Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Krzysztof M o Po co nam Korwin-Mikke?
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  Podczaszy o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Zmarnowane pokolenie
  JanuszT o Wolne tematy (6 – 2…
  Lily. o Strefa B istnieje, więc jest n…
  Marek o Po co nam Korwin-Mikke?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Osławione „dotacje” unijne to ch… d… i kamieni kupa

Posted by Marucha w dniu 2019-06-12 (Środa)

1. Dotacje unijne są bardzo niewielkim ułamkiem wydatków publicznych w Polsce, a rozdmuchano je do takiego poziomu, jak orkiestrę Owsiaka. Koszt obsługi długu zagranicznego jest na przykład wyższy niż te dotacje.

2. Nota bene ten dług zaciągamy u bankierów-budowniczych Unii. Czyli wszystko do nich wraca.

3. Co do Waszczykowskiego, Belki i podobnych…Ciekawe, że jak 20 lat temu reklamowali Unię, to nie informowali, że dotacje pociągną likwidację państwa polskiego, narodu, przeoranie światopoglądu ludności w kierunku świadomości beztożsamościowego i bezpłciowego człowieka-goovno a w dalszej perspektywie asymilacje z murzynami, oraz ograniczenie zużycia energii do poziomu wykluczającego godne życie. Ciekawe kto by na to poszedł, gdyby zagrali w otwarte karty.

4. Ostatnia kwestia: skąd się biorą pieniądze unijne? Nie chodzi o płatników do budżetu Unii, ale o samą podstawę. Skąd się bierze euro? Euro wszak jest drukowane. Nikt nam nie daje do ręki złota, ale wydrukowane papierki. Drukowanie tych papierków (u nas złotówki) poważnie nam ograniczono.

Bo kto robi np. kanalizację w gminach? Polacy. Polscy robotnicy. Nie przyjechały brygady z Chin – jak do państw Afryki, gdzie faktycznie nie ma komu pracować, bo ludzie tam nie potrafią robić takich rzeczy.
Polskich robotników w ruch wprowadza pieniądz. Ten pieniądz ma pokrycie w polskiej gospodarce.

Nie ma więc tu ŻADNEJ łaski, a dotacja jest POZORNA. Polakom urwano głowę i zastąpiono cudzą, i teraz wmawia się, że mają być za to wdzięczni, bo co to za życie bez głowy.

Zerohero

Komentarzy 18 do “Osławione „dotacje” unijne to ch… d… i kamieni kupa”

 1. Alina said

  No właśnie. Skąd się biorą euro? A skąd się biorą złotówki?

  Odpowiedź na te pytania dowodzi, że żyjemy we wszechogarniającym żydowskim spisku.

 2. Zerohero said

  @1, Alina

  Jeszcze „international bankers” 🙂

  Wybitny, ale przemilczany historyk Anthony Sutton

  https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_C._Sutton

  w „Wall Street a rewolucja bolszewicka” zamieścił dodatek wyjaśniający, że ci bankierzy to nie Żydzi. Wyjaśnienie było słabe (poniżej poziomu książki) i nie wytrzymuje konfrontacji z analizą nazwisk największych rodzin bankierskich. Prawdopodobnie Sutton chciał w ten sposób uratować się przed atakami. I tak jest raczej zamilczany.

  Zastanówmy się na tym. Czy wolny człowiek, otoczony przez ludzi inteligentnych musi dodawać do swych wypowiedzi takie d-chrony? Załóżmy na przykład, że mówimy o Stalinie albo Hitlerze i opisujemy jakiś pozytywny aspekt polityki tych zbrodniarzy. Nie da się tego zrobić bez uwłaczających godności ludzkiej zapewnień, że to byli zbrodniarze. Tak jakby widownię stanowiły dzieci którym trzeba za każdym razem to przypominać, bo dopiero układają sobie pewne sprawy w głowie. Niedawno w Czechach ktoś wydał Mein Kampf i został oskarżony za to, że komentarze odredakcyjne nie dość mocno potępiały autora.

  …w ten sposób płynnie przechodzę do poziomu publicystyki w TVP i poziomu polskiej „inteligencji” w ogóle. Kilka dni temu trafiłem na program na kanale TVP Historia. Program traktował o wczesnym PRL. Ciężko było tego słuchać. Na jedną porcję informacji w tym programie przypadało 100 porcji emocjonalnych, pustych, kwiecistych, przegadanych komentarzy. Tak jakby program był adresowany do BYDLĘCIA któremu co chwila trzeba nachalnie tłumaczyć, że np. jak ktoś zabijał AKowców to był mordercą, kanalią itd.
  W tym programie pojawił się m.in (określany przez niektórych jako TW Leszek) Leszek Żebrowski i dał wręcz podręcznikowy pokaz durnej, egzaltacji. Wręcz widać było kapiącą pianę. O jakimś komuchu mówił „to był zdrajca, to nie był Polak, to był sowiet”.
  Żebrowski gadał jakby był na wiecu z megafonem a nie w programie gdzie te rzeczy składa się na spokojnie. Taki z niego „historyk”.

