Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Macierewicz wreszcie to przyznał! Nie jesteśmy już suwerennym państwem tylko „przedłużeniem wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim”.

Posted by Marucha w dniu 2019-06-13 (Czwartek)

Jak można z jednej strony ciągle mówić o suwerenności, a z drugiej wytracać ją na każdym kroku i jeszcze fetować to jako sukces?

[A można, można, bo Polak nie widzi tu żadnej sprzeczności a poza tym „nie interesuje się polityką” – admin]

Jeden z czołowych polityków PiSu i samozwańczej „Zjednoczonej Prawicy” wprost mówi o tym, że staliśmy się „przedłużeniem wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim”. Wszystko to kosztem relacji z sąsiadami.

Dostaniemy paru żołnierzy o znikomej wartości obronnej ale „t r z e b a  się z tego cieszyć”

„Prezydent Donald Trump zaakcentował przeznaczanie 2 proc. PKB na zbrojenia. (…) Pułapem najbliższym, w kontekście liczby żołnierzy amerykańskich na terenie Polski, jest 2 tys. Trzeba się z tego cieszyć. Przez dziesięciolecia Stany Zjednoczone wspierały kraje Europy Zachodniej i nie dostawały choćby wdzięczności. (…) Polska po 2015 r. pokazała, że potrafi zrobić wiele dla własnej obrony” – mówi Macierewicz.

No tak, biedne Stany Zjednoczone „nie dostawały nawet wdzięczności”, a swoją obecność w Europie zwiększały stopniowo, tylko i wyłącznie dlatego, że pracownicy Białego Domu mają dobre serca. [No przecież, że tak! – admin]

„Polska wola obrony walki o własną niepodległość ma ważne znaczenie dla Donalda Trumpa. (…) Stany Zjednoczone są pozytywnie nastawione do sprzedaży samolotów F-35. Obrona antyrakietowa jest suwerennym i niezależnym projektem od F-35. Projektem, który jest dużym zagrożeniem dla Rosji […] Jest jeszcze kwestia elektrowni atomowych. W przyszłości będzie to gwarancja rozwoju technologicznego Polski. (…) Trwała obecność wojsk amerykańskich to bardzo ważny element. Nasza armia musi wykorzystać ten moment obecności wojsk zagranicznych” – ciekawe, że Macierewicz wspomina o obronie antyrakietowej, skoro temat tarczy został całkowicie przemilczany podczas wizyty Dudów w Białym Domu.

„Pan prezydent Trump powiedział, że to będą amerykańscy żołnierze z garnizonów z Europy. Niemcy nie są już globalnym punktem odniesienia dla Stanów Zjednoczonych w Europie. Bez Polski nie da się utrzymać rzeczywistych wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim.” – to najgorszy fragment wywiadu Macierewicza dla proreżimowej stacji „Republika”.

Pan Antoni uważa, że powinniśmy się cieszyć zarówno z tego, że tracimy suwerenność i stajemy się tylko przedłużeniem amerykańskich wpływów w Europie, jak i tego, że na dodatek stajemy się nim kosztem relacji z zachodnimi sąsiadami.

PiS dużo mówi o suwerenności jednak tylko w kontekście zabrania nam jej przez Unię Europejską. Obóz rządzący nie zauważa jednak, że Stany Zjednoczone prowadzą podobną politykę do UE, ograniczającą wolność swoich sojuszników.

Możliwe, że Amerykanie nauczyli się od Chińczyków patrzenia na mapę polityki międzynarodowej jak na plansze do gry w „Go” i rozkładają na różnych kontynentach coraz więcej swoich pionków by na końcu zagarnąć tereny, które w ten sposób „otoczyli”.

Źródło: telewizjarepublika.pl
https://nczas.com/

Komentarzy 8 to “Macierewicz wreszcie to przyznał! Nie jesteśmy już suwerennym państwem tylko „przedłużeniem wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim”.”

 1. kojak said

  Suwerennym panstwem ! To jakis mimo wszystko makabryczny zart ! W 89 roku objely wladze w POlsce syjonistyczne zydowskie grupy kryminalne ! I ten kryminalny szwindel trwa do dzis ! Oni nie rzadza ! Wykonuja tylko polecenia zydowskich kryminaltow z Usraela i Izraela Realizuja polityke zydohitleryzmu w swiecie !

