Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Konfederacja

Posted by Marucha w dniu 2019-06-13 (Czwartek)

Magdalena Ziętek-Wielomska: Wynik Konfederacji w ostatnich wyborach wielu zaskoczył, szybko pojawiły się komentarze w duchu „lud jest głupi”. Ja natomiast tej głupoty – w tym kontekście – akurat nie dostrzegam. Dlaczego?

Dlatego, że w kwestiach ideologicznych Konfederacja od PiS niczym kompletnie się nie różni, a w tych nielicznych sprawach, gdzie różnice są – nie ma wyborcom niczego ciekawego do zaoferowania.

Po pierwsze, Konfederacja jedzie na tym samym wózku antykomunizmu co PiS (zresztą jak wszystkie partie biorące udział w wyborach). To samo potępienie w czambuł PRL, ta sama polityka historyczna made by IPN, ten sam stosunek do NATO, kult żołnierzy wyklętych i węszenie, czy ktoś przypadkiem nie był TW. Credo tej ideologii zresztą zawarli M. Chodakiewicz i Muszyńscy w swojej godnej Goebbelsa i Bermana pracy „Kim są polscy narodowcy”. Każdy wyborca może sobie zadać pytanie, jaki jest sens głosowania na Konfederację, skoro de facto mogłaby ona tworzyć prawe skrzydło w PiS?

Przejdźmy więc do drugiej kwestii, kwestii różnic. Pierwszą jest oczywiście eurosceptycyzm.

Problem tej formacji polega na tym, że Polacy są chyba najbardziej euroentuzjastycznym społeczeństwem w UE: prawie każda rodzina ma kogoś na Zachodzie i wyjście Polski z UE dla milionów Polaków oznaczałoby tylko problemy. Żeby wojować hasłami Polexitu, najpierw należałoby włożyć olbrzymią pracę w wytłumaczenie społeczeństwu, że na tym zyska, a nie straci…

Druga różnica dotyczy oczywiście sprawy ustawy 447. Cóż, i tutaj się okazało, że Konfederaci nie znają swojego narodu. Dlaczego te hasła nie uzyskały rezonansu? Bo Polacy od 30 lat są notorycznie straszeni Rosją i wolą zapłacić roszczenia, byleby tylko Amerykanie nas obronili przed Putinem…

Żeby uniknąć płacenia roszczeń konieczny jest zwrot geopolityczny w kierunku Wschodu i wypięcie się na USA – a tego w Polsce nikt nie chce, co dotyczy także Konfederacji. W tej kwestii PiS jest do bólu konsekwentny.

I ostatnia kwestia – liberalizm JKM. Poniewierani przez ostatnie 30 lat Polacy nie chcą liberalizmu, tylko bezpieczeństwa socjalnego i jest to zupełnie uzasadniona postawa. Oczywiście, PiS prowadzi w tej kwestii działania pozorowane, ale trzeba mu przyznać jedno – potrafi słuchać tego, czego społeczeństwo oczekuje. W przeciwieństwie do Konfederacji.

Adam Wielomski: Zapewne nie wyłożyłbym problemów Konfederacji tak brutalnie i bezlitośnie jak przed chwilą to zrobiłaś, ale jest faktem, że ten zlepiony na eurowybory sojusz grup eurosceptycznych posiada pewne słabości. Ponieważ jest to „konfederacja” różnych stronnictw i środowisk, to Twoje zarzuty do jednych z nich pasują mniej, do innych bardziej.

Jest faktem, że wielu Konfederatów ma problem z rozróżnieniem własnych idei od pisowskich i samo postrzega się jako coś w rodzaju prawego skrzydła partii Kaczyńskiego. Widzę to na FB, gdzie wielu Konfederatów jest kaczystami do kwadratu i mają profile oblepione Lechem Kaczyńskim, walką z „komuną” i „wyklętymi”. Dlatego nie mogli zrozumieć ataków TVPiS na własną listę, widząc się w roli koalicjanta Kaczyńskiego.

