Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA

Posted by Marucha w dniu 2019-06-12 (Środa)

XXIII Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu, czerwiec 2019

W. Putin: Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przezeń w świecie.

Zamieścił: Sławobor

(Fragmenty)

Przemówienie Putina nie pozostawiło cienia wątpliwości co do nowego podejścia Rosji do polityki zagranicznej

Konfrontacja z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi zawsze była podstawą politycznego kursu Rosji, ale dla postsowieckiej elity politycznej to, co Putin powiedział w drugim dniu petersburskiego Międzynarodowego Forum Gospodarczego-2019, było nie do pomyślenia. To był koniec wszystkich kanonów i poprzednich wektorów orientacji.

To, co Putin powiedział na głównym forum w piątek 7 czerwca, przejdzie do historii jako drugie przemówienie monachijskie.

Putin po raz pierwszy ogłosił całemu światu, że Rosja nie uznaje już dominującej roli USA i systemu stworzonego przez Stany w świecie. Co więcej, Rosja rzuca całkowite wyzwanie temu systemowi i jednoczy się w tej konfrontacji z Chinami i resztą świata, a dokładniej z tymi państwami, które nie straciły woli ocalenia od amerykańskiego jarzma i szukają siły, do której mogłyby się przyłączyć.

Istnieje różnica w tym: nie uznawaj de facto, uznawaj de jure i przestań uznawać de jure, otwarcie ogłaszając, że od tej pory na świecie są dwa bloki oficjalnie: ten ze Stanami Zjednoczonymi i ten przeciw nim. I Rosja z tymi, którzy są przeciwko Stanom Zjednoczonym. T

en wybór jest dosłownie dokonany przez obecną elitę polityczną Rosji. Dokładniej mówiąc, dokonała tego awangarda, czołowe grupy, ci, którzy należą do wewnętrznego kręgu Putina i budują swoją siłę, opierając się na państwie, jego władzy i suwerenności.

Grupy te rozumieją, że w Rosji są potężne siły przeciwko nim, które mają zupełnie inną koncepcję swojej dominacji, te, które budują swoją pozycję w oparciu o finansowe i polityczne kręgi Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, których dzieci mieszkają i studiują tam, i prowadzą interesy w jurysdykcji anglosaskiej .

Siły te domagają się podporządkowania narodowych interesów Rosji i rządzącej klasy politycznej interesom kręgów rządzących Wielkiej Brytanii i USA, w czym widzą swoją szansę na dobrobyt. Coraz częściej rozłam w elicie Rosji jest widoczny, a Władimir Putin ostrożnie powstrzymuje ostrość konfrontacji między podzielonymi grupami elit.

Minęło 12 lat od pierwszego ostrzeżenia, przemówienia monachijskiego, w którym Putin ostrzegł, że Zachód wzniósł się na skraj niebezpiecznej konfrontacji i w tej konfrontacji przecenił swoją siłę. Przez 12 lat Zachód nie wierzył w te ostrzeżenia. A teraz, jak mówią, „doigrał się”.

Putin, wskazał na sprzeczność interesów Stanów Zjednoczonych i Europy. Za konfliktem interesów wokół gazociągu stoi konflikt całego szeregu żywotnych interesów. Europa przestała być nawet wasalem dla Stanów Zjednoczonych, teraz jest dla nich łupem, zasobem, bez którego Stany Zjednoczone przestają istnieć jako hegemon, a może nawet jako jedno państwo.

Europa znalazła się w pozycji krowy, która nigdy nie wierzyła, że ​​jest tuczona po to, by cały czas ją doić, a potem zjeść. Teraz zaczyna to rozumieć, a Władimir Putin mówi o tym głośno i publicznie całemu światu.

Świat stworzył już potencjał rosnących gospodarek narodowych, a ludy te są gotowe bronić się przed amerykańską agresją z całą swoją siłą.

Putin powiedział: czasy się skończyły, gdy system amerykański był jednolity dla wszystkich. Kraje rozwijające się zyskały na znaczeniu w światowej gospodarce, a teraz warunki się zmieniają. I po raz pierwszy same Stany Zjednoczone nie ogłosiły tego, ale zostało ogłoszone to im samym. To nie jest tylko policzek w twarz – to kopnięcie w tyłek. Z ogromnym białym śladem na siedzeniu.

Spójrzcie na retorykę Putina – otwarcie nazwał Stany Zjednoczone najeźdźcami. To znaczy, bandytami z autostrady, piratami, pobierającymi haracz. To bezprecedensowe wydarzenie. I to nie jest alegoria emocjonalna. Jest to bezpośrednia próba delegitymizacji amerykańskiej hegemonii. Najeźdźca nie jest zwykłym konkurentem, najeźdźca to przestępca. A z przestępcą rozmawia się językiem siły, a nie o wspólnych interesach.

Rosyjskie elity mogą nadal błądzić i nic nie rozumieć, doświadczać złudzeń i podejmować błędne kroki, ale ta część, która jest w stanie mocno utrzymać władzę i poprowadzić kraj w przyszłość, dokonała już wyboru. I ten wybór ogłosił publicznie Putin. Teraz czas wahania i oczekiwania dobiegł końca. Putin odciął się. Wszyscy rozumieli, że porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi nie zadziała, ale jest już możliwe i konieczne, aby przestać ustępować.

Wola władzy to umiejętność rzucenia wyzwania. Putin rzucił to wyzwanie w imieniu klasy rządzącej Rosji, która zrozumiała jego historyczną perspektywę. Wszystkie trudności gospodarcze i spory polityczne z opozycją i piątą kolumną są już nieistotne dla kursu kraju. A mówca po Putinie, Xi Jinping, nie tylko potwierdził słowa Putina, ale także pokazał, kto jest w konfrontacji z przywódcą Stanów Zjednoczonych i jego harcownikami.

Tak, Stany Zjednoczone są wciąż najbardziej ekonomicznie i militarnie silnym krajem na świecie. Tak, wciąż są w stanie sprawić wiele kłopotów każdemu na tym świecie. Ale nie są już w stanie podporządkować sobie tych, którzy tego nie chcą. Każde ich działanie tylko zwiększa opór. Natknęli się na granicę własnej siły, jak pijany mężczyzna wpadający na ścianę.

