Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zdaniem „Polityki” radość ze zwycięstwa nad Izraelem ma znamiona antysemityzmu!

Posted by Marucha w dniu 2019-06-12 (Środa)

Nie milkną echa po zwycięstwie Polaków nad Izraelem. 4:0 to dotkliwa porażka dla reprezentacji, która szuka szczęścia w europejskich rozgrywkach.

[Co w ogóle Żydolandia robi w europejskich rozgrywkach piłkarskich? – admin]

Polscy piłkarze byli o klasę lepsi od przyjezdnych, których marzenia o szybkim awansie spłonęły na naszych oczach. Wczorajszy mecz nie był jedynie sportowym widowiskiem. Kilka godzin przed meczem dał temu wyraz izraelski piłkarz Bibras Natcho stwierdzając: „Wiemy, co to zagłada, będziemy starali się wygrać ten mecz”.

Polscy fani podeszli do tego meczu również bardzo emocjonalnie. Widać to po tysiącach wpisów, które zostały zamieszczone w mediach społecznościowych. Kibice komentowali każdą akcję oraz bramki i nikt nie wyobrażał sobie, żeby nasi piłkarze zakończyli ten mecz ze spuszczonymi głowami.

W mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, także na bieżąco publikowano krótkie komentarze do tego, co działo się na murawie Stadionu Narodowego. Nie inaczej było po golu na 4:0, gdy piłkę do siatki reprezentacji Izraela wpakował młodziutki Dawid Kądziora.

GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0! – napisano na fanpage’u PZPN na Facebook’u. Podobne wpisy pojawiły się na tysiącach innych profili. Jedni pisali o „pogromie na Narodowym”, inni o „spalonych marzeniach na szybki awans”, a jeszcze inni o „rozstrzelaniu reprezentacji Izraela”. Nic nadzwyczajnego. Podobne komentarze pojawiają się po innych, zwycięskich dla Polaków spotkaniach.

Dla publicystów lewicowego portalu Polityka, takie komentarze stały się okazją do… oskarżenia Polaków o antysemityzm. Zdaniem Polityki wpis PZPN jest… nacechowany antysemicko, ponieważ słowo „pogrom” przywołuje holokaustowe wspomnienia. Dacie wiarę? Można pisać o „pogromie” na Austriakach (1:0) lub Macedończyka (1:0). Można pisać o „rozstrzelaniu” Niemców czy Rosjan, ale radość ze zwycięstwa nad Żydami, którzy we wczorajszym meczu potykali się o własne nogi „nie wpisuje się w żadna rubryka”.

Nacechowany antysemicko wpis został zmodyfikowany po naszej publikacji – czytamy na lewicowym portalu. „Pogrom” to termin, którym określano krwawe wystąpienia przeciw ludności żydowskiej w Rosji w 1880–81, ale upowszechnił się w świecie jako nazwa wszystkich antyżydowskich wystąpień zbiorowych w historii. Do pogromów dochodziło także w Polsce, najgłośniejszy był w Jedwabnem (1941, zginęło 340 osób) i w Kielcach (1946, zginęły 42 osoby, ponad 100 poniosło rany).

Na idiotyczny artykuł Polityki odpowiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski
– Proszę nie doszukiwać się tu żadnych kontekstów. W meczach często używa się słowa „pogrom”. Jeśli mielibyśmy takie podejście, to nie moglibyśmy używać w relacjach z meczów słowa „spalony”. Może to słowo było niezręczne, bo niepotrzebnie budzi – jak widać – takie emocje.

Jak widać, szajba na punkcie „polskiego antysemityzmu” jest już tak potwornych rozmiarów, że nawet w w oparciu o komentarze do sportowych spotkań niektórzy próbują udowodnić, że Polacy nie zasługują na szacunek. Czy antypolonizm wiadomych środowisk nie ma końca?

