykow przypisanych do ziemi…..gotowych na zmiane statusu.

 10. Troll Polonii said

  9.

  Humpty Trumpty
  sat on the wall
  Humpty Trumpty
  had a big fall

 11. Troll Polonii said

  9
  Okazuje sie, ze tych uchodzcow szmugluja do USA i finansuja ten caly „Migrant Caravan”
  obywatele i instytucje USA i Anglii:

  CDMX – The Mexican government revealed Thursday that they have blocked the financial accounts of at least 26 individuals or identities involved in a mass human trafficking operation which has been operating illegally under the auspices of a ‘humanitarian migrant/refugee caravan’ had come from individuals or institutions in the United States and England, among other states.

  MAJOR: Mexico found that ‚Migrant Caravan’ financing came from England, United States –

  https://www.fort-russ.com/2019/06/major-mexico-found-that-migrant-caravan-financing-came-from-england-united-states/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article

Sorry, the comment form is closed at this time.