Teraz wyobraź sobie, jak będzie wyglądał świat, gdzie Rosja i Chiny wdrożą swoje plany? Zarysy takiego świata opisano w artykule Aleksandra Zapolskiego „Co czeka Rosję w Pax China?”. System dolara, jako główny instrument dominacji USA w wielobiegunowym świecie zdominowanym przez centra władzy ze swoją walutą, stanie przed naturalnymi przeszkodami. Przekształcenie regionu Azji i Pacyfiku w centrum produkcji i konsumpcji poprzez podniesienie poziomu życia ludności Chin i krajów, przez które przejdzie „One Belt One Road”, może drastycznie zmienić sytuację Stanów Zjednoczonych.

W istocie Putin ogłosił nową doktrynę globalnej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, wyprowadzającą Rosję na czoło w procesie globalnych przemian. Dokładniej, w swoim epicentrum, ponieważ gdyby nie obecna pozycja Rosji, Stany Zjednoczone dawno temu złamałyby Chiny zarówno pod względem gospodarczym, jak i militarnym i politycznym. Kluczem do Chin jest Rosja.

Dlatego w przededniu transferu władzy w 2024 r. czekają nas próby zorganizowania wielkich wstrząsów. Niemniej jednak plany Rosji zostaną urzeczywistnione, ale plany Stanów Zjednoczonych nie. Wtedy stanie się jasne, że świat naprawdę stał się wielobiegunowy. W tym świecie nie będzie już jednego seniora z grupą wasali i pozostałymi „barbarzyńcami”, ale wielu seniorów, którzy muszą być w stanie negocjować i jakoś muszą nauczyć się żyć w tej rzeczywistości. Właśnie o tym mówił Putin, a ci, którzy nie rozumieli znaczenia jego słów, już stracili.

Alexander Chaldej
Za: http://www.iarex.ru/articles/67005.html

https://wiernipolsce1.wordpress.com

Komentarzy 56 to “Putin ogłosił doktrynę globalnej konfrontacji z USA”

 1. […] https://marucha.wordpress.com/2019/06/12/putin-oglosil-doktryne-globalnej-konfrontacji-z-usa/#respon… […]

 2. Boydar said

  Rosja nigdy żadnej specjalnej wojny z USA nie prowadziła, nie prowadzi i prowadzić nie będzie. Mogą się gryźć po kostkach, obsikiwać nogawki a nawet zabierać wzajem kości. Nic więcej.

  Jeżeli zaś Putin mówi co mówi, znaczy się, że to nie chodzi o USA. Rosja ma wielu wrogów, ale nigdy nie nazwie ich po imieniu. No chyba że na pogrzebie. A to będzie spory pogrzeb, jakiś miliard albo półtora.

  ——
  Jak Pan myśli, dlaczego – Pana zdaniem – takiej wojny nie będzie?
  Bo Amerykanie mają skrupuły?
  Admin

 3. Zbyszko said

  Szkoda tylko, że my Polacy, za sprawą „Solidarności” jesteśmy obecnie juz po drugiej stronie….

 4. Totam said

  Banksterzy zarabiają na wojnie, zarabiają na zimnej wojnie,zarabiają na wszystkim,na każdym wyprodukowanym towarze,na każdym urodzonym dziecku i umierającym emerycie . Maliniak hołdy oddaje wpisane w scenariusz dla mas.

 5. plasibo81 said

  Brawo Putin!!!!!

 6. AniaK said

  Re3:
  Może pan Zbyszko zamieniłby się ze mną awatarem? W tej sukience wygląda an troszku śmiesznie.

  Nie da się… System sam przydziela awatary, chyba, że poda Pani swój własny.
  Admin

 7. JO said

  ad.3. Za sprawa KORU, Zdrajcow w PZPR, zdrajcow w KK…ale nigdy za sprawa SOLIDARNOSCI!

 8. abcdef said

  Na Jowisza! Co stanie się z doktryną NWO? Tyle pracy i pieniędzy, tyle wojen, i wszystko w błoto? Chłopcy z amerykańskiego CFR chodzą chyba po ścianach i, kto wie, może zaczną strzelać sobie w głowy? To taki żart, to nie w ich stylu, który dawno już zgubił poczucie honoru — tzn jeśli kiedykolwiek go posiadał.

  Ale udało im się (chłopcom) nie dopuścić do zbudowania przyjaznych, polityczno-ekonomicznych relacji USA-Rosja. A wyglądało to całkiem możliwe w przedwyborczych mowach Trumpa.

  PS
  „Dlatego w przededniu transferu władzy w 2024 r. …” O co tu chodzi? Ktoś wie?

 9. car said

  Rosja i Chiny zawsze były i zawsze będą organicznymi przeciwnikami, jeśli Ruscy rzeczywiście wejdą w to (a wątpię, dalej będą się plątać między Dużymi graczami), to w perspektywie kilkudziesięciu a może i kilkunastu lat Chińczycy przejdą przez nich jak przez kupę g.

  Taki ch…
  Chińczycy, w porównaniu z Rosją, są karłem militarnym.
  Admin

 10. Delphi said

  Dla mnie ten artykuł jest takim powiem nadziei, światełkiem w tunelu, że wreszcie jest ktoś – Rosja wspólnie Chinami( i nie tylko, powinni połączyć też siły z Turcją, Iranem, Koreą Płn.) – kto może dać kres tym wszystkim niewyobrażalnym zbrodniom, dokonywanych przez skurwysynów, barbarzyńców, zbrodniarzy z UsRaela.

 11. Car, lepiej być „podeptanym” przez Chinczykow niż przerobionym na nawóz przez zgniły, zaZydzony, zamurzyniony zachód…za przetrwanie Narodu warto oddac nawet pol Syberii…
  To z nas G zostanie, a nawet nie to ja nie stanie się CUD I nie uwolni nas od Zachodu.