  W najgorszych momentach słychać było głos Ferencego jako lektora. Gdy włączał się Adam Ferency, to już była jazda bez trzymanki. Padały całe ciągi zdań w stylu:
  „podli kaci narodu polskiego przeżywającego gehennę w trakcie krwawego żniwa….”

  i co zostaje z takiego programu? Czysta emocja bez wiedzy. W dodatku takie tematy są wałkowane na okrągło, jakby ta epoka skończyła się 5 minut temu a nie 60. Mam wrażenie, że to jest celowe działanie aby ludzie mieli kontrast do raju w jakim żyjemy obecnie. Józef Mackiewicz napisał w 1969:

  Fałszujemy rzeczywistość, stawiając niekiedy znak równania między okupacją niemiecką i sowiecką. Niemiecka robi z nas bohaterów, a sowiecka robi z nas gówno. Niemcy do nas strzelają, a Sowieci biorą gołymi rękami. My do Niemców strzelamy, a Sowietom wpełzamy w dupę. To nie jest więc żadna analogia, lecz odwrotność.

  no to tak a propos gówna. Przeciw 447 maszerowało w Warszawie 20tys osób a kilka tygodni później 80 tys maszerowało w paradzie równości. Terror jest nieporównywalnie mniejszy niż w latach 40/50, a ludzie jakoś tak sami z siebie…

 3. abcdef said

  A któż to słyszał, aby pożyczać pieniądze na polepszenie jakości życia dłużnika? Na samą myśl ściska mnie w żołądku.

  Śmierć Lincolna i jego greenbacks niczego nie nauczyła Hitlera i wykombinował sobie prostaczek arbeitsmark. Kolejny dupek, któremu nie podobał się dolar, Saddam, też przepadł marnie. Kadafi, ditto. A teraz ci w Iranie, ci w Moskwie i ci w Pekinie. No k…

  Pożyczki daje się po to, aby żyć z procentu od niemożliwej do spłacenia sumy. I to żadną lichwą nie jest, to jest porządny interes, a jak się komu nie podoba, to zabierzemy mu dom, samochód, ba, cały kraj mu zabierzemy.

  I może nam skoczyć. Bo znamy prawo. Sami je napisaliśmy.

 4. Troll Polonii said

  Polska stracila sto razy wiecej na utracie zagranicznych kontraktow chocby na stal, produkty zywnosciowe, ( a takze jablka) przemysl wlokienniczy, programy komputerowe, budowlane, naukowe, stoczniowe…
  i te zasrane sankcje
  I ‚pomoc’ Ukrainie

  Stracilismy wlasciwie caly potencjal eksportowy…
  Bardzo duzo kosztuja nas cudze wojny awanturnicze i …gaz
  I uzbrojenie policji
  i kamery
  i amerykanskie wojaki
  i siec wodna w obcych rekach
  i obce banki
  i militaria z demobilu…

 5. revers said

  Ale za to ma 17 mld na wojenny zlom

  https://www.money.pl/gospodarka/andrzej-duda-w-usa-17-mld-zl-za-f-35-to-poczatek-kolejne-40-mld-zaplacimy-za-eksploatacje-6391146259580545a.html?fbclid=IwAR2lfPcdJ7AYDCg4y1vI9elbAKxQ0XH-j6NxoPLQW1kVON7XJW1KvO8MIDA

  i 3 razy tyle na utrzymanie tego w ruchu.

  Nie ma to jak zadluzyc sie u lichwiarzy, za papierowa wolsnosc, pisana patykiem na radioaktywnym piasku.

