Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
  NICK o WHO – globalna władza i k…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Widmo Palikota nad Platformą

Posted by Marucha w dniu 2019-06-12 (Środa)

Od dłuższego już czasu zaobserwować możemy postępującą marginalizację Platformy Obywatelskiej. Najbardziej widomym przejawem tego zjawiska stały się przegrane z kretesem wybory do PE.

Platforma jako główna siła opozycyjna, pomimo wciągnięcia (pod hasłem „wszystkie ręce na pokład”) do koalicji niemal wszystkich środowisk politycznych przeciwnych obecnym rządom, poniosła porażkę.

Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby udało jej się odwrócić obserwowany trend, tak aby chociaż z lekkim optymizmem patrzeć na czekający nas maraton wyborczy. Gdzie leży główna przyczyna podobnego zjawiska?

Wskazywano na nią już kilkakrotnie, podnosiły ją przede wszystkim postaci o poglądach prawicowych i centroprawicowych, odległe jednak od obecnej władzy (R. Giertych, A. Hall).

Jedną z kluczowych przyczyn stopniowej degradacji PO wydaje się jej wyraźny skręt w lewo. I nie chodzi tu o przesunięcie się na pozycje lewicy społecznej, ale lewicy kulturowej. Na naszych oczach druga partia na polskiej scenie politycznej, wykazująca cały czas poparcie w okolicach 20%, staje się zakładnikiem niszowego elektoratu LGBT. W sensie obrazowym mamy do czynienia z sytuacją, gdy to „ogon macha psem”.

Widmo Palikota krąży nad obecną PO. Po dawnej frakcji konserwatywnej w ramach formacji nie ma dziś już śladu. PO z partii liberalnej stała się formacją libertariańską. Do rangi symbolu urasta zaś fakt udziału obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w tegorocznej Paradzie Równości. Sytuacja, gdy jedna z czołowych twarzy Platformy firmuje swoją osobą propagowanie w stolicy Polski homoseksualizmu, wydaje się być wydarzeniem bez precedensu.

Nieco inny wymiar, chociaż do pewnego stopnia związany z powyższym, mają też dające się zaobserwować wyraźne tendencje antyklerykalne w obecnej PO. I nie chodzi tu jedynie o zdystansowanie się do postawy „zamkniętej twierdzy”, prezentowanej przez PiS i medialny ośrodek toruński, zdające się sugerować, że wskazywanie na jakiekolwiek grzechy Kościoła, nawet na te najbardziej oczywiste, jest atakowaniem go.

Niejako na marginesie, warto zauważyć, że o ile napiętnuje się Kościół za akty pedofilskie z udziałem jego przedstawicieli, o tyle całkowita cisza panuje wokół, stanowiącej chyba dużo większy problem wśród kleru, orientacji homoseksualnej, przez jednego z najwybitniejszych Ojców Kościoła , św. Augustyna, określanej wprost mianem sodomii. Widać tu, że zarówno Kościół, jak i jego krytycy, stali się ofiarami swoiście pojmowanej politycznej poprawności.

Dosyć oczywista wydaje się z tego punktu widzenia konstatacja, mówiąca, że jeżeli PO nadal będzie kroczyła w tak obranym kierunku, poparcie dla niej zacznie w dużo większym stopniu przywodzić na myśl kolejne projekty Palikota, czy też obecne Biedronia, niźli drugi wynik wyborczy.

Paradoksalnie jednak, fakt staczania się PO na pozycje dogmatycznego wręcz marksizmu kulturowego (tzw. szkoła frankfurcka), będącego współczesną religią elit, i w coraz większym stopniu zachodnich społeczeństw, stanowi wielką szansę dla innej siły opozycyjnej, jaką jest PSL. Poza odwojowaniem wsi, partia ta może sporo zyskać również w ośrodkach miejskich. Można bowiem zakładać, że istnieje duża grupa potencjalnych wyborców w średnich i dużych miastach, która nie utożsamia się z obecnym kierunkiem ewolucji dotychczasowego wielkomiejskiego hegemona, jakim cały czas jeszcze jest PO. Z ofertą, skierowaną przynajmniej do części z nich, mogą wyjść właśnie ludowcy.

[Ludowcy z niczym nie wyjdą, bo ich jedynym pomysłem jest kolaborowanie z dowolną inną partią będącą przy władzy – admin]

Polsce od dawna potrzebna jest formacja, z jednej strony konserwatywna obyczajowo, z drugiej zaś formułująca postulaty racjonalnej polityki zagranicznej, otwarta na współpracę ze wschodem, niewykluczająca też z historii Polski żadnego etapu jej dziejów. Siła taka mogłaby potencjalnie stanowić realną alternatywę na prawicy dla szaleństw pisowskiej „kontrrewolucji”.

Po tym, jak taką siłą nie mógł albo nie chciał stać się LPR, jedynym predystynowanym do tego ośrodkiem wydaje się być obecnie PSL. Partia ta posiada odpowiednie ku temu struktury, siły, polityczne doświadczenie i bogatą tradycję. Jej obecne kierownictwo musiałoby powrócić do kierunku wytyczonego ludowcom jeszcze przez Wincentego Witosa.