 12. mocher said

  Mnie dziwi, dlaczego nikt nie mówi o takiej oczywistej dla mnie oczywistości, jak to że dwie apokaliptyczne bestie końca czasów to: Wielka Brytania- bestia z morza. Imperium to (nad którym słońce nigdy nie zachodziło) podbiło i wymordowało ludność tubylczą na 2. kontynentach. Władzę swą oddało USA- bestii z nowej ziemi, czcicielom złotego cielca i fallusa. Na tylu oświeconych youtuberowych proroków nikt na to nie wpadł?.
  W każdym bądź razie ja z taką interpretacją nigdzie się nie spotkałem, a mógł bym jeszcze kilka dowodów przedstawić na to.

 13. Car said

  Ad. 11- a niby że Putin to komu jak nie pejsatym buty liże?

  ——-
  Spierdalaj, trollu.
  Admin

 14. Delphi said

  Ad. 13 – Skoro tak uważasz, to możesz podać jakieś konkretne przykłady, dowody na służalczość Putina wobec pejsatych?\

  Przecież to troll-gównojad.
  Admin

 15. RomanK said

  ad 2.////heheheheheeh -pan Boydar mowi …..hehehehehhebrajski:-)0))))
  I on i Putin dobrze wiedza dlaczego:-))))
  Wlasnie dlatego ……..ze nie maja:-))) ZADNYCH!!!!!!
  Ad 9….BYLA PANIE Adminie .Do przedtukiedysik:-))) od tego czasu Rosja jest na lasce i nielasce Chin..W ciagu 4 godz..Habarowsk i Czelabinsk moga zostac zajete…bez zadnych ale i gdyban..4 godz…po czterech godz Rosja konczy sie na Uralu… i tam jest jej pierwsza linia obrony. Jesli do tego czasu utrzyma sie Primorie z Wladywostokiem i Nahodka.
  To nie moje analizy ..ale wojskowych rosyjskich.

  —————-
  Nie wiem, czy tak jest.
  Czego to nie wypisują o Rosji… nawet ichni wojskowi, nie mówiąc o opozycji „narodowców” rosyjskich….
  Admin

 16. RomanK said

  Poza tym….przeciwko KOMU???? oglasza antyglobalna krucjate..byly KOmunista???
  W USA Amerykanie tocza ciezkie znojne boje o odzyskanie REPUBLIKI….
  Rozmontowuja Globalistyczny DEEP STATE…zlozony, ze samych Globalistow????
  CO….moze powie ktos…… moze, ze nie slyszal?????
  To wszystko przez Solidarnsc:-_)_)____

  ————–
  Żadnej krucjaty „były komunista” nie ogłosił, a jedynie (co za bezczelność!) powiedział, że nie będzie uznawał USA w roli światowego gestapowca i że postara się o sojuszników.
  Co daj Boże amen.
  Admin

 17. RomanK said

  Amerykanie panie Gajowy nigdy nie pretendowali do bycia Swiatowym Zandarmem…. tak zreszta tak, jak i Rosjanie nie chcieli pozrec Europy i Swiata….
  W tym kierunku popycha zawsze ten sam maly szkaradny insekt uzywajacy za podwode raz Niedzwiedzia raz Lysego Orla …..innym razem spokojna Pande….
  Roznie ludzie pisza…wlasnie…..skoro ludzie pisza , czytajmy co chca nam powiedziec….jak spiewal nieodzalowanej pamieci „Huligan”… Zyraf bolszoj jemu widniej:-))))
  Nauczylem sie w zyciu sluchac ludzi…i szczegolnie uwaznie autentycznych Ludzi…. ci ludzie nie roznia sie praktycznie niczym….czy sa to Rosjanie czy Amerykanie , czy Polacy, Mexykanie….
  zupelnei od tych, ktorzy za kazdym razem mowia co innego- w zaleznosci…… kogo udaja:-))))
  W zadnej piesni amerykanskiej , czy rosyjskiej czy polskiem nie slyszalem fragmentu podobnego..do tego- jakie spiewamy w kosciele podczas nieszporow…jak wyszla spod piora krola Dawida:

  „Bede gonil nieprzyjaciol moich i pojme ich i nie wroce sie, az ich nie stanie. Polamie ich, i nie beda mogli stac, upadna pod nogi moje. I opasales mie moca na wojne”

  KTore to Jan Kochanowski bedac Slowianiniem przetlumaczyl..

  Az wszystkei Twoje zuchwale wrogi
  dam za ponozek pod Twoje nogi…..

 18. Dziadzius said

  JUz od dawna Brazylja, Indie , Iran, Chiny, Rosja skopoja zloto bo straja sie dobic ta iwrejska zgnilizne w USRaelu nie bombami i prochem ale zlotem. Kiedy Rosja i Chiny ustala zloto jako podstawe waluty handlowej USRael spadnie na papier na ktorym drukuje puste obietnice.

 19. Rokitnik said

  Troche zdziwiony pytam, dlaczego Prezydent Rosji wyglasza takie slowa na ” forum gospodarczym „? Rozumiem wiec, ze chodzi o tworzenie OBOZU sprzyjajacego posunieciom GOSPODARCZYM zjednoczonych Krajow. Mamy wszak juz BRICS…z takimi graczami jak Chiny, Brazylia, Rosja, chetnych do dolaczenia widocznie tez jest sporo? A wiec…na TYM polu ma rozegrac sie bitwa o HEGEMONIE…. Niepotrzebnie wiec wtracacie o sile MILITARNEJ ( tej strony).?

  Jak zachowa sie Miedzynarodowy Syjonista? Wiadomo ze wsciekloscia…ale wynik nie musi byc jego zwyciestwem !! O tym Szwat pewnie przekona sie niebawem, w miare postepow jasnieszej strony mocy!

 20. Troll Polonii said

  Czym sie rozni Walesa od Dudy?
  Czym sie rozni Duda od Walesy?
  Tym, czym sie rozni debil od imbecyla.
  Tym, czym sie rozni imbecyl od debila.