 6. Zbyszko said

  Alina @1 Gdyby monarchie (w tym polska) się sprawdziła (tzn prowadziliby narody do Pana Boga) to Pan Bóg zachowały monarchię ze szlachtą do dzisiaj. Dlaczego Pan Bóg tak boleśnie rozprawił się z polską szlachtą I tzw panami? Czy Pan Bóg dopuszcza do zniszczenia dzieła dobre? Czym polska monarchia i szlachta naraziły sie Panu Bogu, że zmiótł ją z powierzchni ziemi?
  Jako wskazówkę do rozmyślań dodam tylko, że Pan Bóg właśnie tym polskim socjalizmem wywyższył milionami awansów społecznych ta pogardzaną przez całe wieki klasę chłopską i jej pochodne (np robotników w przedwojennych kapitalistycznych fabrykach, czy bezrobotnych)… Do iluż to tragedii i dramatów wśród chłopów doprowadziła „opieka” monarchii? Czy polski chłop miał bliżej do kościoła czy do karczmy i łupiącego go alkoholem karczmarza? Jak długo Pan Bóg mógł się temu przyglądać?
  Jak wiemy Pan Bóg rozprawił się z polskimi panami bardzo dotkliwie
  A jak ci wywyższeni Polacy odwdzięczyli się Panu Bogu, że tym razem już Pan Bóg TOTALNIE pokarał Polskę?

 7. Alina said

  @ Zbyszko

  Niewątpliwie daliśmy się wy#$@$#@ać, ale nie jesteśmy jedyni. Choć na przykład Białorusini to mądrzejszy naród. No ale nie mieli Wojtyły i zdradzieckiego Kościoła katolickiego. Bez ich pomocy KORowska żydokomuna niewiele by wskórała.

  Natomiast religii bym do tego nie mieszała, z różnych względów. To religia niewolników, każe być tylko posłusznym władzy. I tyle. Religia na ziemi nic nie załatwi, czego dowodem są chociażby losy Patrimonium Sancti Petri, Państwa Kościelnego.

  Patrimonium Sancti Petri zniknęło w 1870 roku obalone przez masonerię, więc trochę czasu już minęło i ludzie zapominają. Ale było to po prostu zwykłe państewko feudalne, w którym władzę świecką sprawował biskup Rzymu. Czy może być bardziej chrześcijańskie państwo na świecie? Chyba nie. A Patrimonium było właśnie kiepskim państewkiem feudalnym. I powrót do chrześcijaństwa zapewni właśnie powrót do niewolnictwa/feudalizmu. Nie wiem czy warto.

 8. Boydar said

  Sprytna Alinka jest, ale nie za bardzo.

 9. Ad4 .Pan Troll Polonii!
  80% produkcji polskich rolników szło do Rosji!nie tylko owoce i warzywa, ale mięso, przetwory mleczne,wędliny,soki itp.
  Teraz banderszuje nakładają jeszcze sankcje na polskie produkty i dziwnym trafem, w kraju gniją jabłka , upadają gospodarstwa ogrodnicze, polscy rolnicy prześladowani za protesty,poniżani….a jabłka jadą z Ukrainy do Polski.I jeszcze Polska zakłada plantacje sadownicze i rozwija produkcję mleczarską na Ukrainie.
  Jeszcze takiej poniżającej okupacji Polski NIE BYŁO!
  Oby wreszcie te diable pomioty, co to wymyśliły i realizują poszły tam gdzie ich miejsce!niech się smażą….
  A to, jeden ze skutków „polityki” w stosunku do narodu polskiego!!
  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180929789-Rosnie-liczba-samobojstw-wsrod-dzieci.html
  Rośnie również ilość samobójstw wśród emerytów!

 10. Troll Polonii said

  9
  Niedzwiedz

  Uwazam, ze za te haniebne, mordercze , nieludzkie, bestialskie sankcje – CALY rzad w Polsce powinien sie podac do dymisji!
  Rzad jest jak dupa od srania i ma smierdzacy obowiazek LOJALNOSCI wobec wlasnych obywateli, z ktorych zyje i ktorych reprezentuje.

  Polak glosowal na Dudka i zostal wystrychniety.

  Tak koniokrady niszcza cala Europe:

  To ja moze pozwole sobie przypomniec:

  Jablka niezgody. Sankcje sie odplacaja. Z nawiazka.

  Apples of discord. Sanctions bite back – EU Farmers struggle after losing Russian market. Trailer — R
  https://rtd.rt.com/trailers/apples-of-discordcost-russian-sanctions-eu-farmers/

 11. Ja nie pojmuję, JAK można świadomie niszczyć polskiego rolnika,robotnika, nauczyciela, pracownika LOTu, nawet będąc przymuszanym no chyba ze szantażowanym swoja przeszłością czy zdradą!A zostać u władzy za wszelką cenę się chce.KIM są ci ludzie,kto im płaci….tak rządzić , to tak jakby okradać własne dzieci i zanosić forsę pijakom!Jakiż to szantaż zastosowano wobec nich. Żeby zawozić pieniądze na ukraińskie szpitale psychiatryczne, a w Polsce zamykać całe oddziały czy szpitale dla dzieci i młodzieży!!leczy się za darmo masę imigrantów którzy nie płacą,a Polacy cierpią, czekają latami na zabiegi , większość badań opłacają sami ” bo nie ma terminu”np na tomograf,a nawet zwykłe USG.przecież pińcset plus mogą sobie w dupę wsadzić, w takim tempie to Polacy wyginą niebawem,a reszta to będą jakieś zombi….schorowani, słabi,z depresjami i nerwicami ,załatwiający problemy np. domowe przy pomocy noża kuchennego albo sznura!
  Panosza się Ukraińcy wszędzie, plus masa ciemnolicych wypasionych byczków.Warszawa pełno, Łódź, Wrocław, Opole…Kraków, pełno itp
  I przypadek cholery w Szczecinie!

