Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydówka od kirkutów i restytucji mienia z nagrodą od ministra kultury!

Posted by Marucha w dniu 2019-06-13 (Czwartek)

Monika Krawczyk i Piotr Gliński

Monika Krawczyk i Piotr Gliński

12 czerwca w Teatrze Narodowym odbyła się gala podczas której minister kultury Piotr Gliński odznaczył animatorów, twórców i mecenasów, jak co roku wręczył specjalne nagrody.

Lista nagrodzonych jest długa. Obok Franciszka Pieczki czy Barbary Krafftówny pojawiła się Monika Krawczyk. Kim jest owa kobieta?

Przez 14 lat była dyrektorem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, której wątpliwe działania opisaliśmy w publikacji pt. „Porządkowanie kirkutów jako żydowski przemysł nekrofilski w Polsce”.

FODŻ od lat prowadzi biznes polegający na świadomym zaniedbywaniu kirkutów, co z kolei ma prowadzić do nakłonienia resortu kultury do przekazania setek milionów złotych na renowację nekropolii. Gdy Krawczyk szefowała fundacji, jej głównym obowiązkiem była restytucja mienia żydowskiego.

W styczniu bieżącego roku Krawczyk została wybrana na przewodniczącą zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. To pierwsza kobieta na tym stanowisku. Myślę, że to wielki zaszczyt objąć to stanowisko, niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, ale ta okoliczność jest niewątpliwie historyczną chwilą – w rozmowie z Jewish Telegraphic Agency, po objęciu stanowiska powiedziała Żydówka.

Zaznaczyła, że nadal jej priorytetem będzie restytucja mienia. Jest to najważniejsze źródło finansowania społeczności żydowskiej w Polsce, zarówno religijne, jak i kulturowe, a także ochrona unikatowych zabytków.

Monika Krawczyk została nagrodzona przez ministra kultury w dziedzinie „Ochrona dziedzictwa kulturowego”. Czym dokładnie zasłużyła sobie Żydówka? Regularnym zaniedbywaniem żydowskich cmentarzy? „Pokornym” przejęciem 100 milionów złotych na kirkut w Warszawie? A może przejściem do drugiego etapu konkursu na dyrektora szerzącego antypolonizm Muzeum Polin?

Czy naprawdę nie ma w Polsce kogo honorować?

Źródło cytatów: JTA
https://wprawo.pl/

Czytaj również:
„Porządkowanie” kirkutów jako żydowski przemysł nekrofilski w Polsce

Komentarzy 13 to “Żydówka od kirkutów i restytucji mienia z nagrodą od ministra kultury!”

 1. Moher49 said

  Gliński to żydowska menda, jak cały rząd i większość PIS. Czy ty polski Narodzie kiedyś zmądrzejesz ?. Ale my w gówno wdepli.

 2. piwowar said

  Żydowskie groby, o ile Piwowar rozumie, są pielęgnowane (lub powinny być) przez rok. Odwiedzamy, kładziemy na nich kamyki, wedle ichniego zwyczaju. Potem stają się własnością Adonai i On z nimi robi to, co uważa za stosowne. Dlatego żydzi o nie nie dbają. To, że goje czasem cmentarz uporządkują, to nie jest zupełnie żadna zasługa gojów, tylko Adonai zrobił to gojskimi rękami, bo tak sobie widocznie zażyczył.

 3. abcdef said

  „Czy naprawdę nie ma w Polsce kogo honorować?”

  No właśnie — taki na przykład Pan Marucha nie został nagrodzony. A przecież dba o animację i upowszechnia kulturę polityczną w Polsce.

  Coś mi tu nie gra. Czy jest możliwym, że nie jest lubiany na salonach III RP?

 4. wski said

  Tak panie Abcdf,pana Gajowego żeby mogli to by w łyżce wody utopili,taka byłaby nagroda.

 5. Boydar said

  A nie mogą ?

 6. Ola said

  Czy damy się zarżnąć jak barany?

 7. Plausi said

  Pomnik Polskiej Hańby

  wybudowali Polacy na polecenie władz okupacyjnych w Warszawie.

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/13/macierewicz-wreszcie-to-przyznal-nie-jestesmy-juz-suwerennym-panstwem-tylko-przedluzeniem-wplywow-usa-na-kontynencie-euroazjatyckim/#comment-837591

  Na polecenie JP II usunięto z obozu w Oświęcimiu krzyże, za to w wybudowano w Warszawce pomnik naszej hańby o nazwie „Polin”, a oto jeszcze jeden palant, który obnosi naszą hańbę w USA:

  jako lokaj prezydenta Trumpa.

 8. wski said

  No nie wiem Panie Boydar,w tym roku mają większe zmartwienia.

 9. Kar said

  ..temat wciaz obecny/swiezy w Polsce..nic niezwyklego w kibbutz; gudly i ichnie wspolne parchate dupochlaszczenie

 10. Marucha said

  Re 3:
  Ja właściwie to głównie upokarzam Polaków w głupiej nadziei, że się obrażą i postanowią udowodnić, że się mylę. Obrażać – to się istotnie obrażają. Ale nic nie próbują udowodnić. Spływa wszystko po nich, jak gnojówka po ścianie.