[I co, głupie polackie cymbały, myślicie że z rzydami da się rozmawiać przy pomocy argumentów? Przekonywać ich? Rzygać się chce… – admin]

Czytaj też:
Spłonęły żydowskie marzenia! Gross napisze „Złote Żniwa 4:0”? [SKRÓT MECZU POLSKA-IZRAEL]
Internauci komentują mecz Polska-Izrael. Antysemickie 4:0 wyssane z mlekiem matki?

http://wprawo.pl/

Komentarzy 15 to “Zdaniem „Polityki” radość ze zwycięstwa nad Izraelem ma znamiona antysemityzmu!”

 1. JW said

  Hie hie, a nie mówiłem wczoraj? Serio, ten świat robi się coraz bardziej tragikomiczny.

 2. Kar said

  ..ciekaw jestem, czy beda sie publicznie nawzajem antysemicko opluwac po meczu..jak tutaj na zalaczonym obrazku na dole

  https://www.jpost.com/Diaspora/Antisemitism/Jewish-man-spat-on-cursed-in-Brooklyn-in-latest-NYC-antisemitic-attack-588512

  – cierpia b. na tzw. self-hate problem https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/2705086/jewish/Is-a-Self-Hating-Jew-Still-a-Jew.htm?gclid=Cj0KCQjwxYLoBRCxARIsAEf16-sm5lsFpFT8XF7a4jy-GPT9argxX3AomRsjEZb-S24mRbqcuSKkf0caAke5EALw_wcB

  ..przyjezdzaja do Europy, zeby chociaz przez chwile nie byc rzydem

 3. ibrahim ibn jakub said

  i ch…..j

 4. 4-0 said

  W mleku matki nie ma dzikich pejsów. Dzicz żydo-chazaria myśli, że jej własnością jest cały świat. Takie sobie pisma sfabrykowali i ich hodowcy rabiniaki im to wpajają. Jakieś kryminalne podręczniki o nazwie talmudy i tory żydziory. Na przykład pisze tam, że to co goje posiadają jest tylko przejściowo w ich rękach bo wszystko należy do żydo-chazarów udających żydów mieszańców mongolsko turecko tatarskich.
  Sralom jewreje sztuczne 🙂 4-0 Wy tylko rabować potraficie.

 5. Adrem said

  Samo wygranie meczu w takiej sytuacji to antysemityzm, czyż nie ?
  Goim powinni mieć tyle szacunku , aby przegrać.
  No i goim zapłacą za takie niestosowne zachowanie.

 6. po co sie glupio zapierac said

  Jestem Polakiem to i antysemita w odniesieniu do zydow. Toz to oczywiste i inaczej byc nie moze.

 7. Pogrom (z ros. „погром”: po gromu, po gromie, po uderzeniu pioruna[1]) – zadanie komuś zupełnej klęski, gdzie tu zydach, czyzby gromy tylko w nich bily

 8. hulajdusznik said

  Używanie słowa „antysemityzm”, jako wyrażenia negatywnych uczuć w stosunku do tak zwanych „żydów”, jako członków „narodu” wynalezionego, którzy żadnymi semitami nie są, jest objawem zmatolenia powstałego w wyniku ychniej tresury.

 9. Olo said

  Już niedługo w żydo-banderowskim POLIN antysemityzmem będzie polska flaga, polski język a nawet bycie Polakiem.

 10. Troll Polonii said

  Beda musieli polscy sportowcy zaplacic slone odszkodowanie za to, ze odwazyli sie …nie przegrac.
  Bezczelnosc!
  To tak jak gra z generalem w brydza.

 11. Voodoosch said

  Trzeba jakies muzeum by postawic w ramach przeprosin za tak zuchwaly akt.

 12. lewarek.pl said

  W przyszłości wszystkie zawody sportowe z Izraelem powinna Polska przegrywać walkowerem. Tylko czekać aż tak się stanie.

 13. Dinozaur said

  Do Pana Gajowego : Jest to wykonywanie planu Pana Vicekanclerza Joschki Fischera z 2001 r. pt. Europa do Eufratu .

 14. Boydar said

  @ 4-0 (4)

  No bez przesady; potrafią też mordować, jak kto bezbronny a une w kupie.

 15. gall nieanonim said

  a moze by tak oskarzyc pilke ze uderzyla zyda w noge?

Sorry, the comment form is closed at this time.