 12. Troll Polonii said

  11
  Niedzwiedz

  To jest mentalnosc lokaja, ktoremu wmowiono, ze jest hrabia.
  Polska pod zaborami nie byla tak zniewolona jak pod koniokradami.
  Polski gospodarz w Prusach mial sie niezle, i to pomimo bardzo antypolskiej polityki Prusakow; polska literatura kwitla w rosyjskim zaborze i jeszcze nam Rosjanie wybudowali bardzo ladna stolice. I uniwersytet. I zbudowali kanalizacje Warszawy.
  Nawet tzw. nedza galicyjska miala wiecej wolnosci. Rodzina mojego dziadka (pradziadki) miala wielka masarnie w Krakowie i handlowali miesem z Wegrami i Austriakami . Dostarczali mieso do armii austriackiej.
  Niedaleko Ronda, przy Mogilskiej, byly koszary austriackie i niedaleko koszar byl dom – stoi do tej pory- w ktorym urodzil sie moj dziadek.
  Bylo zdecydowanie wiecej swobody – nie tylko w handlu- niz teraz …w Krakowie.

  I nie pomaga, ze mamy pelno przykladow zniszczenia i zniewolenia narodow, ktore zaufaly drapieznikom zza Wielkiej Kaluzy.
  Calowal sie z nimi i Kadafi i Husejn.
  Zawdzieczal swoja sztuczna dynastie Szach Iranu – wlasnie Amerykanom. Zawdzieczal im swoja prezydenture i Ferdynand Marcos i Miloszewicz.
  I Hitler sie cieszyl wielka przyjaznia kowbojow.
  I Pol Pota Zachod wytrenowal i przygotowal do niszczenia Kmerow – zwlaszcza inteligencji i wszystkich ludzi wolnych zawodow.
  Kochal ich Jelcyn i Gorbaczow. A w tym samym czasie armie kowbojskie okradaly Rosje ze zlota i innych naturalnych bogactw. Okradli ich z terytorium i przemyslu.
  I teraz co wiekszy debil w Polsce wierzy, ze swiety Mikolaj zjechal do Europy i bedzie rozdawal Polakom prezenty. W nagrode za to, ze nienawidzimy Rosjan.

  Trzeba byc nie lada durniem, zeby sie cieszyc z gazu lupkowego.
  Amerykanie nie sa w stanie ani wydobywac tego parszywego gazu u siebie (bo koszty i wydobycia i transportu za wysokie i przez lokalne bunty przeciwko wydobywaniu tej trucizny) i nie sa w stanie dostarczac tego gazu do Europy bo maja tylko jedna cysterne i jeden port przygotowany do skraplania i zaladunku gazu..

  Poniewaz ceny gazu naturalnego maleja a Chiny kupuja od Rosji kazda ilosc gazu …TANIEGO to nalezaloby podumac na ile debilizm jankesowskich biznesmenow kopie sobie dolek dla siebie.

  Zeby nas mogli jankesy okradac musimy bardziej nienawidziec Rosjan niz kochac wlasna rodzine i przyszlosc naszych wnukow.

  W Polsce ludzie nie chca byc Polakami. Chca byc Amerykanami.
  I najwieksza ambicja co cwanszego Polaka jest zostac …obywatelem USA.
  Rozumiem, ze ktos kocha USA. Moze sobie tam pojechac – jak sie jankesy zgodza i dadza wize..
  Ale sprowadzac Hameryke do Polski – to jednak za wielki luksus , na ktory chyba nie mozeny sobie pozwolic,.