 2. Maverick said

  Nowy Babilon to Izrael, a macki mafii koszernej rozciągają się na cały świat, to poprzez kontrolę narracji, mediów, czy tez internetu a USA to tylko Kurwa Babilońska. Wysługująca się Izraelowi.

 3. jasiekztoronto said

  Re: Artykul..
  No wreszcie….zydowska lawirancka menda maciar-kurwa-rawicz cos „baknela” prawdziwego…
  No prosze, kto by pomyslal…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Zbyszko said

  „„Prezydent Donald Trump zaakcentował przeznaczanie 2 proc. PKB na zbrojenia.”…. przede wszystkim jego prywatnej armii, stacjonującej w coraz większym przydziale w Polsce. Utrzymanie wojska jest bardzo kosztowne, bo okupacyjne darmozjady niczego nie produkują a kosztują chyba najwięcej w statystyce grup które trzeba utrzymywać. Przebija ich chyba tylko cała armia narzuconych krajowi okupacyjnych a więc zbędnych dla istnienia państwowości, urzędników zarabiających grube setki tysięcy i miliony rocznie. Chociaż nie wiadomo, która okupacyjna kasta jest bardziej kosztowna dla ciężaru na plecach okupowanych niewolników.
  Utrzymanie tych darmozjadów jest do tego stopnia kosztowne, że imperator przerzuca te koszty na poszczególne kraje okupowane, a wstawieni w tych krajach, jego namiestnicy, mają za zadanie wytłumaczyć lokalnemu pospólstwu, że to dla ich dobra.
  A pospólstwo przyjmuje to „dobrodziejstwo” kwiatami.
  Chociaż, gdzieniegdzie już się budzą :
  .https://www.youtube.com/watch?v=K0PolVoVerM&t=5s
  Ale… jest to kropla w morzu.

 5. Plausi said

  Jesteśmy pod OKUPACJĄ USRAela

  a nie tylko „przedłużeniem wpływów USA na kontynencie euroazjatyckim”

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/12/eksterytorialnosc-obozu-auschwitz-oraz-miasta-oswiecim/#comment-837588

  aby to zrozumieć, nie potrzeba do tego żadnego agenta obcych wywiadów w rodzaju Macierewicza

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  do tego wystarczy trochę zdrowego rozsądku, niestety ostatnio w Polsce poważnie brakuje tego towaru.

  Najlepszym dowodem zwycięstwa jest ŻYDOWSKI POMNIK ZWYCIĘSTWA NAD POLAKAMI w stolicy:

  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750×430/c//uploads/news/polin.jpg

 6. jasiekztoronto said

  Re: 3 (ad copy)

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2019-06-14 (Piątek) @ 01:47:59
  Re: Artykul..
  No wreszcie….zydowska lawirancka menda maciar-qurwa-rawicz cos „baknela” prawdziwego…
  No prosze, kto by pomyslal…
  =====================
  jasiek z toronto
  http://polskawalczaca.com

 7. RomanK said

  ad 2 …Jak prawde panie Jasiu???? Lze jak pies..jak zawsze…..tak jak Kojak:-))))
  W 1989 roku wladze nikt nie przejal, bo byl Jaruzel Kiszczak i zostal Jaruzel Kiszczak ze swoimi T.Worami:-)))) i tak jest do dzisiaj…. POlska nie byla ani przez pol gdziny suwerenna i nei jest nia dzis…
  Ale…widzi pan…roznica pomieczy suwerennoscia a ograniczona suwerennoscia podlega stopniowaniu ..jak w gramatycze slowo glupi. Na..jak stopniujemy slowo glupi>
  >ano glupi,
  zuzlowiec ,
  spadochroniarz…to jest stopniowanie przymiotnikow trzystopniowe.
  Tak i ze suwerennoscia ..na USA,
  . Canada
  United Kingdom
  Germany
  Polska:-))))))//tu obowiazuje wielostopniowosc zwana downiez….. suwerennoscia drabibniasta:-)))))

 8. gnago said

  To oczywiste ta pacynka każdy może ruszać , starczy aby miał zgrabny tyłeczek

Sorry, the comment form is closed at this time.