Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zapłacić i odsiedzieć

Posted by Marucha w dniu 2019-06-13 (Czwartek)

Wygrał pan sprawę, trzeba tylko zapłacić i odsiedzieć – powiedział swemu klientowi pewien adwokat. Czyż ten komunikat nie jest aby metaforą stosunków Polski z Naszym Najważniejszym Sojusznikiem?

Tak się składa, że w ramach z dawna zapowiadanej ofensywy dyplomatycznej pan prezydent Andrzej Duda poleciał do Waszyngtonu, gdzie został przyjęty osobiście przez prezydenta Donalda Trumpa, co już samo w sobie jest wielkim wyróżnieniem. Jest to zatem dobra okazja, by dokonać przeglądu naszych sukcesów w stosunkach z Naszym Najważniejszym Sojusznikiem.

Jak powiedział w swoim czasie inny Nasz Najważniejszy Sojusznik, Winston Churchill, państwa nie mają ani odwiecznych przyjaciół, ani odwiecznych wrogów, a tylko odwieczne interesy. W takiej sytuacji warto postawić pytanie, jakie interesy ma w Polsce Nasz Najważniejszy Sojusznik?

Po pierwsze taki, żeby Polska, jako członek Sojuszu Północnoatlantyckiego, udostępniała Stanom Zjednoczonym swoje terytorium dla potrzeb globalnej rozgrywki amerykańsko-rosyjskiej.

Wprawdzie to nie Polska będzie decydowała o rozpoczęciu tej rozgrywki, jej celach i przebiegu, a nawet może nie zostać o tym poinformowana, a jeśli się w końcu tego dowiemy, to na przykład po zniszczeniach, jakie wskutek tego wystąpią na naszym terytorium – ale czyż to nie zaszczyt poświęcić się dla słusznej sprawy?

W normalnej sytuacji Polska powinna z tego tytułu uzyskiwać jakieś wynagrodzenie, ale aż tak daleko nasza ofensywa dyplomatyczna nie idzie, bo czyż wypada żądać takich rzeczy od przyjaciół, a zwłaszcza – od Naszego Najważniejszego Sojusznika? Jasne, że nie wypada, toteż nie tylko rząd dobrej zmiany, ale i rządy tworzone przez obóz zdrady i zaprzaństwa, nigdy się na to nie odważyły.

W rezultacie my wprawdzie nie wiemy, jak w razie czego zachowa się NATO, ale – miejmy nadzieję – Putin też tego nie wie i to jest, jak na razie, jedyna korzyść.

Po drugie – żeby Polska kupowała amerykańską broń. To akurat robimy, więc wydaje się, że na tym odcinku interesy Naszego Najważniejszego Sojusznika zostały dobrze zabezpieczone. Powiadają nawet na mieście, że gdyby jakiś dygnitarz nie chciał czegoś w Ameryce kupić, to w jednej chwili zostanie zdmuchnięty jak gromnica na przykład w ramach „głębokiej rekonstrukcji rządu”.

Ponieważ żaden dygnitarz nie chce znaleźć się w ciemnościach zewnętrznych, skąd dobiega płacz i zgrzytanie zębów, to uwijają się jak w ukropie i nie tylko w podskokach spełniają, ale nawet próbują odgadywać życzenia Naszego Najważniejszego Sojusznika, na przykład w postaci Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Po trzecie – żeby Polska kupowała w Ameryce gaz. Wiadomo bowiem, że jak kupuje go od Rosji, to nie ma dywersyfikacji, a jak w Ameryce – to jest. A dzisiaj bez dywersyfikacji ani rusz, toteż każdy widzi, że jesteśmy na dywersyfikację skazani.

Po czwarte wreszcie – by Polska spełniała wszelkie życzenia lobby żydowskiego w Stanach Zjednoczonych i wszelkie życzenia bezcennego Izraela. Pojawiły się w związku z tym fałszywe pogłoski, kolportowane przez ruskich agentów, którym śmierdzą onuce, a których ostatecznie zdemaskowały niezależne media związane z rządem, jakoby w ubiegłym roku najważniejsze przedsiębiorstwo przemysłu holokaustu, czyli Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego, w liście do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie, oszacowała żydowskie roszczenia w sprawie tak zwanej „własności bezdziedzicznej” na bilion złotych, co stanowi równowartość 300 miliardów dolarów.

Wkrótce potem Kongres Stanów Zjednoczonych miał uchwalić ustawę nr 447 JUST, a prezydent Donald Trump miał ją podpisać. Oczywiście nie ma w tym ani słowa prawdy, a gdyby nawet było, to – po pierwsze – ta ustawa jest pozbawiona jakiegokolwiek znaczenia, o czym poinformowała nas sama pani Żorżeta, sprawująca w naszym bantustanie funkcję amerykańskiego ambasadora, a po drugie – gdyby nawet jakieś znaczenie miała, to przecież sam pan prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że nie odda ani guzika.