Nie dotyczy to jednak wszystkich. Część, ta inteligentniejsza, rozumie, że nie chodzi o to, aby być prawym skrzydłem PiS-u, lecz, iż należy się od PiS zdystansować i dostrzec tu największego wroga, podszywającego się pod idee narodowe, patriotyczne i katolickie. Ci inteligentniejsi już rozumieją, że hasła Wielkiej Polski z Lwowem i Wilnem to tylko wariant pisowskiego Międzymorza, tylko mniej realistyczny, a bardziej romantyczny i idealistyczny; że kult Żołnierzy Wyklętych to radykalizacja narracji pisowskiej, której celem jest wepchnięcie Polaków w sterylny antykomunizm, którego efektem ostatecznym jest rusofobia i putinofobia, stanowiąca nawóz pod przyszły konflikt zbrojny amerykańsko-rosyjski na terytorium Polski.

Duży efekt otrzeźwiający ma także ustawa 447 i amerykańsko-żydowskie roszczenia do mienia bezspadkowego. W Konfederacji obserwuję narastającą niechęć do imperializmu Stanów Zjednoczonych, wynikłą ze zrozumienia faktu, że nie sposób znajdować się w obozie antyrosyjskim, być pod amerykańskim parasolem wojskowym i nie zapłacić organizacjom żydowskim.

Projekt tzw. Fortu Trump w Polsce jest oczywiście organicznie powiązany ze sprawą mienia bezspadkowego. Co inteligentniejsi Konfederacji poczynają już sobie zadawać pytanie czy cena przebywania pod amerykańskim parasolem nie jest już zbyt duża? Czy warto być w konflikcie z Rosją za taką cenę? A jaki byłby koszt odwrócenia sojuszy? Donald Trump, politycy amerykańscy i żydowscy to najlepszy kubeł zimnej wody i sposób na mentalne odspawanie Konfederacji od PiS-u, jaki tylko można znaleźć. Wystarczy czekać i uświadamiać. Pisać i mówić.

[Problem w tym, że Polacy są idiotami i nieukami, nie chcą słuchać prawdy, a tych którzy prawdę głoszą – nienawidzą i prześladują. – Admin]

Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Konfederacja
Myśl Polska, nr 25-26 (16-23.06.2019)
http://mysl-polska.pl

 

Komentarze 43 to “Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Konfederacja”

 1. Marek said

  którego efektem ostatecznym jest rusofobia i putinofobia, stanowiąca nawóz pod przyszły konflikt zbrojny amerykańsko-rosyjski na terytorium Polski.
  ===
  Już prawie wszyscy wieszczą konflikt zbrojny na terenie Polin, i co?
  Mantra robi swoje. Polactwo pomalutku oswaja się z wieszczonym przeznaczeniem.

 2. Marek said

  Wielomscy, widać, czują jakąś mietę do Brauna, bo ani słówka krytyki.
  A to również rusofob – w wersji szczęść Boże.

 3. totam said

  [Problem w tym, że Polacy są idiotami i nieukami, nie chcą słuchać prawdy, a tych którzy prawdę głoszą – nienawidzą i prześladują. – Admin] protestuję !Polacy nie są idiotami,a szczególnie nieukami. Ja też czuję rozczarowanie , ale trzeba mieć na uwadze ,że propaganda to skuteczne narzędzie manipulacji i władzy. Idiokracja jest przejściowa . Dużo pisałem w internecie o Demokracji Bezpośredniej ,a ta w końcu nastąpi,bo ludzie nie są głupi ,jakby się zdawało. Bardzo blisko jest pełna automatyzacja produkcji, ludzie upomną się o swoje.
  Tej tzw.konfederacji,brązowym,miszką mikom i okularnikom nie ufam za grosz.

  —————–
  Przykro mi, ale Polacy są narodem idiotów, mimo pewnych wyjątków.
  Admin

 4. Totam said

  -Przykro mi, ale Polacy są narodem idiotów, mimo pewnych wyjątków.
  Admin- A według Admina , jest na świecie naród nieidiotów ? jeśli tak, to który ?

  ——
  Np. Rosjanie, Biełarusy, Irańczycy, Islandczycy…
  Admin

 5. Totam, nie da radę Pan przetłumaczyć Panu Gajowemu, że siłę systemu gdzie propahanda to tylko jego mała część, jest tak silna, że może ja przeciwwazyc tylko zorganizowana państwowo inna grupa społeczna pod Dobrym przywodstwem, jak Rosja,Islandia, Białoruś.Niestety my swoja szansę zmarnowalismy z powodu zaniedbania przywódców, o którym Pan Gajowy nie pozwala nawet dochodzić.