  Duda z Dudowa zblaznili sie wobec blazna w USA.
  Podpisali zgode na zakup…..60 nielatajacych samolotow F-35
  Podpisali zgode na utrzymanie stalych wojsk amerykanskich na polskiej ziemi…

  I jak wczoraj oglosil Trump: „At NO cost to the United States”!

  Biznesman! nas wyciulal?

  A w nagrode….sluchajcie, czytajcie:
  W nagrode PiS Duda i jego zacna malzonka doznali zaszczytu!
  Nad ich glowami przelecialy samoloty F-35

  Ogladnijcie dzisiejsze wiadomsci!
  Cyrk przyjechal do domu wariatow.

 21. piwowar said

  Kontrakt na f35 opiewa na 340 mld. (o ile Piwowar rozumie). Dziwne podobieństwo figur.

  Jakie są warunki spłat? Ile lat i jaki odsetek? Ile to wyjdzie na jednego Polaka? Sama fasada długu to 10 tys dolarów na każdego, licząc starców, oseski i wariatów. Polak zarabia 3400zet na miesiąc, a Polaków jest 34 miliony (optymista jakiś z tego Piwowara), czyli 1000 zielonych. Zatem jedząc mirabelki, szczaw i glizdy (bogate żródło białka), mieszkając pod mostem, spłata podstawy owego zadłużeneia zabierze każdemu czlowiekowi, emerytowi, bezrobotnemu i oseskowi prawie rok. A procenty rosną nieubłaganie i jeszcze trzeba zapłacic podatek od zarobku, cło oraz vat.

  Tera dochodzi drugie tyle wraz z zaległymi odsetkami za 75 lat.

  Dobranoc, Polsko.

  P.S. Panie Jaśku z T, niech Pan się nie naśmiewa z powyższego. To jest bardzo tragiczny kawał.

 22. piwowar said

  Piwowar zwrócił uwagę na szczegół może nieistotny.

  Trump założył krawat czerwony w skośne paski, deseń dość typowy wśród niegdysiejszych biznesmenów. Mąż Kornhauserowej demonstrował dumnie śledzia barwy błękitnej na białym tle. Znaczy się, że nie tyle w Polsce ma być więcej Ameryki niż w USA, ale w Polsce jest więcej………………. niż w Ameryce.

 23. Troll Polonii said

  Dlaczego Polska sie tak zblaznila???

  Samoloty F-35 nie lataja i nie strzelaja i w ogole nic nie robia znow trzeba bylo dolozyc miliardow dolarow do ….poprawienia programu, ktorego znow nie udalo sie poprawic.

  DLATEGO Turcja (czlonek NATO) zamowila od Rosji system S-400 ku zgorszeniu biznesmenow USA.
  7 -go lipca S-400 bedzie dostarczone do Turcji.

  USA postanowilo ukarac Turcje i WYCOFAC zamowienie na F-35!
  Dostanie nam sie wiec spadek po tureckiej awanturze.
  Podobne zamowienie wycofaly Indie.

  Polska stanie sie wiec fundatorem imprezy z nieudanymi samolotami, ktorych nikt nie chce kupic – a sprzedac trzeba.
  Najpiekniejsza ozdoba tego przedsiewziecia jest obietnica, ze te wspaniale samoloty beda dostarczone Polsce za …5 lat (piec lat) po poprawieniu programu komputerowego- a wtedy …nawet Zanzibar i Botswana beda produkowac samoloty nie 5-tej ale szostej generacji 6-G.

  Turcja nie potrzebuje F-35 skoro kupuje S-400 od Rosji
  SECRET F-35 Tech Will Be Compromised Should Turkey Buy S-400, US Media Claims – Sputnik International

  https://sputniknews.com/military/201904061073878612-f-35-compromised-s-400/

 24. Troll Polonii said

  Pentagon uziemnil cala flote F-35 z powodu katastrofy spowodowanej bledem technicznym

  Pentagon Grounds F-35 Fighter Jet Fleet Following Crash – The New York

 25. Troll Polonii said

  Izrael uziemnil cala flote F-35 z powodu awarii technicznej;
  Israel grounds F-35 warplanes after US crash – The Washington Post

  https://www.washingtonpost.com/world/the_americas/israel-grounds-f-35-warplanes-after-us-crash/2018/10/11/3439d324-cd79-11e8-ad0a-0e01efba3cc1_story.html?noredirect=on&utm_term=.beb2a95883ea

  No to Polska musi te braki nadrobic.
  Wiwat Duda!

 26. Troll Polonii said

  Co pisza amerykanskie weterany?

  Ze samolot bojowy 5-G, F-35 jest za drogi i staje sie coraz bardziej widoczny bo systemy radarowe sa coraz bardziej udoskonalane i moga dostrzec F-35 z daleka.
  F-35 jest zbyt skomplikowany i ma za duzo usterek trudnych do usuniecia. Ma poza tym slaby system przeciwradarowy i slabe zabezpieczenie dla pilota.
  Amerykanie toleruja ten zlom, bo to doskonaly biznes – USA ma podpisane kontrakty na tryliony dolarow- i mozna go upchnac roznym panstwom, W miedzyczasie Amerykanie probuja udoskonaac nowe modele samolotow bojowych.
  F-35 jest bardzo, bardzo koszowny; godzina lotu tym samolotem kosztuje 40 tysiecy dolarow, podczas gdy jankesy probuja skonstruowac takie samoloty, ktore beda kosztowac 18 tysiecy dolarow za godzine lotu:

  The US’ fifth generation F-35 stealth fighter is too expensive and will become less and less invisible as new and more sophisticated radars come along, Russian military expert Dmitry Drozdenko told Sputnik.

  “The F-35 is a very complex system and, as such, it has lots of holes, bugs and other things, and it is very difficult to debug it. Like other problems, all this is because it is an excessively high-tech aircraft,” Drozdenko said.

  He mentioned the problems the F-35 has had with its radar-evading coating and the life support system for its pilots.

  “The Americans tolerate this plane because it’s a very big and expensive business with contracts running into trillions of dollars. While they keep making the better ones…

  The expert stressed that a single-hour flight of an F-35 costs about $40,000 compared to about $18,000 for an F-18.