Możemy zatem spać spokojnie, choćby i snem wiecznym – bo w takiej sytuacji knowania ruskich agentów ze śmierdzącymi onucami nie mają szans powodzenia, choćby nawet Putin kazał Kongresowi USA uchwalać ustawy bez znaczenia, a prezydentowi Trumpowi kazał je podpisywać.

Toteż z ulic dziwnym trafem zniknęli płomienni bojownicy KOD-u oraz Obywatele UB i nawet niezawiśli sędziowie już nie dopominają się tak natarczywie o praworządność. Jakże się z tego nie cieszyć, że zamiast tamtych awantur, mieliśmy w Warszawie Paradę Równości, którą ochraniali dyplomaci aż z 53 ambasad?

Już choćby na tym przykładzie widać, jak Polska jest doceniana w świecie, a będzie doceniona jeszcze bardziej, gdy zapłacimy 2 miliardy dolarów na utworzenie w naszym banstustanie „Fortu Trump”, a potem jeszcze 300 miliardów dolarów z tytułu „własności bezdziedzicznej” – ale o tym dowiemy się dopiero po jesiennych wyborach, kiedy to wyjaśni się, kto jest najukochańszą duszeńką Naszego Najważniejszego Sojusznika.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 8 to “Zapłacić i odsiedzieć”

 1. mforum said

  https://www.twitch.tv/mforum

 2. JW said

  „Andrzej Duda poleciał do Waszyngtonu, gdzie został przyjęty osobiście przez prezydenta Donalda Trumpa”
  Ciekawe, czy tym razem Czcigodny Gospodarz pozwoli mu usiąść…

 3. Maverick said

  Czy Polska jest skazana na wasalstwo czy też będzie kiedyś suwerenna?

  Od czasów rozbiorów Polacy wasalom się obcym interesom, frakcje pruska, ruska, i żydowsko-amerykańska czyli lucyferiańska używają nas do swoich rozgrywek a nasi nieudolni politycy sami im się podkładają i jest tak już od wieków.

  Polecam ten artykuł aby na podstawie w nim zawartych treści komentować polskie wasalstwo.

  Duda czy Juda, który w swoim wasalstwie dwoi się i troi aby w końcu Polska została raz na zawsze wymazana z mapy.

  Jestem ciekawy jak na to zapatrują się nasi przyjaciele chełpliwie oczekujący roszczeń ubzduranych w ich łbach, bo w przypadku wojennych rozgrywek pomiędzy moskalikami a kabałą na terytorium Polski może pozostać tylko wielkie nuklearne jezioro, a wtedy kabalarze nie doczekają się żadnych odszkodowań a terytorium Polski będzie tak skażone nuklearnie że nie będzie się nadawać do zamieszkania poprzez 1000 lat!!

 4. RomanK said

  Suwerenna to znaczy wolna i niezalezna…..Nie ma wolnosci..bez Solidarnosci,…..
  TYlko Narod Solidarny przez co Zjednoczony- Unitarny staje si Narodem Niezaleznym i Suwerennym.
  To prosta wskazowka….dla Polakow.

 5. Maverick, spokpjnie , Backa wybierze starannie to co polskie, a reszte zaleje jeziorem nuklearnym by się oddzielić od dziadostwa. Po czym, po 1000 latach tu powróćmy:)

 6. revers said

  No po biegajacych paluszkach po bidnym kolanie prezydennta D. to widac na wideoklipie …

  .https://www.youtube.com/watch?v=86M7hnI3uJk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3ParhheA2xXgwCj4jh4-OY1YHMSsymW0kEz72qRJHzfAFTCNjwJQTsAdQ

  Trump zalatwia biznesy, Duda podrzuca wizje syjonistow po Ural.

 7. Boydar said

  Żaden normalny strateg (a nawet normalny sierżant) nie przyzna, że budowanie bazy pod nosem Ruskich jest skierowane na Ruskich 🙂

  Ciekaw jestem ile kosztowałoby obecnie odparcie Drang nach Osten, tak orientacyjnie. Aczkolwiek żółty brat też ma swoje plany. Szweda nie uwzględniam, ani Pepików.

 8. Plausi said

  Polska jako kolonia imperium

  spełnia godnie wszystkie tej roli wymagania

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  nie omieszkała tego udokumentować, wystawiając w Warszawce na cześć okupanata pomnik własnej hańby.

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/13/zydowka-od-kirkutow-i-restytucji-mienia-z-nagroda-od-ministra-kultury/#comment-837593

Sorry, the comment form is closed at this time.