  ——
  Mądry naród popiera dobrych przywódców.
  Naród idiotów czci Kościuszkę, konfederatów barskich, Wysockiego, Piłsudskiego…
  I o czym tu gadać.
  Admin

 6. Artnemo said

  To nie idiotyzm i nieuctwo tego narodu, panie Gajowy. To jego niskie poczucie wartości zdeterminowane historią i położeniem geograficznym…

 7. Yah said

  „Mądry naród popiera dobrych przywódców.
  Naród idiotów czci Kościuszkę, konfederatów barskich, Wysockiego, Piłsudskiego…”

  Dokładnie tak. A o takich jak Jacek Małachowski cisza …….

  .http://cmielow.info.pl/index.php/znani-cmielowiacy/126-jacek-malachowski

 8. Moher49 said

  Mówcie co chcecie, róbcie co chcecie. Ja popieram KONFEDERACJĘ.

  Wielomscy kłamią,
  – Nie jest prawdą, że jesteśmy jak PIS. Nic nas z PIS nie łączy, dlatego tak zawzięcie niszczą nas wszelakie pisowskie media.
  – Nie jesteśmy rusofobami, PIS jest,
  – Nie chcemy tu imigrantów, PIS fałszywie mówi, że nie chce, ale w ub roku wpuścił więcej niż Niemcy,
  – Nie chcemy tęczowych, PIS fałszywie mówi że nie chce, nic przeciwko nie robi,
  – Ruch Narodowy chce przywrócenia kary śmierci, PIS nie chce,
  – Ruch Narodowy i KONFEDERACJA to jedyne organizacje, które mówią o szwindlu z ust 447, PIS milczy, pod stołem układa
  się z żydami.

 9. Wieloimienny said

  No i chyba nikt z osób znanych, nawet Rękas tak nie trafił tak w myśli Wieloimiennego jak państwo Wielomscy.

  Jeśli miałbym się do czegoś doczepić to jedynie do tego, że nie jestem takim optymistą w kwestii narastającego antyjankesizmu w Konfederacji.

  Polecam ten artykuł gajówkowiczom Listwie, Joannusowi, Barbarze Chojnackiej i innym jeszcze, którzy często mnie nie rozumieli.

  __________________

  Powiedziałem jakiś czas przed wyborami ważnej personie w Ruchu Narodowym, żeby zrobili coś że tak powiem „oryginalnego” co poderwie ludzi masowo do głosowania na nich. Usłyszałem w odpowiedzi „A polexit taki nie jest?”. Cóż Wielomscy mają rację, że Konfederacja nie ma dobrego wywiadu na temat poglądów Polaków. Niestety Polacy bardzo unię popierają. Jeden starszy pan w rozmowie ze mną narzekał, że ludzie jak chcą pieniędzy z unii to powinni godzić się na jej pomysły. <—— z takim myśleniem to już jest po nas.

 10. Wieloimienny said

  Moher49

  „Nie jesteśmy rusofobami,”

  Ilu jest rusofobami, a ilu nie jest proszę pana.

 11. lewarek.pl said

  8. Moher49

  Właśnie tak!

 12. Lily. said

  G.B,w wywiadzie jakiego udzielil Panu Andrzejowi
  Z, na pytanie,”czy jesli zostalby prezydentem Polski,
  czy zdelegalizowalby masonerie”.”G.B,odpowiedzial,
  ze NIE,bo jest WOLNOSCIOWCEM”.
  Czyli lipa,znaczy to „robta co chceta”.
  Innemu zas,marzy sie prywatyzacja szkolnictwa,
  Z GMO,tez nie widzi problemu.Zagraniczne adopcje
  Polskich dzieci,czemu nie.

 13. Zbyszko said

  Ten artykuł należy rozesłać wszystkim „światłym” którzy myślą, że teraz to juz na pewno dobrze wybiorą
  Wg mnie to w tej całej Konfederacji tylko pani Kaja Godek jest godna zaufania.
  Jak widać, piewców Konfederacji nie odstrasza nawet JKM.

 14. Ad. Admin

  Polacy są idiotami i nieukami, nie chcą słuchać prawdy, a tych którzy prawdę głoszą – nienawidzą i prześladują.

  To prawda. Jednak Polacy czynią to, bo nie wiedzą, że tylko prawda doprowadzi ich tam, gdzie chcą się znaleźć. Są „źle nauczeni”. Obserwuję to od połowy lat 60-tych. Łobaczewski obserwował początek tego procesu, w latach 40-tych i 50-tych.