 13. Ad.12 To klasyczna mafia/ mały i duży szatan/.Żyjąca z rozbojów, kradzieży, wymuszeń i „ochrony”.Żyjąca z handlu bronią i narkotykami, które to obydwa źródła parszywego dochodu zabijają miliony ludzi na świecie.Był kiedyś w necie film/ już usunięty oczywiście/ z Afganistanu, leżący pod mostami,nieprzytomni umierający młodzi ludzie już zniszczeni narkotykami, i tysiące hektarów pół makowych nadzorowanych przez wojska USA! Zaopiekowali się po wojnie i banderowskimi i nazistowskimi bandziorami /Paperclip/.
  Bez duszy , bez zasad moralnych, religijnych,żadnych, oprócz żądzy pieniądza i władzy!
  Sprzedaż broni Arabii Saudyjskiej i masakra Jemenu tą bronią!

  https://www.globalresearch.ca/us-supported-trade-in-heroin-one-million-women-100000-children-drug-addicts-in-afghanistan/5631799

  Polska jest w strasznych łapach!!

 14. Siekiera_Motyka said

  Ad. 9 – „- Każdy człowiek, każdy z nas, może zachorować. Myśli samobójcze występują nie tylko depresji, ale także schizofrenii czy anoreksji. U dzieci i młodzieży samobójstwu niemal zawsze można zapobiec – pod warunkiem, że dziecko otrzyma pomoc. Niestety, w wielu przypadkach zawodzi wciąż niedoskonały system ochrony zdrowia. W przypadku myśli samobójczych każdy dzień jest ważny, a kolejki w psychiatrii bywają zabójcze – mówi prof. Remberk.”

  Ale na ten szmelc pieniądze będą pożyczone !!! Polin przypomina dom wariatów kupując ten najdroższy latający szmelc na Świecie.

 15. Złoto Iraku!!ukradzione!
  .https://youtu.be/-U9_zLxpsZc

 16. Ad 14 Pan Siekiera Motyka.
  Ponoć zlikwidowano telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, bo nie było „piniendzy”.
  https://www.rp.pl/Fundacje-i-stowarzyszenia/301049963-Telefon-Zaufania-dla-Dzieci-i-Mlodziezy-potrzebuje-pomocy.html

 17. re2/ ” Załóżmy na przykład, że mówimy o Stalinie albo Hitlerze’ – Raczej p. o Leninie bądź Trockim i byłoby ok. a tak jedziesz schematem…stereotypami. Dokąd?

 18. Wieloimienny said

  Zerohero @

  „Końcówka II połowy XIX wieku. Rozkwit przemysłu i techniki. Kapitalizmu. Przedsiębiorcy osobiście chodzą, jeżdżą po regionach i swoim kraju w poszukiwaniu dobrze wykwalifikowanych pracowników, których nie ma. Właściciele większych fabryk budują zatem swoim pracownikom wręcz osiedla (miasteczka robotnicze całe) dla pracowników i ich rodzin – z boiskami, sklepikami, parkami, restauracjami, szkołami przyzakładowymi (odpowiadającymi potrzebom rynku, wykładającymi adekwatne przedmioty i kierunki), by przyciągnąć i zmobilizować jak największą ilość osób. Kapitalizm kwitnie, uśmiecha się, macha radośnie rączką. Komunistów krew jasna zalewa i z oczu ich nawalają gromy.”

  https://medianarodowe.com/uniwersytety-wolne-od-marksizmu/

  Manipulacja z mediów narodowych.

  Teraz zestawmy powyższe z prawdziwą historią XIX stulecia, przeludnionymi kamienicami i zatłoczonymi śmierdzącymi mieszkaniami w brzydkich dzielnicach przemysłowych, ciężkiej pracy robotników, często dzieci i kobiet w śmiertelnych i szkodliwych warunkach za klepaki, nieokiełznaną samowolą kapitalistów. To na niezadowoleniu z tej sytuacji i złości gnębionych pracowników wyżarły się komuchy ze swoją ideą.

  Owszem czasem jakiś kapitalista zbudował osiedla dla pracowników. Niemniej jednak kapitalizm do robotnika się nie uśmiechał i rączka nie machał. Wystarczy przeczytać historię Anglii XIX wieku.

  Narodowcy już najwodoczniej na dobre przeszli na pozycje korwinowskie.

  Zastanawiam się czy to nie celowe działanie. To wnikanie korwinowców i libertarian w szeregi narodowców. Taki koń trojański.

  _____
  A L. Żebrowski? To najważniejsze jest czy on widzi jakieś plusy PRL. A nie widzi i w związku z tym idzie taki fałszywy przekaz, że co prawda teraz nie jest dobrze, ale za komuny to Polacy dopiero mieli źle i byli zniewoleni i słuchawszy tego narodowcy najczęściej powtarzają potem, że trzeba walczyć z komuną i socjalizmem. To są ich najczęściej wskazywani wrogowie. Idą w ten sposób na manowce nie kierując największej uwagi i sił na obecne problemy i prawdziwego wroga.

Sorry, the comment form is closed at this time.