  Su-35 Can See F-35 All Right’: Military Expert Says US Jet ‘Too Complex’ – Veterans Today | Military Foreign Affairs Policy Journal for Clandestine Services

  https://www.veteranstoday.com/2018/08/15/su-35-can-see-f-35-all-right-military-expert-says-us-jet-too-complex/

  A co pisze izraelska prasa?
  Ze musza sprawdzic wszystkie samoloty F-35, kktore maja na skladzie

  ST IN: The Pentagon has grounded ALL of its F-35 Joint Strike Fighters due to faulty engine fuel tubes. All planes be inspected over next 24 to 48 hours. If tubes are in „good” condition, the jets will be retuned to flight. This is all connected to a F-35 crash last month
  Israel follows Pentagon in grounding F-35 stealth fighters – U.S. News – Haaretz.com

  https://www.haaretz.com/us-news/pentagon-reportedly-grounds-all-f-35-joint-strike-fighters-1.6550774

 27. Boydar said

  @ Pan Gajowy (2)

  Skąd niby potomkowie złodziei, bandytów, „religijnych” dewiantów (genetyki nie tykam taktownie) mieliby wziąć skrupuły ? Czyli z polskiego na nasze – działające sumienie ? To atrybut duszy, tylko Duch Święty ma takie kompetencje, żeby to uruchomić, bo to jest, tylko wyłączyli sobie, bardzo dawno. Nach.uj sumienie kiedy ma się długi nóż.

  Nie wiem jak to się stało, ale obecnie Rosja ma zarówno aktywne sumienie i … znacznie dłuższy ten nóż, znacznie. Dopóki będzie mogła, będzie używać sumienia. W chwili gdy uzna, że druga strona bezalternatywnie oszalała, wyciągnie broń. Tak jak Brudny Harry, żeby nie było że coś sama wymyśla.

  Ale tak się nie stanie. Tamci mogą być złodziejami i bandytami ale ziemskiego instynktu samozachowawczego bynajmniej nie stracili; rozumieją doskonale, że aby kraść trzeba najpierw żyć.
  Poza tym, Ameryka nasączona jest skłaniającymi się ku Rosji elementami jak keks rodzynkami. Z różnych powodów, naturalnych oraz zainspirowanych celowo przez ostatnich powiedzmy sto lat. To jest rosyjska armia agentów wpływu, nawet jeśli genetycznie nie są Rosjanami, a nawet bez „jeśli”.

  Nie bez znaczenia jest też aspekt tego, kto ten ogólnoświatowy burdel wymyślił i zainicjował, czyli główna centrala ciemnej strony mocy w Londynie. Zawsze tak sterowali, żeby ich było na wierzchu. Podejrzewam, że obecnie mają z tym sterowaniem „drobny” problem, przednie zawieszenie jakby poszło się lekko pieprzyć i coraz trudniej utrzymać kierownicę. Nikt nie da gwarancji, że przy pojechaniu po bandzie kokpitu szlag nie trafi. Aż tacy gieroje to une nie są.

  I dla tego „uważam że”

  @ Kolega Kafel Roman

  Ładnie Kolega rzęzi, to już rak czy tylko zwykła gruźlica ?

 28. rycho08 said

  Czy potrafi ktoś wskazać link do opisanego wystąpienia prez. Putina.
  Wydaje się, że autor puścił wodze fantazji, to nie jest retoryka prez. FR – chociaż osobiście podoba mi się bardzo.

 29. revers said

  CHIPS-SWIFT, azjatycki system rozliczen miedzybankowych bez zachodniego SWIFT

  tak nazwy sie nowa bron Rosji, to samo w niemieckiej prasie drugiego obiegu, wiecej powsciagliwosci w militarnej konfrontacji a wiekszy nacisk na ekonomicznych rozwiazaniach akurat nie zgadzajacych sie obiegiem lichwy usraela i kreacji piniadza tylko przez FED.

  https://russia-insider.com/en/economics/escobar-putin-xi-cut-us-dollar-out-eurasian-trade-us-elites-panic/ri27231?fbclid=IwAR0YXMKxaLNbk7jwDnM3wwT3f4wSogw5cssbeSbs_O5jf19aMnuDlhHChwY

  Za to Soros inkoporejszen juz zaczal w Hong Kongu wywolywac rewolucje teczowych parasolek.

 30. Yah said

  „Poza tym, Ameryka nasączona jest skłaniającymi się ku Rosji elementami jak keks rodzynkami.”

  W czym niebagatelną rolę odegrał Św. Jan Cudotwórca i cytowany wielokrotnie przeze mnie Eugene Dennis Rose.

 31. Troll Polonii said

  29
  Revers
  To nie tylko Soros. To przede wszystkim Angole.
  Amerykanie bardziej grasuja na Taiwane.

 32. Easy Rider said

  To już nie będzie „naszych zapadnich partniorów” w retoryce Putina?

 33. Dawno temu, pewien polski zolnierz, ktory przebywal w Rosji na szkoleniu, opowiedzial mi historie ataku Chin na Rosje – jej granicy w Azji. Chinczykow jest duzo…., jednak jak on sie wyrazil, z amii chinskiej zostal popiol. Ta rozmowa byla, gdy bylem chlopcem. Moj starszy rozmowca powiedzial,ze Rosjanie maja najlepsza bron na swiecie. Powidzial, ze od tamtego Chin ataku, chinczykom odechcialo sie wojowac konwencjonalnie z Rosja.

  Ma to sens, bo nikt do tej pory nie odwazyl sie zaatakowac Rosji militarnie, nawet wowczas, gdy w Rosji byly zamachy stanu.

  Rosje probowano rozmontowac of srodka. Kwasniewski juz wiescil zwyciestwa bawiac sie we wrozbite, ze Rosja bedzie nalezala do NATO. Pamietacie to Panstwo? Kwasniewski to wyglaszal juz oficjalnie!