PSL zdaje się wykonywać zresztą już pierwsze kroki we wskazanym kierunku, powołując do życia m.in. Koalicję Polską, mającą w swym zamyśle jednoczyć siły centroprawicowe, opierające swoją działalność na fundamencie chrześcijańskim i demokratycznym. Dalekie zarówno od autorytarnych i konfrontacyjnych zapędów PiS, jak i od przygotowującej grunt dla kulturowo-obyczajowej rewolucji tęczowej opozycji.

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 11 do “Widmo Palikota nad Platformą”

 1. Artnemo said

  Ożenić zasadniczy elektorat PSL z narodowymi ideami Konfederatów i pomysłami na JOWy od Kukiza, pognać politycznych oportunistów w rodzaju Kosiniaka-K. et consortes, wprowadzić młodszych na fasadę, wymyślić poważną i normalnie brzmiącą nazwę nowego ugrupowania (żadne tasiemcowe kombinacje) a dalej to już praca organiczna… W programie głównie gospodarka, jak najmniej politykowania (odchudzenie sejmu) a sprawy światopoglądowe zostawić ludziom – oni lepiej niż politycy wiedzą co dla nich dobre…

 2. www said

  PSL jest skończony, zawsze był bezideową koterią łasą na kasę podatników.

 3. Kar said

  re:1/Art (odchudzenie sejmu)

  – czy nie dosadniej-ekonomicznie byloby wrocic do kolchozow, i zapedzic schamiala zdegenerowana swolocz do rwania burakow (patrz na zdjecie w/w na perszerona w spodnicy), cukier bylby bardziej w cukrze..

 4. Sarmata said

  Ciekawostka, która jest mało znana i jest wielką tajemnicą:
  Dane statystyczne wskazują, że homoseksualiści żyją średnio o 20 lat krócej niż osoby heteroseksualne i dlatego homopropaganda we wszystkich państwach gdzie jest przymusowa „opieka społeczna” propaguje to zboczenie. Homoś płaci 30 lat na ZUS i znika z rozdzielnika. Ot i cała tajemnica. Żydom chodzi o kasę pozostałą po frajerach.

  Lepiej więc być antysemitą niż pedałem.

 5. Plausi said

  Niezłomna wiara w partie

  pokutuje nadal w Polsce, choć nie ma do tego żadnych podstaw.

  Wyjaśnijmy, czym jest partia:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  grupę (część) oznacza się często przymiotnikiem polityczna, choć jest to odległe od rzeczywistości, bo taka partia jest raczej lobbystyczna niż polityczna. Ktoś, kto całkowicie uzależniony jest od swoich lobbystycznych dawców, nie prowadzi żadnej polityki a jedynie realizuje życzenia i polecenia lobby, na której jest usługach.

  PO nie jest, jak autor utrzymuje, partią opozycyjną, a jedynie partią oportunistyczną, co zresztą wynika z jej usługowego charakteru, i tworzy razem PiS, PO.PiS demokracji, który to PO.PiS ma przekonać zdezorientowanych mieszkańców Polski, że struktury tzw. „polityczne” w Polsce z tzw. „wyborami” włącznie tworzą demokratyczny system, który przy tym różni się od demokratycznego systemu PRL. Ktoś, kto posiada nieco zdolności obserwacji, już dawno zauważył, że istotnie się różni od PRL, ale raczej na niekorzyść. Frekwencja wyborczy dowodzi, że na ten demokratyczny numer daje się nabrać niespełna połowa Polaków,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  i to chociaż CIA zainwestowała w „sukces” wyborczy PiS ok. 50 milionów dolarów.

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/09/rocznicowe-wspominki-i-lamentacje/#comment-836724

  Czytelnik może się zastanowić, w co CIA te pieniądze zainwestowała i czy on otrzymał z tych środków chociaż parę centów, czy też oddał swój głos za darmo ?

  Powyższe powinno co sprytniejszym uświadomić, że tzw. wybory nie mają nic wspólnego z selekcją czegokolwiek a jedynie z oddawaniem czegoś, co się do wyborów posiadało, i to bez jakiejkolwiek gwarancji, bowiem ci, którzy ten głos, tzn. pełnomocnictwo od wyborcy otrzymali, mogą z nim robić co chcą, i też robią.

  Wyborcom PiSu możemy pisemnie tu zagwarantować, że oddali swe pełnomocnictwo w ręce doświadczonych konfidentów i kolaborantów USRAela

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  niektórzy z nich, jak choćby pani Szydło, zostali w USA do funkcji konfidenta i kolaboranta przez odpowiednie służby przeszkoleni.