 15. Irek said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/06/13-vi-2019-jesli-mi-sie-oddacie.html

  13 VI 2019

  (…)

  – Ucisk na Polskę waszych wrogów, inspirowanych przez głównego wroga Polski szatana nie zatrzyma się sam z siebie tylko będzie się pogłębiał.

  (…)

  – Co robić, Panie Jezu.
  – Cóż dziecko, są modlitwy, są ofiary. Im ich więcej tym ucisk na Polskę będzie lżejszy.
  Jeśli mi się oddacie roztoczę nad wami parasol ochronny przy którym niczym będą tarcze amerykańskie, nawet gdyby mieli rzeczywistą wolę bronić Polski jak niepodległości. Jednakże robią Polsce coraz większą krzywdę i za to też będą ukarani. Zagłada i zniszczenie USA będzie też z powodu zamachu na Polskę, na jej wolność, własność, w tym surowce, na samych Polaków.

  – Że tak daleko rządy krajów są od swych obywateli.
  – Taki jest skutek odejścia od Boga. Tacy jak Ty, potomkowie elit powinni mieć dużo do powiedzenia w Polsce i gdzie indziej, a nie mają nic w Polsce, gdzie indziej coraz mniej, ci niezależni i uczciwi.
  Ludzie muszą szukać przywódców, lecz zawierzać wszystko Chrystusowi i modlić się za nich. Wtedy można zatrzymywać niedobre działania. Lecz tak się nie dzieje.
  Czy Konfederacja jako ugrupowanie oficjalnie prosi o modlitwę za nich (?). Gdyby tak było mógłbym zatrzymać fałszerstwo wyborcze, pomieszać wrogom szyki. Jednak jak jest wszyscy wiecie i nadto lękacie się takich Moich Słów iż prawo do mieszkania w Polsce mają tylko potomkowie Żydów, którzy tu mieszkali od stuleci i tylko ci z nich, którzy nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny.
  Słowa te dotyczą tych, którzy oficjalnie przyznają się do żydowskiego pochodzenia jak tych, którzy się nie przyznają.
  I to bez względu na deklarowaną miłość do kraju, czy prawdziwe lub rzekome zasługi. Kto kocha prawdziwie poświęci swój interes dla wyższego celu.
  Nikt żydowskiego pochodzenia kto byłby polskim patriotą nie będzie startował w wyborach ni na prezydenta Polski, nie będzie ministrem ni prezydentem większego miasta. Jeśli to robi nie jest polskim patriotą.

  (…)

  – I co teraz, Panie Jezu, winni robić Polacy wobec coraz bardziej zaciskającej się pętli?
  – Upaść, dziecko, na kolana.
  – Ale, Panie Jezu, ludzie tak nie potrafią: zwrócić się do Boga. Są zeświecczeni choćby i prawie połowa z nich chodziła regularnie do kościoła.
  – Czy Ja nie daję wszystkiego co potrzebne? Czy Polacy nie powinni Mi być wdzięczni? Czyż nie daję wszystkich środków, które są potrzebne? Nie potrafią uciekać się do Boga, więc się tego nauczą.

 16. Konserwatywny tradycjonalista said

  Wielomscy już dawno powinni dać sobie spokój z pisaniem swoich wypocin. Adam Wielomski to niedouczony bajkopisarz, który kultywuje tą samą politologiczną i historyczną ignorację co lewica. Środowisko konserwatywne nie potrzebuje ludzi, którzy twierdzą, że „Konfederacja to to samo co PiS”, albo „narodowy socjalizm to ruch prawicowy”. Przez takich ludzi polski konserwatyzm wchodzi na poziom mentalnego gimnazjalisty.

 17. Wieloimienny said

  16 @

  A może panu nie podoba się stosunek prof. Wielomskiego do Rosji i Putina? Bo nie sądzę, żeby pański wpis: „Adam Wielomski to niedouczony bajkopisarz, który kultywuje tą samą politologiczną i historyczną ignorację co lewica” odnosił się wyłącznie do tego, że porównano w powyższym artykule Konfederację z PiS.