  Artykul wspomina o dwoch silach w Rosji. I to ma sens przygladajac sie temu co sie stalo z Blokiem Wschodnim , co sie stalo z PRL:

  Najpierw „upadly” Polska I inne zachodnie flanki bloku wschodniego a potem upadala Bialorus I Rosja nie wspominajac o Ukrainie…

  Co sie stalo? Jedna z teorii wysunieta po owocach znaku z ostatnich lat jest taka, ze ZYDZI zaczeli tracic wladze w Rosji. Ta masonska sila w Rosji z Roku na rok zaczela malec, w samem centrum Bloku wschodniego odradzala sie sila Narodu Rosyjskiego, ktorego przedstawiciele zaczeli przejmowac wladze w Rosji I przekladac to na inne narodowe republiki w Bloku Wschodnim. To dlatego Gajowy I jego pokolenie, mogli dojsc do wladzy w Polsce I budowac PRL…, co tak z duma wielokrotnie wspomina w Gajowce….
  JEDNAK, moim zdaniem, tak jak w Rosji Rodowici Rosjanie przejeli wladze systematycznie wyrugujac masonerie ze stolkow, to w Republikach w tym w Polsce, zydzi, przy pomocy samych Gojow, mieszanych malzenstw I matrioszek wciaz trzymali glowna wladze. Rozumieli co sie swici, Zaczeli negocjowac z zydami na zachodzie I obmyslili plan dekonstrukcji komunizmu – pierestrojki, ktora zaczeli od krajow gdzie trzymali wladze – POLSCE, ktora kontrolowali totalnie poprzez Kosciol, Wojsko ( Jaruzelski), Sluzby Specjalne ( Kiszczak), zdrajcow zydowskich w PZPR jak Kwasniewski, Cimoszewicz, etc, etc, oraz „opzycje” – – KOR.

  Polska byla kluczem do Rosji.

  Wydaje sie, ze Narodowe sily w Rosji nie byly na tyle silne, by powstrzymac pierestrojke w Polsce I innych republikach socjalistycznych. Zdecydowali „oddac” je zydom, by ratowac ROSJE I Rosjan, to centrum, ktore gdyby zostalo przejete, to juz dawno nie bylo by zadnej Polski na mapie I nas w niej.

  Juz Kwasniewski wykrzykiwal zwyciestwo!

  A tu pojawia sie Putin, ktory oddaje zloto zydom. Juz, Kwasniewski dzieli Rosje na kawalki! A tu Putin wyrzuca zydow z Rosji lub wsadza do wiezien!

  Szok.
  W kolejnych latach dochodzi do wojen – Gruzja, Grozny, Wojna Domowa!, ale zachod nie uzywa zadnej broni konwencjonalnej, bo Rosjanie maja bron, ktora by zniszczyla caly zachod.

  Zaczela sie wojna ekonomiczna. W Rosji zaczynaja Rodzic sie dzieci. Z narkomanow, pijakow, upadlego spoleczenstwa, zaczyna powstawac RUSKI Niedzwidz.

  Zydzi, Anglosasi atakuja Rosje Ukraina…

  Wszyscy, caly swiat pluje na Rosje! Gajowy w Gajowce w Polsce pierwszy wyzywa wszystkich PiSowcow og durniow, zdrajcow pomawiajacych Rosje. Okrzykniety jest Ruskim Agentem.

  Biskup Williamson pisze Blogoslawienstwo, Modlitwe Za ROSJE!

  Po owocech ich poznacie.

  Ruski odbudowuje zrujnowane , do gruntu zniszczone, do popiolow stanu…. CERKWIE…

  Pedaly uciekaja z Rosji do Anglii…

  Odpowiedz Pana Boga jest az zanatto widzaca!

  Blogoslaw Ruskiemu Panie Boze, szczesc Mu Panie Boze!

 34. Troll Polonii said

  28
  Rycho08
  Putin jest mniej ‚wymowny’ niz np. Lawrow – ale juz pare razy dal znac, ze chyba wyjdzie w koncu ‚ze zloconych ram dobrego wychowania’ i przypomni .koniokradom, ze Bog stworzyl planete dla wszystkich narodow – a nie tylko dla ludobojcow i innych zboczencow.
  I na ostatnim forum w St. Petersburgu Putin wyraznie dal do zrozumienia, ze swiat sie troszke nie zgadza z amerykanskim imperializmem.
  Nalezy pamietac, ze USA kradnie i zajmuje bezprawnie cudze ziemie, i cudze terytoria i niszczy biologicznie, fizycznie i chemicznie ludnosc kazdego napadnietego kraju. Ostatnim razacym przykladem wolajacym o pomste do nieba sa …Hawaje, ktore nie sa nawet legalnie stanem USA!

  Tymczasem, Rosje oskarza sie o to, ze uratowala Krym od rzezi Donbasu, ze ratuje nie tylko Syrie ale i ludnosc cywilna Donbasu; To Rosjanie ratuja rosyjskie sieroty zaplatane w amerykanska wojne na Bliskim Wschodzie. Rosyjskie samoloty przewozily dzieci syryjskie – ktore byly ofiarami amerykanskich bomb- do szpitali w Moskwie.
  Amerykanie wymordowali ponad milion dzieci w samym tylko Iraku;
  a jednak Rosje oskarza sie o …agresje i otrucie Skripali..

  Ciekawe, kiedy zaczna koniokrady dochodzenie w sprawie zamordowania Kashoggiego, ktory mial bardzo ciekawe materialy do opublikowania..

  A na Forum Ekonomicznym, o ktorym Zachod probuje nie wiedziec, Putin rzeczywiscie dal pozna , ze swiat nie mysli tolerowac dluzej zbojectwa i niszczenia planety

  7 razy Putin ‚wspomnial’ USA w czasie Forum w St. Petersburgu
  7 times Putin apparently trounced US at St. Petersburg Forum — RT World News

  https://www.rt.com/news/461346-putin-us-dollar-spief/

 35. Voodoosch said

  „Rewolucja w Hong Kongu”???. Moga sobie probowac. To nie Europa. Bedzie krotka pilka. A ci, ktorzy za bardzo beda „rewolucjonizowac” zostana zeslani w glab Chin, bo to wlasnie zostalo przeglosowane i o to te protesty – przestepcy beda objeci ekstradycja i wywiezieni z Hong Kongu. Sprytny Chinczyk.