  Nagrodą powinien być fakt, że jeszcze nikt mnie nie powiesił, nie zadźgał, nie wypchnął z balkonu ani nie wepchnął pod pociąg. Ba, nawet nie podał do niezależnego sądu. A przecież obietnice tego rodzaju trafiają do gajówki dość regularnie. Niekiedy ze strony osób, którym swego czasu okazywałem sympatię…

  No i ch…

 11. Yah said

  Polskie, nazwijmy to społeczeństwo , łatwo poddawać manipulacji i praniu mózgów. W ciągu ostatnich 10 lat zmieniło się wszystko na tyle, ze nie trzeba stosować drastycznych środków tak jak w stosunku do Pana Darka i Pana Andrzeja. Generalnie wszystko jest pod kontrolą, a anty systemowe portale są wentylami bezpieczeństwa niezagrażającymi systemowi.

  Przykładem manipulacji społeczeństwem był …. strajk nauczycieli. W jakim celu został wywołany ? Dlaczego strajk popierały Lewiatan i BCC, które za rządów Platformy opowiadały się za likwidacja KN.
  Pobieżna analiza wykazuje, że strajk był wywołany celowo we współpracy PiS, PO i pochodnych. Jakie cele osiągnięto ?

  PO i pochodne rozpoczęły kampanie wyborczą, jako partie „popierające” żądania nauczycieli. Każdy średnio rozgarnięty wie, że po dojsciu ww. do władzy można się raczej spodziewać pogorszenia statusu nauczycieli .
  PiS udowodnił swoja skuteczność w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych , do których ….. sam celowo doprowadza.

  Na koniec główną przyczyna wywołania strajku – podwójny rocznik w szkołach średnich, czyli podwójne wydatki na płace dla nauczycieli. Uwierzmy MEN, że w strajku uczestniczyło 75% pedagogów daje to 375 tys. strajkujących. Przeciętne potracenia pensji w maju były na poziomie 1500 złotych brutto, co daje 562,5 mln oszczędności na płacach. To jest 0,5 mld złotych !!!
  Utrzymanie jednej klasy to dwa etaty nauczycielskie liczone po 56 tys. złotych brutto. Dzięki strajkom zaoszczędzono pieniądze na utrzymanie 10 000 klas w skali całej Polski.

  Ot macie i przyczynę doprowadzenia do wybuchu strajków przez PiS i popierania strajków przez samorządy. Oczywiście samorządy oplatają bajki, że chcą wypłacić pieniądze , ale PiS im nie daje. Oczywiście to ściema bo i jedni i drudzy zacierają ręce, a że przy okazji można napuścić ludzi na nauczycieli …. czemu nie .

  Nie inaczej jest w przypadku konfederacji stwarzanej przez speców od PR na potrzeby ……. osób czytających portale patriotyczne, która to grupa była szacowania na mniej niż 5% głosujących. Gdy okazała się trosze bardziej liczna nastąpiła korekta 447. Oczywiście trzon Konfederacji stanowią osoby pewne i wypróbowane przez ….. system. Ich wypowiedzi to tylko przekaz pewnej grupie wyborców to co chcą usłyszeć, za którym nie będzie szło żadne działanie , bo nie ma takiej możliwości.

  Niszczę nadzieję, no cóż przemiany korzystne dla Polski i Polaków są możliwe tylko w sytuacji geopolitycznego chaosu tak circa raz na 100 lat. 1815 ( Królestwo Polski) , 1918 ( odzyskanie niepodległości zaledwie na 8 lat ) i ……. . No właśnie, kiedy ? Niestety eliminacja z życia społecznego „samolubnych” ( tak, tak samolubnych) myślących tylko o interesie Polski i Polaków elit uniemożliwia jakiekolwiek zmiany w razie gdyby nastał czas chaosu. Bo elity, wbrew temu co tu ludzie piszą ( bo pisanie, że elity zlikwidowano wywożąc na Sybir, poddając eksterminacji, mordując w Katyniu to celowe pisanie wrogów Polski, aby ludzie pogodzili sie z losem ) rodzą się i istnieją, ale są eliminowane z życia społeczno politycznego przez stada egoistycznych, tępych, zadufanych w sobie, zapatrzonych na jakieś obce idee krzykaczy.

  Inna sprawa, że przełożenie wajchy w głowach Polaków na wspólnotowość ( nazywana obecnie populizmem) po 30 latach liberalno-kapitalistycznej indoktrynacji jest delikatnie mówiąc bardzo trudne.

 12. Yah said

  Korekta 5000 klas.

 13. RomanK said

  Nagrodzcie Gajowego 100ml…zrobcie mu parade i… klapa , buzia, rasia gozdzik,..a on skwituje przed kamerami na pytanie Gaz, Wyb za co krotkim:
  No,,,za ch,,,,,:-))))))

  NO..i sztemp po SSynie:-))))))

Sorry, the comment form is closed at this time.