  Problem w tym, że polscy narodowcy nie czerpią z przedwojennej idei narodowej, nie czerpią z Dmowskiego. Ich zdaniem nie można brać z Dmowskiego wszystkiego 1:1 bo żył sto lat temu. Cóż moim zdaniem jego idea jest nadal aktualna (nierozerwalność polskości z katolicyzmem,  poglądy na temat Ukrainy czy stosunek do Międzymorza).
  Dla obecnych narodowców wykładnią jest obóz postsolidarnościowy, antykomunistyczny (fobie na temat Rosji i Putina, socjalizmu; kult wyklętych, raz sieprem…). Czyli czerpią z tego samego obozu idei co PiS. A wszystko to podtruwane korwinizmem i libertarianizmem, bo ludzie o korwinowskich poglądach coraz bardziej utożsamiają się z narodowcami, a niektórzy zgłaszają chęć wstąpienia w szeregi RNu.
  A więc robi się taka mieszanka poglądów korwinowskich z kryptopisowskimi.
  Wielomscy dobrze prawią.

  Wracając do profesora Wielomskiego. Kiedy pana zdaniem napisał on, że narodowy socjalizm to prawica? Ja znalazłem taki tekst:

  „Gdybym miał umieścić nazizm na osi prawica-lewica, to powiedziałbym, że jest to niemożliwe, gdyż to nurt łączący 2 ekstrema. O ile normalnie między prawicą a lewicą znajduje się centrum (chadecja, liberalni demokraci), to tutaj chodzi o coś, co Martin Lipset nazwał mianem “skrajnego centrum”, czyli połączenia 2 ekstremów w rewolucyjną i wybuchową mieszankę. Nazizm stoi ponad osią lewica-prawica.”

  https://konserwatyzm.pl/wielomski-czy-hitler-byl-lewakiem/

  I co pan na to?

 18. Voodoosch said

  „Problem w tym, że Polacy są idiotami i nieukami, nie chcą słuchać prawdy, a tych którzy prawdę głoszą – nienawidzą i prześladują. – Admin”

  Nie interesuje ich prawda. Nie dociekaja. Jest jak jest i to akceptuja. Wiedza, ze Amerykanie to globalny bandyta ale i tak wola go od Rosji, z ktora Polska miala wojny, zabory, okupacje itp. itd. Ulegaja tez propagandzie czyli sa latwowierni. Sa tez krotkowzroczni i nie interesuje ich nic poza tu i teraz (kiedy mowie, ze mam plany do i po emeryturze w zakresie finansow i inwestycji to spotykam sie z lekcewazacymi usmiechami, bo mam kolo czterdziestki). Sa egoistami, nie interesuja sie rodzina – jej czlonkowie czesto stanowia ciezar zamiast poczucia szczescia ze sa.

  To oczywiscie tylko negatywne cechy, ktore obserwuje z wlasnego podworka. Czy sa one odzwierciedleniem idiotyzmu, nie wiem.

 19. Listwa said

  @ 9 Wieloimienny

  „Polecam ten artykuł gajówkowiczom Listwie, Joannusowi, Barbarze Chojnackiej i innym jeszcze, którzy często mnie nie rozumieli”

  – to nie polecaj. Dla osób interesujących się tematem ten text niczego nie wnosi, z punktu widzenia sprawy polskiej (a tak nawet za bardzo patrzeć nie potraficie) nie stanowi większej wartości.

  Zadnego zachwytu text nie powinien budzić, żeby go komuś polecać. Ciebie rozumieć? najpierw sam zacznij rozumieć a nie sie zachłystujesz byle czym i sobą, także większą lub mniejszą niewiedzą wśród narodowców.

 20. Listwa said

  @ 12 Lily.

  Jeśli chodzi o GB i masonerię, to pani podobnie jak Wieloimienny, czyli słabiutko i głupiutko.
  Jest wypowiedź i trzeba ją ocenić w całości. Chyba nigdy nie dotrze do niektórych polskich głow że nie nalezy wyrywac z kontekstu fragmentów jeśli ocena ma być trafna.

  Wypowieź GB była racjonalna, choć z pewnym błędem. Z jego pkt widzenia racjonalna w całości, co warto zauwazyć ten aspekt.

  Niestety GB wypowiedział się na wyzszym poziomie niż pani i Wieloimienny rozumuje.

 21. Listwa said

  @ 16 Konserwatywny tradycjonalista

  Dobrze że są ludzie z takim podejściem do myslenia.

 22. Listwa said

  @ 17 Voodoosch

  Niestety, poziom Polaków jest niski i chyba będzie miał nadal tendencję zniżkową.