 36. Boydar said

  Wniosek dodatkowy jaki płynie to że Yankees wiedziały co Putin tam powie, i dlatego było abwesend, tak na wszelki wypadek, jeszcze by butem walnął … 🙂

 37. Voodoosch said

  Co do niszczenia USA przez Rosje i Chiny to to sie nigdy nie wydarzy. Chiny exportuja zbyt duzo za ocean, wiec bylby to strzal w kolano i to samo sie tyczy produkcji amerykanskiej w Chinach. Teksty na przeroznych konferencjach typu „Koniec hegemonii USA w swiecie”, czy z drugiej strony „Damy popalic chinskiej gospodarce” to tylko gierki pod publike. To sa partnerzy i tak zostanie na baaardzo dlugo. Nawet jezeli dolar by zninknal ze swiatowego stolika, to tylko za nieoficjalna zgoda amerykanskich banksterow, ktorzy weszli by poprostu mocniej w zloto, ktorego maja pod dostatkiem.
  Wiec prosze bez wiekszych podniet. Pozostancie stabilni.

 38. Rob said

  Jak na razie to Putin mówi zawsze prawdę albo nic nie mówi. Zimna wojna się nie skończyła i Ruscy to odczuli na własnej skórze, wierząc w przyjaźń z USA. Teraz z Chinami mogą zatrząsnąć światem jak nigdy wcześniej i zaczynają to robić ręka w rękę. Nadchodzą wielkie zmiany tylko polscy proamerykańscy politycy najwidoczniej tego nie widzą sprowadzając amerykańskie wojska do Polski albo, nie dbając o interesy kraju wiedzą co robią bo tak kundlom kazali. Polska mogła pozostać krajem wolnym, suwerennym i neutralnym w 89 roku jak doradzał wtedy Gorbaczow i dzisiaj korzystać z dobrosąsiedzkich stosunków i nie bać się wojen.

 39. Boydar said

  Si vis pacem, para bellum, ciekawe czy w KGB uczyli łaciny 🙂

 40. miet said

  Re.37.
  Bardzo trafna wypowiedź, Panie Voodoosch.
  Nie tak dawno podałem tutaj linki do giga-inwestycji amerykańskiej w Chinach.
  Gdy ktoś tam jeszcze nie zajrzał to podaję jeszcze raz:

  https://www.thestreet.com/investing/stocks/tesla-gigafactory-in-china-could-be-done-in-may-14891413

  https://www.teslarati.com/tesla-gigafactory-3-china-record-construction/

  A gdyby ktoś zainteresowany zahaczył o porty San Francisco i Oakland i to obojętnie o jakiej porze roku, to by zobaczył ile potężnych chińskich kontenerowców tam cumuje, ile ich wpływa i wypływa.

  Tak jak Pan pisze, to byłaby ekonomiczna samozagłada, gdyby Chiny próbowały zniszczyć USA.

 41. RomanK said

  Zatem ..kto tu rzezi????? towarzyszu Boydar??? To takie sobie normalne zapomnienia… czy pelny Alzheimer???
  W KGB nie uczyli laciny..oni przyjmowali do sluzby juz wyksztalconych….
  ad38…panie Rob wbrew temu co sie panu i setkom innych wydaje ..niestety nie mogla. Nie w tym miejscu. Gdyby mogla troby byla…
  Wizyta prez Dudy to wielki sukces PiS….

 42. Zapewne nikogo to nie zdziwi jak napiszę, za zgadzam się że spojrzeniem, widzeniem sytuacji w USA jaką jest…Z Panem Romanem K. Z punktu siedzenia, które zajmuje I osób z którymi rozmawiam, Pana Romana K opinia jest zbieżna z moimi rozmowcami, kontaktem.
  Mam jednak odmienną opinię co do Rosyjskiej Syberii. Uważam, że NIKT jej Rosjanom nie odbierze, nawet Chińczycy nie są w stanie tego zrobić, chyba że staną się Rosjaninami..

 43. Voodoosch said

  W dzisiejszym globalnym rynku zbyt ciezko przedsiewziac jakiekolwiek duze kroki. Wszystko musi sie dziac wspolnie, powoli i za „zgoda” tych poteznych. Prosze sobie spojrzec na UK. Niby nieduzy kraj, a jaki problem, zeby sie wykopsali z UE. Problem dla UK, problem dla UE i problem dla reszty swiata. Co tu mowic dopiero o rynku USA. Tak naprawde malo wiemy co sie dzieje na rynkach swiatowych. Wiekszosc danych jest utajniona. Mialem okazje pracowac w City of London i o uszy obijaly mi sie kwoty operacji finansowych dot. ubezpieczen czy inwestycji bankowych. Roszczenia rzymian to przy tym srubki.

 44. Boydar said

  Ja tak tylko ze zwykłej ludzkiej troski Panie Romanie, nie żeby zaraz coś ten tego tam, co to to nieeeee , gdzież bym śmiał 🙂

 45. Troll Polonii said

  40
  Miet
  Please!
  Elon Musk to kawal szalbierza i nieuka.,
  Chinczycy wiedza co robia.
  Mnie najbardziej wkurza, ze zydek ukradl slynnemu Serbowi nazwisko. Swinia.

  Musk musial zaplacic ogromne ‚wpisowe’Chinom na wypadek, gdyby znow zbankrutowal.
  Amerykanie szukaja inwestycji w Chinach bo nie chca placic ani robotnikom ani inzynierom u siebie.
  A Chiny potrafia to wykorzystac.
  A teraz zydek musi placic Chinom podatki. I z tego Chiny zyja.

  Zachod nie rozumie polityki Chin. Chiny sie nie wiaza w sojusze ani w pakty i unie. Zyja z handlu i beda handlowac dopoki im sie to oplaci. Nie ma to nic wspolnego z sentymentami.
  I jak na razie to Jankesy sa bardzo zadluzone w Chinach.