  Jak wiadomo ta inwestycja CIA 50 milionów dolarów powinna przy pomocy wstawionych w Warszawie konfidentów/-tek i kolaborantów/-tek przynieś sowity zysk, bowiem 330 miliardów dolarów, w ramach programu 447 dla dzisiejszych konfidentów/-tek i kolaborantów/-tek w Warszawie, ustanowionego przez Kongres USA, który na dziś pełni funkcję trzeciej i najwyższej izby parlamentu w Polsce, nadrzędnej zarówno do sejmu jak senatu, w których tak czy tak zasiadają jedynie konfidenci/-tki i kolaboranci/-tki różnych grup lobbystycznych, nie tylko CIA czyli USRAela. Nie jesteśmy wszakże pewni, czy nazwa programu 447 nie oznacza jednak ilości miliardów, jakie ten program rabunku Polaków powinien żydostwu przynieść.

  Mamy nadzieję, że te parę spostrzeżeń nie odbierze niebywałej przyjemności tym czytelnikom, którzy z taką przyjemnością się „demokracją” w Wolnej Polsce onanizują.

 6. Moher49 said

  Powinno być widmo miecza, nie widmo Palikota.
  Duża część PO powinna gnić. Ale my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych – ciągle obowiązuje.

 7. RomanK said

  Panie Motas…bez kurzenia w oczy..plizzzz/….
  POlska podzielona jest na dwie nierowne polowy, a jej terytorium zachwycone wojnom politycznom!:-))))
  2/3….dba o wlasna…..utrzymuje sie sama i obserwuje bez zadnego zaangazxowania…
  1/3…..jest aktywna bo musi zyjac z naszego..dzieli sie na dwie nierowne polowy z drobnymi wrzaskliwymi kanapkami…zracymi sie zazarcie ….o kanapki:-)))) i zboczencami.
  Wystarczy, ze obserwujaca milczaca wiekszosc ruszy sie i poprze…..i rosnie …jak chlopu w zimie pod pierzyna.
  Milczaca wiekszosc nie lubi obcych…. zatem
  -moze byc najwiekszy zbhoooy, maly , glupi ..ale swoj:-))))
  I ma racje!

 8. AniaK said

  Re7:
  Panie RomanK, jeżeli panu nie robi różnicy, to moglibyśmy zamienić się awatarami? Różnica mała, ale pana awatar wydaje mi się trochę bardziej damski.

 9. PISKORZ said

  re 4 Homoś płaci 30 lat na ZUS i znika z rozdzielnika. NIE MA CO SIĘ ROZPĘDZAĆ…A ile to nie-homosi /!!!/płaci latami na swoje emerytury, a potem ..po kilku latach /po chorobach itp./ też znika z rozdzielnika..Takich chyba więcej niż tych homosi..!!

 10. veri said

  Czy jeszcze nikt z Polakow nie kapnal sie, ze te wszystkie negatywy zwiazane z „opozycja”, te organizowane hucpy maja za zadanie uwiarygodnic w oczach polskich gojow ten, strojacy sie w polskie barwy zydowski PiS ?

 11. Troll Polonii said

  Caly ten wywod pana Motasa mnie nie przekonowuje.
  Kazdy posolidarnosciowy rzad jest LEWICOWY bo cala ta holota popiera rewolucje u siebie i w innych krajach. Ale z drugiej strony, ida na wojny…prawicowe.
  Walesa raz byl lewicowy bo popieral klase robotnicza i dyktature proletariatu a jak doszedl do wladzy to chcial palowac robotnikow – a sam zostal milionerem..
  A do tego widmo Palikota – bo handluje wodka a raz robi za populiste?

  A reszta to same takie trockie i hugenoty: raz na lewo – raz na prawo i wszystkie pary tancza.
  Tylko gdzie jest do cholery jakis program samodzielny, jakiekolwiek partii na temat np.polityki gospodarczej i zagranicznej?
  Probowal Piskorski…
  Z tym kosciolem to tez mam migawy i klopot ze zrozumieniem; bo gdy chodzi o homosiow – to jest lewicowy a z kolei ksiadz biznesman jest prawicowy; czy to znaczy, ze juz mamy schizme?
  Uwazam, ze kazdy, kto byl na majdanie i walczyl o demokracje na Ukrainie – byl lewicowcem, ale kazdy kto popieral biznesmana Poroszenko to prawicowiec?
  A kto to jest Zielenski i kto go w Polsce popiera?
  Lewica, bo ‚artysta’ – a prawica bo nie lubi Donbasu.

  Czy walka o demokracje to lewica – a walka o zrodla energetyczne – to prawica?

  Cholera , nic mi sie nie zgadza
  Rzad USA podobno jest prawicowy ale wszystkie wielkie biznesy i korporacje, a takze banki sa na panstwowym garnuszku wiec sa bardzo socjalistyczne..
  Szkoly sa prywatne a biznesy panstwowe co najlepiej widac po prawicowym prezydencie, ktory zyje z pieniedzy podatnika a prywatnie zarabia na polach golfowych.
  Double dipping?

  Socjalizm jest ‚be’ – ale tylko dla biednych.

Sorry, the comment form is closed at this time.