 23. Listwa said

  @ 13 Zbyszko

  Był czas w ostatnich wyborach i trzeba było zagłosować na Konfederację, nie patrząc na cechy przywódców.
  Ale było za dużo stękania wśród tych którzy nic nie zrobili a tylko wymgają.

  To jak? teraz jest dobrze jak nie ma Konfederacji i Godek w PE?

 24. Listwa said

  @ 8 Moher49

  Wielomscy powinni przeczytac i uwzgledniać.

 25. Listwa said

  @ 6 Artnemo

  Jest to jakieś usprawiedliwianie, ale niestety, Polacy w żyjących pokoleniach obecnie nie chca się uczyć i lubią smrodek idiotyzmu.

 26. Listwa said

  @ 3 totam s

  Takim podejsciem niczego się nie wygra.

 27. Listwa said

  Yah nadal lubi samoosrywanie sie.

 28. Yah said

  Niestety w Polsce tzw. elity miały zawsze zapędy globalistyczno- kosmopolityczne, tendencje do szukania obcych wzorców i niechęć do tego co polskie.

 29. Wieloimienny said

  Listwa @

  „Ciebie rozumieć? najpierw sam zacznij rozumieć a nie sie zachłystujesz byle czym i sobą, także większą lub mniejszą niewiedzą wśród narodowców”

  Zastanawiam się czy pan w ogóle zna narodowców i Ruch Narodowy od wewnątrz tak jak ja czy tylko opiera się na internetowych opiniach lub całą swoją wiedzę na ich temat wyciąga z tego, że spotkał pan iluś z nich w kaplicach FSSPX. Nie można wypowiadać się na temat czegoś czego się nie zna.
  Polecam panu, aby podrzucił pan narodowcom linki do gajówki i poprosił o opinię treści od lat tu publikowanych. Jestem ciekaw jaka byłaby ich opinia.

  „Niestety GB wypowiedział się na wyzszym poziomie niż pani i Wieloimienny rozumuje.”

  Pan jest arogancki i manipuluje. Zna pan ósme przykazanie? Pani Lily i ja słusznie oceniliśmy podejście Grzegorza Brauna do masonerii.

  Grzegorz Braun popiera korwinowską, a więc kapitalistyczno – libertariańską konstrukcję państwa, w której co prawda odsunąłby masonów od stanowisk państwowych, ale w żaden sposób nie zdelegalizował czyli nie napiętnował tej organizacji. Można więc wysnuć, że masonów za jego rządów nie spotkałyby żadne konsekwencje prawne.

  Masoneria jest tak potężnym złem, że nie wolno jej tolerować. W państwie Brauna masoni mogliby dalej legalnie prowadzić swoją działalność. Co z tego, że nie będą mieli stanowisk skoro dalej będą knuć przeciw Kościołowi i Polsce nie bojąc się żadnych represji ze strony władzy.

  To tak samo jak wiedzieć, że gdzieś są terroryści i gang morderców, ale nie przeciwdziałać im i tolerować ich. Wyobraźmy sobie, że Asad namierzy isis i w imię libertarianizmu ich toleruje zamiast wysłać wojsko i zrobić porządek.

  Pan najwidoczniej nie rozumie czym jest NWO.i masoneria. Wielu narodowców też nie rozumie.
  Artykuł państwa Wielomskich to strzał w dziesiątkę!

  Udowodniłem, że Konserwatywny tradycjonalista (16) napisał nieprawdę w kwestii tego, co prof. Wielomski sądzi na temat narodowego socjalizmu (nazizmu), a pan tego 16 wychwala.

  Po jakiej stronie pan jest?

 30. Yah said

  Tak więc dochodzimy do tego, że cechy organizacji nie są związane z cechami przywódców. Ciekawe …. wszyscy piszą, że dobre w założeniu organizacje są rozwalane od środka przez konie trojańskie. Jak mamy ich rozpoznać jak nie właśnie po ich cechach ?

  Propozycja wyboru kogoś, bo mówi to co chcemy usłyszeć jest niedojrzałą dziecinadą, a nie odpowiedzialnym podejściem do wyborów.

 31. Wieloimienny said

  Pani Godek? Największe szanse na wejście do PE z całej Konfederacji mieli korwinowcy. Pani Godek szanse miała (bo jedynka na liście) ale założę się, że na Konfederację więcej głosowało korwinowców, zwolenników marihuany, libertarianizmu, „wolnego” rynku itp. niż nacjonalistów i katolickich tradycjonalistów.