  Radosne biznesy Elona Muska:
  Co i raz bankrutuje i ziomal Soros go wykupuje.
  Lista jego biznesowych katastrof: A lista jest 3 razy dluzsza niz ja podaje.

  Carnage: Tesla’s Bond Plunge – Investment Watch Blog

  http://www.investmentwatchblog.com/carnage-teslas-bond-plunge/

  Why do Tesla electric cars keep bursting into flames and colliding with other vehicles? – Investment Watch Blog

  http://www.investmentwatchblog.com/why-do-tesla-electric-cars-keep-bursting-into-flames-and-colliding-with-other-vehicles/

  George Soros comes to the rescue of sinking Tesla — RT Business News

  https://www.rt.com/business/426951-tesla-soros-bonds-stock/

  Elon Musk’s SpaceX rocket causes multi-car crash in California (VIDEO) — RT Business News

  https://www.rt.com/business/414323-elon-musk-spacex-car-accident/

  Tesla may need $10 billion by 2020 to survive – Goldman — RT Business News
  https://www.rt.com/business/427072-tesla-capital-funding-10-billion/

  Tesla on fire: UK director Michael Morris’ car bursts into flames – BBC News

  https://www.bbc.com/news/world-us-canada-44511200

  Tesla just months from total collapse, says hedge fund manager — RT Business News

  https://www.rt.com/business/422559-tesla-total-collapse-coming/

  Jim Chanos: Tesla Equity is ‚Worthless’ – The Sounding Line

  http://thesoundingline.com/jim-chanos-tesla-equity-is-worthless/

  Is This Why Tesla Executives Are Fleeing? | Zero Hedge

  https://www.zerohedge.com/news/2018-07-05/why-tesla-executives-are-fleeing

 46. Troll Polonii said

  41
  To w USA nie drukuja gazet i nie ma internetu?
  Czy nie wszyscy emigranci znaja angielski?

 47. Troll Polonii said

  40
  Miet

  ELON MUSK: „GENIUS” — OR CIA CON-ARTIST?

  http://www.tomatobubble.com/id1236.html

 48. re/7 – Dokładnie!
  re/13 odp. Adminowi – .https://www.youtube.com/watch?v=44mTrGbzOT8&t=1s
  Pożywiom uwidim?

 49. Marucha said

  Re 47:
  Jasne.
  Putin jest Żydem.
  Jest najbogatszym człowiekiem na świecie.
  Jest rzydowskim pachołkiem.
  Jest spokrewniony z Rothschildami.
  Etc. etc.

 50. re/32 – to była taka kurtuazyjna forma…(auto)ironiczna. Nigdy nie poniał?

 51. RomanK said

  Panie JO….chcialbym podzielac panski optymizm…ale realia mowia same za siebie…. Sibir to nie cale 32 mln ludzi……. Zatrzyk Rosjan 6mln w XiX wieku….pomogl ale to kropla w morzu…. W chwili obecnej na terenach od Habarowska po Czielabinsk..i w kierunku Primoria…przebywa na tymczasowych pobytach 22mln Chinczykow….
  jedyna nadzieja ze przyjezdzaja Chnczycy , ktorzy nei maja szans na znalezienie zony w Chinach ..z tym ze nie daja zewolen tym, co maja jakies wyksztalcenie…ograniczajac do rolnikow….
  Al;e Rosjanki chetnei bira za mezow Chinczykow , bo Chinczyk nie pije , nie bije i jak cos ukradnie wlecze do domu…pomagaja popi bo chrzcza Chinczykow i riebiata….
  Ale jak powiada moj przyjaciel to sie okaze za 20 lat co z tego wyrosnie….Popy licza ze co najmniej ok 45 mln nowych ruskich , troche zoltawych..ale gadajacych po rusku, trzezwych i znajacych swoje meijsce na swojej ziemi…i dwujezycznych…..

 52. Coz, wolę mieszać się z Chinczykiem niż Murzynem Panie Romanie!
  Cała Anglia ca 15 lat będzie Afro !…ciapata z koldunkami na głowie czarnymi. Nie wiem jak w USA, ale myślę że podobnie..
  To będzie takie coś jak dziś RPA I gorzej…

 53. Młode Angielki nie chcą rodzić, nie chcą mężów to je gwalca a one potem bez kasy rodzą roznokolowe dzieci by żyć z zasiłku…

 54. piwowar said

  Piwowar czuje się w obowiązku sprostować dane, któe zacytował wcześniej. Chodzi o pomyłkę w druku, którą przepisał bezkrytycznie na Gajówce. Otóż samoloty, które Polin zamierza zakupić za pieniądze Polski (które nota bene nie istnieją), mają kosztować nie około 340 miliardów, a 34 miliardy zielonych. Co sprowadza podstawę długu Polaka do zaledwie 1000 dolarów na głowę. Piwowar przeprasza za brak krytycyzmu, ma nadzieję, że chwilowy.

  Z drugiej strony, Piwowar chciałby kiedyś zobaczyć na własne oczy kwotę 34 miliardów. Tylko zobaczyć…

 55. Boydar said

  Ja w czasach po denominacji zobaczyłem milion w pudełku po telewizorze. I jeszcze musiałem przeliczyć, bo tylko mi wierzyły obie strony.

  Od tamtej pory bżydzę się banknotami, ogólnie pieniądzem też.

 56. Andi said

  Trzeba przyznać całkowitą rację Putinowi . Szkoda tylko że my jesteśmy chwilowo w drugim obozie a Amerykanie powiadają nami jak szmatę traktują z naszego prezydenta jak papier toaletowy . W konfrontacji z Rosją i Chinami Amerykanie nie mają żadnych szans . USA to aktualnie bardzo słaby kraj całkowicie uzależniony od Chin bo gdybyś inne wstrzymały dostawy to USA by upadły . Amerykanie mają tylko bardzo silną armie niestety nie potrafią jej wykorzystać i przegrywają wszystkie wojny . Jedyny problem polega na tym że w tej konfrontacji my możemy tylko stracić

Sorry, the comment form is closed at this time.