  Jeśli Konfederacja miałaby taki wynik wyborczy jak w exit poll to mandaty otrzymałby bodajże Korwin i dwoje mu podobnych poglądowo ludzi.

 32. Listwa said

  @ 31 Wieloimienny

  Od Korwina są jakoś zorganizowani i aktywni. To jakiś wynik maja. A nie tylko narzekają

 33. Listwa said

  @ 30 Yah

  bełkot do poprawki.

 34. Listwa said

  @ 29 Wieloimienny

  „wiedzę na ich temat wyciąga z tego, że spotkał pan iluś z nich w kaplicach FSSPX”\\

  – zbyt bardzo mało ich tam jest. Takie ma pan wnioski.

  ” Zna pan ósme przykazanie? Pani Lily i ja słusznie oceniliśmy podejście Grzegorza Brauna do masonerii.”

  – 8 nie ma nic do rzeczy. Źle oceniacie tamtą wypowiedź. Za to nierealnie pan wysnuwa. .

  Po właściwej

 35. Listwa said

  „Trwa nagonka na prezesa Marszu Niepodległości, Roberta Bąkiewicza. Szef SMN komentuje działalność wymiaru sprawiedliwości na Twitterze: „Ciągłe wezwania na sprawy sądowe, wizyty policji, telefony od służb, włamanie do samochodu”.”

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25637&Itemid=100

 36. revers said

  „Problem w tym, że Polacy są idiotami i nieukami, nie chcą słuchać prawdy, a tych którzy prawdę głoszą – nienawidzą i prześladują. – Admin”

  https://www.defence24.pl/rosyjska-baza-dalej-od-polskich-granic-powodem-rakiety-jassm

  Wystarczy przeczytac artykul o pierwszej armii swiata z rp z komentarzami.

 37. Totam said

  ——
  Np. Rosjanie, Biełarusy, Irańczycy, Islandczycy…
  Admin—— Rosjanie zostali zrolowani i ograbieni jak Polacy ,więc?
  Białorusinom ,z racji położenia geograficznego , szczęśliwie trafił się Łukaszenko , gdyby ,kto inny ,nic nie miel by do powiedzenia .

  Irańczycy, Islandczycy ? można prosić o rzeczowe uzasadnienie?

  ———–
  Sam Pan odrób lekcje.
  Rosjan ograbiono, ale swoje już odbierają.
  Admin

 38. Lily said

  Re 20;Listwa
  Znam sie na ludziach,nie bede zmieniac
  swojego zdania.
  Malo kiedy sie myle,w swojej ocenie,to
  opinia ludzi,ktorzy mnie znaja.
  U niektorych ludzi, mowa ciala nie pokrywa
  sie z tym, co chca innym przekazac.

 39. Listwa said

  @ 38 Lily

  Oceniając mowę werbalną to wypowiedział się generalnie poprawnie i racjonalnie.
  Tak go nie zagniecie.

  Ma błąd w swojej wypowiedzi, ale tego nie widzicie.

 40. Yah said

  Jako naród mamy problemy z oceną i identyfikacja osób działających na nasza szkodę. Czy w latach 80-tych były jakieś elity ? Były. Trafnie oceniali zagrożenie związane z KOR-wska Solidarnością. Tak. Czy ich ktoś słuchał ? Nie, bo ci z KOR mówili generalnie poprawnie i racjonalnie.
  Nic się nie zmieniło …

 41. Ad. 17

  Dla obecnych narodowców wykładnią jest obóz postsolidarnościowy

  Pomyłka. 🙂 To, że ktoś się okrzyknął narodowcem, oznacza, że tym narodowcem jest? 🙂

 42. Wieloimienny said

  Krzysztof M @

  A co to znaczy okrzyknąć? Czy członek Ruchu Narodowego nie jest narodowcem? Czy osoby pomagające tej partii w zbieraniu podpisów i prowadzeniu kampanii oraz regularnie uczęszczające na spotkania i marsze nie są narodowcami? Może nie są, ale po co się w to angażują?

  A czy narodowcem jest Polak o poglądach nacjonalistycznych lecz nie udzielający się w żadnej tego typu organizacji?

  Zatem ilu narodowców jest wśród narodowców?

  O retoryce postsolidarnościowej już nie będę się rozpisywał.

 43. Ad. 42

  Czy członek Ruchu Narodowego nie jest narodowcem?

  Trzeba by się przyjrzeć uważnie… 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.